Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap64%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 64% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 28

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Τετ Δεκ 16, 2009 11:21 pm

stefanos-melita έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Να κάνω και εγώ έναν σχολιασμό:
Κατ'αρχήν εγώ βρίσκω δίκια και άδικα και στους 2. Η Εύα σαφώς και είχε δίκιο γιατί σου λέει και αυτή με χρησημοποίησε ο Στέφανος... 'Ετσι σκέφτηκε.Βασικά στα περισσότερα η Εύα καλά του τα είπε. Φώναζε ο Στέφανος ότι δεν ήταν στόχος η Εύα ,και όντως έχουμε δει ότι την αγαπάει ( σαν άνθρωπο τουλάχιστον). Πιστέψατε εσείς όμως ότι την γνώρισε τυχαία; Μα τέτοια τύχη πια; Αφήστε που νομίζω υπάρχει ένας διάλογος Μάνου-Στέφανου που ο Μάνος λέει ότι ο Καρτάλης δεν την γνώρισε τυχαία την Εύα στο Παρίσι. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά μου φαίνεται ότι ο Στέφανος ήξερε την Εύα, ότι ήταν η σχέση του Μάνου . Ξέρει τα πάντα για τον Φώτη, και ο Χρήστος τόσα χρόνια δεν θα του είχε πεί ότι η Εύα ήταν η σχέση του Μάνου; Δεν το νομίζω. Δεν ήξερε δηλαδή ο Στέφανος ότι ο Μάνος και η Εύα γνωρίζονται από παιδιά και ότι τόσα χρόνια δεν χώρισαν ποτέ; Αφού όλοι το ήξεραν ο Στέφανος δεν θα το ήξερε;
Μετά, λέει ότι τα έκανε όλα για να τη προστατεύσει από τον Μάνο για να μην τον παντρευτεί, γιατί είναι η καταστροφή της. ΑΑΑΑ !!!Δηλαδή το ότι τα είχε τόσα χρόνια με τον Μάνο η Εύα δεν ήταν το πρόβλημα; Το να τον παντρευτεί πείραξε; Μα αν ο Μάνος έκανε κακό στην Εύα το έκανε τόσα χρόνια και χωρίς γάμο. Με το να στελνει στεφάνια και μαύρα νυφικά ο Στέφανος την Εύα κλόνισε τότε, που είχε πάθει μια κρίση και της βαρούσαν ενέσεις. Δεν κλόνισε τον Μάνο.Και τότε που απειλούσε με τις ταινίες και έλεγε "μετά τον γάμο θα προβληθεί η ταινία της Εύας Χάρις η ωραία της νύχτας" και αυτό για να προστατέψει την Εύα έγινε;
Θυμάμαι, ότι ο Στέφανος είχε πάει στην εκκλησία και περίμενε να δεί αν θα πάει η Εύα τότε. Το μήνυμα τελικά το έστειλε με τον Χρήστο τότε και έπεσαν και στην περίπτωση με Μάνο-Μελίτα και απλά πόνταραν στην ανασφάλεια της Εύας. Αν η Εύα για τον χ-ψ λόγο τελικά πήγαινε να παντρευτεί τον Μάνο, τι θα έκανε ο Στέφανος για να τη προστατέψει; Σαν να μην μας τα είπε καλά σήμερα.
Μετά λέει ότι δεν είχε βάλει στόχο τον Όμιλο. Και το ποσοστό των μετοχών που είχε; Τυχαίο και αυτό;Γιατί η Εύα του έδωσε το δικό της ποσοστό και μαζί με το δικό του πήρε τη πλειοψηφία και έγινε πρόεδρος.
Δεν λέω ότι δεν την αγάπησε αλλά όχι και ότι δεν την χρησημοποίησε...Μέχρι και για το μπρελόκ πρόσφατα τη χρησημοποίησε για να καλύψει τα νώτα του.
Από την άλλη και η Εύα τον χρησημοποίησε τον Στέφανο. Γιατί και αυτή χωρίς να ξέρει τότε τον παράτησε για τα πράσινα ματάκια του Μάνου αλλά και τώρα πήγε μαζί του για να τη βοηθήσει να εκδικηθεί τον Μάνο. Γιατί μη μου πείτε ότι τον ερωτεύτηκε; Αλλά και ο Στέφανος είτε πήγαινε η Εύα μαζί του είτε όχι την εκδίκηση θα την έπαιρνε.
Δεν μου άρεσε καθόλου το ύφος της στο τελευταίο λεπτό. Ας κοιτάξει την κόρη της και μακρυά και από τους 2 μπας και σωθεί γιατί να πάει και στο τρελλάδικο πάει πάρα πολύ.

Την Αγγέλα, δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα μου ήρθε να τη μπουφλίσω. Τι του έλεγε του Στέφανου μωρέ; Εδώ η Εύα εκδικήθηκε για ένα κέρατο.Ο Μάνος από τη στιγμή που ήταν παντρεμένος τόσα χρόνια της το έριχνε θέλοντας και μη. Για ένα κέρατο που η ίδια η Εύα στο 1 επεισόδιο του β κύκλου είπε ότι θα της το έριχνε είτε με τη Μελίτα είτε με οποιαδήποτε άλλη. Απαιτεί από τον Στέφανο να μην εκδικηθεί; Γιατί ο Μάνος έχει παιδιά; Στην Εύα είπε ποτέ να μην εκδικηθεί; Δεν θυμάμαι να έπιασε ποτέ την κόρη της να της πεί " Εύα μην εκδικείσαι".Εγώ τη Νόρα θυμάμαι που της είπε να μην εκδικηθεί. Αλλά ακόμα και να της το είπε αυτό, δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με την περίπτωση του Στέφανου.

Νόρα- Μελίτα: Πάρα πολύ ωραία σκηνή.
Νταίζη: Κάποιος να της τραβήξει την αλογοουρά και να της την δώσει να τη φάει. Άντε ρε Χρήστο αποζημίωσέ μας!

ΕΙΠΕΣ Ο,ΤΙ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΤΙΝΑ. ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΥΤΗΣ-ΘΥΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, Κ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥΣ(ΕΚΔΙΚΗΣΗ), ΑΛΛΑ Κ Η ΕΥΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ,ΓΙΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΝΟ, Κ ΓΙΑ ΔΕΚΑΝΙΚΙ. Ο ΕΝΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ.ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΙΧΕ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ, Κ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ.

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΕΙΠΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΚΡΥΜΜΕΝΗ, ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ. ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ? "Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ" "ΣΕ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΜΕ ΝΙΩΣΕΙΣ", "ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΕΤΡΑΝΕ, ΟΧΙ ΟΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ". ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ. ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ.ΜΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ,ΓIATI AYTH ΔEN ΞEΡEI TA SKOTAΔIA THS ΨYXHS TOY. ΓIA NA MAΘEI ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΑ AΛHΘEIA, XREIAZETAI ENA ONOMA.ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ, ΝΑΙ, Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙ ΑΥΤΗΝ, ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΜΑ, ΟΙΚΕΙΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ,ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΗΣΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ?
Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ, ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.. 🇳🇴
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΑ ΜΠΟΡΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΔΑ, ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ"ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ" Κ ΟΧΙ "ΕΙΣΑΙ" ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ..ΝΑΤΟ,ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ, ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΗΔΗ ΑΥΤΟ..ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ, ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ΕΥΑ,ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ ΠΑΘΟΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ..
"ΣΗΜΑΙΝΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ" ΑΚΡΙΒΩΣ Ο,ΤΙ ΑΝΕΦΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΘΕΡΑ ΤΟΥ, ΤΟ ΓΝΩΡΙΜΟ, ΤΟ ΟΙΚΕΙΟ, ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ, Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΑΨΕΙ. ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΡΩΤΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΜΠΛΕΚΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕ, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΡΩΤΑ, ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΑΚΥΡΩΝΕΙ ΟΣΑ ΕΖΗΣΕ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΘΑ ΕΛΕΓΑ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ!!
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Δεκ 16, 2009 11:35 pm

stefanos-melita έγραψε:ΜΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ,ΓIATI AYTH ΔEN ΞEΡEI TA SKOTAΔIA THS ΨYXHS TOY. ΓIA NA MAΘEI ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΑ AΛHΘEIA, XREIAZETAI ENA ONOMA.ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ, ΝΑΙ, Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙ ΑΥΤΗΝ, ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΜΑ, ΟΙΚΕΙΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ,ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΗΣΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ?
Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ, ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.. 🇳🇴

Xωρίς παρεξήγηση δεν περιμένω η Μελίτα να αντιδράσει περισσότερο από την Εύα, να μην σου πώ λιγότερο..

Μάλλον η Εύα δεν θα τον δικαιολογήσει ενώ η Μελίτα θα είναι η πρώτη που θα του τα συγχωρήσει όλα!!

Τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα έχουμε δει μεχρι τώρα ο Στέφανος βαράει το ντέφι και η Μελίτα ακολουθεί, σε αντίθεση με την Εύα..

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Δεκ 16, 2009 11:36 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:ΜΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΥΑ,ΓIATI AYTH ΔEN ΞEΡEI TA SKOTAΔIA THS ΨYXHS TOY. ΓIA NA MAΘEI ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΤΑ AΛHΘEIA, XREIAZETAI ENA ONOMA.ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ, ΝΑΙ, Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙ ΑΥΤΗΝ, ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΡΙΜΑ, ΟΙΚΕΙΑ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ,ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΗΣΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ?

Xωρίς παρεξήγηση δεν περιμένω η Μελίτα να αντιδράσει περισσότερο από την Εύα, να μην σου πώ λιγότερο..

Μάλλον η Εύα δεν θα τον δικαιολογήσει ενώ η Μελίτα θα είναι η πρώτη που θα του τα συγχωρήσει όλα!!

Τουλάχιστον σύμφωνα με τα όσα έχουμε δει μεχρι τώρα ο Στέφανος βαράει το ντέφι και η Μελίτα ακολουθεί, σε αντίθεση με την Εύα..

Επίσης δεν θεωρώ ότι με το να κάνεις σεξ και μια ώρα κουβεντούλα με έναν άνθρωπο x 2 μαθαίνεις τα σκοτάδια της ψυχής του, τη φράση αυτη τη θεωρώ τουλάχιστον υπερβολή!

Η Εύα ξέρει την κακιά πλερυρά ου Μάνου γιατί την έχει δει, η Μελίτα τι έχει δει απο το Στέφανο για να ξέρει πόσο πληγωμένος είναι? ΤΙΠΟΤΑ!!

ΥΓ. Παρεπιμπτόντως, δίπλα στην Εύα τον έχουμε δει ακόμα και να δακρύζει μιλώντας για τη μάνα του..

ΥΓ2. Δεν θεωρώ ότι πρέπει να είναι με την Εύα για να εξηγούμαι! Απλώς θεωρώ ότι με την Εύα έχουν μια ιστορία και ένα δέσιμο που με τη Μελίτα δεν το έχει. Με τη Μελίτα ότι έχει γεννιέται τώρα και δεν μπορείς να συγκρίνεις 2 βραδιες με την προϊστορία που έχει με την Εύα.. Από εκεί και πέρα εγω πιστεύω ότι τις παίζει και τις δύο συνεπώς...μάπα το καρπούζι!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 16, 2009 11:49 pm

Ψήφισα το σημερινό επεισόδιο τέλειο. Δεν ήταν τόσο θέμα εξελίξεων αν και υπήρχαν και αυτές όσο θέμα ερμηνειών. Σήμερα Σταύρου και Ξυλά πήραν το επεισόδιο και έφυγαν. Αλλά κι ο Πετράκης σήμερα ήταν υπέροχος.

Ξέρω τις δυνατότητες του Αλέξανδρου Σταύρου αλλά μέχρι τώρα νομίζω δεν του είχε δωθεί η ευκαιρία να τις ξεδιπλώσει στην σειρά. Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που ο ήρωας ανοίχτηκε. Φώναξε θύμωσε έκλαψε πίεσε και διεκδίκησε αυτό που πιστεύει δίκιο του σε μια και μοναδική σκηνή. Δίπλα του η Ξυλά άμεση, συναισθηματική ευαίσθητη και πληγωμένη την ιδια στιγμή. Υπέροχες ερμηνείες και από τους δύο.

Ο Στέφανος επιμένει είσαι η πιο σημαντική γυναίκα της ζωής μου μετά τη μητέρα μου. Λεει και ξαναλέει έκανα τα πάντα για να σε προστατέψω. Φωνάζει δεν σε χρησιμοποίησα στην εκδίκησή μου. Παραδέχεται κάποιες απ τις πράξεις του και αρνείται άλλες τόσες. Εξομολογείται και πονάει. Θα τον χαρακτήριζα μεγάλο καραγκιόζη αν δεν φαινόταν να πιστεύει αυτά που λέει. Με κάποιο διεστραμένο τρόπο φαίνεται να πιστεύει όσα λέει. Το δάκρυ του την ώρα που η Εύα φεύγει απ το σπίτι δείχνει οτι δεν πιστεύει αυτό που συμβαίνει. Το ύφος του όταν λέει στο Χρήστο οτι υποσχέθηκε στην Εύα να μην την κάνει να κλάψει αλλά αυτός την τσάκισε απλά υπέροχο. Τουλάχιστον έχει συναίσθηση του τι της έκανε.

Η Εύα απ την άλλη αισθάνεται οτι την χρησιμοποίησε. Νοιώθει την προδοσία δεύτερη φορά και μάλιστα από έναν άνθρωπο που εμπιστευόταν και σεβόταν. Βγάζει πόνο οργή απελπισία, κλαίει και σπαράζει. Νομίζω η ένταση του πόνου της δείχνει οτι τα αισθήματά της γι αυτόν μόνο αδιάφορα δεν ήταν.

Στο άλλο μέτωπο ο Λουκάς είναι σε κατάσταση απελπισίας. Έχει φύγει η γη κάτω απ τα πόδια του. Προσπαθεί να καταλάβει απο που του ήρθε αλλά το σοκ είναι μεγάλο. Μου άρεσε η σκηνή που περπατούσε μόνος στους δρόμους με τη σκιά του να μακραίνει. Ωραία σκηνοθετημένη και ο Πετράκης σε όλο το σημερινό επεισόδιο έβγαζε και το σοκ και την απελπισία του και την αποδοχή αυτού που του συνέβη.

Η Νόρα πάλι μετά το πρώτο σοκ έδειξε για μια ακόμη φορά τον πρακτικό της χαρακτήρα. Σκέφτηκε να πιέσει για το τεστ DNA γιατί αν περίμενε απ το Λουκά.... Πάντως τον ξέρει καλύτερα απ όσο ξέρει αυτος τον εαυτό του. Ξέρει οτι ο Λουκάς θα παντρευτεί τη Νταίζη προκειμένου να ζήσει καλά το παιδί του.

Η Νταίζη θέλει ένα χέρι ξύλο. Κι αυτος ο Χρήστος αλλού ξέρει να κάνει το νταή, δεν τη βουτάει απ την κοτσίδα να τη φέρει δέκα βόλτες να νοιώσουμε και μεις λίγη χαρά.

Το ύφος του Ρούσσου όταν ακούει οτι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά μου θύμισε το ύφος του όταν έμαθε οτι η Μαρίλια είναι παιδί του Μάνου. Αυτό που κανένας δεν ξέρει πόσα παιδιά έχει με τρελαίνει.

Τέλος η Εύα στην τελευταία σκηνή με το Στέφανο ήταν απίθανη. Αποστασιοποιημένη, φευγάτη, με τρόμαξε και νομίζω τρόμαξε και το Στέφανο.

Περιμένω ανυπόμονα τη σκηνή Εύας Αντιγόνης αύριο.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Πεμ Δεκ 17, 2009 12:56 am, 1 φορά

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:14 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Επίσης δεν θεωρώ ότι με το να κάνεις σεξ και μια ώρα κουβεντούλα με έναν άνθρωπο x 2 μαθαίνεις τα σκοτάδια της ψυχής του, τη φράση αυτη τη θεωρώ τουλάχιστον υπερβολή!

Η Εύα ξέρει την κακιά πλερυρά ου Μάνου γιατί την έχει δει, η Μελίτα τι έχει δει απο το Στέφανο για να ξέρει πόσο πληγωμένος είναι? ΤΙΠΟΤΑ!!

ΥΓ. Παρεπιμπτόντως, δίπλα στην Εύα τον έχουμε δει ακόμα και να δακρύζει μιλώντας για τη μάνα του..

ΥΓ2. Δεν θεωρώ ότι πρέπει να είναι με την Εύα για να εξηγούμαι! Απλώς θεωρώ ότι με την Εύα έχουν μια ιστορία και ένα δέσιμο που με τη Μελίτα δεν το έχει. Με τη Μελίτα ότι έχει γεννιέται τώρα και δεν μπορείς να συγκρίνεις 2 βραδιες με την προϊστορία που έχει με την Εύα.. Από εκεί και πέρα εγω πιστεύω ότι τις παίζει και τις δύο συνεπώς...μάπα το καρπούζι!

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΣΕΞ, Κ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΕΤΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΕΚΑΝΑΝ ΕΡΩΤΑ, Κ ΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΟΣΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ..ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΩΝ ΓΩΝΙΩΝ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΥΟΥ ΠΑΤΕΡΑ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ, ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΜΗ ΖΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ.."ΑΡΡΩΣΤΟ". ΠοΙΟ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΚΜΗΣΤΗΡΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΕΧΕΙ,ΤΗΣ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΣΗΜΕΡΑ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΟΣΩΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΒΑΘΥ ΤΟΥ ΦΟΒΟ? ΟΧΙ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. αν αυτα τωρα σημαινουν απλα σεξ, φαντασου τι σημαινει το ουσιαστικο δεσιμο! κ κατι ακομη. απο πειρα θα σα πω οτι ο χρονοσ δεν εχει καμια σημασια. μπορει να εχεισ διπλα σου χρονια ολοκληρα ανθρωπουσ, στουσ οποιουσ δεν ενιωσεσ ποτε την αναγκη να ανοιξεις την ψυχη σου. Κ μπορει σε εναν ανθρωπο, που μολισ γνωρισες, που μπορει να μην υπαρχει αυριο στη ζωη σου, να του ανοιξεις την κερκοπορτα της ψυχης σου. Γιατι ετσι σε προσταξε η καρδια.Το συναισθημα τουτο, μην το μετρατε με τα χρονια. Θα βγει λαθοσ ο υπολογισμοσ 9 στισ 10 φορες.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:20 am

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΣΕΞ, Κ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΕΤΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΕΚΑΝΑΝ ΕΡΩΤΑ, Κ ΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΟΣΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ..ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΩΝ ΓΩΝΙΩΝ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΥΟΥ ΠΑΤΕΡΑ, ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ, ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ, ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΜΗ ΖΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ.."ΑΡΡΩΣΤΟ". ΠοΙΟ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΕΚΜΗΣΤΗΡΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣ ΕΧΕΙ,ΤΗΣ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΣΗΜΕΡΑ, ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΟΣΩΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΒΑΘΥ ΤΟΥ ΦΟΒΟ? ΟΧΙ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. αν αυτα τωρα σημαινουν απλα σεξ, φαντασου τι σημαινει το ουσιαστικο δεσιμο! κ κατι ακομη. απο πειρα θα σα πω οτι ο χρονοσ δεν εχει καμια σημασια. μπορει να εχεισ διπλα σου χρονια ολοκληρα ανθρωπουσ, στουσ οποιουσ δεν ενιωσεσ ποτε την αναγκη να ανοιξεις την ψυχη σου. Κ μπορει σε εναν ανθρωπο, που μολισ γνωρισες, που μπορει να μην υπαρχει αυριο στη ζωη σου, να του ανοιξεις την κερκοπορτα της ψυχης σου. Γιατι ετσι σε προσταξε η καρδια.Το συναισθημα τουτο, μην το μετρατε με τα χρονια. Θα βγει λαθοσ ο υπολογισμοσ 9 στισ 10 φορες.

Δεν ξέρω αν παρακολουθείς ολόκληρα τα επεισόδια ή μόνο τις σκηνές Στέφανου Μελίτας αλλά να σου θυμίσω οτι έκανε με την Εύα συζήτηση ολόκληρη για τον έρωτα των γονιών του πριν καν μετακομισει στο σπίτι του και της είπε αν θυμάμαι καλά οτι εγώ δεν πιστεύω στην τυφλή ανάγκη, αλλά στην αγάπη.
Άρα είχε ανοιχτεί στην Εύα πολύ πριν κάνει τη συζήτηση με τη Μελίτα.
Αυτά που αποκάλυψε σήμερα στην Εύα δεν έχει κάνει ακόμη τον κόπο να τα πει στη Μελίτα, και πολύ θέλω να δω την αντίδρασή της αν της πει οτι ο πατέρας της και ο Μάνος είναι ο στόχος του.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:49 am

ο χρονοσ δεν εχει καμια σημασια. μπορει να εχεισ διπλα σου χρονια ολοκληρα ανθρωπουσ, στουσ οποιουσ δεν ενιωσεσ ποτε την αναγκη να ανοιξεις την ψυχη σου. Κ μπορει σε εναν ανθρωπο, που μολισ γνωρισες, που μπορει να μην υπαρχει αυριο στη ζωη σου, να του ανοιξεις την κερκοπορτα της ψυχης σου. Γιατι ετσι σε προσταξε η καρδια.Το συναισθημα τουτο, μην το μετρατε με τα χρονια. Θα βγει λαθοσ ο υπολογισμοσ 9 στισ 10 φορες..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ!Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΑΛΛΑ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ!ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ Κ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.ΜΕ 4 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΩΤΑ Η ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΤΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ! ΛΟΓΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ Κ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΧΙ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:53 am

aggeliki έγραψε:
ο χρονοσ δεν εχει καμια σημασια. μπορει να εχεισ διπλα σου χρονια ολοκληρα ανθρωπουσ, στουσ οποιουσ δεν ενιωσεσ ποτε την αναγκη να ανοιξεις την ψυχη σου. Κ μπορει σε εναν ανθρωπο, που μολισ γνωρισες, που μπορει να μην υπαρχει αυριο στη ζωη σου, να του ανοιξεις την κερκοπορτα της ψυχης σου. Γιατι ετσι σε προσταξε η καρδια.Το συναισθημα τουτο, μην το μετρατε με τα χρονια. Θα βγει λαθοσ ο υπολογισμοσ 9 στισ 10 φορες..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ!Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΑΛΛΑ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ!ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ Κ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.ΜΕ 4 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΩΤΑ Η ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΤΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ! ΛΟΓΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ Κ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΧΙ!

Για να μιλήσουμε για απόλυτο έρωτα πρέπει το ζευγάρι να έχει διαδρομή.
Προς το παρόν έχουμε έλξη αλλά απόλυτο έρωτα με τίποτα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από sofia_edem_fanatic Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:59 am

sifantid έγραψε:
sofia_edem_fanatic έγραψε:
rache[L]15 έγραψε:ποπο παιδια μου ηρ9ε φλασια!!!!!!!!!!!!!!!99% ετσι 9α γινει...η νταιζη 9α πληρωσει ψευδομαρτυρες[εξου και εκεινος ο ακυρος που ειχε εμφανιστει για δευτ. στο αυτοκινητο της νταιζης]και το DNA 9α δειχνει οτι ο λουκας ειναι ο πατερας, ο λουκας 9α αποφασισει να παντρευτει τη νταιζη 9α φτασουν μεχρι το δημαρχειο[δεν αντεχω να το δω σε εκκλησια]και εκει 9α μπουκαρει η νορα και 9α πει ολη την αλη9εια με αποδεικτηκα στοιχεια και 9α παντρευτει τον λουκα και 9α βγει το ονειρο της αλη9εστατο....βαζω το χερι μου στη φωτια οτι 9α γινει ετσι....στο σημερινο επεισοδιο η μονη σκηνη που μου αρεσε ηταν στο γραφειο λουκαςνορα..σε καποια φαση που ειχε σκυψει ο λουκαςνα παρει την τσαντα του την ωρα που εφευγαν η νορα δεν μπορουσε να συγκρατη9ει..παρολιγο να τον φιλησει...

α-π-ο-κ-λ-ε-ι-ε-τ-α-ι!!!!!!ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...σιγουρα η νορα θα πληρωσει για να βγει το τεστ πατροτητας θετικο...αλλα διαβασα οτι στα επομενα επεισοδια ο λουκας με τον οδυσσεα θα πανε να κανουν το τεστ κρυφα απο την νταιζει... :cheers: :cheers:
Μήπως θέλεις να πεις η Νταίζη και μπερδεύτηκες; slap

πω πω...συγνωμη βρε κοριτσακια μου...οσο εγραφα εκανα παραλληλα και μια δουλιτσα...δεν δικαιολογειται το μπερδεμα μου...εννοειται την νταιζη ηθελα να γραψω.... emmm emmm emmm
sofia_edem_fanatic
sofia_edem_fanatic
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 1:09 am

Clarabelle έγραψε:
Στο άλλο μέτωπο ο Λουκάς είναι σε κατάσταση απελπισίας. Έχει φύγει η γη κάτω απ τα πόδια του. Προσπαθεί να καταλάβει απο που του ήρθε αλλά το σοκ είναι μεγάλο. Μου άρεσε η σκηνή που περπατούσε μόνος στους δρόμους με τη σκιά του να μακραίνει. Ωραία σκηνοθετημένη και ο Πετράκης σε όλο το σημερινό επεισόδιο έβγαζε και το σοκ και την απελπισία του και την αποδοχή αυτού που του συνέβη.

Το ύφος του Ρούσσου όταν ακούει οτι ο Άρης είναι παιδί του Λουκά μου θύμισε το ύφος του όταν έμαθε οτι η Μαρίλια είναι παιδί του Μάνου. Αυτό που κανένας δεν ξέρει πόσα παιδιά έχει με τρελαίνει.

Τέσσερα παιδιά έχει η σειρά, όλα για ψυχοθεραπεία είναι θέλω να προσθέσω (άντε, ίσως ο Μάριος τη γλιτώσει)... Αλί σ' αυτό που θα ΄ρθει - όταν έρθει. Γι αυτό είμαι σίγουρη επιφυλλάσουν χειρότερα...

Όσο για τη σκηνή του Παναγιώτη, αν έχω καταλάβει όντως ποια εννοείς, τέλεια... Αυτή με το φως πίσω του εννοώ εγώ...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 1:56 am

Θέλω να θίξω κι ένα θέμα που προέκυψε και πείτε μου τη γνώμη σας.

Εντάξει, υπάρχει το ενδεχόμενο ο Άρης να είναι του Λουκά. Ωραία. Αλλά αυτό τι σημαίνει? Μπορεί αυτή να κοιμήθηκε με τον Λουκά και μια ώρα μετά να πήγε με τον πατριό της ή να τη βίασε - δεν ξέρω. Ένα κάπως extreme παράδειγμα φέρνω απλώς για να δείξω το πόσο τυχαία προέκυψε ο Άρης. Έτσι όπως μας παρουσίασαν τη ζωή της εκείνη την εποχή, εμένα προσωπικά αν είναι εν τέλει το σπερματοζωάριο του Λουκά ή όχι, πολύ λίγα μου λέει.

Και όλα αυτά τα λέω γιατί μου κάνει εντύπωση πόσο πολύ επηρεάζεται η άποψη μας σχετικά με το τι εστί σωστό και ηθικό. Αν δηλαδή το παιδί δεν είναι του Λουκά, σωστό είναι να μείνει με τον Οδυσσέα και αν είναι, σωστό είναι εκείνος να παντρευτεί τη Νταίζη και να πάρουν την επιμέλεια από τον Οδυσσέα??????????

Σχολιάστε παρακαλώ
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 3:15 am

Λοιπον σημερα ειδα αλλο ενα επεισοδιο που ηταν εξαιρετικο.Οι ερμηνειες Σταυρου-Ξυλα-Πετρακη-Δρακουλακη ηταν υπεροχες.Ηταν ενα επεισοδιο αφιερωμενο σε αυτους τους τεσσερις ρολους σημερα.Ειδαμε να ασχολουνται με το σοκ του Λουκα για το οτι ο Αρης ειναι δικο του παιδι και με το σοκ της Ευας για την αποκαλυψη της αληθειας απο τον Στεφανο και με τις αντιδρασεις των αμεσα ενδιαφερομενων Νορας και Στεφανου αντιστοιχα.Τη Νορα να ειναι σε μαυρο χαλι αλλα πανω απο ολα να ανησυχει για τος πως και που ειναι ο Λουκας.Ειδαμε εναν Στεφανο να ομολογει τα λαθη του στον Χρηστο οσον αφορα την Ευα αλλα να εξακολουθει να ελπιζει πως καποια στιγμη θα τον καταλαβει.Και για να ειμαι ειλικρινης και εγω αυτο πιστευω πως θα γινει καποια στιγμη.Η σκηνη του Σταυρου με την Χηναρη ηταν πολυ καλη.Εγω καταλαβα οτι απο τη μια τον κατηγορουσε για την κατασταση της Ευας αλλα απο την αλλη του εδινε και δικια.Οι σκηνες Στεφανου και Ευας ηταν ολες μοναδικες.Σημερα ομολογω συνειδητοποιησα ποσο σπουδαιοι ηθοποιοι ειναι και οι δυο τους.Η σκηνη στο δωματιο της Ευας ηταν σωστο ποιημα.Ο Στεφανος τρομαξε που την ειδε ετσι και ανησυχησε.Καπου διαβασα παραπανω σε σχολιασμο καποιας στεφανομελικιας δε θυμαμαι ποιας ακριβως συγνωμη (( οτι δεν ειναι πολυς καιρος δυο μερες που εχουν να παιξουν σε μερες μυστικων της εδεμ οι Σταυρου και Παππα μαζι αλλα θα διαφωνησω.Υποτιθεται οτι ζουν εναν παραφορο ερωτα που ειναι πανω απο τις δυναμεις τους για να το συγκρατησουν.Οταν εισαι παραφορα ερωτευμενος με καποιον ακομα και τα δευτερολεπτα σου φαινονται αιωνες μακρια του οχι δυο μερες.Και σ'αυτα τα δυο επεισοδια βλεπουμε εναν Στεφανο να μη την εχει σκεφτει δευτερολεπτο τη Μελιτα και να παρακαλαει την Ευα να τον καταλαβει.Να λεει στην Ευα ''πηγαινε και πες το σε ολους δε με νοιαζει''βαζοντας μεσα σε αυτους τους ολους και την Μελιτα.Δε ξερω γιατι αλλα εξακολουθω να ειμαι δυσπιστη ως προς αυτον τον ''ερωτα''.Κατι δε με πειθει στη σταση του Στεφανου απεναντι της.Τελος παντων εγω ειδα ενα πολυ καλο επεισοδιο σημερα.Η σκηνη Μελιτας-Νορας μου αρεσε σε αντιθεση με τη σκηνη Μελιτας-Αμαλιας που η ερμηνεια της Παππα δε μου αρεσε καθολου.Καλα για την Πεφανη δε το συζητω : respect : για αλλη μια φορα.Η σκηνη της με τον Χρηστο μου αρεσε.Παρα την πρωτη της αντιδραση στην ειδηση για τον Αρη και τον Λουκα εγω καταλαβα οτι στεναχωρηθηκε για εκεινον.Καλα ο Χρηστακης και αυτος ολο υποσχεσεις ειναι αλλα τιποτα δε κανει.Αμαν βρε αγορι μου κι εσυ παρτην απο το μαλλι και βγαλτης το τριχα τριχα και μετα βγαλτην στο παλκο να παιζει τη φαλακρη τραγουδιστρια.Ακους εκει θα μας κανει την εξυπνη στο Νορακι μας.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 3:32 am

Και κατι ακομα που ξεχασα να σχολιασω.Βλεπω και ξαναβλεπω τη σκηνη που η Νορα ορμαει στην αγκαλια του Λουκα και εχω ενα παραπονο.Γιατι δε μας εδειξαν την αντιδραση του Λουκα στην αγκαλια της;Εγω κρινοντας απο τη σταση του σωματος οτυ τον ειδα να κρεμεται απο πανω της.Ενταξει αυτη τη στιγμη ηθελαν να τονισουν τον πονο της Νορας γιατι εκεινη ηταν ετοιμη να του πει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του αλλα εγω θα ηθελα να δω και την αντιδραση τη δικη του.Επισης εχει ο ανθρωπος τον πονο του αλλα σκεφτηκε και τη Νορα μη πατησει τα γυαλια ο γλυκος μου.ΑΧ δε μπορω σημερα εξαιρετικο επεισοδιο αλλα πολυ στενοχωρηθηκα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 8:46 am

almaresi έγραψε:Θέλω να θίξω κι ένα θέμα που προέκυψε και πείτε μου τη γνώμη σας.

Εντάξει, υπάρχει το ενδεχόμενο ο Άρης να είναι του Λουκά. Ωραία. Αλλά αυτό τι σημαίνει? Μπορεί αυτή να κοιμήθηκε με τον Λουκά και μια ώρα μετά να πήγε με τον πατριό της ή να τη βίασε - δεν ξέρω. Ένα κάπως extreme παράδειγμα φέρνω απλώς για να δείξω το πόσο τυχαία προέκυψε ο Άρης. Έτσι όπως μας παρουσίασαν τη ζωή της εκείνη την εποχή, εμένα προσωπικά αν είναι εν τέλει το σπερματοζωάριο του Λουκά ή όχι, πολύ λίγα μου λέει.

Και όλα αυτά τα λέω γιατί μου κάνει εντύπωση πόσο πολύ επηρεάζεται η άποψη μας σχετικά με το τι εστί σωστό και ηθικό. Αν δηλαδή το παιδί δεν είναι του Λουκά, σωστό είναι να μείνει με τον Οδυσσέα και αν είναι, σωστό είναι εκείνος να παντρευτεί τη Νταίζη και να πάρουν την επιμέλεια από τον Οδυσσέα??????????

Σχολιάστε παρακαλώ

Νομίζω οτι η κατάσταση σ αυτή τη φάση είναι πολύ μπερδεμένη.

Έχω γράψει κατ επανάληψη οτι επι της ουσίας ο πατέρας του Αρη είναι ο Οδυσσέας. Αυτός ο άνθρωπος έβαλε σε δεύτερο πλάνο την προσωπική του ζωή και τις όποιες φιλοδοξίες του για να μεγαλώσει το παιδί. Είδαμε τον Οδυσσέα να μην παραμελεί το παιδί του ούτε καν όταν έμπλεξε με τη Μελίτα. Πρόσφερε στον Άρη αγάπη και ασφάλεια και ήταν πάντα η πρώτη του προτεραιότητα.

Απ την άλλη ο Λουκάς μαθαίνει οτι είναι ο βιολογικός πατέρας και ξέρουμε οτι είναι ένας άνθρωπος που δεν θα αρνιόταν ποτέ να αναλάβει τις ευθύνες του χώρια που έχει μια ιδιαίτερη συμπαθεια στον πιτσιρικά. Νομίζω όμως οτι παρά το σοκ του συνυπολογίζει τον Οδυσσέα γιατί η πρώτη του σκέψη είναι να τον ενημερώσει.

Η διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στο σωστό και το λάθος το δίκιο και το άδικο το ηθικό και το ανήθικο είναι πολύ λεπτή.

Αυτό που προσδοκώ είναι να δω αυτούς τους δύο άντρες να βάζουν την ψυχική ισοροπία του παιδιού πάνω απ τα δικά τους θέλω κάτι που η φιλόστοργη μάνα δεν έκανε ποτέ.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Artemis Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 9:01 am

Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά μου φαίνεται ότι ο Στέφανος ήξερε την Εύα, ότι ήταν η σχέση του Μάνου . Ξέρει τα πάντα για τον Φώτη, και ο Χρήστος τόσα χρόνια δεν θα του είχε πεί ότι η Εύα ήταν η σχέση του Μάνου; Δεν το νομίζω. Δεν ήξερε δηλαδή ο Στέφανος ότι ο Μάνος και η Εύα γνωρίζονται από παιδιά και ότι τόσα χρόνια δεν χώρισαν ποτέ; Αφού όλοι το ήξεραν ο Στέφανος δεν θα το ήξερε;
Νομίζω πως απ' ό,τι έχουμε δει μέχρι τώρα ο Στέφανος ήξερε ποια ήταν η Εύα από την αρχή.Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη γιατί δεν έχω καταλάβει πότε ακριβώς πήγε ο Χρήστος να βρει το Στέφανο στο Παρίσι.Αμέσως μετά το περιστατικό του Φώτη ή αργότερα κάποια στιγμή;
Τι να της έλεγε όμως στο χθεσινό επεισόδιο; Ήξερα για το Φώτη από πριν σε γνωρίσω;Θα "έδινε" εντελώς το Χρήστο δηλ. ότι γνωριζόντουσαν από παλιά κι όχι μόνο από τότε με το μήνυμα όπως πιστεύουν οι Μάνος-Ρούσσος. Για το θάνατο του παιδιού ήξεραν η παρέα,ο Ρούσσος,ο Λύτρας και ο Χρήστος.Άρα από ποιον θα μπορούσε να το μάθει ο Στέφανος;

Στην Εύα είπε ποτέ να μην εκδικηθεί; Δεν θυμάμαι να έπιασε ποτέ την κόρη της να της πεί " Εύα μην εκδικείσαι".Εγώ τη Νόρα θυμάμαι που της είπε να μην εκδικηθεί. Αλλά ακόμα και να της το είπε αυτό, δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με την περίπτωση του Στέφανου.
Αν θυμάμαι καλά κάτι της είχε ψιλοπει να σταματήσει την εκδίκηση.Συμφωνώ όμως πως με την εκδίκηση του Στέφανου δεν υπάρχει σύγκριση.
Πάντως κι εμένα να τη μπουφλίσω μου ήρθε αν και καταλαβαίνω τη στάση της γιατί ανησυχεί για την κόρη της.
Κατηγορεί το Στέφανο ότι δεν αγαπάει την Εύα επειδή θα την πονέσει εκδικούμενος τον πατέρα του παιδιού της και γενικώς επειδή έστω και αργά της είπε τη δική του αλήθεια;Μετά απ' όσα (πιστεύει ότι) έχει πάθει ο ίδιος από το Μάνο;Η Αγγέλα που δεν είχε πετάξει εγκαίρως από το σπίτι τον Κυριάκο ,άφησε την κόρη της να μεγαλώνει σε περιβάλλον ενδοοικογενειακής βίας και μετά που βγήκε από την κλινική στο Παρίσι δεν την έφερε στην Αθήνα; Ωραία είναι τα μελομακάρονα στον Κυριάκο που είναι μόνος του στο κελί αλλά μήπως να ξαναθυμηθεί πως μεγάλη ευθύνη για τη βαθύτερη αιτία της σημερινής κατάστασης της Εύας την έχει η ίδια;

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕ, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΡΩΤΑ,
Stef-Mel συμφωνώ με όσα γράφεις.Το έχουν παραδεχτεί άλλωστε ο ένας στον άλλο ανοιχτά ότι δεν είναι ερωτευμένοι μεταξύ τους.Ο Στέφανος σίγουρα ένιωθε και νιώθει προστατευτικά για την Εύα που με τη σειρά της είχε αρχίσει ,είπε, να αισθάνεται πιο πολλά γι' αυτό και να κάνει συζητήσεις για οικογένεια και παιδιά κάποια στιγμή στο μέλλον.Μόλις το σοβάρεψε όμως λίγο περισσότερο ο Στέφανος με την πρόταση γάμου η Εύα φοβήθηκε.
Αν τόσα χρόνια που γνωρίζονται και παρολίγο να παντρευτούν στο Παρίσι δεν ένιωσαν έστω την έλξη(που για μένα είναι έρωτας) του Στέφανου με τη Μελίτα ... μην το ψάχνουν και πολύ.

Πως το βλέπω εγώ:
Αν ο Άρης δεν είναι του Λουκά να έχει την επιμέλεια(και την οικονομική) ο Οδυσσέας.Με τη Νταίζη καλό είναι να υπάρχει κάποια επαφή γιατί ό,τι και να ' ναι είναι η μάνα του.
Αν ο Άρης είναι του Λουκά νομίζω πως και πάλι πρέπει να μείνει με τον Οδυσσέα.Με το θέμα της αναγνώρισης του από το Μελαχρινάκι δεν ξέρω νομικά τι γίνεται.Ο Λουκά πάντως έχει ήδη κάνει μια συζήτηση στο μικρό ότι πατέρας του είναι αυτός που τον μεγάλωσε.Ως προς τη Νταίζη ισχύουν τα παραπάνω.
Artemis
Artemis
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 9:41 am

Artemis έγραψε:
Stef-Mel συμφωνώ με όσα γράφεις.Το έχουν παραδεχτεί άλλωστε ο ένας στον άλλο ανοιχτά ότι δεν είναι ερωτευμένοι μεταξύ τους.Ο Στέφανος σίγουρα ένιωθε και νιώθει προστατευτικά για την Εύα που με τη σειρά της είχε αρχίσει ,είπε, να αισθάνεται πιο πολλά γι' αυτό και να κάνει συζητήσεις για οικογένεια και παιδιά κάποια στιγμή στο μέλλον.Μόλις το σοβάρεψε όμως λίγο περισσότερο ο Στέφανος με την πρόταση γάμου η Εύα φοβήθηκε.
Αν τόσα χρόνια που γνωρίζονται και παρολίγο να παντρευτούν στο Παρίσι δεν ένιωσαν έστω την έλξη(που για μένα είναι έρωτας) του Στέφανου με τη Μελίτα ... μην το ψάχνουν και πολύ.

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω κάθετα.

Θα μπορούσα ίσως να βρω μια δικαιολογία έστω και μικρή στα αδικαιολόγητα που έκανε ο Στέφανος στην Εύα αν την αγαπούσε.

Με τον τρόπο που το τοποθετείς όμως τον παρουσιάζεις άτομο με ψυχώσεις.

Ο Στέφανος ήξερε τα πάντα για τη ζωή της Εύας. Η ίδια του ανοίχτηκε του έδειξε τις πληγές που κουβαλούσε και ήταν ο μοναδικός άνθρωπος στον οποίο μίλησε και για τη Μαρίλια και για το Φώτη. Απ την αρχή μπήκε στη σχέση του καθαρή. Αυτός όμως κράτησε κρυφά τα δικά του μυστικά και όχι μόνο. Έκανε τα πάντα για να της διαλύσει το γάμο απλά και μόνο γιατί η κόντρα του με τον Μάνο τον έκανε να πιστεύει οτι δεν ήταν ο κατάλληλος γι αυτή. Της προκάλεσε απίστευτο πόνο και δικαιολογήθηκε στον εαυτό του οτι το κάνει για το καλό της. Και έρχεται τώρα που η Εύα έχει καταφέρει να βρει κάποιες ισορροπίες και για να νοιώσει αυτός καλά, της δίνει μία και τη στέλνει στον πάτο του πηγαδιού, απλά για να εξασφαλίσει οτι η Εύα δεν θα γυρίσει ποτέ στο Μάνο.

Περιμένω να δω τι θα κάνει με τη Μελίτα. Ο μεγάλος του έρωτας, έχει ήδη θιγεί απ τις ίδιες πράξεις που καταράκωσαν την Εύα. Τη ξεφτύλισε με το μηνυματάκι που έστειλε πριν το γάμο. Αναρωτιέμαι γιατί δεν μίλησε πρώτα σ αυτήν. Χθες έμοιαζε να έχει γραμμένη τη Μελίτα στα παλιά του τα παπούτσια. Χτυπιόταν να τον συγχωρήσει η Εύα και δεν τον ενδιέφερε αν μιλήσει σε όλους και φτάσουν οι πράξεις του στα αυτιά της απο τρίτο πρόσωπο.

Όλο αυτό που είδα χτες μόνο ισορροπημένο άνθρωπο δεν δείχνει. Λεει οτι αγαπάει την Εύα και τη διαλύει. Λεει οτι είναι ερωτευμένος με τη Μελίτα και αδιαφορεί αν μάθει τις πράξεις του.

Τελικά δεν είναι παρά ένας ακόμη Μάνος στη θέση του Μάνου.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Penny Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 9:55 am

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ!!! ΕΥΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!! : respect : ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ Η ΕΥΑ? ΠΩΣ ΝΑ ΟΡΘΟΠΟΔΙΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ? ΤΡΟΜΑΞΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΟΤΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ.ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ. Palamakia Η ΑΜΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. slap
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 10:43 am

Μετά απο πολύ καιρό παρακολούθησα ολόκληρο επεισόδιο! Για δύο μόνο λόγους... για να δω την αντίδραση της Ευας και την ερμηνεία της Ξυλά μετά την αποκάλυψη του Στέφανου! Και μπορώ να πω οτι αποζημιώθηκα πλήρως! Ξυλά και Σταύρου ήταν απίθανοι, καταπληκτικοί!!!

Φυσικά τον Στέφανο τον βρίσκω εντελώς λάθος και μεγάλο ψεύτη! Η αντίδραση της Ευας η αναμενόμενη και δεν μπορώ να καταλάβω πως περίμενε ο Στέφανος να τον καταλάβει! Μιλάμε για προδοσία! Ήταν όμως και οι δύο τέλειοι σε όλες τις σκηνές που είχαν χτες! Μου έβγαλαν όλα τα συναισθήματα που ένιωθαν, ειδικά στην πρώτη σκηνή όταν δάκρυσαν, ήθελα να τους πάρω και τους δύο αγκαλίτσα! Hug

Όταν πήγε ο Στέφανος σπίτι της να την δει, απο την μια σκεφτόμουν πως η Αγγέλα δεν έπρεπε να τον αφήσει να μπει, απο την άλλη όμως ήθελα τόσο πολύ να τους δώ σε ακόμα μία σκηνή μαζί! Καλά η Ξυλά ήταν απίστευτη! Φοβήθηκα οτι είχε τρελλαθεί! Κ.Ξυλά μπράβο σας : respect :

Πάντως όσο λάθος και να είναι ο Στέφανος, πρέπει να το παραδεχτούμε οτι η χημεία Ξυλά και Σταύρου είναι μοναδική. Εμφανής και όταν απλά μιλάνε ή τσακώνονται! Δεν χρειάζεται να κυλιστούνε στα πατώματα για να μας την δείξουν!!! Χτες πραγματικά με καθήλωσαν στον καναπέ. Γιατί μου χάλασαν τέτοιο ζευγάρι :(

Επίσης να πω πόσο μου άρεσαν Λουκάς και Νόρα! Εγώ δεν ήμουν ιδιάιτερα fan του ζευγαριού αλλά χτες τη Νόρα την λυπήθηκα πάρα πολύ! Αχ ελπίχω να είναι σύντομα μαζί αυτοί οι δύο!

Η χειρότερη σκηνή του επεισοδίου για μένα ήταν αυτή με Νόρα - Μελίτα. Η Παππά πολύ λίγη σε αυτή την σκηνή και όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος στην αρχή, παρηγοριά ήταν αυτή?
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 10:58 am

Για κάτι επεισόδια σαν το χθεσινό αξίζει να βλέπεις ακόμα μυστικά..
Την Εύα χθες την λυπήθηκα πολύ.. Την τσάκισε ο Στέφανος.. Και δεν της είπε και όλη την αλήθεια.. Κατηγόρησε το Μάνο και τον Ρούσσο χωρίς να παραδέχεται ότι αυτός έκανε κακό στην Εύα... Πρόβλημα του ήταν και είναι ακόμα να μην γυρίσει η Εύα στο Μάνο... Το κακό που της έκανε εκείνος ούτε το βλέπει ούτε το παραδέχεται. Και αυτό με συγχίζει ακόμα περισσότερο..
Το Νοράκι το λυπήθηκα πάρα πολύ..!!!Και τον Λουκά..
Και για την κατάσταση τους ευθύνεται πάλι το Νταιζουλίνι...Αν δεν την σούρει ο Χρήστος από το μαλλί προσφέρομαι εγώ.. Με συγχίζει υπερβολικά η κακία της, η υπεροψία της, ο τρόπος που μιλάει στην Νόρα και στον Οδυσσέα όταν δεν είναι κανενας άλλος εκεί για να την βλέπει και φυσικά η ικανότητα της να τα φέρνει όλα τούμπα...
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 12:26 pm

ενα νομιζω οτι ειναι το ενδιαφερον στο επεισοδιο....θυμαστε που λεγαμε γιατι βαλανε τη μελιτα στην παρεα???νομιζω η απαντηση ειναι οτι προκειται για ενα σατανικο σχεδιο της νορας...σου λεει ποιος θα ασχολειται μαζι μου,σε ποιον θα λεω τον πονο μου τα βραδια...η δαφνη ειναι μονιμως σε μια υστερια με τον νικολα...οποτε και επειδη σα γατα εχει καταλαβει τη σχεση στεφ-μελ σου λεει τη βαζω αρχικα στην παρεα τη μελ...και μετα αναλογα με το ποια θα εχει βαρδια στον παριζιανος,παω εγω στην αλλη...οχι τιποτα αλλο,κανω και ψυχικο,μη βρεθουν και οι 3 μαζι ταυτοχρονα και εχουμε και αλλα δραματα...πλακιτσα κανω...απλως σκεφτομουνα οτι το βραδυ μετα τη γιορτη του νικολα,που μελ-στεφ καταληξαν σπιτι του,η νορα τα ελεγε με την ευα...και χθες που ευα-στεφ ηταν σπιτι του,η νορα πηγε στη μελ...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 1:34 pm

Τί να πώ για το χτεσινό επεισόδιο ? Η άποψη μου ταυτίζεται με αυτά που γράψατε οι περισσότεροι. Όλο το επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα ερμηνευτικά που θα μπορούσαμε να δούμε.

Η Εύα με το Στέφανο ΚΕΝΤΙΣΑΝ σε κάθε σκηνή !!
Ξυλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ !! Πήρε το ρόλο και τον απογείωσε !!! Το ξέσπασμα της απέναντι στο Στέφανο ήταν μετρημένο, όχι σαν τη Μελίτα που ουρλιάζει και πρέπει να χαμηλώσουμε το volume για να δούμε επεισόδιο. Ο πόνος, η θλίψη, η οργή, η απογοήτευση, το "γιατί σε μένα" , τα πέρασε όλα στο πετσί μας με καμία υπερβολή, μόνο με το πρόσωπο και τα μάτια της.

Συγκλονιστική και συγκινητική σκηνή όταν φώναξε στο Στέφανο "Με ποιό δικαίωμα?" και για κάποια δευτερόλεπτα έμειναν να κοιτάζονται και εκεί μαζί τους πάγωσα και εγώ !!! Δε χρειάζοταν καν να μιλάνε για να έχουν απίστευτη χημεία και αυτό τα λέει όλα για το πόσο καλοί ηθοποιοί είναι...

Δεύτερη σκηνή όταν του είπε "Κι αν αυτό το ψέμα για μένα ήταν όλη μου η ζωή? ...." Εκεί κόπηκα !!!! Η κοπέλα είναι απίστευτη....

Τρίτη σκηνή στο τραπέζι με την Αγγέλα που ήταν πάλι υπέροχη λέγοντας : " Χάνω το μυαλό μου μαμά, γιατί σε 'μένα, γιατί και αυτός? ..."

Για να μη σχολιάσω το πόσο "παγωμένη" ήταν μέσα στην "τρέλα" της όταν πήγε ο Στέφανος σπίτι της.... Υπέροχη όταν είπε : "Μόνο να σταματήσει η σταγόνα. Σαν να στάζει μια βρύση μέσα στο κεφάλι μου, θέλω να σταματήσει αυτό δεν αντέχω άλλο..."
Απλά Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η !!!!

Ο Σταύρου επίσης ! Μας έβγαλε ότι ένιωθε μέσα από τα λόγια του, τις εκφράσεις του.... Αν και μου ήρθε να τον πλακώσω με αυτά που έλεγε στην Εύα, ερμηνευτικά ήταν απίθανος και με την Εύα και με την Αγγέλα!!

Λουκάς-Νόρα : Για άλλη μια φορά πολύ καλοί !!! Πετράκης απίστευτος περπατώντας στο δρόμο σαν χαμένος αλλά και το επόμενο πρωί που μέσα στην απελπισία του ήταν "ψύχραιμος" και σκεφτόταν την αναβολή του Ηλία.

Το Νοράκι το λυπάμαι πολύ .... Δεν ξέρει τι να κάνει, πώς να αντιδράσει, γι' αυτό και κάνει σπασμωδικές κινήσεις όπως το να πάει στην Νταίζη και να την πιέσει για το DNA.

Βεβαία την νοιάζει και πιο πολύ από όλους να αποκαλυφθεί η αλήθεια και πιστεύω ότι στην προκειμένη περίπτωση είναι και η μόνη "φωνή λογικής" που δεν χάβει με τη μία τα λόγια της Νταίζης ! Και γιατί να το κάνει άλλωστε ? Να βασιστεί στο "λόγο της τιμής της" ??? gelio

Εδώ δεν ξέρει η ίδια ποιανού είναι το παιδί και το πασάρει κάθε βδομάδα σε όποιον τη βολεύει !!
Τη μια είναι του πατριού για να μας γράψει και την περιούσια (είδατε ε, γράφω ΜΑΣ γιατί σαν δικό μου άνθρωπο τη νιώθω τη Νταιζούλα βρε ! gelio ), τη μία τώρα που χάσαμε το Ρούσσο από δικηγόρο το πασάρουμε στο Λουκά που είναι έντιμος και θα διεκδικήσει το "παιδί τους" για εκείνη !!! Αναλόγως με το τί την συμφέρει κάθε εβδομάδα θα μας βγάλει στη φόρα και κανα-δυο πατεράδες ακόμα ! xaxa

Και για να ξαναγυρίσω στη Νόρα, στη σκηνή της με τη Μελίτα ήταν υπέροχη ενώ η Παππά ήταν αρκετά κατώτερη...

Τίποτα άλλο γιατί αυτά ήταν τα σημαντικότερα και επειδή σίγουρα σας κούρασα ....

Επεισόδιο 260 - Ημερομηνία 16-12-2009 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 1:46 pm

giouli_edem έγραψε:Τί να πώ για το χτεσινό επεισόδιο ? Η άποψη μου ταυτίζεται με αυτά που γράψατε οι περισσότεροι. Όλο το επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα ερμηνευτικά που θα μπορούσαμε να δούμε.

Η Εύα με το Στέφανο ΚΕΝΤΙΣΑΝ σε κάθε σκηνή !!
Ξυλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ !! Πήρε το ρόλο και τον απογείωσε !!! Το ξέσπασμα της απέναντι στο Στέφανο ήταν μετρημένο, όχι σαν τη Μελίτα που ουρλιάζει και πρέπει να χαμηλώσουμε το volume για να δούμε επεισόδιο. Ο πόνος, η θλίψη, η οργή, η απογοήτευση, το "γιατί σε μένα" , τα πέρασε όλα στο πετσί μας με καμία υπερβολή, μόνο με το πρόσωπο και τα μάτια της.

Συγκλονιστική και συγκινητική σκηνή όταν φώναξε στο Στέφανο "Με ποιό δικαίωμα?" και για κάποια δευτερόλεπτα έμειναν να κοιτάζονται και εκεί μαζί τους πάγωσα και εγώ !!! Δε χρειάζοταν καν να μιλάνε για να έχουν απίστευτη χημεία και αυτό τα λέει όλα για το πόσο καλοί ηθοποιοί είναι...

Δεύτερη σκηνή όταν του είπε "Κι αν αυτό το ψέμα για μένα ήταν όλη μου η ζωή? ...." Εκεί κόπηκα !!!! Η κοπέλα είναι απίστευτη....

Τρίτη σκηνή στο τραπέζι με την Αγγέλα που ήταν πάλι υπέροχη λέγοντας : " Χάνω το μυαλό μου μαμά, γιατί σε 'μένα, γιατί και αυτός? ..."

Για να μη σχολιάσω το πόσο "παγωμένη" ήταν μέσα στην "τρέλα" της όταν πήγε ο Στέφανος σπίτι της.... Υπέροχη όταν είπε : "Μόνο να σταματήσει η σταγόνα. Σαν να στάζει μια βρύση μέσα στο κεφάλι μου, θέλω να σταματήσει αυτό δεν αντέχω άλλο..."
Απλά Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η !!!!

Ο Σταύρου επίσης ! Μας έβγαλε ότι ένιωθε μέσα από τα λόγια του, τις εκφράσεις του.... Αν και μου ήρθε να τον πλακώσω με αυτά που έλεγε στην Εύα, ερμηνευτικά ήταν απίθανος και με την Εύα και με την Αγγέλα!!

Λουκάς-Νόρα : Για άλλη μια φορά πολύ καλοί !!! Πετράκης απίστευτος περπατώντας στο δρόμο σαν χαμένος αλλά και το επόμενο πρωί που μέσα στην απελπισία του ήταν "ψύχραιμος" και σκεφτόταν την αναβολή του Ηλία.

Το Νοράκι το λυπάμαι πολύ .... Δεν ξέρει τι να κάνει, πώς να αντιδράσει, γι' αυτό και κάνει σπασμωδικές κινήσεις όπως το να πάει στην Νταίζη και να την πιέσει για το DNA.

Βεβαία την νοιάζει και πιο πολύ από όλους να αποκαλυφθεί η αλήθεια και πιστεύω ότι στην προκειμένη περίπτωση είναι και η μόνη "φωνή λογικής" που δεν χάβει με τη μία τα λόγια της Νταίζης ! Και γιατί να το κάνει άλλωστε ? Να βασιστεί στο "λόγο της τιμής της" ??? gelio

Εδώ δεν ξέρει η ίδια ποιανού είναι το παιδί και το πασάρει κάθε βδομάδα σε όποιον τη βολεύει !!
Τη μια είναι του πατριού για να μας γράψει και την περιούσια (είδατε ε, γράφω ΜΑΣ γιατί σαν δικό μου άνθρωπο τη νιώθω τη Νταιζούλα βρε ! gelio ), τη μία τώρα που χάσαμε το Ρούσσο από δικηγόρο το πασάρουμε στο Λουκά που είναι έντιμος και θα διεκδικήσει το "παιδί τους" για εκείνη !!! Αναλόγως με το τί την συμφέρει κάθε εβδομάδα θα μας βγάλει στη φόρα και κανα-δυο πατεράδες ακόμα ! xaxa

Και για να ξαναγυρίσω στη Νόρα, στη σκηνή της με τη Μελίτα ήταν υπέροχη ενώ η Παππά ήταν αρκετά κατώτερη...

Τίποτα άλλο γιατί αυτά ήταν τα σημαντικότερα και επειδή σίγουρα σας κούρασα ....

Σήμερα δεν σχολιάζω.. Η Γιούλη με κάλυψε απόλυτα καθώς και κάποιοι από τους προηγούμενους..

Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι απόλαυσα πολύ και τη σκηνή με την Αμαλία όταν γέλαγε σαν την τρελή που της είπε η Μελίτα τα καθέκαστα, αλλά και τη σκηνή του Χρήστου μου που το πουλάκι μου φάνηκε απίστευτα πόσο εξεπλάγει!!! Καταπληκτικός!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από manos+eva Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 3:11 pm

Μολις ειδα το επεισοδιο!!!!! Ξυλα και Σταυρου φοβεροι : respect : Ειδικα η Ξυλα εκει που φωναξε με πιο δικαιωμα........ή εκει που ειπε για την σταγονα!!!!!!Ποσο την λυπηθηκα την καημενη!!! Και την Νορα την λυπηθηκα πανω κι αυτη που καταλαβε οτι ειναι ερωτευμενη με τον Λουκα της ηρθε κεραμιδα απο το πρωτο τραπεζι πιστα Grrr
ΥΓ: Αν ειχα μπροστα μου τον Στεφανο θα τον σκοτωνα στην κυριολεξια fight
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 3:40 pm

e]]stefanos-melita έγραψε:[/b]
ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΥΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ..ΠΟΛΥΥΥΥ ΟΜΩΣ! ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΕΜΕΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΖΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ! ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ! ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ! Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΝ ΕΝΙΩΘΕ ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ Κ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ, ΣΚΑΣΙΛΑ ΤΗΣ! ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΓΩΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΗΣ, ΜΕΤΑ ΑΠ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΓΙ ΑΥΤΗΝ(Κ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΕΛΙΤΑ, ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΕΔΩΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, Κ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΘΑ ΤΙΜΟΥΣΕ 1000% ΤΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΟΥ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΣ! ΤΟ ΠΟΣΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΟ ΣΤΕΦ ΤΣΑΚΙΣΕ ΑΥΤΗ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΛΕ! ΤΟ ΝΙΚΟΛΑ? ΤΗ ΔΑΦΝΗ? ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ, ΠΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ Κ ΔΕ ΜΙΛΟΤΑΝ,ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ Κ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ, ΕΙΠΕ ΑΠΛΩΣ "ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΩΡΙΣ" Κ ΕΤΡΕΞΕ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ!! Η ΦΙΛΟΣΤΟΡΓΗ ΜΑΜΑ!(ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛ) ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΣΠΑΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ, ΜΕΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 15 ΕΤΩΝ! ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΑΙΩΝΕΣ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ, ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΣΘΗΤΗ Κ ΔΥΣΤΥΧΗΣ..

Κ ΑΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ Η ΣΩΣΤΗ ΤΑ ΧΕ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ. ΑΣ ΔΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ, Κ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΠΤΑΙΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ! ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ Κ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ..
ΩΡΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ, Κ Ο ΣΤΕΦ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΘΑ ΕΠΕΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΑ.ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, Κ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΤΗ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ! ΝΑΙ ΠΟΝΕΣΕ Κ ΑΥΤΗ. ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΚΕΦΤΗΞΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΑΥΤΗ ΠΟΝΑΕΙ, ΑΥΤΗ "ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ"! ΚΑΘΗΣΕ ΕΣΤΩ Κ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΝΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΣΤΕΦ? ΤΙ ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ?

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΖΗΤΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΝΑΙ. ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ, Κ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΕΤΣΙ, ΒΙΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ! ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦ?
ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛ, ΝΑΙ.ΑΛΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ, ΜΕ ΟΣΑ ΤΡΑΒΗΞΕ, ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ! ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ, ΟΥΤΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ. ΚΑΘΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ Κ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΑΨΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ!

Απαντάω εδώ για να μη τρώμε στις δημοσιέυσεις χώρο.

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα! Δεν φέρθηκε καλά ο Στέφανος στην Εύα από την άποψη ότι της είπε ψέμματα σε πολλά κι βαριέμαι να τα ξαναγράψω. Αλλά ούτε η Εύα φέρθηκε εντάξει στον Στέφανο από τότε στο Παρίσι, που δεν γνώριζε για εκδίκηση. Τα είχε μαζί του και τον παράτησε για τον Μάνο που ήξερε ότι ήταν παντρεμένος με παιδί μια μέρα πρίν τον γάμο.Προτίμησε τον Μάνο που της έταζε γυάλινους πύργους από καθαρή εμμονή μαζί του. Μετά, που γύρισε ο Στέφανος, πήγε μαζί του για να την βοηθήσει να εκδικηθεί τον Μάνο. Αντί να πάει στο παιδί της.Πάλι από εμμονή για τον Μάνο.Δεν λέω ότι δεν είχαν αισθήματα ο ένας για τον άλλον, πάντως έρωτα με τη καμία δύναμη. Ούτε η Εύα για τον Στέφανο, ούτε ο Στέφανος για την Εύα. Βασικά και οι 2 χρησημοποίησαν ο ένας τον άλλον σε αυτήν την σχέση. Αλλά σαφώς ο Στέφανος της έδωσε πάρα πολλά ενώ αυτή τίποτα.

Όσο για την Εύα, το μεγάλο της πρόβλημα είναι ότι μονίμως θέλει κάποιον για στήριξη. Πίστευε ότι ο Στέφανος είναι διαφορετικός από τον Μάνο.Και είναι!Αν μη τι άλλο έχει περάσει πολλά και είναι ευαίσθητος. Αλλά αυτόν τον "διαφορετικό" δεν κοίταξε να τον διαφυλάξει ούτε τότε, ούτε τώρα. Πολύ άσχημο να λέει στον Στέφανο να μην φύγει, μόνο και μόνο γιατί τον θέλει εδώ γύρω για ασφάλεια.Δεν τον παντρεύτηκε γιατί κατά βάθος θέλει τον Μάνο.Αλλά τον ήθελε και τον Στέφανο απλά για να έχει για προστασία και ασφάλεια. Ας πάρει έναν σεκιουριτά τότε. Μου αρέσει που ο Στέφανος αφού είδε και την δεύτερη απόρριψη,αποφάσισε να τελειώνει μαζί της και φυσικά σταμάτησε να την προστατεύει κιόλας.Φυσικό επακόλουθο. Μα για αυτό ήθελε να την έχει κοντά του, είχε πεί στον Χρήστο.Περίμενε να τον παντρευτεί για να μην την πάρει η μπάλα. Μπορεί να μην φέρθηκε και τελείως σωστά, αλλά την Εύα δεν την πείραξε. Ίσα ίσα είχε πάντα την πόρτα του ανοιχτή για αυτήν όποτε τον χρειαστεί. Σε αντίθεση με τον Μάνο που της φέρθηκε αισχρά. Χτες μαθαίνει στην ουσία την συνταρακτική αλήθεια για τον Στέφανο, και αντί να προσπαθήσει να μπεί έστω και λίγο στην θέση του, και να καταλάβει τι σταυρό κουβαλάει αυτός ο άνθρωπος, το μόνο που την ένοιαξε είναι ότι της είπε ψέμματα. Και δεν ακουσε καν τους λόγους.Της έκανε μια αποκάλυψη για την ζωή του και κλονίστηκε που της χάλασε τον γάμο με τον Μάνο.Δεν την είδα να κλονίζεται όμως με το πόσο κάθαρμα είναι ο καρμικός της έρωτας ο Μάνος. Γιατί αν της διαφεύγει, ο Μάνος έβαλε και πάλι το χεράκι του. Αμέσως χτες να τον δικαιολογήσει " Άρα είχε δίκιο ο Μάνος" και μετά φώναξε κιόλας " αν αυτό το ψέμα είναι όλη μου η ζωή"; Ε μείνε με το ψέμα τότε! Να δούμε τι θα καταλάβεις ; Δεν της αξίζει της Εύας ο Στέφανος. Δεν ήταν απόλυτα σωστός μαζί της αλλά τουλάχιστον είχε κάποιον σοβαρό λόγο να της κρύψει την αλήθεια. Εγώ δεν θεωρώ ότι πρόδωσε την Εύα ο Στέφανος.Την αλήθεια της την είπε. Τώρα αν αυτή τόσα χρόνια δεν μπήκε καν στον κόπο να τον καταλάβει έστω και λίγο και να δεί ποιος είναι ( μιας και έχουν ιστορία) δεν της φταίει ο Στέφανος. Είπε στην μάνα του ότι και ο ίδιος δεν την άφηνε να γίνει η γυναίκα της ζωής του, αλλά δεν είδα και καμία προσπάθεια από την Εύα να πλησιάσει και να καταλάβει τον Στέφανο. Αυτή έχει ένα όνομα στο μυαλό της ΜΑΝΟΣ.Φάνηκε από χτες κιόλας, αμέσως να τον δικαιολογήσει λες και παραγράφονται όλα τα άλλα τέρατα που της έκανε. Πιστεύω ότι για αυτό δάκρυσε ο Στέφανος από αδικία και φυσικά πιστεύω ότι η Εύα ήταν και αυτή άδικη μαζί του.

Όσο για τον κλονισμό της,πολύ λογικό να το πάρει όλο αυτό στραβά αλλά υπάρχουν και χειρότερα.Οι φίλοι της ας την πάνε σε έναν ειδικό αν είναι τόσο ευαίσθητη. Οι άλλοι πέρσυ που τους διέλυσε και έχουν περάσει τόσα τι ήταν; Οι αναίσθητοι; Δεν το νομίζω. ας κοιτάξει το παιδί της καλύτερα γιατί κάτι μου λέει τώρα ότι θα τα στραβά του Μάνου θα τα δεί πάλι καλά μόνο και μόνο επειδή την " πρόδωσε ο Στέφανος" και τη βλέπω να γυρνάει πάλι σε αυτόν.

Και εγώ υποστηρίζω Στέφανο σε αυτό το θέμα ακόμα και να μην σταματούσε για χάρη της Μελίτας έχει δίκιο ο άνθρωπος.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Πεμ Δεκ 17, 2009 3:47 pm

ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ Η ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΧΑΛΙΑ. ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ.

ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΘΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΓΚΑΡΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΡΩ. ΜΕ ΦΩΝΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΠΛΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΥΣΤΕΡΙΚΗ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΟΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ, ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ, ΤΟ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ. ΤΗΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΕ. ΠΟΣΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ? ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΓΕΡΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΤΑΕΙ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΛΑΖΑΡΙΔΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης