Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

+32
νοριτσα
KatsaroYpotheto
loukasnora
nana
zwi
Dorina <3 Πέτρος
anna90
spy
annaki
pasxalitsa
nikidanis
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
Izabella29
soso
KonstantinaA
katie007
panda
aggeliki
mimi
Καρ-Mik
hionati
elli
evanna
Alexitsa
Ntinaki1
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
mariaki
loukitsa
filitsa
anastasia20
Clarabelle
36 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap36%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 36% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 50
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 17, 2010 12:48 pm


To βρήκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μάλλον η μακιγιέζ κάνει πολύ παρέα με την κομώτριαgelio
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Alexitsa Τετ Φεβ 17, 2010 12:50 pm

Ντινα... gelio
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Φεβ 17, 2010 12:51 pm

Clarabelle έγραψε:
To βρήκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μάλλον η μακιγιέζ κάνει πολύ παρέα με την κομώτριαgelio

εκτος αμα ειναι το ιδιο προσωπο gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τετ Φεβ 17, 2010 12:56 pm

Χαχαχαχα για να τα στείλουμε στον Θέμο είναι! Και απορώ αυτοί που τα ψάχνουν όλα πως και δεν έχουν κάνει ακόμα κάνα βιντεάκι. Και εκεί με την Εύα και τις παντόφλες στο εστιατόριο. lol!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Alexitsa Τετ Φεβ 17, 2010 1:04 pm

Ναι ρε συ Ντίνα,για τον Θέμο είναι!!Τόσα και τόσα έχουν δείξει,αυτά δεν τα βρήκανε?Μαλλον και αυτοί απογοητεύτηκαν απο την σειρά και δεν την βλέπουν πιά! lol!
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από nana Τετ Φεβ 17, 2010 1:36 pm

Μην παρεξηγηθώ!
Δεν είπα ότι φταίει η Μελίτα για το μαλλί!!!
απλά έκανε πολυ μπαμ!
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 17, 2010 3:16 pm

Σημερα δεν θα σχολιασω οπως τις αλλες φορες γιατι δεν εχω χρονο.Απλα θα πω λιγα πραγματα.

Τα γεγονοτα στη δεξιωση αν και ειχαν σκοπο να βγει δραματικη η σκηνη εμενα μου προκαλεσε μονο γελιο και αυτο κυριως για την ετεροχρονισμενη αντιδραση του Κυριακου που πρωτα εδιωξαν τον Μανο ο Νικολας και η Αγγελα και μετα θυμηθηκε να κανει τους τσαμπουκαδες του.Ο Λουκας να προσπαθει να βρει εναν τροπο να ξεχαστει το συμβαν και ο Κυριακος να παιρνει την πιατελα να φαει γιατι ταραχτηκε.Ο Λουκας παλι σαν να εχει ξεχασει οτι ειναι μπροστα η....Σοραγια και ο Μητσουλας και ζηταει απο το Νορακι του Love! Love! να χορεψουν αλλα μετα τον φερνει πισω στη γη η εμφανιση της γνωστης παπιας.Στον τσακωμο Λουκα-Νταιζης οφειλω να ομολογησω οτι η Νταιζη εχει τα δικια της οσον αφορα τον Μανο τα ειχε αλλα απο την αλλη αυτοι οι εξι εχουν περασει παρα πολλα μαζι και δεν διαγραφονται απο την μια μερα στην αλλη.Αν μη τι αλλο ξερουν οτι ο Μανος εχει και μια πιο ευαισθητη πλευρα ασχετα που τωρα τελευταια την εχει βαλει στην ακρη.Ο Στεφανος σαν να εχει αρχισει να ξυπναει ο Στρατος σιγα σιγα παλι μεσα του και αυτο μου αρεσει πολυ.Το ονειρο της Μελιτας δεν θα το πω προφητικο αλλα θα συμφωνησω με την Clarabelle οτι μιλαει το υποσυνειδητο της.Η Δαφνη για πρωτη φορα δεν ηταν εκτος τοπου και χρονου και πολυ καλα εκανε και φωναζε και στον Μανο και στον Ηλια.Ειδα μια δυναμικη Δαφνη που μου αρεσε.Η συζητηση του Μητσουλα με τον Κυριακο ολα τα λεφτα.Ευτυχως τον εσωσε η Νορα τον κακομοιρη.Η σκηνη που ο Λουκας,ο Νικολας και η Δαφνη τα χωνουν στον Μανο ηταν απο τις καλυτερες του επεισοδιου γιατι ειχε και μια δοση χιουμορ.Η σκηνη στο γραφειο του Λουκα και της Νορας με εκνευρισε αλλα οχι εξαιτιας της αντιδρασης της Νορας αλλα γιατι η Νταιζη εκανε τα παντα για να εχει αυτη την αντιδραση η Νορα.Η αγαπημενη μου σκηνη ηταν φυσικα του Λουκα και της Νορας στο σπιτι της και η συζητηση τους.Η Νορα ετοιμη ηταν να του πει τι νιωθει και να του κανει προταση γαμου και ο Λουκας ετοιμος ηταν να δεχτει.Αλλα για αλλη μια φορα με την χαρα μας αφησαν οι αγαπητοι κατα τα αλλα σεναριογραφοι μας.Επισης μου αρεσε η σκηνη που ο Στεφανος πηγε πρωινο στην Ευα στο κρεβατι.Μου θυμισε οταν ειχε μετακομισει εκεινη στο σπιτι του μετα την τετραπλη απαγωγη και την ειχε ξυπνησει με ενα τριανταφυλλο.


Αυτα απο μενα.Δεν θυμαμαι κατι αλλο.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 17, 2010 4:03 pm

Θα σχολιάσω μόνο όσα είδα, δηλαδή Νόρα & Λουκά μέρος α από τα βιντεάκια της Clarabelle lol!

Άλλα λέει η θειά μου αλλα ακούν τ'αυτιά μου! Το ξέρετε αυτό? Ε αυτό!

Η σκηνή άξιζε για τη φάτσα του Λουκά που περίμενε να ακουσει τι ήθελε να πει η Νόρα "για μένα, για σένα, για μας".. (μου θύμησε τον ηθοποιό Σπύρο Πούλη, έναν μαθητή του Μαρκορά σε πολύ χαρακτηριστική σκηνή στους Δύο Ξένους χαχαχαχαχα) κατα τα άλλα συνεννόηση κουφέτο.

Από ότι κατάλαβα το Νταιζουλίνι είπε διάφορα στη δεξίωση, τι να πεις, αυτό είναι κατάντια να έφτασε το γαρύφαλλο να τους πιάσει στο στόμα της και να μην μπορούν να φέρουν και αντίρρηση χεχε

Ο Λουκάς πάντως μια χαρά της τα έχωσε της Νόρας, έπρεπε κάποιος να της θυμήσει ότι έχει ένα επίπεδο και μια αγωγή γιατί το ξεχνάει όταν είναι μπροστά η Νταίζη! Δεν σου έχουν πει Νοράκι "Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο, θα πέσεις στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!"?

Όσο για τις αποφάσεις που πήρε απορώ που ο Λουκάς δεν κατέληξε έτσι -> wall Αν υποθέσουμε ότι ο Λουκάς δεν ξέρει ότι η Νόρα τον θέλει (γιατί προσωπικά θεωρώ ότι παριστάνει τον χαζό), ο άνθρωπος τι γνωρίζει? Ξέρει ότι υπάρχει ένας Δημήτρης και ένας παντρεμένος έρωτας, οπότε είναι λογικό να απορεί πώς η Νόρα κατέληξε να παντρεύεται το Δημήτρη. Για να μην σχολιάσω ότι απο τη μία η Νόρα έλεγε ότι δεν θα αφήσει με τίποτα να γίνει αυτός ο γάμος και από την άλλη βρήκε τρόπο λέει να μην έρχεται ο Λουκάς σπίτι της..

Αν όλοι οι ερωτευμένοι μιλάνε τόσο αλλοπρόσαλα προτείνω να γίνει μια δαπάνη να φέρουν έναν διερμηνέα στη σειρά γιατί χαθήκαμε gelio

Αυτά απο μένα, τελικά δεν είναι κι άσχημο το you tube!

Και εις άλλα με υγείαν

ΥΓ. Καλά Ντίνα φοβερα τα βιντεάκια με τη μαγική μελανιά, έγραψες! gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Τετ Φεβ 17, 2010 4:10 pm

loukasnora έγραψε:Σημερα δεν θα σχολιασω οπως τις αλλες φορες γιατι δεν εχω χρονο.Απλα θα πω λιγα πραγματα.

Τα γεγονοτα στη δεξιωση αν και ειχαν σκοπο να βγει δραματικη η σκηνη εμενα μου προκαλεσε μονο γελιο και αυτο κυριως για την ετεροχρονισμενη αντιδραση του Κυριακου που πρωτα εδιωξαν τον Μανο ο Νικολας και η Αγγελα και μετα θυμηθηκε να κανει τους τσαμπουκαδες του.Ο Λουκας να προσπαθει να βρει εναν τροπο να ξεχαστει το συμβαν και ο Κυριακος να παιρνει την πιατελα να φαει γιατι ταραχτηκε.Ο Λουκας παλι σαν να εχει ξεχασει οτι ειναι μπροστα η....Σοραγια και ο Μητσουλας και ζηταει απο το Νορακι του Love! Love! να χορεψουν αλλα μετα τον φερνει πισω στη γη η εμφανιση της γνωστης παπιας.Στον τσακωμο Λουκα-Νταιζης οφειλω να ομολογησω οτι η Νταιζη εχει τα δικια της οσον αφορα τον Μανο τα ειχε αλλα απο την αλλη αυτοι οι εξι εχουν περασει παρα πολλα μαζι και δεν διαγραφονται απο την μια μερα στην αλλη.Αν μη τι αλλο ξερουν οτι ο Μανος εχει και μια πιο ευαισθητη πλευρα ασχετα που τωρα τελευταια την εχει βαλει στην ακρη.Ο Στεφανος σαν να εχει αρχισει να ξυπναει ο Στρατος σιγα σιγα παλι μεσα του και αυτο μου αρεσει πολυ.Το ονειρο της Μελιτας δεν θα το πω προφητικο αλλα θα συμφωνησω με την Clarabelle οτι μιλαει το υποσυνειδητο της.Η Δαφνη για πρωτη φορα δεν ηταν εκτος τοπου και χρονου και πολυ καλα εκανε και φωναζε και στον Μανο και στον Ηλια.Ειδα μια δυναμικη Δαφνη που μου αρεσε.Η συζητηση του Μητσουλα με τον Κυριακο ολα τα λεφτα.Ευτυχως τον εσωσε η Νορα τον κακομοιρη.Η σκηνη που ο Λουκας,ο Νικολας και η Δαφνη τα χωνουν στον Μανο ηταν απο τις καλυτερες του επεισοδιου γιατι ειχε και μια δοση χιουμορ.Η σκηνη στο γραφειο του Λουκα και της Νορας με εκνευρισε αλλα οχι εξαιτιας της αντιδρασης της Νορας αλλα γιατι η Νταιζη εκανε τα παντα για να εχει αυτη την αντιδραση η Νορα.Η αγαπημενη μου σκηνη ηταν φυσικα του Λουκα και της Νορας στο σπιτι της και η συζητηση τους.Η Νορα ετοιμη ηταν να του πει τι νιωθει και να του κανει προταση γαμου και ο Λουκας ετοιμος ηταν να δεχτει.Αλλα για αλλη μια φορα με την χαρα μας αφησαν οι αγαπητοι κατα τα αλλα σεναριογραφοι μας.Επισης μου αρεσε η σκηνη που ο Στεφανος πηγε πρωινο στην Ευα στο κρεβατι.Μου θυμισε οταν ειχε μετακομισει εκεινη στο σπιτι του μετα την τετραπλη απαγωγη και την ειχε ξυπνησει με ενα τριανταφυλλο.


Αυτα απο μενα.Δεν θυμαμαι κατι αλλο.
με καλυψες απολυτα!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 17, 2010 4:14 pm

loukasnora έγραψε:Επισης μου αρεσε η σκηνη που ο Στεφανος πηγε πρωινο στην Ευα στο κρεβατι.Μου θυμισε οταν ειχε μετακομισει εκεινη στο σπιτι του μετα την τετραπλη απαγωγη και την ειχε ξυπνησει με ενα τριανταφυλλο.

Αναφέρεσαι λογικά στο ήμισυ της υπογραφής της Jennifer, σκηνή που έχω και στο αβατάρ μου σωστά? Από τις πιο γλυκιές και τρυφερές σκηνές τους! Απλά σούπερ! Αν έδειξε κάτι αντίστοιχο θα το ψάξω να το δω Love! Love! Love!

Πάντως σχετικά με την εξομολόγηση ο Λουκάς μάλλον περίμενε πρόταση, τη Νόρα δεν την έβλεπα έτοιμη να την κάνει, είχε έτσι ένα ύφος που το έβλεπες ότι θα του πει κάτι να τον τσιγκλίσει lol!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Τετ Φεβ 17, 2010 4:18 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:Επισης μου αρεσε η σκηνη που ο Στεφανος πηγε πρωινο στην Ευα στο κρεβατι.Μου θυμισε οταν ειχε μετακομισει εκεινη στο σπιτι του μετα την τετραπλη απαγωγη και την ειχε ξυπνησει με ενα τριανταφυλλο.

Αναφέρεσαι λογικά στο ήμισυ της υπογραφής της Jennifer, σκηνή που έχω και στο αβατάρ μου σωστά? Από τις πιο γλυκιές και τρυφερές σκηνές τους! Απλά σούπερ! Αν έδειξε κάτι αντίστοιχο θα το ψάξω να το δω Love! Love! Love!

Πάντως σχετικά με την εξομολόγηση ο Λουκάς μάλλον περίμενε πρόταση, τη Νόρα δεν την έβλεπα έτοιμη να την κάνει, είχε έτσι ένα ύφος που το έβλεπες ότι θα του πει κάτι να τον τσιγκλίσει lol!


Ναι για αυτη τη σκηνη του Στεφανου και της Ευας λεω.Δεν της πηγε βεβαια τριανταφυλλο αυτη τη φορα αλλα την ταιζε εξισου ωριαο.Κι οσο για την προταση ναι απο ενα σημειο και μετα φαινοταν οτι η Νορα θα του πεταξει κατι ακυρο του Λουκα αλλα εκεινος την απαντηση την ειχε ετοιμη lol! lol!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από rachel Τετ Φεβ 17, 2010 5:14 pm

Για μενα το επεισοδιο ηταν μετριοτατο...
Η σκηνη με τον Μανο μου αρεσε και ειναι λογικο να αντιδρασει με αυτον τον τροπο ως προς τον χρακτηρα του! Αλλωστε ολοι περιμεναν οτι ολο και κατι θα καταστρωσει για να χαλασει με τον τροπο του τον γαμο!
Τωρα την συμπεριφορα της Νταιζης κατα την διαρκεια της δεξιωσης και μετα στο σπιτι του Λουκα, δεν βρισκω λογια να την χαρακτηρισω. Ισως καποιες απο τις κουβεντες της σχετικα με τον Μανο, να ηταν σωστες, αλλα δεν εχει κανενα δικαιωμα να μιλησει για το πως χειριζεται το θεμα η παρεα!
Απο τα ατου του επεισοδιου ηταν η χθεσινη αντιδραση του Λουκα ως προς την Νταιζη που επιτελους, εστω και προσωρινα, την εβαλε για λιγο στην θεση της.
Τωρα οσον αφορα την σκηνη Λουκα-Νορας πραγματικα με χαλασε παρα πολυ! Αισθανομαι οτι απευθυνονται σε τηλεθεατες χωρις νοημοσυνη... Στον ιδιο διαλογο ακουσαμε οτι η Νορα ειναι ερωτευμενη με εναν παντρεμενο αλλα τελικα μετα απο πολυ σκεψη θα παντρευτει τον Μπελλο ετσι ωστε να μην ερχεται ο Λουκας στο σπιτι της τα βραδια!!! Ντοινγκκκκκκκκκ!!!! Καλες και οι ματιες και τα υπονοουμενα αλλα εχω βαρεθει πλεον, η κατασταση εχει κουρασει αφορητα!!!
Κλεινοντας να πω οτι αυτο που πλεον δεν αντεχεται αλλο ειναι η τοσο εριστικη συμπεριφορα της Νταιζης, ξερω οτι θελουν να μας τονισουν το ποσο κακος χαρακτηρας ειναι, αλλα πρεπει να υπαρχει και εκει ενα οριο! Το να χαρακτηριζει η Νταιζη την παρεα-περιβαλλον του Λουκα συρφετο, πραγματικα κατανταει εξοργιστικο!

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Φεβ 17, 2010 5:16 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ ...

Μάνος-δεξίωση
Γενικώς μόνο δική μου ιδέα είναι ότι τα πρώτα δευτερόλεπτα πριν χαστουκίσει η Εύα το Μάνο, δεν αντέδρασε και δεν αντιστάθηκε όταν την τράβηξε ? ..... Λέω εγώ τώρα .....
Γενικά η σκηνή μετά το χαστούκι μου φάνηκε σαχλή !! Ο Μάνος να ουρλιάζει, οι άλλοι να τον σπρώχνουν με την Αγγέλα να μου μοιάζει σαν κυράτσα ακριβώς μετά που μάζευε τον Κυριάκο που ξεσπάθωσε !! Δε μου άρεσε καθόλου !!! Είδα ΑΛΛΗ ΜΙΑ σκηνή ξεκατινιάσματος !
Και καπάκι συνεχίζουν όλοι το χορό σαν να μη συνέβει τίποτα ....
Ο άμοιρος ο Λουκάκος ζητάει από το Νοράκι του να χορέψουν μιας και είναι και η δύναμη της συνήθειας βλέπεις, και ΤΣΟΥΠ μπαίνει η τσόντα στη μέση να τους χωρίσει και πετάει και σποντούλες για τους φίλους του !! Μου την έσπασε υπερβολικά η πάπια που είχε και άποψη για την παρέα χωρίς να κοιτάζει τη μούρη της σε έναν καθρέφτη πρώτα !! Και στο χορό αλλά και μετά με τη Δάφνη ήθελε να ανακατεύεται σε όλα ! Δεν καταλαβαίνεις μαρή ότι έτσι ρεζιλεύεις συνέχεια τον "μέλλοντα σύζυγο σου" και δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα ??


Στέφανος-Εύα
Και ανέβηκε ο συζυγούλης να παρηγορήσει τη μητέρα του παιδιού του και της λέει για το Μάνο το αμίμητο :
"Δε θα μας χαλάσει την ωραιότερη βραδιά μας" !!!!


1η παρατήρηση
Γιατί έχω την εντύπωση Στεφανούκο-μπουλούκο ότι αυτό με την "ωραιότερη βραδιά της ζωής σου" είναι ατάκα της μανούλας??

2η παρατήρηση
Εγώ γιατί νόμιζα ότι η ωραιότερη βραδιά της ζωής σου ήταν όταν έκαιγες κεριά και ονειρευόσουν ένα ουτοπικό μέλλον με κάποια άλλη γυναίκα ??????? Fskl

Παρηγορήτρα - Κλαίουσα Ιτιά
Αυτό που ήθελε να της μείνει το σημάδι από την πληγή για να θυμάται κάτι που την πόνεσε τόσο, και αυτά τα κοπλιμέντα για Στέφανο-Εύα μου φάνηκαν τόσο ιουουουου !!!!

Και μια ερώτηση : Η πρώτη της έννοια μετά το γάμο και μέσα στον πόνο της είναι να πάει να λουστεί για να έχει καθαρό μαλλί ή έβαλε τα δαχτυλάκια στην μπρίζα για να γλιτώσει από το μαρτύριό της αλλά δεν το πέτυχε και απλά κατσάρωσε το μαλλί ??


Κυριάκος-Μπέλλος
Μια μικρή όαση γέλιου στην ξηρή έρημο του επεισοδίου ... Ο κος. Χυτάς μου θύμισε πόσο εκπληκτικός ήταν από πέρυσι στο ρόλο του Κυριάκου ! Έριξα πολύ γέλιο με την κουβέντα του με τον άμοιρο τον Δημήτρη, ο οποίος όταν φώναξε τη Νόρα να τον σώσει, κοίταζε τον Κυριάκο με τρόμο !! gelio

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 E69d70fb

Χαιρετούρες μετά τη δεξίωση
Ωραίος γάμος !!! Ίπιαμε μια σαμπάνια κόψαμε μια τούρτα και έξω από την πόρτα !!! Πού είναι οι χοροί και τα γλέντια ρε παιδιά ?? Αλλά βέβαια, μας τα χάλασε ο κακός Μάνος .... Μη χέ.....
Το μόνο αστείο ήταν η "συγκίνηση" του Κυριάκου και το τράβηγμα της Αγγέλας από το χεράκι !!


Αμαλία - Πέτρος
Πάλι για την κλαίουσα κόρη μιλούσαν αλλά είναι πάντα απολαυστικοί και γλυκοί μεταξύ τους, ειδικά η ναζιάρα Αμαλία όταν ζήτησε μια γουλιά ουίσκι ....
Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
"Σε ολόκληρη βιλάρα, ήταν τραπέζι αυτό που είχαν στην κουζίνα ?? Τόσο χρήμα έχουν ! Χάθηκε μια βελανιδιά, μια τριανταφυλλιά, ένα μάρμαρο, ένας γρανίτης ??? Ψάξατε πολύ για να το αγοράσετε ?? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 7059e31c

Καρτάλω - Στέφανος
Στεφανάκο, χώσε λίγο επιτέλους στη μανούλα γιατί το χρειάζεται !!
"Τάραξαν την Εύα ΜΑΣ" !!
"Έτσι θα ΑΦΗΣΟΥΜΕ το αποψινό, αναπάντητο ??"

Από πότε μαρή σε έβαλε ο γιός σου ιδιοκτήτη στα "τέτοια του" και θα τα κάνετε ή θα τα έχετε όλα μαζί ????
Μετά το Μάνο, η Εύα είναι και δικό σου κτήμα και του Στέφανου και είναι η Εύα ΣΑΣ ???
Και στο "αποψινό" μαζί θα το λύσετε ??? Δική σου δουλειά είναι ???


Λουκάς - Τριτοδεύτερη παντόφλα gelio
Όταν την είπε έτσι η Νόρα ΕΛΙΩΣΑ !!!! Πού τα βρίσκουνε πια ????
Το πόσο ευχαριστήθηκα το χώσιμο του Λουκά που ξεσπάθωσε επιτέλους δε λέγεται !!! Και αυτή η ειρωνία του με το "αυθόρμητα" της Νταίζης μου άρεσε πολύ !!
Λ: "Θα σφαχτούμε απόψε πολύ αυθόρμητα!!" gelio


Στέφανος - Μάνος
Τόσο πολύ πια ήθελες να ξεπλύνεις την τιμή που άφησες τη γυναίκα σου μόνη στο κρεβάτι που "κοιμόσουν" και με την άλλη "γυναίκα σου" για να πας στο Μάνο ?? Κρίμα, γιατί έγω ξέρω ότι άλλα κάνουν την πρώτη νύχτα γάμου .....

Νόρα-Λουκάς
Μου άρεσε πολύ που ότι λέγαμε χτες στους σχολιασμούς μας, το είπε και ο Λουκάς στη Νόρα ! Ότι δε μπορεί να τη βλέπει να ξεκατινιάζεται με την Νταίζη γιατί δεν είναι του επιπέδου της !!!
Και πάλι μας έδωσαν και λίγα ψιχουλάκια οι σεναριογράφοι κι από αυτό το ζευγάρι για να μας ταράξουν αλλά τίποτα παραπέρα ......
Ήταν τόσο ωραία τα βλέμματα τους που έλεγες "τώρα θα το πει η Νόρα" αλλά ......

Άλλη μια παρατήρηση του άμοιρου τηλεθεατή:
Τη Νόρα ο Λουκάς τη σήκωσε από τον ύπνο της, ναι ? ΝΑΙ !
Άρα δεν είναι ότι τον περίμενε, ναι ? ΝΑΙ !
Ζεστό νερό έτοιμο πώς είχε μέσα στη μαύρη νύχτα και του έβαλε στο φασκόμηλο ????
Γιατί δε μας την έδειξε να ζεσταίνει, μας την έδειξε ? ΟΧΙ !


Μάνος - Μαρίλια
Οι συζητήσεις τους μου άρεσαν πάντα και την ωριμότητα της Μαρίλιας με τέτοιο πατέρα τη θαυμάζω .....

Εύα-Στέφανος-πρωινό στο κρεβάτι
Όχι, όχι !! Μα, μην προσπαθείτε να με πείσετε !!! Δεν τον θέλει ο Στέφανος αυτό το γάμο !!!! Γι' αυτό έλαμπε το πρωί και πήγε στην γυναικούλα του ένα πρωινό υπερπαραγωγής Καρτάλη !! cake

Αμαλία - Κινούμενοι Μαύροι Κύκλοι
Το ανέκδοτο του επεισοδίου ήταν όταν η έρημη μάνα είπε στο παιδί της :
"Ρίξε την ενέργεια σου στη Νεφέλη!!" gelio
Ποιά ενέργεια καλή μου ????? Την ΣΕΡΝΟΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ???? gelio


Λουκάς-Νταίζη-Νόρα-γραφείο
Άλλο γέλιο από 'δω !!
Μπαίνει μέσα η Νταίζη και σκέφτομαι ότι επειδή πριν δύο εβδομάδες που γύρισαν τα επεισόδια είχαμε ακόμα το τριώδιο, μάλλον διάλεξε να ντυθεί "κυρία" !! gelio Μα ήταν τώρα ντύσιμο Νταίζης αυτό με τα φρου-φρου και τα πουά ???
Και μπαίνει και το Νοράκι και συγκρατιέται σε όλες τις πάσες που τις δίνει η τραγουδιάρα και λέει:
"Βλέπεις Λουκά, κυρία, δε μιλάω, δε μιλάω" και αρχίζει να μιλάει μετά από ένα δευτερόλεπτο!!ΘΕΑ !!!!!!


Στέφανος-Εύα
Όλα ωραία και καλά που πήγαν βόλτα επειδή η Εύα είναι έγκυος και πρέπει να περπατάει. Αυτό το "έγκυος" όμως θα το δούμε ποτέ ???? Αναρωτιέμαι συνέχεια πότε θα δούμε λίγο φουσκωμένη κοιλίτσα ....

Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας-Μάνος στο ατελιέ
Και λέει ο Λουκάς τον πόνο του, και λέει η Δάφνη και ο Νικόλας τα δικά τους υπέρ του Μήτσουλα και είναι ΤΕΛΕΙΟΙ για άλλη μια φορά !
Και μπαίνει ο Μάνος και αρχίζουν να τα χώνουν σε εκείνον και κάποια στιγμή η Δάφνη τα ξαναχώνει στο Λουκά και αυτός της λέει:
"Συντονιστείτε ρε, το Μάνο βρίζουμε τώρα" !!

Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
Ποίος ακριβώς γράφει του διαλόγους των επεισόδίων ?? Γιατί αν θέλετε να μάθουμε γραμματική από εσάς, σωθήκαμε !!
Ακούω τη Δάφνη να τα χώνει στο Μάνο και του λέει:
"Τί νομίζεις, ότι πρόσβαλες το Στέφανο?????" και ΚΑΡΑΦΛΙΑΖΩ !!
Εγώ γιατί νομίζω ότι η λέξη είναι προσέβαλες ?????


Μελίτα-Μάνος
Θα σχολιάσω τη σκηνή αφού τη δω σήμερα, αλλά θα εκφράσω και την τελευταία μου απορία:
Έβαλε και σκαλοπατάκι η κοντέσσα στη βίλα της ??? Γιατί, ήταν πολύ ψηλό πρίν και φοβόσουν μη σκοντάψεις και ξαναπέσεις με κανέναν στα πατώματα ??? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Cf6b898f

Φιλάκια !!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από evanna Τετ Φεβ 17, 2010 5:24 pm

Γιουλη μου εχω ριξει ΤΟ γελιο με το σχολιασμο σου...ειδικα σε οτι εχει σχεση με τη Μελιτα και τις φοβερες(γραμματικες,στυλιστικες,διακοσμητικες!!!)παρατηρησεις σου!!!! gelio
Απλα : respect :

Περιττο να πω οτι για αλλη μια φορα συμφωνω σε ολα!!! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 17, 2010 5:28 pm

Γιούλη μου απολαυστικος ο σχολιασμός σου και μπήκα κι εγώ λίγο στο νόημα χιχι

1) "Συντονιστείτε ρε, το Μάνο βρίζουμε τώρα" !! -> Θα το ψάξω να το δω και αυτό, τρελή ατάκα χιχιχι

2) Πάντως το σκαλοπατάκι υπήρχε έχω την εντύπωση...

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Τετ Φεβ 17, 2010 5:33 pm

Δε θυμάμαι Τζινάκι μου αν υπήρχε γιατί πάντα την έβλεπα να ανεβοκατεβαίνει το μεγάλο σκαλί !! Τί να πώ .....
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 17, 2010 5:38 pm

giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ ...

Μάνος-δεξίωση
Γενικώς μόνο δική μου ιδέα είναι ότι τα πρώτα δευτερόλεπτα πριν χαστουκίσει η Εύα το Μάνο, δεν αντέδρασε και δεν αντιστάθηκε όταν την τράβηξε ? ..... Λέω εγώ τώρα .....
Γενικά η σκηνή μετά το χαστούκι μου φάνηκε σαχλή !! Ο Μάνος να ουρλιάζει, οι άλλοι να τον σπρώχνουν με την Αγγέλα να μου μοιάζει σαν κυράτσα ακριβώς μετά που μάζευε τον Κυριάκο που ξεσπάθωσε !! Δε μου άρεσε καθόλου !!! Είδα ΑΛΛΗ ΜΙΑ σκηνή ξεκατινιάσματος !
Και καπάκι συνεχίζουν όλοι το χορό σαν να μη συνέβει τίποτα ....
Ο άμοιρος ο Λουκάκος ζητάει από το Νοράκι του να χορέψουν μιας και είναι και η δύναμη της συνήθειας βλέπεις, και ΤΣΟΥΠ μπαίνει η τσόντα στη μέση να τους χωρίσει και πετάει και σποντούλες για τους φίλους του !! Μου την έσπασε υπερβολικά η πάπια που είχε και άποψη για την παρέα χωρίς να κοιτάζει τη μούρη της σε έναν καθρέφτη πρώτα !! Και στο χορό αλλά και μετά με τη Δάφνη ήθελε να ανακατεύεται σε όλα ! Δεν καταλαβαίνεις μαρή ότι έτσι ρεζιλεύεις συνέχεια τον "μέλλοντα σύζυγο σου" και δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα ??


Στέφανος-Εύα
Και ανέβηκε ο συζυγούλης να παρηγορήσει τη μητέρα του παιδιού του και της λέει για το Μάνο το αμίμητο :
"Δε θα μας χαλάσει την ωραιότερη βραδιά μας" !!!!


1η παρατήρηση
Γιατί έχω την εντύπωση Στεφανούκο-μπουλούκο ότι αυτό με την "ωραιότερη βραδιά της ζωής σου" είναι ατάκα της μανούλας??

2η παρατήρηση
Εγώ γιατί νόμιζα ότι η ωραιότερη βραδιά της ζωής σου ήταν όταν έκαιγες κεριά και ονειρευόσουν ένα ουτοπικό μέλλον με κάποια άλλη γυναίκα ??????? Fskl

Παρηγορήτρα - Κλαίουσα Ιτιά
Αυτό που ήθελε να της μείνει το σημάδι από την πληγή για να θυμάται κάτι που την πόνεσε τόσο, και αυτά τα κοπλιμέντα για Στέφανο-Εύα μου φάνηκαν τόσο ιουουουου !!!!

Και μια ερώτηση : Η πρώτη της έννοια μετά το γάμο και μέσα στον πόνο της είναι να πάει να λουστεί για να έχει καθαρό μαλλί ή έβαλε τα δαχτυλάκια στην μπρίζα για να γλιτώσει από το μαρτύριό της αλλά δεν το πέτυχε και απλά κατσάρωσε το μαλλί ??


Κυριάκος-Μπέλλος
Μια μικρή όαση γέλιου στην ξηρή έρημο του επεισοδίου ... Ο κος. Χυτάς μου θύμισε πόσο εκπληκτικός ήταν από πέρυσι στο ρόλο του Κυριάκου ! Έριξα πολύ γέλιο με την κουβέντα του με τον άμοιρο τον Δημήτρη, ο οποίος όταν φώναξε τη Νόρα να τον σώσει, κοίταζε τον Κυριάκο με τρόμο !! gelio

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 E69d70fb

Χαιρετούρες μετά τη δεξίωση
Ωραίος γάμος !!! Ίπιαμε μια σαμπάνια κόψαμε μια τούρτα και έξω από την πόρτα !!! Πού είναι οι χοροί και τα γλέντια ρε παιδιά ?? Αλλά βέβαια, μας τα χάλασε ο κακός Μάνος .... Μη χέ.....
Το μόνο αστείο ήταν η "συγκίνηση" του Κυριάκου και το τράβηγμα της Αγγέλας από το χεράκι !!


Αμαλία - Πέτρος
Πάλι για την κλαίουσα κόρη μιλούσαν αλλά είναι πάντα απολαυστικοί και γλυκοί μεταξύ τους, ειδικά η ναζιάρα Αμαλία όταν ζήτησε μια γουλιά ουίσκι ....
Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
"Σε ολόκληρη βιλάρα, ήταν τραπέζι αυτό που είχαν στην κουζίνα ?? Τόσο χρήμα έχουν ! Χάθηκε μια βελανιδιά, μια τριανταφυλλιά, ένα μάρμαρο, ένας γρανίτης ??? Ψάξατε πολύ για να το αγοράσετε ?? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 7059e31c

Καρτάλω - Στέφανος
Στεφανάκο, χώσε λίγο επιτέλους στη μανούλα γιατί το χρειάζεται !!
"Τάραξαν την Εύα ΜΑΣ" !!
"Έτσι θα ΑΦΗΣΟΥΜΕ το αποψινό, αναπάντητο ??"

Από πότε μαρή σε έβαλε ο γιός σου ιδιοκτήτη στα "τέτοια του" και θα τα κάνετε ή θα τα έχετε όλα μαζί ????
Μετά το Μάνο, η Εύα είναι και δικό σου κτήμα και του Στέφανου και είναι η Εύα ΣΑΣ ???
Και στο "αποψινό" μαζί θα το λύσετε ??? Δική σου δουλειά είναι ???


Λουκάς - Τριτοδεύτερη παντόφλα gelio
Όταν την είπε έτσι η Νόρα ΕΛΙΩΣΑ !!!! Πού τα βρίσκουνε πια ????
Το πόσο ευχαριστήθηκα το χώσιμο του Λουκά που ξεσπάθωσε επιτέλους δε λέγεται !!! Και αυτή η ειρωνία του με το "αυθόρμητα" της Νταίζης μου άρεσε πολύ !!
Λ: "Θα σφαχτούμε απόψε πολύ αυθόρμητα!!" gelio


Στέφανος - Μάνος
Τόσο πολύ πια ήθελες να ξεπλύνεις την τιμή που άφησες τη γυναίκα σου μόνη στο κρεβάτι που "κοιμόσουν" και με την άλλη "γυναίκα σου" για να πας στο Μάνο ?? Κρίμα, γιατί έγω ξέρω ότι άλλα κάνουν την πρώτη νύχτα γάμου .....

Νόρα-Λουκάς
Μου άρεσε πολύ που ότι λέγαμε χτες στους σχολιασμούς μας, το είπε και ο Λουκάς στη Νόρα ! Ότι δε μπορεί να τη βλέπει να ξεκατινιάζεται με την Νταίζη γιατί δεν είναι του επιπέδου της !!!
Και πάλι μας έδωσαν και λίγα ψιχουλάκια οι σεναριογράφοι κι από αυτό το ζευγάρι για να μας ταράξουν αλλά τίποτα παραπέρα ......
Ήταν τόσο ωραία τα βλέμματα τους που έλεγες "τώρα θα το πει η Νόρα" αλλά ......

Άλλη μια παρατήρηση του άμοιρου τηλεθεατή:
Τη Νόρα ο Λουκάς τη σήκωσε από τον ύπνο της, ναι ? ΝΑΙ !
Άρα δεν είναι ότι τον περίμενε, ναι ? ΝΑΙ !
Ζεστό νερό έτοιμο πώς είχε μέσα στη μαύρη νύχτα και του έβαλε στο φασκόμηλο ????
Γιατί δε μας την έδειξε να ζεσταίνει, μας την έδειξε ? ΟΧΙ !


Μάνος - Μαρίλια
Οι συζητήσεις τους μου άρεσαν πάντα και την ωριμότητα της Μαρίλιας με τέτοιο πατέρα τη θαυμάζω .....

Εύα-Στέφανος-πρωινό στο κρεβάτι
Όχι, όχι !! Μα, μην προσπαθείτε να με πείσετε !!! Δεν τον θέλει ο Στέφανος αυτό το γάμο !!!! Γι' αυτό έλαμπε το πρωί και πήγε στην γυναικούλα του ένα πρωινό υπερπαραγωγής Καρτάλη !! cake

Αμαλία - Κινούμενοι Μαύροι Κύκλοι
Το ανέκδοτο του επεισοδίου ήταν όταν η έρημη μάνα είπε στο παιδί της :
"Ρίξε την ενέργεια σου στη Νεφέλη!!" gelio
Ποιά ενέργεια καλή μου ????? Την ΣΕΡΝΟΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ???? gelio


Λουκάς-Νταίζη-Νόρα-γραφείο
Άλλο γέλιο από 'δω !!
Μπαίνει μέσα η Νταίζη και σκέφτομαι ότι επειδή πριν δύο εβδομάδες που γύρισαν τα επεισόδια είχαμε ακόμα το τριώδιο, μάλλον διάλεξε να ντυθεί "κυρία" !! gelio Μα ήταν τώρα ντύσιμο Νταίζης αυτό με τα φρου-φρου και τα πουά ???
Και μπαίνει και το Νοράκι και συγκρατιέται σε όλες τις πάσες που τις δίνει η τραγουδιάρα και λέει:
"Βλέπεις Λουκά, κυρία, δε μιλάω, δε μιλάω" και αρχίζει να μιλάει μετά από ένα δευτερόλεπτο!!ΘΕΑ !!!!!!


Στέφανος-Εύα
Όλα ωραία και καλά που πήγαν βόλτα επειδή η Εύα είναι έγκυος και πρέπει να περπατάει. Αυτό το "έγκυος" όμως θα το δούμε ποτέ ???? Αναρωτιέμαι συνέχεια πότε θα δούμε λίγο φουσκωμένη κοιλίτσα ....

Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας-Μάνος στο ατελιέ
Και λέει ο Λουκάς τον πόνο του, και λέει η Δάφνη και ο Νικόλας τα δικά τους υπέρ του Μήτσουλα και είναι ΤΕΛΕΙΟΙ για άλλη μια φορά !
Και μπαίνει ο Μάνος και αρχίζουν να τα χώνουν σε εκείνον και κάποια στιγμή η Δάφνη τα ξαναχώνει στο Λουκά και αυτός της λέει:
"Συντονιστείτε ρε, το Μάνο βρίζουμε τώρα" !!

Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
Ποίος ακριβώς γράφει του διαλόγους των επεισόδίων ?? Γιατί αν θέλετε να μάθουμε γραμματική από εσάς, σωθήκαμε !!
Ακούω τη Δάφνη να τα χώνει στο Μάνο και του λέει:
"Τί νομίζεις, ότι πρόσβαλες το Στέφανο?????" και ΚΑΡΑΦΛΙΑΖΩ !!
Εγώ γιατί νομίζω ότι η λέξη είναι προσέβαλες ?????


Μελίτα-Μάνος
Θα σχολιάσω τη σκηνή αφού τη δω σήμερα, αλλά θα εκφράσω και την τελευταία μου απορία:
Έβαλε και σκαλοπατάκι η κοντέσσα στη βίλα της ??? Γιατί, ήταν πολύ ψηλό πρίν και φοβόσουν μη σκοντάψεις και ξαναπέσεις με κανέναν στα πατώματα ??? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Cf6b898f

Φιλάκια !!


Γιούλη μου φιλάκια κι απο μας που μας έφτιαξες το απόγευμα
1. Το τραπέζι στο Ρουσσέικο το φέρανε απ τη βεράντα να μη το τρώει η βροχή το χειμώνα.
2. Αυτός θα πρέπει να είναι ταχυβραστήρας τελευταίας τεχνολογίας γιατί ούτε και γω είδα να βραζει νερό.
3. Στους παίδαρους που έρχονται σπίτι μας δεν κερνάμε φασκόμηλο κάτι πιο δυνατό ας ρωτήσει τη Μαρουλίτα η Νόρα τι ποτίζει τον απόλυτο.
4. Η Μαρίλια τη γλύτωσε γιατί μεγάλωσε μακριά απο πατέρα γιατί αν δεν ήταν ο Μάνος θα της είχε λάχει ο Κυριάκος, οπότε πιασε τ αυγό και κούρευτο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Φεβ 17, 2010 5:48 pm

Clarabelle έγραψε:
giouli_edem έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ ...

Μάνος-δεξίωση
Γενικώς μόνο δική μου ιδέα είναι ότι τα πρώτα δευτερόλεπτα πριν χαστουκίσει η Εύα το Μάνο, δεν αντέδρασε και δεν αντιστάθηκε όταν την τράβηξε ? ..... Λέω εγώ τώρα .....
Γενικά η σκηνή μετά το χαστούκι μου φάνηκε σαχλή !! Ο Μάνος να ουρλιάζει, οι άλλοι να τον σπρώχνουν με την Αγγέλα να μου μοιάζει σαν κυράτσα ακριβώς μετά που μάζευε τον Κυριάκο που ξεσπάθωσε !! Δε μου άρεσε καθόλου !!! Είδα ΑΛΛΗ ΜΙΑ σκηνή ξεκατινιάσματος !
Και καπάκι συνεχίζουν όλοι το χορό σαν να μη συνέβει τίποτα ....
Ο άμοιρος ο Λουκάκος ζητάει από το Νοράκι του να χορέψουν μιας και είναι και η δύναμη της συνήθειας βλέπεις, και ΤΣΟΥΠ μπαίνει η τσόντα στη μέση να τους χωρίσει και πετάει και σποντούλες για τους φίλους του !! Μου την έσπασε υπερβολικά η πάπια που είχε και άποψη για την παρέα χωρίς να κοιτάζει τη μούρη της σε έναν καθρέφτη πρώτα !! Και στο χορό αλλά και μετά με τη Δάφνη ήθελε να ανακατεύεται σε όλα ! Δεν καταλαβαίνεις μαρή ότι έτσι ρεζιλεύεις συνέχεια τον "μέλλοντα σύζυγο σου" και δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα ??


Στέφανος-Εύα
Και ανέβηκε ο συζυγούλης να παρηγορήσει τη μητέρα του παιδιού του και της λέει για το Μάνο το αμίμητο :
"Δε θα μας χαλάσει την ωραιότερη βραδιά μας" !!!!


1η παρατήρηση
Γιατί έχω την εντύπωση Στεφανούκο-μπουλούκο ότι αυτό με την "ωραιότερη βραδιά της ζωής σου" είναι ατάκα της μανούλας??

2η παρατήρηση
Εγώ γιατί νόμιζα ότι η ωραιότερη βραδιά της ζωής σου ήταν όταν έκαιγες κεριά και ονειρευόσουν ένα ουτοπικό μέλλον με κάποια άλλη γυναίκα ??????? Fskl

Παρηγορήτρα - Κλαίουσα Ιτιά
Αυτό που ήθελε να της μείνει το σημάδι από την πληγή για να θυμάται κάτι που την πόνεσε τόσο, και αυτά τα κοπλιμέντα για Στέφανο-Εύα μου φάνηκαν τόσο ιουουουου !!!!

Και μια ερώτηση : Η πρώτη της έννοια μετά το γάμο και μέσα στον πόνο της είναι να πάει να λουστεί για να έχει καθαρό μαλλί ή έβαλε τα δαχτυλάκια στην μπρίζα για να γλιτώσει από το μαρτύριό της αλλά δεν το πέτυχε και απλά κατσάρωσε το μαλλί ??


Κυριάκος-Μπέλλος
Μια μικρή όαση γέλιου στην ξηρή έρημο του επεισοδίου ... Ο κος. Χυτάς μου θύμισε πόσο εκπληκτικός ήταν από πέρυσι στο ρόλο του Κυριάκου ! Έριξα πολύ γέλιο με την κουβέντα του με τον άμοιρο τον Δημήτρη, ο οποίος όταν φώναξε τη Νόρα να τον σώσει, κοίταζε τον Κυριάκο με τρόμο !! gelio

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 E69d70fb

Χαιρετούρες μετά τη δεξίωση
Ωραίος γάμος !!! Ίπιαμε μια σαμπάνια κόψαμε μια τούρτα και έξω από την πόρτα !!! Πού είναι οι χοροί και τα γλέντια ρε παιδιά ?? Αλλά βέβαια, μας τα χάλασε ο κακός Μάνος .... Μη χέ.....
Το μόνο αστείο ήταν η "συγκίνηση" του Κυριάκου και το τράβηγμα της Αγγέλας από το χεράκι !!


Αμαλία - Πέτρος
Πάλι για την κλαίουσα κόρη μιλούσαν αλλά είναι πάντα απολαυστικοί και γλυκοί μεταξύ τους, ειδικά η ναζιάρα Αμαλία όταν ζήτησε μια γουλιά ουίσκι ....
Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
"Σε ολόκληρη βιλάρα, ήταν τραπέζι αυτό που είχαν στην κουζίνα ?? Τόσο χρήμα έχουν ! Χάθηκε μια βελανιδιά, μια τριανταφυλλιά, ένα μάρμαρο, ένας γρανίτης ??? Ψάξατε πολύ για να το αγοράσετε ?? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 7059e31c

Καρτάλω - Στέφανος
Στεφανάκο, χώσε λίγο επιτέλους στη μανούλα γιατί το χρειάζεται !!
"Τάραξαν την Εύα ΜΑΣ" !!
"Έτσι θα ΑΦΗΣΟΥΜΕ το αποψινό, αναπάντητο ??"

Από πότε μαρή σε έβαλε ο γιός σου ιδιοκτήτη στα "τέτοια του" και θα τα κάνετε ή θα τα έχετε όλα μαζί ????
Μετά το Μάνο, η Εύα είναι και δικό σου κτήμα και του Στέφανου και είναι η Εύα ΣΑΣ ???
Και στο "αποψινό" μαζί θα το λύσετε ??? Δική σου δουλειά είναι ???


Λουκάς - Τριτοδεύτερη παντόφλα gelio
Όταν την είπε έτσι η Νόρα ΕΛΙΩΣΑ !!!! Πού τα βρίσκουνε πια ????
Το πόσο ευχαριστήθηκα το χώσιμο του Λουκά που ξεσπάθωσε επιτέλους δε λέγεται !!! Και αυτή η ειρωνία του με το "αυθόρμητα" της Νταίζης μου άρεσε πολύ !!
Λ: "Θα σφαχτούμε απόψε πολύ αυθόρμητα!!" gelio


Στέφανος - Μάνος
Τόσο πολύ πια ήθελες να ξεπλύνεις την τιμή που άφησες τη γυναίκα σου μόνη στο κρεβάτι που "κοιμόσουν" και με την άλλη "γυναίκα σου" για να πας στο Μάνο ?? Κρίμα, γιατί έγω ξέρω ότι άλλα κάνουν την πρώτη νύχτα γάμου .....

Νόρα-Λουκάς
Μου άρεσε πολύ που ότι λέγαμε χτες στους σχολιασμούς μας, το είπε και ο Λουκάς στη Νόρα ! Ότι δε μπορεί να τη βλέπει να ξεκατινιάζεται με την Νταίζη γιατί δεν είναι του επιπέδου της !!!
Και πάλι μας έδωσαν και λίγα ψιχουλάκια οι σεναριογράφοι κι από αυτό το ζευγάρι για να μας ταράξουν αλλά τίποτα παραπέρα ......
Ήταν τόσο ωραία τα βλέμματα τους που έλεγες "τώρα θα το πει η Νόρα" αλλά ......

Άλλη μια παρατήρηση του άμοιρου τηλεθεατή:
Τη Νόρα ο Λουκάς τη σήκωσε από τον ύπνο της, ναι ? ΝΑΙ !
Άρα δεν είναι ότι τον περίμενε, ναι ? ΝΑΙ !
Ζεστό νερό έτοιμο πώς είχε μέσα στη μαύρη νύχτα και του έβαλε στο φασκόμηλο ????
Γιατί δε μας την έδειξε να ζεσταίνει, μας την έδειξε ? ΟΧΙ !


Μάνος - Μαρίλια
Οι συζητήσεις τους μου άρεσαν πάντα και την ωριμότητα της Μαρίλιας με τέτοιο πατέρα τη θαυμάζω .....

Εύα-Στέφανος-πρωινό στο κρεβάτι
Όχι, όχι !! Μα, μην προσπαθείτε να με πείσετε !!! Δεν τον θέλει ο Στέφανος αυτό το γάμο !!!! Γι' αυτό έλαμπε το πρωί και πήγε στην γυναικούλα του ένα πρωινό υπερπαραγωγής Καρτάλη !! cake

Αμαλία - Κινούμενοι Μαύροι Κύκλοι
Το ανέκδοτο του επεισοδίου ήταν όταν η έρημη μάνα είπε στο παιδί της :
"Ρίξε την ενέργεια σου στη Νεφέλη!!" gelio
Ποιά ενέργεια καλή μου ????? Την ΣΕΡΝΟΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ???? gelio


Λουκάς-Νταίζη-Νόρα-γραφείο
Άλλο γέλιο από 'δω !!
Μπαίνει μέσα η Νταίζη και σκέφτομαι ότι επειδή πριν δύο εβδομάδες που γύρισαν τα επεισόδια είχαμε ακόμα το τριώδιο, μάλλον διάλεξε να ντυθεί "κυρία" !! gelio Μα ήταν τώρα ντύσιμο Νταίζης αυτό με τα φρου-φρου και τα πουά ???
Και μπαίνει και το Νοράκι και συγκρατιέται σε όλες τις πάσες που τις δίνει η τραγουδιάρα και λέει:
"Βλέπεις Λουκά, κυρία, δε μιλάω, δε μιλάω" και αρχίζει να μιλάει μετά από ένα δευτερόλεπτο!!ΘΕΑ !!!!!!


Στέφανος-Εύα
Όλα ωραία και καλά που πήγαν βόλτα επειδή η Εύα είναι έγκυος και πρέπει να περπατάει. Αυτό το "έγκυος" όμως θα το δούμε ποτέ ???? Αναρωτιέμαι συνέχεια πότε θα δούμε λίγο φουσκωμένη κοιλίτσα ....

Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας-Μάνος στο ατελιέ
Και λέει ο Λουκάς τον πόνο του, και λέει η Δάφνη και ο Νικόλας τα δικά τους υπέρ του Μήτσουλα και είναι ΤΕΛΕΙΟΙ για άλλη μια φορά !
Και μπαίνει ο Μάνος και αρχίζουν να τα χώνουν σε εκείνον και κάποια στιγμή η Δάφνη τα ξαναχώνει στο Λουκά και αυτός της λέει:
"Συντονιστείτε ρε, το Μάνο βρίζουμε τώρα" !!

Και άλλη απορία του άμοιρου τηλεθεατή:
Ποίος ακριβώς γράφει του διαλόγους των επεισόδίων ?? Γιατί αν θέλετε να μάθουμε γραμματική από εσάς, σωθήκαμε !!
Ακούω τη Δάφνη να τα χώνει στο Μάνο και του λέει:
"Τί νομίζεις, ότι πρόσβαλες το Στέφανο?????" και ΚΑΡΑΦΛΙΑΖΩ !!
Εγώ γιατί νομίζω ότι η λέξη είναι προσέβαλες ?????


Μελίτα-Μάνος
Θα σχολιάσω τη σκηνή αφού τη δω σήμερα, αλλά θα εκφράσω και την τελευταία μου απορία:
Έβαλε και σκαλοπατάκι η κοντέσσα στη βίλα της ??? Γιατί, ήταν πολύ ψηλό πρίν και φοβόσουν μη σκοντάψεις και ξαναπέσεις με κανέναν στα πατώματα ??? gelio


Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Cf6b898f

Φιλάκια !!


Γιούλη μου φιλάκια κι απο μας που μας έφτιαξες το απόγευμα
1. Το τραπέζι στο Ρουσσέικο το φέρανε απ τη βεράντα να μη το τρώει η βροχή το χειμώνα.
2. Αυτός θα πρέπει να είναι ταχυβραστήρας τελευταίας τεχνολογίας γιατί ούτε και γω είδα να βραζει νερό.
3. Στους παίδαρους που έρχονται σπίτι μας δεν κερνάμε φασκόμηλο κάτι πιο δυνατό ας ρωτήσει τη Μαρουλίτα η Νόρα τι ποτίζει τον απόλυτο.
4. Η Μαρίλια τη γλύτωσε γιατί μεγάλωσε μακριά απο πατέρα γιατί αν δεν ήταν ο Μάνος θα της είχε λάχει ο Κυριάκος, οπότε πιασε τ αυγό και κούρευτο.

Εχω πεθανει στα γελια με τα σχολια σας gelio
Και επειδη θα εσκαγα αν δεν το εγραφα... Η νορα δεν εβρασε νερο γιατι του εφτιαξε ice tea βρε το κοριτσι
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Φεβ 17, 2010 5:51 pm

edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Γιούλη μου φιλάκια κι απο μας που μας έφτιαξες το απόγευμα
1. Το τραπέζι στο Ρουσσέικο το φέρανε απ τη βεράντα να μη το τρώει η βροχή το χειμώνα.
2. Αυτός θα πρέπει να είναι ταχυβραστήρας τελευταίας τεχνολογίας γιατί ούτε και γω είδα να βραζει νερό.
3. Στους παίδαρους που έρχονται σπίτι μας δεν κερνάμε φασκόμηλο κάτι πιο δυνατό ας ρωτήσει τη Μαρουλίτα η Νόρα τι ποτίζει τον απόλυτο.
4. Η Μαρίλια τη γλύτωσε γιατί μεγάλωσε μακριά απο πατέρα γιατί αν δεν ήταν ο Μάνος θα της είχε λάχει ο Κυριάκος, οπότε πιασε τ αυγό και κούρευτο.

Εχω πεθανει στα γελια με τα σχολια σας gelio
Και επειδη θα εσκαγα αν δεν το εγραφα... Η νορα δεν εβρασε νερο γιατι του εφτιαξε ice tea βρε το κοριτσι

Ε όχι και tea! Νέα μόδα, Ice φασκόμηλο on the scotch! gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Φεβ 17, 2010 5:55 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
edem4ever έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Γιούλη μου φιλάκια κι απο μας που μας έφτιαξες το απόγευμα
1. Το τραπέζι στο Ρουσσέικο το φέρανε απ τη βεράντα να μη το τρώει η βροχή το χειμώνα.
2. Αυτός θα πρέπει να είναι ταχυβραστήρας τελευταίας τεχνολογίας γιατί ούτε και γω είδα να βραζει νερό.
3. Στους παίδαρους που έρχονται σπίτι μας δεν κερνάμε φασκόμηλο κάτι πιο δυνατό ας ρωτήσει τη Μαρουλίτα η Νόρα τι ποτίζει τον απόλυτο.
4. Η Μαρίλια τη γλύτωσε γιατί μεγάλωσε μακριά απο πατέρα γιατί αν δεν ήταν ο Μάνος θα της είχε λάχει ο Κυριάκος, οπότε πιασε τ αυγό και κούρευτο.

Εχω πεθανει στα γελια με τα σχολια σας gelio
Και επειδη θα εσκαγα αν δεν το εγραφα... Η νορα δεν εβρασε νερο γιατι του εφτιαξε ice tea βρε το κοριτσι

Ε όχι και tea! Νέα μόδα, Ice φασκόμηλο on the scotch! gelio
lol! lol! lol! Τωρα με αποτελειωσες εχω ξυπνησει ολο το σπιτι απο τα γελια
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 17, 2010 5:55 pm


Πάντως αν το καλοσκεφτείτε στην αποψινή σκηνή ο Μάνος με τη Μαρουλίτα θα είναι μες την ασορταδούρα.
Αυτή έχει μαύρους κύκλους και ο Μάνος μαύρο μάτι σαν ρακούν ήταν.gelio
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Φεβ 17, 2010 6:15 pm

γιουλη το σκαλοπατακι υπηρχε απο τον πρωτο κυκλο το θυμαμαι πολυ καλα!!!
οσο για το τραπεζι ολοκληρη τραπεζαρια εχουν στο σαλονι αυτο σε πειραξε το τραπεζακι στην κουζινα !!! ας ειχακαι γω ενα τετοιο σπιτι (με τον ρουσσο μεσα βεβαια gelio ) και δεν θα με χαλαγε το τραπεζακι....
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 304 - Ημερομηνία 16-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Τετ Φεβ 17, 2010 6:23 pm

χαχα εσυ με τον ρουσσο εγω με τον μανο λυτρα που τοσο αγαπω αδυναμιες ειναι αυτες νικουλα μου
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης