Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

+20
uponoia
mimi
nikidanis
felia
stefanos-melita
Doris_
KonstantinaA
marializ25
KatsaroYpotheto
andy
manos+eva
evanna
anna90
loukitsa
loukasnora
konstantina
sifantid
Ntinaki1
NATALITSA_LOUKITSA
Clarabelle
24 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_lcap21%Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_rcap 21% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_lcap58%Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_rcap 58% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_lcap4%Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 24
 
 

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 12:39 pm


Αν ο Στέφανος δεν είναι ερωτευμένος με την Εύα μια σουίτα δίπλα στη μανούλα του χρειάζεται επειγόντως
Να θυμίσω οτι για να πάρει την Εύα στο κρεβάτι του έφτασε να βάλλει να τον πυροβολίσουν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Δεκ 01, 2009 12:51 pm

[quote="Clarabelle"]
Είστε ξελογιάστρες τίποτα δεν θα κάνω σήμερα.
Μου αρέσει η παρέα σας και η ανταλλαγή απόψεων
[/quote

Τι αν πω κι εγω που ειμαι στο γραφειο ,και που με χανεις που με βρισκεις στο σχολιασμό lol!
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Τρι Δεκ 01, 2009 12:54 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:Αν προσεξετε πολυ καλα, θα δειτε οτι οσο ηταν εκεινη εκει, την κοιταζε με ανυσηχια. οταν του ειπε "να παρει την απαντηση που θελει" αμεσωσ χαλασε η διαθεση του μουτρωσε..το "ευχαριστω" ηταν μεσα απο τα δοντια του. δεν του ειπε αυτα που ηθελε να ακουσει. Οσο ηταν εκει,(οταν γυρισε να φυγει)εκανε πως ολα ηταν μια χαρα μεταξυ τους, της χαμογελουσε, για να δειξει οτι ΟΝΤΩΣ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, κ το ¨παιζει" αδιαφορος..οταν ακουμε την πορτα να κλεινει, αρα εκεινη δεν τον βλεπει, μουτρωνει, κ φαινεται εξαλλος.γιατι? Μα γιατι μονο αδιαφορος δεν ειναι απεναντι τησ! Γιατι μολις την ειδε, πιστεψε πως για μια φορα τον εψαξε εκεινη, πως ισως δεν την εχει χασει.Οταν εκεινη του ριχνει κρυο νερο, λεγοντας του "καλα εκανες, παντρεψου την' ειναι σαν να βαζει οριστικο τελος, σαν να πηγε εκει για να του δειξει περα απο καθε αμφιβολια οτι τελειωσανε. κ αυτο τον πονα, δεν ηθελε να το κακουσει αυτο,αλλο ηθελε απο τη Μελιτα..να τον διεκδικησει. το τελευταιο συνοφρυωμα του, ηταν σαν να λεει "τι εγινε ρε παιδια?? τα εννοει αυτα που λεει? οντως δεν ειμαι τιποτα γι αυτην? αυτο τον πονεσε για αλλη μια φορα.. κ γαντζωνεται κ παλι απο την ευα.

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω κάθετα, οριζοντίως και διαγώνια!

Το βράδυ σπίτι της, της είπε ότι "εσύ δεν θα έκανες κάτι που δεν σου αρέσει να σου κάνουν!" Αν όντως το εννοούσε και δεν την παίζει εντελώς, δεν περίμενε σε καμμία περίπτωση να τον διεκδικήσει! Όλο τον ακυρώνει και όλο εκείνος επιστρέφει, γιατί άραγε?

Και η Μελίτα από την πλευρά της φροντίζει ποτέ να μην τον ακυρώνει τελείως!

Και επειδή δεν μιλάμε για κανέναν χτεσινό, η εισβολή στο γραφείο του αυτό ακριβώς ήταν, διεκδίκηση! Οπότε όπως είπα διαφωνώ, στα 2 βλέματα στις φώτο δεν βλέπεις ούτε 10 διαφορές, και η συζήτηση με τον Ηλία αφορούσε απειλές!!!

Τέλος, για ποιο λόγο ο Στέφανος έψαχνε για τον Οδυσσεα?



Εγω παλι, ερμηνευω την εκφραση του, οπωσ ειπα παραπανω. Συμφωνω με τη mafalda, ειναι η ρωγμη στην πανοπλια του, κ παλευει να την κλεισει. το οτι δεν θα περιμενε μετα απο οσα ειπωθηκαν να τον διεκδηκησει, ειναι πολυ σωστο κ λογικο, για..καποιον που σκεφτεται λογικα, κ δεν ειναι ερωτευμενος! ο στεφανος ειναι ερωτευμενος,κ περα απο καθε λογικη, θελει να τον διεκδηκησει. Αυτο που εγινε στο γραφειο ,για μενα ηταν η υπερανθρωπη προσπαθεια μιας ερωτευμενης γυναικας να "αποχαιρετησει"τον αγαπημενο της. Διεκδικηση θα ηταν να ορμησει μεσα κ να κανει την φαντασιωση της πραγματικοτητα, η να του πει "μην την παντρευτεις,σε αγαπω.'
Δεν μου απαντατε ομως βρε κοριτσια, στην γνησια πραγματικη απορια μου :?: /S :αν ειναι μια εκδικηση, μιλαμε για εναν επικινδυνο "ψυχοπαθη" απεναντι κ στις 2 γυναικες..αυτο πιστευεται οτι ειναι ο Στεφανος? /S
κ τελικα, τι σχεση εχει το παρελθον του οδυσσεα με τη μελιτα κ την υποτιθεμενη εκδικηση του προς τη Μελιτα??Εχουν χωρισει εδω κ καιρο, ασε που δεν ηταν κ ποτε μαζι..Ενδεχομενος να υπαρχει καποιο μυστικο στο παρελθον του Οδυσσεα,που σχετιζεται με το παρελθον κ οσα εγιναν..ακομη εχουμε δει μονο την ακρη του παγοβουνου,οσον αφορα το τι ακριβως συνεβη πριν χρονια αναμεσα σε Ρουσσο,Μανο,Στεφανο.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από mimi Τρι Δεκ 01, 2009 12:57 pm

KatsaroYpotheto έγραψε: Το Μελιτάκι-Κατινάκι?

ο σχολιασμός σου τέλειος έσκασα στα γέλια και το Μελιτάκι-Κατινάκι είναι δικό μου εγώ το βρήκα lol! lol!
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Δεκ 01, 2009 1:02 pm

stefanos-melita έγραψε:Αυτο που εγινε στο γραφειο ,για μενα ηταν η υπερανθρωπη προσπαθεια μιας ερωτευμενης γυναικας να "αποχαιρετησει"τον αγαπημενο της. Διεκδικηση θα ηταν να ορμησει μεσα κ να κανει την φαντασιωση της πραγματικοτητα, η να του πει "μην την παντρευτεις,σε αγαπω.'

Συγνώμη κιόλας και μην το πάρεις στραβά αλλα ποια υπερανθρωπη προσπαθεια ποιας ερωτευμενης γυναικας? Δύο φορές τον έχει δεί όλες κι όλες!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Δεκ 01, 2009 1:03 pm


Έτσι όπως το περιγράφεις είναι ένας έρωτας που γεννιέται ξαφνικά.
Δεκτό.
Σ αυτή την περίπτωση όμως το ζευγαράκι αφού πρώτα φρόντισε να διαλύσει το γάμο της Εύας το λιγότερο που της οφείλει είναι ειλικρίνεια.



Ποιό γαμο χαλασε το συγκεκριμμένο ζευγαρι ? αν εννοείς το μηνυμα ,τοτε δεν υπηρχε καν η υποψια ζευγαριου - η Μελιτα προσπαθουσε να διαχειριστει το χωρισμό της κι ο Στεφανος το μονο που ειχε στο μυαλό του ήταν η εκδικηση

Οτι της οφείλει ειλικρίνεια συμφωνω ,αλλα ειλικρίνεια για κατι που δεν εχει καν αρχισει?? Γι αυτο και ο Στεφανος επεσπευσε τη προταση γαμου - για να μην αγριεψουν τα πραγματα




Η Εύα συμφωνώ καλώς δεν δέχτηκε κάνει βήματα προσεκτικά προς τα εμπρός. Αυτό όμως με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι η Μελίτα η οποία επίστης ένα χρόνο και κάτι έδειχνε να κόβει τις φλέβες της για το Μάνο κάνει βήματα πίσω. Πιστεύω οτι όταν μια γυναίκα έχει ζήσει όλο αυτό, το να πέφτει με τα μούτρα σε μια παρόμοια κατάσταση μόνο βουτιά προς τα κάτω μοιάζει να κάνει.
[/quote]

Επισης συμφωνω -κάνει βήματα πισω και νομιζω ότι και η ιδια το παραδεχτηκε χθες- είπε ότι ζω στη μεση μιας καταιγίδας- η περιπτωση της βεβαια είναι πιο βαρια απ αυτη του Στεφανου -
Εγω δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω το τι εκανε η Ευα μ αυτα που κανει η Μελιτα γιατι δεν συγκρινονται κατα τη γνωμη μου
Μεγαλωσανε διαφορετικα- ζησανε διαφορετικα , δεν μπορω να χαρακτηρισω τη μια κακια και την αλλη καλη -΄και οι δυο είναι και κακες και καλες ,οπως και οι Μανος-Στεφανος
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Τρι Δεκ 01, 2009 1:09 pm

Mafalda έγραψε:
Έτσι όπως το περιγράφεις είναι ένας έρωτας που γεννιέται ξαφνικά.
Δεκτό.
Σ αυτή την περίπτωση όμως το ζευγαράκι αφού πρώτα φρόντισε να διαλύσει το γάμο της Εύας το λιγότερο που της οφείλει είναι ειλικρίνεια.



Ποιό γαμο χαλασε το συγκεκριμμένο ζευγαρι ? αν εννοείς το μηνυμα ,τοτε δεν υπηρχε καν η υποψια ζευγαριου - η Μελιτα προσπαθουσε να διαχειριστει το χωρισμό της κι ο Στεφανος το μονο που ειχε στο μυαλό του ήταν η εκδικηση

Οτι της οφείλει ειλικρίνεια συμφωνω ,αλλα ειλικρίνεια για κατι που δεν εχει καν αρχισει?? Γι αυτο και ο Στεφανος επεσπευσε τη προταση γαμου - για να μην αγριεψουν τα πραγματα




Η Εύα συμφωνώ καλώς δεν δέχτηκε κάνει βήματα προσεκτικά προς τα εμπρός. Αυτό όμως με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι η Μελίτα η οποία επίστης ένα χρόνο και κάτι έδειχνε να κόβει τις φλέβες της για το Μάνο κάνει βήματα πίσω. Πιστεύω οτι όταν μια γυναίκα έχει ζήσει όλο αυτό, το να πέφτει με τα μούτρα σε μια παρόμοια κατάσταση μόνο βουτιά προς τα κάτω μοιάζει να κάνει.

Επισης συμφωνω -κάνει βήματα πισω και νομιζω ότι και η ιδια το παραδεχτηκε χθες- είπε ότι ζω στη μεση μιας καταιγίδας- η περιπτωση της βεβαια είναι πιο βαρια απ αυτη του Στεφανου -
Εγω δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω το τι εκανε η Ευα μ αυτα που κανει η Μελιτα γιατι δεν συγκρινονται κατα τη γνωμη μου
Μεγαλωσανε διαφορετικα- ζησανε διαφορετικα , δεν μπορω να χαρακτηρισω τη μια κακια και την αλλη καλη -΄και οι δυο είναι και κακες και καλες ,οπως και οι Μανος-Στεφανος[/quote]

ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ, ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΙΑΣ. : respect : : respect :
ΓΙΑ KatsaroYpotheto: ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΗΘΕΙΣ. :wink2:
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 1:11 pm



Ποιό γαμο χαλασε το συγκεκριμμένο ζευγαρι ? αν εννοείς το μηνυμα ,τοτε δεν υπηρχε καν η υποψια ζευγαριου - η Μελιτα προσπαθουσε να διαχειριστει το χωρισμό της κι ο Στεφανος το μονο που ειχε στο μυαλό του ήταν η εκδικηση

Οτι της οφείλει ειλικρίνεια συμφωνω ,αλλα ειλικρίνεια για κατι που δεν εχει καν αρχισει?? Γι αυτο και ο Στεφανος επεσπευσε τη προταση γαμου - για να μην αγριεψουν τα πραγματα


Τα συγκεκριμένα δύο άτομα που τότε συμφωνώ δεν ήταν ζευγάρι, έπαιξαν σημαντικό ρόλο για τη διάλυση του γάμου με συνεργό το Μανωλάκη μην ξεχνιόμαστε.
Το να κάνει ο Στέφανος πρόταση γάμου στην Εύα αν έχει ερωτευτεί τη Μελίτα το βρίσκεις σωστό; Θα μπορούσε μια χαρά να την απομακρύνει με τρόπο.
Το να τρέχει η Μελίτα σε κάθε ευκαιρία δίπλα στο Στέφανο το βρίσκεις σωστό; Θα ήταν πιο σωστό να πάει σπίτι της και όχι στο γραφείο του.
Για μένα απ την ώρα που ένοιωσαν το οτιδήποτε το να συναινούν κι οι δύο στην πρόταση γάμου σημαίνει οτι την δουλεύουν ψιλό γαζί.
Αφήνουν μια γυναίκα που και οι δύο συνέβαλλαν στην διάλυσή της να πιστεύει κάτι που δεν ισχύει.
Κόκκινη κάρτα από μένα και στους δύο.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από mimi Τρι Δεκ 01, 2009 1:14 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:Αυτο που εγινε στο γραφειο ,για μενα ηταν η υπερανθρωπη προσπαθεια μιας ερωτευμενης γυναικας να "αποχαιρετησει"τον αγαπημενο της. Διεκδικηση θα ηταν να ορμησει μεσα κ να κανει την φαντασιωση της πραγματικοτητα, η να του πει "μην την παντρευτεις,σε αγαπω.'

Συγνώμη κιόλας και μην το πάρεις στραβά αλλα ποια υπερανθρωπη προσπαθεια ποιας ερωτευμενης γυναικας? Δύο φορές τον έχει δεί όλες κι όλες!

σωστά και να ρωτήσω κάτι η μελίτα όταν πάνε να παντρευτούν οι άλλοι της έρχεται η όρεξη για αποχαιρετισμό το ίδιο και με το Μάνο θυμόμαστε και επίσης πριν από λίγες ώρες του είπε αυτή η σχέση δεν θα αρχίσει ποτέ Τώρα τι στο καλό θέλει :?: :?: :?:
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Δεκ 01, 2009 1:16 pm

mimi έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε: Το Μελιτάκι-Κατινάκι?

ο σχολιασμός σου τέλειος έσκασα στα γέλια και το Μελιτάκι-Κατινάκι είναι δικό μου εγώ το βρήκα lol! lol!

Ναι ναι δικό σου είναι απλώς μου άρεσε lol!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 1:16 pm


Λοιπόν τώρα θυμήθηκα κάτι που ταιριάζει γάντι στην περίπτωση.
Δια χειρός ΄Ελενας Ακρίτα διά στόματος Κλαίρης προς Γαλάτεια που κατηγορούσε τη Ρεγγίνα.
Τα δικά σας της είπε είναι σύκα και δεν ακούγονται τα δικά μας είναι καρύδια και βροντάνε.
Όταν τα έκανε η Εύα την κράζανε, τώρα που το κάνει το Μελιτάκι έχει δίκιο.gelio
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Jennifer Τρι Δεκ 01, 2009 1:18 pm

Clarabelle έγραψε:
Λοιπόν τώρα θυμήθηκα κάτι που ταιριάζει γάντι στην περίπτωση.
Δια χειρός ΄Ελενας Ακρίτα διά στόματος Κλαίρης προς Γαλάτεια που κατηγορούσε τη Ρεγγίνα.
Τα δικά σας της είπε είναι σύκα και δεν ακούγονται τα δικά μας είναι καρύδια και βροντάνε.
Όταν τα έκανε η Εύα την κράζανε, τώρα που το κάνει το Μελιτάκι έχει δίκιο.gelio

Έτσι είναι... "τα δικά μας δικά μας, και τα δικά σας πάλι δικά μας"!!! Thumbs up
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από mimi Τρι Δεκ 01, 2009 1:36 pm

το Μελιτάκι-Κατινάκι κατευθείαν στο παιδί της πήγε δεν το συζητώ
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Δεκ 01, 2009 1:46 pm

Κλεμμένο από το facebook οπου το πόσταραν στην κα Ακρίτα αλλά μου άρεσε πολύ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!

"Να χαμηλώσεις την ματιά κι ο νους σου να μην βάλει
πώς θα μπορέσεις κάποτε να έχεις τον Καρτάλη"

Ευφυέστατο και πολύ πετυχημένο! Πάντα θαύμαζα αυτούς που μπορούν να σκαρώνουν στιχάκια από το πουθενά!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από mimi Τρι Δεκ 01, 2009 1:48 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κλεμμένο από το facebook οπου το πόσταραν στην κα Ακρίτα αλλά μου άρεσε πολύ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!

"Να χαμηλώσεις την ματιά κι ο νους σου να μην βάλει
πώς θα μπορέσεις κάποτε να έχεις τον Καρτάλη"

Ευφυέστατο και πολύ πετυχημένο! Πάντα θαύμαζα αυτούς που μπορούν να σκαρώνουν στιχάκια από το πουθενά!
\
αφιερωμένο στη Μελίτα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Δεκ 01, 2009 1:48 pm

Α ναι ξέχασα να διευκρινήσω ότι η κυρία που το έγραψε το αφιέρωνε στη Μελίτα.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 2:00 pm


Τελικά είμαστε πολλοί απ αυτούς που βλέπουν τη σειρα απ την αρχή που δνε θέλουμε το πολυδιαφημισμένο ζευγαράκι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Δεκ 01, 2009 2:16 pm

Clarabelle έγραψε:


Ποιό γαμο χαλασε το συγκεκριμμένο ζευγαρι ? αν εννοείς το μηνυμα ,τοτε δεν υπηρχε καν η υποψια ζευγαριου - η Μελιτα προσπαθουσε να διαχειριστει το χωρισμό της κι ο Στεφανος το μονο που ειχε στο μυαλό του ήταν η εκδικηση

Οτι της οφείλει ειλικρίνεια συμφωνω ,αλλα ειλικρίνεια για κατι που δεν εχει καν αρχισει?? Γι αυτο και ο Στεφανος επεσπευσε τη προταση γαμου - για να μην αγριεψουν τα πραγματα


Τα συγκεκριμένα δύο άτομα που τότε συμφωνώ δεν ήταν ζευγάρι, έπαιξαν σημαντικό ρόλο για τη διάλυση του γάμου με συνεργό το Μανωλάκη μην ξεχνιόμαστε.
Το να κάνει ο Στέφανος πρόταση γάμου στην Εύα αν έχει ερωτευτεί τη Μελίτα το βρίσκεις σωστό; Θα μπορούσε μια χαρά να την απομακρύνει με τρόπο.
Το να τρέχει η Μελίτα σε κάθε ευκαιρία δίπλα στο Στέφανο το βρίσκεις σωστό; Θα ήταν πιο σωστό να πάει σπίτι της και όχι στο γραφείο του.
Για μένα απ την ώρα που ένοιωσαν το οτιδήποτε το να συναινούν κι οι δύο στην πρόταση γάμου σημαίνει οτι την δουλεύουν ψιλό γαζί.
Αφήνουν μια γυναίκα που και οι δύο συνέβαλλαν στην διάλυσή της να πιστεύει κάτι που δεν ισχύει.
Κόκκινη κάρτα από μένα και στους δύο.

Δεν βρίσκω σωστό να κανει προταση γαμου στην Ευα , αν εχει ερωτευτεί τη Μελίτα -αλλα δεν νομίζω ότι τωρα την έχει ερωτευτεί -Εγω αυτό που βλέπω είναι μια έντονη έλξη , την οποια και προσπαθεί να σταματησει εν τη γενεσει της - στο χθεσινό αυτό που εισεπραξα απο την πλευρα του είναι ότι εν μερει το καταφερνει -

Δεν βρίσκω σωστό ότι η Μελίτα τρεχει πισω απ το Στεφανο - Απ οτι φαινεται όμως το δικό της βάρεμα στο κεφαλι ειναι λιγο σοβαροτερο απο αυτο του Στεφανου και δεν την αφηνει να απομακρυνθεί .Σαν την πεταλούδα απο τη φωτιά

Δεν τη δουλευει την Ευα ο Στεφανος , τα εννοεί αυτα που λεει και κανει - εμενα μου δειχνει πολυ αποφασισμενος

Αλλα διακρίνω μια ταση να θεωρουμε την Ευα άμοιρη ευθυνών κατι στο οποίο δε συμφωνω -Εχει τις ευθυνες της ,και οι οποιες αποφασεις που παιρνει έχουν το αντίκτυπο τους .Γιατι στην τελικη δεν φταινε παντα οι άλλοι για οτι παθαινουμε αλλα κι εμεις οι ιδιοι που τους δινουμε το χωρο για να μας πληγωσουν
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Δεκ 01, 2009 2:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κλεμμένο από το facebook οπου το πόσταραν στην κα Ακρίτα αλλά μου άρεσε πολύ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!

"Να χαμηλώσεις την ματιά κι ο νους σου να μην βάλει
πώς θα μπορέσεις κάποτε να έχεις τον Καρτάλη"

Ευφυέστατο και πολύ πετυχημένο! Πάντα θαύμαζα αυτούς που μπορούν να σκαρώνουν στιχάκια από το πουθενά!


Παρα πολύ καλό !!!!
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 2:22 pm


Άρα συμφωνούμε οτι ο Στέφανος κακώς έκανε την πρόταση γάμου στην Εύα, η Μελίτα κακώς τρέχει πίσω του.
Απλά εγώ τους ρίχνω φταίξιμο και συ δικαιολογητικά.
Η Εύα σαφώς δεν είναι άμοιρη ευθυνών για όσα έχουν συμβεί πρόσφατα αλλά σίγουρα κάποια πράγματα στο παρελθόν έγιναν ερήμην της.
Αυτό που λέω εγώ είναι οτι δεν μπορούμε να κατηγορούμε για κάποια πράγματα την Ευα και για τα ίδια να δικαιολογούμε τη Μελίτα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από konstantina Τρι Δεκ 01, 2009 2:30 pm

clarabelle εχεις δικιο..δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι τα ειπες ολα εσυ ετσι οπως ηθελα να τα γραψω.

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από KonstantinaA Τρι Δεκ 01, 2009 2:37 pm

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΦΕΥΓΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Η ΕΥΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΑΣΜΩΔΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΞΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ. Η ΜΕΛΙΤΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ......... ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΝΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗ ΝΟΜΙΜΗ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΤΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ? ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΡΟΛΟΙ, ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΜΑΝΟ-ΜΕΛΙΤΑ-ΕΥΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ? ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΑΚΡΙΤΑ!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Δεκ 01, 2009 2:56 pm

alexandra 35 έγραψε:ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΦΕΥΓΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Η ΕΥΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΑΣΜΩΔΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΞΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ. Η ΜΕΛΙΤΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΤΗΣ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ......... ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΝΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗ ΝΟΜΙΜΗ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΤΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ? ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΡΟΛΟΙ, ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΜΑΝΟ-ΜΕΛΙΤΑ-ΕΥΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ? ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ. ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ Η ΑΚΡΙΤΑ!


Aκριβώς γι αυτό το λόγο λέω και γω οτι οι εξελίξεις δεν στέκουν. Η Μελίτα το έχει περάσει μία και πάει και μπλέκει με το Στέφανο για να το ξαναπεράσει; Εμείς οι γυναίκες συνήθως όταν την πάθουμε μια φορά κατεβάζουμε ρολά. Δεν βλέπουμε και δεν ακούμε τον οποιονδήποτε μπορεί να μας ξαναπονέσει. Λειτουργεί ο αμυντικός μας μηχανισμός.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από Mafalda Τρι Δεκ 01, 2009 3:01 pm

Clarabelle έγραψε:
Άρα συμφωνούμε οτι ο Στέφανος κακώς έκανε την πρόταση γάμου στην Εύα, η Μελίτα κακώς τρέχει πίσω του.
Απλά εγώ τους ρίχνω φταίξιμο και συ δικαιολογητικά.
Η Εύα σαφώς δεν είναι άμοιρη ευθυνών για όσα έχουν συμβεί πρόσφατα αλλά σίγουρα κάποια πράγματα στο παρελθόν έγιναν ερήμην της.
Αυτό που λέω εγώ είναι οτι δεν μπορούμε να κατηγορούμε για κάποια πράγματα την Ευα και για τα ίδια να δικαιολογούμε τη Μελίτα.

Στην προταση γαμου του Στεφανου ,είπα ΑΝ ειχε ερωτευτεί- γιατι εγω δεν πιστευω ότι αυτη τη στιγμη ειναι ερωτευμενος -και το εξηγησα παραπανω
Για τη Μελίτα ναι ,κακως τρεχει πισω του- αλλα μαλλον δεν μπορεί , όπως και η Ευα δεν μπορουσε να ξεκολλησει απο το Μανο παρα τα όσα της έκανε
Αλλα Clarabelle τους δικαιολογώ γιατι έτσι όπως τουλάχιστον παρουσιαζεται ολο αυτο στη σειρα , αυτό το κατι μεταξυ τους δειχνει να ειναι αυθεντικό ,ανελπιστο κ δυνατό.Το αν ειναι όμορφο ή καταστροφικό θα το δειξει η συνεχεια -

Δεν δικαιολογω όμως μονο αυτους , δικαιολογώ και την Ευα , την οποία δεν την κατηγορώ καθολου .Ισα ισα αυτό που θα ήθελα γι αυτή είναι να συνειδητοποιήσει αυτο που θελει και να προχωρήσει .Αλλωστε μόνη της ,έχει τις αμφιβολιες της για το γαμο με το Στεφανο -
Τον μόνο που δεν δικαιολογω μέχρι τωρα είναι το Μανο - γιατι δεν εχω πεισθεί ότι έχει πραγματικά μετανοιώσει

Ολοι εχουν κανει απιστευτα λάθη και οι μεν και οι δε - Το πως διαχειριζονται οι ηρωες αυτα τα λαθη με κανει να τους συγχωρω ή οχι
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 248 - Ημερομηνία 30-11-2009

Δημοσίευση από almaresi Τρι Δεκ 01, 2009 3:13 pm

sifantid έγραψε:Το Στέφανο τι τον ενδιαφέρει το παρελθόν του Οδυσσέα; scratch

Δεν μπορούμε - προφανώς - να απαντήσουμε σε αυτό προς το παρόν, θυμήθηκα όμως την Νταίζη σε παλαιότερο επεισόδιο (αν υπολογίζω σωστά στο 215) να λέει σε όλη, πλην Μάνου, την παρέα στο σπίτι του Λουκά "καλααααά, κάποτε θα με χρειαστείτε, κι εσύ και όλοι σας".
Αυτοί οι δυο, Οδυσσέας και Μαργαρίτα, φαίνεται ότι θα έχουν μεγαλύτερο ρόλο στην εξέλιξη της ιστορίας απ' όσο ίσως περιμένουμε. Να δούμε πάντως ποοοόσο "σκοτεινό" μπορει να 'ναι πια το παρελθόν ενός μουσικού...
Τουλάχιστον όμως μάθαμε πως γνώρισε ο Χρήστος την Νταίζη.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης