Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

+23
fantina
kapetanissa
tsourdalitsa
alkisti
giatros
Ρεγγίνα!
tatiana<3<3
evaki16
fay66
Caroline
nefelik
Καρ-Mik
afroditi_norakii
Cancoon
pasxalitsa
nikidanis
tzibirdika
fay
Edemgiapanta
sarita
JESSIE
marakii
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap39%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 39% 
[ 26 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap3%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap27%Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 27% 
[ 18 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 66
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 09, 2011 11:51 am

ακριβως τζεσι μια ωρα ξεκουρασης και ψυχαγωγιας.Με το να μας βαζουν ομως τους ιδιους και τους ιδιους σε ατελειωτα λεπτα και να αναλωνομαστε στις ιδιες ιστοριες σταματαει να ειναι ξεκουραση και ψυχαγωγια.Ειδικα οταν αυτοι που βλεπουμε δεν μας πειθουν για αυτα που αισθανονται και ζουν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 11:58 am


Μήπως έχουμε υπερβολικά πολλές (και εξειδικευμένες) απαιτήσεις?
Οι ερμηνείες αυτής της σειράς είναι από τα μεγάλα "ατού" της, --εντάξει, θα υπάρχει πάντα κι ένα μαύρο πρόβατο, αλλά αυτο δεν έχει και τόση σημασία...
Σε άλλες σειρές μπορεί οι περισσότεροι συμμετέχοντες να είναι του επιπέδου του μαύρου πρόβατου, και η εξαίρεση να είναι μία ή ένας.... Εδώ το μάτι μας χαίρεται ομορφιά ανδρών και γυναικών, και ερμηνείες από παλιούς, εξαιρετικούς ηθοποιούς και νέους ταλαντούχους, που οι περισσότεροι ανακαλύφτηκαν και αξιοποιήθηκαν απ'το σωστό ένστικτο των σεναριογράφων. Ας μην είμαστε υπερβολικοί στα παράπονά μας, υπάρχουν και χειρότερα, ξέρετε! Καλό μεσημέρι !
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Μαρ 09, 2011 12:02 pm

εγω ομως δεν μιλησα για ενα προβατο εγω μιλησα οτι ακομα και στους ταλαντουχους ηθοποιους δινοντας τους σκηνες ιδιες κα ιδιες τους χαντακωνουν και δεν μας πειθουν και παρα πολυ.

Α και οσο για προσδοκιες ναι εχω.Οταν μου δινουν μια σειρα σαν τη βερα στο δεξι και οταν οι δυο πρωτοι κυκλοι στα μυστικα ειναι αρτιοι ναι εγω προσωπικα θελω απαιτησεις και για την τριτη χρονια!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 12:10 pm


Είναι εντελώς αδύνατο να είναι άρτιοι οι δύο πρώτοι κύκλοι και ξαφνικά στον τρίτο να τα σ@@@@σαν όλα! Απλά υπάρχουν και στους τρείς κύκλους σκηνές που μας αφήνουν πιό αδιάφορους, κι άλλες που είναι τέλειες... Εδώ βλέπουμε στο ίδιο επεισόδιο ισοβαθμία "τέλειου" και "άθλιου"..... Και στη Βέρα στο Δεξί υπήρχαν τέτοιες αδιάφορες σκηνές, και στους τρείς κύκλους της, όπως και επαναλήψεις, είναι αναμενόμενο αυτό στά 1000 επεισόδια... Ας το χαρούμε τώρα που το έχουμε, γιατί η Ακρίτα "φεύγει" κι αυτή, και δεν ελπίζω να παρακολουθήσω ξανά καθημερινή σειρά, οπότε αυτήν εδώ τη βλέπω σαν συλλεκτικό είδος!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 12:15 pm

sarita έγραψε:ακριβως τζεσι μια ωρα ξεκουρασης και ψυχαγωγιας.Με το να μας βαζουν ομως τους ιδιους και τους ιδιους σε ατελειωτα λεπτα και να αναλωνομαστε στις ιδιες ιστοριες σταματαει να ειναι ξεκουραση και ψυχαγωγια.Ειδικα οταν αυτοι που βλεπουμε δεν μας πειθουν για αυτα που αισθανονται και ζουν.

Αυτό ακριβώς. Και πολλές φορές έχω αναρωτηθεί γιατί, αφού παύει πια να είναι ψυχαγωγία, δεν κλείνουμε την τηλεόραση ή δεν αλλάζουμε κανάλι... Μόνο αν δουν τα νούμερα να πέφτουν θα καταλάβουν... Έχω καταλήξει ότι δεν το κάνουμε γιατί υπάρχουν κάποιοι ήρωες, παλιοί ή και καινούριοι, για μένα αυτό δεν έχει τόση σημασία, που τους συμπαθούμε και θέλουμε να τους βλέπουμε ή, τέλος πάντων, θέλουμε να δούμε την εξέλιξη της ιστορίας τους. Και μπορεί εσύ π.χ. να έχεις μια ιδιαίτερη συμπάθεια στην Εύα, εγώ στη Νόρα ή η JESSIE στο Στέφανο, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αντιπαθούμε τους υπόλοιπους ή ότι δεν αναγνωρίζουμε το ταλέντο σε κάποιους ηθοποιούς, ακόμα κι αν οι ήρωες που υποδύονται μας είναι αντιπαθείς. Υπάρχουν όμως και μερικοί ήρωες, για τους οποίους νομίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία συμφωνεί ότι δεν είναι απλά αδιάφοροι, είναι εξαιρετικά αντιπαθείς, όχι μόνο γιατί έτσι τους έφτιαξαν οι σεναριογράφοι, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις γιατί και οι ηθοποιοί που τους υποδύονται είναι εξαιρετικά ατάλαντοι και παρόλα αυτά έχουν καταλήξει να είναι πρωταγωνιστές, παραγκωνίζοντας τους πραγματικά ταλαντούχους. Και αυτό που τελικά μας εκνευρίζει είναι ότι αντί να είναι πρωταγωνιστές οι ταλαντούχοι και αυτοί που θέλει να βλέπει το κοινό, είναι οι αντιπαθείς ατάλαντοι, που προσπαθούν να μας τους κάνουν να φαίνονται και συμπαθείς...

Υ.Γ. JESSIE μου, δεν ξέρω αν το μαύρο πρόβατο είναι ένα, αλλά ακόμα κι αν είναι, όταν το βλέπεις στο μισό επεισόδιο και τους ταλαντούχους τους βλέπεις ελάχιστα, είναι υπεραρκετό για να καταστραφεί μια σειρά.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Μαρ 09, 2011 12:22 pm

Ευχαριστώ πολύ για τους επαίνους κορίτσια, να'στε καλά.... : thanks :
αν ξέρατε τι μέρα πέρασα.... Κι όμως, μετά απ' αυτή την κολασμένη μέρα, γύρισα σπίτι και είδα το επεισόδιο μες τα καλά μεσάνυχτα, και ήρθα να το σχολιάσω και να "σας δω", να πάω για ύπνο με μισό χαμογελάκι τουλάχιστον...
Ναι, θα συμφωνήσω Jessie, κάτι έχει η σειρά και τη βλέπουμε Wink
Ναι, έχει ωραίες φατσούλες, έχει ερμηνείες, έχει και γέλιο, είτε επί τούτου είτε κατά..."λάθος"... Angel
...κι εδώ μέσα είναι μαζεμένος κόσμος, που παρότι λίγο καιρό εδώ, εγώ το νιώθω σαν παρεΐστικο στέκι και μου φτιάχνει το κέφι...

Να 'μαστε καλά! Hug
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 12:24 pm

Επειδή το ξέχασα πριν, kapetanissa, για μια ακόμα φορά καταπληκτικός σχολιασμός!!! : respect : : respect : : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 09, 2011 12:29 pm

Nefelik, συμφωνώ μ'όσα γράφεις γενικά, έχεις έναν τρόπο να διατυπώνεις τα ίδια με μένα, αλλά μ'ενα τρόπο πιό στρωτό, που εγώ δεν τον κατέχω....
Αυτό που λένε "περί ορέξεως κολοκυθόπιττα" ισχύει κι εδώ, το μαύρο πρόβατο έχει κι αυτό τους θαυμαστές του, μην κοιτάς που δεν γράφουν εδώ, οπότε το έχουν κι αυτό υπ'όψιν τους οι δημιουργοί της σειράς. Δεν καταστρέφεται η σειρά απ'αυτό, ούτε πιά υπάρχει τόση υπερπροβολή, ας το αγνοήσουμε λοιπον, όσοι δεν τους αρέσει, και ας επικεντρωθούμε στα υπόλοιπα. Οι αντιπαθείς ήρωες έχουν κι αυτοί τη σημασία τους στην εξέλιξη μιας σειράς, δεν τους βάζουν επίτηδες για να μας μπούν στο μάτι!!!
Kapetanissa, χαίρομαι που κι εσύ βρίσκεις "κάτι" στη σειρά, γιατί αλλιώς θα χάναμε τους σχολιασμούς σου. Κι αυτό που κυρίως μ'αρέσει σ'αυτούς, είναι που συνδυάζεις χιούμορ με μιά καλωσυνάτη αντιμετώπιση των ηρώων, όλων των ηρώων, ακόμη κι αυτών που σατιρίζεις!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Μαρ 09, 2011 12:38 pm

Δεν νομίζω ότι το να κλείσει η τηλεόραση είναι κάτι που θα επέλεγε πολύ κόσμος. Απλώς αντί να στέκονται να το παρακολουθούν προσοχή το αφήνουν να παίζει στο background, διαφημίσεις και στόρυ ένα και το αυτό. Αυτό όμως δεν είναι το ίδιο με το να την παρακολουθείς μια σειρά ανελλιπώς. Μην προσπερνάμε ότι σειρές που θεωρούνται "κατωτάτου" κάνουν πολύ μεγαλύτερα νούμερα από την Εδέμ και μην ξεχνάμε ότι φέτος με την οικονομική κατάσταση της χώρας μια σειρά επιπέδου όπως θα ήθελαν να λένε και μάλιστα χωρίς ανταγωνισμό θα έπρεπε να σάρωνε, ειδικά σε σχέση με πέρισυ. Απλώς θεωρώ προσωπικά ότι η παρέα που μάζεψε και κράτησε τον κόσμο έφυγε από το προσκήνιο, αναλώνονται σε ανούσιες σκηνές και ο κόσμος κουράστηκε. Δεν τον ενδιαφέρει και η τύχη της Νταίζης ή του Μπέλλου που τους φάγαμε omg απίστευτα πολύ στη μάπα, λίγο είναι;

Επιπλέον κάποτε οι ψήφοι στους σχολιασμούς περνούσαν τους 100, οι σελίδες περνούσαν τις 20 και περιμέναμε με αγωνία τη συνέχεια, αυτό πια δεν υπάρχει. Και δεν υπάρχει γιατί κατ εμέ έχουμε χάσει την εμπιστοσύνη μας στην Ακρίτα αλλα και σε όλους όσους γράφουν. Δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός, δεν υπάρχει πια μυστήριο και δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ από την πλευρά μου για να περιμένω! Γιατί το happily ever after δεν μου κάνει στο τελευταίο επεισόδιο όταν βλέπω αυτούς που ουδέποτε με ενδιέφεραν και ουδέποτε ήταν ο λόγος να βλέπω τη σειρά και απλά μου λένε περίμενε και θα δείς και τους δικούς σου, ένα λεπτό το επεισόδιο και στο τέλος θα είναι καλά μωρέ... Λυπάμαι αλλα δεν είμαι μωρό να με ξεγελάσουν με μια καραμέλα όσο τρώνε την τούρτα παγωτό!

Γιατί δεν θεωρώ ανατροπή το να βλέπω το Χρήστο που δεν δεχόταν καν να γίνει ο τρίτος άνθρωπος στη σχέση της Νταίζης και του Λουκά να της ζητά να του πάρει ένα μαγαζάκι για να είναι αφεντικό.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω έναν άντρα που ήρθε με την φωτο της Εύας ανα χείρας και δακρύζοντας να περνάει σε αυτή που ήξερε τι πόνο της είχε προκαλέσει και κατόπιν στην αμέσως επόμενη και να τον θεωρούμε και καλό παιδί πανάθεμά τον.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω δυο γυναίκες που έχουν μοιραστεί όχι έναν αλλά δύο άντρες να περνάνε μαζί τις γιορτές.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω τη φωνή της συνήδεισης να γυρνοβολάει άνεργος και να χαζοχάσκει και να προσπαθεί να ζορίσει τον ιδεολογο φίλο του να πληρώνει από το υστέρημά του τις βλακείες που κατεβάζει η κούτρα του.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω τη μαμά της Νόρας να αγκαλιάζει τη Νταίζη.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω τον μπούφο της περσινής σεζόν μασκοφόρο εκδικητή.

Δεν θεωρώ ανατροπή να βλέπω να ξεχνάνε όσα έχουμε δει και δεν θεωρώ ανατροπή το να έχει το σενάριο 700 τρύπες!

Ναι ο πρώτο και ο δεύτερος κύκλος είχε ιστορία και συνέχεια και συνέπεια! Από τη στιγμή που έφυγε ο Μάνος και το κέντρο βάρους έπρεπε να περάσει σε άλλη ιστορία, προκειμένου να δέσουν ένα μάτσο άσχετους έφτιαξαν μια ιστορία που μπάζει από παντού. Λυπάμαι αλλα για μενα αυτό δεν είναι συλλεκτικό κομμάτι τέχνης αλλά τραγικό παράδειγμα ελληνικής νοοτροπίας, τώρα που τελειώνουμε ας τσεπώσουμε όσα περισσότερα μπορούμε να βγάλουμε και τις υποχρεώσεις μας να ζήσουμε ζωή χαρισάμενη με το εφάπαξ..

Βέρα ήταν και θα είναι μία! Και αμφιβάλω πλέον αν είναι δημιούργημα των ίδιων ανθρώπων. Γιατί αν δεν ήταν η Βέρα να μην πω που θα ήταν τα μυστικούλια..

Λυπάμαι για το μακροσκελές κείμενο και για την δυσαρέσκεια που αποπνέει. Προσωπικά βαριέμαι ΚΑΝ να δω επεισόδιο.. Χθες ήμουν σπίτι αλλά δεν το είδα. Να είναι καλά η καπετάνισσα, η Κλαραμπελ και οι άλλες κοπέλες που με κρατούν σε αυτή μας την όμορφη παρέα! Ο σχολιασμός σου σάρωσε καπετάνισσα, πάντα τέτοια!

Tsimpirdika : respect :
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 09, 2011 12:53 pm

JESSIE έγραψε:Nefelik, συμφωνώ μ'όσα γράφεις γενικά, έχεις έναν τρόπο να διατυπώνεις τα ίδια με μένα, αλλά μ'ενα τρόπο πιό στρωτό, που εγώ δεν τον κατέχω....
Αυτό που λένε "περί ορέξεως κολοκυθόπιττα" ισχύει κι εδώ, το μαύρο πρόβατο έχει κι αυτό τους θαυμαστές του, μην κοιτάς που δεν γράφουν εδώ, οπότε το έχουν κι αυτό υπ'όψιν τους οι δημιουργοί της σειράς. Δεν καταστρέφεται η σειρά απ'αυτό, ούτε πιά υπάρχει τόση υπερπροβολή, ας το αγνοήσουμε λοιπον, όσοι δεν τους αρέσει, και ας επικεντρωθούμε στα υπόλοιπα. Οι αντιπαθείς ήρωες έχουν κι αυτοί τη σημασία τους στην εξέλιξη μιας σειράς, δεν τους βάζουν επίτηδες για να μας μπούν στο μάτι!!!
Kapetanissa, χαίρομαι που κι εσύ βρίσκεις "κάτι" στη σειρά, γιατί αλλιώς θα χάναμε τους σχολιασμούς σου. Κι αυτό που κυρίως μ'αρέσει σ'αυτούς, είναι που συνδυάζεις χιούμορ με μιά καλωσυνάτη αντιμετώπιση των ηρώων, όλων των ηρώων, ακόμη κι αυτών που σατιρίζεις!
Ακόμα κι αν δεν καταστρέφει τη σειρά, σίγουρα καταστρέφει τους ταλαντούχους που βάζουν να παίζουν μαζί του, αντί να παίζουν με άλλους ταλαντούχους. Τουλάχιστον σε αυτή τη σειρά, γιατί γενικά το ταλέντο δεν χάνεται... Αυτό όμως είναι κάτι, που εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να το αγνοήσω, όταν σκέφτομαι τι θα μπορούσα να βλέπω και τι βλέπω τώρα...

Από την άλλη, όταν πρόκειται για το μεγαλύτερο forum που έχει δημιουργηθεί για τη σειρά, με πάνω από 4000 μέλη, νομίζω ότι το κλίμα που επικρατεί εδώ είναι ενδεικτικό του γενικότερου κλίματος που επικρατεί μεταξύ των τηλεθεατών. Κι αυτό δεν φαίνεται μόνο από τα σχόλια, αλλά και από τις ψηφοφορίες, στις οποίες μπορεί ο καθένας να ψηφίσει μόνο ΜΙΑ φορά. (Ακόμα και από ψηφορίες και σχόλια στο facebook είναι εμφανές τι θέλει το κοινό, και τα αποτελέσματα συμπίπτουν με τα σχόλιά μας εδώ...)

Σαφώς κάθε μαύρο πρόβατο έχει κάποιους θαυμαστές, όταν όμως αυτοί αποτελούν τη μειοψηφία, ενώ η πλειοψηφία έχει αντίθετη άποψη, δεν θα έπρεπε και αυτό να το λάβουν υπόψην τους;

Και άσε τους θαυμαστές, οι ίδιοι, ως πιο ειδικοί, δεν μπορούν να διακρίνουν ποιος ηθοποιός έχει ταλέντο και ποιος όχι; Ή μήπως δεν μπορούν να καταλάβουν, από αυτά που μας δείχνουν τόσο καιρό, ποιοι ήρωες είναι συμπαθείς στο κοινό και ποιοι όχι, επειδή έτσι τους έφτιαξαν;

Φυσικά πρέπει να υπάρχουν και οι αντιπαθείς ήρωες και όταν τουλάχιστον οι ηθοποιοί που τους υποδύονται έχουν ταλέντο, δεν διαμαρτύρεται κανείς τόσο πολύ. Εκτός κι αν υπάρχει μια υπερπροβολή, που είναι κακή σε όλες τις περιπτώσεις, για όποιον και να πρόκειται... Όταν όμως βάζεις έναν ατάλαντο ηθοποιό να υποδύεται έναν αντιπαθή ήρωα, τον δείχνεις στο μισό επεισόδιο παραγκωνίζοντας τους υπόλοιπους, και προσπαθείς να πείσεις το κοινό ότι ο συγκεκριμένος ήρωας είναι συμπαθής και ότι η πλειοψηφία αυτόν θέλει να βλέπει, το αποτέλεσμα δεν αντέχεται!

Μάλλον όμως πρέπει να σταματήσουμε εδώ, γιατί εδώ και ώρα είμαστε off-topic.

Υ.Γ. Τζίνα έχεις δίκιο, αλλά αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Από τη στιγμή που η σειρά κάνει νούμερα, όσο και να διαμαρτυρόμαστε δεν θα μας ακούσει κανείς, γιατί πολύ απλά το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι τα νούμερα. Γενικά τα κανάλια δεν ενδιαφέρονται για το αν οι τηλεθεατές βλέπουν μια εκπομπή και τη βρίζουν, αυτό που τους ενδιαφέρει είναι απλά να τη βλέπουν. Ευτυχώς πάντως που υπάρχουν και οι σχολιασμοί και διασκεδάζουμε με αυτούς, γιατί με τη σειρά είναι δύσκολο πια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Μαρ 09, 2011 12:56 pm

JESSIE έγραψε: Οι αντιπαθείς ήρωες έχουν κι αυτοί τη σημασία τους στην εξέλιξη μιας σειράς, δεν τους βάζουν επίτηδες για να μας μπούν στο μάτι!!!
Οι κοινώς "αντιπαθείς" ήρωες, σαφώς και έχουν κάποιο λόγο που είναι εκεί Jessie! Αλίμονο, μπορεί να σταθεί σαπουνόπερα χωρίς τον "κακό" της?! sisi Άλλο όμως ο "κακός" που προάγει τις εξελίξεις, κι άλλο... πώς να το πω κομψά.... αχμ.... να βλέπεις κάποιον που α)"δεν τα λέει", δεν είναι φτιαγμένος για συμπάθεια (αν αυτός ήταν ο σκόπος απέτυχε, σπάστε και ξαναρίχτε τα) και γ) στην τελική είναι οφθαλμοφανείς οι βαθύτεροι λόγοι ύπαρξής του... Τέλοσπάντων, κατανοώ (χωρίς να δικαιολογώ ή αν αποδέχομαι) τις σκοπιμότητες, ενίσταμαι όμως, διότι θα μπορούσε, λέω εγώ τώρα, να προκριθεί διαφορετική διαχείριση... Εκεί που πραγματικά εξανίσταμαι όμως, είναι σε άλλα πραματάκια. πχ, ο χαρακτήρας της Στέλλας εμένα προσωπικά μου ανεβάζει πίεση. Άλλοι γελάνε και το κάνουν χάζι, τους αρέσει. Οκ, γούστα. Δεν ξέρω ακόμα αν και τι θα συνεισφέρει στην ιστορία (πέραν του να βγει η κοράκλα της Νόρας ψυχονευρωτική! sisi ). Οι βαθύτεροι λόγοι ύπαρξης όμως, οι οποίοι κάνουν τους προηγούμενους οφθαλμοφανείς και κατανοητούς, σχεδόν....αθώους και αποδεκτούς, και πάλι εντελώς προσωπικά, με αποτρελαίνουν...
Στο κατω κάτω, μια καθημερινή σειρά παρακολουθώ, για να ξαλεγράρω η γυναίκα...


JESSIE έγραψε:Kapetanissa, χαίρομαι που κι εσύ βρίσκεις "κάτι" στη σειρά, γιατί αλλιώς θα χάναμε τους σχολιασμούς σου. Κι αυτό που κυρίως μ'αρέσει σ'αυτούς, είναι που συνδυάζεις χιούμορ με μιά καλωσυνάτη αντιμετώπιση των ηρώων, όλων των ηρώων, ακόμη κι αυτών που σατιρίζεις!
Και πάλι ευχαριστώ... καλοσυνάτη εγώ?! Μ' έβαλες σε σκέψεις.... και ξέρεις που κατέληξα, προχείρως? Είναι η εικονική μου παρέα. Όλοι τους. Αυθορμήτως, τους συμβουλεύω για το "καλό" τους (σύμφωνα με την οπτική μου πάντα), για τη "σωτηρία" τους.
Σαν εκείνο της ταύτισης των αρχαίων που παρακολουθούσαν τα διδακτικά δράματα, ταυτίζονταν, υπέφεραν και αποζητούσαν την κάθαρση... Wink
(άσε, το "διέλυσα" και ψόφησε, ξέρω...) sisi

Έχουμε βγει και οφ τόπικ ή μου φαίνεται?!
Απαπαα.... τέρμα το διάλλειμμα, μέσα το κεφάλι, μέσααααα (μονολογώ παραληρηματικώς)
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Μαρ 09, 2011 1:03 pm


Καπετάνισσα συνέχισε να παραληρείς γιατί εγώ μόνο για την παρέα και τα σχόλιά σας μένω πια στη σειρά Thumbs up


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Τετ Μαρ 09, 2011 3:03 pm, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Μαρ 09, 2011 2:48 pm

- Καινουριο κινητο!
- laptop! (οπωσδηποτε)
- Αυτοκινητο! (και πολυ το αργησα)
- Καινουριο ψυγειο στη μαμα!
- Αυτοκινητο για τον μικρο (+ το διπλωμα)
- Εξωχικο, δεν εχω αποφασισει ακομα που....
- Επι την ευκαιρια θα κανω και μια ανακαινιση στο σπιτι!
- Ενα ταξιδακι στο Παρισι!! Love!
- Δωρακια για τις μικρες, κατι σε ποδηλατο ή υπολογιστη!
Χμμμμ... Τι αλλο μου λειπει;
Τι ειπατε κατι, δεν ακουσα; Ολοι κανουν σχεδια και σχολιαζουν το γεγονος οτι βρεθηκαν τα λεφτα, ε και εγω το ιδιο κανω! Γιατι ολοι οι υπολοιποι ηταν τοσο σχετικοι με το "θαυμα" στην εδεμ που εγω σας πειραξα... Ο Λουκας εχτισε σπιτι κιολας!

Αφου μου εβαλαν τις φωνες οι γονεις για αυτα που καθομαι και βλεπω, γιατι λεει δεν ειναι δυνατον τη σημερον να αφηνεις τοσα πολλα λεφτα στο χωμα και να φευγεις, τη στιγμη που μολις κανεις αναληψη απο την τραπεζα κυκλοφορεις με φρουρα για να μην σε κλεψουν, μετα σηκωθηκαν κι εφυγαν αγανακτισμενοι και εμεινα να παρακολουθω παλι μονη μου τη σειρα! Με καταστρεφετε εκει πανω, πρωτον εμεινα χωρις παρεα και δευτερον μου εβαλαν και τις φωνες για κατι που στο κατω κατω δεν γραφω εγω! ainta

Απο την αλλη εχω αρχισει την ενδοσκοπιση, μηπως κατι δεν παει και τοσο καλα με μενα, δεν εχω καταληξει ακομα καπου αλλα τα σημαδια δεν ειναι ελπιδοφορα, συμφωνω με την Νταιζη, η παρεα, δηλαδη ο Λουκας, μαζι με το Λευτερη την εκαναν τη δουλεια και τα διαμαντια τα κρατανε για να μην κινδυνεψουν ανθρωποι να μπουν στη φυλακη, το τελευταιο ειναι δικη μου προσθηκη!

Μου εκανε εντυπωση σημερα το πρωι που ξυπνησα ηταν ολα χιονισμενα και πριν απο λιγο που γυρισα το χιονι παπαλα, πολυ στεναχωρηθηκα, μου αρεσει το χιονι πολυ, αληθεια ο Ρουσσος προσπαθει να κανει την Αμαλια να ζουλεψει, τελος παντως, ουτε χιονοπολεμο δεν προλαβα να παιξω, κριμα μωρε, πιανει παντως εχει λυσσαξει η αλλη!

Ειπα αλλη, εχω να κανω εργασια και βαριεμαι, εχω κανει μονο την μια και εχω και δευτερη, τηξη, πηξη, εξατμιση, βρασμος και παει λεγοντας, καθολου ορεξη δεν εχω, ασε που πρεπει αν αρχισω το ψαξιμο, αληθεια ποσο θα τους παρει να βρουν ποιος εχει την εδεμ, να ραφτω για την κηδεια...

Ειπα κηδεια, η Μελιτα ακομα σε πενθος ειναι; Κριμα το κοριτσι, εχεις και την αλλη εχει ελπιδες, παντως δεν ειναι κακο να ελπιζεις και εγω θελω να περασω ολα τα μαθηματα της εξεταστικης, οχι ακομα περιμενουμε....

Μου εσπασε το νυχι... Nyxia Δεν μπορειτε να πειτε σχετικοτατος σχολιασμος, μην παραπονιεστε θα μπορουσε να ειναι πολυ χειροτερος αλλα τοτε θα εβγαινα εκτος θεματος, γιατι τωρα θα μου πειτε εισαι εντος, γιατι ειναι η σειρα; Το επεισοδιο το ειδα, δεν ελεγε και πολλα, οχι τουλαχιστον αυτα που θα ηθελα να πει, εκλεισα τον υπολογιστη κατα τις οκτωμιση καπως ετσι imarton ουτε μισο ποστ δεν ειχε στους σχολιαμους, εξεπαλγειν πραγματικα! Μη χανεστε βρε παιδια τι θα κανουμε εμεις οι υπολοιποι, να το γυρισουμε στα ανεκδοτα; Δεν το ψηφιζω, βαριεμαι, εχω και μια εργασια!

Για κλεισιμο το δικο μου διπτυχο, σημερα θα παω ορθοδοντικο // μαλλον θα χασω επεισοδιο, δεν παιρνω ορκο ποιο ειναι το δυσαρεστο και ποιο το ευχαριστο! Flkia
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Μαρ 09, 2011 3:16 pm

JESSIE έγραψε:
fantina έγραψε:το ευχαριστο ειναι οι σχολιασμοι //το δυσαρεστο ειναι κατι τετοια επεισοδια !!!
kapetanissa ,τα σεβη μου ....
tsourdalitsa ,προσκυνω .....
κορες ....keep sxoliazing.....

-- Το ευχάριστο είναι που υπάρχουν τα επεισόδια, και τα βλέπουμε, για να τα σχολιάσουμε.. Αλλιώς τι θα σχολιάζαμε, τους εαυτούς μας ?

--Το δυσάρεστο είναι οτι σχολιάζουν τόσο λίγοι, γι'αυτό συμφωνώ, keep sxoliazing, κι ας μην είναι όλοι οι σχολιασμοί τόσο "εμπνευσμένοι" σαν της kapetanissas ή της tsourdalitsas, όλοι κάτι προσφέρουν λέγοντας τη γνώμη τους, με χιούμορ ή και χωρίς!!!!

καλε κορες μια κουβεντα ειπα (και αυτη πρωι-πρωι με την δροσουλα )πριν φυγω για την δουλεια μου ...
το να αγαπας καποιους ηρωες ή
το να αγαπας να μισεις καποιους ηρωες ή
το να μισεις απλα καποιους ηρωες ,αναφαιρετο δικαιωμα του καθενος και καλα κανουμε στην τελευταια ...
το να βλεπω την σειρα (γουστο μου καπελο μου και καϊμπολικι μου ).....
το να μου σπανε τα νευρα με τα ιδια και τα ιδια (π.χ. που ειναι τα διαμαντια οεο )ή (ποιος τα πηρε τα διαμαντια
ξαναμανα οεο )εμενα προσωπικα μου δειχνει οτι εχω μαζοχισμο και εναν σαδισμο εκ μερους καποιον που εκτιμω απιστευτα την δουλεια τους και τα χρονια παρουσια τους στο χωρο (και αμη τι αλλο δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου συγγραφεας ο μαρκησιος ντε Σαδ )
τι θελω για να παψω να γκρινιαζω ....μια μιρλα την εχω ....
απλα.....
και τα αδιαφορα θα τα δω και τους ξενερωτες θα δεχθω και τα διαμαντια θα ψαξω να βρω αλλα δωστε μου με συνεπεια τους ηρωες της σειρας μην ακυρωνετε τους χαρακτηρες τους ,αφηστε μας να ζησουμε μαζιτους το μυθο τους και να το χαρουμε ,να ευχαριστηθουμε την πλοκη με μια λογικη και οχι με μια λογικη του παραλογου ....
αυτα ....και ξερετε και κατι ακομη ειμαστε και γ@@ω τις παρεες (βαζω και τον εαυτο μου )!!!!!!!
ασχετο αλλα ηθελα να το πω !!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τετ Μαρ 09, 2011 3:28 pm

fantina έγραψε:
....και ξερετε και κατι ακομη ειμαστε και γ@@ω τις παρεες (βαζω και τον εαυτο μου )!!!!!!!
ασχετο αλλα ηθελα να το πω !!!!!

Καλέ τι λές! Αυτό είναι το σχετικότερο και αληθέστερο όλων! Wink
Να λοιπόν η απάντηση: βλέπουμε τη σειρά, διότι αυτό είναι ο τρόπος του Σύμπαντος να συγκεντρώσει ανθρώπους με χιούμορ, άποψη και ενδιαφέροντα σε ένα μέρος (έστω εικονικό) και να κάνουν παρέα, διότι ίσως κάποιοι απ' αυτούς, το χρειάζονται πολύ.... και όπως και να 'χει, όλοι το διασκεδάζουν!

Φιλιά, εν αναμονή του νέου "ερεθίσματος"!
Flkia
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 520 - Ημερομηνία 08-03-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Μαρ 09, 2011 4:47 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο.Μου άρεσε η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη, τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, χάρηκαν που θα μπορούσαν να μείνουν εκεί. Μου άρεσε η σκηνή που μαζεύτηκαν η Εύα, η Νόρα, η Δάφνη, ο Λουκάς και ο Νικόλας για να συζητήσουν για το τι θα κάνουν με τα χρήματα, όπως και το ότι όλοι τους είπαν να γραφτεί η κατασκήνωση στον μπέμπη. Η σκηνή με την Εύα και τον Στέφανο ήταν πολύ καλή, του είπε ότι θα του επιστρέψει και τα χρήματά του. Η σκηνή με τον Λουκά, τον Νικόλα και την Δάφνη, είχε χιούμορ και ειδικά εκεί που του έλεγαν ότι αφού δεν έχει χρήματα πώς θα χτίσει εκεί, το ύφος που είχαν ήταν πολύ καλό. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα στο κρεβάτι του δωματίου τους όπως και αυτά που έλεγαν ήταν πολύ καλή.

Γενικά το επεισόδιο ήταν ωραίο και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης