Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρήστος Μάνεσης

+36
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Foulitsa
pasxalitsa
artantzela
mariannitaki
margaret10
kelly
giouli_edem
nellyjenn
noratius
verile_mistika
soso
anneliz_333
k@terinio-loukonoraki
Antigoni!
Elsa*
filitsa
$ofi@ loukakos + nora
Καρ-Mik
Ελένα
almaresi
Pennaki.......!!
nora_oscar
mimi
Artemis
balletvasia
elena-7-
eva-margarita
nikidanis
Clarabelle
sketi_omorfia
anna90
KatsaroYpotheto
sifantid
evanna
loukitsa
40 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από soso Τετ Σεπ 15, 2010 12:24 am

Antigoni! έγραψε:Αλλη μια απορια που μου ηρθε την ωρα των Λατινικων..
Ποια ηταν η ακριβης σχεση του Χρηστου με τον Φωτη??

Αν θυμαμαι καλά..πανε και 7 χρόνια..
Christos Fotim amabat! lol!
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Σεπ 15, 2010 2:14 pm

Αντιόνη πολύ φοβάμαι ότι θα έχεις πρόβλημα με τα λατινικά αν συνεχίσεις σε αυτό το μοτίβο χεχε
Και στα μαθηματικα το ιδιο παθαινω...
Σε πειράζω..


Το καταλαβα χαχα!!!

Ο Χρήστος είχε τον Φώτη προστατευόμενό του στην κατασκήνωση.


gracias..τωρα θυμηθηκα!!!


Αν θυμαμαι καλά..πανε και 7 χρόνια..
Christos Fotim amabat!
ΟΛΕ
Ο Χρηστος αγαπουσε το Φωτη???

ΟΛΕΕΕ!!
soutien
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Σεπ 15, 2010 4:53 pm

Βασικά Αντιγόνη με τη soso θα μάθεις λατινικά εδώ, τι να το κάνεις το σχολείο? lmao

Λατρεύω Λατινικα... άσχετο!

Δεν τον αγαπούσε ερωτικά (αν και δεν ξέρω την έννοια του συγκεκριμένου ρήματος) τον αγαπούσε σαν αδερφό του όμως. Για αυτό είπα ότι περιμένω να ΔΩ και στην οθόνη μου, όχι απλά να υποννοηθεί, ότι ο Χρήστος έχει συγχωρέσει μέσα του την παρέα.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Σεπ 15, 2010 5:00 pm

soso θα μου μαθεις εσυ???

Εγω δεν ξερω καλα ακομη....


Δεν τον αγαπούσε ερωτικά
Αυτο το καταλαβα....το amo στα ισπανικα σημαινει αγαπω..Το ιδιο και στα λατινικα νομιζω...

Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από noratius Τετ Σεπ 15, 2010 9:37 pm

Αυτο το καταλαβα....το amo στα ισπανικα σημαινει αγαπω..Το ιδιο και στα λατινικα νομιζω...

Ας συνεχίσουμε το μάθημα (sorry για το off topic)....
amabat : γ΄ενικό πρόσωπο της οριστικής παρατατικού του ρήματος amo (–avi –atum –are) lmao

noratius
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από soso Τετ Σεπ 15, 2010 10:02 pm

noratius έγραψε:
Αυτο το καταλαβα....το amo στα ισπανικα σημαινει αγαπω..Το ιδιο και στα λατινικα νομιζω...

Ας συνεχίσουμε το μάθημα (sorry για το off topic)....
amabat : γ΄ενικό πρόσωπο της οριστικής παρατατικού του ρήματος amo (–avi –atum –are) lmao
Palamakia Palamakia Palamakia

@Antigoni!,με κάλυψε ο noratius!
Και όχι δεν έχει μόνο ερωτική χροιά!Αναφερεται σε αγαπη,γενικώς!
(π.χ. Regina rosas amat /η βασίλισσα αγαπά τα ρόδα)
Νομίζω παντως,για να επανελθουμε.. ότι ο Χρηστος αγαπουσε το Φωτη και τον είχε υπό την προστασία του! (απλά το τελευταίο δεν ξέρω να το αποδώσω στα Λατινικά lol! και το αποσιώπησα lol! )
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Σεπ 15, 2010 11:34 pm

Επισης σορι για το Off Νορατιε αυτα κανω τωρα..ειναι το πρωτο ρημα που εμαθα....Εκανα και κατι για τη Regina αλλα δεν θυμαμαι τι...

Και ξαναλεω θελω μια ιστορια που να στεκει για το Χρηστο!!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από sifantid Παρ Σεπ 17, 2010 11:54 pm

Off-topic: Αχ... Ζηλεύω... Λατινικά! Εγώ μαθαίνω για θερμοδυναμική! gibbs
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από nellyjenn Κυρ Σεπ 19, 2010 1:33 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
nellyjenn έγραψε:Καλησπέρα κι από εμένα!!

Πάνω κάτω συμφωνώ με τα περισσότερα που είπατε

Ο Χρήστος είναι ένας πολύ αγαπημένος χαρακτήρας και θα ήθελα ο ρόλος του να είναι πλέον ξεκάθαρος.

Θα ήθελα να απαντήσω στην ερώτηση θέτοντας κάποια ερωτήματα:

Μέχρι στιγμής φαίνεται ο Χρήστος να σχετίζεται με διάφορες καταστάσεις χωρίς όμως να ξεκαθαρίζεται ο λόγος για τον οποίο υπήρξε αυτή η εμπλοκή του.

Πιό συγκεκριμένα:


1. ο Χρήστος ήταν παρών στο θάνατο του Φώτη ο οποίος ήταν και προστατευόμενός του. Τί έγινε τελικά με αυτή την ιστορία και γιατί μας δείχνουν οτι ο Χρήστος ήταν παρών? Δεν καταλάβαμε ποτέ.

2. ο Χρήστος ήταν ομαδάρχης στην κατασκήνωση και αναφέρεται οτι γνωρίζονταν απο παιδιά με την παρέα. Παρόλαυτά δεν τον βλέπουμε μέχρι στιγμής να βοηθάει την παρέα, παρα μόνο να δείχνει ένα ενδιαφέρον για την Εύα και να συνομιλεί κάποιες φορές με τον Λουκά. Πως εξηγείται αυτό;

3. Οι γονείς του Χρήστου αναφέρεται οτι σκοτώθηκαν σε ατύχημα όταν αυτός ήταν πολύ μικρός. Ο δε πατέρας του ήταν μάρτυρας στη διαθήκη του Λαζαρίδη. Τελικά ο πατέρας του σκοτώθηκε ή ηταν δολοφονία λόγω της εμπλοκής του στη διαθήκη; αν ναι, ποιοί τον δολοφόνησαν;
Ο Χρήστος είναι τελικά παιδί του Μάνεση ή συμβαίνει κάτι άλλο που αγνοούμε;
Η Αντιγόνη είναι απλά μια γυναίκα που τον πήρε υπο την προστασία της ή έχουν κάποια άλλη σχέση; Μήπως η Αντιγόνη εμπλέκεται στη δολοφονία των γονιών του λόγω της αναμειξης του πατέρα του με τη διαθήκη?
Υπαρχει κάποιος λόγος που ο αδερφός του αναφερόταν συχνά?


Φαίνεται λοιπόν οτι οι παραπάνω πληροφορίες που σεναριακά έχουν δοθεί δεν έχουν δικαιολογηθεί μέχρι στιγμής, έχουν μείνει αναπάντητα ερωτήματα και κατα συνέπεια οι θεατές της σειράς περιμένουμε να δοθούν κάποιες απαντήσεις και με κάποιο τρόπο να συνδεθούν με την πλοκή όλα αυτά τα στοιχεία.

Όπως φαινεται υπάρχουν πολλά σημαντικά θέματα σχετικά με το Χρήστο που ενδιαφέρουν τον θεατή. Αν μάλιστα λάβουμε σοβαρά υπόψιν όλες αυτές τις πληροφορίες που δεν έχουν εξηγηθεί μέχρι τώρα, ο ρόλος του θα έπρεπε να είναι κομβικός, ένας ρόλος κλειδί. Αλλα μέχρι στιγμής το βασικό που τον βλέπουμε να κάνει είναι να ασχολείται με την απαράδεκτη τη Νταίζη και να μιλάει με την Αντιγόνη, ενώ τον έχουν προδώσει και οι δύο.

Καιρός λοιπόν να δούμε κάτι πιό ουσιαστικό. Τον Χρήστο αυτόνομο, δικαιωμένο και δυναμικό.

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας

Σας αγαπώ

Kαλημέρα και απο εμένα!

Καθώς ο Χρήστος είναι (μαζί με την Εύα) οι δύο πιο αγαπημένοι μου χαρακτήρες στη σειρά θα ήθελα να πω τη γνώμη μου πάνω στο ποστ σου.


Ερώτημα 1. ο Χρήστος ήταν παρών στο θάνατο του Φώτη ο οποίος ήταν και προστατευόμενός του. Τί έγινε τελικά με αυτή την ιστορία και γιατί μας δείχνουν οτι ο Χρήστος ήταν παρών? Δεν καταλάβαμε ποτέ.

Και δεν νομίζω να καταλάβουμε και ποτέ δεδομένης της μετανάστευσης του Μάνου. Παρακολουθώντας τη σειρά απο το πρώτο επεισόδιο και έχοντας δει τα επεισόδια κανα δυο φορές το καθένα θεωρώ ότι ο Χρήστος επειδή ήταν μεγαλύτερος σε ηλικία από τα άλλα παιδιά στην κατασκήνωση κατάλαβε ότι ο θάνατος ναι μεν ήταν ατύχημα αλλά κατηγορούσε μέσα του το Μάνο για τη μοιραία σπρωξιά αλλά και τον Ρούσσο για την αποσιώπηση του γεγονότος.

Για αυτό και τον έχουμε δει να μην κρατά κακία στα υπόλοιπα μέλη της παρέας. Ταυτόχρονα βέβαια επειδή τους ξέρει καλά, όταν οργάνωναν με τον Στέφανο την εκδίκησή τους ήξερε ότι παρόλο που οι υπόλοιποι της παρέας δεν φταίνε, έπρεπε η παρέα να διασπαστεί για να είναι ευάλωτος ο Μάνος.

Γενικά το όλο θέμα αναφέρθηκε στα πρώτα επεισόδια του β' κύκλου και μετά ξεχάστηκε λες και δεν ήταν ένα εκ των δύο περιστατικών κλειδιά στη ζωή του Χρήστου που του έδινε κίνητρο για ότι εκανε!


Ερώτημα 2. ο Χρήστος ήταν ομαδάρχης στην κατασκήνωση και αναφέρεται οτι γνωρίζονταν απο παιδιά με την παρέα. Παρόλαυτά δεν τον βλέπουμε μέχρι στιγμής να βοηθάει την παρέα, παρα μόνο να δείχνει ένα ενδιαφέρον για την Εύα και να συνομιλεί κάποιες φορές με τον Λουκά. Πως εξηγείται αυτό;

Όπως προείπα ο Χρήστος πόνεσε πολύ στο χαμό του Φώτη, έναν χαμό που θεωρούσε υπαίτιο το Μάνο. Πιστεύω αυτός ειναι και ένας λόγος που κρατούσε απόσταση από την παρέα. Πάντα όπως παρατήρησες πολύ εύστοχα ήταν φιλικά προσκείμενος προς την Εύα (θεωρώ επειδή ήταν ίσως αυτή που ταλαιπωρήθηκε περισσότερο από το Μάνο) και προς το Λουκά (επειδή ίσως του αναγνώριζε ότι είναι ο πιο λογικός και καλός από όλους) και πιστεύω ότι θα ήταν και κομμάτι αυτής της παρέας αν δεν ήταν σε αυτή ο Μάνος.

Με τη φυγή του Μάνου φέτος θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε το Χρήστο να γυρνά προς την παρέα! Θέλω να πιστεύω ότι η διπλή προδοσία που θα βιώσει θα τον κάνει να καταλάβει ότι οι παραλογισμοί της Αντιγόνης δεν μπορούν να συγκριθούν με μια παιδιάστικη πλάκα με κακή κατάληξη και αυτή του η προστατευτικότητα θα τους αγκαλιάσει όλους!

Ειλικρινά περιμένω με ανυπομονησία να τον δω να συνεργάζεται μαζί τους, πόσο μάλλον που Κασσανδρινός - Ξυλά θεωρώ ότι βγάζουν καταπληκτικές σκηνές.


Ερώτημα 3. Οι γονείς του Χρήστου αναφέρεται οτι σκοτώθηκαν σε ατύχημα όταν αυτός ήταν πολύ μικρός. Ο δε πατέρας του ήταν μάρτυρας στη διαθήκη του Λαζαρίδη. Τελικά ο πατέρας του σκοτώθηκε ή ηταν δολοφονία λόγω της εμπλοκής του στη διαθήκη; αν ναι, ποιοί τον δολοφόνησαν;
Ο Χρήστος είναι τελικά παιδί του Μάνεση ή συμβαίνει κάτι άλλο που αγνοούμε;
Η Αντιγόνη είναι απλά μια γυναίκα που τον πήρε υπο την προστασία της ή έχουν κάποια άλλη σχέση; Μήπως η Αντιγόνη εμπλέκεται στη δολοφονία των γονιών του λόγω της αναμειξης του πατέρα του με τη διαθήκη?
Υπαρχει κάποιος λόγος που ο αδερφός του αναφερόταν συχνά?


Εδώ νομίζω χτύπησες κέντρο και το έχω ξαναπει κι εγώ πολλάκις, είναι ποτέ δυνατόν ο Χατζηβασιλείου να δολοφονήθηκε αλλά ο πατέρας του Χρήστου να πέθανε σε ατύχημα? Κάτι δεν πάει καλά... Προσωπικά θεωρώ πολύ ύποπτο το ότι ο πατέρας του συγκεντρώνει αυτά τα δύο χαρακτηριστικά (μάρτυρας στη διαθήκη και μοιραίο ατύχημα) και αναμένω να δω την εξέλιξη στον γ' κύκλο της σειράς!

Δεν ξέρω αν ο Χρήστος είναι παιδί του Μάνεση αλλά θεωρώ ότι σίγουρα δεν είναι γιός της Αντιγόνης! Θα τον είχε φροντίσει διαφορετικά πιστεύω. Επίσης εκτός από τον Χρήστο η Αντιγόνη φρόντισε και τον άρρωστο αδερφό του μέχρι να πεθάνει, δίνοντάς του μάλιστα και το όνομα του Στέφανου (Αλέξανδρος Λαζαρίδης) οπότε εδώ νομίζω κάτι έχουμε...

Γιατί η Αντιγόνη να φοβάται για το παιδί της τόσο ώστε να αλλάξει όνομα??? Και που κολλά ο αδερφός του Χρήστου τον οποίο μεγάλωσε σα δικό της παιδί???

Σε κάθε περίπτωση όπως είπες και εσύ περιμένω να αυτονομηθεί. Θεωρώ ότι πλέον αναγνωρίζει ότι ξεπλήρωσε το χρέος του στην Αντιγόνη και μόλις συνηδειτοποιήσει ότι οι απόπειρες εκτός απο την Αντιγόνη είχαν μέσα και την Νταίζη και συνηδειτοποιήσει το μέγεθος του κινδύνου (λέγε με και Νταίζη) παρόλη την αγάπη που της έχει θα στραφεί με το μέρος της παρέας.

Στον πρώτο κύκλο ο Χρήστος ήταν κάπου ανάμεσα στο Μάνο και το Ρούσσο και όπως πληροφορηθήκαμε στο δεύτερο κύκλο κινούνταν με βάση την αγάπη του για το Φώτη και την υποχρέωσή του για την Αντιγόνη.

Πιστεύω ότι ο γ’ κύκλος θα τον βρει εξαιρετικά προδωμένο από τις μόνες γυναίκες που αγάπησε και ελπίζω να δω όλη του την πορεία προς τη δική του εδέμ.

Θα ήθελα επίσης να τον δω αγαπημένο με την παρέα, να ΔΩ και να ΑΚΟΥΣΩ ότι μέσα του τους έχει συγχωρέσει για την παιδική πλάκα που έκαναν σε τόσο τρυφερή ηλικία και τους στοίχειωσε για πάντα!

Πιστεύω ότι ο γ' κύκλος θα μας δικαιώσει αγαπητή nellyjenn και ελπίζω ότι θα απολαμβάνουμε τον κο Κασσανδρινό περισσότερο από τα σκόρπια επεισόδια που τον βλέπαμε πέρισυ! Θυμωμένο, ερωτευμένο, προδωμένο, απογοητευμένο, πεισμωμένο να ξεκινήσει από την αρχή, γοητευμένο κατα πως λένε τα δημοσιεύματα με τη μυστηριωδη Άννα μα πάνω απο όλα αυτόνομο!

Προσωπικά άλλωστε θεωρώ ότι έχει δέσει άψογα με όλους ανεξαιρέτως τους συμπρωταγωνιστές του και μπορεί να μας προσφέρει καταπληκτικές ερμηνείες!



Τζίνα σ'ευχαριστώ πολύ για τα πολύ αναλυτικά και εύστοχα σχόλια.

Έσκασα λιγάκι γιαυτό έθεσα και όλα αυτά τα ερωτήματα. Και αυτό γιατί από τη μια ο Περικλής, εκτός από την αναμφισβήτητη ομορφιά και γοητεία του, είναι φανταστικός ηθοποιός, και από την άλλη ο Χρήστος είναι ένας ρόλος που φαίνεται εδώ και καιρό οτι κάπου πάει, αλλά ακόμα δεν εχει προσδιοριστεί η εμπλοκή του στα πράγματα.

Συμφωνώ, με όλες σας και πιστεύω οτι θα πρέπει να τον δούμε κοντά στην παρέα. και όχι απλά να τον δούμε αλλά να εξηγηθεί ακριβώς για ποιό λόγο γίνεται αυτό και να λυθεί κάπως μέσα του το θέμα με το Φώτη, αφού απο εκεί αρχίσαν όλα.

Επίσης το θέμα με τον πατέρα του Χρήστου και το παρελθόν του έχει πολύ "ψωμί" και πιστεύω ενδείκνυνται οι συγκεκριμένες πληροφορίες για να παίξουν σημαντικό ρόλο στην προώθηση της υπόθεσης.

Και νησάφι πια με τη Νταίζη, δεν τον έχω και για τόσο χαϊβάνι ωστε να τρέχει ακόμα απο πίσω της... Ώρα για νέα παρτενερ..

Θέλω να πιστεύω οτι ο χαρακτήρας του Χρήστου θα δικαιωθεί, οτι θα εξηγηθούν όλα τα ερωτήματα και οτι θα συμμετέχει πλέον πιό δυναμικά στην πλοκή. Τον έχει αγαπήσει πολύς κόσμος και όλοι περιμένουν κάποια ουσιαστική εμπλοκή στην υπόθεση. Το έδαφος είναι έτοιμο, δεν απομένει παρα να το δούμε να γίνεται.

Ελπίζω οτι σας βρίσκω σύμφωνες και ανυπομονώ να σχολιάσουμε αύριο την τηλεταινία!!!

φιλιά και καλό βράδυ

nellyjenn


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 20, 2010 11:08 am

Χθες ο Περικλής Κασσανδρινός απέδειξε για ακόμα μια φορά ότι μπορεί να ξεχωρίσει αν του δωθεί η ευκαιρία!!!

Η σκηνή με την Νταίζη καταπληκτική! Αντί να με συγχύσει τον λυπήθηκα όταν ένιωσα την ήττα του Χρήστου με το γάμο της Νταιζης!!! Να θέλει να αποκοπεί γιατί βλέπει ότι εκείνη δεν αξίζει, ότι παντρεύεται άλλον και ταυτόχρονα να μην μπορεί να κρατηθεί μακριά της μια και τους δένει ένα μεγάλο πάθος! Η σκηνή τους στο ξενοδοχείο καταπληκτική!

Περιμένω με ανυπομονησία (ίσως είναι και το μόνο που περιμένω) τις σκηνές του απο εδω και πέρα!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Σεπ 20, 2010 11:20 am

Ο "Χρήστος" για μένα χτες το βράδυ είχε από τις καλύτερες ερμηνίες στο επεισόδιο !

Το πόσο ομόρφυνε δε λέγεται ! Κούκλος μετά το καλοκαίρι ! Πολύ γοητευτικός, με απίστευτο βλέμμα και υπέροχος στη σκηνή με τη Νταίζη στο ξενοδοχείο ! Όπως είπα και στο Τζινάκι χτες, το έχει αυτός ο άντρας το παθιάρικο βρε παιδί μου !! Όταν άρχισε να τη φιλάει στο λαιμό, κλπ ...... λέω το έχει τρελά !! Του πήγαινε η σκηνή , ΤΕΛΟΣ !
Είδαμε χτες και την απογοήτευση στο βλέμμα του για το γάμο της Νταίζης, και την αγριάδα που της μίλησε όταν "συνήλθε", αλλά και τη μη αντίσταση ως προς το πάθος του για εκείνη !
Εγώ θα τον ήθελα πολύ μαζί με τη Νταίζη, γιατί φαίνεται ότι την αγαπάει, και το είπε και χτες με τον τρόπο του λέγοντας της να ακυρώσει το γάμο !

Γενικά υπέροχος και περιμένουμε κι άλλα από εκείνον !!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 11:59 am

Χθες τα ειπε όλα με το βλέμμα του οταν η οχια τοιυ είπε πως παντρευεται τον Κουνια-Μπέλλο!
Ο Χρηστος ή αλλιως κυριος Κασσανδρινος εχει δυνατότητες και δεν ειναι χρησιμος μονο για τις ερωτικες σκηνες livani
Ελπίζω φετος να μεγαλωσει ο ρόλος του να επαναστατησει ενας στο σηριαλ αλλα να το υποστηριξει κιόλας στην ουσια όχι άρες μαρες κουκουναρες
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 20, 2010 12:34 pm

Το πιστευετε ότι για μενα ήταν από τους ελάχιστους που διασώθηκαν χθες;;;;;;;;;;;???
Πραγματικά πολύ καλός,όμως! Palamakia Palamakia Palamakia
Και ομόρφυνε..αισθητά!
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από kelly Δευ Σεπ 20, 2010 2:03 pm

Από τους λίγους χαρακτήρες στη σειρά που είναι σταθερότατος και δεν έχει πάθει μετάλλαξη στα 3 χρόνια της!
Χαίρομαι που σιγά-σιγά παίρνει το ρόλο που του αξίζει στη σειρά γιατί πραγματικά είναι ένα μεγάλο συν σε όλο αυτό που παρακολουθούμε!
Εμένα προσωπικά,χθές εκτός απ'τις σκηνές με την Νταίζη,που μου άρεσαν πάααρα πολύ(βγάζει μια μαγκιά χωρίς να είναι δήθεν αυτός ο άνθρωπος)μου άρεσε πολύ και η σκηνή του με την Αντιγόνη!
Με συγκινεί η απόλυτη αφοσίωσή του σε αυτή τη γυναίκα και η εκτίμηση που δείχνει στο πρόσωπό της!Της στέκεται θα έλεγα σαν πραγματικό παιδί της και τη στηρίζει όσο κανένας άλλος δικός της!Η σχέση τους μου αρέσει πολύ και (ευτυχώς) μας χαρίζει πολλές και καλές σκηνές!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από margaret10 Δευ Σεπ 20, 2010 2:39 pm

Ο Χρηστος χθες "ΑΣΤΕΡΙ" σε ολα τα επιπεδα. Εχει γινει κουκλος, η ξεκουραση, οι διακοπες τον εκαναν πιο γοητευτικο απο οτι ηταν.Πολυ καλος σαν ερμηνεια χθες.Αλλα αγορι μου σουβλισε την Νταιζη......... Μην υποκυπτεις....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Δευ Σεπ 20, 2010 3:39 pm

μου αρεσε πολυ χτες ο χρηστος!!!αλλα δεν επρεπε να υποκυψει..και εκει που του εκλεισε το κινητο επρεπε να της ριξει καμια..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 20, 2010 8:43 pm

Παρ'όλο που με τη σκηνή Χρήστου - Στέφανου δεν τρελάθηκα, η σκηνή με τη Νταίζη σήμερα για πολλά oscar

Η πίκρα και η προδοσία φαίνονταν στο βλέμμα του Περικλή!!!

Ο χαρακτήρας Χρήστος συνεχίζει να μας καθηλώνει!!! Το πάθος και ο έρωτάς του για τη Νταίζη σε συνδυασμό με την προδοσία από την ίδια και την Αντιγόνη τον οδηγούν σε εξαιρετικές σκηνές!!!

Σήμερα ήθελα να τη βουτήξει να τη φιλίσει και να τη δείρει, κάπως έτσι ένιωθα ότι ένιωθε κι ο ήρωας!!

Ευελπιστώ και σε συνέχεια στο άδειασμα της μανδαμ!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Σεπ 20, 2010 8:46 pm

Και σημερα ηταν κορυφαίος εμενα με έπεισε σε όλες του τις σκηνες εβγαζε πονο, οργη, θλίψη για την προδοσια εις βάρος του!
Πρόσφερα εκτος απο αγαπη όλη του τη ζωη σε Αντιγονη και Οχια κι αυτες τον πρόδωσαν με το χειροτερο τρόπο sfyr
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 20, 2010 8:48 pm

Α ναι αυτό το ξέχασα, εκεί που γυάλισε το μάτι του και είπε ότι εγώ με αυτή την οικογένεια τελείωσα ήταν συγκλονιστικός!!!

Σκηνή και ιστορία ήθελε ο άνθρωπας να τα αποθεώσει!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Δευ Σεπ 20, 2010 8:48 pm

Kαλά εε? Σήμερα τα έσπασε..!!
Ειδικά με τον Στέφανο εμένα μ'άρεσε πιο πολύ Penguin Penguin

k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Τρι Σεπ 21, 2010 1:21 am

σημερα ο χρηστος ηταν τελειος!!!!!!!και οταν μιλουσε με την νταιζη,πολυ καλα της τα ειπε..και οταν μιλουσε με τον στεφανο και τσατιστηκε..σημερα βγαζω το καπελο στον χρηστο!!! Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 195890
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Σεπ 23, 2010 1:55 pm

Διάβασα στο 7 ΜέρεςΤV ότι ο Χρήστος επιτέλους αποφασίζει να προχωρίσει μακριά από τη Νταίζη! Έτσι επιτέλους αυτός να προχωρά και εκείνη να τρέχει απο πίσω του!!! Ώρα της ήτανε!!! Πιστεύω θα τον πονέσει αλλα η διπλή προδοσία είναι πολύ για να την αντέξει!!! Άντε να δούμε!!! Όλο και καλύτερα!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Σεπ 23, 2010 2:00 pm

Και γω ελπίζω να κινηθει αυτόνομα!
Ειδικα μακρια απο την οχιά livani
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από anneliz_333 Πεμ Σεπ 23, 2010 3:46 pm

εγω φοβαμαι μην τον τουμπαρει παλι..γιατι οταν παντρευτει την νταιζη θα το παιζει 2πορτο με τον χρηστο...και ενας ερωτας δυσκολα ξεπερνιεται..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρήστος Μάνεσης - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρήστος Μάνεσης

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Σεπ 23, 2010 3:48 pm

Βασικά στην μεγάλη περίληψη του Μεγκα έλεγε ότι κάτι θα παίξει και με την Άννα. Εγω εκεί να τη δω τη Νταιζούλα τούμπες που θα κάνει! Γιατί αν ήταν σωστή ο Χρήστος απο πέρισυ της είχε πει ότι την αγαπά και για χάρη της θα παρατούσε τα πάντα!!!

Και σε αντίθεση με άλλους χαρακτήρες στη σειρά πιστεύω το έλεγε και το εννοούσε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης