Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

+23
Foulitsa
aggeliki
fay
alkisti
Καρ-Mik
loukasnora
nefelik
evaki16
Caroline
l_aquila
dm10811
kapetanissa
roria
aglaitsa
ΣΨ1
fay66
marakii
alex1
JESSIE
evanna
trelli petrakitsa
rafoni
Clarabelle
27 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 25% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap40%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 40% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 17% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 48
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 28, 2011 5:38 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από rafoni Παρ Οκτ 28, 2011 7:04 pm

Λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να σχολιάζω! Θα πω μόνο αυτό:
Δεν το είδα αυτό! Η Νταίζη Ντακ καρτ-ποσταλ πάνω από το κρεβατάκι της Ρεγγίνας και στο σπίτι της Νόρας?? Wow
Τώρα αυτό ποιανού φαεινή ιδέα ήτανε??
Τώρα που το σκέφτομαι....αυτό θα ήταν το δώρο της Νταίζης για τη μικρή!! sisi
Ή η Στέλλα το πήρε...δεν εξηγείται αλλιώς!!
Τι να πω....τα'χουμε δει όλα!! sisi

rafoni
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Οκτ 28, 2011 7:18 pm

Πολύ ωραίο το τραπέζι! Βέβαια δεν έλειπε ο "τσακωμός" του Νικόλα και του Λουκά...Η Στέλλα έπριξε την Νόρα στο τηλέφωνο και δεν την έδειξαν στο τραπέζι! Τι κουτσομπόλα!!! pff
Η άλλη η τρελλή πήρε ο όπλο νακάνε εφόδο?! Ee?
Αμαν αυτή η σειρά με τις παρακολουθήσεις.!! Δεν φτάνει που είχαμε όλα τ'άλλα έχουμε και τον ηλίθιο/τρελλό να παρακολουθεί το σπίτι της Εύας!!! Πόσο καλά του τα είπε!!! Κι αυτός λέει οτι την αγαπάει...ε? κι εμάς τι μας νοιάζει ρε? Άντε πήγαινε πό εδώ!!!
Υπέροχη η σκηνή Στέφανου-Εριέττας!!! inlove
Οι άλλοι έχασαν και τον Ηλία....πού να πήγε παλι???
Ααα δεν θα τα πάμε καλά με την πριγκίπισσα Ρεγγίνα! Impatient Μας βγήκε ζηλειάρα(ε, με τέτοιους γονείς!) αλλά ήταν πολύ γλυκιά σκηνή!!! inlove
Κι ο Ηλίας περιπλανιέται........
Η Ερι το διαισθάνεται.... Aww
Άντε πάλι η σκηνή Νταίζη-Στέλλας pff Τουλάχιστον είχαμε Λουκανοράκια + μπέμπα μόνους τους!!!
Ακόμα κι η Αγγέλα θελει να τον πλακώσει! Και είναι με το μέρος του Λευτέρη!
Αμαλία μην την αφήνει να φύγειιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Την είπε και "μανούλα μου" γιατί δεν υποψιάστηκε τίποτα η Αμαλία με αυτό το επίθετο?? Αφού πρςοχθές την είχε διώξει κακήν, κακώς!
Ερι μου, μην φοβάσαι για τον Στεφανο, για ΣΕΝΑ να φοβάσαι!!!
Να πω ότι λυπήθηκα τον Χρήστο, ψέμα θα 'ναι! Δεν λυπάμαι κανένα από αυτούς! Τώρα τι να πω για την ατάκα "φίλα μου τη Νταίζη" ? Τι πίνει και δεν μας δίνει???!!!! maaaad
Ναι Στέλλα ό,τι πέις θα κάνουμε...βρε αϊ παράτα μας! Η δική σου κόρη όταν ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ εσύ πού ήσουν???!! (με σύγχισε πάλι!!!) Πήρε τηλ κ ο Ευκλείδης!!! Palamakia Κι ας του μιλάει καλύτερα η Στέλλα!!! Mmm
Ο Ρούσος πήγε να θυμήσει στο Λουκά ποσο τέρας είναι! Και ζητάει κατανόηση στην τρελλή! Έλεος!!!
Κι επιτέλους ο Ηλίας γύρισε σπίτι!!! Αλλά λεει ότι πήγε ο πρωϊ.....κάτι πρέπει να γίνει Aww
Η τρελλή μπουκάρει και πυροβολείτην Έρι Aww Και γελάει κίολας! Έλεος!!! maaaad

Υ.γ.Βρέθηκα ο Λουκάς να τρέχσει για όλους κι όλα!!!
Υ.γ.Πόσα έγαψα σήμερα??? slap

Ψηφίζω μέτριο.....
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από evanna Παρ Οκτ 28, 2011 7:27 pm

-Ωραιο το τραπεζι στης Εριεττας αν και ηταν λιγο Σουηδια....Δεν θα παραπονεθω ομως γιατι εχουμε δει πολυυυυ χειροτερα(βλ. ρεβεγιον Πρωτοχρονιας στο Μελιτοσπιτο!)

Απιστευτο το πλανο με Στεφανο-Εριεττα στη βεραντα διπλα στην πισινα....το λατρεψα! : respect : Και γενικα ολες οι σκηνουλες τους σημερα ηταν τρυφερουλες και μας θυμισαν λιγο οτι αυτοι οι δυο ειναι ζευγαρι γιατι η αληθεια ειναι οτι τελευταια κοντευαμε να το ξεχασουμε!

Σημερα ειδαμε και λιγο παραπανω τη μικρη Ρεγγινα που ειναι μια γλυκα. Matakia Ομορφες οι οικογενειακες Λουκονορικες σκηνες!

Ο Λευτερης μια χαρα τα λεει για το ξυλο απεναντι στο Θανο,την αδεια της Ευας τι τη θελει ομως! imarton
Τρεχα αγορι μου να καθαρισεις μονος σου να τελειωνουμε,αϊντε!

Οι σκηνες Νταιζης-Στελλας με κουραζουν του αφανταστου....Δε γινεται να εξαφανιστουν εντελως!?Πλιζζζ!

Λουκας & Ρουσσος μετα απο καιρο σε κοινη σκηνη να πετανε καρφακια ο ενας στον αλλο δεν μπορω να πω οτι μου περασαν απαρατηρητοι,καθε αλλο.....Αν και δεν ειπαν τιποτα καινουριο.

Ο Ηλιας ο κακομοιρης οσο παει και χειροτερευει.Οπως και να'χει ο Κος Αρζογλου ειναι παντοτε εξαιρετικος! Thumbs up

Και φτανουμε στη ''λατρεμενη'' κατινα.....
Πηρε το οπλο ανα χειρας και ετρεξε να βρει την αιωνια αντιζηλο της,αυτη τη ''μεγαιρα'' την Εριεττα.
Η σκηνη του πυροβολισμου ηταν αθλια.....η επιτομη της αταλαντοσυνης! zip Η Παπα ειδικα ετσι οπως ετρεμε και πηγαινε περα-δωθε σαν το εκκρεμες μονο γελιο καταφερε να μου προκαλεσει! sisi Βεβαια ουτε η Λαμπου μου αρεσε στη συγκεκριμενη σκηνη παρ'ολο που γενικως τη θεωρω αρκετα καλη! Rolling Eyes

Καλο απο μενα γιατι ειχε μερικες καλες σκηνες και γιατι δε βαρεθηκα....Για να δουμε τι θα γινει απο Δευτερα που θα τρεχουμε στα νοσοκομεια!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Οκτ 28, 2011 7:42 pm

Θα προσπαθήσω να σχολιάσω, αν και είμαι στην ίδια κατάσταση όπως χθές, μουδιασμένη και χωρις όρεξη.... Το επεισόδιο είχε κάποιες χαριτωμένες σκηνές, όπως αυτές με το Στέφανο και την Εριέττα, όπου ακούσαμε και νιώσαμε οτι μεταξύ τους υπάρχει αμοιβαία αγάπη, και ήταν και οι δύο γλυκύτατοι. Επίσης ακούσαμε το Στέφανο να διαμαρτύρεται για το ότι ο Χρήστος και η Νταίζη ήξεραν την αλήθεια και άφησαν την Εριέττα να μπεί άδικα στη φυλακή! Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι να ανησυχεί η Εριέττα για τον .... Στέφανο! Και ο Στέφανος , ενώ ξέρει σε ποια ψυχολογική κατάσταση βρίσκεται η Μελίτα, έχει δεί το μάτι της να γυαλίζει, έχει ακούσει να λέει οτι θα τον σώσει απ'την..... κακούργα Εριέττα, ακούει οτι η Εριέττα έχει ένα κακό προαίσθημα.... και δεν δίνει ιδιαίτερη σημασία σ'αυτό! Το ίδιο και η Αμαλία, που έχει δεί από πρώτο χέρι τη Μελίτα να ορκίζεται εκδίκηση, παρά ταύτα να πιστεύει οτι τώρα που βγήκε η Εριέττα απ'τη φυλακή, η κορούλα τους ησύχασε, το δέχτηκε, και αποφάσισε να κάνει.....shopping therapy! Κι ο πατερούλης το κατάπιε επίσης αμάσητο και καθησυχασε.... Ολοι και όλα συνωμότησαν για να μπορέσει να σηκώσει το περίστροφο η Μελίτα..... Αλήθεια τι φονικό όπλο ήταν αυτό, για κομμάντο την πέρασε ο έμπορος όπλων και της έδωσε μπαζούκας?
Για να κάνω ένα άλμα στην τελική σκηνή, η Μελίτα δεν μου προκάλεσε τίποτε στη επίμαχη σκηνή, το ένα χέρι της στο τιμόνι "έτρεμε" , το άλλο ήταν σταθερό, και όλη η σκηνή των πυροβολισμών είχε μία αίσθηση περισσότερο λούνα πάρκ που θέλεις να πετύχεις το στόχο γιατί δίνουν ωραία δώρα, παρά μιά πράξη υπέρτατης παραφροσύνης , από μιά κοπέλλα που δεν είχε ποτέ στη ζωή της πιάσει όπλο προηγουμένως.... Εντάξει δεν περίμενα και περισσότερα, οπότε δεν με ένιαξε....
Μ'αρέσει που στα προσεχώς του επεισοδίου δεν έδειξαν τίποτε για την Εριέττα, ίσως γιατί νομίζουν οτι κανείς δεν έχει διαβάσει περιοδικά, κανείς δεν ξέρει τη συνέχεια, και μας τη φυλάνε για .....έκπληξη!
Τα υπόλοιπα θέματα που μας απασχόλησαν πέρασαν λίγο στο φλού, πολλή κουβέντα έγινε αν θα σπάσουν στο ξύλο ή όχι το Θάνο, αν θα καλέσουν την αστυνομία για τον Ηλία ή θα πάρουν πρώτα τα νοσοκομεία, αν η Νταίζη θα συγχωρήσει το Χρήστο, πότε λεφτά θα στοιχίσει τελικά στη Νταίζη η απόδραση του Χρήστου, και ότι ο Χρήστος το θυμάται λεπτό προς λεπτό το ατύχημα που στοίχισε τη ζωή της Αννας. Γιατί λοιπόν έπαθε την αμνησία, όταν ήταν στη φυλακή η Εριέττα, κι έπρεπε να γίνει η μπλόφα απ'τον Παναγιώτη για να ξαναβρεί το μνημονικό του και να ομολογήσει?
Είχαμε και μιά σκηνή οικογενειακής ευτυχίας για τους νεαρούς γονείς, να δούν κι αυτοί τη γλύκα του να μεγαλώνεις ένα μωράκι! Πολύ καλοί και οι δύο, και επίσης η νεαρή Ρεγγινούλα δείχνει ήδη σημάδια μεγάλου ερμηνευτικού ταλέντου!!!
Αλλο τίποτε δεν θυμάμαι, το ψήφισα πολύ καλό, για τις στιγμές με το σταγονόμετρο Εριέττας Στέφανου!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από alex1 Παρ Οκτ 28, 2011 8:00 pm

Ψήφισα μέτριο!!!!

Περιβόητο τραπέζι:Και ο λόγος που χρησιμοποιώ το ουδέτερο,είναι γιατί περίμενα να αφιερώσουν λίγο περισσότερο χρόνο.Αποφυλακίστηκε η Εριέττα,και είχαμε την Νόρα που έλειπε,γιατί η μάνα της είχε στυλιστικές απορίες,και φυσικα περιέργεια.
Σε κάποια σημεια μου φάνηκε τόσο αδιάφορο,που κοιτούσα το λεμονάτο στα πιάτα. lmao

Νόρα-Λουκάς:Ποιος είπε οτι ένα παιδί ενωνει το ζευγάρι;;;;;;;;;;; lmao α ρε Λουκά ατύχησες!!!!!!
Μου άρεσε η σκηνή τους όμως,παρότι η κορούλα τους έκανε αισθητή την παρουσία της!!!!

Θάνος-Εύα:Καλά εκείνος εκεί την βγάζει;;;;μέρα νύχτα.Μωρε μπράβο!!!!για την εξήγηση που της έδωσε δεν έχω λόγια.Άφωνος έμεινα.Εμ βέβαια όλοι οι άντρες έχουν μια περιπέτεια κάπου κάπου Fskl μόνο που αυτός μόνο περιπέτειες έχει!!!!!!
Ο Λευτέρης για να καταλάβω της ζητάει την άδεια;;;;;;;;;;;;δεν μας τα λες καλά Λευτεράκη!!!!!!
Κόλλησα και χώρισα!!!!!!! lmao lmao
Χωρισε σίγουρα αυτός,αφου ξημεροβραδιάζεται κάτω απο τα πεύκα!!!!!!

Ηλίας:Έχασε την αίσθηση του χρονου!!!!!μπορεί να είναι και η αρχή altschaimer.Σίγουρα όμως έχει πρόβλημα ο άνθρωπος!!!!!!Δύσκολα τα πράγματα για την Δάφνη,αλλά η κληρονομιά του πατήρ Λυτρα,θα λύσει τα χέρια τους.Δεν είναι και εύκολο στους καιρούς που ζούμε να προσλάβουν έναν άνθρωπο για να τον φροντίζει.

Μελ:Νύχτα γίνονται συνήθως τέτοιες δουλειές.Πήρε τα χρήματα,για να αγοράσει το όπλο,και είχε το νου της να πει στην Ρένα να προσέχει το παιδί γιατί έχει μια δουλειά!!!και σαν ξημέρωσε ο θεός την μέρα του,ετοιμάστηκε απλά για να αφαιρέσει μια ζωή!!!!!
Αυτόματα στο μυαλό μου,όταν την είδα με το όπλο,ήρθε η αντίδραση της οταν ο Μάνος,είχε στραμμένο το όπλο πάνω στον Στεφ!!!!!!!
Αν θυμάμαι καλά,τον ρωτούσε"Μάνο τι κάνεις;;;"και είχε πραγματικά σοκαριστεί.
Όλα εν ψυχρώ,αλλά με την εμμονή της,μόνο εν ψυχρώ θα μπορούσε να δράσει.
3 σφαίρες και την πετυχαν οι 2.Πάλι καλά να λέμε!!!!!!
Η ικανοποίηση της,δλδ το χαμόγελο που είχε οταν η Εριέττα ήταν αιμόφυρτη,ήταν σοκαριστικό!!!!!!!
Η δόλια η μάνα της,αναθάρησε,χάρηκε νομίζοντας ότι η κόρη της το έριξε στα ψώνια!!!!!!!
Η Εριέττα είχε κακό προαίσθημα!!!!και συνήθως φοβάσαι οτι ο άνθρωπος που αγαπάς μπορεί να πάθει κάποιο κακό!!!!!!!!Που να φανταζόταν η έρμη οτι η γυναίκα που την έστειλε στην φυλακή,θα την έστελνε και στην εντατική;;;;;;;;;;

Λουκας-Ρούσσος:Δεν θα πω πολλά για αυτή την σκηνή,μόνο οτι ο Λουκάς τον κόλλησε στον τοίχο.Γιατί απλά έχει αυτός το δίκαιο.

Τπτ άλλο για το σημερινό,η συζήτηση Στέλλας,και Νταίζης μια απο τα ίδια!!!!
Σίγουρα το περίμενα καλύτερο το σημερινό!!!!!!!


Χρόνια πολλά σε όλους!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 28, 2011 8:17 pm




Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ διασκέδασα κάτι που χρειαζόμουν μετά απο μια δύσκολη μέρα

Mπα σε καλό μου με το γέλιο που έχω ρίξει με την σκηνή του πυροβολισμού.
Την ώρα που πυροβολούσε η Μελίτα κάποιος απο πίσω της έριχνε κλωτσιές και κουνιόταν ολόκληρη.
Σε μια σκηνή που θα έπρεπε να εστιάσει στις εκφράσεις και τα συναισθήματα και να προκαλέσει ανατριχίλα η Μελίτα πρόσφερε απλόχερα γέλιο Δεν είχε πάθος δεν είχε εσωτερική αναστάτωση δεν είχε θυμό δεν είχε ξάφνιασμα δεν είχε καν ικανοποίηση. Είχε απλά ένα μορφασμό κολημένο στα χείλη
Ομολογώ οτι ούτε η Εριέττα μου άρεσε στη συγκεκριμένη σκηνή Έβγαλε το ξάφνιασμα και το είδος του τρόμου που βγάζω εγώ όταν δω κατσαρίδα


Εκτός όμως απ τη σκηνή της μαλλιαρής μουρλίτας με το όπλο είχε πολλά ευτράπελα το επεισόδιο

Η Νταίζη πρέπει να μάθει να συγχωρεί είπε η Στελλίτσα. Πείτε μου οτι δεν γελάσατε όχι πείτε μου. Ποιόν να συγχωρήσει καλή μου γυναίκα η Νταίζη συγνώμες και απ τα δέντρα πρέπει να ζητάει όχι να δίνει.

Που πουλάνε σπόρους ξέρω Στα φυτώρια.
Που πουλάνε φαρμάκι με έμαθαν Στο internet
Που πουλάνε όπλα γιατί δεν μας είπαν;

Ο Ηλίας με τη συνταξούλα του υποθέτω πλήρωσε για τους σπόρους
Η Νταίζη έκανε μεροκάματα σαν εκβιάστρια και είχε μπεζαχτά να πληρώσει το φαρμάκι
Η Μελίτα με τι λεφτά το πήρε το όπλο; Ανεργη κατατρεγμένη και μακριά απ το βρώμικο χρήμα του μπαμπά;

Ο Λευτέρης επιμένει να ρίξει μπουνιές εγώ πολύ θα το ήθελα αλλά δεν τον αφήνει η ξανθιά. Άστο κορίτσι μου το αγόρι να βγάλει το άχτι του. Έχει σκάσει απ τη ζήλεια δεν το βλέπεις; Μπροστά ήσουν που του την είπε η Μαρίλια οτι αφήνει τη γυναίκα του να χαλβαδιάζει δεν το περίμενες οτι έτσι θα αντιδράσει; Κι εσύ ρε Λευτέρη δείξε λίγη πυγμή τι ρωτάς και δεν πας μόνος να του εξηγήσεις;

Εγώ απ όλο το επεισόδιο κρατάω με σειρά εμφάνισης το καταπληκτικό ύφος του χαμένου (όχι στην νύχτα αλλά στο σκοτάδι του νου) Ηλία το χαμόγελο ευτυχίας του Λευτέρη (κούκλος με το άσπρο μπουφάν) όταν αποχαιρετουσε την Εύα και την απαντηση του Λουκά στο Χρήστο όταν του είπε οτι αγαπάει την Νταίζη. Τι να κάνουμε είσαι και γκαντέμης. Ας φροντίσουμε πρώτα να σε σώσουμε απ τη φυλακή και μετά βλέπουμε πως θα σε σώσουμε απ τη Νταίζη

Αντε κι απο Δευτέρα εντατική γιατί μας είχε λείψει
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από marakii Παρ Οκτ 28, 2011 8:18 pm

Η συνάντηση στο σπίτι της Έρης πολύ μου άρεσε ,όλες οι κοπέλες υπέροχα ντυμένες παρεπιμτόντως!...Μου άρεσαν τα πειράγματα ανάμεσα στα αγόρια η Νόρα που μιλούσε με τη μαμά της στο τηλέφωνο(Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 621900 ) και τα παιδιά τη φώναζαν από μέσα ,η συζήτηση που έκαναν και ο Νικόλας που τους είπε να μη μιλάνε για δυσάρεστα!

Νόρα-Λουκάς:ΤΟ λιώσιμοΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 681539 Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 681539 Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 681539 τέλειες ,τέλειες ,τέλειες όλες οι σκηνές!..Εκεί που είχαν ''μεθύσει'' και ήθελαν να διώξουν τη Στέλλα και με το που έφυγε άρχισε ο Λουκάς να τη φιλάει και μετά Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 681539 Νόρα άκου το Λουκά πάρε την περούκα και πηγαίντε στο ξενοδοχείο Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 621900 -πάντως μου άρεσε αυτή η αναφορά στο παρελθόν-(τελικά το μωρό έκλαψεΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 593737 )αλλά το παραβλέπω γιατί τα φιλιά και οι αγκαλιές πριν κλάψει ήταν υπέροχα <3 και γιατί ηταν τόσο γλύκες και οι 3 αγκαλίτσα και τα σχόλια που έκανε η Νόρα οτί το μωρό ήθελε να κοιμηθεί μαζί τουςΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 226538 !Επίσης υπέροχη και η πρωινή σκηνή και η Νόρα σκέτη γλύκα να παίζει με το μωράκι τηςΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 226538 !

Στέφανος-Έρη:γλύκες!Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 226538 Πολύ ωραία η βραδινή σκηνή στην πισίνα(υπέροχη για την ακρίβεια μία το τοπίο μία αυτά που έλεγαν!) και η πρωινή ,μου άρεσε πολύ που ο Στέφανος πείραζε την Έρη και εκείνη ανησυχούσε και το τηλεφώνημα τους υπέροχο!...

Ο κυρ'Ηλίας που ήταν όλη τη νύχτα?Πολύ όμορφη η αγκαλιά του με την κόρη του!....

Εύα-Θάνος:πές τα Εύα -αυτό το σχόλιο περί ξεράσματος πολύ το ευχαριστήθηκαΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 558573 -

Εύα-Λευτέρης:ωραίο το φιλάκι και τα χαμόγελαα!:)Καλό μου κορίτσι γιατί δεν αφήνεις τον Λευτέρη και την Αγγέλα να του σπάσουν το κεφάλι (εγώ πάντως στη συγκεκιρμένη περίπτωση είμαι team Αγγέλας-Λευτέρη...πάνωωωωω του Razz)

Αμαλία-Πέτρος:κλασσικά θεά η Αμαλία!οι εκφράσεις του προσώπου της υπέροχες!...Ακόμη και η αναφορά του γιατρού που είπε στον Πέτρο να μην το ξεχάσει δείχνει πόσο τον νοιάζεται....

Πολύ καλή η σκηνή Χρήστου-Λουκά!...

Από τη σκηνή Στέλλας-Νταίζης θα κρατήσω μόνο το ξεκκόλα της Στελλίτσας...Άντε Νταιζούλα μου ξεκόλλα γιατί ίμαρτον πια με αυτή την προδοσία....

Μου άρεσε που ο Ευκλείδης το έκλεισε στα μούτρα του Αστεριού το τηλέφωνο Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 558573

Ωραία η μικρή σκηνή σε Λουκά-Νικόλα-Δάφνη!...

Εξαιρετική σκηνή ανάμεσα σε Πέτρο-Λουκά (πραγματικά αρτιότατοι και οι δυό τουςΕπεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 145879 !)

Πραγματικά λυπάμαι πολύ για τη Μελίτα ,η πράξη που έκανε είναι α-π-α-ρ-α-δ-α-ι-χ-τ-η....έχει τρελαθεί τελείως και κάτι πρέπει να γίνει ,να πάει σε γιατρό σίγουρα!...Εύχομαι να βρουν έγκαιρα την Έρη(την καημενούλα είχε και προαίσθημα)....( το τρεμάμενο χέρι νομίζω δήλωνε κάπως σα να μην ήταν σίγουρη ή φοβόταν α και η Λάμπου δε μου άρεσε πολύ στη σκηνή αυτήRolling Eyes )

Τέλειο από εμένα γιατί είχε πολύ ωραίες σκηνές αλλά πιο πολύ για ΛουκαΝοράκια!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Οκτ 28, 2011 8:26 pm

JESSIE έγραψε:.... Αλήθεια τι φονικό όπλο ήταν αυτό, για κομμάντο την πέρασε ο έμπορος όπλων και της έδωσε μπαζούκας? ...............................
!

Πρέπει να τους περίσσεψε από τη Βέρα στο δεξί.Τόσα είχε ο Στράτος.Και με τέτοια οικονομική κρίση πού για άλλα;;;

Βλέπω ότι έτσι όπως το πάνε Λουκάς-Νόρα η Ρεγγίνα λίαν συντόμως θα αποκτήσει αδερφάκι.Αν και απόψε η μικρή του χάλασε τα σχέδια..... του Λουκά. Ε , το μόνο που γέλασε το χειλάκι μας.
Τι άλλο να σχολιάσω; Τίποτα άλλο σημαντικό.
Μια Νταίζη να κλαίγεται στην αγκαλιά της Στέλλας , μια Στέλλα να πρήζει τη Νόρα με το πόσο υποφέρει η Νταίζη, μια Στέλλα να την πρήζει με το κους κους και να μην την αφήνει να φάει στο σπίτι της Εριέττας , έναν Ρούσσο που βλέπει ότι σφίγγει ο κλοιός γύρω του να θέλει να δώσει τα λεφτά στα Λυτράκια-εντάξει στο Νικόλα , αλλά η Νταιζάρα θα πάρει τα μισά-,μια Μελίτα να μας το παίζει φονικό όπλο νο.1 , μια Αμαλία και ένας Ρούσσος να χάβουν ότι η σαλταρισμένη πάει για shopping therapy.
Τόσα πολλά ενδιαφέροντα έδειξε απόψε και εγώ η γαιδούρα δεν βρήκα τίποτα καλό.Τσ τσ τσ τσ , πρέπει να ντρέπομαι.Ίσως φταίει και το γεγονός ότι είμαστε δυσαρεστημένοι σε όλα τα επίπεδα.Αλλά πώς είπε ο Αντώνης Σαμαράκης: όσο υπάρχουν οι νέοι , η Ελλάδα δεν έχει να φοβάται τίποτα" .Άσχετο , αλλά και σχετικό λόγω της ημέρας!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Παρ Οκτ 28, 2011 8:28 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : σχολιασμός)

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 28, 2011 9:15 pm

Σας απειλω οτι αργοτερα θα κανω εναν εκτενη σχολιασμο! lmao
Τωρα θα πω μονο οτι εσκισε η Μαλαμω-Μελιτα με το κουμπουρι της!Το οποιο κουμπουρι το εβαλε μεσα σε ταγαρι;;;; χχαχαχααχ τι ειναι ρε παιδια
το κουμπουρι τυροψωμο ;;προσφαι;;

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Οκτ 28, 2011 9:37 pm

χαχχααχχαχχαχαχα συγνωμη για το off,αλλα μολις ειδα οτι ο Λαζοπουλος εκανε μονταζ σε σκηνες απ τα μυστικα και εβαλε τους πολιτικους να μιλανε με τις φωνες απ τους ηρωες της σειρας.Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ο Γιωργος μιλαγε με την φωνη του Νικολα χαχαχαχχα

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Οκτ 28, 2011 10:14 pm

λοιπον εγω λατρεψα τις λουκανορικες σκηνες σημερα...
θυμησαν κατι απο τα παλια...
και οι αναφορες στο παρελθον πολυ πετυχημενες...
μου αρεσαν πολυ και η εριετα με τον στεφανο ....
εκνευριστηκα για αλλη μια φορα με την στελλα....
μπορουμε να εχουμε πισω τον ευκλειδη?
η νταιζη και το δραμα της με αφηνουν παγερα αδιαφορη......
ειμαστε καλα ? ζητησε ο χρηστος απο τον λουκα να του φιλησει την νταιζη?
μονο μην το ακουσει η νορα γιατι θα πας για ισοβια χρηστακι.....
ξανα μαζι σε κοινη σκηνη λουκας και πετρος μου αρεσαν παρα πολυ....
νοσταλγησα βεβαια λιγο τις παλιες καλες στιγμες τους....
στεναχωρηθηκα με τον ηλια....
τσαντιστηκα με τον λευτερη ....σε λιγο θα ζηταει αδεια για να κατουρησει....
θανος και μελιτα στο ασχολιαστο λογω ηλιθιοτητας...

aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Οκτ 28, 2011 10:49 pm

JESSIE έγραψε:Θα προσπαθήσω να σχολιάσω, αν και είμαι στην ίδια κατάσταση όπως χθές, μουδιασμένη και χωρις όρεξη.... Το επεισόδιο είχε κάποιες χαριτωμένες σκηνές, όπως αυτές με το Στέφανο και την Εριέττα, όπου ακούσαμε και νιώσαμε οτι μεταξύ τους υπάρχει αμοιβαία αγάπη, και ήταν και οι δύο γλυκύτατοι. Επίσης ακούσαμε το Στέφανο να διαμαρτύρεται για το ότι ο Χρήστος και η Νταίζη ήξεραν την αλήθεια και άφησαν την Εριέττα να μπεί άδικα στη φυλακή! Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι να ανησυχεί η Εριέττα για τον .... Στέφανο! Και ο Στέφανος , ενώ ξέρει σε ποια ψυχολογική κατάσταση βρίσκεται η Μελίτα, έχει δεί το μάτι της να γυαλίζει, έχει ακούσει να λέει οτι θα τον σώσει απ'την..... κακούργα Εριέττα, ακούει οτι η Εριέττα έχει ένα κακό προαίσθημα.... και δεν δίνει ιδιαίτερη σημασία σ'αυτό! Το ίδιο και η Αμαλία, που έχει δεί από πρώτο χέρι τη Μελίτα να ορκίζεται εκδίκηση, παρά ταύτα να πιστεύει οτι τώρα που βγήκε η Εριέττα απ'τη φυλακή, η κορούλα τους ησύχασε, το δέχτηκε, και αποφάσισε να κάνει.....shopping therapy! Κι ο πατερούλης το κατάπιε επίσης αμάσητο και καθησυχασε.... Ολοι και όλα συνωμότησαν για να μπορέσει να σηκώσει το περίστροφο η Μελίτα..... Αλήθεια τι φονικό όπλο ήταν αυτό, για κομμάντο την πέρασε ο έμπορος όπλων και της έδωσε μπαζούκας?
Για να κάνω ένα άλμα στην τελική σκηνή, η Μελίτα δεν μου προκάλεσε τίποτε στη επίμαχη σκηνή, το ένα χέρι της στο τιμόνι "έτρεμε" , το άλλο ήταν σταθερό, και όλη η σκηνή των πυροβολισμών είχε μία αίσθηση περισσότερο λούνα πάρκ που θέλεις να πετύχεις το στόχο γιατί δίνουν ωραία δώρα, παρά μιά πράξη υπέρτατης παραφροσύνης , από μιά κοπέλλα που δεν είχε ποτέ στη ζωή της πιάσει όπλο προηγουμένως.... Εντάξει δεν περίμενα και περισσότερα, οπότε δεν με ένιαξε....
Μ'αρέσει που στα προσεχώς του επεισοδίου δεν έδειξαν τίποτε για την Εριέττα, ίσως γιατί νομίζουν οτι κανείς δεν έχει διαβάσει περιοδικά, κανείς δεν ξέρει τη συνέχεια, και μας τη φυλάνε για .....έκπληξη!
Τα υπόλοιπα θέματα που μας απασχόλησαν πέρασαν λίγο στο φλού, πολλή κουβέντα έγινε αν θα σπάσουν στο ξύλο ή όχι το Θάνο, αν θα καλέσουν την αστυνομία για τον Ηλία ή θα πάρουν πρώτα τα νοσοκομεία, αν η Νταίζη θα συγχωρήσει το Χρήστο, πότε λεφτά θα στοιχίσει τελικά στη Νταίζη η απόδραση του Χρήστου, και ότι ο Χρήστος το θυμάται λεπτό προς λεπτό το ατύχημα που στοίχισε τη ζωή της Αννας. Γιατί λοιπόν έπαθε την αμνησία, όταν ήταν στη φυλακή η Εριέττα, κι έπρεπε να γίνει η μπλόφα απ'τον Παναγιώτη για να ξαναβρεί το μνημονικό του και να ομολογήσει?
Είχαμε και μιά σκηνή οικογενειακής ευτυχίας για τους νεαρούς γονείς, να δούν κι αυτοί τη γλύκα του να μεγαλώνεις ένα μωράκι! Πολύ καλοί και οι δύο, και επίσης η νεαρή Ρεγγινούλα δείχνει ήδη σημάδια μεγάλου ερμηνευτικού ταλέντου!!!
Αλλο τίποτε δεν θυμάμαι, το ψήφισα πολύ καλό, για τις στιγμές με το σταγονόμετρο Εριέττας Στέφανου!
Το παραθέτω αυτούσιο, γιατί με κάλυψε απόλυτα.
Τώρα πώς να το εκλάβω που η Αμαλία είδε την κατσαρή εγκυκλοπαίδεια ψυχώσεων να βγαίνει απο το σπίτι κι αντί να καλέσει τις ομάδες αντιμετώπισης καταστροφών πήρε περιχαρής το Ρούσσο να του πει ότι η κόρη τους πάει για ψώνια;
imarton
Πώς να εκλάβω ότι ο Στέφανος δεν ανησύχησε καθόλου μολονότι η προαναφερθείσα εγκυκλοπαίδεια του είχε ξεκαθαρίσει ότι η μόνη λύση είναι να βγει από τη μέση η Εριέττα; Πόσο σαφέστερο δηλαδή έπρεπε να το κάνει;Να τους δώσει ημερομηνία και ώρα της δολοφονικής απόπειρας; Και να μη σχολιάσω καν ότι στο preview ο Λουκάς ρωτάει το Στεφανο αν επροκειτο για ...ληστεία!!! Ντόϊνγκ! wall
Πάντως η έπαυλη της Εριέττας πρέπει να είναι το μοναδικό τέτοιου βεληνεκούς σπίτι στην Ελλάδα που όχι απλώς είναι αφύλακτο, αλλά έχει και παντού τζάμια, ώστε να διευκολύνεται ο καθένας που θέλει να μπει. Από αυτή την άποψη το ερωτημα δεν είναι γιατί έγινε τώρα η απόπειρα, αλλα πώς έτυχε και δεν είχε γίνει νωρίτερα.
Ευπρόσδεκτες, γλυκύτατες, τρυφερές οι σκηνές του Στέφανου με την Εριέττα για τις οποίες θα ψηφίσω κι εγώ πολύ καλό το επεισόδιο. Από τα υπόλοιπα ξεχώριζε κατά τη γνώμη μου η επίσκεψη του Ρούσσου στο γραφείο του Λουκά. Πάντα είχαν ωραία χημεία οι δυο τους, είτε φιλική είτε εχθρική ήταν η σχέση τους. Έξυπνες ατάκες και καλοπαιγμένη σκηνή και από τους δύο.
Μια γλύκα και τα λουκονοράκια με τη μπέμπα που δεν τους άφηνε σε χλωρό κλαρί.
Αν ειπώθηκε κάτι σημαντικό για τις εξελίξεις στη σκηνή Νταίζης- Αστεριού σας παρακαλώ να μου το πείτε γιατί εγώ δεν την είδα, κατά τη συνήθη πρακτική μου.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά όταν χαθεί από το σπίτι μας ένας ηλικιωμένος άνθρωπος και αγωνιούμε, τηλεφωνούμε πρώτα στην αστυνομία και στα νοσοκομεία από όπου μπορούμε να μάθουμε τι του έχει συμβεί, όχι στους κολλητούς μας, όσο κολλητοί μας και να είναι.
Χρειαζόταν να εμφανιστεί ο Θάνος (μιλάμε όντως για το άλλο μισό της Μελίτας) για να επιτραπεί στο Λευτέρη να βγάλει τον αντρουά εαυτό του; Πάλι καλά, έστω κι έτσι, γιατί το στυλ του φυλλόδεντρου δεν του πηγαινε καθόλου. Δεν ταιριάζει και στο φυζίκ του.
Κι αφού ξεκίνησα να ρίχνω το επίπεδο, συνεχίζω ακάθεκτη. Η ατάκα της βραδιάς για μένα ήταν του Στέφανου "Εγώ πάντα όμορφος είμαι". Συμφωνούμε προθύμως και ασμένως.
Υ.Γ. Καλή και η γκριμάτσα της Μελίτας στο τέλος, δεν λέω, αλλά τελικά νομίζω πως κατέληξα: η καντίνα ήταν σαφώς καλύτερη. Για την ακρίβεια η καντίνα απλά δεν υπάρχει!!!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Οκτ 28, 2011 11:08 pm

Clarabelle έγραψε:
Ομολογώ οτι ούτε η Εριέττα μου άρεσε στη συγκεκριμένη σκηνή Έβγαλε το ξάφνιασμα και το είδος του τρόμου που βγάζω εγώ όταν δω κατσαρίδα


lmao lmao lmao lmao lmao
....ε, άρα μια χαρά το πήγε η κοπέλα βρε συ!!!!! ^^

ΥΓ Αναλυτικά αργότερα, απλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ τώρα.... Angel
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Οκτ 28, 2011 11:09 pm

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!!!!!

Οφειλω να ομολογησω οτι λατρεψα το ξεκινημα του επεισοδιου...''Οχι ρε μαμα δε θα πιουμε τιποτα'' και στο καπακι κατεβαζει ενα ολοκληρο ποτηρι μονορουφι lmao Μου αρεσε αρκετα το τραπεζι(και το τοπιο τοσο υπεροχο!!!χαζεψα να κοιταω πισω τα φωτα)...Μου αρεσαν τα πειραγματα Λουκα και Νικολα(μπετοβλακα lmao )...Η Στελλιτσα πολυ κουτσομπολα μας βγηκε...Θα μου πειτε φιλη της Νταιζης...Αν δεν ταιριαζανε... Nyxia

Εχουμε και τον κατασκοπο Thanos( Fskl ) να στηνει καρτερι εξω απο το maison Χαριτου...Χριστιανε μου δε σε θελει λεμεεεεε!!!!!Το σχολιο της Ευας ολα τα λεφτα!!!''Φυγε μη ξερασω πανω σου''!!!!Ελα βρε Ευα μου πανω του!!!!Παρεπιπτοντως η Ξυλα ειναι πολυ ωραια με το κοκκινο κραγιον...

Μιας και μιλαμε για τρελους ας πω και για το Μελιτονιο...Τελικα σε αυτο το σιριαλ η μονη που δεν εχει πυροβολησει ειναι η Νορα η οποια παρεπιπτοντως εκανε και σκοποβολη!!!Μονο να το καθαριζει ηξερε και να τρομαζει τον Λουκα!!!!Πηρε λοιπον το οπλο η Μελιτα και πηγε μερα μεσημερι αφησε το αμαξι εξω ακριβως απο το σπιτι της Ερης και ''καθαρισε'' τον τοπο...Μονο το τηλεφωνο δεν σηκωσε να απαντησει στον Στεφανο!!!! imarton Η σκηνη οπως και στους περισσοτερους δεν μου αρεσε...Δεν ηταν μια καλογυρισμενη σκηνη αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη τι φταιει...Οι ερμηνειες σιγουρα δεν με συνεπηραν αλλα υποψιαζομαι οτι και σκηνοθετικα λαθη θα υπαρχουν...Αστοχησε κιολας η Μελιτα τη μια φορα!!!Μαλλον θα παω να μαθω κι εγω σκοποβολη!!!!Μου το ειχε προτεινει και ενας καθηγητης μου καποτε!!!!!Ποτε δε ξερεις που θα χρειαστει!!!

Τι να πω παλι για τη Στελλα και τη Νταιζη;;;Το καλο ηταν οτι τη βασανισμενη απο τη ζωη την ειδαμε λιγο σε δυο σκηνες αν δεν κανω λαθος...Αυτη η Στελλα ειναι πολυ γκαου!!!!!Θα ειναι διπλα στη πονεμενη Νταιζη...Τωρα εγω βλακωδως θα αναφερω οτι στη κορη της διπλα δεν ηταν ποτε που χρειαστηκε και περασε παρα πολλα!!!Αλλα οκ ψιλα γραμματα μπροστα στον πονο του χαμενου διαμαντιου!!!!!Καλα της το ειπε η Νορα οτι η Νταιζη ειναι οργανωμενο εγκλημα!!!!!!Και μαλιστα σημερα οργανωσε μια αποδραση!!!!!

Οσο για το οτι ο Χρηστος δεν ειναι εγκληματιας δεν το σχολιαζω!!!!!!!!!Εδω ηθελα να πω κατι που σκεφτηκα με αφορμη τη συζητηση Στελλας και Νταιζης...Οκ δεχομαι οτι ηταν ατυχημα και ο Χρηστος εσωσε μια ζωη και οπως και να εχει το δικαιο ειναι να πληρωσει για οσα εχει κανει και οχι για ενα ατυχημα...Το αδικο λοιπον ειναι οτι λογω του οτι το παρελθον του ειναι σκοτεινο δεν θα τον πιστεψουν...Αλλα αμα το καλοσκεφτουμε ισως και να ειναι Θεια Δικη...Ολα αυτα που εχει κανει τα πληρωνει...

Αλλα το οσκαρ παραλογισμου σημερα δεν θα το παρει η Στελλα!!!

''Γιατι δε με ρωτας καλυτερα αν μπορω να το ξεχασω;;;Βλεπω συνεχεια μπροστα μου αυτη τη σκηνη με καθε λεπτομερεια...Ακομα και στον ξυπνιο μου...Και οταν κοιμαμαι ερχεται σαν εφιαλτης...''
Πολυ συγκινητικο δε λεω μου κυλησε ενα δακρυ αλλα που τα λες αυτα χριστιανε μου!!!!!Στον Λουκα;;;; imarton Ποιος τον εφαγε τον Στελαρα τον τρελαρα νομιζεις σε αυτοαμυνα;;;;;Και βεβαια ξερει οτι αυτα δεν ξεχνιουνται!!!Απλα ο Λουκας ανελαβε τις ευθυνες του και τωρα μπορει και κοιμαται ησυχος!!!!
και
''Να μου φιλησεις τη Νταιζη''
affraid Οχι,Θεε μου!!!!Αμαν και τι καναμε να σταματησουν αυτες τις ασχολιες ο Λουκας και η Νταιζη(τι παω και θυμαμαι nteni )...
Οποτε ενα oscar παραλογισμου στον Χρηστο μας!!!!!
Αλλα καλα του ειπε ο Λουκας!!!Απο τη Νταιζη να δουμε πως θα σε γλιτωσουμε κακομοιρεεεεε...!!!!!

Απο τη σκηνη Λουκα και Ρουσσου δε ξερω εσεις τι συμπερασμα βγαλατε αλλα εγω συμπερανα το εξης...Λεφτα υπαρχουν διαμαντια δεν υπαρχουν!!!!!!Μην το πειτε στη Νταιζη μονο θα παθει τιποτα το ''κοριτσακι''... sisi

Υ.Γ.1 Ποσο μου ελειψε ο Ευκλειδης!!!!!!!Ελα βρε ανθρωπε μου να μας σωσεις απο το αστερι!!!!Φερε και τις εξισωσεις σου μαζι!!!!!Καλα τι τον νοιζει τον Ευκλειδη για τον Χρηστο;;;;;Αντε να τον ηξερε απο τη κατασκηνωση...Αμα ημουν στη θεση του κι εγω θα το εκλεινα... Siga... Βεβαια Στελλα μου οταν εισαι εσυ μερος της οικογενεις θα ειναι νευρικη τι θα ειναι;;;;Ψυχραιμη;;;; Και παλι καλα να λεμε!!!!livani

Υ.Γ.2 Τελευταιους αφησα τη Νορα και τον Λουκα(ξερω ανησυχησατε που δεν διαβασατε τιποτα για αυτους τοση ωρα valen )...Υπεροχες σκηνες!!!!Μου αρεσε τρελα η σκηνη οταν γυρισαν απο το τραπεζι που μπηκαν ψιλομπουρδουκλωμενοι και που αγνοουσαν τη Στελλα(οκ απο εδω και περα θα τσουζω κανα ποτηρακι γιατι απο ο,τι φαινεται ετσι παλευεται Drinks )
Το φιλι στη πορτα inlove αλλα θα ηθελα να ειναι λιγο περισσοτερο!!!!Και η σκηνη στο δωματιο ηταν πολυ ομορφη!!!!!Ειχε ενδιαφερον δεν μπορω να πω ^^ αλλα ηταν και πολυ γλυκια με το μωρο!!!!!!!!Και το επομενο πρωι λατρεψα τις πατουσιτσες!!!!!!!!Τι γλυκια που ηταν η Νορα με τη μικρη!!!!! Love! Μονο για αυτες τις σκηνες(οκ και για Ερη-Στεφανο) ψηφισα τελειο!!!!(μου βγηκαν λιγο παραπανω τα εμoticon...Συγγνωμη θα προσπαθησω να μην το ξανακανω!!!!!)
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από l_aquila Παρ Οκτ 28, 2011 11:14 pm

ΣΨ1 έγραψε:χαχχααχχαχχαχαχα συγνωμη για το off,αλλα μολις ειδα οτι ο Λαζοπουλος εκανε μονταζ σε σκηνες απ τα μυστικα και εβαλε τους πολιτικους να μιλανε με τις φωνες απ τους ηρωες της σειρας.Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ο Γιωργος μιλαγε με την φωνη του Νικολα χαχαχαχχα

Αν εννοείς τον πρωθυπουργό όχι ήταν η φωνή του Λουκά. Σύγνγνώμη για το οφ τόπικ.
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 28, 2011 11:33 pm

kapetanissa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ομολογώ οτι ούτε η Εριέττα μου άρεσε στη συγκεκριμένη σκηνή Έβγαλε το ξάφνιασμα και το είδος του τρόμου που βγάζω εγώ όταν δω κατσαρίδα


lmao lmao lmao lmao lmao
....ε, άρα μια χαρά το πήγε η κοπέλα βρε συ!!!!! ^^

ΥΓ Αναλυτικά αργότερα, απλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ τώρα.... Angel


Όπως το θέτεις δεν μπορώ να φέρω αντίρρηση lmao lmao lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από Caroline Παρ Οκτ 28, 2011 11:36 pm

Τα Μυστικά με απογοτευουν συνεχεία. Κάτι τέτοιο έγινε και σήμερα. Θα μιλήσω μόνο για την σκηνή Μελίτα-Εριεττά.
Δεν θα μιλήσω για τις ηθοποιούς, για το αν με έπεισαν ή όχι, για το πόσο καλά κράτουσε η Μελίτα το όπλο, ή για το πόσο κουνιόταν η εικόνα αλλά θα κάνω μία ερώτηση και θα προσπαθήσω να βγάλω ένα συμπέρασμα.
Τι προσπάθησαν να μας δείξουν οι σεναριογράφοι μέσα από αυτή τη σκηνή? Ότι όταν μια γυναίκα χάνει τον άντρα που και καλά αγαπάει πάει και πυροβολεί την αντίζηλο της μόνο και μόνο για να είναι μαζί του? Αν αυτό προσπαθούν να μας δείξουν οι σεναριογράφοι τότε αυτοί χρειάζονται ψυχιατρο και όχι η Μελίτα. Αν πάλι προσπαθούσαν να μας δείξουν την τρέλα της Μελίτας και τον και καλό έρωτα της για τον Στέφανο τότε θα πω μόνο 1 πράγμα. Μια τέτοια περιπτώση δεν χρειάζεται ψυχιάτρο ή βοηθεία. Χρειάζεται δωματίο στο Δαφνί. Γιατί όταν φτάνεις να θέλεις να βάλεις κάποιον στην φυλακή και στην συνέχεια να θες να τον σκοτωσείς απλά και μόνο για να είσαι με το ταίρι του, τότε δεν είσαι απλά κάπως διαταραγμένη προσωπικοτητα ή κάτι τέτοιο. Είσαι πιο θεοτρελή ψυχοπαθής η οποία χρειάζεται γρήγορα ένα δωματιο στο Δαφνί...
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Οκτ 28, 2011 11:52 pm

AlexiaQ έγραψε:Τα Μυστικά με απογοτευουν συνεχεία. Κάτι τέτοιο έγινε και σήμερα. Θα μιλήσω μόνο για την σκηνή Μελίτα-Εριεττά.
Δεν θα μιλήσω για τις ηθοποιούς, για το αν με έπεισαν ή όχι, για το πόσο καλά κράτουσε η Μελίτα το όπλο, ή για το πόσο κουνιόταν η εικόνα αλλά θα κάνω μία ερώτηση και θα προσπαθήσω να βγάλω ένα συμπέρασμα.
Τι προσπάθησαν να μας δείξουν οι σεναριογράφοι μέσα από αυτή τη σκηνή? Ότι όταν μια γυναίκα χάνει τον άντρα που και καλά αγαπάει πάει και πυροβολεί την αντίζηλο της μόνο και μόνο για να είναι μαζί του? Αν αυτό προσπαθούν να μας δείξουν οι σεναριογράφοι τότε αυτοί χρειάζονται ψυχιατρο και όχι η Μελίτα. Αν πάλι προσπαθούσαν να μας δείξουν την τρέλα της Μελίτας και τον και καλό έρωτα της για τον Στέφανο τότε θα πω μόνο 1 πράγμα. Μια τέτοια περιπτώση δεν χρειάζεται ψυχιάτρο ή βοηθεία. Χρειάζεται δωματίο στο Δαφνί. Γιατί όταν φτάνεις να θέλεις να βάλεις κάποιον στην φυλακή και στην συνέχεια να θες να τον σκοτωσείς απλά και μόνο για να είσαι με το ταίρι του, τότε δεν είσαι απλά κάπως διαταραγμένη προσωπικοτητα ή κάτι τέτοιο. Είσαι πιο θεοτρελή ψυχοπαθής η οποία χρειάζεται γρήγορα ένα δωματιο στο Δαφνί...

Δε ξερω αν ηταν ρητορικες οι απαντησεις σου...Αλλα θα σου απαντησω( sisi )...
Θα σου πω απλα πως το βλεπω εγω...

Σιγουρα δεν προσπαθουσαν να μας δειξουν οτι οταν μια γυναικα την απορριψουν αυτη αρματωνεται και παει για φονικο...
Νομιζω οτι αυτο που προσπαθουν να μας δειξουν ειναι τα περιεργα παιχνιδια που μπορει να παιξει το μυαλο...Η Μελιτα σαφως και υποφερει απο καποια διαταραχη του μυαλου η οποια για να αντιμετωπιστει χρειαζεται ψυχιατρικη υποστηριξη και φαρμακευτικη αγωγη...Αλλα ολα αυτα δεν τα κανει μονο για να ειναι με τον Στεφανο υπο την εννοια οτι θα βγαλει το τριτο ποσωπο απο τη μεση...Αυτο το ειχε κανει η Νταιζη οταν πηγε και απειλησε στα ισια την Αννα οτι ειτε θα αφησει ησυχο τον Χρηστο ειτε θα τη λιωσει με το αμαξι της...Η Μελιτα βιωνει μια δικη της πραγματικοτητα στην οποια η Εριεττα ειναι απειλη για εκεινη...Η εμμονη της ξεκινησε με την αντιζηλεια λογω Στεφανου αλλα δεν εμεινε εκει...Η Μελιτα θεωρει οτι η Εριεττα ειναι επικινδυνη και οτι ο στοχος της ειναι να εξοντωσει την οικογενεια της και να της παρει ο,τι αγαπαει...Νιωθει οτι απειλειται και θεωρει οτι πρεπει να προλαβει το κακο πριν γινει...Δεν μπορει πλεον να ξεχωρισει το σωστο απο το λαθος...Με αυτον τροπο πιστευει οτι κανει καλο γιατι προστατευει τον Στεφανο απο μια γυναικα που στο μυαλο της τον χρησιμοποιει για εκδικηση και για σκοτεινα σχεδια...Μια γυναικα που εστρεψε τους παντες -ακομα και τους γονεις της- εναντιον της και που στηνει δολοφονιες και κλεινει στοματα με λεφτα...Αυτα βεβαια δεν ειναι λογικα αλλα η εμμονη της δεν την αφηνει να δει καθαρα...

Σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογω τη Μελιτα βεβαια!!!!Απλα προσπαθω να εξηγησω το τι μπορει να συμβαινει στο μυαλο της...Θεωρω οτι το αν θα φανει ρεαλιστικη αυτη η εμμονη της Μελιτας και αυτο το προβλημα που εχει ειναι στο μεταιχμιο...Σιγουρα υπηραξαν καποιες ενδειξεις ηδη απο τον τριτο κυκλο αλλα ολα αυτα δεν ειναι ισως αρκετα για να παθει καποιος τετοια ζημια...Βεβαια το πιο περιπλοκο πραγμα ειναι το ανθρωπινο μυαλο και παιζει παιχνιδια που ουτε μπορουμε να φανταστουμε!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από evaki16 Παρ Οκτ 28, 2011 11:59 pm

Το τραπέζι στο σπίτι της Έρης μου άρεσε πάρα πολύ!!!! Οι γυναίκες ήταν πανέμορφες!!! Και οι άντρες επίσης! Ακόμα μου άρεσε και όταν μιλούσε η Νόρα με τη μανα της και της λέει "Η Εριεττα κατι απλό φοράει" Έλιωσα στα γέλια!!!!Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 191984 Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 191984 ... Θεέ μου μάνα και κόρη πολύ κουτσομπόλες!!!

Η σκηνή Εύας-Λευτέρη το βράδυ μετά το δείπνο ήταν πολύ όμορφη!!! Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 226538

Ο Λουκάκος ήπιε λίγο παραπάνω ή ιδέα μου? Μάλλον ήπιε λίγο παραπάνω.... χάρηκα πάρα πολύ που είδαμε το Ρεγγινάκι...!!! Τα Λουκανορικά παθιασμένα φιλιά ομολογώ πως μου είχαν λείψει!!!! Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 811901 Υπέροχοι και οι δύο!!!

Ο κυρ Ηλίας χειροτερεύει.... κάτι πρέπει να κάνουν....

Στέφανος&Έρη -> Πόσο τέλεια δένουν!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 681539 Όταν δείχνει σκηνες τους δεν ξεκολλάω απ΄την τηλεόραση.....!!!

Και πάμε στο φλέγον ζήτημα....
Ερώτηση: Σε ποιά ηλικία παθαίνουν πάρκινσον? Η σκηνή που η Μελίτα κρατούσε το όπλο ήταν η πιο γελοία σκηνή που έχω δει... αυτή έτρεμε ολόκληρη....
Επίσης τη Μελίτα αν και ποτέ δεν την πήγαινα.... και τη θεωρούσα τη θεωρώ και θα τη θεωρώ τη μεγαλύτερη κατίνα που υπάρχει... ικανή για φόνο δεν την είχα.... Ε το είδαμε και αυτό.....!!!
Αλλά η χαζομάρα της και η ανικανότητά της έκαναν μπαμ για άλλη μια φορά... αντί να πυροβολήσει την Εριέττα στην καρδιά ή στο κεφάλι να ειναι σίγουρη πως θα πεθάνει την πυροβολεί στην κοιλιά.... Το κάνεις που το κάνεις.... καν΄το τουλαχιστον σωστά Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 735655
Πάλι καλά βέβαια....!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Οκτ 29, 2011 12:13 am

Μου άρεσαν τόσο πολύ οι σκηνές του Στέφανου με την Εριέττα και της Νόρας και του Λουκά με τη μπέμπα, που αν δεν υπήρχε η τελευταία σκηνή μπορεί και να το ψήφιζα τέλειο. Καιρό είχα να δω τόσες καλές σκηνές, έστω κι αν ήταν μικρές, μαζεμένες σε ένα επεισόδιο... Thumbs up

Η σκηνή με την παρέα στο σπίτι της Εριέττας μου άρεσε πολύ. )) Βέβαια δεν αποφύγαμε τα αστειάκια Λουκά – Νικόλα ούτε την αναφορά στο Χρήστο, αλλά μου άρεσε που τους είδαμε όλους μαζί. Αν βλέπαμε και τη Νόρα αντί να είναι στην κουζίνα και να μιλάει με τη Στέλλα, θα ήταν ακόμα καλύτερα...

Η Εριέττα και ο Στέφανος μου θύμισαν επιτέλους ερωτευμένο ζευγάρι! Έκαναν όνειρα για το κοινό τους μέλλον και όλες οι σκηνές τους ήταν πολύ τρυφερές. Love! Love! Ειδικά η σκηνή στην πισίνα ήταν καταπληκτική! Ελπίζω να έχουν καθιερώσει τις σκηνές δίπλα στην πισίνα στα επεισόδια μετά την εντατική και να μην ξαναδούμε τη τζαμαρία. Το επόμενο πρωί η Εριέττα είχε ένα κακό προαίσθημα, που δεν μπορούσε να προσδιορίσει από πού προερχόταν, και φυσικά αντί να φοβηθεί για τον εαυτό της φοβόταν για το Στέφανο. Μου άρεσε ο τρόπος που το αντιμετώπισε ο Στέφανος και το γεγονός ότι την έπαιρνε τηλέφωνο για να την καθησυχάσει, αλλά μου έκανε εντύπωση πως ούτε εκείνος ούτε η Αμαλία σκέφτηκαν ότι η Μελίτα ίσως να προσπαθούσε να πλησιάσει την Εριέττα, ειδικά μετά από όσα τους είχε πει. Ίσως να μην την είχαν ικανή για κάτι τέτοιο ή ίσως απλά όλα αυτά να έγιναν έτσι, για να συνωμοτήσει όλο το σύμπαν για να πετύχει η Μελίτα το στόχο της και να πυροβολήσει την Εριέττα...

Η μπέμπα είναι πολύ γλυκούλα inlove και νομίζω ότι σήμερα την είδαμε περισσότερο απ΄ότι σε όλα τα προηγούμενα επεισόδια. Και η Νόρα και ο Λουκάς μου άρεσαν πολύ στις σκηνές με τη μπέμπα. Η Δρακουλάκη έχει αρχίσει να εξοικειώνεται με το μωρό... Αλλά δεν είναι ανάγκη η ζουζού να κλαίει κάθε βράδυ... ^^

Για το Θάνο τι άλλο να γράψω... Ας τον γνωρίσουν με τη Μελίτα να κάνουν παρέα στο Δρομοκαΐτειο που θα τους κλείσουν και τους δύο όπου να ‘ναι... Πάντως εγώ συμφωνώ να πάει να τον πλακώσει ο Λευτέρης. Θα περιμένουν να κάνει κάτι στην Εύα για να κινηθούν νομικά; ;/

Εξαιρετικός για άλλη μια φορά ο κ. Αρζόγλου, αν και όλο αυτό το πήγαινε – έλα και τις συζητήσεις για το αν θα ειδοποιήσουν την αστυνομία ή θα ψάξουν στα μαγαζιά τα βρήκα μάλλον περιττά.

Καλή και η σκηνή Λουκά – Ρούσσου, αν και η ειρωνία του Ρούσσου με εκνεύρισε απίστευτα...

Η Αμαλία είδε τη Μελίτα να πηγαίνει... για ψώνια και νόμιζε ότι συνέρχεται. Μάνα είναι βέβαια και δεν της είναι εύκολο να πιστέψει το χειρότερο για το παιδί της, αλλά υποτίθεται ότι είναι και σχετικά έξυπνη και απορώ πώς πίστεψε ότι η Μελίτα άρχισε να συνέρχεται τόσο εύκολα, ειδικά τώρα που αποφυλακίστηκε η Εριέττα. Το ότι η Μελίτα δεν άκουγε ούτε τι της έλεγε, δεν το παρατήρησε; wall

Στη σκηνή του πυροβολισμού, όπως και στην προηγούμενη, η Μελίτα μόνο γέλιο μου προκάλεσε. Ειλικρινά δεν κατάλαβα πώς έτρεμε μόνο το ένα χέρι της και πώς με το ίδιο χέρι κατάφερε να πυροβολήσει 3 φορές και τις 2 να πετύχει την Εριέττα, ενώ υποτίθεται ότι δεν είχε ξαναπιάσει όπλο... imarton Όταν πλησίασε την Εριέττα φοβήθηκα ότι θα την ξαναπυροβολήσει για να βεβαιωθεί ότι θα πεθάνει, αλλά ευτυχώς δεν το έκανε...

Υ.Γ.1 Στο sneak preview της Δευτέρας δεν υπάρχει καμία λογική συνέχεια. Στη μια σκηνή ο Λουκάς λέει ότι ο Παναγιώτης είναι ήδη στο σπίτι της Εριέττας και στην επόμενη τον ρωτάει πώς το έμαθε! Και ανάποδα να τις δείξουν τις σκηνές, πάλι δεν έχουν λογική... Λίγη περισσότερη προσοχή στους διαλόγους δεν θα έβλαπτε... ainta

Υ.Γ.2 JESSIE, roria : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από loukasnora Σαβ Οκτ 29, 2011 1:12 am

Θα κάνω μόνο δύο πολύ γρήγορα σχόλια προς το παρόν κι αύριο αν βρω χρόνο και διάθεση θα σχολιάσω και πιό αναλυτικά!

Σχόλιο 1ο:Όποιος είπε στην Χρύσα Παπά ότι έτσι...

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Unledigt

...θα πείσει για τρελή τότε την κορόιδεψε άγρια!Αν πάλι δεν την συμβούλεψε κανένας τότε τι να πω κι εγώ; Angel zip

Σχόλιο 2ο ( και πιό γλυκό ):Αυτή η μπέμπα τελικά είναι πονηρό θηλυκό κατεργάρα γυναίκα!Σταμάτησε να γκρινιάζει αμέσως μόλις άρχισε να την φιλάει και να την χαιδεύει ο Πετράκης! Love! Love! Άτιμο πλασματάκι,άτιμο! Love! Love!

Αυτά προς το παρόν!Τα υπόλοιπα λογικά αύριο! ))


Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Σαβ Οκτ 29, 2011 1:18 am, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Οκτ 29, 2011 1:16 am

nefelik έγραψε:Μου άρεσαν τόσο πολύ οι σκηνές του Στέφανου με την Εριέττα και της Νόρας και του Λουκά με τη μπέμπα, που αν δεν υπήρχε η τελευταία σκηνή μπορεί και να το ψήφιζα τέλειο. Καιρό είχα να δω τόσες καλές σκηνές, έστω κι αν ήταν μικρές, μαζεμένες σε ένα επεισόδιο... Thumbs up

Η σκηνή με την παρέα στο σπίτι της Εριέττας μου άρεσε πολύ. )) Βέβαια δεν αποφύγαμε τα αστειάκια Λουκά – Νικόλα ούτε την αναφορά στο Χρήστο, αλλά μου άρεσε που τους είδαμε όλους μαζί. Αν βλέπαμε και τη Νόρα αντί να είναι στην κουζίνα και να μιλάει με τη Στέλλα, θα ήταν ακόμα καλύτερα...

Η Εριέττα και ο Στέφανος μου θύμισαν επιτέλους ερωτευμένο ζευγάρι! Έκαναν όνειρα για το κοινό τους μέλλον και όλες οι σκηνές τους ήταν πολύ τρυφερές. Love! Love! Ειδικά η σκηνή στην πισίνα ήταν καταπληκτική! Ελπίζω να έχουν καθιερώσει τις σκηνές δίπλα στην πισίνα στα επεισόδια μετά την εντατική και να μην ξαναδούμε τη τζαμαρία. Το επόμενο πρωί η Εριέττα είχε ένα κακό προαίσθημα, που δεν μπορούσε να προσδιορίσει από πού προερχόταν, και φυσικά αντί να φοβηθεί για τον εαυτό της φοβόταν για το Στέφανο. Μου άρεσε ο τρόπος που το αντιμετώπισε ο Στέφανος και το γεγονός ότι την έπαιρνε τηλέφωνο για να την καθησυχάσει, αλλά μου έκανε εντύπωση πως ούτε εκείνος ούτε η Αμαλία σκέφτηκαν ότι η Μελίτα ίσως να προσπαθούσε να πλησιάσει την Εριέττα, ειδικά μετά από όσα τους είχε πει. Ίσως να μην την είχαν ικανή για κάτι τέτοιο ή ίσως απλά όλα αυτά να έγιναν έτσι, για να συνωμοτήσει όλο το σύμπαν για να πετύχει η Μελίτα το στόχο της και να πυροβολήσει την Εριέττα...

Η μπέμπα είναι πολύ γλυκούλα inlove και νομίζω ότι σήμερα την είδαμε περισσότερο απ΄ότι σε όλα τα προηγούμενα επεισόδια. Και η Νόρα και ο Λουκάς μου άρεσαν πολύ στις σκηνές με τη μπέμπα. Η Δρακουλάκη έχει αρχίσει να εξοικειώνεται με το μωρό... Αλλά δεν είναι ανάγκη η ζουζού να κλαίει κάθε βράδυ... ^^

Για το Θάνο τι άλλο να γράψω... Ας τον γνωρίσουν με τη Μελίτα να κάνουν παρέα στο Δρομοκαΐτειο που θα τους κλείσουν και τους δύο όπου να ‘ναι... Πάντως εγώ συμφωνώ να πάει να τον πλακώσει ο Λευτέρης. Θα περιμένουν να κάνει κάτι στην Εύα για να κινηθούν νομικά; ;/

Εξαιρετικός για άλλη μια φορά ο κ. Αρζόγλου, αν και όλο αυτό το πήγαινε – έλα και τις συζητήσεις για το αν θα ειδοποιήσουν την αστυνομία ή θα ψάξουν στα μαγαζιά τα βρήκα μάλλον περιττά.

Καλή και η σκηνή Λουκά – Ρούσσου, αν και η ειρωνία του Ρούσσου με εκνεύρισε απίστευτα...

Η Αμαλία είδε τη Μελίτα να πηγαίνει... για ψώνια και νόμιζε ότι συνέρχεται. Μάνα είναι βέβαια και δεν της είναι εύκολο να πιστέψει το χειρότερο για το παιδί της, αλλά υποτίθεται ότι είναι και σχετικά έξυπνη και απορώ πώς πίστεψε ότι η Μελίτα άρχισε να συνέρχεται τόσο εύκολα, ειδικά τώρα που αποφυλακίστηκε η Εριέττα. Το ότι η Μελίτα δεν άκουγε ούτε τι της έλεγε, δεν το παρατήρησε; wall

Στη σκηνή του πυροβολισμού, όπως και στην προηγούμενη, η Μελίτα μόνο γέλιο μου προκάλεσε. Ειλικρινά δεν κατάλαβα πώς έτρεμε μόνο το ένα χέρι της και πώς με το ίδιο χέρι κατάφερε να πυροβολήσει 3 φορές και τις 2 να πετύχει την Εριέττα, ενώ υποτίθεται ότι δεν είχε ξαναπιάσει όπλο... imarton Όταν πλησίασε την Εριέττα φοβήθηκα ότι θα την ξαναπυροβολήσει για να βεβαιωθεί ότι θα πεθάνει, αλλά ευτυχώς δεν το έκανε...

Υ.Γ.1 Στο sneak preview της Δευτέρας δεν υπάρχει καμία λογική συνέχεια. Στη μια σκηνή ο Λουκάς λέει ότι ο Παναγιώτης είναι ήδη στο σπίτι της Εριέττας και στην επόμενη τον ρωτάει πώς το έμαθε! Και ανάποδα να τις δείξουν τις σκηνές, πάλι δεν έχουν λογική... Λίγη περισσότερη προσοχή στους διαλόγους δεν θα έβλαπτε... ainta

Υ.Γ.2 JESSIE, roria : respect :
Ναι, αυτό στο preview το πρόσεξα κι εγώ. Και νομίζω ότι η σειρά των σκηνών είναι αυτή που μας δείχνουν, οπότε θα πρόκειται για καραμπινάτο λάθος.
Αλλά έχεις δίκιο για τις αποψινές σκηνές Στέφανου-Εριέττας. Και ομολογώ πως το γεγονός ότι η Εριέττα είχε κακό προαίσθημα και αμέσως το συσχέτισε με το Στέφανο μου άρεσε πολύ και σαν ιδέα και έτσι όπως δόθηκε.
Πολύ ωραίος σχολιασμός,ως συνήθως, Νεφέλη μου...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Οκτ 29, 2011 2:01 am

Κατ αρχην το επεισοδιο ξεκινησε με μια καταπληκτικη μουσικη!Πνευστο ηταν ,αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ηταν σαξοφωνο ή κλαρινετο ή κατι αλλο.Παντως εδενε εκπληκτικα με το υπεροχο τραπεζι στην πισινα,κατωαπ τ αστερια!Βεβαια για να πω την αληθεια θα ηθελα μονους τον Στεφανο και την Εριεττα,να χορευουν αγκαλια και μετα να τρωνε!Εχω ιδεες εγω,δεν ειμαι παιξε γελασε!!
Η συζητηση ερχοταν σε τελεια αντιθεση με την ατμοσφαιρα.Ολο για φυλακες μιλουσαν και για κελια sisi
"Αυτο το κοτζαμ σπιτι ρε ταριφα ειναι της αδελφης μου και οχι το σπιτι του λαου"Α ρε Λουκακο με τα ωραια σου!!Πολυ ομορφη η Εριεττα και πολυ ευτυχισμενη αναμεσα σ αυτους που αγαπαει!

Την ιδια ωρα η μουρλη Μαλαμω με το ταγαρι της ξεπορτιζει απ το σπιτι ,αφου βεβαια σαν καλη μανα αφησει την μικρη στην Ρενα(καθε χρονο ειναι τυχαιο πουχει αλλη νταντα;;δεν νομιζω).Και οχι δεν παει απεναντι στην Εβγα για να παρει λεμονια που της τελειωσαν κι εχει να φτιαξει αυγολεμονο η Μαιρη Παναγιωταρα,οοοοοοχι βεβαια,βγηκε να αγορασει ενα πιστολι που της ελειπε εκεινη την στιγμη!και θα της χρειαζοταν την επομενη!

Αστερι μας ,φεγγαρι μας ,της ανοιξης κλωναρι μας,κοντα μας θαρθεις παλι!!Αμαν ρε Στελλα μας,που εχεις και ορεξη για κουβεντα τα μεσανυχτα.Δεν βλεπεις οτι τα παιδια εχουν ορεξη μονο για μμμμμμμμμμμμμμμμμμ;;Εσυ παλι αφου θελεις τοσο να μιλησεις αντε στο κοριτσακι που τα λετε και τοσο ωραια.Μπλιαχ τα λετε δηλ,αλλα μην το κανω θεμα ,θα το κανω παρακατω!

Πανεμορφη η σκηνη Στεφ-Εριεττας στην πισινα,αφου εφυγαν τα παιδια!"Αφου σε καταφερα να μου πεις οτι μ αγαπας"!Μα αγαπιεσαι tοσο ευκολα Εριεττα μου,γι αυτο και την πατησε ο ομορφος!Και ξανα σ αγαπω Snif θα μας κακομαθεις Στεφανε μας!και μετα υπνος μονο,αλλα με αγκαλια,δηλ αγκαλιaστος υπνος!Υπαρχει τιποτα καλυτερο;;οχι δεν υπαρχει!Κι ας μη το ειδαμε,το φανταστηκαμε παρ ολα αυτα!

Η μουρλη με το ταγαρι θαυμαζει το καινουργιο της αποκτημα!Το οπλο ντε!!

"Τι μαμα εισαι συ;;;" lmao αλλα Λουκακο δεν εχει μμμμμμμμμμμμ σημερα,γιατι η βασιλισα εχει κολικους!Και ηταν και θυμωμενη η βασιλισσα!

Η Εριεττα ειχε κακο προαισθημα,αλλα βρε jessie μου,που να παει το μυαλο του αλλου;; σαυτο που θα γινει;;Ενταξει λαλησε η αλλη,αλλα κανενας δεν θα φανταζοταν κατι τετοιο.Βεβαια η Εριεττα ανησυχουσε για τον Στεφανο,οχι για τον εαυτο της!Τελεια η σκηνη τους!!!

Στελλα-Νταιζη μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα,παω εντομεταξυ για νερο στην κουζινα,γυρναω και ξανα μπλα μπλα μπλα μπλα γκρρρρρρρρρρρρρρρρ!Αμαν πια κυρα Στελλα μας με το κοριτσακι σας!

Ευα μου εγω με την Αγγελα ειμαι!Ασε το παιδι να εκφραστει ελευθερα,μη το καταπιεζεις.Αστον να ριξει μερικες μπατσες στον λιγδα ,μπας και ισιωσει!

Η Αμαλια χαρηκε που η Μαλαμω-Χαρος βγηκε για ψωνια!Εεεεε μα που να παει το μυαλο της,οτι αυτη αντι ναπαρει κανα μοντελακι,πηγε να παρει μια ζωη,Ουτε εγω θα το σκεφτομουν η αληθεια ειναι!
Αγαπη μου,μωρο μου ακουω πωωωωωωωωωωωωω και σε λιγο ερχεται η Μαλαμω με το κουμπουρι της!Ο Στεφανος εξακολουθει να αστειευεται με την ανησυχια της Εριεττας και ειναι γλυκες και οι δυο!

Ο Ρουσος θα τα εδινε τα διαμαντια ,αλλα προλαβαν και τα εκλεψαν χαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ νασαι καλα ρε Πετρο μ εκανε ςκαι γελασα σημερα!Και τον εχω ικανο οταν θα μαθει οτι η μουρλη πυροβολησε την Εριεττα να ζητησει την κατανοηση του Λουκα και των υπολοιπων imarton

Και τελος το εγκλημα!Πυροβολει 1 φορα και την πετυχαινει,2 φορες ,η δευτερη αστοχει,3 φορες και την ξαναπετυχαινει!Η Εριεττα σφαδαζει και εκεινη την στιγμη χτυπαει το τηλ,ευτυχως,γιατι ειναι αυτο που αποσυντονιζει την μουρλη,πλην ερωτευμενη,καλε λεμε τωρα!Αποσπαται η προσοχη της την ωρα που πηγαινει για την χαριστικη βολη μπρρρρρρρ ανατριχιασα τωρα.Στεκεται απο πανω της για να βεβαιωθει οτι πετυχε αυτο που ηθελε,να εξαφανισει αυτην που την εμποδιζε,να την εξαφανισει σαν μυγα που την ενοχλουσε!Αλλα εκει που την σιχαθηκα,εκει που χαθηκε καθε δικαιολογια ηταν αυτο το γελιο,αυτο το απαισιο γελιο,μου θυμισε τον σατανα στην ταινια του Μελ Γκιμπσον,εκεινο το πραγμα που δεν ηταν ανθρωπος,ουτε αντρας,ουτε γυναικα,εκεινο το πραγμα που δεν περπαταγε ,αλλα σερνοταν!Καμια λυπη για την Μελιτα,ολη μου η λυπη εξαντλειται και τελειωνει στην Εριεττα!Το χεροτερο απ ολα ειναι οτι πιστευω αν την σκοτωνε,αν η Εριεττα ελειπε απ την μεση,δεν θα την ενδιεφερε πλεον ο Στεφανος!!!
alex μου και nefelik : respect :

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 598 - Ημερομηνία 28-10-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Σαβ Οκτ 29, 2011 2:07 am

Λοιπόν...
εγώ δεν ενθουσιάστηκα με το τραπέζι. Πολύ "χαρούμενη" ατμόσφαιρα βρε παιδί μου... σα να 'χανε μαζωχτεί με το ζόρι εκεί, και η Νόρα απούσα στο τηλέφωνο με το Αστέρι, άκυρο...

Είναι όμως η πρώτη φορά που συμφωνώ απολύτως με την Αγγέλα. "Ας το παιδί να εκφραστεί!" λέμε Εύα!! Μέτωπο Αγγέλας-Λευτέρη, όλε!!! Tigania Ksilo

Το μικρόφωνο και ό,τι το αφορά, το πέρασα στο ff.
Δυστυχώς άκουσα τον πονεμένο κι αθώο Χρήστο...
Ώπα ρε μεγάλε, ανατρίχιαχια!!!!
Πολύ καλοπαιγμένη σκηνή, αλλά τόσο δεν μου στέκει, που δεν....

Εξαιρετικοί οι "πιωμένοι" και χαρούμενοι Νόρα και Λουκάς στο γυρισμό, και άντε Αστέρι μου στο γαλαξία σου, ξεκουβάλα μας... Τους τα χάλασε η μικρή, αλλά έτσι είναι αυτά... flower

Προσπαθώ να κατανοήσω τι γίνεται με τον Ηλία, αλλά δεν το 'χω...

Πολύ ωραίοι Έρη και Στεφ... Love! άντε κορίτσια, κουράγιο, όσο (δεν) χαρήκαμε, χαρήκαμε....

Και πάμε στο γκραν φινάλε να γελάσουμε.
Τελικά ρε κοπελιά... τι είσαι? Τρελή είσαι, εμμονική είσαι, απλώς βλαμμένη είσαι, τι είσαι... Γιατί αν σου τη γύρισε και την είδες Mr Hyde, προς τι το μονομερές τρέμουλο και οι αστοχίες δεν καταλαβαίνω...
Δηλαδή, για να τα βάλω σε μια σειρά: αν το μυαλουδάκι κάνει κλικ και φτάνει στο εν ψυχρώ σχεδιασμένο έγκλημα, προμηθεύεσαι το μέσο, τη στήνεις στο θύμα, φυλάγεσαι και, εφόσον διάλεξες το κουμπούρι, της την ανάβεις, οκ (χωρίς να τρέμεις), αφού την πετυχαίνεις και πέφτει της ρίχνεις και την τελική. Μετά, ήσυχα ήσυχα, εξαφανίζεις τα πειστήρια, χαμογελάς αλαζονικά στον εαυτό σου που τα κατάφερε, κι εξαφανίζεσαι.
Αν πάλι το μυαλουδάκι έκανε άλλο κλικ, και μιλάμε για εν θερμώ και βρασμό ψυχής, τότε έχουμε ορμή και μανία, το μέσο δεν είναι προσχεδιασμένο (αρπάς ό,τι σου λάχει) και του δίνεις και καταλαβαίνει, μέχρι να σταματήσει να κουνιέται. Μόλις σταματήσει να κουνιέται, μάλλον νιώθεις τι έκανες και παθαίνεις σοκ, κοκομπλόκο, τριπλό ντοβρουτζά, ενίοτε και υστερία, και κάνεις τη μια βλακεία μετά την άλλη.

Εγώ δεν είδα κάτι απ' τα δύο.

Δείχνεις σαν πάσχεις από μανία καταδιώξεως και εμμονές για την Εριέττα.
Δεν της επιτέθηκες όμως σύμφωνα με αυτό το προφίλ.
Επίσης με την καμία δεν με πείθεις ότι σε έφερε σε αυτήν την "κατάσταση" (που και ψυχίατρος θα δυσκολευόταν να ονοματίσει) ένας ανεκπλήρωτος έρωτας -και καλά....

Ουφ.

Είχα ελπίσει κι εγώ, ότι, παρά την άσχημη (για μένα) εξέλιξη (αμάν! πιπέρι! παρασύρθηκα! wall ) θα έβλεπα καμιά δυνατή σκηνή....

Φιλάκια αγαπημένες Flkia

ΥΓ Το γενικό μου σχόλιο για σήμερα είναι "Μπράβο ρε Αποστόλη, και δεν σου το 'χα..." Thumbs up
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης