Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

+28
stefanos-melita
Penny
KatsaroYpotheto
Pennaki.......!!
dj_mitsaki
annaki
anna90
LIBRA
filitsa
PrincessRachel
Ntinaki1
jim7
glgs
ΡΕΓΓΙΝΑ
soso
LYDIA
hionati
xristina79
aggeliki
evanna
Καρ-Mik
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Black rose
Izabella29
loukitsa
anastasia20
Ntinaki Agapaei Petraki
Clarabelle
32 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap47%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 47% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 24, 2010 9:34 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:


Μελίτα Εύα
Φοβήθηκε η κατσαρή μουχρίτσα οτι η Εύα ανακάλυψε τη σχέση της με το Στέφανο. Μόλις κατάλαβε οτι η Εύα ήθελε να της μιλήσει για το Μάνο ανακουφίστηκε που δεν βγήκαν στη φόρα τα δικά της. Είναι η δεύτερη φορά που η Εύα προσπαθεί να ειδοποιήσει τη Μελίτα να μην της έρθουν ξαφνικά και μου δείχνει οτι την όποια φιλία δημιουργήθηκε σε εκείνο το υπόγειο την τιμάει.

~~~

Μπέλλος γενικώς
Τον λυπήθηκα τον ηλίθιο σήμερα. Δεν του αξίζει αυτό που γίνεται αλλά πόσο χάπατο πια μπορεί να είναι; Ούτε φιλί και πάει να ζητήσει το χέρι της. Έλεος. Πήγε και στο Μάνο να μοιραστεί τη χαρά του αλλά ατύχησε. Αγόρασε και το πατροπαράδοτο κόσμημα. Ο Μπέλλος τα καλύτερα για την πριγκηπέσα του. Κρίμα



Clarabelle μου, μόνο να σχολιάσω αυτά τα δύο

• Για αρχή πέθανα στο γέλιο με την φάτσα της Μελίτας, που φοβήθηκε οτι η Ευα ξέρει για αυτήν και τον Παριζιάνο εραστή του μεσονυχτίου.
Απο την άλλη, ξενέρωσα τοσο πολύ που για ακόμη μια φορά η Ευα ασχολείται με τον Μάνο. Δηλαδή τι πήγε να κάνει ? Μας είπε τόσες φορές οτι θα πάρει το μέρος του Στέφανου.Εγω καταλαβα οτι τα λεγε και τα ξανάλεγε μπας και το πιστέψει.
Πολύ άκυρη σκηνη, και δεν είδα να κρύβει καμία ''τιμηση της φιλίας τους'', χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν υπάρχει (η εκτιμηση, φιλία, πες το όπως θες).....

•Λυπάμε τον Μπέλλο, και η κίνηση της Νόρας είναι τελειως φάουλ. Απο την άλλη, του Μπέλλου του το είπε ξεκάθαρα τόσες φορές στο παρελθόν, που νομίζω ότι τα θέλει και τα παθαίνει. Οταν βλέπει οτι μια γυναίκα του έχει ρίξει της άπειρες χυλόπιτες, του το έχει πει κατάμουτρα, και μέχρι που του λέει οτι είναι ερωτευμένη με άλλον...Και ξαφνικά δέχεται....Ε κάτι βρωμάει !!! (Και δεν ξέχασα να πετάξω τα σκουπίδια, τα πέταξε πριν....)

[quote]
Νομίζω οτι αυτή τη φορά την αδικείς την Εύα και θα το εξηγήσω.
Δεν είναι η πρώτη φορά που η Εύα πηγαίνει στη Μελίτα και την προειδοποιεί για το τι υπάρχει περίπτωση να συμβεί. Τότε που έμαθε για τη μάνα του Στέφανου και πάλι την είχε προειδοποιήσει να φυλαχτεί γιατί έρχονται άσχημα γεγονότα. Και τώρα το ίδιο έκανε και μάλιστα φρόντισε να της ξεκαθαρίσει οτι εκείνη σ αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να βοηθήσει και ζήτησε συγνώμη γι αυτό.
Τώρα για το Μπέλλο το σκέφτηκα κι εγώ αλλά είπα να μη το γράψω γιατί θα με πείτε παρανοική. Αν υποτεθεί οτι υπάρχει ένα οργανωμένο σχέδιο κατά της παρέας ο Μπέλλος θα μπορούσε να είναι το κομάτι που αφορά τη Νόρα. Τι να πω θα δείξει.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Φεβ 24, 2010 9:40 pm

Ο Μπέλλος μου φαίνεται ειλικρινής εμένα και δεν νομίζω πως κινείται βάσει σχεδίου.Απλώς είναι τόσο αφελώς ερωτευμένος που πιστεύει πως η Νόρα το ξανασκέφτηκε και τον θέλει.Δεν νομίζω πως θεωρεί πως τρελαίνεται γι'αυτόν η Νόρα,απλά πιστεύει πως βλέπει το όλο θέμα τους διαφορετικά πλέον.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 24, 2010 9:40 pm

Clarabelle έγραψε:Νομίζω οτι αυτή τη φορά την αδικείς την Εύα και θα το εξηγήσω.
Δεν είναι η πρώτη φορά που η Εύα πηγαίνει στη Μελίτα και την προειδοποιεί για το τι υπάρχει περίπτωση να συμβεί. Τότε που έμαθε για τη μάνα του Στέφανου και πάλι την είχε προειδοποιήσει να φυλαχτεί γιατί έρχονται άσχημα γεγονότα. Και τώρα το ίδιο έκανε και μάλιστα φρόντισε να της ξεκαθαρίσει οτι εκείνη σ αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να βοηθήσει και ζήτησε συγνώμη γι αυτό.
Τώρα για το Μπέλλο το σκέφτηκα κι εγώ αλλά είπα να μη το γράψω γιατί θα με πείτε παρανοική. Αν υποτεθεί οτι υπάρχει ένα οργανωμένο σχέδιο κατά της παρέας ο Μπέλλος θα μπορούσε να είναι το κομάτι που αφορά τη Νόρα. Τι να πω θα δείξει.
[/font][/size][/b][/color]

Εαν αυτός είναι ο λόγος που η Ευα πηγε στην Μελίτα, δεν το έδειξε τόσο καθαρά. Η δεν ήταν ΜΟΝΟ αυτός ο σκοπός της. Κατα κάποιον τρόπο εμένα μου έβγαλε οτι θέλει να δείξει στην Μελίτα, οτι αυτή τελειωσε με τον Μάνο, άσχετα τι λέει αυτός. Και αν δεν το ήθελε, αυτό εμένα μου βγήκε....

Τώρα για τον Μπέλλο, δεν ξέρω..Υπάρχουν δύο τινά...Ή κάτι να κρύβεται απο πίσω ή να είναι τελειως ηλήθιος....Δεν ξέρω τι να πω....
Εαν ο στέφανος είναι τοσο σκοτείνος όσο αφήνουν να εννοείθεί, μπορεί... Δεν βρίσκω όμως λόγο στο να κάνει τέτοιο κακό ο Στέφανος στην Νόρα... (υποθέτουμε οτι αυτός κρύβεται πίσω απο τον Μπέλλο...) .
Απο την άλλη, δεν είναι και απίθανο να κρύβεται η Νταίζη πίσω απο τον Μπέλλο (τι σενάρια βγάζω τώρα η άτιμη??)

Πάντως, αν δεν κρύβεται τίποτα απο πίσω και ο Μπέλλος είναι ο Μπέλλος που μας δείχνει, τότε, και πάλι καλά να πάθει....
Εξυπνος επιχειρηματίας είναι όπως λέει...Θα πρεπε να καταλάβει τα αυτονόητα....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Φεβ 24, 2010 9:42 pm

Clarabelle έγραψε:
Καλό το επεισοδιάκι. Μπορεί να μην προχωράει φαινομενικά τίποτε αλλά σε δεύτερη ανάγνωση γίνονται διάφορα.

Λουκάς Νόρα γενικώς
Ο Λουκάς πόσο ηλίθιος μπορεί να είναι; Βρε χαλβά την κοιτάς στα μάτια και της λες παντρέψου; Κι η Νόρα τι κάνει; Θα πάει το Μπέλλο στους δικούς της για να την πει του Λουκά; Δεν μου αρέσει. Προσπαθεί να δώσει του Λουκά σήμα οτι δεν χρειάζεται να ανησυχεί γι αυτήν και ταυτόχρονα να τον κάνει να ζηλέψει. Γιατί πρέπει να χρησιμοποιήσει το δόλιο το Μπέλλο;

Μελίτα Εύα
Φοβήθηκε η κατσαρή μουχρίτσα οτι η Εύα ανακάλυψε τη σχέση της με το Στέφανο. Μόλις κατάλαβε οτι η Εύα ήθελε να της μιλήσει για το Μάνο ανακουφίστηκε που δεν βγήκαν στη φόρα τα δικά της. Είναι η δεύτερη φορά που η Εύα προσπαθεί να ειδοποιήσει τη Μελίτα να μην της έρθουν ξαφνικά και μου δείχνει οτι την όποια φιλία δημιουργήθηκε σε εκείνο το υπόγειο την τιμάει.

Στέφανος γενικώς
Ο Στέφανος οργανώνεται και σε λίγο θα τρέχουμε. Αφού πέρασε να δει την κατσαρή του αγάπη, στη συνέχεια έκανε το Μαμαλάκη στη σύζυγο. Μόλις την έβαλε για ύπνο, στήθηκε και στο παράθυρο. Στημένη και η Μαρουλίτα και είδαμε και σεξάκι σε επανάληψη. Βέβαια αυτή η σχέση αυτό ήταν δυό ταινίες σεξ η αίθουσα κλιματίζεται οπότε τι άλλο να δούμε; Τρελαίνομαι που στη συζήτηση του Στέφανου με το Λουκά προσπαθούν να μου πουν οτι έχουν οι δύο σχέσεις έστω και την παραμικρή ομοιότητα. Σε τι μπορεί να μοιάζει η ιστορία ζωής που έχει ο Λουκάς με τη Νόρα με τη σχέση του Στέφανου με την Μαρουλίτα; Η μια είναι μια σχέση αγάπης και η άλλη μια σχέση πάθους.


Μπέλλος γενικώς
Τον λυπήθηκα τον ηλίθιο σήμερα. Δεν του αξίζει αυτό που γίνεται αλλά πόσο χάπατο πια μπορεί να είναι; Ούτε φιλί και πάει να ζητήσει το χέρι της. Έλεος. Πήγε και στο Μάνο να μοιραστεί τη χαρά του αλλά ατύχησε. Αγόρασε και το πατροπαράδοτο κόσμημα. Ο Μπέλλος τα καλύτερα για την πριγκηπέσα του. Κρίμα

Μάνος.
Ο Μάνος σήμερα με την επίσκεψή του στη Νόρα απέδειξε δύο πράγματα. Πρώτον οτι σκέπτεται καθαρά όταν δεν έχει ο ίδιος συναισθηματική εμπλοκή και ίσως αυτό κυρίως να ήταν το προσόν που αναγνώριζαν όλοι και τον θεωρούσαν αρχηγό. Δεύτερον οτι παρόλα του τα ελατώματα τους αγαπάει. Βλέπει οτι η σχέση του Λουκά με τη Νταίζη δεν έχει μέλλον ακόμη κι αν γίνει ο γάμος, και φοβάται οτι όταν ο Λουκάς θα είναι πια ελεύθερος δεν θα είναι διαθέσιμη η Νόρα, και δεν θέλει να πονέσει.

Αντιγόνη Χρήστος
Αυτή ήταν ίσως η πιο ενδιαφέρουσα από άποψη πλοκής σκηνή του επεισοδίου. Για άλλη μια φορά η Αντιγόνη δείχνει να καίγεται να μείνει η Εύα παντρεμένη με το Στέφανο, και με τον τρόπο που το διατύπωσε φάνηκε καθαρά οτι δεν είναι το παιδί αυτό που την καίει. Το γιατί αδυνατώ να το σκεφτώ, αλλά το κρατάω σαν ερώτημα.

Παρέα γενικώς
Τα κορίτσια όταν έμαθαν τα νέα για το Μπέλλο και τη Νόρα έμειναν ξερά, και είχαν διαφορετική αντίδραση το ένα απ το άλλο. Η Δάφνη απ τον πλανήτη της χάρηκε η Εύα πάλι όχι.
Τα αγόρια όμως έκλεψαν την παράσταση στην καλύτερη σκηνή του σημερινού επεισοδίου. Μου είχαν λείψει αφάνταστα. Χαλαροί και άνετοι έκαναν πλακίτσα στο γαμπρό και του είχαν και φουντούκια. Πάντως να μου το θυμηθείτε φταίει το διαμέρισμα. Είναι η τρίτη φορά που ντύνεται εκεί γαμπρός και σχολάει ο γάμος.

Σε αναμονή για τα καλύτερα που έρχονται.....


Συμφωνώ απόλυτα Clarabelle με τον σχολιασμό σου. Ιδιαίτερα μούκανε και μένα εντύπωση η κουβέντα της Αντιγόνης και δεν είναι η πρώτη φορά που τα λέει.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Τετ Φεβ 24, 2010 9:43 pm

Γεια!
Μου άρεσε πολύ η σκηνή Μελίτας και Νόρας και συμφωνώ με την Μελίτα που συμφωνεί με τον πρώην άντρα της τον Μάνο για το θέμα του γάμου Μπέλλου-Νόρας. Αλλά μου άρεσε πολύ και η Νόρα που στην Μελίτα δεν κρύφτηκε και της είπε και τους λόγους που κάνει ό,τι κάνει. Γενικά μου άρεσαν πολύ αυτές οι 2. Αλλά και η πρωτοβουλιά του Μάνου που πήγε από μόνος του στην Νόρα να της δώσει την συμβουλή του και έδειξε ότι τους αγαπάει τους φίλους του. Μπράβο ρε λαμόγιο! :cheers: Γενικά μου αρέσουν οι σκηνές Νόρας και Μάνου!
Και μου άρεσε γενικά που είδα και την Μελίτα πιο δυνατή. Δεν κλαίει πια και ας στεναχωριέται. Τα άλλα για Στέφανο και Μελίτα που με ενδιαφέρουν τα σχολίασα στο ανάλογο τόπικ και δεν τα ξαναλέω.
Η σκηνή Μελίτας και Εύας ήταν ίσα ίσα για να γεμίσει το επεισόδιο και έλεγε το τρέϊλερ "η ώρα της αλήθειας" για να μας παραπλανήσουν και μπούρδες. Βασικά δεν κατάλαβα καν γιατί η Εύα μιλούσε στην αρχή με τέτοιο περίεργο ύφος στην Μελίτα και μετά άρχισε τα "Μελίτα μου"...
Η Αμαλία για ακόμα μια φορά έγραψε.
Παρόλο που δεν μου αρέσει αυτό που κάνει η Νόρα στον Μπέλλο, γέλασα εκεί που κόλλησε πάνω του στο τέλος και άρχισε να τον φιλάει για να τους δει ο Λουκάς.
Τέλος το νυφικό της Νταίζης μου άρεσε πολύ και ήταν πολύ ωραιότερο και από τα 2 που είχε δοκιμάσει η Εύα πρίν 2 βδομάδες.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Φεβ 24, 2010 9:46 pm

Mik έγραψε:Εαν αυτός είναι ο λόγος που η Ευα πηγε στην Μελίτα, δεν το έδειξε τόσο καθαρά. Η δεν ήταν ΜΟΝΟ αυτός ο σκοπός της. Κατα κάποιον τρόπο εμένα μου έβγαλε οτι θέλει να δείξει στην Μελίτα, οτι αυτή τελειωσε με τον Μάνο, άσχετα τι λέει αυτός. Και αν δεν το ήθελε, αυτό εμένα μου βγήκε....

Τώρα για τον Μπέλλο, δεν ξέρω..Υπάρχουν δύο τινά...Ή κάτι να κρύβεται απο πίσω ή να είναι τελειως ηλήθιος....Δεν ξέρω τι να πω....
Εαν ο στέφανος είναι τοσο σκοτείνος όσο αφήνουν να εννοείθεί, μπορεί... Δεν βρίσκω όμως λόγο στο να κάνει τέτοιο κακό ο Στέφανος στην Νόρα... (υποθέτουμε οτι αυτός κρύβεται πίσω απο τον Μπέλλο...) .
Απο την άλλη, δεν είναι και απίθανο να κρύβεται η Νταίζη πίσω απο τον Μπέλλο (τι σενάρια βγάζω τώρα η άτιμη??)

Πάντως, αν δεν κρύβεται τίποτα απο πίσω και ο Μπέλλος είναι ο Μπέλλος που μας δείχνει, τότε, και πάλι καλά να πάθει....
Εξυπνος επιχειρηματίας είναι όπως λέει...Θα πρεπε να καταλάβει τα αυτονόητα....


Και μένα αυτό μου έβγαλε η Εύα...δεν λέω πως δεν πήγε με καλές προθέσεις,να ενημερώσει δηλαδή την Μελίτα και να συζητήσουν για τον πατέρα των παιδιών τους,αλλά δε πήγε και σαν φιλενάδα.
Για τον Μπέλλο έχω την γνώμη που προείπα,πως δηλαδή είναι αφελής και δεν κρύβει κάτι άλλο πιο σκοτεινό.Απλώς δεν μπορώ να συμφωνήσω πως τα 'θελε και τα παθε.Είναι άδικο να το βλέπουμε έτσι επειδή συμπαθούμε την Νόρα.Μια χαρά σπαθί τον βλέπω εγώ τον Μπέλλο...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Φεβ 24, 2010 9:55 pm

Izabella29 έγραψε:

Και μένα αυτό μου έβγαλε η Εύα...δεν λέω πως δεν πήγε με καλές προθέσεις,να ενημερώσει δηλαδή την Μελίτα και να συζητήσουν για τον πατέρα των παιδιών τους,αλλά δε πήγε και σαν φιλενάδα.
Για τον Μπέλλο έχω την γνώμη που προείπα,πως δηλαδή είναι αφελής και δεν κρύβει κάτι άλλο πιο σκοτεινό.Απλώς δεν μπορώ να συμφωνήσω πως τα 'θελε και τα παθε.Είναι άδικο να το βλέπουμε έτσι επειδή συμπαθούμε την Νόρα.Μια χαρά σπαθί τον βλέπω εγώ τον Μπέλλο...

Σπαθί ναι, αλλα η Νόρα μέσα στον ελάχιστο χρόνο που γνωρίζονται, του έχει ρίξει άπειρες χυλόπιτες, του έχει ξεκαθαρίσει την θέση της, και του είπε οτι είναι ερωτευμένη με άλλον... Το γεγονός οτι αυτά κάνει σαν να μην τα άκουσε, πως να το προσπεράσω και να πώ ''Αχ-καλέ, τον καημένο''
Δεν είναι παιδάκι , που το λές ''Μην πάει εκεί τζιζ...'' Είναι ενήλικος..
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Φεβ 24, 2010 9:59 pm

Mik έγραψε:Σπαθί ναι, αλλα η Νόρα μέσα στον ελάχιστο χρόνο που γνωρίζονται, του έχει ρίξει άπειρες χυλόπιτες, του έχει ξεκαθαρίσει την θέση της, και του είπε οτι είναι ερωτευμένη με άλλον... Το γεγονός οτι αυτά κάνει σαν να μην τα άκουσε, πως να το προσπεράσω και να πώ ''Αχ-καλέ, τον καημένο''
Δεν είναι παιδάκι , που το λές ''Μην πάει εκεί τζιζ...'' Είναι ενήλικος..


Ναι δεν λέω πως δεν κάνει χαζομάρα που δεν το σκέφτεται πιο λογικά,αλλά πραγματικά πιστεύω πως είναι ψιλοτυφλωμένος από τον έρωτά του.Το θέλει πολύ το Νοράκι.Και εγώ προσωπικά τον λυπάμαι για το στραπάτσο που θα πάθει.Σήμερα μετά το ναί της Νόρας αυτός πέταγε στον έβδομο ουρανό...
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από PrincessRachel Τετ Φεβ 24, 2010 10:00 pm

Mik έγραψε:Και κάποια δικά μου σχόλια.....

Νόρα-Λουκάς:Λουκάκο γλυκέ μου.... Fskl Ορσε!!!! Οσο γλυκούλης και αν ήσουν όταν είπες μη.... Δεν με ρίχνεις... Η μούντζες βγαίνουν αβίαστα....

Μελίτα-Ευα: Σκιάχτηκε η Μελίτα, μην την πει η Ευα κανα : ''Αστον τον Στέφανο μωρή, εγώ τον είδα πρώτη''. Αντί γιαυτό , η ξανθιά πρωταγωνίστρια τον χαβά της ...Μανος..Μάνος...Μάνος....Μήπως να βγάλεις και το μικρό Μάνο, να μην τον χάσουμε κιόλας?

Ρούσσος-Νόρα Και ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ!!! Ο Ρούσσος είναι επίσημα Λουκονορικός φαν!!! Ευγεεεεε!!! Ρούσσο είσαι ΘΕΟΣ!!!!!

Μελίτα-Νεφελάκι: Επιτέλους ακούσανε οι συντελεστές τα παραπονά μας...Οτι η Μελίτα δηλαδή έχει στο κλ**μο την Νεφελίτσα.....Πολύ γλυκιά σκηνη....

Νόρα-Δημήτριος: Σειρά σου Νοράκι τώρα... Fskl Α ρε Μπελλο, ξινά θα σου βγουν τα γέλια...

Νταίζη-Λουκάς: Ιουυυυ vomit Δεν μπορώ το τσοκαρο..δεν το μπορώ....

Μπέλλος-Μάνος: Καλα,ε, όσο και γελοίος να ναι ο Μπέλλος σε γενικές γραμμές, οι ατάκες που παίξανε με τον Μάνο-τα σλόγκαν ήταν απλώς : respect : : respect :

Μάνος-Νόρα:.....(βγαίνω στον φούρνο της γειτονιάς μου... να δώ αν γκρεμίστηκε....)
Ρε παιδια? Βλέπω καλά???? Ο Μάνος νοιάζεται για κάποιον άλλον εκτός απο τον εαυτό του???
Ο Μάνος άφησε το γραφείο και την κλαούρα για την Ευα, για να τρέξει νυχτιάτικα στην Νόρα???? Πάντως...Σωστος ο Μανωλιός....

Δάφνη-Ευα-Μπουζουκοπαντόφλα προχώ Μη χε....Μη χε.... Που θέλει και ξωβ*ζο και ξώπλατο το ξοανο.. ΕΛΕΟΣ!!!
Νταιζουλίνι, εδώ δεν είναι μπουζούκι, ούτε εμφάνιση στα playmate. Να παντρευτείς πας. Κράτα την μέρα αυτή και λίγο επίπεδο...Μην φέρνει το μπουζούκι στον γάμο σου...Ησαϊα χορεψε θα χορέψετε, όχι το ''κορμί θανατηφόρο''

Τιτανομέγιστη-Μελίτα Χαχαχαχα ο Στέφανος το Ντακαπάζ και ο Λουκάς το σούργελο... Πως τα λες ρε είδωλο ετσι?? gelio

Αφήνω την τελευταία σκηνη.....

Νόρα-Μπέλλος-είσοδος Λουκά:.................ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ !!! Το σενάριο μου βγαίνει αληθινό !!!!!! χιχιχιχιχιχιχιιχ

Προσεχώς: Εκτός απο την δόση γέλιου για την αντίδραση του Λουκα, προετοιμαστείτε με τα zewa....
σχολιασες ακριβως οτι η9ελα να πω!!!9εικος σχολιασμος!!ευχαριστω που με γλυτωσες απο την πληκτρολογηση!! Palamakia
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από filitsa Τετ Φεβ 24, 2010 10:16 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
loukitsa έγραψε:Λουκάς-Νόρα:<<Ναι αν αυτό θες και συ>>Άλλος είναι ο βαθύτερος λόγος αλλά…άστο…το ξέρετε και οι δυο καλά<<Μη…..>>το κάνεις ήθελε να πει ο γλυκός μου.Έλιωσα όταν έφυγε η Νόρα είχε ένα βλέμμα ο Λουκάς σαν να τον μαχαίρωσαν

Καρτάλης-Χρηστος:Ναι γατόνι ο Τσεφουλης-ζυμαρούλης της Πιλτσμπουρι.Να κι ο Χρηστος να τον μπριζώνει.

Μελίτα-Ευα:Φοβήθηκε το Μελιτάκι..Ήρθε στα ίσα της όταν άκουσε για το Μάνο.Ναι ρε παιδιά όλες έχετε παιδια με το Μάνο είναι πολύσπορος!Τα να πει και η δόλια η Μελίτα όλο για το Στέφανο ακούει..χαχαχαχαχ

Ρούσσος-Νόρα:Συγκινητική σκηνή.Κόκκαλο η Νόρα με την κίνηση του Λουκά.Λουκονορικός όλε γεια σου Ρουσσο λεβέντη!

Μάνος-Λιάκος:Φοβήθηκε και το δωσε στον πατερα του.Τον μπλέκει κι αυτόν τώρα?

Δάφνη-Νικόλας-Νόρα:Μ αρέσει έτσι όπως μιλάει ο Νικόλας τελευταία.Πες ρα ρε Δαφνη

Μελίτα-Νεφέλη-Καρτάλης:Τι γλυκια σκηνη!

Εύα-Καρτάλης:Ο σεφ τυφλα να χει ο Μαμαλάκης!Με τα καλυτερα λόγια μιλάνε για το Λουκά.Να είναι ιππότης!Η κλασσικη συζητηση για το φύλο του παιδιού!

Νόρα-Μπέλλος:Βλεμμα τρομαγμενο ο βουτυρομπεμπες.ΈλεοςΘα ξερασω….μπλιαχ..έλεος ρε Μπέλλο.Τι μέρα που είναι ρε βλήμα που και να σου λεγε πως είναι εγκυος!Αν δες έχεις χημεια δεν σε σώζει η φυσική ούτε οποιαδήποτε άλλη θετικη επιστημη! gelio vomit

Λουκάς-Οχιά:Θα ξερασω!Μάζεψε τα κουλά σου ηλίθια γιατι εσυ τι θές?Να τον καταστρέψεις θες.Πές τα Λουκα στην ηλίθια!Σαν να το σκοτωνεις είναι δείτε βλέμμα

Μπέλλος-Μάνος:Είναι μεγαλο πυρόβλημα ο Μπελλος!Είσαι ο ευεργέτης μου μπλιαχ.Έλεος με το Μπέλλο

Λουκάς-Νόρα βιντεάκι:Τέλειο τραγούδι και υπέροχα βλέμματα και από τους δυο

Μάνος-Νόρα:Ώπα κριση λογικης ο Μανωλιός!Το ίδιο είναι Νόρα.Τον πάω πολύ το Μάνο σ αυτή τη σκηνή!Ναι γιατι έχεις εσυ μυαλό στο κεφαλι σου Μάνο!

Νόρα-Μελιτα:Καφες της παρηγοριας δεν λετε τιποτα αχ τι γλυκουλες που είστε!Επιτέλους της έβγαλαν το ζιβάγκο της Νόρας!Υπάρχει μελλον Νόρα μου υπάρχει ναι η καρδούλα του το ξέρει..(εφτασα σε σημειο να συμφωνω με τη Μελίτα ποιος θα μου το λεγε!!!!!!)ένα πακετο χαρτομάντηλα παρακαλώ πολύ.όχι και μπουχέσας Νορακι maaaad

Καρταλης-Λουκάς:Τι καλα που του τα λέει ο Τσεφούλης!Ίδια διαδρομη από διαφορετικο μονοπάτι.Γλυκούλη μου αχ αγοράκι μου το χιουμορ του ποτε δεν το χάνει ακόμα και τωρα.Ωχ έριξε και την κεραμύδα και του άναψε φωτιά

Οχιά-Δάφνη-Εύα:Με το ζόρι κρατιέται η Ευα να μην της χιμήξει.Μην ξεράσω! vomit

Αγοροπαρέα:Μην του κάνετε πλάκα αχ τι ωραιά σκηνη που έλειψε!

Κοριτσοπαρέα:Τι τουβλο τους έριξε?Θα αποβάλλει η δόλια η Ευα.Εεε το Βασιλειάδου είναι δικό μου!!!!!!!

Αμαλία-Μελίτα:Πες τα Τιτανομέγιστη.Η εντιμότητα τους θα τους φάει.

Νόρα-Μπέλλος-Λουκάς:ο LARGE αξέχαστη θα της μέινει μην ανησυχείς!Ο Λουκάς ανέβασε πίεση…εγκεφαλικό λεμε! gelio

Ψηφίζω καλό λόγω της εμετικης σκηνης με την οχιά που ήθελε να αποπλανήσει το αγοράκι μου!
vomit

συμφωνω σε ολα......
και εγω επισης
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τετ Φεβ 24, 2010 10:22 pm

ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΓΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΨΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ!!!ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΦΕΛΗΣTutTut ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΜΠΙΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣMiam ;ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΗ ZΗΤΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ;AN HTAN ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΔΕ ΘΑ ΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ gelio gelio !!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ Impatient !!!ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...............
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τετ Φεβ 24, 2010 10:45 pm

LIBRA έγραψε:ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΓΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΨΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ!!!ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΦΕΛΗΣTutTut ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΜΠΙΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣMiam ;ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΗ ZΗΤΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ;AN HTAN ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΔΕ ΘΑ ΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ gelio gelio !!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ Impatient !!!ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...............


ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΜΑ!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από LIBRA Τετ Φεβ 24, 2010 11:12 pm

aggeliki έγραψε:
LIBRA έγραψε:ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΓΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΨΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ!!!ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΦΕΛΗΣTutTut ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΜΠΙΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣMiam ;ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΤΗ ZΗΤΑΕΙ ΣΕ ΓΑΜΟ;AN HTAN ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΔΕ ΘΑ ΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ gelio gelio !!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ Impatient !!!ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...............


ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΟΥ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΜΑ!

A!MΠΡΑΒΟ!!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΓΑΡΓΑΡΑ!!!
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από anna90 Τετ Φεβ 24, 2010 11:40 pm

Μου λείψατε... Hugg
Το σημερινό επεισόδιο καλό από μένα...!!
Μ άρεσε πολύ η σκηνή στο γραφείο Νόρας+Λουκά...Τι ματιές ήταν αυτές καλέ?? Miam
Μ άρεσε η σκηνή με Μελίτα-Εύα...!!Μόλις αντίκρισε η χλώμη πριγκίπισσα την Εύα μπροστά της χλώμιασε ακόμα περισσότερο..Μα γιατί καλή μου??Αφού δεν έκανες κατι κακό, όπως λες, δεν έχεις λόγο να ντρέπεσαι...
Μ άρεσε ο Λουκανορικός Ρούσσος...!!!Βοήθα Πετράκη μου και θα σε κάνουμε κομπάρο του ζευγαριού της χρονιάς.
Μ άρεσαν οι φοβερές εκφράσεις "ηλίθιας" χαράς του Μήτσουλα...!
Μ άρεσε που στην κατά τα άλλα ΧΑΛΙΑ σκηνή Λουκά-Νταίζης η Νταίζη έλεγε ότι θα τον γεμίσει με την αγάπη της και ο Λουκάς αληθώριζει από "ευτυχία" στη σκέψη και μόνο...
Μ άρεσε ο Μανωλάκης που είπε κάτι σωστό επιτελους..Σωστές οι συμβουλές που έδωσε στη Νόρα..
Μ άρεσε η σκηνή με τα φουντούκια και τα αγόρια μας..Μου θύμισε :"Νύχτα γάμου" ..Πέπη τα φουντούκια μου...!
Δεν μ άρεσε η απόφαση και ο συνειρμός της Νόρας.Ο Μπέλλος (αν είναι αυτός που φαίνεται) της έχει φερθεί άψογα.
Γιατί να τον χρησιμοποιήσει??Να χρησιμοποιήσει έναν καλό άνθρωπο-υπόδειγμα άντρα για να μπει στο μάτι του Λουκά και να του κλείσει τη πόρτα.???
Δεν μ άρεσαν οι σκηνές με αγκαλιές Νόρας-κοτομήτσουλα και Λουκά-Νταίζης...
Αυτά ....
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Φεβ 24, 2010 11:42 pm

anna90 έγραψε:Μου λείψατε... Hugg
Το σημερινό επεισόδιο καλό από μένα...!!
Μ άρεσε πολύ η σκηνή στο γραφείο Νόρας+Λουκά...Τι ματιές ήταν αυτές καλέ?? Miam
Μ άρεσε η σκηνή με Μελίτα-Εύα...!!Μόλις αντίκρισε η χλώμη πριγκίπισσα την Εύα μπροστά της χλώμιασε ακόμα περισσότερο..Μα γιατί καλή μου??Αφού δεν έκανες κατι κακό, όπως λες, δεν έχεις λόγο να ντρέπεσαι...
Μ άρεσε ο Λουκανορικός Ρούσσος...!!!Βοήθα Πετράκη μου και θα σε κάνουμε κομπάρο του ζευγαριού της χρονιάς.
Μ άρεσαν οι φοβερές εκφράσεις "ηλίθιας" χαράς του Μήτσουλα...!
Μ άρεσε που στην κατά τα άλλα ΧΑΛΙΑ σκηνή Λουκά-Νταίζης η Νταίζη έλεγε ότι θα τον γεμίσει με την αγάπη της και ο Λουκάς αληθώριζει από "ευτυχία" στη σκέψη και μόνο...
Μ άρεσε ο Μανωλάκης που είπε κάτι σωστό επιτελους..Σωστές οι συμβουλές που έδωσε στη Νόρα..
Μ άρεσε η σκηνή με τα φουντούκια και τα αγόρια μας..Μου θύμισε :"Νύχτα γάμου" ..Πέπη τα φουντούκια μου...!
Δεν μ άρεσε η απόφαση και ο συνειρμός της Νόρας.Ο Μπέλλος (αν είναι αυτός που φαίνεται) της έχει φερθεί άψογα.
Γιατί να τον χρησιμοποιήσει??Να χρησιμοποιήσει έναν καλό άνθρωπο-υπόδειγμα άντρα για να μπει στο μάτι του Λουκά και να του κλείσει τη πόρτα.???
Δεν μ άρεσαν οι σκηνές με αγκαλιές Νόρας-κοτομήτσουλα και Λουκά-Νταίζης...
Αυτά ....


Anna μας έλειψες. Αυτές οι αγκαλιές και μενα στο στομάχι μου κάθησαν
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Φεβ 25, 2010 1:38 am

Mε τον αρραβώνα απαξιώ ν' ασχοληθώ. Άκαιρος, άτοπος, άσχετος... αλλά τον αποδέχομαι γιατί συμβαδίζει με το μότο της σειράς: ''Παντρεύεται η αγάπη μου για πείσμα για γινάτι μου!'' Στο Μήτσουλα θα σταθώ γιατί συμφωνώ κι εγώ ότι, ή ευθεία γραμμή εγκεφαλογράφημα είναι ο τύπος, ή βαλτός.. Αν ισχύει το 2ο πάντως, θα φουντάρει η Νόρα! Στέλιος no 2;! Βέβαια χ@$#%ο τον έχει κι αυτή, αλλά τίθεται θέμα αυτοπεποίθησης πλέον! Δηλαδή όποιος την πλησιάζει πρέπει κατ' ανάγκη να 'χει απώτερους σκοπούς; Κρίμα μια χαρά κοπέλα!

Όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται Μελιτάκι; Τη γλίτωσες για την ώρα, για το άλλο κοινό σας αμόρε σε ήθελε! Όλο και βελτιούται πάντως. Λίγο με τη Νόρα, λίγο με τη Νεφέλη άρχισε να μου φεύγει η σιχαμάρα. Κι εκεί που λέω ξυπνάει σιγά-σιγά, να σου την πάλι στο τρέιλερ να μυξοκλαίει στα τηλέφωνα! Ελπίζω να παραείδα γιατί δεν υπάρχει σωτήρια! nteni

Ο Μάνος original θα πάρει και το Μπάρμπα-Λιάκουρα στη ψειρού για παρέα; Μακάρι, αφού δε μπήκε για θανατηφόρο σωματική βλάβη, ας μπει για κλεπταποδοχή! Πάντως ενώ ξέρω ότι είμαι για πολλές Fskl , αυτό το παλικάρι - για κάποιο λόγο που δεν έχω εντοπίσει ακόμα - δε μπορώ να το αντιπαθήσω! Ίσως ακριβώς γιατί είναι ORIGINAL! Μου βγάζει μια αυθεντικότητα αυτό το απόλυτο, γνήσιο ρεμάλι, όχι κρυφοπληγίτσα σαν τον άλλον!

Αυτή η τρελή αγάπη της μουγκής προς ην Εύα κι εμένα με προβλημάτισε εξαρχής, αλλά είχα καταλήξει ότι:
1. Προκειμένου να ξεφορτωθεί τη κόρη του φονιά, μέχρι και τη Νταίζη κελεπούρι νύφη θα την έβλεπε για το μπούλη της!
2. Ήθελε να την πάρει απ' το Μάνο γιατί γουστάρει να τον βλέπει στα πατώματα η σαδίστρια!
Μήπως όμως όντως παίζει και τίποτα άλλο;;; Ίδωμεν..

Τί κνώδαλο αυτή η Νταίζη! Έβαλε κλασάτο ρούχο κι έπαθε αλλεργία γιατί δεν ήτανε προχώ! Μα τί της βρήκε τότε ο Λουκάς;! Εκτός κι αν ερωτεύθηκε κι αυτός και κατέβασε παροχή ή αυτή είχε επίπεδο παλιά και τώρα μεταλλάχθηκε. Αυτά τα 2 μοτίβο κυκλοφορούν τελευταία..

Τί ωραίες πινελιές οι σκηνούλες της παρέας! Heart2 Επίσης, ζεύγος Ρούσου δεν απολαύσαμε σήμερα αλλά δεν πειράζει, και με τη Νόρα καλός ήταν ο Κατρανίδης όπως πάντα άλλωστε! Love!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από dj_mitsaki Πεμ Φεβ 25, 2010 7:41 am

Εμένα γενικά μου άρεσε το επεισόδιο για 2 βασικούς λόγους :

1) Επιτέλους είδα τον Στέφανο να δείχνει πως βασανίζεται γιατί πολύ άνετο τον έβλεπα τόσο καιρό...Οι σκηνές που τη μια παρακολουθούσε την ώρα που έπαιρνε η Μελίτα την Νεφέλη απ'το σχολικό και η άλλη το βράδυ που σκέφτονταν ο ένας τον άλλον....ήταν τέλειες... Love!
2) Παιδιά προσοχή!!!Κάποιος φούρνος γκρεμίστηκε και βγήκε η Μελίτα απ'το καβούκι της!!!Δόξα σοι!!!Πήγε να δει και λίγο κόσμο και έτι καλύτερον να δώσει και συμβουλές!!!Μπράβο προοδεύουμε!!!
Μ'άρεσε πολύ αυτή η σκηνή με Μελίτα και Νόρα!!!Γενικά μ'αρέσουν μαζί!!

Οσο για τα προσεχώς....Ευα ευτυχώς που έχουμε και εσένα και μιλάς!!!Είδες Μελίτα που υποφέρει το παιδί???Για να δούμε τι θα κάνεις μόλις το μάθεις... :wink2:

dj_mitsaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πατρα
Ασχολίες : Internet,cinema...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Φεβ 25, 2010 10:14 am

annaki έγραψε:Mε τον αρραβώνα απαξιώ ν' ασχοληθώ. Άκαιρος, άτοπος, άσχετος... αλλά τον αποδέχομαι γιατί συμβαδίζει με το μότο της σειράς: ''Παντρεύεται η αγάπη μου για πείσμα για γινάτι μου!'' Στο Μήτσουλα θα σταθώ γιατί συμφωνώ κι εγώ ότι, ή ευθεία γραμμή εγκεφαλογράφημα είναι ο τύπος, ή βαλτός.. Αν ισχύει το 2ο πάντως, θα φουντάρει η Νόρα! Στέλιος no 2;! Βέβαια χ@$#%ο τον έχει κι αυτή, αλλά τίθεται θέμα αυτοπεποίθησης πλέον! Δηλαδή όποιος την πλησιάζει πρέπει κατ' ανάγκη να 'χει απώτερους σκοπούς; Κρίμα μια χαρά κοπέλα!

Όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται Μελιτάκι; Τη γλίτωσες για την ώρα, για το άλλο κοινό σας αμόρε σε ήθελε! Όλο και βελτιούται πάντως. Λίγο με τη Νόρα, λίγο με τη Νεφέλη άρχισε να μου φεύγει η σιχαμάρα. Κι εκεί που λέω ξυπνάει σιγά-σιγά, να σου την πάλι στο τρέιλερ να μυξοκλαίει στα τηλέφωνα! Ελπίζω να παραείδα γιατί δεν υπάρχει σωτήρια! nteni

Ο Μάνος original θα πάρει και το Μπάρμπα-Λιάκουρα στη ψειρού για παρέα; Μακάρι, αφού δε μπήκε για θανατηφόρο σωματική βλάβη, ας μπει για κλεπταποδοχή! Πάντως ενώ ξέρω ότι είμαι για πολλές Fskl , αυτό το παλικάρι - για κάποιο λόγο που δεν έχω εντοπίσει ακόμα - δε μπορώ να το αντιπαθήσω! Ίσως ακριβώς γιατί είναι ORIGINAL! Μου βγάζει μια αυθεντικότητα αυτό το απόλυτο, γνήσιο ρεμάλι, όχι κρυφοπληγίτσα σαν τον άλλον!

Αυτή η τρελή αγάπη της μουγκής προς ην Εύα κι εμένα με προβλημάτισε εξαρχής, αλλά είχα καταλήξει ότι:
1. Προκειμένου να ξεφορτωθεί τη κόρη του φονιά, μέχρι και τη Νταίζη κελεπούρι νύφη θα την έβλεπε για το μπούλη της!
2. Ήθελε να την πάρει απ' το Μάνο γιατί γουστάρει να τον βλέπει στα πατώματα η σαδίστρια!
Μήπως όμως όντως παίζει και τίποτα άλλο;;; Ίδωμεν..

Τί κνώδαλο αυτή η Νταίζη! Έβαλε κλασάτο ρούχο κι έπαθε αλλεργία γιατί δεν ήτανε προχώ! Μα τί της βρήκε τότε ο Λουκάς;! Εκτός κι αν ερωτεύθηκε κι αυτός και κατέβασε παροχή ή αυτή είχε επίπεδο παλιά και τώρα μεταλλάχθηκε. Αυτά τα 2 μοτίβο κυκλοφορούν τελευταία..

Τί ωραίες πινελιές οι σκηνούλες της παρέας! Heart2 Επίσης, ζεύγος Ρούσου δεν απολαύσαμε σήμερα αλλά δεν πειράζει, και με τη Νόρα καλός ήταν ο Κατρανίδης όπως πάντα άλλωστε! Love!

Πολύ εύστοχος ο σχολιασμός σου annaki. Συμφωνώ και εγώ.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Πεμ Φεβ 25, 2010 10:28 am

annaki έγραψε:Mε τον αρραβώνα απαξιώ ν' ασχοληθώ. Άκαιρος, άτοπος, άσχετος... αλλά τον αποδέχομαι γιατί συμβαδίζει με το μότο της σειράς: ''Παντρεύεται η αγάπη μου για πείσμα για γινάτι μου!'' Στο Μήτσουλα θα σταθώ γιατί συμφωνώ κι εγώ ότι, ή ευθεία γραμμή εγκεφαλογράφημα είναι ο τύπος, ή βαλτός.. Αν ισχύει το 2ο πάντως, θα φουντάρει η Νόρα! Στέλιος no 2;! Βέβαια χ@$#%ο τον έχει κι αυτή, αλλά τίθεται θέμα αυτοπεποίθησης πλέον! Δηλαδή όποιος την πλησιάζει πρέπει κατ' ανάγκη να 'χει απώτερους σκοπούς; Κρίμα μια χαρά κοπέλα!

Όποιος έχει τη σφίγγα σφίγγεται Μελιτάκι; Τη γλίτωσες για την ώρα, για το άλλο κοινό σας αμόρε σε ήθελε! Όλο και βελτιούται πάντως. Λίγο με τη Νόρα, λίγο με τη Νεφέλη άρχισε να μου φεύγει η σιχαμάρα. Κι εκεί που λέω ξυπνάει σιγά-σιγά, να σου την πάλι στο τρέιλερ να μυξοκλαίει στα τηλέφωνα! Ελπίζω να παραείδα γιατί δεν υπάρχει σωτήρια! nteni

Ο Μάνος original θα πάρει και το Μπάρμπα-Λιάκουρα στη ψειρού για παρέα; Μακάρι, αφού δε μπήκε για θανατηφόρο σωματική βλάβη, ας μπει για κλεπταποδοχή! Πάντως ενώ ξέρω ότι είμαι για πολλές Fskl , αυτό το παλικάρι - για κάποιο λόγο που δεν έχω εντοπίσει ακόμα - δε μπορώ να το αντιπαθήσω! Ίσως ακριβώς γιατί είναι ORIGINAL! Μου βγάζει μια αυθεντικότητα αυτό το απόλυτο, γνήσιο ρεμάλι, όχι κρυφοπληγίτσα σαν τον άλλον!

Αυτή η τρελή αγάπη της μουγκής προς ην Εύα κι εμένα με προβλημάτισε εξαρχής, αλλά είχα καταλήξει ότι:
1. Προκειμένου να ξεφορτωθεί τη κόρη του φονιά, μέχρι και τη Νταίζη κελεπούρι νύφη θα την έβλεπε για το μπούλη της!
2. Ήθελε να την πάρει απ' το Μάνο γιατί γουστάρει να τον βλέπει στα πατώματα η σαδίστρια!
Μήπως όμως όντως παίζει και τίποτα άλλο;;; Ίδωμεν..

Τί κνώδαλο αυτή η Νταίζη! Έβαλε κλασάτο ρούχο κι έπαθε αλλεργία γιατί δεν ήτανε προχώ! Μα τί της βρήκε τότε ο Λουκάς;! Εκτός κι αν ερωτεύθηκε κι αυτός και κατέβασε παροχή ή αυτή είχε επίπεδο παλιά και τώρα μεταλλάχθηκε. Αυτά τα 2 μοτίβο κυκλοφορούν τελευταία..

Τί ωραίες πινελιές οι σκηνούλες της παρέας! Heart2 Επίσης, ζεύγος Ρούσου δεν απολαύσαμε σήμερα αλλά δεν πειράζει, και με τη Νόρα καλός ήταν ο Κατρανίδης όπως πάντα άλλωστε! Love!
οντος υπεροχος ο σχολιασμος σου annaki!!και συμφωνω απολυτα σε ολα ειδικα στο θεμα νταιζης!!!!το ειπες ακριβως οπως πρεπει...εγω βεβαια σαν γνωστος εχθρος θα προσθετα και αλλα!!!!μπραβο σου!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 25, 2010 11:33 am

Για τα αγόρια της Εδέμ το επεισόδιο πολύ καλό απο εμένα! Heart2

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας (Mάνος Heart2 - Νικόλας Heart2 - Λουκάς Heart2 ) με τα φουντούκια και η χαρά του Μπέλλου Heart2 με συγκίνησαν απίστευτα εχθες!

Και τώρα με συγχωρείτε πρέπει να πάω να κοιταχτώ γιατί συμφωνώ με το Μάνο!!! Πόσο σοβαρό να είναι αραγε? Απαπα θα με φάει η αγωνία! gelio

Αναλυτικός σχολιασμός αργότερα!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από annaki Πεμ Φεβ 25, 2010 11:35 am

Να 'στε καλά! Το 'ξερα ότι θα βρω συμμάχους! Wink
Επ' ευκαιρία, μπορώ να ζητήσω απ' το Κατσαρό Υπόθετο να μας φτιάξει κι άλλους σχολιασμούς-βιντεάκια; Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλά έλλειπα για ΣΚ και δεν πρόλαβα να υποκλιθώ! Thumbs up Palamakia : respect :

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από Penny Πεμ Φεβ 25, 2010 11:39 am

Clarabelle έγραψε:
Καλό το επεισοδιάκι. Μπορεί να μην προχωράει φαινομενικά τίποτε αλλά σε δεύτερη ανάγνωση γίνονται διάφορα.

Λουκάς Νόρα γενικώς
Ο Λουκάς πόσο ηλίθιος μπορεί να είναι; Βρε χαλβά την κοιτάς στα μάτια και της λες παντρέψου; Κι η Νόρα τι κάνει; Θα πάει το Μπέλλο στους δικούς της για να την πει του Λουκά; Δεν μου αρέσει. Προσπαθεί να δώσει του Λουκά σήμα οτι δεν χρειάζεται να ανησυχεί γι αυτήν και ταυτόχρονα να τον κάνει να ζηλέψει. Γιατί πρέπει να χρησιμοποιήσει το δόλιο το Μπέλλο;

Μελίτα Εύα
Φοβήθηκε η κατσαρή μουχρίτσα οτι η Εύα ανακάλυψε τη σχέση της με το Στέφανο. Μόλις κατάλαβε οτι η Εύα ήθελε να της μιλήσει για το Μάνο ανακουφίστηκε που δεν βγήκαν στη φόρα τα δικά της. Είναι η δεύτερη φορά που η Εύα προσπαθεί να ειδοποιήσει τη Μελίτα να μην της έρθουν ξαφνικά και μου δείχνει οτι την όποια φιλία δημιουργήθηκε σε εκείνο το υπόγειο την τιμάει.

Στέφανος γενικώς
Ο Στέφανος οργανώνεται και σε λίγο θα τρέχουμε. Αφού πέρασε να δει την κατσαρή του αγάπη, στη συνέχεια έκανε το Μαμαλάκη στη σύζυγο. Μόλις την έβαλε για ύπνο, στήθηκε και στο παράθυρο. Στημένη και η Μαρουλίτα και είδαμε και σεξάκι σε επανάληψη. Βέβαια αυτή η σχέση αυτό ήταν δυό ταινίες σεξ η αίθουσα κλιματίζεται οπότε τι άλλο να δούμε; Τρελαίνομαι που στη συζήτηση του Στέφανου με το Λουκά προσπαθούν να μου πουν οτι έχουν οι δύο σχέσεις έστω και την παραμικρή ομοιότητα. Σε τι μπορεί να μοιάζει η ιστορία ζωής που έχει ο Λουκάς με τη Νόρα με τη σχέση του Στέφανου με την Μαρουλίτα; Η μια είναι μια σχέση αγάπης και η άλλη μια σχέση πάθους.


Μπέλλος γενικώς
Τον λυπήθηκα τον ηλίθιο σήμερα. Δεν του αξίζει αυτό που γίνεται αλλά πόσο χάπατο πια μπορεί να είναι; Ούτε φιλί και πάει να ζητήσει το χέρι της. Έλεος. Πήγε και στο Μάνο να μοιραστεί τη χαρά του αλλά ατύχησε. Αγόρασε και το πατροπαράδοτο κόσμημα. Ο Μπέλλος τα καλύτερα για την πριγκηπέσα του. Κρίμα

Μάνος.
Ο Μάνος σήμερα με την επίσκεψή του στη Νόρα απέδειξε δύο πράγματα. Πρώτον οτι σκέπτεται καθαρά όταν δεν έχει ο ίδιος συναισθηματική εμπλοκή και ίσως αυτό κυρίως να ήταν το προσόν που αναγνώριζαν όλοι και τον θεωρούσαν αρχηγό. Δεύτερον οτι παρόλα του τα ελατώματα τους αγαπάει. Βλέπει οτι η σχέση του Λουκά με τη Νταίζη δεν έχει μέλλον ακόμη κι αν γίνει ο γάμος, και φοβάται οτι όταν ο Λουκάς θα είναι πια ελεύθερος δεν θα είναι διαθέσιμη η Νόρα, και δεν θέλει να πονέσει.

Αντιγόνη Χρήστος
Αυτή ήταν ίσως η πιο ενδιαφέρουσα από άποψη πλοκής σκηνή του επεισοδίου. Για άλλη μια φορά η Αντιγόνη δείχνει να καίγεται να μείνει η Εύα παντρεμένη με το Στέφανο, και με τον τρόπο που το διατύπωσε φάνηκε καθαρά οτι δεν είναι το παιδί αυτό που την καίει. Το γιατί αδυνατώ να το σκεφτώ, αλλά το κρατάω σαν ερώτημα.

Παρέα γενικώς
Τα κορίτσια όταν έμαθαν τα νέα για το Μπέλλο και τη Νόρα έμειναν ξερά, και είχαν διαφορετική αντίδραση το ένα απ το άλλο. Η Δάφνη απ τον πλανήτη της χάρηκε η Εύα πάλι όχι.
Τα αγόρια όμως έκλεψαν την παράσταση στην καλύτερη σκηνή του σημερινού επεισοδίου. Μου είχαν λείψει αφάνταστα. Χαλαροί και άνετοι έκαναν πλακίτσα στο γαμπρό και του είχαν και φουντούκια. Πάντως να μου το θυμηθείτε φταίει το διαμέρισμα. Είναι η τρίτη φορά που ντύνεται εκεί γαμπρός και σχολάει ο γάμος.

Σε αναμονή για τα καλύτερα που έρχονται.....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΚΗΝΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΟΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥ.
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 25, 2010 11:57 am

annaki έγραψε:Να 'στε καλά! Το 'ξερα ότι θα βρω συμμάχους! Wink
Επ' ευκαιρία, μπορώ να ζητήσω απ' το Κατσαρό Υπόθετο να μας φτιάξει κι άλλους σχολιασμούς-βιντεάκια; Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλά έλλειπα για ΣΚ και δεν πρόλαβα να υποκλιθώ! Thumbs up Palamakia : respect :

Ευχαριστώ πολύ! Θα φτιάξω κι άλλα ναι!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Πεμ Φεβ 25, 2010 1:32 pm

Kοριτσακια μου αγαπημενα, Love! η εμπνευση μου την οποια ειχα απολεσει εδώ και καιρο, ξαναγυρισε, δριμυτατη!

Προχθες περασα στα τραγουδια το «una historia de un amor» γιατι μου τους θυμιζε πολύ..Εχθες βλεποντας το επ, αυτό το τραγουδι ηρθε στα χειλη μου..Η ιστορια μιας μεγαλης, ανεκπληρωτης αγαπης που δεν γραφτηκε ποτε το τελος της.

Βλεποντας τον Στεφανο να παραφυλαει σαν τον κλεφτη, κρυμενος πισω από ένα σχολικο, να δει τη γυναικα της ζωης του με το σπλαχνο της.ελιωσα.. Snif Και σκεφτηκα πως ηρθε το πληρωμα του χρονου για τον Στεφανο που αποφασισε να θυσιασει κατι τοσο αγνο και πολυτιμο..Ζει στο πετσι του εκεινο το ποιημα, που σταθηκε όπως φαινεται προφητικο. «Καποτε θα ηθελα να σου μιλησω για τουτη τη σκια που μας ακολουθει μες την ομιχλη..Πως να τολμησω όμως να μιλησω για το τελος μιας ιστοριας που δεν αρχισε ποτε?»
Αυτό ηταν ο κρυμμενος ανδρας..Μια σκοτεινη σκια, ντυμενος στα μαυρα, που οι συνεπειες των πραξεων του τον οδηγησαν, στο να παρακολουθει από μακρυα, βουβος, την δικη του ευτυχια, που την αφησε να φυγει..Τη ζωη που θα ηθελε να ζησει..Και που τωρα μενει να την παρακολουθει να φευγει σαν αμμος από τα χερια του..
Το προσωπο του με συγκλονισε..Σκυθρωπο, «κλειστο», ηταν το προσωπο του ανθρωπου που παλευει με τον πιο σκληρο πονο.Και για να τον νικησει σφιγγει τα δοντια,και τους μυς,κλεινει τον πονο βαθια μεσα του.

Μεχρι τωρα βλεπαμε έναν Στεφανο, ενιοτε χαλαρο, αρκετα ευτυχισμενο, που εδειχνε να εχει «ξεχασει» πια ο,τι εζησε με τη Μελιτα. Βλεπαμε έναν Στεφανο, ψυχρο, ορθολογιστη, ρεαλιστη.Εκδικητικο επισης, γεματο κρυμμενη οργη και δυναμη. Καμια ρωγμη στην πανοπλια του. Και πανω που ειμασταν ετοιμες ολες να τον διαγραψουμε γιατι «ο ψευτης κοροιδευε τη Μελιτα, μονο εκεινη υποφερει» μας δειχνει μεσα από δυο βουβες, συγκλονιστικες σκηνες, ολο τον κρυμενο πονο της ψυχης του.Τη ρωγμη στην πανοπλια του, την πληγη της καρδιας του, που κρυβει τοσο καλα από τη Μελιτα, από ολους. Όμως το τραυμα αρχιζει και κρυωνει..Η απωλεια τον πνιγει. Ειδα ξανα, μετα από πολύ καιρο, έναν Στεφανο ευαλωτο, πονεμενο, ερωτευμενο.Και αγαλλιασε η ψυχη μου.Χαιρομαι που δεν καναμε τοσο λαθος για το χαρακτηρα και τα συναισθηματα του.Δεν υπαρχει μονο η εκδικηση, ο θυμος, η επικειμενη πατροτητα.Κατω απ όλα αυτά υπαρχει η λαβωμενη καρδια ενός ανδρα που αποφασισε να θαψει την ψυχη του.Αλλα που καποιες φορες, όταν κανεις δεν τον βλεπει, ξυνει ξανα την πληγη..

Σαν ένα πονεμενο σκυλακι, ο Στεφανος, στη σιγαλια της νυχτας, γλυφει την πληγη της καρδιας του, εχει αναγκη να την δει να ματωνει ξανα..Εχει αναγκη να πονα, για να νιωθει ΕΚΕΙΝΗ ακομη στο πλαι του. Κοιταζει τη γυναικα του στα ματια των ανθρωπων, και ονειρευεται τη νυχτα που περασε σε κεινο το κρεβατι με τη γυναικα της καρδιας του. Οι κινησεις του κεφαλιου του, η απελπισια στο βουρκωμενο του βλεμμα, ηταν αρκετα για να καταλαβω πως τοσα επε τωρα που εμεις θυμωνουμε με την «λιγη’ αγαπη του Στεφανου, εκεινος απλως την εκτυβε αριστοτεχνικα. Μα απ το απολυτο σκοταδι της νυχτας, κανεις δεν μπορει να κρυφτει.Απαλλαγμενος από τις προσποιησεις που του επιβαλλουν οι δυο γυναικες του σπιτιου, η μια αθελα της, η άλλη πληρως ηθελημενα, νιωθει την ψυχη του να κραυγαζει, και το κορμι να ποναει.

Και το ξερει αυτό η Αντιγονη.Ο διαλογος της με το Χρηστο εγινε ακριβως για να μας αποκαλυψει ότι αυτό που ειδαμε, δεν αρχισε τωρα, γινετε από την πρωτη στιγμη του χωρισμου με τη Μελιτα.Απλα δεν μας το εδειξαν, ώστε εμεις να τραβαμε την κωμη μας με την ψευτικη αγαπη του Πολυαγαπημενου μας Στεφανου.Διοτι όπως και να το κανουμε, η μανα,(ακομα και αν είναι ο ιιδιος ο Βελζεβουλ προσωποπποιημενος,) είναι παντα μανα.. Και ξερει οσα το παιδι της δε λεει, αλλα τα φωναζει, βουβα, απελπισμενα.

Ο Στεφανος μιλα στην Ευα για τον Λουκα που θυσιαζει τη ζωη του για ένα παιδι, και μιλαει και για τον ιδιο.Εκτιμα τον Λουκα, γιατι σε αυτόν βλεπει τον ιδιο του τον εαυτο. Εκεινος είναι ο μονος στον οποιο μπορει να δειξει την πληγη του, ξερει ότι ο Λουκας μπορει να καταλαβει, γιατι νιωθει το ιδιο. Και οσα ειπε «για τις νυχτες που ο ερωτας σου για τη Νορα θα σε πνιγει» δεν τα ειπε για να παρηγορησει το Λουκα. Τα ειπε γιατι ηθελε απεγνωσμενα να εξομολογηθει σε καποιον την δικη του νυχτερινη κολαση, τον δικο του αβασταχτο πονο. Και τα ειπε στον Λουκα, στον ομοιοπαθουντα, εμμεσα φυσικα, γιατι είναι αρκετα εγωιστης ώστε να μην ομολογησει την αδυναμια του καθαρα.Για αυτό δεν απαντα όταν ο λΛουκας τον ρωτα «στην Μελιτα αναφερεσαι?» Εχει αναγκη να βγαλει τον πονο του εξω, γιατι του τρωει την ψυχη. Ξερει όμως ταυτοχρονα, ότι πλεον, η Ευα και το μωρο εχουν σημασια, όχι τα δικα του ονειρα. Για αυτό, αμεσως μετα τις δυο σκηνες με τη Μελιτα μας τον εδειξε μαζι με την Ευα: η αντιπαραβολη της ζωης που ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ με τη ζωη ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.

Και κατι τελευταιο, που δεν μου περασε απαρατηρητο. Στη σκηνη της ‘μαγειρικης» όταν η Ευα του λεει «σε λιγο θα μαθουμε και το φυλο του παιδιου¨» εκεινος δεν βγαζει μιλια, δεν σηκωνει το βλεμμα, κοιτα κατω, και χαμογελα αμηχανα, σαν να χτυπηθηκε εκεινη τη στιγμη ένα ευαιασθητο σημειο μεσα του…Λιγη ωρα πριν, παρακολουθουσε μια πανεμορφη γυναικα, να αγκαλιαζει τρυφερα την κορη της…Εκεινη η αναμνηση πιστευω ότι πλυμμηρισε την ψυχη του, για αυτό φανηκε υπερμετρα αμηχανος στο σχολιο της Ευας, χωρις να δειξει χαρα, ενθουσιασμο.. Κι όταν σηκωνει το βλεμμα, απαντα,γιατι πρεπει να κρυφτει η πληγη από την Ευα. «Κοριτσακι.Να μοιαζει στη μητερα του.» Ειπε την αληθεια ο Στεφανος κ παλι όμως κεκαλλυμενα, διχως να το καταλαβει η Ευα. Αυτό ηθελε στην πραγματικοτητα. Την κορη της Μελιτας του, να μοιαζει στη μητερα της. Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΚΛΕΜΕΝΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΤΟΥ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ.

Μετα από πολύ καιρο, το επεισοδια με συγκινησε βαθια. : respect : Τιποτα δεν χαθηκε ακομα γι αυτους..Ανα μενουμε την συνεχεια..
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 310 - Ημερομηνία 24-02-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Φεβ 25, 2010 1:37 pm

Δηλαδή συγνώμη αλλα ισχυρίζεσαι ότι όταν είπε στην Εύα ότι θέλει κοριτσάκι και να μοιάζει στη μαμά του έλεγε κεκαλλυμμένα ότι θέλει παιδί από τη Μελίτα? Νομίζω ότι είναι εντελώς αυθαίρετο συμπερασμα!

Ας μην παντρευόταν τότε κανείς δεν τον ανάγκασε, ούτε ο πρώτος θα ήταν ούτε ο τελευταίος που έχει δυο οικογένειες!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης