Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δάφνη και Νικόλας

+51
jim7
mariannitaki
verile_mistika
mariaki
Despinaki
manos 4 ever!!
ebelina2007
Δάφνη
anneliz_333
Ersaki
Foulitsa
maria_sab
Paparazzi
ΤΖΕΛΑ
maria*
iloveeva+manos!!
koalaki
ellileo
elena-7-
Izabella29
anastasia20
feggaroparea
mina
mimi_loukas+nora
pelopidas
ouki_loukanorikhgiamiazwh
sousami7
atreidhs
elli
Καρ-Mik
xara
orfeasm
loukasnora
laoura
corazon
spy
soso
Materialgirl
CineFreak
loukitsa
zwi
rache[L]
tinaki18
mimi
Pennaki.......!!
anna90
nikidanis
ermioni2
evanna
Clarabelle
KatsaroYpotheto
55 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 11:12 am

Νομίζω ότι η πολυτάραχη ζωή και αυτού του ζευγαριού αξίζει σχολιασμό. Ξεκίνησε μία πολύ όμορφη κουβέντα στο σχολιασμό τους επεισοδίου οπότε αντιγράφω εδώ τα τελευταία ποστ να την συνεχίσουμε :)

loukasnora έγραψε:Η Δαφνη στην πρωτη σκηνη με τον Νικολα με εκνευρισε.Μα ουτε να το συζητησει τη στιγμη που περσι ελεγε ''θα παρω τον Νικολα και το παιδι και θα φυγουμε στο εξωτερικο'';Απο τη μια την καταλαβαινω απο την αλλη δεν τη θεωρω σωστη αντιμετωπιση.

anna90 έγραψε:
Και μένα η Δάφνη μου την έδωσε..Κοιτάει μόνο το συμφέρον της και αντιδρά σαν υστερική..Δεν κάθεται να συζητήσει με τον Νικόλα..Το θεωρεί δεδομένο ότι πρέπει να μην πάει και να μην κυνηγήσει το όνειρο του..
Στην σκηνη με τον Ηλία την λυπηθηκα..Το όνειρο της ήταν να ζήσει μια φυσιολογική ζώη, να είναι καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια..Και μόνο αυτό δεν έχει ζήσει...

ermioni2 έγραψε:Η Δάφνη σέβεται και τα θέλω και τα όνειρα του Νικόλα. Ένας από τους λόγους για τους οποίους συνεργάστηκε με τον Καρτάλη ήταν να εξασφαλίσει οικονομικά την οικογένεια της, ωστέ να μπορεί ο Νικόλας να ΄κάνει το όνειρό του. Σε αντίθεση με το Νικόλα που της κατεστρεψε το όνειρο για οικογένεια όταν την παράτησε ντυμένη νύφη για το παιδικό του απωθημένο και τη διέλυσε.

KatsaroYpotheto έγραψε:Για να κάνεις ένα σωστό γάμο όμως πρέπει όλα τα προηγούμενα να τα αφήσεις πίσω σου και να υπάρχει εμπιστοσύνη, διαφορετικά μιλάμε για μεγάλο φιάσκο. Μέχρι σήμερα επειδή δεν το είχαν ζητήσει οι καιροί, βλέπαμε ένα ζευγάρι αγαπημένο το οποίο έδειχνε να έχει ξεπεράσει τα αγκάθια του παρελθόντος!

Έχουμε όμως δει πολλές φορες ότι η Δάφνη είναι ένας άνθρωπος που κοιτά το συμφέρον της, άσχετα αν τα δικά της συμφέροντα δεν είναι τόσο μεγάλα ώστε να καταπατούν συμφέροντα αλλων.. Μπορεί να έλεγε ότι κάνει τη συνεργασία για την οικονομική ανεξαρτησία του Νικόλα αλλα για τη δική της πρόοδο και δουλειά μιλάμε.. Εφόσον συμβάδιζαν μια χαρά τα πήγαν τα παιδιά μας.. Τώρα που το όνειρο του Νικόλα δεν συμβαδίζει με το δικό της κοιτάει τα δικά της θέλω.. "Ποια συν βρε Νικόλα, που να τα βρω εγώ τα συν δεν υπάρχουν!" "Και με τη δουλειά μου? Λεπτομερειες ε?" λέει χαρακτηριστικά!

Δεν λέω ότι δεν πρέπει να κάνει έτσι, προς Θεού, να δει τι θέλει και να κάτσει να σκεφτεί πώς μπορεί να γίνει κάποιος συμβιβασμός αυτό είναι ο γάμος και η οικογένεια.. απλώς διαφωνώ στο ότι ο Νικόλας δεν σέβεται τα όνειρα της Δάφνης ειδικά στην παρούσα φάση.. Ήταν λάθος το βήμα του να μην της πει από την αρχή για το γράμμα αλλα το βασικό που έκανε ήταν να κάτσει να ζυγίσει τα ονειρα του και την οικογένεια του, ενώ η Δάφνη με τη μία άρχισε τις τσιρίδες και μιλαγε πάλι για τη ζωή ΜΟΥ, τα όνειρα ΜΟΥ, την οικογενεια ΜΟΥ.. Για μένα ήταν άκυρη εχθές..

Και πολύ χαίρομαι που φύγαμε από τις τετριμμένες συζητήσεις και το σχολιάσαμε και αυτό σήμερα! Τhanks ermioni!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 11, 2009 11:14 am


Για να λειτουργήσει ένας γάμος, πρέπει πρώτα απ όλα το ζευγάρι να συζητά και οι αποφάσεις να παίρνονται απο κοινού.
Η Δάφνη και ο Νικόλας έχουν ο καθένας τα δικά του όνειρα και θα έπρεπε να γίνει μια συζήτηση και να παρθεί μια απόφαση απο κοινού.
Αυτό που εγώ καταλογίζω στη Δάφνη είναι η άρνησή της να συζητήσει το θέμα.
Αν όλα τα προβλήματα είχαν τεθεί επι τάπητος (γιατί πράγματι υπάρχουν προβλήματα με κύριο την υπόθεση του Ηλια) τοτε ίσως και να είχε βρεθεί λύση.
Θα μπορούσε ας πούμε να φύγει αρχικά ο Νικόλας και μετά τη δίκη και αφού έμπαινε το νερό στ αυλάκι στη δουλειά να ακολουθούσε η Δάφνη.
Ακόμη αν η Δάφνη μίλαγε απ την καρδιά της στο Νικόλα ίσως και να τον βλέπαμε να κάνει εκείνος πίσω.
Το σίγουρο είναι οτι όσο δεν συζητούν δεν θα βρεθεί λύση.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 11, 2009 11:19 am

Ουτε εμενα μου αρεσε η αντιδραση της Δαφνης χτες!Καταλαβαινω οτι της ηρθε ξαφνικο και ναι ηταν λαθος του Νικολα να μην της μιλησει αμεσως αλλα ηταν πολυ εριστικη και επιθετικη απεναντι του!Ναι εχει τη δουλεια της στην οποια μολις τωρα εχει κανει ενα νεο ξεκινημα,ναι ειναι μεγαλο βημα να τα παρατησεις ολα και να πας σε μια ξενη χωρα αλλα τουλαχιστον μπορουσε να κατσει να συζητησει ηρεμα με τον αντρα της χωρις φωνες και υστεριες γιατι εγω δεν την ακουσα ουτε μια φορα να χρησιμοποιει α' πληθυντικο προσωπο αλλα συνεχεια ΕΓΩ,ΕΜΕΝΑ και ΜΟΥ!Για να μη θυμηθω και αυτο που του ειπε αργοτερα στην παραλια οτι ειναι μονη της δεν εχει κανενα και οτι ουτε αυτος την αγαπησε πραγματικα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 11:58 am

Αντέγραψα κι εγώ τα δικά μου εδώ.
Καταρχάς ο Νικόλας υπέβαλε την αίτηση για την υποτροφία όσο ήταν με την Εύα και ο κύριος λόγος ήταν πως δεν τους σήκωνε το κλίμα. Με τη Δάφνη είναι παντρεμένοι μισό χρόνο περίπου και θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΗ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ το ξέχασα. Όταν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να σε δεκτούν οφείλεις να ενημερώσεις τη σύζυγό σου. Ο χειρισμός του από τη στιγμή που πήρε απάντηση ήταν επίσης απαράδεκτος. Αφορά στο ζευγάρι και όχι στην παρέα. Πιστεύω πως η Δάφνη έχει συγχωρήσει το Νικόλα και την Εύα, αλλά δε μπορεί να ξεχάσει ούτε την προδοσία τους.
Πρώτη φορά της δίνεται μία μεγάλη ευκαιρία να πάει τη δουλειά της ένα σημαντικό βήμα παρακάτω. Δεν καταλαβαίνω γιατί την κατηγορούμε ότι κοιτάζει το συμφέρον της. Νομίζω πως είναι η μόνη που φέρεται φυσιολογικά και έχει προτεραιότητα την οικογένεια της, γιατί προσωπικά με έχει κουράσει και δεν το βρίσκω και τόσο φυσιολογικό σε μια παρέα τριαντάρηδων να πρέπει να εξαρτάται τόσο πολύ ο ένας από τον άλλον.
Στο θέμα των ονείρων. Το όνειρο της Δάφνης ήταν να κάνει οικογένεια και ο Νικόλας της το κατέστρεψε. Η Δάφνη νομίζω πως έχει σταθεί στο Νικόλα όλα αυτά τα χρόνια σπαθί, ακόμα και τότε που την παράτησε του στάθηκε στη δίκη και πάντα τον στήριζε. Ποια άλλη θα το έκανε; Ο Νικόλας μου δίνει την εντύπωση ότι ζητάει πάντα από τη Δάφνη τόσα πολλά και της έχει δώσει τόσο λίγα. Τώρα που η ζωή τους έστρωσε κάπως πάλι έρχεται κάτι που τα ανατρέπει.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 12:01 pm

Μα και ο Νικόλας τότε που την παράτησε τη δική ΤΟΥ ζωή σκέφτηκε και μάλιστα φερόταν σαν να μην υπήρχε η Δάφνη, σαν να απαλλάχθηκε απο έναν άνθρωπο που του ήταν βάρος και τώρα τη δική ΤΟΥ δουλειά σκέφτεται. Ο Νικόλας δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο για να αποδείξει στη Δάφνη ότι την αγαπάει. Και το ξέσπασμά της στον Ηλία ήταν φυσιολογικό και θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ότι πληρώνει πολύ ακρίβα τις επιλογές και τα λάθη των άλλων. Εγώ πάντως δεν την είδα χθες να υστεριάζει. Υστερία ήταν αυτό της Μελίτας

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 12:05 pm

ermioni2 έγραψε:Ο χειρισμός του από τη στιγμή που πήρε απάντηση ήταν επίσης απαράδεκτος. Αφορά στο ζευγάρι και όχι στην παρέα. Πιστεύω πως η Δάφνη έχει συγχωρήσει το Νικόλα και την Εύα, αλλά δε μπορεί να ξεχάσει ούτε την προδοσία τους.

Eδω πιστεύω ότι συνοψίζεται το αίτιο για όσα είδαμε χθες..

Καταρχήν ο Νικόλας έπρεπε να το συζητήσει με τη Δάφνη απο την αρχή! ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!

Από εκεί και πέρα η Δάφνη ήξερε ότι κάτι τρέχει αλλα όταν το έμαθε, στο πρώτο πράγμα που αναφέρθηκαν είναι αυτή η μελανή περίοδος στη σχέση τους, σκέφτηκε ότι ακόμα και τώρα η προδοσία την κυνηγάει και της βάζει εμπόδια! Ήταν λογικό να αντιδράσει άσχημα αλλα έπρεπε να ηρεμήσει λίγο ώστε να συνενοηθούν..


KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από nikidanis Παρ Δεκ 11, 2009 12:05 pm

ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ .ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΓΑΜΟ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Δεκ 11, 2009 12:13 pm

Πιστεύω ότι ο Νικόλας μπορεί ποτέ να μην ερωτεύτηκε παράφορα τη Δάφνη που είναι από αυτά τα ήρεμα άτομα και όχι καμμια μοιραία γυναίκα που ξυπνάει πάθη αλλα είναι άνθρωπος που αγαπάει βαθιά τη Δάφνη και εκείνη του πρόσφερε όσα εκείνος ήθελε.

Πιστεύω επίσης ότι είναι άσχημο να εκμηδενίζουμε μία τόσο βαθιά σχέση επειδή δεν έχει το ίδιο πάθος με άλλες.. Άλλωστε τη σχέση αυτή δεν την πιάσαμε από την αρχή. Το αρχικό πάθος είναι λογικό να έχει ξεθυμάνει μετά από χρόνια σχέσης όταν το ζευγάρι έχει μια φυσιολογική σχέση με φθορά..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 12:21 pm

katsaro ypotheto έγραψε:
Eδω πιστεύω ότι συνοψίζεται το αίτιο για όσα είδαμε χθες..

Καταρχήν ο Νικόλας έπρεπε να το συζητήσει με τη Δάφνη απο την αρχή! ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!

Από εκεί και πέρα η Δάφνη ήξερε ότι κάτι τρέχει αλλα όταν το έμαθε, στο πρώτο πράγμα που αναφέρθηκαν είναι αυτή η μελανή περίοδος στη σχέση τους, σκέφτηκε ότι ακόμα και τώρα η προδοσία την κυνηγάει και της βάζει εμπόδια! Ήταν λογικό να αντιδράσει άσχημα αλλα έπρεπε να ηρεμήσει λίγο ώστε να συνενοηθούν..

Συμφωνώ. Είναι ένα γεγονός που τραυμάτισε τη Δάφνη βαθιά και πιστεύω πως η ίδια θα γυρίζει πάντα έκει, πόσο μάλλον όταν συναναστρέφεται αυτούς τους δύο ανθρώπους καθημερινά. Είναι από αυτά τα γεγονότα που μου φαίνεται ακατόρθωτο να το ξεπεράσεις ποτέ.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 11, 2009 12:32 pm

nikidanis έγραψε:ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ .ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟ ΓΑΜΟ...


Το κακό Νίκη μου είναι οτι η συγκεκριμένη σειρά αναλύει την απόλυτη υποτίμηση της ουσιαστικής αγάπης.
Αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά το κυρίαρχο ζευγάρι της σειράς θα ήταν ο Λουκάς με τη Νόρα και αμέσως θα ακολουθούσε Ο Νικόλας και η Δάφνη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 12:48 pm

Προσωπικά από όσα έχω δει στη σειρά έχω πειστεί απόλυτα για τα αισθήματα της Δάφνης προς το Νικόλα: έρωτας, βαθιά και ειλικρινής αγάπη, σεβασμός, εκτίμηση υγειή αισθήματα. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω αυτό που αναφέρθηκε από τη nikidanis ότι ο Νικόλας παντρεύτηκε τη Δάφνη επειδή εκείνη ήταν ερωτευμένη μαζί του. Δεν ξέρω που θα πάει η ιστορία με το νέο πρόσωπο που θα μπει στη ζωή της Δάφνης. Ποια δηλαδή θα είναι τα συναισθήματά του, αν αυτό που της είχε πει κάποτε ο Μάνος ότι αξίζει έναν άντρα που θα την ερωτευθεί μέχρι θανάτου ήταν προοικονομία και πως θα αντιδράσει η Δάφνη. Δε ξέρω αν η εισοδός του εξυπηρετήσει στο να βγουν κάποια συναισθήματα του Νικόλα απέναντι της και να πειστεί η Δάφνη γι'αυτά ή θα είναι ένα δίλημμα της Δάφνης ανάμεσα στην αγάπη και τον έρωτα.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 11, 2009 2:25 pm

Δεν ξέρω αν ο Νικόλας στην αρχή ήταν ερωτευμένος με την Δάφνη..
Πάντως δεν είχε διστάσει να τινάξει το γάμο τους στο αέρα για να παντρευτεί τη Δάφνη..
Εδειχναν πολύ συχνά σκηνές τους τελευταία...Που ήταν πολύ καλά μαζί..
Ο Νικόλας συζήτησε την υποτροφία με την παρέα γιατί ήξερε την αντίδραση της Δάφνης και γιατί και ο ίδιος ήταν σε δίλημμα..
Η Δάφνη πιστεύω δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι,σαν υστερικιά έκανε..
Με τη συζήτηση λύνονται όλα..Και φυσικά και με την κατανόηση.
Πρέπει να σεβαστεί το όνειρο του Νικόλα..Αν όχι να τον αφήσει να πάει τουλάχιστον να συζήτησει μαζί του για να βγάλουν μία άκρη.
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 2:36 pm

Πάντως και ο Νικόλας δε νομίζω ότι σεβάστηκε ιδιαίτερα το όνειρο της Δάφνης, αλλιώς δε θα την παρατούσε.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Δεκ 11, 2009 3:23 pm

θελω να πω και εγω την αποψη μου για το θεμα...η δαφνη και ο νικολας δεν ειναι ενα απο τα ποιο δημοφιλη ζευγαρια στην εδεμ....τους βλεπουμε συνεχεια χαρουμενους και ευτυχισμενους....μονο ετσι δεν ειναι!!!η αιτηση λοιπον του νικολα για την υποτροφια ιατρικης στην αμερικη οπως ειπατε και εσεις εγινε κατα την διαρκεια του γαμου του με την ευα..δεν φανταζονταν οτι θα τον επελεγαν μεσα σε 3000 ατομα..βεβαια με αυτη την προοπτικη το εστειλε....τωρα μετα απο τοσο καιρο ηρθε η αιτιση με θετικη απαντηση για τον νικολα....τοσο καιρο η δαφνη κανει ελευθερα ολα τα επαγγελματικα της σχεδια χωρις εντασεις και τσακομους απο την πλευρα του νικολα..αν ειναι και εκεινος μολις ακουγε για συνεργασια με τον καρταλη επρεπε να το της το ξεκοψει κατευθειαν....δεν ειναι μονο το θεμα της αποστασης αλλα και του σεβασμου...η δαφνη σνομπαρε τον αντρα της και δεν του εδωσε κανενα περιθωριο να μιλησει και εκεινος!!!και στο τελος του ειπε οτι ποτε δεν την αγαπησε...εχει πληγοθει πολυ μεσα της λογο του πατερα της σε μεγαλο βαθμο!!και δεν μπορει να κρεμα την ζωη της για χαρη του...ο πατερας της ειναι μεγαλος αντρας ξερει να προστατευτει και μονος του!!θεωρω οτι η συμπεριφορα της ειναι επιεικως απαραδεκτη!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 3:40 pm

Η Δάφνη έχει πληγωθεί όχι μόνο από τον Ηλία, αλλά και από το Νικόλα και από την Εύα. Όταν είσαι 6 χρόνια με έναν άνθρωπο με προοπτική γάμου φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή σε αυτά τα έξι χρόνια βρίσκεις την ευκαιρία να του εκφράσεις την επιθυμία σου ότι θέλεις να πας στην Αμερική. Από ό,τι κατάλαβα ο Νικόλας δεν το είχε αναφέρει ποτέ στη Δάφνη.
Ο Νικόλας, ενώ είχε πάρει θετική απάντηση την άφησε να κάνει όνειρα για τη νέα της δουλειά και να υπογράφει συμβόλαια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ
Δεν ξέρουμε πως θα αντιδρούσε ο Νικόλας, αν η Δάφνη λόγω δουλειάς αναγκαζόταν να φύγει στην Αμερική,
Η Δάφνη βρέθηκε προ τετελεσμένου γεγονότος και επαναλαμβάνω πως ειναι παντρεμένοι μισό χρόνο τώρα και δεν της ανέφερε αυτό το ενδεχόμενο. Τι θα πει ξέχασα;-φθηνή δικαιολογία
Μόνος του είπε πως ο κύριος λόγος ήταν ότι δεν τους σήκβνε εδώ το κλίμα και δευτερευόντως οι σπουδές. Όποτε τα κίνητρα του αμφισβητούνται.

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Δεκ 11, 2009 3:55 pm

νομιζω οτι και ο ιδιος ο νικολας το εχει σιγουρο πως δεν θα φυγει...μπορει να ειναι το ονειρο του αλλα δεν θεωρω οτι θελει να πλιγωσει την δαφνη..και στο κατο κατο εκεινη βλεπει φαντασματα παντου...και εχει πολλες φορες οτι θελει να παρει τον μαριο και να φυγει...δεν εχει κανενα απολυτος δικαιωμα....ουτε για αστειο καν να το λεει!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 11, 2009 4:05 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:νομιζω οτι και ο ιδιος ο νικολας το εχει σιγουρο πως δεν θα φυγει...μπορει να ειναι το ονειρο του αλλα δεν θεωρω οτι θελει να πλιγωσει την δαφνη..και στο κατο κατο εκεινη βλεπει φαντασματα παντου...και εχει πολλες φορες οτι θελει να παρει τον μαριο και να φυγει...δεν εχει κανενα απολυτος δικαιωμα....ουτε για αστειο καν να το λεει!!!
Πεννακι συμφωνω απολυτα!Ναι ο Νικολας εχει κανει αρκετα λαθη απεναντι στη Δαφνη αλλα χτες δεν ειχε σκοπο να την πληγωσει το μονο που ηθελε να ηταν να καθισουν ηρεμα να συζητησουν ενα σημαντικο θεμα και η Δαφνη τον επιασε κυριολεκτικα απο τα μουτρα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από ermioni2 Παρ Δεκ 11, 2009 4:08 pm

Το τι έχει σίγουρο ή όχι ο Νικόλας στο μυαλό του δεν μπορώ να ξέρω, γιατί ευτυχώς δεν είμαι μέσα του. Ο Νικόλας πλήγωσε τη Δάφνη ελαφρά τη καρδία στο παρελθόν. Η Δάφνη είπε δύο φορές αυτό που αναφέρεις μία τότε που έμαθε την αλήθεια για τη μητέρα της και μία χθες και στις δύο περιπτώσεις πιστεύω πως ψυχολογικά έχει φθάσει στα όριά της. Το τι δικαιώματα και υποχρεώσεις έχουν οι γονείς είναι μεγάλη ιστορία. Μη ξεχνάμε το λούκι που πέρασε η Δάφνη όταν έμαθε ότι ήταν έγκυος και ο Νικόλας ήταν ΑΠΩΝ. Προσωπικά από αυτό που βλέπω στη σειρά όσο καιρό είναι μάνα η Δάφνη δε μου έχει δώσει αφορμές ότι δεν είναι καλή μάνα. Βέβαια δε ξέρω τι θα σκεφτεί ο Μάριος όταν μεγαλώνοντας μάθει τα καμώματα του πατέρα του και τον άθλιο τρόπο που φέρθηκε στη μάνα του. Τώρα για τα φαντάσματα που λες δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς;

ermioni2


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Δεκ 11, 2009 4:09 pm

ευχαριστω evannaki..αλλοστε ο διαλογος ειναι το καλυτερο!!η δαφνη εχει μια ταση να μην κανει διαλογο σε θεματα που την αφορουν..
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από mimi Παρ Δεκ 11, 2009 5:16 pm

ο Νικόλας και η Δάφνη γλυκούλη ζευγαράκι αλλά αφού ο Νικόλας θα την κάνει την τσαχπινιά του καλά θα του κάνει και θα πάει με τον πιο sexy κύριο της εικοσαετίας Ν5
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 11, 2009 5:18 pm

mimi έγραψε:ο Νικόλας και η Δάφνη γλυκούλη ζευγαράκι αλλά αφού ο Νικόλας θα την κάνει την τσαχπινιά του καλά θα του κάνει και θα πάει με τον πιο sexy κύριο της εικοσαετίας Ν5
Καλα ειναι σιγουρο οτι η Δαφνη θα υποκυψει στο φλερτ αυτουνου???
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από mimi Παρ Δεκ 11, 2009 5:24 pm

evanna έγραψε:
mimi έγραψε:ο Νικόλας και η Δάφνη γλυκούλη ζευγαράκι αλλά αφού ο Νικόλας θα την κάνει την τσαχπινιά του καλά θα του κάνει και θα πάει με τον πιο sexy κύριο της εικοσαετίας Ν5
Καλα ειναι σιγουρο οτι η Δαφνη θα υποκυψει στο φλερτ αυτουνου???

μπορεί δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω πως είναι εύκολο να αντισταθείς σε αυτόν τον κούκλο Δάφνη και Νικόλας 66802
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από nikidanis Παρ Δεκ 11, 2009 5:41 pm

ΠΑΝΤΩΣ ΑΣΧΕΤΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΑΤΟΙ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΝΟ 3 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Δεκ 11, 2009 8:59 pm

εε οχι!!παιδια αυτος επρεπε να ειναι ο μπελος...οχι ο καλαθας!!οχι εκεινος δεν ειναι ομορφος αλλα αυτο μου αρεσει περισσοτερο για το νορακι..για να ζηλεψει ο λουκακος μας φυσικα!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δάφνη και Νικόλας Empty Απ: Δάφνη και Νικόλας

Δημοσίευση από anna90 Παρ Δεκ 11, 2009 9:37 pm

Δεν ξέρω αν θα υποκύψει η Δάφνη...
Πάντως δεν ταιριάζει στο χαρακτήρα της.!!Οικογένεια ήθελε να κάνει και να γίνει καλός άνθρωπος..Αυτό ήταν το όνειρό της..
Δεν νομίζω να νοιάζει και πολύ ο χαρακτήρας των ηρώων..Εχουν έρθει όλα τούμπα..!Απλώς το αναφέρω...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης