Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

+27
roria
Ezantakou
ellileo
Nora&Loukas
tsourdalitsa
Kornilia_Petrakitsa
kapetanissa
marakii
ntina fan
Dorina <3 Πέτρος
fay
evaki16
DESPOINA
pasxalitsa
Καρ-Mik
Cancoon
Foulitsa
fay66
loukasnora
JESSIE
a!
gxnel
fantina
Caroline
Δ.Μπέλλος
loukitsa
Clarabelle
31 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 31% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 54
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από fay Τρι Μαρ 22, 2011 10:39 pm

[quote="Cancoon"
Τέλος πολύ καλή ήταν η σκηνή Λουκά Νταίζης όπου η αυθεντική έκπληξη του Λουκά γι' αυτά που άκουγε έβγαλε πολύ γέλιο.[/quote]

Την ίδια έκπληξη ομολογώ ότι ένιωσα κι εγώ ακούγοντάς την να δηλώνει ότι η Στέλλα ήταν ο μόνος άνθρωπος με ευαισθησίες που έχει γνωρίσει. Και τα έλεγε αυτά στο Λουκά που κάποτε στο δεύτερο κύκλο του έλεγε ότι πήρε από κείνον αγάπη και ζεστασιά, που έλεγε ακόμη και στο Χρήστο ότι ο Λουκάς ήταν το μόνο καθαρό κομμάτι της ζωής της. Τώρα έγινε κάθαρμα κι έχει τα χέρια του βουτηγμένα στο αίμα και μόνο η Στέλλα την αγαπάει και τη νοιάζεται.
Δεν ξέρω αν για σένα η σκηνή έβγαλε γέλιο, για μένα όμως έβγαλε αποστροφή γι' αυτή τη γυναίκα που όσο κι αν προσπαθήσουν οι σεναριογράφοι είναι και θα παραμείνει σάπια ως το κόκκαλο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Τρι Μαρ 22, 2011 10:46 pm

Αφού ο Ρούσσος δεν θέλει να την χωρίσει την μουρλοΑμαλία του και η Θεα δεν θέλει να χωρίσει τον πολυαγαπημένο της συζυγο....γιατί το συζηταμε ρε παιδιά....??????? Διωχτε την Αστέρω να τελειώνουμεεεε.....!!!!!
Ζηλευουμε Ρούσσο? Ζηλεύουμεεε????? Ετσιιι.....όχι που δεν σε νοιαζειιι μωρε σε καιει λεμεε.....
Υποκλίνομαι στην Τιατνομέγιστηηηη........ΘΕΑ Αμαλία!!!!
Διωχτε το τρίτο πρόσωπο....το οποόιο έγαγε χιλόπιτα και πολύ το ευχαριστήθηκαααα...........!!!!
ΟΛΕΕΕ!!!!!!!!! Κόψαμε φλέβα με τον γεροντοέρωταα!!!
Κατα τα άλλα καλο το επεισοδιάκι.....
Απορίαα.....Eva where are youuuu?????
Sκηνες δευτερολέπτωννννν.....α.... για αυτό μας την βάλαν και στο τρειλερρρ...για να την χορτασουμεεεε...είπα και 'γωω...
Φιλιά Dorina!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μαρ 22, 2011 10:48 pm

Fay πολυ καλα εκανες και το ανεφερες. !
Και μην ξεχναμε οτι υπαρχουν ακουμα δυο ανθρωποι περα απτον Λουκα που της προσφεραν αγαπη και αγκαλια χωρις ανταλαγμα. Ο Αρης και ο Οδυσσεας. Το πως τους το ανταπεδωσε το ξερουμε ολοι ......
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 22, 2011 10:48 pm

fantina έγραψε:

clarabelle,εχεις δικιο, ειναι ερωτας δια αντιπροσωπου ......
ο φιλος μας ο Λευτερακης δεν εχει προσπαθησει αρκετα (για μενα )για αυτη τη σχεση ....
σε αγαπαω ,σε θελω ....αλλα ποια ειναι πραγματικα η Ευα δεν ξερει και οχι μονο αυτο ,αλλα δεν την εχει ρωτησει κιολας ....
ατυχης στιγμη των σεναριογραφων ή αυτο θελουν πραγματικα να δειξουν ,αναρωτιεμαι .....



Eγώ αντίθετα πιστεύω οτι ο Λευτέρης προσπαθεί κι η Εύα δεν ανοίγεται.
Εκείνος κάνει πάντα πίσω και πάντα ρωτάει και βάζει πρώτες τις ανάγκες της κι εκείνη τον κρατάει σε απόσταση
Δεν μπορώ καν να μετρήσω πόσες φορές την έχει ρωτήσει και πόσες φορές έχει αποφύγει να του απαντήσει για την ιστορία της
Νομίζω οτι εδώ που έχουν φέρει την ηρωίδα τους μόνο αν της δώσουν χρόνο μπορούν να πείσουν. Με μισόλεπτες σκηνές όχι. Έχουμε μια γυναίκα με δύο παιδιά με διαφορετικές ανάγκες το ένα απ το άλλο και μια Αγγέλα να επεμβαίνει στα πάντα, χωρίς καν δικό της σπίτι που θα μπορούσε να μοιραστεί απλά πράγματα όπως ένα φαγητό ή μια ταινία στην τηλεόραση και στιγμές με τον Άγγελο να δεθεί λίγο με το μωρό τουλάχιστον
Ακόμη και σήμερα που το επεισόδιο είχε αρκετή Εύα η σκηνή της με το Λευτέρη ήταν σκάρτο ενάμισυ λεπτό
Φάνηκε έντονα το ξάφνιασμά του για την κατάθλιψη σήμερα.
Νομίζω η Εύα ποτέ δεν θα του μιλήσει για όσα της έκανε ο Μάνος και δεν θα το ήθελα άλλωστε (δεν είναι απ τις γυναίκες που κλαίγονται και δεν θα ξεφτύλιζε όσα ένοιωσε για το Μάνο) αλλά αν τη ζούσε περισσότερο θα καταλάβαινε κάποια πράγματα.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μαρ 22, 2011 10:57 pm

επιτελους ειδα την ευα. την παλια ευα που ηξερα και αγαπησα. επιτελους ευα. μου αρεσε τρελλα ετσι πως μιλησε στον τερη. παρα πολυ σωστη και λιγα του ειπε. ασε μας αγορι μου με την βερα και τα διαμαντια. Επιτελους ευα και μαριλια μαζι σε μια συζητηση με ουσια. χωσε Μαριλια καλα τις τα ειπες. Ευα δεν εχεις μονο τον Αγγελο παιδι εχεις και την Μαριλια. Γινε επιτελους μανα. δωσε επιτελους προτεραιοτητα στην κορη σου και ασε τον γκομενο. πρωτα τα παιδια μας την δουλεια μας και υστερα ολα τα αλλα . ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΑ Η ΝΟΡΑ Η ΔΑΦΝΗ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΤΕΡΗ; ΕΛΕΟΣ!!!!!! Ο ΛΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΕΡΡΙΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina fan στις Τρι Μαρ 22, 2011 11:00 pm, 2 φορές συνολικά
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Μαρ 22, 2011 10:58 pm

fantina έγραψε: DESPOINA μου ευχαριστω για το πρωτο μου οσκαρ !!!!!
να εισαι καλα !!!!!

clarabelle,εχεις δικιο, ειναι ερωτας δια αντιπροσωπου ......
ο φιλος μας ο Λευτερακης δεν εχει προσπαθησει αρκετα (για μενα )για αυτη τη σχεση ....
σε αγαπαω ,σε θελω ....αλλα ποια ειναι πραγματικα η Ευα δεν ξερει και οχι μονο αυτο ,αλλα δεν την εχει ρωτησει κιολας ....
ατυχης στιγμη των σεναριογραφων ή αυτο θελουν πραγματικα να δειξουν ,αναρωτιεμαι .....


Δεν νομίζω οτι ο Λευτέρης δεν έχει προσπαθήσει αρκετά γι'αυτή τη σχέση, κι ούτε είναι η θέση του να τη ρωτάει για το παρελθόν, ήταν δική της επιλογή να του μιλήσει ή όχι. Αυτός ήταν απόλυτα ειλικρινής μαζί της, της είπε τα πάντα, και τώρα θέλησε πάλι να την κάνει συμμέτοχο των όσων συνέβησαν. Η Εύα κράτησε τα εσώψυχά της κρυφά απ'αυτόν, για κάποιους λόγους, και δεν νομίζω οτι είναι γιατί δεν τον εμπιστεύεται. Μάλλον γιατί αυτά αφορούν κομμάτια της ζωής της που είναι πολύ οδυνηρά να τα σκέφτεται, και τα θάβει μέσα της. Και καλά κάνει, κατ'εμέ δεν είναι απαραίτητο ο σύντροφός μας να ξέρει με όλες τις λεπτομέρειες όσα μας πλήγωσαν, δεν χρειάζεται να μας ξέρει μέσα έξω, κρατάμε κι ένα μυστήριο, δεν ανοιγόμαστε τελείως. Η Εύα έμαθε ότι το να δίνεσαι ψυχή τε και σώματι, δεν είναι εχέγγυο οτι θα πάνε όλα καλά με το σύντροφό σου, και το εφαρμόζει τώρα. Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν τον αγαπάει, απλά κρατάει μιά πισινή. Με καμμία δύναμη δεν μπορεί να πεί κανείς οτι βλέπει το Λευτέρη όπως έβλεπε αυτην ο Μάνος. Ο Μάνος έπαιζε μαζί της σε διπλό ταμπλώ, την κορόιδευε, της φερόταν ταπεινωτικά, της έλεγε ψέμματα, την είχε υποχείριό του. Η Εύα απλά κρατάει τη θέση της και βάζει τις δικές της προτεραιότητες. Και είδαμε οτι ο Λευτέρης πρόθυμα τη δικαιολόγησε, παρ'όλο που ήταν μάλλον απότομη μαζί του. Είμαι σίγουρη οτι η Εύα θα καταλάβει οτι ήταν κάπως άδικη μαζί του... Μάλιστα το ότι τον κάλεσε κι αυτόν στη σύναξη για να μιλήσουν για τα προβλήματά τους δείχνει οτι υπολογίζει τη γνώμη του για όσα την απασχολούν.... Είναι ένα ισότιμο ζευγάρι, όπου ο καθένας μπορεί να έχει τις κακές στιγμές του, ακόμη και να φωνάξει ο ένας στον άλλον, χωρις αυτό να αλλάξει τις ισορροπίες τους, κι αυτό μου αρέσει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από marakii Τρι Μαρ 22, 2011 10:59 pm

Εεεε είπαμε οτί πρωταγωνιστές είναι η παρέα της Φεγγαρόπετρας και κάτι παιδιά Νόρα Φωκά και Λουκά Βενέτη τα λένε που πήγαν ????

Είδαμε ΛουκαΝορική σκηνή (υποτιπώδης) η οποία είχε μικρή διάρκεια και μάλιστα σεν μιλούσαν πάλι για αυτούς και την μικρή τους.....

Η Μαρίλια έχει 1000 δίκια και να τα χώσει στους δικούς της όσο θέλει...Έχει απόλυτο δίκιο και επιτέλους χαίρομαι που η Εύα αποφάσισε να της σταθεί σα μητέρα γιατλι τόσο καιρό μπορεί να λέει οτί την αγαπάει και να προσπαθεί να συσφίξει τις σχέσεις αλλά κατά τη γνώμη μου δεν προσπαθεί αρκετά τώρα ξύπνησε το καμπανάκι μέσα της....

Δάφνη-Νικόλας-Ηλίας:ΥΠΕΡΟΧΕΣ σκηνές και ερμηνείες.....

Μου άρεσε πολύ Δάφνη-Λουκάς

Παρέα+Τέρης: Λάτρεψα τα χαμόγελα της Νόρας και του Λουκά και την ατάκα του Τέρη Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 621900

Νόρα-Στέλλα:Πόσο θεάρα πια μπορεί να γίνει η Δρακουλάκη Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 195890 η σκηνή ήταν έντονα φορτισμένη αν εξαιρέσουμε λίγο τον ''ερωτα'' της Σέλλας.....

Αμαλία θεάρα !!!! Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 13379

Θεικό το ύφος της Παπαδημητρίου ''Δεν θα μου λέιψεις'' Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 621900

Πέτρος-Στέλλα:η Στέλλα τον πολιορκεί και ο Πέτρος της την ψιλοείπε ..χμμ...

Ιωάννα συγνώμη αλλά δεν χάρηκα που το έσκασε ο Μπέλλος γιατί τον είδα να παρακολουθεί στα προσεχώς αγαπημένα πρόσωπα Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 571703


Τι άλλι....εμ νομίζω αυτά.....
εεε μάλλον Καλό ......


ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΠΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 13379 ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ !!!

Να περνάμε καλά !!!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Τρι Μαρ 22, 2011 11:03 pm

Η Αγγέλα μπρίζωσε την Εύα. Η Εύα καυγάδισε με τη Μαρίλια. Ή μάλλον, η Μαρίλια ξανα-επιτέθηκε στην Εύα επί παντός επιστητού. imarton

Ο Λευτέρης αρνήθηκε τη Βέρα. Η Εύα καυγάδισε με τον Λευτέρη. Ο Λευτέρης το μίλησε με τη Δάφνη. Η οποία είπε μεγάλες αλήθειες σήμερα. : respect :

Η Νόρα καυγάδισε με τη Στέλλα. Η οποία πάλι ανέβασε την πίεση της εγκύου. Κι εγώ εκνευρίστηκα, διότι παρουσίασαν τη Νόρα σαν έφηβη που "το ότι δεν μπορεί να χωνέψει ότι χωρίζουν οι γονείς της είναι δικό της πρόβλημα", ενώ το ουσιαστικό πρόβλημα είναι ότι η Στέλλα χαλβαδιάζει τον Πέτρο ανακατεύοντας τη ζωή της κόρης της και φέρεται η ίδια ως επαναστατημένη έφηβη. Στο κάτω κάτω κυρά μου, θες να βρεις γκόμενο, πάσο..... μα, ΑΥΤΟΝ??? : scream :

Ηλίας Νικόλας Snif : respect :

Η Νταίζη την είπε στον Λουκά για τη Στέλλα κι αυτός πάλι γλωσσοκατάπιε. Έλα μου?! Wow

Ο Πέτρος και η Αμαλία, αγνοώντας τη διανοητική κατάσταση της κόρης τους, τη χρησιμοποιούν ως μεταξύ τους πίνακα ανακοινώσεων. pff

Σήμερα σχεδόν τον λυπήθηκα τον Πέτρο. Λίγη παρέα έψαχνε να ξεφύγει από τη γύρω του παράνοια, κι έπεσε στην ερωτοχτυπημένη απόμουρλη.

Εριέττα σε σχεδόν πανικό. Αμ, δεν έχεις κι άδικο..... νάτες οι φωτοτυπίες.

Μάνα και κόρη καγκελάκια με την απόδραση (να πω ότι δεν το χάρηκα..... ) sfyr

Εγώ πάλι βαρέθηκα λίγο, γιατί ακουμπήσαμε πάνω πάνω πολύ σοβαρά θεματάκια, και θα ήθελα να τα ξύσουμε και λίγο πέραν της επιφάνειας.... ναι, οκ, καθμερινή σαπουνόπερα βλέπουμε, αλλά και με τις ουσιαστικές κουβεντούλες μια χαρά θα γεμίζανε τα επισόδια, και θα εξελίσσονταν και οι ιστορίες. Γιατί προς το παρόν, όλοι λέει θένε να "πάνε τις ζωές τους παρακάτω", αλλά πόσο πια πιο κάτω, λέω εγώ....................

Μέτριο, επειδή....... μία και καμία!!!!!!!!!!!!!!!! Angel

Καληνύχτα μας.... Ypnos
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Τρι Μαρ 22, 2011 11:04 pm

Καλά που δεν είδα το επεισόδιο αν κρίνω από τα σχόλιά σας ε;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από ntina fan Τρι Μαρ 22, 2011 11:05 pm

ο μανος ποτε δεν ειχε υποχειριο την ευα. με καμια δυναμη η ευα δεν εγινε μανα τωρα γινετε. καιρος να γινει σωστη. ο γκομενος τωρα περισευει
ntina fan
ntina fan
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΒΟΛΟΣ!!!!
Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΟΡΟΣ, ΘΕΑΤΡΟΦΙΛΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μαρ 22, 2011 11:11 pm

θα συμφωνησω μαζι σου στο μεγαλυτερο κομματι Clarabelle,στο κομματι αυτο που εχει να κανει με την Αγγελα και τον δικο της χωρο ...σωστα ,
ετσι ειναι ...η Αγγελα επεμβαινει νομιζοντας οτι η Ευα ειναι 15-16και ακυρα τις περισσοτερες φορες ....
στο κομματι ομως του Λευτερη εχω καποιες αντιρρησεις ...
δεν ειδα ποτε το Λευτερη να θελει να μαθει για την Ευα -μανα
δεν θελησε ποτε να παρει αγκαλια τον Αγγελο ή να μιλησει λιγο παραπανω με την Μαριλια (αυτα τα παιδια ειναι κομματι της ζωη της )
ναι εχεις δικιο ,ειναι θεμα χρονου ,χρονου που δεν εχουμε δει αλλα απο την αλλη βλεπουμε και εναν Λευτερη να αρκειται στα ορια και συνορα που του θετει η Ευα ....
για μενα ενας αντρας που αγαπαει (παντοτε εψαχνα τον πριγκηπα )θα προσπαθουσε να τα <<παραβιασει >> ,να ανακαλυψει τι κρυβει αυτη η γυναικα .
τωρα ως προς το κομματι ,να πει η Ευα τα τεκταινομενα με τον Μανο ...
οχι δεν θα το εκανε ποτε...οχι μονο για να μην μειωσει την σχεση της με τον Μανο αλλα και για να προστατεψει για πρωτη φορα τον εαυτο της ,σοβαρα και ουσιαστικα .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Μαρ 22, 2011 11:15 pm

marakii έγραψε:
Η Μαρίλια έχει 1000 δίκια και να τα χώσει στους δικούς της όσο θέλει...Έχει απόλυτο δίκιο και επιτέλους χαίρομαι που η Εύα αποφάσισε να της σταθεί σα μητέρα γιατλι τόσο καιρό μπορεί να λέει οτί την αγαπάει και να προσπαθεί να συσφίξει τις σχέσεις αλλά κατά τη γνώμη μου δεν προσπαθεί αρκετά τώρα ξύπνησε το καμπανάκι μέσα της....


Δεν είναι έτσι, τα παιδιά είναι εγωιστικά και τα θέλουν όλα δικά τους, ενώ δεν έχουν τέτοιο δικαίωμα... Η Μαρίλια περνάει την κρίση όλων των παιδιών της ηλικίας της, που επαναστατούν και θέλουν την ανεξαρτησία τους, ακόμη κι αν οι γονείς τους είναι δίπλα τους συνέχεια, και τα έχουν από κοντά. Η Εύα μπορεί να είχε κάποια προβλήματα, και ίσως την παραμέλησε λίγο, αλλά η Αγγέλα ήταν πάντα εκεί, άρα η Μαρίλια δεν μπορεί να ζητάει και τα ρέστα, αντίθετα θα έπρεπε να προσπαθεί να μην προσθέσει κι άλλα προβλήματα στην οικογένειά της. Ισως ερωτεύτηκε, και γι'αυτό βρίσκεται σε εριστική διάθεση, θέλει να ζήσει τον έρωτά της χωρις ενοχλήσεις, αλλά πρέπει να μάθει να σέβεται και να φέρεται σωστά σε κάθε περίπτωση.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από fantina Τρι Μαρ 22, 2011 11:22 pm

απο κεκτημενη ταχυτητα ,συγνωμη δεν ειδα το σχολιο σου πριν ξαναμιλησω με την Clarabelle,
JESSIE μου δεν θα διαφωνησω μαζι σου ....
συμφωνω !!!!
ετσι νομιζω οτι συμβαινει απο την μερια της Ευας .

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Τρι Μαρ 22, 2011 11:26 pm

Δώσ΄του κλώτσο να γυρίσει, παραμύθι ν΄αρχινήσει:

-"Μελίνα και Μιράντα: Δύο μικρές κυρίες στην κατασκήνωση"
Οι εννιάχρονες δίδυμες αδελφούλες, Μελίνα και Μιράντα, πάνε για πρώτη φορά κατασκήνωση. Με την Κατερίνα, τη Λάουρα και τη Ράνια, τα άλλα κορίτσια της σκηνής τους, φτιάχνουν την ομάδα "Μικρές Κυρίες" και περνούν μαζί αξέχαστες στιγμές.
Παρτάκια, εκδρομές, οικολογικές δραστηριότητες, παιχνίδια, συζητήσεις, παρεξηγήσεις, συμφιλιώσεις, μυστικά και όνειρα θα τις ενώσουν με παντοτινή αγάπη και φιλία...

Η Εύα, η Δάφνη, η Νόρα, ο Νικόλας, ο Λουκάς κι ο Μάνος έφτιαξαν την παρέα της φεγγαρόπετρας.
Η παρέα αυτή περνούσε αξέχαστες στιγμές (και εμείς μαζί της) μέχρι που ήρθε ο τρίτος κύκλος… και από εκεί και πέρα πήραμε την κάτω βόλτα όμορφη μου Παναγιώτα!
Δώδεκα απόστολοι, ο καθένας με τον πόνο του... κι εντάξει ο πόνος να είναι η Μαρίλια και ο Ηλίας (((), αλλά η Αστέρω??? Τι είπε πάλι το στόμα της σε έγκυο γυναίκα και δη κόρη της??? Δηλαδή τόσα χρόνια θυσιαζόταν για την κόρη της και τώρα που την μεγάλωσε της ρίχνει μια μούντζα και πάει να κάνει την ζωή της??? Fskl Fskl



-"Η Πολυάννα Μεγαλώνει"
Η Πολυάννα έγινε μια χαριτωμένη κοπέλα, γεμάτη καλοσύνη, ανθρωπιά, τρυφερότητα και κάνει τους γύρω της ευτυχισμένους και χαρούμενους. Η νεαρά Πολυάννα αποκτά καινούριες γνωριμίες, καινούριες ανησυχίες, αλλά δε σταματά ποτέ να είναι ευχαριστημένη και χαρούμενη για την κάθε μέρα που ζει.

Μαζί με την Πολυάννα, μεγάλωσε και η Μαρίλια… και ναι μεν θέλει να ανεξαρτητοποιηθεί, να ζήσει την ζωή της κι έχει ένα δίκιο σ’ αυτά που θέλει και λέει, αλλά μου φαίνεται πως πίσω από τις λέξεις κρύβεται ο Αλέξης (καλά μπορεί να είναι και Βρασίδας δεν θα τα χαλάσουμε στο όνομα) ^^
Μεταξύ μας μακάρι να κρύβεται κάποιος ή κάτι μπας και βλέπουμε κι αυτή την μάνα της λίγο παραπάνω, που μαύρα μάτια έχουμε κάνει… sfyr

-"Ένα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν"
Σε μια φτωχογειτονιά του Mπρούκλιν φυτρώνει ένα δέντρο που βάζει τα δυνατά του να κερδίσει λίγο ουρανό. Mεγαλώνει ακόμα και στο τσιμέντο, χωρίς ήλιο, χωρίς νερό, ίσως και χωρίς χώμα…

Μια κοπελίτσσα με ξανθά μαλλάκια μοιάζει με αυτό το δέντρο… χωρίς ιστορία, χωρίς χρόνο, χωρίς σπρώξιμο κι όμως καταφέρνει να ξεχωρίζει! Φαίη θαρρώ την λένε! Thumbs up
Ο Τέρης μπορεί να αγαπά την Εύα, αλλά δεν την γνωρίζει! Δεν γνωρίζει βασικά πράγματα για εκείνη, για την ζωή της, για το παρελθόν της, για τα παιδιά της (κι όπως πάμε 2λέπτο-2λεπτο ούτε και θα τα μάθει μέχρι τα Χριστούγεννα),και δυο βδομάδες πριν μίλαγε για γάμο, πως τα συνδυάζουν έτσι??? ainta

-"Το αγόρι της κολλητής μου"
Η Σάρα είναι ερωτευμένη εδώ και χρόνια με τον Ράιαν. Είναι έξυπνος και γοητευτικός, και τώρα τελευταία φαίνεται να της δείχνει μεγαλύτερη προσοχή. Τα πάντα θα ήταν τέλεια, αν ο Ράιαν δεν ήταν το αγόρι της Μπριάνα, και η Μπριάνα δεν ήταν η καλύτερη φίλη της Σάρα.

Τι ωραίο το χιόνι έξω από την τζαμαρία! Μέσα από την τζαμαρία δράμα η κατάσταση, δράμα!!! wall
Μια φιλόλογος, ένας μεγαλοδικηγόρος και μια καλλιτέχνιδα άλλα λένε, άλλα κάνουν κι άλλα εννοούν... Ζηλίτσες, ναζάκια, πεισματάκια... τι γλυκόοοοοοο! vomit

-"Χωρίς οικογένεια"
Ο μικρός Ρεμί μαθαίνει στα οκτώ του χρόνια πως είναι ορφανός. Η είδηση αυτή τον σημαδεύει βαθιά κι αλλάζει ολότελα τη ζωή του. Έτσι αρχίζουν τα βάσανα του μικρού Ρεμί. Περιπλανιέται στις πόλεις και στα χωριά και γνωρίζει την απανθρωπιά και την υστεροβουλία των ανθρώπων. Όμως δεν απογοητεύεται, γιατί συνάμα γνωρίζει και την ανθρωπιά και την καλοσύνη

Για χατίρι σου ξημερώνει, βγαίνει η πούλια, βγαίνει ο αυγερινός. Γοργοφτέρουγο χελιδόνι, ντύνεται γαλάζια ο ουρανός…
Για χατίρι του Αστεριού, το Νταιζάκι μίλησε ως και στον Λουκά, τον άνθρωπο τον βουτηγμένο στο αίμα και στο ψέμα, το έγκλημα το ίδιο κι όλα αυτά για μια αγκαλιά χωρίς αγκάθια... και τα λέει αυτά και δεν την μαζεύει κάποιος!cake
Χρήστο αγόρι μου, που είσαι όταν σε χρειαζόμαστε?

-"Όλιβερ Τουίστ"
σε μια πόλη γεμάτη βρόμικα σοκάκια, θορυβώδη πανδοχεία και στέκια κάθε λογής απατεώνων. Την ημέρα, στους δρόμους κυκλοφορούν καθωσπρέπει κύριοι και κυρίες, πλανόδιοι πραματευτάδες και επιδέξιοι πορτοφολάδες. Τα βράδυ, όμως, όταν η πυκνή ομίχλη αργοσέρνεται πάνω από τον Τάμεση, το Λονδίνο γίνεται μια πόλη όπου μόνο κακούργοι σαν τον Φάγκιν και τον Σάικς τολμούν να ξεμυτίσουν..

Έτσι έχει γίνει και η Αθήνα στις μέρες μας, γιατί τι έχει να ζηλέψει η Αθήνα, από τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές πρωτεύσουσες, όπως το Λονδίνο!
Και στη ψωροκώσταινα λοιπόν το πρωί καθωςπρέπει άτομα σαν την Καρτάλαινα και τα τέκνα της κάνουν τσάρκα, αλλά μόλις πέσει η νύχτα, κακοποιά στοιχεία εμφανίζονται, το σκάνε από τα νοσοκομεία και τρομοκρατούν τον κοσμάκη!!! Και για όποιον δεν το κατάλαβε Μπέλλος is back!

-Τα παιδικά βιβλία που διάβαζα δεν είχαν ηρωίδες σαν το Μελιτάκι, γι'αυτό σχωράτε με, αλλά θα έχω βουβό πόνο....


Με τα βιβλία αυτά πέρασα ένα υπέροχο απόγευμα... αλλά δεν ήταν το αποψινό!!!! Μέτριο και πολύ είναι!

Καληνύχτα μας!

Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μαρ 22, 2011 11:29 pm

fantina έγραψε:θα συμφωνησω μαζι σου στο μεγαλυτερο κομματι Clarabelle,στο κομματι αυτο που εχει να κανει με την Αγγελα και τον δικο της χωρο ...σωστα ,
ετσι ειναι ...η Αγγελα επεμβαινει νομιζοντας οτι η Ευα ειναι 15-16και ακυρα τις περισσοτερες φορες ....
στο κομματι ομως του Λευτερη εχω καποιες αντιρρησεις ...
δεν ειδα ποτε το Λευτερη να θελει να μαθει για την Ευα -μανα
δεν θελησε ποτε να παρει αγκαλια τον Αγγελο ή να μιλησει λιγο παραπανω με την Μαριλια (αυτα τα παιδια ειναι κομματι της ζωη της )
ναι εχεις δικιο ,ειναι θεμα χρονου ,χρονου που δεν εχουμε δει αλλα απο την αλλη βλεπουμε και εναν Λευτερη να αρκειται στα ορια και συνορα που του θετει η Ευα ....
για μενα ενας αντρας που αγαπαει (παντοτε εψαχνα τον πριγκηπα )θα προσπαθουσε να τα <<παραβιασει >> ,να ανακαλυψει τι κρυβει αυτη η γυναικα .
τωρα ως προς το κομματι ,να πει η Ευα τα τεκταινομενα με τον Μανο ...
οχι δεν θα το εκανε ποτε...οχι μονο για να μην μειωσει την σχεση της με τον Μανο αλλα και για να προστατεψει για πρωτη φορα τον εαυτο της ,σοβαρα και ουσιαστικα .......


Επειδή προσπάθησα ανεπιτυχώς να φιάξω ένα βιντεάκι και έκοψα σκηνές έχω να πω οτι ο Λευτέρης ρώτησε πολλές φορές και απάντηση δεν πήρε, Ενδιαφέρθηκε και έκανε υποχωρήσεις σε ότι του ζητούσε και πάντα είχε την παρέα να του λέει προχώρα προσεκτικά η Εύα έχει περάσει πολλά, οπότε τη βλέπει λίγο σαν εύθραυστο αντικείμενο.
Νομίζω οτι η φιλοξενία της Αγγέλας έχει λειτουργήσει σαν τροχοπέδη σ αυτή τη σχέση.
Ο Λευτέρης πάντοτε δέχεται οτι η Εύα δεν έχει χρόνο γι αυτόν επειδή υπάρχει το παιδί αλλά ένα παιδί που δεν το βλέπεις δεν μπορείς και να το αγαπήσεις. Νομίζω οτι όσο η Εύα θα βρίσκεται κάτω απ την στέγη της Αγγέλας δεν θα υπάρχει επικοινωνία του Λευτέρη με το μικρό
Η Εύα ήταν πάντα με μια βαλίτσα στο χέρι αλλά δεν ξεχνάω τη χαρά της όταν κάποτε έψαχνε για σπίτι να ζήσει με το Μάνο που βέβαια για τους δικούς της λόγους φρόντισε η Μελίτα να την αφήσει μισή. Δεν ξεχνάω να λέει έστω και μια γκαρσονιέρα κι όχι μια αλλά πολλές φορές. Άλλωστε κι αυτό το όνειρο του γυάλινου πύργου όνειρο για ένα ευτυχισμένο δικό της σπίτι ήταν στην ουσία.
Το θεωρώ ακρωτηριασμό της ηρωίδας το γεγονός οτι δεν ζητάει πια το δικό της σπίτι.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Nora&Loukas Τρι Μαρ 22, 2011 11:44 pm

Δεν αντέχω την Στέλλα ειδικά σήμερα. Εντάξει θέλει να κάνει την ζωή της έχει το δικαίωμα αλλα με το μέτρο κατέβηκε απο την Μονεμβασία σαν ένα παιδάκι που ακόμα δεν γνωρίζει τους κινδύνους νομίζοντας ότι όλα θα είναι τέλεια, αγγελικά πλασμένα και όλοι άνθρωποι είναι καλοί εχτός από την κόρη της που είναι συντηρητική. Αλλα συγκεκριμένα σήμερα που της λέει η Νόρα ότι την πονάει πολύ η κατάσταση ότι χωρίζει και της λέει λυπάμαι αυτό είναι δικό σου πρόβλημα. Ήθελα να ήξερα ποια άλλη μάνα θα άκουγε το παιδί της να της λέει ότι πονάει και θα απαντούσε είναι δικό σου πρόβλημα.

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από ellileo Τρι Μαρ 22, 2011 11:58 pm

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ;
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Μαρ 22, 2011 11:59 pm


Καλά αυτό που συμβαίνει με την παρέα της φεγγαρόπετρας και τους γύρω τους, δεν είναι και το νορμάλ που θα συνέβαινε στους διπλανούς μας.... Οπότε και η Στέλλα που να φανταστεί το είδος των συναλλαγών του Ρούσσου, το πραγματικό πρόσωπο της Αμαλίας, και τις ιστορίες που όλοι της κρύβουν και μιλάνε μπροστά της για κτηματομεσιτικά και άλλες ιστορίες για αγρίους....
Η Νόρα θα μπορούσε να έχει μιά ειλικρινή συζήτηση με τη μητέρα της σχετικά με όσα της κρύβουν, και να την αφήσει μετά μόνη της να πάρει τις αποφάσεις της. Γιατί κακά τα ψέμματα, ενήλικη είναι, μπορεί να καταστρέψει τη ζωή της όσο θέλει μόνη της, εκείνη θα υποστεί τις συνέπειες, αλλά ας είναι εν γνώσει αυτών που ξέρει μονο η κόρη της, αλλά δεν της λέει τίποτε.
Αλλά όπως και η Νόρα δεν θα ήθελε να την εκβιάσει συναισθηματικά η μαμά της, ότι πχ. δεν θέλει να την δεί να παντρευτεί το Λουκά, γιατί πχ. ξέρει πράγματα εναντίον του, (τα οποία όμως δεν της λέει), και αν το κάνει θα είναι δυστυχισμένη, έτσι κι εκείνη δεν πρέπει να την φέρνει αντιμέτωπη με τη λύπη της για ο χωρισμό της με τον Ευκλείδη. Δεν ξέρει η Νόρα τί ζωή περνούσε η μαμά της με τον Ευκλείδη, και θα πρέπει να τους αφήσει να τα βρούν, ή να μην τα βρούν μόνοι τους, χωρις παρεμβάσεις εκ μέρους της.
Οπως οι γονείς δεν πρέπει να παρεμβαίνουν στη ζωή των παιδιών τους, από ένα σημείο κι έπειτα, έτσι και τα παιδιά δεν δικαιούνται να επεμβαίνουν στο πώς θα ζήσουν οι γονείς τους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Μαρ 23, 2011 12:13 am

JESSIE έγραψε:
Αλλά όπως και η Νόρα δεν θα ήθελε να την εκβιάσει συναισθηματικά η μαμά της, ότι πχ. δεν θέλει να την δεί να παντρευτεί το Λουκά, γιατί πχ. ξέρει πράγματα εναντίον του, (τα οποία όμως δεν της λέει), και αν το κάνει θα είναι δυστυχισμένη, έτσι κι εκείνη δεν πρέπει να την φέρνει αντιμέτωπη με τη λύπη της για ο χωρισμό της με τον Ευκλείδη. Δεν ξέρει η Νόρα τί ζωή περνούσε η μαμά της με τον Ευκλείδη, και θα πρέπει να τους αφήσει να τα βρούν, ή να μην τα βρούν μόνοι τους, χωρις παρεμβάσεις εκ μέρους της.
Οπως οι γονείς δεν πρέπει να παρεμβαίνουν στη ζωή των παιδιών τους, από ένα σημείο κι έπειτα, έτσι και τα παιδιά δεν δικαιούνται να επεμβαίνουν στο πώς θα ζήσουν οι γονείς τους....

Το κακό ξέρεις ποιό είναι Τζέσυ μου???? οτι ΚΑΙ η Νταίζη έχει την ΙΔΙΑ γνώμη με την Νόρα στο θέμα του Ρούσσου αλλά η Στέλλα την ακούει, δε σνομπάρει την γνώμη της ταλαιπωρημένης "καλόκαρδης" όπως κάνει στην ΙΔΙΑ της την κόρη....!!! Βλέπουμε το Αστεράκι (ο θεός να το κάνει) να δίνει αγάπη και κουράγιο στην Νταίζη ενώ στην Νόρα το μόνο που δίνει είναι αδιαφορία και σύγχυση...!!!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Μαρ 23, 2011 12:31 am


Δίκιο έχεις , Ezantakou, αλλά η Νταίζη είναι μιά φίλη, που τη βλέπει συμπαθητικα μεν, αλλά με την κόρη της έχει άλλη ελευθερία εκφρασης. Στο παιδί μας μιλάμε πιό άμεσα απ'ότι στους υπόλοιπους, καλώς ή κακώς, συμβαίνει αυτό. Αλλωστε ούτε τις συμβουλές της Νταίζης άκουσε, απλώς ρωτάει, δεξιά κι αριστερά, κι όλοι της λένε μείνε μακρυά απ'το Ρούσσο, χωρις να της εξηγούν γιατί.... Οταν θα μάθει, με το καλό, τότε να δούμε τι θα κάνει. Προς το παρόν την κρατούν σε άγνοια, σαν να έχουν να κάνουν μ'ενα παιδάκι που δεν πρέπει να μάθει την άσχημη πλευρά της ζωής.....
Δεν δικαιολογώ τη Στέλλα, έχει bad timing, αλλά θα ήθελα η Νόρα να της μιλήσει ανοιχτά, και επίσης να σκεφτεί πρώτ'απ'όλα τον εαυτό της, το δικό της γάμο και το παιδάκι που περιμένει, αντί να προσπαθεί να διορθώσει το γάμο των γονιών της, χωρις να τους έχει ζήσει πραγματικά από κοντά εδώ και πολλά χρόνια....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Μαρ 23, 2011 1:11 am

JESSIE έγραψε:
Δίκιο έχεις , Ezantakou, αλλά η Νταίζη είναι μιά φίλη, που τη βλέπει συμπαθητικα μεν, αλλά με την κόρη της έχει άλλη ελευθερία εκφρασης. Στο παιδί μας μιλάμε πιό άμεσα απ'ότι στους υπόλοιπους, καλώς ή κακώς, συμβαίνει αυτό.
Ακριβώς... πιο ΑΜΕΣΑ, όχι πιο ΣΚΛΗΡΑ....
Εγώ προσωπικά διακρίνω μια σκληρότητα στον τρόπο που η Στέλλα μιλάει στο παιδί της.... δεν θυμάμαι ΚΑΝ να την ρώτησε την γνώμη της για τον Ρούσσο ενώ την Νταίζη την ρώτησε με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά...!!! Επίσης δεν καταλαβαίνω την επιθετική τάση που έχει ως πρός το παιδί της όταν της προσβάλλει την Νταίζη..... ενώ όταν η Νταίζη προσβάλλει την Νόρα η Στέλλα ακούει και το απολαμβάνει κιόλας... Δεν νομίζεις οτι οι ρόλοι πρέπει να αντιστραφούν???


Αλλωστε ούτε τις συμβουλές της Νταίζης άκουσε, απλώς ρωτάει, δεξιά κι αριστερά, κι όλοι της λένε μείνε μακρυά απ'το Ρούσσο, χωρις να της εξηγούν γιατί.... Οταν θα μάθει, με το καλό, τότε να δούμε τι θα κάνει. Προς το παρόν την κρατούν σε άγνοια, σαν να έχουν να κάνουν μ'ενα παιδάκι που δεν πρέπει να μάθει την άσχημη πλευρά της ζωής.....
Μα η Στέλλα τους έχει δώσει αυτό το δικαίωμα.... η Στέλλα είναι που φέρεται σαν παιδάκι.... Τόσο καιρό δεν ακούει κανέναν, έχει βαλθεί να κάνει την επανάσταση της...!!!
Άλλωστε ποιός νορμάλ ενήλικας θα έλεγε "καλόκαρδη" την Νταίζη που πήγε να σκοτώσει μια μάνα με το αγέννητο μωρό της??? μόνο ένα παιδί θα το έλεγε αυτό....!!!

Δεν δικαιολογώ τη Στέλλα, έχει bad timing, αλλά θα ήθελα η Νόρα να της μιλήσει ανοιχτά, και επίσης να σκεφτεί πρώτ'απ'όλα τον εαυτό της, το δικό της γάμο και το παιδάκι που περιμένει, αντί να προσπαθεί να διορθώσει το γάμο των γονιών της, χωρις να τους έχει ζήσει πραγματικά από κοντά εδώ και πολλά χρόνια....
Αυτό ζητούσα και εγώ σαν τηλεθεάτρια...!! Αλλά πώς η Νόρα να ασχοληθεί με την οικογένεια της απο την στιγμή που ΟΛΟΙ την έχουν αφοδευμένη????
Επίσης ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως η Νόρα επικοινωνούσε σε καθημερινή βάση με την μητέρα της.... μπορεί να μην τους είχε ζήσει αλλά η Στέλλα θα μπορούσε να προετοιμάσει την Νόρα γι'αυτό που πρόκειται να γίνει.... αντ'αυτού κουτσομπόλευε με την κόρη της επι ώρες και ξαφνικά έρχεται για την επανάσταση της....!!!




Υ.Γ.--> Έχω την εντύπωση οτι είμαστε off topik και sorry γι'αυτό... απο την άλλη, δεν είδα το επεισόδιο και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.....!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Μαρ 23, 2011 1:47 am

Εμφανής η έλλειψη του Στέφανου από το επεισόδιο. Από την άλλη, εμένα μου άρεσε που μπήκαν και δύο φυσιολογικά θέματα, το θέμα του Ηλία που υπήρχε ήδη και το θέμα της Μαρίλιας που ελπίζω να μην ξεχαστεί και να μην αντιμετωπιστεί πάλι τελείως επιδερμικά. Είναι ένα παιδί σε δύσκολη ηλικία και ταλαιπωρημένο παιδί μάλιστα. Η Εύα δικαίως έχει ενοχές, αλλά αυτές δεν λύνουν το πρόβλημα. Πάντα υπάρχει χρόνος για μια μάνα να πλησιάσει το παιδί της, αν το θέλει πραγματικά.Οι σκηνές Εύας-Μαρίλιας και Εύας-Λευτέρη ήταν αληθοφανείς και καλοπαιγμένες. Και ο καβγάς του ζευγαριού ήταν απόλυτα αναμενόμενος κάτω από αυτές τις συνθήκες. Όπως είπε και η Δάφνη (και η δική της σκηνή με το Λευτέρη ωραία) τώρα αρχίζει να ζυμώνεται η σχέση τους.
Κρίμα που αμέσως μόλις θίχτηκαν τα θέματα αυτά θα παγώσουν λόγω της περιβόητης απαγωγής στην οποία , σημειωτέον, σχεδόν όλοι από ό,τι έχω καταλάβει, θα είμαστε εναντίον του θύματος και υπέρ του θύτη (και για να μην ξεχνιόμαστε Ιωάννα: ΜΠΕΛΛΟΣ)!
Βαριέμαι αφόρητα το τρίγωνο Αμαλία-Ρούσσος- Στέλλα. Μια χαρά δεν ήταν οι καλτ διάλογοι του Ρούσσου με την Αμαλία; Αν ήθελαν να το σοβαρέψουν, μπορούσαν να τους βάλουν να δοκιμάζουν, έστω και μετά από τόσα χρόνια, να κάνουν πράγματα μαζί και να μιλήσουν ο ένας στον άλλο για τις αναγκες του, όπως γράφτηκε και παραπάνω κι όχι να τους παρουσιάζουν σαν πεισμωμένα δίχρονα.
Άλλη μια φυσιολογική σκηνή (ή σχεδόν): ο Λουκάς μετά από αρκετά επεισόδια μιλάει σαν αδερφός στην αδερφή του και της συμπαραστέκεται.
Τέλος η ατάκα του επεισοδίου από την Αντιγόνη: Άσπιλη Νταίζη: Φεύγω. Πάω στο Χρήστο. Ανυπέρβλητη Αντιγόνη: Δεν θα μου λείψεις!!! : respect :
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από stefistaroy Τετ Μαρ 23, 2011 10:34 am

Αμαλία =θεά τον ψηνει τον Ρουσο ,ελπιζω να ακολουθησει το παραδειγμα της και η κόρη της
Μελίτα = για αλλη μια φορα φαινεται οτι ειναι καθαρο ατομο οταν δηλωσε στο προηγουμενο επεισοδιο οτι δεν θα εκανε ποτε κακο στην Ερη , παρολα οσα εγιναν
Ευα = γραμμενη την εχει την Μαρίλια για αλλη μια φορα και τρεχει με τον γκομενο, για αλλη μια φορα η Αγγελα της μεγαλωνει και τον Αγγελο, -κατα τα αλλα κακη μανα και εγωιστρια ειναι η Μελίτα-δεν νομίζω
Ρουσος =καλα να παθει
Στέλλα = χαζοβιόλα
Νόρα= χτυπιεται απο σκληρα απο την μάνα της και δεν μπορει να διαχειριστεί και να αποδεχτει το διαζυγιο των γονιών τη(αλλα συμβουλευε στην Μελίτα)
Στεφανος =χαμένος, αποπροσανατολισμένος , και αδιαφορος (λογικό ειναι αφου ειναι με την Ερη)
Ερη =σε πανικό

stefistaroy


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Μαρ 23, 2011 11:33 am

stefistaroy έγραψε:Αμαλία =θεά τον ψηνει τον Ρουσο ,ελπιζω να ακολουθησει το παραδειγμα της και η κόρη της
Μελίτα = για αλλη μια φορα φαινεται οτι ειναι καθαρο ατομο οταν δηλωσε στο προηγουμενο επεισοδιο οτι δεν θα εκανε ποτε κακο στην Ερη , παρολα οσα εγιναν
Ευα = γραμμενη την εχει την Μαρίλια για αλλη μια φορα και τρεχει με τον γκομενο, για αλλη μια φορα η Αγγελα της μεγαλωνει και τον Αγγελο, -κατα τα αλλα κακη μανα και εγωιστρια ειναι η Μελίτα-δεν νομίζω
Ρουσος =καλα να παθει
Στέλλα = χαζοβιόλα
Νόρα= χτυπιεται απο σκληρα απο την μάνα της και δεν μπορει να διαχειριστεί και να αποδεχτει το διαζυγιο των γονιών τη(αλλα συμβουλευε στην Μελίτα)
Στεφανος =χαμένος, αποπροσανατολισμένος , και αδιαφορος (λογικό ειναι αφου ειναι με την Ερη)
Ερη =σε πανικό
Η Εύα έκανε τη Μαρίλια στα 16 και ήταν αποτέλεσμα αν όχι βιασμού, τουλάχιστον μιας πράξης μιας ανήλικης, που και απολύτως συνειδητή δεν τη λες, και μετά έπαθε επιλόχειο κατάθλιψη. Ήταν λογικό να μην μπορεί να μεγαλώσει το παιδί της και να το αναλάβει η Αγγέλα.

Η Μελίτα έκανε τη Νεφέλη σε πολύ μεγαλύτερη ηλικία, ενώ ήταν παντρεμένη με το Μάνο, απολύτως συνειδητά και στο πλαίσιο μιας ευτυχισμένης (τουλάχιστον για κάποια χρόνια) οικογένειας.

Η Αγγέλα βοηθάει πολύ την Εύα με τον Άγγελο, αλλά και η Εύα ασχολείται πολύ μαζί του. Επίσης ο Άγγελος μένει στο σπίτι του.

Τη Νεφέλη τη μεγαλώνουν η Ρένα (έτσι δεν τη λένε την καινούρια; ) και η Αμαλία, και πιο πολύ μένει στο σπίτι της Αμαλίας παρά στο σπίτι της, ενώ η μάνα της δεν ασχολείται καθόλου μαζί της.

Όντως η Εύα έχει κάνει πολλά λάθη, κυρίως με τη Μαρίλια, και όντως θα έπρεπε να είχε ασχοληθεί νωρίτερα μαζί της. Αλλά μόλις συνειδητοποίησε ότι το παιδί της είχε πρόβλημα, αμέσως έτρεξε να του συμπαρασταθεί και τσακώθηκε με το Λευτέρη.

Είναι πρόσφατο το παράδειγμα της Μελίτας που έβλεπε τη Νεφέλη να είναι μελαγχολική και να ζωγραφίζει μόνη της, αλλά δεν έκανε τίποτα για να το αντιμετωπίσει και συνέχισε να μιλάει με την Αμαλία για το γκόμενο. Και ας μην ξεχνάμε ότι ήθελε να πουλήσει την περιουσία που δεν της ανήκει, αλλά κάποια μέρα θα πάει στο παιδί της, και να το αφήσει ξεκρέμαστο, για να σώσει το γκόμενο, όχι επειδή τον αγαπάει, αλλά για να μην προλάβει να το κάνει κάποια άλλη.

Η Εύα συναντάει το γκόμενο εκτός σπιτιού.

Η Μελίτα τον συναντούσε στο σπίτι της και το έκανε στο σαλόνι, ενώ το παιδί της, που έχει ψυχολογικά προβλήματα, ήταν στο πάνω πάτωμα ή το είχε στείλει στη γιαγιά του.

Το συμπέρασμα από όλα αυτά μπορεί να είναι μόνο ένα: Ακόμα και με όλες τις δύσκολες καταστάσεις που είχε να αντιμετωπίσει και με όλα τα λάθη που έκανε, η Εύα είναι πολύ καλύτερη μάνα από τη Μελίτα.

Υ.Γ.1 Η Μελίτα δεν είπε την αλήθεια επειδή δεν ήθελε να κάνει κακό στην Έρη, την είπε επειδή την πίεσαν ο Λουκάς και η Νόρα. Αν δεν το έκανε θα τους έχανε για πάντα από φίλους και δεν θα είχε καμμία ελπίδα να τα ξαναβρεί με το Στέφανο. Ακόμα και αυτή την αλήθεια όμως, την είπε αφήνοντας υπονοούμενα. Το γεγονός ότι έκανε το αυτονόηταο, ότι δηλαδή δεν ψευδομαρτήρησε, δεν την κάνει ηρωίδα. Αν το έκανε, και έστελνε στη φυλακή εκτός από την Έρη και τον άνθρωπο που λέει ότι αγαπάει, πώς θα έπρεπε να τη χαρακτηρίσουμε;

Υ.Γ.2 Το Στέφανο πού τον είδες στο χθεσινό επεισόδιο; Άλλη σειρά βλέπαμε εμείς;


nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 530 - Ημερομηνία 22-03-2011

Δημοσίευση από edem4ever Τετ Μαρ 23, 2011 3:34 pm

"Το αίνιγμα της Σφίγγας"


"Το πρωί περπατάει στα τέσσερα"

Τα μώρα αγνοούνται σε αυτή τη σειρά το τελευταίο διάστημα οπότε, ας περάσουμε στα πιο μεγάλα παιδιά και συγκεκριμένα σε εκείνο το ένα που κάναμε μαύρα μάτια να το δούμε αλλά έκανε εντυπωσιακή επανεμφάνιση! Η Μαρίλια μεγάλωσε και θέλει να πάρει των οματιών της και να αλλάξει σπιτί, για να πω την αλήθεια δεν μου έκανε ιδίαιτερη εντύπωση η απαίτησή της, το έχω ξανακούσει! Εντύπωση μου έκανε ο τρόπος που απάντησε στην Εύα, την αποπήρε, ίσως γιατί περίμενε ότι αν της έλεγε αυτό που την απασχολεί θα είχε να αντιμετωπίσει κήρυγμα, κατά κάποιο τρόπο η Μαρίλια είχε κάνει την όλη κουβέντα με τη φαντασία της και επιτέθηκε κατευθείαν στην Εύα. Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ούτε ότι η Εύα έχει κάνει λάθη με την κόρη της αλλά και το ότι η Μαρίλια τον τελευταίο καιρό είχε μαλακώσει και ξαφνικά βρεθληκαμε στον πρώτο κύκλο, στις αρχές κιόλας... Μάλλον κάτι δεν έχετα καταλάβει σωστά εκεί πάνω, δεν είχαμε αυτό στο μυαλό μας όταν λέγαμε ότι μας λέιπει ο πρώτος κύκλος!!! shy


"Το μεσημέρι περπατάει στα δύο"

Η Εύα με μια προτοφανή για την εποχή διάρκεια εμφάνισης, προσπαθεί να καταλάβει την κόρη της, ο Λευτέρης δεν βοηθάει ιδιαίτερα και έρχεται τελικά η Δάφνη για να υποδείξει την χρυσή τομή που ψάχνουν αυτοί οι δύο αλλά κάτι μου λέει θα αργήσουν ατη βρούν!
Η Νόρα θα γεννήσει πριν την ώρα της και έχω βάσιμες υποψιές ότι θα είναι και μόνη της, ο λουκάς θα προσπαθεί να σώσει κάποιο και η μαμά θα παντρεύει την Νταίζη! imarton Αν είναι τυχερή θα έχει έρθει ο Ευκλείδης απο την Μονεμβασιά!
Η Δάφνη προσπαθεί να βάλει μια τάξη στη ζωή της και ο Νικόλας να βάλει μια τάξη στον Ήλια! ( Aww )
Η Μελίτα δεν έχω καταλάβει αν έχει καταλάβει τι παίζει με τους γονείς της, τη λυπάμαι ώρες-ώρες! Μέτα πέρνω depon και μου περνάει! Razz
Η Εριέττα ψάχνει ένα φάκελο που τον έχει η αστυνομία και ο οποίος περιέχει κωδικοποιημένο μήνυμα, ο θέος κι ψυχή του ξέρει τι στο κάλο ήθελε να μας πει ο Περι, την είχε την πετρία με τους γρίφους ο μακαρίτης πάντως!
Η Νταίζη αν κατάλαβα καλά ενδιαφέρεται για την Στελλίτσα περισσότερο από την κόρη της και ο Λούκας καταπίνει τη γλώσσα του! imarton


"Και το βράδυ στα τρία...."

Η Αντιγόνη έδωσε την παράταση, για την ψυχή της μανούλας της; Μπα μάλλον για τη δική της κόπτεται!
Η Αμαλια, χωρίζει και αλωνίζει, γουστάρει και τσουρουφλίζει τον σύζυγο!
Ο Πέτρος προσπαθεί να βγάλει άκρη για το αν είναι κερατάς ή όχι και στο καπάκι να εξηγήσει ότι με την Στέλλα είναι μόνο φίλοι! Μας τα ΄παν κι άλλοι! Siga...
Η Αστέρω είναι ερωτευμένη και κανονίζει με την πρώην του έρωτα, χωρίς να ρωτήσει τον άλλον αν ενδιαφέρεται! Και επιμένω εγώ γιατι μου συγχίζει και την έγκυο, ήρθες καλή μου μια ωραία πρωία από την Μονεμβασιά και είπες "χωρίζω"; Πως θες το δόλιο το παίδι να το χωνέψει μεσα σε χρόνο dt; Δεν φρόντισες ούτε να την προετοιμάσεις και σου φταίει η Νόρα που δεν το δέχεται! Τι να πω; Διαζύγιο βγάζεις, όχι τσιρότο! ainta
Ο μόνος νορμάλ εκεί μέσα είναι ο Ηλίας, είμαι πραγματικά περίεργη να δω πως θα πάει παρακάτω η ιστορία του!


"Τι είναι;"

Για φινάλε κράτησα την απόδραση του αιώνα! Ένα σας λέω όταν άκουσα τις ειδήσεις έβαλα τα γέλια, το ανέκδοτο άρχισε και δεν ελπίζω πια ότι θα διαψευθω!
Το επεισόδιο δεν έχω να το ψηφίσω κάτι, για να πω την αλήθεια ξέχασα να το δω, το θυμήθηκα ένα δεκάλεπτο αφου είχε ξεκινήσει!
Ο άνθρωπος είπε ο Οιδίποδας και η Σφίγγα πηδήχτηκε από το γκρεμό!


Υ.Γ. Φωτεινή και Μαρία, τα σέβη μου! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης