Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

+16
dm10811
zeta88
fantina
ΣΨ1
JESSIE
rachel
marakii
alkisti
filizza
roria
fay
gxnel
aggeliki
evaki16
fay66
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap24%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 24% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap41%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 41% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap14%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 14% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_lcap10%Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 29
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 14, 2011 6:53 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Νοε 14, 2011 8:23 pm

Ό,τι άξιζε δεν το είδαμε.
Ας πούμε τον Στέφανο να απειλεί το Θάνο.
Ούτε τη Μελίτα να απολογείται με τις γελοίες της δικαιολογίες.
Όσο για αυτά που είδαμε με την Νταίζη.
Το αφήνω για αργότερα!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Δευ Νοε 14, 2011 8:24 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ξεχασμένο σχόλιο)

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Νοε 14, 2011 8:27 pm

Πω ρε!!! Τι κρίμα που δεν πήγε να συμπαρασταθεί η Εύα στη Νταίζη (τη γυναίκα που παραλίγο να τη σκοτώσει!!!) Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 905116 αλλά πάλι καλά της τηλεφώνησε... γιατί το είχα και ένα άγχος!!! Συγνώμη τα διαβάζουν αυτά που γράφουν?? Είπαμε να λυπηθούμε τη Νταίζη,αν και εγώ προσωπικά δεν την λυπάμαι καθολου, αλλά όχι και έτσι! Σε λίγο θα μας δείξουν Λουκά Εύα και Στέφανο να συμπαραστέκονται στο κελί 33 της Μελίτας!!!

Πολύ όμορφη η Λουκανορική σκηνή πάντως!!! Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 226538 Έτσι Νόρα δώσε Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 13379 Ανάλαβε τώρα εσύ Λουκάκο!!!

Είδα τον Πετράκη με το λευκό Τ-shirt και έλιωσα Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 681539 Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 681539

Υπέροχη και η σκηνή Έρης-Στέφανου!!! Άντε να πανε σπίτι τους!!!!

Η σκηνή Πέτρου-Μελίτας μου φάνηκε σαν να πηγαίνει ο μπαμπάς για πρώτη φορά την μικρή του κόρη σχολείο και αυτή να ντρέπεται!!! Κάτι τέτοιο!!! Εγώ πάντως γέλασα με την καρδιά μου βλέποντας τον Ρούσσο να συνοδεύει την κατατρομαγμένη Μελίτα στην ασφάλεια!!!

Υ.γ1 Θέλω κι'άλλες σκηνές με Εύα-Στεφανο!!! Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 811901 Και ακόμα καλύτερα με Ευα-Στέφανο-Αγγελούκο Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 681539

Υ.γ2 Που θα πάει αυτή η κατάσταση με τα έκτακτα? Πολύ σπαστικό!!! Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 951465
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Νοε 14, 2011 8:40 pm

Και τα μυστικά της Νταίζης συνεχίζονται. Σε λίγο θα αρχίσω να αναρωτιέμαι αν κολλησε κι εμας ο Ηλίας μαλάκινση. Η Εύα λυπήθηκε τη Νταίζη;
Κι αυτό το αθώο ερωτευμένο δεν σκέφτηκε ούτε για μια στιγμή οτι πληρώνει για όσα έχει κάνει;
Προσπάθησε να σκοτώσει αθώους και την πάτησε. Ο καθένας στη θέση της θα το σκεφτόταν ή θα βλέπαμε κάποιον βρε παιδι μου να το πει αλλά ξέχασα προσπαθούν να μας κάνουν να λυπηθούμε τη παρ ολίγον φόνισσα την κατα συρροή εκβιάστρια την οχιά που έλεγε κι η Λουκίτσα. Έλεος όμως.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Νοε 14, 2011 8:44 pm

μωρε Νταιζη....να σε συμπονεσω...να καταλαβω το δραμα σου...να λυπηθω που "χασαμε" τον Χρηστο...οκ ανθρωπος πεθανε οσο και να πεις ειναι τραγικο....αλλα ανοιγεις και συ το στομα σου και λες μπαρουφες....οτι μονο αν ειχες παιδι απο τον Χρηστο θα ειχες λογο να ζησεις...τωρα που εχεις παιδι με τον Λουκα ουτε που το σκεφτηκες...αυτο το σκεφτεσαι μονο οταν λες την ατακα "εγω τα λεφτα για τον Αρη τα πηρα"...και οκ ασε και τις ειρωνειουλες σε Νορα και Δαφνη...δεν ηρθαν τοσο για σενα στο σπιτι αλλα για τα συλληπητηρια για τον Χρηστο...το "αγιο παιδι" Χρηστο ηξεραν και στεναχωρηθηκαν..τελοσπαντων!


μωρε Ρουσσο....να σε καταλαβω....να καταλαβω οτι πιστευεις οτι πολεμανε ολοι το αγιο τεκνο σου....κοψε ομως τις μαγκιες και τις ειρωνειες καλε μου...ελεος πλεον που νομιζεις οτι εξουσιαζεις τα παντα και τους παντες....και απειλεις οτι αν ο Παναγιωτης κανει την δουλεια του(!!!) θα τον στειλει σε κανα κατσικοχωρι( τελεια απαντηση του Παναγιωτη)....ή να μην τα βαζουμε με την κορη του Ρουσσου...σιγα καημενεεεε....

μωρε Μελιτα....το ανηψι μου το 3χρονο τετοιο χαζοπεισμα δεν εχει..."δεν παω δεν παω δεν παω"....πηγαινε καλη μου θα σου παρει ο μπαμπας και γλειφιτζουρι μετα....μας την κοψαν τη σκηνη στην καταθεση της....ισως ηταν καλη κινηση για τα νευρα μου γιατι ηδη ειχα αρχισει να βριζω...
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 621900


την εσωσε την Νταιζη η Στελλα...αντε ισοφαρισαμε τις σωτηριες...

πλακα ειχε η φαρσα του Λουκα στον Νικολα...

πολυ γλυκια η σκηνη Στεφ-Ερις....

ομορφη και η σκηνη Δαφνης-Νορας.....και κριμα που δεν ειδαμε τον Στεφ να "μιλαει" με το ζαβο!!!

Υ.Γ1...η Μελιτα πηγαινε για εξετασεις και της ειπε ο Ρουσσος μην φοβασαι απ'εξω θα μαι???
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 191984

Υ.Γ2..."εγω δεν ξερω να χρησιμοποιω οπλο"....φανηκε...γιαυτο και ειχες ενα ελαφρυ παρκινσον...
Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 751732
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Νοε 14, 2011 8:45 pm

Τα παράλογα του επεισοδίου.
Είδαμε το Λουκά και το Στέφανο στο νοσοκομείο και αντί να μιλάνε για την Εριέττα και το θέμα που τους καίει μιλάνε για το δράμα της Νταίζης.
Τη Στέλλα να δίνει διάλεξη στην Αντιγόνη πώς να γίνετε καλή μητέρα.
Το Λουκά να συμβουλεύει το Νικόλα να πάει να παρηγορήσει τη Νταίζη σαν αδελφός.
Εύα, Δάφνη και Λευτέρη να μιλάνε στο γυμναστήριο για το δράμα της Νταίζης. Τη δε Εύα να δηλώνει ότι σκέφτεται και τη Νταίζη και τι περνάει.
Τη Νόρα και τη Δάφνη να πηγαίνουν για παρηγοριά στη Νταίζη και να αναλαμβάνουν και τα πάντα για την κηδεία του Χρήστου. Η Εύα δε μπόρεσε να πάει γιατί είχε να φροντίσει το παιδί που παραλίγο να σκοτώσει η τεθλιμμένη.
Ευτυχώς που συνήλθε η Εριέττα γιατί αλλιώς ο Στέφανος δε θα είχε μυαλό να ασχοληθεί με το παιδί του.
Η Νταίζη κλαίει που δεν έκανε ένα παιδί με το Χρήστο για να έχει κάποιο λόγο να ζήσει.
Ο Λουκάς λέει ότι η Νταίζη έχασε το ΜΟΝΟ άνθρωπο που αγάπησε στη ζωή της.
Ο Λουκάς και ο Παναγιώτης στο γραφείο του πρώτου μεταξύ άλλων αναλύουν και το δράμα της Νταίζης.
Τη Μελίτα και να ήθελα δε μπορώ να τη σχολιάσω, μας έφαγε η επικαιρότητα.
Ευτυχώς που ο Νικόλας δεν πήγε κι αυτός να αγκαλιάσει τη Νταίζη και την πήρε απλώς τηλέφωνο.
Το μόνο που χάρηκα ήταν ο Παναγιώτης και πώς μίλησε στο Ρούσσο. : respect :
Μυστικά τέλος είπαμε. Τι περιμένατε;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 14, 2011 9:07 pm

aggeliki έγραψε:Και τα μυστικά της Νταίζης συνεχίζονται. Σε λίγο θα αρχίσω να αναρωτιέμαι αν κολλησε κι εμας ο Ηλίας μαλάκινση. Η Εύα λυπήθηκε τη Νταίζη;
Κι αυτό το αθώο ερωτευμένο δεν σκέφτηκε ούτε για μια στιγμή οτι πληρώνει για όσα έχει κάνει;
Προσπάθησε να σκοτώσει αθώους και την πάτησε. Ο καθένας στη θέση της θα το σκεφτόταν ή θα βλέπαμε κάποιον βρε παιδι μου να το πει αλλά ξέχασα προσπαθούν να μας κάνουν να λυπηθούμε τη παρ ολίγον φόνισσα την κατα συρροή εκβιάστρια την οχιά που έλεγε κι η Λουκίτσα. Έλεος όμως.


Δεν έχει κολήσει εσένα ο Ηλίας αυτούς που γράφουν έχει κολήσει lmao

Τι Νταιζομπούκωμα ήταν αυτό και σήμερα;

Τι θρήνος ήταν αυτός για το Χρήστο που ΔΕΝ πέθανε σκέψου να είχε πεθάνει κιόλας lmao

Η Στελίτσα όταν βρέθηκε η δική της κόρη με το όπλο στον κρόταφο πότιζε τις τριανταφυλλιές της σήμερα βρήκε να σώσει το τσόκαρο; Ας την άφηνε να τινάξει τα μυαλά της στον αέρα μήπως βλέπαμε είκοσι επεισόδια μυστικά αντί γι αυτό το εξάμβλωμα

Κρίμα ρε παιδί μου να μην προλάβει να κάνει παιδί με το Χρήστο. Το άλλο να πάει να κουρεύεται δεν το αγάπησε λέμε αλλά η Δάφνη αποφάσισε οτι κατά βάθος έχει μια καρδιά μάλαμα το τσόκαρο απλά δεν τόχει με παιδιά και ανήψια lmao

Αμ το άλλο καλός χρυσός άγιος Παναγιώτη μου αλλά θα μεγαλώσει η μύτη σου. Έχεις κάτι κασέτες με συνομιλίες της Νταιζάρας με την Αντιγόνη αυτές γιατί δεν είναι στη στενή για τις απόπειρες κατά της Εύας; Άσε τόχω δεν βάζουμε την πληγωμένη τραγουδιάρα φυλακή γιατί εξαγνίστηκε απ τον έρωτά της για το μπράβο. lmao

Αμ το άλλο; Η Αμαλία εκτιμούσε το Χρήστο αλλά η Νταίζη δεν τόξερε. Πως να μην τον εκτιμάει χρυσή μου έκανε και τις δικές της βρωμοδουλειές ήταν πολυθεσίτης ο μακαρίτης. lmao

Ένα έχω να πω ευτυχώς που η Ξυλά είχε καλύτερα πράγματα να κάνει το καλοκαίρι γιατί υπήρχε περίπτωση αν είχε χρόνο να τη βλέπαμε να παρηγορεί κι αυτή τη Νταιζάρα έχουν επιστρατεύσει το άπαν σύμπαν να λιβανίζει την βιασμένη για να την κάνουν συμπαθή αλλά τα νούμερα δεν λένε να ανέβουν ούτε καν στα σαραντάρια
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 14, 2011 9:19 pm

Απ' τη Μελίτα στον ...Παπαδήμο! lmao lmao lmao
Πολύ τρυφερή η σκηνούλα Στέφανου-Έρης στο νοσοκομείο. Πανέμορφοι και οι δύο χαίρεσαι να τους βλέπεις , αλλά όχι μόνο αυτό. Χαίρεσαι και να τους βλέπεις να παίζουν. Μάλλον περιττεύει να πω ότι ήταν η αγαπημένη μου σκηνή από όσο επεισόδιο είδαμε. Περιττό ξεπεριττό,εγώ το ξεφούρνισαsisi
Respect για άλλη μια φορά στο Νικόλα που έμεινε στο ύψος του. Πολύ σωστός. Για τη σχέση που είχαν με τη Νταίζη, το τηλεφώνημα ήταν μια χαρά. Αδυναμία οι σκηνές Λουκά-Νικόλα, να γελάσουμε και λίγο, καθότι η τραγωδία του ...περιθωρίου που λέει σοφά κι ο Παναγιώτης, εμένα δεν....
Και συγγνωμη δηλαδή, αλλά αν η έξοδος της Νόρας σκοπό είχε να μοιρολογήσουν μαζί με τη Δάφνη για τη συμφορά της Νταίζης και του Χρήστου και μετά να πάνε για κονιάκ και παξιμάδι στους λυπημένους και στους ντεμί λυπημένους, δεν θα ήταν πολύ καλύτερα να είχε κάτσει σπίτι της, με το παιδάκι της; Λέω εγώ τώρα...
Η Μελίτα πάλι ζει ένα δράμα... Ούτε να δολοφονήσει κανείς ελεύθερα δεν μπορεί πια! Υπάρχει περίπτωση να διατάζει ο μπαμπάς τους αστυνομικούς και να μη στέκονται όλοι κλαρίνο; Πού βαδίζομεν, κύριοι; Δεν φτάνει που έζησε η παρά λίγο δολοφονηθείσα, αλλά θα αρχίσει και τις καταγγελίες τώρα; Κάποιος να της κλείσει επειγόντως το στόμα. Με το μαξιλάρι του νοσοκομείου κατά προτίμηση. Μπαμπά, κάνε κάτι!
Οι σκηνές του Στέφανου με την Εύα έχουν πάντα ενδιαφέρον και είναι πάντα καλοπαιγμένες. Έχουν βρει πλέον έναν κώδικα συνεννόησης κι αυτό φαίνεται και είναι και εξαιρετικά θετικό, αφού πάντα θα τους ενώνει ένα παιδί. Θα μπορούσαν πάντως να είναι λίγο συχνότερες οι συναντήσεις τους. Έχουν αυτοί να συζητήσουν, δεν τους λείπουν τα θέματα...
Μετά από τις σκηνές που θέλω να βλέπω μου ήρθε συνειρμός για εκείνες που δεν θέλω να βλέπω. Γιατί το Αστέρι δεν πάει να κάνει μια πράξη υιοθεσίας, να γίνει και επίσημα μαμά της Νταίζης να ησυχάσουμε; Το εμπεδώσαμε ότι αγαπιούνται σαν μητέρα και κόρη, σε πόσες παραλλαγές θα το δουμε πια;
Kotsides
Και τώρα η ώρα του Μπουνιουέλ: soutien ευτυχώς που διευκρινίστηκε γιατί η Εύα δεν έτρεξε να συμπαρασταθεί στη βαρυπενθούσα. Και πάνω που ήμαστε όλοι έτοιμοι να την ελεεινολογήσουμε για την αναλγησία της. wall
Κάτι άλλο δεν συγκράτησα.
Μάλλον θα το ψηφίσω καλό, επειδή μας χάρισε μερικές λεπτές πινελιές σουρρεαλισμού, για τη στεφανοεριεττική σκηνή που προανέφερα και γιατί είχα δει στο Μέγκα Κύπρου το τέλος που δεν μας εδειξαν σήμερα, τον Στέφανο ως άλλο Στράτο κουμπουροφόρο να σπικάρει ορισμένα εκ των εικοσιτεσσάρων γραμμάτων του αλφαβήτου στον Μελιτοθάνο...
Υ.Γ. Fay μου, : respect : . Μια μικρή ένσταση μόνο: είσαι νομίζω λίγο σκληρή με το Στέφανο στην προκειμένη περίπτωση. Το ότι χαροπάλευε ο άνθρωπός του φυσικό ήταν να τον απασχολησει αποκλειστικά για ένα διάστημα. Γι' αυτό εξάλλου και η Εύα δεν τον ενημέρωσε αναλυτικά νωρίτερα. Κι έπειτα είχε πει στο Λευτέρη ότι θα βοηθούσε αμέσως μόλις η Έρη συνερχόταν. Όλα τα υπόλοιπα τα προσυπογράφω πλήρως. Gxnel και φιλτάτη Clarabelle ομοίως, τα σέβη μου. : respect :
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 14, 2011 9:37 pm


Αγαπητή roria θα σε παρακαλέσω να είσαι περισσότερο ακριβής στις εκφράσεις σου
Άκου εκεί σκηνή Στέφανου Εριέττας. Στέφανου αυτηνής θα έπρεπε να πεις
Να μην επαναληφθεί παρακαλώ sisi
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από filizza Δευ Νοε 14, 2011 9:46 pm

Τελικά είσαι μουρλή ή δεν είσαι;
Πώς γίνεται και με τον αστυνόμο τα χει τετρακόσια ;..Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας για δεύτερη χρονιά, δε πείθει αγαπητοί. Πρόκειται για διαταραγμένη προσωπικότητα; Για στυγνή δολοφόνο;..ή για ένα απλά κακοπαιγμένο ρόλο; Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει!
Ξεκίνησα από τα άσχημα σήμερα φίλες!
Και συνεχίζω .. Ερμηνευτικά άρτιες οι σημερινές σκηνές με την Νταίζη, ωστόσο δε μπορούν διόλου να μιλήσουν στην ψυχή μου. Και αναρωτιέμαι, υπάρχει πραγματικά κάποιος λόγος για τον οποίο οι γράφοντες δεν ικανοποιούν την επιθυμία μου , να βάλουν δηλαδή τη Νταίζη να ζητήσει ένα ρημαδοσυγνώμη βρε αδερφέ. Θα μπορούσα να αποδεχτώ ότι είναι η κακιά της υπόθεσης. Δεν έχω την απαίτηση να είναι όλοι καλοί, σε «αυτόν τον κόσμο τον καλό» άλλωστε ζούμε. Δε μπορώ όμως διότι καθημερινά προσπαθούν να με πείσουν για το αντίθετο. Προσπαθούν για τον οίκτο μου..
Δε μπόρεσε λέει να πάει η Εύα να την δει και πήρε τηλέφωνο. ΟΚ μη στεναχωριέσαι Ευάκι και αύριο μέρα είναι….

Ας πούμε για το ρόλο της Αντιγόνης. Μοναδικός , εκπληκτικά δοσμένος από την κα Παπαδημητρίου, η οποία σήμερα βουρκωμένη τα είπε όλα χωρίς λέξεις, έτσι απλά και αβίαστα. Χίλια εύγε και μπράβο.
Και ναι αστυνόμε μου έτσι δύσκολα που περνάμε η επαρχεία μια χαρά είναι..και για σένα και για τον μέσω Έλληνα ..πάντως χώσε λίγο σε Ρούσσο κάνε μας να πιστέψουμε ότι υπάρχουν ακόμα αξίες..

Τελευταίο αφήνω το ψηλό το παλικάρι που το είδαμε και κάδρο με την Εύα.. (σας ξέφυγε ή μήπως αύριο θα βάλετε και σκηνή τους με τον Άγγελο για να μας καλοπιάσετεWink
Και ναι αγαπητές επιτέλους η πολυπόθητη σκηνή με την Εριέττα.. Να πω τώρα ότι μου φάνηκε ελάχιστο, να πω ότι περίμενα πως και πως το συναίσθημα και δεν το εισέπραξα; Δε ξέρω θα την ξαναδώ μήπως και λόγο υπερβολικής προσμονής δεν μπόρεσα να το αξιολογήσω σωστά. Εκεί που πήγε να γίνει πιο τρυφερή η σκηνή εκεί την έκοψαν..
Και μετά περίμενα να δω και λίγο Στράτο.. με Θανούλη και να σας το έκτακτο.. Ε όχι πρωθυπουργέ μου όχι. Είπαμε να κόψεις από Μελίτα μόνο όχι και από Στέφανο!!
Γενικά μου άρεσε όχι τόσο για την εξέλιξη η οποία δεν κινήθηκε με γοργούς ρυθμούς, όσο για τις ερμηνείες , για την ατμόσφαιρα, για τον.....
Να είμαστε καλά..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Νοε 14, 2011 9:54 pm

@roria
Σ' ευχαριστώ πολύ. Για το θέμα του Στέφανου απλά μου φάνηκε κάπως που η Εύα ανέφερε ότι δεν του μίλησε νωρίτερα για το πρόβλημα με το Θάνο επειδή η Εριέττα κινδύνευε. Θεώρησα ότι η προτεταιότητά του πρέπει να είναι πάντα ο Άγγελος χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εγκαταλείπει την Εριέττα. Εκείνος ο έρημος ο Λευτέρης τι να πει που η Εύα τον έχει τελευταίο στη λίστα;
Πάντως μπροστά στο Νταιζομπούκωμα που είπε και η Clarabelle αυτό δεν ήταν τίποτα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από alkisti Δευ Νοε 14, 2011 9:54 pm

Είπα να κάτσω να το δω μόνο για τη σκηνή Στέφανου Εύας και Στέφανου Θάνου και τελικά μισά πράγματα είδαμε.
Το θέμα της Νταίζης και η αδυναμία του κοινού να δει με συμπάθεια την ηρωίδα, είναι καθαρά σεναριακό λάθος. Την παρουσίασαν τόσο μονοδιάστατη, τόσο απόλυτα κακιά που όσο και να λιβανίζουν τώρα, η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη.
Αντίθετα, η Αντιγόνη παρά τα τέρατα που έχει κάνει, προκαλεί ανάμεικτα συναισθήματα και αυτό είναι επιτυχία για έναν χαρακτήρα.
Πάντως η κ. Πολυχρονίδη είναι πολύ ωραία κοπέλα, τη βλέπεις ταλαιπωρημένη και άβαφτη και όμως....
Στα συν και η ερμηνεία της Μελίτας. Δεν ήταν ποτέ ο αγαπημένος μου ρόλος, τη θεωρούσα ανέκαθεν ανώριμη και ολίγον κουτή, με δυσκολία την ανεχόμουν την εποχή του κεριού, παρά τον εξευτελισμό της ηρωίδας δε σ' αυτόν τον κύκλο, ομολογώ ότι η ερμηνεία της είναι μακράν η καλύτερη που έχει κάνει από την αρχή αυτής της σειράς. Το μακιγιάζ είναι επίσης επιτυχμένο για το ρόλο της και η χημεία της με τον Πέτρο και την Αμαλία ήταν πάντα καλή.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από marakii Δευ Νοε 14, 2011 10:02 pm

Πολύ καλή η σκηνή Στέφανου-Εύας ,μου αρέσει πολύ αυτύ η σχέση που έχουν αναπτύξει και κρατάνε!(χάσαμε και τη σκηνή που ο Στέφανος τα έχωνε στο Θάνο -κρίμα!-)

Υπέροχη η ΛουκαΝορική σκηνή!Πες τα θεά ΝόραΕπεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 13379 Λουκάκο δες τη γλύκα!...πολύ μου άρεσαν -καλή και η πλακίτσα του Λουκά στο Νικόλα αλλά θα μπορούσε απλά να του πει οτί ήθελε να μιλήσουν...και εγώ στην αρχή πίστεψα οτί ήταν αλήθεια Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 558573 -

Η συμπαράσταση στη Νταίζη ,οκκαταλαβαίνω οτί ήξεραν το Χρήστο και όντως η Νταίζη τον αγαπούσε και δεν είναι κακό να της μιλήσουν και να την ηρεμήσουν γιατί αυτό δείχνει ανωτερότητα αλλά η Νταίζη πρέπει να δώσει τις συγνώμες που χρωστάει!Επίσης αυτό είναι ένα γερό χαστούκι για εκείνη (η χειρότερη τιμωρία) και ελπίζω μετά από αυτό να αναθεωρήσει σε κάποια πράγματα-γιατί ένας χαρακτήρας δεν αλλάζει από τη μια στιγμή στην άλλη-...Όταν έλεγε στη Στέλλα για το αν είχε ένα παιδί με το Χρήστο θα ήταν αλλιώς πάααααλι ξέχναγε τον Άρη...Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 274331

Μου είχαν λείψει κοινές σκηνές σε Νόρα και Δάφνη!Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 116799 πολύ μου άρεσε όταν έλεγαν για τα ''βάσανα'' που θα πέρναγε ο Λουκάς στο μπειμπι σίτινγκ!

Για να δούμε τι θα βγει από τη συζήτηση του Παναγιώτη και της Μελίτας!....

Η προστατευτική στάση του Πέτρου στην κόρη του είναι γλυκιά με λάθος κινήσεις ώρες-ώρες....

Ωραία η σκηνούλα με την Έρη και το Στέφανο :)!

Ωραία και η σκηνούλα με Νικόλα-Λουκά!...

Πολύ Καλό από εμένα!
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 14, 2011 10:03 pm

Αγαπητή filizza, να ξαναδείς τη σκηνή του Στέφανου με την Εριέττα για να την ξαναχαρείς, όσο τη χάρηκες τέλος πάντων , το καταλαβαίνω. Αλλά να την ξαναδείς για να την αναλύσεις, το βλέπω μάλλον δύσκολο, καθότι τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του... Παρ' όλα αυτά σε βρίσκω μάλλον αχάριστη, καλή μου και να με συγχωρείς. Δεν χρονομέτρησα, αλλά έχω την αίσθηση ότι η διάρκειά της ξεπέρασε σαφώς το μονόλεπτο. Εδώ είχαμε τραγωδίες. Δυο μητέρες, μια κανονική και μια γιαλαντζί, δυο ετεροθαλή αδέρφια και μια παρέα ευεργετηθέντων που έπρεπε να πάρουν μέρος δίκην χορού σε μια σύγχρονη τραγωδία. Πού να προκάμουμε; Σε περικαλώ, δηλαδή.!
emmm Clarabelle, μου ξέφυγε και πάλι έγραψα Εριέττα. Αυτήνε, ήθελα να πω, μην με δώκεις επίπληξη!
Πάντως θα πρέπει να αποφασίσουν κάποτε αν το εν λόγω άτομο πάσχει από ψύχωση ή από οξύ παλιμπαιδισμό. Εκτός κι αν υπάρχει πάθηση που λέγεται ψυχωσικός παλιμπαιδισμός κι εγώ δεν το ξέρω...
Υ.Γ. 1 Fay μου, η απειλή προς το παιδί, με σαφήνεια τουλάχιστον, ήρθε τώρα. Φαντάζομαι ότι αν είχε νωρίτερα απειληθεί ο Άγγελος και ο Στέφανος το μάθαινε, θα είχε ασφαλώς ενεργήσει, αν και όταν έχει κανείς αγαπημένο πρόσωπο στην εντατική, όσο και να θέλει, δεν μπορεί να καθαρίσει το μυαλό του και να ενεργήσει σωστά σε άλλα μέτωπα... Έτσι κι αλλιώς πάντως συμφωνούμε. Όπως και να το δει κανείς, είναι λεπτομέρεια. Εδώ χρειάστηκε να επινοηθεί δικαιολογία για το γεγονός ότι η Εύα δεν πηγε να συλλυπηθεί τη Νταίζη και την Αντιγόνη!!! imarton
Υ.Γ. 2 filizza, 1.50΄η σκηνή. Μιλάμε ότι σπάσαμε τα κοντέρ, όχι αστεία!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την roria στις Δευ Νοε 14, 2011 10:18 pm, 2 φορές συνολικά
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fay Δευ Νοε 14, 2011 10:03 pm

alkisti έγραψε:Στα συν και η ερμηνεία της Μελίτας. Δεν ήταν ποτέ ο αγαπημένος μου ρόλος, τη θεωρούσα ανέκαθεν ανώριμη και ολίγον κουτή, με δυσκολία την ανεχόμουν την εποχή του κεριού, παρά τον εξευτελισμό της ηρωίδας δε σ' αυτόν τον κύκλο, ομολογώ ότι η ερμηνεία της είναι μακράν η καλύτερη που έχει κάνει από την αρχή αυτής της σειράς. Το μακιγιάζ είναι επίσης επιτυχμένο για το ρόλο της και η χημεία της με τον Πέτρο και την Αμαλία ήταν πάντα καλή.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Θεωρώ κατακρεούργηση του χαρακτήρα αυτή την κατρακύλα της Μελίτας αλλά πιστεύω ότι η ερμηνεία της Παπά είναι πιο πειστική φέτος από κάθε άλλη σεζόν, σαφώς πιο πειστική από το σενάριο που την καθοδηγεί.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από rachel Δευ Νοε 14, 2011 10:47 pm

Για παξιμαδακι και κονιακακι καλα παω???

Αφου ζω και αναπνεω πρεπει φανταζομαι και εγω να δηλωσω συγκινημενη απο το δραμα της πονεμενης..... Sleep

Σκηνικο κηδειας στην βιλαρα της Νταιζης.... περυσι εχασε τον συζυγο και φετος το γκομενο! Βρειτε τις 10 διαφορες.... δεν νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο! Αλλα ξεχασα ο Μπελλος ηταν καθαρμα οποτε του αξιζε το ντροπιαστικο σκηνικο με την μαυρη χηρα με το βελο να κανιβαλιζει τον θανατο του, αντιθετως ο Χρησταρας ηταν «το αγιο παιδι» και ο νταλκας της πρωταγωνιστριας.....
Το καλο μας το καριτσι παντως πενθει ξεπενθει παντα με τον καλο τον λογο ειναι στην μανουλα της.... Εχει και την ψυχομανα απο διπλα και την σιγονταρει!Κανταρια αηδιας...... vomit

Ο Λουκακος σε σχιζοφρενη σταση απο την μια να συμπονα την «μανα του παιδιου του» με κυνικες δηλωσεις οτι ο γκομενος ηταν Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ που αγαπησε η χιλιοχαστουκισμενη και απο την αλλη με ορεξεις για πλακιτσα με τον αδελφο της τεθλιμενης.... Πραγματικα θαυμαζω την υπομονη του Νικολα, αν ημουν εγω στην θεση του δεν θα ειχα αντιδρασει ετσι ηπια....
Οχι οτι τα πηγε καλυτερα και απο τον ετερο αδελφο της βασανισμενης.... Αναλυουν το γεγονος οτι η ιδια η νταλκαδιασμενη με το 12ποντο εκαψε το μπαρακι και συναμα και τον Χρησταρα, αλλα κανεις του δεν σκεφτεται οτι υπηρχε μεγαλη περιπτωση απο τα ντερτια της μεθυσμενης να ειχαν χαθει αθωοι γειτονες ή οι περιουσιες τους.... ξαναγυρισαν στο γνωστο μας θεμα «Ωδη στον ξεπουλημενο ερωτα της τραγουδιαρας»!!! Α! Λουκακο μην ανησυχεις μηπως μαθευτει και αυτη η παρανομια της Νταιζης..... αυτη εχει το μονιμο απαλλακτικο απο τo prison ως «η μητερα του παιδιου του Λουκα....» Nyxia

Καθε φορα που τον ακουω τον Παναγιωτη να λεει οτι θα κανει το καθηκον του, με πιανουν τα γελια..... Λιγους ακομα φιλους να ειχε σαν τον Λουκα, θα κυκλοφορουσε ανετα ο καθε παρανομος με την απλη δικαιολογια οτι συνδεεται φιλικα με τον αστυνομο (εχει καταγεγραμμενες τις συνομιλιες απο τις αποπειρες κατα της Ευας, ξερει την ιστορια με τα διαμαντια, ξερει οτι υπηρχε και η Νταιζη οταν ο Χρηστος εριξε στο νερο το πτωμα της Αννας κτλ. ).... Για να μην μιλησω για το επαγγελματικο απορρητο.... ταφος ο Παναγιωτης μας!!! Μπορει με την σταση του να βοηθαει την παρεα αλλα μονο σωστος επαγγελματιας δεν ειναι.....

Δεν χαλαστηκα ιδιαιτερα απο την επισκεψη των κοριτσιων στο Νταιζοσπιτο, ισα ισα εδειξαν ακομα μια φορα την ανθρωπια τους αλλα το τραβηξαν απο τα μαλλια παλι.... Απο την μια η Δαφνουλα με αυτα τα επαναλαμβανομενα «Νταιζη μου και Νταιζη μου» και απο την αλλη η Νορα που προσφερθηκε να κανονισει τα της κηδειας, ζαμπλουτου ειναι η βαρυπενθουσα ας πληρωσει καποιον να τα οργανωσει....
Ευα, τηλεφωνημα, παρολιγον επισκεψη.... ασχολιαστα!!!! wall

Γλυκουλα η σκηνη Στεφανου και Εριεττας.... Love! Βγαλτε επιτελους την διμετρη απο το νοσοκομειο, εχει αρχισει να μου λειπει ακομα και η τζαμαρια....

Για την Μελιτα το μονο που θα σχολιασω ειναι οτι μου αρεσει ερμηνευτικα η Παπα...

Ευπροσδεκτο το εκτακτο γιατι δεν αντεχα αλλη Νταιζη, μονο μην παραλειψουν να μας δειξουν αυριο την σκηνη Πετρου-Αραβαντινου....




rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 14, 2011 10:52 pm

Είχα τόσα νεύρα όταν μας διέκοψαν για να ακούσουμε προγραμματικές δηλώσεις (λές και εμείς θα δίναμε την ψήφο εμπιστοσύνης κι έπρεπε να ενημερωθούμε πάραυτα , μη κάνουμε λάθος εκτιμήσεις, τρομάρα στο πληροφοριακό οίστρο του μέγκα τσάνελ!!) , που έκλεισα την τηλεόραση στα μούτρα της Τρέμη κι έβαλα να δώ μιά ταινία σε dvd....
Οσο είδαμε, καλό μου φάνηκε το επεισόδιο, εκτός της γνωστής υπερδόσης από Νταίζη και Στέλλα, και η Στέλλα μου φαίνεται χίλιες φορές πιό ενοχλητική απ'τη Νταίζη. Σήμερα η Μαριάννα , όταν είπε "πώς θα τον κηδέψω", αμέσως σκέφτηκα τις μοιρολογίστρες, που κλαίνε τους νεκρούς στην Κρήτη , και έχω την πεποίθηση οτι αυτό είναι κάτι σαν παράδοση από γενιά σε γενιά, οπότε και η κρητικοπούλα Μαριάννα το'χει σίγουρα στο αίμα της.... Κατά τα άλλα, συνεχίζω να πιστεύω οτι αν ήθελαν να συμπαθήσουμε τη Νταίζη, θα την έβαζαν να πεί ένα συγγνώμη, να δείξει μιά μετάνοια, κάτι.... Ισως αντίθετα θέλουν να δείξουν πόσο ανώτεροι και ανθρώπινοι είναι οι υπόλοιποι, που μπρός στην τραγωδία του χαμού μιας ανθρώπινης ζωής, ξεχνούν το παρελθόν για να βοηθήσουν στο παρόν, αυτήν που θεωρούν οτι έχει την ανάγκη τους τη στιγμή αυτή.... Οσο για την Αντιγόνη, εντάξει πληγώνεται που δεν της δίνουν το ρόλο της μάνας, και η κα Παπαβασιλείου είναι τέλεια όταν μισοδακρύζει, αλλά μήπως είναι πιά λίγο αργά για να παίξει αυτό το ρόλο η Αντιγόνη? Και μάλιστα όταν εκτός από ένα μικρό δάκρυ που και πού, δεν έχει ζητήσει ούτε αυτή ένα συγγνώμη, από κανέναν, και όταν τη στριμώχνουν, απλά αντεπιτίθεται ή προβάλλει του κόσμου τις δικαιολογίες?
Ο Στέφανος με την Εριέττα , μιά τρυφερή μεν, αλλά σύντομη στιγμή, μου άρεσε που συμπεριφέρονται σχεδόν σαν παντρεμμένο ζευγάρι, έχουν φτιάξει τα στεγανά τους, το σπιτικό τους, και θέλουν να ξαναγυρίσουν στην κοινή τους ζωή το συντομώτερο....
Επίσης μου άρεσε που είδα το Στέφανο με την Εύα, και που η Εύα δεν ξεχνά οτι ο Στέφανος είναι ο πατέρας του Αγγελου, τον εμπιστεύεται και στηρίζεται σ'αυτόν σ'ότι αφορά το παιδί "τους", το είπε δυό φορές και ένιωσα πολύ ζεστά και για τους δυό τους και για το παιδάκι αυτό, που μπορεί να έχουν χωρίσει οι γονείς του, αλλά δεν θα πάψουν ποτέ να είναι οι καλύτεροι γονείς και να κάνουν το καλύτερο γι'αυτό....
Γέλασα με τη σκηνή που ο Λουκάς έμεινε να κάνει μπέιμπυ σίττινγκ και κάλεσε αμέσως το φίλο του το Νικόλα, και η όλη σκηνή μεταξύ τους, για μένα ήταν η επιτομή της φιλίας, κάτω από μια μικρή μεταμφίεση με τη μάσκα της κωμωδίας.....
Η σκηνή Αμαλίας, Ρούσσου και Μελίτας να φωνάζει σαν πεντάχρονο, δεν πάω, δεν πάω, ήταν για γέλια και για κλάμματα , τραβηγμένη όσο δεν έπαιρνε.... Ο Ρούσσος αναιδέστατος με τον Παναγιώτη, τού'δωσα αυθόρμητα το παράσημο της ανοιχτής παλάμης, και χάρηκα για τη σθεναρή στάση του Παναγιώτη. Κρίμα που δεν είδαμε όλη τη σκηνή της ανάκρισης, γιατί θα γελάγαμε πολύ.... Οσο πάει θέλω όλο και περισσότερο την τιμωρία της Μελίτας, ακριβώς γιατί έχει όλη την προστασία που δεν είχε ποτέ κανένας εγκληματίας και γι'αυτό έχει γίνει ακόμη πιό αντιπαθητική στα μάτια μου....
Ελπίζω αύριο να μας δείξουν ό,τι χάσαμε σήμερα....
Το ψηφίζω καλό....

ΥΓ: Απ'ό,τι πρόλαβα να διαβάσω, τα σχόλια της Νέλης, της roria, και της filizza μου άρεσαν πάρα πολύ!!!! : respect :
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 14, 2011 10:56 pm

Tης Νταιζης το αναγνωσμα προσχωμεεεεεεεν livani livani Το ξερω οτι ειμαι κακια,αλλα ποτε αυτοκτονουν τα πιτσουνακια μου;;;;;;;;;;;;;;Θα μας τους πανε καροτσακι μεχρι το τελος;;;;;
Ο Νικολας εκανε την ερωτηση:μα γιατι εβαλε στο μπαρ φωτια η Νταιζη;;;;Απλουστατα Νικολα μου,ζηλεψε τη δοξα του Νερωνα,μονο που αυτη δεν εμεινε να κοιταζει την εκανε με ελαφρα,τωρα ποσο ελαφρα,θα σας γελασω,12ποντο ηταν αυτο!Tοκτοκ,ειναι τρελη αυτη η Ρωμαια!!χαχαχαχχαχα
η Ρωμαια κι ο Ιουλιος xoxo
Δεν εχω παραπονο,ολοι πηγαν να την συλληπηθουν την χηρα!Ικανη την εχω να βαλει στην κηδεια, το μαυρο φορεμα που φορουσε η Βλαχοπουλου,τοτε που εχασε στις Αλπεις τον Καλλιβωκα,που ηταν μαυρο και θεοκλειστο απο μπροστα και πισω εξωπλατο μεχρι τη μεση xoxo
Μα μεχρι και η Ευα λυπηθηκε;;Αμαν βρε nefelik δεν προλαβες να το πεις κι εγινε!Ας φυγω ομως απ τα της κηδειας,γιατι δεν μπορω θα παθω κι εγω καταθλιψη ,οπως η Μελιτα xoxo

Τρέλα η Νορα σημερα!Ευγε ,μπραβο Νορα μας!Αμ τι νομισες Λουκακο μας ,κλεινεται η Νορα στο σπιτι;;Αλλο που δεν ηθελε κι αυτος ,να μεινει με την βασιλισα του και οταν βαρεθηκε" μονος στο σπιτι Νο 13",ειπε να φωναξει τον πλουσιο γιατρο φιλο του χαχαχαχχχχααχαχ που δεν εχει και αναγκη να δουλευει.Το ποσο μου αρεσε ο Νικολας δεν λεγεται!!Γενικα Λουκας Νικολας ειναι το αγαπημενο μου!!

Αλλα για σημερα την καλυτερη ατακα την πεταξε ο Στεφανος,οταν η Ευα του ειπε οτι κολλησε απ τον Λουκακο,επειδη της απαντησε κατι με χιουμορ.Της ειπε λοιπον ,οτι του κανει ιδιαιτερα ο Λουκας lmao Τελειο μου φανηκε!Και σας ειπα ποσο μου αρεσει ο Στεφανος -Σταυρου,οταν του δινουν κωμικες ατακες;;
Πολυ ωραια και η σκηνη του με την Εριεττα,αλλα και παλι με το σταγονομετρο για να μην μας κακομαθαινουν.Δηλ δεν φτανει που δεν μας τους δειχνουν,θα μας τους βαλουν και να μαλωσουν;; imarton ελεος δηλ!Ελπιζω να μην το δουμε κι αυτο!!Και αντε αυριο με το καλο στο σπιτι τους!!Πεθυμησα λεμε την τζαμαρια,θελω πολυ τζαμαρια,παααααααααααααααρα πολυ!Και τραπεζι για δυο διπλα στην πισινα ,με κερια και ζουζουνιες και ολα τελος παντων!Και οχι τσακωμο!!!!!!!!

Να ερθω μωρε και στην αγαπημενη μου στριτζω,την Μελιτα λεω καλε,που την ξεβγαλε η Αμαλια μεχρι εξω,της εβγαλε το ζακετακι και της εβαλε το σακακι,λες και ηταν η πρωτη της μερα στο σχολειο,ααααααχ συγκινηθηκα!Μονο το καλαθακι με το φαγητο δεν της εδωσε!Και ο μπαμπας θα παρει κεφαλια λεει!Τελικα το δικο του θα φαει,αλλα τελος παντων!
Ε και αρχισε η Μελιτα τα γνωστα μπλα ,μπλα,μπλα και μπλου ,μπλου ,μπλου στον Παναγιωτη και οτι ειναι ψευτρα,ικανη για ολα και αυτοματα σκεφτηκα ,κοιτα να δεις οτι λεει για την Εριεττα ,ισχυουν για εκεινη.Τιποτα καινουργιο ,τα ιδια λεει απο περσι,σκυλοβαρεθηκα να την ακουω.Αλλα βρε Παναγιωτη μου σπικαρε της δυο φωνιεντα κι εσυ!τι δηλ επειδη ειναι κορη Ρουσου εχει και ασυλια;;;Κοπελα μου πεστης,ξεχνας οτι εσυ ειπες ψεμματα και την κλεισαμε την γυναικα στην στενη;;Στριμωξε την λιγο!Εγω θα στα λεω αυτα!Μονο την Νταιζη;;το κοριτσακι;;και τον Χρηστο ξερουμε να στριμωχνουμε;;
Και μετα μας τα εκαναν ροιδο!Δεν ειδαμε τις καλυτερες σκηνες!Ουτε Αραβαντινο με Ρουσο,αλλα και ουτε Στεφανο Θανο.Γι αυτο λεω να τελειωσω τωρα και να επανελθω αυριο πια με συμπληρωμα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 14, 2011 11:26 pm

jessie μου, ως συνήθως : respect : για το εξαιρετικό σχόλιό σου με τον οποίο συντάσσομαι και ευθυγραμμίζομαι πλήρως. Θα κάνω μια ειδική μνεία στην αρχή του όμως, γιατί διερμήνευσες πληρως τα αισθήματά μου,όταν έγινε η διακοπή. Αυτό που μας φέρονται όλοι σαν να μας ρωτάνε, ενώ δεν μας ρωτάει κανείς, πολύ μου αρέσει! Kotsides
ΣΨ, ακόμα γελάω γιατί θυμάμαι το φόρεμα της Βλαχοπούλου!!! Μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο,αλλά δυστυχώς μιλάμε για το πλήρες πακέτο της χαροκαμένης που θα πρέπει να καταπιούμε αμάσητο. Α και επί τη ευκαιρία: ξέχασα να συλλυπηθώ και το Στέφανο για τον αδερφό του το Χρήστο,το καλό παιδί και τ' άξιο παλληκάρι που άφησε την Εριέττα χαλαρά να σαπίζει στην ψειρού.
Μην ευχεσαι ζουζουνιές για το ζεύγος, καλή μου, γιατί προβλέπω κι άλλα γκρο-πλαν της Μελίτας κι άλλη δική μου επίσκεψη στον οφθαλμίατρο που κόντεψα να (απο)στραβωθώ τις προάλλες στην προσπάθειά μου να δω την ερωτική τους σκηνή.(λέμε τώρα...).
Όταν λες ότι θα μαλώσουν;;; affraid Το έχουμε διαβάσει πουθενά ή το συνάγουμε μόνο από την κουλή εκείνη ερώτηση του γνωστού δημοσιογράφου;
Ε, βέβαια, γκώσαμε να τους βλέπουμε σε σκηνές έρωτα και ευτυχίας, οπότε, όσο να πεις, θα χρειαστούμε μια αλλαγή! Wow
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Νοε 14, 2011 11:34 pm

αχ αγορι μου ...........αχ αντρα της ζωης μου ............ηλιε μου και φως μου .....σε εχασα αγορι μου ,τι εκανααααααααα η κακουργααααααααααα .......κλαψ ,κλαψ .......
πηγα η τρελη ,τρελαμενη απο τον καηηηημο μου ,και εκαψα το μαγαζι μααααααααας..............

αχ παιδαρε μου ,θελω να ερθω να σε βρω ,να ειμαι μαζι σου ,εκει που πας
που με αφηνεις μονηηηηηηηηηηη με την τρελη την Στελλα ,που δεν με αφησε αγοοοοοοοριιιιιιι μου ,καημεεεεεε μου να ερθω κονταααα σουυυυυ !!!!!!

πως θα ερθω να σε αντικρυσω στο νεκροτομειο ,ηλιε μου ,λαμπρεεεεε μου
ευτυχως θα ερθει εκεινο το καλο κοριτσι ,μαζι με την φιλη της που μας νοιαζονταν θησαυρε μου ,και εγω η κακουργα ,δεν το ειχα καταλαβει .......
μοναδικε μου αντρα ,αγαααααααααπηηηηηηηηη μουυυυυυυυυυ!και της ειχα κανει την ζωη κολαση ,φεγγαρι μου !!!!!!

με πηρανε τηλεφωνο καλε μου για να με συλληπηθουνε για τον πονο μου ,που με αφησες μονη σε τουτον τον αδικο ντουνια ,χρυσε μου ...........
εκεινο το ερμο ,το φτωχο το κοριτσι ,που το κυνηγανε ολοι οι τρελοι ....και εγω το κυνηγησα ,αγαπη μου ,αλλα δεν το πετυχαααααα,ευτυχως μωροοοοο
μουυυυυυυυυ!
και πηρε τηλεφωνο γιατι με νοιαζεται, μας νοιαζεται,περιστεριιιιιιι μου !!!!!!

ησουν καλλλλλοοοοοος ,ησουν χρυσοοοοοος ,ειχες τις χαρες ολες .....
ενα παιδι δεν μου εκανεεεεες αχρηστε ,για να εχω λογο να ζησωωωωωω
το αλλο ,που μου εκανε ο Λουκας ,που το ξερω και που το θυμαμαι ?........το εχω και ζει με τον αλλο τον αχρηστο ,το εχω εξασφαλισει και οικονομικα αλλα εσενα που ηθελα να σε κανω βασιλεια .....μου πεθανες .....ασημενιε μου !!!!!!!

αχ αγαπη μου τι θα κανω χωρις εσενααααααααα......θα τραβηξω της κοτσιδες μουυυυυυυυυυυυυυ,θα σπασω τα δωδεκαποντα .............ακριβε μου ..........
και εκεινο ο αδελφος μου τηλεφωνο πηρε ο τρελογιατρος μονο ,που να μην του καθεται το στηθοσκοποιο στο λαιμο ..........

τι θα κανω αντρακλα μου χωρις τα μπρατσα σου τα στιβαρα ,γυρωωωωωω μου ...........θα τραβηξω τα στηθεια μου ..........αγαπη μουυυυυυυυ!

ευτυχως που εχω και κεινον τον αλλο το αδελφο μου ....που η κοπελια του χτυπημενη και στο νοσοκομειο για μενα μιλαει και νοιαζεται αλλα δεν εισαι εσυ αγορινα μουυυυυυυυυ............τι να κανει και αυτος ,εχει και θεμα με τον τρελλο που κυνηγαει την Ευα ,αχ δεν εισαι εδω να βοηθησεις οπως μονο εσυ ηξερες ματια μου και βλεφαριδες μου ...............

μονο η Μελιτα δεν πηρε πασααααα μου να με συλληπηθει αλλα εχει προβληματα η δολια ....ουτε μια δολοφονια της προκοπης δεν μπορει να κανει ,και δεν μας ρωτησε ποτε αγορι μου πως γινονται σωστα αυτα τα πραγματα φεγγαροφωτο μουυυυυυυυυ!!!!!!!!!

καημε μου ......σε ειχα ματια και εβλεπα .......σε ειχα πνευμονια και ανεπνευα .........σε ειχα δοντια και δαγκωνα ..........ποδια και περπαταγα ...........τι θα κανω η ερμη ,μονη μου σε αυτον τον αδικο τον κοσμο που δεν αφησε ποτε να χαρωωωωωωωωωωωω

και πανω που χαρηκαμε ,γιατι ειδαμε ενα καλο επεισοδιο ......
και πανω που ειπαμε τον βγαλαμε τον τεχνοκρατη,αντε να δουμε τι θα τεχνοφτιαξει .......
μισο και ανεσωτο το επεισοδιο ,επιηκως ....ημαρτον, οσο δεν για τον τεχνοκρατη .....νομιζω οτι τα εχω ξανακουσει αυτα που ειπε στις προγραμματικες ..........
παντως ελπιζω .............

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από zeta88 Δευ Νοε 14, 2011 11:46 pm

Μας το 'κοψαν πάλι σήμερα το επεισόδιο...
Σε όλες τις σκηνές είδαμε ή ακούγαμε για την Νταίζη!! Οι σκηνές της Νταίζης δεν με πείραξαν, ούτε ότι όλοι νοιάστηκαν και της συμπαραστάθηκαν με τον όποιονδήποτε τρόπο, αφού ήξεραν και το Χρήστο τόσα χρόνια, αλλά ήταν λίγο υπερβολικό έτσι που το συζητάγανε όλοι ξανά και ξανά!
Εκεί που πάλευε η Στέλλα στην αρχή να πάρει το όπλο απ' την Νταίζη φαντάζεστε να εκπυρσοκροτούσε και να χτύπαγε τη Στέλλα;; Αυτό θα ήταν τραγωδία!!! Να σκοτώσει άθελά της τους μόνους πιο κοντινούς της ανθρώπους!! ( ;/ Το παραέκανα τραγωδία! )
Ο Λουκάς φαίνεται ότι όσο κι αν δεν το συζητάει και δείχνει δύσπιστος στα όσα του είπε ο Ρούσσος, τον βασανίζει το ενδεχόμενο να ζει ο πατέρας του και το τι έχει γίνει πραγματικά! Ωραία η πλάκα με το Νικόλα κι ότι τον έφερε έτσι στο σπίτι γιατί ήθελε τελικά να του μιλήσει!
Μ'άρεσε η σκηνή Λουκά-Παναγιώτη!
Είδαμε κι ότι ο Χρήστος ζει!! Κανονικά αν δεν το 'χαμε διαβάσει, τώρα θα το μαθαίναμε!
Ωραία κι η σκηνή Στέφανου-Εριέττας! Θέλει να πάει σπίτι της η Εριέττα, λογικό τόσες μέρες φυλακή, μετά άλλες τόσες στο νοσοκομείο! Και μαθαίνει και τι δε μαθαίνει ότι συμβαίνει στον έξω κόσμο! Με το καλό να βγει, να πάει να συλληπηθεί και στην κουνιάδα!
Το έκτακτο ο Ρούσσος το κανόνισε γιατί άρχισε να πιέζει με ερωτήσεις ο Παναγιώτης τη Μελίτα;;; /S
zeta88
zeta88
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Νοε 14, 2011 11:48 pm

Καλησπερα!!!

Δυστυχως ειχαμε το εκτακτο σημερα και χασαμε παλι τις πιο δυνατες σκηνες του επεισοδιου...Ας ειναι...Ελπιζω αυριο να τις δουμε...

Ξεχωρισα τη φραση του Λουκα πως ο,τι και να ειναι η Νταιζη ποτε δεν θα ευχοταν να της συμβει κατι τετοιο γιατι δειχνει ποσο ανθρωπος ειναι...Επισης αυτο που ειπε ο Παναγιωτης οτι δεν αφηνει ατιμωρητο εγκλημα...Ελπιζω να ειναι προοικονομια και να σημαινει οτι θα βρεθουν στοιχεια για να καταδικαστει...

Ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε δε μπορει...Ουτε εγω συγκινηθηκα απο το δραμα της χιλιοχτυπημενης απο τη μοιρα!!!! livani Παρολα αυτα δεν με χαλασε που η παρεα στεναχωρηθηκε με το ολο σκηνικο...Θεωρω οτι ηταν υπερβολικο το τηλεφωνημα της Ευας στη Νταιζη(δεδομενου οτι ο Χρηστος επι εποχης Μανου δεν φερθηκε και τελεια στην Ευα μαλλον το αντιθετο)...Ο Νικολας φερθηκε αψογα...Ενα τηλεφωνημα και εξω απο τη πορτα...Απο την αλλη η ψυχοπονιαρα η Δαφνη ηταν λογικο να λυγισει μπροστα στο ερωτικο δραμα αν αυτα τα ''Νταιζη μου'' τα επαναλαμβανομενα μου την εδωσαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!

Απο την αλλη ο Λουκας δεν πηγε και παλι καλα και την αγωνια του τη καταλαβαινω γιατι εχει και ενα παιδι μαζι της...Οσο για τη Νορα...Γενικα ειναι η μονη(μαζι με την Ευα η οποια ετσι κι αλλιως δεν εχει πολλα πολλα με τη Νταιζη) η οποια κραταει μια φυσιολογικη σταση...Δηλαδη καθε φορα που κατι παθαινε η πονεμενη εκεινη πιο πολυ παραπονιοταν για τη σταση της μανας της παρα για ολα τα αλλα και αυτο ειναι απολυτα λογικο...Σημερα μου το χαλασε λιγο που πηγε να συμπαρασταθει στη Νταιζαρα...Βεβαια δικηγορος του Χρηστου ηταν,η Νταιζη(υποτιθεται) εσωσε τη Στελλα και εχει αποδειξει οτι ειναι ανωτερος ανθρωπος...Επισης οπως ειπε τον Χρηστο καλως ή κακως τον ξεραν απο παιδια...Αλλα αυτο που ηρθε και εδεσε και τελικα δεν με χαλασε η σκηνη ηταν το κρατημα της Νορας...Δεν ενιωθε ανετα φαινοταν καθαρα...Θα ηθελε να ειναι αλλου αλλα φερθηκε με ανωτεροτητα ο,τι κι αν εχει γινει!!!!!!

Και σταθερα θα ασχοληθω με τη Στελλα...Δεν το ειχα σκοπο αλλα δεν πιστευα αυτο που ειδα ειλικρινα!!!!!!Ειδατε με τι τρυφεροτητα πηγε στη Νταιζη την ωρα που κοιμοταν και μετα που μιλαγαν που της χαϊδεψε τα μαλλια;;;;;Αυτο με τη Νορα το εχει κανει μια φορα τοτε που η Νορα νομιζε οτι την απαταει ο Λουκας και ηταν σε κακο χαλι και της ζητησε να την αγκαλιασει και αλλη μια τοτε με την Ερη που ηταν στο νοσοκομειο και η Νορα παλι της ζητησε να μεινει μαζι της...Κατα τα αλλα εγω θυμαμαι σκηνες να την αγκαλιαζει η Νορα και η Στελλα να τη σπρωχνει...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!Αλλα το χρεωνω και στη Νορα η οποια πρεπει επιτελους να μιλησει ανοιχτα στη μανα της για ολα!!!!!!!!Για ολα οσα εχει κανει η Νταιζη ξανα και με οσα στοιχεια μπορει να μαζεψει,να της μιλησει για τις απαγωγες και τον βιασμο και να της δωσει να καταλαβει οτι δεν μπορει πλεον να νταντευει τη Νταιζη!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Η σκηνη με Στεφανο και Ερη ομορφη αλλα καπως μικρη...

Επισης με Λουκα και Νικολα και οι δυο σκηνες καλες...Κραταω αυτο που ειπε ο Λουκας για τον Αραβαντινο...Βλεπουμε οτι ειναι συνεπης η σταση του...Αν τοσο καιρο λεει δεν μου εχει μιλησει θα γινει χαμος...Επισης ο Γιαννακοπουλος εξαιρετικος σημερα!!!!

Τη Μελιτα δεν τη σχολιαζω γιατι τη βαριεμαι...
Λατρεψα τον Παναγιωτη ''γιατι καλη ειναι και η ζωη στην επαρχια'' : respect :

Και φυσικα καταχαρηκα τη Νορα που αφησε τον Λουκα στο σπιτι και εφυγε!!!!Ετσι Νορα κοριτσι μου δυναμικα!!!!! sm Δεν ειναι απο τις γυναικες που θα κλειστουν στο σπιτι και τη γουσταρω για αυτο!!!!Πηγε προφανως απο τη δουλεια να παλεψει με τις στοιβες περασε και απο τη χαροκαμενη να παλεψει με τα νευρα μας(και τα δικα της η καψερη)... valen

Καλο αν και πηξαμε στη Νταιζη...

Νελη,JESSIE,Σοφια(κι εμενα μου ελειχε η τζαμαρια!!) και zeta88 εξαιρετικοι σχολιασμοι!!!!!! : respect :
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από filizza Τρι Νοε 15, 2011 12:08 am

roria έγραψε:Αγαπητή filizza, να ξαναδείς τη σκηνή του Στέφανου με την Εριέττα για να την ξαναχαρείς, όσο τη χάρηκες τέλος πάντων , το καταλαβαίνω. Αλλά να την ξαναδείς για να την αναλύσεις, το βλέπω μάλλον δύσκολο, καθότι τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του... Παρ' όλα αυτά σε βρίσκω μάλλον αχάριστη, καλή μου και να με συγχωρείς. Δεν χρονομέτρησα, αλλά έχω την αίσθηση ότι η διάρκειά της ξεπέρασε σαφώς το μονόλεπτο. Εδώ είχαμε τραγωδίες. Δυο μητέρες, μια κανονική και μια γιαλαντζί, δυο ετεροθαλή αδέρφια και μια παρέα ευεργετηθέντων που έπρεπε να πάρουν μέρος δίκην χορού σε μια σύγχρονη τραγωδία. Πού να προκάμουμε; Σε περικαλώ, δηλαδή.!
emmm Clarabelle, μου ξέφυγε και πάλι έγραψα Εριέττα. Αυτήνε, ήθελα να πω, μην με δώκεις επίπληξη!
Πάντως θα πρέπει να αποφασίσουν κάποτε αν το εν λόγω άτομο πάσχει από ψύχωση ή από οξύ παλιμπαιδισμό. Εκτός κι αν υπάρχει πάθηση που λέγεται ψυχωσικός παλιμπαιδισμός κι εγώ δεν το ξέρω...
Υ.Γ. 1 Fay μου, η απειλή προς το παιδί, με σαφήνεια τουλάχιστον, ήρθε τώρα. Φαντάζομαι ότι αν είχε νωρίτερα απειληθεί ο Άγγελος και ο Στέφανος το μάθαινε, θα είχε ασφαλώς ενεργήσει, αν και όταν έχει κανείς αγαπημένο πρόσωπο στην εντατική, όσο και να θέλει, δεν μπορεί να καθαρίσει το μυαλό του και να ενεργήσει σωστά σε άλλα μέτωπα... Έτσι κι αλλιώς πάντως συμφωνούμε. Όπως και να το δει κανείς, είναι λεπτομέρεια. Εδώ χρειάστηκε να επινοηθεί δικαιολογία για το γεγονός ότι η Εύα δεν πηγε να συλλυπηθεί τη Νταίζη και την Αντιγόνη!!! imarton
Υ.Γ. 2 filizza, 1.50΄η σκηνή. Μιλάμε ότι σπάσαμε τα κοντέρ, όχι αστεία!

Μα μόνο 1.50΄; μα σας δίνω το λόγο μου, τα άναψα εγώ το κερί …μήπως να κάμω και το τάμα στη Μεγαλόχαρη; Μήπως λέω μπας και δω και κανά τρυφερό και ζουμερό και λιώσω! Γιατί όσο να πεις και μεις εντατική περάσαμε.. (roria απολαυστική όπως πάντα, με πνεύμα και χιούμορ)..

Και ναι βρε Νταίζη μου πονάς και συ, αλλά και μεις τι φταίμε; Και σκεφτείτε ότι δε παίχτηκαν ακόμα οι μεγαλύτερες πράξεις αυτού του δράματος . Έχουμε κηδεία μπροστά μας και θα τους δούμε όλους να παρελαύνουν ένας προς έναν για να τη συλλυπηθούν...

Jessie μου η Αντιγόνη δε με ενοχλεί που δε ζητά συγνώμη. Ήταν κακιά και εξακολουθεί να είναι κακιά… είναι πιστή στο ρόλο της.. ο οποίος είναι και σε σωστές δόσεις. Αυτό που με ενοχλεί αναφορικά με το ρόλο της Νταίζης είναι ότι προσπαθούν να μου το γυρίσουν το συναίσθημα χωρίς όμως να το υποστηρίζουν με πράξεις και λόγια αυτό το εγχείρημά τους. Μια συνεχιζόμενη μίρλα.. όσο καλά και αν παιχτεί το αποτέλεσμα είναι και κουραστικό και δε πείθει.

Jessie, roria, Clarabelle, ΣΨ1 , Fay .. kyma


Έχει επεξεργασθεί από τον/την filizza στις Τρι Νοε 15, 2011 12:24 am, 1 φορά
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 15, 2011 12:21 am

roria έγραψε:Όταν λες ότι θα μαλώσουν;;; affraid Το έχουμε διαβάσει πουθενά ή το συνάγουμε μόνο από την κουλή εκείνη ερώτηση του γνωστού δημοσιογράφου;

Aκριβως roria μου,απ την κουλη ερωτηση το συναγουμε!Τι να σου πω δεν το πολυπιστευω,αλλα
το φοβαμαι κιολας.Αν και ψαχνοντας το,η αληθεια ειναι ,δεν μπορω να βρω καποιον λογο για να
μαλωσουνε.Ο μονος λογος θα ηταν να μην την πιστεψει ο Στεφανος,αλλα μεχρι τωρα μας εχουν δειξει,
να την εχει πιστεψει με την μια.Οποτε δεν γινεται να το παρουν πισω και δεν εχουν χρονο κιο-
λας.

Δημητρα μου ειδες τι μαθητρια ειμαι ε;;;;Η πολλαπλη ακομα δεν μου χρειαστηκε,αλλα στην απλη
σκιζω!!!Ευχαριστω!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 607 - Ημερομηνία 14-11-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Τρι Νοε 15, 2011 12:30 pm

dm10811 έγραψε:Καλησπερα!!!

Δυστυχως ειχαμε το εκτακτο σημερα και χασαμε παλι τις πιο δυνατες σκηνες του επεισοδιου...Ας ειναι...Ελπιζω αυριο να τις δουμε...

Ξεχωρισα τη φραση του Λουκα πως ο,τι και να ειναι η Νταιζη ποτε δεν θα ευχοταν να της συμβει κατι τετοιο γιατι δειχνει ποσο ανθρωπος ειναι...Επισης αυτο που ειπε ο Παναγιωτης οτι δεν αφηνει ατιμωρητο εγκλημα...Ελπιζω να ειναι προοικονομια και να σημαινει οτι θα βρεθουν στοιχεια για να καταδικαστει...

Ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε δε μπορει...Ουτε εγω συγκινηθηκα απο το δραμα της χιλιοχτυπημενης απο τη μοιρα!!!! livani Παρολα αυτα δεν με χαλασε που η παρεα στεναχωρηθηκε με το ολο σκηνικο...Θεωρω οτι ηταν υπερβολικο το τηλεφωνημα της Ευας στη Νταιζη(δεδομενου οτι ο Χρηστος επι εποχης Μανου δεν φερθηκε και τελεια στην Ευα μαλλον το αντιθετο)...Ο Νικολας φερθηκε αψογα...Ενα τηλεφωνημα και εξω απο τη πορτα...Απο την αλλη η ψυχοπονιαρα η Δαφνη ηταν λογικο να λυγισει μπροστα στο ερωτικο δραμα αν αυτα τα ''Νταιζη μου'' τα επαναλαμβανομενα μου την εδωσαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!

Απο την αλλη ο Λουκας δεν πηγε και παλι καλα και την αγωνια του τη καταλαβαινω γιατι εχει και ενα παιδι μαζι της...Οσο για τη Νορα...Γενικα ειναι η μονη(μαζι με την Ευα η οποια ετσι κι αλλιως δεν εχει πολλα πολλα με τη Νταιζη) η οποια κραταει μια φυσιολογικη σταση...Δηλαδη καθε φορα που κατι παθαινε η πονεμενη εκεινη πιο πολυ παραπονιοταν για τη σταση της μανας της παρα για ολα τα αλλα και αυτο ειναι απολυτα λογικο...Σημερα μου το χαλασε λιγο που πηγε να συμπαρασταθει στη Νταιζαρα...Βεβαια δικηγορος του Χρηστου ηταν,η Νταιζη(υποτιθεται) εσωσε τη Στελλα και εχει αποδειξει οτι ειναι ανωτερος ανθρωπος...Επισης οπως ειπε τον Χρηστο καλως ή κακως τον ξεραν απο παιδια...Αλλα αυτο που ηρθε και εδεσε και τελικα δεν με χαλασε η σκηνη ηταν το κρατημα της Νορας...Δεν ενιωθε ανετα φαινοταν καθαρα...Θα ηθελε να ειναι αλλου αλλα φερθηκε με ανωτεροτητα ο,τι κι αν εχει γινει!!!!!!

Και σταθερα θα ασχοληθω με τη Στελλα...Δεν το ειχα σκοπο αλλα δεν πιστευα αυτο που ειδα ειλικρινα!!!!!!Ειδατε με τι τρυφεροτητα πηγε στη Νταιζη την ωρα που κοιμοταν και μετα που μιλαγαν που της χαϊδεψε τα μαλλια;;;;;Αυτο με τη Νορα το εχει κανει μια φορα τοτε που η Νορα νομιζε οτι την απαταει ο Λουκας και ηταν σε κακο χαλι και της ζητησε να την αγκαλιασει και αλλη μια τοτε με την Ερη που ηταν στο νοσοκομειο και η Νορα παλι της ζητησε να μεινει μαζι της...Κατα τα αλλα εγω θυμαμαι σκηνες να την αγκαλιαζει η Νορα και η Στελλα να τη σπρωχνει...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!Αλλα το χρεωνω και στη Νορα η οποια πρεπει επιτελους να μιλησει ανοιχτα στη μανα της για ολα!!!!!!!!Για ολα οσα εχει κανει η Νταιζη ξανα και με οσα στοιχεια μπορει να μαζεψει,να της μιλησει για τις απαγωγες και τον βιασμο και να της δωσει να καταλαβει οτι δεν μπορει πλεον να νταντευει τη Νταιζη!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Η σκηνη με Στεφανο και Ερη ομορφη αλλα καπως μικρη...

Επισης με Λουκα και Νικολα και οι δυο σκηνες καλες...Κραταω αυτο που ειπε ο Λουκας για τον Αραβαντινο...Βλεπουμε οτι ειναι συνεπης η σταση του...Αν τοσο καιρο λεει δεν μου εχει μιλησει θα γινει χαμος...Επισης ο Γιαννακοπουλος εξαιρετικος σημερα!!!!

Τη Μελιτα δεν τη σχολιαζω γιατι τη βαριεμαι...
Λατρεψα τον Παναγιωτη ''γιατι καλη ειναι και η ζωη στην επαρχια'' : respect :

Και φυσικα καταχαρηκα τη Νορα που αφησε τον Λουκα στο σπιτι και εφυγε!!!!Ετσι Νορα κοριτσι μου δυναμικα!!!!! sm Δεν ειναι απο τις γυναικες που θα κλειστουν στο σπιτι και τη γουσταρω για αυτο!!!!Πηγε προφανως απο τη δουλεια να παλεψει με τις στοιβες περασε και απο τη χαροκαμενη να παλεψει με τα νευρα μας(και τα δικα της η καψερη)... valen

Καλο αν και πηξαμε στη Νταιζη...

Νελη,JESSIE,Σοφια(κι εμενα μου ελειχε η τζαμαρια!!) και zeta88 εξαιρετικοι σχολιασμοι!!!!!! : respect :


Με κάλυψες!!! ;D
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης