Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

+16
fanlouknor
dm10811
roria
filizza
alex1
ΣΨ1
kapetanissa
fantina
gxnel
JESSIE
κικκο
Britneakifan
evaki16
evanna
fay66
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 23% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 26% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap28%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 28% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap15%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 15% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap3%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 39
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 21, 2011 6:28 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Νοε 21, 2011 8:17 pm

Κορίτσια καλησπέρα και καλή βδομάδα.
Ό,τι και να πω για το αποψινό επεισόδιο είναι λίγο.
Ο Κατρανίδης και ακολούθως η Πεφάνη πήραν το έργο και το απογείωσαν!!
Όλες οι υπόλοιπες σκηνές ήταν δευτερεύουσες, γιατί σκιάστηκαν από τους δυο τους!!
Ο Κατρανίδης απέδειξε για άλλη μια φορά το μέγεθος του ταλέντου του καθώς και η Πεφάνη.
Στέκομαι πιο πολύ στον Κατρανίδη. Είναι μακράν η καλύτερη σκηνή των τελευταίων κύκλων. Απέδειξε ότι απογειώνει τα πάντα .
Από κοντά και η Πεφάνη.
Και στους δυο oscar oscar oscar

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από evanna Δευ Νοε 21, 2011 8:25 pm

Ο,τι αξιζε απο το σημερινο επεισοδιο ηταν η σκηνη Πετρου & Αμαλιας....Εξαιρετικοι και οι δυο σε μια πολυ δυνατη και τρυφερη σκηνη! : respect : Ειχαμε καιρο να τους δουμε σε κατι αναλογο....θυμισαν κατι απο παλιο καλο καιρο! Efxi

Κατα τ'αλλα.....

Να πω οτι η Στελλα ειχε αδικο οταν αναρωτιοταν ''απο ποτε καταδικαζονται οι προθεσεις;'',δεν θα το πω! Rolling Eyes

Η Δαφνη αναρωτιεται τι αλλο να κανει με τον Ηλια απο τη στιγμη που του 'χει φερει τη γυναικα.....το να πανε τον ανθρωπο να κανει καποιες εξετασεις,να δουν ποια ειναι φυση του προβληματος του μπας και σωσουν οτιδηποτε αν σωζεται,δεν τους περναει απο το μυαλο; livani

Χιλιοπαιγμενες και βαρετες οι σκηνες με τη συνεννοηση μπουζουκι οπως η σημερινη Νταιζης-Λουκα.....Μια απο τα ιδια και οι σκηνες Λουκα-Νικολα! Sleep

Ευα-Λευτερης απο τη μια στα μονολεπτα ενω υποτιθεται οτι πανε για γαμο οπου να'ναι,και Στεφανος-Εριεττα απο την αλλη εντελως εξαφανισμενοι.....Ουδεν σχολιον! imarton

Μετριο απο μενα και αυτο μονο για τις ερμηνειες Πεφανης-Κατρανιδη! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από evaki16 Δευ Νοε 21, 2011 8:26 pm

Ο τρόπος που η Μελίτα έσκαβε θέλοντας να βρει το όπλο μου θύμισε το σκυλάκι μου ... έτσι κάνει και αυτό όταν ψάχνει κάτι στον κήπο...lol!

Η πρωτη σκηνή -όπως όλες σήμερα- αλλα κυρίως η πρώτη σκηνή Πέτρου-Αμαλίας ήταν κορυφή Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 195890

Επίσης πολύ μου άρεσε η σκηνή Λουκα-Ευας-Λευτέρη!!! Έλιωσα όταν ο Λουκάς είχε αγκαλιά την Εύα και κατευθύνονταν προς τα μέσα....Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 681539 Επίσης και το φιλάκι όταν έφυγε ήταν πολύ γλυκό!!! Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 811901

Η Στέλλα απ΄τη μια έχει ένα "δίκιο"... -ο Θάνος κατηγορείται για κάτι που δεν έκανε- αλλά σε αυτη την περίπτωση λογικό ήταν να πάρουν τα μέτρα τους και να μην μείνουν με τα χέρια σταυρωμένα!!! Δεν ήξεραν τι θα τους ξημέρωνε με αυτόν που ΄χαν μπλεξει! Η σκηνή αυτή όμως μου την έσπασε πάρα πολύ!!! Και σαφώς δεν ευθύνονται τα Λουκανοράκια αλλα η Στέλλα!!! Μου τι δίνει που παντα διαφωνεί με τις κινήσεις της παρέας και υπερασπίζεται τους ανθρώπους που θέλησαν να τους βλάψουν!!! ΕΛΕΟΣ!!!Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 951465

Οι σκηνές που περιλαμβάνονταν από μέλη της παρέας μου άρεσαν πάρα μα πάρα πολύ!!!!!! (ε ως συνήθως!!!)

Ο κ. Αρζόγλου υποδύεται ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ τον ρόλο του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 195890
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από Britneakifan Δευ Νοε 21, 2011 8:40 pm

teleio to simerino episodio!Amalia-Petros katapliktikoi, h skinh tous uperoxh!!!


Εdit by Clarabelle
Καλώς ήρθες στο φόρουμ θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τους κανόνες
Η γλώσσα που χρησιμοποιούμε είναι η Ελληνική
Ευχαριστώ

Britneakifan


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από κικκο Δευ Νοε 21, 2011 8:48 pm

σημερα αποδεικνιεται περιτρανα οτι ανθρωποι οπωσ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ-ΠΕΦΑΜΗ ειναι μεγαλα "σχολεια" για ολουσ τουσ νεοτερουσ....απλα εγραψαν κ μονο με τισ εκφρασεισ τουσ......ολα τα αλλα λεπτομερια σε μια τετοια σκηνη.....!!!!!!!!!!
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 21, 2011 8:59 pm


Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω το σημερινό. Είχε κάποιες καλές ερμηνείες, αλλά εκνευρίστηκα κιόλας απ'τον τρόπο που παρουσίασαν κάποια πράγματα. Ολο αυτό το θέμα με το Ρούσσο, που η ερμηνεία του ήταν αντάξια μιάς δραματικής θεατρικής παράστασης , δεν με άγγιξε , αν αυτό επεδίωκαν, γιατί ήταν δοσμένο με ένα παράδοξο τρόπο. Ο Ρούσσος το θεώρησε τραγωδία που η πριγκίπισσά του αγόρασε όπλο και πήγε και πυροβόλησε έναν άλλο άνθρωπο και έτσι αναγκάστηκε κι αυτός να σκοτώσει τον εκβιαστή που σκόπευε να της τα πάρει όλα και να την καταδώσει μετά. Η κακιά του μοίρα τον χτύπησε κι αυτόν, δηλαδή, όπως έχει χτυπήσει και την κόρη του εδώ και καιρό. Μ'άλλα λόγια ακυρώνει στο μυαλό του τόσο την ενοχή της Μελίτας, όσο και τη δική του, αποδίδοντας τα πάντα σ'ενα κακό ριζικό.... Και από τη μιά , δίνει και εύσημα στον εαυτό του, οτι τα κατάφερε τόσο καλά, ώστε κανείς δεν πρόκειται πλέον να ενοχλήσει τη Μελίτα, παρά μόνο για να της ζητήσει συγγνώμη..... Η δε Εριέττα, θα βγεί ψεύτρα στα μάτια όλων!.... Κι από την άλλη, φοβάται να μιλήσει στη Μελίτα για όσα έκανε, να την φέρει αντιμέτωπη με την αλήθεια, μην τυχόν και την αναστατώσει.... Περίμενα λίγη ντροπή, λίγη αγανάκτηση για το βλαστάρι τους, που έκανε την απόπειρα φόνου, και μετά τους παραμύθιαζε όλους με τα ψέμματά της, αλλά πού!!! Καμμιά κακή κουβέντα για την μοναχοκόρη τους.... Η μόνη τους έννοια να μην ταράξουν την πριγκίπισσά τους! Και μετά, αφού .... καθάρισε τους σταύλους του Αυγεία για λογαριασμό της κόρης, θεώρησε ο κ. Ρούσσος οτι δικαιούται διακοπών, και φρόντισε να το κάνει πράξη άμεσα, αγοράζοντας το σκάφος που θα τον πάει μακρυά απ'τους συνανθρώπους του, αυτούς τους μικροαστούς που τολμάνε να μπλέξουν την οικογένειά του σε τέτοιες μπανάλ καταστάσεις!!!!!

Εκνευρίστηκα που για μιά ή δυό φορές ακόμη είδαμε τη Μελίτα, σαν την σκυλίτσα τη Λάσσυ, να ψάχνει απεγνωσμένα να βρεί το κόκκαλο που είχε θάψει για μιά ώρα ανάγκης και να μην το βρίσκει, και μετά να δείχνει και συγκατάβαση για την.... άνοια του Ηλία, που ήρθε σε λάθος ώρα να δεί την εγγόνα του! Ποιά? Η μανιακή δολοφόνος με το χαμένο μπαζούκας!!!

Η σκηνή Λουκά και Νταίζης με το άλλα λέει ο ένας κι άλλα καταλαβαίνει ο άλλος τράβηξε λίγο παραπάνω απ'ότι χρειαζόταν, αλλά τέλος πάντων....
Επίσης η φάρσα του Λουκά στο Νικόλα θα ήταν πολύ πετυχημένη, αν αφορούσε κάτι λιγώτερο σοβαρό ή γινόταν κάποια άλλη στιγμή.... Ετσι που είναι τα πράγματα, απορώ πραγματικά που βρίσκει ο Λουκάς τα κέφια τέτοιες ώρες για να κάνει φάρσες.... Είναι ένα παιδί που δεν θα μεγαλώσει ποτέ, τελικά, ευτυχώς η Νόρα τον έχει καταλάβει και τον έχει δεχτεί έτσι.
Η μικρή μικρή, λιλλιπούτεια σκηνούλα με Λουκά, Εριέττα και Στέφανο ήταν όμορφη, γιατί ήταν όμορφοι και οι τρείς τους, και η Εριέττα το είπε με τόση χαριτωμένη εγκατάλειψη αυτό το "μας έχει συνδέσει με Κάϊρο" , σχετικά με τον Αραβαντινό!
Φαίνεται οτι όσα λέει η Στέλλα στα τελευταία επεισόδια, ταιριάζουν κατά γράμμα με όσα γράφονται από κάποιους εδώ για το θέμα του Θάνου! Γιατί είπαμε, η Στέλλα είναι φιλόλογος, οπότε βλέπει το θέμα θεωρητικά.... Στην πράξη όμως είναι λίγο διαφορετικό, όπως μας εξήγησαν ο Λουκάς, η Νόρα, η Εύα, η Δάφνη και ο Λευτέρης.....
Ο Παναγιώτης με απογοήτευσε σήμερα, αφού δεν στάθηκε ικανός να δεί πέρα απ'τη μύτη του, δηλαδή πέρα απ'τα στοιχεία που του παρουσιάστηκαν, οπότε έβγαλε ένα λάθος συμπέρασμα, αφήνοντας τα "φαιά" του κύτταρα αδρανή.... Πήγε κιόλας να ξυπνήσει τους άλλους, για να τους πεί τα ευχάριστα! Απαράδεκτος!!!!
Αυτά από μένα, δεν ξέρω ακόμη τι θα το ψηφίσω, θα το σκεφτώ!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Δευ Νοε 21, 2011 9:13 pm

δεν θα σχολιασω και πολλα...γιατι δεν νομιζω να χρειαζεται κιολας!!!!


δεν ξερω ποσα
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 195890 να βαλω για τον Κατρανιδη....και ποσα για την Πεφανη....πηραν τις σκηνες τις απογειωσαν και μαζι και ολο το επεισοδιο!!!!!απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!!!βεβαια...θα μπορουσαν οι διαλογοι να ειναι και λιγο διαφορετικοι...και οχι να μας τον παρουσιασουν οτι για να μην ταραχθει η πριγκιπισσα τους και να μην κατηγορηθει για κατι που εκανε ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ να σκοτωσει.....και οτι οκ η κορη του θα την σκαπουλαρει αλλα η κακια η μοιρα με εκανε φονια....


κατα τα αλλα...ειδαμε τη Μελιτα...να μιλαει μονη της και να αναρωτιεται που πηγε το οπλο....βολτα για καφε...το εφαγε η υγρασια εκει που το ειχες και ειπε να παει μια βολτα.....και γιατι συνεχιζει να βογκαει οταν σκαβει??
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 103275...παντως με τον Ηλια μια χαρα συνεννοηθηκε Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 751732


η Στελλα ειχε δεν ειχε με συγχισε παλι....ναι καλη μου εχεις και συ τα δικια σου στο θεμα με τον Θανο...αλλα γιατι ειμαι σιγουρη οτι αν το ολο σχεδιο το σκεφτοταν η κορη της η Νταιζη θα το εβρισκε τελειο......(και αυριο παλι επισκεψη της Νταιζης θα εχουμε Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 123796 )

καλα η Δαφνη παιρνει ποσοστα απο τους γαμους και εχει βαλθει να τους παντρεψει ολους?
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 621900

σαν να ειδαμε νομιζω την Ερι με Στεφ και Λουκα....ετσι μια σκηνη για λιγο....


Υ.Γ1...μακαρι να σκεφτει και καποιος αλλος οτι ο Ρουσσος την εχει κανει την "δουλεια" γιατι αν βγει ΠΑΛΙ η Νταιζαρα φωστηρας....
Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 103275


Jessie οπως παντα! Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 145879 Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 145879
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από fantina Δευ Νοε 21, 2011 9:23 pm

ενα εχω να πω .......
το ενα παιδι (πριγκιπισσα )και το αλλο κ@λοπαιδο (Ερη)....
κορυφαια αναμφισβητητα η σκηνη του Ρουσσου ,ακομη πιο καλη η σκηνη του ζευγους ,Αμαλια -Ρουσσου ,ταλεντο και οι δυο ,απιστευτα αληθινη και ειλικρινη συναισθηματα αλλα .............
για σωσουμε ενα πλασμα ,που αποδεικνυεται ανικανο να κανει οτιδηποτε μονη της ,εστω και φονο ,πρεπει να σκοτωσουμε ,να αποκρυψουμε ,να διαβαλουμε ,να φορτωθουμε εμεις τα βαρη και τα ανχη της ........
για αυτο το λογο η Μελιτα ,βγηκε οπως βγηκε .....γιατι παντα καποιος αλλος εβγαζε το φιδι απο την τρυπα για αυτην και στην προκειμενη μιλαμε για βοα.
κανει αποπειρα δολοφονιας ,στελνει την αλλη στο νοσοκομειο ,στο ζω δεν ζω , μου μιλανε για εμμονη ,δικαιολογουν τα αδικαιολογητα και ολοι μαζι η ενοχη και οι συνενοχοι ,μου ετοιμαζουν ταξιδι μακρυνο για παρτυ τους .....
οk σκ@@@τα δικαιοσυνη !!!!!!!!!!!
αμ το αλλο.....που φοβουνται να της το πουνε ...στο γενικο δερβεναγα ,την πριγκηπισσα του καλαμιου ........
και παμε παρακατω .......
εμεις <<φαγαμε >>τα χερακια μας στα πληκτρολογια να αναλυουμε αν ηταν σωστο το ολο θεμα με τον θανο και την παρανομη -εννομη συληψη του ,οτι θα τρωγαμε και μισο επεισοδιο να αναλυουν το θεμα και οι ηρωες ,δεν το περιμενα ......
βεβαια ανακουφιστικο ,ως ενα σημειο αλλα...............
αν η Αστερω μιλουσε και στην Νταιζη κατα τον ιδιο τροπο ,που μιλησε στα παιδια της ,για τον τυπο ,που καηκε μετα απο τα ντερτια της Νταιζης ....θα το δεχομουνα πολυ πιο ευκολα ,και θα εδινα και δικιο ....τωρα το μονο που μου εδωσε ηταν εκνευρισμο και κανα δυο φασκελα !!!!!
κατα τα αλλα .......
η ανεκδιηγιτη Νταιζη ,να προσπαθει να ψαρεψει τον Λουκα για την δουλεια που ειναι μπλεγμενος ο Αραβαντινος .......που ειναι αυτο ο τοιχος που λεγαμαι ?
που ειναι η μεταμελεια ?που ειναι η αγιοσυνη ?το φωτοστεφανο ,βρε παιδι ?
το ολον μπερδεμα ,που για αλλο μιλαει ο ενας και για αλλο ο αλλος .....
ασχολιαστο !
το θεματακι του Νικολα ........ποσο ωραια θα μπορουσε να δωθει ......ποσο ομορφα θα μπορουσε να βγει ......ποσο μου εχει λειψει ο ταριφας με τον δικηγορο του πρωτου κυκλου .....ποσο μαζοχα ειμαι !!!
παντως τελειωσε και αυτο και το μονο που αξιζε ηταν η σκηνη στο σπιτι ,που φευγει το ζευγος Λυτρας και ο Λουκας ριχνει τρελο γελιο .....μου αρεσε η Νορα .........που ψευτομαλωνει το μεγαλο μωρο !!!!!!!
η Ευα ησυχασε και ηρεμισε με καποιες τυψεις προς τιμην της ..........
αλλα επανερχομαι σε κατι που ειπε η clarabelle οτι θα της κανεις προταση γαμου ο Λευτερης μεσω αντιπροσωπου ........
σημερα κοντεψε να της κανει προταση γαμου η Δαφνη για τον Λευτερη ,ευτυχως που την σταματησε ........
ο Ηλιας στον κοσμο του και μπηκε και λιγο στον κοσμο της Μελιτας ,που νομζε οτι το οπλο ηταν βελονα και την εχασε ......παντως το σκαψιμο αψογο ,γυρω απο το δεντρο !

ενα επεισοδιο που θα μπορουσε να ειναι κορυφη .....ενα επεισοδιο που θα μπορουσε να με παρει και να φυγω .....
απλα μετα απο ολα αυτα που εχουν προηγηθει για μενα ειναι απλως καλο ....
με τις υγειες σας .........και καλη εβδομαδα !!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Δευ Νοε 21, 2011 9:25 pm

jessie, ευχαριστώ πολύ, τώρα πια δεν νιώθω τρελή και μόνη.... sisi
δε βρήκα κανένα νόημα σήμερα, σαν να ήταν όλα χαμένα κάπου μεταξύ μετάφρασης και μοντάζ...
για λογική και συνέπεια τα έχουμε εξαντλήσει.
αλλά πραγματικά, το απυρόβλητο απ' τη μια και η ξεπέτα απ' την άλλη, μου αφήνουν μια περίεργη γεύση...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 21, 2011 10:00 pm

Σας εχω ενα δυσαρεστο παιδια και το κακο ειναι οτι δεν εχω ευχαριστο προς το παρον!Το δυσαρεστο ειναι οτι μεχρι να τελειωσει η σειρα θαχουμε συνεχεια
τον Ρουσο να σκεφτεται οτι ετσι απ το πουθενα εφαγε εναν ανθρωπο!Πηραμε μια γευση σημερα και απ οτι φαινεται αυτος εχει συνειδηση και συχνα πυκνα θα τον ενοχλει.Οχι σαν την πριγκιπισσα του που ηταν ψεκαστε,σκουπιστε,τελειωσατε και ουτε μια τυψη απο τοτε μεχρι σημερα imarton
Παντως στο αποψινο ο Κατρανιδης ηταν θεος .Μπορει να με νευριασε γι αυτα που ειπε στην συνεντευξη στο tivo,αλλα πως να το κανουμε ο ανθρωπος ειναι ηθοποιαρα!!Πραγματικα με συνεπηρε η σκηνη του,ειδικα εκει που ειπε στην Αμαλια οτι τον σκοτωσε, λυγισε και εκλαψε!Ομως ,οταν ειπε πως εφτασε μεχρι εκει η πριγκιπισσα του,σκεφτηκα με ποση ευκολια ειπε στην Μελιτα οτι εκανε καλα που εβαλε μεσα μια αθωα,χωρις στην ουσια να εχει καποια αποδειξη!Εμ ολα εδω πληρωνονται τελικα.
Ενταξει τον σκοτωσε ο Ρουσος και ολα καλα,εξαφανισε τις αποδειξεις και ο Παναγιωτης πειστηκε οτι αφου το οπλο βρεθηκε διπλα στον εκβιαστη,αρα δεν πυροβολησε η Μελιτα και ηταν ξεκαθαρισμα λογ/σμων.Αλλα ο μακαριτης μιλαγε με καποιον στο τηλεφωνο και του ελεγε οτι θα την μαδησουν πρωτα και μετα θα την δωσουν.Αρα ηξερε την ιστορια,αρα δεν μπορει να την δωσει εκεινος την Μελιτα;;δεν μπορει να ξεμεινε και καμια φωτο;;Ξερω γω ,διαφορες σκεψεις περνανε απ το μυαλο μου!
Κι ενω σχεδον τον λυπηθηκα τον Ρουσο ,οταν τον ειδα στην μαρινα να διαλεγει σκαφος για να την κανει καποια στιγμη,τα πηρα στο κρανιο!Που θας πας ανθρωπε μου;;;Που να τρεχεις στον Ινδικο για να δεις το στραυρο του Νοτου,οταν η οικογενεια σου σταυρωνεται;;Ετεροχρονισμενα και τελειως σε ακυρο χρονο ,αποφασισε να κανει πραγματικοτητα το ονειρο του! imarton

Στο σημερινο επεισοδιο ο Στεφανος και η Εριεττα ,ηταν αποντες.Ισα που τους ειδαμε,ετσι για τους τυπους.Ηταν ομως μια κουκλα η Λαμπου!!!Δεν πειραζει,εχω μια υπομονη εγω ναααααααααααααα και αυριο θα τους δουμε σιγουρα.Στα προσεχως η Εριεττα παει στην Μελιτα!Καλα δεν την φοβαται;;;;Και γιατι δεν πηρε και παρεα μαζι της;;αυτη καρδια μου θα σου την ξαναμπουμπουνισει να το θυμασαι!

Εκει που ετρεχε βραδυ στο γκαζον η μουρλοΜελιτα ,παταγε την φορμα της ,η οποια κλασικα σερνοταν,λεω τι ωραια να επαιρνε μια τουμπα lmao ε τι να κανω κι εγω ,αφου δεν θα την βαλουν στην φυλακη,σκεφτομαι κακα πραγματα!Εγω παντως μονο τα σκεφτομαι,δεν τα κανω πραξη,σαν την πριγκιπισσα!!

Οριστε ειχαμε και την Στελλιτσα με την φωνη της κοινης λογικης να λεει ,οτι δεν επρεπε να την στησουν στον κατακαημενο τον ανθρωπο ,ασχετα αν ο Λουκας της φωναζε οτι ο κατακαημενος ,Κωσταλεξι ειχε σκοπο να την κανει την Ευα!Εγω πιστευω οτι μια χαρα καλα του κανανε ,αφου θα παει κατευθειαν για θεραπεια,οποτε κερδισμενος θα βγει!

Νταιζη-Λουκας!!Ποιο καταστροφικο τσουναμι σ εφερε απο δω;;;; lmao Τι γελιο ειχε αυτη η σκηνη,απαιχτος ο Λουκας,του λεει η Νταιζη:τι μου ειπε οτι ετοιμαζετε ο παπους του γιου μου;;και αυτος αν ειναι δυνατον σκεφτηκε οτι ο Αραβαντινος ηξερε οτι ετοιμαζουν γιο με την Νορα χαχαχααχαχαχαχχαχχαχα!Τοκ τοκ Λουκακο μου,εχεις παιδακι μου κι αλλα γιο συνελθε επιτελους!
Και μετα της λεει κιολας "σπαστα και ξαναριχτα" χαχαχαχαχχαχαχα τελειο ηταν το μαναρι μου σημεραχαχαχαχαχαχχαχαχα
Και η Νταιζη του λεει με παραπονο:σ εμενα γιατι δεν το ειπες!!σκετη παρανοια ηταν αυτη η κουβεντα!Και στο τελος του λεει,ειναι εγκυος η Νορα;;και απανταει ο Λουκας,οχι αλλα θα την καταστησω xoxo Ειναι θεος ηλιος καλοκαιρινος ο Λουκακος μας και δεν θελω αντιρρηση ειπα!!Ηταν ακατοικητο,το δωσαμε κι αντιπαροχη........ gelio

Να πω οτι ειδα το sneak και η Εριεττα παιδια σκιαχτηκε απ την Μελιτα.Εκανε ενα βημα μπροστα η πριγκιπισσα ,τρια πισω η Εριεττα.Και στο τελος λεει το θεοκουφο και θρασυτατο:ΕΛΑΜΨΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ!! affraid ,αλλα φυσικα την ταπωσε η Εριεττα μας λεγοντας: ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΥΦΛΩΣΕ!!!!! lmao
Πολυ καλο θα ψηφισω!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Νοε 21, 2011 10:03 pm

Ψήφισα καλό(μόνο και μόνο για την σκηνή Πεφάνη-Κατρανίδη)

Στέλλα-Νόρα-Λουκάς:Αυτό με την Στέλλα πια καταντάει γελοίο.Την Νταίζη και τις πράξεις της,τις δικαιολογεί μέχρι αηδίας,και μόνο που δεν έχει πει οτι την κατηγορούν άδικα και είναι αγία,και την μάρανε το θέμα της Εύας και του Θάνου!!!!!!!ναι μέχρι ενός σημείου να καταλάβω,και γενικά όλο αυτό το θέμα της σύλληψης του δεν ήταν το καλύτερο,αλλά,υπάρχει και ένα αλλά.Παίζει όμως και ρόλο ο τρόπος της.Είναι απαράδεκτη.

Μελίτα:Έσκαψε δεν βρήκε το όπλο,και πανικοβλήθηκε μήπως κάποιος ξέρει,και μπει στην φυλακή,η αθώα!!!!!!αν είναι δυνατόν!αλλά έχει χάρη που καθάρισε ο μπαμπάς της.

Λουκάς-Νικόλας:χαχαχαχαχαχαχαχα καλά ο Λουκάς δεν καταλαβαίνει τπτ.ΘΡΙΑΜΒΟΣ!!!και πάλι καλά που έριξε την τιμή στα μισά.400000ευρώ μόνο να δώσει.Λεφτά ειναι αυτά;;;;;;;;;;
χαχααχα δένουν όντως πολύ καλά ο Γιαννακόπουλος με τον Πετράκη.Και το γέλιο του Λουκά στο τέλος,ήταν μεταδοτικο!!!!!

Ρούσσος-Αμαλία:Πήρε το επεισόδιο και έφυγε!πιο επεισόδιο,όλα τα χρόνια που παίζονται τα μυστικά,δεν έχω δει κάτι παρόμοιο!!!!
Υπέροχος ο Κατρανίδης,και φυσικά η κ.Πεφάνη!!!! : respect :
Στην αρχή με τα όσα της είπε για την Μελ,η Αμαλία δεν ήθελε να το πιστέψει,ποιος γονιός μπορεί,και θέλει να πιστέψει κάτι τέτοιο για το παιδί του!!!!!!
Τι να πω για αυτή την σκηνή;;;;;;;;;θα σταθώ σε κάτι που είπε ο Ρούσσος.
"Πως αφήσαμε το κοριτσάκι μας να φτάσει ως εκεί;;"Αυτό είναι το θέμα,δεν το άφησε ο Ρούσσος,το έσμπρωξε κιόλας!!!!!!!
Υπέροχη ερμηνεία πραγματικα,δεν έχω λόγια.Αν η Εριέττα δεν τα κατάφερνε,τπτ απο αυτά δεν θα είχαν συμβει,και φυσικά ο Ρούσσος θα συνέχιζε απτόητος,και θα έριχνε τις ευθύνες αλλού!!!!
Παρολίγο να χαθεί μια ζωή,και κουβέντα για αυτό!!!!!Η μόνη λύση είναι να πάρουν την Μελ μακρυά!!!να γαληνέψει η ψυχή της.Ποια ψυχή;;;;;;;;;εδω μας δείχνουν μια Μελ,χωρίς τύψεις,αν είχε ξανά την ευκαιρία,και ήταν σίγουρη οτι δεν θα πληρώσει πάλι,η Εριέττα θα ήταν μακαρίτισσα.Ανακούφιση θα νοιώσει που θα γλυτώσει την φυλακή,απλά θα την ταράξει αυτό που αναγκάστηκε να κάνει ο πατέρας της.Καμμια μεταμέλεια.
Ναι είναι γονείς,και ίσως αν συνέβαινε στο δικό μου παιδί,να έπραττα το ίδιο.Αλλά η συγκεκριμένη σκηνή και όσα ειπώθηκαν με ξένισαν.Είδα και το sneak priview(τι το ήθελα;;;;;Wink και ήρθε και έδεσε.
Και ξαφνικά βλέπω τον Ρούσσο να κοιτάζει σκάφος και να διαπραγματεύεταυ την αγορά.Μαντίλια θα κουνήσουμε,το βλέπω εγω.
Τελικά αυτό ήταν για εκείνον το σοκ.Το έμφραγμα του δεν ήταν ικανό να τον συναιτίσει,να αναλογιστεί.Και ήρθε το χειρότερο.Κάηκε όμως και ο ίδιος απο τις ευκαιρίες όπως η Νταίζη.Μόνο που εκείνος,δεν θα σταματούσε πουθενα,όπως η Νταίζη,με μια διαφορά.Κρυμμένος πίσω απο την μάσκα ενός ευυπόλητου ανθρώπου!!!!!και για μένα είναι χειρότερο.

Νταίζη-Λουκάς:Ακόμη μια συνεννόηση μπουζούκι.Καλά ο Λουκάς καίγεται για τον γιο,που άλλα λέει και άλλα καταλαβαίνει.
Η ατάκα του επεισοδίου ανήκει στην Νταίζη:"Ήταν που ήταν ακατοίκητο,το δώσαμε και για αντιπαροχή"χαχαχαχχαχαχαχαχα θεικό!!!!
Για ψάρεμα πήγε η Νταίζη μόνο που δεν έπιασε τπτ.Ήθελε να μάθει τι ετοιμάζεται για να βγάλει και εκείνη κατι.Το στο πηγάδι κ^^^^^^ε η κοπέλα;;;;;;;;;

Λίγα σήμερα!!!!!!2 σκηνές άξιζαν όλες και όλες!!!!και η μια ήταν συγκλονιστική!!!!αυτή και έσωσε όλο το επεισόδιο.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Νοε 21, 2011 10:05 pm


Δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία οτι ο κύριος Κατρανίδης και η κυρία Πεφάνη μπορούν να στηρίξουν άψογα δυνατές δραματικές σκηνές. Αρκεί κανείς να αποστασιοποιηθεί και να προσπαθήσει να μην επεξεργάζεται ο εγκέφαλός του όσα ακούει γιατί τότε πάνε τα εγκεφαλικά του κύτταρα τα έκαψε ένα προς ένα.

Περιγράφει ο Πέτρος στην Αμαλία τα γεγονότα και περιμένω κι εγώ να ακούσω μια λέξη μετάνοιας για το φονικό μια λέξη συμπόνοιας για το θύμα έστω μια σκέψη για τους γονιούς που έχασαν το δικό τους παιδί απ το χέρι του πατέρα Ρούσσου αλλά εις μάτην. Περιμένω τις αναστολές του Ρούσσου γι αυτήν την πράξη που αφήνει πάλι την δόλια την Εριέττα κατηγορούμενη για ψευδορκία αυτή τη φορά αλλά μπαααααα.

Το ζητούμενο ήταν πως άφησαν το κοριτσάκι τους να φτάσει ως εκεί. Θα έλεγα έλεος κύριοι σεναριογράφοι έλα όμως που απ το δράμα της αδικημένης τραγουδιάρας και του εραστή της και απ το δράμα της κατσαρής κατίνας προτιμώ να παρακολουθώ το δράμα του Ρούσσου και της Αμαλίας!!!! Είμαι σε δίλλημα. Να διαμαρτηρηθώ ή όχι; Νοιώθω οτι με θεωρούν ηλίθια και παίζουν με τα νεύρα μου αλλά υπάρχουν και χειρότερα.

Το μαλλιαρό τους κουτάβι σήμερα πάλι σκάλιζε τον κήπο ή μου φάνηκε; Αναρωτιέμαι τι αντίδραση θα έχει όταν μάθει το αμάρτημα του πατρός της. Λέτε να κάνει την ανατροπή και να καταλάβει τις ευθύνες της; Χλωμό το βλέπω (κάνω ζαβολιές είδα το preview του αυριανού επεισοδίου Razz )

Αναρωτιέμαι γιατί δεν της έδωσαν μια τσάπα να κάνει πιο γρήγορα το σκάψιμο μήπως και μείνει λίγος χρόνος να δούμε λίγο και Εύα Λευτέρη. Γυρίζουν απ την νυχτερινή επιδρομή της αστυνομίας κλασικά με συνοδό (το Λουκά αυτή τη φορά) και μόλις φεύγει και λες τώρα θα ανταλλάξουν δυό κουβέντες τσούπ το μαλλιαρό.

Εγώ που στο προηγούμενο επεισόδιο έσκουζα οτι κακώς παγίδεψαν το Θάνο είμαι σε φάση να αναθεωρήσω. Όταν βλέπω τη Στελλίτσα να κατηγορεί το σχέδιο και την έχω δει να υποστηρίζει το δίκιο του τσόκαρου λέω δεν μπορεί κάπου κάνω λάθος.

Η Εύα έχει τύψεις και αναστολές γι αυτό που έκαναν όχι οτι δικαιολογείται αλλά κάτι είναι κι αυτό. Καταγγέλω τη roria για παραπληροφόρηση. Τελικά την πρόταση γάμου την έκανε η Δάφνη και στους δύο. Μετά την ταραχή με το Θάνο ήταν συνοδός ο Λουκάς την πρόταση γάμου την έκανε η Δάφνη και το ζητούμενο είναι αν διαθέσουν 30 δεύτερα να μας δείξουν νύχτα γάμου ποιός θα είναι παρών οεοοο; Όποιος το βρει κερδίζει το βραβείο του πιο ευφάνταστου τηλεθεατή

Στα λοιπά του επεισοδίου Νταίζη Λουκάς και άλλα λέει η θειά μου άλλα ακούν τ αφτιά μου απλά ασχολίαστο ομοίως Λουκάς Νικόλας σε παροξυσμό παλιμπαιδισμού για ένα άκρως σοβαρό ζήτημα. Αναρωτιέμαι αν κάποιος γιατρός είχε δώσει λάθος φάρμακο στη βασίλισσα του Λουκά (βλέπε Ρεγγίνα) θα συνέχιζε να το αντιμετωπίζει σαν αστείο;

Τελικά η απόδοση δικαιοσύνης συνεχίζεται και με αφήνει άλαλη. Ο Ρούσσος μόλις έφαγε μπαμπέσικα άνθρωπο ετοιμάζει ταξίδι μοναχά για πάρτη του και σαλπάρει να πραγματοποιήσει το νεανικό του όνειρο. Τι θα γίνει ρε παιδιά μ αυτούς που δεν έχουν καθαρίσει κανέναν; Αυτοί στο πηγάδι κατούρησαν; Δώστε και στους άλλους ένα μπαζούκας να φάνε κάνα ανθρωπάκι μπας και φτάσουν την Εδέμ τους.

Νομίζω οτι πρέπει να ψηφίσω το επεισόδιο καλό. Η Δάφνη δεν πρόσφερε μονόπετρο στην Εύα λίγο το θεωρείτε; lmao
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Δευ Νοε 21, 2011 10:14 pm

JESSIE έγραψε:
Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω το σημερινό. Είχε κάποιες καλές ερμηνείες, αλλά εκνευρίστηκα κιόλας απ'τον τρόπο που παρουσίασαν κάποια πράγματα. Ολο αυτό το θέμα με το Ρούσσο, που η ερμηνεία του ήταν αντάξια μιάς δραματικής θεατρικής παράστασης , δεν με άγγιξε , αν αυτό επεδίωκαν, γιατί ήταν δοσμένο με ένα παράδοξο τρόπο. Ο Ρούσσος το θεώρησε τραγωδία που η πριγκίπισσά του αγόρασε όπλο και πήγε και πυροβόλησε έναν άλλο άνθρωπο και έτσι αναγκάστηκε κι αυτός να σκοτώσει τον εκβιαστή που σκόπευε να της τα πάρει όλα και να την καταδώσει μετά. Η κακιά του μοίρα τον χτύπησε κι αυτόν, δηλαδή, όπως έχει χτυπήσει και την κόρη του εδώ και καιρό. Μ'άλλα λόγια ακυρώνει στο μυαλό του τόσο την ενοχή της Μελίτας, όσο και τη δική του, αποδίδοντας τα πάντα σ'ενα κακό ριζικό.... Και από τη μιά , δίνει και εύσημα στον εαυτό του, οτι τα κατάφερε τόσο καλά, ώστε κανείς δεν πρόκειται πλέον να ενοχλήσει τη Μελίτα, παρά μόνο για να της ζητήσει συγγνώμη..... Η δε Εριέττα, θα βγεί ψεύτρα στα μάτια όλων!.... Κι από την άλλη, φοβάται να μιλήσει στη Μελίτα για όσα έκανε, να την φέρει αντιμέτωπη με την αλήθεια, μην τυχόν και την αναστατώσει.... Περίμενα λίγη ντροπή, λίγη αγανάκτηση για το βλαστάρι τους, που έκανε την απόπειρα φόνου, και μετά τους παραμύθιαζε όλους με τα ψέμματά της, αλλά πού!!! Καμμιά κακή κουβέντα για την μοναχοκόρη τους.... Η μόνη τους έννοια να μην ταράξουν την πριγκίπισσά τους! Και μετά, αφού .... καθάρισε τους σταύλους του Αυγεία για λογαριασμό της κόρης, θεώρησε ο κ. Ρούσσος οτι δικαιούται διακοπών, και φρόντισε να το κάνει πράξη άμεσα, αγοράζοντας το σκάφος που θα τον πάει μακρυά απ'τους συνανθρώπους του, αυτούς τους μικροαστούς που τολμάνε να μπλέξουν την οικογένειά του σε τέτοιες μπανάλ καταστάσεις!!!!!...............................................................


Συνήθως συμφωνώ μαζί σου. Απόψε έχω μια πιο διαφοροποιημένη άποψη.
Ο Ρούσσος δεν μπορούσε να πιστέψει ότι η Μελίτα του θα ήταν ικανή να φτάσει μέχρι το σημείο να σηκώσει όπλο.Ήταν αυτό κάτι εντελώς αδιανόητο γιάυτόν.Μπορεί ως δικηγόρος να έχουν δει πολλά τα μάτια του . Για αυτόν μπορεί να ήταν μια απλή δικαστική υπόθεση. Αν δεν ήταν συναισθηματικά εμπλεγμένος με τη Μελίτα και δεν υπήρχε η σχέση πατέρα-κόρης μπορεί και από την πρώτη στιγμή να είχε πεισθεί για την ενοχή της. Εδώ όμως τα πράγματα αλλάζουν. Έχει ίσως ακόμα στο μυαλό του το μικρό του κοριτσάκι που έτρεχε κοντά του. Δεν την βλέπει ως ενήλικα και αυτό ήταν το μεγαλύτερο λάθος του, τη βλέπει ακόμα σαν τη μικρή του πριγκιπέσσα Αν και αυτός την αντιμετώπιζε ως ενήλικα η Μελίτα ίσως και να ήταν διαφορετική. Την μεγάλωσαν προστατευμένη μέσα σε μια γυάλα . Ακόμα και οι σπουδές της-ιστορία τέχνης που προς Θεού δεν υποτιμώ καμιά ανώτερη μόρφωση-αλλά αυτές ήταν σπουδές που δεν χρειάζεται να παίρνεις τρομερές αποφάσεις στη στιγμή , όπως του δικηγόρου ή του γιατρού ,του μηχανικού , του τεχνικού. Δεν εμπεριέχουν το δίλημμα των σοβαρών αποφάσεων. Μεγαλώνοντάς την έτσι είναι λογικό ότι δεν απέκτησε τα "αντισώματα" της ζωής.
Ο Ρούσσος τώρα. Ό,τι και να έχει κάνει είτε τώρα , είτε στο παρελθόν δεν συγκρίνεται με το γεγονός ότι σήκωσε όπλο. Ναι είναι λάθος του που με τον τρόπο που το διαχειρίστηκε βγάζοντας την Εριέττα ψεύτρα. θέλει με αυτόν τον τρόπο να προστατέψει το παιδί του. Δεν μπορεί να φανταστεί την κόρη του στη φυλακή. Αυτή δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξει εκεί μέσα ούτε για μια ώρα. Με αυτόν τον τρόπο αθωώνει φυσικά και τον εαυτόν του.θα μου πεις ναι , είχε τη δύναμη του νου να σκεφτεί εκείνη την ώρα τρόπο να παραποιήσει τα γεγονότα εις βάρος της Εριέττας. Όμως μπορούσε να βρεθεί άλλος τρόπος; Δεν ξέρω.
Πάντως δεν πιστεύω ότι θεωρεί πως όλα είναι αποτέλεσμα της μοίρας. Δεν τα έχει βάλει με το ριζικό του. Με τη λάθος του απόφαση πως έπρεπε να ακολουθήσει το όνειρό του που είναι η θάλασσα ναι. Στην ουσία τα βάζει με τις λάθος του επιλογές.
Τέλος πάντων θα δείξει και στα αμέσως επόμενα επεισόδια πώς θα εξελιχθεί η ιστορία και κυρίως ποιες θα είναι οι αντιδράσεις του.Κάτι γνωρίζουμε από τις περιλήψεις. Ας τις δούμε στην οθόνη και τα ξαναλέμε και πάλι.
'Οσο τώρα για τον τρόπο που έπαιξε. Εμένα προσωπικά με συγκίνησε. Ίσως το είδα πιο πλατιά μέχρι πού μπορεί να φτάσει ένας γονιός για το παιδί του.Ίσως σκεφτόμενος λάθος , αλλά σίγουρα κάτω από έντονη συναισθηματική φόρτηση.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από filizza Δευ Νοε 21, 2011 10:20 pm

Το επεισόδιο ανέβηκε κατηγορία σήμερα από την έξοχη ερμηνεία του Κατρανίδη και της Πεφάνη. Δε δικαιολογώ σε καμία περίπτωση την πράξη ωστόσο έπιασα τον εαυτό μου να συγκινείται, να ανατριχιάζει.
Ο Πέτρος και θύτης και θύμα ..... Εκπληκτικοί και οι δύο ερμηνευτικά νομίζω ότι ανταποκρίθηκαν πλήρως στις ανάγκες του σεναρίου.. ..
Και εκεί που οι άνθρωποι δίνουν ρεσιτάλ ερμηνείας, να σου πετιέται το τεριέ σκάβει, βγάζει και ήχο σήμερα (παράπονο δεν έχετε εWink. Και αναρωτιέται κανείς πώς βγήκες εσύ κορίτσι μου από αυτούς του γονείς; Και ναι δεν είναι μουρλοφόνισσα είναι σκέτο φόνισσα. Στον κυρ Ηλία (που παρεμπιπτόντως ήταν υπέροχος για μια ακόμα φορά) μια χαρά μίλησε ..της έφυγε και το χαζό το βλέμμα θυμήθηκε και τους τρόπους της απ τις καλόγριες και τον κάλεσε και για καφέ τον καψερό…

Μια σκηνή Λευτέρη Εύας αγκαλιά (και αυτό μετά από διπλό τάμα στην Παναγιά) και αντί να δείχνουν το ζευγάρι έδειχναν τη Δάφνη… Και μη μου πείτε.. λέτε να γίνει στο όρθιο η πρόταση γάμου; ούτε που να το σκέφτομαι δε θέλω , μήπως και την κάνει η Δάφνη στην Εύα; Πάντως έγινε και μια μικρή αναφορά στο τζάμπα μπουζούριασμα του τρελοθάνου. Έχει το Ευάκι μας λίγες τύψεις… πάλι καλά γιατί για τον άστεγο που έγινε προσάναμα κουβέντα δε μας είπαν ..άκλαφτος πήγε..

Το σημερινό επεισόδιο είχε και τα αστειάκια του ..ωραίο το ζευγάρι Νόρα Λουκάς, βγάζει κάτι υγειές, φυσιολογικό, όμορφο..

Δε θα αναφερθώ στη Νταίζη δε θέλω ..ούτε στη Στέλλα (αν και για τον Θάνο ένα δίκιο το είχε..)

Και συνεχίζω ….Που είναι ο Στέφανος οεο που είναι ο Στέφανος;;; Άντε καλά που είναι η Εριέττα οεο που είναι η Εριέττα;
Δεν υπάρχει αυτό, το χουν σε κακό να δείξουν και λίγο αγάπη βρε παιδί μου..Μέτρα καλή μου roria μέτρα, 20 δεύτερα 25 πόσα; Και ήταν και κούκλοι..

Με εξαίρεση τη φόνισσα , την άπληστη και την χαζή ….και παραβλέποντας το γεγονός ότι είδαμε με το σταγονόμετρο το ζευγαράκι μας , το επεισόδιο μου άρεσε πολύ ..

Υ.Γ. ….. πάλι μόνο η Νταίζη είναι έξυπνη σε αυτό το έργο ε; η ελληνική αστυνομία το έβγαλε το πόρισμα ..λέει ψέματα η παραλίγο αποβιώσασα Εριέττα..
Καλό μας βράδυ ..
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 21, 2011 10:31 pm

Παιδια θελω να δωσω τον ορισμο της ξεπετας!!
Ξεπετα λεμε ,οταν εχουμε μια σειρα,καλη ωρα και θελουμε να την τελειωσουμε γρηγορα γρηγορα,για διαφορους λογους!
Εδω ομως δεν συμβαινει καθολου αυτο.Η σειρα επρεπε να τελειωσει στο τελος Ιουνιου,αλλα το καναλι ηθελε κι αλλα επεισοδια.Οποτε δεν μπορουμε να μιλαμε για ξεπετα,για γρηγορα δηλ επεισοδια.Μπορουμε να πουμε για ξεχειλωμα του σεναριου,για σκηνες μεγαλες γιατι μονο ετσι θα μπορουσαν να βγαλουν 45 καιν επεισοδια.Ξεπετα ομως για μενα δεν υπαρχει!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Δευ Νοε 21, 2011 10:40 pm

ΣΨ1 έγραψε:Παιδια θελω να δωσω τον ορισμο της ξεπετας!!
Ξεπετα λεμε ,οταν εχουμε μια σειρα,καλη ωρα και θελουμε να την τελειωσουμε γρηγορα γρηγορα,για διαφορους λογους!
Εδω ομως δεν συμβαινει καθολου αυτο.Η σειρα επρεπε να τελειωσει στο τελος Ιουνιου,αλλα το καναλι ηθελε κι αλλα επεισοδια.Οποτε δεν μπορουμε να μιλαμε για ξεπετα,για γρηγορα δηλ επεισοδια.Μπορουμε να πουμε για ξεχειλωμα του σεναριου,για σκηνες μεγαλες γιατι μονο ετσι θα μπορουσαν να βγαλουν 45 καιν επεισοδια.Ξεπετα ομως για μενα δεν υπαρχει!


Συμφωνώ απόλυτα Σοφία μου,μόνο ξεπέτα δεν το λες!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 21, 2011 10:45 pm

alex1 έγραψε:Παρολίγο να χαθεί μια ζωή,και κουβέντα για αυτό!!!!!Η μόνη λύση είναι να πάρουν την Μελ μακρυά!!!να γαληνέψει η ψυχή της.Ποια ψυχή;;;;;;;;;εδω μας δείχνουν μια Μελ,χωρίς τύψεις,αν είχε ξανά την ευκαιρία,και ήταν σίγουρη οτι δεν θα πληρώσει πάλι,η Εριέττα θα ήταν μακαρίτισσα.Ανακούφιση θα νοιώσει που θα γλυτώσει την φυλακή,απλά θα την ταράξει αυτό που αναγκάστηκε να κάνει ο πατέρας της.Καμμια μεταμέλεια.
Ναι είναι γονείς,και ίσως αν συνέβαινε στο δικό μου παιδί,να έπραττα το ίδιο.Αλλά η συγκεκριμένη σκηνή και όσα ειπώθηκαν με ξένισαν.Είδα και το sneak priview(τι το ήθελα;;;;;Wink και ήρθε και έδεσε.
Και ξαφνικά βλέπω τον Ρούσσο να κοιτάζει σκάφος και να διαπραγματεύεταυ την αγορά.Μαντίλια θα κουνήσουμε,το βλέπω εγω.
Τελικά αυτό ήταν για εκείνον το σοκ.Το έμφραγμα του δεν ήταν ικανό να τον συναιτίσει,να αναλογιστεί.Και ήρθε το χειρότερο.Κάηκε όμως και ο ίδιος απο τις ευκαιρίες όπως η Νταίζη.Μόνο που εκείνος,δεν θα σταματούσε πουθενα,όπως η Νταίζη,με μια διαφορά.Κρυμμένος πίσω απο την μάσκα ενός ευυπόλητου ανθρώπου!!!!!και για μένα είναι χειρότερο.

Ακριβως alex μου κι εγω αυτο σκεφτηκα,οτι η Μελιτα αν ηταν σιγουρη οτι θα την ξεκανε την Εριεττα και αν δεν φοβοταν μην τη πιασουν ,θα το ξανακανε .Ιχνος μεταμελειας,δεν εχει δειξει αυτη η γυναικα.Και οχι μονο,εχει και ενα απιστευτο θρασος.Ειδες πως κοιταξε στα ματια την Εριεττα;;με το στοματακι ανοιχτο και με υφος κουτσαβακι!Τυχαια μας την δειχνουν ετσι;;Δεν νομιζω,δεν τους εχω για σκιτζηδες τους σκηνοθετες.Μεχρι και την τελευταια σκηνη της σειρας θα πιστευω οτι η μελιτα δεν θα εχει καλο τελος!
Οσο για τον Ρουσο,μπορει ο Κατρανιδης να επαιξε τελεια,αλλωστε τις παιζει στα δαχτυλα τετοιες σκηνες,αλλα εμενα δεν με εκαναν να τον λυπηθω,ισως στιγμιαια μονο.Αν ηθελαν να τον καταλυπηθουμε,πολυ ευκολα θα μπορουσαν να μας το περασουν!!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από roria Δευ Νοε 21, 2011 10:50 pm

jessie, fantina, kapetanissa : respect και κυρίως : thanks : γιατί κι εγω ενιωθα μια αλλόκοτη γεύση.
Ίσως φταίω εγώ που η όντως άρτια ερμηνεία Κατρανίδη-Πεφάνη δεν κατάφερε να με κάνει να την αποσυνδεσω από το περιεχόμενο των λεγομένων. Γιατί εκείνο που είδα ήταν δύο ανθρώπους τη στιγμή της έσχατης κρίσης για τη ζωή τους να παραμένουν στην κοσμάρα τους ακριβώς όπως και πριν. Επομένως το κουτάβι εξελίσσει απλώς την οικογενειακή νόσο της μεγαλομανίας και του φιλοτομαρισμού. Πολύ λυπάμαι που αδυνατώ εντελώς να συμμετάσχω στο δράμα της εν λογω οικογενείας.
Ίσως φταίω εγώ που με το ζόρι κρατιόμουν να μη διατυπώσω σχόλια σε άπταιστον ...γαλλικήν βλέποντας πόσο λαλίστατοι ήταν όλοι μιλώντας για τον βδελυρό ψυχάκια Θάνο που ΘΑ έκανε το ένα και ΘΑ έκανε το άλλο,ενώ τον ψυχάκια που ΕΚΑΝΕ και το ένα και το άλλο τον λυπούνται εκ βάθους καρδίας και τον αφήνουν στην ησυχία του να αναρρώσει
Σπόιλερ:
Ίσως φταίω εγώ που τραβούσα τις νοερές κοτσίδες μου με την υποτίθεται αστεία σκηνή του Λουκά και του Νικόλα , του Νικόλα που πριν ένα ή δύο επεισόδια υποστήριζε ότι δεν θα προσπαθούσε καν να δικαιολογηθεί στο δικαστήριο και με τη μία το έριξε στα παζάρια.
Ίσως φταίω εγώ που έφτασα σε αυτή την ηλικία και δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω αυτούς που είναι τόσο πιο ίσοι από τους άλλους και ετοιμάζουν ταξίδι μοναχά για πάρτη τους πάνω στα αποκαϊδια και τα λείψανα των υπολοίπων.
Ώρα καλή στην πρύμη τους λοιπόν και μακριά από μας.
Άντε και του χρόνου σπίτια μας.
Υ.Γ. 1 Αγαπητή Clarabelle, αναφερόμουν στο αυριανό επεισόδιο. Εκεί, τουλάχιστον σε μια σκηνή, δεν θα υπάρχει ...μεσάζων!
sisi
Υ.Γ. 2 Για τις πολύ καλές ερμηνείες, θα το ψηφίσω άσχημο. Γιατί χωρίς αυτές μάλλον δεν θα το ψήφιζα καθόλου ελλείψει κατάλληλης διαβάθμισης.
Υ.Γ.3 Υπάρχει ανθρωποκτονία στο λεκανοπέδιο που την εξιχνίασή της να ΜΗΝ αναλαμβάνει ο Παναγιώτης;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από filizza Δευ Νοε 21, 2011 10:54 pm

ΣΨ1 ..με χιούμορ όπως πάντα ο σχολιασμός σου. Να σαι καλά.. και ναι σήμερα ξεπέτα δε το λες..

Fay66 θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου..και όπως γράφεις και εσύ συνήθως και εγώ συμφωνώ με τη Jessie..σήμερα όμως όχι.. δε πειράζει το είδαμε αλλιώς..

Clarabelle έχεις δίκιο για να λέει η Στέλλα ότι άδικα το μπουζούριασαν το χριστιανό μάλλον λάθος εκτίμηση κάνουμε.. lmao

Πάντως για ένα πράγμα είμαστε σχεδόν όλοι σίγουροι.. την πρόταση γάμου η Δάφνη θα την κάνει... ainta
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Νοε 21, 2011 11:00 pm

clarabelle έγραψε:Εγώ που στο προηγούμενο επεισόδιο έσκουζα οτι κακώς παγίδεψαν το Θάνο είμαι σε φάση να αναθεωρήσω. Όταν βλέπω τη Στελλίτσα να κατηγορεί το σχέδιο και την έχω δει να υποστηρίζει το δίκιο του τσόκαρου λέω δεν μπορεί κάπου κάνω λάθος.

Δεν μπορω να πω clarabelle,ειναι ενας πολυ σοβαρος λογος αυτος για να αναθεωρησεις lmao
Ειδες ομως;;λες και ειχαν προβλεψει ολη αυτην την φασαρια που θα γινοταν εδω!


ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Δευ Νοε 21, 2011 11:15 pm

Εμενα το σημερινο επεισοδιο τολμω να πω οτι μου αρεσε...Ενταξει προφανως ενας κυριαρχος λογος ειναι οι απιστευτες ερμηνειες Κατρανιδη και Πεφανη!!!!!!Πολυ ωραιες σκηνες καλοπαιγμενες και με το παραπανω!!!!

Αλλα την αληθεια μου θα τη πω...Κι εμενα με χαλασε λιγακι που δεν ακουσαμε κατι αλλο περα απο το οτι η deadly princess μπορει να παει φυλακη...Δεν ειχα καμια απαιτησει οι γονεις της Μελιτας οι οποιοι προφανως νοιαζονται πανω και περα απο ολα για τη κορη τους να μην το αναφερουν αλλα θα ηθελα να ακουσω κατι για την Ερη...Να ειπωθει ενα ειχε δικιο...Ή οτι ειναι κριμα που παλι θα τους αναστατωσουν και θα τους κανουν μπαχαλο...Γιατι το αναμενομενο ειναι να υπαρξουν δευτερες σκεψεις σχετικα με το τι εγινε πραγματικα και για να πω την αληθεια προσωπικα το κατανοω...

Επισης οκ καταλαβαινω οτι δεν ειμαστε ολοι καλυμμενοι με την απονομη της δικαιωσυνης στη σειρα και ειναι απολυτα κατανοητο γιατι πολυ απλα ειμαστε διαφορετικοι...Αλλωστε αν ειμασταν ιδιοι και συμφωνουσαμε σε ολα θα ηταν βαρετο...Αυτο το ξερουν οι σεναριογραφοι γι'αυτο παρολο που προσανατολιζουν τα πραγματα προς μια κατευθυνση ταυτοχρονα δινουν κι αλλες αποψεις...Δε ξερω ετσι οπως το βλεπω(χωρις να απαιτω να συμφωνησει ο οποιοσδηποτε μαζι μου) ξεπετα θα ηταν να πουν ολοι τι καλα ξεφορτωθηκαμε τον τρελο και παμε παρακατω...Και να μην υπαρξει κανενα ηθικο κολλημα...Εδω ομως ειδαμε οτι η ιδια η Ευα(προφανως γιατι το σχεδιο ηταν δικης της εμπνευσης) να εχει τυψεις και τη Στελλα που ετσι κι αλλιως ειναι λιγουλακι αιθεροβαμων και πολυ κακοτροπη(οσο αφορα τα παιδια της και μονο γιατι στη Νταιζη στεκεται σουζα η κυρια Mmm ) να διαφωνει για ακομα μια φορα με αυτα που κανουν οι δικοι της ανθρωποι για να προστατευτουν...Απο την αλλη οι ανθρωποι που νοιαζονται ειλικρινα την Ευα και δε θελουν ουτε να σκεφτονται τι μπορει να της ειχε κανει ο Θανος χαιρονται που δεν θα χρειαστει να το μαθουν και που επιτελους αυτος ο ανθρωπος θα παει εκει που θα επρεπε να ειναι και ισως να γινει και καλυτερα...Θα συμφωνησω απολυτα με τη JESSIE...Αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη!!!!!

Οι σκηνες συνεννοηση-πατατα που ειναι και συνηθισμενες στην Εδεμ παντα μου αρεσαν...Οποτε και σημερα δεν θα κανω καμια εξαιρεση...Ο Λουκας εκανε πλακα πρωτον και κυριο επειδη το παιδι δεν επαθε κατι!!!!!Για αυτο ειμαι 100% σιγουρη αν ειχε παθει κατι ο,τιδηποτε ακομα και το πιο απλο ο Λουκας πρωτος και καλυτερος θα ειχε στεναχωρηθει!!!!!!Ειναι δυνατον να λεει τον Νικολα κακο παιδιατρο και να το εννοει;;;;Και σιγουρα ο Νικολας οταν ακουει τετοια ξερει οτι ειναι πλακα και μονο γιατι εχει αποδειξει το ποσο καλος και ευσεινηδητος ανθρωπος ειναι!!!Οποτε απο τη στιγμη που ο Νικολας δεν κιδυνευε σε καμια περιπτωση,το παιδι ηταν μια χαρα ο Λουκας ειπε να κανει πλακα γιατι το τελευταιο νοιαζει τη παρεα ειναι τα λεφτα...

Καλα λατρεψα Λουκανορακια inlove και παρολο που υπηρχε και μια πιο προσωπικη σκηνη(εστω και μικρη και με διακοπη-σοβαρα τωρα πρεπει να ξεφορτωθουν το κουδουνι maaaad ) λατρεψα παρα μα παρα πολυ οταν αφου εφυγαν η Δαφνη και ο Νικολας εκατσαν στον καναπε και γελαγαν μαζι!!!! Love! Love! Οντως alex το γελιο του Λουκα ηταν πολυ μεταδοτικο!!!Απλα γελαγα που γελαγε!!!!!!!Μου αρεσαν αυτα που ελεγαν ο τροπος που η Νορα δεχεται τη παιδικη πλευρα του Λουκα!!!Αν αγαπαω για κατι αυτη τη παρεα ειναι γιατι ποτε δεν θα παψουν να ειναι παιδια!!!!!!!!!!!!!

Καλα και η σκηνη ασυνεννοησιας Νταιζης και Λουκα απιστευτη!!!!Για μαλλι πηγε η Νταιζη και βγηκε κουρεμενη!!!!!Αντι να μαθει τι ετοιμαζει ο Αραβαντινος ψιλιασσε τον Λουκα!!!!!!Αλλα αυτο το δεν ειναι εγκυος αλλα θα τη καταστησω με πεθανε!!!! xoxo Τωρα και αλλιως να της το ελεγε μες στη μουρη δε θα με χαλαγε!!!!Αλλωστε παει γυρευοντας κι αυτη!!!!!!!!

Ισως τις επομενες μερες να μην βρω χρονο να γραφω αλλα σιγουρα θα σας διαβασω!!!!!!!

Υποψιαζομαι οτι θα το ψηφισω τελειο γιατι θα παω να ξαναδω τις σκηνες Νορας και Λουκα και θα ειμαι επηρεασμενη!!!Επισης ειχαμε και ερμηνειαρες σημερα!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 22, 2011 12:09 am


Fay66 και filizza, οι ερμηνευτικές ικανότητες του Κατρανίδη και της Πεφάνη είναι αναμφισβήτητες. Εγώ ενίσταμαι γιατί με την μεγάλη όντως τέχνη τους προσπαθούν να μας περάσουν λάθος εντυπώσεις. Να μας συγκινήσουν για το "δράμα" τους, και να μας κάνουν να παραβλέψουμε το γεγονός οτι θεωρούν και τους εαυτούς τους και την κόρη τους θύματα, κι όχι θύτες. Καμμιά τύψη δεν δείχνουν να έχουν για το κακό που έκανε η κόρη τους, καμμιά τύψη που μιά αθώα παραλίγο να σκοτωθεί απ'το χέρι της, κανένα θυμό για το κατάντημα αυτής της κόρης, μόνο απέραντη αυτολύπηση, ανακατεμμένη και με λίγη αυταρέσκεια, που τόσο καλά τα φρόντισαν τα πράγματα, ώστε αυτή η κόρη θα μείνει μόνιμα στο απυρόβλητο.... Τι κι αν χρειάστηκε να σκοτώσουν ακόμη έναν, ο πατέρας θα κάνει τη θυσία αυτή, προκειμένου να παραμείνει η κόρη του ελεύθερη κι ωραία! Πώς να με συγκινήσουν λοιπόν, όταν τους βλέπω να τινάζονται σαν τους βρεγμένους σκύλους, για να βγάλουν από πάνω τους κάθε ρετσινιά, κάθε ενοχή, κάθε τύψη? Είναι σαν να με συγκινούσαν ο κος και η κα Μακμπέθ, επειδή οι ηθοποιοί που τους ερμηνεύουν είναι πολύ καλοί!
Να ξέραμε τουλάχιστον πως ό,τι και αν λένε οι ίδιοι, οι ένοχοι (Μελίτα και Ρούσσος) δεν θα τη γλυτώσουν την τιμωρία, στο τέλος!!! Αν είμουν σίγουρη γι'αυτό, θα έδειχνα κι εγώ πιό ανοχή στα αλλοπρόσαλα που βλέπω, αν όμως τα πράγματα ακολουθήσουν την ρότα που εχουν πάρει, η Μελίτα νά'χει εφιάλτες τή νύχτα, και την ημέρα να κάνει τον καμπόσο στο παρ'ολίγον θύμα της, και το Ρούσσο να φεύγει με το σκάφος του για εξωτικούς προορισμούς, τότε κάθε ανοχή εξαντλείται!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Τρι Νοε 22, 2011 12:17 am

Jessie κανείς δεν είπε ότι έπρεπε να γίνουν έτσι τα πράγματα. Εννοείταο ότι όλοι μας ζητάμε την παραδειγματική τιμωρία τους και για Ρούσσο και για Μελίτα.Και μάλιστα από την αρχή έλεγα ότι η Μελίτα κάνει τα πιο μεγάλα εγκλήματα εκμεταλλευόμενη την τρέλα της , την οποία προσωπικά αμφισβητώ τη στιγμή που βλέπω ότι και άλλοθι προσπάθησε να βρει και στον αστυνόμο και γενικά σε τρίτους φέρεται φυσιολογικά-όσο μπορεί βέβαια γιατί τρελή δεν την λέω αλλά με εμμονές ναι.
Το μόνο που υποστηρίζω είναι ό,τι έκανε ο Ρούσσος το έκανε από αγάπη προς το παιδί του. Αυτό το σκότωσα για το παιδί μου. Αυτό και φυσικά δεν αναιρεί το γεγονός ότι δεν πρέπει να τιμωρηθεί.
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 612 - Ημερομηνία 21-11-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 22, 2011 12:39 am

JESSIE έγραψε:
Fay66 και filizza, οι ερμηνευτικές ικανότητες του Κατρανίδη και της Πεφάνη είναι αναμφισβήτητες. Εγώ ενίσταμαι γιατί με την μεγάλη όντως τέχνη τους προσπαθούν να μας περάσουν λάθος εντυπώσεις. Να μας συγκινήσουν για το "δράμα" τους, και να μας κάνουν να παραβλέψουμε το γεγονός οτι θεωρούν και τους εαυτούς τους και την κόρη τους θύματα, κι όχι θύτες. Καμμιά τύψη δεν δείχνουν να έχουν για το κακό που έκανε η κόρη τους, καμμιά τύψη που μιά αθώα παραλίγο να σκοτωθεί απ'το χέρι της, κανένα θυμό για το κατάντημα αυτής της κόρης, μόνο απέραντη αυτολύπηση, ανακατεμμένη και με λίγη αυταρέσκεια, που τόσο καλά τα φρόντισαν τα πράγματα, ώστε αυτή η κόρη θα μείνει μόνιμα στο απυρόβλητο.... Τι κι αν χρειάστηκε να σκοτώσουν ακόμη έναν, ο πατέρας θα κάνει τη θυσία αυτή, προκειμένου να παραμείνει η κόρη του ελεύθερη κι ωραία! Πώς να με συγκινήσουν λοιπόν, όταν τους βλέπω να τινάζονται σαν τους βρεγμένους σκύλους, για να βγάλουν από πάνω τους κάθε ρετσινιά, κάθε ενοχή, κάθε τύψη? Είναι σαν να με συγκινούσαν ο κος και η κα Μακμπέθ, επειδή οι ηθοποιοί που τους ερμηνεύουν είναι πολύ καλοί!
Να ξέραμε τουλάχιστον πως ό,τι και αν λένε οι ίδιοι, οι ένοχοι (Μελίτα και Ρούσσος) δεν θα τη γλυτώσουν την τιμωρία, στο τέλος!!! Αν είμουν σίγουρη γι'αυτό, θα έδειχνα κι εγώ πιό ανοχή στα αλλοπρόσαλα που βλέπω, αν όμως τα πράγματα ακολουθήσουν την ρότα που εχουν πάρει, η Μελίτα νά'χει εφιάλτες τή νύχτα, και την ημέρα να κάνει τον καμπόσο στο παρ'ολίγον θύμα της, και το Ρούσσο να φεύγει με το σκάφος του για εξωτικούς προορισμούς, τότε κάθε ανοχή εξαντλείται!
jessie την άποψη που έχω για την ποιότητα των κειμένων σου, την ξέρεις, είτε συμφωνώ απόλυτα με αυτά είτε συμφωνώ σε ορισμένα σημεία (γιατί να μη συμφωνώ σε τίποτα δεν μου έχει ακόμα συμβεί). Απόψε όμως είσαι πραγματικά μέσα στο μυαλό μου. Λες ό,τι θα ήθελα να πω και με τις λέξεις που θα ήθελα να το πω.
Απόψε ήταν η τελευταία ευκαιρία να αναψει ένα φως στη συνείδηση του Πέτρου και της Αμαλίας Ρούσσου και να συνειδητοποιήσουν την τεράστια ευθύνη τους για το κατάντημα της κόρης τους που τόσο νέα είναι ήδη ένας κατεστραμμένος άνθρωπος, κι ας της ζητήσουν συγγνώμη και τα ΑΤΙΑ. Η καταστροφή της έγκειται ακριβώς στο ότι δεν αναλάμβανε ποτέ τις ευθύνες της για τίποτα γιατί ήταν η πριγκίπισσα του μπαμπάκα και της μανούλας. Κι αφού αυτή είναι η αρρώστια, η αρχή της θεραπείας δεν μπορεί να είναι τίποτα άλλο παρά η αντίστροφη ακριβώς πορεία. Σε αυτή την οριακή στιγμή δοθηκε η τελευταία ευκαιρία στους ηθικούς αυτουργούς των εγκλημάτων της Μελίτας να σταθούν πλάι της, ακλόνητοι βοηθοί της αλλά στην ανάληψη της ευθύνης της. Είναι το μόνο που θα μπορούσε ίσως να τη γιατρέψει. Αντ' αυτού έχουμε μια οικογενειακή ωδή στη νοσηρότητα που, όπως πολύ εύστοχα επισημαίνει και η jessie, γίνεται άκρως ενοχλητική στο βαθμό που πλανάται στον αέρα η πιθανότητα, σε πείσμα εκτός από τον ...Σαίξπηρ και του ...Αριστοτέλη lol! , η νοσηρότητα αυτή να θριαμβεύσει στο τέλος.
Κατά βάθος νομίζω ότι συμφωνούμε οι περισσότεροι επί της ουσίας απλώς η γοητευτική ερμηνεία άλλους τους αποζημίωσε για το απογοητευτικό περιεχόμενο και άλλους όχι.
Υ.Γ. Και κάτι άσχετο : filizza, πολύ χαίρομαι που σου άρεσε η υπογραφή μου. Έχουμε εδώ παιδιά που κάνουν θαύματα, συνθέσεις εικαστικές περιωπής. Εγώ είμαι ενθουσιασμένη που κατάφερα να αλλάξω απλώς τη φωτογραφία! lol!
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης