Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

+15
Clarabelle
Ezantakou
Foulitsa
Cancoon
giouli_edem
evanna
nikidanis
edem4ever
JESSIE
KatsaroYpotheto
Καρ-Mik
maeveline
Lyn
loukitsa
fanlouknor
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 3:55 pm

ΜΗΠΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ?

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από sifantid Τρι Οκτ 05, 2010 9:08 pm

Η Νόρα μπλέκεται όλο και πιο βαθιά στα νήματα της Εριέττας... imarton
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από ebelina2007 Τετ Οκτ 06, 2010 4:57 pm

Ε το ακουσαμε κ αυτο...Η Αντιγονη προσπαθει να τα φτιαξει σε Στεφανο -Μελιτα... lmao lmao
Και η ευα τι ιδιο θα κανει και στα 2 ζευγαρια? εαν ναι γιναμαι Σουηδια τι να πω...... wall wall
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 06, 2010 4:58 pm

Clarabelle έγραψε:
Ο Ρούσσος στην πορεία του αυτά τα δύο χρόνια έχει δείξει οτι έχει πουλήσει τις αξίες του στο βωμό του χρήματος αλλα επ ουδενί οτι ειναι ο τύπος που κυκλοφορεί με ένα όπλο παραμάσχαλα
Μπορώ να του καταλογίσω ότι έκανε μεγάλη ζημειά στο Μάνο αρχικά κι εν συνεχεία σε όλη την παρέα αποκρύπτοντας το θέμα του Φώτη
Μπορώ να του καταλογίσω οτι ηταν δική του η ιδέα να κλείσουν την Αντιγόνη φυλακή τότε που έψαχνε ο Μάνος τρόπος να μην της δώσει το μερίδιό της αλλα όχι δεν τον θεωρώ τύπο που σηκώνει πάνω σε έναν καυγά το όπλο και καθαρίζει κόσμο
Τότε δεν θα ειχε νόημα όλη η πορεία του που παρακολουθήσαμε ως τώρα
Δεν θα ειχε νόημα η δίκη του Μάνου όπου φάνηκε καθαρά οτι θεωρεί όσους υποκύπτουν στη βία λόγω φόρτισης κατάπτιστους
Δεν θα μπορώ να λέω οτι εξακολουθώ να παρακολουθώ τα μυστικά της Εδέμ
Βέβαια αν τύχει μετάλλαξης τι να κάνουμε δεν θα ειναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος
Δεν το νομίζω όμως ακόμη και προχθές είδαμε σκηνή του με το Στέφανο που του εξηγούσε οτι εκείνος δεν λειτουργεί με τη βία αλλα με το μυαλό

Πάντα με χρονοκαθυστέρηση σας διαβάζω! Λοιπον εγώ δεν βάζω τον Πέτρο σε καλούπι, γιατί μπορεί ωραιότατα άλλος να ήταν στα νειάτα του, κι άλλος τώρα που ωρίμασε και άλλαξε status! Κι ο Αμιράς έκανε τα αίσχη νεώτερος, και μετά μεταλλάχτηκε σε καλοκάγαθο οικογενειάρχη... Σίγουρα ο Ρούσσος δεν θα σκότωνε κάποιον από παρόρμηση ή σ'ενα καυβά, αλλά αν είχε πάρει τέτοια εντολή από "συνεργάτη" του δεν το αποκλείω.. Στο όνειρο της Εριέττας, κι αν υποθέσουμε οτι οι 4 άνδρες ήταν από αριστερά ο Λύτρας (με το μουστάκι) , δίπλα του ο Ρούσσος (ο κοντός), πιό πέρα ο Λαζαρίδης (με τα γυαλιά) και τελευταίος ο Χατζηβασιλείου (ο νεώτερος ), εγώ ξαναβλέποντας τη σκηνή κατάλαβα οτι ο πυροβολισμός ήρθε από τη μεριά του Ρούσσου. Δεν θέλω να τον βγάλω δολοφόνο με το ζόρι, αλλά το ότι κάνει τώρα τον άνθρωπο του πνεύματος δεν μου λέει τίποτε. Η ψυχική σκληρότητα υπάρχει πάντα, κι αυτή οπλίζει και το χέρι...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Οκτ 06, 2010 5:21 pm

Θα διαφωνήσω μόνο και μόνο επειδή τώρα ειδικά που μπήκε και η Λάμπου το θεωρώ εντελώς κουλό να δούμε πάλι μια σειρά που ο Σταύρου θα είναι ο καλός και ο Κατρανίδης ο κακός και δολοφόνος. Πάντα πίστευα ότι στη συγκεκριμένη σειρά θα έχουν κόντρα ρόλους.

Ειδικά ο Πέτρος για μένα δεν μου μοιάζει πληρωμένος δολοφόνος (γιατί αυτό θα ήταν αν καθαρισε κάποιον κατ εντολή πελάτη του). Άλλωστε τον έχουμε δει να σκέφτεται ότι ξεκίνησε τη ζωή του θέλωντας να κλείνει στη φυλακή τους ενόχους, οκ ξεστράτισε κατα πολύ αλλα δολοφόνο δεν τον κόβω να είναι θα είναι εντελώς Out of character και 3 χρόνια μετά αν οι τηλεθεατές δεν έχουν καταλάβει εναν χαρακτήρα για να μπορούν να κρίνουν αν θα έκανε η όχι τέτοιο πράγμα (φόνο κατ εντολή) τότε μιλάμε είτε για μετάλλαξη είτε για παταγώδη αποτυχία.

Ο Πετρος που ξέρω λοιπόν δεν θα το έκανε αυτό!

Αφήστε που λόγω δολοφονίας θεωρώ ότι ο γλίτσης ήταν ο φονιάς..
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 06, 2010 9:53 pm

Μπά, αυτοί οι σεναριογράφοι δεν έχουν πρόβλημα να βάζουν τους ίδιους ηθοποιούς να κάνουν τα ίδια (περίπου) πράγματα. Και δολοφόνος να μην είναι, δεν είναι και αγγελούδι, οπότε κόντρα ρόλο δεν τον λές. Και υπάρχουν πολλών ειδών κακοί. Ο Αγγελος ήταν ο τρελλός και εμμονικός κακός, εδώ ο Ρούσσος , αν βγούν αληθινά τα σενάρια και γίνουν οι αποκαλύψεις, θα είναι ένας αδίστακτος που έκανε τα πάντα για να αναδειχτεί. Μην τον κρίνεις από την τωρινή του ζωή, που είναι πιά πετυχημένος και δεν έχει να αποδείξει τίποτε. Αυτό που βλέπω από τον πρώτο κύκλο ακόμη είναι ότι δεν έχει ηθικούς φραγμούς, αφού αγνόησε τους θανάτους παιδιών, αφού ήθελε να βγάλει τρελλό το Νικόλα, και από τον δεύτερο κύκλο οτι προσπαθεί με νύχια και με δόντια να αποφύγει να βγεί στη φόρα το παρελθόν, τις αναφορές της Αντιγόνης "ο δολοφόνος", και της Αμαλίας γιά "σκελετούς στην ντουλάπα" και επίσης αυτό που μάθαμε από την τελευταία επίσκεψη της Αμαλίας στην Αντιγόνη, ότι ο Ρούσσος παντρεύτηκε την κόρη του ανωτάτου δικαστικου για να "κουκουλώσει" τις βρωμοδουλειές του. Οπότε οι προ-οικονομίες έχουν πέσει από πολύ καιρό, και δεν μπορούμε να μιλάμε γιά off character. Ναί, ο Κατρανίδης είναι συμπαθητικός, αλλά ο Ρούσσος είναι κρυφή πληγή....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 06, 2010 9:56 pm

JESSIE έγραψε:Μπά, αυτοί οι σεναριογράφοι δεν έχουν πρόβλημα να βάζουν τους ίδιους ηθοποιούς να κάνουν τα ίδια (περίπου) πράγματα. Και δολοφόνος να μην είναι, δεν είναι και αγγελούδι, οπότε κόντρα ρόλο δεν τον λές. Και υπάρχουν πολλών ειδών κακοί. Ο Αγγελος ήταν ο τρελλός και εμμονικός κακός, εδώ ο Ρούσσος , αν βγούν αληθινά τα σενάρια και γίνουν οι αποκαλύψεις, θα είναι ένας αδίστακτος που έκανε τα πάντα για να αναδειχτεί. Μην τον κρίνεις από την τωρινή του ζωή, που είναι πιά πετυχημένος και δεν έχει να αποδείξει τίποτε. Αυτό που βλέπω από τον πρώτο κύκλο ακόμη είναι ότι δεν έχει ηθικούς φραγμούς, αφού αγνόησε τους θανάτους παιδιών, αφού ήθελε να βγάλει τρελλό το Νικόλα, και από τον δεύτερο κύκλο οτι προσπαθεί με νύχια και με δόντια να αποφύγει να βγεί στη φόρα το παρελθόν, τις αναφορές της Αντιγόνης "ο δολοφόνος", και της Αμαλίας γιά "σκελετούς στην ντουλάπα" και επίσης αυτό που μάθαμε από την τελευταία επίσκεψη της Αμαλίας στην Αντιγόνη, ότι ο Ρούσσος παντρεύτηκε την κόρη του ανωτάτου δικαστικου για να "κουκουλώσει" τις βρωμοδουλειές του. Οπότε οι προ-οικονομίες έχουν πέσει από πολύ καιρό, και δεν μπορούμε να μιλάμε γιά off character. Ναί, ο Κατρανίδης είναι συμπαθητικός, αλλά ο Ρούσσος είναι κρυφή πληγή....


Επίσης όμως έχουμε δει το Ρούσσο να πηγαίνει το Μάνο στα δικαστήρια και να προσπαθεί να τον καταδικάσει για κάτι που δεν έκανε για θέμα αρχής
Αυτό πες μου πως μπορεί να δικαιολογηθεί
Τον έχουμε δει να κάνει συζητήσεις επι συζητήσεων με τον Ηλία κατά της βίας

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 06, 2010 10:15 pm


Ναί, πήγε το Μάνο στα δικαστήρια γιατί χτύπησε τη κόρη του, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι είναι καλός κι αγαθός ο ίδιος, απλά οτι έχει αδυναμία στην κόρη του. Τον έχει στηρίξει το Μάνο σε πλείστα όσα οπότε δεν δέχομαι οτι αυτό είναι δείγμα του ήπιου χαρακτήρα του.... Οσο για τον Ηλία, τον παραμύθιαζε και σ'αυτό το σημείο, όπως σε τόσα άλλα. Γιατί είναι πολύ καλός στα ψέμματα και στο να μανουβράρει ανθρώπους, αυτό του το αναγνωρίζω... Και αυτό που υπονοώ για το Ρούσσο δεν είναι οτι είναι βίαιος άνθρωπος που ξεσπάει τα νεύρα του ανεξέλεγκτα, όπως ο Μάνος, αυτό μπορώ να σου πώ καταπίνεται πιό εύκολα. Είναι χειρότερο να κάνει πράγματα από υπολογισμό, ψυχρά, για να έχει οφέλη και να προχωρήσει την "καρριέρα" του, από το να κάνει κάτι εν βρασμώ, κάτι που και η δικαιοσύνη ακόμα δέχεται ως ελαφρυντικό. Εμένα αυτή την εντύπωση μου έχει δώσει και δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν μάθουμε τέρατα γι'αυτόν (σχετικά με το παρελθόν πάντα) στην πορεία.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Οκτ 06, 2010 10:23 pm

JESSIE έγραψε:
Ναί, πήγε το Μάνο στα δικαστήρια γιατί χτύπησε τη κόρη του, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι είναι καλός κι αγαθός ο ίδιος, απλά οτι έχει αδυναμία στην κόρη του. Τον έχει στηρίξει το Μάνο σε πλείστα όσα οπότε δεν δέχομαι οτι αυτό είναι δείγμα του ήπιου χαρακτήρα του.... Οσο για τον Ηλία, τον παραμύθιαζε και σ'αυτό το σημείο, όπως σε τόσα άλλα. Γιατί είναι πολύ καλός στα ψέμματα και στο να μανουβράρει ανθρώπους, αυτό του το αναγνωρίζω... Και αυτό που υπονοώ για το Ρούσσο δεν είναι οτι είναι βίαιος άνθρωπος που ξεσπάει τα νεύρα του ανεξέλεγκτα, όπως ο Μάνος, αυτό μπορώ να σου πώ καταπίνεται πιό εύκολα. Είναι χειρότερο να κάνει πράγματα από υπολογισμό, ψυχρά, για να έχει οφέλη και να προχωρήσει την "καρριέρα" του, από το να κάνει κάτι εν βρασμώ, κάτι που και η δικαιοσύνη ακόμα δέχεται ως ελαφρυντικό. Εμένα αυτή την εντύπωση μου έχει δώσει και δεν θα εκπλαγώ καθόλου αν μάθουμε τέρατα γι'αυτόν (σχετικά με το παρελθόν πάντα) στην πορεία.

Εγω αν δω κατι τετοιο στην οθονη μου
θα πεσω απο τα συννεφα θα εκπλαγω πολυ άσχημα
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Οκτ 06, 2010 10:24 pm


Τότε συγνώμη αλλά έχουν αποτύχει δύο ολόκληρα χρόνια να συστήσουν τον ήρωά τους στο κοινό
Αυτός που μου γνώρισαν εμένα και τον παρακολουθώ δύο χρόνια και κάτι έχει κάνει τεράστια σφάλματα (άλλωστε είμαι η πρώτη που θεωρεί οτι ο Ρούσσος χρησιμοποίησε την φιλοδοξία του Μάνου για δικούς του σκοπούς και ως μέντοράς του έχει τεράστιες ευθύνες) αλλά δεν ήταν ποτέ ο τύπος που σηκώνει όπλο και πυροβολεί γιατί νομίζω απο εκεί ξεκινήσαμε την κουβέντα μας
Ναι είναι φιλοχρήματος και φιλόδοξος
Ναι ξεπούλησε τις αρχές του για να γίνει μεγαλοδικηγόρος
Ναι λέρωσε τα χέρια του με κομπίνες
Αλλά θεωρώ όχι με φονικά
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Οκτ 06, 2010 11:11 pm

Μα δεν καταλαβαίνω που στηρίζεις την εμπιστοσύνη σου αυτή... Μας τον έχουν ΗΔΗ δείξει, να επικροτεί και να προσπαθεί να κουκουλώσει φόνους παιδιών, νά κάνει ραδιουργίες για να κλείσει αθώους στη φυλακή (και δεν εννοώ μόνο την Αντιγόνη, το ίδιο ήταν έτοιμος να κάνει και με το Νικόλα, βγάζοντάς τον τρελλό) να αφήνει ατιμώρητο ένα φόνο εξ αμελείας,(τού Φώτη) αφήνοντας να γίνει πιστευτό οτι ήταν αυτοκτονία, να υπερασπίζεται και να αθωώνει εγκληματίες, και ΠΕΡΑ απ'όλα αυτά τα γνωστά, να μας λένε συνεχώς και αδιαλείπτως οτι κρύβει πολλά, οτι ήταν το τσιράκι του Λύτρα και κόπτεται για να μην βγούν οι παλιές του αμαρτίες στην επιφάνεια, για να ανατρέψουν την εικόνα που με τόσο κόπο έκτισε, αυτή του σεβαστού και υπεράνω υποψίας πολίτη , δηλαδή τι άλλη προεργασία έπρεπε να κάνει το σενάριο για να περιμένουμε τα πάντα απ'αυτόν? Δεν θα επιμείνω, ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.. Καληνύχτα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Οκτ 06, 2010 11:17 pm

Υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε έναν άνθρωπο που δολοπλοκεί και σε έναν άνθρωπο που δολοφονεί. Να μου πεις έβαλε να το κάνουν, να το πιστέψω, πήρε το όπλο εν ψυχρώ και δολοφόνησε κάποιον το θεωρώ εντελώς εκτός χαρακτήρα. Παντα μετα δικά μου δεδομένα. Επίσης χωρίς καμμία διάθεση προσβολής και σόρρυ Νικάκι μου αλλά δεν τον συμπαθώ καθόλου τον κο Κατρανίδη, θαυμάζω βέβαια την υποκριτική του δεινότητα, άλλο αυτό.

Καληνύχτα και απο μένα :)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 415- Ημερομηνία 11/10/10

Δημοσίευση από nikidanis Πεμ Οκτ 07, 2010 2:03 pm

Εχουμε δει μεχρι στιγμης ενα Πετρο Ρουσσο ναι μεν να ναι χωμενος βαθια , μεσα στα πραγματα αλλα ποτε δεν ηταν ανεξελεγκτος στις καταστασεις ωστε να σηκωσει οπλο και να το χρησιμοποιησει για να σκοτωσει αλλον ανθρωπο.Παντα βλεπουμε οτι χρησιμοποιει το μυαλο του καιτη λογικη και ποτε δεν ηταν παρορμητικος.Αν οι σεναριογραφοι κανουν μεταλλαξη και σ αυτον το χαρακτηρα για να τον βγαλουν οτι αυτος σκοτωσε τοτε μαλλον ξεχναμε αυτα που ειχαανε γραψει...
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης