Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά

Σελίδα 20 από 21 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 Empty Απ: Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τρι Αυγ 23, 2011 11:27 pm

Η απάντηση είναι εύκολη, η εξής μία, η Εριέττα !!! Αυτή είναι η μόνη που τον αγάπησε πραγματικά.... Γι'αυτό και αυτή του αξίζει και αυτής της αξίζει εκείνος....

Εγώ πιστεύω και η Εύα. Σίγουρα όχι όσο δυνατά τόσο το Μάνο άλλα τον αγάπησε..

Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 Empty Απ: Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 12:02 am

Η Εύα δεν τον ερωτεύτηκε, όπως δεν την ερωτεύτηκε κι εκείνος. Και οι δύο έψαχναν να πιαστούν ο ένας απ'τον άλλον, εκείνη για να ξεπεράσει το Μάνο, κι εκείνος για να την προστατέψει απ'το Μάνο. Μιά τέτοια σχέση δεν μπορούσε να τους καλύψει για μιά ζωή, ήταν ημίμετρο, οπότε θα ήταν και οι δύο μόνο εν μέρει ευτυχισμένοι, παραβλέποντας τους εαυτούς τους και βάζοντας μοναδική τους προτεραιότητα το παιδί τους. Μπορώ να πώ οτι μετά το διαζύγιό τους η Εύα τον κατάλαβε περισσότερο, και δημιούργησε μαζί του μιά ιδιαίτερη σχέση, αφού η αγάπη τους για το παιδί τους θα τους συνδέει για πάντα, ενώ έχουν και οι δύο βρεί νέους ανθρώπους που μίλησαν στην καρδιά τους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 1:28 pm

Clarabelle έγραψε:Για να καταλάβω ψάχνουμε να βρούμε ποιάν αγαπάει ο Στέφανος; lmao
Καμία είναι απλά φιλοτομαριστής
Σ αγαπάω Εύα και εγώ δεν είμαι Μάνος αλλά σου κάνω τα ίδια και χειρότερα lmao
Σ αγαπάω Μελίτα μου έδωσε μπουνιά ο Κινέζος και είδα τον κόσμο αλλιώς αλλά θα παντρευτώ την Εύα θα στέκεσαι σούζα και δεν θα με αμφισβητείς και θα παρηγορώ και την Εριέττα όσο εσύ θα με περιμένεις lmao
Η Εριέττα είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος στη ζωή μου μετά το γιό μου γιατί εκεί τρώω εκεί πίνω με ξελασπώνει όποτε μπλέκω μοιράζομαι και το κρεβάτι της αλλά ένα σ αγαπώ δεν της το λέω μη ζητάει μετά κι αυτή αποκλειστικότητες lmao
Πολύ λίγος σαν άντρας και για να πω την αλήθεια τη λυπάμαι την Εριέττα δεν της αξίζει

Λοιπον...κατα ενα παραξενο τροπο, με καλυψες αφεντικο (σωστα?) στο θεμα Στεφανος.(Εκτιμω τις αντικειμενικες ματιες, ακομη και αν προκειται για χαρακτηρα που συμπαθω)
Και δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο. (για το θεμα αυτο μιλαω, γιατι σε αλλα εχουμε εντελως διαφορετικη αποψη)
Αυτη ακριβως ειναι η εικονα που εχουν φτιαξει για τον Στεφανο, (δυστυχως) και ειναι και προσωπικη μου αποψη.
Σ'ολο σχεδον το 3ο κυκλο η εικονα που εβγαλε ο Στεφανος, ηταν εντελως αρνητικη. (ειχε ξεκινησει απο τον 2ο, αλλα στον 3ο παραεγινε το κακο)
Το εχω ξαναπει...ειμαι φαν του Στεφανος-Μελιτα, αλλα με την προυποθεση οτι ο φλωρος θα γινει αρσενικο...(με καποιον μαγικο τροπο)
Αυτο το αθλιο πραγμα που βλεπουμε τους τελευταιους ειδικα μηνες, ουτε να το βλεπω δεν θελω.
Εχω δειξει "υπομομη" και "ανοχη" μεχρι τωρα γιατι η σειρα ηταν σε εξελιξη, δοθηκε και η παραταση και κατα μια εννοια ηταν "δικαιολογημενη" ολη αυτη η παραμορφωση που ειδαμε.
Περιμενω στροφη και για τους 2 χαρακτηρες που μ'ενδιαφερουν, αλλα ειδικα για το Στεφανο. (γιατι για μενα το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το εχει αυτος. Και αναφερομαι στην αρχη της ιστοριας τους. Στο ΠΡΙΝ οπως ειπα και σε αλλο ποστ, γιατι το ΠΡΙΝ προηγηθηκε του ΤΩΡΑ.)
Τελος παντων...περιμενω συνειδητοποιηση των λαθων και των 2, στο κομματι που αφορα στον καθενα, γιατι ευθυνη εχουν και οι 2, ο καθενας ειχε αναγκες που ο αλλος δεν του τις καλυψε, και απο τον Στεφανο ειδικα περιμενω να συνελθει...να ξεσυμβιβαστει...ξεβολευτει...και να παλεψει για τις αξιες της δικης του ζωης, οποιες και αν ειναι αυτες.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΗΡΩΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΤΗΣ ΔΙΠΛΑΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ. ΕΧΩ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΑΠΟ ΔΑΥΤΑ. ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...ΕΚΕΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ...

ΥΓ. Την Εριεττα δεν την λυπαμαι καθολου ομως...ηξερε πολυ καλα που εμπαινε σφινα...

KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 4:30 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
Λοιπον...κατα ενα παραξενο τροπο, με καλυψες αφεντικο (σωστα?) στο θεμα Στεφανος.(Εκτιμω τις αντικειμενικες ματιες, ακομη και αν προκειται για χαρακτηρα που συμπαθω)

Διαχειρίστρια ναι αφεντικό ποτέ δεν μου πάει ο τίτλος

KAKOS LYKOS έγραψε:
Αυτο το αθλιο πραγμα που βλεπουμε τους τελευταιους ειδικα μηνες, ουτε να το βλεπω δεν θελω.
Εχω δειξει "υπομομη" και "ανοχη" μεχρι τωρα γιατι η σειρα ηταν σε εξελιξη, δοθηκε και η παραταση και κατα μια εννοια ηταν "δικαιολογημενη" ολη αυτη η παραμορφωση που ειδαμε.

Τους τελευταίους μήνες απλά έγινε ξεκάθαρη η συμπεριφορά του. Ότι κάνει τώρα με την Μελίτα έκανε την περασμένη σεζόν με την Εύα. Πρώτα την κυνήγησε ανελέητα δήλωνε οτι την αγαπάει και στη συνέχεια ξεκαθάρισε οτι την έβλεπε σαν τρόπαιο οπότε για ποιά αγάπη μιλάμε;
Ακριβώς το ίδιο γίνεται και με τη Μελίτα. Δήλωνε ερωτευμένος αλλά ένας άντρας ερωτευμένος κάνει υπερβάσεις θυσίες και υποχωρήσεις σε αντίθεση με το Στέφανο που όταν η Μελίτα ήταν στο νοσοκομείο έκλαιγε αλλά εκ παραλλήλου φρόντιζε και τις βρωμοδουλίτσες του με τα διαμάντια.
Η τεράστια διαφορά ανάμεσα στις δύο περιπτώσεις είναι οτι η Εύα μόλις έμαθε το ποιόν του και τις προθέσεις του απομακρύνθηκε με αξιοπρέπεια ενώ θα μπορούσε να του κάνει τη ζωή δύσκολη με την εγκυμοσύνη αρχικά και το μωρό στη συνέχεια και να ανταποδώσει τις κατινιές που έκανε κάποτε η Μελίτα σ εκείνην όταν συζούσε με το Μάνο ενώ η Μελίτα προσποιήθηκε οτι τον δέχεται με τα ελαττώματά του και στη συνέχεια του έκανε σκηνές που αποδείκνυαν οτι δεν τον δέχτηκε ποτέ όπως πραγματικά ήταν
Κατ εμέ λοιπόν δεν έχει να κάνει με την παράταση της σειράς. Ο Στέφανος απ την αρχή μεταπηδούσε απ τη μια στην άλλη με ευκολία φροντίζοντας μάλιστα να διατυμπανίζει οτι εκείνος είναι σωστός και δεν φταίει. Ίδιος χαρακτήρας απ την αρχή μέχρι εδώ. Αυτό τουλάχιστον εισπράτω εγώ τώρα που βλέπω την ιστορία απο απόσταση.
Υποθέτω οτι αυτό έγινε επειδή το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα απέτυχε παταγωδώς και έπρεπε και πάλι να του αλλάξουν παρτεναίρ αλλά τελικά με όλα αυτά τα στριφογυρίσματα ο ήρωάς τους φάνηκε λίγος σαν άντρας

KAKOS LYKOS έγραψε:
ΥΓ. Την Εριεττα δεν την λυπαμαι καθολου ομως...ηξερε πολυ καλα που εμπαινε σφινα...

Αντίθετα με σένα την Εριέττα δεν την είδα να μπαίνει σφήνα στη σχέση του Στέφανου με τη Μελίτα. Ξεκίνησε να τον συναναστρέφεται στα πλαίσια της δουλειάς (ο Θεός να την κάνει δουλειά δηλαδή) αισθάνθηκε γι αυτόν έρωτα έκανε μια ελεύθερη σχέση μαζί του όταν αυτός είχε ήδη χωρίσει με την Μελίτα και όταν της είπε οτι γυρίζει σ εκείνην το δέχτηκε με αξιοπρέπεια και μάλιστα σε κάποια περίπτωση που ο Στέφανος τσακωμένος με τη Μελίτα της ζήτησε να μείνει σπίτι τον έδιωξε επειδή ακριβώς δεν ήθελε να εκμεταλευτεί έναν καυγά ζευγαριού. Έφτασε στο σημείο να τη δικαιολογεί στο Στέφανο να σου θυμίσω. Τον ξελάσπωσε αρκετές φορές και του στάθηκε παρόλο που αυτός ήταν αλλού. Επειδή ακριβώς είναι τόσο δοτική τη λυμάμαι. Της άξιζε ένας άντρας που να δίνει όπως δίνει κι εκείνη

Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 8:43 pm

Clarabelle έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

Διαχειρίστρια ναι αφεντικό ποτέ δεν μου πάει ο τίτλος

Καλα...αλλα αν δεν σε πειραζει εγω θα σε λεω αφεντικο!

KAKOS LYKOS έγραψε:

Η τεράστια διαφορά ανάμεσα στις δύο περιπτώσεις είναι οτι η Εύα μόλις έμαθε το ποιόν του και τις προθέσεις του απομακρύνθηκε με αξιοπρέπεια ενώ θα μπορούσε να του κάνει τη ζωή δύσκολη με την εγκυμοσύνη αρχικά και το μωρό στη συνέχεια και να ανταποδώσει τις κατινιές που έκανε κάποτε η Μελίτα σ εκείνην όταν συζούσε με το Μάνο

Την Ευα ηταν αδυνατο να μας τη βαλουν να το κυνηγαει:
1ον. Γιατι κυνηγησε το Μανο
και
2ον. υπηρχε ο καρμικος...με ποια αιτιολογια θα την εβαζαν να το κανει.

...ενώ η Μελίτα προσποιήθηκε οτι τον δέχεται με τα ελαττώματά του και στη συνέχεια του έκανε σκηνές που αποδείκνυαν οτι δεν τον δέχτηκε ποτέ όπως πραγματικά ήταν

Η Μελιτα δεν προσποιηθηκε τιποτα...
Η Μελιτα τοτε θυσιασε ακομη και τα οποια δικια ειχε, (γιατι ο καθενας αυτο που πιστεψε εκεινη, αυτο θα πιστευε στην θεση της με τα γεγονοτα που εβγαιναν εις βαρος του Στεφανου) και "πηρε" ολα τα λαθη επανω της, και χωρις να βαλει τα ορια που επρεπε στην σχεση τους, γιατι τον ηθελε πισω, κοντα της.
Και τον ηθελε πισω οχι γιατι τον ειδε με αλλη...αλλα γιατι, (κακως βεβαια, αλλα εκανε αυτο που κανουν χιλιαδες γυναικες) οταν τον ειδε σε αλλη σχεση συνειδητοποιησε οτι στ'αληθεια παει τη ζωη του παρακατω, στ'αληθεια τον χανει.

Υποθέτω οτι αυτό έγινε επειδή το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα απέτυχε παταγωδώς και έπρεπε και πάλι να του αλλάξουν παρτεναίρ αλλά τελικά με όλα αυτά τα στριφογυρίσματα ο ήρωάς τους φάνηκε λίγος σαν άντρας

Το ζευγαρι δεν απετυχε πουθενα...
Αποδειξη οτι η σειρα τον 1ο χρονο εκανε 11-12 ή το πολυ 13% και μονο οταν στο δευτερο κυκλο ξεκινησε η ιστορια τους, ανηβηκε στο 15-16-17%.
Αποδειξη, οτι ποτε μα ποτε δεν ξεκοψαν οριστικα την ιστορια του ζευγαριου, για να τραβηξει ο καθενας τον δρομο του...ουτε καν τωρα.
Αποδειξη, οτι δεν εχει δοθει σχεδον τιποτα για το τριγωνο αυτο, στις διαρροες που φροντιζουν να φτασουν σε μας.
Αποδειξη, οτι το ζευγαρι Στεφανος-Εριεττα δεν εχει ουτε τους μισους φανς απ'οτι εχει το Στεφανος-Μελιτα.

KAKOS LYKOS έγραψε:

Αντίθετα με σένα την Εριέττα δεν την είδα να μπαίνει σφήνα στη σχέση του Στέφανου με τη Μελίτα. Ξεκίνησε να τον συναναστρέφεται στα πλαίσια της δουλειάς (ο Θεός να την κάνει δουλειά δηλαδή) αισθάνθηκε γι αυτόν έρωτα έκανε μια ελεύθερη σχέση μαζί του όταν αυτός είχε ήδη χωρίσει με την Μελίτα και όταν της είπε οτι γυρίζει σ εκείνην το δέχτηκε με αξιοπρέπεια και μάλιστα σε κάποια περίπτωση που ο Στέφανος τσακωμένος με τη Μελίτα της ζήτησε να μείνει σπίτι τον έδιωξε επειδή ακριβώς δεν ήθελε να εκμεταλευτεί έναν καυγά ζευγαριού. Έφτασε στο σημείο να τη δικαιολογεί στο Στέφανο να σου θυμίσω. Τον ξελάσπωσε αρκετές φορές και του στάθηκε παρόλο που αυτός ήταν αλλού. Επειδή ακριβώς είναι τόσο δοτική τη λυμάμαι. Της άξιζε ένας άντρας που να δίνει όπως δίνει κι εκείνη

Καλα... εγω ολα αυτα τα ακουω απλα για να τ'ακουω.
Ποια γυναικα παντρεμενη ή σε σοβαρη σχεση θα ανεχοταν τον ανθρωπο της να την παραταει μεσα στη νυχτα, καθε τρεις και λιγο, για να παει στην πρωην ερωμενη, ακομη και αν ηξερε οτι δεν υπαρχει κανενα αισθημα μεταξυ τους?
ΚΑΜΙΑ.
Η Εριεττα ΔΕΝ διεκδηκησε ΠΟΤΕ στα ισα τον Στεφανο γιατι ηξερε οτι ετσι δεν θα ειχε καμια πιθανοτητα με τον συγκεκριμενο αντρα, και οσα ενιωθε
Μια χαρα εκανε την δουλεια της, με τον δικο της τροπο, γιατι "ζυγισε" τον Στεφανο και του πεταξε αυτο που χρειαζοταν για να τσιμπησει, και εκεινος τσιμπησε.
Εκανε αυτο ακριβως που ειπε στην Αννα ενω ηξερε οτι δεν ηταν μονος.
"Θα μεινω και θα τον βλεπω εστω με προφαση τη δουλεια" και απο εκει και μετα αρχισε τα τηλεφωνα μεσα στην νυχτα και αυτο που ειπα πιο πανω.
Και δεν θα μπω στη διαδικασια να πω αν η Μελιτα χειριστικε καλα την κατασταση...σε πολλα σημεια οχι, δεν την χειριστικε καλα...οπως και ο Στεφανος, που ΚΑΙ εδω εχει μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης, αλλα ολα αυτα δεν κανουν αυτοματως τη σταση της Εριεττας σωστη.

Και επειδη η Μελιτα δεν ανηκει στους τυπικα κακους χαρακτηρες...
και επειδη οι καλοι θα δικαιωθουν...
Και επειδη η Εριεττα βρηκε αδερφο και θα βρει και πατερα...
Και επειδη η Μελιτα εχει περασει πολλα...και κατα πως φαινεται θα χασει και τον πατερα της...
Και επειδη και η Μελιτα κατι πρεπει να παρει και αυτη στο τελος...και το μονο που θελει ειναι ο Στεφανος...
Και επειδη μετα απο τοσα που εκανε η Εριεττα για τον Στεφανο, εκεινος δεν την ερωτευτηκε...
Και επειδη Στεφανος-Μελιτα παρα τα οσα εγιναν συνεχιζουν να αγαπιουνται...
Πιστευω οτι θα ειναι μαζι, οχι λογω αισιοδοξιας, αλλα γιατι απλα δεν μ'εχουν πεισει οτι ο Στεφανος θα μεινει με την Εριεττα.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 9:54 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
Και τον ηθελε πισω οχι γιατι τον ειδε με αλλη...αλλα γιατι, (κακως βεβαια, αλλα εκανε αυτο που κανουν χιλιαδες γυναικες) οταν τον ειδε σε αλλη σχεση συνειδητοποιησε οτι στ'αληθεια παει τη ζωη του παρακατω, στ'αληθεια τον χανει.
Aρα, δεν τον ήθελε πίσω επειδή το μετάνιωσε ή τον συγχώρεσε, αλλα επειδή θα της ''εφευγε'' και θα προχωρούσε την ζωή του.

Αποδειξη οτι η σειρα τον 1ο χρονο εκανε 11-12 ή το πολυ 13% και μονο οταν στο δευτερο κυκλο ξεκινησε η ιστορια τους, ανηβηκε στο 15-16-17%.
Η σειρά έκανε 16-17 πρίν αρχίσει η ιστορία Στέφανος-Μελίτα, και όταν σταμάτησαν να μας τους χώνουν μέχρι και σε ενέσιμη μορφή, αρχισαν τα 18-19άρια....

Αποδειξη, οτι ποτε μα ποτε δεν ξεκοψαν οριστικα την ιστορια του ζευγαριου, για να τραβηξει ο καθενας τον δρομο του...ουτε καν τωρα.
Αν ξέκοβαν το ζευγάρι, η Παπά τι ακριβώς σκηνές θα είχε στην σειρά? Είναι απο τους πιο ξεκρέμαστους ρόλους εκει μέσα μαζί με την Αγγέλα και την Μαρίλια.

Αποδειξη, οτι δεν εχει δοθει σχεδον τιποτα για το τριγωνο αυτο, στις διαρροες που φροντιζουν να φτασουν σε μας.
Αποδειξη, οτι το ζευγαρι Στεφανος-Εριεττα δεν εχει ουτε τους μισους φανς απ'οτι εχει το Στεφανος-Μελιτα.
Δεν έχει δοθεί σχεδόν τίποτα? Νομίζω οτι είναι γνωστό οτι θα καταλήξει Στέφανος-Εριέττα, και απλώς δεν θα παντρευτούν. Τι άλλο δηλαδή να μας δώσουν? Το που θα μείνουν και ποσα κιλά θα βάλουν?

KAKOS LYKOS έγραψε:
Ποια γυναικα παντρεμενη ή σε σοβαρη σχεση θα ανεχοταν τον ανθρωπο της να την παραταει μεσα στη νυχτα, καθε τρεις και λιγο, για να παει στην πρωην ερωμενη, ακομη και αν ηξερε οτι δεν υπαρχει κανενα αισθημα μεταξυ τους?
ΚΑΜΙΑ.
Α ναι? Δεν είδα η Μελίτα να χαλιέται όταν ήταν αυτή η ''πρώην ερωμένη'' την οποία έβλεπε το βράδυ.
Σαν θύμα χαλιέται, σαν θύτης ήταν καλά?

Η Εριεττα ΔΕΝ διεκδηκησε ΠΟΤΕ στα ισα τον Στεφανο γιατι ηξερε οτι ετσι δεν θα ειχε καμια πιθανοτητα με τον συγκεκριμενο αντρα, και οσα ενιωθε
Μια χαρα εκανε την δουλεια της, με τον δικο της τροπο, γιατι "ζυγισε" τον Στεφανο και του πεταξε αυτο που χρειαζοταν για να τσιμπησει, και εκεινος τσιμπησε.
Ο καθένας ερμηνεύει τα πράγματα διαφορετικά. Εγώ είδα μια γυναίκα που όταν ο Στέφανος ήταν σε σχέση, έκανε πίσω, και μάλιστα τον βοήθησε σε τσακωμούς του, πράγμα που λειτούργησε μάλιστα εις βάρος της.

Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 10:19 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
Aρα, δεν τον ήθελε πίσω επειδή το μετάνιωσε ή τον συγχώρεσε, αλλα επειδή θα της ''εφευγε'' και θα προχωρούσε την ζωή του.

Eiναι πολυ ξεκαθαρο αυτο που λεω, δεν παιζω με τις λεξεις...δεν εχω να πω τιποτα αλλο.

Η σειρά έκανε 16-17 πρίν αρχίσει η ιστορία Στέφανος-Μελίτα, και όταν σταμάτησαν να μας τους χώνουν μέχρι και σε ενέσιμη μορφή, αρχισαν τα 18-19άρια....

Και εδω ειμαι ξεκαθαρη..η ιστορια τους δεν ξεκοπηκε ποτε...

Αν ξέκοβαν το ζευγάρι, η Παπά τι ακριβώς σκηνές θα είχε στην σειρά? Είναι απο τους πιο ξεκρέμαστους ρόλους εκει μέσα μαζί με την Αγγέλα και την Μαρίλια.

Ναι ο,τι ακριβως και η Αγγελα με την Μαριλια... ο,τι την καταδικασαν να κανει και τωρα... ολοκληρη ομοαδα ηταν κατι θα εβρισκαν...λες να τους ελειπε ο οιστρος?

Δεν έχει δοθεί σχεδόν τίποτα? Νομίζω οτι είναι γνωστό οτι θα καταλήξει Στέφανος-Εριέττα, και απλώς δεν θα παντρευτούν. Τι άλλο δηλαδή να μας δώσουν? Το που θα μείνουν και ποσα κιλά θα βάλουν?

Κατα την γνωη σου. Για μενα παλι δεν εδωσαν τιποτα και ο,τι εδωσαν μπορουν και να το ανατρεψουν. Οψομεθα
KAKOS LYKOS έγραψε:
ΚΑΜΙΑ.
Α ναι? Δεν είδα η Μελίτα να χαλιέται όταν ήταν αυτή η ''πρώην ερωμένη'' την οποία έβλεπε το βράδυ.
Σαν θύμα χαλιέται, σαν θύτης ήταν καλά?

Το θεμα σου δεν καταλαβα ποιο ειναι. Επειδη δηλ. το εκανε και ηταν λαθος, πρεπει και να το δεστει και ας ειναι λαθος.
Δεν θα μπω στην λογικη του μια σου και μια μου.

Ο καθένας ερμηνεύει τα πράγματα διαφορετικά. Εγώ είδα μια γυναίκα που όταν ο Στέφανος ήταν σε σχέση, έκανε πίσω, και μάλιστα τον βοήθησε σε τσακωμούς του, πράγμα που λειτούργησε μάλιστα εις βάρος της.

Γνωμη σου....αν θα σου τυχει προσωπικα, ετσι να το αντιμετωπισεις... [/quote]
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Αυγ 24, 2011 11:00 pm

[quote="KAKOS LYKOS"]
Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

Eiναι πολυ ξεκαθαρο αυτο που λεω, δεν παιζω με τις λεξεις...δεν εχω να πω τιποτα αλλο.

Το γεγονός ήταν ένα. Είτε την κυνηγούσε είτε ήταν μαζί με την Ερη, ο Στέφανος ΔΕΝ ήταν με την Μελίτα. Τον είχε "χάσει", ή την είχε χάσει (οπως θες πες το) , πάντως δεν ήταν μαζί, και δεν τον δεχόταν πίσω. Τον δεχτηκε ΜΟΝΟ όταν είδε οτι πια δεν πρόκειται να την ξαναπαρακαλέσει. Κάτι που δεν έγινε την πρώτη φορά μόνο, αλλα και την δεύτερη φορά, μονο ΤΟΤΕ άλλαξε γνώμη, χωρίς να έχει μεσολαβήσει τίποτα. Εννοώ, οτι , δεν έγινε κάτι ωστε να την πείσει οτι οι φωτογραφίες ήταν παλιές ή οτιδήποτε... Αλλαξε γνώμη όταν τα ξαναβρήκε ο Στέφανος με την Ερη και μόνο.

Και εδω ειμαι ξεκαθαρη..η ιστορια τους δεν ξεκοπηκε ποτε...
Μα δεν μίλησα εγώ για την ιστορία τους. Μίλησα για την ενέσιμη μορφή τουτέστιν 40 απο τα 50 λέπτα του επεισοδίου, ''Στέφανε τέλος'', ''χωρίζουμε'', ''τι θα κάνουμε'' και διάφορα άλλα. Επι 2-3 μήνες, το μόνο που βλέπαμε ήταν αυτοί οι δύο.. Για τότε μιλώ...
[quote]
Ναι ο,τι ακριβως και η Αγγελα με την Μαριλια... ο,τι την καταδικασαν να κανει και τωρα... ολοκληρη ομοαδα ηταν κατι θα εβρισκαν...λες να τους ελειπε ο οιστρος?

Μα η Μελίτα απο την αρχή ήταν ξεκρέμαστη. Ξεκρέμαστη σημαίνει οτι ο ρόλος της δεν αλληλεπιδρά με πολλούς χαρακτήρες (όπως πχ ήταν πάντα ο Μάνος, ο πιο κεντρικός ρόλος). Στον πρώτο κύκλο είχε τους γονείς της και τον Μάνο (με την Ευα), στον δεύτερο είχε τους γονείς της (και τον Στέφανο) και στον τρίτο αν δεν είχε τον Στέφανο, ποιον θα είχε? Δεν την καταδίκασαν, απο την αρχή κάποιοι ρόλοι είναι πιο ''απεξω'' και κάποιοι πιο κεντρικοί.

Κατα την γνωη σου. Για μενα παλι δεν εδωσαν τιποτα και ο,τι εδωσαν μπορουν και να το ανατρεψουν. Οψομεθα
Εμ, νομίζω οτι είναι πεντακάθαρο. Οταν μας λέει οτι θα δούμε τα ζευγάρια μετά απο 15 χρόνια, και ενώ η Ευα με τον Λευτέρη θα παντρευτούν ο Στέφανος με την Ερη θα το παίξουν αντισυμβατικοί και δεν θα παντρευτούν, δεν νομίζω οτι χωρά αμφιβολία.
KAKOS LYKOS έγραψε:
Το θεμα σου δεν καταλαβα ποιο ειναι. Επειδη δηλ. το εκανε και ηταν λαθος, πρεπει και να το δεστει και ας ειναι λαθος.
Δεν θα μπω στην λογικη του μια σου και μια μου.
Οχι, δεν είναι λογική μία σου και μία μου. Απλώς απο την στιγμή που αυτό γινόταν και πέρυσι, και ο Στέφανος με την Μελίτα προσπαθούσαν να πείσουν τον κόσμο οτι με το να συναντιούνται πρωην εραστές όλη την ώρα ΚΑΙ νυχτιάτικα, ''δεν έγινε και τίποτα'', τότε , γιατί ο Στέφανος να περιμένει τέτοια δυσπιστία, σε μια αντίστοιχη περίπτωση. Δηλαδή τότε, που υπήρχαν και (θεωρητικά) έντονα συναισθήματα, η Μελίτα και ο Στέφανος θεωρούσαν αυτονόητο οτι όλοι έπρεπε να τους πιστέψουν, ενώ τώρα δεν της περνάει απο το μυαλό οτι ΔΕΝ συμβαίνει τίποτα?

Γνωμη σου....αν θα σου τυχει προσωπικα, ετσι να το αντιμετωπισεις...
Να μου τύχει προσωπικά τι?

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 2:41 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

Eγω την Εριεττα την θεωρω χειροτερη περιπτωση απ'μια που χωνεται στα ισα σε καποιον.
Επειδη λοιπον την θεωρω τετοια περιπτωση, δεν θα ηθελα με τιποτα να μου τυχει.
Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα η πρωην της σχεσης μου, να ειναι μια σαν την Εριεττα...
Φραγκατη και με "κατανοηση" γεματη..."διαθεσημη" για εκεινον καθε ωρα, οποια ωρα...
και τον ανθρωπο μου καθε που διαφωνουμε να την εχει αποκουμπη για τον "πονο" του μαζι μου, και οταν του ζηταω και τα ρεστα να μου λεει...οτι ειναι φιλη (του ) και θελει μονο το καλο μας....
Μακρια απο μενα...
Οσοι ομως την θεωρουν "ανωτερο" ανθρωπο και "καθαρο", χωρις υστεροβουλιες, ας το αξιοθουν. (και μετα τα ξαναλεμε)
Δεν αναφερομαι προσωπικα, γενικα μιλαω. Αφορμη ομως ειναι αυτα που γραφεις.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 3:19 pm

Συγνωμη κακε λυκε.. .εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει .οποτε δυο φορες συγνωμη....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 3:41 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα η πρωην της σχεσης μου, να ειναι μια σαν την Εριεττα...
Φραγκατη και με "κατανοηση" γεματη..."διαθεσημη" για εκεινον καθε ωρα, οποια ωρα...
και τον ανθρωπο μου καθε που διαφωνουμε να την εχει αποκουμπη για τον "πονο" του μαζι μου, και οταν του ζηταω και τα ρεστα να μου λεει...οτι ειναι φιλη (του ) και θελει μονο το καλο μας....

Αν (υποθετικά μιλώντας πάντα) η πρώην της σχέσης σου είναι κάτι σαν αποκούμπι για τον άνθρωπο που είστε μαζί και καταφεύγει κάθε φορά εκεί μετά από κάποιο καβγά σας τότε δεν φταίει μόνο αυτή αλλά και αυτός!!! Και εσύ φυσικά που τον οδήγησες στο σημείο αυτό!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 3:47 pm

Αν δεν γινομαι αδιακριτη...τι εννοεις "μονο αυτο μπορω πλεον να κανω"?
Αν δεν γινομαι αδιακριτη...και συγνωμη αν γινομαι...
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 3:55 pm

evaki16 έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα η πρωην της σχεσης μου, να ειναι μια σαν την Εριεττα...

Αν (υποθετικά μιλώντας πάντα) η πρώην της σχέσης σου είναι κάτι σαν αποκούμπι για τον άνθρωπο που είστε μαζί και καταφεύγει κάθε φορά εκεί μετά από κάποιο καβγά σας τότε δεν φταίει μόνο αυτή αλλά και αυτός!!! Και εσύ φυσικά που τον οδήγησες στο σημείο αυτό!!!

Ναι, σ'αυτο εχεις δικιο και συμφωνω...οταν καποιος/α μπαινει σε μια σχεση, δεν φταει αυτος/η (συνηθως, γιατι υπαρχουν και οι "κυνηγοι" του ειδους) αλλα αυτοι που απαρτιζουν την σχεση και αφησαν το "περιθωριο" να το κανει.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 5:01 pm

Δεν γιεασαι αδιακριτος ,κακε λυκε ..δεν το εκρυψα ποτε και εινα γνωστο τοις πασι πως αντιμετωπιζω χρονια τωρα σοβαρο προβλημα με την υγεια μου που δυστυχως το συναντησα <φορτωμενο >με ολα τα ...συνοδευτικα του <αξεσουαρ.>......και με <αποκοψε >απο καθε προσωπικη και επαγγελματικη μου δραστηριοτητα.......Δοξα τω Θεω........

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 5:26 pm

katie007 έγραψε:Δεν γιεασαι αδιακριτος ,κακε λυκε ..δεν το εκρυψα ποτε και εινα γνωστο τοις πασι πως αντιμετωπιζω χρονια τωρα σοβαρο προβλημα με την υγεια μου που δυστυχως το συναντησα <φορτωμενο >με ολα τα ...συνοδευτικα του <αξεσουαρ.>......και με <αποκοψε >απο καθε προσωπικη και επαγγελματικη μου δραστηριοτητα.......Δοξα τω Θεω........

Ωχ!!
Δεν το ηξερα...δεν ετυχε...
Δεν ειναι βεβαια ουτε ο "χωρος", ουτε ο "τροπος" καταλληλος για επικοινωνια, και μιλας και για αποκοπη απ'ολα...
Πραγματικα ολοψυχα σου ευχομαι να το αντιμετωπιζεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο, να εχεις κοντα σου ο,τι και οποιον ποθεις...και αν κατι θες, και μπορω, στειλε πμ...(ξερω ωραια ανεκδοτα που φτιαχνουν την διαθεση)
(Συγνωμη απο το φορουμ για το off)

KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 6:59 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

Eγω την Εριεττα την θεωρω χειροτερη περιπτωση απ'μια που χωνεται στα ισα σε καποιον.
Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα η πρωην της σχεσης μου, να ειναι μια σαν την Εριεττα...
Μακρια απο μενα...
Οσοι ομως την θεωρουν "ανωτερο" ανθρωπο και "καθαρο", χωρις υστεροβουλιες, ας το αξιοθουν. (και μετα τα ξαναλεμε)
Eγω πάλι, αν ήταν να έχω κάποια ''πρωην'' να πλευρίζει τον δικόν μου, χίλιες φορές μια σαν την Εριέττα.
Τουλάχιστον αμα τσακώνομαι με τον γκόμενο μου, θα παίρνει το μέρος μου, και θα με δικαιολογεί!!! Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 191984 Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 191984
Απο το να έχω μια πρώην που θα παίρνει τηλέφωνο και θα τον ρωτάει '' Πως μπορείς και την κάνεις ευτυχισμένη'', ή θα ζητάει ένα τελευταίο φιλί πριν το γάμο μας....

Βασικά , όπως και να χει, δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Αν χώριζε την άλλη μόνο και μόνο για να είναι μαζί μου,με το πρώτο μου κούνημα, τι λόγο είχα να φοβάμαι? Απο τις δυό μας, ΕΜΕΝΑ θα διάλεγε...

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 8:14 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
KAKOS LYKOS έγραψε:

Μακρια απο μενα...
Eγω πάλι, αν ήταν να έχω κάποια ''πρωην'' να πλευρίζει τον δικόν μου, χίλιες φορές μια σαν την Εριέττα.
Τουλάχιστον αμα τσακώνομαι με τον γκόμενο μου, θα παίρνει το μέρος μου, και θα με δικαιολογεί!!! Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 191984 Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 191984
Απο το να έχω μια πρώην που θα παίρνει τηλέφωνο και θα τον ρωτάει '' Πως μπορείς και την κάνεις ευτυχισμένη'', ή θα ζητάει ένα τελευταίο φιλί πριν το γάμο μας....Βασικά , όπως και να χει, δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Αν χώριζε την άλλη μόνο και μόνο για να είναι μαζί μου,με το πρώτο μου κούνημα, τι λόγο είχα να φοβάμαι? Απο τις δυό μας, ΕΜΕΝΑ θα διάλεγε...

E...αν ειναι ο "απολυτος" του δικαιολογειται, οπως και αν ειναι ο "καρμικος" δικαιολογειται και το φιλι κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!
Δεν το ξερες?? Βλεπε Ακριτοκυριτσαιους.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Αυγ 25, 2011 9:22 pm

KAKOS LYKOS έγραψε:

E...αν ειναι ο "απολυτος" του δικαιολογειται, οπως και αν ειναι ο "καρμικος" δικαιολογειται και το φιλι κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης!
Δεν το ξερες?? Βλεπε Ακριτοκυριτσαιους.

Δεν με ενδιαφέρει εαν είναι ο Καρμικός ή ο απόλυτος, ή ο οποιοσδήποτε. Εγω - δεν το δικαιολογώ. Και επειδή με ρώτησες τι θα έκανα, σου είπα οτι αν ήταν να μου μπαστακωθεί κάποια πρώην, ας μου μπαστακωνόταν τουλάχιστον μια τύπου Εριέττα.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Παρ Αυγ 26, 2011 7:21 pm

μηπως καποια ξερει να μου πει γιατι δε μπορω να διαβασω το δημοσιευμα του Τηλεκοντρολ?ευχαριστω...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Αυγ 26, 2011 7:48 pm

Katie007 κάνε ένα ποστ με ένα ευχαριστώ ας πούμε στην κοπελιά που το ανέβασε και μετά θα σου το ανοίξει να το διαβάσεις
Υγ. Χαίρομαι που βλέπω οτι εισαι καλά

Τι άλλο θέλουμε και δεν θέλουμε να δούμε στη σειρά - Σελίδα 20 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Παρ Αυγ 26, 2011 10:58 pm

Σε ευχαριστω πολυ Clarabella.......και συ να εισαι ΠΑΝΤΑ..καλα...γερη ..δυνατη..σιδερενια....καλο ξημερωμα να εχεις.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Δευ Αυγ 29, 2011 2:46 pm

Αναρωτιέμαι.... αν έχει μείνει και τίποτα κρυφό για το τέλος!! Όλα τα μάθαμε....
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Αυγ 29, 2011 3:07 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Αναρωτιέμαι.... αν έχει μείνει και τίποτα κρυφό για το τέλος!! Όλα τα μάθαμε....

Έλα μου ντε.! Το θέμα είναι αν ισχύουν όλα αυτά που έχουμε μάθει..!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Την / Το Δευ Αυγ 29, 2011 4:05 pm

Πάντως αν ισχύει ότι θα δούμε τους ήρωες 15 χρόνια μετά νομίζω ότι κάπου εκεί βρίσκεται ένα παραθυράκι για επιστροφή του Μάνου ίσως με άλλο ηθοποιό.
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Δευ Αυγ 29, 2011 4:28 pm

Ιωάννα μπορεί και ναι.... μπορεί και όχι... Εγώ πιστεύω πως οι ίδιοι ηθοποιοί θα παίξουν τους ρόλους τους 15 χρόνια μετά... εδώ έκαναν τα 15χρονα.... αλλά και άλλοι ηθοποιοί να είναι.... απ'τα δημοσιεύματα που έχουμε διαβάσει μας λένε ότι η Εύα θα ζήσει με τον Λευτέρη ευτιχισμενη..... Βέβαια ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για τίποτα... το μόνο που μας μένει είναι να περιμένουμε!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Σελίδα 20 από 21 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης