Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

+48
xristinaki_noraloukofan
nora_oscar
evanna
dwra
eirinipapei
Vasouli
rachel
black_cat
nandine
Dimitraaa
Cancoon
Καρ-Mik
Caroline
tsourdalitsa
jim7
FieryRed
marakii
Antigoni!
aggeliki
spartiana
afroditi_norakii
nikidanis
alkisti
sarita
JESSIE
fay
sifantid
fantina
Lisa Nova
evaki16
trelh gia nora-louka
tzibirdika
ειρηνη7
νοριτσα
naive7
pasxalitsa
gxnel
ntina fan
loukasnora
fay66
edem4ever
tatiana<3<3
loukitsa
κικκο
a!
DESPOINA
KatsaroYpotheto
Clarabelle
52 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap57%Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 57% 
[ 46 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 80
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 25, 2011 8:49 pm


Με αυτά που είδα δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να θυμώσω

Έχουμε και λέμε.

Η Νταίζη βιαζόταν απ τα δεκατέσσερα απ τον πατριό της ο οποίος έτσι για να γελάσουν την έδινε και στους φίλους του. Δηλαδή ο τύπος δεν τη βίαζε επειδή είχε κάποιο άρρωστο πάθος μαζί της αλλιώς δεν θα τη μοιραζόταν αλλά επειδή ήταν ένα τέρας.

Η θετή μητέρα δε που μας επεσήμαναν οτι είχε πάθος με το θετό πατέρα όταν τον είδε να κακοποιεί σεξουαλικά το μικρό κορίτσι δεν έπαθε τίποτα ήταν γερή σαν ταύρος δεν την πείραξε η απόρριψη που έδειχνε η πράξη του, αλλά όταν κατάλαβε οτι θα το μάθει ο κόσμος έπαθε ντοβρουτζά και αποδήμησε εις κύριον. Αμ το άλλο; Το έκρυβαν απ τον κόσμο χρόνια ολόκληρα αλλά μπούκαρε με το Λουκά στο υπνοδωμάτιο χωρίς καμία επιφύλαξη.

Μου λένε ακόμη οτι μια μάνα που έχει κάνει την υπέρτατη πράξη αγάπης και έχει υιοθετήσει ένα παιδί άφηνε έτσι τον άντρα της να το κακοποιεί για πλάκα. Αν ήταν η φυσική της μητέρα κι ένας άντρας που γι αυτόν έκοβε φλέβα πιο εύκολα θα το πίστευα.

Εν τω μεταξύ ο πατριός στα στερνά του είχε τύψεις κι άφησε το κορίτσι γενική του κληρονόμο ή το κορίτσι που είχε υποστεί όλο αυτό επεδίωξε να φάει την περιουσία του μετά θάνατον. Είπε δηλαδή δεν βαριέσαι το έπαθα που το έπαθα ας πληρωθώ τουλάχιστον ή του μίλησε για το παιδί και τον έπεισε οτι είναι δικό του οπότε κι εκείνος του άφησε το χρήμα. Μόνο σε μένα φαίνεται εντελώς αψυχολόγητο όλο αυτό;

Μου λένε ακόμη οτι η Νταίζη αγάπησε το Χρήστο. Δηλαδή η Νταίζη σε τούτη τη ζωή ζητάει αγάπη. Εγώ γιατί νόμιζα οτι ζητάει χρήμα; Δεκτό θέλει απ τη μάνα τον πατριό και όσους την έφεραν ως εδώ τα πάντα. Ακόμη και απ το Στέφανο ζητάει επειδή εκείνος απόλαυσε όσα αυτή στερήθηκε. Άντε να δεχτώ πήρε κι απ το Λουκά που δεν την πίστεψε. Απ τη Δάφνη το Μπέλλο την Εύα το αγέννητο το Λευτέρη την Εριέττα τί θέλει; Ειδικά την Εύα που είναι ομοιοπαθής θα έπρεπε να μην την αγγίζει.

Ξέχασαν όμως να αναφέρουν οτι πούλησε πούλησε το παιδί της στον Οδυσσέα με αντίτιμο το σπιτάκι του Λουκά. Δεν της πέρασε απ το μυαλό οτι ο Οδυσσέας μπορεί κάποια στιγμή να παντρευτεί κι η νέα του σύντροφος να το κακομεταχειριστεί; Με τέτοιες πληγές καμιά γυναίκα δεν θα άφηνε το παιδί της σε ξένα χέρια.

Απ την άλλη ο Λουκάς πολύ ξεχασιάρης μας βγήκε. Εγώ θυμάμαι οτι όταν πέρσι η Νταίζη του είπε οτι ο πατριός της τη βίαζε έκανε σαν να μην το είχε ξανακούσει. Τόσο εύκολα ξέχασε τέτοιο πράγμα; Γρήγορα στο γιατρό.

Είναι σαφές οτι η συμπεριφορά της δεν δικαιολογείται αλλά προσωπική εκτίμηση ούτε αιτιολογείται. Απλά η Νταίζη ήρθε για κάποιο συγκεκριμένο ρόλο και στη συνέχεια χρησιμοποιήθηκε ως η απόλυτα κακιά και γίνεται μια χοντροκομένη προσπάθεια να μπαλωθούν οι σεναριακές τρύπες που προέκυψαν απ την αλλαγή του ρόλου της.

Το στόρυ μπάζει απο εκατό μεριές και η δόλια η Πολυχρονίδη προσπαθεί να το υποστηρίξει όπως μπορεί. Ήταν πολύ καλή στη σκηνή της με το Λουκά αλλά δεν πείθει. Ηθοποιός είναι όχι θαυματοποιός


Κατά τα άλλα

Ο Μπέλλος στης ακρίβειας τον καιρό επιμένει να είναι ναι μεν ηλίθιος πλην όμως large Ακόμη και το συμβόλαιο θανάτου προπληρωμένο το έχει. Θέλει να το χαρεί και μεις το ίδιο αλλά δεν το βλέπω με τον πανύβλακα που μπλέξαμε.

Η Μελίτα έκανε αγκαλίτσα το μπαμπά που της κανόνισε επισκεπτήριο γιατί έτσι είναι όταν μας κάνει τα χατιράκια τον αγαπάμε όταν δεν πάει με τα νερά μας τον φτύνουμε.

Ο Λευτέρης ετοιμάζεται να την κάνει. Κοίτα να δεις κατι τρελά. Ο Στέφανος κάνει χειρότερες λαμογιές απ το Μάνο φωνάζοντας εγώ δεν είμαι Μάνος κι ο Λευτέρης εκεί που του χρωστούσανε του ζητάνε και τα ρέστα και την κάνει όπως ακριβώς ο Μάνος γι άλλη γη γι άλλα μέρη. Η Ερι εν τω μεταξύ για ποιό πράγμα του ζητάει τα ρέστα; Σκοτώσανε και το ξέρει. Και κερατάς και δαρμένος.

Η Αντιγόνη συνεχίζει να δέχεται πιέσεις απ την κορούλα με μόνη εγγύηση το λόγο της και απορώ βρε παιδί μου γιατί δυσκολεύτηκε να ενδώσει. Ο λόγος της Νταίζης είναι συμβόλαιο.

Η Δάφνη μέσα σ αυτό το χαμό έχει αρχίσει να με εκνευρίζει με την παραίτησή της κι ο Ηλίας με τους φίλους της προσπαθούν να την ανεβάσουν ψυχολογικά. H Γεωργόνη όμως είναι εξαιρετική

Η Εύα κάπου περιφέρεται στο επεισόδιο.Τη δείχνουν ίσα ίσα να μη τη ξεχνάμε μέχρι να έρθει η ώρα να ξαναφάει στραπάτσο. Πήρε τη δεύτερη θέση στους τίτλους σιγά μη ζητάει και ρόλο. Κι η άθλια η Ξυλά επιμένει κάθε φορά που τη δείχνει η οθόνη να κρατάει τα βλέματα πάνω της.

Το καλύτερο όμως το άφησα για το τέλος. Ο Λουκάς ζήτησε ΚΑΙ συγνώμη.

Συγνώμη Νταίζη που ενώ πηγαίναμε για γάμο με άφηνες να κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου κι όταν σε είδα με τον πατριό δεν σε πίστεψα

Συγνώμη που έκανες το παιδί μου και προτίμησες να το παρατήσεις να μεγαλώνει μ έναν ξένο παρά να το φέρεις στην πόρτα μου

Συγνώμη που απ την ώρα που ήρθες δεν εκτίμησα τις προσπάθειές σου να ξεκάνεις τον περίγυρό σου για να τον κληρονομίσεις.

Φινάλε δε με την Μελιτούλα. Φόρεσε μια προβειά και πήγε στον απόλυτό της. Εκείνος μόλις την είδε της είπε να μην κλαίει κι εγώ έμεινα να αναρωτιέμαι. Οφθαλμίατρο έχουν στον Κορυδαλλό; Που τα είδε τα δάκρυα ο άνθρωπΑς αναρωτιέμαι!!!!!!!

Κι έτσι πέρασε ένα ακόμη επεισόδιο. Δεν ψήφισα δεν ήταν απλά κακό ήταν ΑΠΑΛΕΥΤΟ.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Ιαν 25, 2011 8:50 pm

προσπαθουν να μας εξηγησουν το αυτονοητο σχετικα με την νταιζη, Η νταιζη ολο αυτο τον καιρο εκανε τα αισχη. που καμια φυσιολογικη γυναικα δεν θα φεροταν ετσι αν μεγαλωνε φυσιολογικα. ο χαρακτηρας αυτος ειναι οτι εσπειραν αλλοι εις βαρος της νταιζης. ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ. αντιθετα λεω πως ολο αυτο ειναι το φυσικο επακολουθο του χαρακτηρα της. δεν της επετρεψαν να εχει ψυχη. δεν την επετρεψαν να αγαπαει τον ευαυτο της. δεν ειχε ποτε αποδοχη η νταιζη ποτε απο κανεναν. Μονο απορριψη.Αγαπη για αυτη σημαινει χρημα πλουτος απαξιωση ανθρωπινων επαφων.Την μοναδικη φορα που πηρε αγαπη ηταν απο τον χρηστο. Για αυτο και κανει τα παντα για αυτον. κατα βαθος βαθος πολυ βαθος η νταιζη εχει καλα αισθηματα που φοβαται ομως να τα βγαλει στην επιφανεια. φοβαται και ολο αυτο ειναι μια αμυνα για να προστατευει η ιδια τον ευαυτο της.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Τρι Ιαν 25, 2011 8:53 pm, 1 φορά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Ιαν 25, 2011 8:52 pm

Γ@μ0τ() !!!! Καταλάθος πάτησα στο άσχημο αντί στο ΑΘΛΙΟ! wall Αν είχε και πιο κάτω θα επέλεγα αυτό!!!

ΜΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑ?????? Τι τραβάμε και δε το μαρτηράμε εδω μέσα!!! Grrr

Η Νταιζη μας έγινε Αγία!!! Grrr Που να το πω και να με πιστέψουν??
Και ο Λουκάς της ζήτησε και συγγνώμη κι απο πάνω!! imarton Μα είναι δυνατόν??? Τόση ξεφτιλα???
Δε φτάνει που έμαθε ότι έμαθε, πήγε και τα είπε στην Νόρα και αυτή λίγο έλειψε και θα έβαζε τα κλάμματα (συμπαράσταση προς τον πόνο της Αγίας Νταιζούλας). Θα δεκτώ ΜΟΝΟ ότι φταίνε οι ορμόνες!!! Ο Λουκάς απαράδεκτος να μιλά έτσι μπροστά στη Νόρα. Εδώ εγώ που δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του ένιωσα με αυτά που έλεγε ότι αν τη πίστευε τότε θα ήταν ακόμα μαζί και το Νοράκι ποιός το λογαριάζει!! imarton Σκέψου τι "θα έπρεπε" να σκεφτόταν η Νόρα. Άσε που σήμερα ήταν σε ρόλο κομπάρσου....την Άννα την είδαμε περίσσοτερο απ'αυτήν!! ainta

Δε μου έφτανε η αγιοποίηση του Νταιζουλινίου, είχαμε και τα μιξοκλάματα της μπουκλωτής. Εκεί που πήγε και αγκάλιασε το Ρούσσο ήθελα να πετάξω καμια πέτρα στη τηλεοραση!! Αυτή που χθες έλεγε στους γονείς της να τη παρατήσουν, σήμερα που της κάναν τα χατήρια αγκαλιές και φιλιά!! Ουστ απο δω μ@λ@κισμ$νο υποκείμενο!! Μου ντύθηκε σας πρόβατο και πήγε στο μαντρί να δει το άλλο το ζώον!!!! Το δάκρυ που άκριβως το είδε αυτός μου λέτε??? Βιονικά μάτια έχει, με μικροσκόπιο?

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!! ΑΘΛΙΟΟΟΟ!! Χαράμισα μια ώρα απ'τη ζωή μου γι'αυτό το αίσχος!!! pff

Σήμερα το επεισόδιο μου τάραξε τα νεύρα, τα χέρια μου ακόμα τρέμουν..... Πότε θα σταματήσει αυτή η κατρακίλα μου λέτε??? ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΓΡΑΨΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΤΕΤΕ ΝΑ ΣΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ!!!!

.
.
.
.
Ααααα.....Κάτι τελευταίο.....βαρέθηκα ΚΑΙ τη Δαφνη!!! Το όλο θέμα με εκνευρίζει, αν και δε θα έπρεπε!! Ίσως επειδή τη παρουσιάζουν τόσο ξεροκέφαλη και να μη θέλει να ακούσει κανέναν γύρω της, δε ξέρω!! Πάντως δεν μπορώ άλλο να την ακούω να λέει ότι δεν μπορεί να περπατήσει..... (δικιά μου άποψη πάντα, μη με εκτελέσετε απ'τα 6 μέτρα)
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιαν 25, 2011 8:56 pm

Clarabelle έγραψε:
Με αυτά που είδα δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να θυμώσω

Έχουμε και λέμε.

Η Νταίζη βιαζόταν απ τα δεκατέσσερα απ τον πατριό της ο οποίος έτσι για να γελάσουν την έδινε και στους φίλους του. Δηλαδή ο τύπος δεν τη βίαζε επειδή είχε κάποιο άρρωστο πάθος μαζί της αλλιώς δεν θα τη μοιραζόταν αλλά επειδή ήταν ένα τέρας.

Η θετή μητέρα δε που μας επεσήμαναν οτι είχε πάθος με το θετό πατέρα όταν τον είδε να κακοποιεί σεξουαλικά το μικρό κορίτσι δεν έπαθε τίποτα ήταν γερή σαν ταύρος δεν την πείραξε η απόρριψη που έδειχνε η πράξη του, αλλά όταν κατάλαβε οτι θα το μάθει ο κόσμος έπαθε ντοβρουτζά και αποδήμησε εις κύριον. Αμ το άλλο; Το έκρυβαν απ τον κόσμο χρόνια ολόκληρα αλλά μπούκαρε με το Λουκά στο υπνοδωμάτιο χωρίς καμία επιφύλαξη.

Μου λένε ακόμη οτι μια μάνα που έχει κάνει την υπέρτατη πράξη αγάπης και έχει υιοθετήσει ένα παιδί άφηνε έτσι τον άντρα της να το κακοποιεί για πλάκα. Αν ήταν η φυσική της μητέρα κι ένας άντρας που γι αυτόν έκοβε φλέβα πιο εύκολα θα το πίστευα.

Εν τω μεταξύ ο πατριός στα στερνά του είχε τύψεις κι άφησε το κορίτσι γενική του κληρονόμο ή το κορίτσι που είχε υποστεί όλο αυτό επεδίωξε να φάει την περιουσία του μετά θάνατον. Είπε δηλαδή δεν βαριέσαι το έπαθα που το έπαθα ας πληρωθώ τουλάχιστον ή του μίλησε για το παιδί και τον έπεισε οτι είναι δικό του οπότε κι εκείνος του άφησε το χρήμα. Μόνο σε μένα φαίνεται εντελώς αψυχολόγητο όλο αυτό;

Μου λένε ακόμη οτι η Νταίζη αγάπησε το Χρήστο. Δηλαδή η Νταίζη σε τούτη τη ζωή ζητάει αγάπη. Εγώ γιατί νόμιζα οτι ζητάει χρήμα; Δεκτό θέλει απ τη μάνα τον πατριό και όσους την έφεραν ως εδώ τα πάντα. Ακόμη και απ το Στέφανο ζητάει επειδή εκείνος απόλαυσε όσα αυτή στερήθηκε. Άντε να δεχτώ πήρε κι απ το Λουκά που δεν την πίστεψε. Απ τη Δάφνη το Μπέλλο την Εύα το αγέννητο το Λευτέρη την Εριέττα τί θέλει; Ειδικά την Εύα που είναι ομοιοπαθής θα έπρεπε να μην την αγγίζει.

Ξέχασαν όμως να αναφέρουν οτι πούλησε πούλησε το παιδί της στον Οδυσσέα με αντίτιμο το σπιτάκι του Λουκά. Δεν της πέρασε απ το μυαλό οτι ο Οδυσσέας μπορεί κάποια στιγμή να παντρευτεί κι η νέα του σύντροφος να το κακομεταχειριστεί; Με τέτοιες πληγές καμιά γυναίκα δεν θα άφηνε το παιδί της σε ξένα χέρια.

Απ την άλλη ο Λουκάς πολύ ξεχασιάρης μας βγήκε. Εγώ θυμάμαι οτι όταν πέρσι η Νταίζη του είπε οτι ο πατριός της τη βίαζε έκανε σαν να μην το είχε ξανακούσει. Τόσο εύκολα ξέχασε τέτοιο πράγμα; Γρήγορα στο γιατρό.

Είναι σαφές οτι η συμπεριφορά της δεν δικαιολογείται αλλά προσωπική εκτίμηση ούτε αιτιολογείται. Απλά η Νταίζη ήρθε για κάποιο συγκεκριμένο ρόλο και στη συνέχεια χρησιμοποιήθηκε ως η απόλυτα κακιά και γίνεται μια χοντροκομένη προσπάθεια να μπαλωθούν οι σεναριακές τρύπες που προέκυψαν απ την αλλαγή του ρόλου της.

Το στόρυ μπάζει απο εκατό μεριές και η δόλια η Πολυχρονίδη προσπαθεί να το υποστηρίξει όπως μπορεί. Ήταν πολύ καλή στη σκηνή της με το Λουκά αλλά δεν πείθει. Ηθοποιός είναι όχι θαυματοποιός


Κατά τα άλλα

Ο Μπέλλος στης ακρίβειας τον καιρό επιμένει να είναι ναι μεν ηλίθιος πλην όμως large Ακόμη και το συμβόλαιο θανάτου προπληρωμένο το έχει. Θέλει να το χαρεί και μεις το ίδιο αλλά δεν το βλέπω με τον πανύβλακα που μπλέξαμε.

Η Μελίτα έκανε αγκαλίτσα το μπαμπά που της κανόνισε επισκεπτήριο γιατί έτσι είναι όταν μας κάνει τα χατιράκια τον αγαπάμε όταν δεν πάει με τα νερά μας τον φτύνουμε.

Ο Λευτέρης ετοιμάζεται να την κάνει. Κοίτα να δεις κατι τρελά. Ο Στέφανος κάνει χειρότερες λαμογιές απ το Μάνο φωνάζοντας εγώ δεν είμαι Μάνος κι ο Λευτέρης εκεί που του χρωστούσανε του ζητάνε και τα ρέστα και την κάνει όπως ακριβώς ο Μάνος γι άλλη γη γι άλλα μέρη. Η Ερι εν τω μεταξύ για ποιό πράγμα του ζητάει τα ρέστα; Σκοτώσανε και το ξέρει. Και κερατάς και δαρμένος.

Η Αντιγόνη συνεχίζει να δέχεται πιέσεις απ την κορούλα με μόνη εγγύηση το λόγο της και απορώ βρε παιδί μου γιατί δυσκολεύτηκε να ενδώσει. Ο λόγος της Νταίζης είναι συμβόλαιο.

Η Δάφνη μέσα σ αυτό το χαμό έχει αρχίσει να με εκνευρίζει με την παραίτησή της κι ο Ηλίας με τους φίλους της προσπαθούν να την ανεβάσουν ψυχολογικά. H Γεωργόνη όμως είναι εξαιρετική

Η Εύα κάπου περιφέρεται στο επεισόδιο.Τη δείχνουν ίσα ίσα να μη τη ξεχνάμε μέχρι να έρθει η ώρα να ξαναφάει στραπάτσο. Πήρε τη δεύτερη θέση στους τίτλους σιγά μη ζητάει και ρόλο. Κι η άθλια η Ξυλά επιμένει κάθε φορά που τη δείχνει η οθόνη να κρατάει τα βλέματα πάνω της.

Το καλύτερο όμως το άφησα για το τέλος. Ο Λουκάς ζήτησε ΚΑΙ συγνώμη.

Συγνώμη Νταίζη που ενώ πηγαίναμε για γάμο με άφηνες να κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου κι όταν σε είδα με τον πατριό δεν σε πίστεψα

Συγνώμη που έκανες το παιδί μου και προτίμησες να το παρατήσεις να μεγαλώνει μ έναν ξένο παρά να το φέρεις στην πόρτα μου

Συγνώμη που απ την ώρα που ήρθες δεν εκτίμησα τις προσπάθειές σου να ξεκάνεις τον περίγυρό σου για να τον κληρονομίσεις.

Φινάλε δε με την Μελιτούλα. Φόρεσε μια προβειά και πήγε στον απόλυτό της. Εκείνος μόλις την είδε της είπε να μην κλαίει κι εγώ έμεινα να αναρωτιέμαι. Οφθαλμίατρο έχουν στον Κορυδαλλό; Που τα είδε τα δάκρυα ο άνθρωπΑς αναρωτιέμαι!!!!!!!

Κι έτσι πέρασε ένα ακόμη επεισόδιο. Δεν ψήφισα δεν ήταν απλά κακό ήταν ΑΠΑΛΕΥΤΟ.


Πες τα βρε Clarabelle
γιατι ακομα κοιταω αν η Τρεμη ειναι στο Μεγκα καθως δεν αλλαξα καναλι απο τις 7
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Ιαν 25, 2011 8:56 pm

ο βιασμος ειναι βιασμος ,ασχετα ποτε συμβαινει και πως συμβαινει ...
δυο διαφορες ....α) η Νορα οταν βιαστηκε ηταν γυρω στα 30.....η Νταιζη αντιστοιχα ηταν 14 παιδι και πανω σε αυτο ερχεται και το β)η Νορα ειχε μια φυσιολογικη παιδικη ηλικια που της επετρεψε να αποκτησει ενα δομημενο σωστα χαρακτηρα ,πονεσε εκλαψε ,θυσιασε πανω απο ολα ενα παιδι ενιωσε το φοβο την κακοποιηση ,συνηθλε και συνεχισε την ζωη της ..........
η Νταιζη δεν ειχε αυτες τις ευκαιριες ,πανω στην εφηβεια σε μια δυσκολη ετσι και αλλιως περιοδο ....βιαστηκε και χρησιμοποιηθηκε σαν αντικειμενο ηδονης ....
δεν μιλαμε πλεον για δομηση χαρακτηρα ,δεν υφισταται τετοια πραγμα ...
το μονο που μενει ειναι χρησιμοποιω τους αλλους πριν το κανουν αυτοι για μενα .......
εχει λογικη η συμπεριφορα της ...σας ειχα αναφερει στις περιληψεις οτι σε ενα βιβλιο που διαβασα λιαν προσφατως υπηρχε ενας τετοιος ακριβως χαρακτηρας ,μπορω να σας δωσω τιτλο και συγγραφεα ...
που διαφωνω σε ολα αυτα ...
στον χρονο ..ακυρη στιγμη ,εχει απειλησει τους παντες ,εχει χρησιμοποιησει τους παντες και αυτην ακριβως την στιγμη ζητουν απο τους ηρωες της σειρας και κατ΄επακταση και απο εμας να καταλαβουμε και να κατανοησουμε γιατι τα κανει ολα αυτα .....λαθος
ολο αυτο το νιωθω λιγακι σαν να βιαζονται πλεον να κλεισουν ιστοριες ,σαν να μην εχουν χρονο ......και οσο σκεφτομαι οτι <<φαγαμε >>ενα διμηνο χωρις ουσιαστικες εξελιξεις .......
μου φαινεται περιεργο απο δυο μετρ του ειδους ......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από naive7 Τρι Ιαν 25, 2011 8:58 pm

loukasnora έγραψε:
τατι έγραψε:δεν ξερω αλλα εμενα μου αρεσε πολυ το επεισοδιο σημερα.και ξερω οτι θα με βρισετε αλλα μου αρεσε πολυ και η σκηνη με λουκα-νταιζη!!και μου αρεσε που της ειπε συγνωμη γιατι πανω σε αυτο το θεμα ο λουκας ειχε αδικο.οκ! εχει κανει παρα πολλα η νταιζη και εννοειται πως δεν της τα συγχωρουμε αλλα σε αυτο το θεμα την καταλαβαινω.δεν ειναι και λιγο να σε βιαζουν απο τα 14 σου και να σε δινουν και στους φιλους σου!!

Το θεμα Τατιανα μου δεν ειναι τι εχει περασει η Νταιζη.Αλλα το οτι προσπαθουν με εναν πολυ ασχημο τροπο να αγιοποιησουν την Νταιζη με δικαιολογια τον δηθεν βιασμο της.Αυτα που περασε δεν μπορουν να δικαιολογησουν το γεγονος οτι παρατησε το παιδι της,δεν μπορουν να δικαιολογησουν οτι το ανταλλαξε με ενα σπιτι,δεν μπορουν δικαιολογησουν οτι εβαλε ανθρωπους να σκοτωσουν ενα αγεννητο παιδι και την μητερα...Το οποιο κακο παρελθον της Νταιζης δεν μπορει να δικαιολογησει τις πραξεις της.

Δεν ξέρω γιατί το έχετε δει στραβά αλλά δεν αγιοποιείται η Νταίζη. Για τακτική αγιοποίησης μπορούμε μόνο να μιλήσουμε στην περίπτωση του Ρούσσου. Η Νταίζη είναι ένας κλασσικός κακός χαρακτήρας ,ο οποίος δεν θα κάνει στροφή 360 μοιρών και θα συνεχίσει να παραμένει κακιά. Με το σημερινό επεισόδιο, ανακαλύπτουμε απλά τους λόγους που δημιουργήθηκε αυτό το "τέρας" και όπως είδατε ακόμη και στη συγνώμη η ίδια αντιδρά με ψυχρότητα. Αν την αγιοποιούσαν θα έκλαιγε στον ώμο του Λουκά. Απλά ξαναλέω ότι αν έχετε δει το Prison Break (από το οποίο και εμπνέονται) ακόμα και στο βιαστή Τ-Μπαγκ (που κατέληξε στη φυλακή) έδειξαν το ψυχολογικό υπόβαθρο που οδήγησε στο να παρουσιάσει αυτή τη συμπεριφορά. Κι εκείνος είχε κάνει τα πάνδεινα αλλά η σειρά σου ξετύλιγε το κουβάρι ενός παιδιού που γεννήθηκε σε δύσκολες συνθήκες και βιαζόταν επίσης. Δεν είναι θέμα να δικαιολογήσουν κάποιον για τις πράξεις του απλά να δείξουν πως μπορούν τα τραύματα της ψυχής να βγουν στην επιφάνεια ενός χαρακτήρα με το χειρότερο τρόπο.

Η συγνώμη του Λουκά προφανώς προκύπτει από το χαρακτήρα του ήρωα που συγχωρεί εύκολα. Πάντως το ξαναλέω ότι αγιοποίηση υπάρχει μόνο στην περίπτωση του Ρούσσου (φαινομενικά κακός αλλά για άγνωστους λόγους θέλουν να τον παρουσιάσουν επίσης αθώο)
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Τρι Ιαν 25, 2011 8:59 pm

Lisa Nova έγραψε:Γ@μ0τ() !!!! Καταλάθος πάτησα στο άσχημο αντί στο ΑΘΛΙΟ! wall Αν είχε και πιο κάτω θα επέλεγα αυτό!!!

ΜΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑ?????? Τι τραβάμε και δε το μαρτηράμε εδω μέσα!!! Grrr

Η Νταιζη μας έγινε Αγία!!! Grrr Που να το πω και να με πιστέψουν??
Και ο Λουκάς της ζήτησε και συγγνώμη κι απο πάνω!! imarton Μα είναι δυνατόν??? Τόση ξεφτιλα???
Δε φτάνει που έμαθε ότι έμαθε, πήγε και τα είπε στην Νόρα και αυτή λίγο έλειψε και θα έβαζε τα κλάμματα (συμπαράσταση προς τον πόνο της Αγίας Νταιζούλας). Θα δεκτώ ΜΟΝΟ ότι φταίνε οι ορμόνες!!! Ο Λουκάς απαράδεκτος να μιλά έτσι μπροστά στη Νόρα. Εδώ εγώ που δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του ένιωσα με αυτά που έλεγε ότι αν τη πίστευε τότε θα ήταν ακόμα μαζί και το Νοράκι ποιός το λογαριάζει!! imarton Σκέψου τι "θα έπρεπε" να σκεφτόταν η Νόρα. Άσε που σήμερα ήταν σε ρόλο κομπάρσου....την Άννα την είδαμε περίσσοτερο απ'αυτήν!! ainta

Δε μου έφτανε η αγιοποίηση του Νταιζουλινίου, είχαμε και τα μιξοκλάματα της μπουκλωτής. Εκεί που πήγε και αγκάλιασε το Ρούσσο ήθελα να πετάξω καμια πέτρα στη τηλεοραση!! Αυτή που χθες έλεγε στους γονείς της να τη παρατήσουν, σήμερα που της κάναν τα χατήρια αγκαλιές και φιλιά!! Ουστ απο δω μ@λ@κισμ$νο υποκείμενο!! Μου ντύθηκε σας πρόβατο και πήγε στο μαντρί να δει το άλλο το ζώον!!!! Το δάκρυ που άκριβως το είδε αυτός μου λέτε??? Βιονικά μάτια έχει, με μικροσκόπιο?

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!! ΑΘΛΙΟΟΟΟ!! Χαράμισα μια ώρα απ'τη ζωή μου γι'αυτό το αίσχος!!! pff

Σήμερα το επεισόδιο μου τάραξε τα νεύρα, τα χέρια μου ακόμα τρέμουν..... Πότε θα σταματήσει αυτή η κατρακίλα μου λέτε??? ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΓΡΑΨΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΤΕΤΕ ΝΑ ΣΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ!!!!

.
.
.
.
Ααααα.....Κάτι τελευταίο.....βαρέθηκα ΚΑΙ τη Δαφνη!!! Το όλο θέμα με εκνευρίζει, αν και δε θα έπρεπε!! Ίσως επειδή τη παρουσιάζουν τόσο ξεροκέφαλη και να μη θέλει να ακούσει κανέναν γύρω της, δε ξέρω!! Πάντως δεν μπορώ άλλο να την ακούω να λέει ότι δεν μπορεί να περπατήσει..... (δικιά μου άποψη πάντα, μη με εκτελέσετε απ'τα 6 μέτρα)


με βρισκεισ συμφωνει σε ολα....ακομη κ για τη δαφνη...πιστεψε με ειμαι κ εγω απο αυτεσ που βαρεθηκα τη κλαψα τησ....ειπαμε πονοσ πονοσ αλλα ποσο ακομα ξεροκεφαλια....γκοσαμε οι χριστανοι....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από loukasnora Τρι Ιαν 25, 2011 9:03 pm

Εχω μια απορια.Ο Λουκας σημερα ζητησε συγγνωμη απο την Νταιζη ( το ζησαμε και αυτο imarton imarton ) αλλα το θεμα ειναι το εξης.Της ειπε επι λεξη...

Λουκας:Εζησες μια κολαση διπλα του και εγω δεν εκανα τιποτα για να σε βοηθησω.

Διορθωστε με αν κανω λαθος ( που δεν κανω ) αλλα.....ο Λουκας δεν ειχε ιδεα ΤΟΤΕ που ηταν αρραβωνιασμενος με την Νταιζη οτι εκεινη βιαζοταν.Πως λοιπον θα μπορουσε να την βοηθησει αφου το εμαθε 8 χρονια μετα;Και μαλιστα σε αυτη την σκηνη;




Πως γινεται να ζηταει ο Λουκας συγγνωμη για κατι που αγνοουσε 8 χρονια;

Καλη η προσπαθεια αγιοποιησης της Νταιζης δεν μπορω να πω και η Μαριαννα πολυ καλη ερμηνευτικα στην σκηνη αλλα μαλλον αργησατε καπως αγαπητοι σεναριογραφοι.Επρεπε να το ειχατε κανει ΤΟΤΕ που ακομα μπορουσατε να πεισετε τον κοσμο οτι δεν ειναι τοσο σκυλα ή κακια φαινεται.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Ιαν 25, 2011 9:03 pm

η αγαπη για αυτη ειναι χρημα πλουτος αφου δεν καλυψε το κενο της συναισθηματικα απο ανθρωπους, προσπαθει να κρατηθει απο τα αψυχα υλικα σπιτια κοτερα διαμαντια......... δεν φταιει αυτη.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιαν 25, 2011 9:07 pm

"To θέατρο του παραλόγου"


"Συγγνώμη;" Ήταν επεισόδιο το σημερινό; Απόλυτα αντιπροσωπευτικός ο τίτλος νομίζω... Εννοείται ότι ακόμη και η κατώτερη "βαθμολογία", υψηλή θεωρείται για αυτό που είδαμε! Συγκεκριμένα σχόλια θέλω να κάνω μόνο!

  • Δεν αντέχω αυτήν τη μοιρολατρική συμπεριφορά της Δάφνης! Προσωπική μου άποψη πάντα, αλλά αυτό το στυλ "εγκαταλείπω τη ζωή, γιατί... με εγκατέλειψε" αδυνατώ να το αποδεχτώ!
    Χώρια που πραγματικά με βγάζει από τα ρούχα μου αυτό το μήνυμα που περνάνε: "Πώς θα μεγαλώσω το παιδί μου παράλυτη;" Ακόμη και στη χειρότερη των περιπτώσεων να έμενε ανάπηρη, αυτό δε θα σήμαινε ότι δε θα μπορούσε να είναι και μητέρα! Οι άνθρωποι με αναπηρίες είναι απόλυτα ικανοί να μεγαλώσουν ένα παιδί! Γιατί η ζωή συνεχίζεται ότι και να γίνει και όσο δύσκολο και αν είναι πρέπει να το αποδεχτούμε και να παλέψουμε! Τουλάχιστον θα μπορούσαν να προωθήσουν αυτήν την οπτική απέναντι στη ζωή και όχι "κλαίω τη μοίρα μου"!


  • Πόσα λεπτά παίζει να βλέπαμε την Νταίζη σήμερα; Ee? Αυτό κι αν είναι... "απάλευτο"! Και τώρα στο θέμα μας...
    Δεν αμφιβάλλω ότι, αν το δούμε ρεαλιστικά, ένας άνθρωπος που έχει στερηθεί την παιδική του αθωότητα και έχει υποστεί κακοποίηση σε αυτά τα τόσο ευαίσθητα χρόνια, μεγαλώνοντας θα αποκτήσει κάποια ψυχικά προβλήματα. Ίσως γίνει και ο ίδιος θύτης.
    Όταν όμως επί δύο τουλάχιστον χρόνια παρουσιάζουν στο κοινό μία Νταίζη αδίστακτη, άπληστη, μία Νταίζη που χρησιμοποιεί το κορμί της, που "πουλάει" το παιδί της, μία Νταίζη χωρίς συναισθήματα, και ξαφνικά προσπαθούν από τη μία στιγμή στην άλλη να τη δικαιολογήσουν στα μάτια των θεατών προκαλώντας τον οίκτο τους, τότε αυτό αυτόματα γυρνάει "μπούμερανγκ"! Περισσότερο γελοιοποιεί την κατάσταση παρά εξυψώνει το χαρακτήρα στα μάτια του κοινού. Δεν αλλάζουν τόσο εύκολα οι προτιμήσεις άλλωστε!

    Το γεγονός ότι ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν για την κακοποίηση της Νταίζης και δεν έχουν συζητήσει για το βιασμό της Νόρας σε ποιον να το πω και να με πιστέψει; livani Ασχολίαστο!

    Και το αποκορύφωμα του επεισοδίου; Η σκηνή Νταίζης-Λουκά! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ; wall Δεν μπορεί να το ζω εγώ αυτό! Όχι μόνο ο Λουκάς ζήτησε συγγνώμη από τη γυναίκα που του στέρησε το παιδί του -αν και ακόμα δυσκολεύομαι να το χωνέψω αυτό-, που του έκανε τη ζωή μαρτύριο, που κόντεψε να σκοτώσει την καλύτερή του φίλη, αλλά μετά η Νταίζη μας το έπαιζε και υπεράνω. δεν ήθελε να φανεί αδύναμη στα μάτια του. Τι πιο κοινότυπο για να αποδείξεις την ανωτερότητα ενός χαρακτήρα; Όχι όμως της Νταίζης που έχει πιάσει πάτο! Έλεος! Όταν βγήκε έξω από το γραφείο εγώ έπρεπε να συγκινηθώ δηλαδή;

    Και από ό,τι κατάλαβα το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται και αύριο!

    Έλα και διαβάζω και το "Επί Ασπαλάθων" (Διαγώνισμα γαρ) σήμερα και μου έχει ξυπνήσει άγρια ένστικτα! valen


  • Και ένα ακόμη κουλό! Πταίσμα θα μου πείτε μπροστά στα παραπάνω! Η Αμαλία τι πήγε να κάνει στο γραφείο της Νόρας; Να κλάψει για τη "χτυπημένη" από τη ζωή κόρη της που χάνει τον γκόμενό της; Εδώ ο κόσμος χάνεται και η Αμαλία κουρεύεται! Πόση προώθηση πια;


ΥΓ. 1: Ζουμπούλια χειμωνιάτικα; Άσχετο! valen
ΥΓ. 2: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!!! Σε λίγο θα καταντήσουμε να ζητάμε και Λουκανορικές σκηνές, αφού τελευταία έχουν εξαφανιστεί από τα επεισόδια!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από κικκο Τρι Ιαν 25, 2011 9:09 pm

ειλικρινα μετα το σημερινο αν πατησω κ το play στ βιντεακι που ανεβασεσ....θα πω οτι ο λουκασ πρεπει να χωρισει τη νορα ,η νορα να ριξει το παιδι κ να γινει κ κουμπαρα στ γαμο νταιζησ λουκα.......πεσ τε μ την αληθεια ειμαι πολυ αρρωστη γιατρε.....??????
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιαν 25, 2011 9:09 pm

naive7 έγραψε:

Δεν ξέρω γιατί το έχετε δει στραβά αλλά δεν αγιοποιείται η Νταίζη. Για τακτική αγιοποίησης μπορούμε μόνο να μιλήσουμε στην περίπτωση του Ρούσσου. Η Νταίζη είναι ένας κλασσικός κακός χαρακτήρας ,ο οποίος δεν θα κάνει στροφή 360 μοιρών και θα συνεχίσει να παραμένει κακιά. Με το σημερινό επεισόδιο, ανακαλύπτουμε απλά τους λόγους που δημιουργήθηκε αυτό το "τέρας" και όπως είδατε ακόμη και στη συγνώμη η ίδια αντιδρά με ψυχρότητα. Αν την αγιοποιούσαν θα έκλαιγε στον ώμο του Λουκά. Απλά ξαναλέω ότι αν έχετε δει το Prison Break (από το οποίο και εμπνέονται) ακόμα και στο βιαστή Τ-Μπαγκ (που κατέληξε στη φυλακή) έδειξαν το ψυχολογικό υπόβαθρο που οδήγησε στο να παρουσιάσει αυτή τη συμπεριφορά. Κι εκείνος είχε κάνει τα πάνδεινα αλλά η σειρά σου ξετύλιγε το κουβάρι ενός παιδιού που γεννήθηκε σε δύσκολες συνθήκες και βιαζόταν επίσης. Δεν είναι θέμα να δικαιολογήσουν κάποιον για τις πράξεις του απλά να δείξουν πως μπορούν τα τραύματα της ψυχής να βγουν στην επιφάνεια ενός χαρακτήρα με το χειρότερο τρόπο.

Η συγνώμη του Λουκά προφανώς προκύπτει από το χαρακτήρα του ήρωα που συγχωρεί εύκολα. Πάντως το ξαναλέω ότι αγιοποίηση υπάρχει μόνο στην περίπτωση του Ρούσσου (φαινομενικά κακός αλλά για άγνωστους λόγους θέλουν να τον παρουσιάσουν επίσης αθώο)


Προσωπικά δεν μιλάω για αγιοποίηση άλλωστε η λέξη δεν με εκφράζει
Η συγκεκριμένη ηρωίδα λέω απλά δεν είναι δομημένη. Δέχομαι οτι ένας βιασμός σε τρυφερή ηλικία είναι μεγάλο τραύμα και μπορεί άνετα να δημιουργήσει μια ηρωίδα ''κακιά''
Εκείνο που δεν δέχομαι είναι να μου λένε τη μια αβγά και την άλλη καλάθια επειδή ξαφνικά αποφάσισαν να εντάξουν στο σενάριό τους μια δικαιολογία για το συγκεκριμένο χαρακτήρα που του βγήκε απόλυτα σαπουνοπερικός σε μια προσπάθεια να δείξουν οτι δεν είναι καλή ή κακιά αλλά γκρίζα όπως αρέσκονται να λένε
Μας έδειξαν οτι ο Λουκάς δεν ήξερε τίποτε για βιασμό μέχρι πέρσι που του το ομολόγησε η Νταίζη και τώρα τον βάζουν να ζητάει συγνώμη για κάτι που δεν ήξερε
Μας έδειξαν την συγκεκριμένη γυναίκα να επιτίθεται σε μιά άλλη που ξέρει οτι έχει το ίδιο τραυματικό παρελθόν πράγμα παράλογο.
Μας μιλούν για την αγάπη της Νταίζης για το Χρήστο επειδή υποτίθεται είναι ο μόνος που την αγάπησε αλλά δεν την έχουμε δει ποτέ να ζητάει αγάπη μόνο χρήμα
Μας λένε οτι βιαζόταν απ τα 14 αλλά επίσης μας έχουν πει οτι ήταν πολύ πολύ μεγαλύτερη απ το Λουκά που σημαίνει οτι την εποχή που ο Λουκάς την έπιασε με τον πατριό κι εφόσον ο Λουκάς για να πηγαίνει για γάμο θα ήταν τουλάχιστον 18 εκείνη πρέπει να ήταν ακόμη μεγαλύτερη κι όμως το δεχόταν
Γενικά η ηρωίδα τους επειδή δεν ήξεραν αν θα μείνει ή θα φύγει κι αν θα είναι κακιά ή καλή έχει κάνει τόσες σβούρες που δεν πείθει



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τρι Ιαν 25, 2011 10:40 pm, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Ιαν 25, 2011 9:12 pm

sifantid έγραψε:
"To θέατρο του παραλόγου"


"Συγγνώμη;" Ήταν επεισόδιο το σημερινό; Απόλυτα αντιπροσωπευτικός ο τίτλος νομίζω... Εννοείται ότι ακόμη και η κατώτερη "βαθμολογία", υψηλή θεωρείται για αυτό που είδαμε! Συγκεκριμένα σχόλια θέλω να κάνω μόνο!

  • Δεν αντέχω αυτήν τη μοιρολατρική συμπεριφορά της Δάφνης! Προσωπική μου άποψη πάντα, αλλά αυτό το στυλ "εγκαταλείπω τη ζωή, γιατί... με εγκατέλειψε" αδυνατώ να το αποδεχτώ!
    Χώρια που πραγματικά με βγάζει από τα ρούχα μου αυτό το μήνυμα που περνάνε: "Πώς θα μεγαλώσω το παιδί μου παράλυτη;" Ακόμη και στη χειρότερη των περιπτώσεων να έμενε ανάπηρη, αυτό δε θα σήμαινε ότι δε θα μπορούσε να είναι και μητέρα! Οι άνθρωποι με αναπηρίες είναι απόλυτα ικανοί να μεγαλώσουν ένα παιδί! Γιατί η ζωή συνεχίζεται ότι και να γίνει και όσο δύσκολο και αν είναι πρέπει να το αποδεχτούμε και να παλέψουμε! Τουλάχιστον θα μπορούσαν να προωθήσουν αυτήν την οπτική απέναντι στη ζωή και όχι "κλαίω τη μοίρα μου"!


  • Πόσα λεπτά παίζει να βλέπαμε την Νταίζη σήμερα; Ee? Αυτό κι αν είναι... "απάλευτο"! Και τώρα στο θέμα μας...
    Δεν αμφιβάλλω ότι, αν το δούμε ρεαλιστικά, ένας άνθρωπος που έχει στερηθεί την παιδική του αθωότητα και έχει υποστεί κακοποίηση σε αυτά τα τόσο ευαίσθητα χρόνια, μεγαλώνοντας θα αποκτήσει κάποια ψυχικά προβλήματα. Ίσως γίνει και ο ίδιος θύτης.
    Όταν όμως επί δύο τουλάχιστον χρόνια παρουσιάζουν στο κοινό μία Νταίζη αδίστακτη, άπληστη, μία Νταίζη που χρησιμοποιεί το κορμί της, που "πουλάει" το παιδί της, μία Νταίζη χωρίς συναισθήματα, και ξαφνικά προσπαθούν από τη μία στιγμή στην άλλη να τη δικαιολογήσουν στα μάτια των θεατών προκαλώντας τον οίκτο τους, τότε αυτό αυτόματα γυρνάει "μπούμερανγκ"! Περισσότερο γελοιοποιεί την κατάσταση παρά εξυψώνει το χαρακτήρα στα μάτια του κοινού. Δεν αλλάζουν τόσο εύκολα οι προτιμήσεις άλλωστε!

    Το γεγονός ότι ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν για την κακοποίηση της Νταίζης και δεν έχουν συζητήσει για το βιασμό της Νόρας σε ποιον να το πω και να με πιστέψει; livani Ασχολίαστο!

    Και το αποκορύφωμα του επεισοδίου; Η σκηνή Νταίζης-Λουκά! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ; wall Δεν μπορεί να το ζω εγώ αυτό! Όχι μόνο ο Λουκάς ζήτησε συγγνώμη από τη γυναίκα που του στέρησε το παιδί του -αν και ακόμα δυσκολεύομαι να το χωνέψω αυτό-, που του έκανε τη ζωή μαρτύριο, που κόντεψε να σκοτώσει την καλύτερή του φίλη, αλλά μετά η Νταίζη μας το έπαιζε και υπεράνω. δεν ήθελε να φανεί αδύναμη στα μάτια του. Τι πιο κοινότυπο για να αποδείξεις την ανωτερότητα ενός χαρακτήρα; Όχι όμως της Νταίζης που έχει πιάσει πάτο! Έλεος! Όταν βγήκε έξω από το γραφείο εγώ έπρεπε να συγκινηθώ δηλαδή;

    Και από ό,τι κατάλαβα το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται και αύριο!

    Έλα και διαβάζω και το "Επί Ασπαλάθων" (Διαγώνισμα γαρ) σήμερα και μου έχει ξυπνήσει άγρια ένστικτα! valen


  • Και ένα ακόμη κουλό! Πταίσμα θα μου πείτε μπροστά στα παραπάνω! Η Αμαλία τι πήγε να κάνει στο γραφείο της Νόρας; Να κλάψει για τη "χτυπημένη" από τη ζωή κόρη της που χάνει τον γκόμενό της; Εδώ ο κόσμος χάνεται και η Αμαλία κουρεύεται! Πόση προώθηση πια;


ΥΓ. 1: Ζουμπούλια χειμωνιάτικα; Άσχετο! valen
ΥΓ. 2: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!!! Σε λίγο θα καταντήσουμε να ζητάμε και Λουκανορικές σκηνές, αφού τελευταία έχουν εξαφανιστεί από τα επεισόδια!

Σοφία oscar oscar πάρε να έχεις!!! Μιλάμε με κάλυψες απόλυτα!!! Ειδικά στο θέμα της Δάφνης νόμιζα ότι μόνο εγώ είχα μπουχτήσει με την όλη κατάσταση!! imarton imarton
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιαν 25, 2011 9:15 pm

loukasnora έγραψε:Εχω μια απορια.Ο Λουκας σημερα ζητησε συγγνωμη απο την Νταιζη ( το ζησαμε και αυτο imarton imarton ) αλλα το θεμα ειναι το εξης.Της ειπε επι λεξη...

Λουκας:Εζησες μια κολαση διπλα του και εγω δεν εκανα τιποτα για να σε βοηθησω.

Διορθωστε με αν κανω λαθος ( που δεν κανω ) αλλα.....ο Λουκας δεν ειχε ιδεα ΤΟΤΕ που ηταν αρραβωνιασμενος με την Νταιζη οτι εκεινη βιαζοταν.Πως λοιπον θα μπορουσε να την βοηθησει αφου το εμαθε 8 χρονια μετα;Και μαλιστα σε αυτη την σκηνη;




Πως γινεται να ζηταει ο Λουκας συγγνωμη για κατι που αγνοουσε 8 χρονια;

Καλη η προσπαθεια αγιοποιησης της Νταιζης δεν μπορω να πω και η Μαριαννα πολυ καλη ερμηνευτικα στην σκηνη αλλα μαλλον αργησατε καπως αγαπητοι σεναριογραφοι.Επρεπε να το ειχατε κανει ΤΟΤΕ που ακομα μπορουσατε να πεισετε τον κοσμο οτι δεν ειναι τοσο σκυλα ή κακια φαινεται.

Η Νταίζη δεν εμπλεξε με το Χρήστο όταν τον έστειλε ο Στέφανος να την ξετρυπώσει? Άρα ακόμα και τότε που έεεεεεεεεεεκλαιγε γοερά για τα έρμα τα νιάτα της και που είναι επιτέλους ευτυχισμένη και πάλι ψέμματα έλεγε!

Δεν μπορούν να μας λενε μια έτσι μια γιουβέτσι και να περιμένουν να τα αποδεχτούμε όλα και να χτυπάμε και παλαμάκια!

Μιλάμε για ΤΙΣ γελοιότητες!!!

Και το απύθμενα γελοίο είναι που αντί να προσπαθούν να κλείσουν καμμια τρύπα που μπάζει απο παντού το στόρυ τους (που ακόμα και σαπουνόπερα να το πούμε κοπλιμάν θα είναι) κάνουν κι άλλες με αυτές τις εξυπνάδες!!!

Ελεος όμως!!!

Τουλάχιστον γέλασα με το Στέφανο που ζήταγε από τη Μελίτα να μην κλαίει! Γιατί μπορεί???????????? xoxo xoxo xoxo

Kaι μέσα σε όλα ο Χρήστος χαμένος! Τι έγινε ρε παιδιά τον απολύσατε τον Κασσανδρινό και δεν μας το είπατε????? Fskl

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιαν 25, 2011 9:17 pm

sifantid έγραψε:
"To θέατρο του παραλόγου"


"Συγγνώμη;" Ήταν επεισόδιο το σημερινό; Απόλυτα αντιπροσωπευτικός ο τίτλος νομίζω... Εννοείται ότι ακόμη και η κατώτερη "βαθμολογία", υψηλή θεωρείται για αυτό που είδαμε! Συγκεκριμένα σχόλια θέλω να κάνω μόνο!

  • Δεν αντέχω αυτήν τη μοιρολατρική συμπεριφορά της Δάφνης! Προσωπική μου άποψη πάντα, αλλά αυτό το στυλ "εγκαταλείπω τη ζωή, γιατί... με εγκατέλειψε" αδυνατώ να το αποδεχτώ!
    Χώρια που πραγματικά με βγάζει από τα ρούχα μου αυτό το μήνυμα που περνάνε: "Πώς θα μεγαλώσω το παιδί μου παράλυτη;" Ακόμη και στη χειρότερη των περιπτώσεων να έμενε ανάπηρη, αυτό δε θα σήμαινε ότι δε θα μπορούσε να είναι και μητέρα! Οι άνθρωποι με αναπηρίες είναι απόλυτα ικανοί να μεγαλώσουν ένα παιδί! Γιατί η ζωή συνεχίζεται ότι και να γίνει και όσο δύσκολο και αν είναι πρέπει να το αποδεχτούμε και να παλέψουμε! Τουλάχιστον θα μπορούσαν να προωθήσουν αυτήν την οπτική απέναντι στη ζωή και όχι "κλαίω τη μοίρα μου"!


  • Πόσα λεπτά παίζει να βλέπαμε την Νταίζη σήμερα; Ee? Αυτό κι αν είναι... "απάλευτο"! Και τώρα στο θέμα μας...
    Δεν αμφιβάλλω ότι, αν το δούμε ρεαλιστικά, ένας άνθρωπος που έχει στερηθεί την παιδική του αθωότητα και έχει υποστεί κακοποίηση σε αυτά τα τόσο ευαίσθητα χρόνια, μεγαλώνοντας θα αποκτήσει κάποια ψυχικά προβλήματα. Ίσως γίνει και ο ίδιος θύτης.
    Όταν όμως επί δύο τουλάχιστον χρόνια παρουσιάζουν στο κοινό μία Νταίζη αδίστακτη, άπληστη, μία Νταίζη που χρησιμοποιεί το κορμί της, που "πουλάει" το παιδί της, μία Νταίζη χωρίς συναισθήματα, και ξαφνικά προσπαθούν από τη μία στιγμή στην άλλη να τη δικαιολογήσουν στα μάτια των θεατών προκαλώντας τον οίκτο τους, τότε αυτό αυτόματα γυρνάει "μπούμερανγκ"! Περισσότερο γελοιοποιεί την κατάσταση παρά εξυψώνει το χαρακτήρα στα μάτια του κοινού. Δεν αλλάζουν τόσο εύκολα οι προτιμήσεις άλλωστε!

    Το γεγονός ότι ο Λουκάς και η Νόρα συζήτησαν για την κακοποίηση της Νταίζης και δεν έχουν συζητήσει για το βιασμό της Νόρας σε ποιον να το πω και να με πιστέψει; livani Ασχολίαστο!

    Και το αποκορύφωμα του επεισοδίου; Η σκηνή Νταίζης-Λουκά! ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ; wall Δεν μπορεί να το ζω εγώ αυτό! Όχι μόνο ο Λουκάς ζήτησε συγγνώμη από τη γυναίκα που του στέρησε το παιδί του -αν και ακόμα δυσκολεύομαι να το χωνέψω αυτό-, που του έκανε τη ζωή μαρτύριο, που κόντεψε να σκοτώσει την καλύτερή του φίλη, αλλά μετά η Νταίζη μας το έπαιζε και υπεράνω. δεν ήθελε να φανεί αδύναμη στα μάτια του. Τι πιο κοινότυπο για να αποδείξεις την ανωτερότητα ενός χαρακτήρα; Όχι όμως της Νταίζης που έχει πιάσει πάτο! Έλεος! Όταν βγήκε έξω από το γραφείο εγώ έπρεπε να συγκινηθώ δηλαδή;

    Και από ό,τι κατάλαβα το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται και αύριο!

    Έλα και διαβάζω και το "Επί Ασπαλάθων" (Διαγώνισμα γαρ) σήμερα και μου έχει ξυπνήσει άγρια ένστικτα! valen


  • Και ένα ακόμη κουλό! Πταίσμα θα μου πείτε μπροστά στα παραπάνω! Η Αμαλία τι πήγε να κάνει στο γραφείο της Νόρας; Να κλάψει για τη "χτυπημένη" από τη ζωή κόρη της που χάνει τον γκόμενό της; Εδώ ο κόσμος χάνεται και η Αμαλία κουρεύεται! Πόση προώθηση πια;


ΥΓ. 1: Ζουμπούλια χειμωνιάτικα; Άσχετο! valen
ΥΓ. 2: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!!! Σε λίγο θα καταντήσουμε να ζητάμε και Λουκανορικές σκηνές, αφού τελευταία έχουν εξαφανιστεί από τα επεισόδια!


Συμφωνω σε όλα εκτος απο το θεμα της Δαφνης
την καταλαβαινω αλλωστε συντομα θα σταθει ξανα στα ποδια της θελω να πιστευω!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιαν 25, 2011 9:20 pm

Θα σηκωθεί, και πώς θα σηκωθεί... lmao Ολόκληρη Μεξικάνικη παραγωγή ξεκαλούπωσαν! cake

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν τα βάζω με τη Δάνφη ή με τη Γεωργία -η οποία περιττό να πω ότι αποδίδει πάρα πολύ καλά αυτές τις... ατάκες που τις δίνουν-, απλά η όλη οπτική γύρω από το θέμα με απογοητεύει! Wink
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Ιαν 25, 2011 9:20 pm

Ο Λουκάς ζήτησε συγγνώμη από τη Νταίζη. Για ποιο λόγο, κατάλαβε κανείς; Όπως πολύ σωστά παρατηρήσατε του είπε για το βιασμό της όταν επέστρεψε στην αρχή του δεύτερου κύκλου. Μέχρι τότε η εικόνα της με τον πατριό της ήταν καρφωμένη στο μυαλό του Λουκά και αυτό που είδε κάθε άλλο παρά με βιασμό έμοιαζε. Αν πίστευε ότι ήταν βιασμός αυτό που είδε πολύ απλά δεν θα έφευγε. Ήταν λοιπόν φυσικό να μην την πιστέψει όταν του το είπε τότε, και μην ξεχνάμε ότι του έκρυψε και την ύπαρξη του παιδιού. Θα μπορούσε να του το πει από την αρχή και όχι να περιμένει να παίξει αυτό το χαρτί μόνο όταν ο Λουκάς της είπε ότι τελείωσαν οριστικά, αν θυμάστε μετά από το επεισόδιο της ορεινής Αρκαδίας. Λίγα επεισόδια μετά του αποκάλυψε την αλήθεια για τον Άρη. Πώς είναι δυνατόν λοιπόν να νιώθει τύψεις ο Λουκάς που δεν πίστεψε για το βιασμό της εφόσον του το είπε την πιο ακατάλληλη στιγμή, δηλαδή μόλις γύρισε μετά από τόσα χρόνια; Ποιος στη θέση του θα το πίστευε; Κι αν ήταν έτσι, πώς μια γυναίκα που υπέστη κάτι τέτοιο δέχτηκε χρήματα από τον άνθρωπο που τη βίαζε; Πώς μπόρεσε να παζαρέψει ακόμη και το παιδί της για τα χρήματα; Η εικόνα της αρχιμαφιόζας δεν συνάδει με την εικόνα μιας γυναίκας με τέτοιο τραυματικό παρελθόν. Μας παρουσίασαν αδιάσειστα στοιχεία για το παρελθόν της για να μας διαλυθούν όλες οι αμφιβολίες, δε μπόρεσαν όμως να διαγράψουν από τη δική μας μνήμη όλα όσα έχουν συμβεί. Ας μας άφηναν τουλάχιστον με την περσινή μπουζουξού που γύρισε μόνο και μόνο γιατί την πλήρωσε η Αμαλία. Πιο εύκολα θα δεχόμαστε αυτά που μας παρουσιάζουν τώρα. Και πάνω απ' όλα, πώς μπορεί ο Λουκάς να δικαιολογεί και τη στάση της απέναντι στο δικό της παιδί; Δε δέχτηκε αγάπη, λέει, και γι' αυτό δεν έδωσε. Και στο Χρήστο πώς τη δίνει απλόχερα, μπορεί να μας εξηγήσει κανείς; Γιατί και το Λουκά έχω τις αμφιβολίες μου ότι τον αγάπησε πραγματικά. Απλά με το Λουκά φερόταν πέρυσι όπως τώρα με το Χρήστο. Γενικά μας έχουν μπερδέψει πάρα πολύ όσο αφορά τα αισθήματά της αν φυσικά διαθέτει. Αναρωτιέμαι πώς θα το μαζέψουν όλο αυτό.
Και επιπλέον συμφωνώ κι εγώ ότι η Νταίζη μας παρουσιάστηκε μεγαλύτερη από το Λουκά. Είναι δυνατόν να τη βίαζαν και μετά τα 20; Μη μας πείτε ότι όταν την έπιασε ο Λουκάς επ' αυτοφώρω ήταν πιο μικρή; Θα μας τρελάνετε τελείως;
Όπως βλέπετε οι σεναριακές τρύπες είναι τόσες πολλές που ακόμη και η συγγνώμη του Λουκά φαίνεται ασήμαντη και όχι τόσο παράλογη όσο άλλα κι άλλα που έχουμε δει και ακούσει.
Εννοείται ότι δεν ψήφισα τίποτα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Ιαν 25, 2011 9:21 pm


Εμένα με συγκίνησε η σκηνή Νταίζης Λουκά, ΑΚΡΙΒΩΣ γιατί η Νταίζη δεν "μάσησε" με τη συγγνώμη του Λουκά, τα αρνήθηκε όλα τα ελαφρυντικά που ετεροχρονισμένα της έδωσαν, του γύρισε την πλάτη κι έφυγε βρίζοντας!
Εχει σκληρύνει τόσο πολύ, που πια δεν θέλει και δεν χρειάζεται τη συγγνώμη κανενός. Ο χαρακτήρας της έχει διαμορφωθεί, για όποια αιτία κι αν έγινε αυτό, κι έχουμε ακούσει για ανάλογες περιπτώσεις, με συνέπειες εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους. Αυτή η κοπέλλα που την είχε κλείσει ο πατριός της σ'ένα υπόγειο στην Αυστρία, βρέθηκε στο τέλος να τον αγαπάει κιόλας....
Απειρες κοπέλλες βιάζονται, σ'άλλες αυτό δημιουργεί αθεράπευτο τραύμα , σ'άλλες όχι, συνεχίζουν τη ζωή τους και το ξεπερνάνε. Κι ο Λουκάς δεν ζήτησε συγγνώμη για τα πάντα, ζήτησε συγγνώμη γιατί όταν εκείνη του είπε τι είχε γίνει (όταν ξαναβρέθηκαν, πέρυσι), εκείνος δεν την πίστεψε.
Δεν νομίζω οτι πρόκειται για αγιοποίηση του χαρακτήρα αυτού, μας δίνουν τα στοιχεία που μας έλειπαν, για να μπορέσουμε να καταλάβουμε πώς οδηγήθηκε στο δρόμο που ακολούθησε. Δεν την δικαιολογούν, συμπληρώνουν το πάζλ για το άτομό της. Κι εγώ το ίδιο με το Λουκά πίστευα, οτι έλεγε ψέμματα για τούς (στον πληθυντικό) βιασμούς, και ομολογώ οτι μου μοιάζει σαν απόδοση δικαιοσύνης το ότι επιτέλους μάθαμε μιάν αλήθεια, που ίσως δεν την δικαιολογεί, αλλά μας δίνει την πραγματική εικόνα της παιδικής της ηλικίας. Αργησαν πολύ να το κάνουν, έπρεπε να έχει γίνει πολύ νωρίτερα, αλλά φαίνεται το θεώρησαν σαν μιάν ακόμη "ανατροπή"... Ο χαρακτήρας αυτός μόνο από την αγάπη του Χρήστου μπορεί να σωθεί, που την αγαπάει ακόμα και μη γνωρίζοντας τίποτε απ'όσα την έκαναν να γίνει όπως έγινε, και ίσως όταν τα μάθει να την αγαπήσει ακόμη περισσότερο. Οι υπόλοιποι, είτε καταλάβουν είτε όχι, δεν μπορούν πιά να τη δεχτούν σαν να μην συμβαίνει τίποτε, και απ'ό,τι φαίνεται, ούτε και η ίδια ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από sarita Τρι Ιαν 25, 2011 9:22 pm

μαλιστα για να πω την αληθεια δεν ειδα επεισοδιο. Προτιμησα να γεμισω την μπανιερα μου να χαλαρωσω μεσα σε ενα αφρολουτρο.

Δυστυχως ομως το δωματιο με την τηλεοραση ειναι κοντα στο μπανιο και επειδη κατι γειτονες μας κατι επισκευαζαν στο σπιτι τους ειχε λιγη φασαρια και η τηλεοραση ηταν σε δυνατη ενταση.

Και απο τα λιγα που ακουσα αναρωτιεμαι ποιον να βρισω? (Τους σεναριογραφους η τους γειτονες μου?)

Αρχιζουν τα μυστικα και ανοιγω το νερο να γεμισει.Λεω κατσε ενα πενταλεπτο. Βλεπω λοιπον την νταιζη να μιλαει με το λευτερακη και να αναλυουμε για αλλη μια φορα το θεμα διαμαντια. Ο λευτερης να το παιζει ανηξερος και να της απανταει πολυ ωραια οταν αναφερεται το ονομα της ευας και εκει ο λευτερης σπαει. Εκει σπαω και εγω γιατι κοντεψα και να πλημμυρισω το σπιτι.

Μπαινω μεσα στο αφρολουτρο και απολαμβανω το μπανιο μου ακουγοντας σκορπιες κουβεντες. Απο τις λιγες που θυμαμαι θα σχολιασω.

"Ειμαι ερωετευμενη με τον λευτερη"

Και αναρωτιεμαι μια γυναικα που εχει ποδοπατηθει δυο φορες οταν επιτελους ξανανιωθει γυναικα και ερωτευμενη με ποια λογικη την ξαναπαταμε παλι κατω?

Ακουσα να απειλουν την νταιζη κατι τυποι και μετα εκεινη ζητουσε τα ρεστα απο τον μπελλο.Συγνωμη ακουσα καλα την στιχομυθια?

"Εχω δωσει εντολη να σε καψουν"
Αυτοι μου ειπαν στο τσιμεντο θα με χωσουν δεν τα εχετε συμφωνησει καλα" και ναι εκει πνιγηκα στο γελιο Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 191984

Μετα ακουσα την νταιζη να πηγαινει στην μανα της να ζηταει περιουσια και απορω. Αν την θαψουν-καψουν (αποφασιστε γιατι μπερδευτηκα) τι θα τα κανει τα λεφτα?Εχει κανει ειδικο συμβολαιο να τα παρει μαζι της?

Μετα ακουω την εριεττα να μιλαει με την αννα και να λεγονται αληθειες. Αν κρινω απο το υφος της εριεττας η λαμπου πρεπει να κεντησε παλι.

Χτυπαει το τηλεφωνο μου βγαινω να δω ποιος ειναι και πεφτω στη σκηνη που παει η νταιζη στον λουκα και της λεει συγνωμη, Και εκεινη την ωρα βριζω την κολλητη μου που με πηρε τηλεφωνο και βγηκα απο το μπανιο και αναγκαστηκα να το ζησω αυτο. Το μοναδικο που θα σχολιασω ειναι το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ταλεντο της μαριαννας που μπηκε σκυλα και την ωρα που της ειπε ο λουκας οτι ξερει για τον πατριο της πραγματικα παγωσε και πηρε υφος μελαγχολικο σε σημειο να με κανει να την λυπηθω.Μολις ενιωσα ετσι βεβαια λεω μαρακι πηγαινε ξαναχωσου στην μπανιερα και βαλε και το κεφαλι σου μεσα μπας και συνελθεις.
Και συνεχιζεται το χαντακωμα σε μια ακομη εξαιρετικη ηθοποιο.

Μπαινω στην μπανιερα χωνω και το κεφαλι μου μεσα και επανερχομαι στα φυσιολογικα μου.

Και μετα εχουμε τον απολυτο ερωτα. Συγνωμη αν καταλαβα καλα υποτιθεται πηγε να στηριξει τον ερωτα της που βρισκεται στης φυλακης τα σιδερα και λυγισε (λεμε τωρα)
και την παρηγορουσε ο στεφανος? Αυτη τελικα ανηκει στην φραση παρηγορια στον αρρωστο μεχρι να βγει η ψυχη του. Κατι της ειπε οτι δεν θελει να την βλεπει να κλαιει? Τι εγινε ρε παιδια κανενα θαυμα και εκλαψε? Και εχασα κατι καλο? Ακουω τη μελιτα να κεκεδιζει να τραυλιζει και ολα τα σε ιζει και καπου εκει να νιωθω το νερο να παγωνει. Ποσο τυχαιο ηταν αυτο αραγε?

Και τελικα κατεληξα θα βρισω και τους δυο και τους σεναριογραφους που επρεπε να περασω αυτη την ψυχικη οδυνη και τους γειτονες μου που εξαιτιας τους αναγκαστηκα να ακουσω ολα αυτα που ακουσα.

τρισαθλιο και ελεεινο

ΜΑΥΡΟ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟΓΥΑΛΟΥΡΟ ΡΕ!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τρι Ιαν 25, 2011 9:22 pm

Tωρα που ειδα το βιντεακι ειδα κι αλλη τρυπα...
Λεει ο Λουκας οτι η μανα της Νταιζης πηγε στα θυμαρακια επειδη δεν αντεξε το σοκ που την ειδε με τον αντρα της και η Νταιζη συμφωνησε.....Κατα τ'αλλα ο αστυνομος σημερα ειπε οτι η μανα το ηξερε και δεν ελεγε τιποτα... Ee?

Επισης η Νταιζη ειχε συαναναστροφες με καποιο Μιχα τον θυμαστε? Φιλο του πατριου...Να υποθεσω οτι κι αυτος τη βιαζε ε??? Αλλα αυτη μια χαρα συναντιοταν μαζι του και τα λεγανε...

Παντου ΤΡΥΠΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΤΡΥΠΕΣ....

Μωρε ποιους πατε να δουλεψετε??????
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιαν 25, 2011 9:24 pm

Και ένα τραγουδάκι αφιερωμένο στη Μελίτα μπας και ελαφρύνει λίγο το "απάλευτο" κλίμα από το... "απάλευτο" επεισόδιο! pff

https://www.youtube.com/watch?v=SvVFZvjNRo0&feature=related
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από alkisti Τρι Ιαν 25, 2011 9:24 pm

Η Νταίζη έχει από την αρχή παρουσιαστεί σαν εντελώς μονοδιάστατη ηρωίδα.
Ίσως γι΄αυτό να είναι τόσο αντιπαθητική, ενώ πολλές φορές οι κακοί ρόλοι έχουν συμπάθειες. Η προσπάθεια να γίνει πιο ανθρώπινη για το κοινό δεν ξέρω αν πλέον μπορεί να αποδώσει. Είναι αλήθεια ότι κανείς δεν μπορεί να είναι μόνο κακός ή μόνο καλός. Η πρώτη προσπάθεια πάντως δεν είχε επιτυχία. Η Πολυχρονίδου, ενώ γενικά μ αρέσει όπως ερμηνεύει το ρόλο της, δεν κατάφερε να περάσει τα συναισθήματα που υποτίθεται προσπαθούσε να κρύψει. Αυτό θα μπορούσαμε να το δούμε καλύτερα σε σκηνές με τη μητέρα της, αλλά μέχρι στιγμής δεν.......
Τα υπόλοιπα μια από τα ίδια, με διαλόγους καρμπόν. Το αγανακτησμένο στυλάκι της Εριέτας ούτε εγώ το κατάλαβα. Εν προκειμένω δεν είναι και θύμα, έτσι δεν είναι;
Στέφανος Μελίτα, ίδια γεύση....
Η γυναίκα του πότε θα πάει να τον δει;;;;;;
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Ιαν 25, 2011 9:24 pm

sifantid έγραψε:Θα σηκωθεί, και πώς θα σηκωθεί... lmao Ολόκληρη Μεξικάνικη παραγωγή ξεκαλούπωσαν! cake

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν τα βάζω με τη Δάνφη ή με τη Γεωργία -η οποία περιττό να πω ότι αποδίδει πάρα πολύ καλά αυτές τις... ατάκες που τις δίνουν-, απλά η όλη οπτική γύρω από το θέμα με απογοητεύει! Wink

Η Γεωργόνη παίζει εξαιρετικά,αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου Σοφάκι .Όλο το σκηνικό μου θύμησε Μεξικάνικη Σαπουνόπερα (μόνο που εκεί ήταν τυφλοί οι πρωταγωνιστές της και με θαύμα γίναν καλά)! Innocent lmao lmao
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από afroditi_norakii Τρι Ιαν 25, 2011 9:25 pm

1ον Μου αρεσε πολυ η Ερριετα σημερα! Παρα πολυ ομως!
2ον η ναιζη σκιαχτηκε παρα πολυ απο τα κουταβακια ε; πρωτη φορα το ειδα αυτο sisi
και 3ον και κυριοτερον...συγνωμη γιατι εγω ακομη δεν το εχω χονεψει,ακουσα καλα;;; ο Λουκας ζητησε συγνωμη απο την Νταιζη; ο ΛΟΥΚΑΣ;;;; απο την ΝΤΑΙΖΗ;;; Ε ενταξει τωρα μπορω να πω οτι τα εχω δει ολα!τιποτα αλλο δεν μπορει να με ξαφνιασει! εζησα να το ακουσω και αυτο livani ελεοος!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 490 - Ημερομηνία 25-01-2011

Δημοσίευση από spartiana Τρι Ιαν 25, 2011 9:28 pm

loukitsa έγραψε:Νόμιζα πως έβλεπα αλλο σηριαλ αλλα βεβαιωθηκα με το σηματακι του Μεγκα πάνω αριστερα
πως έβλεπα Μυστικα της Εδεμ


ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Η Εριεττα αστραψε και βρόντηξε μπροστα στην Άννα, πως ξερει η Εριεττα για τη Γερμανια εφοσον δεν ειχε
καμια σχεση με αυτα?

2.Ενδιαφερουσα η σκηνη της Παρεας στο νοσοκομειο

3.Η Δαφνη δαγκωθηκε με τα λογια της ερωτευμενης Ευας που ξανα θα πληγωθει ενω αλλες και αλλες μας τις βγαζουν και θυματα!

4.Η σκηνη Ηλία και Δαφνης πολύ καλη και η Γεωργονη εδωσε ρεστα!

5.Ο Λευτερης ζητα πίστωση χρονου απο την Εριεττα


ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

1.Με την Οχια Νταιζη μου προκαλει στομαχικες διαταραχες έντονες σε όλες της τις σκηνες!

2.Με την αψυχολογητη ξαφνικη αγιοποιησης της Οχιας, δεν μας πείθει και εγω το ξαναδηλωνω πως τη θελω νεκρη και συντομα!
Μονο ετσι θα νιωσω δικαιοσυνη Υβρις-τισις-νεμεσις ως πότε θα γλυτώνει η Νταιζάρα??? ΑΝΑΜΕΝΩ!
Και κατι ακομα ο Άρης δεν ειναι γιος του Λουκα!!!!!!

3.Αμαλι-Νόρα:Πάλι με τα παθηματα της ακαματας Μπεκρους θα ασχολουμαστε?

4.Πατσαδες δεν σχολιαζω...

5.Νόρα-Λουκας να συζητουν για το παρελθον της οχιας και η Νόρα να ειναι ετοιμη να κλάψει....εχει κανει τοσα εγκληματα η Οχια τους κατεστρεψε τη ζωη
και θα της δωσουμε και άφεση αμαρτιων?

6.Ρούσσος-Αμαλι-Μπεκρου:Τωρα που τους εχει αναγκη για τον απολυτακο της, τους εγινε κολλιτσιδα!

7.Τη συγνωμη του Λουκα στην οχια θα την ενταξω σε ιδιοτυπο και ατυχες σεναριακο χιουμορ,
διαφορετικα απο τους κακοπροαίρετους μπορει να θεωρηθει και εμπαιγμος
σε πιστή τηλεθεατρια 3 χρόνων!


8.Μπεκρου με ενδυμασια μπουζουκιου κότσαρε τη βιζόν απο πάνω
και πηγε χαρωπη να δει το Στεφανουλη, που την άδειασε κανονικα..Εκανε προσπαθειες να τον πείσει
τυπου αν μ αφησεις θα φαρμακωθω, προσπαθησε να δακρυσει αλλά μάταια χοχοχοχο, εβγαλε ψευτολυγμους
αλλα ο Στεφανος Βραχος!Το στομα καλυτερα να το κλεινουμε διοτι στη φυλακη κυκλοφορουν μυγες και διαφορα ζωυφια


Αδυνατώ να ψηφισω το σημερινο, λυπαμαι

Καλη ανάρρωση


YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
Υγ3.Θελω να δω Λουκονορικο υπέρηχο!!!!!!!!!!!
Υγ4.Να φυγει απο το γραφειο της Νόρας η ακαματα Μπεκρουλιτα!


Με πόνο και απογοητευση
loukitsa

loukitsa Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι προσπαθόυν δλδ τώρα να βγάλουν την πλευρά της ευαίσθητης Νταιζάρας??????ελεος δλδ . Λάτρεψα την τάπα που έκατσε ο Στέφανος στο μελιτόνι.
Η προβατίνα που βρήκε πρόχειρα στην ντουλάπα της και έριξε επάνω της ΑΘΛΙΑ!!!!
Η Εριέτα σχεδόν συγχώρεσε την άπιστη γραμματέα-υπηρέτρια-παιδί για ολες τισ δουλειές.
Η Εύα ξαφνικά εκει που δεν ήταν σίγουρη για τον Λευέτρη τώρα αποφάσισε να τον ερώτευτει φοβερό timing αυτή η κοπέλα όμως....

spartiana
spartiana

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης