Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Μελίτα

+44
$ofi@ loukakos + nora
lizzie
ΣΨ1
roria
MARINAKI_AGAPI_97
Foulitsa
meroula
marakii
Dimitraaa
koalaki
Ανυπέρ-Βλήτο
fantina
Antigoni!
ntina fan
mrs shpoo
ilio
stefistaroy
Irida
alex1
jenoy
fay
Δ.Μπέλλος
Caroline
KatsaroYpotheto
pasxalitsa
Clarabelle
JELSOMINA
loukitsa
ntinafer
evanna
dwra
oriana
goldy24
verile_mistika
ebelina2007
EMMA1
Cancoon
anastasia20
Καρ-Mik
JESSIE
MARIANNALEX
nefelik
despinam
sarita
48 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Δεκ 04, 2010 8:15 pm

despinam έγραψε:
Μα δε μιλησα για το Στεφανο εγω.... Εγω ειχα παραλληρισει το Λουκα με τη Μελιτα!! οχι το Λουκα με το Στεφανο! Και ειχα πει οτι μοιαζουν γιατι στο σημειο που ειχαν πει στους δυο που αγαπουσαν οτι ας συνεχισουν τη ζωη τους και οτι δεν θα τους πειραξει και αυτο πιστευαν οταν αυτο εγινε πραγματικοτητα δεν τους αρεσε καθολου.. και καταλαβαν οτι η αγαπη τους ηταν πανω απο ολους και ολα. (το θεμα μας ηταν αν ειναι εγωιστικη η σταση ή οχι της Μελιτας , οχι ο Στεφανος!) Όσο για το αλλο γιατι τον δεχεται πισω; Μα δεν τον δεχτηκε (ακομα) ! Απλα καταλαβε οτι τον αγαπαει και πηγε και του το ειπε.. Και θα ηθελε να ειναι μαζι του φτανει να την θελει και αυτος.. Αν την θελει θα μεινει μαζι της. αν δεν τη θελει με το ζορι δεν μπορει να το κανει.. όσο και αν θελει η Μελιτα να ειναι με τον Στεφανο αν αυτος δεν τη θελει, αυτη δεν θα τον αναγκασει.. μπορει να κλαψει να πληγωθει αλλα δεν θα τον αλυσοδεσει κιολα;ς!
Αν δεν διαβάζεις τα περιοδικά , συγνώμη αλλα
Σπόιλερ:
Και ακόμα και έτσι, ο Λουκάς με την Μελίτα, πάλι δεν έχουν καμία σχεση. Είναι ασύγκριτα μεγέθη. Η Μελίτα φέρθηκε εγωιστικά στο να μην χάσει τον Στέφανο, ενώ ο Λουκάς όχι. Αντίθετα όσο και αν τον πόναγε, ήθελε να συνεχίσει την ζωή της, γιατι δεν μπορούσε να της την προσφέρει αυτός .
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Δεκ 04, 2010 8:16 pm

Θα προσπαθήσω να απαντήσω όσο πιο συνοπτικά γίνεται σε αυτά που διάβασα:
Despinam, το ότι ο Στέφανος ήταν μικρός όταν πέθανε ο πατέρας του δεν σημαίνει ούτε ότι τα λεφτά του Λαζαρίδη, δηλαδή η κληρονομιά στην οποία αναφέρεσαι ήταν νόμιμα ούτε ότι δεν συνέχισε τις δουλειές του πατέρα του όταν μεγάλωσε.
Κανείς δεν θεωρεί καμμία κληρονομιά δίκαιη και καμμία άδικη. Αυτό που λέμε είναι ότι όπως γράφτηκε και σε ένα post σε άλλο topic και συμφωνώ απόλυτα, η Εριέττα αποδέχτηκε τον πατέρα της για αυτό ακριβώς που ήταν και συνεχίζει τις δουλειές του (εννοείται χωρίς να εμπλέκεται σε φόνους και άλλα παρόμοια, γιατί αυτά είχαν γίνει 2 χρόνια και τα είχε δρομολογήσει ο ίδιος ο Χατζηβασιλείου, όχι η κόρη του) χωρίς να τον επικρίνει. Άλλες το παίζουν οσίες και συνεχίζουν να ζουν με τα λεφτά του μπαμπά τους, τον οποίο όμως συνεχίζουν και να κατηγορούν.
Η Εύα τη Μαρίλια την έκανε στα 16, όχι συνειδητά σε μεγαλύτερη ηλικία, και την άφησε με τη μητέρα της που ήταν ικανή να τη μεγαλώσει με τον καλύτερο τρόπο, δεν την τραβολογούσε μαζί της στο Παρίσι. Όσο για τους λόγους για τους οποίους θεωρώ ότι η Μελίτα δεν στάθηκε στο παιδί της, τους έγραψα πιο πάνω και δε νομίζω ότι χρειάζεται να τους επαναλάβω.
Το να λέμε, ο αδελφός της έφυγε επειδή τον έδιωξαν οι σεναριογράφοι δεν έχει νόημα. Τώρα κρίνουμε τους ήρωες, όχι τους σεναριογράφους. Θα μπορούσαν να είχαν βρει άλλον ηθοποιό, άλλη δικαιολογία για να τον διώξουν ή απλά η Μελίτα να μην είχε ποτέ αδελφό...
Όσο για τη σκηνή των 4, το ότι μάζεψε η Άννα τα 4 συγκεκριμένα άτομα που έχουν σχέση με τα διαμάντια, δεν αποτελεί απόδειξη ότι αυτοί οι 4 έχουν σχέση και με το φόνο...
Επίσης, δεν θεωρώ ότι η Μελίτα αγαπάει το Στέφανο, η γνώμη μου είναι ότι τα κάνει όλα από εγωισμό και ότι λειτουργεί σαν ένα κακομαθημένο παιδάκι που του πήραν ένα παρατημένο παιχνιδάκι και ξαφνικά θυμήθηκε ότι το θέλει. Αν τον αγαπούσε θα τον πίστευε από την αρχή, δεν θα θυμόταν να τον πιστέψει ξαφνικά τώρα και χωρίς να υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος για αυτή τη μεταστροφή (πέρα από τις συμβουλές της Νόρας).
Νομίζω ότι η Νόρα είναι αγαπημένη ηρωίδα όλων μας, και γι’ αυτό μου κάνει εντύπωση που δεν σε ενοχλεί που τόσο καιρό παρακολουθούμε τη Νόρα παρά τα προβλήματά της να ασχολείται συνεχώς με το τι θα κάνει η Μελίτα με το Στέφανο, και να μην έχουμε ακούσει ούτε μια συζήτηση για τα προβλήματα της Νόρας. Επίσης, θα φανταζόμουν ότι θα σε ενοχλούσε το γεγονός ότι η Μελίτα με την εντελώς αντιεπαγγελματική της συμπεριφορά κάνει ακόμα πιο δύσκολη τη ζωή της κοπέλας που της έδωσε δουλειά και που υποτίθεται ότι είναι και φίλη της.
Τέλος, σχετικά με το τι θα κάνουν οι σεναριογράφοι, μηδένα προ του τέλους μακάριζε! Και το τέλος αργεί ακόμα πολύ...
Ας συμφωνήσουμε απλά ότι διαφωνούμε και ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις και προτιμήσεις, γιατί δε νομίζω ότι έχει νόημα να χάνουμε τόσο χρόνο με τόσο μακροσκελείς αναλύσεις και διαφωνίες που δεν οδηγούν πουθενά. Στο κάτω κάτω δεν μιλάμε καν για πραγματικούς ανθρώπους, αλλά για τους ήρωες μιας τηλεοπτικής σειράς, που όσο κι αν μας είναι αγαπητοί, δεν αξίζει τον κόπο να μαλώνουμε για το τι θα κάνουν και τι όχι... Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας να το διαπιστώσουμε...

Υ.Γ. JESSIE, καταλαβαίνω απόλυτα γιατί μπερδεύτηκες! Πίστεψέ με, κι εγώ το ίδιο έχω πάθει!


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Δεκ 04, 2010 8:17 pm

αυτο που λεει η δεσποινα αν καταλαβα καλα..ειναι οτι η νορα συνειδητοποιησε το τι νιωθει για το λουκα με την εμφανιση της νταιζης....
τοτε καταλαβε οτι θα χασει τον λουκα για παντα και οτι δεν μπορει να ζησει μακρυα του...

κατι αναλογο εγινε και με μελιτα και στεφανο...με την εμφανιση της εριεττας...

οπως κανεις δεν κατηγορησε τη νορα οτι το κανει αυτο μονο και μονο επειδη χανει τα πρωτεια στη ζωη του λουκα δηλαδη απο εγωισμο γιατι να κατηγορουμε τη μελιτα και να αμφισβητουμε την αγαπη της;;;

τωρα το τι ενιωθε ο στεφανος για τη μελιτα το τι νιωθει η νορα με το λουκα κατω απο ποιες συνηθηκες ευδοκιμησε αυτο ειναι αλλο...το τι προβληματα αντιμετωπιζε το καθε ζευγαρι ειναι αλλα θεματα...τα οποια διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση...και δε γινεται να ειναι τα ιδια..καθως μιλαμε για δυο διαφορετικα ζευγαρια που το καθενα εχει τα δικα του χαρακτηριστικα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από despinam Σαβ Δεκ 04, 2010 8:24 pm

Καρ-Mik έγραψε:
despinam έγραψε:
Μα δε μιλησα για το Στεφανο εγω.... Εγω ειχα παραλληρισει το Λουκα με τη Μελιτα!! οχι το Λουκα με το Στεφανο! Και ειχα πει οτι μοιαζουν γιατι στο σημειο που ειχαν πει στους δυο που αγαπουσαν οτι ας συνεχισουν τη ζωη τους και οτι δεν θα τους πειραξει και αυτο πιστευαν οταν αυτο εγινε πραγματικοτητα δεν τους αρεσε καθολου.. και καταλαβαν οτι η αγαπη τους ηταν πανω απο ολους και ολα. (το θεμα μας ηταν αν ειναι εγωιστικη η σταση ή οχι της Μελιτας , οχι ο Στεφανος!) Όσο για το αλλο γιατι τον δεχεται πισω; Μα δεν τον δεχτηκε (ακομα) ! Απλα καταλαβε οτι τον αγαπαει και πηγε και του το ειπε.. Και θα ηθελε να ειναι μαζι του φτανει να την θελει και αυτος.. Αν την θελει θα μεινει μαζι της. αν δεν τη θελει με το ζορι δεν μπορει να το κανει.. όσο και αν θελει η Μελιτα να ειναι με τον Στεφανο αν αυτος δεν τη θελει, αυτη δεν θα τον αναγκασει.. μπορει να κλαψει να πληγωθει αλλα δεν θα τον αλυσοδεσει κιολα;ς!
Αν δεν διαβάζεις τα περιοδικά , συγνώμη αλλα
Σπόιλερ:
Και ακόμα και έτσι, ο Λουκάς με την Μελίτα, πάλι δεν έχουν καμία σχεση. Είναι ασύγκριτα μεγέθη. Η Μελίτα φέρθηκε εγωιστικά στο να μην χάσει τον Στέφανο, ενώ ο Λουκάς όχι. Αντίθετα όσο και αν τον πόναγε, ήθελε να συνεχίσει την ζωή της, γιατι δεν μπορούσε να της την προσφέρει αυτός .
Ενημερωνομαι με τα περιοδικα ..αλλα ακομα να δουμε τις εξελιξεις (δηλ το οτι δεχεται η Μελιτα το Στεφανο) Εγω μιλαω για τα υπαρχοντα γεγονοτα.. Αλλα και το οτι τον δεχεται ειναι γιατι αν διαβασα καλα την περιληψη ειναι διοτι παει αυτος και της το ζηταει γιατι την αγαπαει ακομα.. Δεν μπορω να πω οτι μοιαζουν εντελως σαν χαρακτηρες Λουκας και Μελιτα.. απλα η συγκεκριμενη ενεργεια που εκαναν και το αποτελεσμα που ειχε ηταν το ιδιο.. δηλ και ο Λουκακος μας αν και δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα μιας και παντρευοταν τη Νταιζη για αυτο και ηθελε η Νορα να εχει καποιον να συνεχισει τη ζωη της αλλα τον πονουσε το δοντακι του οταν εβλεπε τοΝ Μπελλο να τη φλερταρει και αυτη να το δεχεται :)

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Δεκ 04, 2010 8:25 pm

anastasia20 έγραψε:αυτο που λεει η δεσποινα αν καταλαβα καλα..ειναι οτι η νορα συνειδητοποιησε το τι νιωθει για το λουκα με την εμφανιση της νταιζης....
τοτε καταλαβε οτι θα χασει τον λουκα για παντα και οτι δεν μπορει να ζησει μακρυα του...

κατι αναλογο εγινε και με μελιτα και στεφανο...με την εμφανιση της εριεττας...

οπως κανεις δεν κατηγορησε τη νορα οτι το κανει αυτο μονο και μονο επειδη χανει τα πρωτεια στη ζωη του λουκα δηλαδη απο εγωισμο γιατι να κατηγορουμε τη μελιτα και να αμφισβητουμε την αγαπη της;;;

τωρα το τι ενιωθε ο στεφανος για τη μελιτα το τι νιωθει η νορα με το λουκα κατω απο ποιες συνηθηκες ευδοκιμησε αυτο ειναι αλλο...το τι προβληματα αντιμετωπιζε το καθε ζευγαρι ειναι αλλα θεματα...τα οποια διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση...και δε γινεται να ειναι τα ιδια..καθως μιλαμε για δυο διαφορετικα ζευγαρια που το καθενα εχει τα δικα του χαρακτηριστικα...

Μα αν εννοούσε αυτό, ακριβώς αυτό είναι το προβλημα μου. Οτι οι δύο ιστορίες δεν έχουν ακριβώς καμία σχέση.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Δεκ 04, 2010 8:28 pm

despinam έγραψε:
Ενημερωνομαι με τα περιοδικα ..αλλα ακομα να δουμε τις εξελιξεις (δηλ το οτι δεχεται η Μελιτα το Στεφανο) Εγω μιλαω για τα υπαρχοντα γεγονοτα.. Αλλα και το οτι τον δεχεται ειναι γιατι αν διαβασα καλα την περιληψη ειναι διοτι παει αυτος και της το ζηταει γιατι την αγαπαει ακομα.. Δεν μπορω να πω οτι μοιαζουν εντελως σαν χαρακτηρες Λουκας και Μελιτα.. απλα η συγκεκριμενη ενεργεια που εκαναν και το αποτελεσμα που ειχε ηταν το ιδιο.. δηλ και ο Λουκακος μας αν και δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα μιας και παντρευοταν τη Νταιζη για αυτο και ηθελε η Νορα να εχει καποιον να συνεχισει τη ζωη της αλλα τον πονουσε το δοντακι του οταν εβλεπε τοΝ Μπελλο να τη φλερταρει και αυτη να το δεχεται :)

Για να τελειώνουμε - πρσοωπικά εγώ - με αυτό το θέμα. Με τίποτα και ποτέ δεν μπορώ να παραλληλίσω την συμπεριφορά της Μελίτας με τον Λουκά

Η Μελίτα ήταν με τον Στέφανο σαν ζευγάρι , χωρίσανε γιατί αυτή σκέφτηκε και νόμιζε διάφορα, και τον δέχτηκε πίσω, όταν προχώρησε την ζωή του με άλλη γυναίκα.

ο Λουκάς δεν ήταν τότε ζευγάρι με την Νόρα, δεν έκανε καμία κίνηση ωστε να την κάνει δική του, γιατί δεν μπορούσε λόγω της Νταίζης, απλώς πονούσε με το να τους βλέπει μαζί.

Διαφορετικές καταστάσεις, διαφορετικές αντιδράσεις και συμπεριφορές.

Δεν θα μπω σε διαδικασία να συγκρίνω ή να παραλληλίσω τα ασύγκριτα. Μήλα με πορτοκάλια, δεν πάνε μαζί.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Σαβ Δεκ 04, 2010 8:47 pm

Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:αυτο που λεει η δεσποινα αν καταλαβα καλα..ειναι οτι η νορα συνειδητοποιησε το τι νιωθει για το λουκα με την εμφανιση της νταιζης....
τοτε καταλαβε οτι θα χασει τον λουκα για παντα και οτι δεν μπορει να ζησει μακρυα του...

κατι αναλογο εγινε και με μελιτα και στεφανο...με την εμφανιση της εριεττας...

οπως κανεις δεν κατηγορησε τη νορα οτι το κανει αυτο μονο και μονο επειδη χανει τα πρωτεια στη ζωη του λουκα δηλαδη απο εγωισμο γιατι να κατηγορουμε τη μελιτα και να αμφισβητουμε την αγαπη της;;;

τωρα το τι ενιωθε ο στεφανος για τη μελιτα το τι νιωθει η νορα με το λουκα κατω απο ποιες συνηθηκες ευδοκιμησε αυτο ειναι αλλο...το τι προβληματα αντιμετωπιζε το καθε ζευγαρι ειναι αλλα θεματα...τα οποια διαφερουν απο περιπτωση σε περιπτωση...και δε γινεται να ειναι τα ιδια..καθως μιλαμε για δυο διαφορετικα ζευγαρια που το καθενα εχει τα δικα του χαρακτηριστικα...

Μα αν εννοούσε αυτό, ακριβώς αυτό είναι το προβλημα μου. Οτι οι δύο ιστορίες δεν έχουν ακριβώς καμία σχέση.

μα δεν συγκρινω τις ιστοριες...αυτο εγραψα στην τελευταια παραγραφο...
απλως ενα μεμονωμενο γεγονος...οτι η υπαρξη ενος αλλου προσωπου υπηρξε το κινητρο για να συνειδητοποιησουν και η μελιτα και η νορα το τι νιωθουν...ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...
σαν ιστοριες δεν τις συγκρινα ουτε εγω ουτε και η δεσποινα νομιζω....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Σαβ Δεκ 04, 2010 8:52 pm

anastasia20 έγραψε:

μα δεν συγκρινω τις ιστοριες...αυτο εγραψα στην τελευταια παραγραφο...
απλως ενα μεμονωμενο γεγονος...οτι η υπαρξη ενος αλλου προσωπου υπηρξε το κινητρο για να συνειδητοποιησουν και η μελιτα και η νορα το τι νιωθουν...ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...
σαν ιστοριες δεν τις συγκρινα ουτε εγω ουτε και η δεσποινα νομιζω....

Παραλληλιστήκανε, κάτι που δεν μπορεί, ούτε και μεμονομένα να γίνει, μιας και είναι διαφορετικά όλα. Η φύση των σχεσεων τους, καθώς και το μεμονομένο γεγονός αυτό, είχε διαφορετική βάση, φύση και αντίδραση .

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευση από EMMA1 Κυρ Δεκ 05, 2010 3:25 pm

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ Η ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ainta ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!

EMMA1


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Δεκ 05, 2010 5:41 pm

EMMA1 έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ Η ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ainta ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ γιατί νομίζω ότι η θεαματικότητα θα καταποντιστεί, όπως συμβαίνει συνήθως όταν εμφανίζονται αυτοί οι δύο μαζί;
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, στα δύο επεισόδια με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση της σαιζόν μέχρι τώρα (επεισόδιο 435, Τρίτη 9/11, τηλεμερίδιο 17,1% και επεισόδιο 451, Τετάρτη 1/12, τηλεμερίδιο 18,1%), δεν είδαμε το... απόλυτο ζευγάρι, άλλα ζευγάρια βλέπαμε, με ταλέντο και χημεία...
Μήπως τελικά δεν είναι και τόοοοσοι πολλοί οι τηλεθεατές που θα χαρούν από τη Δευτέρα; Λέω εγώ τώρα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από MARIANNALEX Κυρ Δεκ 05, 2010 6:15 pm

nefelik έγραψε:
EMMA1 έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ Η ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ainta ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ γιατί νομίζω ότι η θεαματικότητα θα καταποντιστεί, όπως συμβαίνει συνήθως όταν εμφανίζονται αυτοί οι δύο μαζί;
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, στα δύο επεισόδια με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση της σαιζόν μέχρι τώρα (επεισόδιο 435, Τρίτη 9/11, τηλεμερίδιο 17,1% και επεισόδιο 451, Τετάρτη 1/12, τηλεμερίδιο 18,1%), δεν είδαμε το... απόλυτο ζευγάρι, άλλα ζευγάρια βλέπαμε, με ταλέντο και χημεία...
Μήπως τελικά δεν είναι και τόοοοσοι πολλοί οι τηλεθεατές που θα χαρούν από τη Δευτέρα; Λέω εγώ τώρα...

Δεν μπορώ να καταλάβω τα πέρι μεγάλης έκπληξης στις περιλήψεις , τα πέρι αναθέρμανσης μεγάλου έρωτα στις διάφορες δημοσιεύσεις και για ποιον ? Για Μελίτα και Στεφ? Έλεος !!! Πότε θα καταλάβουν ότι το συγκεκριμένο ζευγάρι δεν το έχει , πως το λένε η χημεία του είναι στο ναδίρ . Είχε μια ευκαιρία ο σούπερ Α. Σταύρου να αλλάξει την ρότα του χαρακτήρα του με την Εριέττα αλλά για μια ακόμη φορά τον καίνε. Ποιος νοίαζεται για το τι μέλει γενέσθαι για την Μελίτα ? Σίγουρα όχι η πλειοψηφία . Βαρεθήκαμε να μας την επιβάλουν στις περισσότερες σκηνές και μάλιστα να την έχουν να δεσπόζει σε αρκετές απο αυτές χωρίς στην ουσία να υπάρχει λόγος και να συμβάλει στην σεναριακή εξέλιξη απλά και μόνο επειδή αυτήν έχουν πρόχειρη για να γεμίζει το επεισόδιο και να περνάει ο τηλεοπτικός χρόνος. Μάλιστα αν δεν ήταν τόσο έντονη η προσπάθεια σπρωξίματος του συγκεκριμένου χαρακτήρα τόσο απο τους σεναριογράφους όσο και απο τον τύπο αμφιβάλω αν θα ασχολούμασταν μαζί της έστω και για να την σχολιάσουμε αρνητικά ..... Είπαμε ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΕΛΙΤΟΚΑΡΒΟΥΝΟ....ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ!!!!
MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ασχολίες : 7-8 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΥΚΑΣ Κ ΝΟΡΑ. Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Δεκ 06, 2010 12:10 am

Απο αυριο κοριτσια θα εχουν την τιμητικη τους οι τοιχοι απο οτι ειδα στα προσεχως αφησαμε της σκαλες και πιασαμε τους τοιχους lmao lmao
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από verile_mistika Δευ Δεκ 06, 2010 8:07 pm

καλα σημερα η σκηνη τους θα ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ του ανοιξε και συνεχιζε να του μιλαει με την σακουλα στο κεφαλι οκ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ τετοια χαζομαρααααα
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Δευ Δεκ 06, 2010 8:35 pm

verile_mistika έγραψε:καλα σημερα η σκηνη τους θα ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ του ανοιξε και συνεχιζε να του μιλαει με την σακουλα στο κεφαλι οκ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ τετοια χαζομαρααααα
Η Αμαλία δεν άνοιξε στην αρχή; Πάντως σίγουρα το σημερινό επεισόδιο θα μείνει στην ιστορία ως το χειρότερο της σειράς. Μέχρι τώρα... Γιατί φοβάμαι ότι από αύριο που ξαναρχίζει και το... σφουγγάρισμα... τα χειρότερα έρχονται!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από despinam Δευ Δεκ 06, 2010 10:56 pm

EMMA1 έγραψε:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ Η ΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ainta ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!

Kαι εγω συμφωνωωωω!;-)

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από goldy24 Παρ Δεκ 10, 2010 11:37 pm

Πάντως για ζευγαρι με οχι και τοσους πολλους θαυμαστες γεμιζει σελιδες στο συγκεκριμενο τοπικ....Ακομα και αυτοι που δεν τους θελουν μαζι εδω ερχονται και γραφουν,κατι σημαινει αυτο...παντως σιγουρα ειναι ενα ζευγαρι που δεν ανηκει στην μετριοτητα,αφου μπορει και ξυπναει τοσα αντικρουομενα παθη στους μεν και στους δεν...οι ερωτικες τους σκηνες δεν εχουν ξεχαστει,ακομα συζητιουνται....φανταστητε να ειχαν και χημεια τι θα γινοταν?

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Δεκ 11, 2010 12:22 am

goldy24 έγραψε:Πάντως για ζευγαρι με οχι και τοσους πολλους θαυμαστες γεμιζει σελιδες στο συγκεκριμενο τοπικ....Ακομα και αυτοι που δεν τους θελουν μαζι εδω ερχονται και γραφουν,κατι σημαινει αυτο...παντως σιγουρα ειναι ενα ζευγαρι που δεν ανηκει στην μετριοτητα,αφου μπορει και ξυπναει τοσα αντικρουομενα παθη στους μεν και στους δεν...οι ερωτικες τους σκηνες δεν εχουν ξεχαστει,ακομα συζητιουνται....φανταστητε να ειχαν και χημεια τι θα γινοταν?
Η απάντηση στο γιατί γράφουμε εδώ είναι απλή: γιατί αυτό είναι το topic που αναφέρεται στο συγκεκριμένο ζευγάρι και αν γράψουμε αλλού για αυτό το θέμα οι διαχειριστές, και με το δίκιο τους, θα μας πουν ότι είμαστε off-topic. Σχετικά με τα άλλα που λες, όταν οι σεναριογράφοι και οι σκηνοθέτες προσπαθούν να σου επιβάλουν ένα πρόσωπο που δεν το αξίζει, δείχνοντάς το συνεχώς ακόμα και σε σκηνές που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και, ταυτόχρονα, αδικούν ένα πρόσωπο που πιστεύεις ότι έχει ταλέντο και θα έπρεπε να έχει άλλη αντιμετώπιση, είναι λογικό να εκνευρίζεσαι και να θέλεις να το σχολιάσεις. Αυτό πάντως θετικό δεν λες ότι είναι. Όσο για τις σκηνές που λες ότι δεν έχουν ξεχαστεί, και το dvd της Τζούλιας να βλέπαμε στις 7 το απόγευμα, δεν θα το ξεχνούσαμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει και ότι θα μας άρεσε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από oriana Σαβ Δεκ 11, 2010 3:10 am

nefelik έγραψε:
goldy24 έγραψε:Πάντως για ζευγαρι με οχι και τοσους πολλους θαυμαστες γεμιζει σελιδες στο συγκεκριμενο τοπικ....Ακομα και αυτοι που δεν τους θελουν μαζι εδω ερχονται και γραφουν,κατι σημαινει αυτο...παντως σιγουρα ειναι ενα ζευγαρι που δεν ανηκει στην μετριοτητα,αφου μπορει και ξυπναει τοσα αντικρουομενα παθη στους μεν και στους δεν...οι ερωτικες τους σκηνες δεν εχουν ξεχαστει,ακομα συζητιουνται....φανταστητε να ειχαν και χημεια τι θα γινοταν?
Η απάντηση στο γιατί γράφουμε εδώ είναι απλή: γιατί αυτό είναι το topic που αναφέρεται στο συγκεκριμένο ζευγάρι και αν γράψουμε αλλού για αυτό το θέμα οι διαχειριστές, και με το δίκιο τους, θα μας πουν ότι είμαστε off-topic. Σχετικά με τα άλλα που λες, όταν οι σεναριογράφοι και οι σκηνοθέτες προσπαθούν να σου επιβάλουν ένα πρόσωπο που δεν το αξίζει, δείχνοντάς το συνεχώς ακόμα και σε σκηνές που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και, ταυτόχρονα, αδικούν ένα πρόσωπο που πιστεύεις ότι έχει ταλέντο και θα έπρεπε να έχει άλλη αντιμετώπιση, είναι λογικό να εκνευρίζεσαι και να θέλεις να το σχολιάσεις. Αυτό πάντως θετικό δεν λες ότι είναι. Όσο για τις σκηνές που λες ότι δεν έχουν ξεχαστεί, και το dvd της Τζούλιας να βλέπαμε στις 7 το απόγευμα, δεν θα το ξεχνούσαμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει και ότι θα μας άρεσε...

Aν ειχαν μια τετοια σκηνη καποιο αλλο ζευγαρι της σειρας δε θα λεγατε τιποτα ΑΛΛΑ επειδη ειναι το συγκεκριμενο γι αυτο το σχολιαζετε.Και για αυτο που λεω επετρεψε μου να ειμαι σιγουρη!!!!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Δεκ 11, 2010 10:37 am

oriana έγραψε:
nefelik έγραψε:
goldy24 έγραψε:Πάντως για ζευγαρι με οχι και τοσους πολλους θαυμαστες γεμιζει σελιδες στο συγκεκριμενο τοπικ....Ακομα και αυτοι που δεν τους θελουν μαζι εδω ερχονται και γραφουν,κατι σημαινει αυτο...παντως σιγουρα ειναι ενα ζευγαρι που δεν ανηκει στην μετριοτητα,αφου μπορει και ξυπναει τοσα αντικρουομενα παθη στους μεν και στους δεν...οι ερωτικες τους σκηνες δεν εχουν ξεχαστει,ακομα συζητιουνται....φανταστητε να ειχαν και χημεια τι θα γινοταν?
Η απάντηση στο γιατί γράφουμε εδώ είναι απλή: γιατί αυτό είναι το topic που αναφέρεται στο συγκεκριμένο ζευγάρι και αν γράψουμε αλλού για αυτό το θέμα οι διαχειριστές, και με το δίκιο τους, θα μας πουν ότι είμαστε off-topic. Σχετικά με τα άλλα που λες, όταν οι σεναριογράφοι και οι σκηνοθέτες προσπαθούν να σου επιβάλουν ένα πρόσωπο που δεν το αξίζει, δείχνοντάς το συνεχώς ακόμα και σε σκηνές που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και, ταυτόχρονα, αδικούν ένα πρόσωπο που πιστεύεις ότι έχει ταλέντο και θα έπρεπε να έχει άλλη αντιμετώπιση, είναι λογικό να εκνευρίζεσαι και να θέλεις να το σχολιάσεις. Αυτό πάντως θετικό δεν λες ότι είναι. Όσο για τις σκηνές που λες ότι δεν έχουν ξεχαστεί, και το dvd της Τζούλιας να βλέπαμε στις 7 το απόγευμα, δεν θα το ξεχνούσαμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει και ότι θα μας άρεσε...

Aν ειχαν μια τετοια σκηνη καποιο αλλο ζευγαρι της σειρας δε θα λεγατε τιποτα ΑΛΛΑ επειδη ειναι το συγκεκριμενο γι αυτο το σχολιαζετε.Και για αυτο που λεω επετρεψε μου να ειμαι σιγουρη!!!!
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά κι εμένα επίτρεψε μου να γνωρίζω πολύ καλά τι θα έκανα αν... Αν όλη η ιστορία οποιουδήποτε άλλου ζευγαριού μας είχε παρουσιαστεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και το αποτέλεσμα προσέβαλε την αισθητική μου, να είσαι σίγουρη ότι τα ίδια ακριβώς θα έλεγα... Και δεν νομίζω ότι η πλειοψηφία όσων γράφουν στο forum και όσων διαφωνούν γενικότερα με αυτά που βλέπουμε, ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν «ποιο ζευγάρι της Εδέμ να αντιπαθήσουμε σήμερα; Το Στέφανο και τη Μελίτα» ή ότι είναι συγγενείς ή φίλοι των άλλων ηθοποιών και γι΄αυτό γράφουν όσα γράφουν. Προφανώς κάτι βλέπουν που τους ενοχλεί, και μάλλον είναι το αντίθετο από αυτό που βλέπετε εσείς...
Δέχομαι ότι τα γούστα μας διαφέρουν, όπως και ο τρόπος σκέψης μας, γιατί εγώ δεν μπορώ να δεχτώ σε καμμία περίπτωση (και ανεξάρτητα από συγκεκριμένες σκηνές) ότι αυτό το ζευγάρι ζει τον απόλυτο έρωτα, όπως θέλουν να μας τον παρουσιάσουν οι σεναριογράφοι, αλλά νομίζω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να έχει και δικό του γούστο και δική του άποψη...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από MARIANNALEX Σαβ Δεκ 11, 2010 10:39 am

oriana έγραψε:
nefelik έγραψε:
goldy24 έγραψε:Πάντως για ζευγαρι με οχι και τοσους πολλους θαυμαστες γεμιζει σελιδες στο συγκεκριμενο τοπικ....Ακομα και αυτοι που δεν τους θελουν μαζι εδω ερχονται και γραφουν,κατι σημαινει αυτο...παντως σιγουρα ειναι ενα ζευγαρι που δεν ανηκει στην μετριοτητα,αφου μπορει και ξυπναει τοσα αντικρουομενα παθη στους μεν και στους δεν...οι ερωτικες τους σκηνες δεν εχουν ξεχαστει,ακομα συζητιουνται....φανταστητε να ειχαν και χημεια τι θα γινοταν?
Η απάντηση στο γιατί γράφουμε εδώ είναι απλή: γιατί αυτό είναι το topic που αναφέρεται στο συγκεκριμένο ζευγάρι και αν γράψουμε αλλού για αυτό το θέμα οι διαχειριστές, και με το δίκιο τους, θα μας πουν ότι είμαστε off-topic. Σχετικά με τα άλλα που λες, όταν οι σεναριογράφοι και οι σκηνοθέτες προσπαθούν να σου επιβάλουν ένα πρόσωπο που δεν το αξίζει, δείχνοντάς το συνεχώς ακόμα και σε σκηνές που δεν έχουν λόγο ύπαρξης και, ταυτόχρονα, αδικούν ένα πρόσωπο που πιστεύεις ότι έχει ταλέντο και θα έπρεπε να έχει άλλη αντιμετώπιση, είναι λογικό να εκνευρίζεσαι και να θέλεις να το σχολιάσεις. Αυτό πάντως θετικό δεν λες ότι είναι. Όσο για τις σκηνές που λες ότι δεν έχουν ξεχαστεί, και το dvd της Τζούλιας να βλέπαμε στις 7 το απόγευμα, δεν θα το ξεχνούσαμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει και ότι θα μας άρεσε...

Aν ειχαν μια τετοια σκηνη καποιο αλλο ζευγαρι της σειρας δε θα λεγατε τιποτα ΑΛΛΑ επειδη ειναι το συγκεκριμενο γι αυτο το σχολιαζετε.Και για αυτο που λεω επετρεψε μου να ειμαι σιγουρη!!!!

Όχι δεν συμφωνώ ..θα λέγαμε πως δεν θα λέγαμε : θα λέγαμα για μια ακόμη φορά πως '' το άλλο ζευγάρι της σειράς'' έκανε ξανά εφαρμογή της αποδεδειγμένα τέλειας χημείας του και μάλιστα χωρίς καν να το προσπαθήσει σε αντίθεση με τους ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΥΣ που όσο και να τους βάζουν να καθαρίζουν , να σφουγγαρίζουν , να τρίβουν απλά ΔΕΝ....Δεν βγαίνει αυτό το μαγικό , αυτό που μπορεί ο τηλεθεατής να νιώσει με ένα βλέμμα ...με ένα άγγιγμα .Λυπάμαι γιατί ΛΑΤΡΕΥΩ Αλέξανδρο Σταύρου και στεναχωριέμαι να τον αναλώνουν σε τέτοιες σκηνές χωρίς ουσία ενώ μπορεί να κεντήσει .
MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ασχολίες : 7-8 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΥΚΑΣ Κ ΝΟΡΑ. Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Δεκ 11, 2010 11:14 am

Όχι δεν συμφωνώ ..θα λέγαμε πως δεν θα λέγαμε : θα λέγαμα για μια ακόμη φορά πως '' το άλλο ζευγάρι της σειράς'' έκανε ξανά εφαρμογή της αποδεδειγμένα τέλειας χημείας του και μάλιστα χωρίς καν να το προσπαθήσει σε αντίθεση με τους ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΥΣ που όσο και να τους βάζουν να καθαρίζουν , να σφουγγαρίζουν , να τρίβουν απλά ΔΕΝ....Δεν βγαίνει αυτό το μαγικό , αυτό που μπορεί ο τηλεθεατής να νιώσει με ένα βλέμμα ...με ένα άγγιγμα .Λυπάμαι γιατί ΛΑΤΡΕΥΩ Αλέξανδρο Σταύρου και στεναχωριέμαι να τον αναλώνουν σε τέτοιες σκηνές χωρίς ουσία ενώ μπορεί να κεντήσει ..

MARIANNALEX, μη στεναχωριέσαι, πιστεύω οτι αυτή η γελοία κατάσταση δεν θα κρατήσει για πολύ.... Ξέρω οτι οι σεναριογράφοι έχουν κάποια πρότυπα χαρακτήρων, και η Μελίτα μου μοιάζει πάρα πολύ σ'αυτόν της Δώρας από τη ΒΣΔ... (χωρις , προς Θεού, να συγκρίνω τις δύο σειρές)... Το ίδιο επικεντρωμένη στον εαυτό της και στον μικρόκοσμό της, το ίδιο εγωίστρια, το ίδιο ανώριμη, το ίδιο ανασφαλής και ζηλιάρα, το μόνο διαφορετικό της Μελίτας είναι τα...αγκομαχητά της στις ερωτικές σκηνές. Κατά τα άλλα, ιδίως οι χθεσινές τους σκηνές, μου βγάζουν αυτό το παιδιάστικο που είχαν οι σκηνές του Στράτου με τη Δώρα, από ένα σημείο και μετά. Δεν θα αργήσει, πιστεύω, η ώρα που ο Στέφανος θα καταλάβει οτι αυτά που αισθάνεται για τη Μελίτα δεν είναι ο μεγάλος έρωτας.... Κι επειδή βλέπω τρομερή χημεία στο ζευγάρι Εύα Λευτέρης, (μου αρέσουν όλο και περισσότερο μαζί) κι επειδή ξέρω οτι το σπρώξιμο στη Μελίτα ισχύει, νομίζω οτι η επιστροφή του Μάνου (που τη θεωρώ αναπόφευκτη) θα γίνει για να γυρίσει στη Μελίτα και το παιδί τους, που άλλωστε επιμένουν να το δείχνουν πληγωμένο από την έλλειψη του πατέρα του...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Σαβ Δεκ 11, 2010 1:27 pm

μπορω να προσθεσω και εγω κατι?Βλεπω οτι μας λενε προκατειλημμενους απεναντι στο ζευγαρι και εχω να πω το εξης:

Δεν τους κανει εντυπωση που χαρακτηριζουμε χυδαιες τις ερωτικες σκηνες της μελιτας με τον στεφανο ενω οταν η συγκεκριμενη ηρωιδα ειχε κυλιστει στα πατωματα με τον μανο παραμονη του γαμου του με την ευα αν εξαιρεσουμε που τη βριζαμε για αυτο που εκναε στην ευα κατα τα αλλα -και αν θελει καποιος με διορθωνει- μιλησαμε για μια καλαισθητα ερωτικη σκηνη που μας εβγαζε αγαπη και τιποτα χυδαιο και ας ηταν παλι στο πατωμα!Αρα μην ξαναδιαβασω οτι ειμαστε εμμονικες με το συγκεκριμενο ζευγαρι γιατι δεν ισχυει κατι τετοιο!
Οταν το παστιτσιο δεν σου στρωνει δεν φταινε τα υλικα αλλα ο δικος σου τροπος μαγειρικης!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από despinam Σαβ Δεκ 11, 2010 11:18 pm

Και εγω παντως βλεπω οτι καταληγουμε οι μεν και οι δε να ασχολουμαστε με το ζευγαρι ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ! και καλα οι θαυμαστες του να το καταλαβω..αλλα εκεινοι που το αντιπαθουν γιατι αναλωνονται να το κατηγορουν δεν το καταλαβαινω.. Αντι να ασχολουνται περισσοτερο με τους αγαπημενους τους ηρωες ασχολουνται με αυτους που δεν τους αρεσουν! Τετοια λογικη δεν την καταλαβαινω! Αλλο να γραφεις κατι αμα δε σου αρεσει και αλλο να γινεται εδω μεσα σκοτωμα με τους λατρεις και τους μη λατρεις του ζευγαριου ενω σε αλλες σελιδες με τους αγαπημενους τους ηρωες να μην ασχολουνται ΤΟΣΟ! Ειτε το θελουμε ειτε οχι 107 σελ για το ζευγαρι αυτο ειναι σιγουρο οτι με τον ενα ή τον αλλο τροπο ΔΕΝ περνα απαρατηρητο.. και τουλαχιστον δεν ειναι αδιαφορο! Και την Δαφνη τη λατρευουμε γιατι ειναι καλη κοπελα και χαρακτηρας και τον Νικολα το ιδιο και ειναι απο τα ζευγαρια που πολλοι θα θελαμε να μεινουν μαζι ομως δεν ασχολειται και κανενας μαζι τους.. ενω με τη μελ στεφ τουναντιον!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Δεκ 12, 2010 2:51 am

despinam έγραψε:Και εγω παντως βλεπω οτι καταληγουμε οι μεν και οι δε να ασχολουμαστε με το ζευγαρι ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ! και καλα οι θαυμαστες του να το καταλαβω..αλλα εκεινοι που το αντιπαθουν γιατι αναλωνονται να το κατηγορουν δεν το καταλαβαινω.. Αντι να ασχολουνται περισσοτερο με τους αγαπημενους τους ηρωες ασχολουνται με αυτους που δεν τους αρεσουν! Τετοια λογικη δεν την καταλαβαινω! Αλλο να γραφεις κατι αμα δε σου αρεσει και αλλο να γινεται εδω μεσα σκοτωμα με τους λατρεις και τους μη λατρεις του ζευγαριου ενω σε αλλες σελιδες με τους αγαπημενους τους ηρωες να μην ασχολουνται ΤΟΣΟ! Ειτε το θελουμε ειτε οχι 107 σελ για το ζευγαρι αυτο ειναι σιγουρο οτι με τον ενα ή τον αλλο τροπο ΔΕΝ περνα απαρατηρητο.. και τουλαχιστον δεν ειναι αδιαφορο! Και την Δαφνη τη λατρευουμε γιατι ειναι καλη κοπελα και χαρακτηρας και τον Νικολα το ιδιο και ειναι απο τα ζευγαρια που πολλοι θα θελαμε να μεινουν μαζι ομως δεν ασχολειται και κανενας μαζι τους.. ενω με τη μελ στεφ τουναντιον!
Μήπως γιατί ο Στέφανος - μόνο ο Στέφανος, όχι πακέτο με το Μελιτόνι - ΕΙΝΑΙ ένας από τους αγαπημένους μας ήρωες (και κυρίως ο Σταύρου είναι ένας από τους αγαπημένους μας ηθοποιούς) και δεν θέλουμε να τον βλέπουμε με τη Μελίτα, αλλά με κάποια που να του αξίζει και να του ταιριάζει πραγματικά;
Και το να μην περνάει κάτι απαρατήρητο δεν είναι απαραίτητα καλό... Εκτός κι αν αυτό θέλετε για την αγαπημένη σας ηρωίδα... Αφού δεν μπορεί να γίνει συμπαθής, τουλάχιστον να είναι ενοχλητική, για να μην περνάει απαρατήρητη...


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Δεκ 12, 2010 9:26 am

Συμφωνώ, η Μελίτα σαν Μελίτα δεν με ενδιαφέρει καθόλου, κι αν δεν την είχαν κάνει ζευγάρι με το Στέφανο, ούτε που θα ασχολούμουν μαζί της ... Αλλά τώρα, δεν μπορώ να μην εκφράσω την ενόχλησή μου για την τόσο άτυχη επιλογή της σ'ένα ρόλο που έχει απαιτήσεις περισσότερες απ'ότι μπορεί εκείνη να ανταποκριθεί, μ'εναν παρτενέρ πού ΞΕΡΟΥΜΕ πώς μπορεί ν'αποδώσει υπό ΑΛΛΕΣ συνθήκες....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης