Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap22%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 22% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap41%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 41% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap19%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 19% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap14%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap0%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_lcap4%Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 37

Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 9:29 pm

Κατ'αρχήν stefanos-melita συμφωνώ απόλυτα!!! Και να πω ότι η ερμηνεία της Παπά εμένα μου αρέσει πάρα πολύ από πέρσυ!

Ο έρωτας για τον Μάνο της είχε περάσει πιστεύω χωρίς να το καταλάβει εδώ και καιρό.Και φυσικά ένα παραπάνω που ερωτεύτηκε άλλον. Γιατί όπως λέει και το άσμα, ο έρωτας με έρωτα περνάει. Πάντα όμως θα νοιάζεται για τον Μάνο. Δεν πιστεύω ότι δεν θα στεναχωρηθεί αν πάθει κάτι κακό!
Με τον Οδυσσέα χώρισε γιατί δεν τραβούσε άλλο, όχι για να ξαναγυρίσει στον Μάνο.

Όσο για τις αλλαγές στους χαρακτήρες...εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να βλέπω 3 χρόνια τους ίδιους χαρακτήρες χωρίς να αλλάξουν κάπως. Για μένα το κακό δεν είναι που έγινε η Μελίτα πιο επιθετική σε Μάνο και Ρούσσο. Ούτε που ερωτεύτηκε παράφορα και διεκδικεί ή που κάνει και αυτή λάθη.Αν έμενε η ίδια με πέρσυ θα την έλεγαν φυτό που δεν καταλαβαίνει τίποτα. Υποτίθεται ότι είναι άνθρωποι, έχουν περάσει πολλά και έχουν αντιδράσεις. Για μένα το κακό είναι να μην αλλάζουν π.χ η Εύα μετά από τόσα να παραμένει κολλημένη με τον Μάνο και να ξαναγυρνάει σε αυτόν. Ο Μάνος μετά από τόσα να είναι ο ίδιος! Το να ξεπεράσεις έναν έρωτα που δεν αξίζει κιόλας είναι το λιγότερο. Εδώ έχουν ξεπεράσει βιασμούς και απαγωγές.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 9:33 pm

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΕΝΣΑΡΚΩΝΕΙ Η ΠΑΠΠΑ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΓΕΝΙΚΩΣ. ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ. ΑΣΧΕΤΑ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Η ΑΚΡΙΤΑ ΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΑΥΤΗ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΩΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΗΘΟΠΟΙΟΣ, ΣΕ ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΕΡΑ.

ΑΥΤΟ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ, ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΙΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ ΤΩΡΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΠΟΛΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΗ, ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΒΙΩΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ-ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΤΗΣ ΑΡΠΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ , ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ?ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΗΣ.

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΚΑΙ Η ΞΥΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΕΡΣΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΠΑΘΑΙΝΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ, ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΠΙΟ ΠΕΠΕΙΡΑΜΕΝΗ, ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

Ο ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ, Η ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ. Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 9:41 pm

Ntinaki1 έγραψε:Κατ'αρχήν stefanos-melita συμφωνώ απόλυτα!!! Και να πω ότι η ερμηνεία της Παπά εμένα μου αρέσει πάρα πολύ από πέρσυ!

Ο έρωτας για τον Μάνο της είχε περάσει πιστεύω χωρίς να το καταλάβει εδώ και καιρό.Και φυσικά ένα παραπάνω που ερωτεύτηκε άλλον. Γιατί όπως λέει και το άσμα, ο έρωτας με έρωτα περνάει. Πάντα όμως θα νοιάζεται για τον Μάνο. Δεν πιστεύω ότι δεν θα στεναχωρηθεί αν πάθει κάτι κακό!
Με τον Οδυσσέα χώρισε γιατί δεν τραβούσε άλλο, όχι για να ξαναγυρίσει στον Μάνο.

Όσο για τις αλλαγές στους χαρακτήρες...εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να βλέπω 3 χρόνια τους ίδιους χαρακτήρες χωρίς να αλλάξουν κάπως. Για μένα το κακό δεν είναι που έγινε η Μελίτα πιο επιθετική σε Μάνο και Ρούσσο. Ούτε που ερωτεύτηκε παράφορα και διεκδικεί ή που κάνει και αυτή λάθη.Αν έμενε η ίδια με πέρσυ θα την έλεγαν φυτό που δεν καταλαβαίνει τίποτα. Υποτίθεται ότι είναι άνθρωποι, έχουν περάσει πολλά και έχουν αντιδράσεις. Για μένα το κακό είναι να μην αλλάζουν π.χ η Εύα μετά από τόσα να παραμένει κολλημένη με τον Μάνο και να ξαναγυρνάει σε αυτόν. Ο Μάνος μετά από τόσα να είναι ο ίδιος! Το να ξεπεράσεις έναν έρωτα που δεν αξίζει κιόλας είναι το λιγότερο. Εδώ έχουν ξεπεράσει βιασμούς και απαγωγές.

Αλλαγή απο περυσι?ποια αλλαγή? Τα ίδια έκανε κ περυσι! Ξέχασες τι έλεγε στον ρούσο?Ηθελε να αλλάξει τον ονομά της! Κ πέρυσι εδιωχνε κ φώναζε στον Μάνο! καμία αλλαγή απλά τώρα κοιμάται με τον Στέφανο κ το παίζει κ ερωτευμενη, οχι κ με μεγάλη επιτυχία!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 9:48 pm

stefanos-melita έγραψε:
jim7 έγραψε:Λοιπόν έχουμε και λέμε:

12)Μελίτα: Κοπέλλα μου σούπαν από την παραγωγή ότι φόρα την μάσκα του αδιάφορου και μην την ξαναβγάλεις σε όλη την διάρκεια του σήριαλ. Καμμία σύσπαση του προσώπου, καμμία αλλαγή στις κινήσεις προσώπου και σώματος, ότι και να κάνει. Ο δε ενδυματολόγος σου άστα κλάφτα χαράλαμπε.
αυτός έβγαζε συναισθήματα συμφωνώ αυτή σαν ψάρι που την βγάλαν από τη γυάλα έκανε το χταπόδι των προαστίων
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ ΧΡΥΣΑ, Κ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΑΘΟΥΜΕ Η ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΘΟΥΜΕ. ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ, ΨΑΡΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΝΑΖΕΤΕ. ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ.
ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 28 ΧΡΟΝΩΝ, Κ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΞΥΛΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΘΕΤΡΟ. ΔΕΔΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΕΙΡΙΑΣ ΤΗΣ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, Κ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΔΥΝΑΜΗ, ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ, ΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕ, ΘΑ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΣΑΝ ΒΑΘΙΑ.
ΑΠ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΠΟΡΟΛΟ ΠΟΥ Η κ.ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΥΜΝΑΜΙΑ ΜΟΥ, ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ.
ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ! ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΗΘΟΠΟΙΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 9:53 pm

Δεν νομίζω ότι η Μελίτα είναι ίδια με πέρσυ. Αλλαγμένη είναι. Τουλάχιστον πια δεν είναι στον κόσμο της που νόμιζε ότι είχε τον τέλειο πατέρα και σύζυγο και ξέρει πολύ καλά ότι τόσο καιρό ζούσε σε μια φούσκα. Συνειδητοποίησε για τα καλά, ότι ο Μάνος δεν αξίζει μία. Πήρε διαζύγιο και μάλιστα επέμεινε να βγεί, και πολύ καλά έκανε. Έκανε τελευταία στιγμή έρωτα με τον Μάνο και τελικά έκλεισε ο κύκλος μαζί του οριστικά από την πλευρά της.Ξέρει πολύ καλά ότι ο πατέρας της δεν είναι και Ο Θεός που νόμιζε ότι ήταν.Μπήκε νέος έρωτας στην ζωή της. Έχει την δουλειά της. Και φυσικά επειδή είμαστε σε καθημερινή σειρά έχει και τα εμπόδιά της και τα προβλήματά της. Και αντιδράσεις στον χαρακτήρα της που πέρσυ δεν είχε και τις βρίσκω απόλυτα φυσιολογικές.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 10:03 pm

stefanos-melita έγραψε:
jim7 έγραψε:Λοιπόν έχουμε και λέμε:

12)Μελίτα: Κοπέλλα μου σούπαν από την παραγωγή ότι φόρα την μάσκα του αδιάφορου και μην την ξαναβγάλεις σε όλη την διάρκεια του σήριαλ. Καμμία σύσπαση του προσώπου, καμμία αλλαγή στις κινήσεις προσώπου και σώματος, ότι και να κάνει. Ο δε ενδυματολόγος σου άστα κλάφτα χαράλαμπε.
αυτός έβγαζε συναισθήματα συμφωνώ αυτή σαν ψάρι που την βγάλαν από τη γυάλα έκανε το χταπόδι των προαστίων
ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ ΧΡΥΣΑ, Κ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΑΘΟΥΜΕ Η ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΘΟΥΜΕ. ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ, ΨΑΡΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΝΑΖΕΤΕ. ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ.
ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 28 ΧΡΟΝΩΝ, Κ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΞΥΛΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΘΕΤΡΟ. ΔΕΔΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΠΕΙΡΙΑΣ ΤΗΣ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, Κ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΔΥΝΑΜΗ, ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ, ΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕ, ΘΑ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΣΑΝ ΒΑΘΙΑ.
ΑΠ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΠΟΡΟΛΟ ΠΟΥ Η κ.ΞΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΥΜΝΑΜΙΑ ΜΟΥ, ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ, Κ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ.

Από μόνη σου το λες ότι είναι μικρή(στα 28;) και άπειρη. Μα αυτό ακριβώς υποστηρίζουν πολλοί μέσα στο forum. Λέμε ότι ο ρόλος της την δεύτερη σαιζόν πέφτει βαρύς και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει . Γιατί δεν έλεγαν τα ίδια στην πρώτη σαιζόν; Το αν κάνει καταπληκτική δουλειά νομίζω ότι είναι δικαίωμα του καθενός να κρίνει. Αυτό που για σένα είναι καταπληκτική ερμηνεία για άλλον είναι μία άσκημη ερμηνεία και δικαίωμα του καθενός να κρίνει και τον ηθοποιό και τον ρόλο. Τώρα αν τα διαβάζει αυτά και στεναχωριέται τότε συγνώμη καλύτερα να σταματήσει το επάγγελμα. Η κριτική πάντοτε δεν μπορεί να είναι αρεστή, άμα δεν αρέσει ένας ηθοποιός έχεις διαβάσει τι του σέρνουν οι κριτικοί;

Τώρα σχετικά με την συμπεριφορά μέσα στο forum.
Κανόνας 2.4 Βρισιές, προσβολές ή προσβλητικα υπονοούμενα εναντίον άλλων χρηστών ή του προσωπικού και ακατάλληλη γλώσσα τιμωρούνται σε όλο το Φόρουμ - κατά την κρίση των διαχειριστών δεν υπάρχει πουθενά τέτοια παραβίαση και όσες έχουν γίνει έχουν ήδη προειδοποιηθεί.

Παρακαλώ να σταματήσει η συζήτηση για το θέμα εδώ, εάν επιθυμείτε οποιαδήποτε συζήτηση παρακαλώ στο ανάλογο topic. Εδώ είναι off topic.

Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 10:04 pm

Ntinaki1 έγραψε:Δεν νομίζω ότι η Μελίτα είναι ίδια με πέρσυ. Αλλαγμένη είναι. Τουλάχιστον πια δεν είναι στον κόσμο της που νόμιζε ότι είχε τον τέλειο πατέρα και σύζυγο και ξέρει πολύ καλά ότι τόσο καιρό ζούσε σε μια φούσκα. Συνειδητοποίησε για τα καλά, ότι ο Μάνος δεν αξίζει μία. Πήρε διαζύγιο και μάλιστα επέμεινε να βγεί, και πολύ καλά έκανε. Έκανε τελευταία στιγμή έρωτα με τον Μάνο και τελικά έκλεισε ο κύκλος μαζί του οριστικά από την πλευρά της.Ξέρει πολύ καλά ότι ο πατέρας της δεν είναι και Ο Θεός που νόμιζε ότι ήταν.Μπήκε νέος έρωτας στην ζωή της. Έχει την δουλειά της. Και φυσικά επειδή είμαστε σε καθημερινή σειρά έχει και τα εμπόδιά της και τα προβλήματά της. Και αντιδράσεις στον χαρακτήρα της που πέρσυ δεν είχε και τις βρίσκω απόλυτα φυσιολογικές.

ΜΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΤΙΝΑΚΙ,ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ Κ ΤΗΝ ΕΥΑ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝΤΡΑ? ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΤΕΡΑ Κ ΣΥΖΥΓΟ? ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ Κ Ο ΡΟΥΣΟΣ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ Κ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΗΞΕΡΕ! ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ Κ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΚΛΕΓΕ Κ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΘΑ Σ ΑΤΑΠΑΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΑΚΥΡΟΣ ΗΤΑΝ!ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΕΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ! ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ, ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 10:27 pm

Με χρονοκαθυστέρηση ή όχι άλλαξε ειδικά σε σχέση με τον Μάνο και τον Ρούσσο.Τον Μάνο δεν τον αντέχει και του το ξέκοψε τελείως και με τον Ρούσσο δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις. Και δεν πιστεύω ότι αυτό έγινε επειδή ερωτεύτηκε τον Στέφανο. Και βέβαια θα τους αγαπάει πάντα, και βέβαια δεν θα θέλει να πάθουν κακό.Άλλαξε σε σχέση με την Αμαλία που ο πατέρας της την είχε επηρεάσει εναντίον της και ήρθαν πολύ κοντά και μιλούν σαν μάνα με κόρη. Βγήκε έξω, έχει παρέες ( με την Νόρα ειδικά όλο μαζί είναι) έχει την δουλειά της και κάνει σχέδια με την Δάφνη.Έχει βγεί από τον ψεύτικο κόσμο που την είχαν ο Μάνος και ο Ρούσσος. Δεν νομίζω ότι η Μελίτα έχει καμία σχέση με την Μελίτα που βλέπαμε πέρσυ.Όσο για τον Μάνο κάθε λίγο και λιγάκι μαθαίνει και κάτι καινούριο για αυτόν το οποίο μόνο αξιέπαινο δεν είναι. Έχει φτάσει στο σημείο που δεν τον αντέχει άλλο. Αυτό είναι όλο.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 10:36 pm

Ntinaki1 έγραψε:Με χρονοκαθυστέρηση ή όχι άλλαξε ειδικά σε σχέση με τον Μάνο και τον Ρούσσο.Τον Μάνο δεν τον αντέχει και του το ξέκοψε τελείως και με τον Ρούσσο δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις. Και δεν πιστεύω ότι αυτό έγινε επειδή ερωτεύτηκε τον Στέφανο. Και βέβαια θα τους αγαπάει πάντα, και βέβαια δεν θα θέλει να πάθουν κακό.Άλλαξε σε σχέση με την Αμαλία που ο πατέρας της την είχε επηρεάσει εναντίον της και ήρθαν πολύ κοντά και μιλούν σαν μάνα με κόρη. Βγήκε έξω, έχει παρέες ( με την Νόρα ειδικά όλο μαζί είναι) έχει την δουλειά της και κάνει σχέδια με την Δάφνη.Έχει βγεί από τον ψεύτικο κόσμο που την είχαν ο Μάνος και ο Ρούσσος. Δεν νομίζω ότι η Μελίτα έχει καμία σχέση με την Μελίτα που βλέπαμε πέρσυ.Όσο για τον Μάνο κάθε λίγο και λιγάκι μαθαίνει και κάτι καινούριο για αυτόν το οποίο μόνο αξιέπαινο δεν είναι. Έχει φτάσει στο σημείο που δεν τον αντέχει άλλο. Αυτό είναι όλο.

Το ότι έχει σχέση με την Αμαλία τώρα είναι καλό; Όταν της έκανε τη ζωή δύσκολη με την Νταίζη ήταν τρελλή τώρα που της κάνει πλάτες με το Στέφανο είναι καλή μανα. Η Αμαλία μπορεί να έχει πλάκα αλλά είναι η απόλυτη παράνοια.
Όσο για τους φίλους, τους έχει γράψει στα παλιά της τα παπούτσια τελευταία. Πού ήταν όταν αποχαιρετούσαν το Νικόλα; Πού είναι στο πρόβλημα του Λουκά που τόσες φορές της έχει σταθεί;
Τώρα να μου πεις η Δάφνη δουλεύει να σου πω ναι. Έχεις δει εσύ τη Μελίτα να δουλεύει; Εγώ μόνο αραιά και που να πίνει καφέ στης Δάφνης την έχω δει.

Επεισόδιο 267 - Ημερομηνία 25-12-2009 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 10:37 pm

Ntinaki1 έγραψε:Με χρονοκαθυστέρηση ή όχι άλλαξε ειδικά σε σχέση με τον Μάνο και τον Ρούσσο.Τον Μάνο δεν τον αντέχει και του το ξέκοψε τελείως και με τον Ρούσσο δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις. Και δεν πιστεύω ότι αυτό έγινε επειδή ερωτεύτηκε τον Στέφανο. Και βέβαια θα τους αγαπάει πάντα, και βέβαια δεν θα θέλει να πάθουν κακό.Άλλαξε σε σχέση με την Αμαλία που ο πατέρας της την είχε επηρεάσει εναντίον της και ήρθαν πολύ κοντά και μιλούν σαν μάνα με κόρη. Βγήκε έξω, έχει παρέες ( με την Νόρα ειδικά όλο μαζί είναι) έχει την δουλειά της και κάνει σχέδια με την Δάφνη.Έχει βγεί από τον ψεύτικο κόσμο που την είχαν ο Μάνος και ο Ρούσσος. Δεν νομίζω ότι η Μελίτα έχει καμία σχέση με την Μελίτα που βλέπαμε πέρσυ.Όσο για τον Μάνο κάθε λίγο και λιγάκι μαθαίνει και κάτι καινούριο για αυτόν το οποίο μόνο αξιέπαινο δεν είναι. Έχει φτάσει στο σημείο που δεν τον αντέχει άλλο. Αυτό είναι όλο.

ΦΙΛΟΥΣ? ΝΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΕ, Η ΝΟΡΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΑΚΟΥΕΙ! ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ,ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ,ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ! Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ Κ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ! ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ Κ Η ΜΕΛΙΤΑ!ΔΩΡΟ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΤΑΛΗ! ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΖ ΣΥΝΕΦΑΚΙ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ Κ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ Κ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΡΟΖ ΣΥΝΕΦΑΚΙ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ! ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Σαβ Δεκ 26, 2009 11:43 pm

stefanos-melita έγραψε: ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΑΣΧΗΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΗΘΟΠΟΙΟ ΧΡΥΣΑ, Κ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΠΑΘΟΥΜΕ Η ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΘΟΥΜΕ. ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ, ΨΑΡΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΝΑΖΕΤΕ. ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΙΘΕΣΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, Κ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ.

θα συμφωνήσω μαζί σου...η παππά είναι μια νεαρή ηθοποιός και είναι λογικό να έχει αδυναμίες..οι οποιές εμένα προσωπικά δεν με πειράζουν.. .
όσο για τον ρόλο που ενσαρκώνει θεωρώ ότι ως μελίτα δέχεται σκληρή κριτική...η μελίτα είναι άνθρωπος και είναι λογικό να κάνει κάποια λάθη, δεν θεωρώ το ότι ξέχασε να πάρει δώρο στην κόρη της την κάνει κακή μητέρα...είδαμε και πέρυσι πόσο αγωνιούσε για το παιδί της αν είναι έτσι τότε η εύα θα έπρεπε να έχει στηθεί στον τοίχο που τόσα χρόνια είχε εγκαταλείψει το παιδί της...παρ'όλα αυτά βλέπουμε ότι όλοι την δικαιολογούν (αν και εγώ προσωπικά δεν βλέπω να κάνει καμία ιδιαίτερη προσπάθεια προσέγγισης προς την μαρίλια)και η μελίτα να καταδικαστεί επειδή δεν πήρε δώρο η επειδή αφήνει την κόρη της μερικές μέρες στην αμαλία; το θεωρώ άδικο...
η σχέση της μελίτας με τον μάνο άλλαξε από τη στιγμή που εκείνη νόμιζε πως αυτός έστειλε το μήνυμα..από εκεί και πέρα νομίζω πως άρχισε η αντίστροφη μέτρηση..η μελίτα είδε τον μάνο όπως ήταν..τελείωσε ο έρωτας και τα είδε όλα καθαρά..
τώρα το γεγονός ότι δεν του ζήτησε συγγνώμη είναι άλλο θέμα..πιστεύω πως πολύ καλά έκανε..να του ζητήσει συγγνώμη επειδή τον αδικήσε μία φορά;ο μάνος την κορόιδευε τόσα χρόνια και που τον ανέχεται για την μικρή πολύ του πέφτει...
και ναι μπορεί να είναι λάθος της που δεν ζήτησε τον λόγο από τον στέφανο για το μήνυμα..αλλά είναι ερωτευμένη μαζί του και αυτό είναι μεγάλο ελλαφρυντικό..εδώ η εύα ανεχόταν από τον μάνο τόσους εξεφτελισμούς όλα αυτά τα χρόνια και παρ'όλα αυτά κατηγόρησε τον στέφανο επειδή δεν της είπε από ποιος ήταν(μπορεί να ήταν λάθος από τον στέφανο αύτο-αλλά πάντα ήθελε το καλό της... )και τον μάνο τον δικαιολογούσε πάντα..η εύα δηλαδή έχει το ελαφρυντικό του ότι είναι ερωτευμένη με τον μάνο και του συγχωρούσε πάντα και η μελίτα όχι;
δεν ήθελα να σύκρινω την μελίτα με την εύα απλά από τα σχόλια καταλαβαίνω ότι αυτή η σύγκριση υπάρχει έμμεσα και ίσως είναι λογικό γιατι οι ζωές τους έχουν δεθεί κατά κάποιον τρόπο...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:12 am

Περυσι κ εγώ κ άλλοι πολλοί είχαμε στήσει στο τοίχο την Ευα για όλα τα λάθη της κ για το θέμα της Μαρίλιας! Ακόμα κ τώρα, τον έρωτα της με τον Μάνο τον θεωρώ αρρωστημένο!
Πέρυσι ότι λάθος έκανε η Μελίτα τον περάσαμε στο ΄΄ντουκου΄΄γιατί απλά ήταν η απατημένη!
Γιατί πρέπει να κάνουμε το ίδιο κ φέτος δεν το καταλαβαίνω? Πέρυσι ποιος έδωσε άλλοθι στην Ευα για τον έρωτα της για τον Μάνο? Φέτος η Μελίτα γιατί θα πρέπει να έχει άλλοθι?
Η Μελίτα ξεχνάει τα πάντα για έναν έρωτα που δεν έχει καν διαδρομή κ της λέμε κ μπράβο!
Ε..δεν πάει έτσι! Ηρθε κ η ώρα της Μελίτας να κριθεί!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:31 am

δεν είπα να δώσουμε άλλοθι στην μελίτα..και εκείνη κάνει λάθη και θα κριθεί..δεν διαφωνώ σε αυτό..
θεωρώ όμως άδικο το γεγονός ότι επειδή ξέχασε να πάρει για παράδειγμα δώρο στην νεφέλη αυτό την καθιστά και κακή μητέρα...
και δεν νομίζω ότι ξεχνάει τους πάντες για τον στέφανο...αν θυμάμαι καλά πέρυσι στην δίκη του νικόλα είχε σταθεί στον πλάι του και πήγε ενάντια και στον ρούσσο και στον μάνο στην δίκη..
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:35 am

συγγνωμη αλλα εγω ξερω οτι αν καποιος γονιος ξεχναει να παρει ενα δωρακι στο παιδι του για λογο ανουσιο μπροστα στο αιμα του,τοτε δεν τον νοιαζει!και μαλιστα η νεφελη αυτο το διαστημα παιρνα ενα ψυχολογικο προβλημα που δεν βλεπω την μανα της να την βοηθα να το ξεπερασει!η αμαλια κανει ολη την δουλεια!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:42 am

αν δεν την ένοιαζε τότε δεν θα επισκεπτόταν και δεν θα μιλούσε με την παιδοψυχολόγο για την υγεία της μικρής..απλά θα αδιαφορούσε για την νεφέλη..
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:44 am

αυτο κανει κατα την αποψη μου....στην παιδοψυχολο πηγε απλα για να πει οτι πηγε!!πες μου αν σου φενεται το γεγονος οτι ξεχασε το χριστουγεννιατικο δωρο στο ποιο πολυτιμο πλασμα στο κοσμο για εκεινη(και οχι τον στεφανο το τονιζω)δειγμα καλης μανας.....
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:49 am

μπορεί να ήταν φάουλ για μερικούς το δέχομαι..
αλλά όχι και ότι είναι κακή μητέρα η μελίτα..τότε η εύα τι είναι που άφησε τόσα χρόνια την μαρίλια και παρ'όλα αυτά έχει ελαφρυντικά και δεν έχει η μελίτα που ξέχασε να πάρει δώρο μία φορά στην μικρή;
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:50 am

Όσο για τους φίλους, τους έχει γράψει στα παλιά της τα παπούτσια τελευταία. Πού ήταν όταν αποχαιρετούσαν το Νικόλα; Πού είναι στο πρόβλημα του Λουκά που τόσες φορές της έχει σταθεί;

ΦΙΛΟΥΣ? ΝΑΙ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΕ, Η ΝΟΡΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ Κ Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΑΚΟΥΕΙ! ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ,ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ,ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ!

Άμα το πάμε έτσι που ήταν οι φίλοι της όταν η μάνα της είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας και πέρα από τον Λουκά δεν την πήρε κανείς ούτε ένα τυπικό τηλέφωνο; Η μόνο να κρίνουμε τη Μελίτα; Όταν η μάνα της κόντεψε να πεθάνει δεν είδα κανέναν μαζί της.Όλοι έτρεξαν στην Εύα που πέρσυ τέτοια εποχή την σκυλόβριζαν.
Αλλά ούτε και όταν συνήρθε η Εύα από την κρίση, πάτησε κανένας το πόδι του στην Μελίτα τότε. Εγώ δεν είδα να παρεξηγήσει κανέναν τους η Μελίτα.
Όπως έχει ειπωθεί πολλάκις η Μελίτα μπορεί να είναι στη παρέα αλλά είναι η εξάδα κυρίως μόνη της. Αλλά πάντα εκεί ήταν η Μελίτα. Και στην Νόρα που πήγε να της πεί τον πόνο της για τον Λουκά, και στον βιασμό της από τον Στέλλιο ακόμα και όταν έπρεπε να τη φυγαδεύσουν τη Νόρα προσφέρθηκε να βοηθήσει,και πέρσυ στάθηκε στην Δάφνη σε όλα, και με το μέρος του Νικόλα ήταν στην δίκη! Και με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι έκανε πως άκουγε την Νόρα για το θέμα του Λουκά; Και βέβαια την άκουσε και προσπάθησε να την ηρεμήσει κιόλας.
Επειδή δηλαδή δεν αποχαιρέτησε τον Νικόλα την βγάλαμε κακιά φίλη τώρα; Στο φινάλε πήγε ο Νικόλας να αποχαιρετήσει την ανιψιά του;Παρέα είναι αυτοί δεν είναι φίλοι. Το έχουν πεί και οι ίδιοι!Και μια χαρά τους έχει σταθεί η Μελίτα. Στο φινάλε οι αληθινοί φίλοι δεν σε κάνουν κατά περιστάσεις εκτός παρέας ούτε σε απομονώνουν. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για την Μελίτα αλλά και για την Εύα που υποτίθεται ότι είναι και η παιδική τους φίλη!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:53 am

εγω μιλαω μονο για την μελιτα...η ευα ηταν αλλο!!!!περασε μεσα σε μια οικογενεια με βια,την εζησε και η ιδια πολλες φορες,περασε πολλα!!η μελιτα δεν εχει λογο να φερεται ετσι απο την στιγμη που εχει ζησει σε μια ισορροπημενη οικογενεια!!!αυτο νομιζω...τελος παντων ωρες ωρες νομιζω οτι η μελιτα βαζει πανω απο το παιδι της τον ερωτα της για τον στεφανο και τον καθε στεφανο!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:54 am

Και κάτι άλλο! Που ήταν οι φίλοι της όταν ο Μάνος παντρευοταν και η Μελίτα ήταν σε κακά χάλια; Πέρα από την Δάφνη εγώ δεν είδα κανένα τους να πάει. Στο φινάλε είχαν χωρίσει μόνο λίγες μέρες και ο άλλος πήγαινε να παντρευτεί. Είδατε εσείς να πάει κανείς να δεί πως είναι και αυτή η Μελίτα; Εγώ θυμάμαι την Νόρα που το μόνο που την ένοιαζε ήταν να ραφτεί και μάλιστα της το είπε και στο ατελιέ της Δάφνης.Και πιαστήκαμε τώρα από το γεγονός ότι η Μελίτα δεν πήγε να αποχαιρετήσει τον Νικόλα....
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:58 am

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΟΥ ΕΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ: 1 Η ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΜΑΝΟΥ-ΠΕΤΡΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΕΝΤΑΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! 2 Η ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΣΚΗΝΗ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΘΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!!! ΑΠΟΡΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΤΟΥ??? 3 ΣΤΑ ΠΡΟΣΕΧΩΣ Η ΑΜΑΛΙΑ ΚΕΝΤΑΕΙ!!! ΓΛΙΤΩΣΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Ο ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΓΛΙΤΟΝΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΙΛΕΙ!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 12:59 am

anastasia 20 έγραψε:
θα συμφωνήσω μαζί σου...η παππά είναι μια νεαρή ηθοποιός και είναι λογικό να έχει αδυναμίες..οι οποιές εμένα προσωπικά δεν με πειράζουν.. .
όσο για τον ρόλο που ενσαρκώνει θεωρώ ότι ως μελίτα δέχεται σκληρή κριτική...η μελίτα είναι άνθρωπος και είναι λογικό να κάνει κάποια λάθη, δεν θεωρώ το ότι ξέχασε να πάρει δώρο στην κόρη της την κάνει κακή μητέρα...είδαμε και πέρυσι πόσο αγωνιούσε για το παιδί της αν είναι έτσι τότε η εύα θα έπρεπε να έχει στηθεί στον τοίχο που τόσα χρόνια είχε εγκαταλείψει το παιδί της...παρ'όλα αυτά βλέπουμε ότι όλοι την δικαιολογούν (αν και εγώ προσωπικά δεν βλέπω να κάνει καμία ιδιαίτερη προσπάθεια προσέγγισης προς την μαρίλια)και η μελίτα να καταδικαστεί επειδή δεν πήρε δώρο η επειδή αφήνει την κόρη της μερικές μέρες στην αμαλία; το θεωρώ άδικο...
η σχέση της μελίτας με τον μάνο άλλαξε από τη στιγμή που εκείνη νόμιζε πως αυτός έστειλε το μήνυμα..από εκεί και πέρα νομίζω πως άρχισε η αντίστροφη μέτρηση..η μελίτα είδε τον μάνο όπως ήταν..τελείωσε ο έρωτας και τα είδε όλα καθαρά..
τώρα το γεγονός ότι δεν του ζήτησε συγγνώμη είναι άλλο θέμα..πιστεύω πως πολύ καλά έκανε..να του ζητήσει συγγνώμη επειδή τον αδικήσε μία φορά;ο μάνος την κορόιδευε τόσα χρόνια και που τον ανέχεται για την μικρή πολύ του πέφτει...
και ναι μπορεί να είναι λάθος της που δεν ζήτησε τον λόγο από τον στέφανο για το μήνυμα..αλλά είναι ερωτευμένη μαζί του και αυτό είναι μεγάλο ελλαφρυντικό..εδώ η εύα ανεχόταν από τον μάνο τόσους εξεφτελισμούς όλα αυτά τα χρόνια και παρ'όλα αυτά κατηγόρησε τον στέφανο επειδή δεν της είπε από ποιος ήταν(μπορεί να ήταν λάθος από τον στέφανο αύτο-αλλά πάντα ήθελε το καλό της... )και τον μάνο τον δικαιολογούσε πάντα..η εύα δηλαδή έχει το ελαφρυντικό του ότι είναι ερωτευμένη με τον μάνο και του συγχωρούσε πάντα και η μελίτα όχι;
δεν ήθελα να σύκρινω την μελίτα με την εύα απλά από τα σχόλια καταλαβαίνω ότι αυτή η σύγκριση υπάρχει έμμεσα και ίσως είναι λογικό γιατι οι ζωές τους έχουν δεθεί κατά κάποιον τρόπο...

Συμφωνώ μαζί σου κορίτσι μου!! Γιατί να ζητήσει συγνώμη η Μελίτα από τον Μάνο; Αυτός της ζήτησε ποτέ για όσα της έκανε; Που την σκυλόβρισε με τα χειρότερα λόγια άδικα για το μήνυμα στο 200;Όσο για το μήνυμα που λέτε νομίζω ότι η Μελίτα εννούσε το μήνυμα για το σπίτι της που της έστειλε. Δεν έχει μάθει ακόμα για το μήνυμα στην Εύα.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 1:03 am

ναι η μελίτα αυτό εννοούσε..
απλά φαντάζομαι ότι λένε αφού η μελίτα έμαθε ποιος είναι ο στέφανος και ότι αυτός τα έκανε όλα γιατί δεν του ζήτησε το λόγο για το μήνυμα που στάλθηκε στην εύα..
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 1:06 am

Μπορεί να μην της πέρασε ακόμα από το μυαλό. Εδώ δεν ρώτησε η Εύα. Είμαι σίγουρη ότι θα ζητήσει συγνώμη από τον Μάνο για αυτό το θέμα η Μελίτα αν μάθει και θα έρθει σε χειρότερη ρίξη με τον Στέφανο. Αλλά αυτή είναι η διαφορά! Η Μελίτα όταν πρέπει τη ζητάει τη συγνώμη. Σε αντίθεση με τον Μάνο που αυτή τη λέξη δεν την ξέρει.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Κυρ Δεκ 27, 2009 1:14 am

συμφωνώ..και γενικά θεωρώ ότι η κριτική προς την μελίτα είναι σκληρή γιατί τα δικά της λάθη είναι πταίσματα μπροστά στα λάθη των άλλων ρόλων..
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης