Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap3%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap27%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 27% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap37%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 37% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap7%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 30

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 12:59 pm

despoina έγραψε:
Μια ερώτηση η Μελίτα γιατί πήγε μαζί του? Και ξεχνας ότι ρεζίλι την έκανε ο στέφανος, αύτος έστειλε το μνμ! Και κάτι άλλο ο Στέφανος γιατί περιμενε τον γάμο για να σώσει την Εύα?

Μεγάλο,τεράστιο λάθος και βλακεία της να πάει με τον Μάνο η Μελίτα. Όπως και να έχει, δεν πήγε ο Στέφανος να πεί την άλλη μέρα ότι ούτε λίγο ούτε πολύ η Μελίτα ήταν μια απελπισμένη που παρακάλεσε τον Μάνο. Ο Μάνος το έκανε λέγοντας ότι έκανε και "ψυχικό" και ότι αυτός δεν έφταιγε σε τίποτα. Και την έκανε ρεζίλι σε όλους.Ανέλαβε αυτός καμία ευθύνη;ΟΧΙ! Δύο ήταν εκείνη την νύχτα, δεν ήταν μόνη της η Μελίτα.Όσο για τον Στέφανο, αυτός από ότι κατάλαβα έστειλε το μήνυμα στην Εύα σε συνεργασία με τον Χρήστο. Προφανώς άκουσαν ότι ο Μάνος πάει στην Μελίτα και το έστειλαν ποντάροντας στην ανασφάλεια της Εύας για τον Μάνο. Και έπεσαν μέσα, γιατί η Εύα αμέσως πήγε να ελέγξει. Και έπεσαν μέσα γιατί όντως Μελίτα-Μάνος ήταν μαζί.
Το φάουλ του Στέφανου ήταν ότι στο αμάξι που έκλαιγε η Μελίτα πήγε να της ρίξει και την ευθύνη, και που ενώ ήξερε ότι δεν το έστειλε αυτή το μήνυμα, τόσο καιρό την άφησε να της το χρεώνουν όλοι αυτό. Μα για αυτό και όταν η Μελίτα μάθει την αλήθεια θα τον πάρει και θα τον σηκώσει.

Όσο για τον Στέφανο που περίμενε τον γάμο για να σώσει την Εύα, συμφωνώ.Ό,τι κακό της έκανε ο Μάνος της Εύας το έκανε και εκτος γάμου.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:00 pm

στον α κυκλο ο μανος ηταν πολυ ωμος και χειροτερος και απεναντι στην μελιτα και στην ευα
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:01 pm

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΞΕΙ Κ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΑ!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:05 pm

Clarabelle έγραψε:
Mafalda έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Για το Μάνο θα συμφωνήσω απόλυτα.
Το χειρότερο για μένα που έχει συμβεί στη σειρά είναι η μετάλλαξη των χαρακτήρων.
Αυτο που βλέπαμε όλη την περασμένη χρονιά ήταν ένας Μάνος με καλά και κακά στοιχεία.
Αυτό που είδαμε φέτος είναι το χειρότερο είδος άντρα.
Και δυστυχώς δεν είναι μόνο ο Μάνος.
Οι τρείς ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειρας, αυτοί που ήταν εξαιρετικά πολυδιάστατοι άλλαξαν σε μια νύχτα.
Γνώριζα ένα Ρούσσο που κατά γενική ομολογία ήταν άνθρωπος με αίσθημα δικαίου και μου προέκυψε ασυνείδητος
Γνώριζα ένα Μάνο που είχε και κάποια καλά στοιχεία και τα έχασα
Γνώριζα μια Εύα που έκανε μικρά αλλά σταθερά βήματα συνεχώς προς τα εμπρός και ξαφνικά μου λένε είναι άρρωστη και δεν έχει ελπίδα ανάκαμψης.
Έβλεπα μια σειρά με έξι κεντρικούς ήρωες που φέτος μου προέκυψαν κομπάρσοι.

Σ αυτο δεν επιμενω γιατι δεν έβλεπα φανατικά τη σειρά απο την αρχή και μπορεί να μου ξεφευγουν πραγματα και καταστασεις
Ομως σε μερικους χαρακτηρες όπως του Μανου ,νομιζω ότι δεν υπαρχει μεταλλαξη αλλα φυσιολογική εξελιξη
Ενα παιδί ,που βιάζει την αγαπημένη του ,μια σταλια κοριτσακι, που μεγαλώνει απο το Λυτρα σαν αυτός και κανενας αλλος , που μεγαλώνοντας πλουτιζει με ατιμίες , που θεωρεί ότι η αγαπη των φιλων του και του ίδιου του αδελφού του είναι κατακτηση του και την εκμεταλλεύεται όπως τον βολευει και που τσακίζει τις 2 γυναικες της ζωή του ,όπως τον βολευει ε συγγνώμη που είναι η καλη πλευρά οεο!!!!

Kι όμως πέρσυ είδαμε και την καλη πλευρά του Μάνου.
Τον είδαμε να σώζει την Δάφνη απ τη χρεωκοπία και ας μην ήξερε οτι είναι αδελφή του.
Μέχρι φέτος κανένας δεν μας είχε πει οτι ο Μάνος γνώριζε οτι το εργοστάσιο ευθυνόταν για τη μόλυνση που σκοτωνε παιδιά, αντίθετα τον είχαμε δει οταν αρρώστησε το παιδί του, να ζητάει να διορθωθούν όσα ίσως έφταιγαν.
Τον είδαμε να προσπαθεί να προστατεύσει τη Νόρα απ το Στέλιο και μάλιστα γνωρίζοντας οτι η Νόρα ευθυνόταν έμμεσα για την απαγωγή του παιδιού του.
Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά αυτό που βλέπαμε πέρσυ δεν ήταν σίγουρα ο Μάνος που είδαμε φέτος.
Σίγουρα θυμάμαι έναν άντρα που ενώ δεν έφταιγε για την πτώση της Αμαλίας απ τις σκάλες, δέχτηκε την τιμωρία επειδή κι ο ίδιος παραδέχτηκε οτι είχε πρόβλημα να διαχειριστεί το θυμό του οπότε ίσως και να του άξιζε.
Αυτός ο Μάνος που είδαμε φέτος ή μάλλον απ το τελευταίο επεισόδιο της περσυνής σεζόν οπότε μάλλον είχε παρθεί η απόφαση να αλλάξει η σειρά πρωταγωνιστή μας προέκυψε ξαφνικά.
Είναι δικαίωμα των σεναριογράφων να πάνε τους ήρωές του όπου εκείνοι θέλουν.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί όλο αυτό έπρεπε να δωθεί με τέτοιο απότομο τρόπο.
Καλώς ή κακώς παρακολουθήσαμε τη σειρά απ την αρχή και διαμορφώσαμε κάποια γνωμη για τους χαρακτήρες που ακυρώθηκε μέσα σε λιγότερο από πέντε επεισόδια.
Για να είμαι ξεκάθαρη δεν με ενοχλεί ο Σταύρου αντιθετα μου αρέσει τρελά. Καθόλου δεν με χαλάει να τον βλέπω στη σειρά, παράλληλα όμως θέλω να βλέπω και κάτι που να θυμίζει όσα ήξερα.

Ναι αλλα απο τη στιγμή που αποφασίσαν οι σεναριογραφοι να βάλουν κι άλλο πρωταγωνιστικό ρολο στη σειρά ,σίγουρα επρεπε να αλλαξουν οι χαρακτήρες. Ο χαρακτήρας του Μανου ήταν αυτός που εξελίχθηκε ομαλότερα κατα τη γνώμη μου γιατι παρόλα τα καλά που σίγουρα έκανε όπως τα περιγραφεις , τα κακά του ήταν πολύ περισσότερα και κατακριτέα . Γι αυτό και πολύ ευκολότερα τον εξέλιξαν έτσι σα χαρακτήρα οι σεναριογραφοι -προυπήρχε το υποβαθρο
Αλλωστε και στον α κύκλο-που δεν υπηρχε ο Σταυρου, ουτε η υπονοια ότι θα εμπαινε στη σειρα - σε σχεση με τους άλλους χαρακτήρες ο Μανος ήταν ο πιο κακός της υποθεσης
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:05 pm

i love petros\danis έγραψε:
ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!

Καλά! Θα επηρεάστηκε από τα Χριστούγεννα που έρχονται. Δεν είναι τίποτα θα του περάσει! Πριν ένα μήνα στην απαγωγή τις ευθύνες του ήθελε να αναλάβει...
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:06 pm

Θα τον δείξουν να μετανιώνει κ που κυλιόταν στα πατώματα με την Μελίτα?Κ άντε αυτός μετανιώνει, η Ευα πως ξεχνά αυτή την εικόνα?
Πως είναι δυνατόν να τον συγχωρέσει?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:10 pm

DESPOINA έγραψε:Θα τον δείξουν να μετανιώνει κ που κυλιόταν στα πατώματα με την Μελίτα?Κ άντε αυτός μετανιώνει, η Ευα πως ξεχνά αυτή την εικόνα?
Πως είναι δυνατόν να τον συγχωρέσει?
E αυτό δεν νομίζω να απασχολεί τους σεναριογράφους..!
Οι οποίοι βασίζονται στο ότι η Εύα είναι ανίατη περίπτωση και έτσι στις αρχές του 2010 θα τους δούμε αγκαλίτσα...!!!Δεν είναι τίποτα..Απλώς να γεμίσουν λίγο τα επεισόδια μωρέ..
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:11 pm

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΡΕΛΑ ΕΥΑ Κ ΜΑΝΟΣ ΠΛΑΣΜΕΝΟΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:12 pm

Δεν ξέρω αν θα ξεπεράσει ποτέ αυτή την εικόνα η Εύα. Αλλά από τα παρακάτω δημοσιεύματα θα ξαναπάει μαζί του. Βέβαια την ίδια εικόνα είχε δει κάποτε και η Μελίτα live. Δεν το ξεπέρασε, και δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσει ποτέ αυτό η Εύα, αλλά έχει καταπιεί και πολύ χειρότερα... όπως έναν βιασμό. Αφού μετά από βιασμό,συνέχισε να είναι μαζί του, το ότι τον είδε να κάνει έρωτα με τη Μελίτα είναι λίγο πιο "ελαφρύ" από αυτό. Όπως και να έχει θα ξαναπάει μαζί του.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Mafalda Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:15 pm

anna90 έγραψε:Θα τον δείξουν να μετανοεί τώρα...!(όχι ότι αλλάζει κάτι)..
Πάντως ο Πέτρος θα είναι αμετανόητος... Και θα κάτσει να το παλέψει μέχρι τέλους...
Τιτανομαχεία...Πέτρου-Αντιγόνης..!! Palamakia

Αυτό κι αν είναι τιτανομαχεία door Πέτρος vs Αντιγόνης
Κατρανίδης -καταπληκτικός αλλα και η Αντιγόνη - τετοια μανα νάχεις να πορευεσαι
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:15 pm

Ntinaki1 έγραψε:Δεν ξέρω αν θα ξεπεράσει ποτέ αυτή την εικόνα η Εύα. Αλλά από τα παρακάτω δημοσιεύματα θα ξαναπάει μαζί του. Βέβαια την ίδια εικόνα είχε δει κάποτε και η Μελίτα live. Δεν το ξεπέρασε, και δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσει ποτέ αυτό η Εύα, αλλά έχει καταπιεί και πολύ χειρότερα... όπως έναν βιασμό. Αφού μετά από βιασμό,συνέχισε να είναι μαζί του, το ότι τον είδε να κάνει έρωτα με τη Μελίτα είναι λίγο πιο "ελαφρύ" από αυτό. Όπως και να έχει θα ξαναπάει μαζί του.

Τελικά και συ βιασμό το είδες;
Και γω αλλά οι σεναριογράφοι είπαν λάθος είδαμε δεν ήταν βιασμός ήταν ολίγον βιασμός.lol!
Κοίτα να δεις που την πάθαμε ομαδικά την παράκρουση

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:21 pm

Ntinaki1 έγραψε:Δεν ξέρω αν θα ξεπεράσει ποτέ αυτή την εικόνα η Εύα. Αλλά από τα παρακάτω δημοσιεύματα θα ξαναπάει μαζί του. Βέβαια την ίδια εικόνα είχε δει κάποτε και η Μελίτα live. Δεν το ξεπέρασε, και δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσει ποτέ αυτό η Εύα, αλλά έχει καταπιεί και πολύ χειρότερα... όπως έναν βιασμό. Αφού μετά από βιασμό,συνέχισε να είναι μαζί του, το ότι τον είδε να κάνει έρωτα με τη Μελίτα είναι λίγο πιο "ελαφρύ" από αυτό. Όπως και να έχει θα ξαναπάει μαζί του.

Μα δεν ήταν βιασμός!Ετσι έγραψε η σεναριογράφος στην Τζίνα!Κατάλαβες γιατί λέω οτι τα αλλάζουν όλα!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:23 pm

Clarabelle έγραψε:

Τελικά και συ βιασμό το είδες;
Και γω αλλά οι σεναριογράφοι είπαν λάθος είδαμε δεν ήταν βιασμός ήταν ολίγον βιασμός.lol!
Κοίτα να δεις που την πάθαμε ομαδικά την παράκρουση

Ούτε ολίγον! Δεν ήταν καν βιασμός η εύα το ήθελε!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:23 pm

Βιασμός παρουσιάστηκε από την αρχή. Και μάλιστα ξύπνησε από αυτόν τον εφιάλτη στο Παρίσι
Μετά μας το παρουσίασαν ημι-βιασμό. Δηλαδή, ότι το ήθελε και αυτή " σαν τρελλή " όπως είπε στην υπόγα,αλλά τη πίεσε και ο Μάνος. Εγώ μαχαίρι είδα πάντως, και απειλή. Και έχουμε και δεύτερο βιασμό μέσα στο αμάξι του Μάνου που της έσκισε τα ρούχα. Ημι-βιασμός ήταν και αυτό; Για μένα πάντως αυτά είναι πολύ σοβαρότερα! Αφού προσπέρασε αυτά, σαν να μην έγιναν, και την πρώτη φορά έκανε ευχές, και την δεύτερη πήγε και να τον παντρευτεί και να χτίσει τη ζωή της μαζί του... το να πάει τώρα με τον Μάνο μετά από την απιστία του με την Μελίτα είναι το λιγότερο για μένα.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:27 pm

Ntinaki1 έγραψε:Βιασμός παρουσιάστηκε από την αρχή. Και μάλιστα ξύπνησε από αυτόν τον εφιάλτη στο Παρίσι
Μετά μας το παρουσίασαν ημι-βιασμό. Δηλαδή, ότι το ήθελε και αυτή " σαν τρελλή " όπως είπε στην υπόγα,αλλά τη πίεσε και ο Μάνος. Εγώ μαχαίρι είδα πάντως, και απειλή. Και έχουμε και δεύτερο βιασμό μέσα στο αμάξι του Μάνου που της έσκισε τα ρούχα. Ημι-βιασμός ήταν και αυτό; Για μένα πάντως αυτά είναι πολύ σοβαρότερα! Αφού προσπέρασε αυτά, σαν να μην έγιναν, και την πρώτη φορά έκανε ευχές, και την δεύτερη πήγε και να τον παντρευτεί και να χτίσει τη ζωή της μαζί του... το να πάει τώρα με τον Μάνο μετά από την απιστία του με την Μελίτα είναι το λιγότερο για μένα.

Πήγαινε στο ανάλογο τοπικ και θα δεις τι απάντησε η κυρία Μαρω Ευριπίδου.
Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που λέω οτι η σειρά φέτος είναι γραμμένη για όσους δεν παρακολουθούσαν πέρσυ.
Εμείς που κάναμε τον κόπο να την παρακολουθούμε απ την αρχή πρέπει απλά να δεχτούμε οτι δεν ξέραμε τι βλέπαμε και τι ακούγαμε.
Ξαναλέω οι ήρωες ειναι δικά τους δημιουργήματα και μπορούν να τους οδηγήσουν όπου αυτοί θέλουν
Εγώ κρατώ απ τη σειρά μερικές εξαιρετικές ερμηνείες και αυτός είναι ο λόγος που παρακολουθώ.
Τώρα πια μερικές φορες επιλέγω να δω το επεισόδιο την επομένη και σταμάτησα να περιμένω ανυπόμονα.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:29 pm

Και η Μελίτα ξεπέρασε και το ξύλο κ την απιστία κ πήγε μαζί του!Ασχετα αν μας παρουσιάζουν τα τελευταια επεισόδια την Μελίτα αλλιώς! Στα πατώματα σερνόταν για τον Μανωλάκη
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:30 pm

Τρεις μέρες μετά δεν μπορείς να σχολιάσεις και πολλά πράγματα αλλα θα πω κι εγω τα δικά μου (ως συνήθως Razz)

Σήμερα θα ασχοληθώ πολύ με τη Μελίτα, άλλωστε η σειρά δεν ασχολείται πλέον με την παρέα της Φεγγαρόπετρας αλλα με την ερωτική γεωμετρία..

Στέφανος-Μελίτα-Αμαλία
Ο Στέφανος με τη Μελίτα μπροστά στην πόρτα μου είπαν πολλά σήμερα... συγκεκριμένα η Μελίτα.. (δεν εννοώ ερμηνευτικά)

Καταρχήν πολύ σωστά του είπε, ή μαζί ή χώρια, μαζί και πίσω από την πλάτη όλων δεν γίνεται δουλειά!

Κατα δεύτερον πολύ σωστά απάντησε ο Στέφανος ότι δεν γίνεται δεύτερη φορά να συμβεί στην Εύα το ίδιο πράγμα.. (Μην ξεχνάμε ότι αν η Εύα άφησε κάποτε το Στέφ και μπήκε μέσα στο γάμο του Μάνου με τη Μελίτα ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ, το ΊΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ πράγμα έκανε και η Μελίτα στην Εύα μια μέρα πριν το γάμο και πολύ παραστατικότερα από την Εύα! Συνεπώς είναι ήδη πάτσι χωρίς να προσμετράμε και το φιλί με τον Στέφανο!!!)

Μελ: Δεν έχουμε πολλές επιλογές, ή φύγε για να τελειώνει εδώ αυτό ή να βγούμε να το παραδεχτούμε και να το μάθουν όλοι!
Στεφ: Αυτό δεν μπορεί να γίνει γιαυτό θα φύγω..
Μελ: Δεν είχα την παραμικρή ελπίδα ότι θα συνέβαινε ποτέ κάτι τέτοιο (και όμως διαψεύδεται σαφέστατα σε λίγα μόλις δευτερόλεπτα)
Στεφ: Μάνος δεν γίνομαι..
Μελ: Και πάντα θα υπάρχει η Εύα (δεν σου φταίει η Εύα αν πάντα πας και μπλέκεις με τους πρώην την μαντάμ! Που το λες και σαν να φταίει η Εύα..)
[...]
Μελ: Δηλαδή εμείς τώρα θα μείνουμε συνεργάτες.. Πώς να το δεχτώ εγώ τώρα αυτό? (Όταν φίλαγες γκόμενο αλληνής σε τι ακριβώς ήλπιζες καλή μου? Να έχεις βρει έναν ακόμα Μάνο, να την πατήσετε χάμω, να πάρεις πίσω το αίμα σου ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ και να ζήσεις καλά κι ευτυχισμένη με το νέο σπόνσορα? Μα θα με τρελάνει αυτή η γυναίκα!)

Και περνάω στην κουβέντα Μελίτας-Αμαλίας

Απο τη μία η Αμαλίτσα δεν συγκρίνει μπροκολα με μανταρίνια αλλα από την άλλη θέλει να φερθεί και σαν Μάνος ο Στέφανος... sooooo Αμαλία!!!

Όσο για τον αναποδο καθρέφτη θα διαφωνήσω καθέτως, οριζοντίως, πλαγίως και διαγωνίως............

Οι άντρες ναι, είναι ανάποδος καθρέφτης, ο Άκυρος Νο.1 αγαπάει την Άκυρη Νο.2 και είναι ερωτευμένος με την Εύα (που μετά το 2010 και τα σεντόνια του Μάνου θα μετονομαστεί κι εκείνη σε Άκυρη Νο.1) και ο Άκυρος Νο.2 το ανάποδο... Οι γυναίκες όμως δεν νομίζω ότι είναι ανάποδος καθρέφτης..

Αφενος γιατί η αγάπη της Μελίτας ως δια μαγείας μετά τη βροχή στο εξοχικό εξανεμίστηκε... την ξέχασε μάλλον στο νοσοκομείο, εκεί που έκλαιγε πάνω από το κρεββατι του Μάνου.. Κατά δεύτερον γιατί η Μελίτα κρύβει τόση πολλή κακία μέσα της, κακία που η Εύα δεν έχει δείξει να έχει πλέον... Και τέλος γιατί πολύ απλά όπως είπα οι γυναίκες ήταν πάτσι, τώρα η Μελίτα έρχεται να ΞΑΝΑκάνει το ίδιο πράγμα στην Εύα, ΠΑΛΙ γιατί ο Ακυρος Νο.2 είναι ο έρωτάς της, όπως ήταν και πέρισυ στο τελευταίο επεισόδιο ο Ακυρος Νο.1.

Και εδώ να ρωτήσω παρακαλώ.. αυτοί που έλεγαν πέρισυ ότι έπρεπε να νικήσει η αγάπη της Μελίτας και του Μάνου και όχι ο έρωτας με την Εύα, γιατί νομίζω ότι φέτος υποστηρίζουν τον έρωτα και όχι την αγάπη?? (αφού μιλάμε για εντελώς αντεστραμένη σχέση βεβαίως βεβαίως) Μήπως γιατί η Μελίτα τα θέλει λίγο πολύ όλα δικά της? H μήπως γιατί διαχωρίζουμε τον έρωτα από την αγάπη ενώ δεν πρέπει? χεχε

Με την ευκαιρία, αυτά τα σχόλια για ενδεχόμενη επανασύνδεση Μελίτας και Μάνου με ανατρίχιασαν, αν δω και κάτι τέτοιο με συγχωρείτε πολύ αλλά θα αποχωρήσω παραυτά!!!

Και ένα σχόλιο για τη φράση της Μελίτας «Κάποτε χωρίς να το ξέρω μπήκα εμπόδιο στη ζωή της Εύας, τώρα η Εύα χωρίς να το ξέρει μπαίνει εμπόδιο στη δική μου τη ζωή..» ΔΙΑΦΩΝΩ! ΔΙΑΦΩΝΩ! ΔΙΑΦΩΝΩ!

Επειδή η Μελίτα αναφέρεται στο γάμο της, θέλω να πω ότι δεν θεωρώ ότι η Μελίτα μπήκε εμπόδιο στη ζωή της Εύας, δεν ήξερε ότι υπήρχε η Εύα ή καμμία άλλη γυναίκα στη ζωή του Μάνου, βρήκε την πόρτα ανοιχτή και μπήκε. Δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που το είπε, σαν να πληρώνει τώρα και καλά το γάμο της. Στην προκειμένη περίπτωση επίσης το εμπόδιο δεν είναι η Εύα, αλλα η καρδιά αγγινάρα του Στέφανου που όλες τις αγαπάει, δηλαδή έλεος!

Η Εύα φταίει που η Μελίτα πάλι πήγε και ερωτεύτηκε έναν δικό της πρώην?
Η Εύα φταίει που η Μελίτα φιλιότανε με τον Στέφανο πίζω από την πλάτη της?
Η Εύα φταίει που ο Στέφανος δεν θέλει τη Μελίτα για να μην πληγώσει την Εύα?
Η Εύα φταίει που ο Στέφανος από τη μία της λέει ότι είναι ερωτευμένος και από την άλλη χαζοχάσκει αναπωλώντας την οικογένεια που θα μπορούσε να έχει με την Εύα?
Η Εύα φταίει που δεν μπορούν να βγουν, να το φωνάξουν, να το πούν?
Όχι βέβαια! Η ανηθικότητα του ζητήματος φταίει και το γεγονός ότι αν το πουν θα πέσουν όλοι πάνω τους να τους φάνε και θέλουν να συνεχίσουν να διατηρούν το όμορφο και καλό προσωπείο τους... Ας αφήσουν λοιπόν τα σάπια!

+++

Eύα-Αγγέλα-Στέφανος-μαμά Αντιγόνη

H Εύα με τη μαμά Αντιγόνη ήταν πολύ καλές, αν και δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ που μετά ο γιος της την παρακάλαγε και δεν του μίλαγε... Μάνα είναι αυτή? Εγώ συγκινήθηκα με τα παρακάλια του Snif

Την ώρα που η Εύα πήγαινε στον Στεφ και συνάντησε τη Μελίτα είχα λιώσει στο γέλιο.. Συγχύστηκε το Μελιτάκι-κατινάκι ε? Ελα μου όμως που παρόλο που συγχύστηκε τις επισκέψεις τις έχει εύκολες και δεν μπορούσα να αγχωθώ...

Η σκηνή του Στέφανου με την Εύα μου άρεσε πάρα πολύ! Ειδικά η αντίδραση του Στέφανου όταν έμαθε ότι η μαμά του μίλησε και ο τρόπος της Εύας όταν του εξομολογήθηκε ότι η μαμά του της είπε ότι την αγαπάει.. Συγκινητικότατοι και οι δύο τους.. Κάνουν πολύ δυνατό δίδυμο με εξαιρετικές ερμηνείες!

Στεφ: Γιατί χάσαμε τόσα χρόνια.. (Για να μην πάνε χαμένα και τα emoticon του panda βρε Στέφανε!!! Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 Fskl )

Δηλαδή τώρα τι της λέει? Τι θα μπορούσαν να έχουν? Ή απλώς της εξομολογείται πόσο βαθιά είναι η αγάπη του λέγοντάς της ότι μιλούσε ώρες ολόκληρες στη μάνα του για εκείνην? Monsieur, να σου θυμήσω ο μεγάλος σου έρωτας πριν λίγο βγήκε από την πόρτα!!! Αχ ναι βρε έχεις δίκιο τις αγαπάς και τις δύο το ξέχασα..αλλά πάνω από όλα δεν είσαι Μάνος! gelio Συγνώμη Στέφανε αλλά τελικά εδώ θα προτιμήσω το άλλο με τον Τοτό!

Στην κουβέντα της Αγγέλας με την Εύα, η Εύα μου φάνηκε τόσο μα τόσο αληθινή! Ο τρόπος με τον οποίο έλεγε στη μαμά της τι συνέβει ήταν σαν να λέει, γιατί σε μένα όλα? Είναι καταπλητκική ηθοποιος η γυναίκα τι να λέμε...

Αναφορικά με τα λόγια τους τώρα θα σχολιάσω μία μόνο φράση της Αγγέλας την ώρα που κάθονταν στο τραπέζι για φαΐ "Ο Στέφανος είχε, την ευαισθησία να πω, την ευγένεια να πω, (την γαϊδουριά μπορείς να πεις) να σου αποκαλύψει την αλήθεια, εσύ μην την ανακυκλώσεις!"

Όταν η Εύα αποκάλυπτε αλήθειες ήταν η κακιά που έμπαινε μέσα στη μέση ενώ ο Στέφ είναι ο ευαισθητούλης? Αχ λιώνω..... Αγγέλα πές αλεύρι! Η μοίρα του Λουκά σε γυρεύει! ΣΥΝΕΛΘΕ!!! Synelthe

+++

Μάνος – Μελίτα
Η σκηνή τιτλοφορείται: Η στοργική μάνα!

Δύο μέρες υπομονή για χάρη του παιδιού δεν μπορεί να κάνει?!? Δεν φτάνει που την έχουν καταντήσει εντελώς Μελιτάκι-κατινάκι από πέρισυ μέχρι φέτος, τώρα την βγάζουν σαν να μην υπολογίζει καν το παιδί της!

Είναι έλεος αυτός ο χαρακτήρας! Άσε που συμπεριφέρεται σαν να νομίζει ότι ο Μάνος θέλει πάλι να τη ρίξει και μου’ρχεται να τις ρίξω ντομάτες.. Σιγά Μελιτάκι που σφάζονται στην ποδιά σου (ο τόνος όπου θέλετε) παλικάρια...

+++

Νόρα-Λουκάς-Νταίζη-Οδυσσεάς
Θα τους κάνω όλους γκρουπάκια σήμερα..

Η σκηνή της Νταίζης και του Λουκά μου άρεσε πάρα πολύ! Η Πολυχρονίδη, δεν ξέρω γιατί, με μάγεψε σε αυτή τη σκηνή... Ήταν κι οι δυό τους πολύ καλοί!

Η σκηνή της πάλι με τον Οδυσσέα δεν μου άρεσε καθόλου..Ο Οδυσσέας έχει αρχίσει να μου τη δίνει άσχημα.. πάνω που ξεμπλέξαμε από τη Μελίτα άρχισε αυτός... Χάνει και το δίκιο του έτσι κιόλας.. Μετά με το Λουκά μου άρεσε πάντως, ειδικά όταν τον ρώτησε αν θα του πάρει το παιδί.. Τον λυπήθηκα που έμπλεξε με το χταπόδι της πίστας.. είναι κρίμα! Ειλικρινά ελπίζω να είναι δικό του το παιδί!!! (που είναι αλλα μιλάμε για χαρτιά και νόμους τώρα όχι για καρδιές)

Όσο για το όλο στόρυ Νόρας-Λουκά, η Νόρα τώρα τι? Θα τα φτιάξει με τον Μπέλλο σε μια προσπάθεια να πάει μπροστά, ο Λουκάς θα τραβηχτεί με τα DNA και το παιδί και μέχρι να ξεμπλέξει η Νόρα θα τα έχει βρει με το Μπέλλο και εκείνος προκειμένου να είναι ευτυχισμένη θα την αφήσει και κάπου εκεί που το θερμόμετρο θα δείχνει 40 και θα έχουμε εγκαταλείψει τη σειρά για ποτάκια στην παραλία θα γίνουν ζευγάρι?? Δηλαδή έλεος! Δεν θέλω η Νόρα να μπλέξει με το Μπέλλο με την καμμία!!! Όχι πριν χάσει ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ για το Λουκά! Της πήρε τόσο χρόνο να το παραδεχτει και μας λένε τώρα ότι έτσι τσακ μπαμ συνειδητοποίησε ότι δεν θα γίνει ποτέ τίποτα και πρέπει να κοιτάξει τη ζωή της και μάλιστα άμεσα???

Όσο έβλεπα το επεισόδιο πάντως σκεφτόμουν τα πολλαπλά εγκεφαλικά της sifantid! Σοφάκι μου είσαι καλά???

+++

Η συζήτηση Νόρας και Μελίτας με μπέρδεψε λίγο, σαν να υπονοούσε ότι η Νόρα ξέρει την πλήρη αλήθεια αλλα δεν μας το κάναν και ξεκάθαρο.. Πείτε ρε παιδιά να μουτζώσω ή όχι?

+++

Τις σκηνές της Δάφνης με τον Μάνο και τη Νόρα αν μου επιτρέπεται θα πω ότι τις βρήκα αδιάφορες.. Σαν να μπήκαν στη μέση για να μας θυμίσουν ότι η σειρά έχει να κάνει με μια παρέα και όχι με τα ερωτικά τρίγωνα..

+++

Δάφνη-Νικόλας: Επέστρεψαν στο σήριαλ καλέεεεεεεεε!!! Σωστή η συζήτηση και η Δάφνη, κρίμα απλώς που προηγήθηκαν όλα τα υπόλοιπα σε αυτό το θέμα. Ελπίζω να πήρε το μάθημά της!

+++

Τέλος, ευχάριστο διάλλειμα στα μπουδουκλώματα το βατραχάκι που επιτέλους τον έμαθε τον μπαμπά του και φέρθηκε σα σωστό παιδάκι και η μπηχτή του Μάνου για την Αμαλία που ήταν όλα τα λεφτά! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ!

Αυτά για τώρα γιατί...έχουμε κι ένα γραφείο! lol!

ΥΓ 1. Η Νόρα στη σκηνή με τον Μπέλλο ήταν μια κούκλα!

ΥΓ 2. Προχτες όλοι στόλιζαν δέντρα και στο επεισόδιο της Παρασκευής όλοι διόρθωναν τον προηγούμενο στολισμό?

YΓ 3. Αποχωρώ για να γλιτώσω το ξύλο για το σεντόνι χιχι

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:39 pm

Και η Μελίτα ξεπέρασε και το ξύλο κ την απιστία κ πήγε μαζί του!Ασχετα αν μας παρουσιάζουν τα τελευταια επεισόδια την Μελίτα αλλιώς! Στα πατώματα σερνόταν για τον Μανωλάκη

Θα συμφωνήσω εδώ. Δεν το ξεπέρασε αλλά έκανε το ίδιο ακριβώς λάθος με την Εύα. Το άφησε πίσω της. Το ξύλο. Την απιστία όχι. Γιατί πήρε διαζύγιο και επέμεινε, και όταν της ζήτησε δέυτερη ευκαιρία τον έδιωξε. Κόλλημα είχε και αυτή με τον Μάνο ή απωθημένο επειδή χώρισαν απότομα; Ίσως αυτό εξηγεί και την τελευταία φορά που πήγε μαζί του βλακωδώς και ηλιθιωδώς.Δεν ξέρω πως να το πω. Το οποίο της πέρασε πια. Έτσι δείχνει. Ευτυχώς.Άντε με το καλό να ξεκολλήσει και η Εύα.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 1:45 pm

Η συζήτηση Νόρας και Μελίτας με μπέρδεψε λίγο, σαν να υπονοούσε ότι η Νόρα ξέρει την πλήρη αλήθεια αλλα δεν μας το κάναν και ξεκάθαρο.. Πείτε ρε παιδιά να μουτζώσω ή όχι?

Καταρχήν να σου πω οτι είναι ο καλύτερος σχολιασμός που έχεις κάνει μέχρι τώρα.
Δεύτερον εαν η Νόρα ξέρει και δεν λέει κουβέντα θα θυμηθώ τη συμπεριφορά της απέναντι στην Εύα όταν γύρισε απ το Παρίσι και θα κάνω γκρουπάκι να μουτζώνουμε όλοι μαζί.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 2:41 pm

την νορα να μουτζωσετε???σορρυ αλλα δεν διαβασα ολη τη συζητηση!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 2:52 pm

Ναι για την Νορα λενε για το ενδεχομενο να εχει καταλαβει οτι εχει προχωρησει το πραγμα αναμεσα σε Στεφανο και Μελιτα και δε μιλαει στην Ευα για αυτο.Αν και δεν νομιζω να εχει καταλαβει οτι το εχουν προχωρησει παραπανω απο κατι βλεμματα.Δε πιστευω οτι θα το εκανε αυτο στην Ευα τωρα που τα εχουν βρει και εχουν δεθει ετσι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 2:55 pm

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΒΙΑΣΜΟ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΑΛΛΙΩΣ? ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΒΙΑΣΜΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΤΟ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ.

ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΤΡΕΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΝΕ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 2:56 pm

δεν υπαρχει καμοια περιπτωση η νορα να εχει καταλαβει τι γινεται εις βαρος της ευας και να μην τις εχει πει τιποτα..και στο κατο κατο γνωριζει οτι η ευα δεν ενδιαφερεται ερωτικα για το στεφανο...και δεν ξερουμε αν το γνωριζει αυτο που εχει γινει με την μελιτα και τον στεφανο.!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 3:25 pm

Το ίδιο πιστεύουμε Πεννάκι, όμως η συζήτησή τους στο τελευταίο επεισόδιο άφηνε και περιθώρια να υποθέσεις ότι ίσως ξέρει παραπάνω από όσα πιστεύουμε και τα έχει καταπιεί αμάσητα!

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 7 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Δευ Δεκ 21, 2009 3:31 pm

δεν νομιζω οτι η νορα γνωριζει κατι και δεν το εχει πει στην ευα..ποτε δεν αντεδρασε ετσι!!!και υποστηριζω αυτο που ειπα και πριν..η νορα γνωριζει την ευα και ξερει πολυ καλα οτι δεν την ενδιαφερει ερωτικα ο στεφανος,αρα αν εχει καταλαβει κατι,δεν θεωρησε σωστο να το πει!!!αν και ειπε στη μελιτα να το κοψει οσο ποιο γρηγορα γινεται..
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης