Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

+16
roria
tzibirdika
rachel
aggeliki
ΣΨ1
dm10811
alex1
fay66
gxnel
filizza
JESSIE
marakii
evanna
evaki16
κικκο
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap49%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 49% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 37
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τετ Νοε 16, 2011 12:38 am

clarabelle έγραψε:Γιατί δεν μας έδειξαν τη Νταίζη να διαλέγει φέρετρο να ανοίξει η καρδιά μας; Εκείνη θα έσκουζε η Στέλλα θα παρηγορούσε όλο και κάποιος θα τη λυπόταν

lmao Eυτυχως ,μας λυπηθηκε καλος θεουλης!
Για φαντασου σκηνη,να μας την εδειχναν σταυροποδι
να βλεπει τα καιν μοντελακια ,για να διαλεξει η χαρο-
καμενη, που αυριο θα ειναι τεως χαροκαμμενη και νυν
ευτυχισμενη!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από roria Τετ Νοε 16, 2011 12:51 am

Γιατί δεν εμπιστεύονται περισσότερο οι άνθρωποι της τηλεόρασης την επίδραση που έχουν στους θεατές ιστορίες έρωτα με γλύκα, τρυφερότητα, χιουμορ και μη αρρωστημένο πάθος; :Αν το έκαναν θα βλέπαμε περισσότερα επεισόδια σαν το αποψινό και ακόμα καλύτερα και θα είχαμε γλιτώσει κάμποσο διαμαντικό, φονικό και νεκρανάσταση. Ακόμα και η Εύα με το Λευτέρη απόψε είπαν τουλάχιστον λεκτικά, αυτά που δεν τους έχουμε δει να κάνουν ποτέ. Εδώ που φτάσαμε είναι κι αυτό ένα προχώρημα.
Χάρηκα τη Δάφνη με το Νικόλα στο δείπνο. Είχα να τους δω εκτός Εδέμ από την εποχή των Μυκηναίων. Εμένα μου άρεσε η αντίδραση του Νικόλα. Δεν είναι το στυλ μου, αλλά κάθε άνθρωπος έχει το δικό του.
Χαλαρή και φυσικότατη και η κουβέντα Δάφνης-Λευτέρη. Καλά που συζητάει έστω και με τη Δάφνη τα όνειρά του για τη σχέση του με την Εύα και βλέπουμε τουλάχιστον εκεί το ωραίο χαμόγελό του.
Οι κορυφαίες για μένα στιγμές του επεισοδίου ήταν της Νόρας με το Λουκά και της Εριέττας με το Στέφανο.
Μου άρεσε πάρα πολύ η Αντιγόνη Δρακουλάκη στην πολύ παιχνιδιάρικη και αγαπησιάρικη σκηνή Νόρας και Λουκά. Είχε όσο νάζι χρειαζόταν και το ζευγάρι μάς θύμισε γιατί έχει αποκτήσει τόσους φαν.
Υπέροχη η σκηνή με την επιστροφή της Εριέττας. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ πόσο χαρούμενη ήταν όταν βγήκε από τη φυλακή και πόσο στραπατσαρισμένη είναι τώρα. Ας όψεται η κακούργα. Όταν όμως έχεις τον άνθρωπό σου δίπλα σου, όλα ξεπερνιούνται. Κλισέ μεν, αληθές δε. Κι εκείνος να τη φροντίζει και να προσπαθεί να τη στηρίξει. Και μετά ήρθαν και τα αστειάκια και φάνηκε όλη τους η οικειότητα και η αγάπη. Χάρμα, με μια λέξη.
Ευπρόσδεκτες σκηνές καθημερινότητας κι εκείνες του Λουκά με το Στέφανο-μάστερ σεφ (εύγε)και του Λουκά με την αδερφή του, έστω κι αν το περιεχόμενο της κουβέντας τους παρέπεμπε πάλι σε ...νυχτερίδες κι αράχνες.
Δεν έλειψαν ασφαλώς και τα κουλά. Αγαπητή μου Clarabelle, σκεφτήκαμε το ίδιο. Κι εγώ την Έλσα θυμήθηκα μόλις είδα το Χρήστο με την τραγιάσκα να παρακολουθεί την κηδεία του (η μεταμφίεση σούπερ, δεν το συζητώ), άλλα όμως τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας.
Η Μελίτα μόλις έλαβε τις φωτογραφίες της με το ...Νίκο Καρβέλα ξαναέπαθε πάρκινσον στο ένα χέρι.
Καλέ, μην ανησυχείτε για τη Νταίζη, μπορεί να μείνει μαζί της ο ...Στέφανος! Ποιος τη ...χαιρετάει την Εριέττα που δεν μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί γιατί πριν λίγες μέρες παρά λίγο να της ψάλουν τον Άμωμο. Μπάι δε γουέι, μια διάρρηξη σου κάνουν και μετατρέπεις το σπίτι σου σε Αλκατράζ, εδώ κοτζάμ απόπειρα έγινε κι αφήνουν την παρά τρίχα δολοφονημένη ολομόναχη με τις αφύλακτες τζαμόπορτες;
Γιατί αδερφός και αύντροφος χαλάστηκαν με τις προθέσεις Αραβαντινού για τη Μελίτα, είτε αυτές ισχύουν είτε όχι; Πριν τρία επεισόδια δεν ήταν έτοιμοι να φανε τον καρύτζαφλο του δράστη; Μυστικά βλεπουμε ή το Ζήκο;
Τελικά από τα λεγόμενα Ρούσσου και Αμαλίας διαφαίνονται και κάποιες από τις αιτίες που οδήγησαν το βλαστάρι τους σε αυτή την κατάντια. Ουσιαστικά το μόνο προσόν που και οι δύο βρίσκουν σε αυτό το παιδί, είναι ότι είναι δικό τους...
Παρά τις επιμέρους κουλαμάρες, θα το ψηφίσω πολυ καλό γιατί είχε, τηρουμένων των αναλογιών, μια γερή δόση απλότητας και γλύκας που δεν ξέρω πότε (και αν ) θα την ξαναδούμε...
Τα σέβη μου σε όλες και όλους, λίγο περισσότερο σε jessie, clarabelle, filizza, aggeliki, rachel, ΣΨ. Καλά να είμαστε.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από fay Τετ Νοε 16, 2011 1:02 am

Η Νταίζη και η νέα της μητέρα μου έδωσαν απίστευτα στα νεύρα σήμερα. Κάθε κοινή τους σκηνή πλέον έχει γίνει ανυπόφορη.
Η Εύα δεν πήγε πάλι να συλλυπηθεί τη Νταίζη γιατί είχε το παιδί αδιάθετο. Μου αρέσει που έπρεπε πάλι να βρουν κάτι να δικαιολογήσουν την απουσία της από το δράμα της γυναίκας που πήγε να την ξεκάνει. Τι είπε η τραγουδιάρα σήμερα; Ότι είναι δολοφόνος; Λίγο αργά την έκανε τη διαπίστωση. Όταν πήγε να βγάλει από τη μέση τον Άγγελο, τη μάνα της, το Μπέλλο, τι ήταν τότε; Φαντάζομαι και αύριο που θα μάθει ότι δε σκότωσε το Χρήστο ούτε που θα αναλογιστεί ότι έκαψε έναν άλλο κακομοίρη. Και συμφωνώ με τις προλαλήσασες ότι δεν έχει δείξει καμία μετάνοια με το δράμα που περνάει, συνεπώς δεν της αξίζει και η συγχώρεση και η εξιλέωση.
Η μικρή Μελίτα πήγε να δώσει εξετάσεις με τη συνοδεία του μπαμπά της αλλά τι κρίμα, δεν τον άφησαν να μπει κι αυτός μέσα να τη βοηθήσει γιατί τα θέματα ήταν δύσκολα και ο εξεταστής με τις ερωτήσεις του τη μπέρδεψε και φάνηκε αδιάβαστη. Η μαμά όταν γύρισαν στο σπίτι την καθησύχασε ότι όλα θα πάνε καλά κι ότι θα το περάσει το μάθημα με καλό βαθμό. Ο μπαμπάς έχει μέσον άρα θα φροντίσει γι'αυτό. Πέρα από την πλάκα αυτό μου θύμισε η συγκεκριμένη σκηνή και συνειδητοποιώ όχι για πρώτη φορά ότι οι γονείς της φταίνε σε μέγιστο βαθμό που η κόρη τους έχει παραμείνει ένα ανώριμο και κακομαθημένο παιδί που δεν είναι σε θέση να αναλάβει ούτε τις ευθύνες των πράξεών της. Μάταια η Αμαλία προσπάθησε να της θυμίσει ότι έχει κι ένα παιδί που μπορεί και να τη χρειάζεται. Αυτό το παιδί το σκέφτεται όσο και η Νταίζη τον Άρη. Η μία με την καψούρα της και η άλλη με την εμμονή της που λέγεται Στέφανος. Γέλασα και με το ανέκδοτο της Αμαλίας. Η Μελίτα έχει αλλάξει. Χωμένη σ΄ένα καναπέ, δε σκέφτεται, δε μιλάει, δε νοιάζεται για το παιδί της. Μια άλλη Μελίτα. Αμαλία μου, αυτή είναι η Μελίτα που ξέρουμε όλοι. Μόνο που εμείς ξέρουμε και κάτι παραπάνω από σένα μια που είμαστε αυτόπτες μάρτυρες ότι η κόρη σου είναι όντως εγκληματίας. Κρίμα που δεν μπορούμε να στείλουμε ένα από τα βιντεάκια των κοριτσιών για αποδείξεις στον Παναγιώτη.
Ο Αραβαντινός έδειξε ότι μάλλον είχε σοβαρό λόγο που κρυβόταν και ότι ήταν εκείνος που φώναζε να σταματήσουν τις κομπίνες γιατί είχε και δυο παιδιά. Επιπλέον φαίνεται να αναγνωρίζει αυτά που έκανε ο Ρούσσος για τα παιδιά του, αλλά εξακολουθεί να θέλει εκδίκηση και ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο γιατί. Όπως επίσης δεν είναι σαφές ακόμα γιατί συνεργάζεται με τον Παναγιώτη εφόσον ο ίδιος είναι καταζητούμενος και οπωσδήποτε ο Παναγιώτης γνωρίζει την ταυτότητά του. Πιθανότατα το γνώριζε πριν ακόμα ο Λουκάς του μιλήσει για τα διαμάντια, φάνηκε από τότε ότι ήξερε πολλά. Θα δείξει.
Όμορφες οι σκηνές της Εριέττας και του Στέφανου στο σπίτι τους επιτέλους, αν και αναρωτιέμαι πόσος καιρός θα περάσει για να ξανανιώσει ασφαλής μέσα στο ίδιο της το σπίτι όσο η Μελίτα κυκλοφορεί ελεύθερη. Πολύ τρυφερή και η σκηνή της με το Λουκά όπου προβληματίζονται για τον πατέρα τους και συμφωνώ με το Λουκά ότι για να τον αποδεχτούν πρέπει να δικαιολογήσουν και να κατανοήσουν τους λόγους του να τους εγκαταλείψει. Να πάρει όμως μια θέση στη ζωή τους έτσι χαλαρά δεν το βλέπω. Έχει μάθει να ζει στη σκιά τόσα χρόνια αυτός ο άνθρωπος που δεν πιστεύω ότι μπορεί τώρα πια να προσαρμοστεί σε μια ήσυχη οικογενειακή ζωή με τα παιδιά του ακόμη κι αν αποκατασταθούν οι σχέσεις τους μαζί του. Δεν δικαιολογώ τις επιλογές του με κανένα τρόπο αλλά ομολογώ ότι τον λυπήθηκα κάπως γιατί για πρώτη φορά φάνηκε πονεμένος και όχι μόνο εκδικητικός.
Ανάμεσα στα άλλα είδαμε και λίγη παρέα, τα τρία κορίτσια στο σπίτι της Νόρας και του Λουκά, την ανακοίνωση της Δάφνης και τη χαρά τους. Όλοι χάρηκαν εκτός από το Λουκά που το είδε σαν κίνητρο να κάνει και δεύτερο παιδί για να μην τον περάσει ο Νικόλας. Μας είχαν λείψει τέτοιες σκηνούλες με το Λουκανορικό ζεύγος αλλά θα προτιμούσα να μην το έβλεπαν σαν μαραθώνιο ποιος θα κάνει τα περισσότερα παιδιά αλλά σαν μια αυθόρμητη εκδήλωση αγάπης του ενός για τον άλλον και σίγουρα δεν συγκρίνεται με το επεισόδιο στο παγκάκι που ο Λουκάς της ανακοίνωσε ότι θέλει να κάνουν ένα παιδί. Σαφώς ήταν πιο τρυφερή και πιο γλυκιά εκείνη η σκηνή από τη σημερινή που ο Λουκάς ήθελε να κάνει δεύτερο (?) παιδί γιατί θα κάνει κι ο Νικόλας. Θα το πω σαν την Εριέττα. Με ξενέρωσαν τελείως.
Επιτέλους έμαθε κι ο ευτυχής μπαμπάς ότι θα ξαναγίνει μπαμπάς αφού το έμαθαν κι όλοι οι άλλοι πρώτα. Και επιτέλους ένα ζευγάρι που κάνει δεύτερο παιδί μεταξύ τους και όχι ο ένας με κάποιον άλλον. Πήξαμε στα ετεροθαλή αδέλφια σ΄αυτή τη σειρά. Μόνο ο Λουκάς και η Εριέττα έχουν τους ίδιους γονείς και τώρα ο Μάριος και το αδελφάκι του.
Κανείς δεν πρέπει να έχει παράπονο μ΄αυτό το επεισόδιο. Όλους τους είδαμε, λίγο από εδώ, λίγο από εκεί, οπότε καλό θα έλεγα, κυρίως για την καινούργια ζωή που έρχεται.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από Ezantakou Τετ Νοε 16, 2011 1:20 am

Δεν έχω δεί επεισόδιο και γενικά δεν βλέπω (λόγω επιλογής κυρίως αλλά και λόγω του οτι δεν πιάνω ΜΕGA τι κακοτυχία με βρήκε θέε μου?? valen ) αλλά ΠΑΝΤΑ διαβάζω σχολιασμούς και σήμερα δεν μπόρεσα να αντισταθώ στις ερωτήσεις σου Clarabelle.....

Clarabelle έγραψε:Ο Θάνος γιατί είναι τόσο ηλίθιος; Που πας ρε βλάκα και στέλνεις αρκουδάκια; Βάλε καμιά μηχανή να κάνει κόντρες με το καρότσι του Άγγελου ρίξε κανένα κλαδί απ το δέντρο στην παιδική χαρά στείλε ένα αυτοκίνητο να προσπαθήσεις να το σκοτώσεις το βρέφος και τότε ο πατέρας θα σε παρηγορούσε μη σου πω θα σου έκανε και προξενειό με την Εύα. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.
lmao lmao lmao lmao


Γιατί η Νταίζη όλο υπόσχεται οτι θα πάει να συναντήσει το Χρήστο της και δεν το κάνει; Τον απέθαντο έχει πια;
Πολλά ζητάς και εσύ.... δεν υπάρχει "Εδέμ" χωρίς την βαριόμοιρη.... χωρίς αυτήν θα χάσουμε την ευκαιρία να δούμε σκηνές που την παρηγορούν θεοί και δαίμονες επειδή σκότωσε τον Χρήστο.... pff αντί να την πιάσουνε απο το μαλλί να της αστράψουνε μια να συνέλθει που καίει ανθρώπους και περιουσίες επειδή έτσι γουστάρει, κάθονται και την παρηγορούν λές και είναι το θύμα και όχι ο θύτης....!!! Ωραία μηνύματα αυτή η σειρά, μπράβο....!!!


Πόσες φορές ακούσαμε σήμερα οτι βρήκαν τη Νταίζη με το όπλο στον κρόταφο; Έλεος δεν τη λυπάμαι λέμε μόνη της έβαλε τα χέρια της κι έβγαλε τα μάτια της
Αχου το μωρέ το καημένο το κοριτσάκι....!!! και εγώ στεναχωριέμαι που δεν τα κατάφερε... valen


Γιατί δεν μας έδειξαν τη Νταίζη να διαλέγει φέρετρο να ανοίξει η καρδιά μας; Εκείνη θα έσκουζε η Στέλλα θα παρηγορούσε όλο και κάποιος θα τη λυπόταν
lmao lmao Λυπηθείτε τέκνα μου την Νταίζη....

Ο Λευτέρης λέει στη Δάφνη οτι θέλει παιδί στην Εύα το είπε ή δεν κάνει να τη βλέπουμε μην πάθουν τα μάτια μας;
Ααα συνέβη και αυτό??? ακόμα η Εύα παλεύει να έχει ένα δίλεπτο στην σειρά...??? αλλά που να χωρέσει, έχουμε το δράμα της Νταίζης τώρα....!!!

Αύριο που θα μάθει το τσόκαρο οτι καθάρισε έναν κακομοίρη που δεν της έφταιγε πόσες κραυγές θα βγάλει;
Σε βρίσκω αδιάβαστη... είπαμε το θέμα μας είναι που ζεί ο Χρήστος, ποιός λογαριάζει τώρα τον κακομοίρη που μπορεί να έχει οικογένεια και παιδιά και να τον ψάχνουν τώρα??? μικρό το κακό... σημασία έχει που ζεί ο άθρωπος με τον οποίον η Νταίζη είναι τα μάλα ερωτευμένη....!!!



-----------------

Σμά με πέθανες με τον σχολιασμό σου...!!! πές τα χρυσόστομη....!!!!


tzibirdika έγραψε:Γιατι ο Λουκας παντα ξεχνα οτι εχει ΗΔΗ 2ο παιδι και γιατι το θυμαται ΜΟΝΟ οταν ειναι να συμπονεσει και να δικαιολογησει τη συμπονετικη αυτη σταση του απεναντι στη μανουλα αυτου του παιδιου? Ee?
Γιατί μόνο έτσι θα γίνει καλός πατέρας ;D στην σειρά αυτή ξέρεις καλός γονιός είναι αυτός που έχει γραμμένο το παιδί του εκεί που δεν πιάνει μελάνι.... βλέπε Νταίζη.... lmao


Αν θελουν να εχει την αποκλειστικοτητα η Νορα ας βγαζαν ψευτικο το test DNA. Αλλα να σχηματισουμε λανθασμενη εντυπωση για τη μητερα Τερεζα? Confused? Α πα πα πα πα...
lmao lmao


ΥΣ-->Εμεις θα μαθουμε ποτε ποιος ηταν ο καμμενος? Πως μπηκε στο μπαρ? Που κρυβοταν? Τελικα η τουαλετα ειχε ραντζο? Μα γιατι δε μου απαντα κανεις?
Είπαμε ξέχνα τον καμμένο... εδώ τον ξέχασε αυτή που τον έκαψε.... valen
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Νοε 16, 2011 1:40 pm

roria έγραψε:Γιατί δεν εμπιστεύονται περισσότερο οι άνθρωποι της τηλεόρασης την επίδραση που έχουν στους θεατές ιστορίες έρωτα με γλύκα, τρυφερότητα, χιουμορ και μη αρρωστημένο πάθος; :Αν το έκαναν θα βλέπαμε περισσότερα επεισόδια σαν το αποψινό και ακόμα καλύτερα και θα είχαμε γλιτώσει κάμποσο διαμαντικό, φονικό και νεκρανάσταση. Ακόμα και η Εύα με το Λευτέρη απόψε είπαν τουλάχιστον λεκτικά, αυτά που δεν τους έχουμε δει να κάνουν ποτέ. Εδώ που φτάσαμε είναι κι αυτό ένα προχώρημα.
Χάρηκα τη Δάφνη με το Νικόλα στο δείπνο. Είχα να τους δω εκτός Εδέμ από την εποχή των Μυκηναίων. Εμένα μου άρεσε η αντίδραση του Νικόλα. Δεν είναι το στυλ μου, αλλά κάθε άνθρωπος έχει το δικό του.
Χαλαρή και φυσικότατη και η κουβέντα Δάφνης-Λευτέρη. Καλά που συζητάει έστω και με τη Δάφνη τα όνειρά του για τη σχέση του με την Εύα και βλέπουμε τουλάχιστον εκεί το ωραίο χαμόγελό του.
Οι κορυφαίες για μένα στιγμές του επεισοδίου ήταν της Νόρας με το Λουκά και της Εριέττας με το Στέφανο.
Μου άρεσε πάρα πολύ η Αντιγόνη Δρακουλάκη στην πολύ παιχνιδιάρικη και αγαπησιάρικη σκηνή Νόρας και Λουκά. Είχε όσο νάζι χρειαζόταν και το ζευγάρι μάς θύμισε γιατί έχει αποκτήσει τόσους φαν.
Υπέροχη η σκηνή με την επιστροφή της Εριέττας. Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ πόσο χαρούμενη ήταν όταν βγήκε από τη φυλακή και πόσο στραπατσαρισμένη είναι τώρα. Ας όψεται η κακούργα. Όταν όμως έχεις τον άνθρωπό σου δίπλα σου, όλα ξεπερνιούνται. Κλισέ μεν, αληθές δε. Κι εκείνος να τη φροντίζει και να προσπαθεί να τη στηρίξει. Και μετά ήρθαν και τα αστειάκια και φάνηκε όλη τους η οικειότητα και η αγάπη. Χάρμα, με μια λέξη.
Ευπρόσδεκτες σκηνές καθημερινότητας κι εκείνες του Λουκά με το Στέφανο-μάστερ σεφ (εύγε)και του Λουκά με την αδερφή του, έστω κι αν το περιεχόμενο της κουβέντας τους παρέπεμπε πάλι σε ...νυχτερίδες κι αράχνες.
Δεν έλειψαν ασφαλώς και τα κουλά. Αγαπητή μου Clarabelle, σκεφτήκαμε το ίδιο. Κι εγώ την Έλσα θυμήθηκα μόλις είδα το Χρήστο με την τραγιάσκα να παρακολουθεί την κηδεία του (η μεταμφίεση σούπερ, δεν το συζητώ), άλλα όμως τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας.
Η Μελίτα μόλις έλαβε τις φωτογραφίες της με το ...Νίκο Καρβέλα ξαναέπαθε πάρκινσον στο ένα χέρι.
Καλέ, μην ανησυχείτε για τη Νταίζη, μπορεί να μείνει μαζί της ο ...Στέφανος! Ποιος τη ...χαιρετάει την Εριέττα που δεν μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί γιατί πριν λίγες μέρες παρά λίγο να της ψάλουν τον Άμωμο. Μπάι δε γουέι, μια διάρρηξη σου κάνουν και μετατρέπεις το σπίτι σου σε Αλκατράζ, εδώ κοτζάμ απόπειρα έγινε κι αφήνουν την παρά τρίχα δολοφονημένη ολομόναχη με τις αφύλακτες τζαμόπορτες;
Γιατί αδερφός και αύντροφος χαλάστηκαν με τις προθέσεις Αραβαντινού για τη Μελίτα, είτε αυτές ισχύουν είτε όχι; Πριν τρία επεισόδια δεν ήταν έτοιμοι να φανε τον καρύτζαφλο του δράστη; Μυστικά βλεπουμε ή το Ζήκο;
Τελικά από τα λεγόμενα Ρούσσου και Αμαλίας διαφαίνονται και κάποιες από τις αιτίες που οδήγησαν το βλαστάρι τους σε αυτή την κατάντια. Ουσιαστικά το μόνο προσόν που και οι δύο βρίσκουν σε αυτό το παιδί, είναι ότι είναι δικό τους...
Παρά τις επιμέρους κουλαμάρες, θα το ψηφίσω πολυ καλό γιατί είχε, τηρουμένων των αναλογιών, μια γερή δόση απλότητας και γλύκας που δεν ξέρω πότε (και αν ) θα την ξαναδούμε...
Τα σέβη μου σε όλες και όλους, λίγο περισσότερο σε jessie, clarabelle, filizza, aggeliki, rachel, ΣΨ. Καλά να είμαστε.
Roria, με κάλυψες απόλυτα! : respect : Σαν να είσαι μέσα στο μυαλό μου!

Jessie, Clarabelle, Filizza, Rachel, Fay και ΣΨ, πολύ ωραίοι σχολιασμοί! Thumbs up

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 608 - Ημερομηνία 15-11-2011

Δημοσίευση από elenp Τετ Νοε 16, 2011 4:46 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και την Αμαλία ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς είπαν στην Αμαλία που πήγε για να τους ζητήσει εξηγήσεις που δεν υποστήριξαν την κόρη της ότι πιστεύουν την αδερφή του και έτσι εκείνη επειδή υποστηρίζει την κόρη της έφυγε και εκείνοι αν και στεναχωρέθηκαν περίμεναν την στάση της. Η σκηνή με τον Στέφανο και την Εριέττα ήταν πολύ ωραία, ο Στέφανος και η Εριέττα πήγαν στο σπίτι και συζήτησαν για τα νεότερα αλλά και για τα σχέδια τους κάνοντας και λίγο χιούμορ. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα και την Δάφνη ήταν πολύ καλή, η Εύα πήγε στο σπίτι της Νόρας όπου την περίμενε μαζί με την Δάφνη και η Δάφνη τις είπε πώς είναι έγκυος και χάρηκαν. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη πήγε σε ένα ρομαντικό δείπνο με τον Νικόλα και του είπε πώς είναι έγκυος και εκείνος ενθουσιάστηκε. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα αφού φρόντισε το μωρό τους είχε διάθεση να κάνει κάτι με τον Λουκά αλλά εκείνος δεν ήθελε, όμως μετά του είπε τα νέα και επειδή εκείνος δεν ήθελε να είναι ο μόνος από την παρέα που θα είχε λιγότερα παιδιά του ήρθε και σ' αυτόν η διάθεση αν και η Νόρα του έκανε χιούμορ και του έκανε πώς δεν ήθελε.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης