Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

+2
Clarabelle
Vampirela
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογήστε το σημερινό επεισόδιο

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap20%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 20% 
[ 2 ]
Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap80%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 80% 
[ 8 ]
Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap0%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap0%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap0%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_lcap0%Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 10
 
 

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Vampirela Πεμ Ιουν 11, 2009 8:02 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Vampirela
Vampirela
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

http://tamystikathsedem.forumotion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 11, 2009 9:01 pm

Σήμερα βρήκα το επεισόδιο πολύ καλό.

Τι μου άρεσε:

Ο τρόπος που ο Νικόλας μίλησε και στον Ηλία και στο Μάνο. Ήταν περιεκτικός και σωστός.

Η συζήτηση Μελίτας Οδυσσέα που έβαλε τα πράγματα στη σωστή τους βάση.

Η Αμαλία στη συζήτησή της με τη Μελίτα που για πρώτη φορά εδώ και αρκετό καιρό, μίλησε σαν μάνα που ξέρει την κόρη της πολύ καλά. Μόνο που της Μελίτας δεν της άρεσε και πολύ που άκουσε την άλήθεια.

Ο τρόπος που η Εύα μίλησε στο Μάνο. Μου αρέσει να τη βλέπω επιτέλους ισσοροπημένη και μου αρέσει που κοιτάζει το Μάνο στα μάτια και στέκεται απέναντί του ισότιμα.

Ο Ηλίας που ξανάφτιαξε το απουσιολόγιο. Μετά από καιρό έδειξε και πάλι να νοιάζεται και ήταν πολύ γλυκό αυτό που έκανε.

Η αποφασίστικότητα της Εύας που για άλλη μια φορά έβαλε το Μάνο πάνω απ το χρήμα και έκανε την κίνησή της για να τον βοηθήσει. Αν αυτο δεν είναι αγάπη τότε δεν ξέρω την έννοια της λέξης.

Τέλος όχι απλά μου άρεσε αλλά με ξετρέλανε η σουρεάλ σκηνή στο κελί μεταξύ Κυριάκου και δικηγόρου. Ο Χαικάλης ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!

Δεν μου άρεσε:

Ο τρόπος που ο Ρούσσος απέφυγε να βοηθήσει το Μάνο. Ύποπτο.

Η Νόρα που ακόμη προσπαθεί να κρυφτεί στην άμμο σαν τη στουρθοκάμηλο.

Ο τρόπος που η Μαρίλια μηδενίζει τα πάντα. Δεκτό έχει πληγωθεί, και μάλιστα πολύ. Αυτό για μένα σημαίνει οτι τρέφει έντονα αισθήματα για την Εύα, διαφορετικά θα αδιαφορούσε. Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να βάλει φρένο σ αυτή τη γλώσσα που έχει παραγίνει. Έχει καταντήσει να μοιάζει με υστερικό και κακομαθημένο.

Σε αναμονή της συνέχειας λοιπόν.

ΥΓ Και το σημερινό φουστανάκι της Ξυλά μου άρεσε δέχονται παραγγελίες?
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Alex Πεμ Ιουν 11, 2009 9:24 pm

Clarabelle έγραψε:Σήμερα βρήκα το επεισόδιο πολύ καλό.

Τι μου άρεσε:

Ο τρόπος που ο Νικόλας μίλησε και στον Ηλία και στο Μάνο. Ήταν περιεκτικός και σωστός.

Η συζήτηση Μελίτας Οδυσσέα που έβαλε τα πράγματα στη σωστή τους βάση.

Η Αμαλία στη συζήτησή της με τη Μελίτα που για πρώτη φορά εδώ και αρκετό καιρό, μίλησε σαν μάνα που ξέρει την κόρη της πολύ καλά. Μόνο που της Μελίτας δεν της άρεσε και πολύ που άκουσε την άλήθεια.

Ο τρόπος που η Εύα μίλησε στο Μάνο. Μου αρέσει να τη βλέπω επιτέλους ισσοροπημένη και μου αρέσει που κοιτάζει το Μάνο στα μάτια και στέκεται απέναντί του ισότιμα.

Ο Ηλίας που ξανάφτιαξε το απουσιολόγιο. Μετά από καιρό έδειξε και πάλι να νοιάζεται και ήταν πολύ γλυκό αυτό που έκανε.

Η αποφασίστικότητα της Εύας που για άλλη μια φορά έβαλε το Μάνο πάνω απ το χρήμα και έκανε την κίνησή της για να τον βοηθήσει. Αν αυτο δεν είναι αγάπη τότε δεν ξέρω την έννοια της λέξης.

Τέλος όχι απλά μου άρεσε αλλά με ξετρέλανε η σουρεάλ σκηνή στο κελί μεταξύ Κυριάκου και δικηγόρου. Ο Χαικάλης ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!!

Δεν μου άρεσε:

Ο τρόπος που ο Ρούσσος απέφυγε να βοηθήσει το Μάνο. Ύποπτο.

Η Νόρα που ακόμη προσπαθεί να κρυφτεί στην άμμο σαν τη στουρθοκάμηλο.

Ο τρόπος που η Μαρίλια μηδενίζει τα πάντα. Δεκτό έχει πληγωθεί, και μάλιστα πολύ. Αυτό για μένα σημαίνει οτι τρέφει έντονα αισθήματα για την Εύα, διαφορετικά θα αδιαφορούσε. Κάποια στιγμή όμως θα πρέπει να βάλει φρένο σ αυτή τη γλώσσα που έχει παραγίνει. Έχει καταντήσει να μοιάζει με υστερικό και κακομαθημένο.

Σε αναμονή της συνέχειας λοιπόν.

ΥΓ Και το σημερινό φουστανάκι της Ξυλά μου άρεσε δέχονται παραγγελίες?

συμφωνώ απόλυτα...να προσθέσω επίσης ότι κάτι αρχίζει να με προβληματίζει με το Μάνο..πρέπει να ήταν μπλεγμένος και σε κάτι άλλο...και γιατί ο Ρούσσος λέει στην Εύα αύριο, μην ξαναμπείς μπροστά στη σφαίρα γι'αυτόν...σαν να εννοεί ότι δεν το αξίζει...ή μήπως ήταν ιδέα μου..?
επίσης μου άρεσε πολύ η Ξυλά στη σκηνή με την Αγγέλα...ειδικά όταν είπε γελώντας, "ξέρω γω, μπορεί να τον σκοτώσω να ξενοιάσουμε..."lol! θεά... Palamakia
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 11, 2009 9:26 pm

Σε όλη αυτή την ιστορία ο Μάνος είναι μπλεγμένος και σε κάτι που δεν το ξέρουν οι υπόλοιποι.
Ας μην ξεχνάμε οτι κάποτε είπε στο Χρήστο τώρα είμαστε πάτσι δεν σου χρωστάω πιά.
Άρα ο Χρήστος σε κάτι τον κάλυπτε με το αζημείωτο.
Θα δούμε.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Alex Πεμ Ιουν 11, 2009 9:30 pm

ναι αυτό με το Χρήστο το θυμάμαι...και με το Λουκά στο αυριανό κάπως μου φάνηκε επίσης...για να δούμε λοιπόν...
Alex
Alex
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Kika Πεμ Ιουν 11, 2009 10:49 pm

Στο σημερινό επεισόδιο βρήκα πολύ συγκινητική την τελική σκηνή, όπου όλη η παρέα μαζί, ενωμένη κι αποφασισμένη, έδωσε το παρών. Εν αναμονή των νέων εξελιξεων, ελπίζω να μην είναι η τελευταία φορά που θα τους δούμε έτσι μονιασμένους και αγαπημένους.

Ο Λουκάς νιώθει τύψεις, δεν επαναπαύεται, τρέχει και ψάχνει για όλους και για όλα. Και πάνω απ'όλα δεν ξεχνάει. Δεν ξεχνάει τον Φώτη και το τί του έκαναν, δεν ξεχνάει τον Ψυχάκια και το τί του έκανε, όπως δεν ξέχασε την κ.Δέσποινα, όπως δεν ξεχνάει τίποτα και κανέναν. Τον θαυμάζω γιαυτό, αλλά πρέπει να έχει πολύ γερό στομάχι για να αντέχει να τα θυμάται όλα.

Η Νόρα δε με ξάφνιασε με τη στάση της. Προσωπικά, απορώ πώς δεν κατέρευσε ακόμα. Εδώ η Μελίτα ένα διαζύγιο πήρε από τον Μάνο και έχει συνέχεια σκαμπανεβάσματα στη συμπεριφορά της και παλεύει καθημερινά για να το ξεπεράσει. Τί να πει κι η Νόρα που μέσα σε λίγο διάστημα γνώρισε τον έρωτα της ζωής της(λέμε τώρα)ο οποίος αποδείχτηκε ψυχοπαθής, έμεινε έγκυος, έριξε το παιδί, παγίδεψε τον ψυχάκια, πρόδωσε τον Νικόλα, έχασε τη δουλειά της, έκλεισε τον έρωτα της ζωή της στο ψυχιατρείο, αυτός την απήγαγε, τη βίασε και πάρα λίγο να την σκοτώσει. Και συν όλων των άλλων, έχει δίπλα της τον Λουκά κι αυτή παίζει πασιέντζες. Έλεος δηλαδή!

Τον Ηλία τον συμπονάω πολύ. Και ο κ.Αρζόγλου είνα υπέροχος πραγματικά σ'αυτό το ρόλο. Τα μάτια του κλαίνε και αγριεύουν, το πρόσωπο του σπάει και θυμώνει με τόση ένταση κάθε φορά. Μου άρεσε κι εμένα ο τρόπος που τον υπερασπίστηκε και μετά τον πλησίασε ο Νικόλας. Και του Μάνου καλά του τα είπε. Βέβαια, ο καθένας από τη μεριά του έχει τα δίκια του. Γιατί ο Μάνος μπορεί να είναι εγωιστής, αλλά ότι έκανε στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν το έκανε γιατί είναι αυταρχικός και αλλαζόνας, αλλά για να προστατεύσει αυτούς που αγαπάει και για να τους εμποδίσει να βλάψουν τον εαυτό τους. Από την άλλη, επειδή κι εγώ είμαι υπέρμαχος της ελευθερίας λόγου και πράξεων, καταλαβαίνω και τη στάση του Νικόλα. Ο τρόπος που υπερασπίστηκε το δικαίωμα του Ηλία να παραδοθεί αν το θέλει, δεν έχει καμμία σχέση με τον τρόπο που η Δάφνη καθοδήγησε σχεδόν τον πατέρα της προς αυτή την απόφαση.

Χάρηκα που η Μελίτα αντιμετώπισε στα ίσια τα προβλήματα της και αναγνώρισε ενώπιον του Οδυσσέα ότι κατά κάποιον τρόπο τον χρησιμοποιεί. Φυσικά ο Οδυσσέας δεν είναι παιδάκι, όπως είπε και η Νόρα, και ξέρει πολύ καλά ότι η Μελίτα περνάει δύσκολα με το διαζύγιο. Δεν ξέρω όμως αν περίμενε ότι η Μελίτα τρέφει τόσο έντονα συναισθήματα για τον πρώην της. Τα "σ'αγαπώ" που του ξεφουρνίζει, σίγουρα δεν τον βοήθησαν και πολύ στο να έχει αντικειμενικότερη άποψη.

Η Αμαλία έχει σε κάποια θέματα δίκιο, αλλά είναι τόσο φορτική, υπερβολική, αυταρχική, αυτοκαταστροφική και τρελή, που δυστυχώς τα ακυρώνει όλα. Δεν γίνεται να κουνάς συνεχώς το δάχτυλο σε κάποιον, φωνάζοντας του όλα του τα λάθη. Κάποιες φορές, όσο και να μας προειδοποιούν, πρέπει να πάθουμε για να μάθουμε.
Βρήκα πάρα πολύ καλή και τη σκηνή Αμαλίας-Πέτρου. Έχουν καταπληκτική χημεία αυτοί οι δύο. Ταιριάζουν μοναδικά και είναι από τα ωραιότερα ζευγάρια της σειράς. Τους χαίρομαι και τους απολαμβάνω σε κάθε τους εμφάνιση.

Αυτός ο κ.Στέφανος Καρτάλης, μήπως δε θέλει να εκδικηθεί την Εύα που τον παράτησε και τον Μάνο που του την έκλεψε μόνο? Τρελά σενάρια κάνω τώρα, αλλά μήπως είναι κανένας συγγενής του Φώτη και είναι αυτός που απειλεί την παρέα? Μήπως είχε πλησιάσει την Εύα στο Παρίσι, με άλλους σκοπούς και όχι με σκοπό να την κάνει ευτυχισμένη νυφούλα στο πλευρό του, αλλά τον πρόλαβε ο Μάνος? Τώρα, πού κολλάει ο Ρούσος κι αυτά που ξέρει, ο Χρήστος και τα κρυφά ραντεβουδάκια τους, ιδέα δεν έχω!

Η Εύα, πολύ γλυκιά και τρυφερή με τον Μάνο και πολύ στεναχωρημένη και πικραμένη με την Μαρίλια. Η κόρη δεν το βάζει κάτω και συνεχίζει τα μπινελίκια και η μανούλα καλά θα κάνει να μην το βάλει κάτω επίσης και να συνεχίσει την προσπάθεια. Θα ΄ρθει όπου να ΄ναι ο κι μεσιέ Καρταλί απ΄το Παρί, να της φέρει κγουασάν αβέκ σοκολά, μπας και την γλυκάνει λίγο!
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Πεμ Ιουν 11, 2009 11:10 pm

Συμφωνώ με πολλά από τα παραπάνω αλλά επειδή φεύγω θα επανέλθω για τον δικό μου σχολιασμό αύριο.

Το μόνο που θέλω να πω τώρα είναι πως ο Μάνος κάτι κρύβει σίγουρα!!! Το ύφος του τον προδίδει....μου θυμίζει εκείνη τη σκηνή του τελευταίου βραδιού στην κατασκήνωση που φώναζαν όλοι την Εύα και όταν τον ρώτησαν δεν ήξερε που είναι και έκανε την πάπια ενώ ήξερε....το ίδιο ύφος έχει μερικές φορές ....είναι αυτό που παίρνει όταν θέλει να κρύψει κάτι.
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Παρ Ιουν 12, 2009 12:36 pm

Λοιπόν....

Δάφνη: Ευτυχώς δεν έπαιξε πολύ και δεν ασχολήθηκα και εγώ καθόλου μαζί της. Εκεί με τις "τρυφερές" υποτίθεται σκηνές με τον Νικόλα ήταν τραγικές! Υπάρχει τρομερή αμηχανία να πω; Δεν υπάρχει καθόλου οικειότητα να πω; Πάντως δεν δεν.....

Νικόλας-Μάνος: Εχει δίκιο σε πολλά που λέει όσον αφορά τον χαρακτήρα του Μάνου, κάποιες συμπεριφορές του και κινήσεις του όμως το πιστεύω και εγώ αυτό που του είπε ο Μάνος ότι τον ζηλεύει υπάρχει αυτό μέσα του από τότε που ήταν μικρά, μετά ήρθε το θέμα της Εύας και έτσι διογκώθηκε...

Μελίτα-Αμαλία-Οδυσσέας: Οσο πάει και τη Μελίτα δεν μπορώ να την παρακολουθήσω καθόλου! Πιστεύω ότι κάτι έχει συμβεί με τον ρόλο της. Εχει γίνει πολύ ιδιότροπη με άσχημη στάση κατά καιριούς απέναντι σε αυτούς που την αγαπούν Αμαλία, Πέτρο και Οδυσσέα. Ο,τι και να της έχει κάνει η Αμαλία είναι η μητέρα της και αν εξαιρέσω την εμμονή της με την περιουσία πάντα για το καλό της κόρης της κοιτούσε και την στήριζε ίσως μερικές φορές παραπάνω και απ'οτι έπρεπε οπότε τι στάση είναι αυτή που κρατάει η Μελίτα; Και αυτό συνέχεια το είσαι τρελή δεν είσαι καλά !!!! Το έχει κάνει καραμέλα..

Αν δεν θέλει τον Οδυσσέα ας τον αφήσει απλά να φύγει και ας μας αφήσει ήσυχους.. πάντως καλύτερο δεν βρίσκει ειδικα με τέτοιο στυλ που έχει!
Ο Οδυσσέας δείχνει ερωτευμένος και γι'αυτό ανέχεται και ότι συμβαίνει με την Μελίτα...της δίνει τον χρόνο της..για να δούμε αν τελικά αυτή θα του το ανταποδώσει στην ουσία.

Χαικάλης-Κυριάκος: Δεν μου άρεσαν, δεν βρίσκω τον λόγο γι'αυτό το χιουμοριστικό στιγμιότυπο, λατρεύω όταν το σκηνικό είναι Λουκάς Κυριάκος παρά το χθεσινό!

Πέτρος: Ξέρει πολλά όπως και ο Μάνος, τώρα που είναι μπλεγμένος ο ένας και που ο άλλος δεν το ξέρω, ο Πέτρος δείχνει ότι θέλει να τους προστατέψει όμως πως γίνεται αυτό; Αν είναι μπλεγμένος με τον Χρήστο τι σόι προστασία είναι αυτή;
Εχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα...

Μαρίλια--Εύα-Αγγέλα: Η κατάσταση με τη Μαρίλια με έχει κουράσει αφάνταστα, όμως δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο. ΄Το έχει τόσο παρακάνει που από εκει που τη συμπαθούσα με τα χίλια τώρα την βλέπω και εκνευρίζομαι με τη συμπεριφορά της. Καλά της είπε η Εύα "Μαρίλια για εμένα μιλάμε" εννοώντας ότι είναι η Εύα που την ξέρει και που τουλάχιστον προς το τέλος έδειχνε οτι την καταλαβαίνει αλλά τωρα ξαφνικά έχει μουλαρώσει και δεν ακούει τίποτα. Το παραμύθι είναι το ίδιο "δεν σας θέλω για γονείς μου, δεν είστε γονείς μου, ο άκυρος ό έτσι ο αλλιώς" έλεος έλεος και πάλι έλεος! Προσπαθεί η Αγγέλα να της εξηγήσει και την βρίσκω σωστή τη στάση της αλλά η Μαρίλια τίποτε εκεί στον κόσμο της....!!!!

Νόρα-Λουκάς: Μου αρέσουν κάθε μέρα το ίδιο κάποτε με κούραζαν γιατί υπερέβαλαν τώρα όμως και η δόση χιούμορ γίνεται εκεί που πρέπει και ο συναισθηματισμός τους φαίνεται και οι συζητήσεις του είναι αρκεταά διαφωτιστικές.

Μάνος-Εύα: Πολύ ωραία η σκηνή στο εστιατόριο και φυσικά οι τετ α τετ στιγμές τους στο ξενοδοχείο, τους απολαμβάνω μαζί αν και ο Μάνος από τα προβλήματα δείχνει να παίζει τον ρόλο του πολύ ωραία, φαίνεται καταβεβλημένος και προβληματισμένος πολύ. Η Εύα γλυκειά ήρεμη καθυσηχαστική, αυτή ακριβώς την σύντροφο που χρειάζεται ο Μάνος ειδικά τώρα. Η αγάπη είναι να μοιράζεσαι πράγματα να μοιράζεσαι τη ζωή σου με τον άνθρωπό σου και αυτό κάνει η Εύα αυτό καλεί τον Μάνο να κάνει επίσης. Η κίνησή της να πουλήσει το οικόπεδο για να βοηθήσει τον Μάνο είναι μια κίνηση μέγιστου αλτρουισμού και αυταπάρνησης, μια πραγματική κίνηση αγάπης. Τον αγαπάει είναι ο άντρας της και δείχνει καθαρά ότι δεν την νοιάζει τίποτε πέρα από αυτόν. Δεν βρίσκω τίποτε υπερβολικό και τίποτε παράλογο. Τον άντρα σου δεν τον βοηθάς; Αν αντιμετώπιζε οικονομικά προβλήματα και ήξερες ότι υπήρχε τρόπος να τον βοηθήσεις, ειδικά με κάτι που δεν ήταν δικό σου πριν (Ο Μάνος της αγόρασε το οικόπεδο) δεν θα έκανες το ίδιο όπως η Εύα;
Πουλάει λοιπόν το οικόπεδο για να του δώσει ρευστό να κινηθεί και να ξεμπλέξει να τον δει ήρεμο και χαμογελαστό.
Αν την προδώσει ο Μάνος, άν την πληγώσει θέλω πραγματικά να δω πως θα το κάνει γιατί αν την πληγώσει μετά από όλα αυτά που έχει κάνει γι'άυτόν η Εύα θα είναι κάτι που ή θα αναγκαστεί να το κάνει (δεν υπάρχει συγχωροχάρτι φυσικά απλά υποθέτω) ή θα το επιλέξει σαν τελευταία λύση σε κάτι...δεν ξέρω κοντός ψαλμός αλληλούια σε λίγες ημέρες θα μάθουμε νομίζω αφού μπει ο κος Καρτάλης μέσα!


ΥΓ: Επρεπε να μας χαλάσουν τις σκηνές του Μάνου και της Εύας δείχνοντας παράλληλα την Μελίτα να κλαίει με μαύρο δάκρυ!!!!! Ελεοος


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Moonstone στις Παρ Ιουν 12, 2009 5:25 pm, 1 φορά
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Kika Παρ Ιουν 12, 2009 3:12 pm

Η Εύα γλυκειά ήρεμη καθυσηχαστική, αυτή ακριβώς την σύντροφο που χρειάζεται ο Μάνος ειδικά τώρα. Η αγάπη είναι να μοιράζεσαι πράγματα να μοιράζεσαι τη ζωή σου με τον άνθρωπό σου και αυτό κάνει η Εύα αυτό καλεί τον Μάνο να κάνει επίσης. Η κίνησή της να πουλήσει το οικόπεδο για να βοηθήσει τον Μάνο είναι μια κίνηση μέγιστου αλτρουισμού και αυταπάρνησης, μια πραγματική κίνηση αγάπης. Τον αγαπάει είναι ο άντρας της και δείχνει καθαρά ότι δεν την νοιάζει τίποτε πέρα από αυτόν. Δεν βρίσκω τίποτε υπερβολικό και τίποτε παράλογο. Τον άντρα σου δεν τον βοηθάς; Αν αντιμετώπιζε οικονομικά προβλήματα και ήξερες ότι υπήρχε τρόπος να τον βοηθήσεις, ειδικά με κάτι που δεν ήταν δικό σου πριν (Ο Μάνος της αγόρασε το οικόπεδο) δεν θα έκανες το ίδιο όπως η Εύα;

Πολύ μου άρεσε όπως μας τα έγραψες και ειδικά αυτό το σημείο.. flower
Kika
Kika
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Βόρεια της Εδέμ!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από ELAN Παρ Ιουν 12, 2009 3:13 pm

Μου αρεσε το επεισοδιο γιατι αρχιζουν να γινονται σοβαρες αποκαλυψεις!!Ο Μανος εχει να αντιμετωπισει πολλαπλα και σοβαρα προβληματα!!Λυπαμαι αλλα με την Ευα δεν με πειθει καθολου!!Καμια ταυτιση το παιξιμο τους...κι ουτε εκεινος δειχνει να την αγαπα!!Περισσοτερο ευγνωμοσυνη μου δειχνουν οι πραξεις του!!!Η Μελιτα αρχιζει να γινεται σκληρη κι αδικη με τουσ ανθρωπους γυρω της!!Τελος να ρωτησω κατι...η Νορα σαν πολυ ανετη δεν δειχνει μετα απο ολα αυτα που εχει περασει:::::

ELAN
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009 Empty Απ: Επεισόδιο: 187 Ημερομηνία : 11-06-2009

Δημοσίευση από Moonstone Παρ Ιουν 12, 2009 5:08 pm

Εάν με όλα αυτά τα λόγια που της έχει πει με όλους τους όρκους τους με όλη την αγάπη που της έχει δείξει δεν είναι αυτό αγάπη και είναι ευγνωμοσύνη μόνο όπως το λές δηλαδή τότε έχει πρόβλημα το σενάριο και όχι ο Μάνος.
Αλλά και η ευγνωμοσύνη δεν είναι άσχημη ειδικά όταν περιβάλεται από αγάπη και έρωτα. Ξέρεις τι δείχνει; Οτι δεν είναι αχάριστος. Οτι καταλαβαίνει το πόσο τον αγαπάει η Εύα και προσπαθεί και αυτός με τον τρόπο του να της δείξει ότι είναι τα πάντα γι'αυτόν. Ο Μάνος λειτουργεί και με την λογική και αυτό φέρνει σε ισορροπία το ζευγάρι σε σχέση με την Εύα που είναι έντονα συναισθηματική.
Οσον αφορά για την μη ταύτιση που λες...
Εγώ από την άλλη βλέπω απόλυτη ταύτιση του ζευγαριού ειδικά σε κάτι στιγμές που τα λένε όλα με τα βλέμματά τους αφού και εγώ αισθάνομαι αμήχανα στην τόση ένταση που μας μεταφέρουν μόνο και μόνο με το πως κοιτάζονται...
Δεν χρειάζεται υπερβολή στις κινήσεις του για να με πείσουν εμένα αλλά αρκεί η αίσθηση και αυτή την έχουν υπέρμετρη.
Moonstone
Moonstone
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης