Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

+21
stefanos-melita
Petrinaki
loukasnora
KonstantinaA
panda
tinaki18
Pennaki.......!!
PrincessRachel
nikidanis
ermioni2
mimi
hionati
KatsaroYpotheto
Ntinaki1
evanna
aggeliki
anna90
manos+eva
konstantina
sifantid
Clarabelle
25 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 33% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 27
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 11, 2009 2:21 am

Και τέλος, και εγώ πιστεύω ότι το Μάνο τον έχουν κάψει σαν χαρακτήρα..πως θα μπορέσει ένας τέτοιος ήρωας να μείνει στο σενάριο και να έχει και ανθρώπους δίπλα του? Τι θα τον κάνουν απο δω και πέρα?Μανιακό δολοφόνο?Η θα τον αφήσουν για πάντα μόνο?

Aπό τη μικρή μου πείρα ξέρω οτι οι άνθρωποι αλλάζουν με δύο τρόπους.
Ο πρώτος είναι αν τους συμβεί κάτι συνταρακτικό στη ζωή τους και αναγκαστουν να αναθεωρήσουν. Ο Μάνος δεν κατάφερε να αλλάξει και του συνέβησαν αρκετά απρόσμενα και έντονα.
Ο δεύτερος είναι να αλλάξει σιγά σιγά μέσα από επίπονη διαδικασία. Αν μετά από ένα χρόνο δεν έχει καταφέρει να κάνει ούτε ένα βήμα τότε θα πρέπει να πάει η σειρά μια τετραετία για να δούμε την αλλαγή του.
Εξάλλου το συγκεκριμένο ήρωα τον έχουν φορτώσει με πολυ βαριές αμαρτίες. Δεν ξέρω πως θα μπορούσε να επέλθει κάθαρση για έναν ήρωα που τα χέρια του τα έχει βάψει με αίμα μικρών παιδιών εν γνώσει του για το χρήμα.
Μάλλον καμένο χαρτί τον βλέπω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Δεκ 11, 2009 2:31 am

Clarabelle έγραψε:
Και τέλος, και εγώ πιστεύω ότι το Μάνο τον έχουν κάψει σαν χαρακτήρα..πως θα μπορέσει ένας τέτοιος ήρωας να μείνει στο σενάριο και να έχει και ανθρώπους δίπλα του? Τι θα τον κάνουν απο δω και πέρα?Μανιακό δολοφόνο?Η θα τον αφήσουν για πάντα μόνο?

Aπό τη μικρή μου πείρα ξέρω οτι οι άνθρωποι αλλάζουν με δύο τρόπους.
Ο πρώτος είναι αν τους συμβεί κάτι συνταρακτικό στη ζωή τους και αναγκαστουν να αναθεωρήσουν. Ο Μάνος δεν κατάφερε να αλλάξει και του συνέβησαν αρκετά απρόσμενα και έντονα.
Ο δεύτερος είναι να αλλάξει σιγά σιγά μέσα από επίπονη διαδικασία. Αν μετά από ένα χρόνο δεν έχει καταφέρει να κάνει ούτε ένα βήμα τότε θα πρέπει να πάει η σειρά μια τετραετία για να δούμε την αλλαγή του.
Εξάλλου το συγκεκριμένο ήρωα τον έχουν φορτώσει με πολυ βαριές αμαρτίες. Δεν ξέρω πως θα μπορούσε να επέλθει κάθαρση για έναν ήρωα που τα χέρια του τα έχει βάψει με αίμα μικρών παιδιών εν γνώσει του για το χρήμα.
Μάλλον καμένο χαρτί τον βλέπω



Μηπως τελικα εχουν σκοπο να μη κρατησουν τον Μανο ως χαρακτηρα στη σειρα και για αυτο το λογο τον βαζουν να αντιδραει ετσι;Μηπως τελικα Παναγιωτης Μπουγιουρης τελος για τα Μυστικα της Εδεμ;Ξερω οτι ολα θα τα αποφασισουν τον Ιανουαριο αλλα ειδικα μετα το σημερινο πως θα κατορθωσουν να σωσουν αυτον τον ηρωα;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 11, 2009 2:38 am

loukasnora μου και εγώ έτσι ακριβώς σκέφτηκα αλλά στις δημοσιεύσεις υπάρχει το tv zapping το οποίο αναφέρει ότι δεν τίθεται θέμα να φύγει ο Μπουγιούρης..Είμαι πολύ περιέργη να δω πως θα διαχειριστούν τον Μάνο ως ήρωα..Στην Εύα δεν αξίζει..Ακόμα και τώρα κάνει σκηνές ζηλοτυπίας στη Μελίτα...Ούτε σαν άνθρωπος είναι καλός..Με τόσα εγκλήματα..!Απορω.
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 5:26 am

Η Δάφνη σέβεται και τα θέλω και τα όνειρα του Νικόλα. Ένας από τους λόγους για τους οποίους συνεργάστηκε με τον Καρτάλη ήταν να εξασφαλίσει οικονομικά την οικογένεια της, ωστέ να μπορεί ο Νικόλας να ΄κάνει το όνειρό του. Σε αντίθεση με το Νικόλα που της κατεστρεψε το όνειρο για οικογένεια όταν την παράτησε ντυμένη νύφη για το παιδικό του απωθημένο και τη διέλυσε.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 11:04 am

ermioni2 έγραψε:Η Δάφνη σέβεται και τα θέλω και τα όνειρα του Νικόλα. Ένας από τους λόγους για τους οποίους συνεργάστηκε με τον Καρτάλη ήταν να εξασφαλίσει οικονομικά την οικογένεια της, ωστέ να μπορεί ο Νικόλας να ΄κάνει το όνειρό του. Σε αντίθεση με το Νικόλα που της κατεστρεψε το όνειρο για οικογένεια όταν την παράτησε ντυμένη νύφη για το παιδικό του απωθημένο και τη διέλυσε.

Για να κάνεις ένα σωστό γάμο όμως πρέπει όλα τα προηγούμενα να τα αφήσεις πίσω σου και να υπάρχει εμπιστοσύνη, διαφορετικά μιλάμε για μεγάλο φιάσκο. Μέχρι σήμερα επειδή δεν το είχαν ζητήσει οι καιροί, βλέπαμε ένα ζευγάρι αγαπημένο το οποίο έδειχνε να έχει ξεπεράσει τα αγκάθια του παρελθόντος!

Έχουμε όμως δει πολλές φορες ότι η Δάφνη είναι ένας άνθρωπος που κοιτά το συμφέρον της, άσχετα αν τα δικά της συμφέροντα δεν είναι τόσο μεγάλα ώστε να καταπατούν συμφέροντα αλλων.. Μπορεί να έλεγε ότι κάνει τη συνεργασία για την οικονομική ανεξαρτησία του Νικόλα αλλα για τη δική της πρόοδο και δουλειά μιλάμε.. Εφόσον συμβάδιζαν μια χαρά τα πήγαν τα παιδιά μας.. Τώρα που το όνειρο του Νικόλα δεν συμβαδίζει με το δικό της κοιτάει τα δικά της θέλω.. "Ποια συν βρε Νικόλα, που να τα βρω εγώ τα συν δεν υπάρχουν!" "Και με τη δουλειά μου? Λεπτομερειες ε?" λέει χαρακτηριστικά!

Δεν λέω ότι δεν πρέπει να κάνει έτσι, προς Θεού, να δει τι θέλει και να κάτσει να σκεφτεί πώς μπορεί να γίνει κάποιος συμβιβασμός αυτό είναι ο γάμος και η οικογένεια.. απλώς διαφωνώ στο ότι ο Νικόλας δεν σέβεται τα όνειρα της Δάφνης ειδικά στην παρούσα φάση.. Ήταν λάθος το βήμα του να μην της πει από την αρχή για το γράμμα αλλα το βασικό που έκανε ήταν να κάτσει να ζυγίσει τα ονειρα του και την οικογένεια του, ενώ η Δάφνη με τη μία άρχισε τις τσιρίδες και μιλαγε πάλι για τη ζωή ΜΟΥ, τα όνειρα ΜΟΥ, την οικογενεια ΜΟΥ.. Για μένα ήταν άκυρη εχθές..

Και πολύ χαίρομαι που φύγαμε από τις τετριμμένες συζητήσεις και το σχολιάσαμε και αυτό σήμερα! Τhanks ermioni!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 11, 2009 11:12 am


Για να λειτουργήσει ένας γάμος, πρέπει πρώτα απ όλα το ζευγάρι να συζητά και οι αποφάσεις να παίρνονται απο κοινού.
Η Δάφνη και ο Νικόλας έχουν ο καθένας τα δικά του όνειρα και θα έπρεπε να γίνει μια συζήτηση και να παρθεί μια απόφαση απο κοινού.
Αυτό που εγώ καταλογίζω στη Δάφνη είναι η άρνησή της να συζητήσει το θέμα.
Αν όλα τα προβλήματα είχαν τεθεί επι τάπητος (γιατί πράγματι υπάρχουν προβλήματα με κύριο την υπόθεση του Ηλια) τοτε ίσως και να είχε βρεθεί λύση.
Θα μπορούσε ας πούμε να φύγει αρχικά ο Νικόλας και μετά τη δίκη και αφού έμπαινε το νερό στ αυλάκι στη δουλειά να ακολουθούσε η Δάφνη.
Ακόμη αν η Δάφνη μίλαγε απ την καρδιά της στο Νικόλα ίσως και να τον βλέπαμε να κάνει εκείνος πίσω.
Το σίγουρο είναι οτι όσο δεν συζητούν δεν θα βρεθεί λύση.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 11, 2009 11:13 am

Ουτε εμενα μου αρεσε η αντιδραση της Δαφνης χτες!Καταλαβαινω οτι της ηρθε ξαφνικο και ναι ηταν λαθος του Νικολα να μην της μιλησει αμεσως αλλα ηταν πολυ εριστικη και επιθετικη απεναντι του!Ναι εχει τη δουλεια της στην οποια μολις τωρα εχει κανει ενα νεο ξεκινημα,ναι ειναι μεγαλο βημα να τα παρατησεις ολα και να πας σε μια ξενη χωρα αλλα τουλαχιστον μπορουσε να κατσει να συζητησει ηρεμα με τον αντρα της χωρις φωνες και υστεριες γιατι εγω δεν την ακουσα ουτε μια φορα να χρησιμοποιει α' πληθυντικο προσωπο αλλα συνεχεια ΕΓΩ,ΕΜΕΝΑ και ΜΟΥ!Για να μη θυμηθω και αυτο που του ειπε αργοτερα στην παραλια οτι ειναι μονη της δεν εχει κανενα και οτι ουτε αυτος την αγαπησε πραγματικα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 11:31 am

Καταρχάς ο Νικόλας υπέβαλε την αίτηση για την υποτροφία όσο ήταν με την Εύα και ο κύριος λόγος ήταν πως δεν τους σήκωνε το κλίμα. Με τη Δάφνη είναι παντρεμένοι μισό χρόνο περίπου και θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΗ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ το ξέχασα. Όταν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να σε δεκτούν οφείλεις να ενημερώσεις τη σύζυγό σου. Ο χειρισμός του από τη στιγμή που πήρε απάντηση ήταν επίσης απαράδεκτος. Αφορά στο ζευγάρι και όχι στην παρέα. Πιστεύω πως η Δάφνη έχει συγχωρήσει το Νικόλα και την Εύα, αλλά δε μπορεί να ξεχάσει ούτε την προδοσία τους.
Πρώτη φορά της δίνεται μία μεγάλη ευκαιρία να πάει τη δουλειά της ένα σημαντικό βήμα παρακάτω. Δεν καταλαβαίνω γιατί την κατηγορούμε ότι κοιτάζει το συμφέρον της. Νομίζω πως είναι η μόνη που φέρεται φυσιολογικά και έχει προτεραιότητα την οικογένεια της, γιατί προσωπικά με έχει κουράσει και δεν το βρίσκω και τόσο φυσιολογικό σε μια παρέα τριαντάρηδων να πρέπει να εξαρτάται τόσο πολύ ο ένας από τον άλλον.
Στο θέμα των ονείρων. Το όνειρο της Δάφνης ήταν να κάνει οικογένεια και ο Νικόλας της το κατέστρεψε. Η Δάφνη νομίζω πως έχει σταθεί στο Νικόλα όλα αυτά τα χρόνια σπαθί, ακόμα και τότε που την παράτησε του στάθηκε στη δίκη και πάντα τον στήριζε. Ποια άλλη θα το έκανε; Ο Νικόλας μου δίνει την εντύπωση ότι ζητάει πάντα από τη Δάφνη τόσα πολλά και της έχει δώσει τόσο λίγα. Τώρα που η ζωή τους έστρωσε κάπως πάλι έρχεται κάτι που τα ανατρέπει.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 11:38 am

Μα και ο Νικόλας τότε που την παράτησε τη δική ΤΟΥ ζωή σκέφτηκε και μάλιστα φερόταν σαν να μην υπήρχε η Δάφνη, σαν να απαλλάχθηκε απο έναν άνθρωπο που του ήταν βάρος και τώρα τη δική ΤΟΥ δουλειά σκέφτεται. Ο Νικόλας δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο για να αποδείξει στη Δάφνη ότι την αγαπάει. Και το ξέσπασμά της στον Ηλία ήταν φυσιολογικό και θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ότι πληρώνει πολύ ακρίβα τις επιλογές και τα λάθη των άλλων. Εγώ πάντως δεν την είδα χθες να υστεριάζει. Υστερία ήταν αυτό της Μελίτας.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από nikidanis Παρ Δεκ 11, 2009 11:44 am

ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ .ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΓΑΜΟ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 11:53 am

Koρίτσια αν θέλετε χάρη στην Ερμιόνη άνοιξα νέο θέμα στον τομέα για τη σειρά!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 12:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη η Μελίτα τι ακριβώς περίμενε για να συνειδητοποιήσει ότι ο Μάνος έχει βάψει τα χέρια του με αίμα? Μιλάμε όσο τη βλέπω να τσιρίζει βιδώνω! Βάζει έναν απατεώνα που αυτοκτόνησε πάνω από μικρά παιδιά? Ελεος μανταμ!

Σε συνέχεια του πρώτου μου ποστ.. Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να σχολιάσω αναλυτικά σήμερα.

Η σκηνή με το Λουκά και τη Νόρα ήταν όλα τα λεφτά, έπιασαν τα διπλά από όσα ειπώθηκαν στη μάζωξη και είναι ατύπητο δίδυμο τα μικρά μουυυυυυυυ!!! Και το τηλεφώνημα του "Δημήτρη μου δημήτρη μου, μου το κλεισες το σπίτι μου" ήταν απίστευτο, η αντίδραση του Λουκά τρελό γελιο!

Επίσης η σκηνή στο τέλος με το Μάνο και τον Στέφανο μου άρεσε παααααααααρα πολύ! Το ύφος του Στέφανου την ώρα που τράβηξε ο Μανος το όπλο ήταν συγκλονιστικό, εξεπλάγειν και φάνηκε! Τέλος και ο Μάνος μου άρεσε, σε σχέση με τις άλλες φορές τούτη τη φορά η απελπισία του βγήκε καλύτερα! Ήταν πολύ ωραίοι οι δυό τους!

Κατά τα άλλη για το Δάφνη - Νικόλας σχολίασα, όσο για την Μελίτα παρακαλώ κάποιος να τη φιμώσει..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από Petrinaki Παρ Δεκ 11, 2009 1:09 pm

Η σκηνή στο τέλος με τον Μάνο ήταν φοβερή,τα λόγια που του είπε κ ο τρόπος ήταν πολύ cosa nostra.
Petrinaki
Petrinaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Vampire world!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Δεκ 11, 2009 1:41 pm

ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ, Η ΤΟΥΜΑΣΑΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΣΑΝ ΗΘΟΠΟΙΟΣ, Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΑΝ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ "ΡΕΓΙΝΑΣ - ΣΤΡΑΤΟΥ" ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΕΙ, ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΚΑΙ Η ΒΕΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΤ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΑΦΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ. ΕΔΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΤΗΣ ΒΕΡΑΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΩΝΑΖΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΤΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΦΛΟΜΩΣΕΙ ΣΤΟ ΨΕΜΑ.

ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΤΣΙΡΙΔΑ ΟΝΤΩΣ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΤΑ ΧΩΝΕΙ.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΟ ΕΡΓΟ. ΟΝΤΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ ΟΤΑΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΟΠΛΟ. ΤΕΛΕΙΟΣ ΟΜΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΘΑ ΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΘΩΟΣ Η ΕΝΟΧΟΣ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΟΤΙ Η ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΙΣΩΣ ΓΙΝΕΙ 28 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΕΒΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ . ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. 🎅

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από nikidanis Παρ Δεκ 11, 2009 1:47 pm

ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΒΕΡΑΣ ΚΑΙ ΕΔΕΜ !!!!!! ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΕΡΑ ΟΤΙ Η ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ!!!!ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ .ΕΝΤΑΞΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΜΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ -ΝΟΗΜΑ-ΟΥΣΙΑ ΕΘΙΓΕ Η ΒΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ..ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ Σ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ!!!

ΥΓ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 35 ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΘΕΑΤΡΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ..
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Δεκ 11, 2009 2:10 pm

Ο.Κ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ. ΟΥΤΕ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΩΡΑ. ΕΙΠΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ....

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από konstantina Παρ Δεκ 11, 2009 2:12 pm

όσο για την Μελίτα παρακαλώ κάποιος να τη φιμώσει..
Tzina ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!ΜΑ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΣΑΙ ΟΣΙΑ! wall

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Παρ Δεκ 11, 2009 3:16 pm

To χθεσινο επεισοδιο μου αρεσε παρα πολύ. Κ ξερετε γιατι? Γιατι ο Στεφανος εχθες ηταν τοσο in character, μεσα στα πλαισια του χαρακτηρα του όπως τον γνωρισαμε, μου μου αρεσε παρα πολύ.Το ειχα ξαναγραψει, ότι ο Στεφανος, μετα το παθος που εζησε με τη Μελιτα, θα ξαναγυρισει στην Ευα. Αυτό εκανε..

Πηγε στη Μελιτα, για να της πει την αληθεια, επιτελους. Της την ειπε.Ειπε κ ένα ψεμα κ μια ουσιαστικη αληθεια. Η ουσιαστικη αληθεια: ¨ «που είναι η γυναικα αυτή?ΖΕΙ?» ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΔΩ ΓΕΜΑΤΟ ΑΝΕΙΠΩΤΟ ΠΟΝΟ..ΔΙΣΤΑΖΕΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ, Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. «ΔΕΝ ΖΕΙ». ΒΟΥΡΚΩΝΕΙ..Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟ.
ΟΧΙ «ΠΕΘΑΝΕ»,(ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ) ΑΛΛΑ ΤΟ «ΔΕΝ ΖΕΙ»..ΓΙΑΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΝΕΚΡΗ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ.ΔΕΝ ΜΙΛΑ, ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΔΕΝ ΖΕΙ.
Το ψεμα «ποια σχεση εχεις με τους Λαζαριδηδες?» Η αμηχανια του χτυπα κοκκινο.Αυτος που από τοτε που ηρθε στην Ελλαδα, μονο ψεμματα λεει, με την ανεση κ την αληθοφανεια, ενός ηθοποιου! Για πρωτη φορα τον βλεπω να ζοριζεται, να κοκκινιζει. Κλεινει τα ματια, ακουμπα το ρολοι του αμηχανα. Αλαθητη η γλωσσα του σωματος.Δεν θελει να της πει ψεμματα, της λεει όμως..Εκεινη καταλαβαινει ότι κατι της κρυβει, φαινεται στο βλεμμα της.
«Δεν μου αρεσει να σε βλεπω ετσι..καθολου όμως» Εδώ κανει την εμφανιση του κ παλι στιγμιαια ο Ερωτευμενος Στεφανος, ο Εραστης της προηγουμενης νυχτας.κ ΠΑΛΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΕΙΑ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ..Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ, ΕΚΕΙΝΗ ΕΝΑ ΠΙΣΩ.. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑ..ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΕΙΠΕ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ.ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΠΟΝΟ, ΜΕ ΘΛΙΨΗ, Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ ΑΠΟΔΟΧΗ.. «ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ..» ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΙ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.


Πώς να της μιλησει? Πώς να της πει ποιος είναι? Ξερει ότι εκεινη ποτε δεν θα τον συγχωρησει, που θελει να καταστρεψει την οικογενεια της.Ακομη κ δικιο να του δωσει, πως θα μπορουσε να τον συγχωρησει? Ξερει ότι όταν μαθει την αληθεια,ο,τι εχουν τωρα θα τελειωσει οριστικα πια. Κι όμως, το ότι δεν της ειπε το ονομα του,δεν εχει τοση σημασια για μενα. Όχι όταν το προηγουμρνο βραδυ της ξεγυμνωσε την ψυχη του, τους φοβους κ τους πονους του, για την οικογενεια του, κ τον ιδιο. Πραγματα που δεν τα ξερει κανεις, ουτε η Ευα, κ που δεν τα εχει ομολογησει ουτε στον εαυτο του, μεχρι τη στιγμη, που κρατησε στην αγκαλια του τη Μελιτα. Τον φοβο, ότι αν ερωτευθει, όπως οι γονεις του, θα καταστραφει κ αυτος..Δεν υπαρχει για μενα μεγαλυτερη κ πιο ουσιαστικη αληθεια για το Στεφανο.Και την εχει ηδη πει στην Μελιτα. Το ψεμα για το ονομα, είναι σχεδον αμελητεο, μετα από αυτό.

Επιπλεον, εχει ηδη ομολογησει ότι φοβαται αυτό που ξυπνα εκεινη μεσα του.Προσπαθει λοιπον να προστατευσει τον εαυτο του με το μονο τροπο που ξερει: Ξαναγυρνα κ παλι στη βαση του, στην Ευα, κ στο σχεδιο του να εκδικηθει. Ξερει ότι η Μελιτα δεν θα κρατησει για τον εαυτο της ο,τι εμαθε. Τη θαυμασα γι αυτό. Θελει κοτσια να τους μαζεψει ολους, κ να παραδεχθει ότι ο πατερας της είναι ένα ς φονιας.Σταθηκε τιμια απεναντι τους. Ξερει ότι η Μελιτα εχει κινησει τα νηματα, ότι ξεκινα τη νεα φαση της εκδικησης του.Το λεει κ στο Χρηστο. Κ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ,ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΟΝΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ‘ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΜΑ ΜΕ ΦΟΒΗΖΕΙ» ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΟΜΩΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ.

ΕΠΙΠΛΕΟΝ, Κ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ «ΔΙΚΑΙΟΣ», ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΔΙΚΙΟ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΜΙΣΗΣΕΙ, ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ. ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ Κ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ.. ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ. ΘΑ ΤΟΝ ΜΙΣΗΣΕΙ. Κ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΠΑΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ ΤΗΣ ΕΥΑΣ. ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΚΗΝΗ.

ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ, ΟΤΑΝ ΑΓΡΙΟΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ, Κ ΤΟΥ ΛΕΕΙ «ΜΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ, ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ!» ΘΥΜΩΜΕΝΑ..ΕΚΕΙ..ΝΑΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ..Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΡΟΥΣΣΟ Κ ΠΕΤΡΟ.Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΥΜΩΣΕ Κ ΕΣΠΕΥΣΕ ΝΑ ΤΟΝΙΣΕΙ ΟΤΙ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ..


Μιλα στην Ευα,εμμεσως πλην σαφως.Στην Μελιτα ειπε ολη την αληθεια ουσιαστικα, εκτος από το ονομα του.Σταματησε ένα βημα πριν το τελος.Ξερει ότι όταν το μαθει, θα ερθει κ αυτό.Στην Ευα λεει σχεδον ξεκαθαρα την ταυτοτητα του,πιστευοντας ότι εκεινη θα καταλαβει.Βεβαια σε εκεινη δεν εχει ξεγυμνωσει την ψυχη του, όπως στη Μελιτα..Εχει μια ελπιδα όμως, ότι θα καταλαβει..κ απογοητευεται. Η Ευα δεν καταλαβαινει..εχει βλεπεις οικογενεια ο Μανος..η ατακα του Στεφανου εδώ, κ το αγριο, απογοητευμενο βλεμμα του, ηταν όλα τα λεφτα.Παλι εφαγε πορτα από την Ευα, κ νομιζω ότι εδώ πονεσε περισσοτερο από την αρνηση στην προταση γαμου. Εδώ ειχε να κανει με κατι πολύ πιο σημαντικο για το Στεφανο, κ η Ευα δεν καταλαβαινει, για άλλη μια φορα. Θυμωνει, κ κλεινει τη συζητης. Σιγουρα θα κανει κ άλλες προσπαθειες στο μελλον.. Μονο αυτην εχει. Το απαγορυμενο, θα θαφτει..πρεπει να θαφτει για χαρη της εκδικησης.

Η συναντης μα νου Στεφανου,απιστευτη..το υφος «σοκ» του Στεφανου, όλα τα λεφτα.
ΜΕ ΞΕΤΡΕΛΛΑΝΕ ΣΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ..ΟΧΙ όπως ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑΝ, ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ Κ ΤΗΝ ΕΥΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ..

ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Δεκ 11, 2009 6:29 pm

Κατι που ξεχασα να σχολιασω χθες.Το βλεμμα του Λουκα στην Αγγελα οταν εκεινη ειπε οτι η Νορα πρεπει να βρει καποιον να παντρευτει ηταν σαν ηθελε να της πει ''τι λες κυρα μου που την εχω εγω την Νορα για τον Μητσουλα;Δικια μου ειναι.''Κρατησε μονο ενα δευτερολεπτο αλλα ειχε πολυ πλακα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από marializ25 Σαβ Δεκ 12, 2009 6:20 pm

Πηγε στη Μελιτα, για να της πει την αληθεια, επιτελους. Της την
ειπε.Ειπε κ ένα ψεμα κ μια ουσιαστικη αληθεια. Η ουσιαστικη αληθεια: ¨
«που είναι η γυναικα αυτή?ΖΕΙ?» ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΔΩ ΓΕΜΑΤΟ
ΑΝΕΙΠΩΤΟ ΠΟΝΟ..ΔΙΣΤΑΖΕΙ..ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ, Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΛΕΕΙ
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. «ΔΕΝ ΖΕΙ». ΒΟΥΡΚΩΝΕΙ..Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΟ.
ΟΧΙ
«ΠΕΘΑΝΕ»,(ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ) ΑΛΛΑ ΤΟ «ΔΕΝ ΖΕΙ»..ΓΙΑΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΝΕΚΡΗ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ.ΔΕΝ ΜΙΛΑ,
ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΔΕΝ ΖΕΙ.


νομιζω οτι οταν ο στεφανος λεει στη μελιτα μισες αληθειες ποναει πολυ εκεινος...νομιζω θελεις να της πει τα παντα...το τι εχει ζησει και το τι θελει να κανει στον πατερα της.. και δε τα λεει επειδη ξερει οτι θα την πληγωσει και οτι εκεινη θα τον μισησει..προτιμα πει μισες αληθειες" ζωντανη νεκρη η μανα του ειναι" παρα ολοκληρη....αν και η αληθεια παντα ποναει και ειναι προτιμοτερη ισως μερικες φορες καιη σιωπη να ειναι καλυτερη....κι αν μαθευτει η αληθεια απο τριτο προσωπο ακομα χειροτερα αλλα ισως αν αγαπας τον αλλον καταλαβεις γιατι σιωπησε...


«Δεν μου αρεσει να σε βλεπω ετσι..καθολου όμως» Εδώ κανει την
εμφανιση του κ παλι στιγμιαια ο Ερωτευμενος Στεφανος, ο Εραστης της
προηγουμενης νυχτας.κ ΠΑΛΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΕΙΑ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ..Ο
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ, ΕΚΕΙΝΗ ΕΝΑ ΠΙΣΩ.. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ
ΣΤΑΜΑΤΑ..ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΕΙΠΕ
Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ.ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΠΟΝΟ, ΜΕ ΘΛΙΨΗ, Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ ΑΠΟΔΟΧΗ.. «ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ..» ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ
ΜΑΖΙ Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ.

το σωμα κι η καρδια ξερει παρα η λογικη μερικες φορες....αυτο ειναι που κανει τη διαφορα μερικες φορες.και εδω ο στεφανος το χει δειξει..με τις πραξεις του...τη σταση του και τα λογια του...




ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ, ΟΤΑΝ ΑΓΡΙΟΚΟΙΤΑ ΤΟΝ
ΧΡΗΣΤΟ, Κ ΤΟΥ ΛΕΕΙ «ΜΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ, ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ!»
ΘΥΜΩΜΕΝΑ..ΕΚΕΙ..ΝΑΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ..Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ
ΜΕ ΡΟΥΣΣΟ Κ ΠΕΤΡΟ.Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΥΜΩΣΕ Κ ΕΣΠΕΥΣΕ ΝΑ
ΤΟΝΙΣΕΙ ΟΤΙ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ..ΓΙΑΤΙ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗ
ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ

και εδω φαινεται οτι εχει ενα αισθημα δικαιου..απο τη μια δε μπορει να κανει πισω στην εκδικηση του..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...ειναι ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ..το χρωστα στο πατερα του και στη μανα του...ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ τρεμει στην ιδεα οτι εκεινη η γυναικα που ειχε στην αγκαλια του , που την ενιωσε και τον ακουσε να μιλα για αυτο που τον φοβιζει " το υπερβολικο αυτο συναισθημα του ερωτα..την τρελα". οτι καποια στιγμη θα τον κοιταξει με μισος...θα του πει : εμεις οι δυο δεν εχουμε τιποτα πια να μας ενωνει..τιποτα..παρα μονο το μισος μου για σενα....ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ....ΤΡΕΜΕΙ .....

marializ25
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Σαβ Δεκ 12, 2009 7:08 pm

και εδω φαινεται οτι εχει ενα αισθημα δικαιου..απο τη μια δε μπορει να κανει πισω στην εκδικηση του..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...ειναι ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ..το χρωστα στο πατερα του και στη μανα του...ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ τρεμει στην ιδεα οτι εκεινη η γυναικα που ειχε στην αγκαλια του , που την ενιωσε και τον ακουσε να μιλα για αυτο που τον φοβιζει " το υπερβολικο αυτο συναισθημα του ερωτα..την τρελα". οτι καποια στιγμη θα τον κοιταξει με μισος...θα του πει : εμεις οι δυο δεν εχουμε τιποτα πια να μας ενωνει..τιποτα..παρα μονο το μισος μου για σενα....ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ....ΤΡΕΜΕΙ ......

ΤΡΕΜΕΙ...ΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΛΕΞΗ..ΤΡΕΜΕΙ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΠΗΡΕ ΑΝΑΣΑ Κ ΖΩΗ ΘΑ ΤΟΝ ΜΙΣΗΣΕΙ..ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙ?? ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΦΥΓΕΙ..
marializ25 ΜΟΥ, ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ. ΤΕΛΕΙΑ
. : respect : : respect :
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από zimotari Σαβ Δεκ 12, 2009 7:11 pm

Για μενα (δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος )η Μαριλια δινει και το κατι διαφορετικο οπως και σε αυτο το επεισοδιο.Ειδικα διπλα στη Φαιη δεν ξερω αλλα μου αρεσει πολυ.θα μου αρεσε η κ.Ακριτα να της δωσει και αλλο χωρο να δημιουργησει και μια ιστορια γυρω απο αυτη που θα επηρεαζε και αλλους χαρακτηρες οπως τους τηλεοπτικους γονεις της(Μανος-Ευα).Κατα την γνωμη μου θα ηταν ενδιαφερον και θα εφερνε και καινουριο αερα

zimotari
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Σαβ Δεκ 12, 2009 7:12 pm

zimotari έγραψε:Για μενα (δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος )η Μαριλια δινει και το κατι διαφορετικο οπως και σε αυτο το επεισοδιο.Ειδικα διπλα στη Φαιη δεν ξερω αλλα μου αρεσει πολυ.θα μου αρεσε η κ.Ακριτα να της δωσει και αλλο χωρο να δημιουργησει και μια ιστορια γυρω απο αυτη που θα επηρεαζε και αλλους χαρακτηρες οπως τους τηλεοπτικους γονεις της(Μανος-Ευα).Κατα την γνωμη μου θα ηταν ενδιαφερον και θα εφερνε και καινουριο αερα
συμφωνω απολυτος!!!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από Artemis Σαβ Δεκ 12, 2009 7:54 pm

zimotari έγραψε:Για μενα (δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος )η Μαριλια δινει και το κατι διαφορετικο οπως και σε αυτο το επεισοδιο.Ειδικα διπλα στη Φαιη δεν ξερω αλλα μου αρεσει πολυ.θα μου αρεσε η κ.Ακριτα να της δωσει και αλλο χωρο να δημιουργησει και μια ιστορια γυρω απο αυτη που θα επηρεαζε και αλλους χαρακτηρες οπως τους τηλεοπτικους γονεις της(Μανος-Ευα).Κατα την γνωμη μου θα ηταν ενδιαφερον και θα εφερνε και καινουριο αερα
Ναι ναι συμφωνώ κι εγώ!
Μ' αρέσουν πολύ οι σκηνές Εύας-Μαρίλιας και όπως έγραφα σε άλλο τόπικ, θέλω να αποκατασταθούν εντελώς οι σχέσεις τους.Ίσως μια πιθανή σχέση της Μαρίλιας να βοηθούσε και τους γονείς της να συνειδητοποιήσουν τα λάθη τους.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 256 - Ημερομηνία 10-12-2009

Δημοσίευση από zimotari Σαβ Δεκ 12, 2009 7:59 pm

Συμφωνω Artemis πρεπει να τους δουμε και πως θα αντιδρασουν ως γονεις αν το παιδι τους αντιμετωπισει για παραδειγμα καποιο προβλημα.Οχι μονο πως σε σχεση με τα ερωτικα τους .Αυτο υποτιθεται θα τους βοηθησει να εξελιχθουν και σαν ανθρωποι

zimotari
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης