Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap59%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 59% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 29

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 3:05 am

stefanos- melita τώρα είδα τον σχολιασμό σου!!!

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ Η ΚΑΨΕΡΗ..ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ... ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΥΤΟ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙ... ΘΥΜΩΣΕ ΑΡΧΙΚΑ Η ΜΕΛΙΤΑ,ΔΙΚΑΙΩΣ."ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ" ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ ΔΕ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ ΣΤΕΦΑΝΕ.
ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΔΕ "ΜΕΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙΣ Κ ΜΕΝΑ" Ο ΣΤΕΦ ΤΗΣ ΕΙΠΕ "ΚΟΦΤΟ!" ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ! ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ Η ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ..ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ Κ ΤΗΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΟΠΩΣ Η ΕΥΑ. ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΤΗΝ ΑΝΤΕΞΕ.ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ, Κ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΝΕΣΕΙ ΤΟΣΟ.

Καλά αυτό το " κόφτο" ήταν τέλειο.Ναι όντως, πάει ο έλεγχος! Σαν να μην άντεχε να ακούει αυτά που του έλεγε! Μελ:" Και εμείς; Θυσία στον βωμό της εκδίκησης"; Στέφ:" Μπορώ να είμαι μαζί σου και να καταστρέφω τον πρώην άντρα σου και τον πατέρα σου"; Αυτός τελικά είναι ο πραγματικός λόγος που ήθελε να φύγει ο Στέφ. Γιατί αν έμενε δεν θα μπορούσε να κρατηθεί μακρυά της αλλά πως είναι δυνατόν να είναι μαζί όταν έχει πόλεμο με δύο δικούς της ανθρώπους;
Μελ: " Είμαστε ερωτευμένοι Στέφανε"! Στεφ: Ναι! Και ζούμε έναν έρωτα που δεν μπορώ να ελέγξω ( το παραδέχεται φανερά πλέον)
Μελ: Γιατί δεν μου μίλησες; Πως ήξερες ότι δεν θα σε υποστήριζα; Στεφ: Θα με υποστήριζες; Μελ: Στέφανε σου είπα ότι θα σε ακολουθούσα παντού! Έτσι μου το ξεπληρώνεις; Στεφ: Δεν θα με υποστήριζες Μελίτα και ούτε εγώ θα το ήθελα... Και η Μελίτα χωρίς να το έχει καταλάβει αυτός τον υποστηρίζει την ίδια στιγμή. Απλά αυτός με τίποτα δεν ήθελε να τη φέρει σε αυτήν την κατάσταση. Να είναι στη μέση.

.."ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ ΣΤΕΦΑΝΕ...ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΑΓΑΠΩ Κ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΠΑΝΤΟΥ..ΠΩΣ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ?" Η ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΠΩΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΘΗΚΕ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ..ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΣ ΑΡΧΙΚΑ, ΝΑΙ..ΟΥΤΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ, ΜΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ
' ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..
Ακριβώς!!

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ. "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ.." "ΕΙΝΑΙ!" ΕΝΤΟΝΑ, ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΜΙΛΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ."ΣΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ.ΕΙΣΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΕΔΩ..Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΕΔΩ" ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ..ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΣΦΑΛΗΣ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΗ..Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ,ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ.

Το είχαμε πεί καιρό ότι δεν τον νοιάζει το σπίτι τον Στέφανο. Η Μελίτα και να είναι καλά τον νοιάζει. Το περιμέναμε ότι το σπίτι θα της το χάριζε!

ΕΔΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΛΙΩΝΩ, ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΗΔΗ ΤΟ 2 ΚΟΥΤΙ ΧΑΡΤΟΜΑΝΔΗΛΑ, ΑΠΛΩΣ..ΠΛΑΝΤΑΞΑ! "ΞΕΣ ΠΟΣΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.. ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ" ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΟΙΤΟΥΝ ΓΕΜΑΤΑ ΠΟΝΟ,Κ ΑΠΟΓΝΩΣΗ..Κ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ..Κ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ. Κ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΥΤΟ.ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΓΕΜΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟ..
ΤΟ ΧΑΔΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.. Η ΠΙΟ ΤΡΕΦΕΡΗ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ..."ΑΝΤΙΟ..ΜΕΛΙΤΑ ΜΟΥ" Η ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΗ ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ..ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ. ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ, ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΗΚΕΙ, ΨΥΧΗ Κ ΣΩΜΑΤΙ, ΑΚΟΜΗ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΝΕ ΠΟΤΕ...ΕΚΕΙΝΗ ΑΚΟΥΜΠΑ ΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ..ΤΟΣΗ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ...Κ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΕΣ ΣΕΞ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ.. Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΓΥΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Κ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ...Ο ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΠΟΝΕΜΕΝΟΣ ΑΝΑΣΤΕΝΑΓΜΟΣ..ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΕΝΩΜΕΝΑ, ΟΠΩΣ ΟΙ ΨΥΧΕΣ, ΟΙ ΚΑΡΔΙΕΣ ΤΟΥΣ..ΕΞΕΦΡΑΣΑΝ ΤΟ "ΕΝΑ" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΦΙΛΙ..ΜΕΤΩΠΑ Κ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΝΩΜΕΝΑ.ΜΑΖΙ.ΣΕ ΟΛΑ. ΠΑΝΤΑ.
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΤΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ..

Καλά! Αυτό το " Αντίο Μελίτα μου" με έστειλε!! Σαν να ήταν κάτι δικό του η Μελίτα αλλά καμία σχέση με κτήμα! Μεγάλη διαφορά με τον Μάνο. Εκείνος το " μου" το λέει για τους ανθρώπους λες και είναι πράγματα. Ο Στέφανος είπε "αντίο Μελίτα μου" με πολύ αγάπη! Σαν να είναι η Μελίτα κάτι πολύτιμο και πάρα πολύ αγαπημένο για αυτόν!!
" Γιατί εγώ αυτά τα μάτια θα τα πάρω μαζί μου"! Α ρε Στέφανε!! Snif Πρώτη φορά τον βλέπουμε να μιλάει έτσι! Η σκηνή έιχε πολύ αίσθημα και από τους 2! Πάντα το μαγουλάκι της χαϊδεύει και εκείνη όντως πάρα πολύ τρυφερή!
Εκεί που πήγε να φύγει και την άρπαξε λέω θα τη φιλήσει( αλλά όχι αυτό θα γίνει αύριο)!Κρατήθηκε με μεγάλη δυσκολία! Αλλά όντως οι κινήσεις αυτές έβγαλαν ακόμα μεγαλύτερα συναισθήματα και από ένα φιλί.

anastasia20 έγραψε:

δεν νομίζω πως η μελίτα πουλάει τον πατέρα της και τον μάνο-ζήτησε εξάλλου από τον στέφανο να σταματήσει την εκδίκηση- απλά η αντίδραση της δείχνει ότι καταλαβαίνει και τον στέφανο και τους λόγους που εκείνος ζητάει να εκδικηθεί.

Ακριβώς! Αν τους πουλούσε δεν θα ζητούσε από τον Στέφανο να κάνει πίσω. Αλλά δεν μπορεί να κατηγορήσει και τον Στέφανο γιατί δυστυχώς έχει δίκιο! Και αν κάποιος πούλησε την Μελίτα αυτός είναι ο Ρούσσος. Γιατί ΝΑΙ η Μελίτα ερωτεύτηκε τον Μάνο, αλλά δεν την έπιασε ο πατέρας της να την προειδοποιήσει. Ήξερε ο Ρούσσος που έδινε την κόρη του. Σε έναν που είχε στόχο να κλείσει όλον τον κόσμο στα χέρια του.Ηξερε ο Ρούσσος ότι ο Μάνος παίρνει την Μελίτα επειδή είναι κόρη του, και φυσικά ότι το έδαφος ήταν σαθρό από την αρχή. Δεν τον είδα όμως μπροστά στα συμφέροντα να κάνει πίσω. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πούλημα και στο καπάκι αυτό του Μάνου. Αυτοί οι 2 ευθύνονται για ό,τι έχει περάσει η Μελίτα και ακόμα και τώρα δεν είχαν τα κότσια να της πουν την αλήθεια. Πεθερός- γαμπρός ίδιοι!

Ακριβώς!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009

Δημοσίευση από loukakos Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 10:37 am

Ρε παδια πειτε και σε μενα τι εγινε αν μπορειτε γιατι το εχασα...

loukakos
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Διπλα στο φεγγαρι,πανω σε ενα συννεφο μαζι με τον Πετρακη..
Ασχολίες : Βολει,Τενις,Πινκ πονκ..

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 10:41 am

nana έγραψε:Για πρώτη φορά σήμερα έδωσα τα συγχαρίκια μου στον Οδυσσέα. Πάρα πολύ καλός. Με κατασυγκίνησε και τον υπερσυμπάθησα. Αυτός είναι γονίος!!!! ενώ η Μελίτα άστα να πάνε. Ωραία μάνα. Μας υπερεφανευόταν πέρυσι ότι αυτή είναι και η σούπερ μαμά. Με κουράζει η τύπισσα πολύ. Ούτως ή άλλως ποτέ δεν την συμπάθησα. Κάτι πήγε να μου κάνει εκεί με την απαγωγή αλλά μία από τα ίδια. Επίσης με εκνευρίζει ακόμα μία φορά που πάνε να περάσουν την ιστορία της με τον Στέφανο πιο πάνω από τον Μάνο και την Εύα.!!! Έλεος που είναι η παρέα της φεγγαρόπετρας??? Που είναι ο Μάνος με την Ευα??? Ευτυχώς που κάτι αρχίζει και γινεται με τον Λουκά και τη Νόρα και έχει λίγο ενδιαφέρον. Φτάσαμε στο σημείο ο Νικόλας με την Δάφνη να έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από τον Μάνο και την Ευα!!!!!! Hello!!!
Aχ Νανα μου το ποσο συμφωνω μαζι σου δε λεγεται! AgreeΑκριβως το ιδιο βλεπω και εγω και με πιανουν τα νευρα μου! -_-
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 10:52 am

loukakos έγραψε:Ρε παδια πειτε και σε μενα τι εγινε αν μπορειτε γιατι το εχασα...

Σε περίληψη της περίληψης.
Η Εύα λέει τα σχετικά με Στέφανο-Μάνο-Πέτρο στην Μελίτα.
Ο Στέφανος τα επιβεβαιώνει στη Μελίτα και αυτή τον υποστηρίζει.
Ο Λουκάς μαθαίνει ότι ο Άρης είναι δικό του παιδί.
Ο Νικόλας αποχερατάει την παρέα και φεύγει για Αμερική.
Ο Στέφανος προσπαθεί να πλησιάσει την Εύα και η Αγγέλα δεν τον αφήνει.
Ο Στέφανος ζητάει από τον Χρίστο να σταματήσει την εκδίκηση.

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 11:28 am

Χρόνια Πολλά σε όλους

Σειρά μου να σχολιάσω.

Αρχικά βλέπουμε την Εύα να ομολογεί τα πάντα στη Μελίτα. Ενώ δεν ξεπούλησε ουτε το Μάνο ούτε το Στέφανο, και δεν φανέρωσε τα σχέδια εκδίκησης σε κανέναν, ομολόγησε τα πάντα σ αυτήν που πίστεψε οτι θα πληγωθεί, δηλαδή στη Μελίτα. Η πράξη της για μένα τουλάχιστον δείχνει οτι αυτή η γυναίκα τιμάει τη όποια φιλία έχει δημιουργηθεί μεταξύ τους.

Η Μελίτα απ την πλευρά της μαθαίνει ακριβώς τα καμώματα του Στέφανου και το πρώτο που ρωτάει είναι γιατί δεν τα έμαθε πρώτη αυτή. Το επόμενο που ρωτάει είναι αν το μήνυμα για το σπίτι της το έστειλε αυτός και αμέσως μετά το τι θα γίνει αυτή. Εγωισμός στον υπέρτατο βαθμό. Κάπου το τέλος της κουβέντας ζητάει απ το Στέφανο να μην εκδικηθεί, αλλά αφού πρώτα του έχει πει οτι αν της είχε πει την αλήθεια απ την αρχή θα ήταν μαζί του. Αντιφατικά πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω.Πότε θεωρεί οτι θα έπρεπε να της τα πει; Τότε πριν τρείς μήνες εκείνη έκλαιγε πάνω απ το μαξιλάρι του Μάνου και απειλούσε την Εύα οτι αν κάνει κακό στο Μάνο θα την βρει απέναντι. Αν πάλι της το είχε πει πριν μερικές μέρες που κοιμήθηκε μαζί της τι διαφορά θα υπήρχε; Ακατανόητο για μένα.

Ο Σταύρου για άλλη μια φορά έξοχος. Μου πέρασε την ανάγκη του να μην εγκαταλείψει όσα σχεδίαζε τόσα χρόνια, τον πόνο του για τον πόνο που προκάλεσε την οργή του και στη συνέχει το διασταγμό του και την υποχώρηση. Η Παππά για άλλη μια φορά λίγη. Είτε υστερίαζε είτε παρακαλούσε με το σύνηθες ύφος της. Δεν είδα τον πυρετό στο βλέμμα της δεν είδα το σοκ της απ την αποκάλυψη, δεν είδα τον πόνο της.

Στον αντίποδα η Νόρα έβγαλε όσα θα έπρεπε να είχαμε δει και απ τη Μελίτα. Οι εκφράσεις της έδειχναν πως είναι η ερωτευμένη γυναίκα. Αυτή που δεν χρειάζεται ούτε να πει πολλά ούτε να ξεφωνίσει, με το βλέμμα και τη στάση του κορμιού της που ώρες ώρες έδειχνε άκαμπτο, για να λυθεί αμέσως μετά κάτω απ το βάρος αυτού που της συμβαίνει, μου έδειξε και την αγάπη της και τα αδιέξοδά της και την απελπισία της.
Η σκηνή με τα κάλαντα απλά υπέροχη. Μου έδωσε την εντύπωση οτι ο Λουκάς πήγε να τα πεί επειδή έχει συνηδειτοποιήσει τι ακριβώς συμβαίνει και ήθελε να έχει αυτή την ανάμνηση της τρυφερής στιγμής και γι αυτό της είπε είναι η τελευταία φορά. Ξέρει οτι αν μπλεχτεί με τη Νταίζη τίποτα δεν θα είναι πια ίδιο. Νομίζω οτι αυτός είναι ο λόγος που τη σπρώχνει στο Μπέλλο. Αντίθετα απ τους άλλους λεβέντες αυτός τη Νόρα την αγαπαει και τη θέλει ευτυχισμένη όχι καβάτζα.

Η Αμαλία σήμερα μου έδωσε την εντύπωση οτι δεν ήθελε να αποπάρει το Ρούσσο αλλά αυτό που θα την έκανε χαρούμενη θα ήταν να πάει μαζί του και να παίξουν με το εγγόνι τους. Ευτυχώς που βρέθηκαν η γιαγιά και ο παπούς γιατί η τέλεια μάνα ξέχασε ακόμη και να πάρει δωράκι στο παιδάκι της για τα Χριστούγεννα.

Η Δάφνη επίσης σήμερα ήταν έξοχη, οι σκηνές της με το μωρουδέλι ήταν τρυφερές και με το Νικόλα βγάζουν τον τελευταίο καιρό πολύ όμορφα το νιόπαντρο ζευγάρι αυτό που βρίσκει τις ισορροπίες του και αρχίζει να προχωράει μαζί. Στην τελευταία σκηνή του αποχαιρετισμού η Γεωργόνη μου άρεσε πάρα πολύ.

Ο Νικόλας στις σκηνές του και με τη Μαρίλια και με την Εύα ήταν άμεσος και είπε στην καθεμιά αυτά που έπρεπε για να τη στηρίξει και να τη βοηθήσει. Μου φάνηκε οτι η συζήτηση με τη Μαρίλια έκλεινε τη σχέση ενός ενήλικα με ένα παιδί και νομίζω οτι απο δω και πέρα θα τον δούμε να της συμπεριφέρεται με τον τρόπο που απευθύνεται κανείς σε έναν ενήλικα. Μεταξύ τους έκλεισε ένας κύκλος.

Άφησα για το τέλος τον Οδυσσέα. Ήταν συγκινητικός. Βγήκανε τα χαρτομάντηλα λέμε. Θελω να δω πως θα διαχειριστούν οι σεναριογράφοι το πρόβλημα που έχει προκύψει. Ο Οδυσσέας σ αυτή τη σειρά ΗΤΑΝ και ΕΙΝΑΙ ο καλύτερος γονιός. Δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα αλλά δεν θέλω αυτός ο άνθρωπος που τα έδωσε όλα γι αυτό το παιδί να το χάσει. Δεν θα το αντέξω να τον δω τσακισμένο. Γι αυτόν μέχρι τώρα ο Άρης ήταν η πρώτη του προταιρεότητα. Τον έβαλε μπροστά απ την όποια καριέρα θα μπορούσε ίσως να έχει και τον έβαλε πρώτο ακόμη κι όταν έκανε σχέση με τη Μελίτα παρά τις πιέσεις της χλωμής πριγκήπισας.

Το επεισόδιο από μόνο του ήταν μελαγχολικό. Εμένα με μελαγχόλησε όμως περισσότερο οτι χάσαμε εντελώς την παρέα της φεγγαρόπετρας. Ασχολούμαστε με τον έρωτα της Μελίτας και του Στέφανου που καμιά σχέση δεν έχουν με την παρέα, και έχουμε χάσει όλους αυτούς που μας κράτησαν συντροφιά έναν ολόκληρο χρόνο. Ακόμη και ο Πέτρος και ο Ηλίας έχουν πια γίνει κομπάρσοι. Χάσαμε τις συζητήσεις τους τις καταπληκτικές τους ερμηνείες και απόμεινε μόνο η Αμαλία να μας κάνει που και που να γελάμε με τους παραλογισμούς της.

Υ.Γ Τελικά αυτή τη βίλα της Μελίτας της την κάνουν δώρο όλοι της οι μεγάλοι έρωτες. Ίσως γιαυτό δεν φτούρησε ο δόλιος ο Οδυσσέας. Που φράγκα να κάνει δώρα βίλες.

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από ermioni2 Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 12:07 pm

Χρόνια πολλά σε όλους σας.

Το μόνο που έχω να πω για το χθεσινό επεισόδιο είναι πως η Γεωργόνη ήταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ Μας μετέφερε τον πόνο και την αγάπη της Δάφνης για το Νικόλα αποδεικνύοντας το μεγαλείο της ψυχής αυτής της γυναίκας που ενώ προδόθηκε και πόνεσε πολύ από τον συγκεκριμένο άντρα συνέχισε να τον αγαπάει με μοναδική ένταση. Έπαιζε με το βλέμμα και τις εκφράσεις του προσώπου της. Δεν είπε τίποτα, αλλά τα έδειξε όλα. Απόλυτα φυσική και πειστική. Απίστευτη. Πολλά συγχαρητήρια στην κα. Γεωργόνη. : respect : : respect :

ermioni2

Δημοσίευση από mimi Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 1:12 pm

μόνο και μόνο για τον Οδυσσέα ψήφισα τέλειο
αυτός είναι γονιός εγωισμός μηδέν νοιάζεται μόνο για το παιδί του και τι θα είναι καλύτερο γι'αυτό κανένας δεν τον φτάνει με εντυπωσίασε με συγκίνησε έβλεπα το επεισόδιο και το eyeliner μου είχε φτάσει στο λαιμό έβλεπε τη Νταίζη κουνιστή λυγιστή με ένα χαμόγελο ως τα αυτιά το Λουκά και τον Άρη σαν την τέλεια οικογένεια ο καημένος αυτή η Νταίζη είναι για σκότωμα δεν αντέχεται και ο Λουκάς δεν τον καταλαβαίνω τι περιμένει τώρα να πάρει το παιδί από τον Οδυσσέα και άντε επειδή ήταν κάποτε φίλοι θα τον αφήνει να το βλέπει μια φορά την εβδομάδα εγώ θέλω το παιδί να μείνει με τον Οδυσσέα και οι υπόλοιποι ας κόψουν το λαιμό τους
Μελίτα μπορεί να πει κάποιος στην κοπέλα πως βαθιά συναισθηματική σκηνή θέλει υποστήριξή και από τους δύο ηθοποιούς γιατί η Μελίτα είτε μιλάει στο Στέφανο είτε στο μπακάλη της γειτονίας είναι το ίδιο α!το άλλο με μένα είσαι ερωτευμένος σε μένα έπρεπε να τα πεις Έλεος ο εγωισμός αυτής της κοπέλας έχει φτάσει ταβάνι και ακόμα το δουλεύει δεν την μπορώ άλλο τη βαριέμαι κόβω φλέβα
ο Λουκάκος μας είπε κάλαντα στο Νοράκι
η Δάφνη πολύ γλυκιά και συγκινητική
το Εύακι μου η ατάκα κουράστηκα να υπάρχω δεν άντεξα ααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο Στέφανος τα σταματάει όλα
παράκληση : ας μην κάνει τρίτο κύκλο η σειρά
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από konstantina Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 1:33 pm

σε νιωθω!! Klap /S

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 1:38 pm

Μελίτα μπορεί να πει κάποιος στην κοπέλα πως βαθιά συναισθηματική σκηνή θέλει υποστήριξή και από τους δύο ηθοποιούς γιατί η Μελίτα είτε μιλάει στο Στέφανο είτε στο μπακάλη της γειτονίας είναι το ίδιο α!το άλλο με μένα είσαι ερωτευμένος σε μένα έπρεπε να τα πεις Έλεος ο εγωισμός αυτής της κοπέλας έχει φτάσει ταβάνι και ακόμα το δουλεύει δεν την μπορώ άλλο τη βαριέμαι κόβω φλέβα

Tώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν συμφωνώ.
Άσε που όλη η ιστορία μου φέρνει γέλιο.
Του είπε
Στέφανε Στέφανε γιατί να είσαι ο Στέφανος;
Αρνήσου τη μητέρα σου κι άλλαξε το όνομά σου
και εγώ θα πάψω ναμαι ευθύς κόρη του Ρούσσου.gelio
Οταν το ακούς απ το Ρωμαίο και την Ιουλιέτα συγκινητικό
Αλλά έλεος όχι από δύο ανθρώπους 30-40 χρόνων είναι αστείο.gelio
Εκτός αυτού η Παππά ακροβατεί ανάμεσα στην υστερία και το μελό.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 1:43 pm

ΑΡΕ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΠΑΛΙ !!!!!! ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΜΑΙ ΠΙΑ ΚΟΡΗ ΡΟΥΣΣΟΥ!!!!!!!!! gelio gelio
ΕΓΡΑΨΕΣ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Ο ΠΕΤΡΑΝ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ....
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 1:57 pm

nikidanis έγραψε:ΑΡΕ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΠΑΛΙ !!!!!! ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΜΑΙ ΠΙΑ ΚΟΡΗ ΡΟΥΣΣΟΥ!!!!!!!!! gelio gelio
ΕΓΡΑΨΕΣ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Ο ΠΕΤΡΑΝ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ....

Eμένα δεν με χαλάει το εγκεφαλικό καθολου.
Ας το πάθει να δούμε μια ερμηνεία που θα αξίζει να παρακολουθήσουμε
Φτάσαμε να τον βλέπουμε ένα λεπτό το επεισόδιο να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 2:00 pm

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.....
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 4:26 pm

DESPOINA έγραψε:
ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΣ ΑΡΧΙΚΑ, ΝΑΙ..ΟΥΤΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΟΜΩΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ, ΜΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ' ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ..ΠΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ Ο ΣΤΕΦ ΕΔΩΣΕ Κ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ, ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΙ ΟΜΩΣ, Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΣΤΗΝΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ, ΔΙΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ..Η ΜΕΛΙΤΑ, ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, Κ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ, ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ, ΝΑΙ

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ? ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ?ΤΗΣ ΕΣΤΕΛΝΕ ΜΑΥΡΑ ΝΥΦΙΚΑ, ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ Κ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

ΑΝ ΕΚΑΝΕ ΛΕΕΙ! ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ,ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ?
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 4:34 pm

Τελικά αυτή τη βίλα της Μελίτας της την κάνουν δώρο όλοι της οι μεγάλοι έρωτες.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ! ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ! gelio gelio
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 4:46 pm

konstantina έγραψε:
σε νιωθω!! Klap /S
Εγώ να δεις! Klap Αν έχει και 3ο κύκλο -που μάλλον θα έχει- θα την τραβήξουν την ιστορία -την ήδη τραβηγμένη για να μην πω παρατραβηγμένη!- από τα μαλλιά! BadMood Ο μόνος λόγος που θα χαιρόμουν σε περίπτωση που πήγαινε 3ο κύκλο είναι ότι δε θα έχανα τους σχολιασμούς σας και την παρέα σας! Ε, και ότι θα έβλεπα κάθε μέρα την Αντιγόνη και τον Παναγιώτη! Αλλά αν είναι να τους βλέπω και να μου σπάνε οι εξελίξεις τα νεύρα, να μου λείπει το βύσσινο! TV
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Δεκ 25, 2009 6:57 pm

Clarabelle έγραψε:
Tώρα δεν μπορώ να πω οτι δεν συμφωνώ.
Άσε που όλη η ιστορία μου φέρνει γέλιο.
Του είπε
Στέφανε Στέφανε γιατί να είσαι ο Στέφανος;
Αρνήσου τη μητέρα σου κι άλλαξε το όνομά σου
και εγώ θα πάψω ναμαι ευθύς κόρη του Ρούσσου.gelio
Οταν το ακούς απ το Ρωμαίο και την Ιουλιέτα συγκινητικό
Αλλά έλεος όχι από δύο ανθρώπους 30-40 χρόνων είναι αστείο.gelio
Εκτός αυτού η Παππά ακροβατεί ανάμεσα στην υστερία και το μελό.

Καλά Clarabelle είσαι ΘΕΑ! Ότι και να πω είναι λίγο, τρομερό το σχόλιο!!! Έλιωσα!

Εγώ έχω να πω γενικότερα ότι όταν γνωρίζεις ένα άνθρωπο, η φυσιολογική αντίδραση ακόμα και μετά από 2 βραδιές σεξ είναι αυτή του Μπελλου έστω κι αν είχε μια δοση υπερβολής με την ατάκα "Είμαι ερωτευμένος", αν δεν κάτσει....καλή καρδιά!

Όταν είσαι πάνω από 13 χρονών και γνωρίσεις έναν άνθρωπο (εν έτη 2009), ακόμα και να κοιμηθείς μαζί του μέχρι να περάσει κάποιο διάστημα (που όσο περνάει η εποχή μας αυτό το διάστημα όλο και μεγαλώνει) κρατάς τόση άμυνα λόγω της ζούγκλας που επικρατεί εκεί εξω που δεν αφήνεσαι με τίποτα, ειδικά αν έχεις πληγωθεί και στο παρελθόν, πόσο μάλλον να πεις στον άλλο "Σ'αγαπώ" μετά από 2 κρεβάτια και 1μιση ώρα συζήτηση x 2! Αυτός ο τρανός έρωτας λοιπόν δεν φτάνει που μου φαίνεται εντελώς fake με τον τρόπο που έχει δωθεί (όπως διευκρίνησε η Clarabelle δεν μιλάμε για εφήβους για να μιλάμε για Ρωμαίο & Ιουλιέτα ή για Bella & Edward αλλα για ανθρώπους που έχουν πατήσει τα άντα!!!) αλλά είναι και τόσο βαρετός όταν βλέπεις ότι προσπαθεί ένας άνθρωπος να τον στηρίξει μόνος του!

Ο εγωισμός της Μελίτας δε σε αυτό το επεισόδιο ήταν τόσο εμφανής που μόνο οι παρωπιδοφορείς δεν θα μπορούσαν να τον δούν! Εκτός του ότι ξέχασε να πάριε δώρο και για το παιδί της, αυτή ναι η τέλεια μάνα, η καλύτερη και καλά από τις άλλες στη σειρά, οι ατάκες της η μία μετά την άλλη μίλαγαν μόνο για εκείνη, και γιατί σε σχέση με την Εύα δεν της το είπε πρώτη, αφού με εκείνη είναι ερωτευμένος! Σαν Μελίτα χαρακτήρας και παίξιμο χάλια! Σαν απορία συμφωνώ με τη Μελίτα, ο Στέφανος και οι σεναριογράφοι έχουν χάσει το μπούσουλα!!!

Άντε να δούμε τι θα δούμε και σήμερα...

Επεισόδιο 266 - Ημερομηνία 24-12-2009 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukakos Την / Το Παρ Ιαν 01, 2010 9:05 pm

jim7 έγραψε:
loukakos έγραψε:Ρε παδια πειτε και σε μενα τι εγινε αν μπορειτε γιατι το εχασα...

Σε περίληψη της περίληψης.
Η Εύα λέει τα σχετικά με Στέφανο-Μάνο-Πέτρο στην Μελίτα.
Ο Στέφανος τα επιβεβαιώνει στη Μελίτα και αυτή τον υποστηρίζει.
Ο Λουκάς μαθαίνει ότι ο Άρης είναι δικό του παιδί.
Ο Νικόλας αποχερατάει την παρέα και φεύγει για Αμερική.
Ο Στέφανος προσπαθεί να πλησιάσει την Εύα και η Αγγέλα δεν τον αφήνει.
Ο Στέφανος ζητάει από τον Χρίστο να σταματήσει την εκδίκηση.

Ευχαριστω πολυ...Ξερω οτι αργησα πολυ αλλα τωρα το ειδα..

loukakos
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Διπλα στο φεγγαρι,πανω σε ενα συννεφο μαζι με τον Πετρακη..
Ασχολίες : Βολει,Τενις,Πινκ πονκ..

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης