Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

+36
edem4ever
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
KatsaroYpotheto
zwi
giouli_edem
stefanos-melita
Mafalda
Penny
almaresi
xristina79
sketi_omorfia
hionati
margaret
sifantid
jim7
DESPOINA
sofia
marializ25
glgs
aggeliki
nikidanis
dj_mitsaki
mimi_loukas+nora
evanna
vs116117
Ntinaki Agapaei Petraki
Izabella29
νοριτσα
Ntinaki1
anna90
anastasia20
konstantina
Καρ-Mik
xara
loukitsa
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap31%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 31% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap44%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 44% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap20%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap0%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 45
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 13, 2010 9:52 pm

stefanos-melita έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ..
Σκηνη Στεφανου-λαλιστατης πρωην μουγγης. Προσπαθει με νυχια και με δοντια να τον κρατησει μακρυα από τη Μελιτα, αλλα αυτος είναι απολυτα ξεκαθαρος «Με την Ευα τελειωσαμε» Αγαπημενε μου Στεφανε, αν ησουν τοσο ξεκαθαρος στο θεμα αυτό και με την Μελιτα, και με την Ευα, τωρα με την πρωτη δεν θα τα ειχατε κανει ροιδο, γιατι πιστευει ότι θες την Ευα, ουτε η Ευα θα φανταζοταν ότι μπορει ακομη να σπασει την πορτα της καρδιας σου..Αλλα τελος παντων, τι να ελεγε και στην Ευα προχθες, ‘η πορτα εκλεισε Ευα γιατι ειμαι τρελλα καψουρης με τη Μελ?» Δεν είναι παρορμητικος τυπος ο Στεφ, θα θελησει να της το σερβιρει κομψα, με τροπο, την άλλη εβδομαδα..Μονο που εκεινη θα προλαβει να του σερβιρει το ορεκτικο, κ θα τραγουδαει μετα ο καημενος με το ζορι ¨μα δεν τελειωσαμε…αναγκαστικα!¨

Σκηνη Στεφανου-Μελιτας..αχ δεν μπορω, λιγωνομαι.. faint «Τι θες εδώ?’ θυμωμενα αυτή, κ αυτος μπαινει γρηγορα μεσα, και κολλαει πανω στο κορμι της, φουριοζος…Παρατηρηστε εδώ τη γλωσσα του σωματος και των δυο, είναι πολύ ευγλωτη.. Δεν αντεχει να μην την αγγιζει με το σωμα του, εχει παθει στερητικο συνδρομο.. «μη μιλας…» σαν να της λεει ¨ειμαι μαγεμενος μαζι σου..με τα ματια, τα μαλλια, το αρωμα σου..αυτα θελω να νιωσω…¨
«σσς τα λογια πληγωνουν» μεταξυ τους, μια τεραστια αληθεια. Όμως εδώ μιλαει το κορμι και ο ερωτας.. Τα λογια δεν εχουν θεση, όταν η αναγκη του να βρισκεται κοντα της, τον ξεπερναει.. Ο τροπος που αγγιζει τα μαλλια της, το προσωπο της(εχει λατρεια μαζι της,και φαινεταιιιι..) «μια στιγμη να σε δω μονο..και θα φυγω..μια στιγμη..» Το βλεμμα του τα λεει όλα, Μια στιγμη του αρκει, για να παρει, ζωη, ανασα, κουραγιο, αγαπη κ πονο, όλα μαζι, από εκεινη.. όλα τα συναισθηματα του, καθρεπτιζονται σε εκεινο το γλυκο, πονεμενο του βλεμμα..
κ εκεινη όμως πονα, αγαπα, φαινεται στην γρηγορη ανασα της, στον αναστεναγμο της, στο βλεμμα το γεματο ερωτα κ απογνωση, στη σιωπη που τους τυλιγει. Δεν αντεχει ουτε εκεινη να σπασει την μαγικη κλωστη που τους δενει..μονο αφηνεται στο χαδι του, διχως λεξη. Τα σωματα ειπαν ολοκληρες ιστοριες..

Επομενη σκηνη, Μελιτα με πεθερα Βελζεβουλ..Πες τα κοριτσι μου! Αυτή τη φορα, δινει μαχη η Μελιτα, είναι προετοιμασμενη για το φαρμακι, δεν φευγει τρεχοντας! Και λεει την μεγαλυτερη αληθεια «ο γιος σας σας λατρευει, και σεις δεν τον αγαπατε..αν τον αγαπουσατε, δεν θα μου μιλουσατε ετσι!» και ακριβως επειδη αυτή είναι η αληθεια, η Αντιγονη τιναχτηκε, σαν να δεχθηκε χαστουκι, και εχασε την ψυχραιμια της…Για πρωτη φορα! Δεν την εχουμε ξαναδει, να χανει την τελεια δομημενη ψυχραιμαι της.. (ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ, ΤΟ ΧΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗ, ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥΣ..ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!! lol! )

Την διωχνει,αφου της ξεκαθαριζει-φυσικα!- ότι ο…ατακτος μικρος της θα κανει ο,τι του πει η μαμα, και θα παντρευτει την καλη πριγκιπισσα Ευα, κ όχι την κακια Μελιτα. Κατα την αποψη της βασιλομητωρος παντα..συγνωμη της Αντιγονης.

Εκεινη, εχοντας σοκαριστει με οσα ακουσε, φευγει τρεχοντας και πεφτει πανω στον κακομαθημενο μικρο πριγκιπα…Και φυσικα, της γυριζει το ματι!
Εκεινος, αδαης, όπως παντα, για τις γαμηλιες προετοιμασιες της βασιλομητωρος, ρωταει ολος απορια «μελιτα, τι συμβαινει? Που πας παιδι μου?» τουτεστιν, ¨γιατι δεν καθεσαι να πιεις τσαι με τη μαμα μου? Τι? Δεν σε συμπαθει? Ποιος τα λεει αυτά τα ασυστολα ψευδη? Εγω δεν εχω ιδεα επι τουτου!¨

Συνεχιζω.. εκεινη βουρλιζεται ακομη περισσοτερο (μαζι σου Μελιτα,σπαστου το κεφαλι, είναι δυνατον να είναι τοσο μουροχαβλος??) και του λεει να μην ξαναπατησει ποδι σπιτι της(και ναι, σπιτι της είναι, το ειπε ο στεφ!) και να κοψει τις νυχτερινες επισκεψεις.. (Αντε γιατι θελει και να κοιμηθει η κοπελα, και η θεα του..Θ-Ε-Ο-Υ να θελει να την γεμισει φιλια, οσο να πεις, της κοβει τη νυστα.)
Εκεινος, μολις καταλαβαινει ότι..κοβεται το βραδυνο, ταραζεται ο αγαπημενος μου, και αρχιζει να τα παιρνει σιγα σιγα.. Ενώ γεματος ευγενια (ειπαμε εχουμε κ γαλλικη κουλτουρα) την τραβολογαει από τα μπρατσα, μην τολμησει και του φυγει, κανει μια τελευταια προσπαθεια, να φανει λογικος « τι καταλαβαινεις τωρα, παλι θα μαλωσουμε??»
Οποτε το Μελιτακι ξεσπαθωνει, και του λεει για τα σχεδια της μαμακας του, κ ότι θα της κανει το χατηρι..Τι να σου κανω ρε στεφανε, εχεις καλλιεργησει την εντυπωση του μαμακια, δεν φταιει αυτή..)
Ελα όμως που μαμακιας είναι μονο στην Αντιγονη..γιατι με τη Μελιτα ξυπνα ο ανδρας μεσα του!
«Σταματα γαμωτο, ακουσε με που σου μιλαω λιγο!» Εκεινη παλευει εξαλλη,, «παρατα με παρατα με!»

Και μας δινουν ισως την πιο εντονη σκηνη τους μεχρι σημερα. Εκεινος θυμωνει ολο και πρισσοτερο, την τραβα προς το κορμι του με ολο και μεγαλυτερη δυναμη, γεματος θυμο και απελπισια
«Δεν είναι δυνατον να τα εννοεις αυτά που λες?’
Όπως ειχε πει κ ο Στεφανος, τα λογια πληγωνουν. Τα κορμια για άλλη μια φορα, μιλουν για συναισθηματα βαθια, μεγαλα, ανεξελεγκτα.
Παλευει εκεινη να ξεφυγει…από τα χερια του, από το παθος. Εκεινος,δεν θα την αφησει να το κανει, δεν αντεχει.. Με κομμενη την ανασα «Μελιτα..»
Και ένα φιλι, διστακτικο τρυφερο, με τα κορμια να τρεμουν από την ενταση της στιγμης.
Ο Στεφανος ηθελε να την ηρεμησει με τουτο το φιλι. Αλλα οσα εγιναν πριν λιγο, τα λογια της Αντιγονης, ματωνουν. Δεν φτανει ένα φιλι, να καλυψει τον πονο της καρδιας της για αυτό τον ανδρα. Το μισος που νιωθει εκιενη τη στιγμη για εκεινον, για την εξουσια του επανω της, την ωθει, να παλεψει ακομη πιο αγρια να ξεφυγει από την αγκαλια του. Παλευει σπασμωδικα, φωναζει. Και εκεινος, με τη δυναμη αυτου που πνιγεται,και νιωθει να χανει τη ζωη του την ιδια, το ιδιο βιαια, το ιδιο σπασμωδικα, με το σωμα του να τρεμει από ενταση, την πνιγει σχεδον μεσα στην αγκαλια του, της τραβα τα μαλλια, το κεφαλι. Δεν παρακολουθουμε πια μια αγκαλια ερωτευμενων, αλλα μια αδυσωπητη μαχη, γεματη παθος, οργη και πονο, οπου ο ανδρας προσπαθει να επιβληθει στη γυναικα,όχι για να της κανει κακο, μα για να εδραιωσει τη σφραγιδα του επανω της. Μια ιστορια, αρχαια,που παιζεται παντα στο ιδιο μοτιβο, από τοτε που υπηρξαν ο ανδρας και η γυναικα. Οσα χρονια και να περασουν το ιδιο θα συμβαινει «ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙΣ»
Ο Στεφανος κερδιζει στιγμιαια την υποταγη της, την ανταποκριση στο φιλι του. Δεν κερδιζει όμως και την τελικη μαχη.Εκεινη τον παρατα συξυλο.

Επιτελους, τα χωνει στη μανα του, υπερασπιζομενος τη Μελιτα. Μονο μια φραση συγκρατησα και περαν τουτου, ουδεν «ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΜΗΤΕΡΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ?» Εμεις ναι, Στεφανε, το εχουμε καταλαβει προ πολλου, εκεινη παλι, τοσα χρονια στη σιωπη, ξεχασε να διαβαζει τα χειλια. Μηπως να δοκιμαζες με τη νοηματικη??

Και επειδη δεν υποταχθηκε εκεινη τελειως, ο Στεφ μπουκαρει ξανα, και υπερασπιζεται τη Μαμακα του, Ενώ στην πραγματικοτητα αυτό που θελει να της πει είναι ότι δεν αντεχει στη σκεψη πως εκεινη τον διωχνει επειδη της το επεβαλλε ο Μπαμπακας της..Και της το λεει κιολας! Τελικα αυτοι οι δυο ένα θεμα με τα «γονικα τους » το εχουνε…
Όταν όμως εκεινη του λεει ορθα κοφτα ότι η αποφαση ηταν δικη τους-αραο Στεφανος μεταφραζει μεσα στο κεφαλι του « δεν σε θελω στεφανε,και δεν εχει σχεση ο πατερας μου-(τι βλακειες λες κ εσυ ρε Μελιτακι, αφου εσυ εννοεις ότι ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ σε θελει εξαιτιας της μανα του) Ας ελεγαν και μια φορα κατι που θα το ερμηνευαν κοινα κ οι δυο, κ όχι ο ενας ως ασπρο,και ο άλλος ως μαυρο,, μας ακουτε κ.Ακριτα??)
Το βλεμμα του Στεφανου όταν εκανε..την ερμηνεια όπως αυτος νομιζε της φρασης της Μελιτας, ηταν απλα..απιστευτο!! εξαλλος, θυμωμενος, σοκαρισμενος, ετοιμος να τη βρισει, να τη χτυπησει..Αλλα ευτυχως τοσα χρονια γαλλικης κουλτουρας δεν πηγαν χαμενα! Ξεσπαει το θυμο του στην πορτα, που κοντεψε να τη ριξει με τοση δυναμη που την εκλεισε..

ΝΑ ΠΩ ΞΑΝΑ ΟΤΙ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΝΤΑΣΗ ΤΩΝ ΣΚΗΝΩΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ… faint

ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΡΙΑ.. Rolling Eyes ΤΑ ΚΛΕΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ?? Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΑ ΕΠΕΣΤΕΡΕΨΕ..ΓΙΑΤΙ?? lol! ΤΙ..ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ??? lol! ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ Ο ΣΤΕΦ??? Confused? lol! faint

Συμφωνώ πάρα πολύ σε όλα και έχω να σου πώ ένα πράγμα: της θεωρητικής πρέπει να είσαι εσύ γιατί δεν εξηγείται να γράφεις τόσο όμορφα!Αν όχι τότε απλά έχει ταλέντο Wink
Δίνεις τρομερό κλίμα στις περιγραφές σου!Και ναι Στέφανος και Μελίτα έχουν τρομερές σκηνές και αυτή έξω από το σπίτι του ήταν μια από τις πιο αγαπημένες μου μέχρι τώρα!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Τετ Ιαν 13, 2010 10:02 pm

mimi έγραψε:
aggeliki έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Aς ξεδιπλώσω το σεντόνι μου, υπέρδιπλο με ασορτί παπλωματοθήκη σήμερα χιχι

Νόρα-Λουκάς και ΣτεφανοΜελιτοΑντιγονοκατάσταση το χτεσινό επεισόδιο…

O Mαμάκιας κι η μαμά του!
Όμορφη σκηνή και συμφωνώ με την Αντιγόνη (πρέπει να το κοιτάξω λέτε?) σε ένα πράγμα: «Ο έρωτας φεύγει, η αγάπη μένει»

Κατα τα άλλα το Ευάκι μαμα Αντιγόνη δεν είναι σαν την καινούρια οδοντόκρεμα της Colgate να καλύψει τα κενά στα νεύρα του Στέφανου να μην πονάνε χρυσή μου, έλεος είσαι! Πάντως δεν κολλάει πουθενά, του το λέει ξεκάθαρα γιατί θέλει την Εύα, τι να πω..μπράβο της..

Επίσης ο Στέφανος μου έβγαλε ένα παράπονο εκεί μου είπε οτι αν η Εύα τον αγαπούσε θα είχε δεχτεί να τον παντρευτεί! Αντί να είσαι και ανακουφισμένος ρε μ!@#$%$# παραπονιέσαι κιόλας??? (Δηλαδή σόρρυ για την ένταση αλλα ήθελα να το πώ!!!)

+++

Νοράκι – Λουκάκος - Φάση πρώτη!
Η σκηνή Νόρας-Λουκά είναι πολύ γέλιο αν και με σύγχυσε ο βλάκας που δεν την φίλησε στο τέλος! Πολύ ωραίο και το φορεματάκι της.

Ένα δεν κατάλαβα...

Λ: Βρε κορίτσι μου, είναι ποτέ δυνατόν να σε μισήσω εγω εσένα?
Ν: Αν σε πείσει πως στρέφονται εναντίον της οικογένειάς σας, των παιδιών σας..
Λ: Ποια παιδιά κορίτσι μου? Ποια παιδια? (οκ εδω ήταν αξιολύπητος και για τρελό γέλιο)
Λ: Ενα παιδί υπάρχει κι αυτό να δούμε αν θα το έχουμε
Ν: Δεν σου τα’πε ε? Θα μείνει έγκυος λέει! Θα κάνετε κι άλλα παιδιά!
Λ: Πες το μου έτσι! Α μάλιστα τώρα κατάλαβα γα αυτό πέταγες τις σπόντες όλο το βράδυ έτσι?

Και τώρα αυτός ο Λουκάς που λέει αυτή τη φράση (και για μένα έχει καταλάβει τα πάντα!!!) θα πάει στο Νικόλα και θα του λέει αρλούμπες και στη Νόρα το ίδιο??? Μας δουλεύει???

Η Νόρα δε, έλεγε «πάρε δρόμο» και όλο και πλησίαζε, κι αυτός ο κουφιοκέφαλος... ααααααααααααα ααααααααααααααχχχχχχ

+++

Λαίδη Στριγγλίτα – Βουτυρομπεμπές - Φάση πρώτη
Παίζει να είναι απο τις λίγες σκηνές που μου άρεσαν μαζί. Το μεγαλύτερο μέρος των πλάνων στον Στέφανο ο οποίος έπαιζε καταπληκτικά και δεν άφηνε τη Λαίδη να μιλήσει! Απλά για να μην ξεχνιόμαστε που και που μας έδειχναν και τη Μελίτα να κάθεται να τον κοιτάει (ω τι έκπληξη) με το στόμα ανοιχτό!

Ωραία σκηνή πάντως και μου άρεσε πολύ και η μουσική επένδυση.

Μ: Πώς τολμάς και έρχεσαι σπίτι μου?
Σ: Μη μιλάς..
Μ: Τι θέλεις?
Σ: Σςςςςςςςςςςςςς!!!

Λοιπόν ο άνθρωπος μάλλον θα έλαβε γράμματα με παράπονα και αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια του! Την σώπασε ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Palamakia

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός την μέρα...

Λαίδη - Τιτανομεγίστη
Η Μελίτα, που σίγουρα μας διαβάζει, δεν το συζητώ, αποφάσισε σήμερα ότι κάνει ακριβώς αυτά που έκρινε...ουαου, άργησες αλλα το κατάλαβες.. και εκεί που λες τώρα θα πει τη σωστή κουβέντα σου πετάει ένα «και εγώ και το παιδί μου ζούμε σε ένα σπίτι που αγοράστηκε με κλεμμένα λεφτά» και μένεις στον τόπο...

Ααααα αυτό είναι που έκρινες και τώρα το κάνεις εσυ ε? Βρε να δείς κι εγώ που νόμιζα ότι θα έλεγες για τον Στέφανο...

Σου λέει λοιπόν... τι να κάνω?.... τι να κάνω?....Ε το βρήκε! θα ζητήσω σου λέει από τον μπαμπάκα μου να το ξεπληρώσει το σπίτι!!! Άλλωστε, μόνο τα λεφτά που έκλεψαν από το Λαζαρίδη είναι βρώμικα, τα υπόλοιπα τα έπλυναν με Tide και ξάσπρισαν, οπότε αν τον ξεπληρώσουν θα μπορώ να μένω ήσυχη και ανεξάρτητη στη σπιταρόνα μου!

Η βλακεία αυτής της γυναίκας με εκπλήσει κάθε μέρα και περισσότερο! Πετάει τα μαργαριτάρια το ένα πίσω από το άλλο απροειδοποίητα και δεν ξέρεις από που να πιαστείς! Και επισήμως..τη σιχαίνομαι!

Και παρεπιπτόντως τελικά ναι η Μελίτα κανένα θέμα δεν έχει με την Εύα καλε, ούτε τη ζηλεύει ούτε τίποτα.. για αυτό συνέκρινε τον εαυτό της μαζί της επειδή δεν είχε καμμια άλλη πρόχειρη να κάνει σύγκριση!

Επίσης..
Μελίτα: Δεν είναι ένα και δύο τα εμπόδια...

Είμαστε δυο, είμαστε τρεις είμαστε χίλιοι δεκατρείς! Ήμαρτον Λαίδη μου, ποιος σε εμποδίζει? Η παρέα? Μία δεν δίνεις τι θα πουν αφού τον παρακάλαγες να το πείτε σε όλους! Ποιος σε εμποδίζει? Ο μπαμπας σου και η μαμά του? Νόμιζα ότι έχετε ενηλικιωθεί λες να έκανα λάθος? Κανείς δεν σας εμποδίζει εκτός ίσως από το Στεφανάκο που έχει ξεχάσει να ξεκαθαρίσει στην Εύα ότι είναι αλλού και φοβάται μην εκτεθεί και βέβαια την απίστευτη ανασφάλειά σου που για να την ηρεμήσεις βρήκες πάλι να μπλέξεις με άντρα που ήταν παλιά με την Εύα! Δεν μας παρατάτε λοιπόν?

+++

Τελικά δεν μου αρέσει που η Εύα βρήκε αυτή τη δουλειά... Δηλαδή τι? Βρηκε τη δουλειά για να την βλέπουμε, ΘΕΑ μεν, αλλα βασικά μόνο στις φωτογραφήσεις??? Θέλω περισσότερο!!!

Το φόρεμά της και τα μαλλιά της και το σύνολο γενικότερα πάντως ήταν καταπληκτικά! Κούκλα λέμε!!!

Όσο για την ανθοδέσμη, κρόσια τα νεύρα μου! Την κολάκευσε και λογικό αλλα δεν θέλω ούτε να διανοηθώ ότι μπορεί να την τουμπάρει η Κινούμενη Συμφορά! Ευτυχώς μετά τη χάρισε στα κορίτσια και ηρέμησα κάπως -_-

+++

Το τρίο στούτζες ή αλλιώς συνάντηση γιγάντων στον όμιλο
Ωραια σκηνή, άλλωτσε δένουν καλά μαζί αυτοι οι τρεις.. Το έκπληκτο ύφος του Μάνου ήταν πάρα πολύ πειστικό! Τρομερός! Γενικά ωραία η κουβέντα.. το μόνο που με χάλασε ήταν το σακάκι του κου Σταύρου που μου φάνηκε σαν να ήταν 2 νούμερα μεγαλύτερο...

Όσο για τον Πέτρο, σορρυ Νίκη μου αλλα ήταν για πολλές σφαλιάρες.. τώρα ξαφνικά εμπιστέυεται τον Καρτάλη πάνω από τον Μάνο? Ήμαρτον!

+++

Νόρα – Δημήτρης
ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΙΝΗΣΟΥ!
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Αυτό θα λέω απο εδώ και πέρα! Μόνο ετσι προβλέπω να ξυπνάει ο Λουκάκος!!!

Νοράκι - Δαφνούλα
Σωστή η Δάφνη, ΟΛΟΣΩΣΤΗ!!! Όσο για την κουβέντα περι γάμου έλιωσα στο γέλιο!!! Πες τα Δαφνούλα! Πές τα!!!

Λουκάκος - Δημήτρης
Α ρε Δημήτρη...πουλιά στον αέρα πιάνεις! Μια χαρά τα λέει όμως ο Μπέλλος! Εδώ επρεπε να εμφανιστεί ενα αγγελοδιαβολάκι δίπλα από τον Λουκά να του λέει «Ακούς Λουκά? Θέλει να της προσφέρει τα πάντα κι εσύ κάθεσαι και την κοιτάς! Βλαμμένε!»

Το κορυφαίο!

Δ: Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει αρνηθεί τίποτα αλλα είναι λίγο διστακτική, σαν κάτι να την κρατάει.
Λ: Πάλι καλά.. (μονολογώντας)

Και ο Λουκάκος τώρα τι ακριβώς κάνει δεν καταλαβαίνω? Προσπαθεί να αποθαρρύνει τον Δημήτρη αλλα κάνει και τον χαζό σε σχέση με τα δικά του πραγματικά αισθήματα και προξενεύει και τη Νόρα? Λουκάαααααααααααααααααααααα!!!

Λουκάκος - Νικόλας
Ο Dr.Ταρίφας στις συζητήσεις περι Νόρας με τον χαλβά δικηγόρο μας είναι απίστευτοι! Έριξα τέτοιο γέλιο με τη φάτσα του Νικόλα

Ν: Λουκά μου ο ψυχίατρος είναι δύο στενά παρακάτω! (Σε πήρανε χαμπάρι χαχαχαχαχαχαχαχα)

Λ: Η πολύ παρέα με τη Δάφνη σε χαλάει (Αχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα)

Ν: Να της πείς «Ο Μήτσουλας είναι παιδί διαμάντι» (εκείνη την ώρα μου ήρθε στο μυαλό η εικόνα με το χρυσό δόντι και την οδοντογλυφίδα)

Νοράκι – Λουκάκος - Φάση δεύτερη!

Α ρε Λουκάκο, έλιωνε η κακομοίρα η Νόρα όσο της έλεγες τα περι έρωτα και γάμου και μετά την πάγωσες απότομα!!! Α ρε Λουκάααααααααα
Ν: Αν μου τα έλεγε αυτός που θέλω μπορεί και να λιποθυμούσα! (Η αλήθεια είναι κι εγω εκείνη την ώρα λέω πάει την χάνουμε!
Λ: Αυτός που θέλεις στα λέει.
Ν: Τον ξέρεις?
Λ: Νομίζω πώς όλοι πια ξέρουμε τι συμβαίνει. (και σκάει η Νόρα ένα χαμόγελο να τρελαίνεσαι!)
Ν: Ναι?
Λ: Ε.. ναι! Οπότε?
Ν: Οπότε τι?
Λ: Τι θα έλεγες σε αυτόν τον άντρα αν σου έκανε πρόταση γάμου?
Ν: Ναι! Ναι ναι ναι ναι ναι θα έλεγα. Ναι θα έλεγα Λουκάκο μου!
Λ: Ναι ε? Α ρε Μητσάρα το΄ριξες το φρούτο (Και έρχεται η απότομη προσγείωση της Νόρας)

Νόρα επάνω του! Εξεσφενδόνισέ του ότι υπάρχει γύρω σου με στόχο το κεφάλι μήπως και ταρακουνηθεί ο βλαμμένος!!! Λουκάαααααααααααα Synelthe

Είχε δει και ψάρια στον ύπνο του... gelio

+++

Η Στριγγλίτα κι ο μπαμπάς της!
Θέλει να φύγει απο αυτό το σπίτι λέει, κι όταν ο Πέτρος αντιπαραθέτει το επιχείρημα της γιατρού απαντάει «εχω κι εγώ πρόβλημα όχι μόνο το παιδί» για να συνεχίσει ότι έχει βρει πώς λύνεται το πρόβλημα βρε μπαμπά της, ΑΠΑΙΤΕΙ, δεν ζητάει, να επιστρέψετε τα χρήματα να μη νιώθει ότι το σπίτι της είναι βρώμικο!

Απαπα τι έπαθε η κοπέλα... Και μετά κάθομαι εγώ και σκάω για μια ζημιά στο αυτοκίνητο... τς τς τς! Δεν κοιτάω τι τραβάει ο κόσμος!!!

+++

Λαίδη Στριγγλίτα – Ο μαμάκιας και η μαμά του - Φάση δεύτερη
Η μαμα Αντιγόνη με ένα εξαίσιο συνολάκι σε αυτή τη σκηνή μου θύμισε λίγο παλιά ελληνική ταινία, εντελώς αντιγραφή Τασώς Καββαδία!

Και πέτυχε και διάνα η σατανική μανούλα, είπε τη μαγική λέξη τζίζ «Εύα»! Αουτς! Μηηηηηηηηηηηηηηηηη πονάει αυτόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

Όσο για τις άμυνες της Μελίτας στο φιλί που ακολούθησε ας μην τις σχολιάσω, η σκηνή μου θύμισε Εύα και Μάνο κάργα!!!

Το λαχάνιασμα βέβαια με μπέρδεψε λίγο, ήταν από την προσπάθεια που δεν έκανε να απαγκριστρωθεί ή απλά δήλωνε την λανθασμένη ύπαρξη του ήλιου στη σκηνή? Κάτι σαν το χορό της βροχής?

Τελικά χωρίσανε σήμερα? Δεν κατάλαβα... Είχε ήλιο οπότε μάλλον ναι ε?

Και επίσης τελικά αγαπάει τη Μελίτα? Εγω νόμιζα ότι με τη Μελίτα είναι ερωτευμένος και αγαπάει την Εύα, καινούρια κόλπα αυτά Στέφανε?

+++

Προγραμματισμός διημέρου
Νόρα προχώρα!!! Mik γράφε!!! Κεντάμε λέμε!!!!!

Ακούγοντας τα περι Ναυπλίου κοιτούσα την τηλεόραση σαν τη Μελίτα ένα πράγμα, με το στόμα ορθάνοιχτο! Mik κούκλα μου ή σε διαβάζουν ή ανήκεις στην σεναριακή ομάδα και μας δουλεύεις εσύ!

Το ψέμα του Λουκά δεν θα το σχολιάσω, θα είναι απρεπές να μιλήσω έτσι! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

+++

Αμαλία - Χατζηγλίτσης
Ίου ίου ίου! Αμαλία μην σε βλέπω να ζουζουνίζεις με τον ιου τρελαίνομαι! Εσύ και ο Πέτρος ανήκετε ο ένας στον άλλο και οι δύο μαζί στο λαό!!!

+++

Λαίδη Στριγγλίτα – Βουτυρομπεμπές - Φάση τρίτη
Έφυγε από το σπίτι του να πάει στο δικό της να ξαναχωρίσουν, 2 φορές δεν μας φτάνουν για μια μέρα, θέλουμε κι άλλη... αν είναι ποτέ δυνατόν!!!

Και πέταξε και τη σπόντα για το Μάνο! Αρχίζεις να μου τα χαλάς μικρέ! Μέχρι τώρα υποτίθεται έλεγες μόνο αλήθειες τώρα θα αρχίσεις να τις εμπλουτίζεις και με υποθετικά δικά σου σενάρια? Βγες απο την κοσμάρα σου καλέ μου!!!

+++

Χρήστος – Αντιγόνη – Αγγέλα
Αχ είδα και λίγο τον Χρηστάκη μου σήμερα!!! Love!

Η μαμα Αντιγόνη μου άρεσε πάρα πολύ με τη γούνα!

Ερωτώ λοιπόν: Ωραίο το ζώον σας κυρία μου! Ποιο ζώον σας το αγόρασε!
Απαντώ: Ο γιόκας μου καλέ! Η στην καλύτερη ο πατήρ του (αν και δεν νομίζω χιχι)

Ανυπομονώ για τη σημερινή κουβέντα των δύο μαμάδων. Πάντως το υφάκι της αντιγόνης είναι όλα τα λεφτά αλλα και της Αγγέλας πειστικότατο. Τι να κάνει η γυναίκα? Είχε συνηθίσει από την Αμαλία που μπούκαρε και έσουρνε και σου λέει απο μέσα της, τι θα ακούσω πάλι??? Χιχιχι

Αυτααααααααααα... Razz






ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ!!!! ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!! : respect : ΚΑΙ ΝΑΙ, Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΣΩΩΩΩΩΩΩΠΑΣΕ!! ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΜΓΗ ΜΟΝΟ ΜΙΑ........ΜΕΤΑ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΛΙ! : curse :


με κάλυψες ........................................συμφωνώ σε όλα



Θεικός σχολιασμός!! Συμφωνώ απόλυτα!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Τετ Ιαν 13, 2010 11:19 pm

Izabella29 έγραψε:
Evelyn έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο !!!!

Μόνο και μόνο για τις δύο εξαιρετικές σκηνές Στέφανου-Μελίτας !!!!
Η σκηνή στο σπίτι της το βράδυ και η σκηνή τους στο κήπο του σπιτιού του, άψογα γραμμένες και σκηνοθετημένες και ερμηνευμένες
εξαιρετικά και από τους δύο ηθοποιούς !!!

: respect :

΄Οντως, όπως σωστά ειπώθηκε, η πιο έντονη μέχρι σήμερα σκηνή τους.
Και η ένταση τους πάει....όπως και οι καυγάδες, και τα φιλιά , και οι
τρυφερές σκηνές και οι ερωτικές σκηνές....όλα !!!!!

Είναι τέλειοι μαζί !!!!! ΄Ενα πολύ όμορφο ζευγάρι, άψογα ερμηνευμένο
από δυο πολύ καλούς ηθοποιούς, που δένουν εκπληκτικά !!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το καλύτερο ζευγάρι της σειράς !



Σύμφωνα και με την δική μου ταπεινή άποψη είναι το καλύτερο ζευγάρι μακράν!Και ναι οι σκηνές τους και ειδικά οι χτεσινές είναι φοβερές!Τι φιλί!Τι πάθος!Θεοί!!! : respect :

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ! : respect : ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΣΠΑΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΒΓΑΔΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ Κ ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΠΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... faint Love! : respect :
Izabella29, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Thumbs up ΤΗΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΗΜΟΥΝ..ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ! Rolling Eyes ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.. lol!
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 13, 2010 11:50 pm

stefanos-melita έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Evelyn έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο !!!!

Μόνο και μόνο για τις δύο εξαιρετικές σκηνές Στέφανου-Μελίτας !!!!
Η σκηνή στο σπίτι της το βράδυ και η σκηνή τους στο κήπο του σπιτιού του, άψογα γραμμένες και σκηνοθετημένες και ερμηνευμένες
εξαιρετικά και από τους δύο ηθοποιούς !!!

: respect :

΄Οντως, όπως σωστά ειπώθηκε, η πιο έντονη μέχρι σήμερα σκηνή τους.
Και η ένταση τους πάει....όπως και οι καυγάδες, και τα φιλιά , και οι
τρυφερές σκηνές και οι ερωτικές σκηνές....όλα !!!!!

Είναι τέλειοι μαζί !!!!! ΄Ενα πολύ όμορφο ζευγάρι, άψογα ερμηνευμένο
από δυο πολύ καλούς ηθοποιούς, που δένουν εκπληκτικά !!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το καλύτερο ζευγάρι της σειράς !



Σύμφωνα και με την δική μου ταπεινή άποψη είναι το καλύτερο ζευγάρι μακράν!Και ναι οι σκηνές τους και ειδικά οι χτεσινές είναι φοβερές!Τι φιλί!Τι πάθος!Θεοί!!! : respect :

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ! : respect : ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΣΠΑΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΒΓΑΔΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ Κ ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΠΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... faint Love! : respect :
Izabella29, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Thumbs up ΤΗΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΗΜΟΥΝ..ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ! Rolling Eyes ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.. lol!

Χαχαχαχαχα!Και γω θεωρητική,ομοιοπαθής είμαι και καταλαβαίνω Razz
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Πεμ Ιαν 14, 2010 12:10 am

Izabella29 έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Evelyn έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο !!!!

Μόνο και μόνο για τις δύο εξαιρετικές σκηνές Στέφανου-Μελίτας !!!!
Η σκηνή στο σπίτι της το βράδυ και η σκηνή τους στο κήπο του σπιτιού του, άψογα γραμμένες και σκηνοθετημένες και ερμηνευμένες
εξαιρετικά και από τους δύο ηθοποιούς !!!

: respect :

΄Οντως, όπως σωστά ειπώθηκε, η πιο έντονη μέχρι σήμερα σκηνή τους.
Και η ένταση τους πάει....όπως και οι καυγάδες, και τα φιλιά , και οι
τρυφερές σκηνές και οι ερωτικές σκηνές....όλα !!!!!

Είναι τέλειοι μαζί !!!!! ΄Ενα πολύ όμορφο ζευγάρι, άψογα ερμηνευμένο
από δυο πολύ καλούς ηθοποιούς, που δένουν εκπληκτικά !!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το καλύτερο ζευγάρι της σειράς !



Σύμφωνα και με την δική μου ταπεινή άποψη είναι το καλύτερο ζευγάρι μακράν!Και ναι οι σκηνές τους και ειδικά οι χτεσινές είναι φοβερές!Τι φιλί!Τι πάθος!Θεοί!!! : respect :

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ! : respect : ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΣΠΑΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΒΓΑΔΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ Κ ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΠΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... faint Love! : respect :
Izabella29, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Thumbs up ΤΗΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΗΜΟΥΝ..ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ! Rolling Eyes ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.. lol!

Χαχαχαχαχα!Και γω θεωρητική,ομοιοπαθής είμαι και καταλαβαίνω Razz
ΩΡΑΙΑ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΜΟΙΒΑΙΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΛΟΠΟΝ, ΛΙΓΟ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ, ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ.
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιαν 14, 2010 12:20 am

stefanos-melita έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
stefanos-melita έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Evelyn έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο !!!!

Μόνο και μόνο για τις δύο εξαιρετικές σκηνές Στέφανου-Μελίτας !!!!
Η σκηνή στο σπίτι της το βράδυ και η σκηνή τους στο κήπο του σπιτιού του, άψογα γραμμένες και σκηνοθετημένες και ερμηνευμένες
εξαιρετικά και από τους δύο ηθοποιούς !!!

: respect :

΄Οντως, όπως σωστά ειπώθηκε, η πιο έντονη μέχρι σήμερα σκηνή τους.
Και η ένταση τους πάει....όπως και οι καυγάδες, και τα φιλιά , και οι
τρυφερές σκηνές και οι ερωτικές σκηνές....όλα !!!!!

Είναι τέλειοι μαζί !!!!! ΄Ενα πολύ όμορφο ζευγάρι, άψογα ερμηνευμένο
από δυο πολύ καλούς ηθοποιούς, που δένουν εκπληκτικά !!!!!

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το καλύτερο ζευγάρι της σειράς !



Σύμφωνα και με την δική μου ταπεινή άποψη είναι το καλύτερο ζευγάρι μακράν!Και ναι οι σκηνές τους και ειδικά οι χτεσινές είναι φοβερές!Τι φιλί!Τι πάθος!Θεοί!!! : respect :

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ! : respect : ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΤΟΥΣ ΣΠΑΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΒΓΑΔΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ Κ ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΙ, ΟΠΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... faint Love! : respect :
Izabella29, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Thumbs up ΤΗΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΗΜΟΥΝ..ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ! Rolling Eyes ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.. lol!

Χαχαχαχαχα!Και γω θεωρητική,ομοιοπαθής είμαι και καταλαβαίνω Razz
ΩΡΑΙΑ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ, ΑΜΟΙΒΑΙΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΛΟΠΟΝ, ΛΙΓΟ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ, ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ.

********************Χάρηκα για την γνωριμία!!!Και βέβαια θα προσπαθήσω να σχολιάζω εκτενέστερα!!

edit by Jim7
1η προειδοποίηση
2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 10. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ. 1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 279 - Ημερομηνία 12-01-2010

Δημοσίευση από almaresi Παρ Ιαν 15, 2010 6:49 pm

Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι ο Μπέλλος το πάει αρκετά χαλαρά το πράγμα. Δεν έχει σύγκριση με το Στέφανο. Όταν πρωτογνώρισε τη Νόρα του άρεσε και δεν το έκρυψε. Στη συζητηση που είχαν όταν της το είπε εμένα μου άρεσε που κατέληξε με τη φράση ''αν δεν γίνει τίποτα καλή καρδιά"
Θεωρώ απόλυτα φυσιολογική αυτή την αντιμετώπιση. Έτσι κάπως δεν ξεκινούν όλες οι σχέσεις; Κάποιος σου κάνει κλικ και το ξεκινάς και αν κάτσει. Μπορεί εμείς απο κείνο το ταξίδι στην ορεινή Αρκαδία να είδαμε μόνο ένα λεπτάκι διαδρομής αλλά διήρκεσε δύο μέρες οπότε συναναστράφηκε μαζί της κουβέντιασαν και για να επιμένει σημαίνει οτι αυτό που είδε τον ενθουσίασε. Ας μην ξεχνάμε οτι η Νόρα κάποιες φορές με σκοπό να κάνει το Λουκά να ζηλέψει του μίλησε με γυναικείο νάζι και ίσως αυτό του έδωσε λάθος εντυπώσεις. Συμφωνώ με την Ναταλίτσα που έγραψε παραπάνω οτι είναι μεγάλο φαουλ της Νόρας αυτό. Αντίθετα με το Στέφανο αυτός δεν ξεστομίζει παχιά λόγια του τύπου δεν περνάει η ζωή μακρία σου και δεν ήταν της μοίρας μας γραφτό. Σίγουρα επειδή όλο αυτό έχει μπει σφήνα για να σπρώξει το Λουκά να αντιληφθεί τι αισθάνεται για τη Νόρα δεν είναι καλοδουλεμένο και μας φαίνεται κάπως τρελό. Σαν αντίδραση όμως δεν είναι παράλογη.

- Λίγο κουλό να απαντώ τώρα, αλλά εφόσον το είδα... -
Καλά κι ο Στέφανος όλο λογύδρια είναι...
Δεν ξέρω... Ίσως εστιάζω... δεν ξέρω που εστιάζω η αλήθεια είναι, και χάνω την μεγάλη εικόνα... Αλλά, φαντάσου έναν άνθρωπο που έχει ήδη την εμπειρία ενός γάμου - και μάλιστα αποτυχημένου - που μιλά για γάμο σε μια γυναίκα που δεν έχει καν φιλήσει, που δεν έχει ιδέα αν ταιριάζουνε, που βάζει και μεσολαβητές για να προωθηθεί το ειδύλλιο... Μια γυναίκα γοητεύεται ή κολακεύεται (ανάλογα την περίπτωση) από έναν άντρα ερωτευμένο μαζί της. Ούτε αυτό το είδαμε. Ωραία να σου λέει κανείς "δεν πειράζει, καλή καρδιά", αλλά αν δεν τον νοιάζει και λίγο, αν δεν είναι και λίγο ευάλωτος, δεν σε πείθει... Ή σε όλες τις κουβέντες τους λείπει το προσωπικό στοιχείο. Από όλα όσα θα μπορούσε να της πει, διάλεξε να πει για το Μπέργκεν που πήγαινε όταν ήθελε να ησυχάσει από τη σύζυγο? Γιατί? Για να μην τον ψάχνει όταν έρθει η ώρα? Ή αυτό το κόλλημα με τα ταξίδια... Ή τα "πριγκίπισσα", "βασίλισσα", "μωρό μου"... Αυτά ειδικά, ασχολίαστα.
Τέλος πάντων, αυτό που δεν βλέπω εγώ είναι αυτό το κάτι που θα περάσει το μήνυμα "έχω τη διάθεση να σου ανοίξω την ψυχή μου, να σε γνωρίσω καλύτερα και να με γνωρίσεις"... Οι άνθρωποι δεν έρχονται κοντά πίνοντας καφέδες, και οργανώνοντας συνεχώς διακοπές - με την έννοια της φυγής από την καθημερινότητα.
Εντάξει. θα δεχτώ ότι μπήκε για να προωθηθεί το story Νόρα-Λουκάς. Αλλά είναι πρόχειρος ήρωας για μένα...
- δεν έχω δει πάντως ακόμη τα 2 τελευταία επεισόδια και δεν ξέρω αν αυτά αλλάζουν πολύ τα δεδομένα.-
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης