Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εύα - Μελίτα

+81
giwta20
ntina fan
noraki_love_97
Antigoni!
polykarpos
maria_sab
ειρηνη7
JELSOMINA
despinam
pasxalitsa
sarita
JESSIE
loukasnora
Dorina <3 Πέτρος
mariannitaki
trelh gia nora-louka
anna_loukonoriki4ever!!
k@terinio-loukonoraki
giouli_edem
MaryLoo
feggaropetra
loukitsa
ebelina2007
DESPOINA
$ofi@ loukakos + nora
maeveline
Vasouli
margel
Ελένα
NATALITSA_LOUKITSA
maria*
Koukoutsaki
nora_oscar
Αντιγόνη2
masoul
μαριαλενα82
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
edem4ever
nicole
Doris_
Petrinaki
panda
koalaki
Goofy!
aggeliki
eva thea%
soso
kelly
helenaki_edem
anastasia20
pet
Black rose
melitaki-evaki
Ntinaki1
ΤΖΕΛΑ
manos 4 ever!!
T2eNnh
tinaki18
margaret
iloveeva+manos!!
Melita4ever
evangeliap2808
mimi_loukas+nora
Izabella29
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Pennaki.......!!
marializ25
KonstantinaA
hionati
jim7
Alexia-Sofia
Καρ-Mik
Foulitsa
Vampirela
KatsaroYpotheto
Clarabelle
lina
oriana
anna90
evanna
Ezantakou
85 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 8:18 pm

Kαλά το να λές ανέντιμο το γεγονός πως η Εύα κράτησε το παιδί που εγκυμονεί το βρίσκω εντελώς άκυρο!!!!Αυτό δεν το λές για καμία γυναίκα εκτός και αν οι λόγοι που την οδηγούν είναι να εκμεταλλευτεί την ύπαρξη του παιδιού προς όφελος της!Εγώ προσωπικά δεν συμπαθώ καθόλου την Εύα και ούτε πρόκειται να την συμπαθήσω όμως κάτι τέτοιο δεν μου έχει δείξει!Μπορεί να την κατηγορήσω για πολλά όχι όμως και οτι εκμεταλλεύεται το μωρό που κυοφορεί!!!
Να προσθέσω εδώ πως για μένα σαφώς και κάποια λάθη κατηγοριοποιούνται.Κάποια συγχωρούνται και ξεχνιούνται εύκολα και κάποια άλλα όχι.Θεωρώ μέχρι στιγμής πως η Μελίτα δεν έχει κάνει τραγικά λάθη που θα την στιγματίζουν μια ζωή!Τονίζω πως δεν μου αρέσει καθόλου η τροπή που έχει πάρει ώς ρόλος και προσωπικά δεν την αναγνωρίζω πιά καθώς άλλα περίμενα απο αυτήν και άλλα βλέπω,αλλά ως εκεί.Μέχρι στιγμής τουλάχιστον!Δεν είμαι μεροληπτική και ούτε βλέπω αυτά που με βολεύουν.Απλά να μου επιτρέψετε να πιστεύω πως η Μελίτα δεύτερη Εύα δέν είναι και ούτε συγκρίνεται μαζί της ως προς τα λάθη που έχει κάνει.Και πιστέψτε με,όταν δώ να κάνει τα τέρατα που έκανε η Εύα,τότε πρώτη θα την κατακεραυνώσω!!!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 8:48 pm

δηλαδή,επειδή ο Στέφανος ερωτεύτηκε έπρεπε η Εύα να ριξει το παιδί??? Αυτές οι αποφάσεις δεν έχουν να κάνουν με το έρωτα..Έχουν να κάνουν με το ποσο μια γυναίκα θέλει να φέρει ενα παιδί στον κόσμο και το πως θέλει εκείνη να διαθέσει το σώμα της...Το εξέφρασα λίγο άκοσμα,αλλα η Εύα συγκεκριμένα παρόλο που είναι η ηρωιδα ενος σιριαλ νομίζω πως αντιπροσωπεύει πολλές γυναίκες που παθαίνουν επιλόχεια κατάθλιψη μετά τη γέννα...Αυτές οι γυναίκες σκέφτονται διπλά το θέμα της εκτρωσης,γιατί δεν έχουν την ψυχική ακεραιοτητα να αντέξουν κάτι τέτοιο..θεωρώ πως η Εύα το είδε σαν μια δέυτερη ευκαιρία το να κρατησει ενα παιδί απο εναν ανθρωπο που πιστυει πως την αγαπαει και που την έχει διεκδικησει ουκ ολίγες φορές...Ακόμα και αν ο Στέφανος ηταν με τη Μελίτα,κανονικα σαν ζευγάρι δεν μπορουσε κανεις να πει πως η Ευα θα έπρεπε να ριξει το παιδι που κουβαλαει μεσα της...Ας ηθελε ο Στεφανος να ζήσει τον ερωτα του δεν τον εμποδισε κανενας,παρα μονο ο φόβος του να μην χαλάσει την εικόνα που είχε δέξει μέχρι τώρα...Αυτο μας δέιχνει η πορεία του τουλάχιστον.. Η Εύα την τσαλάκωσε την εικόνα της,δεχτηκε πυρα απο παντου και αυτο την αλλαξε..Τη Μελίτα δεν τη βλεπω να κάνει κατι τέτοιο...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 9:28 pm

Ε καλά μην το ξεφτιλήσουμε κιόλας το θέμα...όχι και οτι αντιπροσωπεύει η Εύα τις γυναίκες που παθαίνουν επιλόχεια κατάθλιψη!Όποια παθαίνει επιλόχεια κατάθλιψη δεν παρατάει το παιδί της!Και εντάξει,ήταν ακόμα παιδί στην ηλικία των 15 ετών αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να το μεγαλώσει με την μητέρα της!Και εμένα η γιαγιά μου έμεινε έγκυος στα 13 της και δεν είχε κανέναν να την στηρίξει!Τι πάει να πεί αυτό?Επίσης την επιλόχεια κατάθλιψη την δέχομαι αλλά για 1,2,άντε 3 χρόνια!Αλλά για 15???Μην τρελαθούμε τελείως!Επίσης η Εύα υπήρξε ερωμένη του Μάνου για 6 ολόκληρα χρόνια,όσο εκείνος ήταν παντρεμένος με την Μελίτα!Ποια ακριβως είναι η σύγκριση όταν η Μελίτα δεν είναι καν ερωμένη του Στέφανου?Γιατί να δεχτει πυρά?Επειδή είναι ερωτευμένη μαζί του ή επειδή του κάνει τηλεφωνήματα?Εντάξει και εγώ δεν συμφωνώ καθόλου με τα τηλεφωνήματα αλλά όχι και να την λιθοβολήσουμε για αυτά!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 18, 2010 9:41 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Ε καλά μην το ξεφτιλήσουμε κιόλας το θέμα...όχι και οτι αντιπροσωπεύει η Εύα τις γυναίκες που παθαίνουν επιλόχεια κατάθλιψη!Όποια παθαίνει επιλόχεια κατάθλιψη δεν παρατάει το παιδί της!Και εντάξει,ήταν ακόμα παιδί στην ηλικία των 15 ετών αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να το μεγαλώσει με την μητέρα της!Και εμένα η γιαγιά μου έμεινε έγκυος στα 13 της και δεν είχε κανέναν να την στηρίξει!Τι πάει να πεί αυτό?Επίσης την επιλόχεια κατάθλιψη την δέχομαι αλλά για 1,2,άντε 3 χρόνια!Αλλά για 15???Μην τρελαθούμε τελείως!Επίσης η Εύα υπήρξε ερωμένη του Μάνου για 6 ολόκληρα χρόνια,όσο εκείνος ήταν παντρεμένος με την Μελίτα!Ποια ακριβως είναι η σύγκριση όταν η Μελίτα δεν είναι καν ερωμένη του Στέφανου?Γιατί να δεχτει πυρά?Επειδή είναι ερωτευμένη μαζί του ή επειδή του κάνει τηλεφωνήματα?Εντάξει και εγώ δεν συμφωνώ καθόλου με τα τηλεφωνήματα αλλά όχι και να την λιθοβολήσουμε για αυτά!


H Mελίτα είναι ερωμένη του Στέφανου. Τη βραδυά του φόνου με τον απόλυτο ήταν. Άλλωστε τα ζητούσε ο οργανισμός της. Τόσα τηλέφωνα και τόσα σ αγαπώ να πάνε τσάμπα; Είναι η δεύτερη φορά που μπαίνει στη μέση σε έναν γάμο της Εύας κι αυτό σημαίνει οτι παθαίνει αλλά δεν μαθαίνει. Την πρώτη φορά τη γλύτωσε φτηνά. Είπαν όλοι ήταν άντρας της τον αγαπούσε έλεγε αντίο. Αυτή τη φορά περιμένω να δεχτεί τα πυρά όλων. Αν θέλουμε να μιλάμε για ανάποδο καθρέπτη πρέπει και αυτή κάποια στιγμή να πληρώσει. Δεν μπορεί πάντα η άλλη και η χλωμή πριγκήπισα στο απυρόβλητο.
Όσο για την Εύα όταν έπαθε την κατάθλιψη και νοσηλεύτηκε ήταν 16 ετών παιδί. Και ένα ίδρυμα δεν είναι ο καλύτερος τόπος να περάσει μια κοπέλα την εφηβεία της. Και θα πω άλλη μια φορά οτι το μεγάλο έγκλημα με την Εύα το έκανε η Αγγέλα. Όταν ένα δεκαπεντάχρονο η μάνα του το κρύβει απ τον κόσμο για να μη φανεί οτι είναι έγκυος και στη συνέχεια πάθει ότι έπαθε η Εύα και το αφήσουν σε έναν ξένο τόπο χωρίς στήριγμα τα επακόλουθα είναι αναμενόμενα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 9:41 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Ε καλά μην το ξεφτιλήσουμε κιόλας το θέμα...όχι και οτι αντιπροσωπεύει η Εύα τις γυναίκες που παθαίνουν επιλόχεια κατάθλιψη!Όποια παθαίνει επιλόχεια κατάθλιψη δεν παρατάει το παιδί της!Και εντάξει,ήταν ακόμα παιδί στην ηλικία των 15 ετών αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να το μεγαλώσει με την μητέρα της!Και εμένα η γιαγιά μου έμεινε έγκυος στα 13 της και δεν είχε κανέναν να την στηρίξει!Τι πάει να πεί αυτό?Επίσης την επιλόχεια κατάθλιψη την δέχομαι αλλά για 1,2,άντε 3 χρόνια!Αλλά για 15???Μην τρελαθούμε τελείως!Επίσης η Εύα υπήρξε ερωμένη του Μάνου για 6 ολόκληρα χρόνια,όσο εκείνος ήταν παντρεμένος με την Μελίτα!Ποια ακριβως είναι η σύγκριση όταν η Μελίτα δεν είναι καν ερωμένη του Στέφανου?Γιατί να δεχτει πυρά?Επειδή είναι ερωτευμένη μαζί του ή επειδή του κάνει τηλεφωνήματα?Εντάξει και εγώ δεν συμφωνώ καθόλου με τα τηλεφωνήματα αλλά όχι και να την λιθοβολήσουμε για αυτά!

Μίλισα για την επιιλόχεια κτάθλιψη σαν γεγονός...Ανεξάρτητα με το πόσο κρατάει στον καθέναν κάτι που συμβαίνει πολύ συχνα στις γυναίκες...Αυτό αντιπροσωπευει η Εύα.Το πως το χειρίστηκε έκεινη είναι ενα θέμα που έχει αναλυθεί πολλες φορές και εγω προσωπικά το θεωρώ λάθος...Το οτι δεν ασχολήθηκε..Να ξεκαθαρίσω οτι περσι και εγω την Εύα την έκρινα πολύ σκληρά,το οτι την υποστηρίζω σε κάποια πράγματα οφείλεται σε αλλαγές που έχω δει σε αυτο το χαρακτηρα..Επίσης θεωρώ λάθος το οτι μπήκε ανάμεσα στη Μελίτα και το Μάνο,βέβαια δεν φταίει μόνο αυτή...Όπως δεν φταιει μονο η Μελίτα τωρα αλλα φταιει και ο Στέφανος,άπλα τουλάχιστον αυτός δεν της δίνει ελπίδες οτι θα χωρίσει,ενω η Μελίτα συνομωτεί με τη μανουλα πως θα φέρει πάλι το Στέφανο κοντά της...Επίσης η Μελίτα κάνει δευτερη φορα το ιδιο λάθος... Εγω την πρώτη είπα μπράβο της,αγάπησε και ήθελε κάτι τελευταίο απο τον άντρα που μοιράστηε τη ζωη της για 6 χρόνοα...Κατανοητό ως εδώ..Άλλα μέσα σε διαστημα 6-7 μηνών το να δείχνουν την ίδια γυναίκα να κάθεται στον ίδιο καναπέ και να κλαίει τη μοίρα της,και να παρακάλαει για αγκαλιτσες και φιλάκια πάλι παραμονές του γάμου της Εύας, με άλλον άντρα το θεωρώ γελοιο...Και σε μια ηρωιδα που περσι στάθηκε κυρία στα γεγονότα δεν το άξιζε αυτο...Εγω πλεόν έτσι τη βλεπω τη Μέλιτα..και εκεί την ξεχωρίζω απο την Εύα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 9:50 pm

hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη βρε hionati αλλα σε τι την παρέσυρε ο Στέφανος την Εύα? Η Εύα του έδωσε πάσα ευκαιρία να της πει την αλήθεια, απο εκεί και πέρα λοιπόν υπάρχει δόλος! Ότι κάνει πλέον τόσο ο Στέφανος όσο και η Μελίτα δεν είναι ατύχημα της στιγμής!

Στιγμή αδυναμίας που σφουγγάριζε η Μελίτα πατώματα?
Στιγμή αδυναμίας που φιλιότανε στα εξοχικά?
Στιγμή αδυναμίας που ζήταγε φιλιά πριν το γάμο απο τον Στέφανο?
Στιγμή αδυναμίας που μετά τον γάμο καιροφυλακτεί και παρακαλάει για αγκαλίτσες?
Στιγμή αδυναμίας που τη βραδιά του φόνου αν πιστεψουμε τα δημοσιεύματα έβγαζαν τα μάτια τους?

Πόλλες στιγμές αδυναμίας όμως και εδω δεν βλέπω τίποτε που να "ετυχε" απλώς. Ξέρουν πολύ καλά οτι ότι κάνουν το κάνουν πίσω απο την πλάτη της γυναίκας που βοήθησαν εξίσου και οι δύο να διαλυθεί ο γάμος της το καλοκαίρι! Αυτό τους κάνει χειρότερους απο τα original λαμογια mais bien sure!!!

Συμφωνώ ότι ο φόνος εκ προθέσεως με το ατύχημα διαφέρουν όμως στην περίπτωση της Μελίτας πήρε το άιμα της πίσω σφουγγαρίζοντας τα πατώματα με τον Μάνο και τώρα που είναι η Εύα παντρεμένη με τον Στέφανο συνεχίζει να τον τσιγκλάει και να κάνει τα ίδια πράγματα γνωρίζοντας πάρα πολύ καλά ότι ο Στέφανος ουδεμνία πρόθεση έχει να χωρίσει, άρα τι γίνεται? Γίνεται το τρίτο πρόσωπο! Και μάλιστα χωρίς ο Στέφανος να της έχει δώσει ελπίδες για τίποτα παραπάνω. Είναι λοιπόν τρεις χειρότερη απο την Εύα!

απλα διαφωνω...δεν συνεχιζει να τον τσιγκλαει η μελιτα...προσπαθει να κρατηθει πισω...και ο στεφανος δεν της το ξεκοβει...της λεει οτι δεν την αγαπα.οτι τελειωσε για εκεινον,οτι θελει την ευα,οτι ειναι ευτυχισμενος?????...πως ακριβως της δειχνει οτι εχουν τελειωσει?????...με το να της λεει ποσο την αγαπαει,οτι υποφερει και αυτος,οτι πρεπει να προσπαθησουν να τελειωσουν???ολα αυτα δηλαδη της τα λεει επειδη της το ξεκοβει????...δηλαδη αν δεν ηθελε να της το ξεκοψει τι θα της ελεγε ελα να μεινουμε μαζι εγω ,εσυ και η ευα ???
οσο για τις στιγμες αδυναμιες,ποσες μετρησες ακριβως???βαλε και αλλες 100 ακομη για ναδεις ποσες χρειαζονται πριν την απεξαρτηση...
σημασια εχει οπως προειπα ο δολος...η μελιτα ουδεποτε καθοδηγουνταν απο δολο...ακομη και τη ρεβανς που πηρε απο την ευα οταν κοιμηθηκε με το μανο δεν το εκανε με το δολο να της το αποκαλυψει...και τωρα με το στεφανο και οι δυο ειχαν καλη προθεση...σε αντιθεση οπως προειπα με την ευα και το μανο...
και αυτα για την καλη προθεση τα λεω οχι για να δικαιολογησω το στεφανο και την μελιτα καθως αν και φαν βλεπω οτι στην προκειμενη περιπτωση η ευα εχει το δικιο,αν και η ευα δεν ειναι τελειως καθαρη συναισθηματικα και τριγυριζει το μανο,αλλα τα γραφω για να αναλυσω γιατι δεν θεωρω τον στεφανο και τη μελιτα ανηθικους φετος ενω θεωρουσα την ευα και το μανο ανηθικους περυσι...

Ένα ένα!

Λες ότι η Μελίτα προσπαθεί να ξεκόψει αλλα δεν την αφήνει ο Στέφανος? Άρα η Εύα που ήταν τρελή και παλαβή για χρόνια με το Μάνο δικαιλογείται σε αυτά που έκανε επειδή δεν την άφηνε ο Μάνος να ξεκόβει? Ή η μία ήταν κολλημένη και η άλλη ερωτευμένη? Γιατί εγω είδα μια Εύα να χαλάει το γάμο της Μελίτας για να διεκδικήσει έναν άντρα που επι 15 χρόνια τον αγαπούσε και που επί 5 χρόνια της έλεγε ότι θα χωρίσει και μια Μελίτα που πήρε το αίμα της πίσω χαλώντας με τη σειρά της το γάμο της Εύας.

Και τώρα βλέπω ΠΑΛΙ μια Μελίτα που δηλώνωντας ΠΑΛΙ ερωτευμένη ΠΑΛΙ χαλάει το γάμο της ίδιας γυναίκας και σε όλο αυτό εγω βλέπω δόλο!

Επιπλέον, θέλεις να πεις ότι η κίνηση της Μελίτα να πάει με το Μάνο παραμονή του γάμου του για να πάρει τη ρεβάνς δεν έιχε δόλο? Το "να πάρει τη ρεβάνς" τι είναι???

Επιπλέον η Εύα δεν ήξερε τη Μελίτα και ούτε είχε πρόβλημα μαζί της, δεν ήταν το πρόβλημά της η Μελίτα αλλά ο Μάνος που της έλεγε ότι θα χωρίσει και δεν το έκανε ποτε. Σε αντίθεση με τη Μελίτα που το πρόβλημά της είναι η Εύα και οχι ο άχρηστος που μια τη θέλει μια τη διώχνει.

Και δεν νομίζω ότι το γεγονός ότι η Μελίτα εν γνώση του ότι ο Στέφανος έιναι παντρεμένος και περιμένει παιδί πάει μαζί του δικαιολογείται με τον οποιονδήποτε τρόπο. Ούτε και η πράξη από πλευράς Στέφανου! Εϊναι και οι δύο ανήθικοι! Δεν γίνεται η Εύα και ο Μάνος να ήταν και οι απομιμήσεις όχι, στην τελική ή τους παρέσυρε όλους το πάθος ή όχι, δεν γίνεται να έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 9:54 pm

Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Μαρ 18, 2010 9:58 pm

Η Εύα ήταν 16 χρονών παιδί όταν γέννησε και ήταν μόνη χωρίς να έχει ούτε οικονομική ούτε συναισθηματική βοήθεια απο κανέναν.. Έκανε πολλά λάθη, αυτό δε το αρνείται ούτε ο ίδιος ο χαρακτήρας (η Εύα) αλλά έπαθε και έμαθε απο τα λάθη της και τώρα μαγκιά της που άλλαξε και προχωράει τη ζωή της ένα βήμα παρα πέρα..
Η Μελίτα ήταν ώρημη και μέσα σε έναν ευτυχισμένο γάμο όταν γέννησε τη Νεφέλη, είχε επίσης δίπλα της τον άνδρα της και τους γονείς της που της πρόσφεραν οικονομική και συναισθηματική βοήθεια..
Συμφωνώ οτι δεν έχει κάνει τα λάθη που έκανε στο παρελθόν η Εύα αλλά η Μελίτα δε φαίνεται να μαθαίνει απο τα λάθη της και επαναλαμβάνει τα ίδια λάθη.. Χάλασε τον γάμο της Εύας με τον Μάνο, οκ, αλλά ετοιμάζεται να κάνει το ίδιο και τώρα.. Αλλά βέβαια σ'αυτό φταίει και ο Στέφανος, δε μπορώ να πώ..
Απλώς αυτές οι δύο γυναίκες είναι τόσο διαφορετικές και ταυτόχρονα τόσο ίδιες στις επιλογές τους..
Δε μπορώ λοιπόν να ακούω οτι η Εύα είναι χειρότερη (τουλάχιστον τώρα) απο τη Μελίτα.. Μην ξεχνάμε οτι η ζωή φέρθηκε χειρότερα στην Εύα απ'ότι στη Μελίτα που τα είχε έτοιμα όλα..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Μαρ 18, 2010 10:01 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!


Κάνει ακριβώς τα τέρατα της Εύας και μάλιστα χωρίς να δείχνει την παραμικρή μεταμέλεια και χωρίς να έχει το δικαιολογητικό της άσχημης ανατροφής. Διάβασα οτι ο Μάνος τους είδε την ώρα του φόνου και θα τους εκβιάσει. Απ όσο ξέρω δεν μπορείς να εκβιασεις κάποιον που δεν έχει κάνει τίποτα, και ο Μάνος μίλησε για σκληρό ροκ. Ακόμη όμως κι αν έπιναν καφέ και έκαιγαν ένα ακόμη κερί το γεγονός και μόνο οτι ήταν νύχτα μαζί της εμένα σαν σχέση μου κάνει.
Εγώ επειδή είμαι παντρεμένη να σου πω οτι αν έβλεπα τον άντρα μου να έχει τηλεφωνάκια και στη συνέχεια να αρχίζει τα σούρτα φέρτα στην πρώην του θα έλεγα με απατάει και θα έπρατα αναλόγως
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 10:02 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!

Αν δεν έκαναν έρωτα και απλά φιλιόντουσαν αλλάζει κάτι? Γιατί για μένα και αυτό κέρατο είναι!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Μαρ 18, 2010 10:04 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Alexia-Sofia έγραψε:Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!

Αν δεν έκαναν έρωτα και απλά φιλιόντουσαν αλλάζει κάτι? Γιατί για μένα και αυτό κέρατο είναι!!

Αν εγώ πάντως πιάσω το αγόρι μου είτε να φιλιέται είτε να κάνει κατι παραπάνω, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΖΑ!!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 10:08 pm

Απο τη στιγμή που και οι δύο είπανε τελείωσε έπρεπε να κόψουνε και τηλέφωνα και συναντήσεις και κεριά και τα πάντα....Αλλιώς να το λέγανε σε όλους και να δέχονταν τις συνέπειες...και ίσως τότε να μην ήταν τόσο τραγικές αλλα τωρα που παντρευτηκε ο Στέφανος την Ευα τα πράγματα θα ναι πολυ χειρότερα και για τους δυο...Η Μελίτα τα έχει επαναλάβει αυτα τα λάθη...τι μπλέκεται πάλι???
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Μαρ 18, 2010 10:09 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!

Δηλαδή αν τελικά τα δημοσιεύματα επαληθευτούν τι θα πείς για την Μελίτα; Θα είναι τότε μια κακή απομίμηση της Εύας του Α' κύκλου ή όχι; Ή πάλι θα πιπιλίζουμε την καραμέλα της ερωτευμένης γυναίκα που δεν ξέρει τι κάνει λόγω έρωτα και δεν φταίει αυτή αλλά ο Στέφανος που δεν την αφήνει να αγιάσει;

Νάσαι σίγουρη ότι ο Μάνος είδε αρκετά για να τους κρατάει καλά.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 10:12 pm

Δεν διαχώρισα το φιλί απο τον έρωτα!Και να φιληθούν λάθος της μεγάλο θα είναι!Επαιδή είμαι φαν της Μελίτας δεν πάει να πει οτι βλέπω ό,τι θέλω!Ε,καλά εγώ περιμένω να δώ πρώτα και μετά να κρίνω!Δεν προτρέχω...Επίσης δεν πιστεύω πως το οικογενειακό υπόβαθρο σου δίνει ελαφρυντικά!Δηλαδή αν γινόταν δολοφόνος θα την έσωζε το οικογενειακό της υπόβαθρο?Εγώ ξέρω ανάλογες περιπτώσεις και σε πληροφορώ πως τα συγκεκριμένα παιδιά που μεγάλωσαν σε τέτοιες οικογένειες,βγήκαν διαμάντια!!Τώρα εσύ λές πως η Μελίτα κάνει τέρατα...Ε,τι να πώ?Γνωμη σου και γνώμη μου.

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη βρε hionati αλλα σε τι την παρέσυρε ο Στέφανος την Εύα? Η Εύα του έδωσε πάσα ευκαιρία να της πει την αλήθεια, απο εκεί και πέρα λοιπόν υπάρχει δόλος! Ότι κάνει πλέον τόσο ο Στέφανος όσο και η Μελίτα δεν είναι ατύχημα της στιγμής!

Στιγμή αδυναμίας που σφουγγάριζε η Μελίτα πατώματα?
Στιγμή αδυναμίας που φιλιότανε στα εξοχικά?
Στιγμή αδυναμίας που ζήταγε φιλιά πριν το γάμο απο τον Στέφανο?
Στιγμή αδυναμίας που μετά τον γάμο καιροφυλακτεί και παρακαλάει για αγκαλίτσες?
Στιγμή αδυναμίας που τη βραδιά του φόνου αν πιστεψουμε τα δημοσιεύματα έβγαζαν τα μάτια τους?

Πόλλες στιγμές αδυναμίας όμως και εδω δεν βλέπω τίποτε που να "ετυχε" απλώς. Ξέρουν πολύ καλά οτι ότι κάνουν το κάνουν πίσω απο την πλάτη της γυναίκας που βοήθησαν εξίσου και οι δύο να διαλυθεί ο γάμος της το καλοκαίρι! Αυτό τους κάνει χειρότερους απο τα original λαμογια mais bien sure!!!

Συμφωνώ ότι ο φόνος εκ προθέσεως με το ατύχημα διαφέρουν όμως στην περίπτωση της Μελίτας πήρε το άιμα της πίσω σφουγγαρίζοντας τα πατώματα με τον Μάνο και τώρα που είναι η Εύα παντρεμένη με τον Στέφανο συνεχίζει να τον τσιγκλάει και να κάνει τα ίδια πράγματα γνωρίζοντας πάρα πολύ καλά ότι ο Στέφανος ουδεμνία πρόθεση έχει να χωρίσει, άρα τι γίνεται? Γίνεται το τρίτο πρόσωπο! Και μάλιστα χωρίς ο Στέφανος να της έχει δώσει ελπίδες για τίποτα παραπάνω. Είναι λοιπόν τρεις χειρότερη απο την Εύα!

απλα διαφωνω...δεν συνεχιζει να τον τσιγκλαει η μελιτα...προσπαθει να κρατηθει πισω...και ο στεφανος δεν της το ξεκοβει...της λεει οτι δεν την αγαπα.οτι τελειωσε για εκεινον,οτι θελει την ευα,οτι ειναι ευτυχισμενος?????...πως ακριβως της δειχνει οτι εχουν τελειωσει?????...με το να της λεει ποσο την αγαπαει,οτι υποφερει και αυτος,οτι πρεπει να προσπαθησουν να τελειωσουν???ολα αυτα δηλαδη της τα λεει επειδη της το ξεκοβει????...δηλαδη αν δεν ηθελε να της το ξεκοψει τι θα της ελεγε ελα να μεινουμε μαζι εγω ,εσυ και η ευα ???
οσο για τις στιγμες αδυναμιες,ποσες μετρησες ακριβως???βαλε και αλλες 100 ακομη για ναδεις ποσες χρειαζονται πριν την απεξαρτηση...
σημασια εχει οπως προειπα ο δολος...η μελιτα ουδεποτε καθοδηγουνταν απο δολο...ακομη και τη ρεβανς που πηρε απο την ευα οταν κοιμηθηκε με το μανο δεν το εκανε με το δολο να της το αποκαλυψει...και τωρα με το στεφανο και οι δυο ειχαν καλη προθεση...σε αντιθεση οπως προειπα με την ευα και το μανο...
και αυτα για την καλη προθεση τα λεω οχι για να δικαιολογησω το στεφανο και την μελιτα καθως αν και φαν βλεπω οτι στην προκειμενη περιπτωση η ευα εχει το δικιο,αν και η ευα δεν ειναι τελειως καθαρη συναισθηματικα και τριγυριζει το μανο,αλλα τα γραφω για να αναλυσω γιατι δεν θεωρω τον στεφανο και τη μελιτα ανηθικους φετος ενω θεωρουσα την ευα και το μανο ανηθικους περυσι...

Ένα ένα!

Λες ότι η Μελίτα προσπαθεί να ξεκόψει αλλα δεν την αφήνει ο Στέφανος? Άρα η Εύα που ήταν τρελή και παλαβή για χρόνια με το Μάνο δικαιλογείται σε αυτά που έκανε επειδή δεν την άφηνε ο Μάνος να ξεκόβει? Ή η μία ήταν κολλημένη και η άλλη ερωτευμένη? Γιατί εγω είδα μια Εύα να χαλάει το γάμο της Μελίτας για να διεκδικήσει έναν άντρα που επι 15 χρόνια τον αγαπούσε και που επί 5 χρόνια της έλεγε ότι θα χωρίσει και μια Μελίτα που πήρε το αίμα της πίσω χαλώντας με τη σειρά της το γάμο της Εύας.

Και τώρα βλέπω ΠΑΛΙ μια Μελίτα που δηλώνωντας ΠΑΛΙ ερωτευμένη ΠΑΛΙ χαλάει το γάμο της ίδιας γυναίκας και σε όλο αυτό εγω βλέπω δόλο!

Επιπλέον, θέλεις να πεις ότι η κίνηση της Μελίτα να πάει με το Μάνο παραμονή του γάμου του για να πάρει τη ρεβάνς δεν έιχε δόλο? Το "να πάρει τη ρεβάνς" τι είναι???

Επιπλέον η Εύα δεν ήξερε τη Μελίτα και ούτε είχε πρόβλημα μαζί της, δεν ήταν το πρόβλημά της η Μελίτα αλλά ο Μάνος που της έλεγε ότι θα χωρίσει και δεν το έκανε ποτε. Σε αντίθεση με τη Μελίτα που το πρόβλημά της είναι η Εύα και οχι ο άχρηστος που μια τη θέλει μια τη διώχνει.

Και δεν νομίζω ότι το γεγονός ότι η Μελίτα εν γνώση του ότι ο Στέφανος έιναι παντρεμένος και περιμένει παιδί πάει μαζί του δικαιολογείται με τον οποιονδήποτε τρόπο. Ούτε και η πράξη από πλευράς Στέφανου! Εϊναι και οι δύο ανήθικοι! Δεν γίνεται η Εύα και ο Μάνος να ήταν και οι απομιμήσεις όχι, στην τελική ή τους παρέσυρε όλους το πάθος ή όχι, δεν γίνεται να έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά!


το οτι διαφωνουμε ειναι εμφανες...πιστευω οτι γενικευεις και συγκρινεις ανομοιες σχεσεις και καταστασεις....πιο συγκεκριμενα...
ο στεφανος δεν αφηνει να ξεκοψει τη μελιτα γιατι παρολο που της λεει να τελειωνουν της δηλωνει σε ολους τους τονους οτι εκεινη θελει και οτι δεν μπορει να ξεχασει ποσο την αγαπα...και το δειχνει και με τη σταση του...και το δηλωνει και η ιδια η ευα μιλωντας για παραθυρα και περιεργη συμπεριφορα στεφανου...και βεβαια ο στεφανος ποτε δε ζητησε απο τη μελιτα να γινει η ερωμενη του ή να τον περιμενει...αυτο και μονο δειχνει ποσο ακριβως την υπολογιζει και την αγαπα...απλα δεν μπορει να κρατηθει μακρια...και βεβαια με την ευα δεν τον βλεπουμε μεσα στον ερωτα και την τρελα...
σε αντιθεση με το μανο που την στιγμη που δεν αντεχε χωρις την ευα το ιδιο παθιασμενα ηθελε και τη μελιτα...ο μανος που εβαλε δυο γυναικες σε ενα τριγωνο απολυτα εν γνωση του επειδη δεν ηθελε να διαλεξει...και βεβαια δεν παντρευτηκε τη μελιτα απο υποχρεωση οπως ο στεφανος αλλα απο συμφερον και ερωτα μαζι...δηλαδη η ευα ειχε δικαιολογια οτι δεν την αφηνε ο μανος ησυχη,οτι την αγαπουσε αλλα παραλληλα βρε εκανε και ενα γαμο ετσι για να γεμισει το χρομο του...
οι συνθηκες που οι δυο αντρες κανανε οτι κανανε ηταν διαφορετικες...ο στεφανος παντρευτηκε απο υποχρεωση ενω ηταν ξεκαθαρο οτι ειναι ερωτευμενος με τη μελιτα ενω ο μανος εδειχνε να ειναι ερωτευμενος και με τις δυο...
οσο για το αν η ευα ειχε προβλημα με τη μελιτα εχεις αδικο...η ιδια η ευα ειχε πει στη μελιτα οτι τη μισησε πριν ακομη τη γνωρισει...με τη μελιτα τα εβαζε περυσι που της ειχε παρει το μανο και οχι με το μανο που της φεροταν σαν να ηταν κουρελι...
αν η μελιτα τα ειχε ολα απο δολο τοτε και την ευα θα ειχε ειδοποιησει η ιδια τοτε να την πιασει με το μανο και θα ειχε κανονισει η ευα να μαθει για τον στεφανο και εκεινη...απλα νομιζω οτι αυτες οι γυναικες ειναι ατυχες γιατι εχουν το ιδιο γουστο στους αντρες gelio
και τελος η μελιτα ερωτευτηκε το στεφανο...το να ηταν η ευα ή οχι μαζι του δεν νομιζω να επαιξε κανενα ρολο...αν η ευα δεν ηταν εγκυος τοτε ο στεφανος και η μελιτα θα ηταν μαζι...
εγω δε βρισκω δολο σε αυτα που κανει η μελιτα και συγνωμη κιολας μου φαινεται λιγο υπερβολικο...δηλάδη τι???εχει βαλει σκοπο ζωης να καταστρεψει τη ζωη της για να μην ευτυχησει η ευα...δεν στεκει...ειναι υπερβολικο...και να ηθελε να το κανει θα διεκδικουσε το μανο αφου οτι και να λεει η ευα το μανο θελει,τον στεφανακο τον εχει τελειως γραμμενο...οποτε...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από jim7 Πεμ Μαρ 18, 2010 10:18 pm

hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη βρε hionati αλλα σε τι την παρέσυρε ο Στέφανος την Εύα? Η Εύα του έδωσε πάσα ευκαιρία να της πει την αλήθεια, απο εκεί και πέρα λοιπόν υπάρχει δόλος! Ότι κάνει πλέον τόσο ο Στέφανος όσο και η Μελίτα δεν είναι ατύχημα της στιγμής!

Στιγμή αδυναμίας που σφουγγάριζε η Μελίτα πατώματα?
Στιγμή αδυναμίας που φιλιότανε στα εξοχικά?
Στιγμή αδυναμίας που ζήταγε φιλιά πριν το γάμο απο τον Στέφανο?
Στιγμή αδυναμίας που μετά τον γάμο καιροφυλακτεί και παρακαλάει για αγκαλίτσες?
Στιγμή αδυναμίας που τη βραδιά του φόνου αν πιστεψουμε τα δημοσιεύματα έβγαζαν τα μάτια τους?

Πόλλες στιγμές αδυναμίας όμως και εδω δεν βλέπω τίποτε που να "ετυχε" απλώς. Ξέρουν πολύ καλά οτι ότι κάνουν το κάνουν πίσω απο την πλάτη της γυναίκας που βοήθησαν εξίσου και οι δύο να διαλυθεί ο γάμος της το καλοκαίρι! Αυτό τους κάνει χειρότερους απο τα original λαμογια mais bien sure!!!

Συμφωνώ ότι ο φόνος εκ προθέσεως με το ατύχημα διαφέρουν όμως στην περίπτωση της Μελίτας πήρε το άιμα της πίσω σφουγγαρίζοντας τα πατώματα με τον Μάνο και τώρα που είναι η Εύα παντρεμένη με τον Στέφανο συνεχίζει να τον τσιγκλάει και να κάνει τα ίδια πράγματα γνωρίζοντας πάρα πολύ καλά ότι ο Στέφανος ουδεμνία πρόθεση έχει να χωρίσει, άρα τι γίνεται? Γίνεται το τρίτο πρόσωπο! Και μάλιστα χωρίς ο Στέφανος να της έχει δώσει ελπίδες για τίποτα παραπάνω. Είναι λοιπόν τρεις χειρότερη απο την Εύα!

απλα διαφωνω...δεν συνεχιζει να τον τσιγκλαει η μελιτα...προσπαθει να κρατηθει πισω...και ο στεφανος δεν της το ξεκοβει...της λεει οτι δεν την αγαπα.οτι τελειωσε για εκεινον,οτι θελει την ευα,οτι ειναι ευτυχισμενος?????...πως ακριβως της δειχνει οτι εχουν τελειωσει?????...με το να της λεει ποσο την αγαπαει,οτι υποφερει και αυτος,οτι πρεπει να προσπαθησουν να τελειωσουν???ολα αυτα δηλαδη της τα λεει επειδη της το ξεκοβει????...δηλαδη αν δεν ηθελε να της το ξεκοψει τι θα της ελεγε ελα να μεινουμε μαζι εγω ,εσυ και η ευα ???
οσο για τις στιγμες αδυναμιες,ποσες μετρησες ακριβως???βαλε και αλλες 100 ακομη για ναδεις ποσες χρειαζονται πριν την απεξαρτηση...
σημασια εχει οπως προειπα ο δολος...η μελιτα ουδεποτε καθοδηγουνταν απο δολο...ακομη και τη ρεβανς που πηρε απο την ευα οταν κοιμηθηκε με το μανο δεν το εκανε με το δολο να της το αποκαλυψει...και τωρα με το στεφανο και οι δυο ειχαν καλη προθεση...σε αντιθεση οπως προειπα με την ευα και το μανο...
και αυτα για την καλη προθεση τα λεω οχι για να δικαιολογησω το στεφανο και την μελιτα καθως αν και φαν βλεπω οτι στην προκειμενη περιπτωση η ευα εχει το δικιο,αν και η ευα δεν ειναι τελειως καθαρη συναισθηματικα και τριγυριζει το μανο,αλλα τα γραφω για να αναλυσω γιατι δεν θεωρω τον στεφανο και τη μελιτα ανηθικους φετος ενω θεωρουσα την ευα και το μανο ανηθικους περυσι...

Ένα ένα!

Λες ότι η Μελίτα προσπαθεί να ξεκόψει αλλα δεν την αφήνει ο Στέφανος? Άρα η Εύα που ήταν τρελή και παλαβή για χρόνια με το Μάνο δικαιλογείται σε αυτά που έκανε επειδή δεν την άφηνε ο Μάνος να ξεκόβει? Ή η μία ήταν κολλημένη και η άλλη ερωτευμένη? Γιατί εγω είδα μια Εύα να χαλάει το γάμο της Μελίτας για να διεκδικήσει έναν άντρα που επι 15 χρόνια τον αγαπούσε και που επί 5 χρόνια της έλεγε ότι θα χωρίσει και μια Μελίτα που πήρε το αίμα της πίσω χαλώντας με τη σειρά της το γάμο της Εύας.

Και τώρα βλέπω ΠΑΛΙ μια Μελίτα που δηλώνωντας ΠΑΛΙ ερωτευμένη ΠΑΛΙ χαλάει το γάμο της ίδιας γυναίκας και σε όλο αυτό εγω βλέπω δόλο!

Επιπλέον, θέλεις να πεις ότι η κίνηση της Μελίτα να πάει με το Μάνο παραμονή του γάμου του για να πάρει τη ρεβάνς δεν έιχε δόλο? Το "να πάρει τη ρεβάνς" τι είναι???

Επιπλέον η Εύα δεν ήξερε τη Μελίτα και ούτε είχε πρόβλημα μαζί της, δεν ήταν το πρόβλημά της η Μελίτα αλλά ο Μάνος που της έλεγε ότι θα χωρίσει και δεν το έκανε ποτε. Σε αντίθεση με τη Μελίτα που το πρόβλημά της είναι η Εύα και οχι ο άχρηστος που μια τη θέλει μια τη διώχνει.

Και δεν νομίζω ότι το γεγονός ότι η Μελίτα εν γνώση του ότι ο Στέφανος έιναι παντρεμένος και περιμένει παιδί πάει μαζί του δικαιολογείται με τον οποιονδήποτε τρόπο. Ούτε και η πράξη από πλευράς Στέφανου! Εϊναι και οι δύο ανήθικοι! Δεν γίνεται η Εύα και ο Μάνος να ήταν και οι απομιμήσεις όχι, στην τελική ή τους παρέσυρε όλους το πάθος ή όχι, δεν γίνεται να έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά!


το οτι διαφωνουμε ειναι εμφανες...πιστευω οτι γενικευεις και συγκρινεις ανομοιες σχεσεις και καταστασεις....πιο συγκεκριμενα...
ο στεφανος δεν αφηνει να ξεκοψει τη μελιτα γιατι παρολο που της λεει να τελειωνουν της δηλωνει σε ολους τους τονους οτι εκεινη θελει και οτι δεν μπορει να ξεχασει ποσο την αγαπα...και το δειχνει και με τη σταση του...και το δηλωνει και η ιδια η ευα μιλωντας για παραθυρα και περιεργη συμπεριφορα στεφανου...και βεβαια ο στεφανος ποτε δε ζητησε απο τη μελιτα να γινει η ερωμενη του ή να τον περιμενει...αυτο και μονο δειχνει ποσο ακριβως την υπολογιζει και την αγαπα...απλα δεν μπορει να κρατηθει μακρια...και βεβαια με την ευα δεν τον βλεπουμε μεσα στον ερωτα και την τρελα...
σε αντιθεση με το μανο που την στιγμη που δεν αντεχε χωρις την ευα το ιδιο παθιασμενα ηθελε και τη μελιτα...ο μανος που εβαλε δυο γυναικες σε ενα τριγωνο απολυτα εν γνωση του επειδη δεν ηθελε να διαλεξει...και βεβαια δεν παντρευτηκε τη μελιτα απο υποχρεωση οπως ο στεφανος αλλα απο συμφερον και ερωτα μαζι...δηλαδη η ευα ειχε δικαιολογια οτι δεν την αφηνε ο μανος ησυχη,οτι την αγαπουσε αλλα παραλληλα βρε εκανε και ενα γαμο ετσι για να γεμισει το χρομο του...
οι συνθηκες που οι δυο αντρες κανανε οτι κανανε ηταν διαφορετικες...ο στεφανος παντρευτηκε απο υποχρεωση ενω ηταν ξεκαθαρο οτι ειναι ερωτευμενος με τη μελιτα ενω ο μανος εδειχνε να ειναι ερωτευμενος και με τις δυο...
οσο για το αν η ευα ειχε προβλημα με τη μελιτα εχεις αδικο...η ιδια η ευα ειχε πει στη μελιτα οτι τη μισησε πριν ακομη τη γνωρισει...με τη μελιτα τα εβαζε περυσι που της ειχε παρει το μανο και οχι με το μανο που της φεροταν σαν να ηταν κουρελι...
αν η μελιτα τα ειχε ολα απο δολο τοτε και την ευα θα ειχε ειδοποιησει η ιδια τοτε να την πιασει με το μανο και θα ειχε κανονισει η ευα να μαθει για τον στεφανο και εκεινη...απλα νομιζω οτι αυτες οι γυναικες ειναι ατυχες γιατι εχουν το ιδιο γουστο στους αντρες gelio
και τελος η μελιτα ερωτευτηκε το στεφανο...το να ηταν η ευα ή οχι μαζι του δεν νομιζω να επαιξε κανενα ρολο...αν η ευα δεν ηταν εγκυος τοτε ο στεφανος και η μελιτα θα ηταν μαζι...
εγω δε βρισκω δολο σε αυτα που κανει η μελιτα και συγνωμη κιολας μου φαινεται λιγο υπερβολικο...δηλάδη τι???εχει βαλει σκοπο ζωης να καταστρεψει τη ζωη της για να μην ευτυχησει η ευα...δεν στεκει...ειναι υπερβολικο...και να ηθελε να το κανει θα διεκδικουσε το μανο αφου οτι και να λεει η ευα το μανο θελει,τον στεφανακο τον εχει τελειως γραμμενο...οποτε...

Κυρία, κυρία μια ερώτηση παρακαλώ;

Σε τι θα διαφέρει η Μελίτα από την Εύα του Α' κύκλου αν επαληθευτούν τα δημοσιεύματα;
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Πεμ Μαρ 18, 2010 10:20 pm

Σε τίποτα απολύτως!!!Εγώ
ίσα ίσα που θα τη θεωρησω και χειρότερη!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 10:22 pm

Τι θα πώ αν την δω να φιλιέται η να κάνει έρωτα?Εννοείται πως θα την κράξω!Σε πληροφορώ πως όταν την βλέπω να τηλεφωνεί στον Στέφανο ή την βρίζω εκείνη την ώρα στα φωναχτά!Αλλά απέχει πολύ απο το να την πώ δεύτερη Εύα!Πρέπει να κάνει πολλά ακόμα για να την χαρακτηρίσω έτσι!Όμως θα είναι ακόμα μια μετάλλαξη ανάμεσα στις τόσες άλλες που έχουν γίνει στην σειρά αυτή...

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:23 pm

Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Alexia-Sofia έγραψε:Και εσυ πως ξέρεις τι έκαναν την βραδιά του φόνου και την λές ερωμένη?Αν έκαναν έρωτα τότε θα την καταδικάσω και εγώ!Αλλά χωρίς να ξέρεις γιατί προτρέχεις?Επίσης επέτρεψε μου να μην θεωρώ ερωμένη μια γυναίκα που είναι ερωτευμένη με έναν άντρα ακόμα και αν αυτός είναι παντρεμένος και που απλά του τηλεφωνεί και τον παρακαλά όσο άσχημο και ταπεινωτικό είναι για αυτήν!Δηλαδή εσύ αν ήσουν παντρεμενη και ο άντρας σου είχε μια σχέση πρίν απο τον γάμο σας άλλα χώρισε μαζί της ύστερα και αυτή τον ενοχλούσε μετά με τηλέφωνα και μηνύματα αλλά χωρίς να έχουν κανενός είδους ερωτικές επαφές,εσύ θα την αποκαλούσες ερωμένη?Εγώ προσωπικά,όχι!Και δεν κάνει τα τέρατα της Εύας για να πληρώσει!όταν τα κάνει τότε και αυτή θα πληρώσει,μην ανησυχείς!Όσον αφορά την Αγγέλα,συμφωνώ απόλυτα!Είναι υπεύθυνη για το θέμα της Μαρίλιας αλλά η Εύα κάποια στιγμή ενηλικιώθηκε και όφειλε να γυρίσει στο παιδί της και να αναλάβει της ευθύνες της!Δεν μπορείς να την δικαιολογείς και σε αυτό το θέμα!

Αν δεν έκαναν έρωτα και απλά φιλιόντουσαν αλλάζει κάτι? Γιατί για μένα και αυτό κέρατο είναι!!

Αν εγώ πάντως πιάσω το αγόρι μου είτε να φιλιέται είτε να κάνει κατι παραπάνω, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΖΑ!!!!

ελαστικη σε βρισκω...εγω και τη σκεψη του εχω απαγορεψει...μονο την ατζελινα τζολι του εχω επιτρεψει να θαυμαζει(πριν τον μπρατ πιτ φυσικα)αντε και τη μονικα μπελουτσι...μεχρι εκει...αστιευομαι βεβαια...σε μια σχεση οταν ο αντρας σου χαριεντιζεται με την πρωην ή με οποιαδηποτε αλλη ειναι κερατο εως περικοκλαδα...
εγω να μην πω ποιον θαυμαζω γιατι ειναι αυτονοητο... Love!
αντε επιδη ειμαι καλη ψυχη θα δωσω ενα στοιχειο...προτιμω μακραν τα εγχωρια προιοντα gelio
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 10:25 pm

Alexia-Sofia έγραψε:Τι θα πώ αν την δω να φιλιέται η να κάνει έρωτα?Εννοείται πως θα την κράξω!Σε πληροφορώ πως όταν την βλέπω να τηλεφωνεί στον Στέφανο ή την βρίζω εκείνη την ώρα στα φωναχτά!Αλλά απέχει πολύ απο το να την πώ δεύτερη Εύα!Πρέπει να κάνει πολλά ακόμα για να την χαρακτηρίσω έτσι!Όμως θα είναι ακόμα μια μετάλλαξη ανάμεσα στις τόσες άλλες που έχουν γίνει στην σειρά αυτή...

Τελικά πόσες τρελές είμαστε πoυ μιλάμε στην τηλεόραση? Γιατι το κάνω κι εγω αυτό! gelio

Οσο για τη μετάλλαξη όσο περνάει ο καιρός τόσο πείθομαι ότι δεν πρόκειται για μετάλλαξη αλλα για μια κοπέλα που την κακόμαθαν να έχει τα πάντα και τώρα βγάζει όλη της την κακία σε αυτόν που δεν την αφήνει να πάρει όλα όσα έχει και όλα όσα ζηλεύει που έχει το άλλο κοριτσάκι που της πήρε το παιχνίδι της,.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:31 pm

jim7 έγραψε:
hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Συγνώμη βρε hionati αλλα σε τι την παρέσυρε ο Στέφανος την Εύα? Η Εύα του έδωσε πάσα ευκαιρία να της πει την αλήθεια, απο εκεί και πέρα λοιπόν υπάρχει δόλος! Ότι κάνει πλέον τόσο ο Στέφανος όσο και η Μελίτα δεν είναι ατύχημα της στιγμής!

Στιγμή αδυναμίας που σφουγγάριζε η Μελίτα πατώματα?
Στιγμή αδυναμίας που φιλιότανε στα εξοχικά?
Στιγμή αδυναμίας που ζήταγε φιλιά πριν το γάμο απο τον Στέφανο?
Στιγμή αδυναμίας που μετά τον γάμο καιροφυλακτεί και παρακαλάει για αγκαλίτσες?
Στιγμή αδυναμίας που τη βραδιά του φόνου αν πιστεψουμε τα δημοσιεύματα έβγαζαν τα μάτια τους?

Πόλλες στιγμές αδυναμίας όμως και εδω δεν βλέπω τίποτε που να "ετυχε" απλώς. Ξέρουν πολύ καλά οτι ότι κάνουν το κάνουν πίσω απο την πλάτη της γυναίκας που βοήθησαν εξίσου και οι δύο να διαλυθεί ο γάμος της το καλοκαίρι! Αυτό τους κάνει χειρότερους απο τα original λαμογια mais bien sure!!!

Συμφωνώ ότι ο φόνος εκ προθέσεως με το ατύχημα διαφέρουν όμως στην περίπτωση της Μελίτας πήρε το άιμα της πίσω σφουγγαρίζοντας τα πατώματα με τον Μάνο και τώρα που είναι η Εύα παντρεμένη με τον Στέφανο συνεχίζει να τον τσιγκλάει και να κάνει τα ίδια πράγματα γνωρίζοντας πάρα πολύ καλά ότι ο Στέφανος ουδεμνία πρόθεση έχει να χωρίσει, άρα τι γίνεται? Γίνεται το τρίτο πρόσωπο! Και μάλιστα χωρίς ο Στέφανος να της έχει δώσει ελπίδες για τίποτα παραπάνω. Είναι λοιπόν τρεις χειρότερη απο την Εύα!

απλα διαφωνω...δεν συνεχιζει να τον τσιγκλαει η μελιτα...προσπαθει να κρατηθει πισω...και ο στεφανος δεν της το ξεκοβει...της λεει οτι δεν την αγαπα.οτι τελειωσε για εκεινον,οτι θελει την ευα,οτι ειναι ευτυχισμενος?????...πως ακριβως της δειχνει οτι εχουν τελειωσει?????...με το να της λεει ποσο την αγαπαει,οτι υποφερει και αυτος,οτι πρεπει να προσπαθησουν να τελειωσουν???ολα αυτα δηλαδη της τα λεει επειδη της το ξεκοβει????...δηλαδη αν δεν ηθελε να της το ξεκοψει τι θα της ελεγε ελα να μεινουμε μαζι εγω ,εσυ και η ευα ???
οσο για τις στιγμες αδυναμιες,ποσες μετρησες ακριβως???βαλε και αλλες 100 ακομη για ναδεις ποσες χρειαζονται πριν την απεξαρτηση...
σημασια εχει οπως προειπα ο δολος...η μελιτα ουδεποτε καθοδηγουνταν απο δολο...ακομη και τη ρεβανς που πηρε απο την ευα οταν κοιμηθηκε με το μανο δεν το εκανε με το δολο να της το αποκαλυψει...και τωρα με το στεφανο και οι δυο ειχαν καλη προθεση...σε αντιθεση οπως προειπα με την ευα και το μανο...
και αυτα για την καλη προθεση τα λεω οχι για να δικαιολογησω το στεφανο και την μελιτα καθως αν και φαν βλεπω οτι στην προκειμενη περιπτωση η ευα εχει το δικιο,αν και η ευα δεν ειναι τελειως καθαρη συναισθηματικα και τριγυριζει το μανο,αλλα τα γραφω για να αναλυσω γιατι δεν θεωρω τον στεφανο και τη μελιτα ανηθικους φετος ενω θεωρουσα την ευα και το μανο ανηθικους περυσι...

Ένα ένα!

Λες ότι η Μελίτα προσπαθεί να ξεκόψει αλλα δεν την αφήνει ο Στέφανος? Άρα η Εύα που ήταν τρελή και παλαβή για χρόνια με το Μάνο δικαιλογείται σε αυτά που έκανε επειδή δεν την άφηνε ο Μάνος να ξεκόβει? Ή η μία ήταν κολλημένη και η άλλη ερωτευμένη? Γιατί εγω είδα μια Εύα να χαλάει το γάμο της Μελίτας για να διεκδικήσει έναν άντρα που επι 15 χρόνια τον αγαπούσε και που επί 5 χρόνια της έλεγε ότι θα χωρίσει και μια Μελίτα που πήρε το αίμα της πίσω χαλώντας με τη σειρά της το γάμο της Εύας.

Και τώρα βλέπω ΠΑΛΙ μια Μελίτα που δηλώνωντας ΠΑΛΙ ερωτευμένη ΠΑΛΙ χαλάει το γάμο της ίδιας γυναίκας και σε όλο αυτό εγω βλέπω δόλο!

Επιπλέον, θέλεις να πεις ότι η κίνηση της Μελίτα να πάει με το Μάνο παραμονή του γάμου του για να πάρει τη ρεβάνς δεν έιχε δόλο? Το "να πάρει τη ρεβάνς" τι είναι???

Επιπλέον η Εύα δεν ήξερε τη Μελίτα και ούτε είχε πρόβλημα μαζί της, δεν ήταν το πρόβλημά της η Μελίτα αλλά ο Μάνος που της έλεγε ότι θα χωρίσει και δεν το έκανε ποτε. Σε αντίθεση με τη Μελίτα που το πρόβλημά της είναι η Εύα και οχι ο άχρηστος που μια τη θέλει μια τη διώχνει.

Και δεν νομίζω ότι το γεγονός ότι η Μελίτα εν γνώση του ότι ο Στέφανος έιναι παντρεμένος και περιμένει παιδί πάει μαζί του δικαιολογείται με τον οποιονδήποτε τρόπο. Ούτε και η πράξη από πλευράς Στέφανου! Εϊναι και οι δύο ανήθικοι! Δεν γίνεται η Εύα και ο Μάνος να ήταν και οι απομιμήσεις όχι, στην τελική ή τους παρέσυρε όλους το πάθος ή όχι, δεν γίνεται να έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά!


το οτι διαφωνουμε ειναι εμφανες...πιστευω οτι γενικευεις και συγκρινεις ανομοιες σχεσεις και καταστασεις....πιο συγκεκριμενα...
ο στεφανος δεν αφηνει να ξεκοψει τη μελιτα γιατι παρολο που της λεει να τελειωνουν της δηλωνει σε ολους τους τονους οτι εκεινη θελει και οτι δεν μπορει να ξεχασει ποσο την αγαπα...και το δειχνει και με τη σταση του...και το δηλωνει και η ιδια η ευα μιλωντας για παραθυρα και περιεργη συμπεριφορα στεφανου...και βεβαια ο στεφανος ποτε δε ζητησε απο τη μελιτα να γινει η ερωμενη του ή να τον περιμενει...αυτο και μονο δειχνει ποσο ακριβως την υπολογιζει και την αγαπα...απλα δεν μπορει να κρατηθει μακρια...και βεβαια με την ευα δεν τον βλεπουμε μεσα στον ερωτα και την τρελα...
σε αντιθεση με το μανο που την στιγμη που δεν αντεχε χωρις την ευα το ιδιο παθιασμενα ηθελε και τη μελιτα...ο μανος που εβαλε δυο γυναικες σε ενα τριγωνο απολυτα εν γνωση του επειδη δεν ηθελε να διαλεξει...και βεβαια δεν παντρευτηκε τη μελιτα απο υποχρεωση οπως ο στεφανος αλλα απο συμφερον και ερωτα μαζι...δηλαδη η ευα ειχε δικαιολογια οτι δεν την αφηνε ο μανος ησυχη,οτι την αγαπουσε αλλα παραλληλα βρε εκανε και ενα γαμο ετσι για να γεμισει το χρομο του...
οι συνθηκες που οι δυο αντρες κανανε οτι κανανε ηταν διαφορετικες...ο στεφανος παντρευτηκε απο υποχρεωση ενω ηταν ξεκαθαρο οτι ειναι ερωτευμενος με τη μελιτα ενω ο μανος εδειχνε να ειναι ερωτευμενος και με τις δυο...
οσο για το αν η ευα ειχε προβλημα με τη μελιτα εχεις αδικο...η ιδια η ευα ειχε πει στη μελιτα οτι τη μισησε πριν ακομη τη γνωρισει...με τη μελιτα τα εβαζε περυσι που της ειχε παρει το μανο και οχι με το μανο που της φεροταν σαν να ηταν κουρελι...
αν η μελιτα τα ειχε ολα απο δολο τοτε και την ευα θα ειχε ειδοποιησει η ιδια τοτε να την πιασει με το μανο και θα ειχε κανονισει η ευα να μαθει για τον στεφανο και εκεινη...απλα νομιζω οτι αυτες οι γυναικες ειναι ατυχες γιατι εχουν το ιδιο γουστο στους αντρες gelio
και τελος η μελιτα ερωτευτηκε το στεφανο...το να ηταν η ευα ή οχι μαζι του δεν νομιζω να επαιξε κανενα ρολο...αν η ευα δεν ηταν εγκυος τοτε ο στεφανος και η μελιτα θα ηταν μαζι...
εγω δε βρισκω δολο σε αυτα που κανει η μελιτα και συγνωμη κιολας μου φαινεται λιγο υπερβολικο...δηλάδη τι???εχει βαλει σκοπο ζωης να καταστρεψει τη ζωη της για να μην ευτυχησει η ευα...δεν στεκει...ειναι υπερβολικο...και να ηθελε να το κανει θα διεκδικουσε το μανο αφου οτι και να λεει η ευα το μανο θελει,τον στεφανακο τον εχει τελειως γραμμενο...οποτε...

Κυρία, κυρία μια ερώτηση παρακαλώ;

Σε τι θα διαφέρει η Μελίτα από την Εύα του Α' κύκλου αν επαληθευτούν τα δημοσιεύματα;

κοιτα κανονικα δεν επαναλαμβανω το μαθημα...ειδικα σε αγορια που δεν διαβαζουν...αλλα επειδη σημερα ειμαι στις καλες μου θα σου κανω τη χαρη...
δεχομαι την απιστια που προκειται να γινει απο ολα οσα ακουγονται...αν οπως και με την αποβολη βιαστηκες να το χρεωσεις και οχι μονο στη μελιτα πριν ακριβως δουμε τι θα γινει...
ωραια λοιπον...συμφωνω οτι εχουμε να κανουμε με απιστια...
αλλα οπως ειπα παραπανω η κυριοτερη διαφορα της μελιτα με την ευα του 1 κυκλου ειναι οτι η μελιτα δεν ειχε προθεση και το δολο να βλαψει την ευα σε αντιθεση με την ευα που γυρισε απο το παρισι με σχεδιο και με δολο και τις χειροτερες προθεσεις διεκδικησε το μανο διχως να της καιγεται καρφακι για τους αλλους...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 10:34 pm

Όταν λέει στην Αμαλία ότι σε αντιθεση με την Εύα εκείνη θα κάνει το ίδιο αλλα θα έχει άλλη κατάληξη εσύ δεν βλέπεις ότι θέλει να χαλάσει ένα γάμο και να βγει κερδισμένη απο αυτό? Αυτό δεν ενέχει δόλο??

ΥΓ. Η απάντηση "κοιτα κανονικα δεν επαναλαμβανω το μαθημα...ειδικα σε αγορια που δεν διαβαζουν..." με ελιωσε στο γέλιο! χαχα


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Μαρ 18, 2010 10:34 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexia-Sofia Πεμ Μαρ 18, 2010 10:34 pm

A kαλά είσαι...το τι βρισίδι ρίχνω στα φωναχτά δεν λέγεται!Ειδικά τα φάσκελα δίνουν και παίρνουν!Εγώ προσωπικά δεν περίμενα ποτέ να φτάσω να βρίζω την Μελίτα αλλά το κάνω!Εχει ξεφτιλιστεί πολύ τελευταία!Όμως δεν μπορείς να την πείς κακιά μωρε!Και αν έχω δει σε σειρές κακομαθημένα κοριτσάκια που λυσσάνε αν δεν γίνει το δικό τους και είναι παντελώς αχώνευτες!Ομως δεν είναι έτσι η Μελίτα.Ναι έχει πέσει πολύ χαμηλά,ναι κάνει βλακείες που δεν πίστευα ποτέ πως θα κάνει,ναι τελευταία είναι στην καρακοσμαρα της,ναι πρέπει να ξεκολλήσει απο τον καναπέ και να κάνει καμία δουλειά να συντηρήσει τον εαυτό της και το παιδί της και ναι πρέπει να ξεκόψεια απο τον Στέφανο!Αλλα κακιά δεν μπορώ να την πώ!!

Alexia-Sofia
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Μαρ 18, 2010 10:36 pm

Alexia-Sofia έγραψε:A kαλά είσαι...το τι βρισίδι ρίχνω στα φωναχτά δεν λέγεται!Ειδικά τα φάσκελα δίνουν και παίρνουν!Εγώ προσωπικά δεν περίμενα ποτέ να φτάσω να βρίζω την Μελίτα αλλά το κάνω!Εχει ξεφτιλιστεί πολύ τελευταία!Όμως δεν μπορείς να την πείς κακιά μωρε!Και αν έχω δει σε σειρές κακομαθημένα κοριτσάκια που λυσσάνε αν δεν γίνει το δικό τους και είναι παντελώς αχώνευτες!Ομως δεν είναι έτσι η Μελίτα.Ναι έχει πέσει πολύ χαμηλά,ναι κάνει βλακείες που δεν πίστευα ποτέ πως θα κάνει,ναι τελευταία είναι στην καρακοσμαρα της,ναι πρέπει να ξεκολλήσει απο τον καναπέ και να κάνει καμία δουλειά να συντηρήσει τον εαυτό της και το παιδί της και ναι πρέπει να ξεκόψεια απο τον Στέφανο!Αλλα κακιά δεν μπορώ να την πώ!!

Μ'αρέσει που κορόιδευα τη γιαγιά και τον παππού μου! Δεν είμαστε καλά, δεν έχουμε μυαλό, είμαστ'αρρωστοι με το καθημερινό!! gelio
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εύα - Μελίτα - Σελίδα 2 Empty Απ: Εύα - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Πεμ Μαρ 18, 2010 10:36 pm

το παρακατω κομματι το εγραψα και στις δημοσιευσεις...το βαζω εδω για να εξηγησω πως βλεπω την κατασταση...

οσο για την ευα...μπορει φετος να αλλαξε και να πηγαινει σα ρολος προς το καλυτερο αλλα φετος πληρωνει ολα οσα εκανε περυσι που ηταν πολλα...και για μενα δεν ηταν τοσο το κακο των ενεργειων της που μπορουν να δωθουν καποια αλλοθι...αλλα κυριως αυτο που πληρωνει ειναι η κακη και εγκληματικη της προθεση...η ευα περυσι γυρισε με σχεδιο και στοχο και το εκτελεσε χωρις να ενδιαφερθει για το ποιους πληγωνε...το ιδιο και ο μανος ...οσα εκανε τα εκανε απο πληρη προθεση και συναισθηση...η προθεση λοιπον ειναι για μενα που κανει το μανο και την ευα ανεντιμους.... τοσο η μελιτα οσο και ο στεφανος μπορει να εκαναν εγκληματικο λαθος που εκρυψαν την αληθεια απο την ευα αλλα το εκαναν οδηγουμενοι απο την καλη τους προθεση να μην κανουν κακο και οχι απο τη μανια τους να περασει το δικο τους οπως ο μανος και η ευα...
ανηθικους δε λες δυο ανθρωπους που προσπαθουν να κανουν το καλο θυσιαζοντας την προσωπικη τους ευτυχια οπως η μελιτα και ο στεφανος ακομη και αν δεν το καταφερνουν...ανηθικους λες αυτους που για να εξασφαλισουν την προσωπικη τους ευτυχια θυσιαζουν και εχουν γραμμενους ολους τους αλλους οπως ο μανος και η περσινη ευα...και λεω περσινη ευα γιατι με εκεινης τη συμπεριφορα βλεπω οτι ανταπαραβαλλεται αυτη της μελιτας...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 24 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης