Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

+16
dm10811
roria
kapetanissa
alex1
fay66
ΣΨ1
JESSIE
nefelik
kalex
gxnel
filizza
pasxalitsa
evaki16
loukasnora
trelli petrakitsa
Clarabelle
20 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 29
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 29, 2011 1:50 pm


Θέλω να διευκρινήσω κάτι: Δεν με νοιάζει αν είμαι με την πλειοψηφία ή τη μειοψηφία! Αυτό που πάντα επεδίωκα, είναι να γράφω κάθε φορά αυτό που με εκφράζει προσωπικά, ανεπηρέαστη από όσες γνώμες γράφονται απ'τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ. Οταν βλέπω άλλους να συμφωνούν μαζί μου, όχι βέβαια με την..... χρωματολογική βερσιόν, αλλά με επιχειρήματα, ναί δεν το κρύβω, χαίρομαι.... Οταν πάλι υπάρχει διαφωνία απόψεων, σε κάτι που για μένα είναι οφθαλμοφανές, προσπαθώ να εξηγήσω γιατί το βλέπω έτσι, αλλά συγχρόνως σέβομαι και την αντίθετη γνώμη, εφόσον αυτή προβάλλεται με επιχειρήματα και δεν έχει τη μορφή αφορισμών.
Μέχρι τώρα προσπαθούσα να βλέπω τα καλά της σειράς, παραμερίζοντας όποιες αστοχίες ή ατέλειες, θέλοντας να πιστεύω, βάσει παλιώτερης εμπειρίας, οτι στο τέλος η δικαιοσύνη θα θριαμβεύσει και όσοι έβλαψαν θα τιμωρηθούν. Φτάσαμε λίγα επεισόδια πριν την αυλαία, ξέρουμε τι θα συμβεί μέχρι το τέλος, και ..... απίστευτο, σχεδόν τίποτε απ'όσα μας υποσχέθηκαν δεν γίνεται, το αντίθετο θα έλεγα... Ο Αραβαντινός δεν ήρθε για να φανερώσει τα μυστικά, που θα έφερναν τη λύτρωση των ηρώων.... Σχεδόν τίποτε που δεν ξέραμε δεν είπε, και σκοπός του ήταν μιά απλή, προσωπική εκδίκηση, και μάλιστα βασισμένη σε ψεύτικα στοιχεία.... Ετσι θα έμπαινε ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του? Ετσι θα υπήρχε η πολυαναμενόμενη κάθαρση? Μιά πρώτη απογοήτευση λοιπόν εκεί..... Κατόπιν , σύμφωνα με όσα είδαμε με τα μάτια μας, ο Ρούσσος και η Μελίτα έκαναν εγκλήματα, για τα οποία θα πληρώσουν ..... σε μιά άλλη ζωή, σε ένα άλλο σήριαλ, ίσως!!!! lol!
Θα παρέβλεπα το θράσος του Ρούσσου, και τίς αηδιαστικές "όψεις" (σαν τη σελήνη κι αυτή, έχει ..... όψεις!) τής Μελίτας, αν με είχαν πληροφορήσει οτι ολ'αυτά είναι προσωρινά, οτι ο..... πέλεκυς της δικαιοσύνης θα πέσει πριν τελειώσουμε μ'αυτούς. Οταν όμως έχω μάθει πέραν πάσης αμφιβολίας οτι τόσο ο Ρούσσος όσο και η Μελίτα θα τη γλυτώσουν, ο ένας με ταξιδάκια αναψυχής πασπαλεισμένα με λίγη .... χρυσόσκονη τύψεων, και η άλλη με παραμονή σε πεντάστερα θέρετρα ψυχικής ανάτασης, με ασκήσεις .... ενδοσκόπισης και επαναπροσδιορισμού, δεν μπορώ, εξεγείρομαι, επαναστατώ και ..... παίρνω το χαπάκι της γελωτοθεραπείας, για να μπορέσω να τη βγάλω καθαρή μέχρι το τέλος.
Εκ φύσεως μ'αρέσει να βλέπω την θετική πλευρά των πραγμάτων, εδώ όμως δεν μπορώ, σκοντάφτω, οπότε ...... αποστασιοποίηση, αδελφές μου, που θα πάει , θα τελειώσει! Βέβαια δεν αμφιβάλλω οτι έχω να περιμένω και κάποιες ωραίες στιγμές, απ'τους ηθοποιούς που μπορούν να με συγκινήσουν, πέρα και πάνω απ'τις ασυναρτησίες του σεναρίου.... Γι'αυτές λοιπόν, θα κάνω υπομονή!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Τρι Νοε 29, 2011 3:57 pm

jessie μου,μου φανηκε,μπορει να κανω και λαθος,οτι αυτο με την πλειοψηφια και την μειοψηφια το εξελαβες καπως διαφορετικα .Το σχολιο που εκανα ηταν τελειως προσωπικο,μιλησα μονο για μενα,μαλλον γελασα,γιατι και παλι μενω μονη Snif Με ολα τα παιδια εδω μεσα ,εγω βρισκω πολλα κοινα και το πιο σημαντικο κοινο ,ειναι η ευπρεπεια και η η κοσμιοτητα στην αντιθετη αποψη.Αν δεν υπηρχε αυτο σαν βαση,ολα τα υπολοιπα δεν θα ειχαν σημασια για μενα.
Να πω οτι στο μονο σημειο που με απογοητευσε η σειρα ειναι στο θεμα του Αραβαντινου.Δηλ περιμενα να εχει να δωσει πιο πειστικες απαντησεις τουλαχιστον στα παιδια του.Ακομα την συναντηση τους δεν την ειδαμε ,αλλα ευκολα μπορουμε να υποθεσουμε απ τις περιληψεις,οτι εκει πραγματικα χωλαινει λιγο το σεναριο.
Το πως θα τιμωρηθουν οι "ενοχοι",ειναι καθαρα θεμα του πως το βλεπουν αυτοι που το γραφουν.Κανεναν δεν θα βαλουν στην φυλακη.Καπου γραφτηκε οτι τελικα μονον ο Κυριακος εκανε και κανει φυλακη.
Η αισθηση δικαιου που εχεις εσυ ή εγω ή καποιοι αλλοι,μπορει να μην ταυτιζεται με την αισθηση δικαιου των σεναριογραφων.Δηλ αυτοι μπορει να θεωρουν οτι τιμωρια για τον Ρουσο,για τον καθε Ρουσο,δεν ειναι η φυλακη ,αλλα η πτωση,το κουρελιασμα του προσωπειου που βγαζουν προς τα εξω.Τιμωρια ειναι ναχασεις αυτα που σε κανουν δυνατο,που εξαιτιας τους εχεις εξουσια,οταν η εξουσια για σενα ειναι αυτο που σου δινει ανασα και ξαφνικα σ αφηνουν ν ανασαινεις με δυσκολια!Οταν βλεπεις τον ανθρωπο που αγαπησες πανω απ ολα,να φτανει στο κατωτατο σκαλι.Ολα αυτα θα συμβουν στο Ρουσο.Και φυσικα δεν προκαλουν λυπη αυτα.Αν υπαρξει καποιος εδω μεσα που θα τον λυπηθει ,ας σηκωσει το χερι,για να το συζητησουμε!Δηλ δεν θελουν να τον λυπηθουμε,αλλα να μας κανουν να δουμε που μπορει να μας φτασει η πλεονεξια σε ολα,η αλλαζονεια,οτι ειναι θανασιμα αμαρτηματα!
Η Μελιτα εφτασε να κανει δολοφονικη αποπειρα.Και εφτασε μεχρι εκει,γιατι ποτε δεν ειδε τα λαθη της,ποτε δεν ειπε ,ναι φταιω,εδω δεν εκανα το σωστο.Η πραξη της φυσικα και θα επρεπε να τιμωρηθει με τη ποινη της φυλακισης,αλλα εδω μπλεκουν τηνν τιμωρια την δικη της ,με την τιμωρια του πατερα της.Εμενα μου κανει κατι σαν αρχαια τραγωδια εδω,οσο ιεροσυλια και να ειναι .Πιστευω ολα τα συγχρονα δραματα εκει εχουν την βαση τους!
Το να περναει ενας ανθρωπος ενα μεγαλο μερος της ζωης του, αυτα τα 15 χρονια μεχρι την τηλεταινια,η Μελιτα θα ειναι σε καποιο ψυχιατρειο.Και δεν εχει σχεση η πολυτελεια εδω,γιατι αν ηταν ετσι θα πηγαινε σε ενα πολυτελες ξενοδοχειο και δεν θα της εμενε η ρετσινια.
Τα καλυτερα χρονια της λοιπον τα περναει εκει,μακρια απ την οικογενεια της .Θα χασει το μεγαλωμα της κορης της και πιθανοτατα και την επαφη που θα ειχε μαζι της.Οταν γυρισει θα ειναι ξενη με το παιδι της.Ολα αυτα ειναι λιγα;;;Η φυλακη γιατι θα ηταν χειροτερο απ αυτο που περιεγραψα;;Στην φυλακη δεν θα εμενε παραπανω απο 5 χρονια και πολλα λεω,γιατι δεν σκοτωσε τελικα,αποπειρα εκανε.
Και να φτασω στο Στεφανο,στην Εριεττα,στον Λουκα ,στην Νορα!!Πραγματικα τους λατρευω αυυτους τους ηρωες!
Λατρευω την Εριεττα που εφτασε στο σημειο να λυπαται την Μελιτα,γιατι δεν δειλιασε να παει μονη της ,να την κοιταξει στο προσωπο και να της πει,οτι αν παραδεχοταν οτι το εκανε ,δεν θα εκανε μηνυση.Ο τροπος που την αντιμετωπισε χθες επισης ηταν αξιοθαυμαστος.Ναι σιγουρα κανενας απο μας δεν θα εκανε κατι τετοιο,αλλα οταν βλεπουμε να γινεται κατι τετοιο δεν το θαυμαζουμε;;;
Λατρευω τον Στεφανο,γιατι αν και πιστευω οτι η Αντιγονη,αξιζει ολα αυτα που θα παθει,αυτος δεν την αφηνει στο ελεος,ειναι η μητερα του,αυτη που του χαρισε την ζωη ,ασχετα παλι αν μετα του την εκανε μπαχαλο,δεν εχει τοση σημασια αυτο,οσο οτι η χειροτερη μανα,ειναι καλυτερα απ την καθολου!Και αυτο παει στην Νταιζη που δεν ειχε καθολου μανα!Ναι καταλαβαινω την σταση της,αλλα με αφησε ελαφρως μουδιασμενη.Γιατι θα περιμενα λιγο,πολυ λιγο να την αλλαξε η συναναστροφη της με την Στελλα.Αλλα οχι ,συνεχιζει μεχρι τελους να λυπαται μονον τον εαυτο της και κανεναν αλλο.Κλαιει και οδυρεται μονο οταν σκεφτεται την κακη της μοιρα.Ουτε αυτην μπορω να την λυπηθω και νομιζω αν το ηθελαν οι σεναριογραφοι ,θα την ειχα λυπηθει!
Λατρευω τον Λουκα!Ναι θα υποστηριξει τον Ρουσο και σταθει απεναντι στον πατερα του.Που ειναι το κακο;;πως να αισθανθει κατι για εναν βιολογικο πατερα που δεν γνωρισε και που τωρα θα μπορουσε να γνωρισει ,αυτος δεν εμφανιζεται καν.Δηλ δεν θα ειναι δικαιο αυτο που θα κανει;;;Αφου δεν ειναι ενοχος και θα εχει αποδειξεις για αυτο ,δεν θαπρεπε να τον βοηθησει;;Ισως καποιοι πιστευουν οτι να η ευκαιρια ο Ρουσος να πληρωσει για οτι εχει κανει.Αν γινοταν κατι τετοιο εγω παντως θα ειχα μεινει με μια δυσαρεστη γευση,γιατι κι εγω πιστευω οτι καποιος πρεπει να τιμωρειται γι αυτο που κανει στο παρον!
Εμενα σε γενικες γραμμες με ικανοποιει το τελος των μυστικων !
Αυτο που σκεφτομαι με πραγματικη θλιψη ειναι οτι η επομενη Τριτη θα ειναι η τελευταια μερα που θα στηθω 7 νταν,μπροστα στην οθονη μου,για να δω την αγαπημενη μου παρεα,την αγαπημενη μου ιστορια ,που με κρατησε 3 ολοκληρα χρονια παρεα και ξερω οτι θα νοιωσω την επομενη κατι να μου λειπει!Και δεν ειναι μονο οτι θα μου λειψει το φορουμ,θα μου λειψει η σειρα η ιδια.Ο Λουκας και ο Νικολας,γιατι οσο και να ειπαν καποιοι οτι ειναι καραγκιοζιλικια αυτα που κανουν,εγω και ισως και αλλοι μαζι με μενα,ειδαν ποση σημασια εχει τελικα να μπορουμε να κραταμε την παιδικοτητα μας,μας βγαζει απο πολλα βασανα!!Οτι το χιουμορ στη σωστη δοση σωζει!!
Τελος παντων ,καπου εδω λεω να κλεισω τον μονολογο μου!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από lizzie Τρι Νοε 29, 2011 4:17 pm

Καλα θα μας τρελάνουν τελείως οι σεναριογράφοι με τα ηθικά διλημματα του Λουκά?Δηλ επειδή υποψιάζεται οτι ο Ρουσος δεν εχει σχεση με την απάτη πρέπει ντε κ καλα να τον υπερασπιστεί επειδή παντα υπερασπιζόταν το δικαιο?
Οταν εμαθε για τα παιδάκια που εστειλε στον άλλο ο κόσμο ο Ρουσος γιατί δεν υπερασπίστηκε το δικαιο τους? Οταν η Μελιτα πυροβολησε την Εριεττα γιατί δεν εκανε κατι παραπανω για να τιμωρηθει?
Ειδημων του νόμου δεν είμαι αλλα μια τέτοια ιστορία δεν νομίζω να τελείωνε έτσι απλα, μηνύσεις δεν θα μπορουσαν να κάνουν να παει στα δικαστήρια το θέμα?
Και με ποια μουτρα παει ο Ρουσος ξεροντας τι έχει κανει η μοσχαναθρεμμενη του να ζητήσει υπεράσπιση απ' το Λουκα?Και εχει κ το θρασος να μιλάει για δικαιοσύνη που απο τότε που ξεκινησε έχει ριξει τόσο νερό στο κρασί του που δεν εμεινε σταλα δικαιοσύνης.
Ακόμα θυμαμαι ποσο ευκολα ηθελε να στείλει τον Μανο φυλακή στην υποθεση της Αμαλίας παρ'ολο που ήξερε οτι ήταν αθώος για το συγκεκριμενο αλλα ο μεγας δικαστής ήθελε να εφαρμοσει δικαιοσύνη για τις μπουφλες που εφαγε το κακομαθημενο του. Ειμαι σιγουρη οτι αν ο Μανος ειχε περιορισει τις μπουφλες μονο στην Ευα καρφακι δεν θα του καιγοταν.
Να η ευκαιρία του Ρουσσου να εφαρμοσει την ιδεωδη του δικαιοσύνη, ας μπει στη φυλακη για κατι που δεν εκανε αλλά αυτος να πληρωσει για τον φονο που δεν μπορεί να αποκαλύψει.
Γιατί το να φυγει με καθαρο το κούτελο και το ονομα στην κοινωνια για εξωτικα μερη αγναντευοντας τη θαλασσα στο πολυτελες γιωτ μονο τιμωρία δεν ειναι!!!
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από roria Τρι Νοε 29, 2011 4:31 pm

Στο θέμα του Αραβαντινού ειδικά πιστεύω κι εγώ ότι η εξέλιξη είναι επιεικώς απογοητευτική. Μας τον παρουσίασαν ουσιαστικά ως τον καταλύτη δια του οποίου θα επέλθει η κάθαρση. Τους λόγους για τους οποίους τελικα μόνο αυτό δεν θα γίνει τους έχουμε όλοι αναπτύξει εδώ. Αλλά θα σταθώ και σε μια άλλη παράμετρο:διαβάσαμε ότι έρχεται για να λύσει τα προβλήματα στη ζωή των παιδιών του. Δεν ξέρω πως θα αποτιμηθεί τελικά η παρέμβασή του στη ζωή του Λουκά, τη ζωή της Εριέττας όμως την κάνει μπάχαλο. Μπορεί να ειδοποίησε το Στέφανο να τραβηχτεί από τη δουλειά που ο ίδιος ο Αραβαντινός κάρφωσε στην αστυνομία, αλλά με ό,τι έκανε στη συνέχεια με την Αντιγόνη άνοιξε τον ασκό του Αιόλου και τσάκισε το Στέφανο. Αυτό δεν θα επηρέαζε και την κόρη του; Δεν μπορούσε για χάρη της να αφήσει την εκδίκηση κατά μέρος; Και το κυριότερο: αφού έμαθε ότι δράστης της απόπειρας εναντίον της Εριέττας ηταν η Μελίτα, αντί να προχωρήσει σε όλη αυτή τη γελοιότητα με τους πίνακες, δεν θα ήταν πολύ πιο φυσιολογικό να παρακολουθήσει είτε την ίδια τη Μελίτα είτε το Ρούσσο, ώστε να καταφέρει να συγκεντρώσει ενοχοποιητικά στοιχεία, να τους χώσει μέσα κι έτσι να δικαιωθεί, αλλά και να προστατευτεί επίσης το παιδί του; Νομίζω ότι κάθε στοιχειωδως εχέφρων άνθρωπος στη θέση του αυτό θα έκανε. Τα υπόλοιπα περί της δήθεν καταλυτικής παρουσίας του Αραβαντινού είναι ιστορίες για αρκούδες...
Υ.Γ. lizzie συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με το σχόλιό σου. Ακόμα κι αν καταπιούμε ότι ο Λουκάς αισθάνθηκε ηθικό χρέος να πάρει το μέρος του Ρούσσου στην προκειμένη περίπτωση, είναι τουλάχιστονν ανακόλουθο το ότι το περί δικαίου αίσθημά του δεν εξεγέρθηκε καθόλου στο ζήτημα της αδερφής του που θεωρήθηκε και συκοφάντης από πάνω. Εκεί, όχι μόνο δεν ένιωσε να τον πνίγει το δίκιο, έσπευσε να της κάνει παρατηρήσεις κι όταν έμαθε για την αμνησία-άνοια, την πρωτότυπη αυτή πάθηση της Μελίτας, συνέστησε στους πάντες να χαμηλώσουν τους τόνους, λες και τους είχαν υψώσει και ποτέ! Kotsides
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από elenp Τρι Νοε 29, 2011 4:48 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκα ήταν πολύ καλή, η Νόρα έπαιξε λίγο με το μωρό τους αλλά είδε που ο Λουκάς ήταν σκεπτικός και συζήτησε μαζί του για τον πατέρα του. Η σκηνή με την Εύα, την Νόρα, την Δάφνη και τον Λευτέρη ήταν πολύ ωραία, η Εύα θέλει να παντρευτεί και η Νόρα και η Δάφνη συμφώνησαν μαζί της και της είπαν ότι αν δεν θέλουν τα αγόρια να τους παντρέψουν θα τους παντρέψουν αυτές και του Λευτέρη του άρεσει αυτό και συμφώνησε. Η σκηνή με την Νόρα και τον Λουκά ήταν πολύ καλή, η Νόρα είπε στον Λουκά για τον γάμο και εκείνος νευρίασε που δεν θα είναι αυτός ο κουμπάρος και προσπαθούσε να μάθει από εκείνη ποιος θα ήταν αλλά η Νόρα του εξήγησε πώς δεν γνωρίζει και πώς δεν νοιάζει τους νοιάζει τόσο αυτό αλλά το ότι παντρεύονται. Η σκηνή με την Δάφνη και τον Νικόλα ήταν πολύ ωραία, η Δάφνη είπε και εκείνη στον Νικόλα για τον γάμο και εκείνος θύμωσε για την κουμπαριά και της είπε ότι αν δεν είναι αυτός κουμπάρος δεν πρόκειται να πάει στον γάμο και η Δάφνη του είπε ότι πρέπει να σταματήσει να δυσανασχετεί και πώς δεν είναι της ηλικίας του αυτές οι γκρίνιες. Η σκηνή με την Νόρα, τον Λουκά και τον Πέτρο ήταν πολύ καλή, η Νόρα και ο Λουκάς μίλησαν με τον Πέτρο και εκείνος τους είπε πώς ο Λουκάς μιας και υποστηρίζει πάντα το σωστό να τον υποστηρίξει και να μιλήσει στον πατέρα του γι' αυτό και εκείνος του είπε ότι αν πειστεί πράγματι πώς είναι έτσι τα πράγματα ότι θα τον υπερασπιστεί στην αντιπαράθεσή που έχουν.
Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 617 - Ημερομηνία 28-11-2011

Δημοσίευση από lizzie Τρι Νοε 29, 2011 5:17 pm

roria έγραψε:
Υ.Γ. lizzie συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με το σχόλιό σου. Ακόμα κι αν καταπιούμε ότι ο Λουκάς αισθάνθηκε ηθικό χρέος να πάρει το μέρος του Ρούσσου στην προκειμένη περίπτωση, είναι τουλάχιστονν ανακόλουθο το ότι το περί δικαίου αίσθημά του δεν εξεγέρθηκε καθόλου στο ζήτημα της αδερφής του που θεωρήθηκε και συκοφάντης από πάνω. Εκεί, όχι μόνο δεν ένιωσε να τον πνίγει το δίκιο, έσπευσε να της κάνει παρατηρήσεις κι όταν έμαθε για την αμνησία-άνοια, την πρωτότυπη αυτή πάθηση της Μελίτας, συνέστησε στους πάντες να χαμηλώσουν τους τόνους, λες και τους είχαν υψώσει και ποτέ! Kotsides

Και εγώ συμφωνω με την ανακολουθία του σεναριου σχετικά με το κουκούλωμα της απόπειρας. Όσον αφορά το ηθικό χρέος του Λουκά προς το παρόν δεν νομίζω ότι συμπεριλαμβάνεται η υπεράσπιση του Πέτρου αλλά εάν είναι σιγουρός ότι ο Πέτρος είναι αθώος θα μπορούσε να καταθέσει σαν μάρτυρας υπεράσπισης (όπως είχε κάνει και η Αμαλία αλλά όχι για λόγους δικαιοσύνης). Νομίζω ότι μετά από όσα έχουν γίνει και ειπωθεί είναι τελείως ακυρο το "δώρο ψυχής" του Λουκά στην Αμαλία.
Σπόιλερ:
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης