Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

+35
Ezantakou
Lisa Nova
nicole
goldy24
pitogiro
ebelina2007
katerina--noraloukakos
Vasouli
maraki_ch
Antigoni!
irini
hionati
pasxalitsa
Evalia
LYDIA
k@terinio-loukonoraki
Cancoon
sarita
$ofi@ loukakos + nora
verile_mistika
loukasnora
FieryRed
Καρ-Mik
ksanthi
evanna
Foulitsa
nikidanis
aggeliki
KatsaroYpotheto
sifantid
st@cy
l_aquila
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Μάης 31, 2010 8:38 pm

ksanthi έγραψε:ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΟΥΛΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΕ ΗΞΕΡΕ ΕΙΧΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. Η ΕΥΑ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ. Η ΕΥΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΜΕ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΡΟΥΣΣΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΟΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΑ ΜΑΣ. ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΘΕΟΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΛΟΥΚΑΣ ΜΑΝΟΣ ΤΕΛΕΙΑ ΣΚΗΝΗΑΥΤΟ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΕΓΡΑΨΕ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΕΞΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ. ΝΙΚΟΛΑΣ ΒΑΡΕΤΟΣ ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΟΣ ΑΜΑΛΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΚΥΡΙΩΝ. Η ΑΜΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΟ ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ Η ΝΕΦΕΛΗ. ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΚΟΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΥΦΟΣ. ΥΜΑΡΤΟΝ ΚΟΚΟΝΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΟΥΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ.

Ksanthi διαφωνώ. Λοιπόν λογικό να τον πείραξε τον Στέφανο το πρώτο του παιδί ήταν και είναι. Ναι η Εύα μια ζωή ξεκάθαρη ήταν τα είχε με τον Μάνο πίσω απο την πλάτη της Μελίτας. Ο Ρούσσος δεν ανήκει στην απέναντι πλευρά μαζί με την παρέα ήταν πάντα. Ο Νικόλας καθόλου βαρετός δεν ήταν. Νικόλας - Δάφνη- Μάνος ωραία σκηνή :)
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μάης 31, 2010 8:41 pm

Ο Νικόλας καθόλου βαρετός δεν ήταν. Νικόλας - Δάφνη- Μάνος ωραία σκηνή :)


Μου άρεσε κι εμένα πολύ η σκηνή. Άσε που ήρθε αμέσως μετά απο τα νάζια της Νταίζης και καλμάρισε το νευρικό μου σύστημα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Μάης 31, 2010 8:41 pm

ksanthi έγραψε:Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΥΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΜΜΕΤΙΚΟΙ. ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΕΝΩΝΕΙ.

Συγγνώμη αλλά και εδώ θα διαφωνήσω Εύα - Στέφανος ταιριάζουν πολύ. :lol:
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Μάης 31, 2010 8:44 pm

Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Μάης 31, 2010 8:45 pm

Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΙΕΤΕ. ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΥΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ. ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Δευ Μάης 31, 2010 8:46 pm

Μάνος-Έυα-Στέφανος:Tα'χε πάρει ο Στέφανος ποιος τον πιάνει .. Να την αναστατόνουνε κιόλας και οι δυο τι να κάνει η κοπέλα? τους έδιωξε..!!

Νταίζη-Νόρα-Λουκάς:Δεν μπορούσα άλλο δεν είχα άλλη αντοχή με αυτή την οχιά .. Καθόταν μέσα εκεί η σκύλα την είχε καταβρεί ελεοςς δηλαδή! Ούτε την ανάγκη τους δεν μπορούν να κάνουν με αυτήν που έμπλεξαν..Τόση αισιοδοξία όμως ο Λουκάς μωρέ μπράβο αλλά να μου πεις το χουνε συνηθείσει τόσο καιρό.. Αλλά πολύ λάθος η Κ.Ακρίτα να πηγαίνουν εκεί πέρα για να της σπάσουν τα νεύρα και τελικά τους τα σπάει τα δικά τους ελεος..

Νικόλας:Μες την καλή χαρά ο Νικολάκης φρέσκος φρέσκος .. Άλλαξε και γνώμη κιόλας .. του ήρθε μάλλον μέσα του ο ηθοποιός ,ποιος ξέρει τι έβλεπα στον ύπνο του...Αναίσθητος όμως ..

Νταίζη-Μπέλλος:έλεος δλδ αυτή η κοπέλα πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει αυτή(όσο μαλον δεν το περιμένουμε)από αυτήν όλα τα περιμένεις.. Τον έχει τυλίξει σε μια κόλλα χαρτί τον κάνει ότι θέλει και αυτός τα πιστεύει κιολας... Μπουσουλώντας προς τον κακό τον δρόμο πάει ...

Λουκάς-Μάνος:Έλεος ρε Μάνο και άλλες φωτιές μας άναψες??Δεν μας φτάνουν αυτά που έχουμε..Αλλά εγώ το περίμενα γιατί ο Μπέλλος δεν είχε πει να τα δώσει ,αντίθετα...

Στέφανος-Αντιγόνη:Το πίστεψαν και οι δυο..Πάντος δεν είναι ότι καλύτερο να στερούν από ένα πατέρα το παιδί του..Εγώ τον λυπήθηκα
Snif Αλλά σε αυτήν την περίπτωση υπάρχουν και θετικά ..

Έυα-Ρούσσος:Κάτι ψυλιάστηκε δηλαδή είναι σίγουρος τώρα οχχ.. ο Λουκάκος μας πάλι θα την πληρώσει..

Αυτά τα σχόλια του σημερινού επεισοδίου ... Πάντος δεν ήταν και πολύ ωραίο ..

Πολλά φιλιά Κατερίναα!!

:lo
l:
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Μάης 31, 2010 8:46 pm

Η Αντιγονάρα γιατί φαγώθηκε να μην κάνει ο Στεφανος παιδί με το Μελιτόνι??Εκτος απο το γνωστό μίσος υποτίθεται οτι κληρονομούν απο το παιδί έτσι δεν ειναι??? Δεν θέλει να πάνε τα λεφτά της στο Ρουσσεικο ή παίζει κάτιο άλλο???Εχω μπερδευετει!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από LYDIA Δευ Μάης 31, 2010 8:47 pm

anastasia20 έγραψε:Πωπω…..τι βαρεμάρα ήταν αυτό σήμερα……

Μελίτα χώσε και σώσε…αφού όλοι θέλουν πειστικές αντιδράσεις βρίσε τους να το ευχαριστηθούμε και εμείς να το ευχαριστηθούν και αυτοί που οι υποκριτές τους ικανότητες πάνε για όσκαρ ανοιχτής παλάμης….Fskl Fskl

Αχ ρε εύα….αχ ρε εύα….τώρα σε ένοιαξε το παιδί….όταν πήγες να φουντάρεις το παιδί δεν το σκεφτόσουν….cake
αμνησία παθαίνετε όλοι σας….
αυτή η πιπάλα ότι το παιδί είναι δική της υπόθεση ας σταματήσει κάποια στιγμή….ΕΛΕΟΣ….δεν έχει μόνο εσύ δικαιώματα φαγανούλα….έχει και ο πατέρας….επειδή δεν του ζήτησες τίποτα δε σημαίνει ότι θα του πάρεις και το παιδί…τι λογική είναι αυτή….wall

Να σε δω πως θα πας μετά να του πεις την αλήθεια….ξέρεις στέφανε τελικά το παιδί είναι δικό σου….το τεστ ήταν πλαστό…είναι που δεν μπλέκεις σε συνομωσίες εσύ….Fskl

Ρε στέφανε….γιατί το σταματάς….πες της τι είναι….όχι ότι δεν ξέρει….αλλά κουβέντα να γίνεται…

Νόρα:
<μωρό μου μου έλειψες>και ερωτώ πότε πρόλαβε….3 ώρες με 5 να έχουν περάσει από τότε που τον είδε….τι αγάπη είναι τούτη…..

Αντιγόνη:καταστρώνετε που καταστρώνετε σχέδια ας καταφέρνατε να πάθει εγκεφαλικό η καρτάλω….ούτε για αυτό δεν είστε ικανοί….απαπαπα….

Ρούσσος:να σε δω ρούσσο τι θα κάνεις τώρα που το κατάλαβες….η κοπελιά είναι εντελώς χαζή….δεν μπορούσε να του το πει πιο καθαρά….άιντα….

Τι αγάπη καλέ ήταν αυτή του ρούσσου προς τη φαγανούλα;;;;;ΕΛΕΟΣ κύριοι σεναριογράφοι….βάλτε της και το φωτοστέφανο να τελειώνουμε…. vomit

Άθλιο το επεισόδιο…..το αυριανό ελπίζω να είναι καλύτερο….

Αναστασια μου,δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου...Σ'ΟΛΑ!!
ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ!!!!
Ενα oscarγια να μεγαλωσει η συλλογη σου!
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μάης 31, 2010 8:48 pm

Foulitsa έγραψε:Η Αντιγονάρα γιατί φαγώθηκε να μην κάνει ο Στεφανος παιδί με το Μελιτόνι??Εκτος απο το γνωστό μίσος υποτίθεται οτι κληρονομούν απο το παιδί έτσι δεν ειναι??? Δεν θέλει να πάνε τα λεφτά της στο Ρουσσεικο ή παίζει κάτιο άλλο???Εχω μπερδευετει!!
Γιατι αν κληρονομούσε το τέκνο της Ευας, νόμιζε οτι θα το κάνει ότι θέλει.
Το τέκνο της Μελίτας θα είναι και εγγόνι της Αμαλίας και του Ρούσσου, που μόνο χαζούς δεν τους λές
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Μάης 31, 2010 8:48 pm

ksanthi έγραψε:Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΙΕΤΕ. ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΥΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ. ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ

Ο Ρούσσος είχε τσακωθεί με την Μελίτα και εκτός απο αυτό ήταν πάντα στο πλευρό της παρέας. Δεν θα είναι ζευγάρι ο Μάνος με την Εύα γιατι ο Μάνος φεύγει. Τώρα ο Στέφανος με την Εύα μπορεί να είναι ζευγάρι για να μεγαλώσουν και το παιδί μαζί. :lol:
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Μάης 31, 2010 8:49 pm

LYDIA έγραψε:
anastasia20 έγραψε:Πωπω…..τι βαρεμάρα ήταν αυτό σήμερα……

Μελίτα χώσε και σώσε…αφού όλοι θέλουν πειστικές αντιδράσεις βρίσε τους να το ευχαριστηθούμε και εμείς να το ευχαριστηθούν και αυτοί που οι υποκριτές τους ικανότητες πάνε για όσκαρ ανοιχτής παλάμης….Fskl Fskl

Αχ ρε εύα….αχ ρε εύα….τώρα σε ένοιαξε το παιδί….όταν πήγες να φουντάρεις το παιδί δεν το σκεφτόσουν….cake
αμνησία παθαίνετε όλοι σας….
αυτή η πιπάλα ότι το παιδί είναι δική της υπόθεση ας σταματήσει κάποια στιγμή….ΕΛΕΟΣ….δεν έχει μόνο εσύ δικαιώματα φαγανούλα….έχει και ο πατέρας….επειδή δεν του ζήτησες τίποτα δε σημαίνει ότι θα του πάρεις και το παιδί…τι λογική είναι αυτή….wall

Να σε δω πως θα πας μετά να του πεις την αλήθεια….ξέρεις στέφανε τελικά το παιδί είναι δικό σου….το τεστ ήταν πλαστό…είναι που δεν μπλέκεις σε συνομωσίες εσύ….Fskl

Ρε στέφανε….γιατί το σταματάς….πες της τι είναι….όχι ότι δεν ξέρει….αλλά κουβέντα να γίνεται…

Νόρα:
<μωρό μου μου έλειψες>και ερωτώ πότε πρόλαβε….3 ώρες με 5 να έχουν περάσει από τότε που τον είδε….τι αγάπη είναι τούτη…..

Αντιγόνη:καταστρώνετε που καταστρώνετε σχέδια ας καταφέρνατε να πάθει εγκεφαλικό η καρτάλω….ούτε για αυτό δεν είστε ικανοί….απαπαπα….

Ρούσσος:να σε δω ρούσσο τι θα κάνεις τώρα που το κατάλαβες….η κοπελιά είναι εντελώς χαζή….δεν μπορούσε να του το πει πιο καθαρά….άιντα….

Τι αγάπη καλέ ήταν αυτή του ρούσσου προς τη φαγανούλα;;;;;ΕΛΕΟΣ κύριοι σεναριογράφοι….βάλτε της και το φωτοστέφανο να τελειώνουμε…. vomit

Άθλιο το επεισόδιο…..το αυριανό ελπίζω να είναι καλύτερο….

Αναστασια μου,δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου...Σ'ΟΛΑ!!
ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ!!!!
Ενα oscarγια να μεγαλωσει η συλλογη σου!

σε ευχαριστώ λύδια μου.... :lol:
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Μάης 31, 2010 8:50 pm

Mik έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Η Αντιγονάρα γιατί φαγώθηκε να μην κάνει ο Στεφανος παιδί με το Μελιτόνι??Εκτος απο το γνωστό μίσος υποτίθεται οτι κληρονομούν απο το παιδί έτσι δεν ειναι??? Δεν θέλει να πάνε τα λεφτά της στο Ρουσσεικο ή παίζει κάτιο άλλο???Εχω μπερδευετει!!
Γιατι αν κληρονομούσε το τέκνο της Ευας, νόμιζε οτι θα το κάνει ότι θέλει.
Το τέκνο της Μελίτας θα είναι και εγγόνι της Αμαλίας και του Ρούσσου, που μόνο χαζούς δεν τους λές

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση Mik μου, τα χασα η ξανθιά με όλο αυτό το μπλέξιμο τους....

ΥΓ Σιγά μη μυριστέι χρήμα η Αμαλίτσα και το αφησει έτσι??Εδω θέλει να τα φάει απο το Μάνο που είναι και απένταρος....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Μάης 31, 2010 8:50 pm

Mik έγραψε:
FieryRed έγραψε:
Γιατί μαρή είσαι κακιά αφού περίμενε το κορίτσι και δεν πήγε η Νόρα.. Το να πάει έστω να μάθει την πληροφορία που ήθελε.... μπα... Άσε που δεν θυμάμαι να είχε τεθεί και κάποιο χρονοπεριθώριο στο να μάθει η Νόρα.. Αλλά λεπτομέρειες!!

Αχ-αχ κάντε με ντα lol! Κακιά Βάσω. Χτες το μεσημέρι πήγε η Νόρα επρεπε να πάει σουμπιτη!!!
Οοοοοχι TutTut η Νόρα δεν έχει μια προσωπική ζωη και μια δουλειά να ασχοληθει
Οοοοοοχι : TutTut η Ευα δεν απειλείται όλη την ώρα η ζωή της
Οοοοοοχι : TutTut ούτε η Δάφνη έμεινε ξέμπαρκη χωρις σπίτι!!!!

Νόρα, τι κάνεις εκεί, πριν πλύνεις τα μούτρα σου το πρωί, τρέχα να μάθεις τίνος είναι βρε γυναίκα το παιδί !!! Tsanties

Έπρεπε να πει ότι λυπάμαι που από χτες το απόγευμα που μου το είπες δεν έτρεξα να μάθω.. αλλά έπρεπε να συγκρατήσω τον εαυτό μου για να αντιμετωπίσω μια Νταιζάρα, να οργανώσω τους άλλους που έπρεπε και αυτοί να έρθουν από το σπίτι του Λουκά, μέχρι να πάω σπίτι να κάνω μπάνιο να ετοιμαστώ δεν πρόλαβα... Σήμερα το πρωί προσπάθησα να πάω αλλά η Νταίζη κλειδώθηκε στην τουαλέτα και δεν πρόλαβα να κάνω πιπί μου και έτρεχα σαν την τρελή να πάω στη δουλειά μου, πήγα λοιπόν στο δικαστήριο και μόλις γύρισα..Δεν πρόλαβα.. Δεν πετάγεσαι βρε Μελίτα μου να ρωτήσεις η ίδια που έχει βουλιάξει ο καναπές σου από το καθισιό!!

Αλλά ας πω μόνο ότι η άγνοια ευτυχία στη προκειμένη περίπτωση της Μελίτας....
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μάης 31, 2010 8:51 pm

anastasia20 έγραψε:
Νόρα:[/b]<μωρό μου μου έλειψες>και ερωτώ πότε πρόλαβε….3 ώρες με 5 να έχουν περάσει από τότε που τον είδε….τι αγάπη είναι τούτη…..
Τι αγάπη καλέ ήταν αυτή του ρούσσου προς τη φαγανούλα;;;;;ΕΛΕΟΣ κύριοι σεναριογράφοι….βάλτε της και το φωτοστέφανο να τελειώνουμε….!

Δυο μικρά σχόλια
1) Αν είσαι τρελά ερωτευμένος, ναι , και 5 ώρες, και 5 λεπτά φτάνουν για να σου λείψει κάποιος inlove (Βάσω μαζέψου cake )

2) Το οτι παίζεται μια ζωή, είναι αρκετό για να νοιαστεί νομίζω, και να μην σκεφτεί τόσο εγωιστικά οσο σκέφτοναι η Μελίτα με τον Στέφανο. Και δεν είδα αγάπη, υποψία είδα...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Evalia Δευ Μάης 31, 2010 8:54 pm

evanna έγραψε:Μου αρεσαν:
-Η Ευα γενικως....οι σκηνες της και με το Στεφανο και με το Ρουσσο ηταν αψογες! : respect : Επισης καταπληκτικο το φορεμα της!

-Η ειρωνια του Λουκα στη Νταιζη και του Μανου στη Μελιτα! :twisted:

-Ο χαρωπος Νικολας που ειχε τα κεφια του επειδη επιτελους κοιμηθηκε! lol!

-Η συζητηση Λουκα-Μανου και η αντιδραση του πρωτου οταν εμαθε για την υπεξεραιση!

-Ο Πετρος που ειναι γατα με πεταλα και καταλαβε το κολπο! Thumbs up

-Ο Σταυρου ερμηνευτικα κυριως στη σκηνη με την Κα Παπαδημητριου η οποια ηταν επισης πολυ καλη! Klap

-Το γεγονος οτι δεν ειδαμε ουτε μια σκηνη απολυτων!

Δεν μου αρεσαν:

-Ο τροπος που εξελισσεται το κολπο του Λουκα!Η Νταιζαρα γινεται ολοενα και πιο ανυποφορη! Threat

-Η Μελιτα που πηρε σβαρνα τους παντες και εδινε μαθηματα αξεπεραστου κατιναζ!Με τη Νορα με εκνευρισε χειροτερα και απο το επεισοδιο της Παρασκευης!Και να πεις οτι απλα ζηταει και τελος,οχι αυτη απαιτει και επιμενει! Fskl

-Ο Μπεεελλος που συνεχιζει να ειναι ανενδοτος στο θεμα της Δαφνης και λογω των προσωπικων βγαζει το αχτι του στο Μανο!

-Το οτι δεν ειδαμε καθολου Χρηστο!Τσ..τσ...τσ...!

-Και το οτι δεν ειδαμε καμια σκηνη Μανου-Ευας! :x

Αυτα απο εμενα!Απλα καλο το επεισοδιο!

evanna, με βρίσκεις σύμφωνη στα περισσότερα σημεία!

Η Φαίη Ξυλά νομίζω ήταν στα ερμηνευτικά καλύτερα της σήμερα, και όντως η Εύα μια κούκλα με το φορεματάκι της. Και ο Κατρανίδης φυσικά, φανταστικός. Τα αγαπημένα μου ήταν κ μένα ο χαρωπός Νικόλας και η ατάκα του Μάνου "αφού είναι χάνος και τσιμπάει". Γενικά με λίγη σεναριακή δουλειά ο Νικόλας μπορεί να κεντήσει από το νέο κύκλο. Η τραγουδιάρα έχει καταντήσει πιο κουραστική και από κουραστική στις κλάψες της στο Κουνια-Μπέλλο και στους εκβιασμούς στο Λουκά. Και δεν το λέω επειδή είναι ο "κακός" χαρακτήρας, αλλά όλος της ο ρόλος περιορίζεται σε αυτό και θεωρώ πως έχει κουράσει πολύ. Ας της ανανεώσουν λίγο τις ατάκες. Και αυτός ο χάπατος ο Μήτσουλας, ο άνθρωπος αλήθεια, το ντόμπρο το παιδί ωραία ξηγιέται που πετάει μια οικογένεια στο δρόμο. Άιντε γιατί πολλά του τα ΄χω κι αυτουνού μαζεμένα. Για το Μαρουβλίτο δεν έχω λόγια, για τη δε "επιβεβαίωση" της Αμαλίας ανυπομονώ να μαθευτεί η αλήθεια να τη δω μετά. Α ρε Αμαλία, αυτά τα κολλήματα με το Μάνο και την Εύα να μην είχες θα ήσουν λατρεμένη! Μελίτα περίμενε να σου ζητήσουν συγγνώμη. Πόσο κακομαθημένο αυτό το κορίτσι πια; Η Νόρα της φταίει. Το άλλο επίσης που μου άρεσε πολύ είναι η στάση του Μάνου ότι θα έκανε τα πάντα για τη Δάφνη, όπως και η Δάφνη πούλησε τα πάντα για το Μάνο. Πολύ καλά δομημένοι χαρακτήρες, οι δύο πλευρές του ίδιου νομίσματος τα αδερφάκια Γεραλή. Όσον αφορά τους αγαπημένους μου Νόρα - Λουκά, στα καλά τους ήταν σήμερα, αυτογνωσία η Νορούλα πως δεν είναι αυτή που ήτανε (έμμεσο μνμ προς συγγραφική ομάδα: μην την ξεκατινιάζεται τη Νόρα που αγαπάμε). Θα ήθελα μια σκηνή Μάνου-Εύας και όντως η απουσία του Χρήστου ύποπτη. Όπως και η αντίδραση της Αντιγόνης που σίγουρα κρύβει πολλά. Και από μένα, καλό το επεισόδιο.
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Μάης 31, 2010 8:55 pm

[quote="aggeliki"]Κατινάκι η συγγνώμη δεν χαρίζεται...Κερδίζεται!

Kαι ο Σεβασμός και η Αγάπη, αλλά στον πλανήτη μπούκλα και στην Ανωτάτη Κατινική, δεν είναι αυτό το μάθημα εντός της διδαχθείσης ύλης.

ΣΤΑΥΡΟΥ-ΞΥΛΑ : respect : Μαζί σου...

"Το είχα νίωσει να κλωτσάει, είχα κάνει όνειρα για αυτό το παιδί" Αλέξανδρος Σταύρου σε ρεσιτάλ, άλλωστε αυτή είναι η δική του λέξη. Και όταν έχει καλούς συμπαίχτες το κάνει σαφές!!! Δένει απίστευτα με την Ξυλά, η οποία ήταν επίσης εξαιρετική!!!

Δάνης Κατρανίδης, Θεός!!! Το κατάλαβε ότι κάτι τρέχει. oscar : respect : : respect :


Παναγιώτης Μπουγιούρης έδωσε Ρέστα!!!! Και με την Παπά (την αφάνισε λίγο) Και με τον Πετράκη και με τους Γεωργόνη και Γιαννακόπουλο.

Τέλεια και η Αντιγόνη Δρακουλάκη γενικά σήμερα!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μάης 31, 2010 8:56 pm

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΟΧΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μάης 31, 2010 8:58 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Νόρα:[/b]<μωρό μου μου έλειψες>και ερωτώ πότε πρόλαβε….3 ώρες με 5 να έχουν περάσει από τότε που τον είδε….τι αγάπη είναι τούτη…..
Τι αγάπη καλέ ήταν αυτή του ρούσσου προς τη φαγανούλα;;;;;ΕΛΕΟΣ κύριοι σεναριογράφοι….βάλτε της και το φωτοστέφανο να τελειώνουμε….!

Δυο μικρά σχόλια
1) Αν είσαι τρελά ερωτευμένος, ναι , και 5 ώρες, και 5 λεπτά φτάνουν για να σου λείψει κάποιος inlove (Βάσω μαζέψου cake )

2) Το οτι παίζεται μια ζωή, είναι αρκετό για να νοιαστεί νομίζω, και να μην σκεφτεί τόσο εγωιστικά οσο σκέφτοναι η Μελίτα με τον Στέφανο. Και δεν είδα αγάπη, υποψία είδα...


Σεναριακά ο Ρούσσος είναι έξυπνος και καλός κριτής χαρακτήρων. Ξέρει λοιπόν οτι η Εύα μπορεί να έχει ακραίες αντιδράσεις αλλά δεν είναι υπολογίστρια και δεν λειτουργεί βάσει σχεδίων. Ξέρει οτι δεν μίλησε ούτε καν για τη Μαρίλια στο Μάνο τόσα χρόνια και δεν βλέπει γιατί θα το έκανε τώρα οπότε υποψιάστηκε απ την αρχή. Άλλωστε προσωπική μου εντύπωση η Εύα του το είπε. Χωρίς λόγια αλλά του το είπε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από hionati Δευ Μάης 31, 2010 8:59 pm

Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... : respect :
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ : respect : : respect : : respect : η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσιgelio
κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα Siga...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Μάης 31, 2010 9:03 pm

hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... : respect :
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ : respect : : respect : : respect : η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσιgelio
κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα Siga...


Θα γύρναγε στο σπίτι και ο Στεφανος θα συνέχιζε να κάνει τη ζωούλα του???Αυτό έχει κάποιο νόημα????
Αυτό της είπε ουσιαστικά,οτι εκείνος δεν θα έμενε σπίτι..Ποιος θα το δεχόταν αυτό βρε παιδιά?????
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Evalia Δευ Μάης 31, 2010 9:05 pm

Ο Ρούσσος είναι ένας πολύ δυνατός σεναριακά χαρακτήρας, καλογραμμένος και πολύ καλά δομημένος. Ούτε άγιος, ούτε διάβολος, κυνικός, έξυπνος, υποκινητής νημάτων. Εντελώς μακιαβελικός. Σήμερα ήταν απολαυστικός στον τρόπο που μίλησε στην Εύα και στο τηλεφώνημα του Λουκά. Όχι πως δεν είναι πάντα μια κλάση πάνω απ' όλους υποκριτικά. Δε μπορεί να ξεγελαστεί τόσο εύκολα ο Πετράν ρεεεεεεε!
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μάης 31, 2010 9:06 pm

Evalia έγραψε:Ο Ρούσσος είναι ένας πολύ δυνατός σεναριακά χαρακτήρας, καλογραμμένος και πολύ καλά δομημένος. Ούτε άγιος, ούτε διάβολος, κυνικός, έξυπνος, υποκινητής νημάτων. Εντελώς μακιαβελικός. Σήμερα ήταν απολαυστικός στον τρόπο που μίλησε στην Εύα και στο τηλεφώνημα του Λουκά. Όχι πως δεν είναι πάντα μια κλάση πάνω απ' όλους υποκριτικά. Δε μπορεί να ξεγελαστεί τόσο εύκολα ο Πετράν ρεεεεεεε!

Ακριβως και με την Ξυλά και τον Πετρακη δενουν πολυ σε όλες τις σκηνες τους!!!!!!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μάης 31, 2010 9:07 pm

hionati έγραψε:
ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... : respect :
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ : respect : : respect : : respect : η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσιgelio
κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα Siga...

Ρε συ hionati, ποιο σπίτι? Το σπίτι που φύτρωσε απο το πουθενά ένα όπλο?
Το σπίτι που πυροβόλησαν τον Στέφανο ή το σπίτι που σαπίσανε στο ξύλο το Στέφανο? Εκει θα νιώσει ασφάλεια η Ευα?

Οσο για την παρτενέρ του Σταυρου συμφωνώ, ελπίζω να φέρουν κάποιον άλλο για την Μελίτα, τον χαντακώνει τον άνθρωπο...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από nikidanis Δευ Μάης 31, 2010 9:08 pm

Νταιζη-Μπελλος ασχολιαστοι μου σπασαν τα νευρα(μπορει υποκριτικα να ναι καλοι αλλα δεν τους αντεχω αλλο πια) ΠΟΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ???????????????????

Υποκριτικα ελαμψαν Κατρανιδης Ξυλα Σταυρου Ππαδημητριου Πετρακης!!!!!!



Υ.γ ας σταματησει η Νορα σημερα την ακουσα σε ολες τις σκηνες να λεει ειμαι μια αλλη Νορα ή δεν την ξερω αυτη τη Νορα
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Μάης 31, 2010 9:11 pm

Mik έγραψε:
hionati έγραψε:
ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... : respect :
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ : respect : : respect : : respect : η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσιgelio
κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα Siga...

Ρε συ hionati, ποιο σπίτι? Το σπίτι που φύτρωσε απο το πουθενά ένα όπλο?
Το σπίτι που πυροβόλησαν τον Στέφανο ή το σπίτι που σαπίσανε στο ξύλο το Στέφανο? Εκει θα νιώσει ασφάλεια η Ευα?

Οσο για την παρτενέρ του Σταυρου συμφωνώ, ελπίζω να φέρουν κάποιον άλλο για την Μελίτα, τον χαντακώνει τον άνθρωπο...

Πόσο Δίκιο έχες mik!!! Νομίζω ότι άρχισαν να το καταλαβαίνουν ότι " ο απόλυτος ξενέρωτας" δεν χωνεύεται ούτε με simeco και θα τον δικαιώσουν τον άνθρωπο!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης