Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα Φωκά

+37
dm10811
MARIANNALEX
sofia
kikitsa
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Caroline
marakii
Nora&Loukas
feggaropetra
ch-bl
ifigeneia1
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
maria_sab
ProudMaslowqueen
dafnoulaki-nikolakos
dikigoros tou diavolou
Katrin
FieryRed
filitsa
irini
Antigoni!
Pennaki.......!!
loukasnora
glgs
elli
loukitsa
Clarabelle
Ezantakou
xara
Despinaki
charmie258
Eleftheria Nora-Loukas
zwi
νοριτσα
panda
Καρ-Mik
sifantid
41 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από filitsa Δευ Μαρ 29, 2010 8:43 pm

αυτος ο μπελλος οσο παει και με εκνευριζει περσσοτερο.οτι κατι κρυβει κατι κρυβει αλλα ειμαι πολυ περιεργη να μαθω που στι καλο ειναι μπλεγμενος γιατι τοσο χαζος αποκλειεται να ειναι αλλου ειναι τιο θεμα μα τι στο καλο δεν καταλαβαινει οτι γινεται ενοχλητικη η παρουσια του αντε μπελλο φανερωσου
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από dafnoulaki-nikolakos Παρ Μάης 07, 2010 3:51 pm

πολυ καλος χαρακτηρας αν και λιγο τρελη
τη βαζω 3η

dafnoulaki-nikolakos


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Παρ Μάης 07, 2010 4:11 pm

dafnoulaki-nikolakos έγραψε:πολυ καλος χαρακτηρας αν και λιγο τρελη
τη βαζω 3η
Τι εννοεις τρελη καλε?????
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από ProudMaslowqueen Δευ Ιουλ 12, 2010 5:47 pm

panda έγραψε:Γιατί να παρεξηγηθείς βρε sifamtid ;

1ον Μου την δίνει στα νεύρα το εξυπνακίστικο ψωνισμένο ύφος που έχει η συγκεκριμένη ηρωΐδα και η γενικότερη συμπεριφορά της .
2ον Περίπτωση τρελοΣτέλιου .
3ον Ότι εξαιτίας των δικών της ενεργειών είχαμε την απαγωγή της Νεφέλης ( σ΄ αυτό βέβαια βοήθησε και το κατσαρό υπόθετο ) .

Και αν διάβασες όπως έγραψα και πιο πάνω δυστυχώς θα είναι η χαρακτήρας που θα την βγάλει και πάλι λάδι vomit .
Ε ε λιγα τα λογια σου για το Νορακι ειναι η καλυτερη απο κει μεσα ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΘΕΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!Αυτα τα χαζα τα λενε κατι Νταιζοφαν που προφανως εισαι μια απο αυτες. Ποια ειναι μαζι μου?
ProudMaslowqueen
ProudMaslowqueen
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Palm Woods!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης-Βig Time Rush (James Maslow!)!!!!!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Pennaki.......!! Δευ Ιουλ 12, 2010 6:04 pm

Nora Fwka έγραψε:
panda έγραψε:Γιατί να παρεξηγηθείς βρε sifamtid ;

1ον Μου την δίνει στα νεύρα το εξυπνακίστικο ψωνισμένο ύφος που έχει η συγκεκριμένη ηρωΐδα και η γενικότερη συμπεριφορά της .
2ον Περίπτωση τρελοΣτέλιου .
3ον Ότι εξαιτίας των δικών της ενεργειών είχαμε την απαγωγή της Νεφέλης ( σ΄ αυτό βέβαια βοήθησε και το κατσαρό υπόθετο ) .

Και αν διάβασες όπως έγραψα και πιο πάνω δυστυχώς θα είναι η χαρακτήρας που θα την βγάλει και πάλι λάδι vomit .
Ε ε λιγα τα λογια σου για το Νορακι ειναι η καλυτερη απο κει μεσα ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΘΕΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!Αυτα τα χαζα τα λενε κατι Νταιζοφαν που προφανως εισαι μια απο αυτες. Ποια ειναι μαζι μου?
Καλυτερα να μην δημιουργουνται εντασεις για το θεμα αυτο...Ουτε εγω συμφωνω με τον panda,ομως ο καθενας εχει την αποψη του!!!!!
Pennaki.......!!
Pennaki.......!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σε μία...... Ρόζ Φούσκα!!!!!
Ασχολίες : Να ακούω τα προβλήματα των άλλων και ποτέ να μην λύνω τα δικά μου!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από zwi Δευ Ιουλ 12, 2010 6:33 pm

Nora Fwka έγραψε:
panda έγραψε:Γιατί να παρεξηγηθείς βρε sifamtid ;

1ον Μου την δίνει στα νεύρα το εξυπνακίστικο ψωνισμένο ύφος που έχει η συγκεκριμένη ηρωΐδα και η γενικότερη συμπεριφορά της .
2ον Περίπτωση τρελοΣτέλιου .
3ον Ότι εξαιτίας των δικών της ενεργειών είχαμε την απαγωγή της Νεφέλης ( σ΄ αυτό βέβαια βοήθησε και το κατσαρό υπόθετο ) .

Και αν διάβασες όπως έγραψα και πιο πάνω δυστυχώς θα είναι η χαρακτήρας που θα την βγάλει και πάλι λάδι vomit .
Ε ε λιγα τα λογια σου για το Νορακι ειναι η καλυτερη απο κει μεσα ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΘΕΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!Αυτα τα χαζα τα λενε κατι Νταιζοφαν που προφανως εισαι μια απο αυτες. Ποια ειναι μαζι μου?
και εγώ συμφωνώ μαζί σου Nora fwka(ονοματάκι?)
zwi
zwi
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Σ'ένα σπίτι μαζί με τον Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο,τον Γιώργο Νανούρη,τον William Levy,τον Jensen Ackles,τον Ian Somerhalder και Rick Malambri μου!
Ασχολίες : Ποδήλατο,Skateboard,Κολύμβηση και πάνω από όλα πρώτος κύκλος των Μυστικά της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Αυγ 10, 2010 11:10 pm

Παρακολουθούσα τα επεισόδια με την απαγωγή της Νόρας απο τον Στέλιο, για την ακρίβεια επικεντρώθηκα στα επεισόδια με την κάψουλα (το χάπι της ευθανασίας) με το οποίο ήθελε ο Στέλιος να τον ξεκάνει (λέμε τώρα) η Νόρα....
Βασικά μου έκανε εντύπωση το σχέδιο που κατάστρωνε αυτός ο τρελάρας γιατί απο την αρχή κιόλας, το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει την Νόρα σαν όμηρο για να ολοκληρώσει το αρχικό του σχέδιο, η απόδειξη είναι το μαχαίρι που έφτιαξε μόνος του....

Το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ ο Στέλιος χρησιμοποίησε την ευθανασία για να πετύχει τον στόχο του??? scratch
Αφού ήξερε οτι η Νόρα, κυρίως λόγω της δίκης του Νικόλα, θα τον επισκεπτόταν ασταμάτητα... Ήξερε οτι η Νόρα νιώθει τύψεις και με την πρώτη του επιθυμία θα πήγαινε να τον επισκευθεί και με αυτή την ευκαιρία θα μπορούσε να την απαγάγει με τον ίδιο τρόπο... Γιατί έπρεπε να βάλει ΠΑΛΙ την Νόρα σε διλλήματα, γιατί έπρεπε να παίξει για χιλιοστή φορά με την ψυχολογία της??? Γιατί την έβαλε στην διαδικασία να σκέφτεται μέχρι και να κάνει φόνο???? Γιατί τα έκανε όλα αυτά απο την στιγμή που θα μπορούσε να πετύχει τον σκοπό του και ΧΩΡΙΣ να παίξει με την ψυχολογία της?????

Συνειδητοποίησα πως η Νόρα δέχτηκε τεράστια ψυχολογική βία απο τον Στέλιο, μια βία χειρότερη και απο σωματική.... Ο Στέλιος δυστυχώς κατάφερε να την ταπεινώσει σαν άνθρωπο και σαν γυναίκα... Πάντα αυτός ήταν άλλωστε ο στόχος του, να την σκοτώσει μαζί με το παιδί της και κατα μία έννοια τα κατάφερε....
Την έφτασε στα όρια της και παρ'όλα στάθηκε στα πόδια της....

Υ.Γ.--> Η ιστορία με τον Στέλιο είναι περασμένα (όχι ξεχασμένα) αλλά ήθελα να διατυπώσω το πώς το εξέλαβα μιας και είναι η πρώτη φορά που παρακολούθησα αυτά τα επεισόδια....
Υ.Γ.2--> Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό τόπικ lol!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από maria_sab Τρι Αυγ 10, 2010 11:26 pm

Ναι μεγάλο ψυχικο απόθεμα... βεβαια είχε και συμπαράσταση

Εμένα από την όλη ιστορία με τον Στέλιο που και εγω τωρα την παρακολουθώ ( θενκς βαλεντινα ) έχω την εξής απορία, ο Στέλιος μήπως τελικά παρά τον αρχικό σκοπό του που φυσικά και θα τον έφτανε στο τέλος, ένιωσε τίποτα για την Νόρα; Εννοώ όλα όσα της είπε στο αυτοκίνητο πριν και μετα τον βιασμό, τα εννοούσε στο απόλυτο ή τα τόνισε για να την ταπεινώσει... Μήπως και αυτός παρά τα όσα έγιναν και είχε σκοπό, ένιωσε κάτι για αυτήν, υπονοήθηκε κάτι τέτοιο απο το σενάριο;

Σε ότι αφορα την ευθανασία νομίζω πως σκοπός ήταν ακριβώς αυτός, να την κάνει ψυχολογικό ράκος, και απο την άλλη αφου η Νορα γνώριζε πως τα χει 400, δεν θα μπορούσε εύκολα να πειστεί πως για την καλή του την καρδιά θα τους έκανε αυτή την εξυπηρέτηση...οπότε έπρεπε να ζητησει και ένα πειστικό αντάλλαγμα, βεβαια ίσως και να ήθελε να την τεστάρει κιολας αλλά νομίζω πως ειναι το πρώτο που είπα

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Αυγ 10, 2010 11:42 pm

maria_sab έγραψε:
Εμένα από την όλη ιστορία με τον Στέλιο που και εγω τωρα την παρακολουθώ ( θενκς βαλεντινα ) έχω την εξής απορία, ο Στέλιος μήπως τελικά παρά τον αρχικό σκοπό του που φυσικά και θα τον έφτανε στο τέλος, ένιωσε τίποτα για την Νόρα; Εννοώ όλα όσα της είπε στο αυτοκίνητο πριν και μετα τον βιασμό, τα εννοούσε στο απόλυτο ή τα τόνισε για να την ταπεινώσει... Μήπως και αυτός παρά τα όσα έγιναν και είχε σκοπό, ένιωσε κάτι για αυτήν, υπονοήθηκε κάτι τέτοιο απο το σενάριο;
Ο Στέλιος δυστυχώς ένιωσε πολλά για την Νόρα, μόνο αρνητικά συναισθήματα όμως... Μακάρι να μην ένιωθε τίποτα για εκείνη, τουλάχιστον δε θα της στερούσε κομμάτια απο την ίδια της τη ζωή....
Θεωρώ οτι δεν την αγάπησε ούτε στο ελάχιστο... Όχι δεν την αγάπησε μόνο αλλά ούτε κάν ένα θετικό συναίσθημα δεν ένιωσε για εκείνη.... Το λέω αυτό και είμαι κατηγορηματική γιατί αν είχε νιώσει οτιδήποτε όμορφο για την Νόρα ακόμα και υποσυνείδητα δεν θα της έκανε τίποτα απο'όσα της έκανε, κυρίως δεν θα την βίαζε... Μην ξεχνάμε οτι μετά τον βιασμό, της είπε οτι δεν αξίζει να της κάνουνε έρωτα, μόνο να την βιάζουνε... Αυτό δείχνει καθαρό μίσος προς το πρόσωπο της Νόρας...


maria_sab έγραψε:
Σε ότι αφορα την ευθανασία νομίζω πως σκοπός ήταν ακριβώς αυτός, να την κάνει ψυχολογικό ράκος, και απο την άλλη αφου η Νορα γνώριζε πως τα χει 400, δεν θα μπορούσε εύκολα να πειστεί πως για την καλή του την καρδιά θα τους έκανε αυτή την εξυπηρέτηση...οπότε έπρεπε να ζητησει και ένα πειστικό αντάλλαγμα, βεβαια ίσως και να ήθελε να την τεστάρει κιολας αλλά νομίζω πως ειναι το πρώτο που είπα
Εδώ διαφωνώ :wink2: η Νόρα θα πήγαινε και χωρίς να την εκβιάσει... Γνώμη μου πάντα :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από maria_sab Τρι Αυγ 10, 2010 11:55 pm

Εννοεις θα πηγαινε να του κανει ευθανασια;


maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Αυγ 11, 2010 12:01 am

maria_sab έγραψε:Εννοεις θα πηγαινε να του κανει ευθανασια;
Όχι όχι σε καμία περίπτωση, δεν μιλάμε για δολοφόνο, για την Νόρα μιλάμε....

Εννοώ οτι η Νόρα θα πήγαινε να τον επισκεφθεί χωρίς να χρειαστεί ο Στέλιος να παίξει αυτό το ψυχολογικό παιχνίδι -με την ευθανασία- εις βάρος της... :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από maria_sab Τετ Αυγ 11, 2010 12:08 am

Ezantakou έγραψε:
maria_sab έγραψε:Εννοεις θα πηγαινε να του κανει ευθανασια;
Όχι όχι σε καμία περίπτωση, δεν μιλάμε για δολοφόνο, για την Νόρα μιλάμε....

Εννοώ οτι η Νόρα θα πήγαινε να τον επισκεφθεί χωρίς να χρειαστεί ο Στέλιος να παίξει αυτό το ψυχολογικό παιχνίδι -με την ευθανασία- εις βάρος της... :wink2:

Εσυ εισαι σιγουρη πως θα πηγαινε αλλα προφανως ο Στελλαρας δεν ηταν Wink . ενω με τον φοβο πως αν δεν κανει αυτο που της ζητησε θα αναιρουσε την καταθεση και ο Νικολας πισω απο τα σιδερα, την ειχε στο χερι.

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Τετ Αυγ 11, 2010 2:18 am

Ezantakou έγραψε:Παρακολουθούσα τα επεισόδια με την απαγωγή της Νόρας απο τον Στέλιο, για την ακρίβεια επικεντρώθηκα στα επεισόδια με την κάψουλα (το χάπι της ευθανασίας) με το οποίο ήθελε ο Στέλιος να τον ξεκάνει (λέμε τώρα) η Νόρα....
Βασικά μου έκανε εντύπωση το σχέδιο που κατάστρωνε αυτός ο τρελάρας γιατί απο την αρχή κιόλας, το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει την Νόρα σαν όμηρο για να ολοκληρώσει το αρχικό του σχέδιο, η απόδειξη είναι το μαχαίρι που έφτιαξε μόνος του....

Το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ ο Στέλιος χρησιμοποίησε την ευθανασία για να πετύχει τον στόχο του??? scratch
Αφού ήξερε οτι η Νόρα, κυρίως λόγω της δίκης του Νικόλα, θα τον επισκεπτόταν ασταμάτητα... Ήξερε οτι η Νόρα νιώθει τύψεις και με την πρώτη του επιθυμία θα πήγαινε να τον επισκευθεί και με αυτή την ευκαιρία θα μπορούσε να την απαγάγει με τον ίδιο τρόπο... Γιατί έπρεπε να βάλει ΠΑΛΙ την Νόρα σε διλλήματα, γιατί έπρεπε να παίξει για χιλιοστή φορά με την ψυχολογία της??? Γιατί την έβαλε στην διαδικασία να σκέφτεται μέχρι και να κάνει φόνο???? Γιατί τα έκανε όλα αυτά απο την στιγμή που θα μπορούσε να πετύχει τον σκοπό του και ΧΩΡΙΣ να παίξει με την ψυχολογία της?????

Συνειδητοποίησα πως η Νόρα δέχτηκε τεράστια ψυχολογική βία απο τον Στέλιο, μια βία χειρότερη και απο σωματική.... Ο Στέλιος δυστυχώς κατάφερε να την ταπεινώσει σαν άνθρωπο και σαν γυναίκα... Πάντα αυτός ήταν άλλωστε ο στόχος του, να την σκοτώσει μαζί με το παιδί της και κατα μία έννοια τα κατάφερε....
Την έφτασε στα όρια της και παρ'όλα στάθηκε στα πόδια της....

Υ.Γ.--> Η ιστορία με τον Στέλιο είναι περασμένα (όχι ξεχασμένα) αλλά ήθελα να διατυπώσω το πώς το εξέλαβα μιας και είναι η πρώτη φορά που παρακολούθησα αυτά τα επεισόδια....
Υ.Γ.2--> Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό τόπικ lol!

Εζι μου ο Στελαρας -ο Τρελάρας οπως λεει κι ο Λουκάς παντα αυτο έκανε με την Νόρα έπαιζε με την ψυχολογία της και ακόμη και στο τελευταίο χτύπημα παλι φρόντισε να παιξει με την ψυχολογία της οπως ειχε κανει και τοτε με το εργοστάσιο στα επεισόδια που η Νόρα δεν μπορούσε να μιλησει σε κανεναν και στην ουσια πρόδωσε τον Νικολα για να αποδείξει δήθεν στον Στελιο ποσο τον αγαπάει...... έπαιξε με την ψυχολογία κι αυτο ειναι ενα απ τα χειρότερα που τις εχει κανει γιατι κατι τέτοια δεν ξεπερνιούνται εύκολα .....
Οπως ειχε πει κι ο Λουκάς οταν είχε δανειστεί χρήματα για την κηδεια του "Μαζι με τον Στελιο πας να θάψεις και τις ένοχες σου " και κατι άλλο ........που της ειχε πει και στην ουσια αυτο εγινε......... δες λιγο εκεινα τα επεισόδια και θα καταλάβεις .........τι εννοω! (Επεισοδιο 180 και 183)
Wink
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από ifigeneia1 Τετ Αυγ 11, 2010 12:02 pm

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
Ezantakou έγραψε:Παρακολουθούσα τα επεισόδια με την απαγωγή της Νόρας απο τον Στέλιο, για την ακρίβεια επικεντρώθηκα στα επεισόδια με την κάψουλα (το χάπι της ευθανασίας) με το οποίο ήθελε ο Στέλιος να τον ξεκάνει (λέμε τώρα) η Νόρα....
Βασικά μου έκανε εντύπωση το σχέδιο που κατάστρωνε αυτός ο τρελάρας γιατί απο την αρχή κιόλας, το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει την Νόρα σαν όμηρο για να ολοκληρώσει το αρχικό του σχέδιο, η απόδειξη είναι το μαχαίρι που έφτιαξε μόνος του....

Το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ ο Στέλιος χρησιμοποίησε την ευθανασία για να πετύχει τον στόχο του??? scratch
Αφού ήξερε οτι η Νόρα, κυρίως λόγω της δίκης του Νικόλα, θα τον επισκεπτόταν ασταμάτητα... Ήξερε οτι η Νόρα νιώθει τύψεις και με την πρώτη του επιθυμία θα πήγαινε να τον επισκευθεί και με αυτή την ευκαιρία θα μπορούσε να την απαγάγει με τον ίδιο τρόπο... Γιατί έπρεπε να βάλει ΠΑΛΙ την Νόρα σε διλλήματα, γιατί έπρεπε να παίξει για χιλιοστή φορά με την ψυχολογία της??? Γιατί την έβαλε στην διαδικασία να σκέφτεται μέχρι και να κάνει φόνο???? Γιατί τα έκανε όλα αυτά απο την στιγμή που θα μπορούσε να πετύχει τον σκοπό του και ΧΩΡΙΣ να παίξει με την ψυχολογία της?????

Συνειδητοποίησα πως η Νόρα δέχτηκε τεράστια ψυχολογική βία απο τον Στέλιο, μια βία χειρότερη και απο σωματική.... Ο Στέλιος δυστυχώς κατάφερε να την ταπεινώσει σαν άνθρωπο και σαν γυναίκα... Πάντα αυτός ήταν άλλωστε ο στόχος του, να την σκοτώσει μαζί με το παιδί της και κατα μία έννοια τα κατάφερε....
Την έφτασε στα όρια της και παρ'όλα στάθηκε στα πόδια της....

Υ.Γ.--> Η ιστορία με τον Στέλιο είναι περασμένα (όχι ξεχασμένα) αλλά ήθελα να διατυπώσω το πώς το εξέλαβα μιας και είναι η πρώτη φορά που παρακολούθησα αυτά τα επεισόδια....
Υ.Γ.2--> Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό τόπικ lol!

Εζι μου ο Στελαρας -ο Τρελάρας οπως λεει κι ο Λουκάς παντα αυτο έκανε με την Νόρα έπαιζε με την ψυχολογία της και ακόμη και στο τελευταίο χτύπημα παλι φρόντισε να παιξει με την ψυχολογία της οπως ειχε κανει και τοτε με το εργοστάσιο στα επεισόδια που η Νόρα δεν μπορούσε να μιλησει σε κανεναν και στην ουσια πρόδωσε τον Νικολα για να αποδείξει δήθεν στον Στελιο ποσο τον αγαπάει...... έπαιξε με την ψυχολογία κι αυτο ειναι ενα απ τα χειρότερα που τις εχει κανει γιατι κατι τέτοια δεν ξεπερνιούνται εύκολα .....
Οπως ειχε πει κι ο Λουκάς οταν είχε δανειστεί χρήματα για την κηδεια του "Μαζι με τον Στελιο πας να θάψεις και τις ένοχες σου " και κατι άλλο ........που της ειχε πει και στην ουσια αυτο εγινε......... δες λιγο εκεινα τα επεισόδια και θα καταλάβεις .........τι εννοω! (Επεισοδιο 180 και 183)
Wink
Εζι, ο Στελιος ηταν οντως ψυχοπαθης.Και συνηθως αυτοι οι ανθρωποι ειναι και παρα πολυ εξυπνοι.Συμφωνω με τα προηγουμενα κοριτσια οτι ηθελε να εξοντωσει τη Νορα και σωματικα και ψυχικα.Και προσπαθουσε επιμονα μια το ενα και μια το αλλο.Αυτο που πιστευω πως πετυχε ηταν σε ενα βαθμο το δευτερο. Οντως εβλαψε ψυχικα τη Νορα.Αλλα πιστευω οτι με τη βοηθεια του Λουκα το ξεπερασε σε μεγαλο βαθμο.

ifigeneia1
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ασχολίες : ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από ch-bl Τετ Αυγ 11, 2010 12:29 pm

Kαι σωματικά και ψυχικά την έβλαψε,χωρίς να νιώσει τίποτα για εκείνη πέρα από μίσος.Αυτό είχα καταλάβει εγώ.
Και η Νόρα με τη βοήθεια του Λουκά το "ξεπέρασε".Αλλά ουσιαστικά δεν μπορεί να το έχει ξεπεράσει πλήρως και γι'αυτό θέλω να δω να τα συζητάνε ΟΛΑ..
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Τετ Αυγ 11, 2010 12:33 pm

ifigeneia1 έγραψε:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ έγραψε:
Ezantakou έγραψε:Παρακολουθούσα τα επεισόδια με την απαγωγή της Νόρας απο τον Στέλιο, για την ακρίβεια επικεντρώθηκα στα επεισόδια με την κάψουλα (το χάπι της ευθανασίας) με το οποίο ήθελε ο Στέλιος να τον ξεκάνει (λέμε τώρα) η Νόρα....
Βασικά μου έκανε εντύπωση το σχέδιο που κατάστρωνε αυτός ο τρελάρας γιατί απο την αρχή κιόλας, το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει την Νόρα σαν όμηρο για να ολοκληρώσει το αρχικό του σχέδιο, η απόδειξη είναι το μαχαίρι που έφτιαξε μόνος του....

Το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ ο Στέλιος χρησιμοποίησε την ευθανασία για να πετύχει τον στόχο του??? scratch
Αφού ήξερε οτι η Νόρα, κυρίως λόγω της δίκης του Νικόλα, θα τον επισκεπτόταν ασταμάτητα... Ήξερε οτι η Νόρα νιώθει τύψεις και με την πρώτη του επιθυμία θα πήγαινε να τον επισκευθεί και με αυτή την ευκαιρία θα μπορούσε να την απαγάγει με τον ίδιο τρόπο... Γιατί έπρεπε να βάλει ΠΑΛΙ την Νόρα σε διλλήματα, γιατί έπρεπε να παίξει για χιλιοστή φορά με την ψυχολογία της??? Γιατί την έβαλε στην διαδικασία να σκέφτεται μέχρι και να κάνει φόνο???? Γιατί τα έκανε όλα αυτά απο την στιγμή που θα μπορούσε να πετύχει τον σκοπό του και ΧΩΡΙΣ να παίξει με την ψυχολογία της?????

Συνειδητοποίησα πως η Νόρα δέχτηκε τεράστια ψυχολογική βία απο τον Στέλιο, μια βία χειρότερη και απο σωματική.... Ο Στέλιος δυστυχώς κατάφερε να την ταπεινώσει σαν άνθρωπο και σαν γυναίκα... Πάντα αυτός ήταν άλλωστε ο στόχος του, να την σκοτώσει μαζί με το παιδί της και κατα μία έννοια τα κατάφερε....
Την έφτασε στα όρια της και παρ'όλα στάθηκε στα πόδια της....

Υ.Γ.--> Η ιστορία με τον Στέλιο είναι περασμένα (όχι ξεχασμένα) αλλά ήθελα να διατυπώσω το πώς το εξέλαβα μιας και είναι η πρώτη φορά που παρακολούθησα αυτά τα επεισόδια....
Υ.Γ.2--> Ελπίζω να το πόσταρα στο σωστό τόπικ lol!

Εζι μου ο Στελαρας -ο Τρελάρας οπως λεει κι ο Λουκάς παντα αυτο έκανε με την Νόρα έπαιζε με την ψυχολογία της και ακόμη και στο τελευταίο χτύπημα παλι φρόντισε να παιξει με την ψυχολογία της οπως ειχε κανει και τοτε με το εργοστάσιο στα επεισόδια που η Νόρα δεν μπορούσε να μιλησει σε κανεναν και στην ουσια πρόδωσε τον Νικολα για να αποδείξει δήθεν στον Στελιο ποσο τον αγαπάει...... έπαιξε με την ψυχολογία κι αυτο ειναι ενα απ τα χειρότερα που τις εχει κανει γιατι κατι τέτοια δεν ξεπερνιούνται εύκολα .....
Οπως ειχε πει κι ο Λουκάς οταν είχε δανειστεί χρήματα για την κηδεια του "Μαζι με τον Στελιο πας να θάψεις και τις ένοχες σου " και κατι άλλο ........που της ειχε πει και στην ουσια αυτο εγινε......... δες λιγο εκεινα τα επεισόδια και θα καταλάβεις .........τι εννοω! (Επεισοδιο 180 και 183)
Wink
Εζι, ο Στελιος ηταν οντως ψυχοπαθης.Και συνηθως αυτοι οι ανθρωποι ειναι και παρα πολυ εξυπνοι.Συμφωνω με τα προηγουμενα κοριτσια οτι ηθελε να εξοντωσει τη Νορα και σωματικα και ψυχικα.Και προσπαθουσε επιμονα μια το ενα και μια το αλλο.Αυτο που πιστευω πως πετυχε ηταν σε ενα βαθμο το δευτερο. Οντως εβλαψε ψυχικα τη Νορα.Αλλα πιστευω οτι με τη βοηθεια του Λουκα το ξεπερασε σε μεγαλο βαθμο.

Για μενα η Νόρα δεν εχει ξεπεράσει το "ψυχολογικό πόλεμο" που της έκανε απλα τα άφησε πισω της και προσπάθησε να προχωρήσει........ αλλα για να το διαγράψει εντελώς απ την ζωη της ο μονος τρόπος ειναι να μιλήσει μονο τοτε θα ηρέμησε και θα το ξεπεράσει η Νόρα τα κράτησε μεσα της και προχώρησε αν ομως ειχε μιλήσει σίγουρα θα μπορούσε να τα ξεπεράσει και να μείνουν σαν μια κακη ανάμνηση.....!
Εδω φακέλους να δει απ εξω απ την πορτα και τρομάζει ολόκληρη που ειναι ενα απλός φακελος φανταστείτε τι εχει να πει οταν μιλήσει για ολα οσα περασε...... ειναι καποια πράγματα που και να θελεις δεν μπορείς να τα ξεπεράσεις τοσο ευκολα σε καθε σου στιγμή θα ειναι εκει και θα πρεπει κάποια στιγμη να μιλήσεις για ολα οπως και η Νόρα θα ερθει η στιγμή που θα πρεπει να μιλησει για ολα.....μονο τοτε θα τα ξεπεράσει αποψη μου φυσικά!!
:lol: :lol:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από maria_sab Τετ Αυγ 11, 2010 12:50 pm

Παντως παρακολουθωντας τα επεισοδια που ανεβαζει η βαλεντινα..συνειδητοποιω πως η κακομοιρα η Νορα παρασυρμενη απο τα γεγονοτα και απο τα δεινα της παρεας δεν ειχε μια σεβαστη περιοδο για να να ξεπερασει τα οσα τραγικα ομολογουμενως της ειχαν συμβει...περα απο τον Λουκα που ειχε ομως και αυτος να ξεπερασει και το δικο του πονο, οι αλλοι κλαιγοντουσαν για ψυλλου πηδημα...και αυτη να προσπαθει να τους παρηγορησει. Η αληθεια ειναι πως αυτο ισως και να την βοηθησε να μην το σκεφτεται, αλλα και απο την πλευρα της ψυχολογιας να το δουμε...προφανως απλα το σκεπασε μεσα της και συνεχισε...αλλα καποια στιγμη θα πρεπει να το ξεπερασει, αντιμετωπιζοντας το...οποτε και εγω συμφωνω πως θα πρεπει να ανακινηθει ξανα το θεμα, απλα δεν ειμαι αισιοδοξη οτι θα γινει..

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από feggaropetra Τετ Αυγ 11, 2010 4:15 pm

Ο Στέλιος προσπαθούσε να την εξοντώσει με κάθε τρόπο. Και σωματικά και ψυχικά. Και μέχρι ένα βαθμό τα κατάφερε... Θεωρώ πως ο Λουκάς και η παρέα τη βοήθησαν να το ξεπεράσει, αλλά όχι αρκετά. Ο Λουκάς ήταν δίπλα της από την πρώτη στιγμή, κατάλαβε τι έγινε από ένα βλέμμα της μόνο... Η όλη υπόθεση του βιασμού όμως, δόθηκε πολύ πρόχειρα σεναριακά κατά τη γνώμη μου. Ένα τέτοιο γεγονός πολύ δύσκολα ξεπερνιέται εντελώς, και το ξεπέταξαν σε λίγα επεισόδια... Ελπίζω λοιπόν κι εγώ σε μια συζήτηση όπου θα αναφερθεί εκ νέου... Με το σωστό τρόπο και χωρίς να πληγωθεί η Νόρα...

Ο Στέλιος μισούσε τη Νόρα και της το έδειχνε με κάθε τρόπο. Συμφωνώ κι εγώ πως ήταν ξεκάθαρο ότι δεν ένιωσε στιγμή όχι έρωτα για εκείνη, αλλά κανένα θετικό συναίσθημα... Από το πώς πήγαινε η σειρά και από μια παλιότερη συνέντευξη του κ. Κυρίτση, πιστεύω πως αυτή ήταν η αρχική τους σκέψη. Να γίνει κάτι ανάλογο όπως είχε γίνει με Στράτο-Ρεγγίνα. Να την ερωτευτεί πραγματικά και να σταματήσει την εκδίκηση... Και ίσως μετά περιπλέκονταν κι άλλο τα πράγματα με Στέλιο-Μελίτα κλπ... Η χημεία όμως Νόρας-Λουκά, αλλά και ο χαρακτήρας του Στέλιου έτσι όπως μετεξελισσόταν στη συνέχεια, δεν άφησαν περιθώρια για κάτι τέτοιο, οπότε ο Στέλιος "εκτοπίστηκε" σαν ήρωας σιγά-σιγά, πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου...

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Nora&Loukas Σαβ Αυγ 28, 2010 7:35 pm

Η Μελίτα δεν θυμάμαι να συμπαρασταθηκε ποτε στη Νόρα, καποιες φορες που η Νόρα πηγαινε να της μιλησει για τα δικα της προβληματα αμεσως η συζητηση περνουσε στα θεματα της Μελιτας. Εδω αμεσως μετα τον βιασμο και την απαγωγης της η Νορα ετρεχε για τα προβλήματα της Μελιτας.

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από sifantid Σαβ Αυγ 28, 2010 9:59 pm

Kαλώς ήρθες Nora&Loukas στην παρέα μας! ))
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Nora&Loukas Κυρ Αυγ 29, 2010 1:28 am

sifantid έγραψε:Kαλώς ήρθες Nora&Loukas στην παρέα μας! ))

Ευχαριστώ πολύ!!!

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από marakii Παρ Νοε 12, 2010 10:47 am


marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Caroline Δευ Νοε 15, 2010 4:39 pm

Λατρεύω Νόρα... Αγαπώ Δρακουλακη... Έλα εδώ μιλάμε για την νόρα και για αυτήν θα πω.. λοιπών μαρεσει πολύ ο ρόλος της... όταν ζηλεύει είναι θέα... μαρεσουν οι ατάκες της, το ντύσιμο της και γενικά η συμπεριφορά της σαν Νόρα...!!
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από marakii Σαβ Δεκ 04, 2010 1:38 pm

Nόρα Φωκά !!!! η απόλυτη θεά , είναι υπέροχη και γενικώς είναι ο πιο όμορφοσ γυναικαίος χαρακτήρας στην εδεμ Ε3υπνη, δυναμική, καλή φίλη, γλυκιά , τσαμπουκάς , ανε3άρτητη, κουκλάρα και πολλά άλλα ..... ντύνεται υπέροχα , συμπεριφέρεται τέλεια ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΟΡΑ , ΛΑΤΡΕΥΩ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ <3
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα Φωκά - Σελίδα 3 Empty Απ: Νόρα Φωκά

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Σαβ Δεκ 18, 2010 5:04 pm

ΝΑ πω κατι απλο και χαρακτιριστικο..Νορα θεα και λατρυω τα παντα σ'αυτην ειναι τελεια..δεν εχει λαθος και μελλοντικη μανα αχχ
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης