Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

+10
Petrinaki
Kika
vagvard
jim7
StiaL
ELAN
evanna
Clarabelle
aggeliki
Vampirela
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap86%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 86% 
[ 18 ]
Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 3 ]
Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 21
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 28, 2009 2:03 am

Ζω για την στιγμή που η Εύα θα εκδικηθεί.Αυτά που έρχονται θα είναι απολαυστικά θέλω να πιστεύω και εύχομαι ο Μάνος να μην ευτυχήσει σε κανέναν τομέα για το υπόλοιπο της σειράς.Όλο αυτό που προκάλεσε στην Εύα(αυτός κυρίως αλλά και η Μελίτα)δεν νομίζω οτι χωράει ούτε συγχώρεση ούτε τίποτα ώστε στο μέλλον να μας το ξαναγυρίσουν άλλη μια φορά σε Μάνο και Εύα.

Καλώς ήρθες στην παρέα και από μένα.
Στα μυστικά συνήθως οι ήρωες ζούν εναλλάξ τις ίδιες καταστάσεις.
Μέχρι τώρα ο Μάνος όριζε τους κανόνες και η Εύα ακολουθούσε.
Τώρα ήρθε η σειρά της Εύας να κάνει παιχνίδι και η σειρά του Μάνου να υποστεί τις συνέπειες.
Ο τύπος έπαιξε με δύο γυναίκες πολύ άσχημα. Η μιά (η Μελίτα) νομίζω δεν έχει το τσαγανό να τον κοντράρει. Η άλλη (η Εύα) όμως το έχει αποδεδειγμένα.
Νομίζω θα τον κοντράρει μέχρι να τον κάνει να πιάσει πάτο.
Αν μετά απ αυτό ο Μάνος βρει το κουράγιο να κλωτσήσει και να βγει στον αφρό διαφορετικός έχει καλώς ίσως μπορούν κάποια στιγμή να τα βρούν, αλλιώς πάμε για άλλα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από stohos Κυρ Ιουν 28, 2009 2:07 am

Clarabelle έγραψε:
Ζω για την στιγμή που η Εύα θα εκδικηθεί.Αυτά που έρχονται θα είναι απολαυστικά θέλω να πιστεύω και εύχομαι ο Μάνος να μην ευτυχήσει σε κανέναν τομέα για το υπόλοιπο της σειράς.Όλο αυτό που προκάλεσε στην Εύα(αυτός κυρίως αλλά και η Μελίτα)δεν νομίζω οτι χωράει ούτε συγχώρεση ούτε τίποτα ώστε στο μέλλον να μας το ξαναγυρίσουν άλλη μια φορά σε Μάνο και Εύα.

Καλώς ήρθες στην παρέα και από μένα.
Στα μυστικά συνήθως οι ήρωες ζούν εναλλάξ τις ίδιες καταστάσεις.
Μέχρι τώρα ο Μάνος όριζε τους κανόνες και η Εύα ακολουθούσε.
Τώρα ήρθε η σειρά της Εύας να κάνει παιχνίδι και η σειρά του Μάνου να υποστεί τις συνέπειες.
Ο τύπος έπαιξε με δύο γυναίκες πολύ άσχημα. Η μιά (η Μελίτα) νομίζω δεν έχει το τσαγανό να τον κοντράρει. Η άλλη (η Εύα) όμως το έχει αποδεδειγμένα.
Νομίζω θα τον κοντράρει μέχρι να τον κάνει να πιάσει πάτο.
Αν μετά απ αυτό ο Μάνος βρει το κουράγιο να κλωτσήσει και να βγει στον αφρό διαφορετικός έχει καλώς ίσως μπορούν κάποια στιγμή να τα βρούν, αλλιώς πάμε για άλλα.
Σ'ευχαριστώ πολύ,καλώς σας βρήκα Wink

Βασικά είμαι της άποψης πως οι χαρακτήρες ως τώρα προσαρμόζονται ανάλογα με τις καταστάσεις.Δεν αλλάζουν ουσιαστικά και δεν βλέπω οτι ο Μάνος θα καταφέρει να γίνει άλλος άνθρωπος.Είμαι της άποψης πως της έχει προκαλέσει τόσο πόνο και έχει οδηγήσει την ύπαρξη της σε ένα απίστευτα χάλια επίπεδο που όπως και να μας τον παρουσιάσουν δεν της αξίζει.Ίσως είμαι απόλυτος έτσι όπως το παρουσιάζω αλλά αυτή η προδοσία που έγινε χθες ήταν άλλο πράγμα :x

:lol: :lol: :lol: :lol:
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Kika Κυρ Ιουν 28, 2009 2:16 am

Clarabelle έγραψε:
Ζω για την στιγμή που η Εύα θα εκδικηθεί.Αυτά που έρχονται θα είναι απολαυστικά θέλω να πιστεύω και εύχομαι ο Μάνος να μην ευτυχήσει σε κανέναν τομέα για το υπόλοιπο της σειράς.Όλο αυτό που προκάλεσε στην Εύα(αυτός κυρίως αλλά και η Μελίτα)δεν νομίζω οτι χωράει ούτε συγχώρεση ούτε τίποτα ώστε στο μέλλον να μας το ξαναγυρίσουν άλλη μια φορά σε Μάνο και Εύα.

Καλώς ήρθες στην παρέα και από μένα.
Στα μυστικά συνήθως οι ήρωες ζούν εναλλάξ τις ίδιες καταστάσεις.
Μέχρι τώρα ο Μάνος όριζε τους κανόνες και η Εύα ακολουθούσε.
Τώρα ήρθε η σειρά της Εύας να κάνει παιχνίδι και η σειρά του Μάνου να υποστεί τις συνέπειες.
Ο τύπος έπαιξε με δύο γυναίκες πολύ άσχημα. Η μιά (η Μελίτα) νομίζω δεν έχει το τσαγανό να τον κοντράρει. Η άλλη (η Εύα) όμως το έχει αποδεδειγμένα.
Νομίζω θα τον κοντράρει μέχρι να τον κάνει να πιάσει πάτο.
Αν μετά απ αυτό ο Μάνος βρει το κουράγιο να κλωτσήσει και να βγει στον αφρό διαφορετικός έχει καλώς ίσως μπορούν κάποια στιγμή να τα βρούν, αλλιώς πάμε για άλλα.

Παρά τα όσα έχει κάνει ο Μάνος και παρά το ότι είναι απαράδεκτος ο τρόπος
που χειρίζεται τις δύο αυτές γυναίκες-και όχι μόνο-θα ήθελα περισσότερο
να καταλάβει κάποια στιγμή τα λάθη του. Να πληρώσει και να πιάσει πάτο μεν,
να αποκτήσει αυτογνωσία, να καταλάβει και να αλλάξει δε. Δύσκολο, το ξέρω.
Παρακολουθώντας αυτούς τους δύο-Εύα και Μάνο-έχω την αίσθηση ότι θα μπορούσαν
να μην έχουν καλό τέλος.
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 28, 2009 2:19 am


Σίγουρα το χθεσινό δεν καταπίνεται εύκολα.
Νομίζω όμως οτι και μόνο το γεγονός οτι η Εύα θα θελήσει να εκδικηθεί, δείχνει οτι τα συναισθήματα δεν εχουν πεθάνει απλά έχουν αντιστραφεί. Το μίσος είναι η άλλη όψη της αγάπης.
Αν την έβλεπα να αδιαφορεί θα έλεγα ναι τελείωσαν όλα. Δεν θα το κάνει όμως οπότε ακόμη υπάρχουν αισθήματα.
Οι συγκεκριμένοι σεναριογράφοι έχουν έναν έξοχο τρόπο να εξελίσσουν τους ήρωές τους.
Ίσως η Εύα κάποτε συγχωρήσει ίσως πάλι πάρει από κάποιον άλλο όσα ο Μάνος της αρνήθηκε, και τότε ίσως αναθεωρήσει.
Αναλογα με το πως θα ελελιχθούν οι καταστάσεις θα εξελιχθούν και οι ήρωες νομίζω.



Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από stohos Κυρ Ιουν 28, 2009 2:28 am

Πάντως στο θέμα της εκδίκησης σημαντικό ρόλο θα παίξει και η στάση που θα κρατήσει η Μαρίλια.Είναι κι αυτή ένα ισχυρό πρόσωπο το οποίο μπορεί να τσακίσει κυριολεκτικά τον Μάνο με την στάση της όταν τα μάθει όλα αυτά
stohos
stohos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

http://panic69music.6.forumer.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 28, 2009 2:32 am


Aπο τα τρέιλερ δεν μπορώ συνήθως να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα γιατί πρόκειται για σκηνές σκόρπιες χωρίς χρονική σειρά, αλλά έχω μείνει με την εντύπωση οτι η Εύα ετοιμαζόταν παρά τα γεγονότα να πάει στην εκκλησία και άλλαξε γνώμη μετά τη συζήτησή της με τη Μαρίλια.
Περιμένω το επεισόδιο ανυπόμονα γιατί νομίζω οτι και πολλές απορίες θα μου λύσει και θα είναι η εισαγωγή για τον επόμενο κύκλο.






Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Alex Κυρ Ιουν 28, 2009 9:16 am

Clarabelle έγραψε:
Σίγουρα το χθεσινό δεν καταπίνεται εύκολα.
Νομίζω όμως οτι και μόνο το γεγονός οτι η Εύα θα θελήσει να εκδικηθεί, δείχνει οτι τα συναισθήματα δεν εχουν πεθάνει απλά έχουν αντιστραφεί. Το μίσος είναι η άλλη όψη της αγάπης.
Αν την έβλεπα να αδιαφορεί θα έλεγα ναι τελείωσαν όλα. Δεν θα το κάνει όμως οπότε ακόμη υπάρχουν αισθήματα.
Οι συγκεκριμένοι σεναριογράφοι έχουν έναν έξοχο τρόπο να εξελίσσουν τους ήρωές τους.
Ίσως η Εύα κάποτε συγχωρήσει ίσως πάλι πάρει από κάποιον άλλο όσα ο Μάνος της αρνήθηκε, και τότε ίσως αναθεωρήσει.
Αναλογα με το πως θα ελελιχθούν οι καταστάσεις θα εξελιχθούν και οι ήρωες νομίζω.


Clarabelle, θα συμφωνήσω για άλλη μια φορά μαζί σου...πιστεύω ότι η σχέση μεταξύ αυτών των δύο είναι μοιραία...δεν τελειώνουν έτσι εύκολα...και αδιαφορία δεν γίνεται να υπάρξει...θα φτάσουμε στο άλλο άκρο τώρα...μίσος...αλλά όπως είπες...όψεις του ίδιου νομίσματος...επίσης να πω το εξής...όλοι οι ήρωες έχουν καλά και κακά στοιχεία...όλοι....δεν υπάρχει κανείς τέλειος..και μας το αποκαλύπτουν σιγά σιγά αυτό...ακόμα και με την Μελίτα και τη Δάφνη που ίσως κάποιοι τις θεωρούσαν αδικημένες, τώρα πλέον δεν ισχύει αυτό...όλοι έχουν κάνει τα μεγάλα λάθη... κι όλοι αλλάζουν επίσης...απλά η Εύα και ο Μάνος είναι οι δυο βασικοί πρωταγωνιστές κατά τη γνώμη μου...κυρίως ως προς την εξέλιξη του χαρακτήρα τους και την αλλαγή προς το καλύτερο εννοώ...η Εύα προηγείται του Μάνου σε αυτό...ίσως γιατί είναι πιο συναισθηματική...ο Μάνος έχει και το χρήμα και τη φιλοδοξία του ψηλά, πράγμα που τον δυσκολεύουν να αλλάξει το ίδιο...ε τώρα ήρθε η σειρά του...μέχρι να βρει πάλι η μία σκιά τους την άλλη...ουσιαστικά...γιατί τώρα νομίζω ότι η σκιά της Εύας θα είναι δυο βήματα μπροστά...και του Μάνου θα ακολουθεί...:wink2: και ο ρόλος του Στέφανου θα είναι καταλυτικός...γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι δεν σχετίζεται μόνο με την Εύα η επιστροφή του...έχει σχέση κι αυτός με την παρέα...και με το Φώτη..και όλα αυτά θα βγουν στη φόρα στη συνέχεια...κι εκεί ο Μάνος θα παίξει το ρόλο του..στην αποκάλυψη...και θα κάνει κι αυτός τη μεγάλη θυσία και για την Εύα και για την παρέα...έχουμε να δούμε πολλά και ωραία λοιπόν...next year τώρα βέβαια... :lol:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alex στις Κυρ Ιουν 28, 2009 10:35 am, 2 φορές συνολικά
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Alex Κυρ Ιουν 28, 2009 9:18 am

Clarabelle έγραψε:
Aπο τα τρέιλερ δεν μπορώ συνήθως να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα γιατί πρόκειται για σκηνές σκόρπιες χωρίς χρονική σειρά, αλλά έχω μείνει με την εντύπωση οτι η Εύα ετοιμαζόταν παρά τα γεγονότα να πάει στην εκκλησία και άλλαξε γνώμη μετά τη συζήτησή της με τη Μαρίλια.
Περιμένω το επεισόδιο ανυπόμονα γιατί νομίζω οτι και πολλές απορίες θα μου λύσει και θα είναι η εισαγωγή για τον επόμενο κύκλο.


κι εγώ αυτή την αίσθηση είχα...ίδωμεν...θα είναι πολύ συγκινητική η σκηνή τους... Love! ανυπομονώ.... runaround
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 28, 2009 9:30 am



O Στέφανος σίγουρα θα είναι καταλύτης στη σχέση, και σίγουρα έχει τους λόγους του που ήρθε.
Αν δεν είχα δει ποτέ βέρα θα έλεγα και γω οτι έχει κάποια σχέση με το Φώτη, και έχει έρθει να πάρει εκδίκηση.
Αλλά δεν μπορεί να ήρθε στη σειρά για να υποδυθεί για άλλη μια φορά το Στράτο.
Και απ την αλλη η σκηνή στην παραλία με άφησε με άλλη εντύπωση. Είδα κατι έντονο απ την πλευρά του Στέφανου για την Εύα.
Όπως λες όμως απ την επόμενη χρονιά




Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από Kiki Κυρ Ιουν 28, 2009 2:04 pm

Πότε θα πάει 21:00.... Klap : juhu : : jump : Palamakia runaround
Kiki
Kiki


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από evanna Κυρ Ιουν 28, 2009 2:30 pm

Kiki έγραψε:Πότε θα πάει 21:00.... Klap : juhu : : jump : Palamakia runaround
Ελα ντε ποση υπομονη να κανουμε πια?! :bounce: : jump : :bounce: : jump :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο : 198 Ημερομηνία : 26-06-2009

Δημοσίευση από magda Κυρ Ιουν 28, 2009 2:49 pm

Τι λές καλέ.....κουνίσου απο την θέση σου...δεν τον λυπάσε...οικογένιαρχη άνθρωπο....απλά ο Λουκάς απο την άλλη ΦΟΒΑΤΕ οτι η Νόρα είναι επιρεασμένη απο όλο αυτό με τον Στέλιο και δεν αισθάνεται τίποτα πραγματικά γι αυτόν...αλλά....κάνει λαθος.... :twisted:
magda
magda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές...δε φτάνει η σελίδα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης