Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

+52
nadiap
AmaliaPetros_fan1
κικκο
trelli petrakitsa
verile_mistika
tsourdalitsa
feggaropetra
Ezantakou
Lyn
tweetyedem
Eya-8ea
tamystikathsedem
taradoula
sarita
Antigoni!
Nora&Loukas
marakii
tzibirdika
maria*
Ioanna T
stabatmater
Ανυπέρ-Βλήτο
loukitsa
pasxalitsa
edem4ever
Καρ-Mik
Cancoon
scorpion_black
Clarabelle
Dimitraaa
DESPOINA
soso
roria
dm10811
st@cy
sifantid
loukanorofan
Mikaella
JESSIE
afroditi_norakii
gxnel
xristinaki_noraloukofan
fay66
ΣΨ1
evaggelia*
nefelik
eskimoos
fantina
evanna
ειρηνη7
ifigeneia1
mary32
56 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nadiap Παρ Μάης 27, 2011 8:08 pm

tzibirdika έγραψε:

Εγω πειραζει που κολλησα με το μωρο?????? Heart1 Heart1 Heart1

Σε νιώθω, γενικά παθαίνω ένα κάτι με όλα τα μωρά κι αυτό είναι μια σκέτη γλύκα.
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από st@cy Παρ Μάης 27, 2011 8:08 pm

tzibirdika έγραψε:Eυχαριστουμε πολυ!!!!

Εγω πειραζει που κολλησα με το μωρο?????? Heart1 Heart1 Heart1
Tσου...κι εγω αυτο συγκρατησα Efxi
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Μάης 27, 2011 8:13 pm

ελιωσα με τη μπεμπα....τι κουκλακι που ειναι!!! Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 226538

χαμουλης την Δευτερα θα γινει....


Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 7235
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Μάης 27, 2011 8:35 pm

Ευχαριστουμε πολυ!!!!!
Η μπεμπα Love!
Το φιλι Νορας και Λουκα Love!
Τωρα θα με πειτε πολυ κακια που χαιρομαι απιστευτα που η σεζον κλεινει με το Νορακι και τον Λουκακο σε απολυτη ευτυχια και με τη Νταιζη σε μαυρο χαλι;;;;;; Angel
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από nadiap Παρ Μάης 27, 2011 8:37 pm

dm10811 έγραψε:Ευχαριστουμε πολυ!!!!!
Η μπεμπα Love!
Το φιλι Νορας και Λουκα Love!
Τωρα θα με πειτε πολυ κακια που χαιρομαι απιστευτα που η σεζον κλεινει με το Νορακι και τον Λουκακο σε απολυτη ευτυχια και με τη Νταιζη σε μαυρο χαλι;;;;;; Angel

Και εγώ το χάρηκα αυτό με τη νταίζη, οπότε είμαστε δύο. Ελπίζω να μη μας το βγάλουν ξινό από Οκτώβρη.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nadiap στις Παρ Μάης 27, 2011 8:51 pm, 1 φορά
nadiap
nadiap
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Μάης 27, 2011 8:42 pm

nadiap έγραψε:
dm10811 έγραψε:Ευχαριστουμε πολυ!!!!!
Η μπεμπα Love!
Το φιλι Νορας και Λουκα Love!
Τωρα θα με πειτε πολυ κακια που χαιρομαι απιστευτα που η σεζον κλεινει με το Νορακι και τον Λουκακο σε απολυτη ευτυχια και με τη Νταιζη σε μαυρο χαλι;;;;;; Angel

Και εγώ το χάρηκα αυτό με τη νταίζη, οπότε είμαστε δύο. Ελπίζω να μη μας το βγάλουν ξινό από Οκτ΄βρη.
Μακαρι!!!!!Μη μου βγει τελικα αγια Νταιζαρα με τελος τυπου η Πολυαννα παντρευεται γιατι θα πεθανω!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntinafer Παρ Μάης 27, 2011 8:46 pm

ευχαριστουμε πολυ!!!!!!! ))

τι ομορφα τα στιγμιοτυπα νορας-λουκα και μπεμπας!!!!!! inlove inlove inlove ελπιζω να δουμε πολυ ομορφες σκηνες!!!!!! inlove στο τελαυταιο η νορα δακρυζει η μου φαινεται????!!!!! Love! Snif
ntinafer
ntinafer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από kikitsa Παρ Μάης 27, 2011 9:20 pm

ntinafer έγραψε:ευχαριστουμε πολυ!!!!!!! ))

τι ομορφα τα στιγμιοτυπα νορας-λουκα και μπεμπας!!!!!! inlove inlove inlove ελπιζω να δουμε πολυ ομορφες σκηνες!!!!!! inlove στο τελαυταιο η νορα δακρυζει η μου φαινεται????!!!!! Love! Snif

και εγώ αυτό πρόσεξα είναι βουρκωμένη
kikitsa
kikitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από ntinafer Παρ Μάης 27, 2011 9:23 pm

kikitsa έγραψε:
ntinafer έγραψε:ευχαριστουμε πολυ!!!!!!! ))

τι ομορφα τα στιγμιοτυπα νορας-λουκα και μπεμπας!!!!!! inlove inlove inlove ελπιζω να δουμε πολυ ομορφες σκηνες!!!!!! inlove στο τελαυταιο η νορα δακρυζει η μου φαινεται????!!!!! Love! Snif

και εγώ αυτό πρόσεξα είναι βουρκωμένη

αχ τι καλα...!!!!!!! shy στην τηλεοραση φαινεται πιο καθαρα!!! μακαρι να δουμε μια πολυ συγκινητικη σκηνουλα!!!!! Love!
ntinafer
ntinafer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από edem4ever Σαβ Μάης 28, 2011 1:58 pm

Ευχαριστούμε πολύ!!!!
Κουκλάκι το μπεμπέ!!!! Love!

* Και καλά την Νταίζη την πούλησε ο άλλος, ποιος στο καλό πήγε και την αγόρασε μου λέτε;

Άντε να δούμε τι θα δούμε και σε αυτό το φινάλε!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Μάης 28, 2011 3:15 pm

Λοιπόν σε μερικά πέσαμε μέσα σε άλλα έξω.
Τα διαμαντάκια τα βούτηξε ο Χρήστος.Να πω ότι δεν το χάρηκα που η Νταίζη είναι στα πατώματα , ψέματα θα πω. Μπορεί σε σύγκριση με άλλους να έχει κάνει λίγα .Αλλά τι λέω; Αυτή έχει παραβιάσει το μισό ποινικό κώδικα. Απόπειρα δολοφονίας στην Εύα ,απόπειρα στον Μπέλλο, κατεξακολούθηση εκβιασμούς σε Λουκά , Πέτρο , Αντιγόνη, Λευτέρη , Εριέττα , Μπέλλο.Δε θα πω ότι με συγκίνησε η υποτιθέμενη αλλαγή της. Δεν έκανε ένα λάθος , άντε δυο και να μετάνοιωσε. Αυτή κάθε μέρα ξυπνούσε και κοιμόταν με το ποιον θα εκβιάσει και με ποιο τρόπο. Οπότε για μένα η τιμωρία της καλή , μην πω και λίγη. Και αν τον τραυματίσει κιόλας, ακόμα καλύτερα .
Ο νεκροαναστηθείς ο Αραβαντινός πιστεύω ότι είναι. Μπαστακώνεται στο μαιευτήριο , βλέπει την εγγονούλα του , πιάνει συζήτηση με τη Νόρα που δεν τον έχει δει ποτέ. Πέφτει πάνω στην Εριέττα και μετά αυτή θυμάται ότι τον έχει ξαναδεί με τον Χατζηβασιλείου , τον παππού. Οπότε δυο τινά μπορεί να έχουν συμβεί. Ο Χατζηβασιλείου τον πήρε εκείνο το βράδυ και ενώ όλοι νόμιζαν ότι είχε πεθάνει αυτός τον πήγε σε κάποιο ιδιωτικό γνωστό του νοσοκομείο και έγινε καλά.Οπότε ή έφυγε για το εξωτερικό και εκεί να έβλεπε και τους Χαζτηβασιλειάδες στην Αμερική ή έμενε Ελλάδα και παρακολουθούσε από κοντά τις ζωές όλων(τι μας θυμίζει , τι μας θυμίζει;Άγγελο ίσως;Wink Μπορεί και με τον Χατζηβασιλείου -οπότε πάμε στο δεύτερο - να συνέχιζαν και το εμπόριο πλαστών πινάκων.Έτσι και αλλιώς το κύκλωμα το γνώριζαν και οι δυο καλά.
Τώρα γιατί με τις ενέργειές του προστάτευε το Ρούσσο; Πιστεύω το Λουκά προστάτευε περισσότερο.Και η πώληση της Εδέμ και η ειδοποίηση ότι βρίσκεται σε λάθος δρόμο με την εκταφή στο Λουκά πάει.Αλλά και αν ακόμα τον προστάτευε , είδε ότι ο Ρούσσος βοηθούσε πολύ το Λουκά , έδωσε και τα δυο σε καλές οικογένειες. Ζωγράφος γαρ , έχει και μια ευαισθησία παραπάνω , έβλεπε ότι ο Ρούσσος βοήθησε πολύ το Λουκά άρα για αυτό όλο το μπέρδεμα.
Οι απειλές πάλι στην Αντιγόνη αναμενώμενες μιας και αυτή ήταν και η πέτρα του σκανδ'αλου και εξαιτίας της έχασε τα παιδιά του.
Όλα αυτά θα ξεκαθαρίσουν στον επόμενο κύκλο-καλά στην παράταση του γ΄για να είμαστε και απόλυτα ακριβείς.
Όσο για το έμφραγμα του Ρούσσου; Αρχαία τραγωδία. Διαπράττεις ύβρη , φτάνεις στην κάθαρση!!

Α και το πιο ωραίο. Το μικρό Ρεγγινάκι μελαγχροινάκι σαν τον πατέρα του-αν και η Νόρα μαύρο μαλλί έχει βασικά.Κούκλα η μικρή λοιπόν. Κάτι μου λέει ότι το ρόλο της μικρής μπουμπούς θα παίξει η πραγματική μπουμπού του Σταύρου και της Τουμασάτου.Τώρα γιατί μου έχει κολλήσει , δεν ξερω.Παρόλο που αποφεύγουν τη δημοσιότητα , αυτο πιστεύω

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μάης 28, 2011 3:22 pm


Fay, το μάτι μου έπεσε στο τέλος του πόστ σου, κι έμεινα! Επ'ουδενί θέλω να βγάλουν το κοριτσάκι τους στην οθόνη! Κατ'αρχήν, αυτό έχει ήδη γίνει τεσσάρων μηνών, ενώ το "Ρεγγινάκι" είναι μιάς ημέρας! Αλλά και από Οκτώβρη να το δούμε, ούτε αυτό παίζει, μεγάλη διαφορά ηλικίας!
Νομίζω οτι οταν προστατεύεις την ιδιωτική σου ζωή όπως το κάνουν με τόση επιμέλεια ο Αλέξανδρος και η Μαριάννα, κάτι τέτοια δεν τα κάνεις!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Μάης 28, 2011 5:03 pm

Όπως δήλωσε η Αντιγόνη Δρακουλάκη σε πρωινή εκπομπή το μωρό λέγεται Σταματίνα και μάλλον δεν έχει πατέρα, τουλάχιστον δεν πήγε να τη δει. Ελπίζω ότι η μικρούλα θα πάρει άφθονη πατρική αγάπη από το Λουκά μια που τη στερήθηκε στην πραγματικότητα. Η Αντιγόνη ανέφερε επίσης ότι εκείνη κι ο Παναγιώτης έχυν δεθεί τόσο με το μωρό ώστε μετά τα γυρίσματα πηγαίνουν στο θάλαμο νεογνών για να τη δουν.
Παρεμπιπτόντως το όνομα Ρεγγίνα δεν μου αρέσει για τη μικρή και επιπλέον θεωρώ ανόητο να προσπαθούν να συνδέσουν τις δυο σειρές χρησιμοποιώντας το μωρό του Λουκά και της Νόρας. Θα μπορούσαν να της δώσουν τόσα ονόματα αντί για το όνομα μιας ηρωίδας από άλλη σειρά που ποτέ μα ποτέ δεν έχει αναφερθεί από κανέναν στα Μυστικά και ξαφνικά δίνουν το όνομά της στη μπέμπα. Μου φαίνεται εντελώς ξεκάρφωτο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από soso Σαβ Μάης 28, 2011 6:32 pm

Να δω την διδα Σταυρου να παιζει το μωρό,και να αυτοπυρποληθώ στο Συνταγμα (και να εξολογηθώ τώρα που το σκέφομαι,γιατί μαλλον θα ΄χει ερθει το τέλος του κόσμου!!!)
@Fay,μ' εκφραζεις απολυτα σε όσα λες για τη Ρεγγίνα (και σε όσα λες,γενικά παρεμππτόντως),αλλά και η υποψία και μόνο ότι θα υποκατασταθεί εστω και κατα το ελάχιστο, ή μαλλον,να το πω ορθότερα, ότι εστω θα συνδεθεί κατα οποιοδηποτε τρόπο, η πατρική αγαπη ενος μωρού,αν όντως δεν την έχει -που θεωρώ άκομψο εξαιρετικά ότι δημοσιοποιηθηκε btw- από την "αγαπη του Λουκά" στα 40 επεισόδια που απομένουν,ειναι κάπως προχωρημένο για την προσωπική μου σκέψη..(ίσως και άγριο)
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Μάης 28, 2011 7:36 pm

Κορίτσια σόρι που επεμβαίνω αλλά η Αντιγόνη μιλούσε για το περιστατικό του πατέρα που τον σκότωσαν ενώ γεννούσε η γυναίκα του...
Το κοριτσάκι τυγχάνει να είναι ανιψιά ενός πολύ καλού φίλου της Αντιγόνης.. Wink
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από soso Σαβ Μάης 28, 2011 7:40 pm

Α,οκ!!!Μα είπα κι εγώ!!!!!!
Ευχαριστούμε,Μαίρη!! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Σαβ Μάης 28, 2011 7:47 pm

Παρακαλώ πολύ , δεν κάνει τίποτα!!! Angel
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Μάης 28, 2011 8:02 pm

Ζητώ συγγνώμη για τη λάθος πληροφορία, μάλλον δεν κατάλαβα καλά. Μιλούσαν για το μωρό και μεταπήδησαν στην αύξηση της εγκληματικότητας στο κέντρο της Αθήνας. Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα το μυαλό μου πήγε για λίγο στο άγριο περιστατικό που έγινε πριν μερικές μέρες και πρέπει να τα συνδύασα λανθασμένα. Πάντως το όνομα της μικρούλας είναι Σταματίνα, αυτό είναι σίγουρο. Και εξακολουθώ να ενίσταμαι για το Ρεγγίνα. Η Βέρα τελείωσε, αγαπητοί γράφοντες, μην προσπαθείτε να την επαναφέρετε με τέτοια κόλπα. Προσπαθήστε όσο προλαβαίνετε ακόμα να σώσετε τα Μυστικά της Εδέμ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μάης 28, 2011 8:09 pm


Όταν ξεκινούσε ο β κύκλος θυμάμαι μια συνέντευξη των σεναριογράφων όπου έλεγαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει στη σειρά άλλος ηθοποιός της Βέρας
Μετά ανακοινώθηκε η Λάμπου
Έχουμε και μετράμε
Αρζόγλου
Κατρανίδης
Μπουγιούρης
Σταύρου
Λάμπου
Και μπόλικα γκεστ
Χαικάλης
Τουμασάτου
Μουτάφη
Και περιστασιακά σε ρόλο κομπάρσου Κικίδης
Αντε με το καλό και στους υπόλοιπους
Μπορώ να παραγγείλω Καζάκο και Λούπη;
lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μάης 28, 2011 8:13 pm


Μα αυτό, το να χρησιμοποιούν τους ίδιους ηθοποιούς ξανά και ξανά είναι χαρακτηριστικό των σεναριογράφων. Οπως επίσης να δίνουν στους περισσότερους ήρωές τους τα ίδια ονόματα ξανά και ξανά.... Γιατί μας ξενίζει κάτι τέτοιο?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Μάης 28, 2011 8:17 pm


Αν συνηθίζουμε κάτι δεν κάνουμε δηλώσεις για το αντίθετο θα έλεγα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Μάης 28, 2011 8:22 pm

Να χρησιμοποιούν τους ίδιους ηθοποιούς δεν έχει τόση σημασία. Το θέμα είναι να μη βάζουν στο ένα σήριαλ χαρακτήρες από ένα άλλο. Η Ρεγγίνα δεν αναφέρθηκε ποτέ σαν φίλη και συνάδελφος της Νόρας και του Λουκά, ούτε βέβαια και η Έλσα, και τώρα τις βλέπουμε σε φλας μπακ με Νόρα και Στέλλα μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν το ξεκάρφωτο όνομα της μπέμπας. Εφόσον ο κύκλος της Βέρας έκλεισε είναι άσκοπο να ξεθάβουν χαρακτήρες που ναι μεν οι τηλεθεατές θυμούνται και αγάπησαν αλλά δεν κολλάνε με τίποτα και με καμία λογική με τους χαρακτήρες των Μυστικών.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Μάης 28, 2011 8:38 pm



Συμφωνώ, αλλά το θέμα είναι μικρής σημασίας, έτσι κι αλλιώς.... Το όνομα που θα δώσουν στο παιδί τους δεν παίζει ρόλο ούτε στην πλοκή ούτε σε τίποτε....
Το γεγονός οτι διάλεξαν να του δώσουν το όνομα Ρεγγίνα, που ναί μεν είναι ασυνήθιστο, αλλά όχι και ανύπαρκτο, και να το συνδέσουν με μιά παλιά γνωριμία τους απ'το δικηγορικό κλάδο (γιατι δεν νομίζω να μίλησαν περί φιλίας), που συναντήθηκαν τυχαία και τους έδωσε την έμπνευση και τη λύση για τό όνομα, εγώ το βρίσκω χαριτωμένο, σαν να μας κλείνουν το μάτι! Τώρα σε όσους δεν αρέσει η έμπνευση, εντάξει, δεν γίνεται να μείνουν όλοι ικανοποιημένοι πάντα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από fay66 Σαβ Μάης 28, 2011 9:05 pm

fay έγραψε:Να χρησιμοποιούν τους ίδιους ηθοποιούς δεν έχει τόση σημασία. Το θέμα είναι να μη βάζουν στο ένα σήριαλ χαρακτήρες από ένα άλλο. Η Ρεγγίνα δεν αναφέρθηκε ποτέ σαν φίλη και συνάδελφος της Νόρας και του Λουκά, ούτε βέβαια και η Έλσα, και τώρα τις βλέπουμε σε φλας μπακ με Νόρα και Στέλλα μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν το ξεκάρφωτο όνομα της μπέμπας. Εφόσον ο κύκλος της Βέρας έκλεισε είναι άσκοπο να ξεθάβουν χαρακτήρες που ναι μεν οι τηλεθεατές θυμούνται και αγάπησαν αλλά δεν κολλάνε με τίποτα και με καμία λογική με τους χαρακτήρες των Μυστικών.

Εμένα προσωπικά δε με χαλάει η είσοδος για μια σκηνή και μόνο της Ρεγγίνας και Έλσας στο σίριαλ. Εξάλλου και όταν έπαιζαν με το Φιλιππίδη την αμέσως επόμενη χρονιά είχαν αναφερθεί ονομαστικά βέβαια σε πραισθήματα στυλ Έλσας .
Εδώ δικαιολογείται κατά κάποιο τρόπο η εμφάνιση της Τουμασάτου. Δικηγόρος η μια , δικηγόρος η άλλη , γνωρίζονται.Εδώ έχουμε δει τόσα και τόσα , αυτό μας χαλάει; Εμένα πάντως μου αρέσει η ιδέα .Μόνο μην πέσουν πάνω σε Εριέττα , Στέφανο , Ηλία και Πέτρο.Γιατί εκεί θα γινόταν ΤΟ μπάχαλο.Τώρα για ένα καφεδάκι και για να δικαιολογήσουν το όνομα , καλό ακούγεται.
Και εδώ που τα λέμε δε θα με χάλαγε να βλέπαμε και μια τηλεταινία η ζωή των ηρώων της Βέρας μερικά χρόνια μετά.Από κάτι άλλες αηδίες που μας σερβίρουν αυτό αν μη τι άλλο θα ήταν ενδιαφέρον.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 577~578 - Ημερομηνία 30-05-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Μάης 30, 2011 9:59 am

Αρχικα να σε ευχαρηστησω και εγω με τη σειρα μου!!! ))
Λοιπον την γεννα της Νορας δεν την σχολιαζω... εγω θα ηθελα να δω τον Λουκα εκει απο την αρχη εκει να της πιανει τον χερι να την καθησυχαζει και να λεει και τα αστεια του.... οχι να παει εκει την τελευταια στιγμη Aww Aww Ελεος!!! ainta slap

Η Μελιτα ηταν αναγκη να παει??? Το μονο καλο απο αυτη την επισκεψη ειναι οτι θα πεσει μουρη με μουρη με τον Στεφανο και την Ερη Palamakia ^^ ^^

Οσο για αυτον τον αντρα απ'οτι εχουμε δει και στο treiler κατι θυμιζει στη Ερη πανικοβαλει τον Πετρο και δεν βρεθηκε πουθενα το πτωμα του Αραβαντινου αρα κατα πασα πιθανοτητα ειναι ο Αραβαντινος!!!

Για να δουμε!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης