Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap37%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 37% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 30

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 8:57 pm

χμμμμμμ..... ένας απόλυτα γοητευτικός κακός τότε?????? Wink
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:00 pm

ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΕ!!!!!! ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΟΦ ΤΟΠΙΚ!!! Love
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:01 pm

Σήμερα ήταν το επεισόδιο των επεξηγήσεων.

Δια στόματος σεναριογράφων ακούσαμε αυτό που έλεγα εδώ και μέρες.
Αντιστράφηκαν οι ρόλοι.

Παρακαλώ μπορούμε να έχουμε μια εξέταση dna για Μάνο Στέφανο; Μια ταύτιση γύρω στο 70% θα τη βρούμε. Τι αγόρια κι αυτά. Έχουν τη λαμογιά στο αίμα τους και έλκονται απ τις δύο ίδιες γυναίκες.

Η Μελιτούλα είχε πάει στο Στέφανο που όλο τον αφήνει κι όλο εκεί είναι, με την έγκριση της μαμάς Αμαλίας που περίμενε στο σπίτι να δει τι κατάφερε το κοριτσάκι της. Για τη σκηνή υποκριτικά τι να σχολιάσω; Όσο δεν μιλούν είναι καλοί όταν αρχίσει η κουβέντα υπάρχει πρόβλημα. Εντελώς διαφορετικοί οι δύο ηθοποιοί. Ο Σταύρου έχει εσωτερικότητα στο παίξιμό του και η Παππά δείχνει πολύ κραυγαλέα δίπλα του.

Η Εύα στα χάλια της τα μαύρα αλλά πήγε απ το Στέφανο να του πει οτι η μητέρα του αντέδρασε και της μίλησε. Αυτό το κορίτσι, άσχετα με τα τραγικά λάθη που έκανε, δείχνει να έχει καλή ψυχή. Δεν παρέλειψε να υποστηρίξει και τη συνεργασία του Στέφανου με τη Δάφνη και τη Μελίτα.

Ο Στέφανος απ την άλλη πόσα θέλει να μας τρελάνει; Πάλι για παιδιά μιλούσε στην Εύα και πάλι της έλεγε σ αγαπάω.

Ο Μπέλλος ήρθε έφερε και το λουλουδικό του, έκανε και θερμή χειραψία δηλαδή τι θερμή κόντευε να πάρει και το χέρι της Νόρας φεύγοντας.

Τώρα για το Λουκά τι να πω; Αν η τηλεόραση μπορούσε απ τα φάσκελα που έριξα θα τα έδειχνε όλα κόκκινα. Ακούς τι λες αγόρι μου; Να στείλεις το Νοράκι στο Μήτσουλα; Και να γίνεις και κουμπάρος;

Η Νταίζη μετά το ζοριλίκι που της πούλησε ο Χριστάκης τα γύρισε αλλά ποιός την πιστεύει; Είναι αστείο μόλις λέει μέρα οι υπόλοιποι ψάχνουν να βρουν που έχει κρύψει το φεγγάρι. Πάντως ο Λουκάκος σ αυτό το θέμα είναι κύριος. Μπορεί να έχει χάσει το μπούσουλα αλλά ξέρει το σωστό και φέρνει τον εαυτό του και στη θέση του Οδυσσέα. Μακράν ο καλύτερος αντρικός χαρακτήρας της σειράς.

Μάνος και Μελίτα μια απ τα ίδια. Δεν καταλαβαίνω γιατί η Μελίτα βγάζει τόση χολή. Η λογική λέει οτι όταν έχει βρεθεί κάτι καινούριο στη ζωή μας αδιαφορούμε για τον προηγούμενο δεσμό μας και λογικά θα έπρεπε να δέχετε την παρουσία του στο σπίτι της σαν αναγκαίο κακό. Το φυσικό θα ήταν να κάνει υπομονή για το παιδί μέχρι να της αδειάσει τη γωνιά. Γιατί τόση υστερία μαζί του δεν το καταλαβαίνω.

Ο Ρούσσος μπροστά στο τομάρι του δεν βάζει τίποτα και κανέναν. Ακούει δύο μέρες τώρα οτι η Εύα έχει κλονιστεί και ζητάει απ το Μάνο να την πιέσει για να πάρει πληροφορίες. Ευτυχώς το λαμόγιο νο. 1 αρνήθηκε. Κάτι είναι κι αυτό. Αν συνεχίσει έτσι για καμιά εικοσαριά χρόνια μπορεί και να του δώσω άφεση.

Η καλυτερη σκηνή για σήμερα Στέφανος Λουκάς. Καταρχήν γέμιζε η οθονη όμορφα αγόρια. Έπειτα ο διάλογός τους μου άρεσε πολύ. Ο Λουκάκος παρακάλεσε για ειρήνη σαν τον Αναν ένα πράγμα, αλλά χρησιμοποίησε λογικά επιχειρήματα και ο Στέφανος φάνηκε να τον ακούει. Ίσως δεν κατάφερε να του αλλάξει γνώμη, αλλά τα λεγόμενά του δεν τα αντέκρουσε. Δείχνουν να έχουν βρει έναν κώδικα επικοινωνίας οι δυό τους.

Άντε και από Δευτέρα μια και μπαίνουμε στην εβδομάδα των Χριστουγέννων ελπίζω να λιγοστέψει το ψυχοπλάκωμα της τελευταίας βδομάδας. Δεν το πολυβλέπω απλά το ελπίζω.

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:12 pm

hionati έγραψε:...οτι ο στεφ ειναι ερωτευμενος με τη μελ και αγαπα την ευα...και καλα αγαπησε την ευα επειδη εμοιαζε στη μανα του και θελησε να την προστατεψει επειδη δεν το εκανε με τη μανα του,ενω με τη μελ την ερωτευτηκε χωρις να το καταλαβει...για μενα τουλαχιστον ηταν κεραυνοβολος ερωτας...

Ο Στέφανος γνώρισε την Εύα στον δρόμο του για την εκδίκηση και της πούλησε αγάπη, που στην συνέχεια όμως έγινε πραγματική. Με την Μελίτα δείχνει να την πάτησε άσχημα αλλά έχει ηθικό πρόβλημα λόγω Εύας (εκτός και εάν στο μέλλον δείξει ότι και αυτό ήταν μέρος κάποιου σχεδίου που μάλλον δείχνει απίθανο).

hionati έγραψε:...ο μανος αγαπησε τη μελιτα επειδη του αρεσε,περνουσε καλα και εκαναν ενα παιδι...απο την αλλη ερωτευτηκε την ευα που ηταν ο εφηβικος του ερωτας και κατα την ακριτα ειναι καρμικος...

Την Μελίτα την έριξε στα πόδια του Μάνου ο Ρούσσος. Ο Μάνος το είδε σαν ευκαιρία να ανέβει ενώ η Μελίτα δεν είχε και κάτι καλύτερο για να φέρει αντίσταση. Με την Εύα ήταν ερωτευμένος από παιδιά και ως γνωστόν ο παιδικός έρωτας είναι ο ποιό δυνατός.

hionati έγραψε:καλα η ευα τα εχει παιξει δεν το πιστευω...και ο στεφ μαζι...καλα θελουν ψυχιατρο...τετοιες μπιπ που ελεγαν σημερα δεν αντεχονται...δηλ η μανα του,νομιζουν,οτι και καλα πρωτομιλησε στην ευα...δηλ ντιπ ηλιθιοι...και το αλλο το μουγκο τιποτα οταν την παρακολουσε ο στεφ...δηλ πιστευουν οτι μια μανα δε θα μιλουσε στο γιο της,αλλα στην αγαπημενη του,αλλα μην τρελαθουμε...καλα και αυτη μανα ειναι,δεν μιλαει στο γιο της που υποφερει...τι να της πεις...οκ η εκδικηση αλλα την βαζει πανω απο ολα...ειναι δυνατον,αυτο ειναι εγκλημα...θελω να δω πως θα πρασινισει οταν της πει ο στεφ οτι ειναι ερωτευμενος με τη μελιτα....θα το ευχαριστηθω...

Ακριβώς επειδή η Καρτάλαινα ξέρει τον Στέφανο παριστάνει την μουγγή. Έτσι ο Στέφανος υποχρεώνεται στην εκδίκηση, είναι και αυτός θύμα.

hionati έγραψε:παντως ο μανος ειπε στη δαφνη οτι δεν ειδοποιησε αυτος την αστυνομια...και τον πιστευω...ή ο ρουσος το εκανε ή ο πατερας λυτρας...

Συμφωνώ, ο Μάνος έκανε την πρώτη κίνηση που πέταξε το πιστόλι, τώρα κάνει το δεύτερο βήμα, θα μου πείτε baby steps αλλά καλύτερα έτσι παρά να πάθει μετάλλαξη ο χαρακτήρας σε μια νύχτα όπως συνέβει σε πολλούς. Το προτιμώ.

hionat έγραψε:...να δειτε που στο τελος θα βγει ο κακος της ιστοριας ο ρουσος και η αντιγονη...και αυτο για να βγουν λαδι οι μανος και στεφ δηλ οτι πετρος και αντιγονη τους εκμεταλευτηκαν...που στην περιπτωση του στεφ ισχυει,του μανου θα δειξει...
παντως οι σεναριογραφοι νομιζω δινουν μια ιδεα το πως θα εξελιχθουν τα πραγματα...
...3)συμπερασμα προκειται ,στο τελος τουλαχιστον,να εχουμε μελ-στεφ και ευα -μανος...καθως οπως ειναι γνωστο σε ολα τα σηριαλ νικαει στο τελος ο ερωτας...

Καλά μάγος είσαι. Μόνο που το έργο τόχουμε ξαναδεί στην "Βέρα στο δεξί"

hionati έγραψε:...αυτο που εμποδιζει το στεφ να ειναι με τη μελ ειναι οτι παρολο που δεν παντρευτηκανε δε θελει να την πληγωσει για δευτερη φορα και να γινει μανος...ισχυρο κινητρο δεν μπορω να πω...

Αφού ήδη έγινε Μάνος πως λέμε "Χαλίφης στην θέση του Χαλίφη"

hionati έγραψε: ...αυτο με τον αναποδο καθρεφτη πολυ καλο...και επειδη ξερω οτι θα ακουσω στο φορουμ οτι η ευα ηταν και με μανο και στεφ πρωτη εχω να πω οκ...αλλα φανταζομαι οτι ενοουσε οτι η μια μπηκε εμποδιο στον ερωτα της αλλης...και νομιζω οτι αυτο ηταν σκεφτικο των σεναριογραφων για να πατσισουν την κατασταση οτι ολοι κανανε κακο σε ολους οποτε τους βγαζουμε ολους λαδι...

Σωστά ισχύει για τους σεναριογράφους "μία σου και μία μου", Μάνος = Στέφανος και ανάποδα.

Για μένα τελικό συμπέρασμα από ότι βλέπω και διαβάζω για τα προσεχώς είναι ότι για στους σεναριογράφους ταιριάζει το ρητό "ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΛΑ ΠΑΤΡΙΩΤΗ"

Επεισόδιο 262 - Ημερομηνία 18-12-2002 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:20 pm

Η Μελιτούλα είχε πάει στο Στέφανο που όλο τον αφήνει κι όλο εκεί είναι, με την έγκριση της μαμάς Αμαλίας που περίμενε στο σπίτι να δει τι κατάφερε το κοριτσάκι της. Για τη σκηνή υποκριτικά τι να σχολιάσω; Όσο δεν μιλούν είναι καλοί όταν αρχίσει η κουβέντα υπάρχει πρόβλημα. Εντελώς διαφορετικοί οι δύο ηθοποιοί. Ο Σταύρου έχει εσωτερικότητα στο παίξιμό του και η Παππά δείχνει πολύ κραυγαλέα δίπλα του.
[quote]

Είναι γυναίκα ερωτευμένη,απελπισμένη,πονάει?
Έχουμε φτάσει στο σημείο να μιλάμε για τον απόλυτο έρωτα,το τέλειο ζευγάρι και ο λόγος είναι,γιατί θέλουμε Μάνο-Ευα μαζί και όχι γιατί μας
Έχει πείσει η Μελίτα για τον έρωτά της!
Δεν θέλω λόγια χώρις συναίσθημα ούτε να τους προσπερνώ,γιατί ο Αλεξ Σταύρου είναι ηθοποιός που σε καθηλώνει!
Δεν έχω πρόβλημα με Στέφανο-Μελίτα,θέλω να με παρασύρουν στο ταξίδι τους αλλα,φοβάμαι ότι τα καύσιμα τελειώνουν και το ταξίδι δεν άρχισε καν!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:24 pm

Τι ήταν τούτο καλέ; Άθλιο εννοείται! Απο που να αρχίσω:

Εύα:Τώρα τι; Νομίζει ότι κάνει θαύματα;OMG!!Ότι η Καρτάλω μίλησε χάρη σε αυτήν; Μα συγνώμη έχουμε μια γυναίκα που δεν μιλάει τόσα χρόνια και ξαφνικά μιλάει έστω και λίγο. Και αντί να σκεφτούν Στέφανος και Εύα ότι ή συνέρχεται σιγά σιγά ή ότι ήδη μιλάει ( το πιο λογικό δηλαδή) το αποδίδουν σε επιρροή της Εύας. Τι είναι η Εύα δηλαδή;Medalist;Και του Στέφανου,του έχει ψελλίσει ένα " Στέεεφανεεεε" αυτό τι πάει να πεί; Αλλά αυτός άντε και είναι γιος της πες , και μιλάει το αιμα! Στην Εύα; Η λογική εξήγηση που έδωσαν και οι 2 ήταν η επιρροή της μίας στην άλλη;Και αυτή η Καρτάλω θα γίνει η θανάσιμη πεθερά! Την έκοψα εγώ! Επίτηδες μίλησε στην Εύα για να πειστεί ο Στέφανος ότι όντως χάρη στην Εύα μίλησε! Θέλω να δω όταν θα ανακαλύψει η Εύα, ότι μιλούσε η Καρτάλω και την κορόϊδευε και αυτήν, τι θα κάνει; Επίσης θέλω να δω αντίδραση Στέφανου.Στον Στέφ στο μεταξύ μούγκα!Πως αντέχει να της λέει το παιδί της ότι θέλει τόσο να μιλήσει, και αυτή να είναι τόσο σκληρή; Και όλα αυτά για μια εκδίκηση; Μια εκδίκηση πάνω από το αίμα της; maaaad

Μελίτα: : respect : Αν μη τι άλλο, είναι η μόνη που έχει ξεμπερδέψει τα αισθήματά της και το δηλώνει! Είναι ερωτευμένη με τον Στέφανο και δεν κρύβεται πίσω από το δάχτυλό της. Είχε τα κότσια και πήγε και είπε στον Στέφανο να ξεκαθαρίσουν! Σωστήή!Και φυσικά ο Στέφανος προτίμησε τη φυγή! Μια νέα κότα προστέθηκε στη σειρά! Που να του φέρει κάποιος κολλάρο τον Αι Βασίλη που είχε κρεμασμένο στο παράθυρό του.Όσο και να τον λατρεύω, δεν μπορώ να μη το πω αυτό.Είπαμε, έχει μια περίεργη ηθική αλλά όταν φιλούσε και κοιμόταν με την Μελίτα δεν τον είδα να έχει τύψεις.Πιο πολλές τύψεις είχε η Μελίτα, και ας ήταν ελεύθεροι και οι 2!Γιατί να μην είναι μαζί; Για την Εύα; Για να μην πληγωθεί η Εύα που έχουν χωρίσει; Η οποία Εύα κάποτε τον πούλησε για τον Μάνο;Η οποία Εύα τον ξαναπούλησε και η βαθύτερη αιτία δεν ήταν ότι φοβάται τη δέσμευση, αλλά ότι έχει ακόμα αισθήματα για τον Μάνο ( και θα φανεί και από αυτά που διαβάσαμε). Η οποία Εύα τον αγαπάει αλλά ποτέ δεν τον ερωτεύτηκε και φυσικά ούτε αυτός ερωτεύτηκε αυτήν. Τι να πω τότε χρυσέ μου; Κάτσε να χάσεις τον έρωτά σου για την Εύα.Θα πάει το κορίτσι ξανά, και θα του πει να προσπαθήσουν, και θα της πεί να τον ξεχάσει. Και την άλλη Πέμπτη θα την αποφεύγει. Θα φταίει μετά η Μελίτα που θα τον φτύσει;Γιατί το κόβω ότι με μαθηματική ακρίβεια αυτό θα γίνει!Και πολύ θα το χαρώ να φλερτάρει με άλλον και να ζηλεύει ο Στέφανος. Μετά θα του λέει ότι δεν θέλει αυτή.Μελίτα θυμήσου εγώ είμαι μαζί σου! Πάντως όλα τα λεφτά Στέφανος και Μελίτα στην πόρτα δίπλα δίπλα και το πως την κοιτούσε και το πως την άγγιζε! Το στόμα του να μην άνοιγε όμως...

Πάντως, η Μελίτα ξέρει ότι είναι ερωτευμένος μαζί της! Πολύ καλό αυτό! Μου άρεσε που είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει στον Μάνο όπως φοβόταν η Αμαλία! Και χωρίς να έχει μάθει ακόμα αν ο Στέφ είναι ο Λαζαρίδης, ξέρει ότι ο Στέφ από τύψεις για να μη πληγώσει την Εύα το κάνει αυτό. Η Μελίτα, και το μήνυμα να μάθει ότι δεν το έστειλε ο Μάνος ,το πολύ πολύ να του ζητήσει μια συγνώμη που τον αδίκησε. Τίποτα άλλο! Go girl!Τουλάχιστον αυτή είναι ξεκάθαρη τελείως.

Αμαλία: ΘΕΑΑΑ! Η μόνη λογική είναι! Πες τα χρυσόστομη, αυτά που λέω τόσο καιρό! Ποια προδωσία; Έχουν χωρίσει! ΕΛΕΟΣ! Και όχι δεν είναι το ίδιο γιατί ανάμεσα σε Μάνο- Μελίτα υπήρχε γάμος.Ο Μάνος ακόμη και τώρα κάνει σκηνές ζηλοτυπίας στην Μελίτα ακόμα και για τον Οδυσσέα. Όταν η Μελίτα πήγε με τον Στέφανο δεν υπήρχε καν σχέση. Οκ, ένα φιλί έπεσε όταν ο Στέφανος τα είχε ακόμα με την Εύα, αλλά θα μπορούσαν να κυλιστούν κατευθείαν στα πατώματα αν ήθελαν. Δεν το έκαναν όμως!Και αυτό ήταν θέμα του Στέφανου όχι της Μελίτας. Ας μην την φιλούσε αυτός που υποτίθεται σεν ήθελε να τη πληγώσει. Και μην ακούσω ότι τον προκάλεσε η Μελίτα επειδή του ζήτησε να βρεθούν μήπως μάθει κάτι; Ήθελε και το έκανε!

Μελίτα-Μάνος:Ναι, η Μελίτα αγαπάει τον Μάνο και θα τον νοιάζεται πάντα μόνο πια ως πατέρα του παιδιού της. Πολύ μου αρέσει που του κόβει τα πολλά πολλά! Ο τύπος ήθελε να πάνε ταξίδι για το παιδί,αλλά τα βλέμματα έδιναν και έπερναν πάλι. Μπορεί να είναι απότομη αλλά μαζί της. Κανονικά ,ούτε καλημέρα δεν έπρεπε να του λέει. Που έχει το θράσσος να της λέει ότι τη σέβεται κιόλας. Εδώ γελάνε! Τι ωραία που τη σεβάστηκε όλα αυτά τα χρόνια και τι ωραία που της φέρθηκε ακόμα και τώρα, που την σκυλόβρισε για τον γάμο που δεν έγινε και της έριξε όλο το φταίξιμο! Ας έχουν όσο μπορούν λοιπόν ένα ήρεμο περιβάλλον για το παιδί και ας αφήσουν τα ταξίδια. Μου αρέσει που το ξεκόβει στον Μάνο. Τον έμαθε πια! Και ναι, ξύπνησαν οι σκλάβοι Αντωνάκη! Η Μελίτα δεν θα είναι πια το αποκούμπι του Μάνου όποτε η Εύα για κάποιον λόγο δεν είναι μαζί του.΄Έχει πια πλήρη συνείδηση η Μελίτα και γίνονται αυτά ακριβώς που είπε η Ακρίτα. Δεν τον αντέχει άλλο και προχωράει τελείως συνειδητά.

Και πάμε στον άλλον τον Λουκά: Πας καλά χρυσέ μου; : curse : Τι πήγε και είπε στο κορίτσι το άτομο; " Και εγώ κουμπάρος"! Βέβαια μας βολεύει, γιατί ο κουμπάρος τη κουμπάρα 3 φορές την εβδομάδα... αλλά ΕΛΕΟΣ! Πόσο ευχαριστήθηκα που τον διαολόστειλε η Νόρα! Φταίει μετά η Νόρα μετά που θα φλερτάρει με τον Μπέλλο; ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! go girl!!! Μα πως κατάντησαν έτσι οι άντρες θα φτάσουμε στο σημείο να νοσταλγούμε τον Μάνο.ΧΕΧΕ!

Η Αγγέλα απομουρλάθηκε και αυτή... απο κεί που χτες έβριζε τον Στέφανο,σήμερα είπε ότι είχε την ευγένεια να της πεί την αλήθεια ο Στέφανος της Εύας.

Δάφνη-Νικόλας τους βαριέμαι!

Νταίζη: Δευτέρα -Τρίτη πατέρας ο Οδυσσέας, Τετάρτη-Πέμπτη ο Λουκάς, Παρασκευή- Σάββατο ο πατριός της. Κυριακή έχει ρεπό!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:45 pm

Και εμένα μου αρέσει που η Μελίτα είναι ξεκάθαρη και ξέρεις τι νιώθει! όπως μου αρέσει που ξέρει τι νιώθει ο Στέφανος για αυτή..... δεν θα άντεχα ανασφάλειες!!!!!!!!!!!!!!!!
Επίσης θα συμφωνήσω με ένα προηγούμενο post ότι ο Λουκάς έιναι η καλύτερη αντρική παρουσία.... και "το προξενιό" που έκανε σήμερα εμένα .... μου έβγαλε πολλή αγάπη για την Νόρα....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:48 pm

Και εμένα μου αρέσει που η Μελίτα είναι ξεκάθαρη και ξέρεις τι νιώθει! όπως μου αρέσει που ξέρει τι νιώθει ο Στέφανος για αυτή..... δεν θα άντεχα ανασφάλειες!!!!!!!!!!!!!!!!

Για μένα η Μελίτα δεν ξέρει ούτε η ίδια τι νοιώθει.
Τα ίδια έκανε και με το Μάνο έφτασε να κοιμηθεί μαζί του τη νύχτα πριν το γάμο επειδή υποτίθεται ήταν αβάσταχτα ερωτευμένη μαζί του και τα ίδια κάνει τώρα. Αυτή η πικρία που βγάζει απέναντι στο Μάνο ακόμη και τώρα μου δείχνει ενδιαφέρον. Αν πράγματι είχε νοιώσει το απόλυτο μέσα της θα δικαιολογούσε και το Μάνο.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από panda Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:49 pm

Μέτριο-βαρετό επεισόδιο που σώθηκε από το άθλιο εξαιτίας των σκηνών Νικόλα-Δάφνη και Λουκά-Νικόλα .

Για τα υπόλοιπα το μόνο που θα σχολιάσω είναι ποιός πείραξε τους διακόπτες της λοβοτομής σε Εύα και Οδυσσέα ; gelio παράλογοοοοοό :suspect: δεν ακούει άρα λογικό Faint .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:55 pm

Ακριβώς ο Λουκάς και η Νόρα είναι οι πιο σταθεροί χαρακτήρες στην σειρά σε αντίθεση με όλους τους άλλους που έχουν γίνει ... οι σεναριογράφοι προσπαθούν να καθυστερήσουν το ζευγάρωμα γιατί άμα τους ζευγαρώσουν σύντομα μετά τι θα πρέπει να κάνουν .... οπότε καλύτερα άστους όπως είναι. Θυμηθήτε ότι σε λίγο η σειρά θα κρατιέται απάνω τους. Τουλάχιστον από την υπόθεση ήδη ξέρουμε το τέλος ή μήπως διαφωνείται;
nteni

jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:56 pm

jim7 έγραψε:Ακριβώς ο Λουκάς και η Νόρα είναι οι πιο σταθεροί χαρακτήρες στην σειρά σε αντίθεση με όλους τους άλλους που έχουν γίνει ... οι σεναριογράφοι προσπαθούν να καθυστερήσουν το ζευγάρωμα γιατί άμα τους ζευγαρώσουν σύντομα μετά τι θα πρέπει να κάνουν .... οπότε καλύτερα άστους όπως είναι. Θυμηθήτε ότι σε λίγο η σειρά θα κρατιέται απάνω τους. Τουλάχιστον από την υπόθεση ήδη ξέρουμε το τέλος ή μήπως διαφωνείται;
nteni
συμφωνω απολυτος!!αλλα και εμεις δεν αντεχουμε αλλο..
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 9:59 pm

Pennaki_loukanoriki έγραψε:
jim7 έγραψε:Ακριβώς ο Λουκάς και η Νόρα είναι οι πιο σταθεροί χαρακτήρες στην σειρά σε αντίθεση με όλους τους άλλους που έχουν γίνει ... οι σεναριογράφοι προσπαθούν να καθυστερήσουν το ζευγάρωμα γιατί άμα τους ζευγαρώσουν σύντομα μετά τι θα πρέπει να κάνουν .... οπότε καλύτερα άστους όπως είναι. Θυμηθήτε ότι σε λίγο η σειρά θα κρατιέται απάνω τους. Τουλάχιστον από την υπόθεση ήδη ξέρουμε το τέλος ή μήπως διαφωνείται;
nteni
συμφωνω απολυτος!!αλλα και εμεις δεν αντεχουμε αλλο..

Τι δεν αντέχεις να τους βλέπεις να ερωτοτροπούν σαν παιδιά; Δηλαδή τι προτιμάς να ζευγαρώσουν και μετά να τους ψάχνουμε σε διάφορα κρεβάτια. Απαπα. Τους προτιμώ έτσι. Αλλά αν είναι να συνεχίσουμε ας μεταφέρουμε την συζήτηση στο ανάλογο topic.

jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 10:02 pm

δεν ειναι τετοιου τυπου ουτε η νορα ουτε ο λουκας...αν τα φτιαξουν με το καλο θα ειναι πιστοι ο ενας στον αλλον..τουλαχιστον εγω αυτο εχω καταλαβει....οκ!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από ermioni2 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 10:49 pm

Ως γενικό σχόλιο θα αναφέρω πως η στάση της μητέρας του Στέφανου για μένα είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ. Είναι απάνθρωπο να εκμεταλλευέσαι την αγάπη του παιδιού σου και να τη χρησιμοποιείς σε οποιοδήποτε σχέδιό σου.
Από το επεισόδιο ξεχώρισα τις σκηνέςΔάφνης-Μάνου και Δάφνης-Νικόλα. Γεωργόνη-Μπουγιούρης έχουν φοβερή χημεία. Ο Μάνος αποκάλυπτε στη Δάφνη ανέκαθεν τον καλύτερο εαυτό του και η Δάφνη είχε πάντα την αγκαλιά της ανοιχτή για εκείνον. Μας έχουν χαρίσει συγκλονιστικές στιγμές αλήθειας οι δυο τους στις μεταξύ τους σκηνές. Η Δάφνη είναι δίκαιη. Ναι μεν τη στενοχωρεί να του μιλάει σκληρά, αλλά πρέπει γιατί ξέρει καλά πως με τον τρόπο αυτό βοηθάει και εκείνη στο να ξυπνήσει ο Μάνος. Σε αντίθεση με τη στάση του Ηλία, ο οποίος χαιδεύει τα αυτιά του Μάνου, χωρίς να του προσφέρει ουσιαστική βοήθεια.
Δάφνη-Νικόλας. Επίσης μια πολύ αληθινή σκηνή. Η Δάφνη εξήγησε στο Νικόλα τους λόγους, για τους οποίους κρατούσε αυτή την αρνητική στάση και νομίζω πως του έδωσε την καλύτερη απάντηση και απέδειξε για άλλη μια φορά ότι τον αγαπάει πραγματικά.
Μου άρεσαν και η συζήτηση της Δάφνης με τη Νόρα. Ήταν μια σωστή τοποθέτηση ενός τρίτου ανθρώπου που βλέπει πιο καθαρά τα πράγματα από ότι οι εμπλεκόμενοι. Άλλο κομμάτι το παιδί, άλλο κομμάτι η Νόρα στη ζωή του Λουκά. Όταν το ένα κομμάτι σέβεται το άλλο υπάρχει χώρος για όλους. Οι εκφράσεις της Δάφνης στη συζήτηση με το Λουκά ήταν θεικές.
Το τετράγωνο Μελίτα-Εύα-Μάνος-Στεφανος με έχει κουράσει και με αυτά που διαβάζω στα προσεχώς δε μπαίνω στη διαδικασία προς το παρόν να αναλύσω τη συμπεριφορά κανενός από τους 4 ως μονάδα.

ermioni2

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 10:54 pm

Kαταρχάς γεια σε όλους, είμαι καινούργια εδω....
Ας πω και γω την γνώμη μου....
Δεν ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον το επεισόδιο σήμερα...Εώς και βαρετό θα έλεγα....
1)Την Ντέζη θα την έσπαγα άνετα στο ξύλο Synelthe ....Δεν είναι μόνο ένα τσόκαρο, αλλα είναι και ένα αδιστακτο τσόκαρο, που κατακρεουργεί την έννοια του γονιού.Είτε είναι μανα, είτε ο πατέρας (Οδυσσέας ή Λουκάς) , παίζει με αυτούς τους ρόλους και με τον πόνο των δύο αντρων... (για να μην αριθμήσω με πόσων παίζει κάτι άλλο , και γίνω χυδαία απο το πρώτο μου ποστ...)zip
2)Τον Λουκα....Αχ, πως μας τα χάλασε έτσι??? xastoukiΤώρα έπρεπε να του κάνει την καζούρα η Νόρα με το νεγκλιζέ, να δείς πως θα αντιδράσει...Ακους εκεί να δώσει και την ευχή του..Να γίνει κουμπάρος!!!
Ενώ την Δάφνη την θεωρώ βαρετό χαρακτήρα (και την πιο αγνή απο όλους όμως...) και ενω την βαριέμαι απίστευτα στο όλο θέμα της Αμερικής, είχε πολύ γέλιο όταν ο Λουκάς της έλεγε για την Νόρα.
3) Θα είμαι ειλικρινής, και σόρυ για τους υποστηρικτές της Εύας, αλλα δεν την μπορώ (σαν χαρακτήρα τηλεοπτικό). Πολύ μιζέρια βρε αδερφέ, BadMood και πολύ εαυτούλης ...Για τα μισά αν όχι όλα που περνάει, φταίει η ίδια, και μόνο τα προβλήματα της κοιτάει ένω την κόρη της την έχει στο κλάσ**ο..
4) Λατρεύω Αμαλία...Μπορεί να είναι υστέρω, αλλα τις ατάκες της, δεν τις έχει κανείς...Ο Λουκάς έχει ωραίο χιούμορ αλλα η Αμαλία είναι κομμάτι για μουσείο....DoksasteME
5)Υποστηρίζω τον έρωτα Μελίτας-Στέφανου, αλλα η σημερινή συνάντηση νομίζω οτι ήταν άκυρη..Όπως άκυρη και αψυχολόγητη ήταν η επίσκεψη της Εύας στον Στέφανο..Που παρεπιπτόντως απο κεί που ήταν στα πατώματα..Μες την καλή χαρα πήγαινε στο πρώην σπίτι της...
6) Οδυσσεάς...ένας απελπισμένος είναι..τίποτα παραπάνω....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 10:58 pm

[quote="Ntinaki1"]

Μελίτα: : respect : Αν μη τι άλλο, είναι η μόνη που έχει ξεμπερδέψει τα αισθήματά της και το δηλώνει! Είναι ερωτευμένη με τον Στέφανο και δεν κρύβεται πίσω από το δάχτυλό της. Είχε τα κότσια και πήγε και είπε στον Στέφανο να ξεκαθαρίσουν! Σωστήή!Και φυσικά ο Στέφανος προτίμησε τη φυγή! Μια νέα κότα προστέθηκε στη σειρά! Που να του φέρει κάποιος κολλάρο τον Αι Βασίλη που είχε κρεμασμένο στο παράθυρό του.Όσο και να τον λατρεύω, δεν μπορώ να μη το πω αυτό.Είπαμε, έχει μια περίεργη ηθική αλλά όταν φιλούσε και κοιμόταν με την Μελίτα δεν τον είδα να έχει τύψεις.Πιο πολλές τύψεις είχε η Μελίτα, και ας ήταν ελεύθεροι και οι 2!Γιατί να μην είναι μαζί; Για την Εύα; Για να μην πληγωθεί η Εύα που έχουν χωρίσει; Η οποία Εύα κάποτε τον πούλησε για τον Μάνο;Η οποία Εύα τον ξαναπούλησε και η βαθύτερη αιτία δεν ήταν ότι φοβάται τη δέσμευση, αλλά ότι έχει ακόμα αισθήματα για τον Μάνο ( και θα φανεί και από αυτά που διαβάσαμε). Η οποία Εύα τον αγαπάει αλλά ποτέ δεν τον ερωτεύτηκε και φυσικά ούτε αυτός ερωτεύτηκε αυτήν. Τι να πω τότε χρυσέ μου; Κάτσε να χάσεις τον έρωτά σου για την Εύα.Θα πάει το κορίτσι ξανά, και θα του πει να προσπαθήσουν, και θα της πεί να τον ξεχάσει. Και την άλλη Πέμπτη θα την αποφεύγει. Θα φταίει μετά η Μελίτα που θα τον φτύσει;Γιατί το κόβω ότι με μαθηματική ακρίβεια αυτό θα γίνει!Και πολύ θα το χαρώ να φλερτάρει με άλλον και να ζηλεύει ο Στέφανος. Μετά θα του λέει ότι δεν θέλει αυτή.Μελίτα θυμήσου εγώ είμαι μαζί σου! Πάντως όλα τα λεφτά Στέφανος και Μελίτα στην πόρτα δίπλα δίπλα και το πως την κοιτούσε και το πως την άγγιζε! Το στόμα του να μην άνοιγε όμως...

Πάντως, η Μελίτα ξέρει ότι είναι ερωτευμένος μαζί της! Πολύ καλό αυτό! Μου άρεσε που είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει στον Μάνο όπως φοβόταν η Αμαλία! Και χωρίς να έχει μάθει ακόμα αν ο Στέφ είναι ο Λαζαρίδης, ξέρει ότι ο Στέφ από τύψεις για να μη πληγώσει την Εύα το κάνει αυτό. Η Μελίτα, και το μήνυμα να μάθει ότι δεν το έστειλε ο Μάνος ,το πολύ πολύ να του ζητήσει μια συγνώμη που τον αδίκησε. Τίποτα άλλο! Go girl!Τουλάχιστον αυτή είναι ξεκάθαρη τελείως.

Αμαλία: ΘΕΑΑΑ! Η μόνη λογική είναι! Πες τα χρυσόστομη, αυτά που λέω τόσο καιρό! Ποια προδωσία; Έχουν χωρίσει! ΕΛΕΟΣ! Και όχι δεν είναι το ίδιο γιατί ανάμεσα σε Μάνο- Μελίτα υπήρχε γάμος.Ο Μάνος ακόμη και τώρα κάνει σκηνές ζηλοτυπίας στην Μελίτα ακόμα και για τον Οδυσσέα. Όταν η Μελίτα πήγε με τον Στέφανο δεν υπήρχε καν σχέση. Οκ, ένα φιλί έπεσε όταν ο Στέφανος τα είχε ακόμα με την Εύα, αλλά θα μπορούσαν να κυλιστούν κατευθείαν στα πατώματα αν ήθελαν. Δεν το έκαναν όμως!Και αυτό ήταν θέμα του Στέφανου όχι της Μελίτας. Ας μην την φιλούσε αυτός που υποτίθεται σεν ήθελε να τη πληγώσει. Και μην ακούσω ότι τον προκάλεσε η Μελίτα επειδή του ζήτησε να βρεθούν μήπως μάθει κάτι; Ήθελε και το έκανε!

ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΠΕΣ ΤΑ!! : respect : ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΝΑΙ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ.. ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΝΑ ΘΥΣΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΑ ΓΙ ΑΥΤΗ!! ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ-ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥ ΤΥΧΕΡΟΣ!- Κ ΓΙΑ ΠΟΙΑ? ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ? ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΡΝΗΘΗΚΕ 2 ΦΟΡΕΣ? ΠΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΓΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ, Κ ΕΚΕΙΝΗ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕ, Κ ΟΥΡΛΙΑΖΕ "ΜΟΥ ΠΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ?" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟ, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ? Η ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ?? ΕΛΕΟΣ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΘΑ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ, Κ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ? ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ?? wall vomit

ΑΧ ΝΑΙ, ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΓΙΖΕ, ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ, Κ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ..ΑΧ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ, ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΟΛΑ!! ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠ ΟΣΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ..Κ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΓΙΞΑΝ ΤΑ ΜΕΤΩΠΑ ΤΟΥΣ..ΛΙΩΝΩ, ΤΙ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ...
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ, ΔΕΝ ΑΓΕΤΑΙ Κ ΦΕΡΕΤΑΙ. ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΕΛΟΣ, ΜΕ ΠΟΝΟ ΨΥΧΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ, ΟΣΟ Κ ΑΝ ΤΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΥΤΟ. :wink2: ΓΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ. Κ ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΑΥΤΗ,Κ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΑΥΤΟΣ! :twisted:

Η ΑΜΑΛΙΑ, Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ, Η ΜΟΝΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ! Thumbs up (ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΕΦ-ΜΕΛ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΠΕΤΡΟ-ΝΤΑΙΖΗ, ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ! gelio )

Κ ΝΑΙ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΑΝΤΡΑΚΙ. ΕΙΕΠ ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ, Κ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΑΠΟΛΥΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦ, ΞΕΚΑΘΑΡΑ, Κ ΑΠΟΛΥΤΑ! Κ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΑΜΑΛΙΑ. Η ΕΥΑ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΙΟΚΟΓΕΝΕΙΑ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ Κ ΟΛΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ:ΟΤΙ Η ΕΥΑ, ΟΝΤΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ. Η ΜΕΛΙΤΑ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΖΗΣΕΙ ΛΙΓΕΣ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ,ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ, ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ, ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ. "ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΕΝΤΑΞΕΙ" (ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ). ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΝΑΙ..ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ..ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ Κ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗΣ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ. ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΛΠΙΔΑ, ΜΗΠΩΣ ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ Η ΕΥΑ.
ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΓΑΠΗ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΣΤΕΦ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΙ Κ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΖΗΛΕΨΕΙ, Κ ΤΟ ΞΕΡΕΙ. ΞΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΠΙΣΩ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΑΥΤΟ Κ ΜΟΝΟ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, Ο ΣΤΕΦ Κ Η ΜΕΛΙΤΑ.

Κ ΝΑΙ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΟΒΟΤΟΜΗ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΓΓΙΞΕ Η ΕΥΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕ, ΛΕΣ Κ Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΔΟΧΟΣ ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΕΛΕΡ. Faint

ΥΓ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΡΩΤΗΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ,ΟΤΙ ΤΟ «ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ» ΤΟΥ ΣΤΕΦ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΑ, ΑΠΛΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ. ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΙΝ ΦΥΓΕΙ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ "ΔΗΛ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΛΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ?ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ? ΜΕ ΠΟΝΟ ΟΠΩΣ Κ ΕΓΩ.." Α ΡΕ ΕΥΑ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΔΡΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΘΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΝΑΕΙ, Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ..Κ ΘΥΣΙΑΖΕΙ 2 ΚΑΡΔΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ.. Snif
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:10 pm

Mik έγραψε:
1)Την Ντέζη θα την έσπαγα άνετα στο ξύλο. Δεν είναι μόνο ένα τσόκαρο, αλλα είναι και ένα αδιστακτο τσόκαρο, που κατακρεουργεί την έννοια του γονιού.Είτε είναι μανα, είτε ο πατέρας (Οδυσσέας ή Λουκάς) , παίζει με αυτούς τους ρόλους και με τον πόνο των δύο αντρων... (για να μην αριθμήσω με πόσων παίζει κάτι άλλο , και γίνω χυδαία απο το πρώτο μου ποστ...)
....
3) Θα είμαι ειλικρινής, και σόρυ για τους υποστηρικτές της Εύας, αλλα δεν την μπορώ (σαν χαρακτήρα τηλεοπτικό). Πολύ μιζέρια βρε αδερφέ, και πολύ εαυτούλης ...Για τα μισά αν όχι όλα που περνάει, φταίει η ίδια, και μόνο τα προβλήματα της κοιτάει ένω την κόρη της την έχει στο κλάσ**ο...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
1) Συμφωνώ. Εμένα η Νταίζη μου φαίνεται εντελώς ξεκάρφωτη στο όλο σήριαλ. Τι ρόλο παίζει; τι επιδιώκει; δεν έχει καμμία σχέση με την κύρια υπόθεση.
2) Την Εύα νομίζω ότι την αδικείς όσον αφορά την κόρη της και όσον αφορά τον εαυτούλη της όπως λες. Τότε γιατί είπε στον Στέφανο κράτα την συνεργασία με την Μελίτα, γιατί προσπαθεί να βοηθήσει τους φίλους της. Τώρα όσον αφορά τον ρόλο της που τον έχουν καταντήσει μες την μιζέρια ναι συμφωνώ.

jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:20 pm

Α ΡΕ ΕΥΑ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΔΡΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΘΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΝΑΕΙ, Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ..Κ ΘΥΣΙΑΖΕΙ 2 ΚΑΡΔΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ.. Snif

Συγνώμη που θα διαφωνήσω αλλά αυτό που την πλήγωσε ήταν η αλήθεια;
Ο κύριος τέλειος άντρας έγραφε στο απουσιολόγιο και τους είχε μέσα στον τρόμο, έστειλε μαυρα νυφικά, αγκάθινα στεφάνια, sms που για να μην ξεχνιόμαστε ξεφτυλιζε και τη Μελίτα, της έκανε πόλεμο νεύρων με τις ταινίες για να μη θυμηθώ οτι έβαλε να τον πυροβολήσουν με την Εύα παρούσα προκειμένου να την καταφέρει.
Αυτός ο κύριος τέλειος λοιπόν αφού την φλόμωσε στο ψέμα αφού την άφησε να ζει κάτω από μια διαρκή απειλή, μόλις έφερε τα πράγματα εκεί που ήθελε, την πούλησε.
Δεν το συζητώ ο τέλειος άντρας. Ένας ο Μάνος και ένας ο Στέφανος μη σου λάχουν στη ζωή σου γιατι την έκατσες τη βάρκα.
Αυτό που τσάκισε την Εύα ήταν το ψέμα που της πούλησε.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από konstantina Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:24 pm

clarabelle για αλλη μια φορα : respect : σε αυτα που λες

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:31 pm

Α ΡΕ ΕΥΑ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΔΡΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΘΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΝΑΕΙ, Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ..Κ ΘΥΣΙΑΖΕΙ 2 ΚΑΡΔΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ..

Καλό το παραμύθι δεν λεω αλλα,χάσαμε τον πρίγκιπα!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από stefanos-melita Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:39 pm

Clarabelle έγραψε:
Α ΡΕ ΕΥΑ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΝ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΝΔΡΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΘΥΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΝΑΕΙ, Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΠΟΝΟ..Κ ΘΥΣΙΑΖΕΙ 2 ΚΑΡΔΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ.. Snif

Ο κύριος τέλειος άντρας έγραφε στο απουσιολόγιο και τους είχε μέσα στον τρόμο, έστειλε μαυρα νυφικά, αγκάθινα στεφάνια, sms που για να μην ξεχνιόμαστε ξεφτυλιζε και τη Μελίτα, της έκανε πόλεμο νεύρων με τις ταινίες για να μη θυμηθώ οτι έβαλε να τον πυροβολήσουν με την Εύα παρούσα προκειμένου να την καταφέρει.
Αυτός ο κύριος τέλειος λοιπόν αφού την φλόμωσε στο ψέμα αφού την άφησε να ζει κάτω από μια διαρκή απειλή, μόλις έφερε τα πράγματα εκεί που ήθελε, την πούλησε.
Δεν το συζητώ ο τέλειος άντρας. Ένας ο Μάνος και ένας ο Στέφανος μη σου λάχουν στη ζωή σου γιατι την έκατσες τη βάρκα.

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΟΥΣΕ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΧΡΗΖΕΙ ΑΜΕΣΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ. ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΝΑΣ ΑΔΕΡΦΟΣ, Η ΓΟΝΙΟΣ, ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΒΑΔΙΣΕΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ.(Η Ο,ΤΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ, ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ) ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΤΕ, ΓΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ, ΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΟΛΕΘΡΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ, ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΔΥΝΑΜΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ. ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΡΟΧΘΕΣ. ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΑΡΓΑΜΑΤΑ,ΒΕΒΑΙΩΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΝΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ. ΜΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΣΥΝΕΠΩΣ, ΝΑΙ,ΑΝ Κ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΘΡΙΟΣ, Ο ΣΚΟΠΟΣ ΗΤΑΝ ΙΕΡΟΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΝΔΡΑΣ. ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΤΟΥ ΝΑΙ! ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΓΑΠΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΤΗΝ ΙΟΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ. ΤΗΝ ΕΥΑ, ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ. ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ. ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ 100% ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΛΛΙΩΣ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:47 pm

stefanos-melita έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΩΡΟΥΣΕ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΧΡΗΖΕΙ ΑΜΕΣΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ. ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΝΑΣ ΑΔΕΡΦΟΣ, Η ΓΟΝΙΟΣ, ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΓΑΠΑ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΒΑΔΙΣΕΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ.(Η Ο,ΤΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ, ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ) ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΤΕ, ΓΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ, ΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΗ Κ ΟΛΕΘΡΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ, ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΛΩΣ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΔΥΝΑΜΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ. ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΡΟΧΘΕΣ. ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΑΡΓΑΜΑΤΑ,ΒΕΒΑΙΩΣ, ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΝΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ. ΜΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΣΥΝΕΠΩΣ, ΝΑΙ,ΑΝ Κ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΘΡΙΟΣ, Ο ΣΚΟΠΟΣ ΗΤΑΝ ΙΕΡΟΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΝΔΡΑΣ. ΣΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΤΟΥ ΝΑΙ! ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΓΑΠΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ. ΤΗΝ ΙΟΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ. ΤΗΝ ΕΥΑ, ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ. ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ. ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ 100% ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΛΛΙΩΣ.

Δλδ σαν αδερφός τς έκανε έρωτα και πρόταση γάμου?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:48 pm

stefanos-melita έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Δεν γνωρίζω την ηλικία σου αλλά εγώ είμαι αρκετά μεγάλη και μητέρα.
Γονιός είναι αυτος που αφήνει το παιδί του να ζήσει τη ζωή του με τον τρόπο που εκείνο επιλέγει.
Γονιός είναι αυτός που στηρίζει τις επιλογές του παιδιού του
Αν ήθελε να την προστατεύσει θα μπορούσε να της πει τι ακριβώς συμβαίνει και να την αφήσει να επιλέξει μόνη
Αν θέλεις θα έπρεπε ακόμη και να τη βοηθήσει να ζήσει καλά με τον άντρα που επέλεξε.
Αυτό είναι αγάπη.
Αυτο που έκανε είναι έγκλημα.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Παρ Δεκ 18, 2009 11:56 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ 100% ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΗ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από panda Την / Το Σαβ Δεκ 19, 2009 12:04 am

i love petros\danis έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ 100% ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΛΑΘΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΗ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!!!

Άτομα τυφλωμένα σαν την Εύα που παρά τα όσα τραβάνε πάλι υποστηρίζουν κουμάσια σαν τον Μάνο και ισοπεδώνουν τα πάντα σίγουρα με την λογική μέθοδο δεν μπορούν να πάρουν σοβαρή απόφαση . Πρέπει "μόνα" τους και με τον πιο άγαρμπο τρόπο να συνειδητοποιήσουν κάποια πράγματα .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης