Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 27

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 9:29 pm

Clarabelle έγραψε:
Σήμερα το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά

Τουλάχιστον αρχίσαμε να μαθαίνουμε κάτι ολίγα, γιατί νομίζω οτι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Σίγουρα ο Μάνος και ο Πέτρος έχουνε ρίξει το Λαζαρίδη, άλλωστε το έχουν παραδεχτεί, το θέμα είναι τι μέρος του λόγου ήταν ο φίλτατος κύριος. Καθαρά χέρια δεν είχε ούτε αυτός. Η Στέφανο-μανούλα πάλι δείχνει μεγάλη σουπιά, και μάλλον κι αυτή έχει τη φωλίτσα της λερωμένη.

Ο Μανωλάκης απ την άλλη ξέρουμε τι κουμάσι είναι αυτό που μάθαμε σήμερα είναι οτι είχε ρίξει ολίγον και το Νικόλα τον έρημο. Έγινε μάγκας με βρώμικα λεφτάκια έριξε και το αδελφάκι. Τον έτσουξε που του τα χώνανε αλλά να πει την αλήθεια ούτε που το σκέφτηκε. Κατέφυγε σ αυτό που ξέρει να κάνει καλά. Πήρε αμπάριζα να καθαρίσει αυτόν που έβγαλε στη φόρα όσα δεν τον συνέφεραν.

Ο Ηλίας έχει καιρό τώρα που μου τη δίνει απίστευτα. Δηλαδή για να καταλάβω τι ζητάει; Να μαθαίνουν όλοι τις δουλίτσες του Μάνου και να κάνουν τουμπεκί; Αν τα βάλεις το ένα δίπλα στο άλλο όσα έχουν αποκαλυφθεί φτάνεις Θεσσαλονίκη.

Η Δαφνούλα καλό κορίτσι δεν λέω αλλά πάντα κοίταζε το συμφέρον της και κανει και τώρα ακριβώς το ίδιο. Σιγά μη χαλάσει το συνεταιριλίκι. Σιγά μη σκεφτεί και τα θέλω του Νικόλα.

Σήμερα είδαμε και το πρώτο ρήγμα ανάμεσα στους συνεταίρους. Να μου το θυμηθείτε κάποια στιγμή Στέφανος και Χρήστος θα βρεθούν στα μαχαίρια. Σήμερα μίλησε για την Εύα και μάλλον το έκανε για ξεκάρφωμα, είναι όμως έτσι; Την ώρα που η Εύα του ζήτησε να κάνει πίσω στην εκδίκησή του μολις άκουσε το όνομα του Μάνου τούρμπο έγινε.

Η Εύα έμαθε άλλο ένα κομμάτι του χαρακτήρα του Μάνου και νομίζω το παράπονο που του έκανε ήταν χαρακτιριστικό του τρόπου που τον αγάπησε. Απ την άλλη το να πάει στο Στέφανο και να ζητήσει βοήθεια για να σταματήσουν όλα αυτά, είναι ακριβώς αυτό που θα περίμενα απ αυτή.Νομίζω οτι ένας απ τους λόγους που ο Στέφανος θα πει την αλήθεια στην Εύα (και θα τη στείλει αδιάβαστη) είναι οτι σήμερα του ζήτησε μια αλήθεια ενώ παράλληλα του έδειξε οτι εκείνη τουλάχιστον τον εκτιμάει και δεν τον βάζει στο ίδιο σακί με τον όποιο θα μπορούσε να θέλει εκδίκηση.

Η Μελίτα τόσες γυμναστικές επιδείξεις έκανε δυό επεισόδια τώρα ακόμη να της περάσουν τα νεύρα; Πάλι υστερίες έκανε. Ίσως βέβαια η ηθοποιός να μη μπορεί να περάσει πιο άμεσα τα συναισθήματά της και να το παίρνουμε εμείς σαν υστερία τι να πω. Πάντως μη φύγε Στέφανε, μη δεν κάνει, αλλα όλο με το ακουστικό στο χέρι να του τηλεφωνεί είναι.

Ο Λουκάς πάντως έχει πάθει μεγάλη ζημειά, ακούει Δημήτρης και βγάζει σπυριά, και η Νόρα όσο το βλέπει αυτό τόσο κάνει γλύκες στο συνέταιρο. Μέχρι η Μαρίλια τον πήρε είδηση. Πάντως εξακολουθούν να είναι δυνατό δίδυμο. Μόλις άφησαν τα παιδιαρίσματα και έβαλαν το μυαλό τους να σκεφτεί κατέληξαν σε σωστά συμπεράσματα. Αύριο βαριόμοιρε θα σου κουβαληθεί η τραγουδιάρα με την προικούλα της και το παιδάκι της. Είδατε το ύφος του μόλις την είδε; Πάει η Νταιζούλα για το Λουκάκο τελείωσε μόλις πλάκωσε ο ανταγωνισμός. Είχε δει και τα νεγκλιζέ πολύ θέλει ο άνθρωπος;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου clarabelle! Μέχρι ερωτηματικού...Απόλυτα..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από hionati Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 9:31 pm

ψηφισα καλο γιατι λιγες ηταν οι σκηνες που αρεσαν...δηλαδη αυτες που επαιζε ο αλεξ...
-κλασικα μου αρεσε η σκηνη μελιτας-στεφανου και κυριως τα σχολια που εκανε<<κανεις σαν παιδι που τωρα μαθαινει τον κασμο>> ηταν πολυ αγαπησιαρικα και ηταν σα να γοητευεται απο αυτην την <<αθωοτητα>> της μελιτας...
παντως λαθος και η σταση της μελιτουλας...σημερα στο μαθημα σχολιασε ο καθηγητης μας σε κατι κοινωνικα που λεγαμε οτι ο μεσος ανθρωπος ειναι οπως ο ιδανικος αντρας δηλ ανυπαρκτος...οποτε μελιτουλα οταν ο στεφ μας κανει αυτην την ερωτηση
απανταμαι <<ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ>>αν απαντουσε ετσι μπορει να επεφτε και κανενα φιλακι... :oops:
-ακομη μου αρεσε πολυ η σκηνη μελιτας-ρουσου και ειδικα<<τι εγινε μελιτα τωρα εγινες και οπαδος του καρταλη>>και μοθ θυμησε μια ατακα <<τι εγινε κωστακη σε γουσταρει η χωριατισα>>απο το σημαδι του ερωτα
-μου αρεσε και η σκηνη μαριλια-ευα-αγγελα-λουκας
-επισης μου αρεσε που η μελιτα εδωσε δικιο σε οποιον ηθελε να εκδικηθει ενω η ευα κλασσικα στην κοσμαρα της...αυτα να τα βλεπει ο στεφανος για να συγκρινει,νομιζω οτι μονο η μελιτα μπορει να νοιωσει τι περασε και νατον καταλαβει ενω η ευα βλεπει μονο μανο
-και το ανεκδοτο της ημερας απο την ευα<<θα σου ελεγα να σταματησεις τη εκδικηση οχι για το μανο αλλα για τα παιδια του>> και μολις το ακου λεω με το συμπαθιο καπελια εσυ δε χτυπιοσουνα προ μηνων να τον εκδηκηθεις και οταν η μελιτα σου ελεγε για τα παιδια εσυ ελεγες οτι δεν τους αξιζει τετοιος πατερας.....και η ευα πηγε να εκδηκηθει για κερατο ,του αλλου που τουκανανε τοσο κακο τινα εκανε...και η απαντηση στεφανου ολα τα λεφτα<<δηλ ποιος εχει οικογενεια δεν πληρωνει...
ΤΕΛΟΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΥΕΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ...ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ...και αυριο η συνεχεια
ειδα το τρειλερ και θα το σχολιασω στο αναλογο τοπικ για ναμη βγω εκτος...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από mimi Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 9:55 pm

για το επεισόδιο δεν θα κάνω σχόλιο ................. αλλά θα κάνω για τα προσεχώς ......................... η Μελίτα πήγε να το παίξει Ρεγγίνα αλλά όπως είπε και η Clarabelle σε άλλο τόπικ πέρασε αλλά δεν άγγιξε λίγες είναι οι γυναίκες που δεν φοβούνται τις σφαίρες έχουν ισχυρές και επιβλητικές παρουσίες στο χώρο η Μελίτα κλαψούριζε σαν κότα ..............
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από ermioni2 Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 9:58 pm

Η Δάφνη στη σκηνή της με το Νικόλα μου άρεσε πάρα πολύ. Ο Νικόλας ζητάει μονίμως τόσα πολλά από τη Δάφνη δίνοντάς της τόσο λίγα. Ο χειρισμός του από τη στιγμή που έμαθε για την υποτροφία ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. Την έχει πονέσει τόσο πολύ που αμφιβάλλω αν είναι ο άντρας που μπορεί την κάνει ευτυχισμένη. Η Δάφνη του έχει αποδείξει ότι τον αγαπάει.

Ο Νικόλας ας αποφασίσει αισθάνεται αδελφός του Μάνου ή όχι; Όποτε το βολεύει είμαστε αδέλφια, όποτε δεν τον βολεύει δεν είμαστε.

Αν ο Μάνος και ο Ρούσσος δεν παραδεχτούν όσα έχουν κάνει δεν πρόκειται να πάνε παρακάτω και να δημιουργήσουν ουσιαστικές σχέσεις με τους δικούς τους ανθρώπους.

Ο Ηλίας δε γίνεται να χρυσώνει το χάπι στο Μάνο και να τον δικαιολογεί συνέχεια.

Η Νόρα και ο Λουκάς έχουν γίνει πολύ κουραστικοί.

ermioni2

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:07 pm

mimi έγραψε: για το επεισόδιο δεν θα κάνω σχόλιο ................. αλλά θα κάνω για τα προσεχώς ......................... η Μελίτα πήγε να το παίξει Ρεγγίνα αλλά όπως είπε και η Clarabelle σε άλλο τόπικ πέρασε αλλά δεν άγγιξε λίγες είναι οι γυναίκες που δεν φοβούνται τις σφαίρες έχουν ισχυρές και επιβλητικές παρουσίες στο χώρο η Μελίτα κλαψούριζε σαν κότα ..............

Α βρε mimi όταν το είδα σκέφτηκα
Μη Στράτο σκέψου την κόρη σουgelio
Πάντως το Μαριαννάκι είχε νεύρο είχε ένταση το άκουγες και το πίστευες.
Μόνο ας αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς σαν κότα κλπ σε παρακαλώ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Πεμ Δεκ 10, 2009 10:09 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από mimi Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:09 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: για το επεισόδιο δεν θα κάνω σχόλιο ................. αλλά θα κάνω για τα προσεχώς ......................... η Μελίτα πήγε να το παίξει Ρεγγίνα αλλά όπως είπε και η Clarabelle σε άλλο τόπικ πέρασε αλλά δεν άγγιξε λίγες είναι οι γυναίκες που δεν φοβούνται τις σφαίρες έχουν ισχυρές και επιβλητικές παρουσίες στο χώρο η Μελίτα κλαψούριζε σαν κότα ..............

Α βρε mimi όταν το είδα σκέφτηκα
Μη Στράτο σκέψου την κόρη σουgelio
Πάντως το Μαριαννάκι είχε νεύρο είχε ένταση το άκουγες και το πίστευες.
Μόνο ας αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς σαν κότα κλπ σε παρακαλώ.
ναι αυτή εδώ κλαψούριζε και μάλιστα κάτι έλεγε και για τη Νεφέλη αλλά που να καταλάβεις
mimi
mimi
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:11 pm

ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΒΕΡΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΠΑΠΠΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΛΑΘΕΤΑΙ ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ !!!
ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:13 pm

nikidanis έγραψε:ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΒΕΡΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΠΑΠΠΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΛΑΘΕΤΑΙ ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ !!!

Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Η κλάση της Τουμασάτου δεν νομίζω δέχεται αμφισβήτηση. Όταν όμως έχουμε πανομοιότυπη σκηνή και ο ένας εκ των τριών ηθοποιών είναι ο ίδιος είναι μοιραίο να γίνονται συνειρμοί και κατ επέκτασιν συγκρίσεις.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:16 pm

Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΗ ΒΕΡΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΠΑΠΠΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΛΑΘΕΤΑΙ ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ !!!

Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Η κλάση της Τουμασάτου δεν νομίζω δέχεται αμφισβήτηση. Όταν όμως έχουμε πανομοιότυπη σκηνή και ο ένας εκ των τριών ηθοποιών είναι ο ίδιος είναι μοιραίο να γίνονται συνειρμοί και κατ επέκτασιν συγκρίσεις.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ !!!! ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΣΚΗΝΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ...ΑΠΟ ΤΗ ΒΕΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ !!! ΥΠΕΡΟΧΗ ΧΗΜΕΙΑ ΟΙ 2 ΤΟΥΣ !!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:21 pm

nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ !!!! ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΣΚΗΝΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙ ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ...ΑΠΟ ΤΗ ΒΕΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ !!! ΥΠΕΡΟΧΗ ΧΗΜΕΙΑ ΟΙ 2 ΤΟΥΣ !!!

Περίμενα οτι στα πλαίσια αυτού του άτυπου πολέμου θα βλέπαμε αρκετές σκηνές ανάμεσα σε Κατρανίδη Αρζόγλου Μπουγιούρη και Σταύρου. Νομίζω οτι η μεταξύ τους χημεία και το επίπεδό τους θα έκανε τις σκηνές τους απολαυστικές ερμηνευτικά. Ειδικά Κατρανίδης και Σταύρου έχουν αυτό το κάτι στις σκηνές τους που μπορεί να καθηλώσει, ιδιαίτερα αν είναι σκηνές έντονες, και απορώ που δεν το έχουν ακόμη εκμεταλευτεί.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:28 pm

Clarabelle έγραψε:
nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Περίμενα οτι στα πλαίσια αυτού του άτυπου πολέμου θα βλέπαμε αρκετές σκηνές ανάμεσα σε Κατρανίδη Αρζόγλου Μπουγιούρη και Σταύρου. Νομίζω οτι η μεταξύ τους χημεία και το επίπεδό τους θα έκανε τις σκηνές τους απολαυστικές ερμηνευτικά. Ειδικά Κατρανίδης και Σταύρου έχουν αυτό το κάτι στις σκηνές τους που μπορεί να καθηλώσει, ιδιαίτερα αν είναι σκηνές έντονες, και απορώ που δεν το έχουν ακόμη εκμεταλευτεί.

Ο ΑΡΖΟΓΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΗ ΔΥΝΑΜΗ!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ,ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΤΑΝΤΕΥΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ...ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΧΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....
ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΠΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΠΕΤΡΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ....ΑΧ ΔΑΝΗ ΑΧ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από PrincessRachel Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:38 pm

σημερα με πηρε ο υπνος κανονικοτατα...χαλια..περιμενουμε την πιο ευχαριστη εξομολογηση της σεζον απο δευτερα [βλ. νορα]ειναι το μονο που με παρηγορει...
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:41 pm

εμενα να δεις!!αλλα κριμα ειναι την τριτη... :(
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από PrincessRachel Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:44 pm

εντα3ει μωρε δεν πειραζει,..5 μερες υπομονη..! ☀
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:45 pm

δεν μπορω!!αλλα και να το πει δεν θα βγει τιποτα...τουλαχιστον ομως θα εχει παραδεχτει δημοσιως τι νιωθει!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:47 pm

Κορίτσια να παρακαλέσω επειδή βγήκαμε όλοι μαζί off topic να σχολιάζουμε τα προσεχώς στις περιλήψεις
Ευχαριστώ

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 10:48 pm

ναι συγνωμη
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από tinaki18 Την / Το Πεμ Δεκ 10, 2009 11:21 pm

το επισοδιο σημερα ηταν μετριο! ....η μελιτα δεν μου αρεσε καθολου .κρινει τον μανο ενω αυτη πηγενει με τον προιν τησ ευασ
ελεεοσ!η δαφνη μου εσπασε τα νευρα ..δεν καταλαβενει τιποτα κ κανεναν υστερικια εχει γινει .οι μοναδικεσ σσκινεσ π μ αρεσαν ηταν με το λουκα ευα κ νορα κ οι σκηνη στο σπιτι τησ ευασ!!!!!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Δημοσίευση από panda Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 12:05 am

Ακόμα ένα άσχημο βαρετό επεισόδιο .

Τα μοναδικά θετικά του επεισοδίου ήταν τα :

* Το ping pong ερωτοαπαντήσεων από Εύα-Στέφανο .

* Κάποιες σκηνές από Νικόλα-Δάφνη .

* Το μπινελίκι που έριξαν Αμαλία και κατσαρό υπόθετο σε Ρούσσο και Μάνο .

* Η ατάκα της Εύας προς την Μαρύλια αλλά και αυτή στον Λουκά "Τί λέγαμε προηγουμένως ; Πιάστο από την ανάποδη και καταλαβαίνεις τι παίζει εδώ πέρα . Άντε σήκω πάμε να βρούμε την άλλη να τα διορθώσουμε τα πράγματα μπας και ηρεμήσουμε με εσάς τους δύο" . Πέθανα στο γέλιο με τις συγκεκριμένες ατάκες gelio xaxa Penguin .

Από πέρισυ έχω την ελπίδα ότι κάτι θα γίνει και θα ξυπνήσει η οσία και υποτιθέμενη απονήρευτη Δαφνούλα και θα έχουμε τις παλιές καλές ένδοξες αξεπέραστες εποχές του "
Δώρα σε υαλοπωλείο" . Δηλαδή έλεος έχει φάει τόσο γράψιμο από τον υποτιθέμενο πατέρα και αυτή εκεί τα ζώα μου αργά είναι το βουλώνει και δεν αντιδρά καθόλου zip .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 12:07 am

ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ. ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΟΛΩΝ. ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΕΦΕΡΕ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ. Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΓΙΟ ΤΗΣ. ΑΝ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ.

ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΑΦΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΔΥΝΑΤΟ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΦΟΒΟΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ.

Η ΕΥΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ? ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΥΠΕΦΕΡΕ? ΜΕ ΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ. ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΔΙΕΓΡΑΦΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΙΑ ΟΛΟΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ. Η ΔΑΦΝΗ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΘΡΗ ΣΤΟ ΡΟΛΟ, ΤΗΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ. ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!!!!! ΑΥΤΗ Η ΜΠΟΥΖΟΥΞΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ? ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ.

ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ, Η ΕΥΑ ΕΧΕΙ ΕΞΗΓΗΘΕΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΑ ΣΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΟΥΝ? ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΙ ΗΛΙΘΙΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ.... ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ.

gmt Grrr

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 12:09 am

* Το ping pong ερωτοαπαντήσεων από Εύα-Στέφανο .

Θα συμφωνήσω οτι ήταν η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου
Ωραίος διάλογος καλές ερμηνείες και πολλά υπονοούμενα.
Πάντα απολαμβάνω αυτές τις συζητήσεις που λέγονται λίγα και υπονοούνται πολύ περισσότερα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από panda Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 12:33 am

Clarabelle έγραψε:
Ωραίος διάλογος καλές ερμηνείες και πολλά υπονοούμενα.
Πάντα απολαμβάνω αυτές τις συζητήσεις που λέγονται λίγα και υπονοούνται πολύ περισσότερα.

Αυτό ακριβώς τα υπονοούμενα έδιναν και έπαιρναν και δεν ήξερες τι να πρωτοσυγκρατήσεις από αυτά που λεγόντουσαν ruuun Wow .

Και κάτι που ξέχασα να σχολιάσω στο προηγούμενο και έχει να κάνει και με τα σημερινά αλλά και με το αυριανό . ΕΛΕΟΣ με τον μπαρμπα-Ηλία που πήγε να βάλει τις φωνές στον Ρούσσο γιατί δεν προστατεύει τον μπέμπη του gmt vomit cake . Πόσο χρονών υποτίθεται ότι είναι ο μπέμπης ;

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 12:41 am

ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΙΑΣ Ο ΜΑΝΟΣ!!!!!
ΕΕ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠ ΤΟΝ ΡΟΥΣΣΟ ΑΓΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ lol! lol! lol! wall !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΗΣΥΧΟ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟΒΟΛΑΤΕ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 2:03 am

Λοιπον η σειρα μου τωρα.Το επεισοδιο σημερα το βρηκα αρκετα καλο.Μου αρεσε που ολοι ειχαν βαλει στη μεση τον Μανο και τον βομβαρδιζαν με ερωτησεις και που εκεινος δεν ειχε να τους δωσει πειστικες απαντησεις.Με εκνευρισε απιστευτα ο Ρουσσος που ενω εχει αδικο και ξερει πως φταιει και οτι εχει παθει και θα παθει απο δω και περα το αξιζει εξακολουθει να φωναζει και να αρνειται τα παντα.Κανεις δε τον πιστευει πια και κανεις δεν τον καλυπτει πια.Μου αρεσε που η Αμαλια οταν την ρωτησε γιατι δεν εφευγε τοσα χρονια του ειπε οτι εμεινε επειδη τον αγαπουσε.Η Πεφανη θεα για αλλη μια φορα.Μου αρεσε η σκηνη στο σπιτι της Ευας με Λουκα Μαριλια και Αγγελα και που αρχισε να τον δουλευει κομα και η μικρη με αυτη την ζηλια που αρνειται να παραδεχτει.Μου αρεσε η σκηνη στη καφετερια και μετα στο σπιτι της Νορας που επιτελους μετα απο τοσα επεισοδια τους ειδαμε να μιλανε ηρεμα και πολιτισμενα.Για αλλα θεματα βεβαια αλλα τουλαχιστον δε σφαχτηκανε παλι.Ο Λουκακος μας θα συμφωνησω με την Clarabelle ακουει Δημητρης και βγαζει σπυρια,γινεται τρελος.Η Νορα παλι με το που ειδε στο τηλεφωνο ποιος ειναι του εριξε ενα βλεμμα και μετα αρχισε τα ''τι κανεις Δημητρη μου;''μονο και μονο για να δει αντιδραση.Αφου για μια στιγμη νομιζα οτι ηταν αλλος στο τηλεφωνο και οχι ο Μητσουλας.Η Δαφνη στην πρωτη σκηνη με τον Νικολα με εκνευρισε.Μα ουτε να το συζητησει τη στιγμη που περσι ελεγε ''θα παρω τον Νικολα και το παιδι και θα φυγουμε στο εξωτερικο'';Απο τη μια την καταλαβαινω απο την αλλη δεν τη θεωρω σωστη αντιμετωπιση.Στη σκηνη με τον Ηλια ομως μου αρεσε.Επιτελους σταματησε να δικαιολογει τον Μανο και εδωσε δικιο στον Στεφανο οπως ολοι αλλωστε εκτος απο τον Ηλια και τους αλλους δυο εμπλεκομενους(βλεπε Ρουσσο+Μανο).Η σκηνη της Ευας και του Στεφανου μου αρεσε γιατι οπως παντα ακομα και τωρα μου εβγαλαν μια τρυφεροτητα.Και ναι ειδα πως ο Στεφανος απογοητευτηκε οταν του ζητησε να σταματησει την εκδικηση.Αλλα- εδω και παλι θα συμφωνησω με την Clarabelle-η Ευα εδειξε οτι τον Στεφανο τον εχει πολυ ψηλα πιο ψηλα απο τον Μανο στην εκτιμηση της.Η Μελιτα παλι τοσος καιρος εχει περασει που εμαθε οτι ο πρωην αντρας της και ο πατερας της σκοτωναν αθωα παιδια για το συμφερον τους ακομα και το δικο της αλλα δεν εκανε τιποτα.Τωρα ομως γυρναει και φωναζει σαν υστερικη.Τωρα την πηρε ο πονος.Ασε μας ρε κοπελια ασχολησου λιγο με την κορη σου και ασε τα γκομενιλικια.Ο Νικολας το ποσο δικιο ειχε σε οσα ειπε στον Μανο.Αλλα που να το βρει;Και τελος ο Μανος για αλλη μια φορα εδειξε οτι επαθε αλλα δεν εμαθε απο τα λαθη του.Το να πας να σκοτωσεις καποιον που αποκαλυψε το ποσο λερωμενη εχεις τη φωλια σου δεν ειναι η λυση στο προβλημα σου.Μαλλον τα κανει χειροτερα.Τοσα επαθε και ακομα μυαλο δεν εχει βαλει.Τελικα σε αυτη την τελευταια σκηνη για μενα προσωπικα χαθηκε καθε ελπιδα για την οποιαδηποτε αλλλαγη στον χαρακτηρα του Μανου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Παρ Δεκ 11, 2009 2:15 am

loukasnora μου συμφωνώ με όσα λες...Απόλυτα..
Και μένα η Δάφνη μου την έδωσε..Κοιτάει μόνο το συμφέρον της και αντιδρά σαν υστερική..Δεν κάθεται να συζητήσει με τον Νικόλα..Το θεωρεί δεδομένο ότι πρέπει να μην πάει και να μην κυνηγήσει το όνειρο του..
Στην σκηνη με τον Ηλία την λυπηθηκα..Το όνειρο της ήταν να ζήσει μια φυσιολογική ζώη, να είναι καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια..Και μόνο αυτό δεν έχει ζήσει...
Όσο για την Μελίτα εκτός από σπαστική είναι και αψυχολόγητη..
Όταν κινδύνευε το δικό της το παιδί ήταν χαμένη και έριχνε παντού ευθύνες..Ως μάνα, έπρεπε από τότε που αποκαλύφθηκε ότι ο μπαμπάς της και ο πρώην άντρας της σκότωναν παιδιά να σηκωθεί να φύγει..
Αλλά αυτή βρίσκει πιο σημαντικό και τραγικό το θάνατο κάποιου που έκανε βρωμοδουλειές και που φυσικά δεν ήταν τόσο καθαρός όσο αθώα παιδάκια..
Και τέλος, και εγώ πιστεύω ότι το Μάνο τον έχουν κάψει σαν χαρακτήρα..πως θα μπορέσει ένας τέτοιος ήρωας να μείνει στο σενάριο και να έχει και ανθρώπους δίπλα του? Τι θα τον κάνουν απο δω και πέρα?Μανιακό δολοφόνο?Η θα τον αφήσουν για πάντα μόνο?
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης