Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010 Empty ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Οκτ 03, 2010 10:24 am

By feggaropetra
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010 Empty Απ: ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

Δημοσίευση από feggaropetra Κυρ Οκτ 03, 2010 10:27 am

Οι απαραίτητες συστάσεις με τους πρωταγωνιστές της νέας τηλεοπτικής σεζόν που ξεχωρίζουν έκαστος για την ιδιοσυγκρασία, το χιούμορ, το στυλ και την άνεση με την οποία εργάζονται για την τέχνη, αλλά και το κέφι τους.

Βασίλης Μπισμπίκης

Φέτος είναι η χρονιά του: Στην καθημερινή τηλεοπτική σειρά «Τα Μυστικά της Εδέμ» (Mega) είναι ο Λευτέρης Πολίτης, ιδιοκτήτης γυμναστηρίου, ο οποίος θέλει να ανακαλύψει τον δολοφόνο της γυναίκας του. Στο θέατρο «Άκης Δαβής» (πρώην «Αλκμήνη») συμμετέχει στο έργο «Η τραβιάτα της Λισσαβόνας» και στον κινηματογράφο, στην ταινία «Mamma».

Από πού τον ξέρουμε: Οι προηγούμενες δουλειές του στην τηλεόραση είναι αρκετές και περιλαμβάνουν τα «10», «Αληθινοί έρωτες». «Σε είδα», αλλά εκείνος διευκρινίζει ότι ποτέ δεν παθιάστηκε με τη μικρή οθόνη. «Τότε ακούγαμε τους καθηγητές μαςς, οι οποίοι μας απέτρεπαν από το να κάνουμε τηλεόραση. Πίστευαν ότι η τηλεόραση θα μας «παρασύρει» σε άλλες διαδρομές, εύκολες, εμπορικές και «πιασάρικες». Συνεργαζόμουν με το το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδας και ένιωθα ότι αυτό ήταν ό,τι ακριβώς επιθυμούσα, τουλάχιστον εκείνη την εποχή. Συμμετείχα σε εξαιρετικές παραστάσεις, όπως το «Λεωφορείον ο πόθος», «Ματωμένος γάμος», «Ορέστης». Είχα την τύχη να δουλέψω κοντά σε σημαντικούς καθηγητές, όπως ο Β. Ρίτσος, ο Γ. Μόρτζος, ο Κων/νος Κωνσταντόπουλος, και να διδαχθώ από αυτούς. Ο Βασίλης Ρίτσος ειδικά υπήρξε ο μέντοράς μου. Για ένα διάστημα συνεργάστηκα και με την Άννα Συνοδινού. Στην συνέχεια αποφάσισα να δουλέψω και για την τηλεόραση. Οι εποχές είχαν αλλάξει. Θυμάμαι με νοσυαλγία και αγάπη τις συνεργασίες μου με τον Δημήτρη Καταλειφό, την Πέμη Ζούνη και τον Ανδρέα Βουτσινά».

Τρόπος ζωής: «Ζούμε με τη σύζυγό μου, εδώ και πέντε χρόνια, μια ήρεμη ζωή σε ένα σπίτι στο Μαρούσι και δεν υπάρχει στ’αλήθεια κάτι που θα αφήναμε να ταράξει την καθημερινότητά μας. Χόμπι μας είναι η κηπουρική, να φυτεύουμε λουλούδια μαζί στο μπαλκόνι, να κάνουμε σεν με αφορούν. Εγώ λέω από την αρχή ότι είμαι παντρεμένος. Έχω όλα τα κακά του κόσμου, όπως όλοι οι άνθρωποι. Και είμαι αρκετά εγωιστής».

Favourites: Ακούει μουσική, από κλασική μέχρι ελληνική και ξένη ροκ – Σιδηρόπουλο, Led Zeppelin, Doors – και του αρέσει να βλέπει συχνά και να μελετάει ταινίες με πρωταγωνιστές τους Ντάνιελ Ντέι Λιούις, Αλ Πατσίνο, Ρόμπερτ Ντε Νίρο.


flower

Θέλω να ευχαριστήσω την Κατερίνα που μου έστειλε το δημοσίευμα αυτό, αλλά και τόσα άλλα κατά καιρούς… :)

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010 Empty Απ: ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

Δημοσίευση από soso Κυρ Οκτ 03, 2010 1:20 pm

Μ'αρεσει πολύ ο Μπισμπι!
Εχει κατι "καινουριο"!
Και νομίζω οτι σιγα σιγά βρίσκει τα πατηματά του και θα εξελιχθεί ακόμη περισσότερο!
Το χω ξαναπει!..
Ευχαριστούμε για το δημοσιευμα!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010 Empty Απ: ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Οκτ 03, 2010 2:56 pm

Ευχαριστούμε πολυ!
Καλη του συνεχεια
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010 Empty Απ: ΒΗΜΑΜΕΝ 03-10-2010

Δημοσίευση από Morena Κυρ Οκτ 03, 2010 3:03 pm

Πόλυ καλός....και μακριά από lifestyle και ψευτοcelebrities που σιχαίνομαι..!! Του εύχομαι ότι καλύτερο....
Morena
Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ζωγράφου, Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης