Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

+58
kapetanissa
rachel
gxnel
KAKOS LYKOS
rafoni
lizzie
annoula!
ioannaki48
νοριτσα
kmar
zeta88
Lisa Nova
cat7
LaurelRose
filizza
fantina
sarita
efro
Antigoni!
abba
niki1988
aggeliki
fay
Dorina <3 Πέτρος
rinaki
alex1
ΣΨ1
roria
oupoupi
Lucy
vicky233
xristina tamystikatisedem
varemaraful
aggelika2011
mahar
pik
Art
loukasnora
taradoula
kona9
AmaliaPetros_fan1
nadiap
cuba
ειρηνη7
d1m1tr@
mary - manos
roro
1994
Sofh Papa
evanna
evaggelia*
helenalover
JESSIE
nefelik
Καρ-Mik
tzibirdika
feggaropetra
l_aquila
62 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Νοε 20, 2011 12:48 am

roria όλα τα περιμένω,γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι η συνέντευξη είναι μούφα.Αν ήταν απλά ένα δημοσίευμα θα το προσπερνούσα.
Αλλά εδω το περιοδικό το λέει ξεκάθαρα οτι δίνει συνέντευξη ο Κατρανίδης.
Λες να πάρει και την Αμαλία μαζί;;;;;;;;;Τι εδω θα την αφήσουν;;;;;;;

Μου αρέσει που το συζητάω κιόλας,λες και είναι σίγουρο. lmao Αλλά με τα όσα διάβασα ο Ρούσσος στο τέλος θα φορέσει τραγιάσκα,και θα είναι με πίπα στο στόμα,σαν τον ναύτη που πήρε κληρονομιά η Αμαλία απο τον Περικλή!!! lmao

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Νοε 20, 2011 12:54 am

alex1 έγραψε:Μου αρέσει που το συζητάω κιόλας,λες και είναι σίγουρο. lmao Αλλά με τα όσα διάβασα ο Ρούσσος στο τέλος θα φορέσει τραγιάσκα,και θα είναι με πίπα στο στόμα,σαν τον ναύτη που πήρε κληρονομιά η Αμαλία απο τον Περικλή!!! lmao

Tελειο αυτο με τον πινακα που κληρονομησε η Αμαλια lmao Εν κατακλειδι παιδακια μου
ο Ρουσος κανει το ονειρο του πραγματικοτητα!!Μεγαλες στιγμες θα ζησουμε ,αμα γινει κατι
τετοιο!Εγω παντως δεν το πιστευω χαχαχααχχχαχαχ εχω γινει χειροτερη και απ τον απιστο
Θωμα,μ αυτην την σειρα!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από roria Κυρ Νοε 20, 2011 12:57 am

alex1 έγραψε:roria όλα τα περιμένω,γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι η συνέντευξη είναι μούφα.Αν ήταν απλά ένα δημοσίευμα θα το προσπερνούσα.
Αλλά εδω το περιοδικό το λέει ξεκάθαρα οτι δίνει συνέντευξη ο Κατρανίδης.
Λες να πάρει και την Αμαλία μαζί;;;;;;;;;Τι εδω θα την αφήσουν;;;;;;;

Μου αρέσει που το συζητάω κιόλας,λες και είναι σίγουρο. lmao Αλλά με τα όσα διάβασα ο Ρούσσος στο τέλος θα φορέσει τραγιάσκα,και θα είναι με πίπα στο στόμα,σαν τον ναύτη που πήρε κληρονομιά η Αμαλία απο τον Περικλή!!! lmao
lmao lmao lmao
Ας το διασκεδάσουμε τώρα τουλάχιστον, γιατί αν εξελιχθούν έτσι ή κάπως έτσι τα πραγματα, μαλλον δεν θα έχουμε και πολύ κέφι για αστεία!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Νοε 20, 2011 1:00 am

roria έγραψε:
alex1 έγραψε:roria όλα τα περιμένω,γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι η συνέντευξη είναι μούφα.Αν ήταν απλά ένα δημοσίευμα θα το προσπερνούσα.
Αλλά εδω το περιοδικό το λέει ξεκάθαρα οτι δίνει συνέντευξη ο Κατρανίδης.
Λες να πάρει και την Αμαλία μαζί;;;;;;;;;Τι εδω θα την αφήσουν;;;;;;;

Μου αρέσει που το συζητάω κιόλας,λες και είναι σίγουρο. lmao Αλλά με τα όσα διάβασα ο Ρούσσος στο τέλος θα φορέσει τραγιάσκα,και θα είναι με πίπα στο στόμα,σαν τον ναύτη που πήρε κληρονομιά η Αμαλία απο τον Περικλή!!! lmao
lmao lmao lmao
Ας το διασκεδάσουμε τώρα τουλάχιστον, γιατί αν εξελιχθούν έτσι ή κάπως έτσι τα πραγματα, μαλλον δεν θα έχουμε και πολύ κέφι για αστεία!

Συμφωνώ μαζί σου roria.

Πάντως αν το καλοσκεφτείς,μπορεί να αποφασίσει να ταξιδέψει,να μπαρκάρει,γιατί δεν θα αντέξει τα όσα επακολούθησαν.
Παίζει και αυτό!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Νοε 20, 2011 1:06 am

alex1 έγραψε:
roria έγραψε:
alex1 έγραψε:roria όλα τα περιμένω,γιατί δεν μπορώ να διανοηθώ ότι η συνέντευξη είναι μούφα.Αν ήταν απλά ένα δημοσίευμα θα το προσπερνούσα.
Αλλά εδω το περιοδικό το λέει ξεκάθαρα οτι δίνει συνέντευξη ο Κατρανίδης.
Λες να πάρει και την Αμαλία μαζί;;;;;;;;;Τι εδω θα την αφήσουν;;;;;;;

Μου αρέσει που το συζητάω κιόλας,λες και είναι σίγουρο. lmao Αλλά με τα όσα διάβασα ο Ρούσσος στο τέλος θα φορέσει τραγιάσκα,και θα είναι με πίπα στο στόμα,σαν τον ναύτη που πήρε κληρονομιά η Αμαλία απο τον Περικλή!!! lmao
lmao lmao lmao
Ας το διασκεδάσουμε τώρα τουλάχιστον, γιατί αν εξελιχθούν έτσι ή κάπως έτσι τα πραγματα, μαλλον δεν θα έχουμε και πολύ κέφι για αστεία!

Συμφωνώ μαζί σου roria.

Πάντως αν το καλοσκεφτείς,μπορεί να αποφασίσει να ταξιδέψει,να μπαρκάρει,γιατί δεν θα αντέξει τα όσα επακολούθησαν.
Παίζει και αυτό!!!!!!

Θα παρει των ομματιων του δηλ!Μπαααααα δεν μπορω να συνελθω ακομα!
Παντως δεν λεει καθολου οτι δεν μπορει να αντεξει κατι,αυτο που λεει ειναι
οτι δικαιωνετεΠωωωωωωωωωωωωωωωωωωωςςςςςςςςςςςςςςς;;;πως ειναι
δυνατον ν αφησει την κορη στο Δαφνι και την γυναικα του με την Νεφελη μονη
κι αυτος να παει να κανει τ ονειρο του πραγματικοτητα;;;Ειναι καιρος για
ονειρα αυτος;;Παιδια μπαζει απο παντου αυτη η συνεντευξη,σαν σαπιοκαραβο
μπαζει!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από roria Κυρ Νοε 20, 2011 1:18 am

Να το καλοσκεφτώ ευχαρίστως , alex μου, γιατί είναι ό,τι πιο αισιόδοξο διάβασα εδώ και αρκετή ώρα. Ίσως μάλιστα να συνηγορούν σε αυτό και τα όσα αναφέρει στη συνέντευξη για την εμμονή της Μελίτας. Αν επρόκειτο να οργώσουν μαζί τα πέλαγα πατέρας και κόρη, μπορεί να μην εκφραζόταν ακριβώς έτσι. Αλλά πάλι, δεν ξέρω. Ολόκληρη η συνέντευξη ήταν μια έκπληξη. Και όχι ευχάριστη, ομολογουμένως.
Υ.Γ. ΣΨ, αν υποψιαστώ ότι εσύ είσαι στα μαύρα πανιά κι εγώ πρέπει να κάνω τη φωνή της αισιοδοξίας θα Kotsides
Ελπίζω τουλάχιστον αυτό που περιμένουμε όλοι για το Στέφανο και την Εριέττα να ισχύει.
Πόσο πιο χαμηλά θα χρειαστεί να τον κατεβάσουμε πια αυτόν τον πήχυ;
Και το έγραφε χθες η kapetanissa ότι πάμε για δικαίωση τηςε δολοφόνας και για χαντάκωμα της Εριέττας...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Νοε 20, 2011 1:30 am

roria έγραψε:Να το καλοσκεφτώ ευχαρίστως , alex μου, γιατί είναι ό,τι πιο αισιόδοξο διάβασα εδώ και αρκετή ώρα. Ίσως μάλιστα να συνηγορούν σε αυτό και τα όσα αναφέρει στη συνέντευξη για την εμμονή της Μελίτας. Αν επρόκειτο να οργώσουν μαζί τα πέλαγα πατέρας και κόρη, μπορεί να μην εκφραζόταν ακριβώς έτσι. Αλλά πάλι, δεν ξέρω. Ολόκληρη η συνέντευξη ήταν μια έκπληξη. Και όχι ευχάριστη, ομολογουμένως.
Υ.Γ. ΣΨ, αν υποψιαστώ ότι εσύ είσαι στα μαύρα πανιά κι εγώ πρέπει να κάνω τη φωνή της αισιοδοξίας θα Kotsides
Ελπίζω τουλάχιστον αυτό που περιμένουμε όλοι για το Στέφανο και την Εριέττα να ισχύει.
Πόσο πιο χαμηλά θα χρειαστεί να τον κατεβάσουμε πια αυτόν τον πήχυ;
Και το έγραφε χθες η kapetanissa ότι πάμε για δικαίωση τηςε δολοφόνας και για χαντάκωμα της Εριέττας...

Αυτο μου θυμιζει το τελος του Γιουγκερμαν,που πηρε μια γυναικα μαζι του,οχι την κορη του,
βεβαια και ανεβηκε σε ενα πλοιο και γυρισε ολο τον κοσμο για να καταληξει στην Φινλανδια!
Οχι roria μου,εγω μεχρι την τελευταια στιγμη θα πιστευω οτι θα υπαρξει δικαιωση και οχι
σαχλαμαρες.Θα μπορουσανα συμφωνησω μονο κατα το ημισυ με την kapetanissa,δεν υπαρχει
περιπτωση να εχουμε χαντακωμα της Εριεττας και φυσικα ειναι αδιαπραγματευτο,ο Στεφανος θα
ειναι με την Εριεττα!Τελος Μπελλος!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από roria Κυρ Νοε 20, 2011 1:39 am

Ως ένα βαθμό αν η Μελίτα βγει λάδι, αυτό θα ισοδυναμεί με χαντάκωμα της Εριέττας (κι ας τη λυπάται, ήμαρτον πια!). Και ελπίζω ειλικρινά να μη δουμε κάτι τέτοιο. Θα το θεωρήσω τερατώδες. Αλλά κι εγώ πιστεύω ότι είναι αδιαπραγμάτευτο ότι Στέφανος και Εριέττα θα είναι μαζί. Με βάση τα όσα έχουμε δει, ο,τιδήποτε άλλο θα ήταν απλά γελοίο.
Καλό βράδυ! GN1
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από rinaki Κυρ Νοε 20, 2011 1:54 am

: thanks :

rinaki
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Κυρ Νοε 20, 2011 2:25 am

Ευχαριστούμε πολύ!
Υπέροχος ο κ Κατρανίδης όπως πάντα! Μπράβο του που σαν γνήσιος και εκπλικτικός ηθοποιός ξέρει και μπορεί να υπερασπιστεί τον ρόλου του!
Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω από θέατρο θέλω να πω το εξής ο κάθε ηθοποιός μόλις παίρνει στα χέρια του έναν ρόλο τον αναλύει και οφείλει να μπεί στην ψυχοσύνθεσή του...Ακομα και αν έχεις να ερμηνευσεις την Φόνισσα του Παπαδιαμάντη πρέπει να βρεις τα ελαφριντικά της τα θετικά της κλπ Οφείλεις να παλεψεις για τον ήρωα που ενσαρκώνεις με νύχια και με δόντια...
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από roria Κυρ Νοε 20, 2011 2:44 am

Μιας και δεν κοιμήθηκα ακόμα τελικά, επανέρχομαι.
Κατ΄αρχάς η Φόνισσα είναι μια από τις πιο συγκλονιστικές και πολυεπίπεδες μορφές της νεοελληνικής λογοτεχνίας, πράγμα διόλου παράξενο, αφού έχει βγει από την πενα του πιο σημαντικού για πολλούς εκπροσώπου της.
Άρα δεν μπορεί να γίνει νομίζω και καμιά σύγκριση μεταξύ της Φονισσας και του ...Ρούσσου! lol!
Κατά δεύτερον είναι καθ' όλα αξιέπαινο και εν πολλοίς απαραίτητο να αναζητά ένας ηθοποιός τα θετικά στοιχεία του ρόλου του και να προσπαθεί να αιτιολογήσει (όχι απαραίτητα να δικαιολογήσει) τη συμπεριφορά του, ωστε να μπορέσει να τον ενσαρκώσει ως άνθρωπο και όχι ως καρτούν. Και όταν υποδυόταν τον Άγγελο Αντύπα στη Βέρα το είχε κάνει αυτό ο κύριος Κατρανίδης. Και τότε το είχα εκτιμήσει ιδιαίτερα. Και η κυρία Παπαδημητρίου πιο πρόσφατα το έκανε για την Αντιγόνη και ουδείς ενοχλήθηκε. Το αντίθετο. Το να απαξιώνει όμως κανείς όλους τους άλλους ρόλους μιας σειράς και να τους βγάζει σκάρτους, προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος για να υπερασπιστεί το χαρακτήρα που ο ίδιος υποδύεται. Γνώμη μου πάντα...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Νοε 20, 2011 2:59 pm

roria έγραψε:Άρα δεν μπορεί να γίνει νομίζω και καμιά σύγκριση μεταξύ της Φονισσας και του ...Ρούσσου! lol!
. Το να απαξιώνει όμως κανείς όλους τους άλλους ρόλους μιας σειράς και να τους βγάζει σκάρτους, προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος για να υπερασπιστεί το χαρακτήρα που ο ίδιος υποδύεται. Γνώμη μου πάντα


lmao lmao Προλαβα κι εγω να το δω αυτο,αλλα μερικα πραγματα με ξεπερνανε και δεν μπορεσα να αντιδρασω!
Ακριβως αυτο εκανε ο Κατρανιδης και μου θυμισε τον τροπο που μερικοι υποστηριζουν τον αγαπημενο τους ρολο,ακυ-
ρωνοντας τους υπολοιπους! Thumbs up roria μου!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Νοε 20, 2011 4:58 pm

lmao lmao To γέλιο είναι μεταδοτικό!!
Συμφωνώ μαζί σας roria και Σοφία,και θα ποστάρω το κλείσιμο του κειμένου σου roria,γιατί απλά συμφωνώ οριζοντίως πλαγίως και καθέτως!!!!!!


roria έγραψε:

Το να απαξιώνει όμως κανείς όλους τους άλλους ρόλους μιας σειράς και να τους βγάζει σκάρτους, προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος για να υπερασπιστεί το χαρακτήρα που ο ίδιος υποδύεται. Γνώμη μου πάντα...

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από fay Κυρ Νοε 20, 2011 5:16 pm

Ευχαριστούμε πάρα πολύ.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από aggeliki Κυρ Νοε 20, 2011 5:52 pm

Ευχαριστούμε!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από niki1988 Κυρ Νοε 20, 2011 6:08 pm

: thanks :

niki1988
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από abba Κυρ Νοε 20, 2011 7:29 pm

thanx

abba
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από Antigoni! Κυρ Νοε 20, 2011 8:06 pm

Ευχαριστούμε Σοφία!

Μετά αυτά που διάβασα θα συμφωνήσω απόλυτα με την άποψη της Roria!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έπρεπε να μιλήσει έτσι για άλλους ρόλους για να ανυψώσει τον δικό του.

Μάτια έχουμε και βλέπουμε. Και ότι και να λέει ο καθένας χαζοί δεν είμαστε. Ξέρουμε τι παρακολουθούμε εδώ και τρεισήμισι χρόνια. Αυτοί μάλλον έχουν ξεχάσει.

Είναι απολύτως λογικό κάποιος να υποστηρίζει το ρόλο του και είναι ανεκτό, αλλά μέχρι ενός σημείου.
όχι όλοι οι άλλοι είναι σκάρτοι και εγώ ο κακομοίρης που αδικήθηκε..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Antigoni! στις Κυρ Νοε 20, 2011 8:18 pm, 1 φορά
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από efro Κυρ Νοε 20, 2011 8:15 pm

thanks!

efro
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από sarita Κυρ Νοε 20, 2011 8:28 pm

ευχαριστουμε σοφακι : thanks :
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Κυρ Νοε 20, 2011 9:13 pm

roria έγραψε:Μιας και δεν κοιμήθηκα ακόμα τελικά, επανέρχομαι.
Κατ΄αρχάς η Φόνισσα είναι μια από τις πιο συγκλονιστικές και πολυεπίπεδες μορφές της νεοελληνικής λογοτεχνίας, πράγμα διόλου παράξενο, αφού έχει βγει από την πενα του πιο σημαντικού για πολλούς εκπροσώπου της.
Άρα δεν μπορεί να γίνει νομίζω και καμιά σύγκριση μεταξύ της Φονισσας και του ...Ρούσσου! lol!
Κατά δεύτερον είναι καθ' όλα αξιέπαινο και εν πολλοίς απαραίτητο να αναζητά ένας ηθοποιός τα θετικά στοιχεία του ρόλου του και να προσπαθεί να αιτιολογήσει (όχι απαραίτητα να δικαιολογήσει) τη συμπεριφορά του, ωστε να μπορέσει να τον ενσαρκώσει ως άνθρωπο και όχι ως καρτούν. Και όταν υποδυόταν τον Άγγελο Αντύπα στη Βέρα το είχε κάνει αυτό ο κύριος Κατρανίδης. Και τότε το είχα εκτιμήσει ιδιαίτερα. Και η κυρία Παπαδημητρίου πιο πρόσφατα το έκανε για την Αντιγόνη και ουδείς ενοχλήθηκε. Το αντίθετο. Το να απαξιώνει όμως κανείς όλους τους άλλους ρόλους μιας σειράς και να τους βγάζει σκάρτους, προσωπικά δεν θεωρώ ότι είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος για να υπερασπιστεί το χαρακτήρα που ο ίδιος υποδύεται. Γνώμη μου πάντα...
Πάντοτε κάνουμε συζήτηση και ο καθένας μπορεί ελευθερα να εκφραζει τη γνωμη του.
Καμια σύγκριση αναμεσα σε Ρούσο και και Φόνισα. Ηταν απλο παράδειγμα.
Κατα τη γνωμη μου λοιπόν ο κ Κατρανίδης δεν απαξιώνει και δε βγάζει σε καμιά περίπτωση σκάρους όλους τους ρόλους...
Απλά βλέπει το 'ζαρι΄από όλες τις πλευρές...
Εχει δίκιο όπως και άδικο και ο Ρούσος αλλά και ο Λουκας και λοιποί...
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από fantina Κυρ Νοε 20, 2011 9:23 pm

ευχαριστουμε παρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από filizza Κυρ Νοε 20, 2011 10:12 pm

thnks
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από LaurelRose Δευ Νοε 21, 2011 1:19 am

Ευχαριστούμε πολύ!
LaurelRose
LaurelRose
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : λογοτεχνικά βιβλία-μουσική-σινεμά-θέατρο-forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης - Σελίδα 3 Empty Απ: Tivo 19/11 έως 25/11/2011 ~ Δάνης Κατρανίδης

Δημοσίευση από cat7 Δευ Νοε 21, 2011 1:19 am

: thanks :

cat7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης