Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

+28
Καρ-Mik
giouli_edem
KonstantinaA
νοριτσα
moonstone1
edem4ever
KatsaroYpotheto
LYDIA
annaki
mimi
vs116117
takis99
elenaph33
soso
xristina79
Foulitsa
verile_mistika
loukitsa
euaki
sifantid
evanna
filitsa
marializ25
tinaki18
FieryRed
eleni015
anastasia20
Clarabelle
32 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap49%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 49% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 57
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από annaki Τετ Μαρ 03, 2010 10:10 pm

Ανάκατα όπως τα θυμάμαι:

Πάει γαϊδούρεψε κι ο Λουκάς! Πόσο ν' αντέξει κι αυτός με τη φάρμα των ζώων που έμπλεξε; Είπε να εναρμονιστεί με το περιβάλλον! Ευτυχώς του 'κοψε να γυρίσει πριν δει τη φάτσα του στη Νικολούλη.

Η Μελίτα αμέσως την κατανόησε τη Νόρα! Μην αφήσει κατινιά χωρίς να υπερθεματίσει! Ευτυχώς τη ξύπνησε η Δάφνη και το 'σωσε μετά.

''Καψούρα και αξιοπρέπεια δεν πάνε παρέα'';;;;;!!! wallΕχθές το αντιπαρήλθα γιατί η Νταίζη το είπε και, ως γνωστόν, ποιος την... υπολογίζει αυτήν. Αλλά τώρα τί, το κάναμε σλόγκαν; Αν ήταν έτσι, οι άνθρωποι θα ήμασταν χωρισμένοι σε ανέραστους και ερπετά!

Προβλήματα δεν έχουν κοτζάμ άντρες και παίζουν κυνηγητό; Εντάξει ο Στέφανος ήθελε εκδίκηση για τη μουγκαμάρα της μάνας του. Τώρα που έχουμε βαρεθεί να την ακούμε και πήραμε και τον ένα πίνακα, άσ' τον άλλον να πάει στα κομμάτια, τόσους έχεις! Άσε που τί αξία να 'χει πια; Έτσι που κόβει βόλτες κουλουριασμένος μες το σακί, θα 'χει γίνει μη πω πώς! Εδώ στα μουσεία και δεν αγγίζουμε, αυτοί τον κάνανε τόπι. Καλλιτέχνες! Fskl

Η Εύα το 'χει αποδώσει στη δουλειά το ''του άντρα του πολλά βαρύ, μη του μιλάτε το πρωί''! Ποια δουλειά κορίτσι μου; Ή το απόλυτο κερί σκέφτεται ή το απόλυτο λαμόγιο ο άνθρωπος! Το 2ο δε πολύ περισσότερο απ' το πρώτο, ούτε γκόμενο να τον είχε! Η Ακρίτα είχε πει ότι ο Άγγελος κι ο Αμυράς είχαν μια σχέση σχεδόν.. ερωτική! Μήπως η ιστορία επαναλαμβάνεται;

Άλλος άνθρωπος το γιοκαρίτι σου Λιάκο ε; Πόσα θες να μας τρελάνεις; Αυτή τη διεισδυτικότητα η Δάφνη απ' τον πατέρα της την πήρε, αλλά μέχρι κι αυτή δείχνει να ξυπνάει επιτέλους! Να δείτε που αυτός θα της υποβάλλει να ξεπουλήσει το βιος της. Νόμιζα ότι είθισται οι γονείς να δίνουν σοφές συμβουλές στα παιδιά τους, αλλά όοοχι! Η ρηξικέλευθη σειρά μας πρωτοτυπεί και σ' αυτό! Ηλίας και Αμαλία, εγγύηση στο χαντάκωμα!

Ο Μανωλιός τί έπαθε; Τρελάθηκε το μαγαζί και τα 'βαλε τζάμπα! Γιατί άραγε; 😕 Για την Εύα αποκλείεται, δε του το 'χω..

Μιράκολο! Μιράκολο! Θίχτηκε η αξιοπρέπεια του Μπέλλου!:cheers:Cheer

Εγώ τα εύσημα σήμερα τα δίνω σε Πεφάνη-Μπουγιούρη! Τρέλα το τρυφερό τετ-α-τετ πεθεράς-γαμπρού!

Πολύ καλό για σκηνές με Λουκά και ιδιαίτερα τη μίνι ανασκόπηση του τελευταίου ενάμιση χρόνου! gelio

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από LYDIA Τετ Μαρ 03, 2010 10:20 pm

anastasia20 έγραψε:Λουκάς-νόρα-νταίζη:και που να είχε πράγματι αμνησία…θα τον είχαν αποτρελάνει….έτσι λουκά…μαζί σου….τρέλανε τες….χαχαχαχα….
Βγαίνουν και οι τρελές από το νοσοκομείο…που είναι ο λουκάς;;;εδώ ο λουκάς..εκεί ο λουκάς….πουθενά ο λουκάς….

Χρήστος-στέφανος:σε ασφυκτικό κλοιό ο μάνος….και σιγά που δεν θα μάθει ο χρήστος τι θα κάνει ο μάνος…ο χρήστος είναι παντού και πουθενά…ξέρει τα πάντα…ο big brother τους παρακολουθεί…

Λουκάς:το πόσο τον χάρηκα….που ήταν μόνος του και έπινε τον καφέ και είχε τους άλλους να τρέχουν και να μην φτάνουν δε λέγεται….
Αμαλίαμελίτα:<δεν είναι φλοκάτη ο άνθρωπος να τον βγάλουμε να αεριστεί> gelio

Μάνος-στέφανος-εύα:τον λυπήθηκα το μάνο….μπορεί να φταίει ότι στα τελευταία επεισόδια τον έχω λατρέψει…ο στέφανος πολύ σκληρός…αν και δεν έχει και άδικο…και η εύα να παρακολουθεί και να μην καταλαβαίνει τι της γίνεται…μα που ζει;;;<και ο ξυλοδαρμός κόλπο ήταν;>hello…κοπελιά…

Ηλίας-δάφνη:είπαμε τον λυπήθηκα το μάνο…αλλά βρε λιάκουρα και εσύ…ο γιος σου δεν είναι και αγγελούδι…το κατατρεγμένο παιδί που όλοι είναι εναντίον του…τα δικά του λάθη πληρώνει…

Εύα-στέφανος:εύα εντάξει δεν σε ανακατεύουν…ανακατεύεσαι…χτες εσύ πήγες στο γραφείο του μάνου…δεν <σε πήγαν> με το ζόρι…

Μελίτα-νόρα:ειλικρινά η σκηνή τους μου άρεσε πάρα πολύ… : respect :…και οι δύο σε παρόμοιες καταστάσεις καταλαβαίνουν η μία την άλλη…και μου αρέσει που η μία δίνει συμβουλές στην άλλη για να τις ακούν….gelio

Αμαλία-μάνος:καλά τώρα τι τρέχει στην αμαλία;τι να κάνει αυτή;;;μην ανακατεύεσαι αμαλία αλλά για να τον ξελασπώσει είναι καλή;;;πάντως γρήγορα αντανακλαστικά έχει ο μάνος…και μάγουλο για χαστούκια γιατί στα τελευταία επεισόδια έχει φάει 2 και σήμερα πήγαινε για το τρίτο… lol!

Καρτάλω-στέφανος:άντε πάλι αυτή η καρτάλω…πλέον ο στέφανος δεν της απαντά καν…την βαρέθηκε…αχαχαχαχα….και σιγά που δεν θα τόνιζε το πόόόόόσο καλή είναι η εύα…δηλαδή μόνο η εύα νοιάζεται για τον λουκά…οι άλλοι χέστ…..αν….ρε παιδιά μήπως είναι κρυφά ερωτευμένη η καρτάλω με την εύα;;;δεν εξηγείται αλλιώς τόση λατρεία…

Δημήτρης-νόρα:η αλήθεια είναι ότι μάλλον με όλα αυτά μου έχουν δημιουργηθεί αμφιβολλίες για το δημήτρη…και πλέον κάθε του κίνηση τη βλέπω ύποπτη…

Πέτρος-μάνος:πόσες φορές έχει πει ο μάνος ότι θα κάνει δουλείες με καθαρά λεφτά;;;εγώ τώρα να τον πιστέψω;

Εύα-δάφνη:η εύα δεν θέλει να παρασυρθεί….αλλά εγώ έτοιμη την βλέπω να παρασυρθεί…η δάφνη λέει ότι καλά έκανε και έβγαλε το μάνο από τη ζωή της και σώθηκε και θέλει να φορτώσει το μάνο στη μελίτα;;;ωραία είναι η δάφνη ρε..μάλλον ή μισεί τη μελίτα ή την εύα και δεν την θέλει τον αδερφό της μαζί της…τι να πω πια….τα έχω χάσει με τη δάφνη…

Λουκάς-νόρα:το τι γέλιο έριξα με το δούλεμα του λουκά στη νόρα δε λέγεται…. Ειδικά με το φαγητό…gelio…νόρα<έχω βάλει την καλύτερη κέτσαπ>..αχαχαχα….
Ήρθαν και οι άλλες δύο…λουκάς<καρπερός ο μάνος>….δεν μπορώώώώ…έχω λυθεί με την εξιστόρηση των γεγονότων…. gelio….

η εύα που τα είχε με το μάνο έκαναν μία κόρη αλλά τώρα περιμένει παιδί από το στέφανο…αλλά είχε παντρευτεί και το νικόλα ο οποίος έχει παιδί με τη δάφνη,η οποία είναι αδερφή του μάνου οπότε δε μπορεί να κάνει παιδί μαζί του λόγω συγγένειας-όχι για τίποτα άλλο….και ο λουκάς ο οποίος έχει παιδί με τη νταίζη αλλά το παιδί είναι με τον πατέρα του μακρύα…και ο οποίος μένει αλλόυ αλλά έχει και τον καναπέ του στο σπίτι της νόρας…

και όόόόλααα αυτά εμείς τα έχουμε παρακολουθήσει και εξακολουθούμε να έχουμε τα λογικά μας….ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ…… gelio

Αναστασια μου, για ακομη μια φορα ο σχολιασμος σου ειναι καταπληκτικος!!
Η μονη επιλογη που μου αφηνεις ειναι... να συμφωνησω μαζι σου,μου εγινε συνηθεια πια...
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 04, 2010 11:07 am

annaki έγραψε:Ανάκατα όπως τα θυμάμαι:

Πάει γαϊδούρεψε κι ο Λουκάς! Πόσο ν' αντέξει κι αυτός με τη φάρμα των ζώων που έμπλεξε; Είπε να εναρμονιστεί με το περιβάλλον! Ευτυχώς του 'κοψε να γυρίσει πριν δει τη φάτσα του στη Νικολούλη.

Η Μελίτα αμέσως την κατανόησε τη Νόρα! Μην αφήσει κατινιά χωρίς να υπερθεματίσει! Ευτυχώς τη ξύπνησε η Δάφνη και το 'σωσε μετά.

''Καψούρα και αξιοπρέπεια δεν πάνε παρέα'';;;;;!!! wallΕχθές το αντιπαρήλθα γιατί η Νταίζη το είπε και, ως γνωστόν, ποιος την... υπολογίζει αυτήν. Αλλά τώρα τί, το κάναμε σλόγκαν; Αν ήταν έτσι, οι άνθρωποι θα ήμασταν χωρισμένοι σε ανέραστους και ερπετά!

Προβλήματα δεν έχουν κοτζάμ άντρες και παίζουν κυνηγητό; Εντάξει ο Στέφανος ήθελε εκδίκηση για τη μουγκαμάρα της μάνας του. Τώρα που έχουμε βαρεθεί να την ακούμε και πήραμε και τον ένα πίνακα, άσ' τον άλλον να πάει στα κομμάτια, τόσους έχεις! Άσε που τί αξία να 'χει πια; Έτσι που κόβει βόλτες κουλουριασμένος μες το σακί, θα 'χει γίνει μη πω πώς! Εδώ στα μουσεία και δεν αγγίζουμε, αυτοί τον κάνανε τόπι. Καλλιτέχνες! Fskl

Η Εύα το 'χει αποδώσει στη δουλειά το ''του άντρα του πολλά βαρύ, μη του μιλάτε το πρωί''! Ποια δουλειά κορίτσι μου; Ή το απόλυτο κερί σκέφτεται ή το απόλυτο λαμόγιο ο άνθρωπος! Το 2ο δε πολύ περισσότερο απ' το πρώτο, ούτε γκόμενο να τον είχε! Η Ακρίτα είχε πει ότι ο Άγγελος κι ο Αμυράς είχαν μια σχέση σχεδόν.. ερωτική! Μήπως η ιστορία επαναλαμβάνεται;

Άλλος άνθρωπος το γιοκαρίτι σου Λιάκο ε; Πόσα θες να μας τρελάνεις; Αυτή τη διεισδυτικότητα η Δάφνη απ' τον πατέρα της την πήρε, αλλά μέχρι κι αυτή δείχνει να ξυπνάει επιτέλους! Να δείτε που αυτός θα της υποβάλλει να ξεπουλήσει το βιος της. Νόμιζα ότι είθισται οι γονείς να δίνουν σοφές συμβουλές στα παιδιά τους, αλλά όοοχι! Η ρηξικέλευθη σειρά μας πρωτοτυπεί και σ' αυτό! Ηλίας και Αμαλία, εγγύηση στο χαντάκωμα!

Ο Μανωλιός τί έπαθε; Τρελάθηκε το μαγαζί και τα 'βαλε τζάμπα! Γιατί άραγε; 😕 Για την Εύα αποκλείεται, δε του το 'χω..

Μιράκολο! Μιράκολο! Θίχτηκε η αξιοπρέπεια του Μπέλλου!:cheers:Cheer

Εγώ τα εύσημα σήμερα τα δίνω σε Πεφάνη-Μπουγιούρη! Τρέλα το τρυφερό τετ-α-τετ πεθεράς-γαμπρού!

Πολύ καλό για σκηνές με Λουκά και ιδιαίτερα τη μίνι ανασκόπηση του τελευταίου ενάμιση χρόνου! gelio

Σου έχω πει ότι εκφράζεσαι απερίγραπτα???

Με έλιωσες!!!!

Συμφωνώ με τα σχόλιά σου!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 04, 2010 12:25 pm


Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο το βρήκα γεμάτο. Με έκανε να γελάσω, να θυμώσω και ταυτόχρονα είχε εξελίξεις.

Θύμωσα που η Νόρα (γιατί τη Νταίζη ποιός τη λογαριάζει) αντί να έχει την προσοχή της στο Λουκά συνέχισε να ξεκατινιάζεται με τη Νταίζη με αποτέλεσμα να τον χάσουν. Το να χάνει κάποιος τη μνήμη του είναι νομίζω το χειρότερο που μπορεί να του συμβεί. Χάνει τη ζωή του ολόκληρη. Αν δεν είχε συνέλθει αυτό θα μπορούσε να είναι ολέθριο. Grrr

Θύμωσα όμως και με το Λουκά που ενώ ξέρει την αγωνία των φίλων του για την κατάστασή του τους άφησε να τρελαίνονται στην ιδέα του τι μπορεί να του συμβεί. Το δέχομαι ήθελε να τρέξουν και γι αυτόν αλλά δεν τον υποχρέωνε κανένας να τρεχει για τους άλλους. Grrr

Τέλος ΘΥΜΩΣΑ με το καινούριο σλόγκαν της σειράς. Κατάπιαμε αμάσητα τα προγαμιαία έθιμα, τώρα μας ήρθε καινούριο. Καψούρα και αξιοπρέπεια δεν πάνε μαζί. Όταν το άκουσα απ τη Νταίζη το προσπέρασα. Να το λέει όμως η Νόρα και να υπερθεματίζει και η Μελίτα μου έκατσε στο λαιμό. Η Νταίζη είναι αυτή που είναι, οι άλλες δυό όμως είναι δυό κορίτσια μεγαλωμένα με φροντίδα και μορφωμένα, και δεν το δέχομαι. Η αξιοπρέπεια δεν είναι κάτι που το βγάζουμε απ το συρτάρι όποτε μας βολεύει και το κρύβουμε πάλι όταν δεν μας εξυπηρετεί. Ή την έχει ή δεν την έχει κανείς, είναι στοιχείο της προσωπικότητάς του. Δεν ξέρω αν μας προετοιμάζουν για περισσότερο ξεκατίνιασμα της Νόρας ή θέλουν να δικαιολογήσουν το σούρσιμο της Μελίτας αλλά ότι κι απ τα δύο να είναι απλά δεν με εκφράζει. Grrr

Γέλασα όμως μέχρι δακρύων κυριολεκτικά, με τον τρόπο που τα κορίτσια προσπαθούσαν να συστηθούν στο Λουκά και να του πουν μερικά πράγματα για τον εαυτό τους. Το είπα και το ξαναλέω αν δεν είχε ήδη συνέλθει ο Λουκάς με όσα άκουσε (και όσα υποθέτω θα ακούσει σήμερα) δεν θα επανερχόταν ποτέ. Θα προτιμούσε να μείνει σε νιρβάνα παρά να μπει στη διαδικασία να κατανοήσει όσα του λένε. Η σκηνή ήταν απίστευτη με τις ατάκες να πέφτουν βροχή και δόθηκε πολύ όμορφα. Είδα τη δυσκολία των κοριτσιών να εξηγήσουν τα ανεξήγητα την αμηχανία τους για τα παράλογα που έχουν κάνει και ένα Λουκά απίστευτο να τους οδηγεί να τα παραδεχτούν. Όλοι τους εξαιρετικοί. Klap

Παράλληλα όμως είχαμε και εξελίξεις. Ο Μάνος επέστρεψε τον πίνακα. Αναμενόμενη κίνηση. Το τελευταίο διάστημα δείχνει να πιστεύει οτι η Εύα είναι γι αυτόν πάνω απ όλα. Βέβαια για να το πιστέψουμε κι εμείς πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω. Επιστρέφει λοιπόν τον πίνακα όχι γιατί έγινε ξαφνικά καλό παιδί αλλά επειδή του το ζήτησε η Εύα και γι αυτό ζητάει να είναι παρούσα. Η δική του λοιπόν κίνηση αναμενόμενη. Ο Στέφανος απ την πλευρά του ζητάει και τον δεύτερο πίνακα πράγμα που το βρίσκω λογικό αλλά παράλληλα προσπαθεί αν μειώσει το Μάνο στα μάτια της Εύας. Ας πούμε οτι κι εδω υπάρχει η λογική της αντιπαλότητας των δυό τους για όλα. Στον επόμενο τόνο όμως ο Στέφανος κάνει στην Εύα καθαρό καυγά ζήλειας. Δείχνει να ζηλεύει και αναρωτιέμαι γιατί; Έτσι κι αλλιώς του την έχει πάρει του Μάνου, έτσι κι αλλιώς σκούζει οτι άλλη αγαπάει. Τι τον νοιάζει; Η σκηνή των τριών όμως ήταν εξαιρετική. Βγήκαν η ντροπή του Μάνου που κρατούσε τα μάτια κάτω την περισσότερη ώρα, η αμηχανία της Εύας που ξέρει γιατί το κάνει ο Μάνος αλλά βλέπει και το δίκιο του Στέφανου, και ο θυμός του Στέφανου και ταυτόχρονα η αποφασιστικότητά του. Μπράβο και στους τρείς. Palamakia

Νομίζω όμως οτι η κορυφαία σκηνή του επεισοδίου ήταν αυτή ανάμεσα σε Μάνο και Αμαλία. Υπέροχοι και οι δύο. Κρατάω απ αυτή τη σκηνή οτι ο Μάνος ξέρει πολλά. Περιμένω να δω πόσα ακόμη, και αν αυτά που ξέρει μπορούν να αλλάξουν την εικόνα που έχουμε μέχρι τώρα. : respect :

Σε αναμονή λοιπόν της ξενάγησης στην κατασκήνωση και της εξιστόρησης των γεγονότων......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Μαρ 04, 2010 12:47 pm

~ Η εξοδος του Λουκα απο το νοσοκομειο ηταν κωμικοτραγικη γιατι οσο και αν γελασα με το υφος του Λουκα οταν τις παρατησε και τις δυο και εφυγε τοσο συγχυστηκα με το γεγονος οτι τον εχασαν
~ Ο Μανος ακομα δεν εχω καταλαβει τι ρολο βαραει ωρες ωρες... Εχω την αισθηση οτι προσπαθει να αλλαξει αλλα κραταω μικρο καλαθι γιατι και τους πινακες ελεγα οτι δεν τους ειχε 😕
~ Ο Μανος to be Fskl εχει αρχισει να μου τη δινει στα νευρα σε τετοιο βαθμο που στα τελευταια επεισοδια εχω αρχισει να συμφωνω επικινδυνα με τη μουγκη πεθερα... Τι σου φταιει αγορι μου η εγκυμονουσα συζυγος και ξεσπας πανω της;;; Fskl
~ Ο Λιας με τη Δαφνη ειναι σαν να βλεπω γκουφοταινια... νννομιζω οτι ο Λιας ειναι ο τελευταιος των Μανοϊκων ο μονος που εμπιστευεται ακομη το γιοκα του
~ Ο Λουκας γυρισε ολη την Αθηνα πηγε για καφε για φαϊ για μπιλιαρδο και τελικα εφτασε να "παραδωθει" μονος του :Banned: Αλλα η αναισθησια του τι να πω με διασκεδασε!!!
~ Ο Μπελλος ..... Κατι μου βρομαει.... Περιμενω να δω τι θα δω...
~ Η Μυρτια που κλαιει αποφασισε να ασχοληθει και με κατι αλλο εκτος απο τον απολυτο επιτελους και νομιζω οτι μιλησε λογικα και επανεφερε και τη Νορα προσωρινα εστω στη λογικη
~ Ο Μανος ξερει κατι παραπανω για την Αμαλιιιτσα η μου φαινεται... Φοβεροι και οι δυο : respect :
~ Η επιστροφη του αρρωστου ολα τα ευρα : respect : Τη μακαροναδα την καταευχαριστηθηκα ετσι να μαθεις αλλη φορα να κανεις πλακιτσες τρωγε τωρα cake (<-- δεν ειχε μακαρονια) Λουκακο φλερταρεις επιφοβα με δευτερο γυρω αμνησιας αν συνεχισεις να λες τη Νορα Μαργαριτα... Καλα το κορυφαιο ηταν "Το χανει η μανα το παιδι και το παιδι τον πατερα" με την πρωτη δοση του τι εστι Παρεα της φεγγαροπετρας απο την Ευα και τη Δαφνη gelio
Αυτα....
ΥΓ Δεν αντεχω αλλο το σιβαγκο της νορας σε ποσα χρωματα υπαρχει πια;
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από moonstone1 Πεμ Μαρ 04, 2010 1:51 pm

η εύα που τα είχε με το μάνο έκαναν μία κόρη αλλά τώρα περιμένει παιδί από το στέφανο…αλλά είχε παντρευτεί και το νικόλα ο οποίος έχει παιδί με τη δάφνη,η οποία είναι αδερφή του μάνου οπότε δε μπορεί να κάνει παιδί μαζί του λόγω συγγένειας-όχι για τίποτα άλλο….και ο λουκάς ο οποίος έχει παιδί με τη νταίζη αλλά το παιδί είναι με τον πατέρα του μακρύα…και ο οποίος μένει αλλόυ αλλά έχει και τον καναπέ του στο σπίτι της νόρας…

και όόόόλααα αυτά εμείς τα έχουμε παρακολουθήσει και εξακολουθούμε να έχουμε τα λογικά μας….ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ…… gelio[/quote]


: respect :

moonstone1
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : σε μια δικη μου εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Πεμ Μαρ 04, 2010 2:11 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό.

Το επεισόδιο το βρήκα γεμάτο. Με έκανε να γελάσω, να θυμώσω και ταυτόχρονα είχε εξελίξεις.

Θύμωσα που η Νόρα (γιατί τη Νταίζη ποιός τη λογαριάζει) αντί να έχει την προσοχή της στο Λουκά συνέχισε να ξεκατινιάζεται με τη Νταίζη με αποτέλεσμα να τον χάσουν. Το να χάνει κάποιος τη μνήμη του είναι νομίζω το χειρότερο που μπορεί να του συμβεί. Χάνει τη ζωή του ολόκληρη. Αν δεν είχε συνέλθει αυτό θα μπορούσε να είναι ολέθριο. Grrr

Θύμωσα όμως και με το Λουκά που ενώ ξέρει την αγωνία των φίλων του για την κατάστασή του τους άφησε να τρελαίνονται στην ιδέα του τι μπορεί να του συμβεί. Το δέχομαι ήθελε να τρέξουν και γι αυτόν αλλά δεν τον υποχρέωνε κανένας να τρεχει για τους άλλους. Grrr

Τέλος ΘΥΜΩΣΑ με το καινούριο σλόγκαν της σειράς. Κατάπιαμε αμάσητα τα προγαμιαία έθιμα, τώρα μας ήρθε καινούριο. Καψούρα και αξιοπρέπεια δεν πάνε μαζί. Όταν το άκουσα απ τη Νταίζη το προσπέρασα. Να το λέει όμως η Νόρα και να υπερθεματίζει και η Μελίτα μου έκατσε στο λαιμό. Η Νταίζη είναι αυτή που είναι, οι άλλες δυό όμως είναι δυό κορίτσια μεγαλωμένα με φροντίδα και μορφωμένα, και δεν το δέχομαι. Η αξιοπρέπεια δεν είναι κάτι που το βγάζουμε απ το συρτάρι όποτε μας βολεύει και το κρύβουμε πάλι όταν δεν μας εξυπηρετεί. Ή την έχει ή δεν την έχει κανείς, είναι στοιχείο της προσωπικότητάς του. Δεν ξέρω αν μας προετοιμάζουν για περισσότερο ξεκατίνιασμα της Νόρας ή θέλουν να δικαιολογήσουν το σούρσιμο της Μελίτας αλλά ότι κι απ τα δύο να είναι απλά δεν με εκφράζει. Grrr

Γέλασα όμως μέχρι δακρύων κυριολεκτικά, με τον τρόπο που τα κορίτσια προσπαθούσαν να συστηθούν στο Λουκά και να του πουν μερικά πράγματα για τον εαυτό τους. Το είπα και το ξαναλέω αν δεν είχε ήδη συνέλθει ο Λουκάς με όσα άκουσε (και όσα υποθέτω θα ακούσει σήμερα) δεν θα επανερχόταν ποτέ. Θα προτιμούσε να μείνει σε νιρβάνα παρά να μπει στη διαδικασία να κατανοήσει όσα του λένε. Η σκηνή ήταν απίστευτη με τις ατάκες να πέφτουν βροχή και δόθηκε πολύ όμορφα. Είδα τη δυσκολία των κοριτσιών να εξηγήσουν τα ανεξήγητα την αμηχανία τους για τα παράλογα που έχουν κάνει και ένα Λουκά απίστευτο να τους οδηγεί να τα παραδεχτούν. Όλοι τους εξαιρετικοί. Klap

Παράλληλα όμως είχαμε και εξελίξεις. Ο Μάνος επέστρεψε τον πίνακα. Αναμενόμενη κίνηση. Το τελευταίο διάστημα δείχνει να πιστεύει οτι η Εύα είναι γι αυτόν πάνω απ όλα. Βέβαια για να το πιστέψουμε κι εμείς πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω. Επιστρέφει λοιπόν τον πίνακα όχι γιατί έγινε ξαφνικά καλό παιδί αλλά επειδή του το ζήτησε η Εύα και γι αυτό ζητάει να είναι παρούσα. Η δική του λοιπόν κίνηση αναμενόμενη. Ο Στέφανος απ την πλευρά του ζητάει και τον δεύτερο πίνακα πράγμα που το βρίσκω λογικό αλλά παράλληλα προσπαθεί αν μειώσει το Μάνο στα μάτια της Εύας. Ας πούμε οτι κι εδω υπάρχει η λογική της αντιπαλότητας των δυό τους για όλα. Στον επόμενο τόνο όμως ο Στέφανος κάνει στην Εύα καθαρό καυγά ζήλειας. Δείχνει να ζηλεύει και αναρωτιέμαι γιατί; Έτσι κι αλλιώς του την έχει πάρει του Μάνου, έτσι κι αλλιώς σκούζει οτι άλλη αγαπάει. Τι τον νοιάζει; Η σκηνή των τριών όμως ήταν εξαιρετική. Βγήκαν η ντροπή του Μάνου που κρατούσε τα μάτια κάτω την περισσότερη ώρα, η αμηχανία της Εύας που ξέρει γιατί το κάνει ο Μάνος αλλά βλέπει και το δίκιο του Στέφανου, και ο θυμός του Στέφανου και ταυτόχρονα η αποφασιστικότητά του. Μπράβο και στους τρείς. Palamakia

Νομίζω όμως οτι η κορυφαία σκηνή του επεισοδίου ήταν αυτή ανάμεσα σε Μάνο και Αμαλία. Υπέροχοι και οι δύο. Κρατάω απ αυτή τη σκηνή οτι ο Μάνος ξέρει πολλά. Περιμένω να δω πόσα ακόμη, και αν αυτά που ξέρει μπορούν να αλλάξουν την εικόνα που έχουμε μέχρι τώρα. : respect :

Σε αναμονή λοιπόν της ξενάγησης στην κατασκήνωση και της εξιστόρησης των γεγονότων......
με καλυψες απολυτα δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο!!!!!! μου αρεσε πολυ ο σχολιασμος σου με εκφραζει απολυτα!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Πεμ Μαρ 04, 2010 2:17 pm

Εγω δεν θα πω πολλα απλα οτι τρελλαινομαι να βλεπω το Λουκα να τους τρεχει και να ακουω τις τρομερες ατακες του "γ@#$ το κερατο μου , ωραιο επιθετο, απο που ειστε?" gelio gelio

Βαρεθηκα το θεματακι με τους πινακες πια και να τσακωνονται σαν τα κοκκορια και η Ευα στη μεση.

Αμαλια τα δικα της γενικα αλλα απο οτι καταλαβα αν καταλαβα δηλ. καλα το" κερατακι " το εχει φορεσει στον Ρουσσο , συμφωνα με τα λεγομενα του Μανου.

Καλε η Δαφνη σαν να πηρε τα πανω της η μου φαινεται? ειδε ποιος πραγματικα ειναι ο Μανος, μονο ο λιακουρας καλα λεει δεν εχει καταλαβει ακομα.

Μου αρεσε γενικα η συναντηση της παρεας στο σπιτι της Νορας.
Νταιζη και Νορα σε μεγαλες στιγμες και κατινιες, αλλα μας κανουν και γελαμε

Αντε να δουμε και τα σημερινα, εγω παντως γελαω με τα επεισοδια που βλεπω , δηλ. δεν θεωρω οτι βλεπω δραματικη σειρα αυτη τη στιγμη.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 3:32 pm

Όλο το επεισόδιο χτες ήταν ΛΟΥΚΑΚΟΣ, ατάκες και γκριμάτσες !!!!
Δε θυμάμαι τίποτα άλλο .... Χι,χι ....
Σας παραθέτω μόνο διαλόγους και εικόνες ...


Νόρα: "Να σου φτιάξω μακαρόνια που σ'αρέσουν πολύ ? Μακαρόνια που σ'αρέσουν όπως τα φτιάχνω εγώ !"

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Loyka gelio gelio


Νόρα: " Α ρε Λουκάκο, μας λαχτάρισες βρωμιάρη ..."

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled-6 gelio gelio
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 04, 2010 3:33 pm

giouli_edem έγραψε:Όλο το επεισόδιο χτες ήταν ΛΟΥΚΑΚΟΣ, ατάκες και γκριμάτσες !!!!
Δε θυμάμαι τίποτα άλλο .... Χι,χι ....
Σας παραθέτω μόνο διαλόγους και εικόνες ...


Νόρα: "Να σου φτιάξω μακαρόνια που σ'αρέσουν πολύ ? Μακαρόνια που σ'αρέσουν όπως τα φτιάχνω εγώ !"

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Loyka gelio gelio


Νόρα: " Α ρε Λουκάκο, μας λαχτάρισες βρωμιάρη ..."

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled-6 gelio gelio

Χαχα ρε Γιούλη, θα μου βγει ο φραπές απο την μύτη !!! gelio gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Μαρ 04, 2010 3:35 pm

καλα εδω που μυριζει τη μασχάλη έπεσα κάτω απο τα γέλια gelio gelio gelio
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από glgs Πεμ Μαρ 04, 2010 3:40 pm

χαχαχα...χθες ήταν από ένα σημείο και μετά ατάκα στην ατάκα....
ένα ακόμη σημείο που γέλασα ήταν όταν ήρθε ο Λουκάς στο σπίτι

ΛΟΥΚΑΣ: εσύ είσαι η μαργαρίτα?
ΝΟΡΑ: παρ' το αλλιώς....η Νόρα είμαι (με ένα βλέμμα και ξενέρωμα τρελό)
ΛΟΥΚΑΣ: εμένα γιατί μου έρχεται όλο αυτό το όνομα στο μυαλό??
ΝΟΡΑ: γιατί η ζωή είναι πολύ σκληρή μαζί μου...συστηματικά και αμείωτα!!!!(με μια απελπισία όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) gelio gelio gelio gelio gelio
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 3:43 pm

Νόρα: "Εγώ όταν μπαίνω στην κουζίνα ένα αυγό βραστό φτιάχνω και γλύφεις τα δάχτυλά σου..."
Λουκάς: "Ναι, ε ?? ..."
Νόρα: "Τί ναι ? Εσύ ο ίδιο δεν έλεγες Νόρα η Σεφ ???" gelio


Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled-7

Λουκάς: "Έτσι έλεγα ?? ..."
Νόρα: "Καθημερινά !!" gelio Έλα σε παρακαλώ και έχω βάλει την καλύτερη κέτσαπ που βρήκα στο σουπερμάρκετ !!" gelio

(Κουδούνι και χαρά Λουκά για την αποφυγή της μακαρονάδας!)


Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2
Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled-8 gelio gelio
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Μαρ 04, 2010 3:46 pm

Χαχα...... xaxa Ο Πετρακης χτες ηταν και παλι υπεροχος! : respect : Οι γκριματσες του και το δουλεμα στους υπολοιπους για πολλα gelio gelio gelio
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 3:53 pm

Λουκάς - Κοριτσοπαρέα

Εύα: "Λουκάκο μου, μας κοψοχόλιασες βρε !"
Νόρα: "Είσαι ο και λέγεσαι..."
Εύα: "Η Εύα είμαι Λουκά μου. Και η Δαφνούλα μας..."
Λουκάς: "Ποιά είναι η γυναίκα μου?
Νόρα: "Ε ρε λύσσα κακιά να ζευγαρώσει ! Φίλες σου είμαστε Λουκά από παλιά."
Λουκάς: "Πολλές φίλες έχω όμως!" (με πονηρό υφάκι!) gelio

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-1
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 4:28 pm

Εύα: "Θυμάσαι την κόρη μου τη Μαρίλια? Μόνο σε σένα το ΄χα γράψει"
Λουκάς: " Ναι.... Εεε, όχι...."
Εύα: "Μόνο εσύ ήξερες ότι η Μαρίλια είναι κόρη δική μου και του Μάνου."
Λουκάς: "Ααα... να σας ζήσει !" gelio
Εύα: "Είναι μεγάλη πια Λουκά μου και τώρα περιμένω και το δεύτερο παιδάκι!"
Λουκάς: "Ωω, με το καλό! Καρπερός ο Μάνος ε??" gelio
Εύα: "Του Στέφανου είναι αυτό..."
Νόρα: "Άσε Εύα, τον βραχυκύκλωσες τον άνθρωπο"
Λουκάς: "Ο Στέφανος ποιός είναι?"
Εύα: "Ο Στέφανος είναι ο άντρας μου. Ήταν να παντρευτώ το Μάνο αλλά δε μας προέκυψε και έμεινα έγκυος από το Στέφανο και παντρεύτηκα το Στέφανο."
Λουκάς: "Πολύ ωραία ιστορία" gelio
Εύα: "Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως ακούγεται,γιατί το Στέφανο τον ήξερα από πολύ πιο πριν."
Λουκάς: "Κι ο Μάνος τί έκανε δηλαδή, ποιά παντρεύτηκε?Εσένα?(Δάφνη)
Δάφνη: "Όχι εμένα ο Μάνος είναι αδερφός μου."
Λουκάς: "Άρα αποκλείεται να σ'αφήσει εσένα έγκυο? Όχι γιατί είναι και καρπερός δηλαδή!" gelio
Δάφνη: "Όχι, ο Νικόλας με άφησε έγγυο εμένα. Βέβαια τότε είχε παντρευτεί την Εύα και δεν ήξερα..."
Λουκάς: (καταμπερδεμένος) "Εσύ δεν είσαι η Εύα??!!"

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-2

Εύα: "Ναι εγώ είμαι η Εύα αλλά πριν παντρευτώ το Στέφανο για λίγο είχα παντρευτεί και το Νικόλα."
Λουκάς: "Και έκανες το παιδί του Νικόλα??"
Δάφνη: "Όχι,όχι, μόνο εγώ έχω παιδί με το Νικόλα! Η Εύα έχει ένα παιδί με το Μάνο και τώρα περιμένει το παιδί του Στέφανου!!" gelio
Νόρα: "Ηρεμήστε γιατί έχει μπερδευτεί το σύστημα.Εγώ η ίδια δε μπορώ να παρακολουθήσω !"
Εύα: "Ναι κι εγώ τώρα πείνασα με τόση κουβέντα"
Λουκάς: "Θες λίγο? ...."(τη μακαρονάδα) gelio
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 04, 2010 4:32 pm

giouli_edem έγραψε:Εύα: "Θυμάσαι την κόρη μου τη Μαρίλια? Μόνο σε σένα το ΄χα γράψει"
Λουκάς: " Ναι.... Εεε, όχι...."
Εύα: "Μόνο εσύ ήξερες ότι η Μαρίλια είναι κόρη δική μου και του Μάνου."
Λουκάς: "Ααα... να σας ζήσει !" gelio
Εύα: "Είναι μεγάλη πια Λουκά μου και τώρα περιμένω και το δεύτερο παιδάκι!"
Λουκάς: "Ωω, με το καλό! Καρπερός ο Μάνος ε??" gelio
Εύα: "Του Στέφανου είναι αυτό..."
Νόρα: "Άσε Εύα, τον βραχυκύκλωσες τον άνθρωπο"
Λουκάς: "Ο Στέφανος ποιός είναι?"
Εύα: "Ο Στέφανος είναι ο άντρας μου. Ήταν να παντρευτώ το Μάνο αλλά δε μας προέκυψε και έμεινα έγκυος από το Στέφανο και παντρεύτηκα το Στέφανο."
Λουκάς: "Πολύ ωραία ιστορία" gelio
Εύα: "Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως ακούγεται,γιατί το Στέφανο τον ήξερα από πολύ πιο πριν."
Λουκάς: "Κι ο Μάνος τί έκανε δηλαδή, ποιά παντρεύτηκε?Εσένα?(Δάφνη)
Δάφνη: "Όχι εμένα ο Μάνος είναι αδερφός μου."
Λουκάς: "Άρα αποκλείεται να σ'αφήσει εσένα έγκυο? Όχι γιατί είναι και καρπερός δηλαδή!" gelio
Δάφνη: "Όχι, ο Νικόλας με άφησε έγγυο εμένα. Βέβαια τότε είχε παντρευτεί την Εύα και δεν ήξερα..."
Λουκάς: (καταμπερδεμένος) "Εσύ δεν είσαι η Εύα??!!"

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-2

Εύα: "Ναι εγώ είμαι η Εύα αλλά πριν παντρευτώ το Στέφανο για λίγο είχα παντρευτεί και το Νικόλα."
Λουκάς: "Και έκανες το παιδί του Νικόλα??"
Δάφνη: "Όχι,όχι, μόνο εγώ έχω παιδί με το Νικόλα! Η Εύα έχει ένα παιδί με το Μάνο και τώρα περιμένει το παιδί του Στέφανου!!" gelio
Νόρα: "Ηρεμήστε γιατί έχει μπερδευτεί το σύστημα.Εγώ η ίδια δε μπορώ να παρακολουθήσω !"
Εύα: "Ναι κι εγώ τώρα πείνασα με τόση κουβέντα"
Λουκάς: "Θες λίγο? ...."(τη μακαρονάδα) gelio

Εκτός που έχω ξεραθεί στο γέλιο να διαβάζω τα ποστ σου Γιούλη εγω να πω ότι έλιωσα στο σημείο που ο Λουκάς λέει "Εσύ δεν είσαι η Εύα?" και η άλλη χάρηκε επειδή την αναγνώρισε!!! gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από evanna Πεμ Μαρ 04, 2010 4:37 pm

Γιουλη μου μπραβο που μας γραφεις αυτους τους καταπληκτικους διαλογους και τα θυμαμαι και ξαναγελαω!!!!!! gelio Ειδικα ο τελευταιος με Λουκα-Ευα-Δαφνη κορυφαιος!!! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 4:37 pm

Νταίζη: "Λουκά μου αγάπη μου, κόντεψα να τρελαθώ!"
Νόρα: "Σιγά που κόντεψες!"
Λουκάς: "Εσύ ποιά είσαι?? Θες λίγο???" gelio gelio

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-3

Νταίζη: "Όχι αγάπη μου δε θέλω, η γυναίκα σου είμαι εγώ." vomit
Λουκάς: "Να ρε παιδιά ορίστε αφού έχω γυναίκα!"
Νταίζη: "Γιατί σου είπαν ότι δεν έχεις ?"
Νόρα: "Λουκά την ημέρα που χτύπησες θα παντρευόσουνα δεν πρόλαβες !!"
Νταίζη: "Εχουμε και ένα παιδάκι !"
Λουκάς: "Αλλά παιδί πρόλαβα??" gelio
Νταίζη: "Ναι αγάπη μου, έχουμε ένα αγοράκι τον Άρη μας, τον θυμάσαι??"
Λουκάς: "Και που είναι τώρα αυτό??"
Νταίζη: "Με τον πατέρα του !"
Λουκάς: "Συγνώμη, εγώ δεν είμαι ο πατέρας του παιδιού μου???" gelio
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 04, 2010 4:44 pm

Μόλις το είδα το επεισόδιο και ήταν καλούτσικο.Είχε τρελό γέλιο στις σκηνές που ο Λουκάς τους παίζει.Περιμένω να δω και το σημερινό να γελάσουμε λίγο.

Υ.Γ: Αμαν με τα ζιβάγκο της Νόρας!Ειλικρινά έχουν γίνει δεύτερο πετσί της,σιχάθηκα να τα βλέπω!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από νοριτσα Πεμ Μαρ 04, 2010 4:44 pm

giouli_edem έγραψε:Νταίζη: "Λουκά μου αγάπη μου, κόντεψα να τρελαθώ!"
Νόρα: "Σιγά που κόντεψες!"
Λουκάς: "Εσύ ποιά είσαι?? Θες λίγο???" gelio gelio

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-3

Νταίζη: "Όχι αγάπη μου δε θέλω, η γυναίκα σου είμαι εγώ." vomit
Λουκάς: "Να ρε παιδιά ορίστε αφού έχω γυναίκα!"
Νταίζη: "Γιατί σου είπαν ότι δεν έχεις ?"
Νόρα: "Λουκά την ημέρα που χτύπησες θα παντρευόσουνα δεν πρόλαβες !!"
Νταίζη: "Εχουμε και ένα παιδάκι !"
Λουκάς: "Αλλά παιδί πρόλαβα??" gelio
Νταίζη: "Ναι αγάπη μου, έχουμε ένα αγοράκι τον Άρη μας, τον θυμάσαι??"
Λουκάς: "Και που είναι τώρα αυτό??"
Νταίζη: "Με τον πατέρα του !"
Λουκάς: "Συγνώμη, εγώ δεν είμαι ο πατέρας του παιδιού μου???" gelio
αυτο το υφος πραγματικα ειναι ολα τα λεφτα!!!!!! : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Μαρ 04, 2010 4:52 pm

Νόρα: "Λουκά μου έχεις δίκιο είναι λίγο μπερδεμένο αυτό."
Εύα (τρώγοντας) Πολύ λίγο όμως...αλλά θα το ξεμπερδέψουμε..." gelio
Νταίζη: "Τί του έφτιαξες να φάει??"
Νόρα: "Μακαρόνια που έχουν και υδατάνθρακες!"
Λουκάς: "Είναι ΣΕΦ !!" (δλδ τί, Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας???) gelio gelio

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-4

Νταίζη: "Θα σου 'λεγα τώρα τί είναι... Έλα αγάπη μου, βάλε το μπουφάν σου να φύγουμε να πάμε σπίτι μας να φας τίποτα της προκοπής!"
Λουκάς: "Εδώ δεν είναι σπίτι μας? Αφού έχω τον καναπέ μου"
Νταίζη: "Όχι βέβαια, δεν είναι σπίτι σου εδώ !"
Λουκάς: "Δικό σου είναι?? Ε τότε γιατί έχεις όλες αυτές τις φωτογραφίες της Μαργαρίτας?? Είστε αδερφές ???" (ναι,αποκλειστικές!!)
gelio gelio
Νόρα: "Παιδιά κρατήστε με θα αρχίσω τις σφαλιάρες !!Λουκά μου εγώ είμαι η Νόρα στις φωτογραφίες ! Η Νόρα το κέρατό μου !"
Λουκάς: "Νόρα το Κέρατο μου! Περίεργο επίθετο είναι αυτό, από πού είστε ???" gelio
Νταίζη: "Απ' τ' Άγραφα είναι !!" gelio
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 04, 2010 4:58 pm

Να'σαι καλά Γιούλη μου! Με έλιωσες!

Και επειδή δεν προλαβαίνω τελικά να σχολιάσω αλλα θα λυσσάξω αν δεν το πω ο Μάνος βρε πολιτικός έπρεπε να είναι, αν δεν έχει κοινό να τον θαυμάσει μια καλή πράξη δεν κάνει! Σου λέει θα κάνουμε που θα κάνουμε τη θυσία, να μην μας αναγνωριστει κιόλας? Ε όχι!

Και βέβαια Πετράκης : respect :
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Πεμ Μαρ 04, 2010 4:58 pm

giouli_edem έγραψε:Νόρα: "Λουκά μου έχεις δίκιο είναι λίγο μπερδεμένο αυτό."
Εύα (τρώγοντας) Πολύ λίγο όμως...αλλά θα το ξεμπερδέψουμε..." gelio
Νταίζη: "Τί του έφτιαξες να φάει??"
Νόρα: "Μακαρόνια που έχουν και υδατάνθρακες!"
Λουκάς: "Είναι ΣΕΦ !!" (δλδ τί, Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας???) gelio gelio

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Untitled2-4

Νταίζη: "Θα σου 'λεγα τώρα τί είναι... Έλα αγάπη μου, βάλε το μπουφάν σου να φύγουμε να πάμε σπίτι μας να φας τίποτα της προκοπής!"
Λουκάς: "Εδώ δεν είναι σπίτι μας? Αφού έχω τον καναπέ μου"
Νταίζη: "Όχι βέβαια, δεν είναι σπίτι σου εδώ !"
Λουκάς: "Δικό σου είναι?? Ε τότε γιατί έχεις όλες αυτές τις φωτογραφίες της Μαργαρίτας?? Είστε αδερφές ???" (ναι,αποκλειστικές!!)
gelio gelio
Νόρα: "Παιδιά κρατήστε με θα αρχίσω τις σφαλιάρες !!Λουκά μου εγώ είμαι η Νόρα στις φωτογραφίες ! Η Νόρα το κέρατό μου !"
Λουκάς: "Νόρα το Κέρατο μου! Περίεργο επίθετο είναι αυτό, από πού είστε ???" gelio
Νταίζη: "Απ' τ' Άγραφα είναι !!" gelio


χαχαχα αρε λουκακο μου τι πλακα που εχεις gelio gelio
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 315 - Ημερομηνία 03-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Μαρ 04, 2010 5:07 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Να'σαι καλά Γιούλη μου! Με έλιωσες!

Και επειδή δεν προλαβαίνω τελικά να σχολιάσω αλλα θα λυσσάξω αν δεν το πω ο Μάνος βρε πολιτικός έπρεπε να είναι, αν δεν έχει κοινό να τον θαυμάσει μια καλή πράξη δεν κάνει! Σου λέει θα κάνουμε που θα κάνουμε τη θυσία, να μην μας αναγνωριστει κιόλας? Ε όχι!

Και βέβαια Πετράκης : respect :


Ναι ήθελα να το σχολιάσω και γω αυτό!Σιγά μην το κάνει για την δική του ηρεμία και γαλήνη.Εννοείται πως ό,τι μπορεί το εκμεταλλεύεται!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης