Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

+30
loukasnora
νοριτσα
KatsaroYpotheto
Jennifer
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
panda
aggeliki
KonstantinaA
pasxalitsa
mimi
milia
elli
nikidanis
soso
verile_mistika
$ofi@ loukakos + nora
FieryRed
anna90
elena
nana
evanna
dj_mitsaki
Alexitsa
Ntinaki1
Izabella29
Ntinaki Agapaei Petraki
anastasia20
filitsa
loukitsa
Clarabelle
34 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 49
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από mimi Τετ Φεβ 17, 2010 10:47 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: περιληψούλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee φοβερές μου συμφορουμίτσες



Ο Στέφανος και η Εύα μιλούσαν για το μωρό απο μακριά πάντοτε να αποφεύγονται οι συγκρίσεις γιατί έχουμε και τον απόλυτο να στηρίξουμε.

ευχαριστώ πάρα πολύ Μαρία μου
τι εννοείς από μακριά ;;;;;
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 17, 2010 10:55 pm

mimi έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: περιληψούλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee φοβερές μου συμφορουμίτσες



Ο Στέφανος και η Εύα μιλούσαν για το μωρό απο μακριά πάντοτε να αποφεύγονται οι συγκρίσεις γιατί έχουμε και τον απόλυτο να στηρίξουμε.

ευχαριστώ πάρα πολύ Μαρία μου
τι εννοείς από μακριά ;;;;;


Ανέβασα τη σκηνή στα βιντεάκια και ανεβάζω κι άλλα δες το.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από mimi Τετ Φεβ 17, 2010 10:56 pm

Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
mimi έγραψε: περιληψούλα pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee φοβερές μου συμφορουμίτσες



Ο Στέφανος και η Εύα μιλούσαν για το μωρό απο μακριά πάντοτε να αποφεύγονται οι συγκρίσεις γιατί έχουμε και τον απόλυτο να στηρίξουμε.

ευχαριστώ πάρα πολύ Μαρία μου
τι εννοείς από μακριά ;;;;;


Ανέβασα τη σκηνή στα βιντεάκια και ανεβάζω κι άλλα δες το.

ευχαριστω πολύ .................................
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Φεβ 17, 2010 11:06 pm

[color=indigo][b][size=16][font=Georgia]

Ο Στέφανος και η Εύα μιλούσαν για το μωρό απο μακριά πάντοτε να αποφεύγονται οι συγκρίσεις γιατί έχουμε και τον απόλυτο να στηρίξουμε.

Ο "απόλυτος" δεν στηρίζεται με τίποτα όμως!!!! Πάντως οι σκηνές Στέφανου-Εύας βγάζουν τρυφερότητα και αγάπη!!! Και εμένα μου αρέσει!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από elli Τετ Φεβ 17, 2010 11:06 pm

Εγώ πάντως άρχισα να συμπαθώ επικίνδυνα την Αμαλία..όταν φώναζε στο Ρούσσο ήταν όλα τα λεφτά : respect : : respect : : respect :

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Τετ Φεβ 17, 2010 11:18 pm

ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑΣ ΚΑΛΗ ΤΗ ΒΡΗΚΑ, ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΤΑΚΙ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΑΝΟ ΜΟΥ ΕΣΥ , ΘΑ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑ ΑΣΥΛΟ ΚΑΛΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ.

ΕΣΥ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΤΖΗΜΠΟΥΚΛΑ ΑΜΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ. ΚΑΛΑ Ο ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΣ ΠΟΛΥ ΒΛΑΧΟΣ ΑΥΤΟΝ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ?


ΜΕΛΙΤΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ, ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΑΦΝΗ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΝΩΤΑ ΤΗΣ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ. ΣΑΝ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΚΑΙ Η ΔΑΦΝΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ? ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΒΛΕΠΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ. Η ΜΕΛΙΤΑ Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟ.

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ, ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ ΚΑΛΕΙ ΔΑΦΝΗ.

ΑΥΤΗ Η ΝΤΑΙΖΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ wall wall ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΚΟΥ, ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΒΑΛΙΤΣΑ, ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ, ΚΟΥΡΕΛΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ, ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΒΡΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΕΣΥ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ? ΟΧΙ!!!!!!!!!!!! ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

Synelthe ΡΕ ΛΟΥΚΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΙ ΜΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΩΞΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ? ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ? ΤΑ ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΑ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΕΛΙΚΑ. ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΥΑΛΟ ΠΑΡΕ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΤΑ.

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΛΟΥΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΡΕΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΜΑΖΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ. Fskl ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΒΟΥΡΛΑ.

ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΖΕΥΓΟΥΣ ΚΑΡΤΑΛΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΑΤΙΓΟΝΗΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ. ΤΙ ΛΕΣ ΣΤΕΦΑΝΕ ΤΩΡΑ? ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ? ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ? ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ? ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΕΚΕΙ ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΟ ΝΑ ΜΟΡΦΩΘΕΙ ΑΡΤΙΑ. ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΥΑΚΙ ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑΛΗ ΠΙΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η "ΜΑΜΑ" ΜΗΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ.

ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΩΡΑΙΟ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ: " ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ". ΓΟΥΡΛΩΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ, Η ΓΚΕΣΤΑΠΟ ΘΑ ΦΥΓΕΙ? ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑΕΙ? ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑΣ.

ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΕΥΑ? "ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ?" ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, 40 ΕΤΩΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ, ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΩΞΕΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΝΙΟΠΑΝΤΡΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ? ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ , ΕΥΑΚΙ ΕΣΥ ΘΑ ΦΑΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΔΕΝ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΥΣ ΤΟ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΔΗΛ? ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΖΕΥΚΤΗΡΙΟ, ΤΟ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΑΜΠΑΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ?

ΑΦΟΥ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΕ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΣ ΤΙΣ ΜΠΗΧΤΕΣ, ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΤΩΡΑ? ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ, ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΝΟΡΑΚΙ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΑΜΟΥ.
(( ((

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΕΙΠΑΜΕ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΝ, ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ, ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΙ? ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ? ΠΟΣΟ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ ΠΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ? GN1

ΑΥΤΟ ΤΟ FLASHBACK ΜΑΝΟΥ ΚΑΙ ΕΥΑΣ, Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΧΕ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑ, ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΑΣΕ? Η ΕΥΑ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ. ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΑΓΑΠΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ? ΜΗΠΩΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ? Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΛΙ? "ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΔΩΣΕ Η ΕΥΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΑΠΗ?" ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΠΑΣ ΚΑΛΑ? ΕΣΥ ΠΕΡΝΟΥΣΕΣ ΖΑΧΑΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΑΥΤΗ ΠΟΤΕ ΤΗ ΡΩΤΗΣΕΣ? ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΣ? ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!! ΑΡΑ ΑΣΕ ΤΑ ΤΡΕΛΛΑ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΘΕΙΣ, ΑΠΛΑ ΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΟΥ, ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΟΥ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΝΙΟΠΑΝΤΡΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ, ΜΙΑ ΠΑΓΩΜΑΡΑ. ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΣΤΑ ΠΕΤΑΧΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ. ΑΠΛΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΛΥΚΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΗΡΕΜΙΑ. ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΑΕΙ Η ΕΥΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ.

ΑΓΓΕΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΝΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΡ-ΗΛΙΑ Ο ΕΝΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΘΕΡΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΗ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Φεβ 18, 2010 12:24 am

ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. Η ΕΥΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ!
Ο ΛΟΥΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΙΕΖΕΤΑΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ ΓΙΑΥΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ. ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΦΙΛΙ. ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ.
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΥΑ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ. Η ΣΚΗΝΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΕΙΑ.
ΤΟ ΚΑΤΙΝΑΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΚΡΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ!
ΞΑΝΑΡΧΙΖΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από panda Πεμ Φεβ 18, 2010 12:33 am

Συνεχίζεται το καλό σερί ΑΘΛΙΩΝ επεισοδίων συγνώμη videoclip ήθελα να γράψω 1000 συγνώμη . Άντε βρε την επόμενη φορά θα περιμένουμε και οπτικοποίηση του τραγουδιού " εκεί που καίγομαι πολύ θέλω να νιώσω το φιλί, κάν΄ το κορμί μου να μιλά πιο χαμηλά πιο χαμηλά πιο χαμηλά " cake και gelio .

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 18, 2010 12:19 pm


Σειρά μου για σχολιασμό

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Η Νταίζη εξακολουθεί να με μπερδεύει συνεχίζει τους εκβιασμούς και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Έτσι και αλλιώς πήρε την επιμέλεια και άρα και το χρήμα το γάμο μου λέτε γιατί τον θέλει; Τι έχει να κερδίσει έχει καταλάβει κανείς; Ο Λουκάς πάντως είναι για λύπηση.

Σε περίοδο οικονομικής κρίσης το επεισόδιο ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος του σκηνούλες κονσέρβα, δοσμένες όμως έτσι ώστε να λένε κάτι. Αισθάνομαι οτι παρακολουθώ κάτι περίεργο. Αφού πρώτα πέρασε η μισή σεζόν να παρακολουθούμε την Εύα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο απ το Μάνο, και αφού μπουκώσαμε στο τούλι και το κουφέτο και την είδαμε να παντρεύεται το Στέφανο, ξαφνικά αντι να τη βλέπουμε μ αυτόν αρχίσαμε όλο και περισσότερο να βλέπουμε Εύα Μάνο που κοντεύαμε να τους ξεχάσουμε.

Η σκηνούλες Στέφανου Εύας είναι πολύ μικρές σε διάρκεια και εντελώς απογυμνωμένες απο κάθε συναισθηματισμό. Έγινε γάμος και απο κει που δυό μηνες παρακολουθούσαμε το γαμπρό με την κατσαρή του αγάπη να σέρνονται απο τραπέζι σε σκάλες και απο καναπέ σε πατώματα δεν είδαμε ούτε ένα φιλί. Μας εξηγούν λοιπόν απ ότι κατάλαβα οτι ο Στέφανος παντρεύτηκε για όλους τους λαθος λόγους.

Το θλιβερό της ιστορίας είναι οτι την ίδια στιγμή μας δείχνουν μια Εύα που παντρεύτηκε για τους σωστούς λόγους. Τη βλέπω να βάζει τελεία και να αναθεωρεί τη βλέπω να εμπιστεύεται το Στέφανο και το χειρότερο τη βλέπω να έχει αρχίσει πάλι να ονειρεύεται. Την άκουσα να μιλάει για το μωρό και να κάνει όνειρα να το μεγαλώσει με αγκαλιές και πολύ αγάπη και στεναχωρέθηκα αφάνταστα.

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Το άλλο ζευγάρι που επικεντρώνεται το ενδιαφέρον ο Λουκάς και η Νόρα βρίσκονται στο χειρότερο σημείο της σχέσης τους. Από παντού αδιέξοδο. Το σκηνικό με το παραβάν ουτε να το σκέπτομαι δεν θέλω. Περίμενα με την έκδοση του διαζυγίου να δω μια κουβέντα ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Όλη την περασμένη χρονιά κοιτάζονταν στα μάτια και κρατούσαν ο ένας το χέρι του άλλου σε όλα τα δύσκολα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει στην πιο δύσκολη ώρα να το ρίχνουν στην παλαβή. Χάνουμε σιγά σιγά οτι αγαπήσαμε και δεν μου αρέσει.

Το βιντεάκι του ζευγαριού θύμισε στιγμές αγαπημένες αλλά μου φάνηκε προχειροφτιαγμένο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό ή κακό που αρχίσαμε κι εδώ τα βιντεάκια. Αργούμε μου φαίνεται και μας δίνουν ψιχουλάκια όπως λέει και η Νικη.

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν αυτή ανάμεσα στο Λουκά και το Μάνο. Είδα πάλι το Λουκά που αγάπησα, αυτόν που παρόλα τα στραβά δεν έβγαλε το φίλο απ τη ζωή του, αλλά πέρασε απ το γραφείο να του πει το πρόβλημά του και να τον κρατήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο, μέσα στην παρέα έστω κι απο μακριά. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο σ αυτή τη σκηνή είδα και την άλλη πλευρά του Μάνου αυτή που την είχα χάσει για περισσότερα από εκατό επεισόδια. Κατάλαβε, εκτίμησε την κίνηση και ενδιαφέρθηκε. Καιρός ήταν.

Ο Χατζημαλιάς συνάντησε την Αμαλία να ζητήσει χάρη, αλλά όλο το σκηνικό με την συνάντηση νύχτα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε υπερβολικό. Σαν συνάντηση μαφιόζων μου έκανε. Δεν πειράζει αρχίζει η δράση οπότε δεν γρινιάζω.

Σε αναμονή λοιπόν.....
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Πεμ Φεβ 18, 2010 1:14 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Η Νταίζη εξακολουθεί να με μπερδεύει συνεχίζει τους εκβιασμούς και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Έτσι και αλλιώς πήρε την επιμέλεια και άρα και το χρήμα το γάμο μου λέτε γιατί τον θέλει; Τι έχει να κερδίσει έχει καταλάβει κανείς; Ο Λουκάς πάντως είναι για λύπηση.

Σε περίοδο οικονομικής κρίσης το επεισόδιο ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος του σκηνούλες κονσέρβα, δοσμένες όμως έτσι ώστε να λένε κάτι. Αισθάνομαι οτι παρακολουθώ κάτι περίεργο. Αφού πρώτα πέρασε η μισή σεζόν να παρακολουθούμε την Εύα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο απ το Μάνο, και αφού μπουκώσαμε στο τούλι και το κουφέτο και την είδαμε να παντρεύεται το Στέφανο, ξαφνικά αντι να τη βλέπουμε μ αυτόν αρχίσαμε όλο και περισσότερο να βλέπουμε Εύα Μάνο που κοντεύαμε να τους ξεχάσουμε.

Η σκηνούλες Στέφανου Εύας είναι πολύ μικρές σε διάρκεια και εντελώς απογυμνωμένες απο κάθε συναισθηματισμό. Έγινε γάμος και απο κει που δυό μηνες παρακολουθούσαμε το γαμπρό με την κατσαρή του αγάπη να σέρνονται απο τραπέζι σε σκάλες και απο καναπέ σε πατώματα δεν είδαμε ούτε ένα φιλί. Μας εξηγούν λοιπόν απ ότι κατάλαβα οτι ο Στέφανος παντρεύτηκε για όλους τους λαθος λόγους.

Το θλιβερό της ιστορίας είναι οτι την ίδια στιγμή μας δείχνουν μια Εύα που παντρεύτηκε για τους σωστούς λόγους. Τη βλέπω να βάζει τελεία και να αναθεωρεί τη βλέπω να εμπιστεύεται το Στέφανο και το χειρότερο τη βλέπω να έχει αρχίσει πάλι να ονειρεύεται. Την άκουσα να μιλάει για το μωρό και να κάνει όνειρα να το μεγαλώσει με αγκαλιές και πολύ αγάπη και στεναχωρέθηκα αφάνταστα.

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Το άλλο ζευγάρι που επικεντρώνεται το ενδιαφέρον ο Λουκάς και η Νόρα βρίσκονται στο χειρότερο σημείο της σχέσης τους. Από παντού αδιέξοδο. Το σκηνικό με το παραβάν ουτε να το σκέπτομαι δεν θέλω. Περίμενα με την έκδοση του διαζυγίου να δω μια κουβέντα ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Όλη την περασμένη χρονιά κοιτάζονταν στα μάτια και κρατούσαν ο ένας το χέρι του άλλου σε όλα τα δύσκολα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει στην πιο δύσκολη ώρα να το ρίχνουν στην παλαβή. Χάνουμε σιγά σιγά οτι αγαπήσαμε και δεν μου αρέσει.

Το βιντεάκι του ζευγαριού θύμισε στιγμές αγαπημένες αλλά μου φάνηκε προχειροφτιαγμένο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό ή κακό που αρχίσαμε κι εδώ τα βιντεάκια. Αργούμε μου φαίνεται και μας δίνουν ψιχουλάκια όπως λέει και η Νικη.

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν αυτή ανάμεσα στο Λουκά και το Μάνο. Είδα πάλι το Λουκά που αγάπησα, αυτόν που παρόλα τα στραβά δεν έβγαλε το φίλο απ τη ζωή του, αλλά πέρασε απ το γραφείο να του πει το πρόβλημά του και να τον κρατήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο, μέσα στην παρέα έστω κι απο μακριά. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο σ αυτή τη σκηνή είδα και την άλλη πλευρά του Μάνου αυτή που την είχα χάσει για περισσότερα από εκατό επεισόδια. Κατάλαβε, εκτίμησε την κίνηση και ενδιαφέρθηκε. Καιρός ήταν.

Ο Χατζημαλιάς συνάντησε την Αμαλία να ζητήσει χάρη, αλλά όλο το σκηνικό με την συνάντηση νύχτα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε υπερβολικό. Σαν συνάντηση μαφιόζων μου έκανε. Δεν πειράζει αρχίζει η δράση οπότε δεν γρινιάζω.

Σε αναμονή λοιπόν.....

Mαρια με καλυψες σχεδον σε ολα!!
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Πεμ Φεβ 18, 2010 2:22 pm

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Συμφωνώ με Clarabelle για τις 2 αυτές σκηνές της Μελίτας. Να προσθέσω μόνο πως μετά την απειλή του Μάνου, ανυπομονώ ακόμη περισσότερο για την μέρα που θα το μάθει. Φαντάζομαι τον Μάνο σε έξαλλη κατάσταση έτοιμο να πάρει κεφάλια και την Μελίτα να τρέχει να κρυφτεί... gelio Ανυπομονώωωωω!!

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Περιμένω να έρθει εκείνη η μέρα που θα σκεφτεί ο Μάνος τις σκηνές που σκεφτόταν η Ευα χτες. Όλα τα κακά που της έχει κάνει αυτά τα χρόνια και τότε ίσως πει και αυτός το ίδιο... αγάπη ήταν αυτό?... γιατί απο την δική του μεριά εγώ δεν είδα καμία αγάπη. Εμένα προσωπικά δεν πρόκειται ποτέ να με πείσει ο Μάνος.

Να αναφέρω και την σκηνή Στέφανου-Ευας-Αντιγόνης. Οτι χειρότερο να ανακατεύεται η πεθερά στο ζευγάρι, αλλά εγώ γέλασα πάρα πολύ. Η Αντιγονάρα καταπληκτική όπως πάντα! :D

Για τις σκηνές Στέφανου-Ευας, λυπάμαι μόνο την Ευα για την κακή της τύχη που συνεχίζει να την ακολουθεί παντού και για τον ηλίθιο που πήγε και παντρεύτηκε Grrr
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 18, 2010 2:35 pm

Λοιπόν χτες με έβαλε η Γιούλη να δω επεισόδιο, για καλό ή για κακό θα δείξει Razz

Για μένα μόνο 2 σκηνές άξιζαν απο το επεισόδιο

α) Εύα-Στέφανος-Θερμιδομετρητής! gelio
Κι αυτό για τις γκριμάτσες του Σταύρου, τις αποκρούσεις της Εύας και τα κουλά της Αντιγόνης χαχα. Η συνέχεια με την κουβέντα στον καναπέ ήταν πολύ γλυκιά και μου έδειξε για ακόμα μια φορά γιατί ΠΟΤΕ δεν μας επετράπει να χορτάσουμε αυτό το ζευγάρι!

Ο Στέφανος με την Ευα έχουν κάτι πολύ σπάνιο, εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον! Επίσης εκτιμούν ο ένας τον άλλον και έχουν αποδεχτεί ο ένας τον άλλον γι αυτό που είναι ο καθένας. Ελπίζω ότι στο μέλλον θα δούμε αυτόν τον γάμο να σπάει με σκοπό να επαναληφθεί όταν όλα θα είναι καθαρά μεταξύ του ζευγαριού. Ξέρω ότι δεν το πάνε προς τα εκεί και το βλέπω δύσκολο να τον συγχωρήσει η Εύα τον Στέφανο αφού μάθει τα περί Μελίτας, γιατί τον εχει πιο ψηλά απο τον Μάνο και θα είναι σαφέστατα πιο επώδυνη και αιματηρή η πτωση του και θα αφήσει μεγαλύτερα τραύματα απο αυτά του Μάνου. Δεν μπορώ όμως παρά να ελπίζω..

β) Λουκάς - Μάνος / Λουκάς - Παρέα(-1)
Γιατί ΑΥΤΗ ήταν η Παρέα της Φεγγαρόπετρας! Ο Λουκάς ζήτησε επιτέλους βοήθεια, σοβαρή βοήθεια, σας παρακαλώ αποδεχτείτε την Νταίζη σαν γυναίκα μου, μην προσπαθείτε άλλο για το καλό μου, δεχτείτε το δρόμο που επέλεξα και βοηθήστε με να προχωρήσω εκεί! Σαφέστατα : respect : Tη Νόρα δεν την αντέχω άλλο, ελπίζω να συνέλθει σύντομα..

Για τα υπόλοιπα
Μάνος - Μελίτα: Καλή σκηνή, εχουν και οι δύο τα δίκια τους, το βασικό που με μάγεψε ήταν το μπλουζάκι που φορούσε η Παππα, καιρό είχαμε να δούμε πάνω σε αυτή την κοπέλα ένα κομμάτι που να αξίζει. Κατά τα άλλα σημειώσατε Χ.

Πέτρος - Αμαλία: Η Αμαλία ξέχασε τους τρόπους της στο σπίτι (αν είχε και ποτέ) και μπήκε στο γραφείο να τσιρίζει ωσαν γυναικούλα κι όχι σαν σύζυγος μεγαλοδικηγόρου και κόρη εισαγγελέα. Δεν της έμαθαν το πιο βασικό φαίνεται: Τα εν οίκω μη εν δήμω!!! Γιατί μετά από τόσες τσιρίδες γραμματείς (και φαρισαίοι) και όλοι όσοι ήταν κάπου εκεί κοντά στο τετράγωνο του μεγάρου ξέρουν τώρα τα οικογενειακά τους. Εγώ στη θέση του Ρούσσου θα έπαιρνα το καπελάκι μου και θα την έκανα από το γραφείο με ελαφρά! Τον λυπήθηκα..

Νόρα - Λουκάς: Oh mon Dieu! Πάντε πίσω! Πάντε πίσω! Ξαναγίνετε μόνο φίλοι γιατί το πήρατε αλλιώς και τελικά χάσατε το δρόμο!

Και 2 παρατηρήσεις:
1) Μειώθηκαν οι ειδήσεις είδα.. Ενοχλητικότατες οι παρεμβολές αλλα τουλάχιστον το χέρι είναι λιγότερο ενοχλητικό από τις ειδήσεις / "τσιπούρες" που τρέχουν στην οθόνη όλη την ώρα -_-

2) Πολύ κονσέρβα ρε παιδιά, βαρέθηκα να βλέπω τα περσινά επεισόδια έλεος! Η κονσέρβα Νόρα-Λουκάς μου φάνηκε πολύ προχειροφτιαγμένη. Αφήστε που όλες οι σκηνές Εύας-Μάνου οι χαρμόσυνες είναι όλες χρονικά τοποθετημένες τον καιρό που ο Μανωλάκης κοιμόταν με δύο και όχι μία γυναίκα μόνο και όσο το σκέφτομαι φουντώνω!

Θα κλείσω απαντώντας σε ότι καλύτερο άκουσα ποτέ απο την Εύα: - Αγάπη ήταν αυτό? -
ΟΧΙ!

Και εις άλλα με υγείαν!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Φεβ 18, 2010 2:40 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Πεμ Φεβ 18, 2010 2:37 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Η Νταίζη εξακολουθεί να με μπερδεύει συνεχίζει τους εκβιασμούς και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Έτσι και αλλιώς πήρε την επιμέλεια και άρα και το χρήμα το γάμο μου λέτε γιατί τον θέλει; Τι έχει να κερδίσει έχει καταλάβει κανείς; Ο Λουκάς πάντως είναι για λύπηση.

Σε περίοδο οικονομικής κρίσης το επεισόδιο ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος του σκηνούλες κονσέρβα, δοσμένες όμως έτσι ώστε να λένε κάτι. Αισθάνομαι οτι παρακολουθώ κάτι περίεργο. Αφού πρώτα πέρασε η μισή σεζόν να παρακολουθούμε την Εύα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο απ το Μάνο, και αφού μπουκώσαμε στο τούλι και το κουφέτο και την είδαμε να παντρεύεται το Στέφανο, ξαφνικά αντι να τη βλέπουμε μ αυτόν αρχίσαμε όλο και περισσότερο να βλέπουμε Εύα Μάνο που κοντεύαμε να τους ξεχάσουμε.

Η σκηνούλες Στέφανου Εύας είναι πολύ μικρές σε διάρκεια και εντελώς απογυμνωμένες απο κάθε συναισθηματισμό. Έγινε γάμος και απο κει που δυό μηνες παρακολουθούσαμε το γαμπρό με την κατσαρή του αγάπη να σέρνονται απο τραπέζι σε σκάλες και απο καναπέ σε πατώματα δεν είδαμε ούτε ένα φιλί. Μας εξηγούν λοιπόν απ ότι κατάλαβα οτι ο Στέφανος παντρεύτηκε για όλους τους λαθος λόγους.

Το θλιβερό της ιστορίας είναι οτι την ίδια στιγμή μας δείχνουν μια Εύα που παντρεύτηκε για τους σωστούς λόγους. Τη βλέπω να βάζει τελεία και να αναθεωρεί τη βλέπω να εμπιστεύεται το Στέφανο και το χειρότερο τη βλέπω να έχει αρχίσει πάλι να ονειρεύεται. Την άκουσα να μιλάει για το μωρό και να κάνει όνειρα να το μεγαλώσει με αγκαλιές και πολύ αγάπη και στεναχωρέθηκα αφάνταστα.

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Το άλλο ζευγάρι που επικεντρώνεται το ενδιαφέρον ο Λουκάς και η Νόρα βρίσκονται στο χειρότερο σημείο της σχέσης τους. Από παντού αδιέξοδο. Το σκηνικό με το παραβάν ουτε να το σκέπτομαι δεν θέλω. Περίμενα με την έκδοση του διαζυγίου να δω μια κουβέντα ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Όλη την περασμένη χρονιά κοιτάζονταν στα μάτια και κρατούσαν ο ένας το χέρι του άλλου σε όλα τα δύσκολα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει στην πιο δύσκολη ώρα να το ρίχνουν στην παλαβή. Χάνουμε σιγά σιγά οτι αγαπήσαμε και δεν μου αρέσει.

Το βιντεάκι του ζευγαριού θύμισε στιγμές αγαπημένες αλλά μου φάνηκε προχειροφτιαγμένο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό ή κακό που αρχίσαμε κι εδώ τα βιντεάκια. Αργούμε μου φαίνεται και μας δίνουν ψιχουλάκια όπως λέει και η Νικη.

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν αυτή ανάμεσα στο Λουκά και το Μάνο. Είδα πάλι το Λουκά που αγάπησα, αυτόν που παρόλα τα στραβά δεν έβγαλε το φίλο απ τη ζωή του, αλλά πέρασε απ το γραφείο να του πει το πρόβλημά του και να τον κρατήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο, μέσα στην παρέα έστω κι απο μακριά. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο σ αυτή τη σκηνή είδα και την άλλη πλευρά του Μάνου αυτή που την είχα χάσει για περισσότερα από εκατό επεισόδια. Κατάλαβε, εκτίμησε την κίνηση και ενδιαφέρθηκε. Καιρός ήταν.

Ο Χατζημαλιάς συνάντησε την Αμαλία να ζητήσει χάρη, αλλά όλο το σκηνικό με την συνάντηση νύχτα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε υπερβολικό. Σαν συνάντηση μαφιόζων μου έκανε. Δεν πειράζει αρχίζει η δράση οπότε δεν γρινιάζω.

Σε αναμονή λοιπόν.....
ο σχολιασμος σου ειναι τελειος και συμφωνω σε ολα!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από Jennifer Πεμ Φεβ 18, 2010 2:45 pm

α) Εύα-Στέφανος-Θερμιδομετρητής! gelio
Κι αυτό για τις γκριμάτσες του Σταύρου, τις αποκρούσεις της Εύας και τα κουλά της Αντιγόνης χαχα. Η συνέχεια με την κουβέντα στον καναπέ ήταν πολύ γλυκιά και μου έδειξε για ακόμα μια φορά γιατί ΠΟΤΕ δεν μας επετράπει να χορτάσουμε αυτό το ζευγάρι!

Ο Στέφανος με την Ευα έχουν κάτι πολύ σπάνιο, εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον! Επίσης εκτιμούν ο ένας τον άλλον και έχουν αποδεχτεί ο ένας τον άλλον γι αυτό που είναι ο καθένας. Ελπίζω ότι στο μέλλον θα δούμε αυτόν τον γάμο να σπάει με σκοπό να επαναληφθεί όταν όλα θα είναι καθαρά μεταξύ του ζευγαριού. Ξέρω ότι δεν το πάνε προς τα εκεί και το βλέπω δύσκολο να τον συγχωρήσει η Εύα τον Στέφανο αφού μάθει τα περί Μελίτας, γιατί τον εχει πιο ψηλά απο τον Μάνο και θα είναι σαφέστατα πιο επώδυνη και αιματηρή η πτωση του και θα αφήσει μεγαλύτερα τραύματα απο αυτά του Μάνου. Δεν μπορώ όμως παρά να ελπίζω..

Συμφωνώ! Αν και η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε...

Θα κλείσω απαντώντας σε ότι καλύτερο άκουσα ποτέ απο την Εύα: - Αγάπη ήταν αυτό? - ΟΧΙ!

Σε αυτό και αν συμφωνώ!!!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Φεβ 18, 2010 2:59 pm

Jennifer έγραψε:
α) Εύα-Στέφανος-Θερμιδομετρητής! gelio
Κι αυτό για τις γκριμάτσες του Σταύρου, τις αποκρούσεις της Εύας και τα κουλά της Αντιγόνης χαχα. Η συνέχεια με την κουβέντα στον καναπέ ήταν πολύ γλυκιά και μου έδειξε για ακόμα μια φορά γιατί ΠΟΤΕ δεν μας επετράπει να χορτάσουμε αυτό το ζευγάρι!

Ο Στέφανος με την Ευα έχουν κάτι πολύ σπάνιο, εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον! Επίσης εκτιμούν ο ένας τον άλλον και έχουν αποδεχτεί ο ένας τον άλλον γι αυτό που είναι ο καθένας. Ελπίζω ότι στο μέλλον θα δούμε αυτόν τον γάμο να σπάει με σκοπό να επαναληφθεί όταν όλα θα είναι καθαρά μεταξύ του ζευγαριού. Ξέρω ότι δεν το πάνε προς τα εκεί και το βλέπω δύσκολο να τον συγχωρήσει η Εύα τον Στέφανο αφού μάθει τα περί Μελίτας, γιατί τον εχει πιο ψηλά απο τον Μάνο και θα είναι σαφέστατα πιο επώδυνη και αιματηρή η πτωση του και θα αφήσει μεγαλύτερα τραύματα απο αυτά του Μάνου. Δεν μπορώ όμως παρά να ελπίζω..

Συμφωνώ! Αν και η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε...

Θα κλείσω απαντώντας σε ότι καλύτερο άκουσα ποτέ απο την Εύα: - Αγάπη ήταν αυτό? - ΟΧΙ!

Σε αυτό και αν συμφωνώ!!!


Σ αυτό δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω. Ο Στέφανος και η Εύα έχουν κάτι που κάποια ζευγάρια δεν κατορθώνουν να το αποκτήσουν ποτέ. Σέβονται και εκτιμούν ο ένας τον άλλον και μάλιστα ενώ γνωρίζουν ο ένας τα μειονεκτήματα του άλλου. Νομίζω οτι η πτώση από το δεύτερο ξεπούλημα θα είναι για την Εύα ακόμη πιο οδυνηρή, γιατί ενώ περίμενε τα πάντα απ το Μάνο τον Στέφανο τον έχει πιο ψηλά, και γιατί είναι το δεύτερο ξεπούλημα που τρώει και μάλιστα για την ίδια και πάλι γυναίκα. Συνυπολογίζοντας και την αποβολή νομίζω οτι θα δούμε την Εύα έτσι όπως δεν την έχουμε ξαναδεί. Δυστυχώς δεν μας κάνουν την χάρη να μας αφήσουν να δούμε μερικές σκηνές του συγκεκριμένου ζευγαριού ίσως γιατί πρέπει να υποστηριχτεί ο απόλυτος έρωτας, ίσως γιατί οδηγούν την ιστορία κάπου αλλού θα δούμε. Είναι κρίμα όμως γιατί Σταύρου και Ξυλά μαζί κεντούν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 18, 2010 3:26 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......


Μανος-Μελιτα
Αυτο που μεσα σε ολο τον χαμο ο Μανος που υποτιθεται οτι δεν βγαζει απο το μυαλο του την Ευα προσεξε οτι η Μελιτα δεν ειχε παει στον γαμο πολυ με δαιμονιζει.Παντως ο Μανωλακης θα αρχισει να ψαχνει και οταν μαθει θα αρχισει το τζερτζελο.Κι οσο για την κρυψωνα της Μελιτας την ξερουμε.Παλι θα ζητησει ασυλο απο τον μπαμπακα της.Ναι αυτον που τοσο καιρο τον κατηγορει οτι δεν εκανε τιποτα για εκεινη.Σε αυτον θα παει.Τωρα θα γινω πολυ κακια αν πω οτι θα το χαρω αν της πει ''οπως εστρωσες κοιμησου'';Ξερω οτι δεν προκειται να το πει αυτο ο Πετρος στην κορη του αλλα εγω πολυ θα το ηθελα να το δω.Να μαθει αλλη φορα η κορουλα του να αντιμετωπιζει τις συνεπειες των πραξεων της.


Λουκας-Σοραγια Μοντενεγκρο
Θιχτηκε η Σοραγια που της ειπε οτι τον εκβιαζει και τον κατηγορησε οτι αυτη τον εκβιαζει.Για κατσε καλα κοπελια για κατσε καλα γιατι θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα μαζι σου.Ο καημενος ο Λουκας τι να κανει αρχισε τα χαδια μπας και την καλμαρει.Δεν μου αρεσε αλλα τι να κανουμε τωρα;

Δαφνη-Νορα
Η Δαφνη εχει παρει φορα και τα χωνει παντου και καλα κανει.Η Νορα τουλαχιστον παραδεχεται οτι της βγαζει το κακο της εαυτο η Νταιζη.

Αντιγονη-Ευα-Στεφανος
Η Αντιγονη κανει σχεδια για το εγγονι αλλα λογαριαζει χωρις τους ξενοδοχους Ευα και Στεφανο.Η Ευα να προσπαθει να την αποφυγει γλυκα και τρυφερα και ο Στεφανος να το κανει πιο επιδεικτικα απο καθε αλλη φορα.

Αμαλια-Μελιτα
Το ξαναειπε το ''εγω δεν ειμαι Ευα'' αλλα οσο παει θα γινεται και χειροτερη.Επισης οσο παει με πειθει και λιγοτερο αυτη η κοπελα.

Αγγελα-Μανος
Καλα του τα ειπε η Αγγελα ειδικα σε οτι του ειπε για την Μαριλια.Αλλα ο Μανος το ιδιο τροπαριο.Μυαλο δεν βαζει.Αλλα ποιος θα το χασει θα μου πειτε για να το βρει ο Μανος;Κατα τα αλλα ειναι ντυσιμο αυτο της Αγγελας;Ελεος απο το κακο στο χειροτερο.Ειπαμε δεν ειναι Αμαλια ή Αντιγονη να φοραει τα πανακριβα ρουχα και συνολακια αλλα κατι καλυτερο δεν μπορουσατε να της βαλετε;

Ευα-Στεφανος
Κανουν σχεδια για το μωρο και στενοχωριεμαι ολο και περισσοτερο.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!!!Κατα τα αλλα ολο και μικραινουν σε διαρκεια τις σκηνες τους.Αλλα ειπαμε το κανουν για εμας.Για να μην ξανακολλησουμε και κυριως για να αποφευχθουν οι συγκρισεις.

Δαφνη-Μελιτα
Πηγε να καλυψει τις βρωμιες της το Μελιτακι γιατι ξερει οτι ο Μανος ψαξε ψαξε στο τελος θα το βρει.

Πετρος-Αμαλια
Οκ καταλαβα απο που πηρε το ταλεντο στις τσιριδες η Μελιτα.Το ιδιο και ο Πετρος απο οτι καταλαβα απο το υφος του εκεινη την ωρα.

Νικολας-Λουκας
Μου ειχαν λειψει οι σκηνες τους παρα πολυ.Πες τα Νικολα μου.Πες τα καμαρι μου.Ετσι αυτο να κανεις Λουκακο μου.Πιαστην απο τα εξτενσιον και πετα την εξω απο το σπιτι.Καλα οχι οτι δεν θελει και ο Λουκας αλλα τι να κανει που ετοιμη την εχει την απειλη η Σοραγια.Αχ ποσο ποναει και ο Λουκας για τη Νορα.Τουλαχιστον καταλαβε οτι η Νορα τον αγαπαει κι εκεινη.Ηταν η πρωτη φορα που εδειξε ξεκαθαρα οτι εχει καταλαβει τι αισθανεται η Νορα για εκεινον.Βεβαια οι αλλες δεν μετρανε γιατι ειχε τυφλωθει απο την ζηλεια του.

Ηλιας-Δαφνη
Αρχισε να το ανοιγει παλι το στομα του ο Ηλιας για Στεφανο-Μελιτα αλλα και να ξαναδικαιολογει τον γιοκα του.Ξαναγυρισε ο παλιος σπαστικος Ηλιας.Μια φορα ειχε μια εκλαμψη την προηγουμενη εβδομαδα που ειδε Στεφανο-Μελιτα και παει του περασε κι αυτο.

Μανος-Πετρος
Αρχισε παλι τα ιδια ο Μανος.Προσπαθει ο καημενος ο Πετρος να μαζεψει τα ασυμαζευτα αλλα που;Θελω ομως οταν μαθει για την κομπινα με τους πινακες να ξυπνησει ο ενας,ο μοναδικος,ο ανυπερβλητος Αγγελος μεσα του.Εκει να δουμε τι εχει να γινει.Θελω πισω εστω και για λιγο τον Αγγελο.Μπορω να τον εχω;

Στεφανος-Ευα απο μακρια
Μου αρεσουν οι σκηνες τους αλλα δεν θελω να ξανακολλησω.Για αυτο τους κρατανε σε μια αποσταση τελικα.Καλυτερα γιατι θα στενοχωρηθω παλι μετα.

Στεφανος-Αντιγονη
Με λιγα λογια της ειπε να φυγει απο το σπιτι ή εγω παρακουσα;Παντως αφου δεν θελει να φυγει η Αντιγοναρα παω εγω στο σπιτακι στο Παρισι.Αφου απο οτι θυμαμαι ειχε πει οτι μοιαζει με αυτο στη σειρα φευγω και τωρα αμα θελετε.

Μανος-Ευα flashback
Πσσο διαφορετικα βλεπουν αυτη τη σχεση.Η Ευα θυμαται μονο τις κακες τους στιγμες και ο Μανος τις ''καλες''.Αλλα ειχε δικιο η Ευα.Αγαπη ηταν αυτο;Εγω για παρανοια το βλεπω.

Νορα-Λουκας
Αυτη εχω την εντυπωση ηταν η τελευταια ''αστεια''σκηνη τους.Απο εδω και περα αρχιζει ο πονος και για τους δυο.Το flashback πολυ ωραιο και επιτελους θυμηθηκαν το φιλι τους.Παλι καλα γιατι νομιζα οτι το ειχαν ξεχασει.Παντως αν και προχειροφτιαγμενο το οτι εδειξαν το φιλι το βρισκω καλο σημαδι.Αλλα το βιντεακι που ειχαν φτιαξει οταν τα κοριτσια ηταν στην αποθηκη και η Νορα θυμοταν τις στιγμες τους με τον Λουκα ηταν πιο ωραιο.

Λουκας-Σοραγια
Ναι βρε σιγα μην ανοιγατε και σαμπανιες.Φυσικα και ειναι η καταδικη του αυτο το διαζυγιο.Δεν εχω αλλο σχολιο για αυτη τη σκηνη.

Μανος-Τοκογλυφος
Τελικα τοκογλυφος ηταν οχι επενδυτης το παλικαρι που τον ειχαμε ξαναδει την προηγουμενη εβδομαδα.Μαλιστα κατι μου λεει οτι θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα με αυτον.Πολυ ασχημα.

Στεφανος-Ευα
Μου εκανε εντυπωση που του το ξεκαθαρισε αμεσως οτι δεν θα ειναι ο Μανος εκει.Αλλα εχω και την εξης απορια.Αν του ελεγε πως θα ηταν κι ο Μανος θα την αφηνε να παει μονη της;

Μανος-Λουκας
Ο Λουκας απεδειξε ποσο καλος φιλος ειναι για αλλη μια φορα.Θελει να τον εχει μεσα στη ζωη του τον Μανο εστω και μακρια απο την παρεα.Ο Μανος αποφασισε να ενδιαφερθει για το προβλημα του φιλου του;Δε θα την πω την κακια που μου ηρθε αν και εδω το εχω μονο και μονο επειδη ειδα οτι στα αληθεια ενδιαφερθηκε για το προβλημα του Λουκα.Οποτε θα κρατησω το στομα μου κλειστο.

Νορα-Ευα-Νικολας-Δαφνη
Μου αρεσει πολυ η παρεα της φεγγαροπετρας εστω και λειψη.Αρχισε τα παραπονα ο Νικολας οτι δεν τον αφηνει να κοιμαται η Δαφνουλα με την κρεβατομουρμουρα της οταν ακουσε οτι η Δαφνη παραπονιεται πως δεν τελει οπως πρεπει τα συζυγικα του καθηκοντα.Για το υφος του Γιαννακοπουλου και μονο : respect : : respect : : respect :

Αμαλια-Χατηβασιλειου
Οπως ειπε και η Clarabelle ηταν σαν συνατηση μαφιοζων.Δεν καταλαβα γιατι επρεπε να συναντηθουν κρυφα για να της πει να μιλησει στον Μανο και να του πει να μην κανει αυτο που σκεφτεται.

Νικολας-Δαφνη-Νορα-Ευα-Λουκας
Ο Λουκας για πρωτη φορα στη ζωη του ζητησε βοηθεια απο τους φιλους του.Την υπολοιπη σκηνη θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη.


Αρκετα καλο το επεισοδιο.Αρχιζει σιγα σιγα η δραση και τα επεισοδια γινονται ολο και ποιο ενδιαφεροντα.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 18, 2010 3:36 pm

Jennifer έγραψε:
α) Εύα-Στέφανος-Θερμιδομετρητής! gelio
Κι αυτό για τις γκριμάτσες του Σταύρου, τις αποκρούσεις της Εύας και τα κουλά της Αντιγόνης χαχα. Η συνέχεια με την κουβέντα στον καναπέ ήταν πολύ γλυκιά και μου έδειξε για ακόμα μια φορά γιατί ΠΟΤΕ δεν μας επετράπει να χορτάσουμε αυτό το ζευγάρι!

Ο Στέφανος με την Ευα έχουν κάτι πολύ σπάνιο, εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον! Επίσης εκτιμούν ο ένας τον άλλον και έχουν αποδεχτεί ο ένας τον άλλον γι αυτό που είναι ο καθένας. Ελπίζω ότι στο μέλλον θα δούμε αυτόν τον γάμο να σπάει με σκοπό να επαναληφθεί όταν όλα θα είναι καθαρά μεταξύ του ζευγαριού. Ξέρω ότι δεν το πάνε προς τα εκεί και το βλέπω δύσκολο να τον συγχωρήσει η Εύα τον Στέφανο αφού μάθει τα περί Μελίτας, γιατί τον εχει πιο ψηλά απο τον Μάνο και θα είναι σαφέστατα πιο επώδυνη και αιματηρή η πτωση του και θα αφήσει μεγαλύτερα τραύματα απο αυτά του Μάνου. Δεν μπορώ όμως παρά να ελπίζω..

Συμφωνώ! Αν και η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε...

Θα κλείσω απαντώντας σε ότι καλύτερο άκουσα ποτέ απο την Εύα: - Αγάπη ήταν αυτό? - ΟΧΙ!

Σε αυτό και αν συμφωνώ!!!


Κι εγω συμφωνω και στα δυο.Ειδικα σε οτι αφορα Στεφανο-Ευα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 18, 2010 3:43 pm

Aψογος ο πολύχρωμος σχολιασμός Νίκη μου!!! Palamakia

Κάποιες παρατηρήσεις..

1) Το Νταιζουλίνι δεν φοράει exte δυστυχώς ή ευτυχώς χιχι!
2) Επειδή κάπου το πήρε το μάτι μου να πω ότι απο όσο ξέρω το πιο φυσιολογικό είναι, όταν πάς κάπου και φτιάξεις το μαλλί στο κομμωτήριο, να το κρατήσεις όσο κρατήσει και όχι να λουστείς το επόμενο δευτερόλεπτο. Συνεπώς για μένα το μαλλί της η Αγγέλα ήταν λογικό να το κρατήσει χτενισμένο όσο αντέξει. Μια ακόμα λεπτομέρεια που εγω την βρήκα σωστή!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 18, 2010 3:52 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aψογος ο πολύχρωμος σχολιασμός Νίκη μου!!! Palamakia

Κάποιες παρατηρήσεις..

1) Το Νταιζουλίνι δεν φοράει exte δυστυχώς ή ευτυχώς χιχι!



2) Επειδή κάπου το πήρε το μάτι μου να πω ότι απο όσο ξέρω το πιο φυσιολογικό είναι, όταν πάς κάπου και φτιάξεις το μαλλί στο κομμωτήριο, να το κρατήσεις όσο κρατήσει και όχι να λουστείς το επόμενο δευτερόλεπτο. Συνεπώς για μένα το μαλλί της η Αγγέλα ήταν λογικό να το κρατήσει χτενισμένο όσο αντέξει. Μια ακόμα λεπτομέρεια που εγω την βρήκα σωστή!





1)Χαιρομαι που σου αρεσε ο πολυχρωμος σχολιασμος μου
2)Καλυτερα μια χαρα ειναι το μαλλακι της Νταιζουλας
3)Για την Αγγελα εγω σχολιασα τα ρουχα και οχι το μαλλι το οποιο μου αρεσε πολυ.Αν και αυτο μαλλον το λες για την Μελιτα.
4)Μου εχουν λειψει τα υπερδιπλα σεντονια σου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Πεμ Φεβ 18, 2010 3:57 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Φεβ 18, 2010 3:56 pm

loukasnora έγραψε:Ας σχολιασω κι εγω.......


Μανος-Μελιτα
Αυτο που μεσα σε ολο τον χαμο ο Μανος που υποτιθεται οτι δεν βγαζει απο το μυαλο του την Ευα προσεξε οτι η Μελιτα δεν ειχε παει στον γαμο πολυ με δαιμονιζει.Παντως ο Μανωλακης θα αρχισει να ψαχνει και οταν μαθει θα αρχισει το τζερτζελο.Κι οσο για την κρυψωνα της Μελιτας την ξερουμε.Παλι θα ζητησει ασυλο απο τον μπαμπακα της.Ναι αυτον που τοσο καιρο τον κατηγορει οτι δεν εκανε τιποτα για εκεινη.Σε αυτον θα παει.Τωρα θα γινω πολυ κακια αν πω οτι θα το χαρω αν της πει ''οπως εστρωσες κοιμησου'';Ξερω οτι δεν προκειται να το πει αυτο ο Πετρος στην κορη του αλλα εγω πολυ θα το ηθελα να το δω.Να μαθει αλλη φορα η κορουλα του να αντιμετωπιζει τις συνεπειες των πραξεων της.


Λουκας-Σοραγια Μοντενεγκρο
Θιχτηκε η Σοραγια που της ειπε οτι τον εκβιαζει και τον κατηγορησε οτι αυτη τον εκβιαζει.Για κατσε καλα κοπελια για κατσε καλα γιατι θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα μαζι σου.Ο καημενος ο Λουκας τι να κανει αρχισε τα χαδια μπας και την καλμαρει.Δεν μου αρεσε αλλα τι να κανουμε τωρα;

Δαφνη-Νορα
Η Δαφνη εχει παρει φορα και τα χωνει παντου και καλα κανει.Η Νορα τουλαχιστον παραδεχεται οτι της βγαζει το κακο της εαυτο η Νταιζη.

Αντιγονη-Ευα-Στεφανος
Η Αντιγονη κανει σχεδια για το εγγονι αλλα λογαριαζει χωρις τους ξενοδοχους Ευα και Στεφανο.Η Ευα να προσπαθει να την αποφυγει γλυκα και τρυφερα και ο Στεφανος να το κανει πιο επιδεικτικα απο καθε αλλη φορα.

Αμαλια-Μελιτα
Το ξαναειπε το ''εγω δεν ειμαι Ευα'' αλλα οσο παει θα γινεται και χειροτερη.Επισης οσο παει με πειθει και λιγοτερο αυτη η κοπελα.

Αγγελα-Μανος
Καλα του τα ειπε η Αγγελα ειδικα σε οτι του ειπε για την Μαριλια.Αλλα ο Μανος το ιδιο τροπαριο.Μυαλο δεν βαζει.Αλλα ποιος θα το χασει θα μου πειτε για να το βρει ο Μανος;Κατα τα αλλα ειναι ντυσιμο αυτο της Αγγελας;Ελεος απο το κακο στο χειροτερο.Ειπαμε δεν ειναι Αμαλια ή Αντιγονη να φοραει τα πανακριβα ρουχα και συνολακια αλλα κατι καλυτερο δεν μπορουσατε να της βαλετε;

Ευα-Στεφανος
Κανουν σχεδια για το μωρο και στενοχωριεμαι ολο και περισσοτερο.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!!!Κατα τα αλλα ολο και μικραινουν σε διαρκεια τις σκηνες τους.Αλλα ειπαμε το κανουν για εμας.Για να μην ξανακολλησουμε και κυριως για να αποφευχθουν οι συγκρισεις.

Δαφνη-Μελιτα
Πηγε να καλυψει τις βρωμιες της το Μελιτακι γιατι ξερει οτι ο Μανος ψαξε ψαξε στο τελος θα το βρει.

Πετρος-Αμαλια
Οκ καταλαβα απο που πηρε το ταλεντο στις τσιριδες η Μελιτα.Το ιδιο και ο Πετρος απο οτι καταλαβα απο το υφος του εκεινη την ωρα.

Νικολας-Λουκας
Μου ειχαν λειψει οι σκηνες τους παρα πολυ.Πες τα Νικολα μου.Πες τα καμαρι μου.Ετσι αυτο να κανεις Λουκακο μου.Πιαστην απο τα εξτενσιον και πετα την εξω απο το σπιτι.Καλα οχι οτι δεν θελει και ο Λουκας αλλα τι να κανει που ετοιμη την εχει την απειλη η Σοραγια.Αχ ποσο ποναει και ο Λουκας για τη Νορα.Τουλαχιστον καταλαβε οτι η Νορα τον αγαπαει κι εκεινη.Ηταν η πρωτη φορα που εδειξε ξεκαθαρα οτι εχει καταλαβει τι αισθανεται η Νορα για εκεινον.Βεβαια οι αλλες δεν μετρανε γιατι ειχε τυφλωθει απο την ζηλεια του.

Ηλιας-Δαφνη
Αρχισε να το ανοιγει παλι το στομα του ο Ηλιας για Στεφανο-Μελιτα αλλα και να ξαναδικαιολογει τον γιοκα του.Ξαναγυρισε ο παλιος σπαστικος Ηλιας.Μια φορα ειχε μια εκλαμψη την προηγουμενη εβδομαδα που ειδε Στεφανο-Μελιτα και παει του περασε κι αυτο.

Μανος-Πετρος
Αρχισε παλι τα ιδια ο Μανος.Προσπαθει ο καημενος ο Πετρος να μαζεψει τα ασυμαζευτα αλλα που;Θελω ομως οταν μαθει για την κομπινα με τους πινακες να ξυπνησει ο ενας,ο μοναδικος,ο ανυπερβλητος Αγγελος μεσα του.Εκει να δουμε τι εχει να γινει.Θελω πισω εστω και για λιγο τον Αγγελο.Μπορω να τον εχω;

Στεφανος-Ευα απο μακρια
Μου αρεσουν οι σκηνες τους αλλα δεν θελω να ξανακολλησω.Για αυτο τους κρατανε σε μια αποσταση τελικα.Καλυτερα γιατι θα στενοχωρηθω παλι μετα.

Στεφανος-Αντιγονη
Με λιγα λογια της ειπε να φυγει απο το σπιτι ή εγω παρακουσα;Παντως αφου δεν θελει να φυγει η Αντιγοναρα παω εγω στο σπιτακι στο Παρισι.Αφου απο οτι θυμαμαι ειχε πει οτι μοιαζει με αυτο στη σειρα φευγω και τωρα αμα θελετε.

Μανος-Ευα flashback
Πσσο διαφορετικα βλεπουν αυτη τη σχεση.Η Ευα θυμαται μονο τις κακες τους στιγμες και ο Μανος τις ''καλες''.Αλλα ειχε δικιο η Ευα.Αγαπη ηταν αυτο;Εγω για παρανοια το βλεπω.

Νορα-Λουκας
Αυτη εχω την εντυπωση ηταν η τελευταια ''αστεια''σκηνη τους.Απο εδω και περα αρχιζει ο πονος και για τους δυο.Το flashback πολυ ωραιο και επιτελους θυμηθηκαν το φιλι τους.Παλι καλα γιατι νομιζα οτι το ειχαν ξεχασει.Παντως αν και προχειροφτιαγμενο το οτι εδειξαν το φιλι το βρισκω καλο σημαδι.Αλλα το βιντεακι που ειχαν φτιαξει οταν τα κοριτσια ηταν στην αποθηκη και η Νορα θυμοταν τις στιγμες τους με τον Λουκα ηταν πιο ωραιο.

Λουκας-Σοραγια
Ναι βρε σιγα μην ανοιγατε και σαμπανιες.Φυσικα και ειναι η καταδικη του αυτο το διαζυγιο.Δεν εχω αλλο σχολιο για αυτη τη σκηνη.

Μανος-Τοκογλυφος
Τελικα τοκογλυφος ηταν οχι επενδυτης το παλικαρι που τον ειχαμε ξαναδει την προηγουμενη εβδομαδα.Μαλιστα κατι μου λεει οτι θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα με αυτον.Πολυ ασχημα.

Στεφανος-Ευα
Μου εκανε εντυπωση που του το ξεκαθαρισε αμεσως οτι δεν θα ειναι ο Μανος εκει.Αλλα εχω και την εξης απορια.Αν του ελεγε πως θα ηταν κι ο Μανος θα την αφηνε να παει μονη της;

Μανος-Λουκας
Ο Λουκας απεδειξε ποσο καλος φιλος ειναι για αλλη μια φορα.Θελει να τον εχει μεσα στη ζωη του τον Μανο εστω και μακρια απο την παρεα.Ο Μανος αποφασισε να ενδιαφερθει για το προβλημα του φιλου του;Δε θα την πω την κακια που μου ηρθε αν και εδω το εχω μονο και μονο επειδη ειδα οτι στα αληθεια ενδιαφερθηκε για το προβλημα του Λουκα.Οποτε θα κρατησω το στομα μου κλειστο.

Νορα-Ευα-Νικολας-Δαφνη
Μου αρεσει πολυ η παρεα της φεγγαροπετρας εστω και λειψη.Αρχισε τα παραπονα ο Νικολας οτι δεν τον αφηνει να κοιμαται η Δαφνουλα με την κρεβατομουρμουρα της οταν ακουσε οτι η Δαφνη παραπονιεται πως δεν τελει οπως πρεπει τα συζυγικα του καθηκοντα.Για το υφος του Γιαννακοπουλου και μονο : respect : : respect : : respect :

Αμαλια-Χατηβασιλειου
Οπως ειπε και η Clarabelle ηταν σαν συνατηση μαφιοζων.Δεν καταλαβα γιατι επρεπε να συναντηθουν κρυφα για να της πει να μιλησει στον Μανο και να του πει να μην κανει αυτο που σκεφτεται.

Νικολας-Δαφνη-Νορα-Ευα-Λουκας
Ο Λουκας για πρωτη φορα στη ζωη του ζητησε βοηθεια απο τους φιλους του.Την υπολοιπη σκηνη θα την σχολιασω αυριο που θα ειναι ολοκληρωμενη.


Αρκετα καλο το επεισοδιο.Αρχιζει σιγα σιγα η δραση και τα επεισοδια γινονται ολο και ποιο ενδιαφεροντα.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
Τελειος ο σχολιασμος σου : respect : με εχεις καλυψει απολυτα
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από raniap1989 Πεμ Φεβ 18, 2010 4:06 pm

alexandra 35 έγραψε:

ΑΥΤΗ Η ΝΤΑΙΖΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ wall wall ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΚΟΥ, ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΒΑΛΙΤΣΑ, ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙ, ΚΟΥΡΕΛΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ, ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΒΡΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΕΣΥ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΣΙΜΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ? ΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ? ΟΧΙ!!!!!!!!!!!! ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

Synelthe ΡΕ ΛΟΥΚΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΤΙ ΜΟΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΩΞΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ? ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ? ΤΑ ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΜΕΝΑ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΕΛΙΚΑ. ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙ Η ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΥΑΛΟ ΠΑΡΕ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΟ ΜΗΤΣΟΥΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΤΑ.

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΛΟΥΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΡΕΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΜΑΖΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ. Fskl ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ ΒΟΥΡΛΑ.

ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΥΣ ΤΟ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙ ΚΑΙ ΧΑΡΕΣ. ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΔΗΛ? ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΖΕΥΚΤΗΡΙΟ, ΤΟ ΜΟΝΟΠΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΑΜΠΑΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ?

ΑΦΟΥ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΕ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΣ ΤΙΣ ΜΠΗΧΤΕΣ, ΤΙ ΖΗΤΑΣ ΤΩΡΑ? ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ, ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΝΟΡΑΚΙ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΑΜΟΥ.
(( ((

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΕΙΠΑΜΕ ΤΣΑΚΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΝ, ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ, ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΙ? ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ? ΠΟΣΟ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ ΠΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ? GN1


Καλά ε τέλεια τα σχόλια σου!!!! Ειδικά το κομμάτι με το εμμότικον που ταρακουνά!!!Ε μα Βούρλα και οι δυό τους χορεύουν στον σκοπό του Νταιζουλίνι nteni αντε μην την αρχισω στα χαστουκια xastouki εμ εχει γκόμενο (βλέπε Χρήστο), εμ έχει τον Λουκά, εμ θέλει κανονικό γάμο μαζί του , εμ δεν θέλει την Νόρα στη ζωή του !!! τεσπα συνχίζομαι με την πάρτη της!!!!Θέλει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο!!! Αχ Νοράκι σε καταλαβαίνω με το τρίτο μικρόφωνο της εθνικής οδού που 'μπλεξες!!! είναι και καπάτσα τρομάρα της, το ομολογώ!(και όπως ειπώθηκε σε σημερινή σκηνή : -Λ:και ακούει στο όνομα Νταίζη-Ν: και δεν είναι η μνηστή του Ντόναλτ ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΜΤ!!!ΑΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΠΕΦΤΕΙ!!!)
Για να είμαι ειλικρινής η σκηνή με το παραβάν μου άρεσε απλά δεν ήταν πρωτότυπη....αλλά με αυτό δεν είχα πρόβλημα διότι πολύ απλά έπαιζε η Νόρα με τον Λουκά χιχι
Το ζουμί απο όλα αυτά είναι ένα και το είπε και η Αλεξάνδρα : ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΝΟΡΑΚΙ.
αυτά Love
raniap1989
raniap1989
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 18, 2010 4:17 pm

loukasnora έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Aψογος ο πολύχρωμος σχολιασμός Νίκη μου!!! Palamakia

Κάποιες παρατηρήσεις..

1) Το Νταιζουλίνι δεν φοράει exte δυστυχώς ή ευτυχώς χιχι!

2) Επειδή κάπου το πήρε το μάτι μου να πω ότι απο όσο ξέρω το πιο φυσιολογικό είναι, όταν πάς κάπου και φτιάξεις το μαλλί στο κομμωτήριο, να το κρατήσεις όσο κρατήσει και όχι να λουστείς το επόμενο δευτερόλεπτο. Συνεπώς για μένα το μαλλί της η Αγγέλα ήταν λογικό να το κρατήσει χτενισμένο όσο αντέξει. Μια ακόμα λεπτομέρεια που εγω την βρήκα σωστή!

1)Χαιρομαι που σου αρεσε ο πολυχρωμος σχολιασμος μου
2)Καλυτερα μια χαρα ειναι το μαλλακι της Νταιζουλας
3)Για την Αγγελα εγω σχολιασα τα ρουχα και οχι το μαλλι το οποιο μου αρεσε πολυ.Αν και αυτο μαλλον το λες για την Μελιτα.
4)Μου εχουν λειψει τα υπερδιπλα σεντονια σου.

Νικη μου η παρατήρηση περι μαλλιού Αγγέλας ήταν γενική, νομίζω κάπου διάβασα σχόλιο ότι η Αγγέλα γιατί αφησε το μαλλί έτσι χτενισμένο και ήθελα απλά να πω ότι αυτό είναι το φυσιολογικό και όχι αυτό με τη Μελίτα. Ήταν ατόπημα απο σκηνοθετικής πλευράς το μαλλί της Μελίτας που κατσάρωσε άμεσα (απο ότι κατάλαβα γιατί δεν το είδα) αλλα αναφορικά με της Αγγέλας (αν και πιστεύω ότι το έκαναν κατα λάθος) ήταν πολύ σωστό για μένα που εμφανίστηκε και την επόμενη μέρα με φτιαγμένο μαλλί.

Όσο για τους σχολιασμούς σου πάντα μου αρέσουν πολύ! Και αναφορικά με τους δικούς μου θα επανέλθω όταν κάτι με κεντρίσει και δω ολόκληρο επεισόδιο, μάλλον στον σπαρακτικό αποχαιρετισμό Νόρας-Λουκά που σίγουρα θα κάτσω να τον δω!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Φεβ 18, 2010 4:22 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
loukasnora έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Aψογος ο πολύχρωμος σχολιασμός Νίκη μου!!! Palamakia

Κάποιες παρατηρήσεις..

1) Το Νταιζουλίνι δεν φοράει exte δυστυχώς ή ευτυχώς χιχι!

2) Επειδή κάπου το πήρε το μάτι μου να πω ότι απο όσο ξέρω το πιο φυσιολογικό είναι, όταν πάς κάπου και φτιάξεις το μαλλί στο κομμωτήριο, να το κρατήσεις όσο κρατήσει και όχι να λουστείς το επόμενο δευτερόλεπτο. Συνεπώς για μένα το μαλλί της η Αγγέλα ήταν λογικό να το κρατήσει χτενισμένο όσο αντέξει. Μια ακόμα λεπτομέρεια που εγω την βρήκα σωστή!

1)Χαιρομαι που σου αρεσε ο πολυχρωμος σχολιασμος μου
2)Καλυτερα μια χαρα ειναι το μαλλακι της Νταιζουλας
3)Για την Αγγελα εγω σχολιασα τα ρουχα και οχι το μαλλι το οποιο μου αρεσε πολυ.Αν και αυτο μαλλον το λες για την Μελιτα.
4)Μου εχουν λειψει τα υπερδιπλα σεντονια σου.

Νικη μου η παρατήρηση περι μαλλιού Αγγέλας ήταν γενική, νομίζω κάπου διάβασα σχόλιο ότι η Αγγέλα γιατί αφησε το μαλλί έτσι χτενισμένο και ήθελα απλά να πω ότι αυτό είναι το φυσιολογικό και όχι αυτό με τη Μελίτα. Ήταν ατόπημα απο σκηνοθετικής πλευράς το μαλλί της Μελίτας που κατσάρωσε άμεσα (απο ότι κατάλαβα γιατί δεν το είδα) αλλα αναφορικά με της Αγγέλας (αν και πιστεύω ότι το έκαναν κατα λάθος) ήταν πολύ σωστό για μένα που εμφανίστηκε και την επόμενη μέρα με φτιαγμένο μαλλί.

Όσο για τους σχολιασμούς σου πάντα μου αρέσουν πολύ! Και αναφορικά με τους δικούς μου θα επανέλθω όταν κάτι με κεντρίσει και δω ολόκληρο επεισόδιο, μάλλον στον σπαρακτικό αποχαιρετισμό Νόρας-Λουκά που σίγουρα θα κάτσω να τον δω!



Εγω ανυπομονω και για το επεισοδιο με τον σπαρακτικο αποχαιρετισμο Νορας-Λουκα και για τον σχολιασμο σου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Φεβ 18, 2010 4:53 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Η Νταίζη εξακολουθεί να με μπερδεύει συνεχίζει τους εκβιασμούς και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Έτσι και αλλιώς πήρε την επιμέλεια και άρα και το χρήμα το γάμο μου λέτε γιατί τον θέλει; Τι έχει να κερδίσει έχει καταλάβει κανείς; Ο Λουκάς πάντως είναι για λύπηση.

Σε περίοδο οικονομικής κρίσης το επεισόδιο ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος του σκηνούλες κονσέρβα, δοσμένες όμως έτσι ώστε να λένε κάτι. Αισθάνομαι οτι παρακολουθώ κάτι περίεργο. Αφού πρώτα πέρασε η μισή σεζόν να παρακολουθούμε την Εύα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο απ το Μάνο, και αφού μπουκώσαμε στο τούλι και το κουφέτο και την είδαμε να παντρεύεται το Στέφανο, ξαφνικά αντι να τη βλέπουμε μ αυτόν αρχίσαμε όλο και περισσότερο να βλέπουμε Εύα Μάνο που κοντεύαμε να τους ξεχάσουμε.

Η σκηνούλες Στέφανου Εύας είναι πολύ μικρές σε διάρκεια και εντελώς απογυμνωμένες απο κάθε συναισθηματισμό. Έγινε γάμος και απο κει που δυό μηνες παρακολουθούσαμε το γαμπρό με την κατσαρή του αγάπη να σέρνονται απο τραπέζι σε σκάλες και απο καναπέ σε πατώματα δεν είδαμε ούτε ένα φιλί. Μας εξηγούν λοιπόν απ ότι κατάλαβα οτι ο Στέφανος παντρεύτηκε για όλους τους λαθος λόγους.

Το θλιβερό της ιστορίας είναι οτι την ίδια στιγμή μας δείχνουν μια Εύα που παντρεύτηκε για τους σωστούς λόγους. Τη βλέπω να βάζει τελεία και να αναθεωρεί τη βλέπω να εμπιστεύεται το Στέφανο και το χειρότερο τη βλέπω να έχει αρχίσει πάλι να ονειρεύεται. Την άκουσα να μιλάει για το μωρό και να κάνει όνειρα να το μεγαλώσει με αγκαλιές και πολύ αγάπη και στεναχωρέθηκα αφάνταστα.

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Το άλλο ζευγάρι που επικεντρώνεται το ενδιαφέρον ο Λουκάς και η Νόρα βρίσκονται στο χειρότερο σημείο της σχέσης τους. Από παντού αδιέξοδο. Το σκηνικό με το παραβάν ουτε να το σκέπτομαι δεν θέλω. Περίμενα με την έκδοση του διαζυγίου να δω μια κουβέντα ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Όλη την περασμένη χρονιά κοιτάζονταν στα μάτια και κρατούσαν ο ένας το χέρι του άλλου σε όλα τα δύσκολα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει στην πιο δύσκολη ώρα να το ρίχνουν στην παλαβή. Χάνουμε σιγά σιγά οτι αγαπήσαμε και δεν μου αρέσει.

Το βιντεάκι του ζευγαριού θύμισε στιγμές αγαπημένες αλλά μου φάνηκε προχειροφτιαγμένο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό ή κακό που αρχίσαμε κι εδώ τα βιντεάκια. Αργούμε μου φαίνεται και μας δίνουν ψιχουλάκια όπως λέει και η Νικη.

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν αυτή ανάμεσα στο Λουκά και το Μάνο. Είδα πάλι το Λουκά που αγάπησα, αυτόν που παρόλα τα στραβά δεν έβγαλε το φίλο απ τη ζωή του, αλλά πέρασε απ το γραφείο να του πει το πρόβλημά του και να τον κρατήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο, μέσα στην παρέα έστω κι απο μακριά. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο σ αυτή τη σκηνή είδα και την άλλη πλευρά του Μάνου αυτή που την είχα χάσει για περισσότερα από εκατό επεισόδια. Κατάλαβε, εκτίμησε την κίνηση και ενδιαφέρθηκε. Καιρός ήταν.

Ο Χατζημαλιάς συνάντησε την Αμαλία να ζητήσει χάρη, αλλά όλο το σκηνικό με την συνάντηση νύχτα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε υπερβολικό. Σαν συνάντηση μαφιόζων μου έκανε. Δεν πειράζει αρχίζει η δράση οπότε δεν γρινιάζω.

Σε αναμονή λοιπόν.....



Clarabelle απλά : respect : : respect :

Όσο για τις σκηνές Στέφανου-Εύας δεν περιμενω τπτ περισσότερο το ζευγάρι με μηδενική σεναριακή υποστήριξη καταφέρνει να βγάζει τρυφερότητα,λάμψη,αγάπη,τα πάντα όλα,αν δούμε κ φιλιά παθιασμένα ο απόλυτος θα φανεί ακόμα πιο γελοίος!
Το κατινάκι σκάβει μόνη της το λάκο περιμένω πως κ πως όταν όλα βγούν στο φώς!!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 305 - Ημερομηνία 17-02-2010

Δημοσίευση από hionati Πεμ Φεβ 18, 2010 5:40 pm

DESPOINA έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Η Μαρουλίτα πήγε να τη βγει με κόκκινο στο Μάνο αλλά τώρα που έχει αρχίσει να ψάχνει δεν θα αργήσουν οι αποκαλύψεις. Να ρωτήσω τώρα εγώ εκτός από λούσιμο έκανε και μανικιούρ; Γιατί μ αυτό το νυχάκι το ανύπαρκο δεν δικαιολογείται ολόκληρο έμπλαστρο που έβαλε στο χέρι απ τα σημάδια που έκανε στο γάμο του απόλυτου. Ειρωνεύτηκε αλλά έτρεξε στη Δάφνη να καλύψει τα νώτα της. Λάθος μεγάλο. Καταρχήν χρησιμοποιεί τη Δάφνη που πάντα ήταν δίπλα της και πάντα με το μέρος της και κατα δεύτερον όταν όλα βγουν στο φως θα έχει κανει τη θέση της χειρότερη.

Η Νταίζη εξακολουθεί να με μπερδεύει συνεχίζει τους εκβιασμούς και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Έτσι και αλλιώς πήρε την επιμέλεια και άρα και το χρήμα το γάμο μου λέτε γιατί τον θέλει; Τι έχει να κερδίσει έχει καταλάβει κανείς; Ο Λουκάς πάντως είναι για λύπηση.

Σε περίοδο οικονομικής κρίσης το επεισόδιο ήταν κατά ένα μεγάλο μέρος του σκηνούλες κονσέρβα, δοσμένες όμως έτσι ώστε να λένε κάτι. Αισθάνομαι οτι παρακολουθώ κάτι περίεργο. Αφού πρώτα πέρασε η μισή σεζόν να παρακολουθούμε την Εύα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο απ το Μάνο, και αφού μπουκώσαμε στο τούλι και το κουφέτο και την είδαμε να παντρεύεται το Στέφανο, ξαφνικά αντι να τη βλέπουμε μ αυτόν αρχίσαμε όλο και περισσότερο να βλέπουμε Εύα Μάνο που κοντεύαμε να τους ξεχάσουμε.

Η σκηνούλες Στέφανου Εύας είναι πολύ μικρές σε διάρκεια και εντελώς απογυμνωμένες απο κάθε συναισθηματισμό. Έγινε γάμος και απο κει που δυό μηνες παρακολουθούσαμε το γαμπρό με την κατσαρή του αγάπη να σέρνονται απο τραπέζι σε σκάλες και απο καναπέ σε πατώματα δεν είδαμε ούτε ένα φιλί. Μας εξηγούν λοιπόν απ ότι κατάλαβα οτι ο Στέφανος παντρεύτηκε για όλους τους λαθος λόγους.

Το θλιβερό της ιστορίας είναι οτι την ίδια στιγμή μας δείχνουν μια Εύα που παντρεύτηκε για τους σωστούς λόγους. Τη βλέπω να βάζει τελεία και να αναθεωρεί τη βλέπω να εμπιστεύεται το Στέφανο και το χειρότερο τη βλέπω να έχει αρχίσει πάλι να ονειρεύεται. Την άκουσα να μιλάει για το μωρό και να κάνει όνειρα να το μεγαλώσει με αγκαλιές και πολύ αγάπη και στεναχωρέθηκα αφάνταστα.

Στο βίντεο που Εύα και Μάνος σκέπτονται τη σχέση τους ήταν εντυπωσιακό το τι επέλεξε ο καθένας να σκεφτεί. Η Εύα έφερε στο νού όλες τις κακές στιγμές, αυτές που την έκαναν να κάνει στροφή και να ξεκινήσει για άλλες πολιτείες και αναρωτήθηκε τι είδους αγάπη ήταν αυτή. Ο Μανος αναπόλησε όλες τις καλές τους στιγμές και απόρησε πως είναι δυνατόν να πρόδωσε τέτοια αγάπη γιατί πιστεύω μιλούσε για τον ευατό του. Για την Εύα ήταν το τέλος μιας επίπονης διαδρομής, αν κάποια στιγμή είναι πάλι με το Μάνο η σχέση θα είναι εντελώς διαφορετική. Για το Μάνο είναι μόνο η αρχή. Για να με πείσει πρέπει να δω να σκέπτεται εκείνος τις δύσκολες στιγμές και να αναρωτιέται πως μπόρεσε να το κάνει αυτό στην Εύα.

Το άλλο ζευγάρι που επικεντρώνεται το ενδιαφέρον ο Λουκάς και η Νόρα βρίσκονται στο χειρότερο σημείο της σχέσης τους. Από παντού αδιέξοδο. Το σκηνικό με το παραβάν ουτε να το σκέπτομαι δεν θέλω. Περίμενα με την έκδοση του διαζυγίου να δω μια κουβέντα ανάμεσα σ αυτούς τους δύο. Όλη την περασμένη χρονιά κοιτάζονταν στα μάτια και κρατούσαν ο ένας το χέρι του άλλου σε όλα τα δύσκολα. Δεν ξέρω γιατί πρέπει στην πιο δύσκολη ώρα να το ρίχνουν στην παλαβή. Χάνουμε σιγά σιγά οτι αγαπήσαμε και δεν μου αρέσει.

Το βιντεάκι του ζευγαριού θύμισε στιγμές αγαπημένες αλλά μου φάνηκε προχειροφτιαγμένο. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό ή κακό που αρχίσαμε κι εδώ τα βιντεάκια. Αργούμε μου φαίνεται και μας δίνουν ψιχουλάκια όπως λέει και η Νικη.

Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου κατά την ταπεινή μου γνώμη ήταν αυτή ανάμεσα στο Λουκά και το Μάνο. Είδα πάλι το Λουκά που αγάπησα, αυτόν που παρόλα τα στραβά δεν έβγαλε το φίλο απ τη ζωή του, αλλά πέρασε απ το γραφείο να του πει το πρόβλημά του και να τον κρατήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο, μέσα στην παρέα έστω κι απο μακριά. Όσο κι αν φαίνεται παράξενο σ αυτή τη σκηνή είδα και την άλλη πλευρά του Μάνου αυτή που την είχα χάσει για περισσότερα από εκατό επεισόδια. Κατάλαβε, εκτίμησε την κίνηση και ενδιαφέρθηκε. Καιρός ήταν.

Ο Χατζημαλιάς συνάντησε την Αμαλία να ζητήσει χάρη, αλλά όλο το σκηνικό με την συνάντηση νύχτα στο αυτοκίνητο μου φάνηκε υπερβολικό. Σαν συνάντηση μαφιόζων μου έκανε. Δεν πειράζει αρχίζει η δράση οπότε δεν γρινιάζω.

Σε αναμονή λοιπόν.....



Clarabelle απλά : respect : : respect :

Όσο για τις σκηνές Στέφανου-Εύας δεν περιμενω τπτ περισσότερο το ζευγάρι με μηδενική σεναριακή υποστήριξη καταφέρνει να βγάζει τρυφερότητα,λάμψη,αγάπη,τα πάντα όλα,αν δούμε κ φιλιά παθιασμένα ο απόλυτος θα φανεί ακόμα πιο γελοίος!
Το κατινάκι σκάβει μόνη της το λάκο περιμένω πως κ πως όταν όλα βγούν στο φώς!!

εγω οταν βλεπω στεφανο και ευα μαζι βλεπω δυο ανθρωπους που προσπαθουν πολυ για να περασουν ενα κλιμα ζεστασιας αλλα δεν τους βγαινει με τιποτα...ειναι τελειως αταιριαστοι και με το μυαλο τους αλλου...η ευα μας οταν κοιμαται το μανωλακη σκεφτεται ακομη και αν αυτο ειναι τα ασχημα που ζησανε...οσο για το στεφανο το να μη δινει ουτε ενα χαδι στη γυναικα του και μελλουσα μανουλα νομιζω λεει πολλα...ωραια τα πρωινα στο κρεβατι αλλα δεν φτανει μονο να την ταιζει και να την ποτιζει...ειναι αστειο να βλεπες ενα ζευγαρι που υποτιθεται αγαπιεται να καθεται να μιλαει και να συζηταει απο μακρια και αγαπημενο...πριν το γαμο η παγωμαρα μεταξυ τους ηταν δικαιολογημενη καθως ολα γιναν γρηγορα...τωρα που υποτιθεται οτι αποφασισαν να ζησουν μαζι γιατι μιλανε λες και παρουσιαζουν τον πρωινο καφε με τη βικυ καγια...δηλαδη τρυφεροτητες υποτιθεται αλλα φαινεται το ποσο ψευτικο και επιτιδευμενο ειναι ολο αυτο...και για το στεφανο λογικο,ειναι ερωτευμενος με αλλη και προσπαθει να πεισει τον εαυτο του να την ξεπερασει και να προσπαθησει να αφοσιωθει στο παιδι του και τη μητερα του παιδιου του...γιατι ακομη και η αγαπη που βγαζαν στα επεισοδια τα πρωτα-λεμε τωρα-φαινεται σαν να τους τελειωσε...και καλα η ευα που υποτιθεται οτι τα πιανει αυτα και καταλαβε και στα μνμ οτι ηταν αλλη γυναικα δεν υποπτευεται οτι κατι συμβαινει και ο καλος της ειναι απομακρος...και μαλιστα ενω ειναι νιοπαντροι...και επειδη το να εχει καταλαβει για τη μελιτα δεν παιζει μαλλον πολυ απλα δεν την νοιαζει και την βολευει να μην την πολυπλησιαζει ο στεφανος...καλα ο τελειος γαμος,μιλαμε ο ερωτας,η αγαπη...αυτοι οι δυο δεν μπορουν ο ενας χωρις τον αλλον... gelio οπως εχει πει και ο λουκας...αλλο κακο να μην τους βρει τους ανθρωπους...αν και νομιζω δεν πιανει και πολυ η ευχη...η αντιγονη καραδοκει...φαινεται απο καθε σκηνη τους οτι αυτους τους δυο τους δενει το παιδι και μονο το παιδι...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης