Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

+41
Kornilia_Petrakitsa
edem4ever
almaresi
nikidanis
maeveline
st@cy
annoula!
tasoula
aggeliki
tsourdalitsa
ale3ia_eva&nora!!!
stephanos13
ebelina2007
Lisa Nova
fay
sofia
taradoula
Ezantakou
FieryRed
evaki16
kapetanissa
νοριτσα
fay66
Caroline
Foulitsa
DESPOINA
Antigoni!
soso
pasxalitsa
Cancoon
marakii
JESSIE
mary - manos
fantina
Dimitraaa
Καρ-Mik
ntina fan
Δ.Μπέλλος
loukasnora
loukitsa
Clarabelle
45 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap55%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 55% 
[ 39 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap15%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 71
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Μαρ 14, 2011 9:44 pm

Ενα μεγαλο μπραβο στην παρεα της Φεγγαροπετρας..... αλλα δεν μπορω να μην ξεχωρισω και καποια ατομα απο αυτη!!! Π.χ τη Δαφνη και την Ευα!!! Την Γεωργια και την Φαιη!!! Μας εντυπωσιασαν με τις ερμηνιες τους!!!! Θυμοντουσαν και οι 2 στιγμες απο την ΕΔΕΜ..... Στιγμες που πονεσαν και στιγμες που τους προσφεραν χαρα!!! Το Ευακι βεβαια δεν θυμηθηκε και καμια καλη σκηνη αλλα η ΕΔΕΜ ηταν το Α και το Ω στη ζωη της.....Στη ζωη ολων!!!

Παρεα της Φεγγαροπετρας στο σπιτι του Νικολα------> Πολυ γλυκια σκηνη!!! Τελικα Δαφνουλα μου το Ευακι προνοησε.... Σου αφησε γλυκακια βρε!!!

Νταιζη-Αμαλια----> Την εκανε τουρμπο η Νταιζαρα!!!!!

Αμαλια-Μελιτα------> Ελεος αυτη η Μελιτα!!! Εχει δικιο η Αμαλια...... Μονο τον εαυτουλη της σκεφτεται!!!

Στελλα-Πετρος-----> Εχει καταντησει ολιγον βαρετο ολο αυτο η ειναι ιδεα μου???

Παναγιωτης-Ερρη-----> Η αντιδραση της Ερρης ολα τα λεφτα!!!

Δαφνη και οι αναμνησεις της----> Ωραιες στιγμες θυμηθηκε η Δαφνουλα..... Στιγμες με ολη την παρεα και στιγμες που πληγωθηκε αρκετα!!!!!!

Ευα και οι αναμνησεις της-----> Καλα οι σκηνες που θυμοταν η Ευα ηταν κορυφαιες!!!!! (η κραυγη ειδικα!!!!! απο τις αγαπημενες μου ολου του σηριαλ) Ηταν οι σκηνες οι οποιες την πληγωσαν περισσοτερο αλλα και μεσα ακομα απο αυτες τις σκηνες ποτε δεν ενιωσε την αναγκη για φυγη απο την ΕΔΕΜ και ποτε δεν επαψε να αγαπαει τον Μανο........ Και επισης με μια φραση τα ειπε ολα.... "Αυτο το μερος μου ειναι ολη μου η ζωη"

Ενα oscar για Ξυλα και Γεωργονη!!!! Πιστευω οτι το αξιζαν!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:45 pm

δεν τα καταφεραν γιατι καποια εμποδια οπως ο πατος του μανου το βρωμικο παιχνιδι του στεφανου .... εξηγησα πως ειμαι κατα του ξυλου αλλα δυστυχως της μελιτας της αξιζαν για οσα προκαλεσε στο ζευγαρι.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Μαρ 14, 2011 9:46 pm

kapetanissa έγραψε:Εγώ πάντως συμφωνώ Jessie, οπότε παίζει να 'χεις παρέα στην "απομόνωση" -ή και να μην είσαι τελικά "απομονωμένη"... Razz

Κι εμένα μου έκαναν εντύπωση οι αναμνήσεις. Ή, για να το θέσω σε πιο στέρεη βάση, η επιλογή των αναμνήσεων... οκ η Δάφνη είχε κι ευχάριστες. Αν και, εντελώς προσωπικά τώρα, δε θα με χάλαγε να θυμόταν και πώς ακριβώς απέκτησε την Εδέμ in the first place που λένε. Όσο για την Εύα... τι θες να θυμάσαι κοριτσάκι μου? το πώς βιάστηκες και πήγες ν' αυτοκτονήσεις δις σ'αυτό το μέρος? Παρντόν, αλλά δεν καταλαβαίνω. Οκ, ζωή σου είναι, αυτά πέρασες, να θυμάσαι τα μαθήματα όμως και τις εμπειρίες που κέρδισες. Ίσως πριν 7-8 χρόνια καταλάβαινα τι θέλει να πει ο ποιητής. Τώρα όμως νούκου....

Ερμηνευτικά υπέροχες και οι δύο, δεν το συζητώ. Κι επειδή τη Δάφνη την είδα με το φως της μέρας, χάρηκα βλέμματα κι εκφράσεις περισσότερο.

"Γλυκιά μου πικροδάφνη" τι τρυφερούλι.... Love!

Καλά που τα φτιάξανε σε fast forward κι έφαγαν τα γλυκά! Thumbs up Απολαυστικοί!
(κι εγώ θέλω γλυκάκι....)

Στέλλα πάλι συγχίζει την έγκυο κόρη της και σχολιάζει και τα νεύρα της! Εμ, της τα 'χεις κάνει κορδέλες μανδάμ, και τα δικά μας ομοίως (ατάκα μανούλας μου: άμα το πιάσω στα χέρια μου τ' Αστέρι, θα το κάνω αστερόσκονη! lmao ). Νομίζω ότι άκουσα και μια σκηνή με την Αμαλία, αλλά έβαζα τα μακαρόνια να βράσουν. Και μετά κάτι πήρε τ'αυτί μου με τον Πέτρο, αλλά εκεί μάλλον σούρωνα τα μακαρόνια. Κοπάναγα και το πέστο στο γουδί, δεν.....

Η Αμαλία δε, είπε μεγάλες αλήθειες σήμερα.... και μάλιστα στη μπούκλα της! Ε... ναι, στην κόρη της δηλαδή Angel Εσύ τρελή κι αγαπημένη τα λες, η θεόμουρλη κι αλλοπαρμένη όμως, που να παραδεχτεί... Τελικά αυτή η κοπελιά πρέπει να 'χει μεγάαααααλο θέμα με τον καθρέφτη της......

Η Νταίζη, τ' είχες Γιάννη μ', τ' είχα πάντα.... Ο Λευτεράκης πάλι, ωραίο υφάκι, δε λέω.... και πολύ μ' άρεσε που κατάλαβε κι έτρεξε στην Εύα, αυτή η αγκαλιά-γείωση της χρειαζόταν.... Thumbs up

Στέφανος: προσπάθησες μανάρι μου, κι έσιαξες μια τρύπα στο νερό με τη "μανούλα" που σου 'λαχε..... Καλή η σκηνή των τεσσάρων και πολύ καλώς τα πήρε η Εύα απ' όλες τις πάντες.... Θεϊκή ατάκα Ηλία "ποιά γεράματα, κάτι τέτοιοι δεν έχουν καλά γεράματα πες της χαιρετίσματα"... : respect :

Έρι μου κουράγιο! Όλα τα κρυμμένα βγαίνουν στο φως, θα βγουν κι αυτά και θα ανασάνεις! Μέχρι τότε όμως... καλά ξεμπερδέματα.....

Χρήστος: εσύ παλικάρι μου τι ζόρι τραβάς? Γιατί λές στον φίλο σου να συνεχίσει να παίζει τις κουμπάρες με το κοριτσάκι? Πολύ μετρημένα και ορθά απάντησε ο Στέφανος. Μακάρι να σταθεροποιηθεί εκεί σ' αυτή την οπτική, δε θ' αντέξω άλλο πέρα-δώθε, ζαλίζομαι ήδη.... Και τις μπαρούφες περί αγάπης τις ακούω βερέσε. Αυτό δεν είναι αγάπη που είχανε αυτοί οι δύο. Ένα στιγμιαίο ανεξέλεγκτο πάθος ήταν, μεταξύ δύο απολύτως αταίριαστων, που πήγανε να το κάνουν σχέση, δεν τα κατάφεραν και στην πορεία διέλυσαν κι έναν γάμο -μην ξεχνιόμαστε.....

Αυτά! Θα το πω καλό διότι με συγκίνησε η παρέα, και ιδίως η πικροΔαφνούλα σήμερα.... Snif

Kapetanissa ο Χρησταρας θα ήπιε καμια μπομπα αλλιως δεν εξηγουνται
αυτα που ελεγε στο Στεφανο....
Για τον ξενερωτα απαντησα πιο πανω με τη διαπιστωση της Αμαλίας! ))
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Μαρ 14, 2011 9:47 pm

ntina fan έγραψε:δεν τα καταφεραν γιατι καποια εμποδια οπως ο πατος του μανου το βρωμικο παιχνιδι του στεφανου .... εξηγησα πως ειμαι κατα του ξυλου αλλα δυστυχως της μελιτας της αξιζαν για οσα προκαλεσε στο ζευγαρι.

Αντιπαθω βαθύτατα τη μελίτα αλλά το ξύλο δεν το επικροτώ ποτέ..
Πέρα απ αυτό, ο Μάνος ήταν Αγιος που τον παρέσυρε η μελίτα και πηγε μαζί της?
Μεγάλο μερίδιο ευθυνης έχει και ο ίδιος... το μεγαλύτερο βασικά..
Και όσο για το βρωμικο παιχνίιδ του Στεφανου, βρήκε και τα έκανε...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 14, 2011 9:48 pm

Και επειδή τα προκάλεσε τι έχει να λέει? Με την ίδια λογική και η Ευα προκάλεσε διάφορα στο ζευγάρι Μελίτα-Μάνος, αξιζε ξύλο δηλαδή?

Ενας πιο δυνατός άνθρωπος, θα πρέπει να τα βάζει με έναν πιο αδύναμο? Αυτό είναι το σωστό.
Η είναι κάποιος κατα της χειροδικίας ή όχι.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:49 pm

evaki16 έγραψε:Ενα μεγαλο μπραβο στην παρεα της Φεγγαροπετρας..... αλλα δεν μπορω να μην ξεχωρισω και καποια ατομα απο αυτη!!! Π.χ τη Δαφνη και την Ευα!!! Την Γεωργια και την Φαιη!!! Μας εντυπωσιασαν με τις ερμηνιες τους!!!! Θυμοντουσαν και οι 2 στιγμες απο την ΕΔΕΜ..... Στιγμες που πονεσαν και στιγμες που τους προσφεραν χαρα!!! Το Ευακι βεβαια δεν θυμηθηκε και καμια καλη σκηνη αλλα η ΕΔΕΜ ηταν το Α και το Ω στη ζωη της.....Στη ζωη ολων!!!

Παρεα της Φεγγαροπετρας στο σπιτι του Νικολα------> Πολυ γλυκια σκηνη!!! Τελικα Δαφνουλα μου το Ευακι προνοησε.... Σου αφησε γλυκακια βρε!!!

Νταιζη-Αμαλια----> Την εκανε τουρμπο η Νταιζαρα!!!!!

Αμαλια-Μελιτα------> Ελεος αυτη η Μελιτα!!! Εχει δικιο η Αμαλια...... Μονο τον εαυτουλη της σκεφτεται!!!

Στελλα-Πετρος-----> Εχει καταντησει ολιγον βαρετο ολο αυτο η ειναι ιδεα μου???

Παναγιωτης-Ερρη-----> Η αντιδραση της Ερρης ολα τα λεφτα!!!

Δαφνη και οι αναμνησεις της----> Ωραιες στιγμες θυμηθηκε η Δαφνουλα..... Στιγμες με ολη την παρεα και στιγμες που πληγωθηκε αρκετα!!!!!!

Ευα και οι αναμνησεις της-----> Καλα οι σκηνες που θυμοταν η Ευα ηταν κορυφαιες!!!!! (η κραυγη ειδικα!!!!! απο τις αγαπημενες μου ολου του σηριαλ) Ηταν οι σκηνες οι οποιες την πληγωσαν περισσοτερο αλλα και μεσα ακομα απο αυτες τις σκηνες ποτε δεν ενιωσε την αναγκη για φυγη απο την ΕΔΕΜ και ποτε δεν επαψε να αγαπαει τον Μανο........ Και επισης με μια φραση τα ειπε ολα.... "Αυτο το μερος μου ειναι ολη μου η ζωη"

Ενα oscar για Ξυλα και Γεωργονη!!!! Πιστευω οτι το αξιζαν!!!!
:ntina fan ΕΥΑΚΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ!!!!!! ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ oscar


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Δευ Μαρ 14, 2011 9:51 pm, 1 φορά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Δευ Μαρ 14, 2011 9:49 pm

ntina fan έγραψε:δεν τα καταφεραν γιατι καποια εμποδια οπως ο πατος του μανου το βρωμικο παιχνιδι του στεφανου .... εξηγησα πως ειμαι κατα του ξυλου αλλα δυστυχως της μελιτας της αξιζαν για οσα προκαλεσε στο ζευγαρι.

Γιατί η Μελίτα έφταιγε για τον χαρακτήρα του Μάνου...Το αποπλάνησε το άβγαλτο...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Μαρ 14, 2011 9:50 pm

Καλησπέρα σας! Καιρό έχω να γράψω έστω και κάποιο μικρό σχόλιο και σκεφτόμουν που είχα μείνει; Ααα! στην Νταίζη να ζητάει μερίδιο.... Και που ξαναέπιασα πάλι ρυθμο να σχολιάσω; Μα φυσικά στην Νταίζη να ζητάει μερίδιο..! Σα να τρώω φακή επι ένα μήνα non stop νιώθω! Δεν πάει άλλο γκάνιασα!!! Τελος πάντων.. Ένα συγκινητικό επεισόδιο με τη Δάφνη να αναπολεί όσα έχει περάσει στην Εδεμ, πολύ ωραία τα φλας μπακ με τις σκηνες της.

Βαρίεμαι θανάσιμα αστέρι γιατί δεν αλλάζει την τροχιά της να πάει σε κανα άλλο πλανητικό σύστημα;;

Βαριέμαι θανάσιμα ΣτεφανοΜελιτικό δράμα.. αφού μου έρχεται να πω "..Άμα δε με θες κυρά μου..Να! και γω!!!!..."

Τελευταία σκηνή με τις μνήμες της Εύας θεικές! Το έχω ξαναπεί πόσο συναίσθημα βγάζει αυτή η γυναίκα χωρίς να λέει κουβέντα : respect :



FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Μαρ 14, 2011 9:52 pm

Cancoon έγραψε:Όπως η Μελίτα ξύπνησε στον Στέφανο ένα νέο κόσμο συναισθημάτων (τον έρωτα, το πάθος, την αγάπη που σε κάνει να θυσιάζεσαι για το καλό του άλλου) έτσι και ο Στέφανος μέσα από αυτήν την περιπέτεια θα δείξει στην Μελίτα την εμπιστοσύνη ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται.
Όλο "ΘΑ" και "ΘΑ" είναι αυτός ο Στέφανος....!!!! Αυτές οι αγάπες του πια, μόνο στα λόγια είναι..... Ας μας την δείξει καμιά φορά και αυτός..... την αγάπη του πάντα (γιατί το άλλο, το έχει εξαντλήσει Nyxia )

Επιπλέον το ρήμα "Αγαπώ" δεν κλίνεται σε μελλοντικό χρόνο.... (στην γραμματική ΝΑΙ, στην καρδιά ΟΧΙ).... άν αγαπάς το νιώθεις ΤΩΡΑ, αυτή τη στιγμή....... αν υπολογίζεις για το μέλλον καλύτερα να το πείς στο μέλλον που θα είσαι και σίγουρος....!! Με τον "Μέλλοντα" δεν γίνεται δουλειά....!!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 9:53 pm

Και ο μανος εφταιγε σαφως αλλα μελιτα στεφανος μια χαρα τον εκμεταλλευτηκαν. γιατι ηταν ευαυτουληδες.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από taradoula Δευ Μαρ 14, 2011 9:58 pm

Επιτέλους μετά από πάρα πολύ καιρό είδα ένα επεισόδιο που πραγματικά με άγγιξε και με συγκίνησε κιόλας.
Μου άρεσαν όλες οι σκηνές της Παρέας και κυρίως οι αναμνήσεις της Δάφνης...
Είδαμε, ξανά την Παρέα της Φεγγαρόπετρας ενωμένη και θυμήθηκα γιατί αγάπησα αυτή τη σειρά...
"Πολύ καλό" από εμένα το σημερινό επεισόδιο. ))

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Δευ Μαρ 14, 2011 9:59 pm

loukitsa έγραψε:Kapetanissa ο Χρησταρας θα ήπιε καμια μπομπα αλλιως δεν εξηγουνται
αυτα που ελεγε στο Στεφανο....
Για τον ξενερωτα απαντησα πιο πανω με τη διαπιστωση της Αμαλίας! ))

Πλάκα πλάκα, όλη μέρα πίσω απ' τη μπάρα, λογική εξήγη η μπόμπα.... Wink

Και ναι, συμφωνώ κι εγώ μ' αυτή τη διαπίστωση, και είμαι βέβαιη ότι θα τύχει υποστήριξης και από ολόκληριο συνέδριο ψυχολογίας.... lmao


Καρ-Mik έγραψε:
Ενας πιο δυνατός άνθρωπος, θα πρέπει να τα βάζει με έναν πιο αδύναμο? Αυτό είναι το σωστό.
Η είναι κάποιος κατα της χειροδικίας ή όχι.

Πολύ σωστό. Προσωπικά, ακόμα και αν κατά περίπτωση, μπορώ να κατανοήσω τη "μια μπάτσα" εν βρασμώ, όπως είπες παραπάνω, η κατά συρροή κακοποίηση, οφείλει να καταλήξει στον εγκλεισμό του θύτη σε κάποιο ευαγές ίδρυμα στην τελική.... δεν είναι πράματα αυτά.
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από sofia Δευ Μαρ 14, 2011 10:01 pm

Το επεισοδι σημερα το πηρε ολο πανω της η Δαφνη
Η Γεωργια ηταν υπεροχη
Η παρεα αποχαιρετησε την Εδεμ και μαζι της και εγω

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Μαρ 14, 2011 10:07 pm

Συγκινήθηκα με το σημερινό. Επιτέλους η παρέα της Φεγγαρόπετρας, οι αληθινοί πρωταγωνιστές, στο προσκήνιο. Ακόμη κι αν έλειπε ο Μάνος ήταν παρών στις αναμνήσεις τους που είναι δεμένες με αυτό τον τόπο. Η αγκαλιά των πέντε μου θύμισε παλιές αγαπημένες εποχές από τον πρώτο κύκλο, τότε που οι σεναριογράφοι είχαν ακόμη επίγνωση του τι έγραφαν. Ευτυχώς σήμερα κάποια πράγματα τα θυμήθηκαν και τα τόνισαν μέσα από τις αναμνήσεις της Δάφνης και τα λόγια της Εύας που είπε ότι δεν θέλει να ξεχάσει. Κι εμείς δεν θέλουμε να ξεχάσουν. Ας το έχουν αυτό υπόψη τους για τα προσεχή επεισόδια.
Ο αποχαιρετισμός στο απουσιολόγιο και οι τελευταίες λέξεις που έγραψε ο Λουκάς απλά καθηλωτικά. Αυτά τα παιδιά αποχαιρετούσαν την παιδική και εφηβική τους ηλικία, την εποχή της αθωότητάς τους και όλα όσα έζησαν μέχρι τώρα. Δεν πετάς τόσο εύκολα την ως τώρα ζωή σου για να γυρίσεις σελίδα και δε γίνεται να διαγράψεις όλα σου τα βιώματα έτσι απλά, ακόμη κι αυτά που σε πονάνε. Τρανή απόδειξη η Δάφνη και η Εύα που περπατώντας στην Εδέμ θυμήθηκαν και οι δυο ακόμη κι εκείνα που τις πλήγωσαν σ΄εκείνο το μέρος, και προπαντός η Εύα που εκεί έχασε τη δική της αθωότητα νωρίτερα από τους άλλους. Αυτό όμως δεν τις εμπόδισε να αγαπήσουν εκείνο τον τόπο και να δεθούν μαζί του όπως οι άλλοι.
Η αναδρομή της Δάφνης πολύ συγκινητική, η Γεωργόνη απίστευτα εκφραστική, σου έβγαζε όλα της τα συναισθήματα. Άλλωστε για τη Δάφνη ήταν κάτι παραπάνω, ήταν το σπίτι της, όλη της τη ζωή την είχε περάσει εκεί και ήταν απόλυτα κατανοητό να θέλει να μείνει μόνη για να αποχαιρετήσει την Εδέμ με το δικό της τρόπο. Επίσης συγκλονιστικό και το flashback της Εύας. Αυτός ο τόπος τη σημάδεψε ίσως περισσότερο απ' όλους, όπως είπε χαρακτηριστικά εκεί άρχισε η ζωή της.
Ευτυχώς είχαμε αρκετές σκηνές με την παρέα, το σημερινό επεισόδιο τους ανήκε δικαιωματικά και το σωστό ήταν να αφιερωθεί μεγάλο μέρος του σ΄αυτό το σημαντικό γεγονός στις ζωές όλων, την έξοδό τους από την Εδέμ. Τους είδαμε όλους μαζί να αγκαλιάζουν ο ένας τον άλλο, να τσακώνονται ο Λουκάς με το Νικόλα για να εκτονωθεί η συγκίνηση και να βρίσκουν διέξοδο στη συναισθηματική φόρτιση τακτοποιώντας το σπίτι.
Ο Ηλίας και η Αγγέλα δίπλα στα παιδιά με συγκίνησαν, κυρίως ο Ηλίας που μαζί με την παρέα έβλεπε να ξεριζώνεται κι η δική του η ζωή και φυσικό ήταν να νιώθει ότι γι' αυτόν είναι πιο δύσκολη η προσαρμογή στη νέα πραγματικότητα. Πονούσε και για τα παιδιά που έφευγαν και για τον εαυτό του. Και η Αγγέλα ένιωσε τον πόνο της Εύας και των υπόλοιπων της παρέας και πρόθυμα άπλωσε το χέρι στον Ηλία για παρηγοριά καταλαβαίνοντας και τη δική του την αγωνία.
Ακόμη κι ο Χρήστος έδειξε να λυπάται για την Εδέμ, μην ξεχνάμε ότι είχε κι εκείνος εμπλοκή στο θέμα του Φώτη και εκτός από το Μάνο δεν είχε ποτέ κανένα εχθρικό συναίσθημα για τους υπόλοιπους της παρέας. Ο Στέφανος πάλι έδειξε τη συμπαράστασή του στην Εύα που δίκαια ξέσπασε τον πόνο και την οργή της για τη μάνα του και πολύ σωστά τόνισε (για να μην ξεχνάμε κιόλας) ότι αυτή η γυναίκα προσπάθησε να μη γεννηθεί ο γιος της με τη βοήθεια της κόρης της. Είχε απόλυτο δίκιο και υποκλίνομαι στην ερμηνεία της Ξυλά.
Θα το ψήφιζα τέλειο αλλά δε μπορώ γιατί παρόλο που συγκινήθηκα πάρα πολύ με την παρέα με χάλασαν τα παράσιτα Νταίζη, Μελίτα και Στέλλα, κυρίως η τελευταία που σε κάθε επεισόδιο την αντιπαθώ όλο και πιο πολύ. Αντί να σταθεί στην κόρη της που έχασε ένα σημαντικό κομμάτι της ζωής της, την Εδέμ, εκείνη μιλούσε μόνο για το Ρούσσο και για το πού θα πήγαιναν μαζί να θυμηθούν τα παλιά. Έλεος. Ούτε για την εγκυμοσύνη της Νόρας δείχνει να ενδιαφέρεται. Το χειρότερο είδος μάνας που έχω δει στην Εδέμ. Όσο για την αναφορά της στο πληγωμένο κορίτσι μου έφερε πάλι αναγούλα. Πόση εξαθλίωση θα δούμε ακόμη;
Λόγω των τριών παρασίτων, Νταίζης, Μελίτας και Στέλλας θα ψηφίσω το επεισόδιο πολύ καλό γιατί επιτέλους είδαμε στο επίκεντρο τους ήρωες που γνωρίσαμε από την αρχή, έστω και μείον ένα, και για τις υπέροχες σκηνές τους από την αρχή ως το τέλος. Επιτέλους οι γράφοντες θυμήθηκαν για ποιους άρχισαν να γράφουν τη σειρά. Επιφυλάσσομαι αλλά τολμώ να ελπίζω ακόμα. Ίσως τελικά δεν τη χάσαμε την Εδέμ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Μαρ 14, 2011 10:17 pm

fay πολύ όμορφος και ωραία δοσμένος ο σχολιασμός σου... Ήθελα να προσθέσω μια παρατήρηση, όλες οι συγκινητικές σκηνές που εμένα με κάνουν να λιώνω έχουν αυτή την υπέροχη "Φεγγαροπετριτική" μελωδία με το πιάνο. Πλαισιώνει τις σκηνές τόσο γλυκά που δεν μπορεί να αφήσει κανένα άλλο συναίσθημα παρα της συγκίνσσης.
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Lisa Nova Δευ Μαρ 14, 2011 10:18 pm

ntina fan έγραψε:δεν τα καταφεραν γιατι καποια εμποδια οπως ο πατος του μανου το βρωμικο παιχνιδι του στεφανου .... εξηγησα πως ειμαι κατα του ξυλου αλλα δυστυχως της μελιτας της αξιζαν για οσα προκαλεσε στο ζευγαρι.

Ντινα, κι εγώ προσωπικά αντιπαθώ τη Μελίτα όσο δε πάει...έχει κάνει πολλά....αλλά όχι να επικροτούμε κάτι τόσο βάρβαρο. Rolling Eyes Neutral Η βιοπραγία δεν νομίζω να έλυσε κάτι, αντιθέτως εφερε αρνητικά αποτελέσματα. Δεν δικαιολογίτε με τίποτα η πράξη του Μάνου ούτε προς τη Μελίτα αλλά ούτε προς την Ευα. Οσο και να επιμένεις νομίζω ότι ίσως να είσαι η μόνη εδω μέσα που να πιστεύει ότι δεν ήταν βιασμός. Όπως είπες, είναι αποψή σου....αλλά που ακριβώς στηρίζεις το γεγονός ότι ο Μάνος χρειαζόταν τη χρήση μαχαιριού για να κάνει έρωτα με την Ευα? Θέλω να πω, αν όντως θέλαν και οι δυό τους να κάνουν έρωτα στη προκειμένη περίπτωση θα είχαν κάνει χωρίς το κινηγιτό και τις απειλές του Μάνου. shy Διορθωσε με αν έχω λάθος... απλά προσπαθω να καταλάβω το σκεπτικό!! Όσο ερωτευμένη κι αν ήταν η Εύα πιστευεις ότι στ'αληθεια ήθελε κάτι τέτοια τη πρώτη της φορά με τον Μάνο??? scratch
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Μαρ 14, 2011 10:25 pm



Τούτο το επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους

Βλέπαμε υπέροχες σκηνές εναλλάξ με εμετικές ή εκνευριστικές

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να το ψηφίσω. Σήμερα Ξυλά έδωσε μια υπέροχη σκηνή και η Γεωργόνη ακολούθησε άλλωστε δεν το έχω κρύψει οτι τις θεωρώ ότι καλύτερο διαθέτουν τα μυστικά απο νεαρές ηθοποιούς και απ την άλλη ο γεροντοέρωτας καλά κρατεί και η Μελίτα κλαούνιζε επειδή χώρισε για χιλιοστή φορά ενώ άρχισε να ξετυλίγεται η υπόθεση της δολοφονίας της Άννας

Στην ανάγκη και στα δύσκολα οι άνθρωποι συσπειρώνονται. Η Αγγέλα πήρε με το έτσι θέλω και με τη δικαιολογία του παιδιού τον Ηλία σπίτι της να μη δει την κόρη του να φεύγει και η παρέα πήγε στο απουσιολόγιο για το τελευταίο ομαδικό αντίο. Θα σε κουβαλάμε πάντα μαζί μας έγραψαν και αποχαιρέτησαν το μέρος που φιλοξένησε τα παιδικά τους όνειρα. Αυτός ο τόπος είναι συνυφασμένος με καλά και άσχημα αλλά είναι ο τόπος των παιδικών τους αναμνήσεων ο τόπος που ήξεραν οτι παντα θα βρουν φίλους και μια αγκαλιά όταν κάτι στράβωνε

Για κάθε ένα απ τα παιδιά αυτό το μέρος αντιπροσωπεύει κάτι διαφορετικό. Για τη Δάφνη εκτός των άλλων ήταν το σπίτι της. Θυμήθηκε γέλια και χαρές θυμήθηκε τον πόνο που της προκάλεσε ο γάμος του Νικόλα με την Εύα και στον αντίποδα θυμήθηκε οτι ο Νικόλας θυσίασε το δικό του όνειρο για την ευτυχία της. Θυμήθηκε πολλά και είναι κρίμα που δεν ειδαμε στο flash back την εκπληκτική σκηνή της συνάντησής της με το Μάνο αμέσως μετά που έμαθαν τη συγγένειά τους γιατί τη θεωρώ μαζί με τη σκηνή της επιστροφής του Νικόλα και της γέννας της τις καλύτερές της στη σειρά. Η κυρία Γεωργόνη εξαιρετική

Οι λοιποί της παρέας ρίχτηκαν με τα μούτρα στη δουλειά κι ετοίμασαν το χώρο να τη δεχτούν στο νέο της σπίτι. Να το βρει φιλόξενο. Να απαλύνουν τη λύπη της. Μικρές πράξεις που δείχνουν μεγάλη αγάπη. Μικρή μου πικροδάφνη είπε ο Νικόλας και ήχησε σαν το πιο όμορφο γλυκόλογο.

Στο φινάλε η Εύα αποχαιρετάει την Εδέμ και αναπολεί όσα έζησε εκεί. Σιγουρα γι αυτήν δεν είναι μόνο ο τόπος που γέλασε σαν παιδί. Είναι ο τόπος όπου ξεκίνησαν όλα όσα έφεραν τη ζωή της στο μηδέν. Η Ξυλά συγκλονιστική με ανατρίχιασε. Οι σκηνές του flash back ένα προς ένα τα γεγονότα που τη σημάδεψαν σε σκηνές που σημάδεψαν τη σειρά. Αναρωτήθηκα γιατί μέσα σ αυτές δεν ήταν κι οι χαρούμενες και μετά σκέφτηκα οτι την πρόταση γάμου την ακολούθησε το απόλυτο ξεπούλημα των ονείρων της και τις ελπίδες που της έδινε ο Μάνος στην εγκυμοσύνη της τις ακολούθησε η εγκατάλειψη ακόμη και το μικρό όνειρο που έκανε να μεγαλώσει το παιδί της σε μια οικογένεια ο Στέφανος το γρέμισε. Όταν κάποτε καταφέρει να βρει την ευτυχία τότε θα έρθουν οι γλυκειές αναμνήσεις τώρα δεν γίνεται. Ακόμη η ζωή της είναι ένα κουβάρι

Η εμφάνιση του Λευτέρη στην παραλία της Εδέμ ειδικά την ώρα που η Εύα αποχαιρετούσε μου φάνηκε σημαδιακή. Στο τέλος μια νέα αρχή. Πόντοι στο Λευτέρη. Ξέρει οτι ο αποχαιρετισμός την πονάει και έτρεξε κοντά της. Καιρό τώρα λέω οτι η Εύα δεν του μίλησε και δεν τον πήγε σ εκείνο τον τόπο των αναμνήσεων. Πήγε μόνος του δήλωσε παρών και διεκδικεί να γίνει κομμάτι της ζωής της κι απ όσο βλέπω θα του μιλήσει για όσα την πόνεσαν. Περιμένω αύριο τη συνέχεια. Της έδωσε την αγκαλιά που χρειαζόταν την ώρα που τη χρειαζόταν και βρέθηκε δίπλα της χωρίς να του το ζητήσει. Ότι δεν της έδωσε ποτέ κανένας

Μέχρι εδώ θα ψήφιζα το επεισόδιο τέλειο. Αλλά........

Κάπου μέσα σε όλα αυτά η τρελο Στέλλα κάνει για το Ρούσσο σαν ξελογιασμένη δεκαεξάρα. Σήμερα υπερβολικά πολλές οι σκηνές της και καθώς δεν την αντέχω με κούρασε. Για να καταλάβω πριν μερικά επεισόδια όταν την είδαμε για πρώτη φορά στο γραφείο του Ρούσσου δεν μας είπαν οτι έχουν συναντηθεί μια φορά όταν η Νόρα έπιασε για πρώτη φορά δουλειά στο γραφείο του; Σήμερα τα Εξάρχεια και οι αναμνήσεις των φοιτητικών τους χρόνων πως μας προέκυψαν; Εκτός κι αν ο καθένας απ αυτούς μιλάει για τις δικές τους αναμνήσεις. Διαφορετικά κάποιοι να πάνε σε κανένα γιατρό. Ξεχνάνε πολύ γρήγορα. Αυτή ήταν η μάνα που τηλεφωνούσε στην κόρη καθημερινά; Τώρα που τη χρειάζεται που είναι; Τι να πω; Να προσέχουμε τι ζητάμε γιατί μας το ανταποδίδουν με Στελλίτσες

Η Νταιζούλα τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα έριξε έναν εκβιασμό στο Λευτέρη πέρασε κι απο την Αμαλία να της κάνει τα νεύρα κρόσια Τη βαριέμαι αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω οτι έχει τόση αγάπη στη Στέλλα που της έδωσε την αγκαλιά που είχε στερηθεί ώστε την έδωσε στεγνά στην Αμαλία. Μη φανταστείτε κατά βάθος είναι καλή απλά για να βρει κανείς την καλοσύνη χρειάζεται γεωτρύπανο.

Η Μελίτα δεν ξέρω αν το πήρατε είδηση χώρισε. Η Αμαλία πάντως που το σκέφτηκε το θέμα άρχισε να καταλαβαίνει οτι τελικά δεν είναι η αγάπη που την κάνει να σκούζει (γιατί κλαίει δεν μπορώ να πω) αλλά ο εγωισμός της. Λεει πως αγαπάει αλλά το Στέφανο τον διεκδικεί για να πει νίκησα.

Ο Ρούσσος σφίγγα για άλλη μια φορά. Δεν γνωρίζει δεν απαντά. Περιμένω να δω τι δοσοληψίες είχε με την Άννα

Η Εριέττα θα βρεθεί στο μάτι του κυκλώνα και θέλω να τη δω στα δύσκολα αλλά κυρίως να δω το λεβέντη που του στάθηκε τι θα κάνει.

Ο Στέφανος δεύτερη μέρα στη σειρά πέρασε να δει το παιδί; Συγκλονίζομαι!!!!!

Θα ψηφίσω το επεισόδιο πολύ καλό για την υπέροχη Φαίη Ξυλά που με ανατρίχιασε και τα είπε όλα με το βλέμμα και το δάκρυ της και την ωραία σκηνή της κυρίας Γεωργόνη. Βλέπετe Νταίζη Στέλλα και Μελίτα με χαλάνε και δεν με αφήνουν να το ψηφίσω τέλειο Βλέπετε Νταίζη Στέλλα και Μελίτα με χαλάνε και δεν με αφήνουν να το ψηφίσω τέλειο

Υγ. Ενα επεισόδιο με παρέα και ο σχολιασμός άναψε. Κάποιοι ας το δούν.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Clarabelle στις Δευ Μαρ 14, 2011 11:56 pm, 1 φορά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 10:34 pm

η σκηνη του λευτερη τελειως ατοπη. η ευα πηγε μονη της και οχι με παρεα. και το μερος εκεινο θα ειναι σφραγισμενο με την ομαδα της φεγγαροπετρας και μονο. και οχι με παρεισαχτους τυπου λευτερη μελιτας στεφανου νταιζαρας. ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Μαρ 14, 2011 10:35 pm

loukasnora έγραψε:
ntina fan έγραψε:επειδη ακριβως δεν ξεχναμε αυτα που βλεπουμε ο μανος δεν βιασε την ευα. η ευα ηθελε παντα να κανει ερωτα με τον μανο.

Η ιδια η Ευα ειπε πως ηταν βιασμος.Δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.Και ο Μανος δεν αφησε ποτε το μαχαιρι κατω.Την αναγκασε απειλωντας την.

Η ιδια η Ευα ειπε πως Ναι αρχικα ξεκινησε σαν βιασμος αλλα μετα συνενεσε....Και ο Νικολας το ιδιο ειχε πει κ για αυτο δεν πηγε να σταματησει τον Μανο.
Το εχουν αφησει λιγο μπερδεμενο αυτο το θεμα οπως και πολλα αλλα!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Μαρ 14, 2011 10:46 pm

ebelina2007 έγραψε:
loukasnora έγραψε:
ntina fan έγραψε:επειδη ακριβως δεν ξεχναμε αυτα που βλεπουμε ο μανος δεν βιασε την ευα. η ευα ηθελε παντα να κανει ερωτα με τον μανο.

Η ιδια η Ευα ειπε πως ηταν βιασμος.Δεν το βγαζω απο το μυαλο μου.Και ο Μανος δεν αφησε ποτε το μαχαιρι κατω.Την αναγκασε απειλωντας την.

Η ιδια η Ευα ειπε πως Ναι αρχικα ξεκινησε σαν βιασμος αλλα μετα συνενεσε....Και ο Νικολας το ιδιο ειχε πει κ για αυτο δεν πηγε να σταματησει τον Μανο.
Το εχουν αφησει λιγο μπερδεμενο αυτο το θεμα οπως και πολλα αλλα!

Ακόμα και ''ελα έλα Μάνο να το κάνουμε'' αν έλεγε, είναι ποινικά δικάσιμη πράξη, μιας και η Ευα είναι ανήλικη, και βασικά ήταν κάτω των 16 (για τώρα) και 18 ( για τότε).
Μόνο που δεν έγινε έτσι. Η Εύα του είχε πει να σταματήσει. Απο την στιγμή που του είχε πει έστω και μια φορά να σταματήσει, τότε, έπρεπε και ο ιδιος να σταματήσει.

Αν συναινούσε η Ευα, τότε δεν θα χρειαζόταν και ο σουγιάς, σε πρώτη φάση
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Δευ Μαρ 14, 2011 10:47 pm

Συμφωνώ με chlarabelle αλλά εγώ ψήφισα τέλειο γιατι τα αρνητικα δεν τα θυμομουν στο τέλος του σημερινού επισοδίου.

Θεά η Ξυλά , τέλεια και η Γεωργόνη.

Η Εύα δεν θυμήθηκε όπως λέτε τα καλά με τον Μάνο γιατί ήρθε ο Λευτέρης εκείνη την στιγμή.(Πολύ καλός ο Λευτέρης).



stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Δευ Μαρ 14, 2011 10:47 pm

Δεν εχω να πω πολλα αλλα να παραδωσω κατι........
ενα oscar στην Ξυλα......
ΑΨΟΓΗ!!!!!!!! Τι αλλο μπορω να πω????
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 10:49 pm

συνενεσε η ευα. και το ηθελε. και οταν συνενεις τελος. και οταν το θελεις κανεις ερωτα και στα 16.
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Δευ Μαρ 14, 2011 10:52 pm

stephanos13 έγραψε:Συμφωνώ με chlarabelle αλλά εγώ ψήφισα τέλειο γιατι τα αρνητικα δεν τα θυμομουν στο τέλος του σημερινού επισοδίου.

Θεά η Ξυλά , τέλεια και η Γεωργόνη.

Η Εύα δεν θυμήθηκε όπως λέτε τα καλά με τον Μάνο γιατί ήρθε ο Λευτέρης εκείνη την στιγμή.(Πολύ καλός ο Λευτέρης).



ntina fan ο παρεισαχτος λεςκαι τον καλεσε κανεις στην εδεμ
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 524 - Ημερομηνία 14-03-2011

Δημοσίευση από marakii Δευ Μαρ 14, 2011 10:53 pm

Α και κάτι λίγο άσχετο και λίγο σχετικό ..... Η Νόρα και ο Λουκάς γιατί δεν απχαιρέησαν την Εδέμ ???? και ο Νικόλας ???
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης