Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Σελίδα 1 από 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? Empty Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Δημοσίευση από hionati Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 3:09 am

ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΦΑΝΑΤΙΚΑ.....ΕΣΕΙΣ??? 😕 😕 😕
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? Empty Απ: Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Δημοσίευση από hionati Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 3:20 am

εγω παντως ειδα το πρωτο επεισοδιο απο περιεργεια και γιατι μου αρεσε ο δανη,καθως ειμαι μεγαλη θαυμαστρια του...η αληθεια ειανι οτι δεν ηξερα αν θα μου αρεσε να τη βλεπω αμεσως μετα τη βερα...αρχισα να βλεπω περιστασιακα καποια επεισοδια...μου αρεσαν κυριως πετρος,δαφνη,μελιτα...κοντα στο πασχα αρχισα να τη βλεπω ολο και πιο συχνα και αν και παρακολουθουσα τις εξελιξεις εγινα φαν οταν μπηκε στη σειρα ο αλεξ,τον οποιο λατρευω...με χαλουσα βεβαια η σκεψη οτι θα μπει ως αγαπημενοσ της ευας γιατι δεν μου βγαζαν κατι μαζι αντιθετα ασυναισθητα σκεφτομουνα οτι ταιριαζε κυριως με τη μελιτα...ακομη στον 1 κυκλο μου αρεσε η σχεση λουκας-νορα και ηθελα να ειανι μαζι γιατι νομιζω οτι δινουν εκρηκτικο συδυασμο μαζι...αυτο ηταν στον 2 κυκλο εγινα φανατικη της σειρας ειδικα οταν διαβασα για τη σχεση μελ-στεφ...
αγαπημενα ζευγαρια=μελ-στεφ και νορα-λουκας,ισως ευα-μανος να αλλαξει πρωτα ο μανος...και τη δαφνη με το καινουριο γιατι νομιζω οτι της αξιζει να νιωσει ενα μεγαλο παθος...ο νικολας μπακουρι η να παει στο αμερικα... :bounce: :cheers: :drunken:
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 4:57 am

χμμμ... ωραίο θέμα...
Προσωπικά, δεν είμαι βέβαιη για τους λόγους που παρακολουθώ τη σειρά. Όντας εκτός χώρας όταν ξεκίνησε, δεν την έβλεπα και ούτε είχα ιδέα για αυτή. Το πρώτο επεισόδιο που είδα κατά τύχη ή πιο σωστά κατ' αναγκασμό ήταν ένα λίγο πριν το Πάσχα στο οποίο ανέφεραν ότι η Μαρίλια δεν πρέπει να μάθει πως είναι κόρη της "αδελφής" της - εκείνο τον καιρό είχα ακούσει και τη φήμη ότι ο Κυριάκος είναι γιος της Ντόρας και όχι της Μαρίκας και γι αυτό τη στείλανε εξωτερικό από τα 16 και με είχε ιντριγκάρει το θέμα (βέβαια είναι μόνο φήμη, δεν έχει επιβεβαιωθεί τίποτα). Εν πάσει περιπτώσει, αφού είχα και το χρόνο θεώρησα ενδιαφέρον να δω τι θα συμβεί. Αυτή ήταν δηλαδή η υπόθεση που με τράβηξε. Από εκεί και πέρα, αφού γνώρισα και τους άλλους ήρωες, τους έβαλα στην καθημερινότητά μου. Πάντως, λόγω δουλειάς χάνω αρκετά επεισόδια, αλλά τον τελευταίο καιρό δεν ξέρω τι έχω πάθει, ακόμη και αν δεν δω το επεισόδιο στην ώρα του, θα το δω στο internet, μπήκα και στο forum και γενικά έχω χαλάσει τελείως το πρόγραμμά μου. Ασύλληπτη μου φαίνεται η κατάστασή μου...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από manos+eva Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 9:19 am

Λοιπον εγω πριν ξεκινησει η σειρα ελεγα πως θα ειναι χαζομαρα.......δεν ειχα δει και τους ηθοποιους.......Το πρωτο επεισοδιο δεν το ειδα...........στο δευτερο ομως καθισα κατα τυχη να το δω!!!! Ε αυτο ηταν κολλησα στην κυριολεξια!!!!!!!!! Miam Με τραβηξαν οι ερμηνειες, η υποθεση......αυτο το μπερδεμα των χαρακτηρων!!! Και φυσικα η Ξυλα κι ο Μπουγιουρης!!!! : respect :
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 11:19 am

Εγω οταν πρωτοειχα διαβασει την υποθεση σε ενα περιοδικο δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα την ιδια μερα ομως στο Mega ειδα το τρειλερ και ειχα μεινει κυριολεκτικα με ανοιχτο το στομα!!!!!!
Ετσι ειδα το πρωτο επεισοδιο και απο εκεινη τη μερα και μετα δεν εχω χασει ΚΑΝΕΝΑ!Μου αρεσε και συνεχιζει να μου αρεσει το καστ,οι ερμηνειες,οι διαλογοι,οι ανατροπες και φυσικα η απιστευτη γραφη των Ακριτα-Κυριτση!!!!!!! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 12:14 pm

Εγώ δεν το έβλεπα από την αρχή..Τον έβλεπαν όλοι οι γύρω μου και στην Καβάλα και στην Εδεσσα οποτε εκείνη την ώρα δεν είχα ποτέ τίποτα να κάνω.. Ένα απόγευμα αποφάσισα να το δω..Και κόλλησα...Δεν έχασα κανένα επεισόδιο του πρώτου κύκλου..Αυτό που νομίζω ότι με έκανε να κολλήσω είναι τα "μυστήρια", τα ερωτηματικά πως σκοτώθηκε ο Φώτης, ποιος τηλεφώνησε στη Μαίρη, ποιανού είναι η Μαρίλια κτλ.
Τωρά τελευταία στο δεύτερο κύκλο έχω χάσει κάποια επεισόδια..Αλλά δεν έχω μπει στο κόπο να τα αναπληρώσω..Δεν με τραβάει όσο πριν η πλοκή..!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 12:36 pm

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΑΚΡΙΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΣΕΙΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΔΩ !!!!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΣΤ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΟΧΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΠΙΦΥΛΛΑΞΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΛΛΑ Η ΑΚΡΙΤΑ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ !!!!Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΣΤ ΗΤΑΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ .... ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ ΤΗΣ ΕΛΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 12:46 pm

Kαλά το πιο τέλειο τόπικ!!! Και ένα θέμα που επιτέλους όλοι θα συμφωνήσουμε!!! Θα σκεφτώ καλάαααααααα και θα απαντήσω!!! Συγχαρητήρια hionati!!! : jump :

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από hionati Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 1:03 pm

σε ευχαριστω πολυ τζινακι...ειδες τι εμπνευση εχεις στις 3 το πρωι...χαιρομαι που σας αρεσει...ανυπομονω να ακουσω τις ιστοριες σας... :cheers: :cheers: :cheers:
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 1:23 pm

Και μένα μου άρεσε παρα πολύ το τόπικ. Palamakia
Λοιπόν ξεκινώ,παραδέχομαι την κυρία Ακρίτα ως δημοσιογράφο και ως άνθρωπο και έτσι τον πρώτο κύκλο τον έβλεπα αλλά οχι οπώς τώρα.Είχα μαθηματα στη σχολή και ναι το ομολογώ το έβλεπα μόνο για το Λουκά....Love! Να ναι καλά η φίλη μου η Μαρία που το έβλεπε φανατικά πέρσι....
Φέτος δεν έχω χάσει επεισόδιο γιατι το κόλλημα μου μεγάλωσε με το ΛουκάLove! και δεν είχα μαθήματα αυτό το εξάμηνο το απόγευμα :cheers:

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 2:21 pm

ΕΒΛΕΠΑ ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΒΕΡΑ Κ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΡΕΙΛΕΡ
ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΕΙΠΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!! ΤΟ ΠΡΩΤΑ 5 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ
ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΟΥΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ
ΚΟΛΛΗΣΩ Ε ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΙΔΑ ΚΟΛΛΗΣΑ!!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΩ
ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΟ
ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ! ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΟΝΣΕΠΤ ΕΙΝΑΙ
ΦΟΒΕΡΟ ΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΟΙ ΠΑΙΖΕΙ Ο
ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΟ ΔΥΔΙΜΟ
ΑΚΡΙΤΑ ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΤΙ ΑΛΛΟΘΕΛΕΤΕ???

:D : respect :
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 2:31 pm

Γιατί εμπιστεύομαι την Ακρίτα και ήξερα ότι τα καθημερινά τα κατέχει καλά και θα είναι τέλεια η σειρά. Και άρχισαν να τη βλέπω, με είχε παρακινήσει και το τρέϊλερ τότε. Από τη πρώτη στιγμή μου άρεσε πολύ και κάθε απόγευμα από τότε τη βλέπω. Προτίμησα με τη μία τη Μελίτα σαν ρόλο και ας μην είχα ξαναδεί την ηθοποιό. Μετά είδα και τη Παπά το πως έπαιζε και τι χημεία είχε με τον Μπουγιούρη και κόλλησα με Μελίτα Μάνο από την άποψη ότι μου άρεσαν να τους βλέπω μαζί.Καμία σχέση όμως με το κόλλημα που έπαθα με Στέφανο Μελίτα φέτος. Προς τη μέση της περσυνής χρονιάς άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον μου για Μελίτα- Μάνο γιατί δεν είχαν καν σκηνές αλλά δεν μας το έκλειναν και το θεματάκι τελείως. Έβλεπα λοιπόν για το γενικότερο. Και τις ωραίες ιστορίες. Με το που έμαθα ότι θα μπεί ο Σταύρου φυσικά και χάρηκα ,και με τη μία, το μυαλό μου πήγε στην Μελίτα και τον Στέφανο ζευγάρι. Και μετά από λίγες μέρες έρχεται και η ατάκα του Λουκά στην Μελίτα ότι θα έρθει για την Μελίτα ο πολύ δυνατός έρωτας που θα την κάνει να πέσει στα πατώματα για χάρη του. Και εκεί επιβεβαιώθηκα ότι ο Στέφανος έρχεται για τη Μελίτα.Φέτος ο βασικός λόγος που βλέπω τη σειρά είναι το στόρυ τους. Έχω πιάσει τον εαυτό μου να βαριέται όταν δεν έχει σκηνές τους. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν μου αρέσουν και οι υπόλοιπες ιστορίες! Η σειρά στο σύνολό της είναι εξαιρετική αλλά φέτος για μένα είναι ακόμη ωραιότερη. Τι να κάνουμε; Αδυναμίες είναι αυτές. Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές. Εγώμόνο με σειρές της Ακρίτα και του Κυρίτση κολλάω. Θυμάμαι τότε με τη Βέρα παίζονταν και το Παρα πέντε. Εγώ περίμενα τρέϊλεε Βέρας στην τηλεόραση. Πάρα πέντε μπορούσα να χάσω. Βέρα όχι. Το ίδιο και τώρα. Στην τηλεόραση περιμένω να δω τρέϊλερ!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 3:04 pm

ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΦ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΒΕΡΑ ....ΠΟΣΟΙ/ΕΣ ΒΛΕΠΑΤΕ ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ1 -ΝΕΤ ΤΩΝ ΑΚΡΙΤΑ ΚΥΡΙΤΣΗ ΧΡΟΝΙΕΣ 1999-2001 . ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΒΛΕΠΑ !!!!!! ΕΚΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από tinaki18 Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 5:04 pm

Στην αρχη δεν μου αρεσε και τοσο .το εβλεπα αλλα οχι κ τοσο μετα τα χριστουγενα περσι κ μετα το εβλεπα φανατικα .η καλυτερη σειρα που εχει μπει στην ελληνικη τηλεοραση!μπορει καπιεσ φορεσ να βαρειεμαι με καποιεσ υπερβολεσ αλλα οπωσ κ να το κανουμε ειναι το πιο τελιοο εργο!!!! :D
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 5:19 pm

ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΚΡΙΤΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΚΑΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΕΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΞΥΛΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ. ΜΕΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΝΤΟΥΕΤΑΚΙ ΛΟΥΚΑΣ - ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΥΠΗΡΧΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΒΑΡΙΟΜΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΩΡΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΛΕΞ ΝΑ ΒΛΕΠΩ , ΓΕΜΙΖΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
runaround runaround runaround

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από zwi Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 5:28 pm

Εγώ το είδα από τότε που άρχισε επειδή η αδερφή μου ήθελε να της το γράψω σε κασέτα.Από τότε κόλλησα φανατικά και δεν μπορούσα ούτε μπορώ να ξεκολλήσω.Είμαι φανατική των μυστικών!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από nikisydney Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 5:50 pm

ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΟ ΔΥΔΙΜΟ ΑΚΡΙΤΑ ΚΥΡΙΤΣΗΣ

Οσα μας εδωσαν μεχρι σημερα,ηταν υπεροχα με κορυφη για μενα την Βερα. Φετος δεν χανω ομως επεισοδιο γιατι παιζει ο Αλεξανδρος Σταυρου.
Αδυναμιες ειναι αυτες,αλλωστε, ενας μεγαλος ερωτας ειναι παντα κατι υπεροχο ......(τα μικρα τα ζουμε καθε μερα,το απιαστο κυνηγαμε)
θα πω και την αμαρτια μου ομως μου λειπει πολυ ο Κυριακος απο την σειρα ,το ποσο το διασκεδαζα μαζι του δεν λεγετε...ηταν υπεροχος.
nikisydney
nikisydney

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 8:04 pm

Ωραίο θέμα πράγματι.
Άρχισα να παρακολουθώ τα μυστικά απ το πρώτο τους επεισόδιο.
Φανατική τηλεθεάτρια της βέρας, απ το πρώτο μέχρι το τελευταίο της επεισόδιο, πήρα θέση στον καναπέ απ την αρχή.
Δυσκολεύτητκα αρχικά να συνηθίσω οτι αυτός είναι ο Μάνος και όχι ο Αντρέας ή ο Ρούσσος και όχι ο Άγγελος αλλά επέμεινα μέχρι να προσαρμοστώ και δεν το μετάνοιωσα.
Κάποιοι χαρακτήρες μου αρέσουν κάποιοι όχι, κάποιους ηθοποιούς τους λατρεύω άλλους λιγότερο, αλλά οι ιστορίες έχουν πάντοτε ενδιαφέρον.
Κυρίως με πόρωσαν οι χαρακτήρες της Εύας του Μάνου και του Ρούσσου. Τους θεωρώ εξαιρετικά πολυδιάστατους, ιδιαίτερα το χαρακτήρα της Εύας, που νομίζω κρατάει το δυσκολότερο και πιο αμφιλεγόμενο ρόλο της σειράς.
Εξίσου με προκάλεσε η ιστορία της Νόρας και του Λουκά, ίσως γιατί αυτοί οι δύο χαρακτήρες εχουν κάτι απ τους φίλους μας. Περιμένω με ενδιαφέρον τη μετάβαση απ τη φιλία στη σχέση, και τον τρόπο που θα το διαχειριστούν. Άλλωστε αυτοί οι δύο έχουν το θανατηφόρο χιούμορ της κυρίας Ακρίτα, που πάντοτε μου άρεσε.
Μερικές φορές (άλλωστε είναι αναμενόμενο σε ένα καθημερινό) κάποια πράγματα δεν κινούν το ενδιαφέρον μου αλλά πάντοτε υπάρχει κάτι που να με προκαλεί να το παρακολουθήσω.
Το δεύτερο που με κράτησε στη σειρά είναι οι εξαιρετικές ερμηνείες που κατά καιρούς έχουν δώσει οι ηθοποιοί. Νομίζω οτι ο κύριος Κατρανίδης η κυρία Ξυλά ο κύριος Αρζόγλου και ο κύριος Μπουγιούρης έχουν δώσει κατά καιρούς εξαιρετικές σκηνές με κορυφαία την αναβάπτιση της Εύας, στη θάλασσα. Πρόσφατα ενθουσιάστηκα με την είσοδο του κυρίου Σταύρου που είναι λατρεμένος από τη βέρα, και που την πρώτη του επίσκεψη στη μητέρα του δεν θα την ξεχάσω εύκολα γιατι ήταν επίσης εξαιρετική σκηνή και η ερμηνεία του υπέροχη.
Ενα γεγονός που με κάνει επίσης να παρακολουθώ τη σειρά είναι οτι δίνει την ευκαιρία για συζητήσεις σε διάφορα θέματα, κάτι που βέβαια δεν με παραξενεύει γιατί η κυρία Ακρίτα και ο κύριος Κυρίτσης συνηθίζουν να θίγουν κοινωνικά θέματα.
Εδώ θα είμαστε λοιπόν να συμφωνούμε και να διαφωνούμε, να χαιρόμαστε και να λυπόμαστε, και αυτό λέει πολλά.

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από zwi Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 8:05 pm

zwi έγραψε:Εγώ το είδα από τότε που άρχισε επειδή η αδερφή μου ήθελε να της το γράψω σε κασέτα.Από τότε κόλλησα φανατικά και δεν μπορούσα ούτε μπορώ να ξεκολλήσω.Είμαι φανατική των μυστικών!!!!!!!!!!!!!!!!!
επίσης ήμουν φανατική και της βέρας και ειδικά του ζευγαριού Στράτος-Ρεγγίνα
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από mimi Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 9:39 pm

εγώ δεν έβλεπα τη σειρά από το πρώτο επεισόδιο αλλά άρχισα να βλέπω από το επεισόδιο 118
φανατική φαν της βέρας από την αρχή ως το τέλος
είχα αρχικά μια συμπάθια στο Μάνο γιατί τον είχα κατασυμπαθήσει ως Αντρέα και μια αντιπάθεια στο Ρούσσο γιατί δεν τον χώνευα ως Άγγελο αλλά αφού είδα το Μάνο σε όλο του το μεγαλείο και μου πέρασε η συμπάθια είδα και τον Ρούσσο και πραγματικά εντυπωσιάστηκα Μετά η Εύα .................η ηρωίδα με την οποία πωρώθηκα και πραγματικά την πίστεψα και ήθελα να δω την ιστορία της και την εξέλιξη της ήθελα να δω μέχρι που θα φτάσει και σιχάθηκα το ρόλο του Κυριάκου και της Μελίτας γέλασα με τις ατάκες του Λουκά στεναχωρήθηκα με την ιστορία της Νόρα και όπως και οι περισσότεροι φαν ήθελα και θέλω να του δω ζευγάρι
ήθελα να δω την εξέλιξη του ζευγαριού Μάνος-Εύα και ήθελα να δω τη Δάφνη να σταματήσει να γκρινιάζει και να γίνει λίγο πιο γλυκιά (και το είδα) τώρα είμαι ολίγον τι απογοητευμένη με όλα αυτά που γίνονται .............βλέπω έναν Στέφανο που θέλει να πάρει πίσω το αίμα του και στραβώνει στο θέμα της Μελίτας βλέπω μια Εύα που πάει από το κακό (Μάνος) στο χειρότερο (Στέφανος) βλέπω μια Νταίζη που μου σπάει τα νεύρα αλλά ας την αφήσω αυτήν βλέπω μια Μελίτα που μια σεζόν προσπαθούσε να μας πείσει για το πόσο κυρία είναι και από το επεισόδιο 198 μέχρι τώρα είναι ας τα να πάνε, γκρινιάζει για τα κλεμμένα λεφτά ενώ και η ίδια από αυτά ζει ....βλέπω ένα Ρούσσο να λέει συνέχεια ψέματα για να μην κάνουν πέρα
βλέπω έναν Μάνο που φωνάζει έχω δίκιο αλλά ούτε αυτός δεν το πιστεύει και το μόνο που με διασκεδάζει πια είναι ο Λουκάς
απολαμβάνω σκηνές Σταύρου-Μπουγιούρη-Κατρανίδη σκηνές της παρέας όπως τον τουρτοπόλεμο
τώρα βλέπω τη σειρά για να δω πως ακριβώς θα καταλήξει η Εύα να δω τη Μελίτα και τον Στέφανο χώρια τον Λουκά και τη Νόρα ζευγάρι τον Ηλία να σταματήσει να υπερασπίζεται το υιό του,τη Νταίζη να την κάνει γιατί το νευρικό μου σύστημα θα τα παίξει στο τέλος και να έρθει ο Γεωργούλης χι χι χι
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 9:53 pm

λοιπον...εγω προσωπικα χλεβαζα τα μυστικα και το θεωρουσα ενα εργο που δεν λεει τα πραγματα με το ονομα τους!!!συγκεκριμενα εβλεπα φανατικα λολα....αρχισα να βλεπω μυστικα τρεις μηνες πριν τελειωσει και στο τελευτεο επεισοδειο εκλαψα οταν εφυγε απο την παραλια η ευα με τον στεφανο....και καθομουν φυσικα και εβλεπα ολα τα επεισοδεια απο την αρχη ολο το καλοκαιρι!!το παρακαλουθω φανατικα πλεον,γιατι μεσα απο αυτη τη σειρα βλεπω μια ζωη που θα ηθελα να εχω οσο αναφορα ενα μελλοντικο ζευγαρι της εδεμ..θα ηθελα να εχω ενα φιλο σαν τον λουκα και φιλους σαν την παρεα της φεγγαροπετρας.....και ολοι οι ηρωες με ενδιαφερουν αλλα ποιο πολυ ο λουκας και η νορα!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από konstantina Την / Το Κυρ Δεκ 13, 2009 10:34 pm

Νομίζω οτι ο κύριος Κατρανίδης η κυρία Ξυλά ο κύριος Αρζόγλου και ο κύριος Μπουγιούρης έχουν δώσει κατά καιρούς εξαιρετικές σκηνές με κορυφαία την αναβάπτιση της Εύας, στη θάλασσα. Πρόσφατα ενθουσιάστηκα με την είσοδο του κυρίου Σταύρου που είναι λατρεμένος από τη βέρα, και που την πρώτη του επίσκεψη στη μητέρα του δεν θα την ξεχάσω εύκολα γιατι ήταν επίσης εξαιρετική σκηνή και η ερμηνεία του υπέροχη.
clarabelle μου για αλλη μια φορα θα συμφωνησω μαζι σου και θα προσθεσω πως αν δεν ηταν η ξυλα στη σειρα δεν θα την εβλεπα!
υποστηριζει τοοοοοσο καλα την ΄΄ευα΄΄ που απο την πρωτη στιγμη κολλησα μαζι της.
ξυλα+ευα for ever! :cheers:

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Δεκ 14, 2009 1:33 am

Παρακολουθώ τη σειρά γιατί με κέρδισε από το πρώτο λεπτό! Μ αρέσει που έχει γρήγορες εξελίξεις και πολλές φορές με έχει αφήσει να ανυπομονω για το επόμενο!
Εχω κολλήσει άσχημα με Νόρα-Λουκά-Ευα!
Απολαμβάνω σκηνες με Ξυλά-κατρανίδη-Αρζογλου-Μπουγιούρη και θέλω πολύ Νόρα –Λούκα μαζί! Η σκηνή της ΕΥΑΣ και τς ΜΑΡΙΛΙΑΣ από το τελεύταιο επεισοδιο του Α κύκλου ΑΠΛΑ ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ! : respect : : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Δεκ 14, 2009 2:56 am

Pennaki_loukanoriki έγραψε:το παρακαλουθω φανατικα πλεον,γιατι μεσα απο αυτη τη σειρα βλεπω μια ζωη που θα ηθελα να εχω οσο αναφορα ενα μελλοντικο ζευγαρι της εδεμ..θα ηθελα να εχω ενα φιλο σαν τον λουκα και φιλους σαν την παρεα της φεγγαροπετρας.....και ολοι οι ηρωες με ενδιαφερουν αλλα ποιο πολυ ο λουκας και η νορα!

Είναι πραγματικά μια από αυτές τις ιστορίες που θα μπορούσαν να είναι αληθινές αυτή του Λουκά και της Νόρας, τόσο κοντά στο εφικτό που τρομάζεις που δεν ζεις κάτι ανάλογο. Πολλές φορές αναρωτιέμαι τι πιο σημαντικό έκανα τόσα χρόνια και δεν δέθηκα έτσι με κάποιον... Εσύ που είσαι μικρή ακόμη, εύχομαι να καταφέρεις να μείνεις πιστή στην αρχή πως οι άνθρωποι είναι πάντα πριν και πάνω από οτιδήποτε άλλο. Μια ανάσα δίπλα σου σε κρατά ζεστή no matter what...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από zimotari Την / Το Δευ Δεκ 14, 2009 7:03 pm

Εγω για να ειμαι ειλικρινης φετος αρχισα να βλεπω συστηματικα τη σειρα.Αυτη που με τραβηξε ηταν η Φαιη Ξυλα(οχι οτι δεν μου αρεσουν και οι υπολοιποι).Αλλα θεωρω οτι σε τελικη αναλυση η κ.Ξυλα αν το σκεφτει κανεις ειχε να ανταποκριθει και νακερδισει τον κοσμο μεσα απο ρολο που προκαλουσε αντιπαθειες σε συγκριση με τους υπολοιπους που ηταν υποτιθεται οι καλοι.Παρολαυτα ομως καταφερε και εγινε αγαπητη και κερδισε το κοινο

zimotari
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 1 από 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης