Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

+22
almaresi
mm
κικκο
ebelina2007
veronica1757
Elsa*
nefelik
FieryRed
Cancoon
Καρ-Mik
Dorina <3 Πέτρος
margaret10
$ofi@ loukakos + nora
fay66
fay
marakii
KatsaroYpotheto
JESSIE
pasxalitsa
Rafaella+Manos=EdemReee.G
loukitsa
Clarabelle
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap51%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 51% 
[ 39 ]
Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 77
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από ellie Τετ Ιαν 05, 2011 11:31 am

Τελειο για σκηνη Νορας Ερριετας Ρουσσου, Παρεας Λουκα, Ερριετας Λουκα.
Η πρωτη ηταν πολυ καλη για τον Ρουσσο-που δεν θεωρω πια οτι εκανε εγκλημα, παρα μονο οτι το εκρυψε απο τοτε που ηρθε η Ερριετα και μετα-, πολυ καλη Νορα που αναφωνησε "οχι και αυτο στον Λουκα μου" και η Ερριετα σοκαρισμενη. Μου αρεσε πολυ που ο Ρουσσος εδωσε τον φακελο στην Νορα.
Η σκηνη της παρεας συγκινητικη απολυτα, η Νορα το χειριστηκε αψογα, αν και λιγο γρηγορα δεν του το πεταξαν στην μουρη τι να πω??Καταπληκτικος Νικολας εγω ειμαι ο αδερφος σου, και ακολουθησαν οι κοπελες Snif
Τελος σκηνη Ερριετας Λουκα συγκινητικη χωρις καποιο λογο, ηταν πολυ καλη...
Δεν μπορω να πω οτι αφησα να με χαλασει κατι, γιατι το ειδα που ξεκιναγε καλα το επεισοδιο. Αλλα πραγματικα αυτο που αναμεσα σε σοβαρες σκηνες πετανε Νταιζη εχει αρχισει να μου την βαραει τρελλα...
Χαιρετω...
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Ιαν 05, 2011 11:40 am

Τελειο και απο μενα το χτεσινο επεισοδιο και αυτο για δυο σκηνες κυριως.......

1.Μου αρεσε πολυ η συσπειρωση της παρεας γυρω απο το Λουκα μετα τις αποκαλυψεις!Ηταν πολυ γλυκια και συγκινητικη η σκηνη!Και η αγκαλια υπεροχη! Love!

2.Η τελευταια σκηνη με Λουκα-Εριεττα ηταν για πολλα.... : respect : Απο τη μια αμηχανη και απο την αλλη εντονα συναισθηματικη!Μου αρεσαν και οι δυο ερμηνευτικα και δακρυσα και εγω μαζι τους! Aww Αναμενω τη συνεχεια της σκηνης σημερα!

Κατα τ'αλλα η Λαμπου ηταν πολυ καλη στη σκηνη που μαθαινει ποιος ειναι ο αδερφος της!
Και τα Λουκονορακια ειχαν ομορφες σκηνες!Μ'αρεσει η σταση που κραταει η Νορα παντως! inlove

Βαρεθηκα ομως να βλεπω την κατινιτσα να χτυπιεται επειδη ζηλευει,το Μπελλο με τα στρατηγικα του σχεδια και το Χρηστο και τη Νταιζη να επαναλαμβανονται στις ιδιες ανουσιες σκηνες ενω με την απιστευτη χημεια που εχουν μπορουν να δωσουν κατι πολυ καλυτερο! Sleep
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Τετ Ιαν 05, 2011 2:01 pm

Ξεχώρισα αρκετά πράγματα απο το χτεσινό..
Για αρχη μου άρεσε πολύ η αντίδραση της Νόρας στο γραφείο του Ρούσσου, και έπειτα το πάγωμα της Εριέττας..
Η συσπείρωση της παρέας μοναδικη.. Πάντα απολαμβάβω το δεσιμό τους και ειδικά η στήριξη στο Λουκά που είναι ο συνδετικός κρίκος είναι τόσο συγκηνητική!! Απο όλους με έλιωσε ο Νικόλας που έκανε την αρχή, "τι βλακείς είναι αυτές? ο Λουκάς έχει έςναν αδερφό έμενα.." Τόσο ανθρώπινο, τόσο γλυκο!! Ξετρελλάθηκα με την παρέα και την ομαδική αγκαλια..

Ο Κατρανίδης απέδωσε όλη την ιστορία μοναδικά!! Εδειξε όλη την απόγνωση σαν Ρούσσος!! : respect :

Η Μαρίλια που καταλαβαίνει το Λουκά με συγκίνησε... Aww

Ο Λουκάς με τη Νόρα γλύκες.. Επιτέλους συζητάνε λίγο σοβαρά χωρίς σάχλες.. Αν κάποιοι πρέπει να νιώθουν προδομένοι απο το ρούσσο είναι πρωτίστως οι δυο τους που τον ειχαν σαν πατερα τους!

Η ανησυχία της Νόρας το πρωί για το Λουκα τόσο γλυκιά.. Love!

Εχωντας πάντα σο μυαλό μου τη σκηνάρα Μπουγιούρη-Γεωργόνη ως πρότυπο βρηκα τη σκηνούλα με τα αδερφάκια πολύ γλυκιά.. Εβγαλε την αμηχανία που έπρεπε.. Η αγκαλίτσα πολύ αθρόρμητη και τρυφερή!!
Περιμένω να δω τη σκηνη να ολοκληρωνεται..

Εύα-Λευτερης πολυ καλοί σε μια μικρή σκηνούλα!!
Η Ευα μια κούκλα με το λευκό! Μ'αρέσει που ο Λευτέρης θέλει να μάθει για την Ευα, μαρέσει και το πως την κοιτάει.. Αλλά δεν ξέρω ακόμα αν πείθομαι!


Η ζαβή απόλυτη με τις ζήλειες και τις υστερίες της κλασσικά εκνευριστική..
Το υφος του Λουκά στην αρχή της σκηνης με την παρέα λίγο υπερβολικό αλλά σώθηκε στην πορεία.. Ξεχώρισε ο Γιαννακοπουος και το εκπληκτικό βλέμμα της Γεωργόνη.. Την Ξυλά ίσα που τη δείξανε.. Tongue
Η Μελίτα αποφάσισε να υπερασπιστεί τον πατέρα της?? Γιατί, επειδή στο άλλο στρατόπεδο είναι η Εργιέττα??? Matakia

Συνολικά πολύ καλό, με τρύπες βέβαια σεναριακά αλλά πάθαμε ανοσία..
Εσείς εκει πάνω, βάλτε λίγο μυαλό και δείτε τι τραβάει!
Είχα να ψηφίσω πολύ καλό απο την απαγωγή..

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Τετ Ιαν 05, 2011 3:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
margaret10 έγραψε:
Καλη Χρονια σε ολους με υγεια και ευχομαι αυτη η χρονια να φερει στον καθενα απο εμας αυτο που πραγματικα επιθυμει. Θα συμφωνησω απολυτα με τον σχολιασμο σου. Να πω επισης πως ο Πετρακης δεν το εχει παιδια μου, μην του δινετε τετοιες σκηνες. Ανεκφραστος και εντελως εκτος κλιματος, παγωσα με τα αστεια και το ολο στυλ του.

Kαλή χρονιά και σε σένα Margaret10.
Δεν θα σχολιάσω την γνώμη σου για τον Πετράκη, μιας και οι απόψεις του καθενός είναι υποκειμενικές, απλώς να τονίσω οτι τα αστεία δεν είναι του Πετράκη, αλλα του Λουκά, κοινώς, είναι λόγια απο το σενάριο που του δώσανε να αποδώσει, αρα το αν είναι κρύα, δεν είναι κάτι που φταίει αυτός, σωστά? scratch

Ναι τα αστεια ειναι του "Λουκα" τον οποιο ενσαρκωνει ο Πετρακης ο οποιος δεν την κατεχει την υποκριτικη τεχνη κατα την γνωμη μου. Οπως ειπα αν ειδες ειναι αχρωμος, ανεκφραστος και δεν μπορει να με καθηλωσει σαν τηλεθεατρια, ουτε σαν παρουσια επισης, ουτε καν αυτη η σχεση το με την Νορα.Ειναι ενα ζευγαρι που δεν μου κανει αισθηση απο ολες τις αποψεις και συγκεκριμενα μιας και μιλαμε για εκεινον μου ειναι παντελως αδιαφορος σαν ηθοποιος.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Τετ Ιαν 05, 2011 3:34 pm

Clarabelle έγραψε:
Καλό απο μένα το επεισόδιο

Ίσως του έδινα κάτι περισσότερο αν δεν ήταν η τρίτη επανάληψη στο ίδιο θέμα. Στον α κύκλο της σειράς ο Μάνος ανακάλυψε οτι είχε αδελφή τη Δάφνη. Στον δεύτερο ο Νικόλας βρέθηκε με αδελφή τη Νταίζη και τώρα ο Λουκάς αποκτάει με τη σειρά του αδελφή την Εριέττα έτσι ώστε κανένα απ τα αγόρια της παρέας να μην μείνει παραπονεμένο.

Επειδή τα περισσότερα τα σχολιάσατε ας πω τη δική μου σκέψη

Ο Λουκάς κατηγορεί το Ρούσσο οτι του έκρυψε την αλήθεια για το φυσικό του πατέρα. Έχετε σκεφτεί οτι κάνουν όλοι μαζί αυτό για το οποίο κατηγορούν το Ρούσσο; Κρατούν όλοι μαζί κρυφό οτι ο Άρης είναι γιός του Λουκά και το παιδάκι μεγαλώνει σε άλλη πόλη με κάποιον που είναι άψογος πατέρας αλλά δεν είναι ο φυσικός του. Μήπως όμως κι ο Βενέτης δεν υπήρξε άψογος απέναντι στο Λουκά;

Απ την άλλη ο Ηλίας κατηγορεί το Ρούσσο που έκρυψε την αλήθεια. Να θυμηθούμε οτι ο Ηλίας έκανε ακριβώς το ίδιο στη Δάφνη; Την άφησε να μεγαλώσει με μια στρεβλή εικόνα για τη μητέρα της.

Η Μαρίλια απ την πλευρά της ακούγοντας τις αποκαλύψεις αντέδρασε συγκινητικά. Έχει βρεθεί στην ίδια θέση αλλά πόση πίκρα έβγαζε!!!!!! Ο Λουκάς βρέθηκε με πλεόνασμα πατεράδων. Σε δεύτερη ανάγνωση εγώ κανέναν εκείνος πολλούς. Κρίμα που μια ιστορία που περίμενα οταν ξεκίνησε η σειρά να τη δω να ξεδιπλώνεται έμεινε στη μέση όπως τόσα και τόσα.

Οι σκηνή Λουκά Εριέττας παρόλο που δεν με ξετρέλανε οφείλω να ομολογήσω οτι ήταν συγκινητική και απέφυγε να γίνει μελό

Περιμένω τη σημερινή συζήτηση τους για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα.

Πες τα βρε Clarabelle γιατι το εχουν χασει ολη εκει μεσα, δεν θυμουνται τι γραφουν? μας θεωρουν ηλιθιους? Βαριεμαι να κατσω να κανω αναλυση αλλιως θα ειχα πολλα να πω και να θυμησω.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 05, 2011 3:35 pm

margaret10 έγραψε:

Ναι τα αστεια ειναι του "Λουκα" τον οποιο ενσαρκωνει ο Πετρακης ο οποιος δεν την κατεχει την υποκριτικη τεχνη κατα την γνωμη μου. Οπως ειπα αν ειδες ειναι αχρωμος, ανεκφραστος και δεν μπορει να με καθηλωσει σαν τηλεθεατρια, ουτε σαν παρουσια επισης, ουτε καν αυτη η σχεση το με την Νορα.Ειναι ενα ζευγαρι που δεν μου κανει αισθηση απο ολες τις αποψεις και συγκεκριμενα μιας και μιλαμε για εκεινον μου ειναι παντελως αδιαφορος σαν ηθοποιος.


Οπως σου είπα, είναι καθαρά προσωπική σου άποψη κάτι τέτοιο, κάτι βέβαια με το οποίο δεν συμφωνώ, αλλα αυτό δεν είναι της παρούσης, πόσο μάλλον για να σχολιαστεί σε αυτό το τόπικ. Οι γνώμες είναι καθαρά υποκειμενικές, αλλα σεβαστές.

Η ένσταση μου είναι καθαρά στα αστεία, τα οποία του δίνονται να πει, και δεν τα βγάζει απο το μυαλό του. Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 99687
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Ιαν 05, 2011 3:41 pm

FieryRed έγραψε:..................... Συμφωνώ βέβαια με τον σχολιασμό της Τζίνα για την υψομετρική διαφορά Εριέττας Νόρας, δεν μπορεί βέβαια να μη μου θυμίσει μια άλλη αγαπημένη πρωταγωνίστρια στο ίδιο ύψος με τον ίδιο δυναμισμό με τη Νορα (και το ίδιο χρώμα μαλλιών σε άλλη απόχρωση! Razz ) ................

Υψομετρική διαφορά είχαμε και στη Βέρα με τη Ρεγγίνα και την Έλσα.Καλά εκεί μιλούσαμε για τον Όλυμπο με το λόφο Φιλοπάπου, αν και εδώ είδα μια από τα ίδια έχουμε. Όμως εμένα προσωπικά μου αρέσει γιατί όσους πόντους της λείπουν , τα συμπληρώνει με το δυναμισμό της η κοκκινομάλλα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 475 - Ημερομηνία 04-01-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Ιαν 05, 2011 4:20 pm

Το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ ωραίο. Όλες οι σκηνές ήταν πολύ καλές. Εκείνες που μου άρεσαν περισσότερο ήταν αυτή με τον Λουκά και την Νόρα στην αρχή, αυτή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα για να πουν στον Λουκά ότι είναι ο αδερφός της Εριέττας, αυτή που αποκάλυψε ο Πέτρος στην Εριέττα και την Νόρα ότι ο Λουκάς είναι αδερφός της, όπως φυσικά και αυτή που βρέθηκαν ο Λουκάς και η Εριέττα, ήταν πολύ ωραίες.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης