Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

+27
Izabella29
annaki
soso
loukasnora
Vampirela
xristina79
konstantina
glgs
KonstantinaA
evitaemi
Ntinaki1
giouli_edem
katie007
Ezantakou
geod
aggeliki
nicole
katerina--noraloukakos
elena
filitsa
FieryRed
natasa-pap
$ofi@ loukakos + nora
evanna
KatsaroYpotheto
elenitsa_loukonoraki
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 60
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από glgs Παρ Μαρ 26, 2010 1:45 pm

εγώ θα ήθελα να κάνω μια σκηνοθετική παρατήρηση...
Ο Λουκάς, η Δάφνη και η Νόρα είπαν να πάνε να ψάξουν τον Μάνο που όλο κάπου στην Εδέμ (νόμιζα ότι θα το γύριζαν λίγο το μέρος μέχρι να τον βρούνε)....και αυτός ήταν ακριβώς έξω από το ατελιέ!!!απορώ πως δεν τον είδε η Νόρα καθώς ερχόταν

Υ.Γ. για να μην παρεξηγηθώ η σκηνή μ' άρεσε πολύ αλλά αυτό το σημείο το βρήκα αρκετά αστείο
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 1:49 pm

Αν παρατηρήσατε (επειδή κι εγώ το σκέφτηκα glgs) ο Μάνος δεν ήταν απο την πλευρά του γραφείου της Δάφνης ή των ραπτομηχανών, απο εκεί που είχε δει ο Ηλίας τον Στέφανο με τη Μελίτα δηλαδή, αλλά απο την άλλη συνεπώς δεν φαινόταν απο την βιοτεχνία (απο πίσω του τα τζάμια ήταν σκεπασμένα με χαρτόνι) άρα ήταν ναι μεν κοντά στο κτίριο αλλα όχι κοντά στην είσοδο ή την βιοτεχνίαα..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από glgs Παρ Μαρ 26, 2010 1:54 pm

να σε πω την αλήθεια δεν προσανατολίστηκα καθόλου απλά είδα ότι από πίσω είναι η βιοτεχνία...μάλλον πως έχεις δίκαιο βέβαια (την ξαναείδα την σκηνή...είναι ανοιχτό στο youtube lol! ..πάντα σε ετοιμότητα)
βιάστηκα να τους κατηγορήσω τους ανθρώπους lol! lol!
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από konstantina Παρ Μαρ 26, 2010 1:54 pm

ΕVANNA ΕΓΡΑΨΕ
Ευα-Στεφανος....το ποσο τα ευχαριστηθηκα αυτα που του ειπε του χαλβα δε λεγεται!Ειχε απολυτο δικιο κατ'εμε και σε ολη τη σκηνη φωναζα ''χωσ'τα Θεα!!!''Απλα
Απλά : respect : .Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από xristina79 Παρ Μαρ 26, 2010 2:03 pm

Τον Μάνο αδυνατώ να τον λυπηθώ..... δεν έχω δει μια σταδιακή αλλαγή στον χαρακτήρα του και για αυτό δεν μπορεί να με πείσει ότι έχει αλλάξει. Επίσης, όσο σκληρό κι αν ακούγεται, θα προτιμούσα να είναι μόνος του στο πάτο που έχει φτάσει, χωρίς συμπαράσταση εννοώ. Ίσως έτσι πειθόμουν ότι κατάλαβε τι τρομερά λάθη έχει κάνει, τώρα έχει την συμπαράσταση των φίλων του έστω κι αν έχει φερθεί σκάρτα σε όλους. Για να μη παρεξηγηθώ. η σκηνή ήταν ωραία αλλά έχω τις ενστάσεις μου...

Η Αγγέλα κρύβει κάτι μαζί με την Εύα? Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω την περίεργη συνομιλία τους που μας έδειξαν....

Ο Κυριάκος είναι ο πληροφοριοδότης του λαγωνικού δηλαδή? Η μήπως και ο Κυριάκος? Γιατί πως γνωρίζει ο Κυριάκος λεπτομέρειες και μυστικά για Νταίζη, Ρούσσο κτλ?

Είμαι περίεργη να δω τι παίχτηκε με Μελίτα-Στέφανο την βραδιά του φόνου και αντιστράφηκαν οι μεταξύ τους ρόλοι... αν της είπε ότι θα χωρίσει μόλις γεννήσει η Εύα γιατί ο Στέφανος πενθεί αγκαλιά με το κερί? Δεν βγαίνει νόημα, γιατί εγώ βλέπω απόγνωση (?) στον Στέφανο και ηρεμία στη Μελίτα...

Η Εύα πάλι είχε δίκιο και άδικο.... έχει σίγουρα βάλει το χεράκι της στην πτώχευση (την οποία όλοι περίμεναν, γιατί κάναν λες και τους ήρθε κεραμίδα?) και δεν νομίζω να περίμενε ότι επειδή η ίδια μετάνοιωσε και έκανε πίσω, πρέπει το ίδιο να κάνουν και οι άλλοι (ο Στέφανος εν προκειμένω...). Αμ δεν γίνονται έτσι αυτά τα πράγματα Εύα μου.... Ο έρωτας για τον Μάνο νομίζω την έκανε λίγο άδικη με τον Στέφανο.
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 26, 2010 2:06 pm

konstantina έγραψε:ΕVANNA ΕΓΡΑΨΕ
Ευα-Στεφανος....το ποσο τα ευχαριστηθηκα αυτα που του ειπε του χαλβα δε λεγεται!Ειχε απολυτο δικιο κατ'εμε και σε ολη τη σκηνη φωναζα ''χωσ'τα Θεα!!!''Απλα
Απλά : respect : .Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ
Μα δεν αντεχα Κωνσταντινα μου να μη το ελεγα!Του χρειαζοταν αλλωστε του γελοιου! :twisted:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Vampirela Παρ Μαρ 26, 2010 2:11 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο και από εμένα.

Μου αρέσει πάαααααρα πολύ που επιτέλους άρχισε η δράση και το μυστήριο να κορυφώνεται! Ποιος έχει κάνει τον φόνο??? ΟΕΟ??? Όλοι είναι ύποπτοι και κανένας δεν τον έχει κάνει (θεωρητικά πάααααντα!!!!!) Για να δούμε τι θα δούμε... Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Confused

Μου άρεσε η Εύα και μου φαίνεται δύσκολο να τα παίξει πιο μετά από τη στιγμή που μας την δείχνει ότι έχει αρχίσει να γίνεται δυναμική! "Σε παντρεύτηκα επειδή το ήθελα και από τότε σε έχω σεβαστεί!" και έτσι είναι.... Ενώ εσύ Στεφανούκο??? Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 217138 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 217138

Μου άρεσε ο Ρούσσος που έστειλε για άλλη μια φορά την Νταίζη για τακούνια! Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 397896

Μου άρεσε ο Λουκάς σαν αμνησιακός με την Νταίζη.... Με τόσο δούλεμα κοπελιά έχεις μαζέψει και στις τσέπες σου!!!

Και τέλος μου άρεσε η αντίδραση της παρέας που ήταν όπως έπρεπε να είναι!!!! Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 521610

Πεθαίνω να βλέπω Εδεμοπαρέα μαζί και τα ζευγάρια της αγαπημένα και ευτυχισμένα!!!!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!!!! Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 39030 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 65142 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 39030 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 65142
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Μαρ 26, 2010 2:12 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......


Ευα-Αστυνομος Σαινης
Βλεποντας μια σκηνη μου δημιουργηθηκε μια απορια.Τι σχεση εχει ο Κυριακος με την δολοφονια του Χατζηβασιλειου;Και οντως πηγε και μιλησε μαζι του ο Τηλεμαχος ή εριξε αδεια να πιασει γεματα;Παντως μου αρεσε η Ευα που ακουσα στην κασσετα.Καταλαβα για αλλη μια φορα ποσο τον νοιαζεται τον Στεφανο.Και οχι τιποτα αλλο αλλα η συμπεριφορα του τελευταια απεναντι της δειχνει οτι δεν το αξιζει.

Νταιζη-Χρηστος
Δηλωνω κι εγω φαν αυτου του ζευγαριου.Μου αρεσουν πολυ μαζι.Ετσι Νταιζουλα μου μπραβο κοριτσι μου παρατα τον Λουκα στον ερωτα του και πηγαινε στον δικο σου.

Λουκας-Νταιζη
Τα λογια ειναι περιττα.Λουκακο μου : respect : : respect : : respect : Τελεια η σκηνη τελεια.Ειδικα αυτο το χαμογελο της ευτυχιας στο χαμογελο του οταν δεν εβλεπε η οχια.

Λουκας:Τουλαχιστον να ερθει το παιδι να φροντιζει τον πατερα του.Να μαγειρευει ξερει;

Μανος γενικως
Μου αρεσε που θελει να αναλαβει την ευθυνη του φονου σε περιπτωση που εμπλεκεται σε αυτη η Δαφνη αν και δεν νομιζω πως η Δαφνη θα εκανε ποτε φονο για χαρη του Μανου.Και η ερμηνεια του στο γραφειο καθως περιμενε το αναποφευκτο τελος ηταν μοναδικη. : respect :

Ευα-Στεφανος γενικως
Την καταλαβε την δουλεια του Χατζηπτωματος ο Στεφανος με τις κασσετες.Και μου αρεσε που του την ειπε σχετικα με την πτωχευση του Μανου και του Ομιλου.Και που παραδεχτηκε ο Στεφανος-οχι μπροστα τοης βεβαιως βεβαιως μην παρει και αερα-οτι η Ευα ειχε δικιο.

Νικολας-Αστυνομος Σαινης
Γιατι ξαφνικα αρχισε να μιλαει για τον Φωτη;Τι σχεση εχει με τον φονο ο Φωτης;Τι ψαχνει επιτελους αυτος ο ανθρωπος;Περιμενω την συνεχεια της σκηνης σημερα μπας και βγαλω καμια ακρη.Αν και με αυτον που μπλεξαμε μαλλον χειροτερα θα μπερδευτω.

Λουκας-Νικολας-Ζουζουνοτηλεφωνο
Θελω κι αλλες τετοιες σκηνες!!!!!!!!!!Τον Λουκα να μιλαει στο τηλεφωνο και να λιωνει και ο Νικολας απο διπλα να αρχιζει το δουλεμα.Αλλα θελω και την συμμετοχη του Μανου αλλα και την συμμετοχη των κοριτσιων.Δωστε μας κι αλλες τετοιες σκηνες!!!!!!!!!!!

Παρεα της φεγγαροπετρας
Μου αρεσε αυτη η αγκαλια στο τελος.Αυτο μονο.Γιατι αυτη ειναι η παρεα της φεγγσροπετρας.Παντα εκει σε χαρα και λυπη.


Λουκας-Νορα
Οριστε.Ετσι θελουμε να τους βλεπουμε.Τρελα ερωτευμενους.Τη Νορα να τον ξεζουμιζει και ο Λουκας να παριστανει πως δεν του αρεσει κιολας.Τον Λουκα να λαμπει απο ευτυχια και τη Νορα να κανει παραπονακια οτι θα την βαρεθει.Ζουζουνιαρικες σκηνες θελουμε με αυτους τους δυο Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2


Τελειο το επεισοδιο για την ζουζουνιαρικη επανασυνδεση του Λουκα και της Νορας,την επανασυνδεση του Χρηστου και της Νταιζης που επιτελους θα αφησει ησυχο το ζευγαρακι μας και για την αγκαλια των 4 απο τα 6 μελη της παρεας στο τελος.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 26, 2010 2:19 pm

Σοφια εκτος του οτι συμφωνω σε ολα,να πω οτι λατρευω το αβαταρακι σου! Love! Η υπογραφουλα για τι δεν φαινεται!?

Νικη απολαυστικος και ο δικος σου σχολιασμος!Και Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Vampirela Παρ Μαρ 26, 2010 2:33 pm

evanna έγραψε:Σοφια εκτος του οτι συμφωνω σε ολα,να πω οτι λατρευω το αβαταρακι σου! Love! Η υπογραφουλα για τι δεν φαινεται!?

Νικη απολαυστικος και ο δικος σου σχολιασμος!Και Agree

Εβάννα μου είχα ένα θεματάκι οπότε έβαλα την παλιά με την ελπίδα ότι το Υποθετάκι θα μου την φτιάξει... Όντως δεν είναι τέλειο το avatar??? Τα εύσημα όπως πάντα στην Τζίνα!!!
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από soso Παρ Μαρ 26, 2010 2:44 pm

Clarabelle έγραψε:
Πολύ καλό απο μένα το επεισόδιο.

Μου άρεσε που ο Μάνος προσφέρθηκε να πάρει την ευθύνη σε ενδεχόμενη εμπλοκή της Δάφνης στο φόνο. Μπορεί να ξέρει καλά τη Δάφνη αλλά ξέρει επίσης οτι μπορεί κάποιες φορές να συμβεί κάτι μοιραίο χωρίς να το έχει προγραμματίσει κάποιος. Το έμαθε τότε με το Φώτη και το είδε με την ιστορία του Ηλία να επαναλαμβάνεται.

Ο Λουκάς και η Νόρα επιτέλους μετά τα χαζά του περασμένου επεισοδίου έδειξαν να βρίσκουν τους εαυτούς τους. Επανήλθε η λογική και μαζί της και οι ζουζουνιές.

Η Νταίζη τα έφτυσε με τον αμνησιακό. Τελικά παραδέχεται καθαρά οτι αυτό που θέλει είναι τα χρήματα. Πάντως φαίνεται οτι εχει κι αυτή ταλαιπωθηθεί στη ζωή της ή ίσως η καταπληκτική κυρία Πολυχρονίδη καταφέρνει να πείθει για τα ανύπαρκτα βάσανά της γιατί προσωπικά σε κάποιο σημείο τη λυπήθηκα. Ο Χρήστος με τη συμπεριφορά του έκανε τη δουλειά του Ρούσσου πολύ εύκολη. Τελικά πείστηκε να υποχωρήσει.

Η μαμά Αμαλία τελικά είναι γάτα. Επειδή ο φλογερός έρωτας δεν περνάει με αντιβίωση κατάλαβε αμέσως οτι η κορούλα έχει τη φωλιά της λερωμένη. Σου λέει από κει που ήταν βιδωμένη στο παράθυρο ξαφνικά παίζει πιάνο στο άνετο και το χαλαρό δεν γίνεται. Είμαι περίεργη τι της είπε ο Στέφανος τη νύχτα του φόνου και την ηρέμησε. Κοίτα να δείς που ο εγώ δεν είμαι Μάνος νομίζω άρχισε να της πιπιλάει την καραμέλα του Μάνου. '' Να γεννήσει η γυναίκα μου και μετά θα χωρίσω να είμαστε μαζί''gelio

Η Εύα τελικά παρακάλεσε το Χατζηπτώμα για το Στέφανο και απέδειξε για άλλη μια φορά οτι για τους ανθρώπους που αγαπάει δεν σταματάει μπροστά στις δυσκολίες. Παίρνει ρίσκα. Δεν μου αρέσει καθόλου η εμπλοκή του Κυριάκου σε όλο αυτό. Τελικά αυτός είναι ο πληροφοριοδότης του Σταυρίδη. Ο Στέφανος βέβαια δεν νομίζω να εκτίμησε την κίνησή της ούτε την κουβέντα που του είπε οτι μοιράζεται την αγωνία του γιατί στην αναγγελία της πτώχευσης όταν η Εύα του είπε δυό αλήθειες αμέσως αρπάχτηκε. Αγαπητέ Στέφανε αν άκουγες την κασετούλα του αστυνομικού θα καταλάβαινες οτι αυτή μια χαρά ξέρει ποιανού γυναίκα είναι αντίθετα με σένα που το ξεχνάς κλαίγοντας το κερί. Πάντως θα ήθελα να είναι απο μια πλευρά και να δει οτι και η απόλυτη αγαπημενη επίσης συγχίστηκε με την πτώχευση.

Με παραξένεψε η αντίδραση της Αγγέλας. Φοβάται μήπως η αστυνομία πιάσει το κουβάρι και φτάσει στο μακρινό παρελθόν. Η Εύα κάτι που να επισύρει ποινή δεν έχει κάνει απ όσο ξέρω άρα τι φοβάται; Μήπως υπάρχει κάποιο μυστικό στο παρελθόν που δεν το ξέρουμε; Κάτι που να συνδέει την Εύα με αυτή την περίφημη διαθήκη ίσως; Σιγά σιγά τις cake απλά ξύπνησε ο ντετέκτιβ μέσα μου.

Μέσα σε όλη την ατμόσφαιρα μυστηρίου γέλασα με το δούλεμα που έκανε ο Λουκάς στη Νταίζη. Στείλε μου της λέει το παιδί που έχουμε να φροντίσει τον πατέρα του. Ξέρει να μαγειρεύει;gelio
Κι ο Νικόλας όμως που δούλευε το τηλεφώνημα του ερωτοχτυπημένου ήταν καταπληκτικός.

Έμεινα με την εντύπωση οτι η Αντιγόνη θα του τη φέρει του Ρούσσου όσο κι αν αντιδράει ο ερωτευμένος χαλβάς που έχει γιό. Είμαι κατά της εκδίκησης, αλλά θέλω να δω τις αντιδράσεις του Ρούσσου σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Το έχω πει κι άλλη φορά οτι μένει στο απυρόβλητο ενώ τα δικα του χέρια είναι ενδεχομένως ακόμη πιο βαμμένα απ του Μάνου και χωρίς να δείχνει μεταμέλεια ακόμη.

Άφησα για το τέλος το Μάνο. Μου άρεσε ο τρόπος που περίμενε την αναγγελία του τέλους όρθιος και μόνος. Τελικά κι αυτός όπως όλοι ζήτησε παρηγοριά στον τόπο της αθωότητας. Στην κατασκήνωση. Ένας Μπουγιούρης εξαιρετικός σε αυτές τις σκηνές. Αυτό όμως που μου άρεσε περισσοτερο απ όλα ήταν η εικόνα των φίλων που στο πρόβλημα έτρεξαν και στάθηκαν δίπλα του. Ξετρελάθηκα με την αγκαλιά που φύλαξαν γι αυτόν που στο κάτω κάτω τους έχει προκαλέσει τόσα προβλήματα. Τελικά η συμμορία της Εδεμοταβέρνας ξέρει να συσπειρώνεται και να αγκαλιάζει γιατί απλά έτσι είναι οι ΦΙΛΟΙ. kyma

Σε αναμονή των εξελίξεων που τώρα είναι πιο ενδιαφέρουσες απο ποτέ.

Καταπληκτικός ο σχολιασμός σου! : respect :


Υγ. Εμένα στο (υπάρχον) μυστικό του Φώτη πήγε το μυαλό μου και στις διασαφηνιστικές του ατυχήματος λεπτομέρειες!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από annaki Παρ Μαρ 26, 2010 3:00 pm

Σχολιάζω ζευγάρια που μου μείνανε:

Λουκάς-Νόρα: Τί θα γίνει μ' αυτούς; Ή που θα πλακώνονται άνευ λόγου, ή που θα κάνουν γουτσουμουτσουνιές; Το Λουκά και τη Νόρα θέλουμε, απλά στο πιο ερωτικό τους, όχι το Γκούφυ και την Κλάραμπελ! Τελικά το πρόβλημα αυτών των παιδιών είναι το πολύ κακό τάιμινγκ. Δε προλαβαίνει να έρθει στα συγκαλά του ο ένας, αποβλακώνεται η άλλη! Αλήθεια, γιατί η καψουροπάθεια - που σαν επιπλοκή οδηγεί σε εγκεφαλική παράλυση - έχει προσβάλει μόνο τη Νόρα ενώ ο Λουκάς το παίζει κουλ; Μήπως κάποιος απ' τη συγγραφική ομάδα είναι λίγο μισογύνης;

Στέφανος-Εύα: Άμα το ζευγάρι αρχίσει να επιρρίπτει ευθύνες για ό,τι στραβό γίνεται στον πλανήτη, βράσε όρυζα! Εντάξει ρε παιδιά όλοι φταίμε! Λίγο εσείς, λίγο οι σεναριογράφοι, λίγο εμείς το κοινό που λυσσάξαμε για θεία δίκη, βάρεσε φούντο το παλικάρι! Τώρα ό,τι έγινε έγινε. Δεν ασχολείστε λίγο με τα δικά σας χάλια πριν να έχει κι ο γάμος σας την τύχη του ομίλου;

Χρήστος-Νταίζη:
Πολύ λίγη του πέφτει! Αυτός αγαπάει μόνο, αυτή δε χωνεύει ούτε τ' άντερά της! Επειδή όμως ο Χρηστάρας φαίνεται να μην έχει κολλήσει ακόμα την προαναφερθείσα πολυαγαπημένη αρρώστια της σειράς, πιστεύω ότι είναι συνειδητοποιημένος ως προς το χαρακτήρα της καλής του και τη θέλει ακριβώς γι αυτό που είναι! Επομένως με τις ευλογίες μου..

Τηλέμαχος-Ανθή: Τέσσερα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το εν λόγω ζεύγος ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας και όχι στα αυθεντικά της σειράς:
1. Ζουν στη Μελωδία της Ευτυχίας χωρίς ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και τα συναφή.
2. Η Ανθούλα αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει, όχι για τον καρμικό της έρωτα ως όφειλε, αλλά για τον εξής ασήμαντο λόγο ότι δε μπορούσε να τεκνοποιήσει.
3. Ο μικρός Βασιλάκης Καΐλας-λαγωνικό, καίτοι άκρως πολυσχιδής προσωπικότητα με έφεση σε όλους τους κλάδους, ρίχτηκε από μικρός στο μεροκάματο για να εξασφαλίσει τα προς το ζην, ενώ όλοι οι υπόλοιποι ήρωες έχουν κάνει αμύθητες περιουσίες με ευχολόγια.
4. Κυκλοφορεί μονίμως με το τηλέφωνό του εν αχρηστία, ενώ οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ζουν αποκλειστικά από την προσφιλή συνήθεια καρμικών και απολύτων να κάνουν μυστικά τηλεφωνήματα και να στέλνουν ερωτικά μηνυματάκια.
Που πα ρε κακομοίρη Κλουζό με τόσο τετριμμένη ζωή και περιμένεις και να σε πιστέψουμε;!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μαρ 26, 2010 3:10 pm

Ας πώ και εγώ λίγα λόγια για το χθεσινό..
Ψήφισα "τέλειο" εννοείται για ευνόητους λόγους..

Νόρα και Λουκάς
Πολύ τυφερή η σκηνή στο γραφείο.. Μου άρεσε που άρχισαν να αναφέρονται στα παλιά και θα ήθελα να τους δώ να κάνουν μια συζήτηση για την παραμονή του γάμου του Λουκά και τα συναισθηματά τους εκείνη την στιγμή όπως θα ήθελα να αναφερθούνε όπωσδήποτε στο πρώτο τους φιλί.. Άλλωστε δεν υπάρχει κανένας κανόνας που να λέει οτι διαγράφουμε τα πάλια με την άφηξη ενός έρωτα, οπότε περιμένουμε τα καλήτερα με το ζευγαράκι μας..
Μια παρατήρηση.. Όταν η Νόρα νόμιζε οτι ο Λουκάς είχε αμνησία, αυτή ήτανε η συγκρατημένη και ο Λουκάς ο ορμητικός και λυσσασμένος.. Τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι, ο Λουκάς είναι ο συγκρατημένος και η Νόρα η ορμητική και η λυσσάρα.. Γύρησε ο τροχός.... gelio

Λουκάς και Νταίζη
Δεν κρατιόμουνα απο τα γέλια.. Ο Λουκάς ήταν πειστικότατος και οι ατάκες του έπεφταν βροχή και ξεκαρδιζόμουν στα γέλια gelio Το παίζει και "παρατημένος", θιγμένος..
Η Νταίζη ταιριάζει απίστευτα με τον Χρηστάρα μας.. Τα παιδιά αγαπιούνται, τι το παιδεύεις κοπελιά? Άντε να ηρεμήσουν μερικές μερικές.. Μπορεί να την αντιπαθώ ταμάλα την συγκεκριμένη τραγουδιάρα αλλά με άγγιξε όταν είπε στον Χρήστο "εμένα με πουλάνε απο τότε που γεννήθηκα" και συγκινήθηκα η αλήθεια είναι, δεν πέρασε και εύκολη ζωή.. Θέλω όμως επιγόντως να μάθω το αυτινόητο, ο πατριός της Νταίζης την βίαζε ή κοιμόταν μαζί του με την θέληση της? Αύτη την απορία δεν μας την έχουν λύσει ακόμη.. Επίσης γιατί ο πατριός άφησε την περιουσία στο παιδί της Νταίζης?

Εύα και Στέφανος
Η Εύα τελικά ξέρει να νοιάζεται για τους ανθρώπους που αγαπάει και το απέδειξε η κασέτα του "Σαϊνη".. Ξέρει ποιανού γυναίκα είναι και το τιμάει το στεφάνι της..
Πληγώθηκε με την πτώχευση του Μάνου και λογικό ήταν.. Εγώ πάντως μια χαρά την βρήκα όταν τα έλεγε όλα αυτά στον Στέφανο για την πτώχευση..
Χαζεύω συνέχεια την κοιλίτσα της Love!

Μάνος
Ποτέ δεν περίμενα να το πώ αυτό αλλά με έπεισε για τον πόνο του.. Επιμένω όμως οτι καιρός ήταν να χάσει κάποια πράγματα που θεωρούσε δεδομένα για να ξέρει απο δώ και πέρα να εκτιμάει πρόσωπα που δεν είναι δεδομένα..
Μου άρεσε απίστευτα η αγκαλιά της παρέας προς αυτόν, για να μαθαίνεις Μανωλάκη τι σημαίνει αφοσίωση..

Δάφνη και Νικόλας
Πολύ μου αρέσει που πειράζουνε το "νεοερωτευμένο" ζευγαράκι και που ξέρουνε πότε πρέπει να είναι πιό ανάλαφροι και πότε πιο σοβαροί..

Σταυρίδης
Αυτός ξέρει περισσότερα και απο την ίδια την παρέα.. Εδώ γνωρίζει πράγματα για Κυριάκο και Φώτη, για τον δολοφόνο του Χατζηβασιλείου δε θα ξερεί? Που είναι και η βασική ασχολία του?

Αυτά απο μένα..
Αρχίσαν πάντως τα όργανα και αναμένουμε τα καλήτερα Μυστικά..
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μαρ 26, 2010 3:21 pm

xristina79 έγραψε:Τον Μάνο αδυνατώ να τον λυπηθώ..... δεν έχω δει μια σταδιακή αλλαγή στον χαρακτήρα του και για αυτό δεν μπορεί να με πείσει ότι έχει αλλάξει. Επίσης, όσο σκληρό κι αν ακούγεται, θα προτιμούσα να είναι μόνος του στο πάτο που έχει φτάσει, χωρίς συμπαράσταση εννοώ. Ίσως έτσι πειθόμουν ότι κατάλαβε τι τρομερά λάθη έχει κάνει, τώρα έχει την συμπαράσταση των φίλων του έστω κι αν έχει φερθεί σκάρτα σε όλους. Για να μη παρεξηγηθώ. η σκηνή ήταν ωραία αλλά έχω τις ενστάσεις μου...

Η Αγγέλα κρύβει κάτι μαζί με την Εύα? Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω την περίεργη συνομιλία τους που μας έδειξαν....

Ο Κυριάκος είναι ο πληροφοριοδότης του λαγωνικού δηλαδή? Η μήπως και ο Κυριάκος? Γιατί πως γνωρίζει ο Κυριάκος λεπτομέρειες και μυστικά για Νταίζη, Ρούσσο κτλ?

Είμαι περίεργη να δω τι παίχτηκε με Μελίτα-Στέφανο την βραδιά του φόνου και αντιστράφηκαν οι μεταξύ τους ρόλοι... αν της είπε ότι θα χωρίσει μόλις γεννήσει η Εύα γιατί ο Στέφανος πενθεί αγκαλιά με το κερί? Δεν βγαίνει νόημα, γιατί εγώ βλέπω απόγνωση (?) στον Στέφανο και ηρεμία στη Μελίτα...

Η Εύα πάλι είχε δίκιο και άδικο.... έχει σίγουρα βάλει το χεράκι της στην πτώχευση (την οποία όλοι περίμεναν, γιατί κάναν λες και τους ήρθε κεραμίδα?) και δεν νομίζω να περίμενε ότι επειδή η ίδια μετάνοιωσε και έκανε πίσω, πρέπει το ίδιο να κάνουν και οι άλλοι (ο Στέφανος εν προκειμένω...). Αμ δεν γίνονται έτσι αυτά τα πράγματα Εύα μου.... Ο έρωτας για τον Μάνο νομίζω την έκανε λίγο άδικη με τον Στέφανο.


Συμφωνώ απολύτως!
Να προσθέσω επίσης πως η ατάκα που μου έμεινε από το έργο ήταν όταν με χαρά η Εύα επιβεβαίωνε στον αστυνόμο πως είναι ηθοποιός!Έχω και γω έναν φίλο πολύ καλό ηθοποιό!Έκανε καμιά δεκαριά ταινίες ακατάλληλες για ανηλίκους και έκανε και κάτι φωτογραφίσεις σε μερικά περιοδικά!Μα γιατί?Αυτός δεν είναι ο ορισμός του ηθοποιού στο λεξικό? lol! slap
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μαρ 26, 2010 3:22 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Νόρα και Λουκάς
Πολύ τυφερή η σκηνή στο γραφείο.. Μου άρεσε που άρχισαν να αναφέρονται στα παλιά και θα ήθελα να τους δώ να κάνουν μια συζήτηση για την παραμονή του γάμου του Λουκά και τα συναισθηματά τους εκείνη την στιγμή όπως θα ήθελα να αναφερθούνε όπωσδήποτε στο πρώτο τους φιλί.. Άλλωστε δεν υπάρχει κανένας κανόνας που να λέει οτι διαγράφουμε τα πάλια με την άφηξη ενός έρωτα, οπότε περιμένουμε τα καλήτερα με το ζευγαράκι μας..
Μια παρατήρηση.. Όταν η Νόρα νόμιζε οτι ο Λουκάς είχε αμνησία, αυτή ήτανε η συγκρατημένη και ο Λουκάς ο ορμητικός και λυσσασμένος.. Τώρα έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι, ο Λουκάς είναι ο συγκρατημένος και η Νόρα η ορμητική και η λυσσάρα.. Γύρησε ο τροχός.... gelio

Πάντως τον Λουκάκο φτωχό δεν τον λές gelio gelio
(Πάλισ τα σόκιν το γύρισα)

Τέλειος ο σχολιασμός σου Εζη μου....
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Vampirela Παρ Μαρ 26, 2010 3:24 pm

annaki έγραψε:Σχολιάζω ζευγάρια που μου μείνανε:

Λουκάς-Νόρα: Τί θα γίνει μ' αυτούς; Ή που θα πλακώνονται άνευ λόγου, ή που θα κάνουν γουτσουμουτσουνιές; Το Λουκά και τη Νόρα θέλουμε, απλά στο πιο ερωτικό τους, όχι το Γκούφυ και την Κλάραμπελ! Τελικά το πρόβλημα αυτών των παιδιών είναι το πολύ κακό τάιμινγκ. Δε προλαβαίνει να έρθει στα συγκαλά του ο ένας, αποβλακώνεται η άλλη! Αλήθεια, γιατί η καψουροπάθεια - που σαν επιπλοκή οδηγεί σε εγκεφαλική παράλυση - έχει προσβάλει μόνο τη Νόρα ενώ ο Λουκάς το παίζει κουλ; Μήπως κάποιος απ' τη συγγραφική ομάδα είναι λίγο μισογύνης;

Στέφανος-Εύα: Άμα το ζευγάρι αρχίσει να επιρρίπτει ευθύνες για ό,τι στραβό γίνεται στον πλανήτη, βράσε όρυζα! Εντάξει ρε παιδιά όλοι φταίμε! Λίγο εσείς, λίγο οι σεναριογράφοι, λίγο εμείς το κοινό που λυσσάξαμε για θεία δίκη, βάρεσε φούντο το παλικάρι! Τώρα ό,τι έγινε έγινε. Δεν ασχολείστε λίγο με τα δικά σας χάλια πριν να έχει κι ο γάμος σας την τύχη του ομίλου;

Χρήστος-Νταίζη:
Πολύ λίγη του πέφτει! Αυτός αγαπάει μόνο, αυτή δε χωνεύει ούτε τ' άντερά της! Επειδή όμως ο Χρηστάρας φαίνεται να μην έχει κολλήσει ακόμα την προαναφερθείσα πολυαγαπημένη αρρώστια της σειράς, πιστεύω ότι είναι συνειδητοποιημένος ως προς το χαρακτήρα της καλής του και τη θέλει ακριβώς γι αυτό που είναι! Επομένως με τις ευλογίες μου..

Τηλέμαχος-Ανθή: Τέσσερα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το εν λόγω ζεύγος ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας και όχι στα αυθεντικά της σειράς:
1. Ζουν στη Μελωδία της Ευτυχίας χωρίς ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και τα συναφή.
2. Η Ανθούλα αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει, όχι για τον καρμικό της έρωτα ως όφειλε, αλλά για τον εξής ασήμαντο λόγο ότι δε μπορούσε να τεκνοποιήσει.
3. Ο μικρός Βασιλάκης Καΐλας-λαγωνικό, καίτοι άκρως πολυσχιδής προσωπικότητα με έφεση σε όλους τους κλάδους, ρίχτηκε από μικρός στο μεροκάματο για να εξασφαλίσει τα προς το ζην, ενώ όλοι οι υπόλοιποι ήρωες έχουν κάνει αμύθητες περιουσίες με ευχολόγια.
4. Κυκλοφορεί μονίμως με το τηλέφωνό του εν αχρηστία, ενώ οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ζουν αποκλειστικά από την προσφιλή συνήθεια καρμικών και απολύτων να κάνουν μυστικά τηλεφωνήματα και να στέλνουν ερωτικά μηνυματάκια.
Που πα ρε κακομοίρη Κλουζό με τόσο τετριμμένη ζωή και περιμένεις και να σε πιστέψουμε;!

Κοπέλα μου απλά Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 !!!! Κοντεύει να με ακούσει όλη η Σαλαμίνα από τα γέλια!!! Και όχι τίποτα άλλο αλλά άμα σκάσει μύτη το αφεντικό να βρω καράβι να φύγω!!!!!
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από annaki Παρ Μαρ 26, 2010 3:47 pm

Vampirela έγραψε:
annaki έγραψε:Σχολιάζω ζευγάρια που μου μείνανε:

Λουκάς-Νόρα: Τί θα γίνει μ' αυτούς; Ή που θα πλακώνονται άνευ λόγου, ή που θα κάνουν γουτσουμουτσουνιές; Το Λουκά και τη Νόρα θέλουμε, απλά στο πιο ερωτικό τους, όχι το Γκούφυ και την Κλάραμπελ! Τελικά το πρόβλημα αυτών των παιδιών είναι το πολύ κακό τάιμινγκ. Δε προλαβαίνει να έρθει στα συγκαλά του ο ένας, αποβλακώνεται η άλλη! Αλήθεια, γιατί η καψουροπάθεια - που σαν επιπλοκή οδηγεί σε εγκεφαλική παράλυση - έχει προσβάλει μόνο τη Νόρα ενώ ο Λουκάς το παίζει κουλ; Μήπως κάποιος απ' τη συγγραφική ομάδα είναι λίγο μισογύνης;

Στέφανος-Εύα: Άμα το ζευγάρι αρχίσει να επιρρίπτει ευθύνες για ό,τι στραβό γίνεται στον πλανήτη, βράσε όρυζα! Εντάξει ρε παιδιά όλοι φταίμε! Λίγο εσείς, λίγο οι σεναριογράφοι, λίγο εμείς το κοινό που λυσσάξαμε για θεία δίκη, βάρεσε φούντο το παλικάρι! Τώρα ό,τι έγινε έγινε. Δεν ασχολείστε λίγο με τα δικά σας χάλια πριν να έχει κι ο γάμος σας την τύχη του ομίλου;

Χρήστος-Νταίζη:
Πολύ λίγη του πέφτει! Αυτός αγαπάει μόνο, αυτή δε χωνεύει ούτε τ' άντερά της! Επειδή όμως ο Χρηστάρας φαίνεται να μην έχει κολλήσει ακόμα την προαναφερθείσα πολυαγαπημένη αρρώστια της σειράς, πιστεύω ότι είναι συνειδητοποιημένος ως προς το χαρακτήρα της καλής του και τη θέλει ακριβώς γι αυτό που είναι! Επομένως με τις ευλογίες μου..

Τηλέμαχος-Ανθή: Τέσσερα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το εν λόγω ζεύγος ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας και όχι στα αυθεντικά της σειράς:
1. Ζουν στη Μελωδία της Ευτυχίας χωρίς ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και τα συναφή.
2. Η Ανθούλα αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει, όχι για τον καρμικό της έρωτα ως όφειλε, αλλά για τον εξής ασήμαντο λόγο ότι δε μπορούσε να τεκνοποιήσει.
3. Ο μικρός Βασιλάκης Καΐλας-λαγωνικό, καίτοι άκρως πολυσχιδής προσωπικότητα με έφεση σε όλους τους κλάδους, ρίχτηκε από μικρός στο μεροκάματο για να εξασφαλίσει τα προς το ζην, ενώ όλοι οι υπόλοιποι ήρωες έχουν κάνει αμύθητες περιουσίες με ευχολόγια.
4. Κυκλοφορεί μονίμως με το τηλέφωνό του εν αχρηστία, ενώ οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ζουν αποκλειστικά από την προσφιλή συνήθεια καρμικών και απολύτων να κάνουν μυστικά τηλεφωνήματα και να στέλνουν ερωτικά μηνυματάκια.
Που πα ρε κακομοίρη Κλουζό με τόσο τετριμμένη ζωή και περιμένεις και να σε πιστέψουμε;!

Κοπέλα μου απλά Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 195890 !!!! Κοντεύει να με ακούσει όλη η Σαλαμίνα από τα γέλια!!! Και όχι τίποτα άλλο αλλά άμα σκάσει μύτη το αφεντικό να βρω καράβι να φύγω!!!!!

Ευχαριστώ Βαμπιρέλα! Μετά το απαύγασμα μιας εβδομάδας και κάτι από σκηνές απείρου κάλους, επιστρέφω κι εγώ στη δουλειά!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 26, 2010 4:02 pm

Μετά από τόοοοοοσο αναλυτικούς σχολιασμούς, τι να πω εγώ; Μία απορία μόνο! (Τι πρωτότυπο! Razz ) Όταν κάποιος πτωχεύει, εκτός του ότι προφανώς έχει μείνει ταπί και ψύχραιμος, υφίσταται κάποιες νομικές κυρώσεις; Ξέρω για αντιδικίες σε περίπτωση που χρωστάει χρήματα, αλλά τι άλλο σημαίνει μία πτώχευση; Γιατί πολύ κατάκαρδα το πήραν όλοι και αν είναι "μόνο" το γεγονός ότι ο Μάνος έχασα ό,τι είχε και δεν είχε, αυτό ήταν σχεδόν αναμενόμενο! Το περίμεναν... Μπερδεύτηκα...
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 26, 2010 4:06 pm

annaki έγραψε:Σχολιάζω ζευγάρια που μου μείνανε:

Τηλέμαχος-Ανθή: Τέσσερα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το εν λόγω ζεύγος ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας και όχι στα αυθεντικά της σειράς:
1. Ζουν στη Μελωδία της Ευτυχίας χωρίς ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και τα συναφή.
2. Η Ανθούλα αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει, όχι για τον καρμικό της έρωτα ως όφειλε, αλλά για τον εξής ασήμαντο λόγο ότι δε μπορούσε να τεκνοποιήσει.
3. Ο μικρός Βασιλάκης Καΐλας-λαγωνικό, καίτοι άκρως πολυσχιδής προσωπικότητα με έφεση σε όλους τους κλάδους, ρίχτηκε από μικρός στο μεροκάματο για να εξασφαλίσει τα προς το ζην, ενώ όλοι οι υπόλοιποι ήρωες έχουν κάνει αμύθητες περιουσίες με ευχολόγια.
4. Κυκλοφορεί μονίμως με το τηλέφωνό του εν αχρηστία, ενώ οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ζουν αποκλειστικά από την προσφιλή συνήθεια καρμικών και απολύτων να κάνουν μυστικά τηλεφωνήματα και να στέλνουν ερωτικά μηνυματάκια.
Που πα ρε κακομοίρη Κλουζό με τόσο τετριμμένη ζωή και περιμένεις και να σε πιστέψουμε;!

Καλά πόσο πρωτότυπος παίζει να είναι ο σχολιασμός σου ειδικά για το "ζεύγος" Τηλέμαχος-Ανθή που μας έχει βγει πιο πολυαννικό και από το Νικόλας-Δάφνη; : respect : Είσαι Θ Ε Α ! ! ! Ξεκαρδίστηκα! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 4:12 pm

Σοφία η πτώχευση αν δεν κάνω λάθος είναι ένας τρόπος "προστασίας" του εν λόγω επιχειρηματία απο τυχόν χρέη και τυχόν υποχρεώσεις που έχει αλλα ταυτόχρονα σημαίνει ότι όλο το υπόλοιπο κεφάλαιο δεσμεύεται και πάει.

Το ότι το πήραν κατάκαρδα νομίζω έχει να κάνει με το ότι ο Μάνος έχασε πλέον τα πάντα και πήγε στράφι και η πώληση της Εδέμ και όχι κάτι παραπάνω, τους στοίχησε δηλαδή λόγω του φίλου τους που έφτασε σε τέτοιο σημείο.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος..annaki? Cancoon? Ελατε βρε κορίτσια εσείς που τα ξέρετε βάλτε ένα χεράκι..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από sifantid Παρ Μαρ 26, 2010 4:19 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Σοφία η πτώχευση αν δεν κάνω λάθος είναι ένας τρόπος "προστασίας" του εν λόγω επιχειρηματία απο τυχόν χρέη και τυχόν υποχρεώσεις που έχει αλλα ταυτόχρονα σημαίνει ότι όλο το υπόλοιπο κεφάλαιο δεσμεύεται και πάει.

Το ότι το πήραν κατάκαρδα νομίζω έχει να κάνει με το ότι ο Μάνος έχασε πλέον τα πάντα και πήγε στράφι και η πώληση της Εδέμ και όχι κάτι παραπάνω, τους στοίχησε δηλαδή λόγω του φίλου τους που έφτασε σε τέτοιο σημείο.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος..annaki? Cancoon? Ελατε βρε κορίτσια εσείς που τα ξέρετε βάλτε ένα χεράκι..

Πάλι μέσα έπεσα! cake Εξειδικευμένος όρος του χθεσινού επεισοδίου... Τι να κάνω; lol! Και κάτι ακόμη... Razz Γίνεται να παρακολουθήσεις μία τηλεφωνική γραμμή χωρίς να χρειαστεί να τοποθετήσεις κοριό; Μέσω "συρμάτων" ας πούμε... Μέσω διακανονισμού με την εταιρία... Ή κάτι τέτοιο; scratch Γιατί προσπαθώ να σκεφτώ σε τι αποσκοπούν τα τηλεφωνήματα... Άλλη μία τεχνική λεπτομέρεια του χθεσινού που μου έχει μείνει αναπάντητη!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 26, 2010 4:30 pm

Έχω να πώ αρκετά πράγματα για αυτό το επεισόδιο...
Δάφνη-Μάνος: Οχι και φόνο το αρνάκι του Θεού Μάνο μου...Μπορεί να έκανε τα πάντα αλλά ως εκεί δεν την έχω να φτάσει ως εκεί τη Δάφνη...Μου άρεσε πολύ που είπε οτι η κατασκήνωση είναι μονο δέντρα και χώμα...αυτο μου έδειξε πως οτι και να λένε την Εδεμ την κουβαλάνε μέσα τους και πως αυτο που τους ενώνει είναι η βαθειά αγπάη που έχουν μεταξύ τους και όχι μια έκταση με όσες αναμνήσεις και να έχουν σε αυτή..
Νόρα-Λουκάς : Μου αρέσουν πολύ οταν είναι ζουζουνιάρηδες...Μου αρέσει να μιλάνε καθαρά τώρα που δεν υπάρχουν άλλα μυστικα αναμεσά τους για το πως εξελίχθηκε η ιστορία τους..Γενικα μου αρέσουν πάρα πολυ!!!! Love!
Νταίζη-Χρήστος : Εγω δεν τον αδικώ το Χρηστάκη,τωρα που δν της πέτυχε η μεγάλη ζωη της Νταιζούλας γυρισε πάλι στον έρωτα..και ο ανθρωπος πρέπει να ναι κερί αναμμένο δηλαδή και να την περιμένει..??Όσο και αν μου ταιριάζουνε μαζί δεν ενθουσιάζομαι με την εξέλιξη...
Αμαλία-Μελίτα: Αρχικά μου ρθε να βάλω τα γελια με την κλαίουσα να παίζει πιάνο και τη μανούλα να χειροκροτάει ενθουσιασμένη..Σου λέει Γαλλικά εχουμε απο τον Παριζιάνο απόλυτο, πιάνο παίζει το καμάρι μου,το κλείσαμε το πακετάκι της καλής διαγωγής για τους απόγονους...Μελιτάκι μου και εμείς βαρεθήκαμε να σε ακούμε να κλαψουρίζεις,άντε μακάρι να έβαλες μυαλό αλλά χλωμό το βλέπω...
Νταίση-Ρούσσος: Μάρέσει που τη δουλεύει τόσο καιρό...Αποστολή εξετελέσθη..Επιτέλους!!!!!
Εύα-Σταυρίδης:Ο Καρτάλης φεύγει,ο Σταυρίδης έρχεται...κατι σαν τη νυχτα και το Johny Walker ένα πράγμα..Μα που τα βρισκεί??
Η ίδια ιστοριούλα πάλι..να δώ που θα μας οδηγήσει αυτός ο αστυνόμος...Ελπίζω όχι στην παράνοια...Την ατάκα και εγώ αγαπώ τον έρωτα μπορώ να την αφήσω ασχολίαστη...??Ήτανε σαν να μου λέει "Γιατί έρωτας ειναι ο Γίαννης" Θεός ο Ζουγανέλης...
Πολύ γλυκιά και η Εύα, και μ'αρέσει που μπήκε στη μέση γιατί μας απέδειξε πως όντως μπήκε με τη θελήση της σ αυτόν το γάμο και αγαπάει τον άντρα που έχει δίπλα της...Το σκηνικό με τις κασετούλες έιναι πολύ πετυχημένο!!!
Νταίζη-Λουκας: Λουκάκο είσαι ΘΕΟΣ!!!! Την τρελλανε τη Νταιζούλα...Πέθανα με το "Δουλέυω απο τη μέση και πάνω" Σκάλωσε ο Λουκάκος με το χάπι... gelio
Εύα-Στέφανος: Εδώ δεν ήξερα απο που μου ήρθε..Αρχικά εκνευρίστηκα με την Εύα που του έριξε τις ευθύνες για πράξεις στις οποίες είχε συμμετοχή και εκείνη και ο Μάνος,αλλά στη συνέχεια του τα πε πολύ σωστά του μπούλη..Π'ερα απο τα ερωτικά τους αυτοί οι δύο έχουν και ένα κοινό παρελθόν και ένα παιδί το οποιό τους ενώνει, και ο έρωτας να τους πέρναγε δεν θα σταματόυσε ποτέ η Εύα να νοιάζεται για εκείνον...Αλλά οπως είπε το γάμο αυτόν τον επέλεξε και τον άντρα της τον σέβεται...Εχεις να πεις κάτι τωρα μεσιέ????Γιατί εσύ απο σεβασμό αλλό τίποτα....Η Εύα μπορεί να κάνει συχνές επισκέψεις στο Μάνο αλλά δεν του υπενθυμίζει κάθε λίγο και λιγάκι ούτε πόσο τον αγαπάει ούτε τι ωραία που καίγανε το κερί...
Νικόλας-Λουκάς-ζουζουνοτηλέφωνο: Αγαπώ τέτοιες σκηνές..Ο Λουκάς μες στα μέλια και ο Νικόλας να τον κοροιδυέι..Μου λείψανε αυτοι οι δύο τωρα με τον αμνησιακό Λουκά...Welcome back!! Palamakia Και η Δάφνη μετά με τις ζουζουνιές ήθελε φιλάκι..και ο Λουκάκος μες στην τρελή χαρά και την ανακούφηση..Τους χάρηκα...
Πέτρος-Αμαλία_Μελίτα : Το Μελιτάκι ενδιαφέρθηκε για τον πρωην μεγάλο έρωτα και νυν πατέρα του παιδιού της σκετο...??
Μου άρεσε το ενδιαφέρον που είδα..Στο κάτω κάτω 'εχει δίκιο,μαζί χττίσανε τον όμιλο και τη ζωή τους,μην ξεχνάμε η οτι η Μελίτα τότε ήταν ευτυχισμένη..Βεβαια αυτη μάλλον το ΄χει ξεχάσει αλλά τελοσπάντων..Αμαλίτσα μου σε αγαπάω σε εκτιμάω αλλα η αντιδραση σου απαραδεκτη... :Banned:
Νικόλας-Σταυρίδης: Να τα μας.... Εμφανίστηκε και ο Φώτης στο προσκήνιο...ΚΑι πολύ άργησε...Ψύχραιμο τον βλέπω το Νικόλα βέβαια...
Παιδί μου σύνελθε αυτός ξέρει κάθε σας κίνηση...Μη σου πω οτι αν δεν ήξερα οτι έγραφε ο Στέφανος στο απουσιολόγιο, θα τον υποψιαζόμουν το Σταυρίδη άνετα... /S
Άφησα για το τέλος την τέλεια αγκαλίτσα στο Μάνο...Υποκλίνομαι πάντα σε αυτην την παρέα...Ξέρει να στέκεται,ξέρει να στηρίζει ξέρει να αγαπά..Και όσο λαμόγιο και αν είναι ο Μάνος,όσα λάθη και αν έχει κάνει όσο πόνο και αν προκάλεσε αυτοί είναι εκεί για να τον αγκαλιάσουν...Αυτή είναι η παρέα της Φεγγαρόπετρας,όπως τη γνωρίσαμε και κολλήσαμε μαζί της!!! : respect :
Στα προσεχώς έχουμε πάλι εξελίξεις...Περιμένω με αγωνία..
Συγνώμη αν κούρασα,αλλά ήταν ένα γεμάτο επεισοδιο που εγω το ψηφίζω τέλειο!!Παντα τέτοια!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από charmie258 Παρ Μαρ 26, 2010 4:56 pm

annaki έγραψε:Σχολιάζω ζευγάρια που μου μείνανε:

Λουκάς-Νόρα: Τί θα γίνει μ' αυτούς; Ή που θα πλακώνονται άνευ λόγου, ή που θα κάνουν γουτσουμουτσουνιές; Το Λουκά και τη Νόρα θέλουμε, απλά στο πιο ερωτικό τους, όχι το Γκούφυ και την Κλάραμπελ! Τελικά το πρόβλημα αυτών των παιδιών είναι το πολύ κακό τάιμινγκ. Δε προλαβαίνει να έρθει στα συγκαλά του ο ένας, αποβλακώνεται η άλλη! Αλήθεια, γιατί η καψουροπάθεια - που σαν επιπλοκή οδηγεί σε εγκεφαλική παράλυση - έχει προσβάλει μόνο τη Νόρα ενώ ο Λουκάς το παίζει κουλ; Μήπως κάποιος απ' τη συγγραφική ομάδα είναι λίγο μισογύνης;

Στέφανος-Εύα: Άμα το ζευγάρι αρχίσει να επιρρίπτει ευθύνες για ό,τι στραβό γίνεται στον πλανήτη, βράσε όρυζα! Εντάξει ρε παιδιά όλοι φταίμε! Λίγο εσείς, λίγο οι σεναριογράφοι, λίγο εμείς το κοινό που λυσσάξαμε για θεία δίκη, βάρεσε φούντο το παλικάρι! Τώρα ό,τι έγινε έγινε. Δεν ασχολείστε λίγο με τα δικά σας χάλια πριν να έχει κι ο γάμος σας την τύχη του ομίλου;

Χρήστος-Νταίζη:
Πολύ λίγη του πέφτει! Αυτός αγαπάει μόνο, αυτή δε χωνεύει ούτε τ' άντερά της! Επειδή όμως ο Χρηστάρας φαίνεται να μην έχει κολλήσει ακόμα την προαναφερθείσα πολυαγαπημένη αρρώστια της σειράς, πιστεύω ότι είναι συνειδητοποιημένος ως προς το χαρακτήρα της καλής του και τη θέλει ακριβώς γι αυτό που είναι! Επομένως με τις ευλογίες μου..

Τηλέμαχος-Ανθή: Τέσσερα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι το εν λόγω ζεύγος ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας και όχι στα αυθεντικά της σειράς:
1. Ζουν στη Μελωδία της Ευτυχίας χωρίς ερωτικά τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και τα συναφή.
2. Η Ανθούλα αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει, όχι για τον καρμικό της έρωτα ως όφειλε, αλλά για τον εξής ασήμαντο λόγο ότι δε μπορούσε να τεκνοποιήσει.
3. Ο μικρός Βασιλάκης Καΐλας-λαγωνικό, καίτοι άκρως πολυσχιδής προσωπικότητα με έφεση σε όλους τους κλάδους, ρίχτηκε από μικρός στο μεροκάματο για να εξασφαλίσει τα προς το ζην, ενώ όλοι οι υπόλοιποι ήρωες έχουν κάνει αμύθητες περιουσίες με ευχολόγια.
4. Κυκλοφορεί μονίμως με το τηλέφωνό του εν αχρηστία, ενώ οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ζουν αποκλειστικά από την προσφιλή συνήθεια καρμικών και απολύτων να κάνουν μυστικά τηλεφωνήματα και να στέλνουν ερωτικά μηνυματάκια.
Που πα ρε κακομοίρη Κλουζό με τόσο τετριμμένη ζωή και περιμένεις και να σε πιστέψουμε;!

Οπως εγραψα και χτες, σπανια σχολαιζω αλλα σημερις θα μεινω στο να προσκυνισω σχολιασμο!!!!! Με εμφαση στο ενδιαφερομενο ζευγος, ητοι Νορα-Λουκας!!!! Απλα προσκυνω!!!! : respect : : respect : : respect : : respect :
charmie258
charmie258
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Μαρ 26, 2010 4:58 pm

Foulitsa μου άψογος σχολιασμός! Μπορεί να διαφωνω περί Χρήστο-Νταίζη (λατρεύω λέμε!) αλλα κατά τα άλλα συμφωνώ απο την αρχή μέχρι το τέλος!

Και βέβαια επειδή δεν θα προλάβω να σχολιάσω το επεισόδιο να προσκυνήσω την κορυφαία (για μένα) χτεσινή στιγμή που (επίσης για μένα) έβλεπα τους ανθρώπους και όχι τους ηθοποιούς να χαβαλεδιάζουν..

"Γούτσου γούτσου! Γλου γλου"!
Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Glouglou

Γιαννακόπουλος??? Τα σέβη μου!!! : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 331 - Ημερομηνία 25-03-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Μαρ 26, 2010 5:03 pm

Σε αυτη τη σκηνη χτες ελιωσα! gelio Ο Γιαννακοπουλος εδωσε ρεστα!Και οι φωτο του Τζινα μου ειναι ολα τα λεφτα! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης