Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

+26
aglaitsa
mariavenetifoka
edem4ever
elenp
giouli_edem
Ioanna T
gxnel
fay
ΣΨ1
kmar
alex1
tzibirdika
filizza
katie007
aggeliki
afroditi_norakii
kapetanissa
roria
JESSIE
sarita
nefelik
fay66
evanna
Dimitraaa
evaki16
Clarabelle
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 36
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Ioanna T Πεμ Νοε 03, 2011 11:54 am

Άλλο ένα επεισόδιο σε ρυθμούς εντατικής,την είσοδο στην οποία βέβαια ξέρει μόνο ο Αραβαντινός.Πολύ όμορφες σκηνές και βλέμματα από Σταύρου Love! και Πετράκη....
Το ότι κανείς ακόμα δεν έχει υποψιαστεί τη Μελίτα και η Αμαλία συζητά με τον Πέτρο,που πήρε παράταση(μα εγκατέλειψε),για τη βελτίωσή της πώς να το δεχτώ;Δε φτάνει που η έχουσα σώας τας φρένας(με την ψυχή έχουμε ένα προβληματάκι)έχει κάνει τον Ποινικό Κώδικα να ξαναγράφεται για να αναθεωρηθεί το''εν βρασμώ''...Όπως λέει και ο άρχοντας του εγκλήματος Poirot,δύο είναι πάντοτε τα κίνητρα πίσω από κάθε φόνο,το χρήμα και ο έρωτας.Ποιος λογικός άνθρωπος ΔΕΝ θα υποπτευόταν τη Μελίτα;
Το colpo grosso δεν θα το σχολιάσω λόγω καλής διάθεσης που μόλις τελείωσα την εξεταστική.Θα προτείνω μόνο σε τέτοιες σκηνές να επιτραπεί και η συμμετοχή του κοινού,όπως στον Καραγκιόζη ή τη Ντόρα την εξερευνήτρια.Εκεί δηλαδή που όλοι αναρωτιούνται ποιος πυροβόλησε την Εριέττα ή πού είναι ο Χρήστος να πετάγονται μαρτυριάρικες φωνές που θα φωνάζουν''η Μελίτα,η Μελίτα!''ή''Ακολουθήστε τη Νταίζη!''.'Ετσι και εμείς θα χαιρόμαστε και θα γλυτώνουμε δράματα,καθώς τώρα η αστυνομία θα είχε ήδη μαζέψει τον πυροβοληθέντα.

Τα oscar μου σε όσες σχολίασαν και σε όσες(ισχυρίζονται ότι δεν)σχολίασαν... Wink

Υ.Γ.1.fay,να'σαι καλά για το off topic,ήμουν σίγουρη ότι το τραγούδι είχε ξαναπαιχτεί αλλά δε θυμόμουν πότε,τι εποχές...
Υ.Γ.2.Και γιατί να μην πιστεύει ο Θάνος ότι η Εύα είναι ερωτευμένη μαζί του;Περισσότερο χρόνο περνάει με το Λευτέρη;
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από giouli_edem Πεμ Νοε 03, 2011 3:03 pm

«Τα φέραμε από δω, τα φέραμε από κει
άντε ξανά τα ίδια, τα ίδια απ’ την αρχή …» Sleep

Αυτό φυσικά πάει στους σεναριογράφους που για να τραβήξουν (από τα μαλλιά κατά τη γνώμη μου) το σενάριο μέχρι μέσα Δεκέμβρη (αν δεν κάνω λάθος) βλέπουμε κάθε μέρα να κλωθογυρίζουν τα ίδια και τα ίδια !

Το Στέφανο με το Λουκά όρθιους να γυρνοβολάνε χωρίς να μπορούν να δουν την Εριέττα, ενώ ο Αραβαντινός έβαλε και τη ρομπίτσα του και μπήκε κύριος και την είδε ! lmao

Τον Λουκά να λέει τις ίδιες ατάκες κάθε μέρα (έλεος!) και έναν Πετράκη που (συγνώμη….) αλλά ακόμα δε μ’ αρέσει σε σκηνές κλάματος … pff

Το δράμα της πονεμένης - χαράς του 12ποντου Νταίζης που γυρνάει από φυλακές σε αλάνες και κρησφύγετα με τις τακούνες για να σώσει τον έρωτα της, αλλά από ερμηνεία πιο πολύ πόνο θα έριχνε για την Αντιγόνη (λέμε τώρα!) παρά για το Χρήστο ! Πόσο χάλια ήταν ερμηνευτικά όταν τον βρήκε ?
Και αυτό το «φύγε από μπροστά μου να μη σε βλέπω» στο τζιμάνι που πλήρωσε, όλα τα λεφτά ! Κι αυτός την έκανε λες και τον διέταζε η μεγάλη αφέντρα ! lmao
Και το Χρήστο να έχει χάσει τόσο αίμα και απλά να έχει λίγο πυρετούλη … imarton

Την Αντιγόνη να το παίζει συμπονετική μάνα στα παιδιά της … vomit

Τη Νόρα να λέει ότι το σημαντικότερο είναι η Εριέττα και ότι θα μείνει μαζί με το Λουκά και το επόμενο λεπτό που το Νταιζουλίνι μαθαίνει για τον χτυπημένο Ρωμαίο της να την βρίσκει όλος τυχαίως στο γραφείο ! Άλλος ένας διακτινισμός ! Μάλλον οι μοντέρ αγαπούν πολύ το Σούπερμαν, δεν εξηγείται αλλιώς ! xoxo

Τη Δάφνη και το Νικόλα να έχουν την έγνοια του Ηλία και αυτός να έχει μουλαρώσει ! Βρε καλέ μου, τόσα χρόνια είσαι μόνος, δε σκέφτεσαι ότι ένα πιπινάκι θα σε ανανεώσει ?? huhu

Τη Στέλλα να «προσέχει το μωρό» αλλά να μην την έχουμε δει ποτέ μαζί του! Όλο κάτι άλλο κάνει … sisi

Την κατσαρή δολοφόνο μέσα στην ψυχραιμία να ρωτάει ποιος το έκανε, να τρώει τα λυσακά της μήπως και ζήσει η Εριέττα και να σκάει και μύτη στο νοσοκομείο για «ευχές» και για να μάθει πώς είναι ο Στέφανος! Πόσο συμφωνώ με το Ευαννάκι, της πάνε τόοοοσο πολύ τα λευκά που ανυπομονώ να τη δω με τη ρομπίτσα που δένει τα χεράκια πίσω! Razz

Την Αμαλία με το Ρούσσο να ασχολούνται μονίμως με το άβγαλτο ανήλικο τους … Και μου τη δίνει που μου τη δίνει να ακούω για τη Μαρίλια αυτό το «το παιδί» και «το παιδί» συνέχεια, πόσο περισσότερο να το ακούω και για την κατσαρή μουλάρα ! Grrr

Τη σκηνή με την Εριέττα και το σωληνάκι στο στόμα που δε μπορώ να τη βλέπω άλλο καλέ, σκιάζομαι ! lmao

Την Εύα και το Λευτέρη να κάνουν τις ίδιες κουβέντες κάθε μέρα! Το ξύλο πολύ το μελετούσες Λευτεράκη και τελικά το έφαγες εσύ ! Άλλη μια σκηνή ξυλοδαρμού απίστευτα ψεύτικη από τα πληρωμένα αλάνια του Αλ Καπόνε Θάνου ! sisi

Υ.Γ. Βγάλτε από το παιδί το βαφτιστικό τζιν μπουφάν επιτέλους ! : scream :

Αυτά τα ολίγα … Flkia
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Νοε 03, 2011 3:37 pm



Το εργάκι αργοσέρνεται εκνευριστικά.

Υποτίθεται οτι οι εξελίξεις θα ήταν καταιγιστικές και μεις μια βδομάδα τώρα ζούμε τον έρωτα της τραγουδιάρας με το μπράβο. Δεν μπορώ να φύγω χωρίς εσένα λέει ο Χρήστος κι ενα δάκρυ κύλησε απ τα μάτια μου. Προχθές που τον τσακώσανε στο φέρυ έφευγε ή μου φαίνεται; Σήμερα όμως δεν θέλει να φύγει Όοοοοοοοοοοτι νάναι

Πίστευα οτι η Πολυχρονίδη δεν είχε το ρόλο της κακιάς και θα κατάφερνε καλύτερα να πείσει σε πιο τρυφερές σκηνές. Λάθος μου. Χθες ήταν χειρότερη απο κάθε φορά ερμηνευτικά. Ψεύτικες σκηνές που εμένα τουλάχιστον δεν με έπεισαν οτι βλέπω ερωτευμένους.

Διαβάζω στους περισσότερους σχολιασμούς δεν με ενδιαφέρει η Νταίζη. Να ξέρετε κάποιος τους δούλεψε οτι το κοινό ενδιαφέρεται για την πονεμένη και έριξαν όλη τους την ιστορία πάνω της. Δεν πήραν το μήνυμα την πρώτη φορά με τους απόλυτους και επαναλαμβάνουν το ίδιο λάθος. Ασχολούνται με την ερωτική ιστορία ενός ακόμη ξεπουλημένου ζευγαριού. Όπως με τους απόλυτους έτσι και με αυτούς έχουν δώσει βάρος ωραία λόγια μεγάλες σκηνές αλλά δυστυχώς για άλλη μια φορά σε ένα ζευγάρι που δεν ενδιαφέρει.

Ακούσαμε χθες το Λουκά να λέει πως όταν μάθει ποιός πυροβόλησε θα φροντίσει να τιμωρηθεί. Πειράζει όμως που πιστεύω οτι δεν θα της κάνουν τίποτα; Ακούω συνεχώς οτι είναι ψυχικά κλονισμένη κι οτι ειναι καλό κορίτσι κι απλά τώρα έχει ξεφύγει λίγο. Νομίζω μας προετοιμάζουν οτι δεν θα δούμε τιμωρία αλλά θα το περάσουν ξώφαλτσα. Αυτό δηλαδή που έκαναν και κάνουν και με τη Νταίζη. Και γι αυτήν ο Λουκάς έλεγε ξέρω οτι πήγε να σκοτώσει την Εύα και το παιδί κι αν είχα αποδείξεις θα την έβαζα φυλακή και τώρα την υπερασπίζεται. Κάτι τέτοιο θα δούμε και με τη Μελίτα ψυχανεμίζομαι.

Κερασάκι στην τούρτα ήταν η σκηνή Στέφανου Αντιγόνης. Να δεχτώ οτι πάνω στη στεναχώρια του ξέσπασε την πίκρα του πάνω στη μάνα του. Δεν είναι όμως δυνατόν στην ίδια πρόταση να κατηγορεί την Αντιγόνη και να υπερασπίζεται και να θαυμάζει τη Νταίζη. Σχήμα οξύμωρο. Στην τελική την Εριέττα ήταν πρωτίστως η Νταίζη που την έβαλε φυλακή και δευτερευόντως η Αντιγόνη διότι της Νταίζης ήταν η ιδέα να ξεφορτωθούν το πτώμα για να μη μπλέξει ο Χρήστος. Το έχω ξαναπεί δεν μου φτάνει μια καλογυρισμένη σκηνή πρέπει να βγάζει και νόημα κι αυτά που ακούστηκαν ήταν παράλογα.

Ο Λευτέρης με την παρουσία του στο νοσοκομείο δείχνει οτι τη συμπαράσταση που πήρε απ την παρέα όταν τον πυροβόλησαν την ανταποδίδει Όσο για τη σκηνή του ξυλοδαρμού θα πω το μη χείρον βέλτιστον. Μπροστά σε εκείνες τις σκηνές που έπαιζαν ξύλο ο Μάνος με το Στέφανο και ακουγόντουσαν τα μπουνίδια αυτή ήταν καλογυρισμένη.

Για άλλη μια φορά ο Αρζόγλου ήταν ο κυρίαρχος του επεισοδίου. Τελικά κάποιοι δείχνουν την κλάση τους ακομη και χωρίς ιδιαίτερο σενάριο και με σκηνές του μισού λεπτού.

Περιμένω με αγωνία σήμερα να δω ποιόν θα στείλει η Εύα να περιποιηθεί τον τελευταίο τροχό της αμάξης γιατί σκηνή με τους δύο δεν υπάρχει περίπτωση να δείξουν έχουμε τον μεγάλο έρωτα της Νταίζης να ασχοληθούμε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Νοε 03, 2011 3:46 pm

Clarabelle έγραψε:



Περιμένω με αγωνία σήμερα να δω ποιόν θα στείλει η Εύα να περιποιηθεί τον τελευταίο τροχό της αμάξης γιατί σκηνή με τους δύο δεν υπάρχει περίπτωση να δείξουν έχουμε τον μεγάλο έρωτα της Νταίζης να ασχοληθούμε.


Ποντάρω στη Δαφνούλα. lmao lmao
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Νοε 03, 2011 3:50 pm

aggeliki έγραψε:
Clarabelle έγραψε:



Περιμένω με αγωνία σήμερα να δω ποιόν θα στείλει η Εύα να περιποιηθεί τον τελευταίο τροχό της αμάξης γιατί σκηνή με τους δύο δεν υπάρχει περίπτωση να δείξουν έχουμε τον μεγάλο έρωτα της Νταίζης να ασχοληθούμε.


Ποντάρω στη Δαφνούλα. lmao lmao


Η Δάφνη έχει καλές πιθανότητες lmao
Πάντως αν τον βρει η Εύα περιμένω να τον πάει στο νοσοκομείο να λέει τον βρήκα αναίσθητο και όλοι να αναρωτιούνται μα ποιός μπορεί να το έκανε χωρίς να περνάει καν απ το μυαλό τους ο Θάνος Angel
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από elenp Πεμ Νοε 03, 2011 5:00 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με τον Λουκά και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, ο Λουκάς στεναχωρημένος και η Δάφνη να είναι δίπλα του. Η σκηνή με την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα είπε στον Λευτέρη ότι παρά τις απειλές συνεχίζει να την παρακολουθεί και πήγαν μαζί για να το δηλώσουν στην αστυνομία και να τον καταγγείλουν. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, η Νόρα πήγε να δει τον Λουκά και μαζί με την Δάφνη προσπάθησαν να τον στηρίξουν με την αισιοδοξία τους. Η σκηνή με την Νόρα, την Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή, η Νόρα είπε στην Εύα και στον Λευτέρη που της ζήτησαν την συμβουλή της για το θέμα που τους απασχολεί, ότι καλά έκαναν και ότι συμφωνεί με αυτή την καταγγελία τους. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα ήταν πολύ ωραία, ο Λουκάς συζήτησε με την Νόρα και έφυγε αφού είδε και το μωρό τους.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Πεμ Νοε 03, 2011 5:33 pm

Να υποθέσω ότι το σημερινό επεισόδιο αναβάλλεται για αύριο (και αν);

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από edem4ever Πεμ Νοε 03, 2011 9:03 pm

Επεισόδιο δεν έχει σήμερα και δικαίως... Οι σχολιασμοί σας ήταν απολαυστικότατοι, και το σημαντικότερο αφορούν ένα επεισόδιο που δεν έλεγε σχεδόν τίποτα! Συνοψίζοντας λοιπόν...

"Ο παράφορος έρωτας που πέρασε στην ιστορία" σαφώς και θα αποσχολεί το κοινό ΓΚΑΑΑΑΑΓΚ! Όχι δεν το απασχολεί, να σας το ζωγραφίσουμε; Κορίτσια παραλογίζεστε, ο Χρήστος δήλωσε πως δεν θα αφήσει την Νταίζη με σαράντα πυρετό και αφού είχε χάσει ένα λίτρο plus αίμα, δεν τον περνουμε και πολύ στα σοβαρά! Προσθέτω, επίσης, το σχόλιο που έκανα μόλις η Νταίζη έτρεξε στο μπάνιο του ακατοίκητου σπίτιου του γιατρού να βρει γάζες και απήθωσε τον αιμόφρυτο Χρήστο στον καναπέ: "Σιγά, θα λερώσεις!" Ελπίζω να έγινε σαφές το ενδιαφέρον μου!

Διάβασα πολλάκις καυστικά σχόλια για τον όρκο της Νταίζης στην τιμή της, για να μην αναφέρω τα γελάκια που τα συνοδεύουν, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Αν κάτι έχουμε μάθει τόσο καιρό είναι πως η Νταίζη έχει τιμή, από εκατομμύριο και πάνω! (ευρώ, με τη δραχμή αλλάζει, έτσι για να ξέρουμε!)

Αχ, το Μελιτάκι, πως του πάνε τ'άσπρα!!! Δεν περιμένω ο Λουκάς ή ο Στέφανος να την σκοτώσουν αλλά να την κυνηγήσουν, είναι απαραίτητο... Δεν δέχομαι να την βγάλει καθαρή χάρην του μπαμπάκα της ή όποιου άλλου! Στείλτε τη Νεφέλη στον πατέρα της, η μάνα της είναι πιο επικίνδυνη!

Άντρακλας ο Θάνος, έβαλε τους μπράβους να το δίρουν το παλικάρι και μετά πήγε να τον κοιτάξει από πάνω...!

Ο Ηλίας χάνεται χωρίς να το καταλαβαίνει και δεν δέχεται βοήθεια... Εξαιρετικός! : respect :

Προς γνώσην, όταν λέμε βοήθεια δεν εννοούμε τα ψώνια ή τα ταξίδια, αυτά είναι για την ερωτική απογοήτευση, η μελίτα είναι σε άλλο στάδιο!

Υ.Γ. Αλλάξτε μπλούζα στον Λευτέρη λέμε!!!!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από mariavenetifoka Πεμ Νοε 03, 2011 9:50 pm

Συγνωμη για το οφ τοπικ, αλλα ηθελα να ρωτησω επειδη δεν ημουν σπιτι, γιατι δεν ειχε σημερα μυστικα??????????????
mariavenetifoka
mariavenetifoka
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε εναν κοσμο οπως αυτον στα παραμυθια και στα παιδικα μας ονειρα...
Ασχολίες : Μυστικα Της Εδεμ....Φωτογραφια....Θεατρο....Κινηματογραφος...και πολλη Μουσικη!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Πεμ Νοε 03, 2011 9:51 pm

edem4ever έγραψε:Επεισόδιο δεν έχει σήμερα και δικαίως... Οι σχολιασμοί σας ήταν απολαυστικότατοι, και το σημαντικότερο αφορούν ένα επεισόδιο που δεν έλεγε σχεδόν τίποτα! Συνοψίζοντας λοιπόν...

"Ο παράφορος έρωτας που πέρασε στην ιστορία" σαφώς και θα αποσχολεί το κοινό ΓΚΑΑΑΑΑΓΚ! Όχι δεν το απασχολεί, να σας το ζωγραφίσουμε; Κορίτσια παραλογίζεστε, ο Χρήστος δήλωσε πως δεν θα αφήσει την Νταίζη με σαράντα πυρετό και αφού είχε χάσει ένα λίτρο plus αίμα, δεν τον περνουμε και πολύ στα σοβαρά! Προσθέτω, επίσης, το σχόλιο που έκανα μόλις η Νταίζη έτρεξε στο μπάνιο του ακατοίκητου σπίτιου του γιατρού να βρει γάζες και απήθωσε τον αιμόφρυτο Χρήστο στον καναπέ: "Σιγά, θα λερώσεις!" Ελπίζω να έγινε σαφές το ενδιαφέρον μου!

Διάβασα πολλάκις καυστικά σχόλια για τον όρκο της Νταίζης στην τιμή της, για να μην αναφέρω τα γελάκια που τα συνοδεύουν, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Αν κάτι έχουμε μάθει τόσο καιρό είναι πως η Νταίζη έχει τιμή, από εκατομμύριο και πάνω! (ευρώ, με τη δραχμή αλλάζει, έτσι για να ξέρουμε!)

Αχ, το Μελιτάκι, πως του πάνε τ'άσπρα!!! Δεν περιμένω ο Λουκάς ή ο Στέφανος να την σκοτώσουν αλλά να την κυνηγήσουν, είναι απαραίτητο... Δεν δέχομαι να την βγάλει καθαρή χάρην του μπαμπάκα της ή όποιου άλλου! Στείλτε τη Νεφέλη στον πατέρα της, η μάνα της είναι πιο επικίνδυνη!

Άντρακλας ο Θάνος, έβαλε τους μπράβους να το δίρουν το παλικάρι και μετά πήγε να τον κοιτάξει από πάνω...!

Ο Ηλίας χάνεται χωρίς να το καταλαβαίνει και δεν δέχεται βοήθεια... Εξαιρετικός! : respect :

Προς γνώσην, όταν λέμε βοήθεια δεν εννοούμε τα ψώνια ή τα ταξίδια, αυτά είναι για την ερωτική απογοήτευση, η μελίτα είναι σε άλλο στάδιο!

Υ.Γ. Αλλάξτε μπλούζα στον Λευτέρη λέμε!!!!



πολυ ωραιος σχολιασμος,,,,
με βρισκεις απολυτως συμφωνη....
οσο για την μπλουζα ...τωρα που λερωθηκε απο το ξυλο που εφαγε θα αναγκαστουν να την αλλαξουν lmao
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Πεμ Νοε 03, 2011 10:42 pm

mariavenetifoka έγραψε:Συγνωμη για το οφ τοπικ, αλλα ηθελα να ρωτησω επειδη δεν ημουν σπιτι, γιατι δεν ειχε σημερα μυστικα??????????????

Α δεν έδειξαν τα Μυστικά της Εδέμ , έδειχναν τα Φανερά του ΓΑΠ!!!
Πρώτη φορά έλεγα φέρτε τη Μελίτα , χίλιες φορές αυτή

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Νοε 04, 2011 7:03 pm

θα μου πειτε σημαντικοτατα γεγονοτα συμβαινουν στην ελληνικη πολιτικη σκηνη και σιγουρα ειναι πιο σημαντικα απο τα μυστικα της εδεμ ....................
αλλα ........
με ολο αυτο το τουρλομπουκι που παιρνει χωρα στην ελληνικη βουλη και στην πολυπαθη πλατη μας ,με το μενω ή με το φτου και βγαινω απο το ευρω ,με το τι να φορεσουμε αυριο για να αρεσουμε στην Μερκελ ,με το αν ,του εκανε τα κεφια χθες το βραδυ η Μπρουνι του Σαρκοζι και με τον καθε μεγαλοσχημο αξιωματουχο ,της καθε ευρωπαικης ή παγκοσμια βουλης,τραπεζας ή επιχειρησης ,να λεει το μακρυ και το κοντο του ,για το δυσκολοβρετο μεροκαματο μου ..............

ναι ............προτιμω τα Μυστικα της Εδεμ και ειμαι τσατιλα φορτωμενη γιατι για δευτερη μερα δεν μου τα δειχνουν ........
χιλιες φορες το τουρλομπουκι των μυστικων απο το τουρλομπουκι της ελληνικης πολιτικης σκηνης ......το θεατρο του παρολογου .......

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Νοε 04, 2011 7:08 pm

Συμφωνώ καθέτως, οριζοντίως και διαγωνίως. Το καλοπαιγμένο θέατρο είναι εξ ορισμού και πάντα προτιμότερο από το κακοπαιγμένο.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Νοε 04, 2011 7:14 pm

Καποτε με ρωτησε ο αντρας μου γιατι καθομαι και βλεπω και πορωνομαι τοσο με μια σειρα στην τηλεοραση που αυτα που συμβαινουν δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα
Η απαντηση μου ηταν πως αυτη την μια ωρα αλλα και το λιγο μετα που ασχολουμαι με τοΦορουμ ειναι η ωρα χαλαρωσης για μενα
Αυτη την ωρα δεν σκεφτομαι τα δικα μου προβληματα αλλα τα προβληματα των ηρωων που στην χειροτερη περιπτωση κρατανε δυο βδομαδες και μετα λυνονται
Γιατι πρεπει να το στερουμαι αυτο?
roria και fantina συμφωνω απολυτα μαζι σας
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Νοε 04, 2011 7:20 pm

να ειστε καλα ,κορες !!!!!!!

εχω τετοια νευρα για αυτα που αποφασιζονται για εμενα ,χωρις εμενα .........
γιατι οι ανθρωποι εχουν ξεφυγει τελειως ........
γιατι το μονο που τους νοιαζει ειναι τα ηλιθια πολιτικα τους παιχνιδια που ομως θα τα υποστω εγω για τα επομενα χρονια ......
υποθικευσαν το παρελθον μου ,το παρον μου και το μελλον μου .....

συγνωμη για το of topic ...και δεν θα επαναλυφθει !!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Νοε 04, 2011 7:42 pm

προσυπογράφω όλα τα ανωτέρω!
ναι, αυτή είναι η μεγαλύτερη σκασίλα μου....
που εκτός απ' τη ζωή, μου στερούν ΚΑΙ το παραμύθι μου....

Χώρια που έπιασα το μυαλό μου ν ακάνει κάτι περίεργες συγκρίσεις μεταξύ Μελίτας και... πολιτικών.....ταγών..... imarton
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Νοε 04, 2011 7:50 pm

Άντε πάλι και απόψε.
Να που για δεύτερη συνεχή μέρα θα φάμε στη μάπα τα ίδια και τα ίδια. τα ψεύτικα διλήμματα .
Να που έφτασα σε σημείο να πω ότι δε θα ξαναγκρινιάξω ούτε και με τη Μελίτα , ούτε με την αγιποιήση της Νταίζης , ούτε με τις εξελίξεις σε ρυθμούς χελώνας του έργου.
Όπως είπε και η aglaitsa και ο άντρας ο δικός μου δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί τα άφηνα όλα στη μέση για να δω το εργάκι. Μέχρι και οι κόρες μου δεν με έπαιρναν τηλέφωνο εκείνη την ώρα που το έδειχνε.(έχω μεγάλα παιδιά ,η μεγάλη δουλεύει , η μικρούλα σπουδάζει εκτός Αθηνών).Τώρα που έχουν κατακλυστεί όλα τα κανάλια με αναλύσεις , προβλέψεις , τι είπε η Μέρκελ και ο Σαρκοζί , τι σκέφτεται ο Ομπάμα και όλα τα πιθανά και απίθανα σενάρια αναλύονται , τώρα καταλαβαίνει ο αντρούλης μου γιατί το βλέπω. Πάλι καλά αφού και μετά από 25 χρόνια γάμου με κατάλαβε!!! Το dt του κορίτσια απίθανο ε;
Ναι , είναι σοβαρά αυτά που γίνονται , χρεωκοπούμε ή όχι , πάμε για στάση πληρωμών ή όχι , έρχεται το ριμαδαχαράτσι της ΔΕΗ ,το πληρώνουμε ναι ή όχι , και αν ναι με τι λεφτά που και τα τελευταία χρηματικά αποθέματα έφυγαν
με το άλλο χαράτσι; Μπήκαμε στο ενιαίο -ναι κοριτσάρα είμαι δασκάλα άρα δημόσιος υπάλληλος άρα εγώ φταίω που το μέλλον σας υποθηκεύτηκε , όπως και των παιδιών μου- και πόσο κάτω πήγαμε και πάλι εισοδηματικά-καλά παίρναμε τα τρελά λεφτά των 1300 ευρώ και τώρα με κάτι κρατήσεις από το Σεπτέμβρη βλέπω 950 ευρώ και πάω σίγουρα πιο κάτω.
Ζητάω συγνώμη από εσάς τη νέα γενεά. Πληρώνουμε τα λάθη κυρίως των άλλων αλλά και τα δικά μας που δεν αντιδρούσαμε σε όλα τα κακώς κείμενα τόσων ετών και τα αποδεχόμαστε.Τέλος πάντων.
'Ομως βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα στην πολιτική σκηνή.
Βαρέθηκα να αποφασίζουν για μένα και για τα παιδιά μου και ως συνήθως δε με ρωτάνε για άλλη μια φορά.
Βαρέθηκα μια ζωή άλλοι να υπαγορεύουν το μέλλον μου και να πληρώνω μια ζωή τα λάθη και τις ρεμούλες των άλλων.
Βαρέθηκα και κουράστηκα να βλέπω τόσο ξεκάθαρα να με κυβερνούν τα συμφέροντα.
Στην τελική ανάλυση βαρέθηκα να με κοροιδεύουν!!!

Υ.Γ. Είμαι εκτός θέματος-off topic λοιπόν- και ζητώ συγνώμη. ΄θελα όμως ως γενιά των 40΄άρηδων( έχω ακόμα 5 χρονάκια σε αυτήν την κατηγορία μετά αφήστε πάω στα ήντα, Παναγιά μου!!) να ζητήσω συγνώμη από εσάς τη νέα γενιά και ειλικρινά εύχομαι να τα πάτε καλύτερα από ότι εμείς!!
Συγνώμη και από την διαχειρίστρια του φόρουμ για το εκτός θέματος. Δεν πρόκειται να το επαναλάβω , αλλά είχε ανάγκη να εκτονωθώ εδώ και να σας ζητήσω συγνώμη.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Νοε 04, 2011 8:04 pm

kapetanissa έγραψε:προσυπογράφω όλα τα ανωτέρω!
ναι, αυτή είναι η μεγαλύτερη σκασίλα μου....
που εκτός απ' τη ζωή, μου στερούν ΚΑΙ το παραμύθι μου....

Χώρια που έπιασα το μυαλό μου ν ακάνει κάτι περίεργες συγκρίσεις μεταξύ Μελίτας και... πολιτικών.....ταγών..... imarton

Κι εσύ, ε; sisi
Πολύ σασπένς, βρε παιδί μου, αν ο νεκροθάφτης μας θα λεγεται Σάκης, Λάκης, Μάκης ή Τάκης ή αν θα μας παραχώσουν όλοι μαζί. (Δεν) το παρακολουθώ με κομμένη την ανάσα.
Εσείς εκεί στο Μέγκα, μήπως να δίνατε τα υπόλοιπα επεισόδια σε κανένα τηλεπεριοδικό;
Γιατί gmt σε όλα τα σοκ που έχουμε υποστεί ως τώρα έπρεπε να προστεθεί ΚΑΙ το αισθητικό;;;
Φιλιά σε όλες τις αγαπημένες αγανακτισμένες (κακιά λέξη, πιπέρι!).
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από filizza Παρ Νοε 04, 2011 8:38 pm

Είπα και εγώ να μπω ενεργά πλέον στην όμορφη παρεούλα σας και να αρχίσω να σχολιάζω τα επεισόδια και σταμάτησε να δείχνει μυστικά. .. Μήπως είμαι λίγο γκαντέμα;
Λέτε τώρα που άρχισα μανιωδώς να παρακολουθώ ειδήσεις , λόγω εξελίξεων, να φταίω και για την έξοδο μας από το ευρώ; sm
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Nora&Loukas Παρ Νοε 04, 2011 8:50 pm

Εδώ στην Κύπρο έδειξε επεισόδιο!!! Στην Ελλάδα όχι;

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από aglaitsa Παρ Νοε 04, 2011 9:21 pm

Nora&Loukas έγραψε:Εδώ στην Κύπρο έδειξε επεισόδιο!!! Στην Ελλάδα όχι;

μηπως ηταν παλιοτερο επεισοδιο η επαναλειψη?
aglaitsa
aglaitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σπιτι μου
Ασχολίες : μυστικα-μυστικα-και...μυστικα.......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από Lisa Nova Παρ Νοε 04, 2011 9:29 pm

aglaitsa έγραψε:
Nora&Loukas έγραψε:Εδώ στην Κύπρο έδειξε επεισόδιο!!! Στην Ελλάδα όχι;

μηπως ηταν παλιοτερο επεισοδιο η επαναλειψη?

Εδω στη Κύπρο έδειξε και χθες και σήμερα καινούργια επεισόδια..... Ως συνήθως...τίποτα σπουδαίο.. -.- Δεν χάσατε και τίποτα....
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Νοε 04, 2011 9:33 pm

ασε μας ρε Μεγκα να ξεφυγουμε εστω και μια ωρα απο τα σκ@τ@!!!


gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Παρ Νοε 04, 2011 9:37 pm

gxnel έγραψε:ασε μας ρε Μεγκα να ξεφυγουμε εστω και μια ωρα απο τα σκ@τ@!!!



Μπα..... περιμένουμε να μιλήσει ο Ρούσσος.... ωχ!
Συγγνώμη μπερδεύτηκα.... Nyxia
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Νοε 04, 2011 9:51 pm

kapetanissa έγραψε:
gxnel έγραψε:ασε μας ρε Μεγκα να ξεφυγουμε εστω και μια ωρα απο τα σκ@τ@!!!




Μπα..... περιμένουμε να μιλήσει ο Ρούσσος.... ωχ!
Συγγνώμη μπερδεύτηκα.... Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 767325


περιμενουμε να ακουσουμε και το κακο σκυλι την Ερι....μπερδευτηκα και γω? Επεισόδιο 601 - Ημερομηνία 02-11-2011 - Σελίδα 2 621900
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης