Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

+36
nana
marializ25
NATALITSA_LOUKITSA
KAZY
Jennifer
CineFreak
KatsaroYpotheto
stefanos-melita
jim7
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Materialgirl
viviP
DESPOINA
nat
LIBRA
Petrinaki
aggeliki
mimi
sifantid
xristina79
Ntinaki1
kikialex
KonstantinaA
nikidanis
mariaki
evanna
verile_mistika
hionati
Καρ-Mik
loukitsa
konstantina
filitsa
anastasia20
almaresi
Izabella29
Clarabelle
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap17%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 17% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap52%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 52% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap10%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 42
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από stefanos-melita Τετ Ιαν 27, 2010 10:49 am

Λοιπον κοριτσια, πρωτον, η Ακριτα, διαβασε το χθεσινο σχολιασμο μου.. lol! Δεν εξηγω αλλιως, αυτή την διπλη ταυτιση αποψεων! Confused? Και δευτερον, παλι θα μετρησουμε μαζι σημερα… gelio

Αμαλια-Μελιτα Η αθωα η Μελιτουλα υπολογιζει τη γνωμη ανθρωπων που δεν δινουν δεκαρα για το αν θα καταρρευσει επειδη θα χασει παλι, από το γλυκο, αθωο Ευακι τον ανδρα που αγαπα…Οποτε ερχεται, η Μανα, και αφου εχει κανει σκονακι τον χθεσινο μου σχολιασμο, lol! απαντα «μηπως Λουκασ-Νορα, να κοιταξουν τα μουτρα τους, να λυσουν τα δικα τους, που τα χουνε κανει κουλουβαχατα, και να σε αφησουν στην ησυχια σου??»
Προσκυνω Αμαλια, πες τα χρυσοστομη, επειτελους και ενας λογικος ανθρωπος εκει μεσα! Λιγο ακομη και θα μας γινει και εμας πεποιθηση πως η Μελιτα(αγνωστο γιατι, γινονται ακομη ερευνες, αλλα η επιστημη, θεωρει αλυτο το μυστηριο)πρεπει να ζησει τη ζωη της κατά την βουληση, του Νορα, του Λουκα, της Δαφνης κτλ…

Πρωτη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας..Καλα σε αυτους δεν εχει φτασει το νέο? Ο κάθε ανθρωπος εχει δικαιωμα στην αναπτυξη της προσωπικοτητας του, ελευθερα..κλπ, το λεει σε όλα τα συνταγματα των κρατων..Αλλα για να μην το ξερουν αυτοι, μηπως το πηραν νυχτα το πτυχιο?? Τελοσπαντων, σαμπως θα τους παρω για υπερασπιση?? Συνεχιζω…

Στεφανος-Βελζεβουλ (εβαλε και τα μαυρα, θαυμα της πηγαιναν, θαυμα!! Κατευθειαν από τον Κατω Κοσμο αναδυθηκε, ιδια ο Χαρος!! Με πιστολακι, και φιλαρισμα, βεβαιως, βεβαιως, διοτι, Χαρος, Χαρος, αλλα δεν ειμαστε πια στον 4 αιωνα π.Χ., οπου αρκουσε να βαλει μια μαυρη καπα κ κουκουλα.. Στον 21 αιωνα, αν κυκλοφορησει ετσι, πρωτον δεν τρομαζει κανεναν, και δευτερον –και απειρως χειροτερο,- θα την πιασει στο στομα της η Fashion Police του Kωστετσου…και τετοια μοιρα, δεν την ευχομαι ουτε στην Αντιγονιτσα-Χαροντα!!)
Ειδε κ αποειδε ο Χαροντας(συγνωμη,ΜΑΜΑ Αντιγονη) και αφου ειδε ότι με τα καλοπιασματα και τα γλυκολογα, τιποτα δεν βγαινει, (στοκος ο Στεφανος, τσαμπα τοσες σπουδες στην Αγγλια, μα να μη μπορει να καταλαβει ότι αγαπα και θελει την Ευα?) αποφασισε να τον πιασει με το αγριο, μπας και σκιαχτει ο αμοιρος. (γι αυτό εβαλε και τη στολη εργασιας, αλλα δεν πιανουν τα μαυρα..Αληθεια, αν δοκιμαζε, να κρατησει και το Δρεπανι?? Καπου θα το ξεχασε..Κριμα, αν την εβλεπε με αυτό ο Στεφανος, σιγουρα, θα δεχοταν ασυζητητι τον γαμο με την Ευα…) Οποτε ποιος ειδε την Αντιγονη και δεν τη φοβηθηκε!! Του δηλωσε ορθα κοφτα, ότι αυτή θα παρει την κορουλα της, την γλυκεια πριγκηπισσα Ευουλα, και το εγγονακι της, και πως αυτόν ΤΟΝ ΚΑΚΟ, ΤΟΝ ΨΗΛΟ, ΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ! ΟΥΣΤ! ΑΣΕ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΦΑΤΣΑ, ΜΩΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ?? ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ??

Δευτερη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας.. Εγω ρε κοριτσια, γιατι νομιζα πως η Αντιγονη ειχε γιο, το Στεφανο, και ουχι, κορη, την Ευα? Μηπως εμπερδευτηκα, η καψερη?? Γιατι από τα λογια της εγω αυτά που σας ειπα ανωθεν καταλαβα.. ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ??

Αμαλια-Πετραν.. Οαση..Τι υπεροχοι που είναι αυτοι οι δυο..Μου θυμιζουν εντονα, τους δυο γερους του Μαπετ Σοου, που ολο τρωγωντουσαν μεταξυ τους, αλλα παντα μαζι ηταν, Τον Σταντλερ, και Τον Γουολντορφ.. Φωναζει η Αμαλιτσα, ακουει στωικα ο Πετραν.. Ωσπου του πεφτουν τα μαλλια!
‘Να πας να ζητησεις γωνατιστος συγνωμη από την Αντιγονη!»
«Μηπως να αγκαλιαστουμε και κλαιγοντας??»
«Αν το καταφερεις αυτό, μπραβο σου Πετρο μου..
«Παντα σε ειχα για τρελη..Αλλα τωρα συγουρευτηκα ότι αποτρελλαθηκες!!»
Προσκυνω..Τι να σχολιασω? Δεν εχω λογια! Εκτος του ότι η Αμαλιτσα, με συγκινει βαθια, γιατι αγαπαει πολύ το παιδι της, και παλευει να τη βοηθησει να βρει την ευτυχια.. Αυτή είναι η σωστη μανα για μενα..Μπραβο Αμαλιτσα! (βεβαια, στη ζουλα, βρισκει και ευκαιρια να διαολιζει τον Πετραν, ε, ενταξει, ανθρωπος είναι κ αυτή, εκτος από μανα, εχει κ αδυναμιες..Να μην κερδισει κ αυτή μια απολαυση απ ολο αυτό??)
Ο Πετραν(δεν το πιστευω αυτό που θα πω, μηπως δεν ειμαι καλα??) σημερα, με επεισε ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΜΩΣ, ότι νοιαζεται και για την κορη του, και όχι μονο για το τομαρι του..(μην θελουμε και θαυματα, ο εγωιστης, δεν θα γινει κ αλτρουιστης.)γιατι πιστευει πραγματικα πως ο Στεφ την κοροιδευει..Πετραν, προς το παρων, αναστελλεται η μουντζα από μενα, αναφορικα με τον ορο «φιλοστοργος πατηρ» Αλλα την εχω προχειρη, προσεξε καλα…

Δαφνη-Ευα-Μελιτα.. Το θεατρο του παραλογου..Πως αντεχεις βρε Μελιτουλα, και δεν ουρλιαζεις από την αγανακτηση σου?? Όχι μονο δεν είναι υστερικια, αλλα θα παρει και το Οσκαρ Ψυχραιμιας, ετσι όπως παει.. Αυτή εχει το ονομα, και η Νορα τη χαρη..Ας παρει η Νορα, αντι να της δινει, μαθημα από το Μελιτακι, «πώς να κρατατε την ψυχραιμια σας, στα αισθηματικα σας, όταν σας βλεπουν οι αλλοι» Η Δαφνη, όπως παντα στον ονειρεμενο κοσμο της, και αρχισα να τη ζηλευω..Ωραια τελικα, να μην καταλαβαινεις τα δραματα που παιζονται γυρω σου..Δαφνουλααα, θες παρεα?? Σου ρχομαι!! Αντε, γιατι με ολους αυτους, εχω χασει την ηρεμια μου…

Και ερχομαστε στο ζευγαρι μας, Στεφανος-Μελιτα.. Από πού να αρχισω.. Αξιοθαυμαστη Ψυχραιμια και Υπομονη, εχει δειξει η Μελιτα, από τοτε που της ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι.. Δεν φωναξε, δεν τα επασε όλα, δεν επιασε το Στεφανο απ το λαιμο, δεν αρχισε να χτυπιεται ,και να κλαιει υστερικα, ουτε εκοψε τις φλεβες της.. Παρολο που θα μπορουσε ανετοτατα να κανει κατι από αυτά. Περιμενει.. Με αξιοπρεπεια, και υπομονη.. Σε αυτά τα επεισοδια, κερδιζει ακομη περισσοτερο το θαυμασμο μου για τον χαρακτηρα της. Το μονο που ζηταει, τοσες μερεσμετα, είναι μια κουβεντα.. Γιατι παιζεται η ζωη της, στη Ρωσικη Ρουλετα, και εκεινη δεν εχει κανενα λογο σε αυτό..Ποσο αντεχεται αυτό?? Και πως την ξεπληρωνει, ο κατά τα αλλα, λατρεμενος, αγαπημενος μου Στεφανος??
«Μη με πιεζεις, σε παρακαλω..Απο τη μια η Ευα, που δεν εχω ιδεα τι θελει, κ από την άλλη εσυ..»
Καλα το ότι η Ευα δεν ξερει τι θελει, είναι γνωστο τοις πασι, ας μαθει η ιδια πρωτα, και μετα θα μαθεις κ συ Στεφανε..Μην αγχωνεσαι, θα σου ρθει το Μονοπετρο..

Αψυχολογητος ο Στεφανος? Όχι και τοσο.. Ο Στεφανος, εχει μια δικη του ηθικη, που του υπαγορυει,σαν τους ιπποτες του παλιου καιρου, να «θεσει εαυτον» στην υπηρεσια της δεσποσυνης, από καθηκον και μονο. «Την Ποναω» θα πει ο ιδιος, και αυτή είναι η αληθεια. Αλλα ο κωδικας τιμης του, του υπαγορευει να θυσιασει τον εαυτο του, και την αγαπη του για τη Μελιτα.
Χαμενος είναι ο Στεφανος…Χαμενος, γιατι προσπαθει να συγκερασει, και να προστατευσει ταυτοχρονα 3 διαφορετικα πραγματα : 1)Τη Μελιτα, που ξερει πολύ καλα, ότι αν μαθαιναν πριν τη σχεση τους, θα την κατασπαραζαν..αλλα μπορει και να επιζουσε..Τωρα γνωριζει ότι θα την εκτελεσουν με συνοπτικες διαδικασιες, κ δεν το αντεχει. 2)Την μανα του παιδιου, και μεσα από αυτην, το ιδιο το παιδι.. Και τον μεγαλυτερο φοβο του, 3)ότι αυτος ο κατατρεγμος των δυο ερωτευμενων θα ναι τοσο σφοδρος, που δεν θα τον αντεξουν..και θα τους χωρισει..Φοβαται ο Στεφανος, τουτο το προτωγνωρο συναισθημα…Φοβαται ότι θα το χασει, ότι θα το κατασπαραξουν οι αλλοι, και οι ψευτικες τυψεις που θα δημιουργησουν, η Αντιγονη, Ο Πετρος, Η Νορα, Ο Λουκας, Ο Μανος, η Δαφνη.. Η Ευα, όχι για μενα, πιστευω πως αν το μαθαινε τωρα, θα το επαιρνε πολύ καλυτερα, απ ότι θα το παρει αν παντρευτουν κ μετα.. Αλλα εγω ειμαι απεξω, δεν βρισκομαι στην καρδια του Τυφωνα που προσπαθει να τιθασευσει ο Στεφανος.. Και προσπαθει απεγνωσμενα να σωσει τα 3 ιερα για εκεινον πραγματα.. Το μυαλο του δουλευει πυρετικα, δεν είναι παρορμητικος.. Περιμενει να ωριμασουν οι συνθηκες, να καταλαγιασει λιγο η καταιγιδα μεσα του, μπας και βρει λυση..

Δηλωνει για μια ακομη φορα την αγαπη του , θυμωνει όταν εκεινη τον αμφισβητει. «ΤΟ ΑΝ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕΛΙΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ..»
[b]Δευτερο σκονακι της ακριτα, από το χθεσινο μου ποστ lol!
«ΑΝ ΗΘΕΛΑ, ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.» ΑΚΡΙΒΩΣ, ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ Η Ευα, ΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΟΧΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΛΛΗ ΑΓΑΠΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΙΑ: ΔΕΝ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΚΑΘΙΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΕΡΑΥΝΟΣ.. ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΞΥΔΕΡΚΕΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΕΥΑ, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ....ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΑΚΟΜΗ, ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ.

Αρα..ο Στεφανος, πρεπει να βρει τροπο, να λυσει το θεμα..αναιμακτα. Προσπαθει να βρει τροπο να λυσει το Γορδιο Δεσμο,ενδεικτικο του χαρακτηρα του, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ. Εδώ ακριβως ερχετει και η «συγκρουση Στεφανου-Μελιτας. Γιατι εκεινη, όπως εχω ξαναπει, είναι το ακρο αντιθετο σαν χαρακτηρας απ το Στεφανο. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΚΡΥΒΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.. «Ημουν ετοιμη να παλεψω, και δεν με νοιαζει τι θα πουν..» η καλυτερη αντιμετωπηση, για τη Μελιτα, και για μενα, θα ηταν, να κοψει το Γορδιο Δεσμο.Αλλα ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει αυτή τη λογικη..
Και κατηγορει τη Μελιτα, ότι τον πιεζει..Απλως επειδη ειχε αναγκη να κανουν μια συζητηση, γιατι «εσυ θα καθορισεις τη ζωη μου Στεφανε..» Χαμενος στο προβλημα του ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει ότι την πληγωνει βαθια.. Γιατι εκεινη καταλαβαινει με τη σταση του, πως όλα θα εξαρτηθουν από την Ευα, πως εκεινη μπιανει πρωτη, και η αποφαση της, θα καθορισει..το «θανατο» και τη «ζωη» της ιδιας. Και πληγωνεται δευτερη φορα, από τα λογια του..
Παρολο που, όπως ειπα, δεν θερω ότι ισχυει αυτό για το Στεφανο. Ναι, είναι η μανα του παιδιου του, κ θεωρει ότι πρεπει να κανει το καλυτερο γι αυτην και το παιδι, αφηνοντας μετα τον εαυτο του. Αλλα προσπαθει να βρει ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ «ΣΩΣΕΙ» ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ. Εκει πιστευω ότι..κολλαει το «δεν ξερω τι θα γινει, αν η Ευα τα θελησει όλα» θα σκεφτει, και θα τη βρει τη λυση, για ολους, όπως πιστευει. Μονο που δεν εχει καταλαβει, ότι δεν μπορει να τα εχει όλα, δεν θα μπορεσει να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Θα πρεπει να τον κοψει, και να χασει κατι..

Η Μελιτα από την άλλη, εχοντας ηδη παρακολουθησει τη ζωη της να καταρρεει μια φορα εξαιτιας της Ευας, «βλεπει» πως και παλι ερχεται «δευτερη» και αυτό την πληγωνει βαθια.. Σε τι εφταιξε εκεινη? Σε τιποτα ουσιαστικα. Δεν ηξερε ότι ο ανδρας της αγαπουσε την Ευα.. Δεν γνωριζε ότι η Ευα, λιγο πριν εγκαταλειψει το Στεφανο εμεινε εγκυος..Και να τη παλι, μονη της, όπως παντα..Χωρις αγαπη, χωρις φιλους..Ετσι νιωθει η Μελιτα.. Και παλι, αντιμετωπιζει τοσο στωικα τον πονο που της ξεσκιζει την ψυχη, δεν βγαζει μιλια..Δεν ξεσπαει στο Στεφανο, δεν τον βριζει όταν η τελευταια του κουβεντα είναι «δεν μπορω να εχω κ σενα να με πιεζεις»παρολο που όπως ειπα, δεν καταλαβε ποσο πληγωθηκε η Μελιτα από τα λογια αυτά. Εκεινος θεωρει ότι η Μελιτα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. Εκεινη, απλως σωπαινει, και εκφραζει τον ψυχικο της πονο, τη ραγισμενη της καρδουλα, απλα κοιταζοντας τον βουρκωμενη.. Ουτε στην Ευα, ξεσπα, ουτε στη μανα της..Σηκωνει μονη της, τουτη την πληγη..Και την θαυμαζω, αλλα και την λυπαμαι ακομη περισσοτερο. Γι αυτή, η λυση είναι ξεκαθαρη. Να ειπωθει η αληθεια, και να παρθουν αποφασεις. Η σωστοτερη λυση, και για μενα.
Τους χωριζουν για άλλη μια φορα παρεξηγησεις(θεωρει πως δεν την αγαπα οσο αγαπα την Ευα, εκεινος ότι δεν καταλαβαινει το διλλημα, και την προσπαθεια του να το λυσει αναιμακτα) και οι αντιθετοι τους χαρακτηρες, που τους υπαγορευουν αντιθετες λυσεις.

Όταν τους βλεπει και μαζι, σαν κανονικο ζευγαρι, να την ταιζει γλυκακι.. Η καταρρευση της είναι πλεον και σωματικη κ ψυχικη, όταν σωριαζεται στο τιμονι.

Κανοντας μια προβλεψη, θα πω ότι επειδη, ο Γορδιος Δεσμος, μονο κοβεται, πιστευω ότι θα είναι η Μελιτα, και όχι ο Στεφανος που θα δωσει την τελικη λυση. Και όχι μιλωντας στην Ευα για τον εραστη της. Αυτές είναι κατινιες ξενες προς το χαρακτηρα της. Πιστευω ότι θα θυσιαστει η ιδια, για μια ακομη φορα, κανοντας πισω, φευγοντας μονη της από το πλανο,για να βγαλει τον ανθρωπο που αγαπα από το αδιεξοδο, να παψει να βασανιζεται, για να είναι η Ευα ηρεμη, για να ικανοποιηθει η..»παρεα της» που τοσο... μεγαλοψυχα εχει σταθει διπλα της στα δυσκολα.. Και τελικα, θα ΕΠΙΛΕΞΕΙ Η ΙΔΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ. ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.

Πιστευω πως αυτό είναι που ταιριαζει στο χαρακτηρα της, και αυτό θα γινει τελικα.. Για να δουμε…


Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefanos-melita στις Τετ Ιαν 27, 2010 10:52 am, 3 φορές συνολικά
stefanos-melita
stefanos-melita
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 10:49 am

λειτουργεί σαν κλειστό club,

Τότε αυτοί δεν είναι παρέα αλλά το εβραικό λόμπι, ακούς εκεί λειτουργεί σαν κλαμπ. Σιγα μην είναι και τέκτονες στη μασωνική στοά.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 10:56 am

κοριτσια, πρωτον, η Ακριτα, διαβασε το χθεσινο σχολιασμο μου.. Δεν εξηγω αλλιως, αυτή την διπλη ταυτιση αποψεων! Και δευτερον, παλι θα μετρησουμε μαζι σημερα…

Αμαλια-Μελιτα Η αθωα η Μελιτουλα υπολογιζει τη γνωμη ανθρωπων που δεν δινουν δεκαρα για το αν θα καταρρευσει επειδη θα χασει παλι, από το γλυκο, αθωο Ευακι τον ανδρα που αγαπα…Οποτε ερχεται, η Μανα, και αφου εχει κανει σκονακι τον χθεσινο μου σχολιασμο, απαντα «μηπως Λουκασ-Νορα, να κοιταξουν τα μουτρα τους, να λυσουν τα δικα τους, που τα χουνε κανει κουλουβαχατα, και να σε αφησουν στην ησυχια σου??»
Προσκυνω Αμαλια, πες τα χρυσοστομη, επειτελους και ενας λογικος ανθρωπος εκει μεσα! Λιγο ακομη και θα μας γινει και εμας πεποιθηση πως η Μελιτα(αγνωστο γιατι, γινονται ακομη ερευνες, αλλα η επιστημη, θεωρει αλυτο το μυστηριο)πρεπει να ζησει τη ζωη της κατά την βουληση, του Νορα, του Λουκα, της Δαφνης κτλ…
Πρωτη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας..Καλα σε αυτους δεν εχει φτασει το νέο? Ο κάθε ανθρωπος εχει δικαιωμα στην αναπτυξη της προσωπικοτητας του, ελευθερα..κλπ, το λεει σε όλα τα συνταγματα των κρατων..Αλλα για να μην το ξερουν αυτοι, μηπως το πηραν νυχτα το πτυχιο?? Τελοσπαντων, σαμπως θα τους παρω για υπερασπιση?? Συνεχιζω…

Στεφανος-Βελζεβουλ (εβαλε και τα μαυρα, θαυμα της πηγαιναν, θαυμα!! Κατευθειαν από τον Κατω Κοσμο αναδυθηκε, ιδια ο Χαρος!! Με πιστολακι, και φιλαρισμα, βεβαιως, βεβαιως, διοτι, Χαρος, Χαρος, αλλα δεν ειμαστε πια στον 4 αιωνα π.Χ., οπου αρκουσε να βαλει μια μαυρη καπα κ κουκουλα.. Στον 21 αιωνα, αν κυκλοφορησει ετσι, πρωτον δεν τρομαζει κανεναν, και δευτερον –και απειρως χειροτερο,- θα την πιασει στο στομα της η Fashion Police του Kωστετσου…και τετοια μοιρα, δεν την ευχομαι ουτε στην Αντιγονιτσα-Χαροντα!!)
Ειδε κ αποειδε ο Χαροντας(συγνωμη,ΜΑΜΑ Αντιγονη) και αφου ειδε ότι με τα καλοπιασματα και τα γλυκολογα, τιποτα δεν βγαινει, (στοκος ο Στεφανος, τσαμπα τοσες σπουδες στην Αγγλια, μα να μη μπορει να καταλαβει ότι αγαπα και θελει την Ευα?) αποφασισε να τον πιασει με το αγριο, μπας και σκιαχτει ο αμοιρος. (γι αυτό εβαλε και τη στολη εργασιας, αλλα δεν πιανουν τα μαυρα..Αληθεια, αν δοκιμαζε, να κρατησει και το Δρεπανι?? Καπου θα το ξεχασε..Κριμα, αν την εβλεπε με αυτό ο Στεφανος, σιγουρα, θα δεχοταν ασυζητητι τον γαμο με την Ευα…) Οποτε ποιος ειδε την Αντιγονη και δεν τη φοβηθηκε!! Του δηλωσε ορθα κοφτα, ότι αυτή θα παρει την κορουλα της, την γλυκεια πριγκηπισσα Ευουλα, και το εγγονακι της, και πως αυτόν ΤΟΝ ΚΑΚΟ, ΤΟΝ ΨΗΛΟ, ΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ! ΟΥΣΤ! ΑΣΕ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΦΑΤΣΑ, ΜΩΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ?? ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ??

Δευτερη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας.. Εγω ρε κοριτσια, γιατι νομιζα πως η Αντιγονη ειχε γιο, το Στεφανο, και ουχι, κορη, την Ευα? Μηπως εμπερδευτηκα, η καψερη?? Γιατι από τα λογια της εγω αυτά που σας ειπα ανωθεν καταλαβα.. ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ??

Αμαλια-Πετραν.. Οαση..Τι υπεροχοι που είναι αυτοι οι δυο..Μου θυμιζουν εντονα, τους δυο γερους του Μαπετ Σοου, που ολο τρωγωντουσαν μεταξυ τους, αλλα παντα μαζι ηταν, Τον Σταντλερ, και Τον Γουολντορφ.. Φωναζει η Αμαλιτσα, ακουει στωικα ο Πετραν.. Ωσπου του πεφτουν τα μαλλια!
‘Να πας να ζητησεις γωνατιστος συγνωμη από την Αντιγονη!»
«Μηπως να αγκαλιαστουμε και κλαιγοντας??»
«Αν το καταφερεις αυτό, μπραβο σου Πετρο μου..
«Παντα σε ειχα για τρελη..Αλλα τωρα συγουρευτηκα ότι αποτρελλαθηκες!!»
Προσκυνω..Τι να σχολιασω? Δεν εχω λογια! Εκτος του ότι η Αμαλιτσα, με συγκινει βαθια, γιατι αγαπαει πολύ το παιδι της, και παλευει να τη βοηθησει να βρει την ευτυχια.. Αυτή είναι η σωστη μανα για μενα..Μπραβο Αμαλιτσα! (βεβαια, στη ζουλα, βρισκει και ευκαιρια να διαολιζει τον Πετραν, ε, ενταξει, ανθρωπος είναι κ αυτή, εκτος από μανα, εχει κ αδυναμιες..Να μην κερδισει κ αυτή μια απολαυση απ ολο αυτό??)
Ο Πετραν(δεν το πιστευω αυτό που θα πω, μηπως δεν ειμαι καλα??) σημερα, με επεισε ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΜΩΣ, ότι νοιαζεται και για την κορη του, και όχι μονο για το τομαρι του..(μην θελουμε και θαυματα, ο εγωιστης, δεν θα γινει κ αλτρουιστης.)γιατι πιστευει πραγματικα πως ο Στεφ την κοροιδευει..Πετραν, προς το παρων, αναστελλεται η μουντζα από μενα, αναφορικα με τον ορο «φιλοστοργος πατηρ» Αλλα την εχω προχειρη, προσεξε καλα…

Δαφνη-Ευα-Μελιτα.. Το θεατρο του παραλογου..Πως αντεχεις βρε Μελιτουλα, και δεν ουρλιαζεις από την αγανακτηση σου?? Όχι μονο δεν είναι υστερικια, αλλα θα παρει και το Οσκαρ Ψυχραιμιας, ετσι όπως παει.. Αυτή εχει το ονομα, και η Νορα τη χαρη..Ας παρει η Νορα, αντι να της δινει, μαθημα από το Μελιτακι, «πώς να κρατατε την ψυχραιμια σας, στα αισθηματικα σας, όταν σας βλεπουν οι αλλοι» Η Δαφνη, όπως παντα στον ονειρεμενο κοσμο της, και αρχισα να τη ζηλευω..Ωραια τελικα, να μην καταλαβαινεις τα δραματα που παιζονται γυρω σου..Δαφνουλααα, θες παρεα?? Σου ρχομαι!! Αντε, γιατι με ολους αυτους, εχω χασει την ηρεμια μου…

Και ερχομαστε στο ζευγαρι μας, Στεφανος-Μελιτα.. Από πού να αρχισω.. Αξιοθαυμαστη Ψυχραιμια και Υπομονη, εχει δειξει η Μελιτα, από τοτε που της ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι.. Δεν φωναξε, δεν τα επασε όλα, δεν επιασε το Στεφανο απ το λαιμο, δεν αρχισε να χτυπιεται ,και να κλαιει υστερικα, ουτε εκοψε τις φλεβες της.. Παρολο που θα μπορουσε ανετοτατα να κανει κατι από αυτά. Περιμενει.. Με αξιοπρεπεια, και υπομονη.. Σε αυτά τα επεισοδια, κερδιζει ακομη περισσοτερο το θαυμασμο μου για τον χαρακτηρα της. Το μονο που ζηταει, τοσες μερεσμετα, είναι μια κουβεντα.. Γιατι παιζεται η ζωη της, στη Ρωσικη Ρουλετα, και εκεινη δεν εχει κανενα λογο σε αυτό..Ποσο αντεχεται αυτό?? Και πως την ξεπληρωνει, ο κατά τα αλλα, λατρεμενος, αγαπημενος μου Στεφανος??
«Μη με πιεζεις, σε παρακαλω..Απο τη μια η Ευα, που δεν εχω ιδεα τι θελει, κ από την άλλη εσυ..»
Καλα το ότι η Ευα δεν ξερει τι θελει, είναι γνωστο τοις πασι, ας μαθει η ιδια πρωτα, και μετα θα μαθεις κ συ Στεφανε..Μην αγχωνεσαι, θα σου ρθει το Μονοπετρο..

Αψυχολογητος ο Στεφανος? Όχι και τοσο.. Ο Στεφανος, εχει μια δικη του ηθικη, που του υπαγορυει,σαν τους ιπποτες του παλιου καιρου, να «θεσει εαυτον» στην υπηρεσια της δεσποσυνης, από καθηκον και μονο. «Την Ποναω» θα πει ο ιδιος, και αυτή είναι η αληθεια. Αλλα ο κωδικας τιμης του, του υπαγορευει να θυσιασει τον εαυτο του, και την αγαπη του για τη Μελιτα.
Χαμενος είναι ο Στεφανος…Χαμενος, γιατι προσπαθει να συγκερασει, και να προστατευσει ταυτοχρονα 3 διαφορετικα πραγματα : 1)Τη Μελιτα, που ξερει πολύ καλα, ότι αν μαθαιναν πριν τη σχεση τους, θα την κατασπαραζαν..αλλα μπορει και να επιζουσε..Τωρα γνωριζει ότι θα την εκτελεσουν με συνοπτικες διαδικασιες, κ δεν το αντεχει. 2)Την μανα του παιδιου, και μεσα από αυτην, το ιδιο το παιδι.. Και τον μεγαλυτερο φοβο του, 3)ότι αυτος ο κατατρεγμος των δυο ερωτευμενων θα ναι τοσο σφοδρος, που δεν θα τον αντεξουν..και θα τους χωρισει..Φοβαται ο Στεφανος, τουτο το προτωγνωρο συναισθημα…Φοβαται ότι θα το χασει, ότι θα το κατασπαραξουν οι αλλοι, και οι ψευτικες τυψεις που θα δημιουργησουν, η Αντιγονη, Ο Πετρος, Η Νορα, Ο Λουκας, Ο Μανος, η Δαφνη.. Η Ευα, όχι για μενα, πιστευω πως αν το μαθαινε τωρα, θα το επαιρνε πολύ καλυτερα, απ ότι θα το παρει αν παντρευτουν κ μετα.. Αλλα εγω ειμαι απεξω, δεν βρισκομαι στην καρδια του Τυφωνα που προσπαθει να τιθασευσει ο Στεφανος.. Και προσπαθει απεγνωσμενα να σωσει τα 3 ιερα για εκεινον πραγματα.. Το μυαλο του δουλευει πυρετικα, δεν είναι παρορμητικος.. Περιμενει να ωριμασουν οι συνθηκες, να καταλαγιασει λιγο η καταιγιδα μεσα του, μπας και βρει λυση..

Δηλωνει για μια ακομη φορα την αγαπη του , θυμωνει όταν εκεινη τον αμφισβητει. «ΤΟ ΑΝ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕΛΙΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ..»
Δευτερο σκονακι της ακριτα, από το χθεσινο μου ποστ «ΑΝ ΗΘΕΛΑ, ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.» ΑΚΡΙΒΩΣ, ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ Η Ευα, ΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΟΧΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΛΛΗ ΑΓΑΠΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΙΑ: ΔΕΝ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΚΑΘΙΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΕΡΑΥΝΟΣ.. ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΞΥΔΕΡΚΕΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΕΥΑ, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ....ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΑΚΟΜΗ, ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ..

Αρα..ο Στεφανος, πρεπει να βρει τροπο, να λυσει το θεμα..αναιμακτα. Προσπαθει να βρει τροπο να λυσει το Γορδιο Δεσμο,ενδεικτικο του χαρακτηρα του, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ. Εδώ ακριβως ερχετει και η «συγκρουση Στεφανου-Μελιτας. Γιατι εκεινη, όπως εχω ξαναπει, είναι το ακρο αντιθετο σαν χαρακτηρας απ το Στεφανο. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΚΡΥΒΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.. «Ημουν ετοιμη να παλεψω, και δεν με νοιαζει τι θα πουν..» η καλυτερη αντιμετωπηση, για τη Μελιτα, και για μενα, θα ηταν, να κοψει το Γορδιο Δεσμο.Αλλα ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει αυτή τη λογικη..
Και κατηγορει τη Μελιτα, ότι τον πιεζει..Απλως επειδη ειχε αναγκη να κανουν μια συζητηση, γιατι «εσυ θα καθορισεις τη ζωη μου Στεφανε..» Χαμενος στο προβλημα του ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει ότι την πληγωνει βαθια.. Γιατι εκεινη καταλαβαινει με τη σταση του, πως όλα θα εξαρτηθουν από την Ευα, πως εκεινη μπιανει πρωτη, και η αποφαση της, θα καθορισει..το «θανατο» και τη «ζωη» της ιδιας. Και πληγωνεται δευτερη φορα, από τα λογια του..
Παρολο που, όπως ειπα, δεν θερω ότι ισχυει αυτό για το Στεφανο. Ναι, είναι η μανα του παιδιου του, κ θεωρει ότι πρεπει να κανει το καλυτερο γι αυτην και το παιδι, αφηνοντας μετα τον εαυτο του. Αλλα προσπαθει να βρει ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ «ΣΩΣΕΙ» ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ. Εκει πιστευω ότι..κολλαει το «δεν ξερω τι θα γινει, αν η Ευα τα θελησει όλα» θα σκεφτει, και θα τη βρει τη λυση, για ολους, όπως πιστευει. Μονο που δεν εχει καταλαβει, ότι δεν μπορει να τα εχει όλα, δεν θα μπορεσει να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Θα πρεπει να τον κοψει, και να χασει κατι..

Η Μελιτα από την άλλη, εχοντας ηδη παρακολουθησει τη ζωη της να καταρρεει μια φορα εξαιτιας της Ευας, «βλεπει» πως και παλι ερχεται «δευτερη» και αυτό την πληγωνει βαθια.. Σε τι εφταιξε εκεινη? Σε τιποτα ουσιαστικα. Δεν ηξερε ότι ο ανδρας της αγαπουσε την Ευα.. Δεν γνωριζε ότι η Ευα, λιγο πριν εγκαταλειψει το Στεφανο εμεινε εγκυος..Και να τη παλι, μονη της, όπως παντα..Χωρις αγαπη, χωρις φιλους..Ετσι νιωθει η Μελιτα.. Και παλι, αντιμετωπιζει τοσο στωικα τον πονο που της ξεσκιζει την ψυχη, δεν βγαζει μιλια..Δεν ξεσπαει στο Στεφανο, δεν τον βριζει όταν η τελευταια του κουβεντα είναι «δεν μπορω να εχω κ σενα να με πιεζεις»παρολο που όπως ειπα, δεν καταλαβε ποσο πληγωθηκε η Μελιτα από τα λογια αυτά. Εκεινος θεωρει ότι η Μελιτα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. Εκεινη, απλως σωπαινει, και εκφραζει τον ψυχικο της πονο, τη ραγισμενη της καρδουλα, απλα κοιταζοντας τον βουρκωμενη.. Ουτε στην Ευα, ξεσπα, ουτε στη μανα της..Σηκωνει μονη της, τουτη την πληγη..Και την θαυμαζω, αλλα και την λυπαμαι ακομη περισσοτερο. Γι αυτή, η λυση είναι ξεκαθαρη. Να ειπωθει η αληθεια, και να παρθουν αποφασεις. Η σωστοτερη λυση, και για μενα.
Τους χωριζουν για άλλη μια φορα παρεξηγησεις(θεωρει πως δεν την αγαπα οσο αγαπα την Ευα, εκεινος ότι δεν καταλαβαινει το διλλημα, και την προσπαθεια του να το λυσει αναιμακτα) και οι αντιθετοι τους χαρακτηρες, που τους υπαγορευουν αντιθετες λυσεις.

Όταν τους βλεπει και μαζι, σαν κανονικο ζευγαρι, να την ταιζει γλυκακι.. Η καταρρευση της είναι πλεον και σωματικη κ ψυχικη, όταν σωριαζεται στο τιμονι.

Κανοντας μια προβλεψη, θα πω ότι επειδη, ο Γορδιος Δεσμος, μονο κοβεται, πιστευω ότι θα είναι η Μελιτα, και όχι ο Στεφανος που θα δωσει την τελικη λυση. Και όχι μιλωντας στην Ευα για τον εραστη της. Αυτές είναι κατινιες ξενες προς το χαρακτηρα της. Πιστευω ότι θα θυσιαστει η ιδια, για μια ακομη φορα, κανοντας πισω, φευγοντας μονη της από το πλανο,για να βγαλει τον ανθρωπο που αγαπα από το αδιεξοδο, να παψει να βασανιζεται, για να είναι η Ευα ηρεμη, για να ικανοποιηθει η..»παρεα της» που τοσο... μεγαλοψυχα εχει σταθει διπλα της στα δυσκολα.. Και τελικα, θα ΕΠΙΛΕΞΕΙ Η ΙΔΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ. ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.

Πιστευω πως αυτό είναι που ταιριαζει στο χαρακτηρα της, και αυτό θα γινει τελικα.. Για να δουμε…


gelio gelio Να δω την Εύα γονατιστή να περνάει του Στέφανου μονόπετρο και να του κάνει πρόταση γάμου και δεν θέλω τίποτε άλλο.

Καλά τόσο πολύ θα τους βασανίσουν οι φεγγαροπετρίτες αν μάθουν ότι τα έχουνε;;Σιγά μην κάνουν και τους διωγμούς του Νέρωνα και Δοκλητιανου. Να πάνε όλοι μαζί να κάνουν ...κάτι να ξελαμπικάρουν γιατί έχουν ξεχάσει πως γίνεται και να μας αφήσουν ήσυχους.
Πές τα κορίτσι μου : respect : : respect :

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Τετ Ιαν 27, 2010 11:01 am

stefanos-melita : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : εχω βαρεθει πια να το κανω αυτο παιδακι μου!!θα πιαστουν τα γονατα μου!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από jim7 Τετ Ιαν 27, 2010 11:02 am

Materialgirl έγραψε:
λειτουργεί σαν κλειστό club,

Τότε αυτοί δεν είναι παρέα αλλά το εβραικό λόμπι, ακούς εκεί λειτουργεί σαν κλαμπ. Σιγα μην είναι και τέκτονες στη μασωνική στοά.

Άμα δεν έχεις γνωρίσει τέτοια παρέα δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό. Τώρα σαν εβραϊκό λόμπυ μπορεί τ' άλλα καλύτερα να μην τα σχολιάσω
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 11:11 am

Έχω γνωρίσει τέτοια παρέα και μάλιστα δεν είμαστε 6 άτομα αλλά 8 ζωή να'χουμε.Και δεν συναντιόμασταν κάθε καλοκαίρι στην κατασκήνωση αλλά μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά και χειμώνα-καλοκαίρι παίζαμε μαζί και μεγαλώσαμε μαζί στην κυριολεξία. Αλλά τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν κάνουμε. Βέβαια να μου πεις εμείς δεν είχαμε καμια Εύα στην παρέα να μας πρήζει γιατί είχαμε και αρχές από τα σπίτια μας. Τέλος πάντων. Το κόβω εδώ. Έτσι κι αλλιώς οι απόψεις μας λίγο πολύ είναι γνωστές. Περιμένω για εξελίξεις.

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 11:14 am

stefanos-melita έγραψε:Λοιπον κοριτσια, πρωτον, η Ακριτα, διαβασε το χθεσινο σχολιασμο μου.. lol! Δεν εξηγω αλλιως, αυτή την διπλη ταυτιση αποψεων! Confused?

Προσκυνω Αμαλια, πες τα χρυσοστομη, επειτελους και ενας λογικος ανθρωπος εκει μεσα!

Φανή δεν το κρύβουν ότι μας διαβάζουν, καρφώνονται όλο και περισσότερο!!! Palamakia

Δυό σχόλια απο μένα πάνω στο σχολιασμό σου.

Την Αμαλία λογική δεν τη λές, ΘΕΑ ναι αλλα μουρλένγκο τελείως χαχαχα


stefanos-melita έγραψε:Στεφανος-Βελζεβουλ (εβαλε και τα μαυρα, θαυμα της πηγαιναν, θαυμα!! Κατευθειαν από τον Κατω Κοσμο αναδυθηκε, ιδια ο Χαρος!! Με πιστολακι, και φιλαρισμα, βεβαιως, βεβαιως, διοτι, Χαρος, Χαρος, αλλα δεν ειμαστε πια στον 4 αιωνα π.Χ., οπου αρκουσε να βαλει μια μαυρη καπα κ κουκουλα.. Στον 21 αιωνα, αν κυκλοφορησει ετσι, πρωτον δεν τρομαζει κανεναν, και δευτερον –και απειρως χειροτερο,- θα την πιασει στο στομα της η Fashion Police του Kωστετσου…και τετοια μοιρα, δεν την ευχομαι ουτε στην Αντιγονιτσα-Χαροντα!!)

Το σχόλιό σου για την Fashion Police με έστειλε! Πολύ πετυχημένο! Δώσε μου αριθμό τώρα να κάνω καταγγελία!!! Να μπουζουριάσουν και τη Δαφνούλα επί της ευκαιρίας χαχαχα

Πάντως από το Βενζεβούλ νομίζω το Γκεστάπο είναι πιο πετυχημένο χιχιχι, όπως και να έχει η Αντιγονάρα το'χει το'χει!


stefanos-melita έγραψε: Δευτερη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας.. Εγω ρε κοριτσια, γιατι νομιζα πως η Αντιγονη ειχε γιο, το Στεφανο, και ουχι, κορη, την Ευα? Μηπως εμπερδευτηκα, η καψερη?? Γιατι από τα λογια της εγω αυτά που σας ειπα ανωθεν καταλαβα.. ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ??

Ούτε η βοήθεια του κοινού δεν μας σώζει χαχαχα

stefanos-melita έγραψε:Αμαλια-Πετραν.. Οαση..Τι υπεροχοι που είναι αυτοι οι δυο..Μου θυμιζουν εντονα, τους δυο γερους του Μαπετ Σοου, που ολο τρωγωντουσαν μεταξυ τους, αλλα παντα μαζι ηταν, Τον Σταντλερ, και Τον Γουολντορφ.. Φωναζει η Αμαλιτσα, ακουει στωικα ο Πετραν.. Ωσπου του πεφτουν τα μαλλια!
‘Να πας να ζητησεις γωνατιστος συγνωμη από την Αντιγονη!»
«Μηπως να αγκαλιαστουμε και κλαιγοντας??»
«Αν το καταφερεις αυτό, μπραβο σου Πετρο μου..
«Παντα σε ειχα για τρελη..Αλλα τωρα συγουρευτηκα ότι αποτρελλαθηκες!!»
Προσκυνω..Τι να σχολιασω? Δεν εχω λογια! Εκτος του ότι η Αμαλιτσα, με συγκινει βαθια, γιατι αγαπαει πολύ το παιδι της, και παλευει να τη βοηθησει να βρει την ευτυχια.. Αυτή είναι η σωστη μανα για μενα..Μπραβο Αμαλιτσα! (βεβαια, στη ζουλα, βρισκει και ευκαιρια να διαολιζει τον Πετραν, ε, ενταξει, ανθρωπος είναι κ αυτή, εκτος από μανα, εχει κ αδυναμιες..Να μην κερδισει κ αυτή μια απολαυση απ ολο αυτό??)
Ο Πετραν(δεν το πιστευω αυτό που θα πω, μηπως δεν ειμαι καλα??) σημερα, με επεισε ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΜΩΣ, ότι νοιαζεται και για την κορη του, και όχι μονο για το τομαρι του..(μην θελουμε και θαυματα, ο εγωιστης, δεν θα γινει κ αλτρουιστης.)γιατι πιστευει πραγματικα πως ο Στεφ την κοροιδευει..Πετραν, προς το παρων, αναστελλεται η μουντζα από μενα, αναφορικα με τον ορο «φιλοστοργος πατηρ» Αλλα την εχω προχειρη, προσεξε καλα…

Πέτρος και Αμαλία είναι το πιο ταιριαστό ζευγάρι τελείωσε!!! ΘΕΟΙ και όταν είναι μαζί κεντάνε!!! Μόνο πρόσεξε γιατί αυτό το γέροι δεν το συνόδευσες με συγνώμη στη Νικούλα μας και της τον προσβάλεις τον Πετραν της χιχιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Τετ Ιαν 27, 2010 11:18 am

μουρλεγκω η αμαλια????αντε καλε!!! gelio gelio gelio
απο τρελο κι απο μικρο ομως μαθαινεις την αληθεια!!ειναι σοφες οι παροιμιες!! :wink2:
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 27, 2010 11:35 am


Εμένα απ τη χθεσινή συζήτηση Στεφανου Αντιγόνης μου δημιουργήθηκαν απορίες.

Αν πράγματι η Αμαλία έλεγε την αλήθεια τα πράγματα έχουν ως εξής.
Η Αντιγόνη ήταν παντρεμένη με το Λαζαρίδη και είχε σχέσεις με το Λύτρα. Όταν Ρούσσος Λύτρας και Λαζαρίδης έκαναν την κομπίνα, τα χρήματα κατετέθησαν στο λογαρισμό της Όλγας Λύτρα για να μπορέσουν να δικαιολογηθούν και να ξεπλυθούν.

Σύμφωνα μ αυτά που ξέρουμε ο Λύτρας και ο Ρούσσος έριξαν στη μοιρασιά το Λαζαρίδη, και αυτός μαθαίνοντας ίσως οτι η γυναίκα του διατηρουσε σχέσεις με το Λύτρα φτάνει στην αυτοκτονία όχι μόνο επειδή τον κατέστρεψαν οικονομικά αλλά ίσως επειδή πίστεψε οτι στο σχέδιο συμετείχε και η γυναίκα του.

Μέχρι εδώ όλα μου είναι κατανοητά.

Οι μετέπειτα πράξεις της Αντιγόνης όμως μου είναι ακατανόητες.
Παίρνει το παιδί της και του αλλάζει όνομα για να μη μπορούν να το βρουν. Γιατί όμως; Πιστεύει οτι το παιδί της κινδυνεύει, και αν ναι από ποιόν;

Βλέπουμε μια ανάμνηση του Ρούσσου που συναντά την Αντιγόνη και την απειλεί εμέσως πλην σαφώς. Τότε δεν δώσαμε σημασία. Σήμερα που ξέρουμε τι είχε προηγηθεί, αναρωτιέμαι γιατί ο Ρούσσος δεν σταμάτησε το Μάνο αλλά του έριξε και την ιδέα πως θα ξεμπερδέψουν μαζί της; Ο Μάνος δεν ήξερε ποιά χτυπούσαν ο Ρούσσος όμως ήξερε.

Στη συνέχεια βλέπουμε την Αντιγόνη να οργανώνει σχέδιο εκδίκησης και να το ακολουθεί με μεγάλο προσωπικό κόστος. Γιατί για τα χρήματα και το ξεπούλημα ή για κάτι άλλο που την έκανε να φοβάται για τη ζωή της και για τη ζωή του Στέφανου;

Χθες η Αντιγόνη λέει στο Στέφανο, δεν θέλω να μεγαλώσω ένα παιδί και να αναγκαστώ να του αλλάξω το όνομα για να το σώσω. Μου κάνει εντύπωση που ο Στέφανος αδιαφορεί γι αυτό που του λέει η μάνα του. Άσχετα από έρωτες και κόντρες, αυτό θα έπρεπε να τον προβληματίσει. Είναι η αλήθεια της ζωής του. Έτσι έζησε και μεγάλωσε. Μήπως κι αυτός ξέρει κάτι που εμείς αγνοούμε;

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 11:51 am

Δεν ξέρω περι αλλαγής ονομάτων αλλα την συμπάθεια που ανέφερες που τρέφει η Αντιγόνη στην Εύα ακομα και πριν εμφανιστεί "η κόρη του δολοφόνου" μπορώ να την καταλάβω.

Ο Στέφανος μίλαγε πάντα στη μητέρα του για όλα, της έλεγε για την Εύα και για όσα είχε περάσει με τον Μάνο (μην ξεχνάμε τα ήξερε όλα μα όλα!!!) και η Αντιγόνη αν ισχύει η ιστορία της Αμαλίας ίσως έβλεπε την Εύα σαν τον εαυτό της σε νεαρή ηλικία και νιώθει προστατευτικά απέναντί της.

Αυτή η κοπέλα από την πολύ προστασία θα πάει gelio

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Ιαν 27, 2010 11:52 am

Πολύ ωραιοι οι σχολιασμοί σας ...Cheer

εγώ ένα κατάλαβα από το χτεσινό ... ο Στέφανος θέλει να την κάνει με ελαφρά από τη Μελίτα ... "η αντίδραση του Μάνου" " θα πέσουν όλοι πάνω σου" "θέλω να σε προστατέψω" "εγώ δεν είμαι Μάνος να λειτουργώ παρορμητικά"... σα να της λέει "μην επιμένεις με μένα κούκλα μου, άστο να πάει άστο, άστο πονάει άστο" ... TutTut

προσωπικά εάν ήμουν Μελίτα, και κάργα ερωτευμένη να μουν, δεν θα έκανα ΚΑΜΙΑ κίνηση πιά ... θα το έληγα εκεί ... καμία γυναίκα δε χρειάζεται στη ζωή της αναποφάσιστους άνδρες που δεν ξέρουν να τακτοποιήσουν τη ζωή και τα συναισθήματά τους ... και φάνηκε ξανά ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ ότι δεν θα του κακόπεφτε να ζήσει μιά ζωή με την Εύα και το παιδάκι τους, κάθε άλλο μάλιστα ... μη σας πω ότι θα ήταν και ευτυχισμένος στο τέλος !! Gamos

κατα τα άλλα, εάν εξαιρέσουμε τον Λουκά και τα παθήματά του, δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα το επεισόδιο ... περιμένω τα επόμενα με τους πίνακες, μπας και δω λίγο σασπένς και φύγω από τα ερωτικά τετράγωνα

TV
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 11:54 am

CineFreak έγραψε:Πολύ ωραιοι οι σχολιασμοί σας ...Cheer

εγώ ένα κατάλαβα από το χτεσινό ... ο Στέφανος θέλει να την κάνει με ελαφρά από τη Μελίτα ... "η αντίδραση του Μάνου" " θα πέσουν όλοι πάνω σου" "θέλω να σε προστατέψω" "εγώ δεν είμαι Μάνος να λειτουργώ παρορμητικά"... σα να της λέει "μην επιμένεις με μένα κούκλα μου, άστο να πάει άστο, άστο πονάει άστο" ... TutTut

προσωπικά εάν ήμουν Μελίτα, και κάργα ερωτευμένη να μουν, δεν θα έκανα ΚΑΜΙΑ κίνηση πιά ... θα το έληγα εκεί ... καμία γυναίκα δε χρειάζεται στη ζωή της αναποφάσιστους άνδρες που δεν ξέρουν να τακτοποιήσουν τη ζωή και τα συναισθήματά τους ... και φάνηκε ξανά ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ ότι δεν θα του κακόπεφτε να ζήσει μιά ζωή με την Εύα και το παιδάκι τους, κάθε άλλο μάλιστα ... μη σας πω ότι θα ήταν και ευτυχισμένος στο τέλος !! Gamos

κατα τα άλλα, εάν εξαιρέσουμε τον Λουκά και τα παθήματά του, δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα το επεισόδιο ... περιμένω τα επόμενα με τους πίνακες, μπας και δω λίγο σασπένς και φύγω από τα ερωτικά τετράγωνα

TV

Συνοπτικός και άψογος σχολιασμός!!

ΚΑΜΜΙΑ γυναίκα δεν θα έπρεπε να σέρνεται πίσω από έναν άντρα όσο κελεπούρι κι αν είναι!!!

Περιμένω σενάριο! Περιμένω!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 27, 2010 11:56 am

Clarabelle έγραψε:
Εμένα απ τη χθεσινή συζήτηση Στεφανου Αντιγόνης μου δημιουργήθηκαν απορίες.

Αν πράγματι η Αμαλία έλεγε την αλήθεια τα πράγματα έχουν ως εξής.
Η Αντιγόνη ήταν παντρεμένη με το Λαζαρίδη και είχε σχέσεις με το Λύτρα. Όταν Ρούσσος Λύτρας και Λαζαρίδης έκαναν την κομπίνα, τα χρήματα κατετέθησαν στο λογαρισμό της Όλγας Λύτρα για να μπορέσουν να δικαιολογηθούν και να ξεπλυθούν.

Σύμφωνα μ αυτά που ξέρουμε ο Λύτρας και ο Ρούσσος έριξαν στη μοιρασιά το Λαζαρίδη, και αυτός μαθαίνοντας ίσως οτι η γυναίκα του διατηρουσε σχέσεις με το Λύτρα φτάνει στην αυτοκτονία όχι μόνο επειδή τον κατέστρεψαν οικονομικά αλλά ίσως επειδή πίστεψε οτι στο σχέδιο συμετείχε και η γυναίκα του.

Μέχρι εδώ όλα μου είναι κατανοητά.

Οι μετέπειτα πράξεις της Αντιγόνης όμως μου είναι ακατανόητες.
Παίρνει το παιδί της και του αλλάζει όνομα για να μη μπορούν να το βρουν. Γιατί όμως; Πιστεύει οτι το παιδί της κινδυνεύει, και αν ναι από ποιόν;

Βλέπουμε μια ανάμνηση του Ρούσσου που συναντά την Αντιγόνη και την απειλεί εμέσως πλην σαφώς. Τότε δεν δώσαμε σημασία. Σήμερα που ξέρουμε τι είχε προηγηθεί, αναρωτιέμαι γιατί ο Ρούσσος δεν σταμάτησε το Μάνο αλλά του έριξε και την ιδέα πως θα ξεμπερδέψουν μαζί της; Ο Μάνος δεν ήξερε ποιά χτυπούσαν ο Ρούσσος όμως ήξερε.

Στη συνέχεια βλέπουμε την Αντιγόνη να οργανώνει σχέδιο εκδίκησης και να το ακολουθεί με μεγάλο προσωπικό κόστος. Γιατί για τα χρήματα και το ξεπούλημα ή για κάτι άλλο που την έκανε να φοβάται για τη ζωή της και για τη ζωή του Στέφανου;

Χθες η Αντιγόνη λέει στο Στέφανο, δεν θέλω να μεγαλώσω ένα παιδί και να αναγκαστώ να του αλλάξω το όνομα για να το σώσω. Μου κάνει εντύπωση που ο Στέφανος αδιαφορεί γι αυτό που του λέει η μάνα του. Άσχετα από έρωτες και κόντρες, αυτό θα έπρεπε να τον προβληματίσει. Είναι η αλήθεια της ζωής του. Έτσι έζησε και μεγάλωσε. Μήπως κι αυτός ξέρει κάτι που εμείς αγνοούμε;

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;




ME EBAΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΡΑ....... Idea
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΡΙΞΑΝΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΝ ΜΕ ΠΛΑΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ.Η ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΠΑΕΙ ΦΥΛΑΚΗ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ.ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΙΔΡΥΜΑ ??????? ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΜΟΥΓΓΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΩΝΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ ΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑΦΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΙΔΑΜΕ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ..ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΙΑ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΦΑΝΗΚΕ ΑΥΤΟ....ΟΥΤΕ ΤΟΤΕ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ ΟΙ 2 ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ.......ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΠΟΡΕΙΑ ....
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 27, 2010 11:57 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν ξέρω περι αλλαγής ονομάτων αλλα την συμπάθεια που ανέφερες που τρέφει η Αντιγόνη στην Εύα ακομα και πριν εμφανιστεί "η κόρη του δολοφόνου" μπορώ να την καταλάβω.

Ο Στέφανος μίλαγε πάντα στη μητέρα του για όλα, της έλεγε για την Εύα και για όσα είχε περάσει με τον Μάνο (μην ξεχνάμε τα ήξερε όλα μα όλα!!!) και η Αντιγόνη αν ισχύει η ιστορία της Αμαλίας ίσως έβλεπε την Εύα σαν τον εαυτό της σε νεαρή ηλικία και νιώθει προστατευτικά απέναντί της.

Αυτή η κοπέλα από την πολύ προστασία θα πάει gelio



Σκέπτομαι οτι ο συνδετικοί κρίκοι του παρελθόντος με το παρόν είναι ο Ρούσσος και η Αντιγόνη.
Μήπως ξέρουν κάτι που τους κάνει να αντιδρούν στη σχέση Στέφανου Μελίτας μ αυτό τον τρόπο;
Οπως καταλαβαίνεις ξεμείναμε από βαρβάρους και τους ψάχνω. Ευελπιστώ οτι θα δω και κάτι άλλο περαν των ερωτικών.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τετ Ιαν 27, 2010 12:01 pm

ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΠΕ ΔΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΣ!!!
lol! gelio ΓΕΛΑΣΑ ...
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΑΝ ΕΡΩΤΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ..
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΧΤΕΙ ΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ-ΚΑΚΙΑΣΜΕΝΗΣ!!!!
Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΑΝ ΑΛΛΟΣ ΝΤΕΝΤΕΤΙΒ-ΣΑΙΝΗΣ ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.... ΕΜΜΜ ΑΜΑ ΑΚΟΥΣ ΤΗΝ ΘΕΟΜΟΥΡΛΗ ΑΜΑΛΙΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΤΙΝΙΣΤΙΚΑ lol!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 27, 2010 12:02 pm

Κατσε Νίκη γιατί με μπέρδεψες! (εσύ φταις όχι η δαιμόνια Ακρίτα χιχι)

Σε χρονική σειρά:

1) Γίνεται λαμογιά από Ρούσσο / Γερο-Λύτρα & Λαζαρίδη
2) Τα λεφτά μπαίνουν στο όνομα της Όλγας
3) Γίνεται μοιρασιά και ρίχνουν τον Λαζαρίδη
4) Ο Λαζαρίδης αυτοκτονεί (το γιατί το αφήνω απέξω)
5) Η Αντιγόνη αλλάζει το όνομα του παιδιού της και το μεγαλώνει μαζί με τον αδερφότου Χρήστου σαν Στέφανο Καρτάλη
6) Η Αντιγόνη επιστρέφει τουλάχιστον μια δεκαετία εργότερα (είχε πλέον αναλάβει ο Μάνος) και ζητά τα λεφτά
7) Την βαζουν φυλακή όπου διαλύεται ψυχολογικά
8
.) Βγαίνει από τη φυλακή και την περιθάλπει ο Στέφανος

Ο Στέφανος λογικά δεν έζησε σε ίδρυμα καθώς η Αντιγόνη μπήκε φυλακή με σχέδιο του Μάνου, άρα όταν μπήκε ο Στέφανος ήταν ήδη ενήλικας.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 27, 2010 12:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κατσε Νίκη γιατί με μπέρδεψες! (εσύ φταις όχι η δαιμόνια Ακρίτα χιχι)

Σε χρονική σειρά:

1) Γίνεται λαμογιά από Ρούσσο / Γερο-Λύτρα & Λαζαρίδη
2) Τα λεφτά μπαίνουν στο όνομα της Όλγας
3) Γίνεται μοιρασιά και ρίχνουν τον Λαζαρίδη
4) Ο Λαζαρίδης αυτοκτονεί (το γιατί το αφήνω απέξω)
5) Η Αντιγόνη αλλάζει το όνομα του παιδιού της και το μεγαλώνει μαζί με τον αδερφότου Χρήστου σαν Στέφανο Καρτάλη
6) Η Αντιγόνη επιστρέφει τουλάχιστον μια δεκαετία εργότερα (είχε πλέον αναλάβει ο Μάνος) και ζητά τα λεφτά
7) Την βαζουν φυλακή όπου διαλύεται ψυχολογικά
8
.) Βγαίνει από τη φυλακή και την περιθάλπει ο Στέφανος

Ο Στέφανος λογικά δεν έζησε σε ίδρυμα καθώς η Αντιγόνη μπήκε φυλακή με σχέδιο του Μάνου, άρα όταν μπήκε ο Στέφανος ήταν ήδη ενήλικας.



Ωραία σωστά τα τοποθέτησες
Άρα η Αντιγόνη φυγαδεύει το Στέφανο, αμέσως μετά την αυτοκτονία του Λαζαρίδη. Αισθάνεται οτι κινδυνεύει. Γιατί;
Ο Στέφανος είναι μεγάλος όταν βάζουν την Αντιγόνη φυλακή. Ο Μάνος δείχνει να επιμένει δεν την καταδώσαμε εμείς. (τώρα ποιός τον πιστεύει άλλο θέμα) Μήπως ο Ρούσσος συνεχίζει κάτι που δεν ξέρουμε και δεν ξέρει ούτε ο Μάνος και καταδίδει αυτός την Αντιγόνη; Τι όμως;
Ο Στέφανος έμαθε κάτι στο ενδιάμεσο που μας διαφεύγει; Γιατί όταν η μάνα του του λέει δεν θέλω να μεγαλώσω το παιδί μεσα στο φόβο δεν αντιδράει;
Μπερδεμένη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 27, 2010 12:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κατσε Νίκη γιατί με μπέρδεψες! (εσύ φταις όχι η δαιμόνια Ακρίτα χιχι)

Σε χρονική σειρά:

1) Γίνεται λαμογιά από Ρούσσο / Γερο-Λύτρα & Λαζαρίδη
2) Τα λεφτά μπαίνουν στο όνομα της Όλγας
3) Γίνεται μοιρασιά και ρίχνουν τον Λαζαρίδη
4) Ο Λαζαρίδης αυτοκτονεί (το γιατί το αφήνω απέξω)
5) Η Αντιγόνη αλλάζει το όνομα του παιδιού της και το μεγαλώνει μαζί με τον αδερφότου Χρήστου σαν Στέφανο Καρτάλη
6) Η Αντιγόνη επιστρέφει τουλάχιστον μια δεκαετία εργότερα (είχε πλέον αναλάβει ο Μάνος) και ζητά τα λεφτά
7) Την βαζουν φυλακή όπου διαλύεται ψυχολογικά
Cool Βγαίνει από τη φυλακή και την περιθάλπει ο Στέφανος

Ο Στέφανος λογικά δεν έζησε σε ίδρυμα καθώς η Αντιγόνη μπήκε φυλακή με σχέδιο του Μάνου, άρα όταν μπήκε ο Στέφανος ήταν ήδη ενήλικας.


H δική μου εκδοχή.
Πέρα απο την Αμαλίτσα, κανείς άλλος δεν ήξερε για την σχέση της Αντιγονάρας και του Μπαρμα Λύτρα
Και όσοι ξέρανε (Λύτρας, Λαζαρίδης) είναι όλοι στα θυμαράκια.

Η Αντιγονάρα, μετα απο την αυτοκτονία και το αδειασμα του αντρός της απο τους Ρουσσο-Λυτρες αλλάζει όνομα στον υιό, για να έχει την ευκαιρία να οργανώσει σχέδιο εκδίκησης (και να έχει ενα δυνατό μαχητη για το μέλλον!!!χαχα) για 1)Την προδωσία του Λύτρα 2) του οτι την άφησαν έξω απο το μοιρασμα.
Ερχεται να ζητήσει τα ρέστα αργότερα, και Μανος-Πετρος, την βγάζουν απτην μέση ..
Η Αντιγονάρα, πάει στο σχεδιο Β', του μαχητη!!!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Jennifer Τετ Ιαν 27, 2010 12:28 pm

Clarabelle έγραψε:
Μπορεί αυτό που παρακολούθησα να μην είναι ακριβώς δραματική σειρά αλλά σήμερα το καταδιασκέδασα.

Το επεισόδιο ήταν ολόκληρο Λουκάς Νόρα.

Ο Λουκάκος πρώτα έδινε οδηγίες στο Μήτσουλα πως να τη ρίξει και μόλις η Νόρα του είπε οτι ο Δημήτριος τα κατάφερε και την έριξε κιτρίνισε να το πω άφρισε να το πω, άλλαξε δέκα χρώματα θα το πω. Ότι του κατέβαινε έλεγε για να την εμποδίσει να ετοιμαστεί για το δείπνο κι όταν είδε οτι η προσπάθεια έπεσε στο βρόντο πέταξε γραβάτα μη σας πω πέταξε και σπυριά απ τα νεύρα του.lol!

Το Νοράκι έστησε το σκηνικό και περίμενε. Ο Λουκάκος πάντως συνεπής στην ώρα του ήρθε. Τι να κάνει ο δόλιος και δικόγραφα έφερε για το ξεκάρφωμα, και ότι του έλεγε η Νόρα συμφωνούσε. Εγώ το τρέχω το γραφείο έλεγε αυτή ναι απαντούσε αυτός. Εκείνο το ντοσιέ τη μισή ώρα πάνω στα γόνατα της Νόρας να καλύπτει το μπούτι ήταν. Κατσικώθηκε πάντως και δεν ξεκούναγε με τίποτα. Είχε δικιο το Πετρινάκι που είπε οτι θύμιζε Παπαγιαννόπουλο. Ενοχλώ δεν ενοχλώ. Μου φάνηκε πάντως οτι την ώρα που έφευγε απ το σπίτι έβγαιναν καπνοί απ τη μύτη του. gelio

Επόμενη επίσκεψη στης Δάφνης. Κάπου ήθελε να τα πει ο καψερός αλλά η Δάφνη τον τελείωσε με κείνο το ''τι να κάνεις ρε Λουκά αν εκείνη θέλει να απογειωθει''

Πρωί στο γραφείο όσο η άλλη δεν του έλεγε λεπτομέρειες τόσο φούντωνε ο Λουκάς. Που αλλού θα πήγαινε; Στο Νικόλα. Τον καημό του ήθελε να πει. Έλεγε του Νικόλα αναστενάξαν οι σουμιέδες και φασκελωνόταν. Τι να πει κανείς. Το κλασικό. Λουκά ξύπνα.Synelthe

Και απ το γέλιο το τρελό κατευθείαν στο δάκρυ. Από αύριο θα τραβάνε κουπί δεν χαλάω το κέφι μου σήμερα με τίποτα τα δύσκολα από αύριο.

Στο άλλο μέτωπο, Αντιγόνη και Αμαλία πάρε τη μιά χτύπα την στην άλλη και σιγά μη πάθουνε τίποτα. Αυτές έχουν τόσο ξερά κεφάλια που και χωρίς κράνος αντέχουν σε τροχαίο με μηχανές.
Η μιά πιέζει το γιό και η άλλη την κόρη. Εντάξει η Αμαλία τον κυαλάρισε το γαμπρό απ την πρώτη μέρα που τον είδε. Η Αντιγόνη καταλαβαίνει κανείς γιατί καίγεται να κάνει νύφη της την Εύα. Μη μου πείτε για να διώξει τη Μελιτα γιατί φάνηκε να τη θέλει απ την αρχή πριν καν μάθει για τον απόλυτο έρωτα. Rolling Eyes

Ο μικρός σήμερα την άδειασε τη Μελίτα ή μου φάνηκε; Μετά τα κλασικά είμαι ερωτευμένος μαζι σου και δεν είμαι Μάνος, της είπε δεν σου το έκρυψα οτι την Εύα την αγαπάω. Έπεσαν και προοικονομίες του τύπου όταν μαθευτεί δεν θα είναι με καλό τρόπο, θα γίνει πανικός και φοβάμαι οτι μετά εμείς θα τελειώσουμε οριστικά. Το κατινάκι πάλι έβγαλε ζήλεια και φυσικό το βρίσκω να βγάλει και την αξιοπρέπειά της στην επιφάνεια και να του δώσει πέντε φάσκελα δεν το σκέφτηκε.

Ο Μάνος με την Αμαλία μικρή σκηνούλα αλλά μου άρεσε. Έχουν αυτό το κάτι οι μεταξύ τους σκηνές. Η Αμαλία προξενεύει το Μάνο στην Εύα. Τι θα δω ακόμη σ αυτή τη σειρά. Βέβαια έχει άλλο γαμπρό τώρα για τη μπέμπα της και το έχει πάρει και προσωπικά λες και πολεμάει για τον εαυτό της. Εκείνο το δόλιο τον άντρα της θα τον στείλει στην εντατική σίγουρα.Πήγαινε κάνε την κίνηση λέει η Αμαλία. Θα σούλεγα τώρα τι κίνηση μουρχεται απαντάει ο Πέτρος. Θεός. Πάντως επειδή η πριγκηπέσα του έχει πει πολλά, και έχει γίνει μεγάλη συζήτηση ο Πέτρος φαίνεται να τη σκέπτεται και να αγωνιά γι αυτή.Thumbs up

Η Εύα ξαφνικά τις έπαθε τις λιγούρες, ίσως γιατι οι σεναριογράφοι πίστευαν οτι δεν διαβάζουμε περιοδικά και ήθελαν να μας κρατήσουν την εγκυμοσύνη για έκπληξη οπότε δεν είχαμε δει τιποτα προηγουμένως για να μας έρθει ξαφνικό το νέο. Σουβλάκι και παγωτό δεν μπορώ να πω οτι με ξετρελαίνει αλλά για λίγο καρπούζι δεν θα έλεγα όχι. Η Μαρίλια σήμερα πέταξε την πρώτη σπόντα. Παντρέψου τον να σου τα κουβαλάει αυτός όσα ζητάς.

Ο μικρός μόλις έφυγε απ τη Μελίτα πήρε ένα τηλεφωνάκι την Εύα να συναντηθούν. Είπαμε αυτός δεν είναι Μάνος. Εμένα πάντως κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά. Η Μελίτα σε ρόλο ντετέκτιβ άρχισε τις παρακολουθήσεις. Υποθέτω πήρε την Εύα από πίσω. Ο Στέφανος κέρασε διπλό καταίφι τη μάνα του παιδιού του της το έκοψε κιόλας και η άλλη άσπρισε. Θλιβερό δεν λέω αλλά δεν την είδε και στο παρκέ ανάσκελα παραμονή του γάμου τι κάνει έτσι; Η σκηνή μου άρεσε. Θεωρώ οτι Σταύρου και Ξυλά δένουν όμορφα μαζί υποκριτικά και οι σκηνές τους βγαίνουν καλές χωρίς ιδιαίτερη σεναριακή υποστήριξη. Βγάζουν τέλεια αυτό το συντροφικό και το αγαπησιάρικο. Μάλλον αυτό είδε και η Μελίτα και ζήλεψε τι να πω. :wink2:

Από αύριο τα κεφάλια μέσα.




Clarabelle συμφωνώ μαζί σου όλα.
'Ολες οι σκηνές του Λουκά ήταν οι ωραιότερες του χτεσινού επεισοδίου, όπως επίσης μου άρεσε πολύ και η σκηνή Μάνου-Αμαλίας, που μου θύμισε τις παλιές καλές μέρες της Εδέμ :D
Η σκηνή Στέφανου - Ευας όπως πάντα πολύ γλυκιά και αγαπησιάρικη. Ειδικά όταν χαμογελάνε και λάμπουν τα πρόσωπα τους μου αρέσουν τρελλά! Την Μελίτα σε ρόλο ντετέκτιβ δεν θα την σχολιάσω. Απλά απορώ πόσο χαμηλά θα πέσει ακόμα!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 27, 2010 12:41 pm

stefanos-melita έγραψε:Λοιπον κοριτσια, πρωτον, η Ακριτα, διαβασε το χθεσινο σχολιασμο μου.. lol! Δεν εξηγω αλλιως, αυτή την διπλη ταυτιση αποψεων! Confused? Και δευτερον, παλι θα μετρησουμε μαζι σημερα… gelio

Αμαλια-Μελιτα Η αθωα η Μελιτουλα υπολογιζει τη γνωμη ανθρωπων που δεν δινουν δεκαρα για το αν θα καταρρευσει επειδη θα χασει παλι, από το γλυκο, αθωο Ευακι τον ανδρα που αγαπα…Οποτε ερχεται, η Μανα, και αφου εχει κανει σκονακι τον χθεσινο μου σχολιασμο, lol! απαντα «μηπως Λουκασ-Νορα, να κοιταξουν τα μουτρα τους, να λυσουν τα δικα τους, που τα χουνε κανει κουλουβαχατα, και να σε αφησουν στην ησυχια σου??»
Προσκυνω Αμαλια, πες τα χρυσοστομη, επειτελους και ενας λογικος ανθρωπος εκει μεσα! Λιγο ακομη και θα μας γινει και εμας πεποιθηση πως η Μελιτα(αγνωστο γιατι, γινονται ακομη ερευνες, αλλα η επιστημη, θεωρει αλυτο το μυστηριο)πρεπει να ζησει τη ζωη της κατά την βουληση, του Νορα, του Λουκα, της Δαφνης κτλ…

Πρωτη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας..Καλα σε αυτους δεν εχει φτασει το νέο? Ο κάθε ανθρωπος εχει δικαιωμα στην αναπτυξη της προσωπικοτητας του, ελευθερα..κλπ, το λεει σε όλα τα συνταγματα των κρατων..Αλλα για να μην το ξερουν αυτοι, μηπως το πηραν νυχτα το πτυχιο?? Τελοσπαντων, σαμπως θα τους παρω για υπερασπιση?? Συνεχιζω…

Στεφανος-Βελζεβουλ (εβαλε και τα μαυρα, θαυμα της πηγαιναν, θαυμα!! Κατευθειαν από τον Κατω Κοσμο αναδυθηκε, ιδια ο Χαρος!! Με πιστολακι, και φιλαρισμα, βεβαιως, βεβαιως, διοτι, Χαρος, Χαρος, αλλα δεν ειμαστε πια στον 4 αιωνα π.Χ., οπου αρκουσε να βαλει μια μαυρη καπα κ κουκουλα.. Στον 21 αιωνα, αν κυκλοφορησει ετσι, πρωτον δεν τρομαζει κανεναν, και δευτερον –και απειρως χειροτερο,- θα την πιασει στο στομα της η Fashion Police του Kωστετσου…και τετοια μοιρα, δεν την ευχομαι ουτε στην Αντιγονιτσα-Χαροντα!!)
Ειδε κ αποειδε ο Χαροντας(συγνωμη,ΜΑΜΑ Αντιγονη) και αφου ειδε ότι με τα καλοπιασματα και τα γλυκολογα, τιποτα δεν βγαινει, (στοκος ο Στεφανος, τσαμπα τοσες σπουδες στην Αγγλια, μα να μη μπορει να καταλαβει ότι αγαπα και θελει την Ευα?) αποφασισε να τον πιασει με το αγριο, μπας και σκιαχτει ο αμοιρος. (γι αυτό εβαλε και τη στολη εργασιας, αλλα δεν πιανουν τα μαυρα..Αληθεια, αν δοκιμαζε, να κρατησει και το Δρεπανι?? Καπου θα το ξεχασε..Κριμα, αν την εβλεπε με αυτό ο Στεφανος, σιγουρα, θα δεχοταν ασυζητητι τον γαμο με την Ευα…) Οποτε ποιος ειδε την Αντιγονη και δεν τη φοβηθηκε!! Του δηλωσε ορθα κοφτα, ότι αυτή θα παρει την κορουλα της, την γλυκεια πριγκηπισσα Ευουλα, και το εγγονακι της, και πως αυτόν ΤΟΝ ΚΑΚΟ, ΤΟΝ ΨΗΛΟ, ΤΟΝ ΜΟΥΣΑΤΟ, ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ! ΟΥΣΤ! ΑΣΕ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΦΑΤΣΑ, ΜΩΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ?? ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ??

Δευτερη Ειλικρινης Απορια τηλεθεατριας.. Εγω ρε κοριτσια, γιατι νομιζα πως η Αντιγονη ειχε γιο, το Στεφανο, και ουχι, κορη, την Ευα? Μηπως εμπερδευτηκα, η καψερη?? Γιατι από τα λογια της εγω αυτά που σας ειπα ανωθεν καταλαβα.. ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ??

Αμαλια-Πετραν.. Οαση..Τι υπεροχοι που είναι αυτοι οι δυο..Μου θυμιζουν εντονα, τους δυο γερους του Μαπετ Σοου, που ολο τρωγωντουσαν μεταξυ τους, αλλα παντα μαζι ηταν, Τον Σταντλερ, και Τον Γουολντορφ.. Φωναζει η Αμαλιτσα, ακουει στωικα ο Πετραν.. Ωσπου του πεφτουν τα μαλλια!
‘Να πας να ζητησεις γωνατιστος συγνωμη από την Αντιγονη!»
«Μηπως να αγκαλιαστουμε και κλαιγοντας??»
«Αν το καταφερεις αυτό, μπραβο σου Πετρο μου..
«Παντα σε ειχα για τρελη..Αλλα τωρα συγουρευτηκα ότι αποτρελλαθηκες!!»
Προσκυνω..Τι να σχολιασω? Δεν εχω λογια! Εκτος του ότι η Αμαλιτσα, με συγκινει βαθια, γιατι αγαπαει πολύ το παιδι της, και παλευει να τη βοηθησει να βρει την ευτυχια.. Αυτή είναι η σωστη μανα για μενα..Μπραβο Αμαλιτσα! (βεβαια, στη ζουλα, βρισκει και ευκαιρια να διαολιζει τον Πετραν, ε, ενταξει, ανθρωπος είναι κ αυτή, εκτος από μανα, εχει κ αδυναμιες..Να μην κερδισει κ αυτή μια απολαυση απ ολο αυτό??)
Ο Πετραν(δεν το πιστευω αυτό που θα πω, μηπως δεν ειμαι καλα??) σημερα, με επεισε ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΟΜΩΣ, ότι νοιαζεται και για την κορη του, και όχι μονο για το τομαρι του..(μην θελουμε και θαυματα, ο εγωιστης, δεν θα γινει κ αλτρουιστης.)γιατι πιστευει πραγματικα πως ο Στεφ την κοροιδευει..Πετραν, προς το παρων, αναστελλεται η μουντζα από μενα, αναφορικα με τον ορο «φιλοστοργος πατηρ» Αλλα την εχω προχειρη, προσεξε καλα…

Δαφνη-Ευα-Μελιτα.. Το θεατρο του παραλογου..Πως αντεχεις βρε Μελιτουλα, και δεν ουρλιαζεις από την αγανακτηση σου?? Όχι μονο δεν είναι υστερικια, αλλα θα παρει και το Οσκαρ Ψυχραιμιας, ετσι όπως παει.. Αυτή εχει το ονομα, και η Νορα τη χαρη..Ας παρει η Νορα, αντι να της δινει, μαθημα από το Μελιτακι, «πώς να κρατατε την ψυχραιμια σας, στα αισθηματικα σας, όταν σας βλεπουν οι αλλοι» Η Δαφνη, όπως παντα στον ονειρεμενο κοσμο της, και αρχισα να τη ζηλευω..Ωραια τελικα, να μην καταλαβαινεις τα δραματα που παιζονται γυρω σου..Δαφνουλααα, θες παρεα?? Σου ρχομαι!! Αντε, γιατι με ολους αυτους, εχω χασει την ηρεμια μου…

Και ερχομαστε στο ζευγαρι μας, Στεφανος-Μελιτα.. Από πού να αρχισω.. Αξιοθαυμαστη Ψυχραιμια και Υπομονη, εχει δειξει η Μελιτα, από τοτε που της ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι.. Δεν φωναξε, δεν τα επασε όλα, δεν επιασε το Στεφανο απ το λαιμο, δεν αρχισε να χτυπιεται ,και να κλαιει υστερικα, ουτε εκοψε τις φλεβες της.. Παρολο που θα μπορουσε ανετοτατα να κανει κατι από αυτά. Περιμενει.. Με αξιοπρεπεια, και υπομονη.. Σε αυτά τα επεισοδια, κερδιζει ακομη περισσοτερο το θαυμασμο μου για τον χαρακτηρα της. Το μονο που ζηταει, τοσες μερεσμετα, είναι μια κουβεντα.. Γιατι παιζεται η ζωη της, στη Ρωσικη Ρουλετα, και εκεινη δεν εχει κανενα λογο σε αυτό..Ποσο αντεχεται αυτό?? Και πως την ξεπληρωνει, ο κατά τα αλλα, λατρεμενος, αγαπημενος μου Στεφανος??
«Μη με πιεζεις, σε παρακαλω..Απο τη μια η Ευα, που δεν εχω ιδεα τι θελει, κ από την άλλη εσυ..»
Καλα το ότι η Ευα δεν ξερει τι θελει, είναι γνωστο τοις πασι, ας μαθει η ιδια πρωτα, και μετα θα μαθεις κ συ Στεφανε..Μην αγχωνεσαι, θα σου ρθει το Μονοπετρο..

Αψυχολογητος ο Στεφανος? Όχι και τοσο.. Ο Στεφανος, εχει μια δικη του ηθικη, που του υπαγορυει,σαν τους ιπποτες του παλιου καιρου, να «θεσει εαυτον» στην υπηρεσια της δεσποσυνης, από καθηκον και μονο. «Την Ποναω» θα πει ο ιδιος, και αυτή είναι η αληθεια. Αλλα ο κωδικας τιμης του, του υπαγορευει να θυσιασει τον εαυτο του, και την αγαπη του για τη Μελιτα.
Χαμενος είναι ο Στεφανος…Χαμενος, γιατι προσπαθει να συγκερασει, και να προστατευσει ταυτοχρονα 3 διαφορετικα πραγματα : 1)Τη Μελιτα, που ξερει πολύ καλα, ότι αν μαθαιναν πριν τη σχεση τους, θα την κατασπαραζαν..αλλα μπορει και να επιζουσε..Τωρα γνωριζει ότι θα την εκτελεσουν με συνοπτικες διαδικασιες, κ δεν το αντεχει. 2)Την μανα του παιδιου, και μεσα από αυτην, το ιδιο το παιδι.. Και τον μεγαλυτερο φοβο του, 3)ότι αυτος ο κατατρεγμος των δυο ερωτευμενων θα ναι τοσο σφοδρος, που δεν θα τον αντεξουν..και θα τους χωρισει..Φοβαται ο Στεφανος, τουτο το προτωγνωρο συναισθημα…Φοβαται ότι θα το χασει, ότι θα το κατασπαραξουν οι αλλοι, και οι ψευτικες τυψεις που θα δημιουργησουν, η Αντιγονη, Ο Πετρος, Η Νορα, Ο Λουκας, Ο Μανος, η Δαφνη.. Η Ευα, όχι για μενα, πιστευω πως αν το μαθαινε τωρα, θα το επαιρνε πολύ καλυτερα, απ ότι θα το παρει αν παντρευτουν κ μετα.. Αλλα εγω ειμαι απεξω, δεν βρισκομαι στην καρδια του Τυφωνα που προσπαθει να τιθασευσει ο Στεφανος.. Και προσπαθει απεγνωσμενα να σωσει τα 3 ιερα για εκεινον πραγματα.. Το μυαλο του δουλευει πυρετικα, δεν είναι παρορμητικος.. Περιμενει να ωριμασουν οι συνθηκες, να καταλαγιασει λιγο η καταιγιδα μεσα του, μπας και βρει λυση..

Δηλωνει για μια ακομη φορα την αγαπη του , θυμωνει όταν εκεινη τον αμφισβητει. «ΤΟ ΑΝ, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕΛΙΤΑ..ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ..»
[b]Δευτερο σκονακι της ακριτα, από το χθεσινο μου ποστ lol!
«ΑΝ ΗΘΕΛΑ, ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.» ΑΚΡΙΒΩΣ, ΟΣΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ, ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ Η Ευα, ΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΟΧΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΑΛΛΗ ΑΓΑΠΗ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΠΙΑ: ΔΕΝ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΑΙΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΑΠ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΚΑΘΙΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ, ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΕΡΑΥΝΟΣ.. ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΞΥΔΕΡΚΕΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΕΥΑ, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ....ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑ ΑΚΟΜΗ, ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ.

Αρα..ο Στεφανος, πρεπει να βρει τροπο, να λυσει το θεμα..αναιμακτα. Προσπαθει να βρει τροπο να λυσει το Γορδιο Δεσμο,ενδεικτικο του χαρακτηρα του, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΟΣ. Εδώ ακριβως ερχετει και η «συγκρουση Στεφανου-Μελιτας. Γιατι εκεινη, όπως εχω ξαναπει, είναι το ακρο αντιθετο σαν χαρακτηρας απ το Στεφανο. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΚΡΥΒΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.. «Ημουν ετοιμη να παλεψω, και δεν με νοιαζει τι θα πουν..» η καλυτερη αντιμετωπηση, για τη Μελιτα, και για μενα, θα ηταν, να κοψει το Γορδιο Δεσμο.Αλλα ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει αυτή τη λογικη..
Και κατηγορει τη Μελιτα, ότι τον πιεζει..Απλως επειδη ειχε αναγκη να κανουν μια συζητηση, γιατι «εσυ θα καθορισεις τη ζωη μου Στεφανε..» Χαμενος στο προβλημα του ο Στεφανος, δεν καταλαβαινει ότι την πληγωνει βαθια.. Γιατι εκεινη καταλαβαινει με τη σταση του, πως όλα θα εξαρτηθουν από την Ευα, πως εκεινη μπιανει πρωτη, και η αποφαση της, θα καθορισει..το «θανατο» και τη «ζωη» της ιδιας. Και πληγωνεται δευτερη φορα, από τα λογια του..
Παρολο που, όπως ειπα, δεν θερω ότι ισχυει αυτό για το Στεφανο. Ναι, είναι η μανα του παιδιου του, κ θεωρει ότι πρεπει να κανει το καλυτερο γι αυτην και το παιδι, αφηνοντας μετα τον εαυτο του. Αλλα προσπαθει να βρει ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ «ΣΩΣΕΙ» ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ. Εκει πιστευω ότι..κολλαει το «δεν ξερω τι θα γινει, αν η Ευα τα θελησει όλα» θα σκεφτει, και θα τη βρει τη λυση, για ολους, όπως πιστευει. Μονο που δεν εχει καταλαβει, ότι δεν μπορει να τα εχει όλα, δεν θα μπορεσει να λυσει το Γορδιο Δεσμο..Θα πρεπει να τον κοψει, και να χασει κατι..

Η Μελιτα από την άλλη, εχοντας ηδη παρακολουθησει τη ζωη της να καταρρεει μια φορα εξαιτιας της Ευας, «βλεπει» πως και παλι ερχεται «δευτερη» και αυτό την πληγωνει βαθια.. Σε τι εφταιξε εκεινη? Σε τιποτα ουσιαστικα. Δεν ηξερε ότι ο ανδρας της αγαπουσε την Ευα.. Δεν γνωριζε ότι η Ευα, λιγο πριν εγκαταλειψει το Στεφανο εμεινε εγκυος..Και να τη παλι, μονη της, όπως παντα..Χωρις αγαπη, χωρις φιλους..Ετσι νιωθει η Μελιτα.. Και παλι, αντιμετωπιζει τοσο στωικα τον πονο που της ξεσκιζει την ψυχη, δεν βγαζει μιλια..Δεν ξεσπαει στο Στεφανο, δεν τον βριζει όταν η τελευταια του κουβεντα είναι «δεν μπορω να εχω κ σενα να με πιεζεις»παρολο που όπως ειπα, δεν καταλαβε ποσο πληγωθηκε η Μελιτα από τα λογια αυτά. Εκεινος θεωρει ότι η Μελιτα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ..ΧΩΡΑΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ. Εκεινη, απλως σωπαινει, και εκφραζει τον ψυχικο της πονο, τη ραγισμενη της καρδουλα, απλα κοιταζοντας τον βουρκωμενη.. Ουτε στην Ευα, ξεσπα, ουτε στη μανα της..Σηκωνει μονη της, τουτη την πληγη..Και την θαυμαζω, αλλα και την λυπαμαι ακομη περισσοτερο. Γι αυτή, η λυση είναι ξεκαθαρη. Να ειπωθει η αληθεια, και να παρθουν αποφασεις. Η σωστοτερη λυση, και για μενα.
Τους χωριζουν για άλλη μια φορα παρεξηγησεις(θεωρει πως δεν την αγαπα οσο αγαπα την Ευα, εκεινος ότι δεν καταλαβαινει το διλλημα, και την προσπαθεια του να το λυσει αναιμακτα) και οι αντιθετοι τους χαρακτηρες, που τους υπαγορευουν αντιθετες λυσεις.

Όταν τους βλεπει και μαζι, σαν κανονικο ζευγαρι, να την ταιζει γλυκακι.. Η καταρρευση της είναι πλεον και σωματικη κ ψυχικη, όταν σωριαζεται στο τιμονι.

Κανοντας μια προβλεψη, θα πω ότι επειδη, ο Γορδιος Δεσμος, μονο κοβεται, πιστευω ότι θα είναι η Μελιτα, και όχι ο Στεφανος που θα δωσει την τελικη λυση. Και όχι μιλωντας στην Ευα για τον εραστη της. Αυτές είναι κατινιες ξενες προς το χαρακτηρα της. Πιστευω ότι θα θυσιαστει η ιδια, για μια ακομη φορα, κανοντας πισω, φευγοντας μονη της από το πλανο,για να βγαλει τον ανθρωπο που αγαπα από το αδιεξοδο, να παψει να βασανιζεται, για να είναι η Ευα ηρεμη, για να ικανοποιηθει η..»παρεα της» που τοσο... μεγαλοψυχα εχει σταθει διπλα της στα δυσκολα.. Και τελικα, θα ΕΠΙΛΕΞΕΙ Η ΙΔΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ. ΘΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ Η ΙΔΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.

Πιστευω πως αυτό είναι που ταιριαζει στο χαρακτηρα της, και αυτό θα γινει τελικα.. Για να δουμε…


Εννοείται πως συμφωνώ με όλα όπως πάντα!!!Σε περίμενα πως και πως!!! :D
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τετ Ιαν 27, 2010 12:43 pm

Επίσης να πω Materialgirl συμφωνώ τόσο πολύ με τους σχολιασμούς σου!!!!Έχεις έναν φοβερά καυστικό τρόπο να θίγεις τα θέματα.Διασκεδάζω πολύ πάντα!!!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 12:49 pm

Εγώ το έχω βγάλει το συμπέρασμά μου. Όλη η φασαρία γίνεται για το τίποτα. Ίσα για να κλονιστεί η Εύα για 82437125684546ή φορά, να κάθεται όλη μέρα σκεπασμένη με το πάπλωμα άλουστη και άπλυτη να κλαίει τη μοίρα της, να της πηγαίνει η Μαρίλια πρωινό στο κρεβάτι και οι υπόλοιποι να τη νταντεύουν.Η Αγγέλα θα ωρύεται ότι της τρελάνανε το κοριτσάκι της, η Μαρίλια θα βρίζει όποιον βρει μπροστά της. Θα μας φάνε όπως το υπολογίζω καμιά 10-15αρια επεισόδια. Κι όλα αυτά για να τη λυπηθούμε. Λοιπόν παραδίνομαι. Αν υποσχεθώ στους σεναριογράφους ότι θα τη λυπηθώ, θα μου δώσουν για αντάλλαγμα μερικά επεισόδια ηρεμίας;;Μόνο βάλτε τέλος στους κλονισμούς σας παρακαλώ. affraid

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 12:50 pm

Ξέχασα επίσης να πω πως θα ξελασκάρει η βάνα, θα αρχίσουν να τρέχουν τα νερά και σταγόνες, κοινώς θα πλυμμηρίσουμε.....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από CineFreak Τετ Ιαν 27, 2010 12:57 pm

Materialgirl έγραψε:Ξέχασα επίσης να πω πως θα ξελασκάρει η βάνα, θα αρχίσουν να τρέχουν τα νερά και σταγόνες, κοινώς θα πλυμμηρίσουμε.....



Αμ το άλλο ??? που δε θα βρίσκει το δρόμο από το δωμάτιο στην κουζίνα και θα χάνεται στη σαλοτραπεζαρία ?? "Λουκάαααα που είμαι? θέλω να πάω σπίτι μου !! τί είπες ?? από το σπίτι μου σε παίρνω ??? ΑΑΑΑΑΑΑ !!! έλα να με πάρεις anyway ... και φέρε μου και ένα εκμέκ παγωτό γιατί μου μύρισε ... ΤΙΙΙΙ ??? δεν είμαι έγγυος πιά ??? ΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!! (γκντουπ !!)

Faint
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 289 - Ημερομηνία 26-01-2010

Δημοσίευση από Materialgirl Τετ Ιαν 27, 2010 12:58 pm

Παιδιά βέλτε όλοι από 10 ευρώ να πάρουμε ένα jps στην Εύα. Επίσης μπορούν να της εμφυτεύσουν πομπό για να μην τη χάνουν....

Materialgirl
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης