Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? - Σελίδα 6 Empty Απ: Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Δημοσίευση από Black rose Την / Το Παρ Μαρ 19, 2010 2:57 pm

Ξεκίνησα να βλέπω φανατικά τα μυστικά για τον γρήγορο ρυθμό των εξελίξεων,για την ανατρεπτική πλοκή,τους καλοδομημένους χαρακτήρες,το καλό καστ και την εμπιστοσύνη στο συγγραφικό δίδυμο Ακρίτα-Κυρίτση!
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"? - Σελίδα 6 Empty Απ: Γιατί βλέπετε φανατικά "Μυστικά"?

Δημοσίευση από dikigoros tou diavolou Την / Το Παρ Μαρ 19, 2010 8:26 pm

Ολα στη σωστη δόση.. Τελεια ισορροπια δραματος και γελιου.. Χαρακτηρες πολυδιαστατοι με αποτελεσμα να μην υπαρχει αυτο που λεμε ο καλος και ο κακος.. Ο,τι γινεται γινεται για καποιο λογο.. Μας δειχνει οτι δεν υπαρχει καλος και κακος αλλα ότι κάθε ανθρωπος εχει και τις 2 πλευρες και οι περιστασεις ειναι αυτες που μας ωθουν να βγαλουμε ενιοτε είτε τη μια είτε την άλλη πλευρα μας.. Οταν βλεπεις αυτους τους ανθρωπους να δρουν, να μιλανε, να πινουν τον καφε τους, να ερωτευονται, να θυμωνουν, να τα ξαναβρισκουν νιωθεις πραγματικα σαν να βλεπεισ την παρεα σου.. Ειναι ανθρωποι που ζουν αναμεσα μας.. Οκ μπορει καποια πραγματα να ειναι λιγο υπερβολικα (οπως αυτο με τα αδερφια και τις συγγενειες Νικολας-Δαφνη_Μανος) αλλα γινονται για να εξυπηρετηθει η οικονομια του εργου και πανω σε αυτο να πατησει το σεναριο ώστε να ξεδιπλωθει ο χαρακτηρας των ηρώων.. Αλλη αισθητικη, άλλος αέρας, καταπληκτικη σκηνοθεσία, αξιομνημόνευτες ατακες.. Ολα τα παραπάνω συνθετουν ενα αρτιότατο αποτέλεσμα.. Και ναι θα το πω ακομα μια φορα και θα το λεω συνεχεια

ΕΛΕΝΑ ΑΚΡΙΤΑ Ενα τεραστιο μυαλο που χωρις αυτο η τηλεοραση θα ηταν πολυυυυυ πίσω.. Καταφερε να απενοχοποιησει αυτο που λεγαμε υποτιμητικα ''καθημερινή σειρα'' (και οχι αδικα) και να το στρεψει σε μια ολοκληρωμενη καλλιτεχνικη δημιουργια που παρακολουθειται ευχαριστα απο μια τεραστια γκαμα ανθρωπων ολων των ηλικιων και ποικίλων μορφωτικων επιπέδων...!

dikigoros tou diavolou
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Katrin Την / Το Σαβ Μαρ 20, 2010 9:53 am

Black rose έγραψε:Ξεκίνησα να βλέπω φανατικά τα μυστικά για τον γρήγορο ρυθμό των εξελίξεων,για την ανατρεπτική πλοκή,τους καλοδομημένους χαρακτήρες,το καλό καστ και την εμπιστοσύνη στο συγγραφικό δίδυμο Ακρίτα-Κυρίτση!

Συμφωνώ και προσθέτω μόνο και για ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑ!!!!!

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Evelyn Την / Το Σαβ Μαρ 20, 2010 10:14 am

LYDIA έγραψε:
margaret έγραψε:Περυσι εβλεπα ΕΔΕΜ που και που οταν δεν ειχα τι να κανω ή διαβαζα σε περιληψεις οτι θα εχουμε σκηνες Μανου-Μελιτας...Στο τελος ομως που εμφανιστηκε ο Σταυρου εβλεπα φανατικα και περιμενα ποτε θα γινει κατι με Στεφανο-Μελιτα...
Φετος βλεπω φανατικα ΕΔΕΜ μονο για Στεφανο+Μελιτα!!!!!!!!Ειναι φοβεροι!!!
Και γω μαζι σου!

Για τους ίδιους ακριβώς λόγους , μαζί σας και εγώ !
Evelyn
Evelyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από kesnio74 Την / Το Σαβ Μαρ 20, 2010 7:59 pm

Βλέπω τα Μυστικά της Εδέμ για δυο λόγους.

1ον. Για το δίδυμο Ακρίτα - Κυρίστη (για πολύ άρρωστη fan του δίδυμου αυτού)
και
2ον. οι ιστορίες της παρέας της φεγγαρόπετρας είναι παρομοιότυπες με τις ιστορίες της δικής μου παρέας. Φυσικά για να μην τρελαθούμε κιόλας δεν υπάρχει μυστικό φόνου ανάμεσά μας. 'Ολα τ' άλλα τα έχουμε.
kesnio74
kesnio74

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Τα Μυστικά της Εδεμ

Δημοσίευση από pet Την / Το Σαβ Μαρ 20, 2010 8:56 pm

ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΟΥ 1ου ΚΥΚΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΕΑ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΠΛΟΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ "ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ" ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ & ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΑΚΡΙΤΑ ΚΥΡΙΤΣΗ, ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΙΟ ΤΑΚΤΙΚΑ.

ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ (ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ) ΕΙΝΑΙ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ!!!! ΕΝΟΣ ΕΡΩΤΑ Heart2 Heart2 Heart2 ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ!!!

ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΖΩΗΣ!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ!!!!!!!!!!!!

pet
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Την / Το Παρ Μαρ 26, 2010 1:31 pm

ΓΙΑ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, ΓΙΑ ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ : respect : : respect :
Ο ΛΟΓΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΣΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΡΧΙΚΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΑΚΡΙΤΑ-ΚΥΡΙΤΣΗ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ! Opados Opados
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Δημοσίευση από koalaki Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 8:01 pm

για το μανο και την ευα και για την δαφνουλα!!επισης γιατι μου αρεσει πολυ η αγαπη που της παρεας,οπως και η αγαπη του μανου και της ευας..
koalaki
koalaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Katrin Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 8:03 pm

ΓΙΑ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Mary Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 8:13 pm

Για Νόρα-Λουκά το φανταστικο αυτο ζευγαρι. Φυσικα για την παρέα που δείχνει νομίζω λίγο και την δικη μου πάρεα . Παντα μαλωνουμε αλλα παντα στηρίζουμε ο ενας τον αλλο Hug
Mary
Mary
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από filitsa Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 9:43 pm

δεν θυμαμαι αν εχω γραψει .τον πρωτο κυκλο δεν τον παρακολουθουσα τοσο φανατικα διοτι δεν ειχα αρκετο χρονο αν και φανατικη βερας αν και ημουνα πιτσιρικι δημοτικο πηγαινα οταν εδειχνε βερα την ειχα λατρεψει και την λατρευω.αλλα αγαπαω παρα πολυ τα μυστικα που φετος δεν εχω χασει επεισοδιο .προσωπικα μου αρεσει η ολη πλοκη του εργου με λιγα λογια λατρευω το συγγραφικο ντουετο χιχι.αλλα και ολο το καστ που πραγματικα κενταει
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sofia Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 10:27 pm

Μιλαμε για μια σειρα Ακριτα Κυριτση.Μετα την Βερα ηθελα πολυ να δω τι αλλο θα μπορουσαν να γραψουν.Πλεον δεν ξεκολλαω λογω Νορας και Λουκα

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από nima Την / Το Σαβ Απρ 10, 2010 10:29 pm

sofia έγραψε:Μιλαμε για μια σειρα Ακριτα Κυριτση.Μετα την Βερα ηθελα πολυ να δω τι αλλο θα μπορουσαν να γραψουν.Πλεον δεν ξεκολλαω λογω Νορας και Λουκα

Το ιδιο και εγω ! :D
nima
nima
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : οπου με βγαλει ο ανεμος

https://www.youtube.com/user/Nitsa1980?feature=mhw4

Δημοσίευση από fotinaki Την / Το Τρι Απρ 20, 2010 11:54 pm

otan eixa dei to trailer eixa pei wraio tha einai..perisei edina panellinies k ekeini tin wra eixa keno k htan to mono pragma pou me ksekourase..k etsi efega to kollima...k ta mustika tis edem mou exoun ginei viwma... Palamakia

fotinaki

Θηλυκό

Δημοσίευση από maria* Την / Το Πεμ Απρ 22, 2010 2:55 pm

Καλώς σας βρήκα όλους!!!

Σαν καινούργια στο φορουμ θα ήθελα και γω να προσθέσω ότι ξεκίνησα να βλέπω Μυστικά γιατί ήμουν φανατική της Βέρας, και ήλπιζα ότι τα Μυστικά θα είναι αντάξιά της! Ευτυχώς δε με απογοήτευσαν!

Στην πορεία βέβαια δε θα μπορούσα να παραβλέψω ότι ο Αλέξανδρος Σταύρου έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να κρατήσει το ενδιαφέρον μου αμείωτο!! Είτε σαν Στράτος είτε σαν Στέφανος είναι η μεγάλη μου αδυναμία!!! Love!
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από F.P.A. Την / Το Παρ Απρ 23, 2010 5:15 pm

εγω "πε8ανα" απο το τελευταιο επισοδειο του 1ου κυκλου... απο εκει περα τα βλεπω ΦΑΝΑΤΙΚΑ...οι σεναριογραφοι ειναι τελειοι
F.P.A.
F.P.A.
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Άντρας Τόπος : Ελευθεροχώρι, Τρίκαλα Θεσσαλίας
Ασχολίες : Goodbye Amor 2

Δημοσίευση από mina Την / Το Παρ Απρ 23, 2010 5:23 pm

Αρχικά για Μάνο-Εύα, Παρέα της Φεγγαρόπετρας και εξαιρετικό σενάριο!!! Στη συνέχεια προστέθηκε το υπέροχο ζευγάρι Νόρα-Λουκάς και ήρθε κι έδεσε!!!
mina
mina
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε έναν ονειρικό και φανταστικό πλανήτη κάπου μακρια!!!

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Σαβ Απρ 24, 2010 2:59 pm

εγω το βλεπω επειδη παιζουν εξαιρετικοι ηθοποιοι και επειδη λατρευω μπουγιουρη-δρακουλακη-πετρακη βεβαια μου αρεσει τρομερα το σεναριο και ολη η ομαδα των ηθοποιων!!!επισης δεν εχω χασει ουτε ενα επεισοδιο!!!
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Πεμ Μάης 27, 2010 11:14 pm

Το εργο πρωτα απο ολα το βλεπω διοτι μ'αρεσει σαν εργο και σαν υποθεση ... διοτι αν το αλλιως(με σχεση με την πραγαμτικοτητα ) θα απογοητευτω .. Μ'αρεσει πρωτα σαν εργο με οτι και αν συμβαινει ειτε καλο ειτε κακο εχει παντα μια συνοχη και ειναι καλο αυτο
μ'αρεσει γενικα πολυ το καστ της σειρας Και οι ΔΥΟ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ειναι best of best
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 1:18 pm

Εγω αρχισα να το βλεπω τα χριστουγεννα......
Δηλαδη οπως γυρισα με την ξαδελφη απο μια επισκεψη ετυχε να παιζει μυστικα και αφου δνε ειχαμε αλλη επιλογη το ειδαμε και εκει ηταν που φιλιθικε νορα και λουκας!!!
Και ετσι εγω προσοπικα κολλησα και εχω γινει φαν!!!!!!!1
Αλλα με αυτα που βλεπουν τα ματακια μου δεν βλεπω να μενω για πολυ!!!!!
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Δημοσίευση από Paparazzi Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 3:52 pm

Αρχικά το έβλεπα, γιατί δεν είχε κάτι καλύτερο (και μην μου πείτε Λόλα...),

Συγκεκριμένα (λόγο βάρδιας στο SM) δεν έχω χάσει επεισόδιο, αλλά άρχισα να γίνομαι "φανατικός" στην φετινή απαγωγή των κοριτσιών...
Paparazzi
Paparazzi
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : ΕΔΕΜ
Ασχολίες : Μυστηκά της Εδέμ

Δημοσίευση από kikitsa Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 6:23 pm

εντελως τυχαια ειχα παει Κοζανη και το εβλεπαν εκει που εμενα και ελεγαν για την απαγωγη των κοριτσιων και κολλησα και εγω
kikitsa
kikitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Candy Candy Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 3:57 pm

Είναι μια τόσο ποιοτική δουλειά που θα την έβλεπα πολύ ευχάριστα και θα την περίμενα με αγονία έτσι κι αλλιώς..άλλα αφού συμμετάσχει και το αστέρι μου ο Πανούλης ως αθεράπευτη Πετρίτσα είναι ένας λόγος παραπάνω που το βλέπω...ως προς την σείρα όμως είναι ξένων προδιαγραφών και επιπέδου δεν έχει να ζηλέψει τίποτα παραπάνω..Όλο το καστ των ηθοποιών είναι πολλοί ταλαντούχοι και ξεχωριστοί στο ρόλο τους..

Candy Candy
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από noraloukitsa Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 12:33 am

μμμμμ
δυσκολο
δεν το σκεφτηκα ποτεεεε
Βασικα εγω δεν εβλεπα ποτε φανατικα την βερα
λιγα επισοδεια γιατι ειμουν και μικρη
οταν ειδα το τρειλερ ομως εμεινααααααααααα με ανοιχτο το στομα...!!!....
μολις ειπε το παρεα της φεγγαροπετρας τα ειχα δει ολααα....
το μετα του πρωτου επισοδειου ειναι αλλο

κανονιζουμε τα φροντιστηρια πριν τις 7 η μετα τις 8,,,,αυτο που με 3ετρελανε ηταν πως <<ηταν μια δεμενη παρεα..>>

Υ.Γμου λειπει ο μπουγιουρης sm malli
noraloukitsa
noraloukitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : σε εναν μαγικο τοπο στην εδεμ της παρεας της φεγγαροπετρας..!!!!...
Ασχολίες : πολλες αλλα κυριως ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ..!!.

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 1:02 am

Παιδιά τον α΄κύκλο και τα μεσα του β΄κύκλο το έβλεπα φανατικά.
Όμως από το Μάιο και μετά , όπως και φέτος προσωπικά έχω απογοητευτεί από τις εξελίξεις.
Γιατί τι βλέπω λοιπόν;
Όχι πάντως για να βλέπω την Εύα να προσπαθεί να σταθεί στα πόδια της και όλο σε λάθη να πέφτει , ούτε για το Νικόλα με τη Δάφνη.΄
Κυρίως το βλέπω για Νόρα και Λουκά,για Πέτρο και Αμαλία,όσο και να σας κάνει εντύπωση το τελευταίο.
Ενώ είναι πολλοί καλοί ηθοποιοί η υπόθεση χωλαίνει.
Το Λουκά και τη Νόρα που όταν θέλει τους προσέχει η συγγραφική ομάδα ζωγραφίζουν και ας μην έχουν το ταλέντο των υπόλοιπων ηθοποιών.(Κατρανίδη,Πεφάνη,Παπαδημητίου,Σταύρου)
Ο Σταύρου απεγνωσμένα προσπαθεί να δώσει νόημα σε έναν άχαρο ρόλο και μέχρι ένα σημείο τα έχει καταφέρει.Με άλλον ηθοποιο ο ρόλος αυτός θα είχε πάει άκλαυτος.
Η Πολυχρονίδη κατάφερε μια χαρά να γίνει η Τασώ Καββαδία της τηλεόρασης,παρόλες τις παράλογες απόπειρές της και καμιά αστυνομία να μην την πιάνει.
Η Παπαδημητρίου σώζει το ρόλο της,τέλεια.
Κατρανίδης και Πεφάνη είναι το 2΄λεπτο του γέλιου.
Όμως η υπόθεση χρειάζεται ένα καλό ρεκτιφιέ.Εκεί χωλαίνει και εκεί προσωπικά , αν συνεχίσει έτσι θα διαβάζω πλέον τα σχόλιά σας εδώ και ΑΝ συμβεί κάτι συναρπαστικό θα το δω από το σάιτ του μέγκα.
Κρίμα !Αλλιώς άρχισε με πολύ καλή προοπτική και αλλού έχει πάει.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 6 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης