Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap36%Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 36% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap24%Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 24% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 25

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 1:39 am

ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙ ΟΙ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Αυτό έβλεπα τώρα! Χαχαχα παρατηρήσατε ότι η Νόρα από τη τσιρίδα και τον φόβο έτρεμε τόσο πολύ που της έσβησε και η λάμπα; gelio gelio Και η Εύα και η Δάφνη. Μόνο τη Μελίτα δεν πήρε η κάμερα! Εγώ έτσι τσιρίζω όταν δω κατσαρίδα! Πολύ καλές!!!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 3:04 am

ΝΙΚΟΛΑΣ: "ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ"
ΝΟΡΑ: "ΕΣΥ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΣ ΑΚΛΑΥΤΟΣ"

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 9:22 am

Καλώς όρισες almaresi.

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από konstantina Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 10:04 am

Καλως ηρθες στην παρεα! Jump

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 10:50 am

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Εδεμοφανάκι! Πράγματι! Και εγώ γέλασα πολύ με αυτήν τη ατάκα! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 12:24 pm

Aς κάνω και γω το δικό μου σχολιασμό.
Είδα το επεισόδιο χαλαρά με το καφεδάκι μου το πρωί.
Έκανα άσχημα μάλλον γιατί ήταν θλιβερό. Μου χάλασε τη διάθεση.
Ανάμεσα σε πολλές χαριτωμενιές Λουκά Νόρας Νταίζης μ αυτό το επεισόδιο έκλεισαν τα μυστικά της Εδέμ τουλάχιστον έτσι όπως τα ήξερα.
Καινούρια ιστορία ξεκινάει. Οι ήρωες που παρακολούθησα έναν ολόκληρο χρόνο απλά μας τελείωσαν.
Είδα μια σκηνή Μελίτας Αμαλίας οπου μας έκαναν σαφές οτι η Μελίτα άνοιξε γι αλλού πανιά. Μάνος τέλος. Δεκτό. Μόνο που θα μπορούσε να γίνει χωρίς να υποτιμήσει τη νοημοσύνη και το μνημονικό μας. Εγώ γιατί θυμάμαι η χαζη οτι η Μελίτα άνοιγε την πόρτα του δωματίου που κοιμόταν ο Μάνος και τον ζαχάρωνε, και έμενε ξύπνια δίπλα του δεν ξέρω.
Είδα μια σκηνή Εύας Αγγέλας και εκνευρίστηκα. Είμαι μητέρα ενήλικων παιδιών και αν ένα απ αυτά είχε υποστεί την ταλαιπωρία της Εύας και το έβλεπα μετά από τόσο καιρό ευτυχισμένο, αντί να του θυμίσω τον άνθρωπο που το ισωπέδωσε θα φρόντιζα να του πω να ζήσει με την καρδιά του την καινούρια κατάσταση φροντίζοντας παράλληλα να βρει μια δουλειά και να σταθεί ταυτόχρονα στα πόδια του τώρα που έχει την ευκαιρία.
Είδα το Μάνο να μιλάει με τον Ηλία και να λέει οτι εκείνος θέλει να πει για την ιστορία του Λαζαρίδη στους φίλους του και να είναι καθαρός. Αναρωτήθηκα λοιπόν αυτός είναι ο Μάνος; Ο Μάνος που πήρε τις ζωες μικρών παιδιών για να οφεληθεί οικονομικά; Αυτός που άφησε όσους αποκαλεί φίλους του να ζουν μέσα στις τύψεις για ένα θάνατο που έστω και έμεσα ήταν υπαίτιος αυτός; Τον άκουσα να λέει οτι αγαπάει την Εύα, και αναρωτήθηκα ξανά. Αυτός είναι ο Μάνος που βίασε την Εύα στα δεκαπέντε της, που την παράτησε για να παντρευτεί μια άλλη γυναίκα, που όταν έκοψε τις φλέβες της γι αυτόν την αποκαλουσε τρελή, που όταν έβαλε το κορμί της ασπίδα για να τον σώσει δεν δίστασε να την πουλήσει την παραμονή του γάμου τους, που όταν βγήκε πρόσφατα απ το νοσοκομείο παρά τη συμβουλή του Ηλία πήγε να αναρώσει στο σπίτι της Μελίτας δίνοντας της ακόμη ένα χτύπημα; Ξύπνησε μια μέρα και ήταν άλλος; Ίσως.
Απ τη Δευτέρα ξεκινάει καινούριο παραμύθι. Μου το μπούκωσαν άκομψα και άγαρμπα, μου το διαφήμισαν πέρα απ το φυσιολογικό και μένει να δω αν αυτή η ιστορία θα έχει κάτι να μου πει.
Το μόνο που ελπίζω είναι να μην ξεχειλώσουν την ιστορία του Λουκά με τη Νόρα. Αυτοί οι δύο μαζί είναι η μοναδική σχέση σ αυτή τη σειρά που έχει βάθος και ουσιαστική αγάπη και ελπίζω να την μεταχειριστούν όμορφα.
Απ το χθεσινό πέρα απ το τέλος των μυστικών έτσι όπως τα ήξερα μου έμεινε η όμορφη σκηνή Σταύρου Μπουγιούρη, και κάποιες απορίες.
Γιατί ο Στέφανος είπε στη μητέρα του δεν έπρεπε να σου το κάνουν εσένα αυτό που αγαπούσες τόσο τα παιδιά;
Τι είδους υποχρέωση (απέναντι στην Αντιγόνη να υποθέσω) ξεπληρώνει ο Χρήστος;
Με συγχωρείτε που άπλωσα σεντονάκι πρωί πρωί αλλά το τέλος μιας ιστορίας πάντα σηκώνει παραπάνω σχολιασμό.

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 12:31 pm

ΑΠ ΟΛΑ ΠΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΕΣ ΕΝΑ ΜΑΝΟ ΚΑΚΟ ΑΚΑΡΔΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ.ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΝΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΑΛΙ .ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΚΑΘΑΡΣΗ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 1:03 pm

Μάλλον δεν διατύπωσα σωστά την άποψή μου.
Θέλω να δω μια αλλαγή στο Μάνο και μέχρι τώρα βλέπω μόνο λόγια.
Θέλω να δω κάθαρση και κάποιον επιτέλους να πληρώνει.
Δυστυχώς στην καθημερινή μας ζωή μάθαμε να γίνονται τέρατα και να μην πληρώνει κανείς, και δυστυχώς έχουμε όλοι μας συμβιβαστεί.
Στην μυθοπλασία όμως ας πληρώσει βρε αδελφέ κάποιος.
Αν οι σεναριογράφοι ήθελαν να διασώσουν τον ήρωά τους τουλάχιστον ας μη μαθαίναμε οτι εν γνώσει του γινόταν η καταστροφή του περιβάλλοντος και εν γνώσει του ήταν υπαίτιος για τους θανάτους των παιδιών. Αφού όμως έκαναν σαφές οτι ο Μάνος ήταν γνώστης ας πληρώσει κάτι.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από charmie258 Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 3:56 pm

[quote]
jim7 έγραψε:
NATALITSA_LOUKITSA έγραψε:
Θα 'μαι καλό παιδί,
άριστος φοιτητής,
αρκεί με Νόρα και Λουκά να γίνει κατιτίς.

Να φύγει το παπί,
μαζί με το παιδί
κι η Νόρα κι ο Λουκάς να μείνουνε μαζί!!!

Υποκλίνομαι, δεν μπορώ
Συγγνωμη αλλα θα το πω!!! Το στιχακι εχει γινει σλογκαν ετσι??? Η γειτονισσα μου, φιλη μου που το εβγαλε, εχει ταλεντο τελικα!!!!! Μπραβο της!!!! Ειναι θεικοοοοοοο!!!!! : respect : : respect : : respect :

Και για να ειμαι μεσα στο θεμα, θα πω οτι τρελλαθηκα με σημερινες σκηνες!!! Πεθανα στα γελια και εκανα καινουργιο συκωτι!!! gelio gelio Και επισης ελιωσα στο βιντεο στην τελευταια σκηνη!!! Love! Love! Πρεπει να το χω δει πανω απο 10 φορες τη σκηνη και συνεχιζω ακαθεκτη!!! Αχχχχ μα καλα δεν βλεπουν οτι η χημεια τους καιει την οθονη??? Γιατι μας τυραννανε τοσο???
Λουκας και Νορα μαζι τωρα!!!
charmie258
charmie258
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 4:39 pm

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΝ ΜΑΡΙΑ!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ[ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ]ΑΛΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΝ ΕΥΑ ΣΤΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ..ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ?ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ Β ΚΥΚΛΟΥ?ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΕΥΑ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΔΕΚΑΝΙΚΙΑ,ΝΑ ΖΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΨΕΜΑ?
ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΜΑΝΟ ΑΚΑΡΔΟ ΚΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΝ ΔΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΛΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 4:43 pm

aggeliki έγραψε:ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΝ ΜΑΡΙΑ!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ[ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ]ΑΛΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΝ ΕΥΑ ΣΤΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ..ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ?ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ Β ΚΥΚΛΟΥ?ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΕΥΑ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΔΕΚΑΝΙΚΙΑ,ΝΑ ΖΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΨΕΜΑ?
ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΜΑΝΟ ΑΚΑΡΔΟ ΚΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΝ ΔΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΛΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΝ ΕΧΕΙ ΣΤΡΙΜΩΞΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.

AKΡΙΒΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΑΝΥΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΛΕΩΘΕΙ !! ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΑΝΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΥΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΤΕΙ ΞΑΝΑ ΙΣΩΣ ΣΚΕΦΤΕΙΚΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ..Η ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΕΠΙΑΣΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 5:53 pm

Tώρα μόλις τελειωσα με το επεισόδιο, θα σας διαβάσω μετά αλλά έγραψα το σχολιασμό μου τμηματικά όσο το έβλεπα το οποίο τελικά πολύ μου αρέσει γιατί δεν ξεχνάω τίποτα!

1) Εύα-Αγγέλα: Επιτέλους η Αγγέλα αναλαμβάνει τις ευθύνες της! -.- Ωραία μάνα και αυτή, βλέπει το παιδί της ευτυχισμένο και αντί να το μουγκώσει της θυμίζει τι πέρασε και της βάζει ζιζάνια στο μυαλό.. Αχ μανούλα μου καλή!!! (<- αυτό το τελευταίο πάει στη δικιά μου μανούλα, ας βγει και κάτι καλό από τη σκηνή αυτή χαχα)

2) Μελίτα "Από τη στιγμή που ο Μάνος έστειλε αυτό το μήνυμα στην Εύα τελείωσαν τα πάντα για μένα!" Ρε γέλια που έχουμε να κάνουμε όταν μάθει ότι δεν το έστειλε ο Μάνος gelio και ακόμα περισσότερα γέλια αν τυχόν το έχει στείλει ο Στέφανος ή κάποιος απεσταλμένος του! gelio

3) Στέφανος "Η αγάπη μου για την Εύα είναι ήρεμη, καθαρή" Να μας πει μόνο τι απορρυπαντικό χρησιμοποίησε για να την πλύνει να ξέρουμε να το αποφεύγουμε! gelio

4) Νταίζη: "Πάω να πάρω έναν γιατρό" Νόρα: "Γιατί δεν σου αρέσουν πια οι δικηγόροι" -> Νταίζη - Νόρα -> 0-1 (Η μάλλον Νόρα-Νταίζη 1-0, όχι και να βάλουμε το σπίτι του Λουκά εδρα της Νταιζούλας!)

5) Σκηνή Μελίτας στο αυτοκίνητο: Είχα μία υποψία ότι η κα Ακρίτα έχει εμπνευστεί για τα Μυστικά και από τα βιβλία της Stephanie Meyer, τώρα το επιβεβαίωσα :D (Μην το πάρετε στραβά, ότι διαβάζει και βλέπει ένας άνθρωπος και τον επηρεάζει θετικά ή ανρητικά είναι λογικό να βγαίνει στη δουλειά του χιχι)

6) "Καριόσουπα"!!!!!!!!!! gelio gelio gelio

7) Σκηνή Αμαλίας-Πέτρου: Βρήκα την Αμαλία εξαιρετικά υπερβολική, ζει στον κόσμο της ώρες ώρες αλλά.. για ακόμα μία φορα φορούσε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ!! Θεϊκά όμως αυτά τα τετραφυλλα τριφύλια! Με ακούς Αϊ Βασίλη? ΤΑ ΘΕΛΩ!!! (έχω και ασορτί δαχτυλίδι και βραχιόλι άλλωστε..)

8
.) Μάνος-Στέφανος: Βαρετοί, όντως ο Μάνος λέει τα ίδια και τα ίδια... Και η απειλή του Μάνου θεϊκή, ήθελα να ήξερα, θα την πραγματοποιήσει?

9) Καλά τι άθλια η τσάντα (η μάλλον η βαλίτσα) της Μελίτας στο μπουντρούμι??? Έλεος όμως! Αφήστε την κοπέλα να ντυθεί μόνη της, τα καταφέρνει καλύτερα!

10) Καλά οι τσιρίδες των κοριτσιών όλα τα λεφτά! Κόντεψα να πέσω από την καρέκλα από τα γέλια!!! Αχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

11) Ο Ηλίας μιλάει σωστά και λογικά για θέμα που αφορά τον κανακάρη του και τον Στέφανο? Και ο Μάνος επίσης? OMG έζησα να το δω και αυτό!

12) Τι τέλεια και αγαπησιάρικη η τελευταία σκηνή Νόρας και Λουκά? Απλά σούπερ!!!

13) Θέλω τη Νταίζη με το Χρήστο! Ναι ναι ναι!!! Απαππαπαπαπαπαπα το καλύτερο το άφησαν για το τέλος!!! Αλλά δεν τον έγδυσε ακόμα... αντε!!! Ευτυχώς στα προσεχώς είδα ότι γίνεται και αυτό!

Τα μαλλιά της μου αρέσει πολύ που τα κανει ίσια τώρα πια η Εύα (άσχετο αλλα μια και σχολιάζω)

Και λίγα σχόλια από το τρέιλερ!

Η Μελίτα ωραία τσιρίζει όταν πάει ο Στέφανος σπίτι του, μετά όμως τους βλέπω να φιλιούνται στο γραφείο του, την έσουρε ως εκεί? Μάλλον όχι, δύο σετ πισινών ψάχνωνται για αμαρτία και προδοσία!!!

Ο Χρήστος με την Νταίζη πιάνουν ψιλή κουβέντα και από ότι κατάλαβα θα μάθουμε διάφορα από την κουβέντα τους στο κρεβάτι! Αντε γιατί καραμπουρδουκλωθήκαμε!!!

Η Εύα δεν μου αρέσει που αντιδρά ετσι στην πρόταση γάμου. Επειδή όντως, όπως και δηλώνω, ζω στο δικό μου ροζ συννεφάκι, πιστεύω ότι οι σωστές προτάσεις γάμου γίνονται μετά από την απαραίτητη σκέψη και οργάνωση από τον κύριο και, για να είναι όσο ρομαντικές πρέπει, γίνονται δεκτές με τη μία από την κυρία με τον ανάλογο ενθουσιασμό! Και η Μελίτα να μην ήταν στη μέση, αν η Εύα αντιδρούσε έτσι στην πρόταση του Στέφανου και πάλι θα έλεγα να μην το κάνει! Δεν θα ήταν αρκούντως ρομαντικό για τα γούστα μου για πρωταγωνιστικό ζευγάρι σειράς ( cake ελεύθερα για ακόμα μία φορά χιχι)

Επεισόδιο 247 - Ημερομηνία 27-11-2009 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από mimi Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 5:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

5) Σκηνή Μελίτας στο αυτοκίνητο: Είχα μία υποψία ότι η κα Ακρίτα έχει εμπνευστεί για τα Μυστικά και από τα βιβλία της Stephanie Meyer, τώρα το επιβεβαίωσα :D (Μην το πάρετε στραβά, ότι διαβάζει και βλέπει ένας άνθρωπος και τον επηρεάζει θετικά ή ανρητικά είναι λογικό να βγαίνει στη δουλειά του χιχι)

αχ υποθετάκι μου αχ...................................... φυσικά όμως δεν συγκρίνουμε Bella με Μελίτα όσο για το πόσο μας επηρεάζουν αυτά που διαβάζουμε εγώ και συ είμαστε ζωντανά παραδείγματα εγώ χθες και προχθές σκεφτόμουνα το συνειρμό σου Bella-Μάνος και λέω τώρα η Bella αποφάσισε ο Μάνος θα αποφασίσει ποτέ :!:

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mimi στις Σαβ Νοε 28, 2009 6:06 pm, 1 φορά
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:05 pm

ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ ΥΠΟΘΕΤΑΚΙ!!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:17 pm

ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ... ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ :)

ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΣΑΣ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΙΚΙΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ -ΑΚΟΜΗ- ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ "ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΑ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΓΙΑ 3 -ΠΛΕΟΝ- ΕΤΗ. ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ 'Η ΟΤΑΝ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ "ΑΠΛΩΣΟΥΝ" ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ -ΟΛΟΙ- ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΛΕΟΝ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΩΝ 6. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΠΑΠΠΑ ΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΖΑΝ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ, ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΜΑΖΙ. Η ΕΥΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ, ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 'Η ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΟΛΟΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ. ΟΙ ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΤΣΙ - ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ 'ΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΙ 'Η ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΩΣ ΘΕΑΤΗΣ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ, ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΕΣ ΖΩΗΣ, ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ "ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ" ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΥ. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΟΛΗ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ, ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΑΨΟΓΕΣ - ΛΙΓΟ Ο ΚΑΛΑΘΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.

ΤΕΛΟΣ, ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ. ΟΛΕΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΟΥΡΕΑΛ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ "ΜΥΣΤΙΚΑ" ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΕΙΔΩΜΕΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΑ. ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ "TOO MUCH". ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ... ΕΥΤΥΧΩΣ

P.S.: PLEASE DON'T SHOOT - ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΕΣ (ΚΑΠΟΙΟΥΣ)
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:19 pm

Καλώς ήρθες almaresi στην Εδεμοπαρέα! Thumbs up
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:22 pm

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΣΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!! ΑΠΛΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΣΤΙΑΖΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ.ΔΙΑΤΥΠΩΣΕΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΗ!!
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΗΘΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:24 pm

Καλως ήρθες almaresi στην παρέα μας...
Και εγώ συμφωνώ με αυτά που λες αλλά καλύτερα αν ήταν έτσι ας τελείωνε στα 2 χρόνια...Έτσι θα κρατούσε αμείωτο το ενδιαφέρον και των τηλεθεατών...
Γιατί δηλαδή να κρατήσει 3 χρόνια και να κάνει κοιλιά?Ας κρατήσει 2 και τότε θα υπάρχει και αμείωτο ενδιαφέρον από τους τηλεθεατές...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από Soulaki_NoraLoukas Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 6:28 pm

egw paidia molis katafera na dw to epeisodio...agwnes,theatra klp klp tespa... exw mageutei.... anipomonw gia stefano-melita... Love!
paidia diavasa oti ta xristougenna tha ginei kati anapantexo me nora-louka k oti tha dwthei fili prin ap ta xristougenna...den kserw an to exete anaferei kapou allou.. :) Palamakia

Edit by KatsaroYpotheto

2.8 Η γλώσσα του Φόρουμ είναι η Ελληνική και μόνο. Τα Αγγλικά επιτρέπονται μερικώς (για παράδειγμα η χρήση λέξεων που δε μεταφράζονται), αρκεί να μην χρησιμοποιούνται με βρισιές ή/και μειωτικά σχόλια. Η χρήση greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Παρακαλούμε επίσης να αποφεύγετε κείμενα μόνο με κεφαλαία γράμματα καθώς είναι κουραστικά στην ανάγνωση.

Λίγο προσοχή παρακαλώ.
Ευχαριστώ
Soulaki_NoraLoukas
Soulaki_NoraLoukas

Θηλυκό Τόπος : iraklio kritis
Ασχολίες : podosfairo,mousiki

https://www.facebook.com/soulaki.bill

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 7:15 pm

Kαλώς ήρθες almaresi στην παρέα.
Όπως ίσως παρατήρησες έχουμε πολυφωνία.
Αλλού συμφωνούμε και αλλού διαφωνούμε αλλά αυτή είναι η ομορφιά του διαλόγου.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 7:57 pm

Ακριβώς... αν δεν διαφωνούμε, τελικά δεν λέμε τίποτα.

Συμφωνώ μαζί σου anna90 πάντως. Δεν μου αρέσει καθόλου που η σειρά πάει για 3η χρονιά. Αναπόφευκτα θα κάνει "κοιλιά" και θα παρατείνει την αγωνία μας. Άσε που την άλλη σεζόν θα δούμε κι άλλους ήρωες που ούτε φανταζόμαστε τώρα... Αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς όμως. Κι εμείς εδώ είμαστε σίγουρα μέρος του "γιατί" η σειρά πάει για 3η σεζόν...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 8:07 pm

almaresi έγραψε:ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ... ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ :)

ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΣΑΣ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΙΚΙΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ -ΑΚΟΜΗ- ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ "ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΑ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΓΙΑ 3 -ΠΛΕΟΝ- ΕΤΗ. ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ 'Η ΟΤΑΝ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ "ΑΠΛΩΣΟΥΝ" ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ -ΟΛΟΙ- ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΛΕΟΝ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΩΝ 6. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΠΑΠΠΑ ΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΖΑΝ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ, ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙ ΜΑΖΙ. Η ΕΥΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ, ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 'Η ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΟΛΟΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ. ΟΙ ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΤΣΙ - ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ 'ΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΔΕΙ 'Η ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΩΣ ΘΕΑΤΗΣ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΜΙΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ, ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΕΣ ΖΩΗΣ, ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΤΟΧΟΣ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ "ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ" ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟΥ. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΟΛΗ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ, ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΑΨΟΓΕΣ - ΛΙΓΟ Ο ΚΑΛΑΘΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.

ΤΕΛΟΣ, ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ. ΟΛΕΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΟΥΡΕΑΛ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ "ΜΥΣΤΙΚΑ" ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΕΙΔΩΜΕΝΑ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΑ. ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ "TOO MUCH". ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ... ΕΥΤΥΧΩΣ

P.S.: PLEASE DON'T SHOOT - ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΕΣ (ΚΑΠΟΙΟΥΣ)

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! :D ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΞΕΝΕΡΩΣΕΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ..ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ,ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ "ΤΡΑΒΗΞΕΙ" Κ ΤΙ ΟΧΙ, ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΑΡΚΟΥΝΤΩΣ ΥΠΟΨΗ..
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΟΣΤ ΣΟΥ,ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ! :wink2:
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από zwi Την / Το Σαβ Νοε 28, 2009 10:04 pm

τέλειο
μ'άρεσε πολύ όταν ο Λουκάς έκανε τον πεθαμένο και η Νόρα τον έλεγε ψυχή μου
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Κυρ Νοε 29, 2009 7:20 am

Clarabelle έγραψε:
Γιατί ο Στέφανος είπε στη μητέρα του δεν έπρεπε να σου το κάνουν εσένα αυτό που αγαπούσες τόσο τα παιδιά;
Τι είδους υποχρέωση (απέναντι στην Αντιγόνη να υποθέσω) ξεπληρώνει ο Χρήστος;

Ωραία ερώτηση Clarabelle. Προσπαθούσα να το επεξεργαστώ, αλλα δεν φτάνει η φαντασία μου... Το σίγουρο πάντως είναι πως της κας Λαζαρίδη της έχουν κάνει κι άλλα πέρα απ' το ότι "οδήγησαν" τον άντρα της στην αυτοκτονία. Μετά από την αυτοκτονία ήταν σε θέση να φροντίζει τον Στέφανο που ήταν μικρός. Αργότερα ανέλαβε εκείνος ρόλο προστάτη. Την έκλεισαν και στη φυλακή - μάλλον την παρουσίασαν ως υπαίτια για κάτι που δεν έκανε. Άλλωστε, ο Στέφανος τα έχει κυρίως με το Μάνο, πρέπει να 'χει κάνει κι αυτός κάτι πολύ χοντρό. Αν είχε μόνο χρησιμοποιήσει τα χρήματα που δεν μοιράστηκε με τον Λαζαρίδη ο πατέρας του, δεν θα αντιδρούσε έτσι ο Στέφανος - εκτός κι αν είναι Μανιάτης ή Κρητικός, αν πρόκειται για βεντέτα δηλαδή... Δεν ξέρω τι να πω.

Και βλέπουμε τον Μάνο και τον Πέτρο να μην έχουν ιδέα αν η Αντιγόνη είχε ή όχι παιδιά. Άρα, δεν μπορεί να έχουν κάνει κακό σε παιδί της άμεσα - υποθέτω.

Τώρα που είπα αυτό, θυμήθηκα τον Πέτρο να λέει πως "ο Λαζαρίδης δεν μιλούσε ποτέ για την οικογένειά του. Ούτε κι εμείς". Άρα, είναι πραγματικά πολύ μυστήριο που Αντιγόνη και Όλγα ήταν φίλες.

Για την οικογένεια του Χρήστου γνωρίζει κανείς τίποτα?

stefanos-melita ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όπως βλέπεις, γουστάρω πολύ την παρέα και τις συζητήσεις
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Νοε 29, 2009 8:33 am

Απο την πρώτη συνάντηση του Στέφανου με το Χρήστο έχω την αίσθηση οτι ο λόγος της εκδίκησης είναι κάτι παραπάνω απ όσο ξέρουμε.
Ο Στέφανος έκανε σαφές οτι οι στόχοι είναι δύο Ρούσσος και Μάνος.

Αρχικά πίστεψα οτι ο λόγος ήταν ο θάνατος του πατέρα του και κάτι κρύβεται εκεί. Προχθές όμως μετά τις εξηγήσεις που έδωσε ο Μάνος στο Λουκά και τη Νόρα μπερδεύτηκα. Όταν δύο όχι και τόσο καθαροί τύποι κάνουν ''δουλειές'' και ο ένας εκμεταλευτεί τον άλλο, ακολουθούν συνήθως αντίποινα και όχι αυτοκτονία. Εκτός κι αν ο Μάνος είπε μισές αλήθειες και γι αυτό το θέμα.

Το δεύτερο που με μπερδεύει είναι η κατάσταση της κυρίας Αντιγόνης. Την είδαμε σε μία ανάμνηση να λέει στο Στέφανο φταίνε ο Μάνος και ο Ρούσσος, αρα δεν έχασε τα λογικά της όταν ήρθε η σύλληψη. Το έπαθε μέσα στη φυλακή εκ των υστέρων γιατί;

Νομίζω όσο επεξεργάζομαι όσα γνωρίζω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι.

Σε σχέση με το Χρήστο, μου πέρασε και μια άλλη σκέψη απ το μυαλό.Ίσως η γυναίκα στην οποία χρωστάει να μην είναι η Αντιγόνη όπως αρχικά πίστεψα αλλά η μητέρα του Φώτη στην οποία είχε δώσει υπόσχεση να προσέχει το παιδί της.

Αντε να δούμε που θα πάει όλο αυτό.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης