Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap32%Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 32% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap44%Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 44% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap16%Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 16% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 25

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 3:21 pm

Ntinaki1 έγραψε:Διάβασα τον σχολιασμό σου stefanos-melita!Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Απλά πιστεύω ότι παρακάτω θα δούμε πολλά, και σίγουρα έναν Στέφανο που θα έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και θα κάνει βλακείες και πισωγυρίσματα.Αλλά όχι σαν τον Μάνο, που ήθελε και τη πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Πισωγυρίσματα, ίσως από φόβο για αυτά τα πρωτόγνωρα αισθήματα που θα νοιώσει.Ο ίδιος το έχει πεί άλλωστε, ότι δεν είναι ερωτευμένος με την Εύα. Από τα λόγια του, έχω καταλάβει, ότι αυτός ο άνθρωπος δεν έχει ερωτευτεί πραγματικά ποτέ. Τώρα θα το νοιώσει στο πετσί του όλο αυτό και φυσικά θα πανικοβληθεί. Το καινούριο πάντα φοβίζει τον άνθρωπο. Και δεν ερωτεύεται όποια και όποια, αλλά τη κόρη του Ρούσσου.Εκεί θα είναι το δίλημμα. Θα είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα αλλά δεν θα κάνει πίσω και στην εκδίκηση. Εκεί θα γίνει η πάλη μέσα του ( μα τι ρομαντικά που τα λέωWink. Και φυσικά δεν γίνεται να κάνει πίσω στην εκδίκηση όταν έχει περάσει τόσα, και την ετοιμάζει χρόνια αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει και αυτό που θα νοιώσει για τη Μελίτα. Εκεί θα κάνει και τα λάθη.
Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι το κάνει από εκδίκηση. Πιστεύω ότι τα νοιώθει πραγματικά για τη Μελίτα όλα αυτά, και έχουν φανεί σε σκηνές που είναι μόνος του και δεν έχει να κρύψει κάτι από κανέναν. Απλά έτυχε κάτι που δεν υπολόγιζε. ίσως τον δούμε να κάνει προσπάθειες να τα αποφύγει όλα αυτά και να πάει να πιαστεί από την Εύα. Δεν είναι χαζός ο Στέφανος ώστε να μην καταλαβαίνει τι επιπτώσεις θα έχει αυτό με τη Μελίτα στα σχέδιά του. Είπε στη Μελίτα ότι τους χωρίζει μεγάλη απόσταση και ότι κανείς από τους 2 δεν έχει τη θέληση να τη διανύσει. Ε αυτό περιμένω να δω. Να διανύσουν την απόσταση με όποιες δυσκολίες.
Το χτεσινό ποίημα πάντως δεν ήταν τυχαίο!

Μια πάρα πολύ ωραία περιγραφή της "Βέρας στο Δεξί"

Υ.Γ. Συγνώμη για το ειρωνικό σχόλιο αλλά δεν μπορούσα να το συγκρατήσω!!! Διευκρινίζω όμως ότι ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ η ειρωνία δεν πάει στην Ντίνα, αλλά απευθύνεται -αν έχουν όντως έτσι τα πράγματα- στους σεναριογράφους!

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 3:32 pm

Αν τελικά γίνει αυτη η συναντηση το Γεναρη με τους ηθοποιούς και υπαρξουν "απωλειες "-μαλλον για το Μάνο χτυπάει η καμπανα ,καταλαβαινω εγώ - τότε ειμαι πολυ επιφυλακτικη για τις εξελιξεις - Στεφ-Μελ-Ευα-Μανος

Πιστευω σε Ακρίτα Κυρίτση παρα πολυ !!! ότι γινει θα γινει προσεκτικά και μελετημενα και θα μας αποζημιώσει , είμαι σιγουρη
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 3:34 pm

Mafalda έγραψε:Αν τελικά γίνει αυτη η συναντηση το Γεναρη με τους ηθοποιούς και υπαρξουν "απωλειες "-μαλλον για το Μάνο χτυπάει η καμπανα ,καταλαβαινω εγώ - τότε ειμαι πολυ επιφυλακτικη για τις εξελιξεις - Στεφ-Μελ-Ευα-Μανος

Πιστευω σε Ακρίτα Κυρίτση παρα πολυ !!! ότι γινει θα γινει προσεκτικά και μελετημενα και θα μας αποζημιώσει , είμαι σιγουρη

Eγώ πάντως mafalda μου το ταξίδι της βέρας το έζησα και το απόλαυσα.
Ίσως το ένα σκέλος της αντίδρασής μου να είναι οτι θέλω να πάω ένα καινούριο και όχι το προηγούμενο με παραλλαγές
Το άλλο και πίστεψέ με είναι η ανακολουθία των χαρακτήρων.

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 3:42 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Διάβασα τον σχολιασμό σου stefanos-melita!Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Απλά πιστεύω ότι παρακάτω θα δούμε πολλά, και σίγουρα έναν Στέφανο που θα έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και θα κάνει βλακείες και πισωγυρίσματα.Αλλά όχι σαν τον Μάνο, που ήθελε και τη πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Πισωγυρίσματα, ίσως από φόβο για αυτά τα πρωτόγνωρα αισθήματα που θα νοιώσει.Ο ίδιος το έχει πεί άλλωστε, ότι δεν είναι ερωτευμένος με την Εύα. Από τα λόγια του, έχω καταλάβει, ότι αυτός ο άνθρωπος δεν έχει ερωτευτεί πραγματικά ποτέ. Τώρα θα το νοιώσει στο πετσί του όλο αυτό και φυσικά θα πανικοβληθεί. Το καινούριο πάντα φοβίζει τον άνθρωπο. Και δεν ερωτεύεται όποια και όποια, αλλά τη κόρη του Ρούσσου.Εκεί θα είναι το δίλημμα. Θα είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα αλλά δεν θα κάνει πίσω και στην εκδίκηση. Εκεί θα γίνει η πάλη μέσα του ( μα τι ρομαντικά που τα λέωWink. Και φυσικά δεν γίνεται να κάνει πίσω στην εκδίκηση όταν έχει περάσει τόσα, και την ετοιμάζει χρόνια αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει και αυτό που θα νοιώσει για τη Μελίτα. Εκεί θα κάνει και τα λάθη.
Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι το κάνει από εκδίκηση. Πιστεύω ότι τα νοιώθει πραγματικά για τη Μελίτα όλα αυτά, και έχουν φανεί σε σκηνές που είναι μόνος του και δεν έχει να κρύψει κάτι από κανέναν. Απλά έτυχε κάτι που δεν υπολόγιζε. ίσως τον δούμε να κάνει προσπάθειες να τα αποφύγει όλα αυτά και να πάει να πιαστεί από την Εύα. Δεν είναι χαζός ο Στέφανος ώστε να μην καταλαβαίνει τι επιπτώσεις θα έχει αυτό με τη Μελίτα στα σχέδιά του. Είπε στη Μελίτα ότι τους χωρίζει μεγάλη απόσταση και ότι κανείς από τους 2 δεν έχει τη θέληση να τη διανύσει. Ε αυτό περιμένω να δω. Να διανύσουν την απόσταση με όποιες δυσκολίες.
Το χτεσινό ποίημα πάντως δεν ήταν τυχαίο!

Μια πάρα πολύ ωραία περιγραφή της "Βέρας στο Δεξί"

Υ.Γ. Συγνώμη για το ειρωνικό σχόλιο αλλά δεν μπορούσα να το συγκρατήσω!!! Διευκρινίζω όμως ότι ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ η ειρωνία δεν πάει στην Ντίνα, αλλά απευθύνεται -αν έχουν όντως έτσι τα πράγματα- στους σεναριογράφους!

ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ, ΟΙ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΕΣ. ΕΚΕΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ Κ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΡΕΓΓΙΝΑ. ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ Κ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ, Κ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΤΗ ΒΑΣΑΝΙΣΕ, ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕ, ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ ΕΓΚΥΟ, ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΛΛΗ. ΕΔΩ, ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ, Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΘΕΤΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ. ΑΚΟΜΗ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ. ΕΔΩ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΟΠΩΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ "ΘΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥ" Κ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙ, Η ΑΥΤΗ, Η ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ..Κ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΣΕΙ ΟΡΚΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ? ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ "ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ" ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑΔΙΡ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ, Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΡΕΓΓΙΝΑΣ).
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 4:04 pm

Δε παρεξηγώ εγώ Κατσαρό μου Υπόθετο!! flower
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 5:17 pm

To ξέρω Ντίνα μου απλώς επειδή γενικότερα προσπαθώ να δίνω το καλό παραάδειγμα είπα να το διευκρινήσω :D

Πάντως σε απάντηση στην stefanos-melita να πώ τα παρακάτω.

stefanos-melita έγραψε:ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ, ΟΙ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΕΣ. ΕΚΕΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ Κ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΡΕΓΓΙΝΑ. ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ Κ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ, Κ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.

Η Μελίτα είναι κόρη του ενός και πρώην γυναίκα του αλλου, άρα μπορεί να μην είναι το αντικείμενο της εκδίκησης αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το να την πλησιάσει ερωτικά δεν θα ήταν ένα είδους εκδίκησης για τους άλλους! Δεν είναι ένας άσχετος άνθρωπος με τη σειρά είναι Ο ανθρωπος που θα τον βάλει στο δίλημμα έρωτας ή εκδίκηση, το ίδιο δίλλημα δηλαδή με του Στράτου!

stefanos-melita έγραψε:ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΤΗ ΒΑΣΑΝΙΣΕ, ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕ, ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ ΕΓΚΥΟ, ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΛΛΗ. ΕΔΩ, ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ, Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΘΕΤΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.

Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν κάνει τις ιστορίες διαφορετικές, απλά κάνει τη μία προσεγμένη και την άλλη πρόχειρη.. Rolling Eyes

stefanos-melita έγραψε:ΑΚΟΜΗ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ. ΕΔΩ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΟΠΩΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ "ΘΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥ" Κ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙ, Η ΑΥΤΗ, Η ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ..

Το αρχικό δίλλημα του Στράτου αυτό ήταν, ερωτεύτηκε και έπρεπε να διαλέξει, έρωτας ή εκδίκηση?

stefanos-melita έγραψε:ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ "ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ" ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑΔΙΡ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ, Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΡΕΓΓΙΝΑΣ).

Για να περιορίσει τα αισθήματα του ο Στράτος πισωγύρισε και γατζώθηκε από τη Δώρα και μάλιστα σε μια απέλπιδα προσπάθεια να γατζωθεί μόνιμα και να μην ξαναλυγίσει της έκανε και πρόταση γάμου!

Βασικά αγαπητή stefanos-melita δεν λέω ότι το στόρυ Στέφανου-Μελίτας θα είναι ίδιο με της Ρεγγίνας. Αυτό που είπα ( και ίσως το εξέλαβες εσφαλμένα? ) είναι ότι το στόρυ που περιέγραψε η Ντίνα σαν εξέλιξη για το ζευγάρι αυτό ήταν ίδιο η Βέρα. Δεν είμαστε όμως σίγουροι, και με τους Ακρίτα - Κυρίτση δεν μπορούμε ποτέ να είμαστε σίγουροι, ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν έτσι!

Πιστεύω ειλικρινά και ελπίζω ότι θα δούμε κάτι καινούριο με αυτούς τους δύο (Στεφ-Μελ) και όχι ξαναζεσταμένο χτεσινό φαγητό με λίγη κέτσαπ από πάνω για να μας ξεγελάσουν.. Αυτό είναι όλο :)

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Πεμ Νοε 26, 2009 8:22 pm

Clarabelle έγραψε:
Ο Πετράκης είναι εξαιρετικός χορευτής και δεν χρειαζόταν να δω τη χθεσινή σκηνή για να πειστώ αλλά η Δρακουλάκη δεν μπορούσε να ακολουθήσει. Παρ όλα αυτά η σκηνή ήταν πολύ όμορφη επειδή πίσω απ την κάλυψη του αργεντίνικου τανγκό αντάλλαξαν βλέματα φωτιά.
Nομίζω πάντως ότι και η Αντιγόνη έχει παρακολουθήσει πολλά μαθήματα και σεμινάρια χορού και ιδιαίτερα Tango!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 5:32 am

-ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ-

2 ΣΧΟΛΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

(1) ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ?".
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ "ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ?" ΠΟΥ ΤΟΥ 'ΚΑΝΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΙΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΤΟΤΕ, ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ "ΔΕΝ ΞΕΡΩ" (ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ "ΕΝ ΞΕΡΩ"). ΠΑΝΤΩΣ, ΟΛΟΙ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΙΛΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΠΛΕΙΣΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΤΕ ΚΟΝΤΡΑΡΟΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΝ ΤΙΝΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΦΙΛΙ, ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΑΥΤΗ Η ΜΙΚΡΗ -ΕΣΤΩ- ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕΣ' ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΑΛΛΑ, ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΠΟΤΕ. ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ? ΤΗΝ ΑΡΧΙΣΕ. ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ - ΚΙ ΑΣ ΛΕΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΩΣ "ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ". ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ, ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟ.

(ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟ PRETTY WOMAN ΔΕΝ ΙΣΧΥΣΕ - ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΗΤΑΝ "ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ JULIA ΝΑ ΜΗΝ ΦΙΛΑ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ANYWAY)

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΞΗΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ. ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. "ΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ".

(2) ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ "Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΣΟΥ ΚΟΡΗΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ?", ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΛΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΞΙΝΙΛΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΠΩΣ Η ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ - ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙ Η ΕΥΑ - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ.

ΑΥΤΑ
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 12:37 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:To ξέρω Ντίνα μου απλώς επειδή γενικότερα προσπαθώ να δίνω το καλό παραάδειγμα είπα να το διευκρινήσω :D

Πάντως σε απάντηση στην stefanos-melita να πώ τα παρακάτω.

stefanos-melita έγραψε:ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ, ΟΙ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΕΣ. ΕΚΕΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ Κ ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΡΕΓΓΙΝΑ. ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ Κ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ, Κ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.

Η Μελίτα είναι κόρη του ενός και πρώην γυναίκα του αλλου, άρα μπορεί να μην είναι το αντικείμενο της εκδίκησης αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το να την πλησιάσει ερωτικά δεν θα ήταν ένα είδους εκδίκησης για τους άλλους! Δεν είναι ένας άσχετος άνθρωπος με τη σειρά είναι Ο ανθρωπος που θα τον βάλει στο δίλημμα έρωτας ή εκδίκηση, το ίδιο δίλλημα δηλαδή με του Στράτου!

stefanos-melita έγραψε:ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΤΗ ΒΑΣΑΝΙΣΕ, ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕ, ΤΗΝ ΑΦΗΣΕ ΕΓΚΥΟ, ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΛΛΗ. ΕΔΩ, ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ, Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΘΕΤΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.

Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν κάνει τις ιστορίες διαφορετικές, απλά κάνει τη μία προσεγμένη και την άλλη πρόχειρη.. Rolling Eyes

stefanos-melita έγραψε:ΑΚΟΜΗ, ΕΚΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΣΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ. ΕΔΩ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΟΠΩΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΟΥ "ΘΥΜΑΤΟΣ ΤΟΥ" Κ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙ, Η ΑΥΤΗ, Η ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ..

Το αρχικό δίλλημα του Στράτου αυτό ήταν, ερωτεύτηκε και έπρεπε να διαλέξει, έρωτας ή εκδίκηση?

stefanos-melita έγραψε:ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ Κ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ "ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ" ΣΤΗΝ ΕΥΑ, ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΑΔΙΡ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ, Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΡΕΓΓΙΝΑΣ).

Για να περιορίσει τα αισθήματα του ο Στράτος πισωγύρισε και γατζώθηκε από τη Δώρα και μάλιστα σε μια απέλπιδα προσπάθεια να γατζωθεί μόνιμα και να μην ξαναλυγίσει της έκανε και πρόταση γάμου!

Βασικά αγαπητή stefanos-melita δεν λέω ότι το στόρυ Στέφανου-Μελίτας θα είναι ίδιο με της Ρεγγίνας. Αυτό που είπα ( και ίσως το εξέλαβες εσφαλμένα? ) είναι ότι το στόρυ που περιέγραψε η Ντίνα σαν εξέλιξη για το ζευγάρι αυτό ήταν ίδιο η Βέρα. Δεν είμαστε όμως σίγουροι, και με τους Ακρίτα - Κυρίτση δεν μπορούμε ποτέ να είμαστε σίγουροι, ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν έτσι!

Πιστεύω ειλικρινά και ελπίζω ότι θα δούμε κάτι καινούριο με αυτούς τους δύο (Στεφ-Μελ) και όχι ξαναζεσταμένο χτεσινό φαγητό με λίγη κέτσαπ από πάνω για να μας ξεγελάσουν.. Αυτό είναι όλο :)

ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ Κ ΠΑΛΙ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΠΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΛΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΕΡΩΤΑΣ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΘΕΣΟΥΝ ΕΣΑΕΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΩΝ ΣΕΙΡΩΝ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΜΜΕΣΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ Κ ΑΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ,ΚΑΘΩΣ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ, ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΤΑΘΜΗΤΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ, Η ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ.ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ, ΤΟΤΕ ΘΥΣΙΑΖΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..ΔΙΟΤΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ "ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΜΗ ΖΗΛΕΥΕΙΣ, ΤΗΝ "ΕΠΕΣΑ" ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΒΑΣΕΙ ΣΧΕΔΙΟΥ, ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΩ!!"

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ, Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΕΝΩ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ!

ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΔΙΛΗΜΜΑ,ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΑΣ-ΕΚΔΙΚΗΣΗ. ΒΑΣΙΚΑ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝ ΘΕΜΑ ΔΙΛΗΜΜΑΤΟΣ!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΡΕΓΓΙΝΑ, ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΜΙ,-ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ Η ΙΔΙΑ Η ΡΕΓΓΙΝΑ- ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΛΗΜΜΑ, ΜΟΝΟ ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΜΙΣΟΣ. ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ, ΤΕΛΕΙΑ.

Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΕ ΔΙΛΗΜΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ Β ΚΥΚΛΟΥ, ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΗΤΑΝ ΖΩΝΤΑΝΟΣ. ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΩΡΑ,Κ ΤΩΡΑ ΤΙ?? ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ Η ΡΕΓΓΙΝΑ "ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΛΕΜΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ, ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ"? "ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΣ" ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΔΙΛΗΜΜΑ, ΜΟΝΟ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΕΡΩΤΑ.

ΤΕΛΟΣ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΟΓΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΑ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ, ΟΠΩΣ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΥΣΕ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΑ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΗΣ,ΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΕ ΣΧΕΔΙΟ. ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ, ΣΧΕΔΙΑ ΧΡΟΝΩΝ. ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ. Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΕΙ, Κ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΞΑΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ,ΕΙΝΑΙ Η ΗΡΕΜΙΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

ΣΥΝΕΠΩΣ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΞΑΝΑΖΕΣΤΑΜΕΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 12:54 pm

Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν διαφορές, απλά σε μένα φαίνονται ίσως μικρότερες από ότι σε εσένα..

stefanos-melita έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ Κ ΠΑΛΙ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΠΩΣ ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΗΡΧΕ ΔΙΛΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΕΡΩΤΑΣ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΘΕΣΟΥΝ ΕΣΑΕΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΩΝ ΣΕΙΡΩΝ.

Πάντως ένα παρόμοιο έστω αν το θες σενάριο με τον ΙΔΙΟ άνθρωπο στον παρόμοιο ρόλο είναι αν μη τι άλλο κάτι που "το έχουμε ξαναδει". Δεν είναι δηλαδή μόνο ο ρόλος που μας κάνει να σκεφτόμαστε "Βέρα" αλλά ο άνθρωπος σε συνδυασμό με το ρόλο.

Συμφωνώ με το παραπάνω αλλά ίδιος σεναριογράφος, ίδιο ή έστω παρόμοιο στόρυ και ίδιοι ηθοποιοί είναι αν μη τι άλλο προσπάθεια να αναβιώσεις μια περασμένη επιτυχία. Αν δεν ήταν ο κος Σταύρου στο συγκεκριμένο ρόλο πιστεύω ειλικρινα δεν θα μιλάγαμε καν για "Βέρα" και Στράτο-Ρεγγίνα, δεν θα τιθόταν θέμα σύγκρισης..

Ανεξαρτήτως συγκρίσεων πάντως πραγματικά ακόμα και τώρα πιστεύω ότι τον Στέφανο θα φτάσουμε να τον μισούμε σε απίστευτο σημείο, δεν ήρθε πάλι να είναι κακός στην αρχή και καλός στο τέλος σε γενικές γραμμές πάντα...

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 1:28 pm

almaresi έγραψε:-ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ-

2 ΣΧΟΛΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

(1) ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ?".
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ "ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ?" ΠΟΥ ΤΟΥ 'ΚΑΝΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΙΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΤΟΤΕ, ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ "ΔΕΝ ΞΕΡΩ" (ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ "ΕΝ ΞΕΡΩ"). ΠΑΝΤΩΣ, ΟΛΟΙ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΙΛΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΠΛΕΙΣΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΤΕ ΚΟΝΤΡΑΡΟΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΝ ΤΙΝΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΦΙΛΙ, ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΑΥΤΗ Η ΜΙΚΡΗ -ΕΣΤΩ- ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕΣ' ΣΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΑΛΛΑ, ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΠΟΤΕ. ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ? ΤΗΝ ΑΡΧΙΣΕ. ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ - ΚΙ ΑΣ ΛΕΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΩΣ "ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ". ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ, ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟ.

(ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟ PRETTY WOMAN ΔΕΝ ΙΣΧΥΣΕ - ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΗΤΑΝ "ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ JULIA ΝΑ ΜΗΝ ΦΙΛΑ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ. ANYWAY)

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΞΗΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΣΥΝΑΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ. ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. "ΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ".

(2) ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ "Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΣΟΥ ΚΟΡΗΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ?", ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΛΙ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΞΙΝΙΛΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΠΩΣ Η ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ - ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙ Η ΕΥΑ - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ.

ΑΥΤΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ QUOTES, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓIA ΤΗΝ KatsaroYpotheto: ΟΚ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΗΘΟΠΟΙΟ.. ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΓΟΗΤΕΥΣΕ, ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Κ ΓΙΑ ΜΕΝ Α ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ=ΣΤΡΑΤΟΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ,ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΔΕΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΩ" ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ, ΕΝΣΑΡΚΩΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΠΕΡΣΟΝΑ-ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ- ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ. ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΑΔΙΡ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ,ΚΑΤ'ΕΜΕ. ΚΑΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΥΤΟ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ, ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ, ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΩΣ "ΣΤΕΦΑΝΟ"

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ almaresi, ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΕΓΩ! "Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ".. ΤΟ "ΓΙΑΤΙ" ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ "ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΣΤΕΦΑΝΕ?" Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΠΕΙ "ΔΕΝ ΞΕΡΩ.." ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙ, ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ...Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ, ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΝΤΟΝΗ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ, ΕΝΩ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΠΟΤΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, Κ ΟΥΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ, Η ΣΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, Κ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΙΠΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΨΩΓΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΡΦΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟ ΜΑΝΟ..
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 1:47 pm

Εμένα αυτό που με ''στραβώνει'' σε όλη αυτή την ιστορία είναι οτι οι χαρακτήρες των ηρώων, αλλάζουν γρήγορα και άγαρμπα έτσι που νοιώθω οτι ακυρώνονται όσα παρακολουθούσα τον προηγούμενο χρόνο.
Για να παρουσιαστεί η ιστορία της νέας χρονιάς, μεταλλάχτηκαν οι χαρακτήρες των ηρώων.
Δεν αναγνωρίζω πια ούτε την Εύα ούτε τη Μελίτα.
Απ την άλλη πίστευα οτι η σειρά θα κρατούσε έστω κάποια αληθοφάνεια. Πόσο όμως στην πραγματική ζωή μπορούν οι ίδιες δύο γυναίκες να μπλεχτούν με τους ίδιους δύο άντρες;
Πόσο μπορούν δύο γυναίκες που έχουν εμπλακεί σε ένα ερωτικό τρίγωνο, και έχουν πονέσει και οι δύο να βρεθούν να πίνουν καφεδάκι καθημερινά; Ίσως και να μπορούν αν περάσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα κλείσουν οι πληγές που έχει ανοίξει η μια στην άλλη και ξαναφιάξουν τη ζωή τους να καταφέρουν να έχουν αν οι συνθήκες το επιβάλλουν κάποια σχέση κατανόησης αλλά αυτό που παρακολουθούμε είναι εντελώς εξωπραγματικό.
Κρατάω προς το παρόν μια στάση αναμονής αλλά για να είμαι ειλικρινής η σειρά με έχει απογοητεύσει.

Επεισόδιο 245 - Ημερομηνία 25-11-2009 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Παρ Νοε 27, 2009 2:07 pm

Πολλοί είναι οι τηλεθεατές που έχουν απογοεητευτεί απο την σειρά. Οι κυριότεροι λόγοι είναι η έλλειψη αληθοφάνειας όπως είπες Clarabelle, αλλά και το γεγονός οτι η σειρά πλέον έχει γίνει σαπουνόπερα. Απλά μια καθημερινή συνήθεια είναι δύσκολο να κοπεί...
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης