Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

+22
doctor
kapetanissa
fay66
stephanos13
evaki16
roria
ilvana
tsourdalitsa
alkisti
trelli petrakitsa
Antigoni!
pasxalitsa
Cancoon
soso
afroditi_norakii
fantina
nefelik
gxnel
JESSIE
efikiou
loukitsa
Clarabelle
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 42% 
[ 25 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από tsourdalitsa Παρ Απρ 15, 2011 9:33 pm

Σήμερα, 15 Απριλίου, είναι η 99η επέτειος βύθισης του Τιτανικού!
Στην Εδέμ είπανε να την τιμήσουν την επέτειο κι έτσι:

-Βυθίζεται ο κυρ Ηλίας σε κατάθλιψη....
Έχει κλείσει μάτια και αφτιά σε εξωτερικά ερεθίσματα και αρνείται να δεχτεί την πραγματικότητα! Εξαιρετικός ο κ. Αρζόγλου και σήμερα, ειδικά στη σκηνή με την Δάφνη! : respect :

-Βυθίζεται η Μελίτα στην παράνοια της...
Ότι χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας είναι κάτι παραπάνω από οφθαλμοφανές! Μήπως είναι τρελή, μήπως τα 'χει χαμένα, η αρχικατίνα, μιλάει για κατινιά σε άλλη...για να μην μιλήσω για την εκτίμηση που έχει στον άνθρωπο που λέει πως αγαπά!!!Την άσπρη μπλουζίτσα και γρήγορα! ainta Το χάσμα που υπάρχει ανάμεσα στις δύο κυρίες είναι τεράστιο!

-Βυθίζεται η παρέα σε σκηνές που μοιάζουν λες και βγήκαν από ελληνική ταινία του '60.
Η σκηνή αυτή στο τμήμα σε τι εξυπηρετούσε??? Ee?

-Βυθίζεται η Μαρίλια στην ανωριμότητα...
Ζητά εμπιστοσύνη και κατανόηση, αλλά αυτά κερδίζονται, δεν χαρίζονται σε κανέναν... και η συμπεριφορά της αυτό τον καιρό μόνο για σφαλιάρες είναι! Απορώ πως δεν έχει χρεώσει στην Εύα ακόμα το προπατορικό αμάρτημα??? έχει και το όνομα, μια χαρά έρχεται και κουμπώνει! Fskl

-Βυθίζεται η Νταίζη στην πίκρα και στην απόγνωση...
Ευτυχώς που έχει δίπλα της αδερφό και Αστέρι και την παρηγορούν και την συμβουλεύουν... έτσι θα βγάλει τον καλό της εαυτό στην επιφάνεια. Μα δεν είναι τόσο γλυκόοοοοοοο! Kotsides

-Βυθίζεται ο Λουκάς με τα νέα που μαθαίνει...
γιατί δεν είναι και λίγο να γνωρίζεις μια αδερφή single και στη συνέχεια να σου βγαίνει με άντρα και δη αγνοούμενο!

-Βυθίζεται η Εδέμ στο σύνολο της κι ας είχε τις καλύτερες προοπτικές...
Εξάλλου κι ο Τιτανικός αβύθιστος θεωρούταν αλλά το μοιραίο δεν άργησε να γίνει καθώς το πλοίο είχε αναπτύξει την μέγιστη ταχύτητα γιατί ήθελαν να φτάσουν στο λιμάνι της Ν.Υόρκης πιο γρήγορα από το αναμενόμενο.
Και όπως λέει και μια αγαπημένη, της πτώσης προπομπός είναι η αλαζονεία!... sfyr

Μέτριο για τα αδικοκαμένα ταλέντα!

Προσοχή στα παγόβουνα λοιπόν και καλό μας Σ/Κ!
Flkia
tsourdalitsa
tsourdalitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : όπου γης και πατρίς...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από ilvana Παρ Απρ 15, 2011 10:11 pm

ego ena 8a po malon i erieta exei skotosi ton adrati tis!!giafto itan toso anastatomeni otan o loukas tis milise!

ilvana
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 15, 2011 10:13 pm

ilvana έγραψε:ego ena 8a po malon i erieta exei skotosi ton adrati tis!!giafto itan toso anastatomeni otan o loukas tis milise!


Παρακαλώ να διαβάσεις τους κανόνες του φόρουμ
Η γλώσσα που χρησιμοποιούμε είναι η Ελληνική
Ευχαριστώ
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Απρ 15, 2011 10:55 pm

Ομολογώ ότι εμένα το επεισόδιο μου άρεσε. Δεν μπορώ να παραθεωρήσω το γεγονός ότι επιτέλους άκουσα πράγματα που μήνες τώρα περίμενα να ακούσω. Ενα μεγάλο μέρος των σχολίων που θα μπορούσα να κάνω, το έχει καλύψει η Εριέττα με αυτά που είπε στη Μελίτα, ο Στέφανος (προς μεγάλη μου χαρά) με αυτά που είπε στην Εριέττα για τη Μελίτα και δευτερευόντως η Νόρα που μπορεί να φέρθηκε με συμπάθεια στη Μελίτα αλλά ήταν επιτέλους πολύ σαφής σε ό,τι αφορά στην αδερφή του άντρα της και στη στάση που οφείλει να τηρεί η Μελίτα στο γραφείο. Ήταν πράγματα που τα γράφαμε και τα ξαναγράφαμε. Μου άρεσε που τα είδαμε και στην οθόνη. Ακόμα και στο θέμα του λιφτινγκ στη Νταίζη, αναζητείται μάλλον ένα κίνητρο πιο πειστικό από το ότι η Στέλλα την άγγιξε με το μαγικό της ραβδί. Και ο κίνδυνος να χάσει το Χρήστο είναι σαφώς πιο πειστικός λόγος για την αλλαγή της, αν πρέπει οπωσδήποτε να τη δούμε να αλλάζει.
Η Αντιγόνη πάλι δεν αλλάζει, αλλά ό,τι κι αν κάνει, όποια συμπεριφορά και αν έχει, εγώ δεν μπορώ να θυμώσω μαζί της. Είναι σοβαρό αυτό, γιατρέ μου;
Η σκηνή του Ηλία που μιλούσε για τον κήπο με τα λαχανικά και της Δάφνης δίπλα του που πάγωσε είχε μια θεατρικότητα με την καλή, την πολύ καλή έννοια της λέξης. Εξαιρετικοί και οι δυο.
Νομίζω ότι ο τρόπος με τον οποίο μίλησε η Μαρίλια για την Εύα σχετίζεται με το ότι θέλουν να την παρουσιάσουν άδικη και σκληρή, όπως πολλές φορές γίνονται οι οργισμένοι έφηβοι. Μέχρι τώρα μας έδειξαν ότι έχει σοβαρούς λόγους να αντιδρά έτσι, αλλά από σήμερα και πέρα, όπως το εισπράττω εγώ τουλάχιστον, μάλλον θα δούμε ότι έχει χάσει τη μπάλλα. Μόνο υπό αυτή την οπτική κατανοώ αυτά που είδα και άκουσα. Και είναι αλήθεια ότι σε μια δύσκολη εφηβεία μπορεί κανείς να πει τέρατα για τους γονείς του που αργότερα τα μετανιώνει, ενίοτε και πικρά. Η στάση του Λευτέρη άψογη. Θα ήταν καλό να εξακολουθήσει να έχει μια παρουσία στη ζωή της Μαρίλιας. Καλό και αυτονόητο. Και μια μικρή παρατήρηση: δεν συμφωνώ ότι ο Λευτέρης και η Εύα φέρονται σαν να είναι παντρεμένοι είκοσι χρόνια. Εξ ιδίας πείρας μπορώ να πω ότι τέτοια... αποστασιοποίηση (πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσωWink θα ήταν ανησυχητική ακόμα και μετά τον εορτασμό των χρυσών γάμων ενός ζευγαριού. Πάντως εγώ ελπίζω ακόμα ότι θα τους δούμε σαν κανονικό ερωτευμένο ζευγάρι.
Άφησα τελευταίες τις ανεκδιήγητες σκηνές στο τμήμα. Εγώ αμέσως σκέφτηκα ταινίες του Χατζηχρήστου, εδώ διάβασα και παραλληλισμό με βιντεοταινίες του '80. Βάσιμη η σύγκριση. Soso, αν δεν βαριέσαι, κι εγώ θα ήθελα πολύ να σχολιάσεις τις επίμαχες σκηνές!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Απρ 15, 2011 11:05 pm

Ε-Ε-Εριεττα Ε-Ε-ριεττα Opados1 Opados1 Opados1 kyma ΟΛΕ ΟΛΕ kyma
Καλα μιλαμε εσκισε σημερα η Ερη!!! Ολα τα λεφτα!!! Η καλυτερη σκηνη για μενα του επεισοδιου!!! Μονο και μονο για την Ερη βεβαια.... Η Μελιτα σαν να μην υπηρχε!!! Καιρο την περιμενα αυτη την σκηνη!!! Το μονο που μενει τωρα ειναι να τα φτιαξει με τον Στεφανο και να μεινουν για παντα μαζι!!! Ερη+Στεφανος= Heart2

Θελω να βλεπω περισσοτερο Λουκακο και Ευακι μαζι!!! Σημερα εδωσαν ρεστα στο σπιτι της Αντιγονης (ωχ λαθος της Νταιζης εννουσα!!!) Ειναι καταπληκτικοι!!!!!! Ε υπαρχει και χημεια βεβαια αναμεσα τους!!! Οχι παιζουμε......

Και ενα oscar στην Μελιτα....
Ε τι? Ειναι η μονη που καταφερνει να με τσαντισει με την πρωτη λεξη που θα πει....
Ειναι και αυτο ενα προνομιο!!!!! Δεν μπορουν να το καταφερουν και ολοι!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Απρ 16, 2011 7:43 am


Roria, κι εγώ είμαι της ίδιας γνώμης με σένα στα διάφορα σημεία του σχολιασμού σου, και ιδίως οτι η Μαρίλια, στην καθυστερημένη εφηβεία της, λέει πράγματα που ούτε η ίδια τα πιστεύει και θα τα μετανοιώσει πικρά. Εχω ιδία πείρα από κόρη στην εφηβεία και ξέρω καλά τη φάση αυτή....
Η σκηνή στο τμήμα μπορεί να ήταν λίγο τραβηγμένη, αλλά δεν με εξόργισε, μπροστά στο "οργανο" της τάξης, όλοι γελοίοι φαινόμαστε, οταν γυρεύουμε το δίκιο μας σ'ένα αστυνομικό τμήμα, κι η παρέα εδώ τσακώθηκε για ένα πολύ σημαντικό λόγο, την βιαιοπραγία κατά ενός ηλικιωμένου, οπότε εγώ τη βρήκα αληθινή μέσα στην υπερβολή της. Εχουμε δεί πολύ χειρότερα , όχι απλά σκηνές, αλλά επεισόδια ολόκληρα που διακωμωδούν τους ήρωες, αυτή ήταν εντελώς ανώδυνη, και χρήσιμη, μπορώ να πώ, για να τονίσει πόσο κρίσιμη έχει γίνει η κατάσταση με τον Ηλία.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Απρ 16, 2011 10:12 am

Εγώ έχω ιδία πείρα ως...κόρη (προ αμνημονεύτων!). Εντάξει"λέρα"! δεν την είχα πει τη μαμά μου, αλλά ήμουν σκληρή μαζί της, πράγμα που , ευτυχώς, μακροπρόθεσμα , όταν πέρασε η κρίσιμη ηλικία, λειτούργησε αντίστροφα κι έδωσε ένα καινούργιο βάθος και δέσιμο στη σχεση μας.
Όσο για τη σκηνή στο τμήμα, το πιο τραβηγμένο κατά τη γνώμη μου ήταν οι δύο δικηγόροι που συμπεριφέρονταν σαν σε ελληνική ταινία των αμνημονεύτων που προανέφερα. Ενδεχομένως οι σκηνές αυτές να μην τους βγήκαν όπως τις ήθελαν. Όπως και να 'χει, αυτό σε καμιά περίπτωση δεν αλλάζει τη γενική θετική εικόνα που έχω για το επεισόδιο και την ευχάριστη γεύση που μου άφησε (πού να δεις και το τρέιλερ!) lol! Ήταν πράγματα που τα περιμέναμε τόσον καιρό και επιτέλους τα είδαμε, άρα εγώ για χθες τουλάχιστον μπορεί να έχω κάποιες ενστάσεις σε επιμέρους σκηνές, παράπονο όμως δεν έχω. Το μόνο που παραμένει ακόμα"παγωμένο" είναι το θέμα της Εύας και του Λευτέρη. Ελπίζω να γίνει και εκεί σύντομα η ...απόψυξη, γιατί καταλαβαίνω και τους φαν του ζευγαριού που έχουν απογοητευτεί κι έχουν τα χίλια δίκια και επιπλέον δεν είναι και αληθοφανές δυο ερωτευμένοι άνθρωποι να συμπεριφέρονται σαν συμπέθεροι!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από stephanos13 Σαβ Απρ 16, 2011 10:40 am

Clarabelle έγραψε:
Σήμερα κατάλαβα γιατί η ζωή της άλλης κάνει τρία μύρια τηλεθεατές και τα μυστικά έχουν πάρει μαύρη κατηφόρα χάνοντας κοινό.

Σημείωση: H ζωή της Αλλης ακολουθα ενα ξένο σενάριο και δεν μπορούν να αποκλίσουν απο αυτό .
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Απρ 16, 2011 10:49 am

Roria, το είδα το τρέιλερ, και μιά κλωστή με κρατάει για να μην πάρω κι εγώ (ξανά) τον ολισθηρό κατήφορο που τόσο αυτοσαρκαστικά ανέφερες!
Πραγματικά, σχετικά με το Λευτέρη και την Εύα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μας δείχνουν σκηνές ενός φούλ ερωτευμένου ζευγαριού ... Είδαμε οτι υπάρχει χημεία ανάμεσά τους, είναι και οι δύο αξιόλογοι ηθοποιοί, και χάρμα οφθαλμών, μόνο θετική ανταπόκριση μπορούν να έχουν στους θαυμαστές τους, εκτός του ότι είναι απαραίτητο για να εμπεδώσουμε την πλήρη απεξάρτηση της Εύας απ'το Μάνο. Ελπίζουμε κι εδώ, όπως ελπίζαμε και με το ρομάντζο της τζαμαρίας, τι να πώ?
Κάτι άσχετο : Η χτεσινή σκηνή Νταίζης Στέφανου, μ'εκανε να σκεφτώ πόσο θα ταίριαζε στον Αλέξανδρο να παίξει σε μιά κομεντί, νομίζω οτι τό'χει και στον τομέα αυτόν, όπως απέδειξε άλλωστε και με τον τρόπο που χειρίστηκε το κομμάτι της κωμωδίας στο "Κάθε χρόνο ίδια μέρα".... Στο δράμα είναι υπέροχος, αλλά και σε μιά σύγχρονη κομεντί, στα χνάρια του Κάρυ ή του Χιού Γκράντ, νομίζω οτι θα τον απολαμβάναμε. Τι λές επ'αυτού?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Σαβ Απρ 16, 2011 11:14 am

JESSIE έγραψε: Η χτεσινή σκηνή Νταίζης Στέφανου, μ'εκανε να σκεφτώ πόσο θα ταίριαζε στον Αλέξανδρο να παίξει σε μιά κομεντί, νομίζω οτι τό'χει και στον τομέα αυτόν, όπως απέδειξε άλλωστε και με τον τρόπο που χειρίστηκε το κομμάτι της κωμωδίας στο "Κάθε χρόνο ίδια μέρα".... Στο δράμα είναι υπέροχος, αλλά και σε μιά σύγχρονη κομεντί, στα χνάρια του Κάρυ ή του Χιού Γκράντ, νομίζω οτι θα τον απολαμβάναμε. Τι λές επ'αυτού?

Eπιτρέψτε μου την παρεμβολή. Ο ταλαντούχος ηθοποιός, μπορεί να παίξει τα πάντα. Και στο ΄"Κάθε Χρόνο Ίδια Μέρα" στην 3η και την 5η σκηνή οι οποίες εκτός από επιτομή στην τρυφερότητα, είχαν και κωμικές ανατροπές ο Αλέξανδρος Σταύρου απέδειξε την κλάση και το μέθεγος του ταλέντου του, έχοντας στο πλευρό του μια εξαιρετική πρωταγωνιστρία, γιατί φυσικά it takes two to tango. Η συγκεκριμένη παράσταση, ήταν ρεσιτάλ, ήταν masterclass υποκριτικής και χημείας και το λέω επειδή ευτύχησα να τη δω 16 φορές. Love!
Ζητώ ταπεινά συγνώμη για το Of topic
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Απρ 16, 2011 11:29 am

Pasxalitsa, σίγουρα το να παίζεις δίπλα σε έναν άλλο ταλαντούχο, που απαντά με το σωστό τρόπο και δένει ερμηνευτικά, είναι βασικό για το αποτέλσμα, και αυτό φάνηκε καθαρά στο θεατρικό αυτό. Ηξερα οτι η Μαριάννα είναι τέλεια και στην κωμωδία και στο δράμα, αλλά η γκάμα του Αλέξανδρου, ήταν μιά ευχάριστη έκπληξη για μένα. Εχεις σίγουρα το ρεκόρ στην παρακολούθηση, εγώ μόνο 5 φορές το είδα, κι εύχομαι να υπήρχε τρόπος να έχει καταγραφεί σε βίντεο, κρίμα να κρατάμε τέτοια διαμαντάκια μόνο στις αναμνήσεις μας.
Συγνώμη κι από μένα για το off topic....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Απρ 16, 2011 11:54 am

Έρχεται και τρίτο off topic στη σειρά και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη γι' αυτό. Εγώ για λόγους ανώτερης βίας είδα το "Κάθε χρόνο ίδια μέρα" μόνο δύο φορές, με διαφορετική παρέα και οι κριτικές και των ουδέτερων παρατηρητών ήταν το ίδιο ενθουσιώδεις με τις δικές μου. Αυτό δείχνει πολλά. Επρόκειτο για ανθρώπους συνομήλικούς μου που δεν είχαν καν παρακολουθήσει τη Βέρα. Και για μένα η ευχάριστη έκπληξη ήταν ο Αλέξανδρος. Η Μαριάννα έτσι κι αλλιώς είναι από τις μάλλον σπάνιες περιπτώσεις ηθοποιών που κινούνται με την ίδια άνεση στην κωμωδία, την κομεντί και το δράμα.
Ξέρω ότι τα είδη αυτά, της κωμωδίας και της κομεντί, έχουν μεγάλη απήχηση που στους ζοφερούς καιρούςπου ζούμε ίσως γίνει ακόμα μεγαλύτερη, αλλά θα μου επιτρέψετε και οι δύο να εκφράσω εδώ μια προσωπική γνώμη που είναι μαζί και ευχή: εκείνο που βλέπω στους νέους ηθοποιούς είναι μια πολύ πιο άρτια κατάρτιση, ιδιαίτερα σε ό,τι αφορά τις σπουδές μουσικής και χορού που πλαισιώνουν εκείνες της υποκριτικής και αυτό είναι ευχάριστο. Ταυτόχρονα όμως διαπιστώνω (ίσως και να κάνω λάθος) ένα έλλειμμα σε δραματικό βάρος. Εν ολίγοις, οι γνήσιοι δραματικοί ηθοποιοί , εκείνοι που θα μπορούσαν να σηκώσουν το βάρος μιας παράστασης που να αποτελεί ταυτόχρονα και μια διαδικασία κάθαρσης, αισθάνομαι ότι σπανίζουν σήμερα. Το ανάστημα αυτό το διαθέτει ο Αλέξανδρος. Και γι' αυτό, προσωπικά, θα προτιμούσα να τον βλέπω σε τέτοιους ρόλους (όπως στον Άμλετ που και ό ίδιος θα ήθελε να παίξει...), χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν θα τον απολάμβανα και σε οποιοδήποτε άλλο ρόλο, πόσο μάλλον αν παρτενέρ του ήταν η Μαριάννα!
Υ.Γ. jessie, κι εγω με το ζόρι συγκρατούμαι από τον...ολισθηρό κατήφορο, κι αυτό μόνο και μόνο για να έχω το περιθώριο να ευχαριστηθώ μια μεγάλη κουτρουβάλα τη Δευτέρα!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Απρ 16, 2011 1:02 pm

Roria, συμφωνώ σε όλα --μη σου πώ οτι θέλω να τον δώ στον Αμλετ πιό πολύ απ'ότι θέλει εκείνος να τον παίξει !
Σου εύχομαι καλό υπόλοιπο Σ/Κ και αναμένουμε τη Δευτέρα για να χαρούμε κι εμείς λιγάκι, μετά την τόση υπομονή που κάναμε!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Απρ 16, 2011 3:04 pm

Ας γράψω κάτι κι εγώ...

Συγκινήθηκα πολύ με τον Ηλία, που δεν θέλει να φύγει από την Εδέμ. Aww Έχει δίκιο ο Νικόλας, πρέπει να επισκεφθεί κάποιον ειδικό, αν και δεν θα είναι εύκολο να τον πείσουν.

Η σκηνή στο τμήμα μου θύμισε ελληνική ταινία της δεκαετίας του ’60. Μάλλον ήταν απλά ακόμα μια προσπάθεια να γεμίσουν το επεισόδιο. Και να πω ότι δεν έχουν και τίποτα πιο ενδιαφέρον να μας δείξουν...

Ο Λευτέρης έκανε το λάθος και η Μαρίλια τον ανακάλυψε. Μπορεί η αντίδρασή της και αυτά που είπε για την Εύα να ήταν υπερβολικά, αλλά έχει κι ένα δίκιο να είναι έξαλλη όταν βλέπει ότι την παρακολουθούν...

Ο Λευτέρης, η Εύα και η Αγγέλα πάλι μαζί. Βρήκαμε ευκαιρία να δούμε λίγο την Εύα με το θέμα της Μαρίλιας, αλλά μόνη της με το Λευτέρη δεν προβλέπω να την ξαναδούμε σύντομα...

Για μένα η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου ήταν η σκηνή Εριέττας – Μελίτας. Μου άρεσαν απίστευτα οι ατάκες της Έρης, η οποία επιτέλους είπε στο Μελιτόνι όλα όσα θα θέλαμε να της πούμε κι εμείς. : respect : Η Μελιτούλα πάλι, πέρα από το να επαναλαμβάνει το μόνο φωνήεν που ξέρει και τις γνωστές ασυναρτησίες περί χρημάτων (το πόσο εκτιμάει το Στέφανο είναι συγκλονιστικό), τόλμησε να αποκαλέσει την Έρη κατίνα! vomit Ας της πει κάποιος, για να μην ανησυχεί, ότι αυτός ο τίτλος της ανήκει δικαιωματικά και καμμία (και σίγουρα όχι η Έρη) δεν φιλοδοξεί και δεν μπορεί να της τον πάρει. Ούτε καν η μανούλα της...

Μόλις επέστρεψε η Νόρα, ρώτησε τυπικά για τον Ηλία και έσπευσε να αναφερθεί στο προσφιλές της θέμα. Άρχισε πάλι να θάβει την Έρη. Ευτυχώς η Νόρα για πρώτη φορά έδειξε τη διάθεση να βάλει κάποια όρια. Θέλω να πιστεύω όμως ότι είναι απλώς ευγενική και δεν την έχει πετάξει ακόμα έξω από το γραφείο. Γιατί δεν είναι δυνατόν να μιλάει σοβαρά όταν λέει ότι δεν την ενοχλεί η συμπεριφορά της, ότι δεν θέλει να φύγει από το γραφείο και ότι θα λυπηθεί αν φύγει. Εμείς πάλι δεν θα λυπηθούμε καθόλου!

Το ρεσιτάλ κατινιάς συνεχίστηκε και στο σπίτι, όπου ενώ ο κόσμος καίγεται, η Μελίτα συνέχισε να μιλάει στην Αμαλία για το μόνο θέμα που την απασχολεί, την Έρη! Ευτυχώς η Αμαλία την έβαλε στη θέση της.

Μου άρεσε πολύ η σκηνή Εριέττας – Στέφανου. Love! Love! Η χημεία και το ταλέντο δεν κρύβονται και ελπίζω προσεχώς να τα βλέπουμε σε μεγαλύτερες δόσεις... Η Εριέττα είχε απόλυτο δίκιο σε όσα είπε στο Στέφανο και χάρηκα πάρα πολύ που επιτέλους κατάλαβε ότι η Μελίτα δεν αξίζει την κατανόηση που της έδειχνε τόσο καιρό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση για δεύτερο συνεχόμενο επεισόδιο, ήταν η απάθεια με την οποία άκουγε ο Στέφανος τα νέα κατορθώματα της Μελίτας, όπως και η διαπίστωσή του ότι είχε κάνει λάθος εκτίμηση. Thumbs up Ο πραγματικός χαρακτήρας των ανθρώπων φαίνεται στις δύσκολες στιγμές, και ελπίζω να έχει καταλάβει πια ότι η Μελίτα τώρα έδειξε τον πραγματικό της χαρακτήρα και να μην ασχοληθεί ποτέ ξανά μαζί της...

Η Νταίζη θέλει πίσω το Χρήστο, μίλησε με το Στέφανο, μίλησε και με το Αστέρι και μέλλουσα κουμπάρα της, και κατέληξε στο συμπέρασμα ότι για να τον φέρει πίσω πρέπει να κάνει μια καλή πράξη. Απλά να σημειώσω, για να μην ξεχνιόμαστε, ότι την καλή πράξη, αν την κάνει, θα την κάνει επειδή πάλι σκέφτεται το συμφέρον της, όχι επειδή άλλαξε πραγματικά... ainta

Ο Λουκάς και η Εύα μου αρέσουν μαζί, αλλά δεν κατάλαβα γιατί πήγαν να μιλήσουν στην Αντιγόνη. Περίμεναν ότι θα πάρουν διαφορετική απάντηση από αυτή που πήραν τελικά;

Η σκηνή Λευτέρη – Παναγιώτη δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούσε, αφού ό, τι είχε να πει ο Λευτέρης για τη Βέρα το έχει πει ήδη, εκτός κι αν ο Παναγιώτης έχει καινούρια στοιχεία. Ελπίζω να δούμε τη συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο...

Στο Λουκά ήρθε κεραμίδα όταν έμαθε για το γάμο της Εριέττας και στην Εριέττα επίσης όταν της το ανέφερε. Θέλω πάρα πολύ να μάθω τι έχει γίνει με αυτό το θέμα...

Υ.Γ.1 Ελπίζω το trailer της Μ. Δευτέρας να μην είναι παραπλανητικό και να είναι αυτό που κατάλαβα. Efxi

Υ.Γ.2 Soso, κι εγώ θα ήθελα πολύ να δω το σχολιασμό σου για τη σκηνή στο τμήμα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Απρ 16, 2011 9:28 pm

Κορίτσια καλησπέρα !!!
Πριν από λίγο το είδα από το σάιτ του μέγκα.Αν και οι περισσότερες το έχετε σχολιάσει , ας ρίξω και εγώ μια.
Η σκηνή με το περιστατικό στο σπίτι του Ηλία κατά εμέ φυσιολογική.Εξάλλου δεν βλέπουμε τέτοια και στις ειδήσεις; Άρα δεν το θεωρώ παρατραβηγμένο.Ίσως θα μπορούσαν αντί για δυο σκηνές στο τμήμα να δείξουν μια , αλλά δεν κολλάω εκεί.Καλά γέλασα εκεί που ενώ κάποιος χτυπούσε το Λουκά , πήγε να μπει και η Νόρα στον καβγά με την "πασχαλίτσα " της έτοιμη να βγει και αυτή να καθαρίσει για τον μπαμπάκα, αλλά την τραβούσε η Εύα. Χορτάσαμε μπουνίδι πάντως.
Ο αστυνόμος μου θύμισε , δεν ξέρω γιατί , τον Εξαρχάκο , στην Κόρη μου η Σοσιαλίστρια.Έριξε και την κουβεντούλα του ότι ήταν σίγουρος ότι ο Λουκάς με τη Νόρα θα παντρευτούν , από την προηγούμενη επισκεψούλα τους που είχε φροντίσει το Νοράκι.
Ο Αρζόγλου ά ψ ο γ ο ς!!! Γύρισε σκηνές που μπορούσαν πάρα πολύ εύκολα να γυρίσουν αντίστροφα και να φανεί ότι είναι ο γεροξεκούτης παππούς. Και όμως με τα λόγια του και την ερμηνεία του κατάφερε να ξεκαθαρίσει απόλυτα το πώς και το γιατί.
Η Νόρα τώρα με το εθνικό σφουγγαρόπανο. Κατά εμέ η Νόρα την προετοιμάζει ότι θα πρέπει να κάνει την ηρωική της έξοδο από το γραφείο της. Καλύτερα .Γιατί προσωπικά δεν αντέχεται άλλο η κατινιά της άπέναντι στην Εριέττα. Και τώρα που η Έρι της ξεκαθάρισε ότι θα διεκδικήσει το Στέφανο , α καλά , δε θα πιάνεται η δική σου !!!
Η Μαρίλια τώρα. Καλό θα είναι να καταλάβει ότι κλέινοντας τα 18 και πιάνοντας παρτ τάιμ δουλειά σε μια καφετέρια δεν σημαίνει ότι έλυσε τα οικονομικά της προβλήματα και ότι επειδή ερωτεύτηκε , πάει η Αγγέλα , πάει και η Εύα. Όσο για την κουβέντα που είπε στο Λευτέρη ότι αν τον ξαναδεί , αυτός δεν θα ξαναδεί τη μηχανή του , φάνηκε ότι είναι κόρη του Μάνου.
Και ας πάμε να ρίξουμε και μια ματιά στην Νταίζη. Η Στελλίτσα την καταφέρνει να την πείσει ότι πρέπει να κάνει καλές πράξεις για να γυρίσει κοντά της ο Χρήστος. Και ας ξεκινήσει από το να πείσει την Αντιγόνη να πουλήσει την Εδέμ στην Εύα. Και αυτή σαν καλό κοριτσάκι άρχισε το μπίρι μπίρι στην Αντιγόνη. Τώρα αν θα θελήσει να εισπράξει και κανένα φράγκο από την πώληση , ε, μη μου πείτε ότι δεν θα της περάσει κάτι τέτοιο από το μυαλό της;Γιατί αν δω και τέτοια μετάλλαξη , θα τα έχω δει όλα πια!!
Ο Λουκάκος τώρα.Η αντίδρασή του στα μαντάτα της αδερφής του από τον αστυνόμο καλή. Μου άρεσε ο τρόπος που αντέδρασε.Έκπληκτος , γεμάτος απορίες.Και όπως δε θέλει πλέον να υπάρχουν μυστικά από αυτόν που αφορούν τα άτομα που αγαπά , λογικά πήγε να βρει την μπιγκ σίστερ και να ζητήσει εξηγήσεις.
Καλά η Εριέττα για τον άλφα βήτα λόγο δεν του το είπε.Ήθελα να μείνει βαθιά στο υποσυνείδητό της μιας και είχε κακοποιηθεί. Τώρα γιατί δεν το λέει στο Λουκά , αφού πλέον μαθεύτηκε το μυστικό της; Υποτίθεται ότι είναι αδέρφια και θα τον αφήσει να σκέφτεται διάφορα;
Το λέει βέβαια στο Στέφανο τη Δευτέρα. Γιατί άραγε; Γιατί τα ξαναθυμήθηκε και θέλει να τα πει κάπου και βλέποντας το Στέφανο δεν αντέχει και το λέει; Ή μήπως με αυτόν τον τρόπο θα καταφέρει να τον φέρει ένα βήμα πιο κοντά της; Λέω εγώ τώρα, κάνοντας το συνήγορο του διαβόλου.
Ήταν για μένα ένα καλούτσικο επεισόδιο με καλές ερμηνείες . Η συνέχεια ποια θα είναι και αν θα κρατήσει; Θα δείξει.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Σαβ Απρ 16, 2011 11:31 pm

Μμμμμ, μόλις το είδα κι εγώ....
"Το χάσαμε και το λίγο που μας είχε απομείνει", θα έβαζα ως γενικό υπότιτλο....

Λοιπόν, για να φιλοσοφήσω και λίγο, δεν καταλαβαίνω προς τι ο μεγάλος χαμός με τη Μαρίλια. Εξυπηρετεί κάτι όλο αυτό, ή έτσι, να 'χαμε να λέγαμε? Θα είναι πουθενά μπλεγμένος ο μεγαλύτερος, μάλλον παντρεμένος και κάπως φραγκάτος έρωτάς της? Όχι, γιατί αν δεν είναι, τι ασχολούμαστε δεν ξέρω... δύσκολο να βλέπεις άνθρωπο που αγαπάς να πέφτει σε λούμπα, δε λέω, αλλά αφού δε σκαμπάζει λόγια, άστηνε να φάει τα μούτρα της, κάποιοι άνθρωποι μαθαίνουν μόνο αν περάσουν οι ίδιοι απ' τη φωτιά, κι ας βγούν με εγκαύματα. Δεν μαθαίνουν απλά κοιτώντας τη φλόγα, το τραβάει ο οργανισμός τους το τσουρουφλιστό. Άστηνε λοιπόν.... να δει τη γλύκα.

Στο πλαίσιο αυτό λοιπόν, καλές οι προθέσεις σου Λευτεράκη, αλλά μηχανόβιος, σε παρακολούθηση κιόλας, χωρίς κρανάκι.... φάε το άκυρο. (Από μένα διπλό, γιατί διαολίζομαι άμα βλέπω δίτροχους χωρίς κράνος).

Η Νταίζη από τον ατέλειωτο έρωτα και την υπέρμετρη μετάλλαξη, στο τέλος θα καταλήξει με δυο πράσινες κεραίες. Στις οποίες θα μπλέκεται το νεοαποκτηθέν φωτοστέφανο. Πολύ πιθανό βέβαια να δυσκολεύεται και με το άνοιγμα-κλείσιμο των πάλευκων φτερών της, διότι θα σκοντάφτουν στη μαύρη γυριστή ουρίτσα. Μεγάλο μπέρδεμα, άσε, παλιοκατάσταση....

Κάποια στιγμή θα ξεράσω με τη Στέλλα, ΠΑΝΩ στη Στέλλα, ειδικά με το περτικαλοκοραλλί το σημερινό και τα γούτσου με τη Νταίζη πάλι.

Χωρίς πλάκα, μπορούν να το κοιτάξουν λίγο το ενδυματολογικό? Χωλαίνει επικίνδυνα. Το μόνιμο ψηλατάκουνο/μπότα μες στο σπίτι, άντε να το πω πια καλτ όπως έχουμε γίνει. Αλλά όλη η παρελάση σήμερα αποτέλεσε ισχυρότατο πλήγμα στην αισθητική μου.

Ομοίως και ο χαρακτήρας "Μελίτα", σταθερά και με αφοσίωση. Στην ίδια κλινική με τον Ηλία τη βλέπω, εκείνον με βαριά κατάθλιψη, αυτήν με παρανοϊκή παράκρουση.

Ο Ηλίας θέλει τουλάχιστον χάπια ο άνθρωπος, ο δε Αρζόγλου oscar .

Όλα τα λεφτά το τελευταίο βλέμμα της Αντιγόνης. Η Ανταρκτική η ίδια!!! (μα, τι πείσμα ημιονίσιο όμως...)

Απόλαυσα Στέφανο Νταίζη. Της τρελής τα μαλλιά, αλλά το 'χουνε, το 'χουνε......

Εριέττα- Μελίτα: 5-0, μην τα ξαναλέμε..... Nyxia

Εριέττα παντρεμένη, σύζυγος εξαφανισθείς: faint

Αυτά και πάω νάνι Ypnos

ΥΓ Το είδα κι εγώ το trailer! yey ^^ Gioupi
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από doctor Κυρ Απρ 17, 2011 12:07 am

Αισχος απο τους υπευθυνους της σειρας να δειχνουν το Λευτερη να οδηγει στην Αττικη Οδο ΧΩΡΙΣ κρανος. Ε, ας του δωσουν και κανα τσιγαρακι εκει που ξεροσταλιαζει τουλαχιστον. (αναφερομαι στο προηγουμενο επεισοδιο, αλλα το θεμα εχει κλειδωσει)
Edit: Μολις ειδα οτι εχει γινει αναφορα κι απο αλλα παιδια για το συγκεκριμενο ατοπημα! Μπραβο!

doctor


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Απρ 17, 2011 2:03 am

fay66 έγραψε:Ο Λουκάκος τώρα.Η αντίδρασή του στα μαντάτα της αδερφής του από τον αστυνόμο καλή. Μου άρεσε ο τρόπος που αντέδρασε.Έκπληκτος , γεμάτος απορίες.Και όπως δε θέλει πλέον να υπάρχουν μυστικά από αυτόν που αφορούν τα άτομα που αγαπά , λογικά πήγε να βρει την μπιγκ σίστερ και να ζητήσει εξηγήσεις.
Καλά η Εριέττα για τον άλφα βήτα λόγο δεν του το είπε.Ήθελα να μείνει βαθιά στο υποσυνείδητό της μιας και είχε κακοποιηθεί. Τώρα γιατί δεν το λέει στο Λουκά , αφού πλέον μαθεύτηκε το μυστικό της; Υποτίθεται ότι είναι αδέρφια και θα τον αφήσει να σκέφτεται διάφορα;
Το λέει βέβαια στο Στέφανο τη Δευτέρα. Γιατί άραγε; Γιατί τα ξαναθυμήθηκε και θέλει να τα πει κάπου και βλέποντας το Στέφανο δεν αντέχει και το λέει; Ή μήπως με αυτόν τον τρόπο θα καταφέρει να τον φέρει ένα βήμα πιο κοντά της; Λέω εγώ τώρα, κάνοντας το συνήγορο του διαβόλου.
Κρίνοντας από μια φράση της Λάμπου σε πρόσφατη συνέντευξή της, υποψιάζομαι ότι υπάρχει και κάτι άλλο, εκτός από αυτά που είδαμε στο trailer, που μάλλον θα το μάθουμε στο επεισόδιο της Δευτέρας, και το οποίο ίσως η Εριέττα να μην ήθελε ακόμα να το πει στο Λουκά, αλλά δεν έχει πρόβλημα να το πει στο Στέφανο, επειδή ξέρει ότι θα την καταλάβει. Αυτή όμως είναι μια εντελώς προσωπική μου εκτίμηση και μπορεί να κάνω και λάθος. Νομίζω ότι σύντομα θα μάθουμε...

Από την άλλη, ο Λουκάς δικαίως αντέδρασε όπως αντέδρασε, και γιατί δεν του είχε μιλήσει και γιατί έμαθε τα νέα από την αστυνομία, η οποία έχει βρει έναν ακόμα λόγο να υποψιάζεται την Έρη και θεωρείται δεδομένο ότι θα της ζητήσει εξηγήσεις. Μου έδωσε όμως την εντύπωση - και ήταν απόλυτα λογικό και αναμενόμενο - ότι δεν ήθελε να μάθει από ενδιαφέρον, αλλά επειδή η αστυνομία συνδέει το συγκεκριμένο θέμα με τη δολοφονία της Άννας, και ίσως επειδή εκνευρίστηκε που του το έκρυψε. Άλλωστε ο ίδιος είπε στον Παναγιώτη ότι δεν είχε επιμείνει στο παρελθόν, επειδή έβλεπε ότι η Έρη δεν ήθελε να το συζητήσει. Ένα τέτοιο κλίμα όμως δεν είναι και το πιο κατάλληλο για να θυμηθείς και να μιλήσεις για κάτι που σε έχει πονέσει πάρα πολύ. Αντίθετα, μερικές φορές ίσως είναι πιο εύκολο να μιλήσεις για ορισμένα πράγματα στον άνθρωπο που αγαπάς, απ’ ότι στους συγγενείς σου, όσο κι αν τους αγαπάς και τους εμπιστεύεσαι...

Οπότε για μένα είναι αρκετά σαφές. Ο Λουκάς της θύμισε κάτι που προσπαθούσε να ξεχάσει, αιφνιδιάστηκε, και ειδικά όταν κατάλαβε ότι είναι κι αυτός ένας λόγος που την υποψιάζονται για τη δολοφονία της Άννας, δεν ήθελε να το συζητήσει εκείνη τη στιγμή, αλλά συνέχισε να το σκέφτεται και τελικά αργότερα αποφάσισε να μιλήσει στο Στέφανο... Πάντως είμαι πολύ περίεργη να μάθω τι ακριβώς έχει συμβεί...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από fay66 Κυρ Απρ 17, 2011 11:03 am

Και τώρα κάτι παρατραβηγμένο.Λέτε ο παντρεμένος της Μαρίλιας να είναι ο πρώην της Εριέττας; Γιατί το λέω αυτό.Γιατί συνήθως η Ακρίτα βάζει πρόσωπα στο έργο τα οποία με τον άλφα ή το το βήτα τρόπο είναι με κάποιον συνδεδεμένο.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Απρ 17, 2011 11:55 am

Kapetanissa, άλλος ένας υπέροχος σχολιασμός, τόχεις και σύ, τόχεις! πώς να το κάνουμε! Σε όλα συμφωνούμε, αν διαβάσεις τι έγραψα κι εγώ, θα δείς οτι περίπου τα ίδια λέμε, εσύ βέβαια πάντα με τον απαράμιλλο τρόπο σου τους δίνεις συλλεκτική αξία!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από marakii Κυρ Απρ 17, 2011 12:07 pm

Εγώ πάντως με τη σκηνή στο τμήμα έσκασα στα γέλια Razz...Αυτός ο αστυνομικός ήταν πολύ συμπαθητικούλης από last year Razz...Πέρσι έλεγε ''από αυτούς τους 2 θα φάμε κουφέτα'' και φέτος ''παντρευτήκατε τελικά ?'' γενικώς γέλασα και το ευχαριστήθηκα και μου άρεσε και η Νόρα που μιλούσε στον εργάτη με τσαμπουκά Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 397896 ....
Στη σκηνή στην Εδέμ είχε πολύ πλάκα η Ξυλά που έριχνε τσαντιές στον μπουλντοζιέρη με τον οποίο τσακωνόταν ο Νικόλας και μου άρεσε και ο Λουκάς που έδινε ξύλο και Νόρα-Δάφνη που ''έβριζαν'' ους εργάτες Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 397896 ......


Η Έρη τελικά παντρεμένη affraid αλλά επειδή είδα το τρέιλερ την λυπάμαι μωρέ Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 593737 ......

Ο Λουκάς με το Νικόλα και τη Δάφνη μου άρεσαν πολύ που ανησυχούσαν για τον κύριο Ηλία αλλά και αυτός αγύριστο κεφάλι βρε παιδί μου όσο και να τον καταλαβαίνω δεν σκέφτεται οτί στεναχωρεί και το παιδί του....

Το οτί θα έδειχνε και η Νταιζάρα τέτοια ευεσθησία...αλλά ναι μωρέ πάλι για εκείνη δουλεύει άλλο αν μπορεί να επωφεληθούν και άλλοι Rolling Eyes .....

Ο Λευτέρης είναι κάπως χαζούλης (να το πω ευγενικά Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 558573 ) κάνει παρακολούθηση χωρίς ένα κράνος χωρίς ένα γυαλί ηλίου , χωρίς κάτι που να τον προστατεύει τέλως παντων...το στόρυ με την Μαρίλια δεν μου τραβά το ενδιαφέρον και πολύ...

Νόρα-Στέλλα...Η Νόρα θεάραααααααααααααα !!!

Δάφνη-Ηλίας πολύ όμορφη σκηνή....

Η σκηνή με Έρη-Μελίτα να πω με κούρασε κάπως...

Λουκάς-Νικόλας μου άρεσε η σκηνούλα......

Θέλω ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΕΣ σκηνές .....

Από εμένα Πολύ Καλό
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από fantina Κυρ Απρ 17, 2011 4:16 pm

μου το ειχαν πει τα αστρα ,
ο Ερμης αναδρομος και οταν ειναι και κυβερνητης και ζωδιου και ωροσκοπου
σκουρα τα πραγματα ,σκουρο και το χαρμανι !
τωρα βρηκα χρονο για να σας διαβασω και να γραψω και τα δικα μου .
και .......
η γιαγια μου ετων 87 οταν την χασαμε ,που ετσι και γυριζε το κεφαλι της δεν ξαναγυρνουσε ισια με τιποτα ,αυτη ηξερε και φυσικα αυτη αποφασιζε (δεν ηταν τυχαιο που τα τελευταια χρονια της ειχαμε βγαλει το παρατσουκλι ,Βουδας αρχηγος θρησκειας και ο λογος της ιερο ευαγγελιο )τα ιδια λοιπον και ο Ηλιας γυρισε το κεφαλι του και αντε τωρα να ξαναγυρισει στα ισια .
περα απο την πλακα ,διαβασα πολυ προσφατα για εναν Ιαπωνα ετων 102 ο
οποιος εμενε σε ενα χωριο κοντα στην Φουκοσιμα ολη του την ζωη και οταν του ειπαν οτι επρεπε να φυγει για του γνωστους λογους αυτος αυτοκτονησε .
η τεχνη αντιγραφει την πραγματικοτητα και η πραγματικοτητα την τεχνη !
βεβαια η σκηνη στο αστυνομικο τμημα ,οπως προειπατε ,ελληνικος κινηματογραφος δεκαετιας εξηντα ,αλλα ελα ντε που εμενα δεν με χαλασε καθολου ,καθωτι και διοτι ειμαι φαν του ελληνικου κινηματογραφου των δεκαετιων πενηντα και εξηντα ,οι καλυτερες ατακες ever.......
οπως πρεπει επισης να πω οτι οι δυο κομπαρσοι ,ο εργολαβος και ο αστηνομικος ολα τα λεφτα .........
και ερχομαστε στο παρακατω .
Μελιτα εναντιον Εριεττας ή Εριεττας εναντιον Μελιτας ...
το ξεκατινιασμα δεν το γλυτωσαμε και λυπαμαι που λεω .
ηταν ,και μαλιστα γενναιο .
απο την πλευρα της Μελιτα αναμενομενο,θολη η εικονα της πραγματικοτητας ,
η αναπαρκεια της ως γυναικα και ως ωριμου ατομου ,ολοφανερη .
δεν με ξαφνιασε που αντεδρασε οπως αντεδρασε(και αυτο που πρεπει να παραδεχτουμε ειναι οτι υπηρχει συνεπεια στον χαρακτηρα της )....
απο την πλευρα της Εριεττας ερχονται οι αποριες .
γιατι ξεκινησε την κουβεντα ,ποιοι οι λογοι ?και που αποσκοπουσε ?
δεν ηξερε τι ακριβως σκεφτοταν η Μελιτα για αυτην?ηξερε .
ηθελε να ξεκαθαρισει την κατασταση ?τι ?να διαβεβαιωσει την Μελιτα οτι δεν ειχε τιποτα με τον Στεφανο ?αφου ετσι και αλλιως η αλλη δεν θα την πιστευε.
να την προϊδοποιησει οτι θα αγωνισθει για να κερδισει τον Στεφανο και οτι εχει αλλα μεσα να το κανει ?γιατι ?για να ειναι ενας δικαιως αγωνας ?
οπως και η δηλωση εγω δεν ειμαι <<κατινα >>......αυτα δεν δηλωνονται γιατι ποτε δεν ξερεις πως μπορει να αντιδρασεις .
δεν μου αφησε ωραια γευση η σκηνη ,παρολο που το χαρηκα που καποιος περα απο την Αμαλια χωθηκε στην Μελιτα ,εχω την εντυπωση οτι αρχιζει η αποκαθηλωση (με την εννοια οτι υπαρχουν σκοτεινα σημεια )του αψογου χαρακτηρα της Εριεττας , σε συναφεια με ολα αυτα που μαθαμε για το γαμο που ειχε κανει στην Αμερικη και την εξαφανισει του πρωην της .
Σπόιλερ:
το επομενο σημειο αναφορας για μενα ...
Αντιγονη και Νταιζη .
η αντιδραση της Αντιγονης οταν πηγαινουν να ζητησουν μια παραταση χρονου ο Λουκας μαζι με την Ευα ,οτι δηλαδη ηταν στημενο ολο αυτο με τον Ηλια μονο και μονο για να την πιεσουν ,ιδια η Νταιζη .
ειρωνικη και κακοβουλη .
τι διαφορα εχει λοιπον η Αντιγονη απο την Νταιζη ?για μενα καμια απολυτως .
ισως η μονη διαφορα ειναι στο στυλ ,η μια γυναικα καλιεργημενη και με χρηματα που παζαρευει ενα πτωμα για να εχει την υπερασπιση που επιθυμει και η αλλη ,τριτο δευτερη τραγουδιαρα που παζαρευει ενα πτωμα(ή εστω παζαρευε )για τα χρηματα .
η πρωτη δικαιολογηται και η δευτερη οχι ,δηλαδη ο σκοπος αγιαζει τα μεσα ?
απο την αλλη η προσπαθεια ολων να πεισουν την Νταιζη να κανει καλες πραξεις ....η απολυτη αποθεωση και το απολυτο γιουχα !
τι θελουν αν μας πουν με αυτο δεν ξερω και αρνουμαι να το ψαξω .
και παμε στην Μαριλια ...
η λερα
της λερας
την λερα
ω λερα !!!!!!!!
το να τα λες καταμουτρα στην μανα σου για να την πληγωσεις ενω δεν τα πιστευεις, οσο και αν σας φαινεται περιεργο, το καταλαβαινω .
το να τα λες στον γκομενο (στον ποιον ?)της μανα σου ,δεν το καταλαβαινω .
το να κανεις την επανασταση σου ,απολυτα θεμιτο .
το να κατηγορεις τους αλλου για την δικη σου επανασταση, αθεμιτο ....
ισως ο μοναδικος λογος που γινεται ολο αυτο ειναι για να βλεπουμε την Ευα ,οσο την βλεπουμε τελος παντων ......
αυτα μου προκαλεσαν το ενδιαφερον σε αυτο το επεισοδιο .
και για αυτα το ψηφιζω ,σταθερα, μετριο ....

καλη Μεγαλη βδομαδα !!!!!!

υγ .
προσπαθησα να κανω εικονα το <<υβριδιο >>Νταιζη κατα την περιγραφη που εκανε η kapetanissa.....
ξεσκιστηκα να γελαω lmao lmao lmao


fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από katie007 Κυρ Απρ 17, 2011 5:15 pm

Δεν σχολιαζω, ( σαςεξηγησα την αιτια...)αλλα μπορω ,και αληθεια λεγω,να σας ομολογησω ,πως Θαυμαζω τον γραπτο σας λογο,(ουσα φιλολογος ,αλλα ...<παροπλισμενη>εξ αιτιας προβληματος στη ν υγεια μου που δεν μου επιτρεπει <πρακτικα>πραγματα..)ζηλευω την αδιαλειπτη και ενδελεχη αναλυση των <συμβαντων> ανα επεισοδιο και με εχαι εντυπωσιασει ο τροπος εκφρασης των εκαστοτε διμορφουμενων συναισθηματων σας. Απολαμβανω να σας διαβαζω και ΧΑΙΡΟΜΑΙ που γινατε ,πλεον η δικη μου ομορφη συντροφια....Να σας ευχηθω Καλο Πασχα,να εχετε την ΥΓΕΙΑ σας και ο,τι καλλιτερο για ολους μας

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από roria Κυρ Απρ 17, 2011 10:35 pm

Κατ΄αρχάς υπερθεματίζω στο σχόλιο της jessie για το σχόλιο της kapetanissas! Δεύτερον, katie μου, θερμές ευχές και από μένα για τη Μεγάλη Εβδομάδα και το Πάσχα και ό,τι ποθείς.
Σε ό,τι αφορά στην Εριέττα τώρα: εμένα η συζήτησή της με τη Μελίτα όχι μόνο δεν με ξένισε, αλλά μου άρεσε και πολύ, όπως ξαναέγραψα. Μίλησε ήρεμα εφ' όλης της ύλης, πράγμα που χρειαζόταν κατά τη γνώμη μου, δεν ακολούθησε τη Μελίτα στο ξεκατίνιασμα και ήταν ειλικρινής ως προς τις προθέσεις της, όπως ήταν εξαρχής ειλικρινής και με το Στέφανο. Εμένα αυτός ο χαρακτήρας γυναίκας με γοητεύει πολύ. Ανέκαθεν θεωρούσα τη θηλυκότητα μεγάλο προσόν σε μια γυναίκα, αλλά δεν τη συσχέτιζα ποτέ με ναζάκια, κορδελάκια και χαριτωμενιές, ούτε βέβαια με τη διαρκή προθυμία για σφουγγάρισμα. Από την άποψη αυτή για μένα η Εριέττα είναι από τους καλύτερους μέχρι στιγμής γυναικείους χαρακτήρες της σειράς.
Τώρα αν καταβληθεί προσπάθεια να την τσαλακώσουν και αυτήν, δεν ξέρω τι άποψη θα έχω. Εξαρτάται. Αν μας δείξουν απλώς ότι είναι κι αυτή άνθρωπος κι έχει όπως όλοι τα ελαττώματά της, δεν έχω αντίρρηση. Αν μας την παρουσιάσουν όμως σαν θηλυκό Φρέντι Κρούγκερ με πολύ σκοτεινό παρελθόν και τα τοιαύτα δεν προκειται να πειστώ (το διατύπωσα πολύ κομψά, επειδή δεν έχει συμβεί!).
Για την Αντιγόνη και τη Νταίζη η διαφορά είναι στο στυλ, συμφωνώ. Από κει και πέρα μια τέτοια διαφορά για άλλους μπορεί να είναι κολοσσιαία και για άλλους μηδαμινή. Εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας. Προσωπικά είμαι μάλλον κάπου στη μέση...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 548 - Ημερομηνία 15-04-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Κυρ Απρ 17, 2011 11:28 pm

Ευχαριστώ πολύ Roria και Jessie... : thanks :
Συλλεκτική αξία?!
Βρε, μήπως να.... εκδοθώ?!!?!? lmao
Jessie, την έχω πιάσει την παρόμοια οπτική μας.... συναντιόμαστε στα σημεία, διαφωνούμε ίσως στα σημεία, έτσι για να 'χει ενδιαφέρον... Wink
και, Roria, το πόσο συμφωνώ με την ανάπτυξη σου για τη θηλυκότητα... Thumbs up

Fantina.... χαίρομαι! Δούλεψε το σχέδιο!!! Wink
Το γέλιο είναι υγεία....
Και εφόσον το γέλιο είναι υγεία, να μας διαβάζεις και να γελάς katie... τις ειλικρινείς ευχές μου για ό,τι καλύτερο, Καλή Ανάσταση flower
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης