Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

+13
Dimitraaa
roria
Καρ-Mik
fantina
ΣΨ1
aglaitsa
alex1
dm10811
marakii
gxnel
JESSIE
evaki16
Clarabelle
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap51%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 51% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 41
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από roria Πεμ Οκτ 13, 2011 11:09 pm

alex1 έγραψε:dm10811 της είπε οτι δεν μπορεί να στείλει την Εριέττα στην φυλακή.Και μην ξεχνάς δεν είναι για τπτ σίγουρος!!!!προσπαθεί να πιαστεί απο τα μαλλιά.

Αν μπεις στο site του καναλιού και δεις τι θα πει αύριο στον Ρούσσο θα καταλάβεις.

Ακριβώς. Και αυτό είναι κάτι που δεν το είχαμε μάθει από τα δημοσιεύματα. Άρα προφανώς δεν έχουν διαρρεύσει τα πάντα. Δεν θα επεκταθώ άλλο απόψε, γιατί αυτά ανήκουν στο αυριανό επεισόδιο.
Το αποψινό για μένα ήταν το πρώτο πολύ καλό της σεζόν.Πολύ καλό επειδή δεν θυμάμαι να είχε ούτε μια σκηνή περισσευούμενη ή ανούσια, επειδή πέτυχε να εξισορροπήσει την εξέλιξη της πλοκής με την ώθηση στο πεδίο των σχέσεων, επειδή τα είχε όλα: σασπένς, στιγμές πιο ανάλαφρες, αλλά και συγκίνηση. Περιείχε βέβαια και την καθιερωμένη (και κατσαρή) δοκιμασία των νεύρων μας, αλλά και αυτή ακόμα έχει τη θέση της στο βαθμό που υπηρετεί κάποια κάθαρση.
Δεν θα εκπλαγεί κανείς νομίζω αν πω ότι κορυφαία σκηνή για μένα ήταν εκείνη ανάμεσα στο Στέφανο και την Έρη στο σπίτι τους και μου αρέσει ακόμα περισσότερο όταν τη σκέφτομαι σαν προανάκρουσμα των καλύτερων που θα έρθουν.
Όμορφη και η σκηνή Στέφανου-Έρης-Λουκά-Αντιγόνης με τον πίνακα, αν και από τις εκφράσεις της Αντιγόνης δεν θα πρέπει να ήταν και πολύ δύσκολο να μαντέψουν ότι τους λέει ψέμματα, ιδιαίτερα ο Στέφανος.
Και η συζήτηση Στέφανου-Νταίζης είχε ενδιαφέρον. Δεν νομίζω ότι ο Στέφανος ήταν χαλαρός. Απλώς μάλλον κατάλαβε αφενός ότι δεν επρόκειτο με τίποτα να πείσει τη Νταίζη και αφετέρου ότι ίσως κι εκείνος στη θέση της να ενεργούσε το ίδιο, ακόμα κι αν η αγαπημένη του ήταν ένοχη.
Καλοπαιγμένη και σε χαμηλούς τόνους (εξ ου και με μια λανθάνουσα φόρτιση ) η σκηνή Χρήστου-Νταίζης. Ο Χρήστος όμως κουμάσι, όπως είχα ξαναγράψει. Ο παλιός κακός εαυτός του. Πλήρης αναισθησία που ένας αθώος οδηγείται στη φυλακή για κάτι που διέπραξε εκείνος. Θα είναι προφανώς εξ εκείνων που θα πληρώσουν.
Η Αντιγόνη τα λέει σωστά στη Νταίζη που φαίνεται να έχει απωλέσει το αλάνθαστο ένστικτο που τη διέκρινε. Ο Αραβαντινός δεν θέλει να βοηθήσει εκείνη, αλλά να χαντακώσει το Ρούσσο. Τα παιδιά του θέλει να βοηθήσει και είμαι σίγουρη ότι θα το κάνει. Και παρά την ανεξήγητη βλακεία της Αμαλίας να ενημερώσει το Ρούσσο ότι θα ρωτούσαν και την Αντιγόνη για το πορτραίτο, ο Αραβαντινός πραγματικά αν ήθελε θα μπορούσε με ένα σημείωμα να είχε ενημερώσει τα παιδιά για την ταυτότητα της εικονιζόμενης. Γιατί δεν το έκανε; Πιθανολογώ για να αισθάνονται ο Ρούσσος πρώτιστα και η Αντιγόνη ότι τους κυκλώνει σιγά-σιγά. Πιθανόν να υπάρχουν κι άλλοι λόγοι που θα τους δούμε στη συνέχεια. Πάντως σιγά-σιγά όλα φαίνονται να ξεκαθαρίζουν.
Πλούτισα και τις εγκυκλοπαιδικές μου γνώσεις για τα διαμάντια, αν και νομίζω πως ήδη τις ξέχασα, αφού έτσι κι αλλιώς δεν προβλέπω να μου χρειαστούν. Είναι δίλημμα πάντως το πώς θα χειριστούν το θέμα, ώστε να πάρει κάτι και ο Νικόλας από την περιουσία του πατέρα του.
Πολύ όμορφη η σκηνή με τα Λουκονοράκια και ξάνοιγε και το μάτι μας που ήταν γυρισμένη στη θάλασσα. Στην κατάλληλη στιγμή ήρθε για να νιώσει η Νόρα ότι ποτέ δεν έχει πάψει για το Λουκά να είναι γυναίκα και κάτι παραπάνω: ο έρωτάς του.
Ο Λευτέρης για πρώτη φορά ήταν άδικος με την Εύα που όμως έχει πολλές φορές υπάρξει άδικη μαζί του. Και επιτέλους ακούσαμε τη φωνή του! Κάποιος έπρεπε να ταράξει τα νερά σε αυτή τη σχέση, έστω και παίρνοντας ένα ρίσκο, γιατί είχε τελείως βαλτώσει.
Η Μαρίλια όντως το παράκανε, αλλά αυτή της η ακραία στάση νομίζω ότι θα την οδηγήσει πιο γρήγορα και πιο απρόσκοπτα στην επανασύνδεση με τη μητέρα της που πλέον της φέρεται όπως κάθε παιδί θα ήθελε να του φέρεται η μητέρα του.
Δεν θέλω καν να θυμάμαι την μούστριψε-από-την-κατινιά-μου Μελίτα και το φαρμακερό μπαμπά της που εντός ολίγου θα τρέχει και δε θα φτάνει.
Περιμένω ανυπόμονα το αυριανό...

Υ.Γ. Καλέ, ξέχασα το σημαντικότερο: extra point για το υπέροχο σκυλί στο σπίτι της Αμαλίας. ΣΨ μου,κάτι πρέπει να βλέπει, γιατί ανέβηκε τη σκάλα! lol!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Πεμ Οκτ 13, 2011 11:26 pm

Τέλειο από μένα, γιατί η Λουκανορική σκηνή έσωσε και έκανε μικρή μπροστά της ακόμα και την παραμικρή ατέλεια σε οποιοδήποτε τομέα του επεισοδίου! Φαίνεται από τον έντονο ενθουσιασμό όλων μας στο σχολιασμό άλλωστε και στις φανερά ανεβασμένες και διαφορετικές θετικές ψήφους! Πάντα τέτοια! Έλιωσα....ατάκες, βλέμματα, χαμόγελα, φιλιά, χάδια.... το ζευγάρι που αγαπήσαμε!

Η κυρία Βάνα Πεφανη συγκλονίζει με τις ερμηνείες της τελευταία πραγματικά!!!! Ά-ψο-γη!

Ένα "dislike" στο Ρούσσο που καταφέρνει ΜΟΝΟ να περιπλέκει τα πράγματα με τόσα ψέμματαααααα πια! Και η Αντιγόνη το ίδιο! Αχ βρε Λουκάκο να'ξερες......

Υ.Γ Αναμένω και να πει ο τελευταίος στην σύζηγό του για το πειθαρχικό κάποια στιγμή!


Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Οκτ 14, 2011 12:26 am

Μόλις το είδα, είναι αργάμιση και πολλήν όρεξιν δεν έχω...

Αλλά θα πω ότι μου άρεσαν οι σκηνές των ζευγαριών, Έρι-Στεφ και Λουκάς-Νόρα. Επιτέλους, ο ερωτευμένος Λουκάς που λιώνει σίδερα. Νομίζω θέλουμε πιο πολύ απ' αυτό.

Τη βλακεία με τη λιτανεία του πίνακα την προσπερνώ. Ο Λουκάς έπρεπε να τον είχε βγάλει φωτό, να μην κουβαλάει, και Αμαλία να ΜΗΝ.

Τι χαριτωμένη κουβεντούλα Ρούσου Αντιγόνης. Ρίγη και ανατριχίλες. Και μπούφλες. Πολλές μπούφλες.

Ναι, από την αντίδραση της Αντιγόνης, κάτι έπρεπε να ψυλλιαστεί ο Στεφανάκος...

Ρούσσος και κόρη του, again, πολλές μπούφλες και ενοχλήσεις στο στομάχι...

Η Μαρίλια στη γνωστή χώρα της γνωστής μάρκας νικοτίνης και πίσσας. Καλά που άκουσε τον Νικόλα.

Με τη Νταίζη και το αμόρε της δεν ασχολούμαι, εξάλλου μια χαρά τα είπατε.

Περιμένω με χαρά και ποπκόρν το αυριανό, διότι έριξα μια ματιά στο sneak και μια ταραχή την έπαθα η γυναίκα.... sfyr
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Παρ Οκτ 14, 2011 2:29 am

Πολύ καλό και από μένα κυρίως λόγω των ζευγαριών(και ανάμεσα στα καλύτερα για Στέφανο-Εριέττα που ανέφερε η Roria εύχομαι να δούμε και κανένα παθιάρικο φιλί αντί για το σημερινό ασπασμό!),είχαμε και ανθρώπινη επαφή πέραν της λιτανείας,και πραγματικά θα συμπαραταχθώ με τη Jessie στο ότι μου κάνει εντύπωση που ούτε ένας φωστήρας δε σκέφτηκε να αναφερθεί στην ομοιότητα με την Εριέττα,στης οποίας το σπίτι άλλωστε ήταν ο πίνακας...

Ta delivery του καλλιτέχνη συνεχίζονται,και ελπίζω πραγματικά να επωφεληθεί ο Νικόλας,ώστε αυτή τη φορά να ποτιστεί και ο βασιλικός μαζί με τη γλάστρα...

Ο Λευτέρης τελευταία έχει περαστεί δυο χέρια από το γνωστό υγρό που κάνει τα τζάμια αόρατα και ήταν αναμενόμενο να ξεσπάσει,αλλά κάτι μου λέει ότι αντί για κανένα ρομαντικό δείπνο επανασύνδεσης θα δούμε αναίτιο και πρόχειρο χωρισμό,και το κακό είναι ότι με το χρόνο που τους αφιερώνουν δεν θα καταλάβουμε τη διαφορά...

Λουκάς-Νόρα επιτέλους Love! !!!!

Τέλος,δεν είπα και να έρθει το FBI με το γνωστό κατεβατό''Anything you say can and will be used against you'',αλλά όχι και''Κυρία Χατζηβασιλείου,ακολουθήστε με''(δεν ήταν καν με στολή),''Γιατί;''(εύλογα!!!),''Συλλαμβάνεστε."! gelio Τη σκηνή βέβαια την έσωσε το ζευγάρι με τις υπέροχες εκφράσεις του...

ΣΨ1,roria,jessie,fantina : respect : !!!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Οκτ 14, 2011 11:16 am

Ioanna T έγραψε:Πολύ καλό και από μένα κυρίως λόγω των ζευγαριών(και ανάμεσα στα καλύτερα για Στέφανο-Εριέττα που ανέφερε η Roria εύχομαι να δούμε και κανένα παθιάρικο φιλί αντί για το σημερινό ασπασμό!),είχαμε και ανθρώπινη επαφή πέραν της λιτανείας,και πραγματικά θα συμπαραταχθώ με τη Jessie στο ότι μου κάνει εντύπωση που ούτε ένας φωστήρας δε σκέφτηκε να αναφερθεί στην ομοιότητα με την Εριέττα,στης οποίας το σπίτι άλλωστε ήταν ο πίνακας...

Ta delivery του καλλιτέχνη συνεχίζονται,και ελπίζω πραγματικά να επωφεληθεί ο Νικόλας,ώστε αυτή τη φορά να ποτιστεί και ο βασιλικός μαζί με τη γλάστρα...

Ο Λευτέρης τελευταία έχει περαστεί δυο χέρια από το γνωστό υγρό που κάνει τα τζάμια αόρατα και ήταν αναμενόμενο να ξεσπάσει,αλλά κάτι μου λέει ότι αντί για κανένα ρομαντικό δείπνο επανασύνδεσης θα δούμε αναίτιο και πρόχειρο χωρισμό,και το κακό είναι ότι με το χρόνο που τους αφιερώνουν δεν θα καταλάβουμε τη διαφορά...

Λουκάς-Νόρα επιτέλους Love! !!!!

Τέλος,δεν είπα και να έρθει το FBI με το γνωστό κατεβατό''Anything you say can and will be used against you'',αλλά όχι και''Κυρία Χατζηβασιλείου,ακολουθήστε με''(δεν ήταν καν με στολή),''Γιατί;''(εύλογα!!!),''Συλλαμβάνεστε."! gelio Τη σκηνή βέβαια την έσωσε το ζευγάρι με τις υπέροχες εκφράσεις του...

ΣΨ1,roria,jessie,fantina : respect : !!!

Κατ' αρχάς, θερμές ευχαριστίες, Ιωάννα μου flower
Κατά δεύτερον, παντα καίριες και ευ-θύ-βο-λες ( καλό; ) οι παρατηρήσεις σου.
Κατά τρίτον για τον ασπασμό, μή μου βιάζεσαι! Από εκεί που στηνόταν ο ένας στην Αθήνα κι ο άλλος στο Νοβοσιμπίρσκ της περιβόητης τζαμαρίας, εσύ θες να περάσουμε κατευθείαν στα παθιάρικα φιλιά!!! Τσ, τσ, τσ, τι ανυπόμονα που είναι τα νιάτα!
Κατά τέταρτον κι εμένα μου φάνηκε πολύ χοντροκομμένος ο τρόπος της σύλληψης, αλλά έτσι κι αλλιώς η αστυνομία δεν είναι ο χώρος όπου απευθύνεται κανείς για να μυηθεί στο savoir vivre. Απλώς ορισμένες φορές μπορεί να γίνει αφορμή για άσκηση στο savoir survivre...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Οκτ 14, 2011 1:10 pm

Βοήθειά μας!!! imarton

Η Μαρίλια χτυπιέται πως της την έστησαν!!! Όλοι συνομωτούν εναντίον της, τη μανία καταδίωξης έχει κυριέυσει τη μισή σειρά μου λέτε;;; Τον Νικόλα τον άκουσε, πάλι καλά... Ο "αναμάρτητος" Λευτέρης πετροβόλησε με τη σειρά του την Εύα, τι στο καλό όλοι οι αναμάρτητοι εδώ μαζεύτηκαν; imarton

Η λιτανεία της εικόνας ξεκίνησε... Κάνεις δεν την αναγνωρίζει την κυρία Αραβαντινού... Μα καλά η Αντιγόνη άλλαξε χρώμα πιο γρήγορα από τα φανάρια της τροχαίας, κανείς δεν το πρόσεξε; imarton

Καλέ ο Λουκάς με τη Νόρα ήταν αυτοί!!!Τι ωραία σκηνή, καιρό είχαμε να τους δούμε έτσι...Από το ένα παγκάκι στο άλλο, ούτε να το χωνέψουμε δεν προλάβαμε καλέ και μεταβήκαμε στο Ρούσσο που ανησυχεί για την Αντιγόνη... imarton

Και φυσικά για να δικαιώσουμε την Νταίζη, να πάρει αυτά που της ανήκουν -τα πάντα δηλαδή!- ήρθε και το συμφωνητικόοοο! Η ηλικία της Νταίζης lmao εδώ σας θέλω!! Νόρα μου, όταν πήγαινε ο Λουκάς να παντρευτεί την Νταίζη ήταν μεγαλύτερή του, τώρα μπήκε στο χρονοπλύσιμο!!! Στο τελευταίο δεν κρέμασμα δεν έδωσε και μεγάλη σημασία το παλικάρι! Μην το αδικήσετε όμως το κοριτσάκι, που η περιουσία της είναι μεγαλύτερη από το Ελληνικό έλλειμμα.. Μην το ρίξετε στη μοιρασιά... imarton

Οι L.A.P.D μπουζούριασαν την Εριέττα...! Ioanna Tα ρέστα μου!! lmao Τη λυπήθηκα μωρέ, έτσι όπως την πήγαιναν στο κελί... Η Μελίτα περίμενε βραβεία; Της έχω έγω ένα... Fskl

Τα σύμπαν συνωμοτεί τοβ τελευταίο καιρό και αυτή την εβδομάδα δεν έχω δει επεισόδιο στην ώρα του ή τα έχω δει μισά!!! Καταλαβαίνεται ελπίζω την τρικυμία που γίνεται στο κεφάλι μου!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 587 - Ημερομηνία 13-10-2011

Δημοσίευση από elenp Παρ Οκτ 14, 2011 4:02 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Αμαλία ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς την ρώτησε μήπως ξέρει ποια είναι αυτή που απεικονίζεται να φοράει το κόσμημα και αφου δεν ήξερε η Αμαλία, μετά στείλαν με φωτογραφία την απεικόνιση αυτή στον Ρούσσο ο οποίος φυσικά δεν είπε τίποτα γι' αυτό. Η σκηνή με την Εύα και την Μαρίλια ήταν πολύ ωραία, η Εύα προσπαθεί να πείσει την Μαρίλια ότι δεν έβαλε την γυναικολόγο να της πει ψέμματα αλλά η Μαρίλια επέμενε πως εκείνη την έκανε να τα πει αυτά. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά, την Εριέττα και την Στέλλα ήταν πολύ καλή, συζήτησαν πρώτα η Νόρα, ο Λουκάς, η Εριέττα και η Στέλλα για την υπόθεση με το κόσμημα και μετά ο Λουκάς με την Εριέττα έφυγαν για να βρουν κάποια παραπάνω στοιχεία. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ ωραία, μετά από πολύ καιρό βρέθηκαν μόνοι τους και συζήτησαν και λίγο για την σχέση τους και όχι για κάποιους άλλους. Η σκηνή με τον Λουκά και τον Νικόλα ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς πήγε να πει στον Νικόλα για το χαρτί που βρήκαν και που άφηνε κάποιο μερίδιο από τα διαμάντια στον ίδιο αλλά το είπε με τέτοιο τρόπο που ο Νικόλας νόμιζε ότι ήταν χιούμορ αυτά. Η σκηνή με τον Λουκά, την Νόρα και την Στέλλα ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς πήγε και τους είπε στην Νόρα και στην Στέλλα ότι συνέλαβαν την Εριέττα και τις ρώτησε αν θα έπρεπε να πει την αλήθεια για τον Χρήστο για τα διαμάντια και όλα όσα ξέρει γι' αυτό.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πολύ και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης