Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

+25
anna90
zimotari
nikidanis
charmie258
viviP
mimi
almaresi
aggeliki
Καρ-Mik
ermioni2
panda
Ntinaki1
DESPOINA
jim7
xristina79
stefanos-melita
Dorina <3 Πέτρος
Pennaki.......!!
evanna
hionati
KonstantinaA
loukasnora
loukakos
konstantina
Clarabelle
29 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap3%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap27%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 27% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap37%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 37% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap7%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 30
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Δεκ 21, 2009 8:41 am

Δεν έχω πρόβλημα με το ζευγάρι! Λατρεύω τα παραμύθια αλλά, για να παραμυθιαστώ θέλω να δώ το παραμύθι από την αρχή και όχι από την μέση!
Είδα ένα τσακωμό, ένα φιλί και ένα κρεβάτι και μιλάνε για έρωτα! Θα το καταλάβαινα αν μιλούσαν για έλξη,για πάθος αλλά,για έρωτα πάει πολύ!
Ο Στέφανος μέσα σε μια βραδιά θα ξεχάσει την εκδίκηση που ετοίμαζε για χρόνια,θα ξεχάσει και μάνα , πατέρα και θα αρνηθεί και τον έρωτά του για την Μελίτα για να μην πληγώσει την Εύα,που δεν είναι και ερωτευμένος μαζί της, αλλά, για να πληγώσει και να προδώσει την μάνα του είναι λογικό!
Η ιστορία μπάζει από παντού!Ας τον χώριζαν με την Εύα, να έβαζε κ Πέτρο-Μάνο στην φυλακή!Να βλέπαμε στο διάστημα αυτό ότι κάτι υπάρχει στην ατμόσφαιρα με Μελίτα, να μάθαινε κι αύτη ποιος είναι κ μετά ας κάναν ότι θέλαν!Και μη μου πείτε ότι η ιστορία θα τελείωνε εκεί, γιατί τα ίδια εμπόδια που θα έχουν τώρα θα είχαν κ τότε..την Καρτάλω!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Δεκ 21, 2009 10:43 am

almaresi έγραψε:Καλά, δεν σας άρεσε το σημερινό επεισόδιο???
(εγώ θα σας τρελάνω!!!)

Σοβάρα, εμένα μου άρεσε πολύ. Ήταν τόσο σουρεαλιστικό που πέθανα στο γέλιο...

Δύο σχόλια έχω μόνο:
1. Στη συζήτηση Πέτρου-Μάνου ακούμε ότι η ιστορία με τα μπρελόκ χρήζει διερεύνησης, ο Μάνος αναφέρει ότι το μπρελόκ το χάρισε στη μητέρα του μια φίλη της και ο Πέτρος λέει ότι αυτή η φίλη ειναι προφανώς (??????????) η Αντιγόνη. Και μπορεί προβλήματα μνήμης να έχω, αλλά οπωσδήποτε θυμάμαι επειδή μου 'χε κάνει μεγάλη εντύπωση ότι οι οικογένειες των Λαζαρίδη και Λύτρα-Ρούσου δεν είχαν σχέση, ακριβώς αυτό που είχε ειπώθει είναι ότι "ο Λαζαρίδης δεν μιλούσε ποτέ για την οικογένειά του, ούτε κι εμείς βέβαια" - Petros' speaking... Δεν γνώριζαν δηλαδή αν ο κυρ Σπύρος είχε παιδιά, αλλά ότι Όλγα και Αντιγόνη ήταν φίλες τους φαίνεται normal???
Κι αυτός ο Πέτρος σήμερα πουλιά στον αέρα έπιανε... όλα τα κατάλαβε με την πρώτη...

2. Δεν αντιλαμβάνομαι προς τι τόση εμπάθεια για την επίμαχη τετράδα... Ευτυχώς που δεν υπάρχουν fan και του "Μάνος-Μελίτα" δηλαδή...
Εγώ πάντως τον Στέφανο τον καταλαβαίνω. Πώς είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι θα μπορούσε να πει στην Εύα για τον Μάνο??? Κατ' αρχήν δεν είναι ο τύπος που θα έλεγε "ορίστε η αλήθεια... σε ακούω αγάπη μου... τι να κάνω? τι θα κάνεις εσύ?" Και κατά δεύτερον, είναι λάθος να πιστεύουμε πάντα ότι όλα γυρίζουν γύρω από την αγάπη - την αγάπη-έρωτα εννοώ. Ο Στέφανος έχει έναν σκοπό να εκπληρώσει, όλη του η ζωή περιστρέφεται γύρω από αυτό. Και όσον αφορά την αγάπη του - τις "αγάπες" του τώρα πια - προσπαθώντας να τα ισορροπήσει όλα τα κάνει εν τέλει "σκατά". Για να είσαι σωστός και να μην πληγώνεις αυτούς που αγαπάς, κανέναν από όσους αγαπάς όπως νομίζω θα 'θελε εκείνος, θα πρέπει όλοι αυτοί να μην έχουν αντικρουόμενα συμφέροντα και επιθυμίες. Αυτό δεν συμβαίνει, εκείνος είναι χίλια κομμάτια κι έτσι δεν βοηθά τελικά κανέναν, ούτε καν τον ίδιο του τον εαυτό.



Δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου ,βλέπω τα επισόδια πολύ αργότερα και δεν προλαβαίνω να σχολιάσω on time

Αλλά βρε παιδιά , θα συμφωνήσω απολυτα με almaresi , κι εγω δεν αντιλαμβάνομαι προς τι η τόση εμπάθεια για την τετραδα -
και για να μην επαναλαμβανομαι Agree με την παραπανω ανάλυση για το Στεφανο -ακριβώς έτσι τον βλέπω κι εγω

Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά

Οσο για το χαρακτήρα της Ευας , ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσετε ,αλλα τον βρίσκω τόσο προβληματικό και αδύναμο που δεν μπορώ να ταυτιστώ μαζί της . Φταιει όλο το περιβάλλον της γι αυτό -απο τη μητερα της και τους φιλους της μέχρι το Μάνο και το Στεφανο -αλλα φταίει και η ίδια παρα πολύ
Δεν αντέχω άλλο κλάμα ,κλονισμούς ,μιζερια και αναποφασιστικότητα σ αυτό το χαρακτήρα
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 10:49 am

Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά


Θα συμφωνήσω ως προς το σκέλος της εκδίκησης και θα διαφωνήσω ως προς τη συμπεριφορά του απέναντι στην Εύα.
Εκδικείται για τους γονείς του και ας πούμε οτι μέχρι εκεί έχει λόγους.
Αν όμως δεν εκδικείται και την Εύα η συμπεριφορά του ήταν άθλια. Στο όνομα της αγάπης της έκανε οτι κι ο Μάνος στη μητέρα του.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Δεκ 21, 2009 11:07 am

Clarabelle έγραψε:
Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά


Θα συμφωνήσω ως προς το σκέλος της εκδίκησης και θα διαφωνήσω ως προς τη συμπεριφορά του απέναντι στην Εύα.
Εκδικείται για τους γονείς του και ας πούμε οτι μέχρι εκεί έχει λόγους.
Αν όμως δεν εκδικείται και την Εύα η συμπεριφορά του ήταν άθλια. Στο όνομα της αγάπης της έκανε οτι κι ο Μάνος στη μητέρα του.

Δεν διαφωνώ καθόλου - είναι τελείως λάθος στη συμπεριφορά του ως προς την Ευα - για μένα δεν μπορείς να επιβάλλεις με κανένα τρόπο " το καλό του" σε κάποιον
Παρόλα αυτα και πάλι θεωρώ ότι τα κίνητρά του κι εδω δεν έχουν σχέση με τα κίνητρα του Μανου - μη ξεχνάς ότι και ο ίδιος έχει περασει μάλλον άσχημα παιδικά -εφηβικά χρόνια .Οπότε δεν τον δικαιολογώ , αλλά ας πουμε ότι τον καταλαβαίνω
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 11:12 am

Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά


Θα συμφωνήσω ως προς το σκέλος της εκδίκησης και θα διαφωνήσω ως προς τη συμπεριφορά του απέναντι στην Εύα.
Εκδικείται για τους γονείς του και ας πούμε οτι μέχρι εκεί έχει λόγους.
Αν όμως δεν εκδικείται και την Εύα η συμπεριφορά του ήταν άθλια. Στο όνομα της αγάπης της έκανε οτι κι ο Μάνος στη μητέρα του.

Δεν διαφωνώ καθόλου - είναι τελείως λάθος στη συμπεριφορά του ως προς την Ευα - για μένα δεν μπορείς να επιβάλλεις με κανένα τρόπο " το καλό του" σε κάποιον
Παρόλα αυτα και πάλι θεωρώ ότι τα κίνητρά του κι εδω δεν έχουν σχέση με τα κίνητρα του Μανου - μη ξεχνάς ότι και ο ίδιος έχει περασει μάλλον άσχημα παιδικά -εφηβικά χρόνια .Οπότε δεν τον δικαιολογώ , αλλά ας πουμε ότι τον καταλαβαίνω


Kαταλαβαίνω με ποιά έννοια το λες.
Αλλά η Εύα έχει ζήσει ότι χειρότερο μπορεί να βιώσει ένα κορίτσι στην παιδική και την εφηβική του ηλικία και ο Στέφανος το ήξερε. Το να της κάνει κι εκείνος κακό ήταν άθλιο. Δεν μπορούμε να δίνουμε δικαιολογητικά στον έναν και στον άλλον να καταλογίζουμε τα πάντα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Δεκ 21, 2009 11:23 am

Aν είναι ποτέ δυνατόν! 13 σελίδες σχολιασμό που να τις προλάβω καλε??? Θα σας ποστάρω τον δικό μου και θα σας διαβάζω μετα χιχιχι

Σε γενικές γραμμές το επεισόδιο ήταν καλό αλλα μάλλον έχω ξενερώσει ελαφρώς με τη σειρά και αυτό το κατάλαβα καθώς έχασα το επεισόδιο τηε Παρασκευής και ενώ το βρήκα να με περιμένει από την Παρασκευή το βράδυ κιόλας πάνω στο γραφείο μου, δεν καιγόμουν να το δω.. Το είδα σήμερα το πρωί κι αυτό για τη Νόρα / το Λουκά και το Μήτσουλα χαχαχαχαχαχα

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Δεκ 21, 2009 11:31 am

Clarabelle έγραψε:
Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά


Θα συμφωνήσω ως προς το σκέλος της εκδίκησης και θα διαφωνήσω ως προς τη συμπεριφορά του απέναντι στην Εύα.
Εκδικείται για τους γονείς του και ας πούμε οτι μέχρι εκεί έχει λόγους.
Αν όμως δεν εκδικείται και την Εύα η συμπεριφορά του ήταν άθλια. Στο όνομα της αγάπης της έκανε οτι κι ο Μάνος στη μητέρα του.

Δεν διαφωνώ καθόλου - είναι τελείως λάθος στη συμπεριφορά του ως προς την Ευα - για μένα δεν μπορείς να επιβάλλεις με κανένα τρόπο " το καλό του" σε κάποιον
Παρόλα αυτα και πάλι θεωρώ ότι τα κίνητρά του κι εδω δεν έχουν σχέση με τα κίνητρα του Μανου - μη ξεχνάς ότι και ο ίδιος έχει περασει μάλλον άσχημα παιδικά -εφηβικά χρόνια .Οπότε δεν τον δικαιολογώ , αλλά ας πουμε ότι τον καταλαβαίνω


Kαταλαβαίνω με ποιά έννοια το λες.
Αλλά η Εύα έχει ζήσει ότι χειρότερο μπορεί να βιώσει ένα κορίτσι στην παιδική και την εφηβική του ηλικία και ο Στέφανος το ήξερε. Το να της κάνει κι εκείνος κακό ήταν άθλιο. Δεν μπορούμε να δίνουμε δικαιολογητικά στον έναν και στον άλλον να καταλογίζουμε τα πάντα.


Συμφωνώ για την Ευα και αυτό που της καταλογίζω είναι όχι τα λάθη της , αλλα η συνεχιζόμενη αδυναμία του χαρακτήρα της , μετα απο όλα αυτα τα λάθη .Οσο για το Στεφανο ,δεν πιστευω ότι αν συνειδητοποιούσε ότι της κάνει κακό θα συνέχιζε και πιστευω ότι εκεί βρίσκεται η διαφωνία μας -Εκείνος νόμιζε ότι έπρεπε να την προστατεψει με οποιοδήποτε τρόπο για να την κάνει να καταλαβει το λάθος της .Τώρα μετα την αποκάλυψη της αλήθειας συνηδειτοποίησε ότι την τσάκισε .Οχι βεβαια ότι αυτό δικαιολογεί ότι έγινε -
Οσο για το πως μεγαλωσε ο Στεφανος ,εξακολουθώ να πιστευω ,απο τα μεχρι τώρα ,ότι στη ζωή του το μόνο που γνώρισε είναι ντροπή και πόνος για ένα πατερα που αυτοκτόνησε , και για μια μάνα που μπήκε στη φυλακή και στο ψυχιατρείο , μίσος για αυτους που τον έφεραν σ αυτη τη θέση και παρα πολύ μοναξιά χωρίς καθόλου φιλους που να τον αγαπούν και να τον εκτιμούν .
Σε πλήρη αντιθεση με το Μάνο , που είχε τα πάντα εν αφθονία -χρήματα ,δοξα δυναμη, αγαπη ,έρωτα ,οικογενεια ,παιδιά και παρολαυτα έγινε αυτός που έγινε
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από anna90 Δευ Δεκ 21, 2009 11:37 am

Οσο για το Στεφανο ,δεν πιστευω ότι αν συνειδητοποιούσε ότι της κάνει κακό θα συνέχιζε και πιστευω ότι εκεί βρίσκεται η διαφωνία μας -Εκείνος νόμιζε ότι έπρεπε να την προστατεψει με οποιοδήποτε τρόπο για να την κάνει να καταλαβει το λάθος της .Τώρα μετα την αποκάλυψη της αλήθειας συνηδειτοποίησε ότι την τσάκισε .Οχι βεβαια ότι αυτό δικαιολογεί ότι έγινε -

Εγώ εδώ διαφωνώ.. Όσο και αδύναμος να είναι κανείς δεν έχει το δικαίωμα στο όνομα της προστασίας να καθορίζει τη ζωή του....
Όπως του φώναξε και η Εύα :"με ποιο δικαίωμα".. Δικιά της είναι η ζωή δικά της και τα λάθη..
Οι απειλές για το γάμο της και τα αγκάθινα στεφάνια την οδήγησαν και τότε σε κλονισμό...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την anna90 στις Δευ Δεκ 21, 2009 11:37 am, 1 φορά
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 11:37 am


Για το Μάνο θα συμφωνήσω απόλυτα.
Το χειρότερο για μένα που έχει συμβεί στη σειρά είναι η μετάλλαξη των χαρακτήρων.
Αυτο που βλέπαμε όλη την περασμένη χρονιά ήταν ένας Μάνος με καλά και κακά στοιχεία.
Αυτό που είδαμε φέτος είναι το χειρότερο είδος άντρα.
Και δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Μάνος.
Οι τρείς ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειρας, αυτοί που ήταν εξαιρετικά πολυδιάστατοι άλλαξαν σε μια νύχτα.
Γνώριζα ένα Ρούσσο που κατά γενική ομολογία ήταν άνθρωπος με αίσθημα δικαίου και μου προέκυψε ασυνείδητος
Γνώριζα ένα Μάνο που είχε και κάποια καλά στοιχεία και τα έχασα
Γνώριζα μια Εύα που έκανε μικρά αλλά σταθερά βήματα συνεχώς προς τα εμπρός και ξαφνικά μου λένε είναι άρρωστη και δεν έχει ελπίδα ανάκαμψης.
Έβλεπα μια σειρά με έξι κεντρικούς ήρωες που φέτος μου προέκυψαν κομπάρσοι.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Δεκ 21, 2009 11:55 am

anna90 έγραψε:Οσο για το Στεφανο ,δεν πιστευω ότι αν συνειδητοποιούσε ότι της κάνει κακό θα συνέχιζε και πιστευω ότι εκεί βρίσκεται η διαφωνία μας -Εκείνος νόμιζε ότι έπρεπε να την προστατεψει με οποιοδήποτε τρόπο για να την κάνει να καταλαβει το λάθος της .Τώρα μετα την αποκάλυψη της αλήθειας συνηδειτοποίησε ότι την τσάκισε .Οχι βεβαια ότι αυτό δικαιολογεί ότι έγινε -

Εγώ εδώ διαφωνώ.. Όσο και αδύναμος να είναι κανείς δεν έχει το δικαίωμα στο όνομα της προστασίας να καθορίζει τη ζωή του....
Όπως του φώναξε και η Εύα :"με ποιο δικαίωμα".. Δικιά της είναι η ζωή δικά της και τα λάθη..
Οι απειλές για το γάμο της και τα αγκάθινα στεφάνια την οδήγησαν και τότε σε κλονισμό...

Αννα μου το ίδιο λεμε - συμφωνω ότι είναι λάθος ο Στεφανος- αυτό που λέω είναι τι πιστευε ο ίδιος ο Στεφανος , απο τη δική του πλευρά ( τουλάχιστον έτσι ερμηνεύω εγω τη σταση του μέχρι σήμερα - απο τις κουβεντες του με τη μανα του , το Χρήστο και την ίδια την Ευα)
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Δεκ 21, 2009 12:10 pm

Clarabelle έγραψε:
Για το Μάνο θα συμφωνήσω απόλυτα.
Το χειρότερο για μένα που έχει συμβεί στη σειρά είναι η μετάλλαξη των χαρακτήρων.
Αυτο που βλέπαμε όλη την περασμένη χρονιά ήταν ένας Μάνος με καλά και κακά στοιχεία.
Αυτό που είδαμε φέτος είναι το χειρότερο είδος άντρα.
Και δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Μάνος.
Οι τρείς ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειρας, αυτοί που ήταν εξαιρετικά πολυδιάστατοι άλλαξαν σε μια νύχτα.
Γνώριζα ένα Ρούσσο που κατά γενική ομολογία ήταν άνθρωπος με αίσθημα δικαίου και μου προέκυψε ασυνείδητος
Γνώριζα ένα Μάνο που είχε και κάποια καλά στοιχεία και τα έχασα
Γνώριζα μια Εύα που έκανε μικρά αλλά σταθερά βήματα συνεχώς προς τα εμπρός και ξαφνικά μου λένε είναι άρρωστη και δεν έχει ελπίδα ανάκαμψης.
Έβλεπα μια σειρά με έξι κεντρικούς ήρωες που φέτος μου προέκυψαν κομπάρσοι.


Σ αυτο δεν επιμενω γιατι δεν έβλεπα φανατικά τη σειρά απο την αρχή και μπορεί να μου ξεφευγουν πραγματα και καταστασεις
Ομως σε μερικους χαρακτηρες όπως του Μανου ,νομιζω ότι δεν υπαρχει μεταλλαξη αλλα φυσιολογική εξελιξη
Ενα παιδί ,που βιάζει την αγαπημένη του ,μια σταλια κοριτσακι, που μεγαλώνει απο το Λυτρα σαν αυτός και κανενας αλλος , που μεγαλώνοντας πλουτιζει με ατιμίες , που θεωρεί ότι η αγαπη των φιλων του και του ίδιου του αδελφού του είναι κατακτηση του και την εκμεταλλεύεται όπως τον βολευει και που τσακίζει τις 2 γυναικες της ζωή του ,όπως τον βολευει ε συγγνώμη που είναι η καλη πλευρά οεο!!!!
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από stefanos-melita Δευ Δεκ 21, 2009 12:19 pm

Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Θα προσθέσω όμως ότι με τπτ δεν τον συγκρίνω με το Μάνο - για μένα οι προθεσεις που σε οδηγουν για να κανεις μια πράξη, έχουν μεγάλη βαρύτητα στη ζυγαριά


Θα συμφωνήσω ως προς το σκέλος της εκδίκησης και θα διαφωνήσω ως προς τη συμπεριφορά του απέναντι στην Εύα.
Εκδικείται για τους γονείς του και ας πούμε οτι μέχρι εκεί έχει λόγους.
Αν όμως δεν εκδικείται και την Εύα η συμπεριφορά του ήταν άθλια. Στο όνομα της αγάπης της έκανε οτι κι ο Μάνος στη μητέρα του.

Δεν διαφωνώ καθόλου - είναι τελείως λάθος στη συμπεριφορά του ως προς την Ευα - για μένα δεν μπορείς να επιβάλλεις με κανένα τρόπο " το καλό του" σε κάποιον
Παρόλα αυτα και πάλι θεωρώ ότι τα κίνητρά του κι εδω δεν έχουν σχέση με τα κίνητρα του Μανου - μη ξεχνάς ότι και ο ίδιος έχει περασει μάλλον άσχημα παιδικά -εφηβικά χρόνια .Οπότε δεν τον δικαιολογώ , αλλά ας πουμε ότι τον καταλαβαίνω


Kαταλαβαίνω με ποιά έννοια το λες.
Αλλά η Εύα έχει ζήσει ότι χειρότερο μπορεί να βιώσει ένα κορίτσι στην παιδική και την εφηβική του ηλικία και ο Στέφανος το ήξερε. Το να της κάνει κι εκείνος κακό ήταν άθλιο. Δεν μπορούμε να δίνουμε δικαιολογητικά στον έναν και στον άλλον να καταλογίζουμε τα πάντα.


Συμφωνώ για την Ευα και αυτό που της καταλογίζω είναι όχι τα λάθη της , αλλα η συνεχιζόμενη αδυναμία του χαρακτήρα της , μετα απο όλα αυτα τα λάθη .Οσο για το Στεφανο ,δεν πιστευω ότι αν συνειδητοποιούσε ότι της κάνει κακό θα συνέχιζε και πιστευω ότι εκεί βρίσκεται η διαφωνία μας -Εκείνος νόμιζε ότι έπρεπε να την προστατεψει με οποιοδήποτε τρόπο για να την κάνει να καταλαβει το λάθος της .Τώρα μετα την αποκάλυψη της αλήθειας συνηδειτοποίησε ότι την τσάκισε .Οχι βεβαια ότι αυτό δικαιολογεί ότι έγινε -
Οσο για το πως μεγαλωσε ο Στεφανος ,εξακολουθώ να πιστευω ,απο τα μεχρι τώρα ,ότι στη ζωή του το μόνο που γνώρισε είναι ντροπή και πόνος για ένα πατερα που αυτοκτόνησε , και για μια μάνα που μπήκε στη φυλακή και στο ψυχιατρείο , μίσος για αυτους που τον έφεραν σ αυτη τη θέση και παρα πολύ μοναξιά χωρίς καθόλου φιλους που να τον αγαπούν και να τον εκτιμούν .
Σε πλήρη αντιθεση με το Μάνο , που είχε τα πάντα εν αφθονία -χρήματα ,δοξα δυναμη, αγαπη ,έρωτα ,οικογενεια ,παιδιά και παρολαυτα έγινε αυτός που έγινε

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΕΛΥΑ Κ ΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ,ΣΕ 5-6 ΠΟΣΤ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.. Η ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ, Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ, ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ..ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ, ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ..
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Δεκ 21, 2009 12:24 pm

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΕΛΥΑ Κ ΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ,ΣΕ 5-6 ΠΟΣΤ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.. Η ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ, Η ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ, ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ..ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ, ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ..

Και γιατί αυτό δε το έκανε νωριτερα?Γιατί περίμενε τον γάμο?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 12:25 pm

Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Για το Μάνο θα συμφωνήσω απόλυτα.
Το χειρότερο για μένα που έχει συμβεί στη σειρά είναι η μετάλλαξη των χαρακτήρων.
Αυτο που βλέπαμε όλη την περασμένη χρονιά ήταν ένας Μάνος με καλά και κακά στοιχεία.
Αυτό που είδαμε φέτος είναι το χειρότερο είδος άντρα.
Και δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Μάνος.
Οι τρείς ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειρας, αυτοί που ήταν εξαιρετικά πολυδιάστατοι άλλαξαν σε μια νύχτα.
Γνώριζα ένα Ρούσσο που κατά γενική ομολογία ήταν άνθρωπος με αίσθημα δικαίου και μου προέκυψε ασυνείδητος
Γνώριζα ένα Μάνο που είχε και κάποια καλά στοιχεία και τα έχασα
Γνώριζα μια Εύα που έκανε μικρά αλλά σταθερά βήματα συνεχώς προς τα εμπρός και ξαφνικά μου λένε είναι άρρωστη και δεν έχει ελπίδα ανάκαμψης.
Έβλεπα μια σειρά με έξι κεντρικούς ήρωες που φέτος μου προέκυψαν κομπάρσοι.


Σ αυτο δεν επιμενω γιατι δεν έβλεπα φανατικά τη σειρά απο την αρχή και μπορεί να μου ξεφευγουν πραγματα και καταστασεις
Ομως σε μερικους χαρακτηρες όπως του Μανου ,νομιζω ότι δεν υπαρχει μεταλλαξη αλλα φυσιολογική εξελιξη
Ενα παιδί ,που βιάζει την αγαπημένη του ,μια σταλια κοριτσακι, που μεγαλώνει απο το Λυτρα σαν αυτός και κανενας αλλος , που μεγαλώνοντας πλουτιζει με ατιμίες , που θεωρεί ότι η αγαπη των φιλων του και του ίδιου του αδελφού του είναι κατακτηση του και την εκμεταλλεύεται όπως τον βολευει και που τσακίζει τις 2 γυναικες της ζωή του ,όπως τον βολευει ε συγγνώμη που είναι η καλη πλευρά οεο!!!!


Kι όμως πέρσυ είδαμε και την καλη πλευρά του Μάνου.
Τον είδαμε να σώζει την Δάφνη απ τη χρεωκοπία και ας μην ήξερε οτι είναι αδελφή του.
Μέχρι φέτος κανένας δεν μας είχε πει οτι ο Μάνος γνώριζε οτι το εργοστάσιο ευθυνόταν για τη μόλυνση που σκοτωνε παιδιά, αντίθετα τον είχαμε δει οταν αρρώστησε το παιδί του, να ζητάει να διορθωθούν όσα ίσως έφταιγαν.
Τον είδαμε να προσπαθεί να προστατεύσει τη Νόρα απ το Στέλιο και μάλιστα γνωρίζοντας οτι η Νόρα ευθυνόταν έμμεσα για την απαγωγή του παιδιού του.
Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά αυτό που βλέπαμε πέρσυ δεν ήταν σίγουρα ο Μάνος που είδαμε φέτος.
Σίγουρα θυμάμαι έναν άντρα που ενώ δεν έφταιγε για την πτώση της Αμαλίας απ τις σκάλες, δέχτηκε την τιμωρία επειδή κι ο ίδιος παραδέχτηκε οτι είχε πρόβλημα να διαχειριστεί το θυμό του οπότε ίσως και να του άξιζε.
Αυτός ο Μάνος που είδαμε φέτος ή μάλλον απ το τελευταίο επεισόδιο της περσυνής σεζόν οπότε μάλλον είχε παρθεί η απόφαση να αλλάξει η σειρά πρωταγωνιστή μας προέκυψε ξαφνικά.
Είναι δικαίωμα των σεναριογράφων να πάνε τους ήρωές του όπου εκείνοι θέλουν.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί όλο αυτό έπρεπε να δωθεί με τέτοιο απότομο τρόπο.
Καλώς ή κακώς παρακολουθήσαμε τη σειρά απ την αρχή και διαμορφώσαμε κάποια γνωμη για τους χαρακτήρες που ακυρώθηκε μέσα σε λιγότερο από πέντε επεισόδια.
Για να είμαι ξεκάθαρη δεν με ενοχλεί ο Σταύρου αντιθετα μου αρέσει τρελά. Καθόλου δεν με χαλάει να τον βλέπω στη σειρά, παράλληλα όμως θέλω να βλέπω και κάτι που να θυμίζει όσα ήξερα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Δεκ 21, 2009 12:39 pm

Ο Μάνος,πέρσυ τέτοια εποχή,είχε αρχίσει να βελτιώνεται κάπως. Έτσι έδειχνε. Μετά την αρρώστεια του παιδιού του έδειχνε μετανοιωμένος, με τύψεις. Νόμιζες ότι το πάθημα του έγινε μάθημα.Μάλιστα είχε πάρει το όπλο να σκοτωθεί στην ιδέα ότι θα πέθαινε η Νεφέλη, και τελευταία στιγμή τον έσωσε ο Λουκάς. Μετά που τον πήγαν στα δικαστήρια για βιαοπραγίες,νόμιζα ότι και αυτό το πάθημα του έγινε μάθημα. Βρήκε τον πατέρα του και την αδερφή του αλλά τελικά έμεινε ο ίδιος.Το έχω ξαναπεί. Όλα τα σοκ του και οι αλλαγές του κρατούν μία με δύο βδομάδες το πολύ και ξανά προς τη δόξα τραβά.
Έχει ζητήσει ποτέ μια συγνώμη στην Μελίτα; Όχι, ποτέ.
Έχει ζητήσει ποτέ μια συγνώμη στην Εύα; Που πήγε και της είπε "δεν σου ζητάω συγνώμη γιατί δεν θεωρώ ότι σε απάτησα". Και για όλα τα άλλα που της έχει κάνει;
Ζήτησε μια συγνώμη που εξαιτίας του πήγαν να πεθάνουν οι 4 κοπέλες;
Ζήτησε συγνώμη για τον Φώτη που άφησε τους άλλους να ζουν τόσα χρόνια στις τύψεις;
Έπεισε τους πάντες,πως όντως, δεν φανταζονταν με τον Ρούσσο ότι οι συνέπειες της μόλυνσης θα ήταν τόσο μεγάλες. Είχε ένα ατράνταχτο επιχείρημα ότι δεν θα έκανε κακό στο παιδί του (για το οποίο πήγε να τινάξει τα μυαλά του στον αέρα) και ότι δεν άκουσε τον Νικόλα γιατί νόμιζε πως το έκανε από κόντρα για την Εύα. Και τελικά αποδείχτηκε ότι και Μάνος και Ρούσσος ήξεραν και έκαναν τις πάπιες για τα συμφέροντα.
Τον θυμό του, τσάμπα τις δίκες, δεν τον ελέγχει. Φάνηκε, που πήγε να σκοτώσει τον Στέφανο.
Μυαλά δεν άλλαξε. Ακόμα και τώρα λέει ψέμματα σε όλους. Και λέει με θράσσος ότι κάποτε θα του ζητήσουν συγγνώμη που τον αδίκησαν.Αυτοί θα ζητήσουν συγγνώμη αν νοιώσουν ότι τον αδίκησαν. Αυτός θα ζητήσει; Ρίχνει τις ευθύνες μονίμως στους άλλους. Ακόμα και στη Μελίτα την επόμενη μέρα έριξε όλο το φταίξιμο, και όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν την κατηγορούσε ότι με σχέδιο του χάλασε τον γάμο. Την έκανε και ρεζίλι. Και τώρα που είναι στριμωγμένος από τον Στέφανο ίσως και να τον πιάσουν οι τύψεις του και να αρχίσει πάλι να το παίζει Ξανθόπουλος. Και όταν βγεί από αυτή τη κατάσταση τα ίδια θα κάνει. Πραγματικά του έχουν συμβεί τόσα και μυαλά δεν άλλαξε. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να συμβεί για να αλλάξει.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 12:45 pm

Ntinaki1 έγραψε:Ο Μάνος,πέρσυ τέτοια εποχή,είχε αρχίσει να βελτιώνεται κάπως. Έτσι έδειχνε. Μετά την αρρώστεια του παιδιού του έδειχνε μετανοιωμένος, με τύψεις. Νόμιζες ότι το πάθημα του έγινε μάθημα.Μάλιστα είχε πάρει το όπλο να σκοτωθεί στην ιδέα ότι θα πέθαινε η Νεφέλη, και τελευταία στιγμή τον έσωσε ο Λουκάς. Μετά που τον πήγαν στα δικαστήρια για βιαοπραγίες,νόμιζα ότι και αυτό το πάθημα του έγινε μάθημα. Βρήκε τον πατέρα του και την αδερφή του αλλά τελικά έμεινε ο ίδιος.Το έχω ξαναπεί. Όλα τα σοκ του και οι αλλαγές του κρατούν μία με δύο βδομάδες το πολύ και ξανά προς τη δόξα τραβά.
Έχει ζητήσει ποτέ μια συγνώμη στην Μελίτα; Όχι, ποτέ.
Έχει ζητήσει ποτέ μια συγνώμη στην Εύα; Που πήγε και της είπε "δεν σου ζητάω συγνώμη γιατί δεν θεωρώ ότι σε απάτησα". Και για όλα τα άλλα που της έχει κάνει;
Ζήτησε μια συγνώμη που εξαιτίας του πήγαν να πεθάνουν οι 4 κοπέλες;
Ζήτησε συγνώμη για τον Φώτη που άφησε τους άλλους να ζουν τόσα χρόνια στις τύψεις;
Έπεισε τους πάντες,πως όντως, δεν φανταζονταν με τον Ρούσσο ότι οι συνέπειες της μόλυνσης θα ήταν τόσο μεγάλες. Είχε ένα ατράνταχτο επιχείρημα ότι δεν θα έκανε κακό στο παιδί του (για το οποίο πήγε να τινάξει τα μυαλά του στον αέρα) και ότι δεν άκουσε τον Νικόλα γιατί νόμιζε πως το έκανε από κόντρα για την Εύα. Και τελικά αποδείχτηκε ότι και Μάνος και Ρούσσος ήξεραν και έκαναν τις πάπιες για τα συμφέροντα.
Τον θυμό του, τσάμπα τις δίκες, δεν τον ελέγχει. Φάνηκε, που πήγε να σκοτώσει τον Στέφανο.
Μυαλά δεν άλλαξε. Ακόμα και τώρα λέει ψέμματα σε όλους. Και λέει με θράσσος ότι κάποτε θα του ζητήσουν συγγνώμη που τον αδίκησαν.Αυτοί θα ζητήσουν συγγνώμη αν νοιώσουν ότι τον αδίκησαν. Αυτός θα ζητήσει; Ρίχνει τις ευθύνες μονίμως στους άλλους. Ακόμα και στη Μελίτα την επόμενη μέρα έριξε όλο το φταίξιμο, και όπου στεκόταν και όπου βρισκόταν την κατηγορούσε ότι με σχέδιο του χάλασε τον γάμο. Την έκανε και ρεζίλι. Και τώρα που είναι στριμωγμένος από τον Στέφανο ίσως και να τον πιάσουν οι τύψεις του και να αρχίσει πάλι να το παίζει Ξανθόπουλος. Και όταν βγεί από αυτή τη κατάσταση τα ίδια θα κάνει. Πραγματικά του έχουν συμβεί τόσα και μυαλά δεν άλλαξε. Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να συμβεί για να αλλάξει.


Ντίνα μου ακριβώς αυτό λέω κι εγώ
Άλλο Μάνο έβλεπα πέρσυ να έχει πάρει μαθήματα και να αλλάζει και άλλο μου παρουσίασαν φέτος.
Μόνο που έχω το ελάττωμα να θυμάμαι καλά και να ξέρω τι έβλεπα έναν ολόκληρο χρόνο. Όλα αυτά που του καταλογίζεις είναι πράγματα που μας δείχνουν στο β κύκλο. Όλα όσα λες στην αρχή είναι όσα βλέπαμε στον α κύκλο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Δεκ 21, 2009 12:47 pm

Μια ερώτηση η Μελίτα γιατί πήγε μαζί του? Και ξεχνας ότι ρεζίλι την έκανε ο στέφανος, αύτος έστειλε το μνμ! Και κάτι άλλο ο Στέφανος γιατί περιμενε τον γάμο για να σώσει την Εύα?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Δευ Δεκ 21, 2009 12:48 pm

ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από anna90 Δευ Δεκ 21, 2009 12:49 pm

DESPOINA έγραψε:Μια ερώτηση η Μελίτα γιατί πήγε μαζί του? Και ξεχνας ότι ρεζίλι την έκανε ο στέφανος, αύτος έστειλε το μνμ! Και κάτι άλλο ο Στέφανος γιατί περιμενε τον γάμο για να σώσει την Εύα?
Καλέ δεν φταίει η Μελίτα που πήγε με τον Μάνο... Το Μελιτάκι είναι βαθιά ερωτευμένο με όσους άντρες παίρνει δεύτερο χέρι από την Εύα, πρέπει να την δικαιολογούμε..(πλάκα κάνω φυσικά)...
Ο Στέφανος έστειλε το μήνυμα όντως αλλά και ο Μάνος έλεγε από δω και από κει ότι η Μελίτα τον παρέσυρε,σιγά βρε το 5χρονο...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την anna90 στις Δευ Δεκ 21, 2009 12:50 pm, 1 φορά
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 12:50 pm

i love petros\danis έγραψε:ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!


Καλά λέω εγώ οτι όλοι κάνουν βήματα χορού.
Ένα βήμα μπρος δύο πίσωTongue
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 21, 2009 12:51 pm

Clarabelle έγραψε:
i love petros\danis έγραψε:ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!


Καλά λέω εγώ οτι όλοι κάνουν βήματα χορού.
Ένα βήμα μπρος δύο πίσωTongue
Πες μου κάτι σου θυμίζει ο Πέτρος αυτόν που ήξερες;
Σε λίγο θα μας πούν οτι ο Μάνος και ο Ρούσσος γκρέμισαν τους δίδυμους πύργους
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Δευ Δεκ 21, 2009 12:54 pm

ΔΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΘΥΜΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕΙΟΝΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΣΑΝ ΠΕΤΡΟ!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Δεκ 21, 2009 12:54 pm

Καλά ο Μάνος είναι άκυρος αλλά, όχι κ να ξεχνάμε κ να θυμόμαστε ότι μας συμφέρει!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Δευ Δεκ 21, 2009 12:56 pm

ΣΥΜΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΤΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ!!!!ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από anna90 Δευ Δεκ 21, 2009 12:58 pm

Θα τον δείξουν να μετανοεί τώρα...!(όχι ότι αλλάζει κάτι)..
Πάντως ο Πέτρος θα είναι αμετανόητος... Και θα κάτσει να το παλέψει μέχρι τέλους...
Τιτανομαχεία...Πέτρου-Αντιγόνης..!! Palamakia
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης