Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

+14
zouz0unii
dm10811
aglaitsa
katie007
alex1
JESSIE
sarita
ΣΨ1
tzibirdika
evaki16
evanna
fantina
trelli petrakitsa
Clarabelle
18 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap6%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 6% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap49%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 49% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 26% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 35
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 26, 2011 5:26 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τετ Οκτ 26, 2011 7:12 pm

Εγώ σήμερα δεν είδα όλο το επεισόδιο πάλι....

Μου άρεσαν οι Λουκανορικές σκηνές, αν και δεν μας πείθουν! Μας δίνουν πάλι ψίχουλα! Mmm
Μπουζουριάσαν όλη την οικογένεια μαζί ;D και η Αντιγόνη ομολόγησε!! yey
Η Εριέττα αποφυλακίζεται και η τρελή όλα τα...σπάει όλα τα πυροβολεί! Razz Άρχισε πάλι να ορίεται(όχι ότι σταμάτησε βέβαια!) και να λέει την κασέτα της....σίγουρα ετοιμάζει και το σχέδιό της... imarton
Υπέροχη η σκηνή Εριέττας - Στέφανου Love!
Η Εύα και ο Λευτέρης τα βρήκαν...ωραία...τελικά πέτυχε αυτό που ήθελε η Μαρίλια... Wink
Α, ρε Παναγιώτη!!! : respect :
Εμφανίστηκε ο Αραβαντινός....για να σούμε... Cool
Ο άλλος ο βλάκας εμφανίστηκε και θα μας πρίξει... pff

Μπορεί να ψηφίσω καλό...
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Οκτ 26, 2011 7:18 pm

το καλο παιδι ο Χρηστος που τελειωσε τις Ορσουλυνες ,εμπλεξε με την Νταιζη που το παρατσουκλι της ειναι <<η Νονα >>,και παραδεχθηκε ενα φονο στο ονομα της αγαπης και μετα απο πληρωμη της Ερριετας που το εκανε γιατι θελει να καταστρεψει την οικογενεια Ρουσσου ................που λεει και η Μελιτα ........
και εγω ειμαι ο Αβραμ πάπας και προβλεπω οτι θα δειρω κανα γερμανο και κυριως την Μερκελ ......

θα σχολιασω σοβαρα ,μολις βρω χρονο ....και υπομονη (ελπιζω σημερα ).........
η τροϊκα μαζι σας !!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από evanna Τετ Οκτ 26, 2011 7:26 pm

Ελαχιστη δοση Νταιζης σημερα και λιγη Μελιτας.....Καλο αλλα και παλι το επεισοδιο δεν ελεγε πολλα.

Χρηστος-Νταιζη-Αντιγονη....ουτε στις πανελληνιες δεν εριξαν τοσο γραψιμο! sisi Τους πεθανε ο αστυνομος....!

Ο Λευτερης και η Ευα τα βρηκανε....καλα να'ναι τα παιδια δεν μπορω να πω αλλα σημερα που τους ειδαμε λιγο παραπανω μαζι,δεν τρελαθηκα και απ'τη χαρα μου.Το παλευω να'μαι αντικειμενικη αλλα δεν μπορω,τι να κανω! Razz
Το κορυφαιο βεβαια που μου ανεβασε την πιεση,το ειπε η Δαφνη......Μα ο Λευτερης το αλλο μισο της Ευας? imarton Ημαρτον,ποσα να αντεξω? wall

Ο Λουκας & η Νορα(τελειο το ντυσιμο της)μου αρεσαν πολυ μετα απο καιρο. Love! Η Στελλα παλι αλλα λογια να αγαπιομαστε...σταθερα υποστηριζει Νταιζη! Ee?

Στεφανος & Εριεττα ωραιοτατοι! Love! Αντε να τους δουμε και λιγο περισσοτερο ως ζευγαρι.

Οσο για τη Μελιτα....''Τι ειχες Γιαννη,τι ειχα παντα!''Εχει γυαλισει το ματι της εντελως και η νοσηρη της φαντασια της καλπαζει! ainta

Ειδαμε και τον Αραβαντινο να ευχαριστει τον Παναγιωτη και τι να σας πω συγκινηθηκα! Mmm Εμφανιστηκε και ο Θανος και ποιος τη χαρη μας! vomit

Μετριο απο μενα....
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Οκτ 26, 2011 7:29 pm

Λάτρεψα τις σκηνές Εύας-Λευτέρη!!! Και κυρίως αυτή στο κρεβάτι Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 681539

Η Λουκανορική σκηνή κορυφή!!! Το πόσο πανε στον Πετράκη τα T-shirts δεν λέγεται!!! ΚούκλοςΕπεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 811901 Και η Αντιγόνη με τα λευκά μια Θεά!!!Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 226538

Η Έρη αποφυλακίστηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 55134

Σήμερα ήταν η μόνη φορά που ήθελα να δω τη Μελίτα στο επεισόδιο... ήθελα να δω την αντιδραση της... όπως και έγινε!!! Πόσο το ευχαριστήθηκα ένας Θεός ξέρει!!!!!!! Έτσι καλά να πάθει... βέβαια μετά αρχισε να λεει πάλι τις "αρλούμπες" της τύπου "Η Εριέττα φταει για όλα... τους έχει εξαγοράει όλους.. αυτη ειναι ο εγκέφαλος της υπόθεσης και άλλες τέτοιες βλακείες" και βαρέθηκα Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 123796

Τελικά ο Παναγιώτης ξέρει πολλά περισσότερα απ'όσα νομιζουν και νομίζαμε....Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 759401

Ο Θάνος τι θέλει πάλι??? Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 163940

Μου άρεσε το επεισόδιο σήμερα!!! ίσως και ένα απ΄τα καλύτερα της 4ης σεζόν...!!! (κατα τη γνώμη μου πάντα...)
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Τετ Οκτ 26, 2011 7:39 pm

evanna έγραψε:
Ο Λευτερης και η Ευα τα βρηκανε....καλα να'ναι τα παιδια δεν μπορω να πω αλλα σημερα που τους ειδαμε λιγο παραπανω μαζι,δεν τρελαθηκα και απ'τη χαρα μου.Το παλευω να'μαι αντικειμενικη αλλα δεν μπορω,τι να κανω! Razz
Το κορυφαιο βεβαια που μου ανεβασε την πιεση,το ειπε η Δαφνη......Μα ο Λευτερης το αλλο μισο της Ευας? Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 103275 Ημαρτον,ποσα να αντεξω? Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 905116


Συμφωνώ μαζί σου... αυτο για το άλλο μισό της Εύας με πείραξε και εμένα αρκετά... ήταν είναι και θα ειναι πάντα ο Μάνος... και το ξερουμε όλοι καλά... αλλά πλέον θέλω την Εύα ευτιχισμένη και αφού οι σεναριογράφοι μόνο με τον Λευτέρη μας τη δείχνουν ευτιχισμένη και καλά το δέχομαι... δεν μπορω να κάνω και αλλιώς...
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Τετ Οκτ 26, 2011 7:55 pm

Σημερα ειπα να το δω να γελασω λιγο με τη Μελιτα...ειχα και τη μαμα παρεα και ηθελα να ακουσω σχολια...!


Οταν η Μελιτα εσπασε το ποτηρι λεει "Κριμα το αυγο" "Μαμα ποτηρι ηταν...σιγα μην εκανε τετοιο θορυβο το αυγο" "α ναι? δε το καταλαβα... και που το πεταξε εξω απο το παραθυρο ή στο νεροχυτη?" Nyxia Οπως καταλαβατε δωσαμε πολλη σημασια στην Μελιτα και την γκαριδα της.. lmao

Η Ευα τα βρηκε με τον Λευτερη ο οποιος μου δινει την εντυπωση οτι τη φοβαται λιγο...Να σε φιλησω? Μπορω? Matakia Βρε αρπα την και φιλα τη να πουμε που τη ρωτας κιολας...λες να μην θελει?

Ωραια η σκηνη Λουκα-Νορας αν και ψιχουλακι...

Μ'αρεσε πολυ η Ερριετα με τον Στεφανο Love!
Επισης μ'αρεσε το σχολιο της μαμας για τον Στεφανο... "Μπα ξερει να μαγειρευει κιολας?" lmao "Αμε; μαγειρεψε και για την Ευα και για την Μελιτα" της λεω...Και μετα θυμηθηκα την υπογραφη της Βασως αλλα συγκρατηθηκα lmao lmao (Βασου i miss you Love! )

Παρατηρησατε κατι????
Σπόιλερ:

Νταιζη πονεμενη για αλλη μια φορα και μια Στελλα να εξυμνει τον ερωτα της με τον Χρηστο...Κι οχι μονο αυτο...αλλα εβαλαν και τη Δαφνη...Πεταχτηκε κι ο Νικολας μη χασει να εξυμνησει το σοι του lmao
Σιγα τον Ρωμαιο και την Ιουλιετα να πουμε... livani
Μου αρεσε μονο η σκηνη που επαιζε ενα τραγουδι το οποιο θελω να μαθω ποιο ειναι οποιος ξερει... Matakia και ξαφνικα πεταχτηκε ο Χρηστος απο το κρεβατι....ειχε κακο προαισθημα ισως? Rolling Eyes

Τελικα καλα εκανα και το ειδα...γελασα πολυ με τη Μελιτα...Την καημενη την Αμαλιτσα λυπαμαι.. Aww Της μιλαγε σημερα τοσο ηρεμα...με μια φοβια μην αρπαξει ξανα κηροπηγειο η κορη της και της το φερει στο δοξα πατρι.

Μετριο απο μενα επειδη ειχαμε καποιες καλες σκηνες!

Ξεχασα να πω για τον Αραβαντινο... ελπιζω να μας δειξουν κανα φλασμπακ πως και τι ειπωθηκε...
Ο Θανος ξαναχτυπα...Αγιε Δημητρη μου βοηθεια μας...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 26, 2011 8:09 pm

Το σημερινο επεισοδιο ηταν δια χειρος Ακριτα!Εδιναν κι επαιρναν η Ακριτικες ατακες και γι αυτο τον λογο,το ψηφισα πολυ καλο!!

Την ειδατε την Αντιγονιτσα;;Να της πηγε με το που ειδε τα ελληνικα στρατα ,την ελληνικη αστυνομια ηθελα να πω,οξω απ την πορτα της!Και αναφωνησε :Στεεεεφααααανεεεεεε!Ο δε Στεφανος: συλαμβανεται την μανα μου;;μα γιατι ;;σημερα δεν εκανε κανεναν φονο lmao ηταν μια καλη και ησυχη μανουλα!
Και μετα που τον πηρε στο τηλ ο Λουκας για του πει το χαρμοσυνο,οτι βγαινει η Εριεττα,μεταξυ σοβαρου κι αστειου του λεει ο Στεφανος: βγαινει η δικη σου αδελφη και μπαινει η δικη μου lmao Λουκας:ναι αλλα εσυ το εξελιξες,μανα και αδελφη μαζι!Αχτυπητο το διδυμο!!!

Αλλα και η Νορα μια θεα σημερα,τι να πρωτοθυμηθω και τι να πρωτογραψω!
Οταν η Στελλα ειπε οτι η Νταιζη βοηθησε τον Χρηστο να εξαφανισει το πτωμα ςτης Αννας ,επειδη τον αγαπαει,τι ειπε η θεα Νορα: Ε ναι ετσι ειναι ο πραγματικος ερωτας!Σκοτωνει ο αγαπημενος μας και μεις απο πισω με την σφουγγαριστρα! : respect :

Και ο Ρουσος καταλυπηθηκε λεμε που η Αντιγονη πηγε μεσα imarton Την επισκεψη στον Στεφανο δεν θα την σχολιασω,γιατι απλα εχει τον ασχολιαστο!Ειλικρινα τωρα κοτζαμαν(το σπικαρω το τουρκικο)δικηγορος,πιστευει οτι ο Στεφανος μπορει να βοηθησει την Μελιτα;;Τι να πω!!
Το δραμα της καημενης της Αμαλιας συνεχιζεται.Ν ακουει το παιδι της να παραληρει!Απο περσι βεβαια παραληρει η Μελιτα,αλλα ας μην το κανω θεμα!

Ευα Λευτερης!!Ενταξει εγινε η επανασυνδεση!Μου αρεσε που ο Λευτερης παραδεχθηκε οτι η Ευα τον εχει σκυλακι της!Θελει κοτσια για να πει καποιος κατι τετοιο,αλλα παρ ολα αυτα δεν εβγαλε αδυναμια.Δηλ δεν ειπα,α κοιτα ,τον κανει οτι θελει η Ευα.Εχει τσαμπουκα ο Λευτερης και φαινεται σε οτι και να πει!Ειναι μια ισοτιμη σχεση αυτη και επισης φαινεται!

ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΡΙΕΤΤΑ!! Μεγαλος ερωτας και εννοειται οτι δεν θα αλλαξει τιποτα κα θα ειναι μαζι ,οχι για μονο 15 χρονια,αλλα για τα υπολοιπα 50.Αυτος ειναι πραγματικος ερωτας,το μονο που με στεναχωρει,ειναι οτι δεν ειδαμε ,δεν προλαβαμε δηλ να δουμε,οπως θα επρεπε την πορεια αυτου του ζευγαριου,την διαδρομη του!Αλλα τελικα δεν πειραζει,γιατι ουκ εν τω πολλω το ευ!!Ειδαμε και τους απολυτους με τις μεγαλες διαδρομες,μεσα στις καραμπολες ηταν η διαδρομη τουςκαι οχι μονο!

Μου αρεσε πολυ το σημερινο !!
Θα κλεισω με αυτο που ειπε ο μεγαλος φιλοσοφος Λουκακος!Αυτα κανει ο ερωτας,στη σωστη δοση σε παει στα ουρανια και στην υπερβολικη σε διακτινιζει κατευθειαν στο Δαφνι!! : respect :

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από sarita Τετ Οκτ 26, 2011 8:18 pm

γεια σας και παλι.

Λοιπον αυτα:






Δεν είναι σειρα αυτή που βλεπω
εγώ τη λεω μακελειο
μην παει ο νους σας στο κακο
η εριεττα με τη μελιτα θα σφαχτουνε

Με λίγη ψυχωση,,λιγο φευγα
με μια ανυπαρκτη κραυγη
είναι αργα για να φανει
το ταλεντο της στην τρελλα.

Δεν είναι επεισοδια, δεν είναι επεισοδια αυτό που ζούμε,
είναι σου λέω δυστυχως
ένας μεγαλος τιτανικος
και θα 'ναι θαύμα αν δεν πνιγουμε (Χ2)

Δεν είναι για γελια αυτό που ζει
η νταιζη με τον χρηστο
εγω το λεω δραμα κανονικο
και θελω να συμπαρασταθω

Για πράξεις και για καταθεσεις, ιδιαζόντως ειδεχθείς
αλλά Νταιζακι εσύ μην φοβηθείς
η καλη μανα θα σε καλυψει

Δεν είναι εξελιξεις, δεν είναι εξελιξεις αυτό που ζούμε
είναι σου λέω δυστυχως
ένα ματσο από μανιακους
και θα 'ναι θαύμα αν δεν τρελλαθουμε (χ2)

Ούτε και 'γώ θα ομολογήσω
ότι κουραστηκα πολυ
ευτυχως ευα-λευτερης είναι μαζι
αραγε ποσες σκηνες τους θα ξαναδουμε

Έλατε λοιπόν να δουμε
τα τελευταια επεισοδια
και αν εχουμε καλη καρδια
μπορεί και να τα ανεχτουμε

Δεν είναι αγάπη, δεν είναι αγάπη αυτό που ζούνε
η εριεττα με τον στεφανο
έιναι της τζαμαριας καημος
και θα 'ναι θαύμα αν τη σπασουν.(χ2)


Θελω τη κατανοηση σας ειμαι καινουρια στο επαγγελμα. shy

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 26, 2011 8:25 pm

Μου άρεσε το σημερινό, γιατί όσο κι αν είχε τις γνωστές (υπερβολικές) δόσεις Νταίζης και Μελίτας, είχε και γοργούς ρυθμούς και προχωρήσαμε λιγάκι.

Να πώ την αμαρτία μου, οταν ο αστυνόμος είπε στη Νταίζη να γράψει την δική της εκδοχή της ιστορίας, και η Νταίζη αναρωτήθηκε γιατί δεν υπάρχει δακτυλογράφος, σκέφτηκα οτι είναι πολύ πιθανόν να είναι αναλφάβητη και να μην ξέρει να γράφει!!!! Εδώ που τα λέμε, πότε πρόλαβε να πάει και στο σχολείο? Η δικαιολογία της Αντιγόνης για το λόγο που ήθελε η Αννα να τη σκοτώσει, με άφησε με το στόμα ανοιχτό! Εχουμε να κάνουμε με υψηλού επιπέδου εγκληματία εδώ, δεν την πτοεί τίποτε, χρόνια στο κουρμπέτι που λένε, δικαιολογία δεν θά'βρισκε? Ενα είναι το συμπέρασμα, πάντως, ο Λουκάς κι η Νόρα, μια με τα σόγια, μιά με τους φίλους, δεν πρόκειται ποτέ να ξεμείνουν από πελατεία! Δεν είναι να το αγνοήσεις αυτό, στις δύσκολες μέρες που περνάμε! Μ'άρεσαν πάντως και ο Λουκάς και η Νόρα που κάνουν ό,τι μπορούν για όλους, χωρις να χάνουν το νήμα και της δικής τους ζωής, και της δικής τους "περιουσίας", που είναι το μωράκι τους!

Ο Ρούσσος που πήγε στο Στέφανο να "παρακαλέσει" και να "τάξει" για να σωθεί η κορούλα του, πάει καλά? Αντί να καλέσει δυό γεροδεμένους νοσοκόμους να την πάρουν με τη βία και να την πάνε για "εξετάσεις", περιμένει να κάνει το θαύμα ο ..... Στέφανος, τον οποίο, αν θυμάμαι καλά, τον είχε πετάξει με τις κλωτσιές έξω, παραπάνω από μία φορά! Δηλαδή ο καημένος ο Ηλίας ήταν πιό επικίνδυνος και τον πήραν οι δύο, τι φοβούνται και δεν κάνουν το ίδιο με τη Μελίτα? Τι άλλο περιμένουν να δούν για να τ'αποφασίσουν?

Αλλά η σκηνή που ακούει η Μελίτα απ'την τηλεόραση για την αποφυλάκιση της Εριέττας μ'ευχαρίστησε όσο τίποτε! Της χρειαζόταν η ψυχρολουσία της λαίδης Μάκβεθ! Και το αρρωστημένο μυαλό της έβγαλε ολόκληρο σενάριο για το πώς έγιναν τα πράγματα, πώς πίσω απ'όλα είναι η Εριέττα, και οτι θ'αναλάβει δράση, ενώ οι γονείς της κάθονται και την ακούνε και συμφωνούν, περιμένοντας να ...... ηρεμήσει! Λές και είναι γονείς άμαθοι, αμόρφωτοι, που ζούν σε κάποια απόμακρη κι αποκομμένη απ'τον πολιτισμό γωνιά, που δεν ξέρουν που πάν'τα τέσσερα και προσπαθούν να ξορκίσουν το κακό με ..... θυμιάματα!

Τώρα για την Εύα και το Λευτέρη, δεν με ικανοποίησε το πράγμα, και αυτή θα είναι η εικόνα μεταξύ τους από δώ και πέρα : Η Εύα με το παραμικρο θα βάζει βέτο, ο Λευτέρης θα ζητάει συγγνώμη, και η Εύα θα ξαναχαρίζει την εύνοιά της, αν βέβαια συμφωνεί και η Μαρίλια, και η μισή ομήγυρη πάνω σ'αυτό.... Περίμενα να πεί κι η Εύα ένα "με συγχωρείς, είμουνα λίγο υπερβολική κι'εγώ", αλλά δεν το άκουσα. Εντάξει , η Εύα ωρίμασε και βάζει την οικογένειά της πάνω απ'όλα, αλλά πήγε χωρις να το καταλάβει στο άλλο άκρο, οπότε η ωριμότητά της χρειάζεται λίγο ρεκτιφιέ....

Η πιό όμορφη σκηνή του επεισοδίου για μένα ήταν αυτή της Εριέττας και του Στέφανου. Επιτέλους, έχουν κάποιο λόγο να γελάσουν κι αυτοί, τα βάσανα πέρασαν (έτσι νομίζουν δηλαδή!!!) και ονειρεύονται τα μελλοντικά τους, κοινά βήματα στη ζωή. Υπέροχοι και πανέμορφοι και οι δύο, όλο τρυφερότητα και γλύκα. Το τζάμι που τους χωρίζει εδώ του κάθεται του Στέφανου, και δεν κοιμήθηκε όλη τη νύχτα περιμένοντας να πάει να τη δεί! Αυτά είναι!

Η συμβολή του Αραβαντινού στη σύλληψη των αληθινών ενόχων δεν ξεκαθαρίστηκε απ'το "ευχαριστώ" που είπε στον Παναγιώτη. Ισως ο Κυρίτσης βαριέται να γράφει και να παίζει κιόλας, οπότε κάνει το ρόλο του όσο γίνεται πιό σύντομο! Ελπίζω να μάθουμε κι άλλα επ'αυτού αργότερα.

Και το κλού για σήμερα, ο Θάνος , σαν νέος Λάζαρος, εμφανίστηκε απ'το πουθενά! Τι να κάνουμε, θα τον υποστούμε κι αυτον!

Αυτά από μένα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Οκτ 26, 2011 8:31 pm

Ψήφισα καλό!!!!!

Νόρα-Λουκάς:Ο Λουκάς καιγεται για το τριώροφο του Νικόλα,και η Νόρα τον κοιτάζει με το ύφος της μάνας που μεγαλώνει ένα ακόμη παιδί.Αυτή την αίσθηση μου άφησε!! lmao
Και σε μια στιγμή,πετάει ή μάλλον ρίχνει την ερώτηση κόλαφο:Για εμένα θα τα έχανες τα μυαλά σου;;;;;χαχαχαχαχαχαχαχαχχα δεν πάμε καλά!!!!
Η Νόρα για μια ακόμη φορά θεά!!!!

Στέλλα-Νόρα:Τι να πει κανείς για την μάνα της;;;;;;;;;;;Χτες έκανε την κίνηση οταν πήγε στην Αμαλία,και σήμερα άνοιξε το κουτί με τις μ*******ς.Λίγο ως πολύ,παρομοίασε τον έρωτα Νταίζης-Χρήστου,ως τον έρωτα Ρωμαίου και Ιουλιέττας!!!
Και φυσικά για μια ακόμη φορά υποστήριξε την αγαπημένη της φίλη!!!!οτι μια αθώα πήγε να πληρώσει για έναν φόνο που δεν έκανε,δεν είχε καμμια σημασία!!!!!

Εύα-Λευτέρης:Τα βρήκανε τα παιδιά,και μπράβο τους!!!αλλά μια στιγμή ήταν ευτηχίας,πάνω στα μέλια σκάει μουρη ο εραστής βορίων προαστίων!!! imarton και με ένα χαμόγελο γόη,σαν να μην έχει συμβεί τπτ.
Εκεί ο Λευτέρης πραγματικά πρέπει να επέμβει,να του σπασει τα μούτρα!!!
Τι άλλο θα δούμε;;;;;;;ή μάλλον θα τον δούμε σαν άλλη Μάρθα Βούρτση,αλλά στην αρσενική εκδοχή.Εύα μην φεύγεις θα φαρμακωθώ!! lmao Αυτό θέλω να το δώ!!!

Μελ-Αμαλία:Έμαθε η Μελ για την αποφυλάκιση της Εριέττας και η μετατόπιση έγινε για τα καλά!!!!
Πια έχει μανία καταδίωξης.Της έλεγε η Αμαλία να πάνε ένα ταξίδι,και εκείνη πιστεύει οτι θα στείλει πληρωμένους δολοφόνους για να την καθαρίσουν!!! lmao imarton
Όσα έλεγε στον πατέρα της,ασχολίαστα γιατί απλά δεν σχολιάζονται!!!!!
Η Αμαλία προσπαθούσε να πάει με τα νερά της,αλλά τπτ.Δεν υπάρχουν πια επειχιρήματα στο μυαλό της Μελ,δεν υπάρχει λογική!!!!
Η ψύχωση είναι μια ακραία μορφή άμυνας του εαυτού μας από την δυσάρεστη και επώδυνη πραγματικότητα . Και η Μελ δεν αντέχει την πραγματικότητα πια!!!!!

Εριέττα-Στεφ:Υπέροχη η σκηνή τους!!!!!η καλύτερη τους μέχρι τώρα!
Το χαμόγελο της Εριέττας τα έλεγε όλα!!!!
Και ο Στεφ εκεί δίπλα της.Τι υπέροχο ζευγάρι!!!Αλλά η Εριέττα έδειξε για μια ακόμη φορά το πλούτο του χαρακτήρα της!!!
Ρώτησε τον Στεφ πως είναι,για την φυλάκιση του Χρήστου!!!
Την λάτρεψα την σημερινή τους σκηνή!!!!!Και περισσότερο μου άρεσε το τελευταίο πλάνο τους,όταν προσπάθησαν να πλησιάσουν όσο περισσότερο μπορούσαν!!!!!!Έχουμε και μια τζαμαρία,έ!!!!!αυτή θα έλειπε;;;;;;;;;;;;

Αστυνόμος-Αραβαντινός:Ο Αραβαντινός ξαναεμφανίστηκε,και φυσικά αυτός ήταν η πηγή του Παναγιώτη!!!!!απλά κινεί τα νήματα,και ήταν εδω και πολύ καιρό μεσα σε όλα.

Για την θυσία της Νταίζης δεν θα πω τπτ!!!!!!Ας πρόσεχαν!!!!!!!
Και δεν με ενδιαφέρει καθόλου για το πως η Νταίζη θα ζήσει ελεύθερη με τον Χρήστο μέσα!!!!!Σκέφτηκε να ομολογήσει κάποια απόπειρα,για να είναι μαζί του;;;;;;;;;;;ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 26, 2011 8:44 pm

Ωραιος σχολιασμος alex μου! Thumbs up
Πολλυ ωραιο αυτο που γραφεις για την Μελιτα,δεν αντεχει την πραγματικοτητα που ειναι Στεφανος και Εριεττα μαζι και φτιαχνει την δικη της εικονικη πραγματικοτητα.Αυριο ο χαρος με την μορφη της Μελιτας,βγαινει παγανια!!
Καλυτερα να εμενε στην φυλακη η Εριεττα και πισω απ το προστατευτικο τζαμι!
Τσ τσ τσ οχι η Βουρτση,αλλα η Χελμη!! χαχαχχαχααχχ ειπα να σε διορθωσω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Τετ Οκτ 26, 2011 8:46 pm

ΣΨ1 έγραψε:Ωραιος σχολιασμος alex μου! Thumbs up
Πολλυ ωραιο αυτο που γραφεις για την Μελιτα,δεν αντεχει την πραγματικοτητα που ειναι Στεφανος και Εριεττα μαζι και φτιαχνει την δικη της εικονικη πραγματικοτητα.Αυριο ο χαρος με την μορφη της Μελιτας,βγαινει παγανια!!
Καλυτερα να εμενε στην φυλακη η Εριεττα και πισω απ το προστατευτικο τζαμι!
Τσ τσ τσ οχι η Βουρτση,αλλα η Χελμη!! χαχαχχαχααχχ ειπα να σε διορθωσω!


χαχαχαχαχαχα α ναι;;;;;;;η Χέλμη ε;;;;;;δεν είμαι καλός σε αυτά!!!!!

Σε ευχαριστω για την διορθωση!!!!!!Ο θυληκός Χέλμης τότε!!!

Σε ευχαριστω για τον σχολιασμό,ανταποδίδω Σοφία μου!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Οκτ 26, 2011 9:06 pm

tsibirdika κι εγω αυτο σκεφτηκα οταν ακουσα την Δαφνη να λεει για γλυκα.
Σιγουρα στα επομενα θα μας πουνε για την εγκυμοσυνη της!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από katie007 Τετ Οκτ 26, 2011 9:29 pm

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ?....τοσο υπεροχο ζευγαρι ..τοση τρυφεροτητα και βαθεια αισθηματα ..να πανε <στραφι> μηπως μου εκαναν πλακα δεδομενης της υπερ του δεοντος προς αυτους συμπαθειας μου κα αδικα αναστατωσα κι εσας? θελω να πιστευωκι εγω .....πως θα γερασουνε στο ιδιο μαξιλαρι....(στο αυριανο τρειλερ εχουμε ακαλιες ..φιλια ...κρεββατι.....και ,ο,τι αυτο <συναπαγεται>.....).καλο ξημερωμα να εχετε και.συγνωμη κοριτσια.

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Τετ Οκτ 26, 2011 9:44 pm

εμενα μου αρεσε το επεισοδιο
ηταν γρηγορο και ειχε εξελιξεις
ηθελα λιγο περισσοτερες ζουζουνιες απο Νορα-Λουκα.....
λυπηθηκα την Αμαλια αλλα το κακο ειναι πως εχω αρχισει να λυπαμαι και την Μελιττα....με αντιβιωση αυτο περναει?
μου αρεσαν πολυ Στεφανος και Εριετα
δεν με πειθουν Ευα και Λευτερης
πονηρος ο αστυνομος ...και με διασυνδεσεις στον "αλλο κοσμο"
θελω πολυ οταν ερθουν οι ανθρωποι με τα ασπρα να μαζεψουν τη Μελιττα να κρατανε αλλο ενα απο αυτα τα ωραια φορεματακια που δενουν πισω για τη Στελλα
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Τετ Οκτ 26, 2011 9:57 pm

Aρχικα καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!! ))

Το σημερινο μαλλον θα το ψηφισω πολυ καλο!!!!!

Μου αρεσε πολυ μα παρα πολυ η σκηνη Στεφανου και Εριεττας!!!!Η σταση της Εριεττας με εξεπληξε θετικα!!!Εκει που λες οτι δικαιολογημενα θα πεταει απο τη χαρα της και κατι παραπανω που επιτελους θα τελειωσει το μαρτυριο της εκεινη σκεφτεται αν στεναχωρηθηκε ο Στεφανος...Μπραβο της μονο αυτο εχω να πω!!!!Αλλα και ο Στεφανος απολυτα σωστος στην απαντηση του...Αφου ο Χρηστος το εκανε πρεπει να τιμωρηθει...Και ολα οσα ειπωθηκαν μεταξυ τους μια ενεση αισιοδοξιας...Το πιο ομορφο μηνυμα...Να στιψουμε τη ζωη μας και να τη ζησουμε!!!!!!

Επισης απο τα ομορφα του επεισοδιου η Νορα με τον Λουκα...Τι ομορφες σκηνες!!!! inlove Δε θα πω ψεμματα...Θελω παραπανω...Αλλα και οι σημερινες σκηνες ηταν πολυ ομορφες!!!!!!Μιλησαν για τα προβληματα,εκαναν τη πλακα τους με τον Νικολα αλλα βρηκαν και τον χρονο να μιλησουν για τη κορη τους και να δωσουν και ενα φιλι και μια αγκαλια!!!!Πολυ ομορφο ζευγαρι!!!!

Οσο ηταν ο Παναγιωτης στα Λουκανορακια και τους ειπε τι εγινε με την Αννα πεταει η Νορα ενα ''τον καημενο τον Χρηστο''...Οκ καταλαβαινω οτι κι αυτος δεν εφταιγε αλλα οχι και καημενο ο Χρηστος ο μπραβος που απειλουσε αθωους ανθρωπους!!!!!!Αλλα μετα στη σκηνη με τη Στελλα η Νορα εγραψε!!!!!Τα ειπε ολα οπως επρεπε!!!!!Και σωστα επισημανε η Σοφια την ατακα της σφουγγαρισρας!!!Νορακι : respect :

Η Στελλα οπως παντα στον κοσμο της...Ματαια προσπαθουσαν να της εξηγησουν οτι το αγαπημενος της κατοικιδιο που ακουει στο ονομα Νταιζη οχι μονο συγκαλυψε φονο(εστω κι αν ηταν ατυχημα) αλλα συνειδητα προσπαθησε να παγιδεψει εναν αθωο...Τι παει να πει ''φονος εγινε καποιος θα πηγαινε φυλακη'';;;Για αυτην ειναι μια φραση για καποιον αλλο ολοκληρη η ζωη του!!!!!!!!Απαραδεκτη σημερα η Στελλα...Εθελοτυφλει και στη τελικη ο ερωτας της Νταιζης και του Χρηστου δεν ειναι και τοσο μεγαλος!!!Ας χαλαρωσει λιγο!!!!Ας της πει καποιος οτι η Ευα μπηκε μπροστα στη σφαιρα για τον Μανο και οτι ο Λουκας εκανε φονο για χαρη της Νορας και οτι θα εδινε εκεινος το χαπι στον Στελιο για εκεινη!!!Κι ας της επει καποιος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οτι η ιδια της η κορη εδωσε το χαπι στον Στελιο γνωριζοντας οτι θα καταστρεφοταν η ζωη της και πιθανοτατα θα εμπαινε φυλακη για τον Νικολα και οτι δεν αφησε τον Λουκα να παει επειδη αυτη ειναι αγαπη!!!!!!(με συγχισε παλι ειχε δεν ειχε!! nteni )

Και τωρα που ειπα Στελιος τη προσεξατε την εμμεση αναφορα;;;Σε αυτη τη πολυ ομορφη σκηνη που η Νορα πηγε στην Εριεττα και της ειπε η Ερη οτι δεν το πιστευει οτι ειχε στο σπιτι της εναν ανθρωπο που δεν γνωριζε της λεει η Νορα και εγω το εχω ζησει...Στον Στελιο αναφεροταν σωστα;;;Μου αρεσε παρα πολυ οπως και μια αλλη φορα που το ειχαν θυμηθει η Νορα με τον Λουκα...Μακαρι να βλεπαμε και εκτενεστερη συζητηση για να δουμε πως το αντιμετωπιζει τωρα η Νορα εχοντας περασει πολλα και εχοντας βρει επιτελους την ευτυχια...Θα ηταν πολυ ενδιαφερον...

Και σημερα λυπηθηκα την Αμαλια...Ηταν τοσο συγκαταβατικη αλλα πλεον η κατασταση εχει ξεφυγει με τη Μελιτα!!!!!!Κανονικα ο Ρουσσος με το που την ειδε εξαλλη να λεει οτι κατι πρεπει να κανει επρεπε να τους ειδοποιησει ολους να φυλαγονται!!!!Ο Πετρος τωρα τι πηγε στον Στεφανο;;;;;Σιγα μη γυρισει ο Στεφανος στη Μελιτα επειδη του το ζητησε ο Πετρος!!! imarton

Ωραιες οι σκηνες της Ευας και του Λευτερη...Η αληθεια ειναι οτι ουτε εμενα μου μοιαζει για το αλλο της μισο αλλα τουλαχιστον ειναι ενας ανθρωπος που κοντα του μπορει να ειναι ηρεμη και ευτυχισμενη...Ο Θανος απο την αλλη πινει απο αυτο που πινει και η Μελιτα!!!!!Παει τωρα στην Ευα γιατι;;;; imarton Μη με σκας χριστιανε μου που θα ελεγε και μια ψυχη!!!!

Οσο για τη Νταιζη θα συμφωνησω με τον alex1!!Aυτο ακριβως σκεφτηκα οταν ειπε οτι δεν μπορει να ειναι αυτη ελευθερη και ο Χρηστος φυλακη!!!Ε,μολογα και συ κοπελα μου ενα απο οσα εχεις κανει!!!!!!Θυμαστε εκεινη την ελληνικη ταινια με τον Κωνστανταρα;;;;;;;Θα παει και η Νταιζη να παρακαλαει να τη κλεισουν μεσα!!! lmao Μου αρεσε ο τροπος που της μιλησε ο Λουκας!!!!!

Ο αστυνομος σημερα : respect : Περιμενω να δω τι παιζει με τον Αραβαντινο...

Σοφια,JESSIE και alex1 πολυ ωραιοι οι σχολιασμοι σας!!!!!!!Απο ενα oscar στον καθενα!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από zouz0unii Τετ Οκτ 26, 2011 11:26 pm

Καλούτσικο ήταν...!
ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΜΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΦΟΝΟ...! Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 2760273019

Μελιτόνι κορίτσι μου πας καλά...? Τι ρωτάω...? Όχι...! Βγάλτε την Επιτέλους...Καταστρέφει το έργο...!

Οι ΛουκαΝορικές Σκηνούλες απλά Υπέροχες...! Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 3861736323

Η Σκηνή των Κουμπάρων (Έρης Νόρας) απλά Τέλεια...της πήγαινε το Κοραλί της Αντιγόνης...!

Αμαλία ΘΕΑ...! Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 1727623610 Πες τα στην Κορούλα σου μπας και βάλει μυαλό...αλλά δεν...το βλέπω...!

Σκηνή Εύας και Λευτέρη Ζουζουνίστικη και Υπέροχη...! Μπράβο Μαριλού έκανες και κάτι καλό...! Razz

Ξέχασα κάτι...? Αααααα Ναι...!
Επιτέλους ο Αραβαντινός Αποκαλύφθηκε...και είπε Ευχαριστώ στον Παναγιώτη που έσωσε την Κορούλα του...!
Τέλος Φιλάκια...
Και εις άλλα με Υγεία...! Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 195386058
zouz0unii
zouz0unii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ♡ Σε ένα ροζ Συννεφάκι!! ♡
Ασχολίες : ✰ Να ονειρεύομαι..!! ♡

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Πεμ Οκτ 27, 2011 12:01 am

Μάλιστα....
η αποθέωση του παραλογισμού και της ξεπέτας, με μερικές καλές ατάκες στη μέση.
Ναι, σίγουρα είναι ελληνική σειρά...
Κάαααποτε, ο Τσώρτσιλ έβαλε για συνώνυμο του Έλληνας το Ήρωας.
Σήμερα, από τις σειρές μέχρι την όποια κρατική υπόσταση απέμεινε, το συνώνυμο θα είναι παραλογισμός...

Πόσο καιρό είχαμε να δούμε Εύα και Λευτέρη αγκαλίτσα σε ένα στρώμα σαν ζευγάρι?
Και τώρα που τους είδα χάρηκα δηλαδή?

Καλές οι ατάκες του Λουκά, αλλά το δράμα της τραγουδιάρας με αφήνει παγερά αδιάφορη. Πιο παγερά, το λες και Ισλανδία...

Η τρελή μας βγήκε ΚΑΙ ασύμβιβαστη! Άντε βρε, με το καλό και "αγαναχτισμένη", είναι και της μόδας... Κείνη την ώρα που έφυγε απ' το γραφείο του πατερούλη, κακώς αυτός πήρε τηλέφωνο την Αμαλία. Κατευθείαν Δαφνί έπρεπε να πάρει. Καλά το είπε η jessie, o καημένος ο Ηλίας πιο επικίνδυνος ήταν και τονε μαζέψανε? Ω που να τηνε πάνε τέσσεροι να ξενοιάσομε...

Και να κλείσουνε και το Αστέρι σε κανα παράλληλο σύμπαν, γιατί κι από κει μπατάρει η βάρκα...

Ό,τι γλυκό πάει να μας προσφέρει η εξαιρετική χημεία Έρης Στέφανου, το έχει ισιώσει ένα τζάμι.
Κουράστηκα μ' αυτό το τζάμι...

Ατζαμήδες, που έχουνε βάλει ένα τσούρμο αλλοπρόσαλλους αμνησιακούς ψυχάκηδες να πηγαινοέρχονται παραλληρώντας αυτοακυρούμενοι στις οθόνες μας, έτσι ένιωσα σήμερα.

Όποιες θυμάστε, πέρισυ είχα φτιάξει κάπου μια λίστα λέξεων κι εκφράσεων που προκαλούσαν αναφυλαξία. Ε, σήμερα λέω να προσθέσω και το "εξελίξεις". Τόσες φορές που το άκουσα, γύρισε το μάτι μου.
Θα μου πεις τώρα, εσένα αυτό σε πείραξε?
Ε ναι, εμένα ΚΑΙ αυτό με πείραξε. Ο καθένας με τα βίτσια του....

Jessie, dm10811 ωραίοι οι σχολιασμοί σας
sarita, εξαιρετικά εύστοχη....

Χρόνια πολλά σε εορτάζουσες και εορτάζοντες, να είστε καλά Angel

Πάω ν' ακούσω κανα λαλά τώρα, μπας κι ισιώσω.... Ypnos

kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από sarita Πεμ Οκτ 27, 2011 12:32 am

kapetanissa έγραψε:Μάλιστα....
η αποθέωση του παραλογισμού και της ξεπέτας, με μερικές καλές ατάκες στη μέση.
Ναι, σίγουρα είναι ελληνική σειρά...
Κάαααποτε, ο Τσώρτσιλ έβαλε για συνώνυμο του Έλληνας το Ήρωας.
Σήμερα, από τις σειρές μέχρι την όποια κρατική υπόσταση απέμεινε, το συνώνυμο θα είναι παραλογισμός...

Πόσο καιρό είχαμε να δούμε Εύα και Λευτέρη αγκαλίτσα σε ένα στρώμα σαν ζευγάρι?
Και τώρα που τους είδα χάρηκα δηλαδή?

Καλές οι ατάκες του Λουκά, αλλά το δράμα της τραγουδιάρας με αφήνει παγερά αδιάφορη. Πιο παγερά, το λες και Ισλανδία...

Η τρελή μας βγήκε ΚΑΙ ασύμβιβαστη! Άντε βρε, με το καλό και "αγαναχτισμένη", είναι και της μόδας... Κείνη την ώρα που έφυγε απ' το γραφείο του πατερούλη, κακώς αυτός πήρε τηλέφωνο την Αμαλία. Κατευθείαν Δαφνί έπρεπε να πάρει. Καλά το είπε η jessie, o καημένος ο Ηλίας πιο επικίνδυνος ήταν και τονε μαζέψανε? Ω που να τηνε πάνε τέσσεροι να ξενοιάσομε...

Και να κλείσουνε και το Αστέρι σε κανα παράλληλο σύμπαν, γιατί κι από κει μπατάρει η βάρκα...

Ό,τι γλυκό πάει να μας προσφέρει η εξαιρετική χημεία Έρης Στέφανου, το έχει ισιώσει ένα τζάμι.
Κουράστηκα μ' αυτό το τζάμι...

Ατζαμήδες, που έχουνε βάλει ένα τσούρμο αλλοπρόσαλλους αμνησιακούς ψυχάκηδες να πηγαινοέρχονται παραλληρώντας αυτοακυρούμενοι στις οθόνες μας, έτσι ένιωσα σήμερα.

Όποιες θυμάστε, πέρισυ είχα φτιάξει κάπου μια λίστα λέξεων κι εκφράσεων που προκαλούσαν αναφυλαξία. Ε, σήμερα λέω να προσθέσω και το "εξελίξεις". Τόσες φορές που το άκουσα, γύρισε το μάτι μου.
Θα μου πεις τώρα, εσένα αυτό σε πείραξε?
Ε ναι, εμένα ΚΑΙ αυτό με πείραξε. Ο καθένας με τα βίτσια του....

Jessie, dm10811 ωραίοι οι σχολιασμοί σας
sarita, εξαιρετικά εύστοχη....

Χρόνια πολλά σε εορτάζουσες και εορτάζοντες, να είστε καλά Angel

Πάω ν' ακούσω κανα λαλά τώρα, μπας κι ισιώσω.... Ypnos


τιμη μου και χαρα μου που σου αρεσε καπετανισσα μου σε ευχαριστω hihi
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από roria Πεμ Οκτ 27, 2011 12:53 am

Από νωρίς αμφιταλαντεύομαι: να γράψω ή να μη γράψω; Λέω είναι και μια ωραία ατμόσφαιρα απόψε, μην τη χαλάσω, είναι και χρονιάρα μέρα, πλησιάζει και η πιο φορτισμένη εθνική επέτειος από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου... Αλλά ήρθε το εξαιρετικό σχόλιο της αγαπημένης kapetanissas με το οποίο, πέραν της απόλαυσης που μου προσφέρουν έτσι κι αλλιώς τα σχόλιά της, συμφωνώ και απόλυτα και με παρακίνησε.
Παράλογο ήταν κι εμενα η κυριότερη λέξη που μου ήρθε για το αποψινό.
Τι να πρωτοθυμηθώ;
Ότι οι μόνοι που είδα να χαίρονται χωρίς αστερίσκους για την αποφυλάκιση της Εριέττας ήταν ο Παναγιώτης και η Εύα;;;
Ότι ο Στέφανος πονάει τον Χρήστο που άφησε χαλαρά την Εριεττα να σαπίσει στη φυλακή για κάτι που είχε κάνει ο ίδιος; Ή την επισήμανσή του στο Λουκά "η δική σου αδερφή αποφυλακίζεται, η δική μου φυλακίζεται";

Ότι ο Λουκάς προβληματίζεται για τη σύλληψη της μάνας του παιδιού του (πόσα να αντεξω η έρμη; ) και στέλνει τη Νόρα να ανακοινώσει τα καλά νέα στην αδερφή του γιατί εκείνος έχει τη σοβαρή απασχόληση να υπερασπιστεί την τραγουδιάρα; Την οποία μάλιστα συμβουλεύει να πει ψέμματα ότι δεν ήταν μπροστά στο φόνο, ενώ ήταν κι ενώ πέταξε και το πτώμα πλάι στο σκάφος της Εριέττας;
Ότι η Νταίζη δικαιολογήθηκε γι' αυτό επειδή λέει είχε πει στο Στέφανο να πάρει την Εριέττα και να φύγουν; Κατ' αρχάς αυτό του το είπε αφού είχε γίνει ο φόνος, στο μπαρ του Χρήστου, και κατά δεύτερον ό Στέφανος και η Εριέττα δεν ήταν καν μαζί τότε. Πώς θα την έπαιρνε να φύγουν;

Ότι η Δάφνη, μπροστά στην Εύα μάλιστα, εκφράζει τη βαθιά της συγκίνηση για τον έρωτα της Νταίζης και του Χρήστου;

Ότι στον έρημο το Λευτέρη ίσα που δεν δώσανε ένα φακιόλι και μια σφουγγαρίστρα, αφού τον συγχώρεσαν για τις βαριές αμαρτίες του;

Ότι η ερωτική σκηνή της επανασύνδεσής του με την Εύα ζήτημα είναι αν κράτησε τριάντα δεύτερα;

Ότι η Αμαλία, ο Ρούσσος και όλοι οι ήρωες βλέπουν ένα άτομο σε ψυχωσικό σοκ να διακηρύττει παντού ότι πρόκειται να βλάψει έτι περαιτέρω την Εριέττα και συζητούν ακαδημαϊκά πόσο γλυκό και τρυφερό σαν την καρδιά ενός μαρουλιού είναι αυτό το άτομο και τι ακριβώς να κάνουν; Για αρχή να του δώσουν μία με ένα δοκάρι στο κεφάλι και για τη συνέχεια να το μεταφέρουν στο Δρομοκαϊτειο.

Ναι, η χημεία Στέφανου-Εριέττας είναι κι εμένα το καλύτερό μου. Ναι ήταν κι οι δυο πανέμορφοι, ζεστοί και αφοπλιστικοί, αλλά... προσωπικά τουλάχιστον όταν διάβαζα στην περιληψη του επεισοδίου ότι κάνουν όνειρα για το κοινό τους μέλλον δεν φανταζόμουν ακριβώς το Στέφανο να λέει στην Έρη ότι θα βαρεθεί να τον βλέπει αν τους το επιτρέψουν οι εξελίξεις και την Εριέττα να κανονίζει το μενού για τη μέρα της αποφυλάκισής της...

Δεν ξέρω αν φταίει η διάθεσή μου που με ενόχλησαν όλα αυτά και ειλικρινά ελπίζω αύριο να είμαι πιο πολύ εντός κλίματος. Το τρέιλερ ομολογώ ότι με προδιαθέτει σαφώς ευνοϊκά...
Θερμές ευχές σε όσους γιόρταζαν σήμερα.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Πεμ Οκτ 27, 2011 7:39 am


Τι να πώ, οτι δεν συμφωνώ μαζί σας, Roria και Kapetanissa? Θα ήταν ψέμματα, όντως είχε στοιχεία του παράλογου το χθεσινό, τα οποία και διεξοδικά ανέφερε η Roria. Ωστόσο, το να απομονώνουμε ωρισμένα που μας ξένισαν, δίνοντάς τους μια σημασία πιό μεγάλη απ'όση είχαν, όχι τίποτε άλλο, χαλάει το σημαντικό στοιχείο χαράς πού πήραμε απ'το επεισόδιο, που ήταν οτι η Εριέττα αποφυλακίζεται....
Υπάρχουν δικαιολογητικά για μερικά απ'αυτά, ας πούμε για το Λουκά που πήγε στη Νταίζη κι έστειλε τη Νόρα στην Εριέττα. Αφού το γραφείο τους θα την υπερασπιστεί , οπότε έπρεπε να επιλεγεί η γραμμή υπεράσπισης άμεσα, κι αφού είναι σίγουρο οτι η Νόρα δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις μαζί της (ή διαθέσεις απέναντί της), η κατανομή των ρόλων έγινε σωστά.
Το οτι δεν ακούσαμε τους πάντες να εκδηλώνουν τη χαρά τους για την αποφυλάκιση της Εριέττας, πλήν της Εύας και του Παναγιώτη δεν με εκπλήσσει, άλλωστε δεν έμειναν και πολλοί , το μισό κάστ ήταν στη φυλακή, και οι άλλοι μισοί έχουν συνηθίσει πιά τα μπές βγές στη φυλακή των γύρω τους, (αυτό κι αν είναι παράλογο να συμβαίνει , αλλά σειρά βλέπουμε, η υπερβολή είναι στο DNA της!)
Οσο για το Στέφανο, νομίζω οτι η χαρά του για την Εριέττα επικρατεί μέσα του πάνω από κάθε αρνητικό συναίσθημα, τόσο που δεν αναλογίζεται τα υπόλοιπα, ωστόσο έθεσε το πράγμα στη σωστή του βάση, οτι ο Χρήστος δικαίως πληρώνει, αφού αυτός ήταν ο ένοχος.... Οσο για το ότι αποφυλακίζεται η αδελφή του Λουκά και μπαίνει μέσα η αδελφή του Στέφανου, μόνο σαν αστείο μεταξύ τους μπορώ να το δώ, και τίποτε περισσότερο. Εχουμε ακούσει και πιό παράδοξα πράγματα απ'το Λουκά, όπως λέει κι η Εύα, απ'το Λουκάκο όλα να τα περιμένεις! Για το σχόλιο της Δάφνης, συμφωνώ, ήταν άκομψο να μιλήσει για μεγάλο έρωτα Νταίζης Χρήστου , ιδίως μπροστα στην Εύα, όμως η Δάφνη δεν φημίζεται και για το τάκτ της, και η εν λόγω διαπίστωση μπορει να ήταν κι αυτή χιουμοριστική, ή να της ξέφυγε, να έγινε δηλαδή άθελά της...
Για την Εύα και το Λευτέρη συμφωνώ απόλυτα, όπως και για το οξύμωρο των παρωπίδων Ρούσσου και Αμαλίας στο βαθμό επικινδυνότητας της τρέλλας της κόρης τους. Για το δεύτερο, το κρίνω απλά σαν αναγκαίο κακό, προκειμένου να έχουμε την "εξέλιξη" πού όλοι ξέρουμε, για το πρώτο, ελπίζω οτι θ'αλλάξουν οι ισορροπίες μεταξύ τους στο μέλλον, αλλιώς θα δεχτώ οτι το τι συμβαίνει σ'ένα ζευγάρι, είναι δική τους εσωτερική υπόθεση, αρκεί να τα βρίσκουν μεταξύ τους....
Και τέλος για Στέφανο Εριέττα, δεν νομίζω οτι θα μπορούσαν να πούν περισσότερα με το τζάμι ανάμεσά τους. Ας τους δώσουμε την ευκαιρία να ζήσουν φυσιολογικά τη ζωή τους, έχουν τόση ειλικρίνεια και κατανόηση μεταξύ τους, κι αυτό μου αρκεί....
Συγγνώμη για τη φλυαρία μου πρωί πρωί.....

ΥΓ: Δήμητρα, σ'ευχαριστώ για το οσκαράκι, και σου εύχομαι τα καλύτερα για τη γιορτή σου, έστω καθυστερημένα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Οκτ 27, 2011 9:19 am

Roria, σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσα γράφεις, αλλά ας σχολιάσω λίγο πιο αναλυτικά...

roria έγραψε: Ότι ο Στέφανος πονάει τον Χρήστο που άφησε χαλαρά την Εριεττα να σαπίσει στη φυλακή για κάτι που είχε κάνει ο ίδιος;
Είναι γεγονός ότι από το Χρήστο περίμενα να ομολογήσει αμέσως μόλις έμαθε για τη σύλληψη της Εριέττας. Από τον παλιό Χρήστο βέβαια, όχι το σκυλάκι της Νταίζης... Ο Στέφανος μέχρι ενός σημείου το βρίσκω λογικό να λυπάται, γιατί ήταν ατύχημα και γιατί έσωσε την Αντιγόνη, που ό,τι και να ‘ναι είναι μάνα του... Αλλά θα περίμενα και να επισημάνει ότι ο Χρήστος θα έπρεπε να είχε μιλήσει πολύ νωρίτερα... Αυτό που μου άρεσε πολύ πάντως ήταν ότι το συγκεκριμένο θέμα το ανέφερε η Έρη, η οποία ακόμα και τώρα που συμβαίνουν τόσα στη ζωή της πρώτα σκέφτεται το Στέφανο... Love!

roria έγραψε: Ή την επισήμανσή του στο Λουκά "η δική σου αδερφή αποφυλακίζεται, η δική μου φυλακίζεται";
Αυτή η ατάκα προφανώς εντάσσεται στο σχέδιο αγιοποίησης της Νταίζης, όπως και ανάλογες του Λουκά, που προσπαθεί να βοηθήσει τη «μάνα του παιδιού του», για το οποίο κανείς από τους δύο δεν έχει ενδιαφερθεί εδώ και κάτι αιώνες. Όποτε τους συμφέρει τον θυμούνται τον Άρη...

roria έγραψε: Ότι ο Λουκάς προβληματίζεται για τη σύλληψη της μάνας του παιδιού του (πόσα να αντεξω η έρμη; ) και στέλνει τη Νόρα να ανακοινώσει τα καλά νέα στην αδερφή του γιατί εκείνος έχει τη σοβαρή απασχόληση να υπερασπιστεί την τραγουδιάρα; Την οποία μάλιστα συμβουλεύει να πει ψέμματα ότι δεν ήταν μπροστά στο φόνο, ενώ ήταν κι ενώ πέταξε και το πτώμα πλάι στο σκάφος της Εριέττας;
Ομολογώ ότι μου έκανε αρνητική εντύπωση που δεν πήγε ο Λουκάς να πει τα νέα στην Έρη, αλλά μου άρεσε πολύ η σκηνή της με τη Νόρα. Από την άλλη, η Νταίζη έπρεπε να πάει στον εισαγγελέα, οπότε ίσως να μην είχαν χρονικά περιθώρια... Τι να πω κι εγώ... Πάντως το ότι η Νταίζη δεν μπορούσε να σκεφτεί ψύχραιμα και εντελώς τυχαία πέταξε το πτώμα δίπλα στο σκάφος της Εριέττας, δεν το τρώω με τίποτα... sfyr

roria έγραψε: Ότι η Νταίζη δικαιολογήθηκε γι' αυτό επειδή λέει είχε πει στο Στέφανο να πάρει την Εριέττα και να φύγουν; Κατ' αρχάς αυτό του το είπε αφού είχε γίνει ο φόνος, στο μπαρ του Χρήστου, και κατά δεύτερον ό Στέφανος και η Εριέττα δεν ήταν καν μαζί τότε. Πώς θα την έπαιρνε να φύγουν;
Προφανώς το είπε μετά το φόνο, για να μη συλληφθεί η Εριέττα και, κυρίως, για να προστατεύσει το Χρήστο. Πριν το φόνο δεν είχε λόγο να το πει. Αυτό που έλεγε πάντως στο Στέφανο από πιο νωρίς ήταν να ξαναγυρίσει στην Εριέττα, και πίστευε ότι θα το κάνει και θα την πάρει να φύγουν. Σε κάθε περίπτωση, ούτε το ότι νόμιζε ότι είχε φύγει είναι δικαιολογία...

roria έγραψε: Ότι η Δάφνη, μπροστά στην Εύα μάλιστα, εκφράζει τη βαθιά της συγκίνηση για τον έρωτα της Νταίζης και του Χρήστου;
Και πού να δεις τι έχει να κάνει ακόμα... sisi

roria έγραψε: Ότι η ερωτική σκηνή της επανασύνδεσής του με την Εύα ζήτημα είναι αν κράτησε τριάντα δεύτερα;
Κράτησε τόσα πολλά; Confused? Σημειώνουμε πρόοδο... wall

roria έγραψε: Ότι η Αμαλία, ο Ρούσσος και όλοι οι ήρωες βλέπουν ένα άτομο σε ψυχωσικό σοκ να διακηρύττει παντού ότι πρόκειται να βλάψει έτι περαιτέρω την Εριέττα και συζητούν ακαδημαϊκά πόσο γλυκό και τρυφερό σαν την καρδιά ενός μαρουλιού είναι αυτό το άτομο και τι ακριβώς να κάνουν; Για αρχή να του δώσουν μία με ένα δοκάρι στο κεφάλι και για τη συνέχεια να το μεταφέρουν στο Δρομοκαϊτειο.
Μα είναι ένα γλυκό και τρυφερό πλάσμα που δεν έχει κακία μέσα του... lmao Τελικά συμφωνώ με το Ρούσσο, μάλλον ένα ταξίδι είναι η ενδεδειγμένη θεραπεία... Αλήθεια, αυτός γιατί πήγε στο Στέφανο; Τι περιμένει να κάνει ο Στέφανος; Αλλά ας μην προτρέχω, αυτά θα τα δούμε στο επόμενο επεισόδιο και μάλιστα σε δύο σκηνές... Grrr

roria έγραψε: Ναι, η χημεία Στέφανου-Εριέττας είναι κι εμένα το καλύτερό μου. Ναι ήταν κι οι δυο πανέμορφοι, ζεστοί και αφοπλιστικοί, αλλά... προσωπικά τουλάχιστον όταν διάβαζα στην περιληψη του επεισοδίου ότι κάνουν όνειρα για το κοινό τους μέλλον δεν φανταζόμουν ακριβώς το Στέφανο να λέει στην Έρη ότι θα βαρεθεί να τον βλέπει αν τους το επιτρέψουν οι εξελίξεις και την Εριέττα να κανονίζει το μενού για τη μέρα της αποφυλάκισής της...
Κι εγώ όταν διάβαζα την περίληψη του επεισοδίου δεν τη φανταζόμουν ακριβώς έτσι τη σκηνή, αλλά τελικά μου άρεσε... Νομίζω ότι ήταν μια από τις πιο γλυκές σκηνές τους (αυτό το τζάμι να μην υπήρχε!) και η αλήθεια είναι ότι μάλλον θα ήταν λίγο δύσκολο να συζητήσουν εκείνη τη στιγμή πιο συγκεκριμένα για τα μελλοντικά τους σχέδια. Είμαι περίεργη να δω τι θέλει να πει η Έρη στο Λουκά και τι ακριβώς εννοούσε όταν είπε ότι θέλει να πάνε τη ζωή τους παρακάτω... Love!

Πάντως ελπίζω το επόμενο επεισόδιο, παρά την υπερβολική δόση Μελίτας, να είναι λίγο καλύτερο... Efxi

Υ.Γ.1 JESSIE, ΣΨ1, alex1, kapetanissa : respect :

Υ.Γ.2 Χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν χθες! flower

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Πεμ Οκτ 27, 2011 11:29 am

Επειδη εγω ακομα δεν το εχω μαθει αυτο,την παραθεση προταση προταση,ειμαι ανεπιδεκτη μαθησεως,ο μπουσουλας μας μου θα ειναι το παραπανω κειμενο της nefelik!!

Κανενας Χρηστος,ουτε ο νυν ,ουτε ο πρωην ,για μενα θα πηγαινε να ομολογησει οτι ευθυνεται για εναν φονο που εκανε αυτος.Οποτε δεν με εκπλησσει καθολου που δεν το εκανε.Επισης η Νταιζη δεν εχει ιχνος δικαιοσυνης μεσα της,μου θυμιζει σε καποιες συμπεριφορες της τον Μανο.Που εκανε τα τρελα του και μετα εκανε και μια κινηση εντυπωσιασμου!Δεν θα αναφερω παραδειγμα!

Η δικη σου αδελφη βγαινει και η δικη μου μπαινει ,ηταν αστειο!Εγω γελασα,γιατι ηταν ενα καυστικο σχολιο ,απο εναν αντρα τον Στεφανο σε εναν αλλο αντρα τον Λουκα,που και οι δυο ετσι απ το πουθενα βρεθηκαν με αδελφες!Πριν απ αυτο βεβαια η χαρα του Στεφανου στο ακουσμα αυτης της ειδησης ,ηταν εκδηλη!Δηλ θα ηταν ιδιον του χαρακτηρα του να τον δουμε να λεει yeeeeeesssssssss!!!!,να τρεχει σαν τρελος μεσα στο σπιτι ή να πεταει πυροτεχνηματα;;Μα αυτος δεν θα ηταν ο Στεφανος!

Καθολου παραξενο δεν μου φαινεται που πηγε η Νορα να πει τα νεα στην Εριεττα και οχι ο Λουκας.Γιατι οσο και να λεμε οτι τον Αρη τον θυμουνται οποτε θελουν,ο Αρης υπαρχει και ο Λουκας εκανε τα παντα γι αυτον.Κια φυσικα ανησυχει για το τι θα παθει η "μανα" του παιδιου του.Αν δεν ανησυχουσε δεν θα ηταν ο Λουκας.Γιατι ο Οδυσσεας τον μεγαλωνει,αλλα ο πατερας του ειναι ο Λουκας και αυτος θα σταθει καποια στιγμη απεναντι του και αυτος θα δωσει εξηγησεις και θελει να ειναι καθαρος.Θελει να μπορει να του πει κοιτωντας στα ματια ,οτι αυτος εκανε οτι μπορουσε με την μανα του!!Εγω δεν μπορω να βρω στον Λουκα κατι που να ειναι λαθος που να το χειριζεται λαθος!
Οσο γι αυτο που προτεινε στη Νταιζη σαν δικηγορος ,να αποκρυψει δηλ οτι ηταν μπροστα στο ατυχημα με την Αννα,ενταξει δεν ειναι κανενα εγκλημα.Το εκανε για να αποφυγει τα παιρετερω η Νταιζη.Ισως αν εμπαινε φυλακη θα πληρωνε γι αυτα που εκανε ,θα μου πειτε.Ελα ομως που εμενα δεν μ αρεσει αυτο.Θα πληρωσει αλιως η Νταιζη και γι αυτα που εκανε,οχι για κατι που δεν εκανε!

Για το θεμα της Μελιτας θα πως το εξης.Την Μελιτα τν βαζουν να κανει μια εγκληματικη κινηση στα πλαισια ενος παραλογισμου.Καπως πρεπει να στηριχτει αυτο.Μας δειχνουν λοιπον εναν Ρουσο να ενδιαφερεται οχι για το παιδι του,αλλα για εκδικηση και χρηματα,που αυτο εμενα δεν με ξενιζει καθολου,ετσι ηταν ο Ρουσος παντα αν το καλοσκεφτουμε και την Αμαλια να εχει χασει τον μπουσουλα,πα τα τοσα που συμβαινουν και δεν ξερει τι να πρωτομαζεψει.Αλλωστε παντα λιγο αργα καταλαβαινουμε τον κινδυνο που μπορει να πλησιαζει.

Το μονο που με ξενισε ηταν η αναφορα της Δαφνης στον μεγαλο ερωτα Νταιζης Χρηστου,αλλα η Δαφνη καπως ετσι τα αντιμετωπιζει ολα.Με εναν αφελη ρομαντισμο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 596 - Ημερομηνία 26-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Οκτ 27, 2011 1:12 pm





Η κατσαρή σαλεμένη θρύψαλα το έκανε το ποτηράκι. Εγώ απο πλευράς μου καλού κακού γύρισα το κλειδί στο πορτάκι του μπουφέ γιατί με αυτά που βλέπω κάποια στιγμή το βλέπω θα την αποδεκατίσω την προικούλα μου και κρίμα είναι τα κρύσταλλα

Του κόσμου τα παράλογα παρήλασαν μπροστά μου

Η Εύα που κάποτε κατηγορούσε το Μάνο οτι είχε χωρίσει τη ζωή του σε κουτάκια έχει πια τα δικά της στεγανά και μπράβο σε όποιον αλλοίωσε με τέτοιο τρόπο την πιο ενδιαφέρουσα ηρωίδα της σειράς

Ο Λευτέρης σε λίγο θα ζητάει άδεια για να πάει στην τουαλέτα. Περίεργο είδος ανθρώπου είναι ετούτος. Πείτε μου ποιός άντρας δέχεται να είναι πάντα τελευταία επιλογή της γυναίκας που αγαπάει Δεκτό να κάνει πίσω για τα παιδιά της αλλά αυτή του είπε οτι είναι πίσω κι απ την Αγγέλα και πίσω κι απο τους φίλους της κι αυτός το δέχτηκε; Κορίτσια ψάξτε να βρείτε που πουλάνε τέτοιους ευνουχισμένους άντρες και τρέξτε.

Ο Λουκάς που πέρσι καυγάδιζε με τη Νόρα για δεοντολογίες και πράσινα άλογα χάθηκε κάπου στη μετάφραση. Ξέρει οτι η Νταίζη κυνηγούσε να στείλει την Εύα στα θυμαράκια ξέρει οτι η Νταίζη ξεφορτώθηκε το πτώμα της Άννας δίπλα στο σκάφος της αδελφής του αρα αυτή τη φορά αθώα δεν είναι, ξέρει οτι όχι μόνο δεν ίδρωσε το αφτί της όταν έβαλαν μέσα την Εριέττα αλλά απειλούσε απο πάνω αλλά εκείνος τρέχει να υπερασπιστεί την πληγωμένη/βιασμένη/αδικημένη μάνα του παιδιού του

Ο Παναγιώτης έτρεξε μέσα στη νύχτα στο σπίτι της Νόρας για να ενημερώσει το Λουκά για τις εξελίξεις και για τον τρόπο που απέσπασε τις ομολογίες. Εδώ θέμα με δεοντολογίες δεν υπάρχει; Τι ρωτάω εδώ έχει πάψει να υπάρχει ακόμη κι ο στοιχειώδης ρεαλισμός Η αστυνομία παίρνει το δρόμο και τρέχει στα σπίτια των ενδιαφερομένων να ενημερώνει για τις τρέχουσες υποθέσεις.

Ο Στέφανος υποτίθεται θα έκανε όνειρα με την Εριέττα για τη μελλοντική τους ζωή. Εγώ είδα να επαναλαμβάνει αυτούσια τα λόγια που προηγούμενα είχε πει και στην Εύα και στη Μελίτα και μάλιστα με το ίδιο ακριβώς ύφος. Εμένα δεν θα με ξεφορτωθείς εύκολα. Ειλικρινά βαριέμαι και δεν αξίζει και τον κόπο διαφορετικά θα ανέβαζα τα αντίστοιχα βιντεάκια. Χάρηκε το παλικάρι που θα βγει η Εριέττα αλλά έχει μάνα κι αδελφή στον Ευαγγελισμό συγγνώμη στο κρατητήριο ήθελα να πω. Την ίδια μάνα και αδελφή που προσπάθησαν πρώτα να ξεκάνουν την Εύα και το παιδί του και στη συνέχεια να στείλουν ισόβια την τρίτη στη σειρά μεγάλη του αγάπη. Τι ακούω η γυναίκα.

Ο Ρούσσος έτρεξε στο Στέφανο να του ζητήσει να βοηθήσει την κόρη που μέχρι χθες χρησιμοποιούσε. Αυτή την ίδια κόρη που κάποτε προστάτευε. Τις μισές μέρες είναι πατέρας τις άλλες μισές στυγνός και ανελέητος εκμεταλευτής της. Ας αποφασίσουν τέλος πάντων γιατί ζαλίστηκα. Στη συγκεκριμένη σκηνή περίμενα κι εγώ η δόλια να δω και λίγη ντροπή ή έστω λίγη συστολή απ το αψηλό παλικάρι με την καρδιά αγγινάρα αλλά δεν...... Συμπεριφέρεται λες και είναι αμέτοχος σε ότι έχει συμβεί στη Μελίτα. Άσχημο να αδειάζει ένας άντρας ότι έχει ζήσει στο παρελθόν του κι όχι αντρίκειο.

Το ακούσαμε κι αυτό. Η Μελίτα κατήντησε έτσι επειδή εισέπραξε δυο απορρίψεις. Άρα λοιπόν θα δικαιολογούνταν η Εύα να ξεκάνει πέντε έξι μιας κι εκτός απο δύο απορρίψεις έχει στο παθητικό της και τον Κυριάκο και ένα βιασμό και μια κατάθλιψη και και και..... Τι λέμε τώρα; Αφήστε τόχω. Ψάχνουμε δικαιολογίες που δεν αφήσαμε το κατσαρό στον καναπέ του και το φέραμε σε πρώτο πλάνο με τη μούρλα του. Λογική συνέπεια το σενάριο δεν έχει οπότε με δυό τρείς παράλογες μπούρδες αιτιολογούνε τις εξελίξεις

Καθώς έβλεπα τα Λουκανοράκια να σαχλοστέλνουν φιλάκια στο μωρό νοστάλγησα τις όμορφες συζητήσεις που έκαναν στο παρελθόν. Αλλά τι λέμε τώρα. Οι ανθρώπινες σχέσεις μπήκαν στο περιθώριο. Προέχει η ρεμούλα η ίντριγκα (ο θεός να την κάνει) κι ο καημός του τσόκαρου για τον αθώο μπράβο με τα προαισθήματα.

Απ τη συνάντηση Αραβαντινού Παναγιώτη υποθέτω οτι η αστυνομία συνεργάστηκε μαζί του για να ξεκαθαρίσει το φόνο της Βεργή. Αν μου έλεγαν οτι συνεργάστηκαν με εναν συμμορίτη για να ξεκάνουν τους υπόλοιπους και να σταματήσουν το συνεχιζόμενο απ το Στέφανο και τους συνεργάτες του λαθρεμπόριο θα το καταλάβαινα. Άλλωστε ο Στέφανος έχει πει οτι υπάρχει ακόμη ενεργό κύκλωμα. Αλλά να χρησιμοποιήσουν το μεγάλο ψάρι (τον πλαστογράφο) για να πιάσουν το μικρό (Χρήστο) πόση λογική σας φαίνεται να έχει;

Καλώς τα δεχτήκαμε. Ο Θάνος ξανά στις οθόνες μας. Υποθέτω οτι εξαντλήσαμε το θέμα μάνα κόρη εξαντλήσαμε το ζευγάρι Εύα Λευτέρης και τώρα θα ασχολούμαστε με άλλον έναν παλαβό.

Κλασικά δεν ψηφίζω.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης