Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

+18
tzibirdika
fay
dm10811
sarita
gxnel
fay66
zeta88
edem4ever
κικκο
alex1
ΣΨ1
JESSIE
evaki16
nefelik
aggeliki
roria
evanna
Clarabelle
22 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap30%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 30% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 17% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 26% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_lcap22%Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Vote_rcap 22% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 23
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 07, 2011 6:29 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 07, 2011 8:08 pm




Είμαι συγκλονισμένη.

Το τσόκαρο δίνει φράγκα για να σώσει το Χρήστο του. Τα φράγκα είναι οτι εκτιμάει περισσότερο φράγκα δίνει. Το χειρότερο δελεάζει μ αυτά τη Δάφνη τον καλό άνθρωπο που δείχνει να τσιμπάει. Πόσο ακόμη θα ξεφτυλίσουν τους ήρωες που αγάπησε το κοινό στο βωμό της πονεμένης δεν ξέρω.

Όλοι συμπαρίστανται στο καλό κορίτσι αυτό που πέρσι κυνηγούσε τη φιλενάδα τους να την ξεκάνει για να πάρει τα φράγκα του αγέννητου παιδιού της. Αυτό που πέταγε στο δρόμο την Δάφνη με το παιδί της πριν την ώρα τους για να αποδείξει οτι τους έχει του χεριού της. Αυτό που εκβίαζε για να πάρει το σπιτάκι του Λουκά και να τον αφήσει στο δρόμο. Αυτό που εκβίαζε για να πάρει φράγκα προκειμένου να βοηθήσει να βγουν ο μεγάλος της έρωτας και ο αδελφός που την παραδέχεται απ τη φυλακή. Αυτό που ζητούσε μερίδιο ακόμη κι απ τα εσώρουχά τους.

Γκώσαμε να βλέπουμε συμπαράσταση στο Χρηστάκη. Αυτό το καλό παιδί που έβαζε το όπλο στον κρόταφο των γονιών που ειχαν χάσει το παιδί τους. Αυτό που κράταγε τσίλιες όσο ο Μάνος βίαζε την Εύα. Αυτό που έκρυβε τον Κυριάκο κι έπαιρνε ποσοστά απ τα μετρητά που τραβούσε απ το Μάνο για να σωθεί η Εύα που ήταν με το ένα πόδι στον τάφο.

Κι αφού χορτάσαμε τσόκαρο πήραμε και τη δόση μας απο κατινοτρελή. Το έριξε στα σκληρά το Μελιτόνι. Το παιδί πότε είπαμε θα της το πάρουν;

Κι επειδή είμεθα Ελληνες και έχουμε μεγάλες αντοχές πήραμε τζούρα κι απο Στέλλα στο γνωστό της ρόλο. Εξυμνούσε τον μεγάλο έρωτα της τραγουδιάρας με το μπράβο.

Θυμάστε μια που πέθαινε; Άφαντη

Θυμάστε έναν που τον έκαναν τόπι στο ξύλο; Η Εύα ούτε ένα χάδι δεν του πρόσφερε. Μεγάλος έρωτας λέμε θα τους παντρέψουμε σε δέκα μέρες.

Δεν το ψηφίζω. Αν είχα βάλει επιλογή ελεϊνό θα το σκεφτόμουν αλλά το άθλιο είναι λίγο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από evanna Δευ Νοε 07, 2011 8:30 pm

Ειλικρινα δεν ξερω τι να το ψηφισω το σημερινο επεισοδιο.....Τιποτα δεν μου τραβηξε την προσχη και το ενδιαφερον αλλα τελοσπαντων ας πω δυο λογια!

Κουραστηκα να βλεπω την ιδια εικονα της οριζοντιωμενης Εριεττας και του Λουκα με το Στεφανο στο διαδρομο να πηγαινουν πανω-κατω! pff Τουλαχιστον πανε λιγο καλυτερα τα πραγματα.....αντε να αναρρωσει το κοριτσι να γλιτωσουμε τις βαρετες σκηνες του νοσοκομειου!

Η Νταιζη πολυ με συγκινησε,τι να σας πω.Απορω πως πειστηκε η Δαφνη! imarton
Οσο για το Χρηστο,ωραιο το θεαμα δεν μπορω να πω( hihi ) αλλα καλο παιδι δεν τον λες.....ψιλολαμογιο ειναι και αυτος...λεπτομερειες θα μου πειτε!

Η Στελλα παλι τρεις λαλουν και δυο χορευουν....Την εστειλε τη Νορα με αυτα που της ειπε!Το κορυφαιο βεβαια ηταν που παει στη Νταιζη και της λεει αυτη(η Νταιζη)..''Ελα να σε δει ο Χρηστος,θα χαρει.''! lmao Μα ειναι δυνατον ο ανθρωπας ψυχορραγει και θα ανακουφιστει αμα δει τη Στελλα!?Ωρες-ωρες αυτοι οι διαλογοι ειναι ασ'τα βραστα!

Το Λευτερακη μπορει να τον εκαναν μπλαβε τον κακομοιρη αλλα βγηκε και ενα καλο απο αυτη την υποθεση.....Εβγαλε επιτελους το αθλιο τζιν μπουφαν! Razz
Κατα τ'αλλα ο ανθρωπας ειχε τα μαυρα του τα χαλια και η Ευα απλα καθοταν διπλα του,τον κοιτουσε και τον ρωτησε αν ποναει...Ουτε μια αγκαλια,ουτε μια γλυκια κουβεντα! livani Και μετα περιμενουν να μας πεισουν οτι αυτοι οι δυο ειναι ερωτευμενο ζευγαρι που θα ανεβει και τα σκαλια της εκκλησιας κιολας...Ελεος!

Ποσο γελοια η σκηνη που η Μελιτα εχει το flashback και παιρνει τα χαπια! sisi Εν τω μεταξυ η Αμαλια που ειναι γατα απορω πως θεωρησε οτι η κορη της βελτιωνεται επειδη δεχτηκε το ταξιδι στο Λονδινο.....Το χαμενο βλεμμα δεν το ειδε ή τον τροπο που μιλουσε(μα να πει για την Εριεττα ''Κακο σκυλι....'',ποσο μικροψυχη ειναι Fskl )

Δεν ψηφιζω σημερα......βαρεθηκα με τα ιδια και τα ιδια! Sleep
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 07, 2011 8:45 pm

Να συμπληρώσω απλώς στο σχόλιο της Clarabelle, γιατί για ολοκληρωμένο σχολιασμό δεν βλέπω να υπάρχει αντικείμενο, ότι η άφαντη που πέθαινε, εκτός από τους θεατές, παραμένει άφαντη και για τους αγαπημένους της, αφού κανείς τους δεν έχει εκφράσει την επιθυμία να τη δει. Περιμένουν μάλλον να πάρει εξιτήριο πρώτα.
Εύα- δαρμένος Λευτέρης: μαγική εικόνα. Ένα φοντανάκι;
Εριέττα-Στέφανος: κι αυτοί μάλλον κατά κει το πάνε , αφού στα είκοσι τόσα επεισόδια που απομένουν φαίνεται πως όχι μόνο δεν θα τους δοθεί χρόνος και σκηνές
Σπόιλερ:
Η μις διψασμένη κατατονία και πάλι έδωσε στη μητέρα της την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί. Χώρια που ζει ένα δράμα. Ξέρεις τι είναι να πυροβολείς κάποιον από τόσο κοντινή απόσταση και δυο φορές μάλιστα κι αυτός να ζει;;; Άσε κοπελιά, έπρεπε να έχεις το Χατζημπούκλα να χορεύει καστανιέτες μετά από εξ επαφής πυροβολισμό στο κεφάλι, εκεί να σε έβλεπα...
Το έχει το σόι φαίνεται, πόσα να αντέξει πια η δόλια η δολοφόνα ;;; Καρδιά μου καημένη, πώς βαστάς και δεν ραγίζεις, στον ψεύτη ντουνιά, τόση απονιά που αντικρίζεις;
Αυτό θα μπορούσε να το ερμηνεύει και η παρεξηγημένη αοι (η)δός που,προς μεγάλη συγκίνηση όλου σχεδόν του καστ, πασχίζει να σωσει το Χρήστο, τον "καλό άνθρωπο".
Από το αποψινό ναυάγιο διασώζονται οι σκηνές του Στέφανου με το Λουκά στο νοσοκομείο (που καλύπτουν ένα δίλεπτο σπασμένο στα πέντε), του Λουκά με τη Νόρα στο γραφείο (εξαιρουμένων των απαντήσεων της Νόρας) και του Νικόλα με τη Δάφνη στην καφετέρια (εξαιρουμένων των απαντήσεων της Δάφνης).
Υ.Γ. Συγγνώμη, αλλά πού θα πάει αυτό; Μέτρησα εως και πέντε ή έξι σκηνές του δίλεπτου χωρίς Νταίζη και χωρίς Χρήστο!
Σε δυο-τρεις από αυτές μάλιστα δεν γινόταν καν λόγος ούτε για τη Νταίζη ούτε για το Χρήστο! Διαμαρτύρομαι εντόνως.
Κι αλλο Υ.Γ, άσχετο: επειδή με έφαγε η αγωνία για το Χρήστο κι άλλο σασπένς δεν το αντέχει η κράση μου: Habemus papam ή ακόμα;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Νοε 07, 2011 8:46 pm

Το σημερινο ήταν οτι χειρότερο εχω δει στα μυστικά.
Τα παράλογα του κόσμου παρακολουθούμε.
Αρχίζω να πιστεύω οτι αυτοί που γράφουν δεν έχουν δει ποτέ α και β κύκλο.
Πως κατήντησε μια σειρά που μιλούσε για τα όνειρα εξι παιδιών και την διαδρομή τους προς την Εδέμ να φτάνει στο σημείο να μιλάει για απατεώνες και πως θα τη βγάλουν καθαρή και θα τους λυπηθεί ο κόσμος δεν έχω καταλάβει.
Φτάσαμε στο σημείο ενώ είμαστε στην τελική ευθεία να έχουμε πρωταγωνιστικό ζευγάρι κάποιον που έπαιζε κομπάρσος και κάποια που ήρθε για ένα γκεστ και μας ξέμεινε και να ασχολούμαστε μονο μ αυτούς.
Κατάντια το λες δικαίωση δεν το λες.
Δεν θα ψηφίσω.
Αυτό που μου δείχνουν δεν με αφορά πια.
Κρίμα γιατί κάποτε πορώθηκα μ αυτή τη σειρά.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Νοε 07, 2011 8:53 pm

roria έγραψε:Να συμπληρώσω απλώς στο σχόλιο της Clarabelle, γιατί για ολοκληρωμένο σχολιασμό δεν βλέπω να υπάρχει αντικείμενο, ότι η άφαντη που πέθαινε, εκτός από τους θεατές, παραμένει άφαντη και για τους αγαπημένους της, αφού κανείς τους δεν έχει εκφράσει την επιθυμία να τη δει. Περιμένουν μάλλον να πάρει εξιτήριο πρώτα.
Εύα- δαρμένος Λευτέρης: μαγική εικόνα. Ένα φοντανάκι;
Εριέττα-Στέφανος: κι αυτοί μάλλον κατά κει το πάνε , αφού στα είκοσι τόσα επεισόδια που απομένουν φαίνεται πως όχι μόνο δεν θα τους δοθεί χρόνος και σκηνές
Σπόιλερ:
Η μις διψασμένη κατατονία και πάλι έδωσε στη μητέρα της την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί. Χώρια που ζει ένα δράμα. Ξέρεις τι είναι να πυροβολείς κάποιον από τόσο κοντινή απόσταση και δυο φορές μάλιστα κι αυτός να ζει;;; Άσε κοπελιά, έπρεπε να έχεις το Χατζημπούκλα να χορεύει καστανιέτες μετά από εξ επαφής πυροβολισμό στο κεφάλι, εκεί να σε έβλεπα...
Το έχει το σόι φαίνεται, πόσα να αντέξει πια η δόλια η δολοφόνα ;;; Καρδιά μου καημένη, πώς βαστάς και δεν ραγίζεις, στον ψεύτη ντουνιά, τόση απονιά που αντικρίζεις;
Αυτό θα μπορούσε να το ερμηνεύει και η παρεξηγημένη αοι (η)δός που,προς μεγάλη συγκίνηση όλου σχεδόν του καστ, πασχίζει να σωσει το Χρήστο, τον "καλό άνθρωπο".
Από το αποψινό ναυάγιο διασώζονται οι σκηνές του Στέφανου με το Λουκά στο νοσοκομείο (που καλύπτουν ένα δίλεπτο σπασμένο στα πέντε), του Λουκά με τη Νόρα στο γραφείο (εξαιρουμένων των απαντήσεων της Νόρας) και του Νικόλα με τη Δάφνη στην καφετέρια (εξαιρουμένων των απαντήσεων της Δάφνης).
Υ.Γ. Συγγνώμη, αλλά πού θα πάει αυτό; Μέτρησα εως και πέντε ή έξι σκηνές του δίλεπτου χωρίς Νταίζη και χωρίς Χρήστο!
Σε δυο-τρεις από αυτές μάλιστα δεν γινόταν καν λόγος ούτε για τη Νταίζη ούτε για το Χρήστο! Διαμαρτύρομαι εντόνως.
Κι αλλο Υ.Γ, άσχετο: επειδή με έφαγε η αγωνία για το Χρήστο κι άλλο σασπένς δεν το αντέχει η κράση μου: Habemus papam ή ακόμα;
Roria, συμφωνώ απόλυτα και με σένα και με την Clarabelle. : respect : Όσο για το spoiler, μια τραβηγμένη υπόθεση είναι, η οποία προέκυψε από μια ακατανόητη ερώτηση σε μια συνέντευξη. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει, αλλά αν είναι να βλέπουμε λιγότερη Νταίζη και λιγότερη Μελίτα (το δεύτερο παίζεται), και κυρίως αν είναι να έχουμε happy end, ας γίνει ακόμα κι αυτό...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Νοε 07, 2011 8:55 pm

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 905116 Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 905116 Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 905116

Όλο το επεισόδιο γύρω απ΄την πονεμένη... και να την καλύπτουν όλοι! Η Δάφνη που παραλίγο να πεθάνει και αυτή εξαιτίας της! (τότε που ειχε πληρώσει κάποιον να σκοτωσει την Ευα και έριξε το τούβλο δίπλα απ΄τα κοριτσια... στο επεισόδιο 362/63 νομίζω..) Η Δάφνη που την κυνηγούσε με τα καδρόνια στην ΕΔΕΜ... η Δάφνη που της έχει ρίξει ένα αριστερό κροσέ και δεν ήξερε από που της ήρθε της Νταιζάρας της μουλάρας!!! (να μου ζήσεις Λουκά μου!!!) Η Δάφνη που καταριόταν την ώρα και τη στιγμή που εμφανίστηκε η πληγωμένη στη ζωή τους... η Δάφνη που κάποτε είχε πει... "Ε καλά δεν θα λυπηθούμε και τη Νταιζάρα τώρα" Και τώρα προσπαθείτε να μας πείσετε ότι η Δάφνη υπερασπίζεται τον έρωτα της Αγίας Νταίζης και του καλού παιδιού που αγαπάει την παρέα...??? Συγνώμη αλλά εγώ δεν πείθομαι!!!
Απ΄την άλλη έχουμε τον Νικόλα... τον οποίο η Δαφνη τον έφερε πάλι με τα νερά της λέγοντας "Αδερφής σου είναι" να υπερασπίζεται και αυτός το δράμα και τον ερωτα της αδικημένης!!! Πόσο θα ξεφτυλίσετε πια τους συγκεκριμένους ρόλους? Πόσο? Καλά για τη Στελλα δεν έχω να πω κάτι... το περίμενα ότι θα υπερασπιζόταν το αθώο κοριτσάκι... και να σας πω την αλήθεια χ...εστηκα για δ'άυτην!!!


Έμαθε και ο Λευτεράκης να βαράει τα κουδούνια και τις πόρτες του Νικόλα μες στην μαύρη νυχτα? Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 621900 Τουλάχιστον αυτός είχε σοβαρό λόγο... και δεν μου σπάει τα νεύρα... ίσα-ίσα μου άρεσε πολύ η σκηνή των τριών!!!

Η Μελίτα καθισμένη στην πολυθρώνα με νερό και χαπάκια δίπλα μου θύμισε υπερβολικά την γιαγιά μου όταν κάθεται στο σαλόνι και βλέπει τηλεόραση... έτσι και αυτή στην πολυθρώνα της με ένα ποτηρι νερό δίπλα (χαπάκια δεν έχει) και δεν ακούει κανέναν και τίποτα... μόνος του μιλάει ο παππούς μου τις περισσότερες φορές!!! Έτσι και η Μελίτα... μπήκε η Αμαλία μέσα και αυτή χαμπάρι... και το κακό είναι ότι δεν έχει την ηλικία της γιαγιάς μου Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 751732

Νικόλας-Εύα Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 226538


Η Λουκανορική σκηνή όμορφη ήταν Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 226538 .... και συμφωνώ με τον Λουκά... ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους έτσι όπως τα'καναν... δεν ειναι μικρά παιδιά!!! Ας υποστούν τις συνέπειες με τις βλακείες που κάνουν!!!! Όλοι τους!

Και εγώ αν υπήρχε ελεϊνό αυτό θα ψήφιζα.... Ειλικρινά ΕΛΕΟΣ!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 07, 2011 8:58 pm

Τυπική κι αναμενόμενη συνέχεια το σημερινό, με τή Νταίζη και το Χρήστο σε πρώτο πλάνο και τους υπόλοιπους background. Από τη μία είναι μιά ηθική ικανοποίηση να βλέπει κανείς τη Νταίζη, που μέχρι προχθές τους είχε όλους σήκω σήκω , κάτσε κάτσε, και τους κοίταζε αφ'υψηλού, να τους παρακαλάει "γονατιστή" να μη δώσουν το Χρήστο, αλλά όταν μιλάει για έρωτα, δεν μπορώ να την πιστέψω.... Είχε τόσες ευκαιρίες να τον πάρει να φύγουν και να ζήσουν κάπου αλλού μαζί, είχαν τοσα χρήματα για να ζήσουν δυό ζωές, και δεν είχαν μπλέξει ακόμη, και όλες τις παραμέρισε η Νταίζη, γιατι η απληστία της ήταν μεγαλύτερη απ'την αγάπη της.... Τώρα που βλέπει πόσο άχρηστα είναι τα σπίτια, τα λεφτά και τα διαμάντια μπροστά στην παρουσία ενός ανθρώπου δίπλα σου, να σ'αγαπάει γι'αυτό που είσαι κι όχι γι'αυτά πού έχεις, τώρα είναι αργά! Και πιστεύω απόλυτα οτι η Δάφνη καθόλου δεν εντυπωσιαστηκε απ'την υπόσχεση της Νταίζης οτι θα τους χαρίσει το μερίδιό της απ'την περιουσία, ούτε και ο Νικόλας, άλλωστε.... Απλά ο Νικόλας είναι ο γιατρός , που γι'αυτόν η ανθρώπινη ζωή έρχεται πάνω απ'όλα, και ποτέ δεν θα έδιωχνε, ούτε θα άφηνε αβοήθητο, έναν άνθρωπο χτυπημένο. Η δε Δάφνη, που πάνω απ'όλα σέβεται και στηρίζει το λειτούργημα του Νικόλα, δεν θα μπορούσε ούτε εκείνη να φερθεί διαφορετικά!

Εχουμε τώρα όλοι καταλάβει οτι ο Θάνος είναι άκρως επικίνδυνος, όμως τουλάχιστον αυτός ξεσκεπάστηκε, και δέχεται μηνύσεις ομαδικώς. Την άλλη τη μουσίτσα, που έκανε τις δουλειές της στα μουλωχτά, ποιός θα την ξεσκεπάσει? Η καημένη η Αμαλία, ενθουσιάστηκε τόσο πολύ που η πριγκίπισσά της "συναίνεσε" στο ταξίδι που της πρότεινε, που δεν είδε, δεν άκουσε και δεν κατάλαβε τίποτε απ'ό,τι κρύβεται πίσω απ'το κενό από οποιαδήποτε έκφραση πρόσωπο της Μελίτας... Πίστεψε η γυναίκα, οτι με τα επιχειρήματά της την έκανε ν'αλλάξει γνώμη, κι έτρεξε να πεί τα νέα και να καμαρώσει για το κατώρθωμά της στον σύζυγο...

Κι ενώ συμβαίνουν όλ'αυτά, η Εριέττα, μόνη σ'ένα δωμάτιο, δίνει ακόμη τη μάχη της για τη ζωή, και φαίνεται οτι τα δυό παλληκάρια που περιμένουν πώς και πώς έξ'απ'την πόρτα της, της έχουν δώσει τόσα δείγματα αγάπης που ανυπομονεί να επιστρέψει κοντά τους .... Μου άρεσε τόσο ο Στέφανος , είπε κάποια πολύ όμορφα λόγια που δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα, αλλά φαίνεται πώς μαζί με τις ελπίδες του, ξαναζωντάνεψε και η καλή του διάθεση.... Κι ο Λουκάς επίσης, ανακουφίστηκε τόσο απ'τα νέα, που δέχτηκε με φιλοσοφική διάθεση όλα τα στραβά και τ'ανάποδα που του ξεφούρνισε η Νόρα με το που τον είδε!
Και τσούπ! μάθαμε οτι η Εριέττα στο παραμιλητό της επαναλαμβάνει το όνομα της Μελίτας! Η έκφραση του Στέφανου καθώς έκλεινε το επεισόδιο, όλα τα λεφτά!
Πολύ καλό από μένα, μόνο και μόνο για τη βελτίωση της υγείας της Εριέττας!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την JESSIE στις Δευ Νοε 07, 2011 9:03 pm, 1 φορά
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 07, 2011 9:01 pm

nefelik έγραψε:
Roria, συμφωνώ απόλυτα και με σένα και με την Clarabelle. : respect : Όσο για το spoiler, μια τραβηγμένη υπόθεση είναι, η οποία προέκυψε από μια ακατανόητη ερώτηση σε μια συνέντευξη. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει, αλλά αν είναι να βλέπουμε λιγότερη Νταίζη και λιγότερη Μελίτα (το δεύτερο παίζεται), και κυρίως αν είναι να έχουμε happy end, ας γίνει ακόμα κι αυτό...


To θέμα δεν είναι ο προορισμός αλλά το ταξίδι και δυστυχώς το ταξίδι χάθηκε. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ακόμη οτι θα δούμε στα επεισόδια που απέμειναν έστω κάτι ελάχιστο. Εγώ πλέον δεν πιστεύω κάτι τέτοιο. Αν ήθελαν να δείξουν τα ζευγάρια που έχουν ακόμη εκρεμότητες τώρα με τον πυροβολισμό της Εριέττας και τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη ήταν η ευκαιρία την οποία όμως άφησαν να περάσει.
Τι να περιμένω το γέλιο και τα καλαμπούρια του γάμου της Εύας κατα τα δημοσιεύματα; Καμία γίδα γκεστ; Ίσως κανέναν πίθηκο;
Απο μια σκηνή στο φινάλε που θα μου λέει ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα; Εχω αποφοιτήσει απ το νηπιαγωγείο και δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο.
Η σειρά ασχολείται πια με τη Νταίζη αποκλειστικά. Η ιστορία της εμένα τουλάχιστον δεν με πείθει η ηθοποιός τελικά μοιάζει κατώτερη των περιστάσεων οπότε.......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Νοε 07, 2011 9:06 pm

Clarabelle έγραψε:
nefelik έγραψε:
Roria, συμφωνώ απόλυτα και με σένα και με την Clarabelle. : respect : Όσο για το spoiler, μια τραβηγμένη υπόθεση είναι, η οποία προέκυψε από μια ακατανόητη ερώτηση σε μια συνέντευξη. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει, αλλά αν είναι να βλέπουμε λιγότερη Νταίζη και λιγότερη Μελίτα (το δεύτερο παίζεται), και κυρίως αν είναι να έχουμε happy end, ας γίνει ακόμα κι αυτό...


To θέμα δεν είναι ο προορισμός αλλά το ταξίδι και δυστυχώς το ταξίδι χάθηκε. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ακόμη οτι θα δούμε στα επεισόδια που απέμειναν έστω κάτι ελάχιστο. Εγώ πλέον δεν πιστεύω κάτι τέτοιο. Αν ήθελαν να δείξουν τα ζευγάρια που έχουν ακόμη εκρεμότητες τώρα με τον πυροβολισμό της Εριέττας και τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη ήταν η ευκαιρία την οποία όμως άφησαν να περάσει.
Τι να περιμένω το γέλιο και τα καλαμπούρια του γάμου της Εύας κατα τα δημοσιεύματα; Καμία γίδα γκεστ; Ίσως κανέναν πίθηκο;
Απο μια σκηνή στο φινάλε που θα μου λέει ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα; Εχω αποφοιτήσει απ το νηπιαγωγείο και δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο.
Η σειρά ασχολείται πια με τη Νταίζη αποκλειστικά. Η ιστορία της εμένα τουλάχιστον δεν με πείθει η ηθοποιός τελικά μοιάζει κατώτερη των περιστάσεων οπότε.......
Clarabelle, έχεις απόλυτο δίκιο και σκέφτηκα να το γράψω κι εγώ. Αλλά επειδή το ταξίδι το χάσαμε εδώ και καιρό και δεν ξέρω τι θα προλαβαίναμε να δούμε έτσι κι αλλιώς στα ελάχιστα επεισόδια που απομένουν ή, για να είμαι πιο ακριβής, τι θα έμπαιναν στον κόπο να μας δείξουν, θα ήθελα τουλάχιστον να υπάρξει happy end για κάποιους συγκεκριμένους ήρωες. Δεν έχουμε που δεν έχουμε δει το ταξίδι, τουλάχιστον να μη δούμε στο τέλος μόνο τη Νταίζη να γίνεται ηρωίδα και όσους πρέπει να δικαιωθούν να μη δικαιώνονται...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 07, 2011 9:21 pm

nefelik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
nefelik έγραψε:
Roria, συμφωνώ απόλυτα και με σένα και με την Clarabelle. : respect : Όσο για το spoiler, μια τραβηγμένη υπόθεση είναι, η οποία προέκυψε από μια ακατανόητη ερώτηση σε μια συνέντευξη. Δεν πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να γίνει, αλλά αν είναι να βλέπουμε λιγότερη Νταίζη και λιγότερη Μελίτα (το δεύτερο παίζεται), και κυρίως αν είναι να έχουμε happy end, ας γίνει ακόμα κι αυτό...


To θέμα δεν είναι ο προορισμός αλλά το ταξίδι και δυστυχώς το ταξίδι χάθηκε. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ακόμη οτι θα δούμε στα επεισόδια που απέμειναν έστω κάτι ελάχιστο. Εγώ πλέον δεν πιστεύω κάτι τέτοιο. Αν ήθελαν να δείξουν τα ζευγάρια που έχουν ακόμη εκρεμότητες τώρα με τον πυροβολισμό της Εριέττας και τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη ήταν η ευκαιρία την οποία όμως άφησαν να περάσει.
Τι να περιμένω το γέλιο και τα καλαμπούρια του γάμου της Εύας κατα τα δημοσιεύματα; Καμία γίδα γκεστ; Ίσως κανέναν πίθηκο;
Απο μια σκηνή στο φινάλε που θα μου λέει ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα; Εχω αποφοιτήσει απ το νηπιαγωγείο και δεν με καλύπτει κάτι τέτοιο.
Η σειρά ασχολείται πια με τη Νταίζη αποκλειστικά. Η ιστορία της εμένα τουλάχιστον δεν με πείθει η ηθοποιός τελικά μοιάζει κατώτερη των περιστάσεων οπότε.......
Clarabelle, έχεις απόλυτο δίκιο και σκέφτηκα να το γράψω κι εγώ. Αλλά επειδή το ταξίδι το χάσαμε εδώ και καιρό και δεν ξέρω τι θα προλαβαίναμε να δούμε έτσι κι αλλιώς στα ελάχιστα επεισόδια που απομένουν ή, για να είμαι πιο ακριβής, τι θα έμπαιναν στον κόπο να μας δείξουν, θα ήθελα τουλάχιστον να υπάρξει happy end για κάποιους συγκεκριμένους ήρωες. Δεν έχουμε που δεν έχουμε δει το ταξίδι, τουλάχιστον να μη δούμε στο τέλος μόνο τη Νταίζη να γίνεται ηρωίδα και όσους πρέπει να δικαιωθούν να μη δικαιώνονται...


Για μένα απ τη στιγμή που αποφάσισαν τη Νταίζη να την κάνουν Ιουλιέτα δεν υπάρχει δικαίωση
Απλά παρακολουθώ πια για να δω πόσο θα ξεφτυλίσουν τη σειρά τους
Αν είχα δει το Χρήστο να πεθαίνει και τη Νταίζη να μένει να χτυπιέται επειδή εκείνη ήταν η φταίχτρα ίσως έβλεπα πιο διαλακτικά τα υπόλοιπα κι ας υπάρχουν πράγματα που με χαλάνε
Απ τη στιγμή που αποφάσισαν να της δώσουν τέλος πρωταγωνίστριας για μένα το ξεφτυλίσανε το θεματάκι
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 07, 2011 9:28 pm

roria,περιμενω πως και πως να δω τον ασπρο καπνο lmao δε λες παλι καλα που ειδαμε επ,ο θεος να το κανει βεβαια!!
Ωραιοι σχολιασμοι κοριτσια και θα συμφωνησω,επιεικως απαραδεκτο σημερα !Μα ειναι τοσο ασχημες ,τοσο κακογυρισμενες αυτες οι σκηνες με Νταιζη και Χρηστο!Λες και κατι επαθαν οι ηθοποιοι.Ο Χρηστος η αληθεια ειναι τοβγαζε αυτο οτι δεν μπορει χωρις την Νταιζη του,αλλα αυτη ρε παιδι μου λες και δεν παιζει στις συγκεκριμενες σκηνες.Αλλου ντ αλλου ειναι!
Και εννοειται οτι θα πληρωνε για τον Χρηστο της,αυτο εχει μαθει να κανει,ξερει την τιμη ολων.Βλεποντας την σημερα το μονο που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο ορισμος της κυνικοτητας:κυνικος ειναι αυτος που ξερει την τιμη ολων,αλλα την αξια κανενος.Αυτο ακριβως ειναι η Νταιζη και το απεδειξε σημερα με το να δινει την περιουσια της σε ανθρωπους που ποτε δεν ζητησαν τιποτα!
Εμενα παντως μου αρεσει που Δαφνη και Νικολας πρωτα και μετα Λουκας Νορα ,δεν ανταποδιδουν τα ισα.Δεν θα ηταν λιγο ζουγκλα αυτο;;
Μου αρεσε ιδιαιτερα και σημερα ο Νικολας -Γιαννακοπουλος!Τι εγινε ρε παιδια ,το ξερουν ολοι ,οτι περιθαλπω εναν δραπετη;;;;χαχαχαχχα και σημερα ειπε αρκετα ωραια,αλλα δυστυχως ηταν τοσο χαλια το επ που δεν ηταν αρκετος!
Χαρηκα που επανηλθε και παλι ο Λουκας που ξεραμε!Με το ακουσμα της ειδησης οτι η αδελφη του παει καλυτερα ,εγινε και παλι ο γνωστος Λουκακος μας!Ωραια η σκηνη με τον Στεφανο,να χτυπαει ο ενας την πλατη του αλλου!Και ειπε οτι το κοριτσακι του ειναι σκληρο καρυδι inlove ας ελπισουμε οτι αυριο θα δουμε την πολυποθητη σκηνη με τον Στεφανο να λεει οτι τωρα καταλαβε ποσο την αγαπαει.Και δεν θελω σκηνη τους στην εντατικη,την προτιμω εκτος εντατικης!
Θα συμφωνησω με τις προλαλησαντες οτι μια σκηνη με Ευα -Λευτερη μετα τον ξυλοδαρμο του ,ηταν απαραιτητη,μια τρυφερη σκηνη εννοω!
Κοιτα να δεις ομως που η μουρλη,ταχαμου μουρλη,θελει να την κανει με ελαφρα,γιατι βλεπει τον κινδυνο να πλησιαζει!Α ρε ερμη Αμαλια πλησιαζει ο καιρος που θα σουρθει ο ουρανος στο κεφαλι!Αλλα εεεεεεε;;εχει ο καιρος γυρισματα!Γι αυτο μεγαλη μπουκια φαε,μεγαλη κουβεντα μην πεις χαχχαχαχα αρχισα τις παροιμιες!Ε μα ετσι ειναι,ταχα ηταν τρελη η Εριεττα που επαιρνε χαπια.Βεβαια η Εριεττα ταπαιρνε για να καταπολεμησει τον εφιαλτη που ειχε.Τωρα ομως ;;τι εχουμε να πουμε για την Μελιτα;;Μια χαρα τα καταπινε με το scotch!!
Aυτα τα ολιγα για σημερα και ας ελπισουμε οτι αυριο θα δουμε επιτελους ενα καλο επεισοδιο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 07, 2011 9:35 pm

Nefelik και Clarabelle συμφωνώ και με τις δυο σας, με ενδιαφέρει το στραβό κλήμα να μην το φάει κι ο γάιδαρος, άρα δίνω σημασία στην τελική έκβαση. Από την άλλη όμως δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι ελάχιστα πράγματα είδαμε για τα ζευγάρια κι ήταν τόσο γρήγορα δοσμένα που, όσες προσπάθειες κι αν έκαναν οι εξαιρετικοί ηθοποιοί, δεν μας απάλλαξαν από τη γεύση της απογοήτευσης. Με εξαίρεση το πρώτο επεισόδιο που ο Στέφανος βρίσκει την Εριέττα χτυπημένη, έχει δει κανείς πιο "αποστασιοποιημένη" πραγμάτευση ιστορίας με πυροβολισμούς και εντατικές; Αυτές τις μέρες προβάλλονται ξανά τα επεισόδια της Βέρας με τον πυροβολισμό της Ρεγγίνας στο γάμο και οι συγκρίσεις καθίστανται πιο καταλυτικές. Υπήρχαν τόσες ευκαιρίες να αξιοποιηθεί δραματικά αυτή η εξέλιξη. Μέχρι στιγμής όλες πήγαν χαμένες.
Αναφέρθηκα αναλυτικά στην ιστορία που ενδιαφέρει εμένα πιο πολύ.
Αλλά είναι δυνατόν η σημερινή σκηνή του χτυπημένου Λευτέρη με τη Δάφνη και το Νικόλα να είναι πιο ζεστή από τη σκηνή του με την Εύα; Και να αναλώνονται τα 4/5 του επεισοδίου για μια ιστορία που κανείς δεν ενδιαφέρεται να τη δει παρά μόνο ως απλό συμπλήρωμα όλων των υπολοίπων; Γιατί;
Αναρωτιέμαι ακόμα αν αξίζει να το ψηφίσω μέτριο, αποκλειστικά και μόνο για τη σκηνή που ο Στέφανος μιλάει τόσο τρυφερά για την Εριέττα και ο Λουκάς δίπλα του δείχνει χαρούμενος και συγκινημένος...
Μάλλον όμως δεν θα ψηφίσω καθόλου.
ΣΨ : respect : Καλή μου, αμοιβαία τρυφερή σκηνή συμφωνώ κι εγώ ότι είναι προτιμότερη εκτός εντατικής. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ο άνθρωπός σου στην εντατικη και να μην μπεις να τον δεις, έστω κι αν ο ίδιος δεν έχει επαφή με το περιβάλλον. Και στην πραγματικότητα, αλλά και σε όλες τις νοσηλείες που έχουν δείξει μέχρι τώρα, δεν έχει ξαναγίνει να περιμένουν απλώς απέξω.
Όσο για το άλλο, κι εγώ είμαι ευγνώμων που ο άσπρος καπνός δεν βγήκε μεταξύ 7 και 8, αν και το έκτακτο με κοψοχόλιασε λίγο. Και μας έφαγε και τα προσεχώς...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 07, 2011 9:44 pm

roria έγραψε:
Αλλά είναι δυνατόν η σημερινή σκηνή του χτυπημένου Λευτέρη με τη Δάφνη και το Νικόλα να είναι πιο ζεστή από τη σκηνή του με την Εύα; Και να αναλώνονται τα 4/5 του επεισοδίου για μια ιστορία που κανείς δεν ενδιαφέρεται να τη δει παρά μόνο ως απλό συμπλήρωμα όλων των υπολοίπων; Γιατί;


Aγαπητή μου εγώ το περίμενα οτι δεν θα υπάρχει καν σκηνή Εύας Λευτέρη. Συνήθως οταν έχει σκηνή η Εύα τη βάζουν κράχτη στο τρέιλερ. Απλά κάνουν αυτό που είχαν προαναγγείλει. Είχαν πει απο πέρσι οτι θα κάνουν την Νταίζη αγαπητή γιατί έκλαιγε η Πολυχρονίδη στο just the two of us και το παλεύουν με νύχια και με δόντια Μόνο που νομίζω οτι αποτυγχάνουν οικτρά.
Υποτιμούν τραγικά τη νοημοσύνη του κοινού τους κι ίσως δεν έχουν κι άδικο. Εγώ νοιώθω πολύ ηλίθια που έμεινα να παρακολουθώ την τρίτη σεζόν αλλά τώρα πια τελειώνει και δεν αξίζει τον κόπο να κατεβάσω το φόρουμ και να τα παρατήσω μια ανάσα πριν το τέλος οπότε κάνω υπομονή για τα μέλη που τίμησαν το φορουμ με τη συμμετοχή τους
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Νοε 07, 2011 9:44 pm

Ψήφισα μέτριο!!!!!!!!

Νταίζη-Χρήστος:Το περίμενα οτι το επεισόδιο θα είναι πάνω τους!την ίδια νύχτα μετά την απόδραση,και το επόμενο πρωί!!!
Έπρεπε φυσικά να επεξηγήσουν πολλά.
Όπως για παράδειγμα,το που βρήκε κλειδί η Νταίζη,οι αντιδράσεις της Δάφνης και του Νικόλα!!!!!!!
Αύριο πιστεύω οτι το επεισόδιο δεν θα είναι πάνω τους.Γιατί έχει μεγάλη σημασία στο πως τελείωσε το σημερινό!!!!!!!!
Πάντως ο έρωτας της Νταίζης και του Χρήστου με ζάλισε.
Πολύ βαρύτητα έχουν δώσει ενω δεν θα έπρεπε.
Τι μπιζελόσουπα ήταν αυτή που του έφτιαξε;;;;; lmao
Όσο για την αντίδραση της Δάφνης,ήταν απόλυτα λογική η αντίδραση της,σε οτι αφορά τον χαρακτήρα της!!
Όπως και η αντίδραση του Νικόλα φυσικά!!!

Στέλλα-Νόρα:Μου άρεσε πολύ η σκηνή τους!!!!Η κ.Θεοδωροπούλου ήταν καταπληκτική!!!!!!!γέλασα πολύ με την σκηνή τους,ειδικά στο σημείο που λέει στην Νόρα,ναι χτύπησε έπεσε πάνω σε μια σφαίρα lmao
Απο τις καλύτερες σκηνές τους!
Η Νόρα είχε απόλυτο δίκαιο,αλλά είπαμε,όλοι θυσιάζονται στο βωμό του έρωτα της Νταίζης με τον Χρήστο.

Λευτέρης:Τον τουλούμιασε στην κυριολεξία,και απαίτησε ο μπαρμπα-Θάνος να μείνει μακρυά απο την Εύα imarton υπάρχουν και χειρότερα!!!!!!!!

Εριέττα:καλυτερεύει και τώρα αρχίζει ο γολγοθάς,γιατί πρέπει να αποδείξει οτι δεν είναι ελέφαντας!!!!!!το καλό είναι που δεν θα έχουμε ακόμη μια βδομάδα εντατικής!!!!!!!
Και ο Στεφ αλλά και ο Λουκάς,με έπεισαν,χωρίς υπερβολές,για το πόσο νοιάζονται για εκείνη!!!!!!!!
Εύχομαι α΄ύριο να έχουμε τις πρώτες μας επισκέψεις στο δωμάτιο!!!!!!!
Όσο για το βλέμμα του Στεφ,στο κλείσιμο του επεισοδίου,θα συμφωνήσω με την JESSIE.

Μελ-Αμαλία:Χάρηκε η δόλια μάνα που θα πάει ταξιδάκι με την κόρη της για να αλλάξει παραστάσεις!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Η Μελ,δεν κοιμάται τα βράδυα,όχι γιατί έχει τύψεις,αλλά γιατί φοβάται μην συνέλθει η Εριέττα και την μπαγλαρώσουν!!!!!!!άρχισε να χαπακώνεται κιόλας!αλλά δυστηχώς δεν μπορώ να πω οτι άρχισε ήδη η αντίστροφη μέτρηση,μετα απο τα όσα διάβασα.
Το "κακό σκυλί"ας το αφήσω ασχολίαστο!!!!!!!!δεν αξίζει εξάλλου!
Αλλά τον Ρούσσο κάτι τον τρώει,αλλά η κορούλα του,του ετοιμάζει μια grande εκπληξη!!!!που ούτε καν την φαντάζεται.

Αυτά για σήμερα!!!!!!!!τουλάχιστον είχαμε επεισόδιο,για να ολοκληρωθεί επιτέλους η σειρά!!!!!!!!!


alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Νοε 07, 2011 9:45 pm

roria έγραψε: ΣΨ : respect : Καλή μου, αμοιβαία τρυφερή σκηνή συμφωνώ κι εγώ ότι είναι προτιμότερη εκτός εντατικής. Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ο άνθρωπός σου στην εντατικη και να μην μπεις να τον δεις, έστω κι αν ο ίδιος δεν έχει επαφή με το περιβάλλον. Και στην πραγματικότητα, αλλά και σε όλες τις νοσηλείες που έχουν δείξει μέχρι τώρα, δεν έχει ξαναγίνει να περιμένουν απλώς απέξω.
Θα μπει ο Στέφανος στην εντατική. Για να ρωτήσει ποιος το έκανε... wall

roria έγραψε:Όσο για το άλλο, κι εγώ είμαι ευγνώμων που ο άσπρος καπνός δεν βγήκε μεταξύ 7 και 8, αν και το έκτακτο με κοψοχόλιασε λίγο. Και μας έφαγε και τα προσεχώς...
Το έκτακτο δεν μπορούσαν να το βάλουν λίγο μετά, στη σκηνή Αμαλίας – Μελίτας και να μη φάνε τα προσεχώς; ainta

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 07, 2011 9:55 pm

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσες διαμαρτυρίες σχετικά με ΤΙΣ ιστορίες.... Πρέπει απλά να δεχτούμε οτι οι ιστορίες είναι πολλές, και δεν μπορούν να τις διαχειριστούν με την δραματική ένταση που αξίζει σε καθε μιά απ'αυτές, αφού τότε θα έπρεπε τα επεισόδια να είναι διπλάσιας διάρκειας....
Π.χ. στη Βέρα, νομίζω οτι όταν χτύπησαν τη Ρεγγίνα στο γάμο, αυτό ήταν το κεντρικό συμβάν, και δεν υπήρχε άλλη παράλληλη ιστορία της ίδιας δραματικής υφής, οπότε της δόθηκε ο προβολέας που της άξιζε.... Εδώ όμως, συγχρόνως με την απόπειρα φόνου της Εριέττας, έχουμε τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη, την απόδραση και τον τραυματισμό του Χρήστου, και την εμπλοκή όλων όσων τους δίνουν άσυλο.... Πώς θα μπορούσαν ν'αποδωθούν όλα αυτά σε ένα επεισόδιο 45 λεπτών, με τρόπο που να ικανοποιήσει τους πάντες? Οπως προ ημερών το επεισόδιο ήταν επικεντρωμένο στην Εριέττα, τώρα ήταν επικεντρωμένο κυρίως στη Νταίζη και το Χρήστο.... Είναι αναπόφευκτο, ότι οι προβολείς θα πέφτουν εκ περιτροπής, πότε στον έναν, πότε στον άλλον, ώστε να προχωρούν οι ιστορίες όλων. Οταν τα φώτα πέφτουν μόνιμα σ'εναν και ξεχνάνε να τα πάρουν από πάνω του, για πολλά επεισόδια, τότε ναί, καταντάει ενοχλητικό.
Για να μη χαλάμε τη διάθεσή μας, όμως, το καλύτερο είναι να δεχτούμε οτι βλέπουμε ένα πολυπρόσωπο έργο, όπου κανείς δεν είναι πρωταγωνιστής, και παρακολουθούμε τις ιστορίες όλων, με όση δραματικότητα αναλογεί στην κάθε μία, μέσα στο χρόνο διάρκειας του κάθε επεισοδίου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 07, 2011 9:58 pm

alex μου;;μπιζελοσουπα σου φανηκε εσενα;; lmao Εγω παλι για μαγειριτσα το περασα lol!
jessie πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου!!Κι εγω το χαρηκα εκει που παρακαλαγε η Νταιζη την Δαφνη και φυσικα αν τους εδιωχναν ,δεν θα ηταν η Δαφνη και ο Νικολας που ξερουμε!
Κι εγω λογω Εριεττας πολυ καλο θα το ψηφιζα,αλλα τελικα μετριο ψηφισα!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από κικκο Δευ Νοε 07, 2011 10:00 pm

η αληθεια ειναι οτι επεισοδιο ακομη δν εχω δει....αλλα βρηκα την απαντηση στο ερωτημα πολλων.....τελικα τη μικρη νεφελη τη πηραν στη ζωη τησ αλλησ....ειδαν κ αποειδαν με τετοια μανα χαμενο το παιδακι οποτε το μετακομησαν σε αλλο σιριαλ.....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Νοε 07, 2011 10:01 pm

ΣΨ1 έγραψε:alex μου;;μπιζελοσουπα σου φανηκε εσενα;; lmao Εγω παλι για μαγειριτσα το περασα lol!


xaxaxaxaxaxaxxaxaxa Πολύ πηχτή ήταν Σοφία μου!!!!!!εγώ πάντως προσπαθούσα να καταλάβω τι σούπα ήταν.

Τόσο πολύ ενδιαφέρουσα ήταν η σκηνή τους!
lmao

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Δευ Νοε 07, 2011 10:04 pm

JESSIE έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσες διαμαρτυρίες σχετικά με ΤΙΣ ιστορίες.... Πρέπει απλά να δεχτούμε οτι οι ιστορίες είναι πολλές, και δεν μπορούν να τις διαχειριστούν με την δραματική ένταση που αξίζει σε καθε μιά απ'αυτές, αφού τότε θα έπρεπε τα επεισόδια να είναι διπλάσιας διάρκειας....
Π.χ. στη Βέρα, νομίζω οτι όταν χτύπησαν τη Ρεγγίνα στο γάμο, αυτό ήταν το κεντρικό συμβάν, και δεν υπήρχε άλλη παράλληλη ιστορία της ίδιας δραματικής υφής, οπότε της δόθηκε ο προβολέας που της άξιζε.... Εδώ όμως, συγχρόνως με την απόπειρα φόνου της Εριέττας, έχουμε τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη, την απόδραση και τον τραυματισμό του Χρήστου, και την εμπλοκή όλων όσων τους δίνουν άσυλο.... Πώς θα μπορούσαν ν'αποδωθούν όλα αυτά σε ένα επεισόδιο 45 λεπτών, με τρόπο που να ικανοποιήσει τους πάντες? Οπως προ ημερών το επεισόδιο ήταν επικεντρωμένο στην Εριέττα, τώρα ήταν επικεντρωμένο κυρίως στη Νταίζη και το Χρήστο.... Είναι αναπόφευκτο, ότι οι προβολείς θα πέφτουν εκ περιτροπής, πότε στον έναν, πότε στον άλλον, ώστε να προχωρούν οι ιστορίες όλων. Οταν τα φώτα πέφτουν μόνιμα σ'εναν και ξεχνάνε να τα πάρουν από πάνω του, για πολλά επεισόδια, τότε ναί, καταντάει ενοχλητικό.
Για να μη χαλάμε τη διάθεσή μας, όμως, το καλύτερο είναι να δεχτούμε οτι βλέπουμε ένα πολυπρόσωπο έργο, όπου κανείς δεν είναι πρωταγωνιστής, και παρακολουθούμε τις ιστορίες όλων, με όση δραματικότητα αναλογεί στην κάθε μία, μέσα στο χρόνο διάρκειας του κάθε επεισοδίου....
Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ ότι βλέπουμε ένα πολυπρόσωπο έργο και κατά καιρούς οι προβολείς είναι στραμένοι σε διαφορετικά πρόσωπα, αλλά αντί να βλέπουμε συνεχώς ατέλειωτες ανούσεις σκηνές με τη Νταίζη ή τη Στέλλα, ή τουλάχιστον δύο σκηνές ανά επεισόδιο με το παραλήρημα της Μελίτας, όπως συνέβαινε πριν μερικά επεισόδια, θα μπορούσαμε να δούμε έστω μια μικρή τρυφερή σκηνή με την Εύα και το Λευτέρη τώρα που τον πλάκωσαν στο ξύλο ή μια μικρή σκηνή με το Στέφανο και την Εριέττα στην εντατική, αντί να τον βλέπουμε συνεχώς με το Λουκά σε επαναλαμβανόμενες σκηνές να κάνουν βόλτες στους διαδρόμους. Αν μας έδειχναν λιγότερες βόλτες, θα έβρισκαν χρόνο να μας τους δείξουν και τους δύο στην εντατική. Τόσο απλά...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 07, 2011 10:04 pm

JESSIE έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσες διαμαρτυρίες σχετικά με ΤΙΣ ιστορίες.... Πρέπει απλά να δεχτούμε οτι οι ιστορίες είναι πολλές, και δεν μπορούν να τις διαχειριστούν με την δραματική ένταση που αξίζει σε καθε μιά απ'αυτές, αφού τότε θα έπρεπε τα επεισόδια να είναι διπλάσιας διάρκειας....
Π.χ. στη Βέρα, νομίζω οτι όταν χτύπησαν τη Ρεγγίνα στο γάμο, αυτό ήταν το κεντρικό συμβάν, και δεν υπήρχε άλλη παράλληλη ιστορία της ίδιας δραματικής υφής, οπότε της δόθηκε ο προβολέας που της άξιζε.... Εδώ όμως, συγχρόνως με την απόπειρα φόνου της Εριέττας, έχουμε τον ξυλοδαρμό του Λευτέρη, την απόδραση και τον τραυματισμό του Χρήστου, και την εμπλοκή όλων όσων τους δίνουν άσυλο.... Πώς θα μπορούσαν ν'αποδωθούν όλα αυτά σε ένα επεισόδιο 45 λεπτών, με τρόπο που να ικανοποιήσει τους πάντες? Οπως προ ημερών το επεισόδιο ήταν επικεντρωμένο στην Εριέττα, τώρα ήταν επικεντρωμένο κυρίως στη Νταίζη και το Χρήστο.... Είναι αναπόφευκτο, ότι οι προβολείς θα πέφτουν εκ περιτροπής, πότε στον έναν, πότε στον άλλον, ώστε να προχωρούν οι ιστορίες όλων. Οταν τα φώτα πέφτουν μόνιμα σ'εναν και ξεχνάνε να τα πάρουν από πάνω του, για πολλά επεισόδια, τότε ναί, καταντάει ενοχλητικό.
Για να μη χαλάμε τη διάθεσή μας, όμως, το καλύτερο είναι να δεχτούμε οτι βλέπουμε ένα πολυπρόσωπο έργο, όπου κανείς δεν είναι πρωταγωνιστής, και παρακολουθούμε τις ιστορίες όλων, με όση δραματικότητα αναλογεί στην κάθε μία, μέσα στο χρόνο διάρκειας του κάθε επεισοδίου....

Α γεια σου jessie!!!Mια πολυπροσωπη σειρα βλεπουμε ,τοχω πει κι εγω αυτο,που δεν εστιαζει μονο σε μια ιστορια αγαπης,
αλλα σε πολλες.Ωραιο το παραδειγμα με την βερα Thumbs up

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Νοε 07, 2011 10:10 pm

Λίγο οι καρδινάλιοι που δεν λένε να εκλέξουν πάπα και μας βλέπω να κοιμόμαστε πάλι μπροστά στην τηλεόραση, λίγο το αιώνιο ελληνικό πανεπιστήμιο που όσο πάει χειροτερεύει, λίγο που είχα καιρό να ακούσω καλό ανέκδοτο, το σημερινό επεισόδιο ήταν σκέτη απόλαυση! Σοβαρά, γελούσα κατά ένα μεγάλο μέρος του!!! lmao

Ο Θάνος προειδοποιεί το Λευτέρη να μείνει μακριά από την Εύα... lmao

Το φαρμακείο του Νικόλα δεν προλαβαίνει να γιατροπορεύει τραυματίες, μιας και ο Χρήστος είναι πιο σοβαρά, ας το ξεχάσουμε στο παλιό σπίτι, να πάει η Δάφνη να το πάρει και η Νταίζη να βγει να καρφωθεί! Σιγά μαρή την κοψοχόλιασες!!! lmao

Να γιατί δεν πρέπει να μπαίνει κανείς σε ελληνικό νοσοκομείο! Για να μπορεί να δέχεται επισκέψεις! θα μπορούσε αλλιώς να πάει η Στέλλα να τη δει ο Χρήστος να χ***στεί από τη χαρά του; lmao

Γιατί την Ευανθία του Κώστα του Κλεφτόγιαννη που την πάτε!!! lmao Κορυφαία συζήτηση!!!

Η Μελίτα με τι χαπακώνεται; Για τη ναυτία είναι τα χάπια; Επίσης η Αμαλία την βλέπει και χαίρεται; Α και να μην το ξεχάσω η μουρλίτα στην πολυθρόνα την έβγαλε όλο το βράδυ; Σοβαρά, τι πρόβλημα έχει με το κρεβάτι της; Το έχει γονατίσει το σαλονάκι! sisi (το παιδί σχολείο δεν έχει?)

Όοοοοχι δεν το ξέχασα τον Πέτρο Χάρι Πότερ, πως θα μπορούσα άλλωστε, απλά συγκρατούμε, οι συνειρμοί του την τελευταία φορά ξεσήκωσαν αντιδράσεις! Κορυφαία ατάκα πάντως!! sisi

Λοιπόν, κατά την σκηνή Λευτέρη Εύας είχα απορροφηθεί τόσο πολύ από το ψάξιμο της μελιτζανιάς μουτζούρας στο μάτι του λευτέρη που δεν άκουσα λέξη από όσο είπαν!!! ;D

Ερώτηση: ήταν φαρδύς ο μακαρίτης; Τι φορούσε ο Νικόλας καλέ;

Σε καλό μας, ρίξαμε τρελό γέλιο οικογενειακώς!!! Πολύ ΓΕΛ(Ο)ΙΟ το επεισόδιο!!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 07, 2011 10:18 pm

Nefelik μου lmao lmao
Αγαπητή Clarabelle έχω την εντύπωση ότι πιο συμπαθή θα την έκαναν τη Νταίζη αν της αφιέρωναν λιγότερο χρόνο, αλλά την έδειχναν από τον τρίτο κύκλο να μετανιώνει για τα όσα έχει κάνει. Και μιλάω για πραγματική συντριβή, καθότι έχει κάνει τέρατα. Πέρα όμως από την συνέπεια της ιστορίας, το να μετατρέπει κανείς σε κομπάρσους όλους τους άλλους ήρωες προς όφελος μόνο ενός ή δύο, σε μια σειρά τόσο πολυπρόσωπη, νομίζω ότι ενοχλεί τους θεατές, για να το θέσω μετριοπαθώς.
Πάντως εγώ χαίρομαι πολυ που διατήρησες το φόρουμ και σίγουρα δεν είμαι η μόνη. Σε πολλές περιπτώσεις οι σχολιασμοί και η επαφή μας εδώ έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από τα ίδια τα επεισόδια.
Υ.Γ. Μπιζελόσουπα λοιπόν, ε; Κι εγώ αναρωτιόμουν τι ήταν εκείνα τα μαυριδερά που έπλεαν μέσα στο ζουμί...
Υ.Γ. 2: jessie μου εγώ επιμένω ότι υπήρχε χρόνος και δυνατότητα να έχουν χειριστεί λιγότερο αποστασιοποιημένα όλο το σκηνικό με τον τραυματισμό της Εριέττας. Και υπήρχαν και οι ερμηνευτικές δυνατότητες να υποστηριχτεί αυτό. Δεν υπήρχαν όμως σε ικανοποιητικό βαθμό οι σκηνές και οι ατάκες. Δεν νομίζω ότι ήταν τόσο δύσκολο να δούμε μια σκηνή του Στέφανου και μια του Λουκά στην εντατική, στο πλάι της Εριέττας. Ούτε ότι θα ήταν παράλογο να βλέπαμε μία από τις επισκέψεις της Εύας στο νοσοκομείο και μια κουβέντα της με το Στέφανο. Έχω τη γενικότερη αίσθηση ότι οι περισσότερες σκηνές που αφορούν άλλους ήρωες στριμώχνονται σαν εμβόλιμες μέσα στην ιστορία της Νταίζης και της Μελίτας. Δεν έχω χάσει ακόμα κάθε ελπίδα ότι στα λιγοστά επεισόδια που απομένουν αυτό μπορεί να διαφοροποιηθεί, αν και οι περιλήψεις δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια αισιοδοξίας.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 602 - Ημερομηνία 07-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 07, 2011 10:20 pm

ΣΨ μου, σ'ευχαριστώ!
Νεφέλη μου, εγώ πάντως σκέφτομαι τις συνθήκες που έκαναν όλη αυτή τη δουλειά, όχι μόνο οι σεναριογράφοι, αλλά όλο το τεχνικό τήμ, και πραγματικά τους δίνω ελαφρυντικά. Εμείς γυρεύουμε απ'αυτούς κέντημα, ενώ είχαν χρόνο μόνο για ένα πασάλειμα.... 'Ολα έγιναν με τόσο γρήγορες ταχύτητες, που δεν είχαν την ευκαιρία ούτε να διορθώσουν, ούτε να βελτιώσουν όσα γύρισαν. Οι προθεσμίες δεν τους το επέτρεπαν.... Θα ήταν που θα ήταν και όλοι δυσαρεστημένοι με τις περικοπές ή τις αργοπορίες στις αμοιβές τους, ήρθαν και οι ξαφνικές απαιτήσεις του καναλιού για παραπάνω επεισόδια, χωρις να δοθεί παραπάνω χρόνος, κι ήρθε κι έδεσε ( ή μάλλον κόλλησε) το γλυκό!!!
Είναι απορίας άξιο πώς τα κατάφεραν κιόλας!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης