Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

+20
maeveline
kapetanissa
evaki16
LaurelRose
tzibirdika
ΣΨ1
dm10811
alex1
nefelik
trelli petrakitsa
fantina
roria
gxnel
JESSIE
fay66
evanna
Xaroulinial
AmaliaPetros_fan1
κικκο
Clarabelle
24 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap32%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 32% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap35%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 35% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap16%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 16% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap11%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 11% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_lcap5%Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 37
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 02, 2011 6:37 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από κικκο Παρ Δεκ 02, 2011 8:13 pm

νομιζω οτι η σκηνη πετρου-αμαλιας κ η σκηνη λουκα-εριετασ στο τελος εκλεψε παρασταση στο σημερινο επεισοδιο.......
Δυσκολο να χανεις τον ανθρωπο που αγαπας κ ζεις μαζι του μια ζωη......κ τραγικο να βλεπεις τα παιδια σ μεσα απο μια τζαμαρια αγκαλια....κ να ξερεις οτι χρονια ολοκληρα τουσ την ειχαν στερησει........
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από AmaliaPetros_fan1 Παρ Δεκ 02, 2011 8:21 pm

ΤΕΛΕΙΟ!Το καλύτερο απ'όλα οπως βλεπετε και στο αβαταρ μου το φιλί!Καλά ήτανε ΤΟ φιλί!Μεγάλη μερα η σημερινή για τους fans των Τιτανομέγιστων! Επιτέλους μετα απο 3,5 χρόνια την αρπαξε και την φίλησε αφου της είπε οτι την αγαπάει όσο δεν έχει αγαπήσει άλλη και θα την αγαπαει πάντα!Εχω λιώσει και η χαρά μου είναι απεριγραπτη είμαι τρισευτηχισμένη! inlove Ααααχχ φανταστικό!Καλά ο κυριος Κατρανίδης και η κυρία Πεφανη καταληκτικοί : respect : Klap τους αγαπώ!Πέτρος και Αμαλία forever Heart2

Υ.Γ.Μακαρι στο αυριανό να έχουμε και συνεχεια Matakia Efxi (ξερω είμαι τρελή αλλά τι να κάνω ΛΑΤΡΕΥΩ Πέτρο-Αμαλία είναι κακό?)
AmaliaPetros_fan1
AmaliaPetros_fan1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Λονδινο...διαμερiσμα οικ.Ρουσσου!!!
Ασχολίες : Τραγούδι,λογοτεχνία,cinema και φυσικά Τα Μυστικά της Εδέμ!!!

http://<a href="https://s1088.photobucket.com/albums/i330

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από Xaroulinial Παρ Δεκ 02, 2011 8:23 pm

Τέλειο μόνο και μόνο για εμάς που περιμέναμε 4 ολόκληρα χρόνια για μια τέτοια σκηνή Πέτρου-Αμαλίας!!!!Τέτοια συγκίνηση!!! :'( Ακόμη κλαίω καιρός ήταν να της μιλήσει κι αυτός!!! Ήταν για oscar αυτή η σκηνή!!!!
Xaroulinial
Xaroulinial

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 02, 2011 8:48 pm

Λοιποοον....

-Μου φαινεται οτι ο δρομος που πηρε η Αντιγονη δεν εχει επιστροφη! Rolling Eyes Και ακουω τους παντες να λενε οτι η συγκεκριμενη εχει κανει εγκληματα,σωστο ειναι αυτο αλλα σε αυτα τα εγκληματα τις περισσοτερες φορες ειχε συνεργατιδα τη Νταιζη,αυτη γιατι δεν την κατηγορει κανεις,οεο;;;

-Ξυπνουν οι νεονυμφοι και μια σκηνη να ειναι οι δυο τους,δεν τους γραφουν! imarton Τοκ-τοκ ερχεται πρωϊ-πρωϊ η Δαφνουλα και παιρνουν ολοι μαζι πρωϊνο,τι να πεις!

-Η παρεα βαλθηκε να πεισει το Λουκα & τη Νορα να δεχτουν την προταση του Ρουσσου.Προσωπικα δεν ξερω τι θα ηθελα να κανουν,ειναι λιγο μπερδεμενο αυτο το θεμα!
Εν τω μεταξυ εκει που ελεγε η Νορα στα κοριτσια για το γραφειο,το Ρουσσο,τον Αραβαντινο και τα κλασσικα,ακουμε και την ξεκαρφωτη ατακα απο την Ευα ''τελικα μας εφερε γουρι ο αντρουλης μου''! livani Που κολλαει αυτο αγαπημενη μου ξανθια;Μα ειναι πραγματα αυτα που ακουω.Θελω να συγκρατηθω και δεν με αφηνετε
Ο Νικολας & ο Λουκας παλι μου αρεσαν που μιλησαν λιγο σοβαροτερα απ'οτι συνηθως,καιρος ηταν!

-Ο Χρηστος ο κακομοιρης athens by night θα κανει μες το πορτ-παγκαζ.Τι τραβανε και αυτοι οι δραπετες.....! valen

-Εξαιρετικη η σκηνη Πετρου-Αμαλιας.Η καλυτερη του επεισοδιου! : respect : Και οι ερμηνειες των ηθοποιων και τα λογια που ειπαν ο ενας στον αλλο και το φιλι,και ολα καταπληκτικα! Love!

Και η μεγαλη συναντηση εφτασε....για να δουμε πως θα δικαιολογηθει ο Νιονιος στα παιδια του.

Καλο απο μενα μονο και μονο για Πετρο-Αμαλια!

Υ.Γ Το ντυσιμο της Νορας τελειο σημερα! Klap


Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Παρ Δεκ 02, 2011 8:58 pm, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Δεκ 02, 2011 8:50 pm

Είναι η τελευταία Παρασκευή πλέον που σχολιάζουμε επεισόδιο της ημέρας.
Και δεν σας κρύβω ότι αισθάνομαι αρκετά παράξενα. Ίσως γιατί έχω συνηθίσει να επικοινωνώ με εσάς και αυτό είναι το μόνο σίγουρο ότι θα μου λείψει.

Θα σχολιάσω λίγες στιγμές , οι υπόλοιπες μετά.

Ο Στέφανος βρίσκεται σε συναισθηματικό δίλημμα και αυτό φάνηκε. Από τη μια έχει τη μητέρα του που πλέον βυθίστηκε στη σιωπή της. Μια κατάσταση που την έχει ζήσει , την έχει νιώσει. από την άλλη γνωρίζει ότι έφτασε σε αυτό το σημείο η Αντιγόνη εξαιτίας του Αραβαντινού , του πραγματικού πατέρα της Εριέττας. Ξέρει ότι η μητέρα του έχει κάνει πολλά. Δεν σβήνεται με μια μονοκονδυλιά το γεγονός ότι είχε αποπειραθεί να σκοτώσει το παιδί του. Δεν ξεχνιέται το μίσος που του ενέπνευσε από μικρός για μια εκδίκηση που όμως η ίδια απέκρυψε τη συμμετοχή της και που αποκαλύφτηκε αργότερα. Ξέρει ότι με τα ίδια της τα χέρια σκότωσε τον Χ'βασιλείου Είναι όμως η μάνα του. Και η χειρότερη εγκληματίας να είναι -που είναι το πουλάκι μας-είναι μάνα του. Καλώς ή κακώς με αυτήν μεγάλωσε.Από την άλλη έφτασε σε αυτήν την τιμωρία για κάτι που τουλάχιστον το συγκεκριμένο δεν ήταν συμμέτοχος. Λογικό λοιπόν ακούγεται όταν κάποια στιγμή ζητά ότι θέλει χώρο από την Εριέττα. Αυτή η εσωτερική σύγκρουση είναι αναμενόμενη και μέχρι και ένα σημείο υγιές. Θα παλέψει , θα συγκρουστεί μέσα του , αλλά και αυτός θα φτάσει στη δική του κάθαρση που είναι απαραίτητη για να προχωρήσει.
Η Νταίζη δεν μπορεί να νιώσει έτσι με τη μητέρα της και είναι απολύτως λογικό. δεν έχει δεθεί στο ελάχιστο μαζί της. Ζητά μέχρι και τώρα συνεχώς βήματα να γίνονται από τη μεριά της και κανένα από τη δική της. Ναι η Αντιγόνη δεν φέρθηκε ως μάνα. Ναι δε στάθηκε κοντά της. Αλλά ας έκανε και εκείνη παλιότερα ένα μικρό , ελάχιστο βήμα. Όχι ότι η Αντιγόνη θα άλλαζε . Μπορεί να έμενε ίδια , μπορεί και κάτι όμως να έκανε.

Θα σταθώ στο Νικόλα. Επιτέλους απόψε σεβάστηκαν στο σενάριο το πραγματικό νόημα της φιλίας. Δεν γελοιοποιήθηκε . Είχαμε το κωμικό στη δόση που έπρεπε , γιατί αν δεν το είχαμε και καθόλου δεν θα ήταν αληθινό. Ο Λουκάς και ο Νικόλας έχουν δικό τους τρόπο επικοινωνίας , μοναδικός , αναλλοίωτος. οπότε μετά από καιρό μπορώ να πω ότι είδαμε εδώ μια καλή , πολύ καλή σκηνή μεταξύ πραγματικών φίλων.

Ο Πέτρος κάνει τον απολογισμό του πλέον σε όλους τους τομείς. Στο Λουκά εχτές αναφέρθηκε στα επαγγελματικά του επιφανειακά στην ουσία όμως και συναισθηματικά.Η αγάπη , η εκτίμηση και σεβασμός που νιώθει φάνηκε χτες και κατάλαβε ότι όλες του οι κινήσεις είχαν γίνει σπασμωδικά από πέρσι τα Χριστούγεννα.
Σήμερα κάνει τον απολογισμό του πλέον για την προσωπική του ζωή. Αναγνωρίζει τα λάθη που έκανε απέναντι στην Αμαλία. Το μεγαλύτερο ίσως ότι άφησε την καθημερινότητα να τον κυριαρχήσει και άφησε σε δεύτερη μοίρα τη γυναίκα του. Ίσως επειδή ήξερε ότι η Αμαλία του ήταν πάντα εκεί , την είχε δεδομένη. Και η Αμαλία ήταν πάντα εκεί. Μπορεί να ήρθε σε αντίθεση μαζί του στη δίκη της Αντιγόνης , αλλά εκεί κυριάρχησε το αίσθημα του δικαίου .Ήξερε όμως ο Ρούσσος ότι στα δύσκολα ήταν πάντα δίπλα του.Είτε συμφωνούσε , είτε όχι πάντα ήταν λαμπάδα αναμμένη.Σήμερα επιτέλους της εξομολογήθηκε ότι την αγαπούσε και την αγαπά ακόμα. Τι κρίμα το χάδι , το φιλί να μην το είχε δείξει και νωρίτερα;
Και εκεί η Αμαλία θα δείτε , θα παραμείνει να τον περιμένει. Δεν θα έχει να κάνει με μνηστήρες και να περιμένει τον Οδυσσέα της. Θα έχει να αντιμετωπίσει τους δαίμονες της κόρης της. Από την άλλη θα περιμένει στωικά και τον Πέτρο της , το Ρούσσο της , για να φτάσει και αυτός στη δική του κάθαρση.
Μπορεί να πληρώνουν τώρα για λάθη και εγκλήματα που δεν έχουν κάνει. Όμως έστω και έτσι σκέφτονται τις δικές τους ύβρεις .Οπότε τώρα η κάθαρση έρχεται φυσικά , δικαιολογημένα.
ίσως έτσι να μπορέσουν και κάποια στιγμή μερικοί από αυτούς να προχωρήσουν και πάλι , πάνω σε νέες βάσεις και πλέον πιο ήρεμοι.


fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Δεκ 02, 2011 9:27 pm


Ναί, δεν θα υπάρξει σχολιασμός σε άλλο επεισόδιο Παρασκευής... Αφού λοιπόν έχουμε τόσα λίγα μπροστά μας, νομίζω οτι δεν είναι κακό να εκφράσει ο καθένας μας άνευ φοβου και πάθους όσα αισθάνεται....
Εμένα απ'τη σκηνή Πέτρου Αμαλίας, μόνο η Αμαλία με συγκίνησε, γιατί αυτή μας έδειξε όλη την αλήθεια της , και η κα Πεφάνη έδωσε ρεσιτάλ ακόμη μιά φορά...... Ο Πέτρος όμως, είναι άλλη ιστορία. Μου έδωσε την εντύπωση οτι αγόρευσε στο δικαστήριο, έβαλε όλη του τη μαεστρία για να πείσει τους ενόρκους για την αθωότητα όχι του πελάτη του, αλλά τη δική του. Και φυσικά, με τόση εμπειρία και τόση εξάσκηση, δεν του ήταν δύσκολο να το πετύχει.... Το αποτέλεσμα: Χειραγώγησε για μιά ακόμη φορά την Αμαλία, έπαιξε με τα αισθήματά της για να έχει απ'αυτήν την αντίδραση που περίμενε, δηλαδή ότι θα δεχτεί να εγκαταληφθεί απ'αυτόν, θα δεχτεί να την αφήσει να παιδεύεται μιά ζωή για την κόρη τους, όπως την άφησε μιά ζωή να ανησυχεί και να ζεί μακρυά απ'το γιό τους, θα δεχτεί να γίνει αυτή το μοναδικό στήριγμα για την εγγονή τους, ενώ ο σύντροφος της ζωής της θα είναι μακρυά, θα κάνει το γύρο του κόσμου, το νεανικό του όνειρο, αν, λέει, ξεμπερδέψει με τα δικαστήρια πρώτα.... Και το θέμα είναι οτι θα τα δεχτεί όλ'αυτά η Αμαλία, όχι επειδή έτσι πρέπει, έτσι είναι το καθήκον της, αλλά γιατί τον αγαπάει..... Και πάνω εκεί, ο κύριος συνήγορος του εαυτού του, θα καταδεχτεί να προβάλλει το τελευταίο επιχείρημα, να ρίξει το τελευταίο "πυροτέχνημα" που θα είναι και το επιστέγασμα της συμφωνίας τους: Θα σκύψει και θα τη φιλήσει στο στόμα!!!! Αυτό που δεν είχε κάνει τόσο καιρό, το κάνει τώρα που της ανακοινώνει οτι θα την αφήσει και θα φύγει! Καλή ώρα ο Μάνος, που πριν το σκάσει, έδωσε στην Εύα μιά σκηνή για να τον θυμάται στα καλύτερά του!!! Αηδία μου προκαλεί αυτό το ανδρείκελο, ο Ρούσσος, που φορτώνει τις ευθύνες του σε άλλους ώμους, για να φύγει χωρις εμπόδια, πουλώντας αυτό που δεν αγοράζεται: την αγάπη....
Κατά τα άλλα, η πλοκή προχωρεί και σύντομα θα μάθουμε και την πλευρά του Αραβαντινού, ελπίζω δηλαδή οτι κάτι θα έχει να πεί που ν'αξίζει τον κόπο, γιατί πολύ κακό για το τίποτε έγινε τελικά μ'αυτόν...... Σήμερα το επεισόδιο δεν είχε τόσο κωμικές κορώνες από Λουκά και Νικόλα, κάτι ήταν κι αυτό, και η Μιλιτοδόση επίσης ήταν μικρή.... Η Νταίζη πάλι, υποτίθεται βρίσκεται σε μιά πολύ δύσκολη φάση της ζωής της, προς τι τα αβυσσαλέα ντεκολτέ και τα φανταιζί σκουλαρίκια, και να μην ξεχάσω τα 15ποντα τακούνια? Για να την πάρουμε πιό πολύ στα σοβαρά ?
Αυτά από μένα, καλό σαββατοκύριακο σε όλους.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από gxnel Παρ Δεκ 02, 2011 9:29 pm

Λοιποοοον....τελευταια Παρασκευη ε?περιεργα μου φαινεται!!τελοσπαντων....


Μελιτα κοριτσι μου....μονο 3D δεν το εχεις δει το flashback....βαλε οτι μυαλο σου εχει μεινει να δουλεψει και παρτο αποφαση οτι εσυ την εκανες τη δουλεια....θα τελειωσει το εργο και συ θα μεινεις με την απορια....
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 103275(εχει ελαττωσει τα βογκητα?χτες εσκαψε και δεν βογκηξε?ΝΤΡΟΠΗ)

ναι ναι συζητηση το λεμε τωρα Λευτερακη...
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 221877..ενταξει θα μπορουσε να μην το ανοιξει και μια μερα το γυμναστηριο...η να εδινε αδεια στην Δαφνη...τοσες της εχει δωσει σημερα βρηκε???


μου αρεσε που τη συζητηση για το γραφειο του Ρουσσου την εκαναν Νορα και Λουκας τα 2 τους...γιατι αν ηταν η Στελλα μαζι την ειχαμε κατσει....και μου αρεσε που η Νορα το συζητησε και με τα κοριτσια...ωραια και η συζητηση Λουκα-Νικολα....χωρις πολλες πλακες και καθαρο ενδιαφερον!!!!!

πες το μας ρε Νταιζη απο σημερα το σχεδιο...λυσσαξες κατι σκεφτομαι και κατι σκεφτομαι...δεν τη πολυπηρε και ο πονος για την Αντιγονη προφανως...εχει αλλες σκοτουρες...τωρα το πως θα γλιτωνε η Αντιγονη το εγκεφαλικο αν αναλαμβανε το φονο της Αννας και ολα θα ηταν καλα εγω δεν το καταλαβα..αλλα για να το λεει η Νταιζη....

η "προετοιμασια" του Λουκα απο την Νορα πριν παει στην Ερι μου θυμισε την αντιστοιχη "προετοιμασια" οταν θα συναντουσε την Ερι σαν αδερφη του...σε αναμμενα καρβουνα ειναι ολοι για να δουν τι θα βγει απο αυτη τη συζητηση!!!

και λατρεμενη σκηνη του επεισοδιου...Πετραν-Αμαλια....και οι ερμηνειες και τα λογια και το φιλι!!!!εξαιρετικοι....(βεβαια που σηκωνεται και φευγει και εχει κανει μια απλη δολοφονια να του βρισκεται ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο αλλα τεσπα)....

Υ.Γ1....μωρε Λουκα και συ....τι συνδυασμο εκανες στο παγωτο?..ειμαι και αρρωστη ακουω και για παγωτα....
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 274331

Υ.Γ2...οπως ελεγε και ο Καπουτζιδης στο thetwenty...Αχ αυτος ο Κατρανιδης....
Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 621900
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Δεκ 02, 2011 9:39 pm

Ξεκινάω να γράφω, αλλά δεν ξέρω αν τελικά αυτό που θα γράψω θα είναι σχολιασμός.
Ερμηνείες, ερμηνείες και ερμηνείες.
Κορυφαία σκηνή σαφώς αυτή μεταξύ του Πέτρου και της Αμαλίας. Εξαιρετικοί και οι δύο, αν κρίνω από τον εαυτό μου κατάφεραν να συγκινήσουν και τους θεατές που όχι απλώς δεν είναι φαν του ζεύγους, αλλά δεν τους συμπαθούν καν ως χαρακτήρες.
Ωραία και η σκηνή του τέλους όπου ο Αραβαντινός πίσω από την διαβόητη πλέον τζαμαρία κοιτάζει από μακριά τα παιδιά του αγκαλιασμένα.
Πονεμένη φιγούρα ο Στέφανος που παλεύει ανάμεσα στην αγάπη του και στο θυμό του για τη μητέρα του και σε μια συστολή που το ποιόν αυτής της μητέρας τον κάνει να αισθάνεται, αναγκάζοντάς τον να απολογείται συνέχεια, επειδή εξακολουθεί να την αγαπάει. Η φωνή, το βλέμμα, η κίνησή του, όλα μου μετέδιδαν αυτή την πάλη των αντικρουόμενων συναισθημάτων.
Σπόιλερ:
Κι επειδή ο ίσκιος μερικών ανθρώπων είναι βαρύς, ακόμα κι αν πρόκειται για αρνητικούς ήρωες, με άγγιξε πολύ η φράση της Νόρας ότι το σπίτι φάνταζε παράξενο χωρίς την επιβλητική παρουσία της Αντιγόνης. Η απάντηση της Νταιζης πάλι (όπως και η Νταίζη ολόκληρη άλλωστε) ουδόλως με άγγιξε. Κρατώ ακόμη το "κι εγώ σ' αγαπάω"του Λουκά στο Νικόλα, από τις σπάνιες σοβαρές στιγμές τους που δεν θα πείραζε να ήταν και λίγο περισσότερες.
Κατά τα άλλα,
απορίες, απορίες και απορίες.
-Στην πολύ συγκινητική σκηνή μεταξύ Ρούσσου και Αμαλίας που προανέφερα ουσιαστικά ο Ρούσσος ανακοινώνει στην πολυαγαπημένη του σύζυγο ότι θα την αφήσει να κουρεύεται με το παρανοϊκό τους σπλάχνο κι αυτός θα πάει να ηλιοψηθεί στον αέρα και την αρμύρα της θάλασσας; Όχι, γιατί αν εντρυφήσει κανείς στο περιεχόμενο, εξανεμίζεται όσο να πεις η συγκίνηση (αλλά είπαμε: ερμηνείες).
-Ο υπότιτλος του επεισοδίου δεν θα μπορούσε να είναι: μπάστακες: οι δολοφόνοι του έρωτα; Από όλα τα πρωινά του κόσμου η Δάφνη βρήκε την επαύριον του γάμου της Εύας με το Λευτέρη για να μπουκάρει στην κρεββατοκάμαρά τους; imarton (ήμαρτον! το βάζω και ολογραφως). Και από πάνω θεώρησε ότι αυτή ήταν η καταλληλότερη στιγμή για να τους αναλύσει το πρόβλημα του Ηλία;
Όσο για τον άλλο μπάστακα που όλο στο δωμάτιό του πάει κι όλο κατσικωμένος ανάμεσα στο Στέφανο και την Εριέττα βρίσκεται, θα αρκεστώ σε ένα Grrr
-Μπάι δε γουέι ο Στέφανος γιατί ζήτησε από το Χρήστο να πάει στο γκαράζ και να τον αφήσει λίγο μόνο με την Εριέττα; Για να της πει να είναι ψύχραιμη και να ακούσει τον Αραβαντινό και κατόπιν να τη χαιρετήσει σαν να πίνανε μαζί μπυρόνια στο Κα ψι μι;
-Μόνο σε μένα φάνηκε θεόκουφη η φράση "τώρα έχετε οικογένεια, καταπατείστε και καμιά αρχή" και δη δια στόματος Εύας;
-Η κυράτσα που βλέπω να μην κρατιέται να πάρει ο άντρας της την περιουσία του Λύτρα και να είναι έτοιμη, αν είναι τρόπος, να υπογράψει αυτή για να περάσει το γραφείο του Ρούσσου στο Λουκά και τη Νόρα είναι η Δάφνη που είχε ευχηθεί να γίνει καλός άνθρωπος ή η κυρία Κοκοβίκου που είχε ευχηθεί να γίνει κυρία Κοκοβίκου;
Αυτό που έγραψα είναι τελικά σχολιασμός για μια σειρά που κράτησε τριάμιση χρόνια κι έχει φτάσει έξι επεισόδια πριν το τέλος;
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 02, 2011 9:45 pm


Λοιπόν πάμε να παίξουμε το παιχνίδι της χαράς αφιερωμένο στην αγαπητή roria

Η Αντιγόνη λέει είναι υπεύθυνη για τις απόπειρες κατά της Εύας και ο Στέφανος έχει απομακρυνθεί απ αυτήν αλλά όχι κι απ την Νταίζη που είναι η εκτελέστρια. Επιλεκτική αμνησία

Είμαι χαρούμενη γιατί θα μπορούσε να έχει ολική αμνησία (όχι ο Στέφανος αυτός που γράφει και υπογράφει τη σειρά) και να δούμε το Στέφανο ερωτευμένο με τη Νταίζη και την Αντιγόνη κρυφοκαψούρα με τον Αραβαντινό οπότε θα τρέχαμε.

Κοράκι η Νταίζη. Πεθαίνει η Αντιγόνη της λέει ο Στέφανος. Κρίμα που δεν προλάβαμε να της πάρουμε τα όργανα να κάνουμε τη δουλειά μας λέει η Νταίζη.

Είμαι χαρούμενη που δεν είμαι στη θέση της Αντιγόνης μάνα γαρ.

Εσείς στο σόι σας πάτε στους νιόπαντρους πρωί πρωί να πειτε τον καημό σας; Η Δάφνη πήγε να τους σηκώσει απ το κρεβάτι.

Είμαι χαρούμενη ήμουν σίγουρη μόλις την είδα οτι θα ζητούσε το σεντόνι να το κρεμάσει στο παράθυρο και καθώς η νύφη ήταν ξαναπαντρεμένη θα είχαμε πρόβλημα αφήστε που αν έβλεπα τί έτρωγαν θα ξεσηκωνόμουν και είμαι σε δίαιτα.

Η Νταίζη ήταν να μη πάρει φόρα Ζήτησε συγνώμη κι απ τη Νόρα και μάλιστα αυτή τη φορά κατ ιδίαν.

Είμαι χαρούμενη Νομίζω δεν θα κουτουλήσει πουθενά την Εύα και δεν θα υποστώ σκηνή που να ζητάει συγνώμη για τις απόπειρες γιατί δεν θα δω την Εύα να την παίρνει αγκαλίτσα παρηγοριάς Δεν θα το άντεχα σας το λέω να πάρει άφεση για τέτοια πράξη

Η παρέα επιμένει να πάρει ο Λουκάς το γραφείο του Ρούσσου. Εύα Δάφνη και Νικόλας υπέρ της αποδοχής της πρότασης.

Είμαι χαρούμενη. Όλοι λένε ξαναλένε και ματαξαναλένε οτι δεν είναι δωροδοκία και μπορεί και να με πείσουν αν το επαναλαμβάνουν κάθε πέντε σκηνές γιατί εγώ η ανόητη δεν βλέπω γιατί κάθε οικογενειάρχης θα πρέπει να συμβιβαστεί για το παντεσπάνι των παιδιών του.

Ο Αραβαντινός έδωσε επιτέλους ραντεβού στα παιδιά του κι αύριο αλλάζουμε ζώνη και κανάλι και πάμε πακέτο. Έτσι νομίζω λένε μια εκπομπή που σμίγουν οικογένειες. Ζήτησε όμως να απομακρυνθεί ο Χρήστος απ το σπίτι οπότε ο Στέφανος τον έβαλε στο πορτ μπαγκάζ και πήραν τους δρόμους

Είμαι ευχαριστημένη που το οικογενειακό μας αυτοκίνητο δεν είναι τζιπ διότι είμαι κλειστοφοβική κι αν βρεθούμε σε ανάγκη θα βρούμε άλλη λύση πιο ευάερη και ευήλια ελπίζω

Στα προσεχώς βλέπω θα έχει και στο επόμενο επεισόδιο σκηνούλα το ζευγάρι των νεονύμφων πάντοτε με τη συνοδό παρούσα βεβαίως βεβαίως

Είμαι ευχαριστημένη που το επεισόδιο του γάμου της Εύας εκτόξευσε τα νούμερα της τηλεθέασης γιατί βάζουν στα προσεχώς κάθε επεισοδίου κράχτη τις σκηνές της και ξέρω τι να περιμένω.

Όχι δεν παρέλειψα τη σκηνή Πέτρου Αμαλίας κατά λάθος. Το έκανα κατ επιλογήν γιατί εκεί πραγματικά χάρηκα και δεν χρειάστηκε να ψάξω δικαιολογίες. Περιμέναμε πολύ πολύ καιρό μια τέτοια σκηνή γιατί και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή. Εξακολουθώ να πιστεύω οτι με τη λύση που δίνουν στο θέμα του Ρούσσου είναι λες και διαγράφουν την εν ψυχρώ δολοφονία που έκανε μόλις πριν λίγες μέρες αλλά είπαμε έχουν διαφορετική αντίληψη απ τη δική μου περί δικαίου οι γράφοντες
Θα είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν δω σχολιασμό της Kαρ-Μικ και της Nikidanis

Να πω οτι με ενθουσίασε δεν μπορώ άλλωστε παρακολουθώ πια τη σειρά εντελώς διαδικαστικά μιας κι ότι περίμενα το σακάτεψαν. Έφτασα μέχρι εδώ θα πάω μέχρι το τέλος έτσι για το γαμώτο οπότε για άλλη μια φορά δεν ψηφίζω.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από fantina Παρ Δεκ 02, 2011 9:56 pm

τρεις και λιγακι .......

παραμια γαιδουροτριχα .....

το ρασο ρασο και η ρομπα ρομπα κατα τον Ρομπαιτ (επικεφαλης σε κατι στην Ευρωπη ,απο αυτους που ξερουν τα πολλα και μας ......................βαλτε οτι θελετε ......πολυ )

τρεις και λιγακι ......
πρωτη
η σκηνη Λουκα Νικολα .........μου αρεσε ρε παιδι ,ωραια φιλικη ,σοβαρη φιλικη ,ουσιας φιλικη ,φιλοι ...να νοιαζεσαι για το καλο του φιλου ,εστω και αν δεν σου πεφτει λογος ........εστω και αν δεν συμφωνω με το καροτακι (αν και διαιτητικο )
στο γαμο της κοπελας μονο ,κανανε τις .....αντε να μην πω ........γιατι αμα πω θα που πει ο παπας το αυτι !!!!!

δευτερη
Ρουσσος -Αμαλια οικογενιακη καθαρση ,ξεκαθαρισμα ,αγαπη ,συγνωμη ,λογια ουσιας ,βραχος ,και απανεμο λιμανι ,φιλι και αγκαλια ......λατρεψα ,αγαπησα ,λιγουριασα ,και ηθελα και αλλο ......και θα ηθελα να εβλεπα τετοιες σκηνες πιο συχνα στο παρελθον της σειρας ........τι λεω η τρελη και τι ονειρευομαι ,τωρα στα ξεκουδουνα !!!

τριτη
τελευταια σκηνη με Λουκα και Ερη και ολιγον τι Αραβαντινο ....
τα αδελφια μαζι και ο πατερας χωρια ......μακρια και μοναχικος ....ηρθε να δωσει εξηγησεις και να παρει συγχωρηση ?
αναρωτιεμαι και παλι το ερμο νιατο (λεμε τωρα ........ξερω και εγω τον Κοινουση ....και ξερω και την κινηση του Κοινουση ,αμ πως ?)
θλιψη ,μοναξια ,αγκαλια ,αγαπη ,προστασια ,κοινο μετωπο εναντια σε ποιον ?και γιατι ?τι θελει τωρα ?να αγκαλιασει τα παιδια του ?φανηκε οτι ηρθε για το δικο του δικιο ,για την δικη του αναγκη εκδικησης και τα παιδια του ακομη- ακομη ηταν ενας μοχλος πιεσης για τα δικα του σχεδια .......ξεκαθαρισε ....οχι ....μονο η Αντιγονη καταδικαστικε στην σιωπη της...οι αλλοι ?τι ?που ?
εχω ερωτησεις και για μια ακομη φορα δεν εχω απαντησεις ......
και το λιγακι ....
το παγωτο του Λουκα ...ηθελα και γω λιγο με μπολικη σαντιγυ και ξηροκαρπια απο πανω !!!

παρα μια γαιδουροτριχα ........
βεβαια ειναι παραπανω οι τριχες ...
η τετ-α-τετ κουβεντα της προηγουμενης και της τωρινης κυριας του Λουκα ...
η Νορα να θελει να βοηθησει την Νταιζη ....που κανονικα θα επρεπε να πνιγεται η Νταιζη και η Νορα να εξαφανιζει το νερο .......
τι κανει αυτος ο ερωτας που να μην ........
δεν θα το πω ,δεν θα το πω !

η βολτα του του νεαρου ερωτοχτυπημενου απο τα βελη της Ντιβας του πενταγραμμου στο πορτ-παγκαζ ....τι ομορφια ,τι ρομαντικο .......
το δε αυτο που περιμενει τον εγκεφαλο να αποφασισει για το μελλον του ?
τι ομορφια ,τι ρομαντικο ......

και τριτη και φαρμακερη ....
το νιοπαντρο το ζευγος .....να μενει ο ενας εδω και αλλος στο σπιτι του .......
ετσι παντρευομαι και εγω και μαλιστα αυριο .......τι ομορφια ,τι ρομαντικο .......

σημερα τους το δηλωσα ,δεν κουνιεμαι ,δεν λυγιεμαι ,μην μου μιλατε ,αφηστε με μονη μου .....δυο επεισοδια μεινανε και μια τηλεταινια ...δεν θα χασω εγω το φορουμ που αγαπαω ,τωρα στο τελος.
και κατα ενα περιεργο τροπο με αφησαν ησυχη ..........

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Δεκ 02, 2011 9:59 pm

lmao lmao lmao
Clarabelle, καλή μου, με έχεις στείλει! Με έπιασε το στομάχι μου απ' τα γέλια.
Ειδικά με το σεντόνι, με πέθανες!
Αστέρι είσαι πάντως στο παιχνίδι της χαράς. Κρίμα να μην το σκεφτείς νωρίτερα. Θα την παλεύαμε πολύ καλύτερα με πολλά από αυτά που έχουμε δει. Και τώρα όμως, την κάνει τη δουλειά του.
Αν τα καταφέρω (που χλωμό...), θα το αποπειραθώ κι εγώ στα υπόλοιπα επεισόδια.
Ναι, έχεις δίκιο, αγαπητή fantina, τέσσερα επεισόδια πριν το τέλος είμαστε. Ακόμα χειρότερα δηλαδή, είτε έτσι το πάρεις, είτε ανάποδα.
Για τον Κοινούση μας ξεκάρφωσε η kapetanissa, καλή της ώρα. Τον βλέπεις μία στο youtube, λες τον είδα στο youtube και καθαρίζεις, χωρίς καν να πεις ψέμματα. Πολλή Νταίζη βλέπω, μάλλον...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Δεκ 02, 2011 10:05 pm

roria έγραψε: lmao lmao lmao
Clarabelle, καλή μου, με έχεις στείλει! Με έπιασε το στομάχι μου απ' τα γέλια.
Ειδικά με το σεντόνι, με πέθανες!
Αστέρι είσαι πάντως στο παιχνίδι της χαράς. Κρίμα να μην το σκεφτείς νωρίτερα. Θα την παλεύαμε πολύ καλύτερα με πολλά από αυτά που έχουμε δει. Και τώρα όμως, την κάνει τη δουλειά του.
Αν τα καταφέρω (που χλωμό...), θα το αποπειραθώ κι εγώ στα υπόλοιπα επεισόδια.


Θα περιμένω αγαπητή μου και είμαι σίγουρη οτι με το χιούμορ σου θα μας κάνεις τέλειο σχολιασμό
Νομίζω οτι κάθε φορά που θα βλέπω τον Κυρίτση θα σκέπτομαι το σχολιασμό σου και θα βλέπω με τη φαντασία μου τον Ρούσσο στη γαλέρα να του φωνάζει ζωγράφιζε
Απόψε πάντως αυτό έπαθα. sisi
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Δεκ 02, 2011 10:06 pm

roria απαντώντας στο σπόιλερ απλώς να σου πω ότι δεν αποκλείεται να πέρασε και αυτό από το μυαλό του. Δεν είναι δα και τόσο παράλογο. και εννοείται ότι η Εριέττα δεν είναι κόρη με την πραγματική σημασία της λέξης του Αραβαντινού. Όμως ποτέ δεν μπορείς να αποκλείσεις τον τρόπο που σκέφτεται ένας άνθρωπος πόσο μάλλον τον τρόπο σκέψης ενός ρόλου από μια συγγραφική ομάδα που βάζει τέτοια διλήμματα. Και δεν αναφέρομαι στη Βέρα , γιατί εκεί η σύγκρουση Στράτου-Ρεγγίνας ήταν κάτω από άλλες συνθήκες.
Έχουν γράψει και άλλα έργα , όπου πάνω κάτω ένα γενικό τρόπο γραφής και σκέψης το έχουμε.
Σπόιλερ:

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Δεκ 02, 2011 10:13 pm

Η σκηνή Αμαλίας - Πέτρου υπέροχη!!! : respect :
Η συζήτηση Λουκά - Νικόλα μου άρεσε πάρα πολύ!!
Η σκηνή Λουκά - Έρης επίσης ωραία! Για να δούμε τι έχει να τους πει ο Αραβαντινός.....

Υ.γ.Υπέροχο το ντύσιμο της Νόρα και χθες και σήμερα!
Πολύ όμορφη η ΛΝ σκηνή χθες! Love!


Ψηφίζω πολύ καλό!
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από nefelik Παρ Δεκ 02, 2011 10:30 pm

roria έγραψε:Ξεκινάω να γράφω, αλλά δεν ξέρω αν τελικά αυτό που θα γράψω θα είναι σχολιασμός.
Ερμηνείες, ερμηνείες και ερμηνείες.
Κορυφαία σκηνή σαφώς αυτή μεταξύ του Πέτρου και της Αμαλίας. Εξαιρετικοί και οι δύο, αν κρίνω από τον εαυτό μου κατάφεραν να συγκινήσουν και τους θεατές που όχι απλώς δεν είναι φαν του ζεύγους, αλλά δεν τους συμπαθούν καν ως χαρακτήρες.
Ωραία και η σκηνή του τέλους όπου ο Αραβαντινός πίσω από την διαβόητη πλέον τζαμαρία κοιτάζει από μακριά τα παιδιά του αγκαλιασμένα.
Πονεμένη φιγούρα ο Στέφανος που παλεύει ανάμεσα στην αγάπη του και στο θυμό του για τη μητέρα του και σε μια συστολή που το ποιόν αυτής της μητέρας τον κάνει να αισθάνεται, αναγκάζοντάς τον να απολογείται συνέχεια, επειδή εξακολουθεί να την αγαπάει. Η φωνή, το βλέμμα, η κίνησή του, όλα μου μετέδιδαν αυτή την πάλη των αντικρουόμενων συναισθημάτων.
Σπόιλερ:
Κι επειδή ο ίσκιος μερικών ανθρώπων είναι βαρύς, ακόμα κι αν πρόκειται για αρνητικούς ήρωες, με άγγιξε πολύ η φράση της Νόρας ότι το σπίτι φάνταζε παράξενο χωρίς την επιβλητική παρουσία της Αντιγόνης. Η απάντηση της Νταιζης πάλι (όπως και η Νταίζη ολόκληρη άλλωστε) ουδόλως με άγγιξε. Κρατώ ακόμη το "κι εγώ σ' αγαπάω"του Λουκά στο Νικόλα, από τις σπάνιες σοβαρές στιγμές τους που δεν θα πείραζε να ήταν και λίγο περισσότερες.
Κατά τα άλλα,
απορίες, απορίες και απορίες.
-Στην πολύ συγκινητική σκηνή μεταξύ Ρούσσου και Αμαλίας που προανέφερα ουσιαστικά ο Ρούσσος ανακοινώνει στην πολυαγαπημένη του σύζυγο ότι θα την αφήσει να κουρεύεται με το παρανοϊκό τους σπλάχνο κι αυτός θα πάει να ηλιοψηθεί στον αέρα και την αρμύρα της θάλασσας; Όχι, γιατί αν εντρυφήσει κανείς στο περιεχόμενο, εξανεμίζεται όσο να πεις η συγκίνηση (αλλά είπαμε: ερμηνείες).
-Ο υπότιτλος του επεισοδίου δεν θα μπορούσε να είναι: μπάστακες: οι δολοφόνοι του έρωτα; Από όλα τα πρωινά του κόσμου η Δάφνη βρήκε την επαύριον του γάμου της Εύας με το Λευτέρη για να μπουκάρει στην κρεββατοκάμαρά τους; imarton (ήμαρτον! το βάζω και ολογραφως). Και από πάνω θεώρησε ότι αυτή ήταν η καταλληλότερη στιγμή για να τους αναλύσει το πρόβλημα του Ηλία;
Όσο για τον άλλο μπάστακα που όλο στο δωμάτιό του πάει κι όλο κατσικωμένος ανάμεσα στο Στέφανο και την Εριέττα βρίσκεται, θα αρκεστώ σε ένα Grrr
-Μπάι δε γουέι ο Στέφανος γιατί ζήτησε από το Χρήστο να πάει στο γκαράζ και να τον αφήσει λίγο μόνο με την Εριέττα; Για να της πει να είναι ψύχραιμη και να ακούσει τον Αραβαντινό και κατόπιν να τη χαιρετήσει σαν να πίνανε μαζί μπυρόνια στο Κα ψι μι;
-Μόνο σε μένα φάνηκε θεόκουφη η φράση "τώρα έχετε οικογένεια, καταπατείστε και καμιά αρχή" και δη δια στόματος Εύας;
-Η κυράτσα που βλέπω να μην κρατιέται να πάρει ο άντρας της την περιουσία του Λύτρα και να είναι έτοιμη, αν είναι τρόπος, να υπογράψει αυτή για να περάσει το γραφείο του Ρούσσου στο Λουκά και τη Νόρα είναι η Δάφνη που είχε ευχηθεί να γίνει καλός άνθρωπος ή η κυρία Κοκοβίκου που είχε ευχηθεί να γίνει κυρία Κοκοβίκου;
Αυτό που έγραψα είναι τελικά σχολιασμός για μια σειρά που κράτησε τριάμιση χρόνια κι έχει φτάσει έξι επεισόδια πριν το τέλος;
Τελευταία Παρασκευή που σχολιάζουμε επεισόδιο... Τώρα που είμαστε στα τελευταία επεισόδια, σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να σχολιάζω. Ειλικρινά όμως δεν βρίσκω σχεδόν τίποτα άξιο σχολιασμού... Γι’ αυτό θα περιοριστώ να συμφωνήσω με το σχολιασμό σου roria... : respect :

Οι μόνες σκηνές που μου άρεσαν ήταν η τελευταία σκηνή με το Λουκά, την Εριέττα και τον Αραβαντινό, και η σκηνή Ρούσσου – Αμαλίας, κι αυτή μόνο για την Αμαλία. Σε ό,τι αφορά στο Ρούσσο, συμφωνώ απόλυτα και με την ανάλυση της JESSIE:
JESSIE έγραψε:Εμένα απ'τη σκηνή Πέτρου Αμαλίας, μόνο η Αμαλία με συγκίνησε, γιατί αυτή μας έδειξε όλη την αλήθεια της , και η κα Πεφάνη έδωσε ρεσιτάλ ακόμη μιά φορά...... Ο Πέτρος όμως, είναι άλλη ιστορία. Μου έδωσε την εντύπωση οτι αγόρευσε στο δικαστήριο, έβαλε όλη του τη μαεστρία για να πείσει τους ενόρκους για την αθωότητα όχι του πελάτη του, αλλά τη δική του. Και φυσικά, με τόση εμπειρία και τόση εξάσκηση, δεν του ήταν δύσκολο να το πετύχει.... Το αποτέλεσμα: Χειραγώγησε για μιά ακόμη φορά την Αμαλία, έπαιξε με τα αισθήματά της για να έχει απ'αυτήν την αντίδραση που περίμενε, δηλαδή ότι θα δεχτεί να εγκαταληφθεί απ'αυτόν, θα δεχτεί να την αφήσει να παιδεύεται μιά ζωή για την κόρη τους, όπως την άφησε μιά ζωή να ανησυχεί και να ζεί μακρυά απ'το γιό τους, θα δεχτεί να γίνει αυτή το μοναδικό στήριγμα για την εγγονή τους, ενώ ο σύντροφος της ζωής της θα είναι μακρυά, θα κάνει το γύρο του κόσμου, το νεανικό του όνειρο, αν, λέει, ξεμπερδέψει με τα δικαστήρια πρώτα.... Και το θέμα είναι οτι θα τα δεχτεί όλ'αυτά η Αμαλία, όχι επειδή έτσι πρέπει, έτσι είναι το καθήκον της, αλλά γιατί τον αγαπάει..... Και πάνω εκεί, ο κύριος συνήγορος του εαυτού του, θα καταδεχτεί να προβάλλει το τελευταίο επιχείρημα, να ρίξει το τελευταίο "πυροτέχνημα" που θα είναι και το επιστέγασμα της συμφωνίας τους: Θα σκύψει και θα τη φιλήσει στο στόμα!!!! Αυτό που δεν είχε κάνει τόσο καιρό, το κάνει τώρα που της ανακοινώνει οτι θα την αφήσει και θα φύγει! Καλή ώρα ο Μάνος, που πριν το σκάσει, έδωσε στην Εύα μιά σκηνή για να τον θυμάται στα καλύτερά του!!! Αηδία μου προκαλεί αυτό το ανδρείκελο, ο Ρούσσος, που φορτώνει τις ευθύνες του σε άλλους ώμους, για να φύγει χωρις εμπόδια, πουλώντας αυτό που δεν αγοράζεται: την αγάπη....
: respect :

fay66 έγραψε:roria απαντώντας στο σπόιλερ απλώς να σου πω ότι δεν αποκλείεται να πέρασε και αυτό από το μυαλό του. Δεν είναι δα και τόσο παράλογο. και εννοείται ότι η Εριέττα δεν είναι κόρη με την πραγματική σημασία της λέξης του Αραβαντινού. Όμως ποτέ δεν μπορείς να αποκλείσεις τον τρόπο που σκέφτεται ένας άνθρωπος πόσο μάλλον τον τρόπο σκέψης ενός ρόλου από μια συγγραφική ομάδα που βάζει τέτοια διλήμματα. Και δεν αναφέρομαι στη Βέρα , γιατί εκεί η σύγκρουση Στράτου-Ρεγγίνας ήταν κάτω από άλλες συνθήκες.
Έχουν γράψει και άλλα έργα , όπου πάνω κάτω ένα γενικό τρόπο γραφής και σκέψης το έχουμε.
Σπόιλερ:
Fay66, η περίπτωση που αναφέρεις ήταν τελείως διαφορετική από αυτή του Ρούσσου. Όσο για το Στέφανο και την Εριέττα, οι ίδιοι συγγραφείς μας έχουν δείξει την Εριέττα να μη χρεώνει ποτέ στο Στέφανο το γεγονός ότι η μητέρα του σκότωσε το θετό της πατέρα ή το γεγονός ότι ο πατέρας του σκότωσε το βιολογικό της πατέρα, όπως πίστευαν αρχικά. Σε μια άλλη σειρά ίσως να μπορούσα να δεχτώ να περνάει μια τέτοια σκέψη από το μυαλό ενός ήρωα, όμως όταν πρόκειται για το ίδιο ζευγάρι, είναι αδιανόητο ο Στέφανος να θαυμάζει την Εριέττα για τον τρόπο που τον αντιμετώπιζε τότε, παρά τα όσα είχαν κάνει οι γονείς του, και στη συνέχεια να τον δούμε να αμφιβάλλει για το αν πρέπει να είναι μαζί της, επειδή ο πατέρας της, τον οποίο δεν γνωρίζει καν, έκανε ό,τι έκανε...

Υ.Γ. Ακόμα και λίγο πριν το τέλος, διαπιστώνω ότι οι σεναριογράφοι εξακολουθούν να αντιμετωπίζουν τους χαρακτήρες τους σαν ήρωες πρώτης, δεύτερης και τρίτης κατηγορίας. Και δυστυχώς για να κάνουν αυτή την κατηγοριοποίηση δεν έχουν δώσει καμία σημασία στη γνώμη του κοινού...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Δεκ 02, 2011 10:44 pm

Αγαπητή μου Clarabelle, πολύ σε ευχαριστώ. flower Θέλει όμως μαστοριά και αμεσότητα να ξετρυπώνεις τέτοιου είδους ...ευχάριστα. Εσύ έχεις περίσσεια κι απ' τα δυο. Εγώ πρέπει να θυμώσω ή να απογοητευτώ για να μπορέσω να γράψω έτσι. Βέβαια οι αφορμές δεν νομίζω να μου λείψουν...
fay μου, έχεις απόλυτο δίκιο όπως το τοποθετείς. Κι εγώ κάπως έτσι φαντάζομαι ότι θα γίνει, ότι δηλαδή θα παίξει κάποιο ρόλο αυτό στις ...ενδοσκοπήσεις και τις αποφάσεις του Στέφανου. Κι αυτό ακριβώς είναι που θεωρώ απαράδεκτο,
Και μάλιστα με το δεδομένο ότι η Αντιγόνη έχει σκοτώσει το θετό πατέρα της Εριέττας κι αυτό ποτέ δεν μπήκε εμπόδιο στη σχέση της με το Στέφανο... Μόλις είδα ότι το ίδιο επισημαίνει και η nefelik που το αναλύει και διεξοδικότερα.
Τέλος πάντων, εδώ που φτάσαμε, θα δούμε πώς θα παρουσιαστεί το όλο πράγμα...
Και είμαι και off-topic.
Θα παραμείνω λίγο ακόμα για να πω ότι τελικά τα Μυστικά τον έκαναν τον κύκλο τους. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να συνεχιστούν άλλο. Το φόρουμ όμως και τα πρόσωπα που συνδέονται με αυτό πραγματικά θα μου λείψουν... Snif
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Δεκ 02, 2011 10:51 pm

Πάντως προσωπικά δεν αποκλείω τίποτα .Όσα λέτε συμφωνώ , αλλά μέχρι το τέλος μπορώ να δω τα πάντα.Ποιος θα μας έλεγε πριν από δυο χρόνια θα έφταναν τα μυστικά να εξελιχτούν όπως εξελίχτηκαν; Κανείς .Άρα τα πάντα να περιμένετε. Εγώ πάντως δεν θα εκπλαγώ με τίποτα πλέον. Γιατί ξέρουμε πώς τελειώνει , αλλά έχουμε μαύρα μεσάνυχτα πώς θα το παρουσιάσουν.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Παρ Δεκ 02, 2011 11:01 pm

Ψηφίζω μέτριο!!(μόνο για την σκηνή Αμαλίας-Πέτρου)

Αντιγόνη:Βυθίστηκε στην σιωπή,και αυτό ειναι χειρότερη καταδίκη απο την φυλακή!!!!συμφωνώ απόλυτα!!!!!!η Αντιγόνη έκανε εγκλήματα,και πολλές φορές έπαιξε με ζωές και περισσότερο πούλησε τα ίδια της τα παιδιά!!!!!!!
Δεν μπορώ να την λυπηθώ!!!

Χρήστος-Εριέττα:Έπεσε η προικονομία."Ο Στεφ θα επηρρεαστεί"και θα συμπληρώσω θα παίξουν πολλά ακόμη ρόλο,αλλά ας μην προτρέχω!!!!!

Νικόλας-Λουκάς:Επίσης μια ωραία σκηνή,στην οποία ειπώθηκε η ατάκα του σημερινού επεισοδίου!!!
"Εχω συνάντηση με τον πατέρα μου απόψε,και δεν μου βγαίνει να τον πω πατέρα"
"Εκεί κολλάς;;;;;;;πες τον father!! lmao
Τέλειος ο Νικόλας για την ατάκα,αλλά περισσότερο για το πόσο ενδιαφέρεται για τους φίλους του!!!!!"Σου αξίζουν τα καλύτερα"
Αυτό και μόνο τα λέει όλα!!!!!!

Πέτρος-Αμαλία:Απο τον Ρούσσο,ακούσαμε επιτέλους,μια εξομολογηση,ή πιο σωστά,ξεστόμισε αλήθειες που η Αμαλία είχε να ακούσει χρόνια,πολλά χρόνια.Mόνο που αυτά έπρεπε να είχαν ειπωθεί νωρίτερα.Όσον αφορά την αφορμή,το ταξίδι του,καταλαβαίνω οτι τώρα το έχει αναγκη όσο ποτέ!!!!!
Πραγματικά η Αμαλία έχει δύναμη ψυχής!!!!και μόνη της ξανά θα τα περάσει όλα.
Παρόλο την εξομολογηση του Πέτρου,το αποτέλεσμα είναι το ίδιο,πάλι μόνη της θα μείνει.Κυριολοκτικά μόνη της,ακόμη και η κόρη της θα λείπει.
Και πάλι θα παραμείνει όρθια και θα αντέξει.Όσο για το φιλί,έπρεπε να περάσουν 3,5 χρόνια για να το δούμε,κάλιο αργά παρά ποτέ!!!!
Αλλά το κεφαλοκλείδωμα της Αμαλίας,όλα τα λεφτά!!Έτσι Πέτρε!!!!!! lmao

Εμφανίστηκε,και ο πατήρ-φάντασμα επιτέλους!!!!!!!
Και ήμαρτον πια με το δράμα του μικροφώνου,ήμαρτον!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Δεκ 02, 2011 11:18 pm

Απλα δεν μπορουσα να μην σχολιασω το επεισοδιο σημερα!!!!Για μενα ηταν τελειο(παραδοξως πως sisi ) και ετσι θα το ψηφισω!!!!

Ειχα διαβασει σε ενα δημοσιευμα οτι η Νταιζη νιωθει βαθυ πονο για την κατασταση της μανας της...Μπουρδες!!!!!Βαθυ πονο νιωθει μεν αλλα επειδη δεν προλαβε να φορτωσει στη μανα της τον φονο του ετσι της...Αϊντες η μανα της επαθε εγκεφαλικο(και ο,τι κι αν της εχει κανει η Αντιγονη ειναι τραγικο να το παθαινει αυτο ενας ανθρωπος για δευτερη φορα) και αυτη σκεφτεται που δεν θα εχει κατοικιδιο!!!!!! imarton Να σου παρω εγω ενα χρυσοψαρο καλε coolαρε!!!!!!!!!!

Η σημερινη σκηνη Αμαλιας και Πετρου απο τις καλυτερες!!!!Ολοι οι φαν των Τιτανομεγιστων σιγουρα θα ειναι ικανοποιημενοι για το πιο παθιασμενο φιλι που εδωσαν ποτε!!!!Ομως,περα απο αυτο με εκνευρισε που φευγει ο Πετρος!!!Την αφηνει μονη με ενα παιδι αρρωστο,ενα εγγονι που παλια ειχε ψυχολογικα και κανενα στηριγμα...Απο τα πρωτα επεισοδια της πρωτης σεζον της ελεγε οτι θελει να φυγει και δεν μου αρεσε...Ηταν σαν να μην ηθελε να ειναι μαζι της...Και η Πεφανη σημερα ΘΕΑ!!!!!!!!!!!! : respect : Σημερα επαιζε με με τα ματια!!!Οι ατακες της ηταν μετρημενες και ομως επαιζε εντονα!!!!!!

Αυτο μου θυμισε τη σκηνη με τη Νορα και τη Μελιτα αλλα και τη σκηνη με τη Νορα και τη Νταιζη και τοτε που περιμεναν τον Χρηστο να βγει απο τον εισαγγελεα αλλα και σημερα στο σπιτι της Νταιζης!!!Τελικα καποιοι ηθοποιοι ξερουν να χρησιμοπουν τα παντα για να παιξουν!!!Οχι μονο τη φωνη τους αλλα και τις κινησεις και τα βλεμματα!!!!!Σημερα ενιωσα την αβολη σταση της Νορας...Εκανε κατι που αν μπορουσε θα το απεφευγε γιατι το παρελθον παραμενει...Επισης μετα το χθεσινο επεισοδιο οπου το στυλ προφανως εγινε για να υποστηριξει τις πλακες ειπαν να εξιλεωθουν απεναντι της και την εντυσαν απιστευτα!!!ΘΕΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ : respect : : respect : Οπως παντα βεβαια αλλα ειδικα σημερα τα πηρε ολα κι εφυγε και απο θεμα παρουσιας και ερμηνευτικα ηταν παρα πολυ καλη!!!!!!!!!!!! : respect :

Λουκα αγορι μου τεσσερις μπαλες,με σαντιγυ;;;;;Εβαλε και αμυγδαλο αν δεν κανω λαθος...Αλλαξε τη μπανανα με φυστικι και θα ερθω να σε βοηθησω βρε... ^^ Εκτος κι αν προτιμας να σε βοηθησει η Νορα που εχει και σαντιγυ... ^^ ^^ Μου αρεσουν αυτα υποννοουμενα σε ασχετες στιγμες!!!!!!

Χαχαχαχα!!!!!Λεει για τον Χρηστο ο Λουκας ''καλα ειναι...τρωει πινει κοιμαται''...Οπως ολα τα καλα σκυλακια αλλωστε!!!!!!Μην κλαις Νταιζαρα αμα σου μπαγλαρωσουν το σκυλακι θα σου στειλω τη Μελιτα!!!Δε θυμαμαι σε τι ρατσα κατεληξαν οι κυριες του φορουμ για το Μελιτονιο!!!!Υποθετω ομως οτι η Νταιζη προτιμαει τους σκυλους φυλακες... sisi


Η συζητηση Λουκα και Νικολα μου αρεσε πολυ με τα αστεια της και η σταση της Δαφνης με συγκινησε πολυ γιατι θελει να δει τους φιλους της να διαπρεπουν γιατι το αξιζουν...Και η συζητηση των κοριτσιων μου αρεσε!!!!!!!

Υ.Γ1Λουκακο ειχε δικιο η Νορα...Φευγεις και ουτε ενα φιλι;;;;;Ντροπηηηηηηηη...Παντως να ναι καλα ο Λουκακος με εκανε και γελασα και ημουν και στεναχωρημενη σημερα!!!!!!!!!!

Υ.Γ2 Νελη μου περαστικα σου ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!! Matakia Παντως παρολο που καθε φορα ο σχολιασμος σου με κανει και γελαω απιστευτα παρατηρω οτι μαζι με τον πυρετο ανεβαινει και το χιουμορ σου!!!!!!!!

dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Παρ Δεκ 02, 2011 11:43 pm

"Οσο απιστευτο και αν ακουγεται σ αγαπω πολυ!!
Οσο απιστευτο κι αν ακουγεται σ αγαπαω Αμαλια μου!!Θα σ αγαπαω για παντα!!"
Και οσο απιστευτο κι αν ακουστει ,σημερα δακρυσα με την Αμαλια και τον Πετρο.Και το αποκορυφωμα ηταν το φιλι!Τι φιλι ηταν αυτο;;; Confused? Εμεινα να χασκω,γιατι απ αλλου το περιμεναμε 3 χρονια και απ αλλου μας ηρθε!!
Φυσικα και δεν μου αρεσει που θα φυγει ο Ρουσσος και θα επωμιστει ολο το βαρος(και τι βαρος) η Αμαλια, οση δυναμη ψυχης και να εχει!Επρεπε να μεινει εκει βραχος διπλα στην Αμαλια και το ονειρο θα μπορουσε να περιμενει λιγο ακομη.
Η Αμαλια θα τον περιμενει σαν την πιστη Πηνελοπη και θα φροντιζει την οικογενεια.Αλλωστε αυτο δεν εκανε παντα η Αμαλια;;Προστατευε την οικογενεια που εφτιαξε.Πολλες φορες με λαθος τροπο,αλλα δεν εχει σημασια,σημασια εχει οτι την προστατευε.

Αχου μωρε ο Λευτερης εφταξε πρωινο για την Ευα του! inlove Και αν δεν χτυπαγε την πορτα πρωινιατικα η αδιακριτη υγρασια-Δαφνη,ολα θα ηταν καλυτερα!Μα που πας χρυση μου κοπελα;;;Ειναι φρεσκοπαντρεμενα και επισης αστεγα sisi Ακου τωρα! η Ευα παει το βραδυ στο σπιτι της Αγγελας να κοιμηθει.Και γιατι δηλ δεν παει και ο Λευτερης μαζι της;;;;

Η Δαφνη αντιδρα στην ιδεα να μπει ο Ηλιας σε ιδρυμα.Θεωρει οτι ετσι τον παραταει.Απο αγαπη σκεφτεται ετσι,αλλα δυστυχως αυτοι οι ανθρωποι δεν μπορουν να συνεχισουν να ζουν οπως παλια.Ειναι επικυνδυνο καποιος που ξεχναει να συνεχισει την ζωη που εκανε πριν.

Ειλικρινα αχαρακτηριστη η Νταιζη,απαξιω!Το μονο που την ενδιεφερε,αν την προηγουμενη η Αντιγονη,ειχε αποφασισει να παρει πανω της ολες τις αμαρτιες του κοσμου,του Χρηστου δηλ(δεν τις εφταναν οι δικες της),αυτη τωρα θα ηταν ελευθερη και ωραια με τον Χρηστο της!Μαλλον το αντιθετο ε;;;Τι να κανω η γυναικα μπερδευτηκα,μια αυτη ειναι στην φυλακη ,μια ο Χρηστος της!!Μονο σε μενα φανηκε υπερβολικη αυτη η απαιτησητης Νταιζης;; imarton Και δεν εχει λεει ψυχικα αποθεματα xoxo καλε ποτε ειχε; θα μας τρελανει!
Το μονο που με τσαντιζει ειναι οτι θα την φαμε στην μαπα μεχρι την Τριτη.Ηταν αναγκη να το τραβηξουν μεχρι τελους;;τουλαχιστον ας την βαφανε λιγακι!
Ουτε κι εγω εχω διαβασει αυτα της Πολυαννας,αλλα εχω υπ οψιν μου οτι υπαρχει ενα βιβλιο η Πολυαννα παντρευεται!Ε εδω θα το κανουμε αλλιως η Νταιζη οσονουπω παντρευεται βρε!

Τελεια η σκηνη του λουκα με την Νταιζη emmm λαθος με το παγωτο ηθελα να πω χαχαχχχαχα!Μονο η μπανανα δεν μου αρεσε σαν γευση,αλλα το υπολοιπο ηταν υπερπαραγωγη Snif κανω και διαιτα αυτες τις μερες και ελιωσα μ αυτο το παγωτο!
Αυτα που ελεγαν ομως αστα να πανε!Βαρεθηκα λεμε!
Επισης τελειος ο Λουκακος .οταν μπηκε στο γραφειο,μετα απ το οργιο του παγωτου Snif κρατωντας το στομαχι του και η Νορα να λεει: φυσικα αγαπη μου σου ποναει το στομαχι σου με τοσα που συμβαινουν,με το αγχος και το στρες που εχεις!!χαχαχαχαχχαχαχα Α ρε αθανατε Λουκακο!!

Και θα κλεισω με την τελευταια σκηνη!Τον Αραβαντινο μπροστα στο φως πια και τα παιδια του θολα ,λιγο παραπισω,να καθρεφτιζονται στο τζαμι.Μια εικονα ηταν παντα αυτα τα παιδια για τον Αραβαντινο εξαλλου!!

Μετριο το ψηφισα!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από dm10811 Παρ Δεκ 02, 2011 11:50 pm

ΣΨ1 έγραψε:Μονο σε μενα φανηκε υπερβολικη αυτη η απαιτησητης Νταιζης;; imarton

Οχι Σοφια μου και σε μενα φανηκε υπερβολικη αυτη η απαιτηση!!!!!

alex1 έγραψε:Αλλά το κεφαλοκλείδωμα της Αμαλίας,όλα τα λεφτά!!Έτσι Πέτρε!!!!!! lmao

lmao lmao Με πεθανες στη κυριολρεξια!!!!

Ωραιοι σχολιασμοι παιδια!!!!! Thumbs up
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από alex1 Σαβ Δεκ 03, 2011 12:01 am

Να σαι καλά Δήμητρα!!!!!!!

Υπέροχος ο σχολιασμός σου!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Δεκ 03, 2011 12:09 am

alex1 έγραψε:Να σαι καλά Δήμητρα!!!!!!!

Υπέροχος ο σχολιασμός σου!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ αlex μου!!!!!!!!!!!! flower
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 621 - Ημερομηνία 02-12-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Δεκ 03, 2011 12:20 am

Ειπα να κανω παραθεση Δημητρα εκεινο το σημειο που λες για την Νορα και ποσο θεα ηταν χθες στον γαμο με το φορεμα χαχχαχχααχα σαν καραμελα ηταν,σαν ζαχαρωτο,αλλα αργω πολυ,επειδη δεν εχω ποντικι!
Επισης και σημερα ηταν Θεα με το μαυρο ταγερ ,το ασπρο πουκαμισο ,την μαυρη κορδελα και τα 12ποντα!!!
Πολυ ωραιος και ο δικος σου σχολιασμος!!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης