Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

+25
taradoula
almaresi
chrysa
ellie
ebelina2007
Foulitsa
nefelik
Καρ-Mik
Cancoon
annoula!
a!
Caroline
JESSIE
Aria
pasxalitsa
κικκο
Lyn
marakii
FieryRed
naive7
loukitsa
ellileo
fay66
KatsaroYpotheto
Clarabelle
29 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap28%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 28% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap37%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 37% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap28%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 28% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_lcap3%Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 60
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 20, 2010 6:45 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Δεκ 20, 2010 8:06 pm

Μπα σε καλό μας γελάσαμε και σήμερα. Είχαν ανοιχτή την tv στο δίπλα δωμάτιο και άκουσα πάλι αρκετά πετυχημένα.

Η Εύα λέει αν δεν είναι ο άντρας καπαρωμένος δεν τον κοιτάει.
Τον Μάνο και τον Στέφανο εγώ γιατί θυμάμαι ότι τους γνώρισε singles και μάλιστα για το Νικόλα έχει πληρώσει και με τα παραπάνω αλλά και για το Μάνο που όταν τον αγαπησε επαναλαμβάνω ήταν single σε αντίθεση με την κορούλα της που και φιλιότανε με τον δεσμευμένο και δεν έχει πληρώσει ή καν ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ το λάθος της???

Η Αμαλία λέει η συμμορία έδωσε όρκο, ομερτά! Απαπαααα έχω κι εγώ να δώσω όρκο την Παρασκευή, ελπίζω η σύσκεψ... εεε η ομερτά ήθελα να πω να πάει καλά! Wish me luck! Γιατί λέτε για τον Ηλία αναρωτιέμαι, η Αμαλία είναι αυτή που ξέρει να βγάζει τα σωστές μαντικές προβλέψεις από μία μόνο φωτο! Fskl

Ο Λουκάς λέει δεν πρόσεχε την Αμαλία αλλά τις πατάτες για αυτό δεν κατάλαβε ότι αυτοί εκαναν φόνο? Ως δια μαγείας ξέρει η Αμαλία για το φόνο ρε παιδιά ή πραγματικά ΚΑΤΙ συνέβει μέσα στα 20 επεισόδια που δεν έχω δει και όντως είχαμε ΜΙΑ εξέλιξη??? Εχετε ξεκουρκουτιάνει αγαπητοί σεναριογράφοι? Εντελώς??? Fskl

Για το τέλος.. ο Στέφανος κάνει χαρούλες για τα σουβλάκια? Και εκεί δεύτερη η κατσαρή? Τόσο περιορισμένο το λεξιλόγιό σου βρε Στέφανε??? lmao ΞΕ-ΦΤΙ-ΛΑ Opados ΞΕ-ΦΤΙ-ΛΑ Opados ΞΕ-ΦΤΙ-ΛΑ Opados ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από fay66 Δευ Δεκ 20, 2010 8:07 pm

Το αποψινό επεισόδιο πολύ καλό!!

Λέμε λοιπόν:

Πέτρος-Ηλίας: δεν ξέρω για τους άλλους , αλλά εμένα μου αρέσουν οι συζητήσεις τους. Είναι ήρεμες και βγάζουν μια ωριμότητα. Μου έλειψαν. Πάντα ο Ηλίας είναι η φωνή της λογικής . Προσπαθεί τον κάθε ήρωα να τον επαναφέρει με συζητησούλα και με ηρεμία.

Ο Ρούσσος σκεφτόταν και πάλι το παρελθόν. Καλά δε βαρέθηκαν να δείχνουν την ίδια και την ίδια σκηνή πια;

Νικόλας-Δάφνη : πολύ καλό ζευγάρι. Ενδιαφέρονται πάντα για τους φίλους τους , είναι εκεί δίπλα τους. Ωραίες οι σκέψεις τους , πάντα κοντά στο Λουκά. Μπορεί ο Νικόλας να κάνει ότι αγανακτεί , αλλά κατά βάθος δεν μπορεί χωρίς το φίλο του.

Νταίζη-Μπέλλος : καλά , βαρέθηκα πια μαζί της. Και που την ανέφερα , πολύ της είναι!!! Όσο για τον Μπέλλο , θα το φάει το κεφάλι του. Ο δουλέψας του δουλέψαντος τελικά.

Λουκάς-Δάφνη: Τον λυπήθηκα το Λουκά απόψε. Βέβαια μου άρεσε η Δάφνη εκεί που του είπε «Ντάντεμα θες Λουκά»; Αλλά μετά τον βούτηξε από το αυτί και τον πήγε σέρνοντας στο τραπέζι.

Νόρα-Μελίτα: λες η Μελιτούλα να καταλάβει την αξία των χρημάτων.

Αμαλία: Καλά μόλις την είδα στο γυμναστήριο , έβαλα τα γέλια. Με άκουσε όλη η πολυκατοικία. Καλά , μέσα στο κοτσομπολιό. Πουλιά στον αέρα πιάνει. Και να λέει και στη Δάφνη ότι να περνάει καλά με το Νικόλα και στην Εύα να περνάει καλά με το Λευτέρη .

Μελίτα-Στέφανος-Εριέττα : η μοιραία συνάντηση στο γραφείο. Καλά αυτή η Εριέττα πολύ μεγάλο λάθος να μην πει τίποτα στο Στέφανο.

Αντιγόνη(στην Νταίζη): «Καλώς τον δέχτηκες , ο Μπέλλος ολοζώντανος» καλά , θεά.

Αμαλία-Νικόλας: Η Αμαλία και πάλι ξαναχτυπά. Μου αρέσει που πάει και του λέει ότι όλοι οι άντρες φταίνε για το κέρατο.Και στο τέλος να και οι αμφιβολίες και πάλι , έστω και στιγμιαία.

Νόρα: όλη η απογοήτευση στο πρόσωπό της με την μυική ατονία της Αντιγόνης. Από την άλλη η χαρά του Πέτρου και του Λουκά. Οι παράλληλες σκηνές πολύ μου άρεσαν. Και ο Λουκάς όμως έδειχνε ότι στενοχωριέται με την έκβαση.

Λουκάς-Νικόλας: «Να κοιμήσεις και πάλι τις αμφιβολίες σου για τη Δάφνη» και «Τραβάτε όλοι στο σπίτι το βράδυ στη Νόρα , θα είναι στα Τάρταρα» Αχ , βρε Λουκάκο πού να ήξερες εσένα τι σε περιμένει;

Νόρα-Λουκάς: γιατί βρε κοπελιά , τόσο απόλυτη πια; Όμως μου άρεσε που του είπε ότι αυτό που την καίει είναι ότι δεν είναι μαζί πια!! Αυτό το χωρίσαμε τέλος από τον έναν και αυτό ήταν τελειώσαμε από τον άλλον με έσκασε. Ευτυχώς που ξέρουμε τι γίνεται παρακάτω.

Αμαλία-Λουκάς: να είναι καλά η γυναίκα .Ανακατωσούρα ανακατωσούρα αλλά εδώ χρειαζόταν. Έβαλε ψύλλους στα αυτιά στο Λουκά και τον βοήθησε να ξυπνήσει. Μπράβο στην Ακρίτα. Χρησιμοποίησε το πιο αουτσάιντερ πρόσωπο για να ξεκολλήσει επιτέλους ο Λουκάς και να καταλάβει ότι κάτι άσχημο έχει παιχτεί πάνω στην πλάτη του.

Μπράβο πάντως. Οι συντελεστές απέδειξαν ότι όταν θέλουν , μπορούν να κάνουν πολλά. Και το κατάφεραν. Το μόνο που εύχομαι είναι να κρατήσει και να μην είναι κάτι παροδικό. Γιατί θα είναι κρίμα!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από ellileo Δευ Δεκ 20, 2010 8:11 pm

αυθορμητα με το που τελειωσε ελεγα πολυ καλο επεισοδιο και μετα απο λιγο ξανα πολυ καλο επεισοδιο αρα ηταν καλο!!!!
παρολο τον υποτιθεμενο οριστικο χωρισμο εγω συγκινηθηκα με τις ερμηνιες πετρακη δρακουλακη η οποια σημερα ηταν το λιγοτερο φοβερη!!!
το δακρυ το χει κορομηλο!!
βουρκωνει και βουρκωνω κι εγω!
μου αρεσε και αυτο που ειπε για τα σουβλακια στην μελιτα και τον στεφανο!
αλλα οτι κι αν ειδα στο επεισοδιο με νταιζη που δεν ηταν κακο το ξεχασα οταν ειδα την σκηνη νορας λουκα!!!
κορυφαια σκηνη και μετα απο καιρο εκτιμαται αλλιως!
τελεια και η τελευταια με λουκα να υποψιαζεται τον ρουσσο και επιτελους να ψαχνει!!!!
μου αρεσε!!!
οταν το εβλεπα μου την εσπασε η αμαλια και το ιδιο τροπαριο με την δαφνη αλλα μετα τις τελευταιες σκηνες τα εχω ξεχασει...
πολυ καλη η σκηνη με δαφνη λουκα που του συμπεριφερεται σαν μαμα του !
ο καημενος θελει νταντεμα!!!!
oscar
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Δεκ 20, 2010 8:13 pm

• Καλα έκανε και στριμώχθηκε ο Ρούσσος έχει πάμπολλες ευθύνες
• Η Δαφνη δειχνει να καταλαβαινει τη θεση του Λουκά ευτυχώς
• Η σκηνη που η Νταίζη σκοτώνει και καλα τον Μπέλλο, φάνηκε πολύ ψευτικη λυπάμαι. Δεν ξέρω τι έφταιξε ήταν σαν ένα παιδάκι να το έπαιζε δολοφόνος και να πέταξε κέτσαπ στο «θυμα» του.
• Η θεαρα πήρε το Χρησταρα να προλάβει το κακό οιμέ άλλο κακο να μη μας βρει….Το πατσοζευγαρο δεν με πείθει λυπάμαι….
• Το Λουκά τον πείραξαν τα βλέμματα λύπησης και τον καταλαβαίνω…Η Δαφνη σαν καλη μανουλα πήρε από το αυτακι το μονακριβό της και τον εβαλε με το ζόρι να φάει τι Γλυκια σκηνη!
• Ο Τερης φαίνεται να αμφιβάλλει για τον Μπέλλο μονο και μονο από το βλέμμα του
• Καλα τι σκηνη με Οχια και Χρησταρα! Για δολοφονια πήγε η άλλη και κατεληξε να κανει έρωτα βραδιατικα μου άρεσαν πολύ σημερα!
• Η Θεαρα μου περασε όλη της τηνν αγωνία κατά τη διαρκεια των εξετάσεών της
• Η Μπεκρου ειπε ευχαριστω στη Νόρα και μου έκανε μεγαλη έκλπηξη
• Η Νόρα λαχταρησε τα σουβλάκια και αυτόν που της τα πρόσφερε και ο Στεφανος την κοιτούσε με ένα βλέμμα όλα τα λεφτα. Εξηγήθηκε και η μαλαγανιά της Μπεκρουλίτας και τα φιλια και τα ευχαριστω πάλι κοπανα από τη δουλεια ήθελε να κάνει! Η ξευτίλα ΣΕ ΌΛΟ Της ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΊΟ! Όλες οι μουτζες για πάρτη της Μπεκρους!!!!!!!!!! Και καθώς έφευγε με το γκόμενο έπεσε μουρη με μουρη με την υπέροχη Ερη και κατευθείαν ξίνισε.
• Η Θεαρα φανερα ταραγμενη για την εκβαση της ιατρικής πραγματογνωμοσύνης και η οχιά στον κόσμο της
• ΟΙ αγκαλιες και τα γουτσου γουτσου με τον Μπέλλο πολύ ψευτικα καλα όταν ειπε ότι είναι σαν ζόμπι έκλαψα από τα γέλια
• Η Νόρα πάγωσε στο άκουσμα των αποτελεσμάτων σε αντιθεση με το χαμογελο της Θεαρας μου όταν μιλουσε στο τηλ με το Λουκα που φωτισε όλο το πλάνο
• Ο Νικόλας τα ίδια Παντελακη μου τα ίδια Παντελη μου στο θεμα του δηθεν κερατωματος του ΕΛΕΟΣ Ο Λουκάς όμως του είπε να σταθουν στη Νόρα!
• Πολύ ωραία η παρειστικη σκηνη στο σπιτι της Νόρας που πηγαν να την εμψυχωσουν
• Η Νόρα του είπε πάλι τις βλακείες της και τον εκανε ακομα πιο πολύ κουρελι και ξαναδάκρυσε το αστερακι μου!
• Και η Αμαλία (ας μου εξηγησει κάποιος απο που εμαθε για το φόνο..) άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου, αν το ειχε κανει νωριτερα θα ηταν καλυτερα τα πράγματα…Τον γέμισε αμφιβολίες και είχε δικιο που του ειπε ότι ο Ρούσσος τον χρησιμοποιεί. Πήγε και ο Λουκάς να ψαξει και αναγνωρισε και τον πατερα του κυριο Θεοφραστο στη συμμορία και σου λεει ώπα είχε δικιο η μουρλή (όπου μουρλη Αμαλία..) κατι γίνεται και εγω ειμαι πιόνι του. Ανατράπηκε όλη του η ζωή του Λουκά.

Από όλο το επεισόδιο για μενα άξιζε η σκηνη Λουκά και Αμαλίας στο τέλος, η σκηνη Λουκα-Νόρας και Παρεας-Νόρας

Κασσανδρινος ευχαριστη εκπληξη αρκει να του δινουν ρόλο και κείμενο…!
Πετρακη δινεις ρεσιταλ συνεχισε έτσι!

Καλό από μένα! Αναμένω τα καλύτερα
Με αγάπη
loukitsa
))
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από naive7 Δευ Δεκ 20, 2010 8:14 pm

Καλό το επεισόδιο σήμερα χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο στην εξέλιξη της υπόθεσης. Βέβαια το τέλος μας έδωσε να καταλάβουμε ότι από αύριο θα αρχίσουν τα καλά.

- Λάτρεψα σκηνή Δάφνης - Λουκά. Μ' αρέσει ο τρόπος που του δείχνει την αγάπη της, κάτι που περίμενα από τον Νικόλα αλλά...
- Οι κατινίστικες σπόντες της Αμαλίας προς πάσα κατεύθυνση καλύτερα θα ήταν να λείψουν απο εδώ και στο εξής. Προτιμώ όταν ασχολείται με σοβαρά θέματα και όταν τα χώνει στον καλό της αντρούλη.
- Το Μελιτάκι πήρε και δώρο Χριστουγέννων για τις υπηρεσίες που δεν προσέφερε ποτέ (!) Βρε Νόρα δεν παίρνεις κι εμένα για γραμματέα σου και υπόσχομαι να δουλεύω περισσότερο και να μην πιάσω ποτέ το μαλλί κότσο στο δικαστήριο.
- Ο καημένος ο Μπέλλος το τι κέρατο έχει φάει δεν λέγεται. Την ώρα που παρακολουθούσε ch. league οι άλλοι απ'έξω κάνανε πάρτυ.
- Νομίζω και ο Νικόλας έχει κουράσει λίγο με τις αμφιβολίες του που πάνε και έρχονται.
- Λάτρεψα τη Νόρα που αναπόλησε τις στιγμές που ο Λουκάκος την κερνούσε σουβλάκια. Και μου άρεσε που είπε ότι όταν το χάσει τότε το εκτιμάς.
- Από την άλλη δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που μίλησε στο Λουκάκο της. Άδειασμα κανονικό και νομίζω ότι της χρειάζεται ένα μικρό φτυσιματάκι μέχρι να τα ξαναβρούν.
- Μου άρεσε πολύ και η σκηνή Αμαλίας - Λουκά. Η φράση της "Διέλυσες όλης σου τη ζωή για ένα τίποτα" τα λέει όλα.
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από FieryRed Δευ Δεκ 20, 2010 8:20 pm

~Εγώ μια αγκαλίτσα στον Λουκά θα ήθελα να δώσω!!! Hug

~Δάφνη όχι από το αυτί όλα κιόλα! lmao

~Κάντε sex όχι φόνους!!!!!!

~Ναι μωρέ η Εύα έτρεχε και τους χώριζε όλους α να μπράβο... Γιατί εγώ τόσο καιρό λάθος τα θυμάμαι ευχαριστώ που το ξεκαθαρίσατε imarton

~Νιώθω ηλίθια που κάθομαι και δουλεύω τόσες ώρες και ποτέ δεν μου έδωσαν παραπάνω λεφτά όπως η Μελίτα.. Νόρα είσαι χαιβάνι!!! Άσε τη Μελίτα και κρατά κανένα λεφτό έχουμε και γέννα σε μερικούς μήνες

~Θέλω να ξαναδώσω μια αγκαλίτσα στο Λουκά που τους έστειλε όλους για συμπαράσταση στη Νόρα. Τα μεταξύ τους δεν τα σχολιάζω με στεναχωρούν....

~Γεια σου Αμαλία επιθεωρητή Κλουζώ! Τσακάλι μου!!! Όλα τα έχεις μέχρι που άλλα έλεγες όταν τηγάνιζες άλλα ρωτούσε άλλα μάλλον εννοούσες.... Είναι φυσικό ο Λουκάς να έπρεπε να το φανταστεί! imarton

~Τέλος ξαναμανα μια αγκαλίτσα στο Λουκά τώρα την έχει ανάγκη! ))
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από fay66 Δευ Δεκ 20, 2010 8:30 pm

Όλοι στενοχωρηθήκαμε με Λουκά-Νόρα και με αυτά που είπαν.
Όμως ξέρουμε τη συνέχεια.......... άρα μετριάζεται κατά πολύ το κακό.
Σκεφτείτε σε μια βδομαδούλα μόνο ! Αυτό πάντως σκεφτόμουν και έτσι δεν με πείραξε και τόσο.Αν δεν ξέραμε , ε , τι θα γινόταν απόψε εδώ!!!Μεγάλα γλέντια!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από marakii Δευ Δεκ 20, 2010 8:36 pm

το σημερινό επεισόδιο το ψηφίζω ως Πολύ Καλό

Έχουμε και λέμε ...........
Στεναχωρή8ηκα που βγήκε οτί η Λαζαρίδη έχει μυϊκη ατονία ... οκ δεν ευθύνεται εκείνη για το φόνο (δεν βάζω και το χεράκι μου στη φωτιά ...ποιος 3έρει ποιος έπνι3ε τον Χατζηβασιλείου ) στεναχωρήθηκα επειδή <<κατέρευσε η Νόρα >> σε εισαγωγικά κατερευσε.....
Μου άρεσε που ο Λουκάς είπε στον Νικόλα να της σταθούν ... αχ μωεε Love! ¨
Λάτρεψα την αγκαλίτσα Δάφνης-Νόρας ..... ( φάνηκε πόσο πολύ τη νοιάζεται η Δαφνούλα ... αυτή ήταν αγκαλιά όχι σαν και αυτή της Εύας )
Ε εντά3ει για την Αμαλία τι να πω υπέροχη για ακόμη μια φορά......
υπέροχη η συζήτηση Ρούσσου-Ηλία...
Με συγκίνησε η τεέυταία σκηνή Νόρας -Λουκά .... την καταλαβαίνω τη Νόρα νιώθει πληγωμένη για αυτό του τα είπε αυτά .... και ήταν η πιο δυνατή συναισθηματική σημερινή σκηνή......
Μ άρεσε πολύ η σκηνή του Λουκάκου .... τα έχασε ο γλυκούλης μου στο τέλος
όσο για τα προσεχως........... αυτό που έγραψε ο Λουκάς ........
Μου άρεσε Δρακουλάκη ...θεάαααα <3 Πετράκης ... τέλειος <3 Γεωργόνη και Πεφάνη
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Lyn Δευ Δεκ 20, 2010 8:40 pm

Καλά, όταν είχα διαβάσει στις περιλήψεις ότι ο Χρήστος τελευταία στιγμή θα εμποδίσει τη Νταίζη να σκοτώσει το Μπέλλο δεν είχα φανταστεί ότι θα την εμπόδιζε με αυτόν τον τρόπο ^^ ^^ ^^
Επίσης δεν είχα φανταστεί ότι θα φάμε το μισό επεισόδιο με την επανασυνδεση Νταίζης-Μπέλλου και δεν είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά. Ee?

Νόρα κοπέλα μου άμα σου λείπουν τα σουβλάκια γιατί του λες του αλλουνού τελειώσαμε οριστικά και άλλα τέτοια χαριτωμένα??
Έχουμε ξεφύγει εδώ και καιρό νομίζω, αλλά τέλος πάντων.

Τι άλλο είχαμε?
-> Χαρά Μελίτας με τον πρώτο της μισθό - αγγαλιές και φιλιά στη Νόρα - κέρασμα στον απόλυτο Sleep
-> Αμαλία σε τουρ, όχι σε δικηγορικά γραφεία, αλλά σε γυμναστήριο - ιατρείο αυτή τη φορά. Εγκρίνει κι αυτή το Λευτεράκη λέει. Μπράβο, μπράβο. Τώρα δέσαμε.
-> Πάσχει όντως από ατονία η Αντιγόνη. Άρα αθώα η κατηγορουμένη.
-> Ο Λουκάς είδε κι αυτός τη γνωστή φωτό των 6 μετά από παρότρυνση της Αμαλίας (και λίγο ψάξιμο σε ξένο γραφείο) και εντρομος αναγνώρισε τον πατέρα του!!! affraid

Υ.Γ. Βαρέθηκα λίγο σήμερα. Θα φταίει που δεν είχαμε σφουγγάρισμα.... sisi
Άντε ας το ψηφίσω καλό.

Στα προσεχώς έχουμε μήνυμα στο απουσιολόγιο...αντε να δούμε...
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από κικκο Δευ Δεκ 20, 2010 8:40 pm

αρκετα καλο επεισοδιο.....αλλα πλεον εχουν κουρασει σημεια...οπωσ αυτο νταιζησ-μπελλου...οκ το καταλαβαμε ο ενασ δουλευει τν αλλο τρεξτε λιγακι την ιστορια.....επισησ κουρασε η μελιτα...δλδ ειπαμε βρε κοπελια δε δουλεψεσ ποτε,οκ,δε ειχεσ δικα σ λευτα,οκ,εισε ασχετη απο νομικα,οκ,εισε γενικα στ κοσμο σ,οκ,αλλα δν σου μαθαν στ σπιτι σ οτι αν δν δουλεψεισ τουλαχιστον 1 χρονο δν δικαιουσε δωρο χριστουγεννων...αν ειναι ετσι να πηγαινω κ εγω καθε φορα μια βδομαδα πριν τα χριστουγεννα να πιανω δουλεια να παιρνω κ δωρο κ να τη κανω.......
το βουβο κλαμα τησ νορα για τα σουβλακια ηταν πολυ καλο.....
κ το νταντεμα που ζηταει ο λουκακοσ γλυκητατο.....ελα εδω αγορι μ να σε χαιδευω με τισ ωρεσ εγω.....περα απο τη πλακα ομωσ μ θυμησε λιγο τη σκηνη που ο λουκασ ζητουσε χαδια απο τη νορα οταν ειχε πιαστει η μεση τ στ καναπε τησ.....
τελοσ μ την εχει δωσει αφανταστα ο νικολασ...ρε αγορι μ οχι πισωγυρισματα...κ καλα κανει ο λουκασ κ τ τα χωνει...εδω ο αλλοσ καιγεται κ αυτοσ βαρκουλεσ αρμενιζουν......
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Δεκ 20, 2010 8:43 pm

Να συπληρωσω οτι μου άρεσε πάρα πολυ και η Γεωργόνη σημερα και σαν ερμηνεια και σαν εξωτερικη εμφανιση! Τα ίσια μαλλακια της πάνε πολυ!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Δεκ 20, 2010 8:48 pm


Σήμερα οι περισσότεροι κοιτάχτηκαν στον καθρέπτη.

Ο Ρούσσος κοιτάχτηκε στον καθρέπτη κι είδε το παρελθόν του να ζωντανεύει και τρόμαξε. Θέλει να προλάβει να πει όσα κρίνει αυτός οτι πρέπει να ακουστούν πριν τον προλάβει η Αντιγόνη. Σιγουρεύομαι οτι υπάρχει κάτι πιο άσχημο απ το φονο του πατέρα της Ερι και του Λουκά.

H Nταίζη κοιτάχτηκε στον καθρέπτη είδε οτι της πηγαίνει τρελά η πλερέζα κι αποφάσισε να μείνει χήρα. Τη βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιι Ούτε να με νευριάσει δεν καταφέρνει πια.

Ο Χρήστος πάλι αντί να κοιτάξει στον καθρέπτη και να φτύσει τα μούτρα του που έμπλεξε με το πεδιλάκι έριξε μια ματιά στον κήπο του Μπέλλου και σταμάτησε την επίδοξη δολοφόνο. Προτίμησε το πισινάτο τελικά απ το φονικό.

Η Αμαλίτσα κοιτάχτηκε στον ανάποδο καθρέπτη και νόμιζε οτι είδε την Εύα να χτυπάει τους άντρες των άλλων ενώ στην ουσία είναι το κουτάβι της που το εξασκεί το σπορ. Απόδειξη οτι ο Οδυσσέας που δεν είχε προυπηρεσία με την Εύα την παραμικρή αίσθηση δεν της έκανε. Δεν θέλει να πάει στο γυμναστήριο γιατί η Νταίζη δεν είναι του επιπέδου της. Εγώ γιατί πιστεύω οτι μοιράζονται το ίδιο δάπεδο ακριβώς; Προσπαθεί να πασάρει την Εύα στο Λευτέρη. Τι έγινε Αμαλίτσα; Φοβόμαστε ακόμη την Εύα;

Ο Μπέλλος κοιτάχτηκε στον καθρέπτη και είδε τον εαυτό του πρώτο μάγκα και πήγε να κάνει παιχνιδάκια στη Νταιζούλα. Αν γινόταν να την πάρει αγκαλιά και να βουτήξουν απο κανένα γκρεμό θα με υποχρέωνε. Τι ζητάω η γυναίκα να απαλλαγώ απ την παρουσία τους.

Μερικοί πάλι κοίταξαν αλλού

Εγώ κοίταξα αντί για καθρέπτη το επεισόδιο και γύρισα ένα χρόνο ακριβώς πίσω. Η Μελίτα πήρε τον πρώτο της μισθό κάλεσε το Στέφανο να του κάνει το τραπέζι και εκείνος έκανε το ίδιο αστειάκι με τα σουβλάκια που έκανε και στην Εύα. Ή βαρέθηκαν να γράφουν σκηνές και έδωσαν μια έτοιμη να παιχτεί σε επανάληψη ή κάτι θέλει να πει ο ποιητής. Όπως το βλέπω μάλλον το πρώτο. Έπαψα να πιστεύω οτι ο Στέφανος κρύβει κάτι. Είναι απλά ένα συναισθηματικά ανάπηρο που πάει όπου φυσάει ο άνεμος. Αλήθεια η Μελίτα γιατί χαιδεύει τα οπίσθιά της χαμογελώντας με το στόμα ανοιχτό μέχρι τ αφτάκια; Και γιατί επιμένει να δείχνει την κατινιά της σε κάθε ευκαιρία; Κι ο Στέφανος γιατί δεν ξεστραβώνεται να δει με τι κατιναριό έχει μπλέξει; Πάντως η Νόρα εκτός τόπου και χρόνου. Όλοι οι εργοδότες κάνουν περικοπές εκείνη κάνει αυξήσεις.





Ο Νικόλας κοίταξε μέσα του και είδε αμφιβολίες. Αναμενόμενο. Έτσι όπως εμφάνισαν αυτό το συγκεκριμένο ζευγάρι το μόνο που κατάφεραν είναι να μας επιβεβαιώσουν οτι άλλη μια ευχή έγινε σκόνη στον άνεμο. Δεν υπάρχει περίπτωση να επιβιώσουν αυτοί οι δύο. Νικόλας και Δάφνη κάθε φορά που θα έχουν ένα θεματάκι θα επαναφέρουν το πρόβλημα. Και δυστυχώς η ζωή είναι γεμάτη προβλήματα. Ένα μπράβο στους σεναριογράφους κατάφεραν να μπαχαλιάσουν ένα ακόμη ζευγάρι.

Η Νόρα κοίταξε το Λουκά κατάματα και τον κατηγόρησε για τι ακριβώς; Επειδή έχει το θάρρος της γνώμης του έστω κι αν αυτή είναι λάθος; Εκείνη είναι αλάνθαστη; Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπαλώσουν όλο αυτό που έχουν δημιουργήσει μ αυτούς τους δύο. Εμφάνισαν μια Νόρα που έβαλε τον εγωισμό της μπροστά και έδιωξε τον άντρα που αγαπάει και επιπλέον του ζητάει να απολογείται κάθε φορά που τον βλέπει. Απομυθοποίησαν το ζευγάρι που υποτίθεται σκεπτόταν στο ίδιο μήκος κύματος και λειτουργούσε πάντα απο κοινού. Τελικά με όποιο ζευγάρι ασχοληθούν το μπαχαλιάζουν.

Ο Λουκάς πάλι κοίταξε τη φωτογραφία κι άρχισε να αμφιβάλλει για το Ρούσσο και για όσα ξέρει για τον πατέρα του. Απορίας άξιον πως η Αμαλία χωρίς καμία πληροφορία κατέληξε στο συμπέρασμα οτι έγινε φόνος κι ότι όλοι αυτοί που σημειωτέον κάθονται γύρω απο ένα τραπέζι συσκέψεων είναι συμμορία.

Τώρα θα μου πείτε εδώ και μέρες όλοι μιλάνε για την ιστορία των διαμαντιών που υποτίθεται οι εμπλεκόμενοι το κρατούν επτασφράγιστο μυστικό στην παρέα θα σταθούμε. Τρύπες τρύπες τρύπες και δεν ξέρω αν ποτέ θα μπαλωθούν έστω και κακότεχνα.

Η Νόρα είναι βέβαιη οτι το φόνο τον έκανε η Αντιγόνη. Θα καταλάβαινα μια ισχυρή υποψία αλλά η βεβαιότητά της απο που προκύπτει; Όλα δοσμένα πρόχειρα.

Άντε να δούμε πως θα προχωρήσει όλο αυτό κι αν θα μπαλωθεί καμιά τρύπα. Βαρέθηκα τα ίδια και τα γίδια.


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Aria Δευ Δεκ 20, 2010 8:48 pm

Έχω ξενερώσει πλήρως....

Έβλεπα τη σειρά γιατι την αγαπούσα πολύ και γιατί λαχταρούσα κάθε μέρα να δω το Χρήστο που τόσο μ'αρέσει. Μου άρεσε ο χαρακτήρας του Χρήστου γιατί, εκτός του ότι είναι χάρμα οφθαλμών και αυθεντικό αρσενικό, έδειχνε οτι με κάποιο μυστικό και μυστηριώδη τρόπο είναι μπλεγμένος στην υπόθεση. Και περίμενα οτι κάποια στιγμή θα βλέπαμε αυτή την εμπλοκή του μέσα απο μια έξυπνη σύνδεση του παρελθόντος με το παρόν.


Αλλα ΟΧΙ!!! Οι σεναριογράφοι μας επιφύλασσαν εδώ και καιρό την έκπληξη να εξαφανίσουν ΤΕΛΕΙΩΣ τον Χρήστο που αγαπάμε και περιμένουμε κάθε μέρα να δούμε. Στην αρχή απλά αραίωσε η παρουσία του, και τωρα εμφανίζεται αραιά και πού σε σκηνές που τελειώνουν πριν ακόμα αρχίσουν. Και όχι μόνο αυτό, πλέον δεν υπάρχει πια ο Χρήστος που γνωρίσαμε, αλλα είναι εμφανώς κάποιος άλλος. Κάποιος άλλος που είναι άβουλος, αδύναμος, χωρίς δική του ζωή και βούληση, τυφλά υπάκουος στη Νταίζη... και στο Στέφανο φυσικά, μην ξεχνιόμαστε.
Βέβαια εμείς περιμέναμε μετά απο τόσες απολαυστικές ερμηνείες, να δοθεί άλλη ώθηση στον χαρακτήρα του, αλλά για κάποιο λόγο που φυσικά δεν μπορεί κανείς να καταλάβει, η συγγραφέας αποφάσισε να τον θάψει ζωντανό.
Είναι σίγουρο πια ότι δεν μας υπολογίζετε, και δεν λαμβάνετε υπόψιν σας τη γνώμη και την επιθυμία μας. Υπάρχουν πια άλλες προτεραιότητες...
Συγχαρητήρια που εξαφανίσατε έναν πολύ όμορφο και αγαπημένο χαρακτήρα και που ευνουχίσατε έναν αγαπημένο εκπληκτικό ηθοποιό.

Μπράβο κ. Ακρίτα τα καταφέρατε.

Aria


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Δεκ 20, 2010 8:48 pm

Baρετό από εμένα το αποψινό. Μόνο κάποιες ερμηνείες το έσωσαν

Αντιγόνη-Νταίζη εξαιρετική σκηνή και πριν τον "επικίμενο" φόνο και αυτή την επόμενη μέρα.

Η Σκηνή Νταίζης-Χρήστου γιατί και χημεία έχουν και ταλέντο και τους βγαίνει αβίαστα και φυσικά πάντα γλυκά και όχι πρόστυχα.

ΠΟλύ γλυκιά η σκηνή με το Λουκά και την Δάφνη.

Η Αμαλία εμένα με έχει κουράσει, γιατί πόσο να αντέξει κανείς την κατινιά;

Η Μελίτα, πήρε τα λεφτά, "σφουγγάρισε" την αφεντικίνα, την λαιμοκομένη last year και ήθελε να πάει με τον Στέφανο να φάνε! Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ, γιατί μετά το κερί, τον ΝΟμπελίτσα, την Πατάτα και το παρκέ τον Ταλαντούχο Κλαίω!!

Η Νόρα μου έσπασε τα νεύρα, έλεος πια!!!

Για φινάλε, Ο λΟυκάς με την Μαγική Φωτογραφία, δεν εξηγείται αλλιώς, όποιος κοιτά αυτή τη φωτογραφία, ξαφνικά ανακαλύπτει τον πατέρα του!!!

Οψόμεθα.....



pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Δεκ 20, 2010 8:52 pm

Το μισό επεισόδιο ήταν η επανάληψη της επανάληψης, με την Αμαλία, το Νικόλα, τη Δάφνη και το Λευτέρη στα ίδια και τα ίδια, βαρέθηκα ειλικρινά....
Α μεσολάβησε και μιά αστεία απόπειρα δολοφονίας του Μπέλλου, ο οποίος βέβαια ούτε είδηση δεν πήρε, συνέχισε να τρώει τη πίτσα του και να βλέπει αγώνα... Αμα έχεις φύλακες αγγέλους την Αντιγόνη και το Χρήστο μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος.... Η ερωτική σκηνή Νταίζης Χρήστου μου φάνηκε εντελώς εκτός τόπου και χρόνου, ας μην κάνουν αστείο και το Χρήστο....
Η πλοκή άρχισε απ'τη μέση κι έπειτα, όταν έγινε η εξέταση της Αντιγόνης και περέμεναν όλοι τα αποτελέσματα. Και τα αποτελέσματα δικαίωσαν την αλήθεια, δηλ. η Αντιγόνη δεν μπορούσε να πυροβολήσει. Λές και δεν ήξερε ήδη η Νόρα οτι δεν πυροβόλησε αυτή αλλά ο Σταυρίδης.... Ως και η Εριέττα έχει πιά αμφιβολίες για το αν σκότωσε τον πατέρα της η Αντιγόνη...
Το ζευγάρι Νταίζη Μπέλλος σε περιπτύξεις αγάπης, ξανασμίγουν, ετοιμάζοντας στο μυαλό τους το πώς θα τη φέρουν ο ένας στον άλλον. Δυστυχώς δεν με πείθουν ερμηνευτικά κι έτσι χάνεται όλο το σασπένς που θέλουν να μεταδώσουν...
Η Μελίτα χάρηκε σαν παιδάκι που του χαρίζουν το μπουναμά του όταν πήρε το μισθό και το δώρο της, Ισως γιατί ήξερε οτι ελάχιστα είχε προσφέρει για να τον αξίζει... Και αμέσως φρόντισε να κάνει άλλη μιά κοπάνα, καλώντας επειγόντως και το Στέφανο, για να ξοδέψει σε μιά μέρα το μισθό ολόκληρου του μήνα. Ας είναι καλά ο Ρούσσος για τα υπόλοιπα! Μ'άρεσε το ύφος της Νόρας όταν μίλαγε για το πόσο της έχει λείψει ένα σουβλάκι στο παγκάκι! Μόνο όταν το χάσεις καταλαβαίνεις την αξία του!
Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να μιλήσει η Αμαλία για τη φωτογραφία και ένα φόνο (που τον έβγαλε απ'το κεφάλι της μάλλον, γιατί κανείς δεν έκανε ποτέ τέτοια νύξη στην ίδια) για να καταλάβει ο Λουκάς οτι κάτι τρέχει και ν'αρχίσει να ψάχνει... Τόσο καιρό αναφέρεται αυτή η φωτογραφία, κι ο Λουκάς ούτε μιά ερώτηση δεν έκανε.... Τέλος πάντων, κάλιο αργά παρά ποτέ...
Ο Βενέτης λοιπον είναι ο πέμπτος της παρέας. Ο έκτος ποιός είναι?
Και τι άλλα μυστικά κρύβει η παλιά παρέα , εκτός του φόνου , γιατί μάλλον γι'αυτά τα μυστικά έγινε κι ο φόνος... Υπομονή νά χουμε, θα τα μάθουμε σιγά σιγά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Caroline Δευ Δεκ 20, 2010 8:59 pm

Η Μελίτα γιατί πήρε μισθό ??
Εγώ σκηνή που να δουλεύει λυπάμαι αλλά δεν έχω δει....Το μόνο που βλέπω είναι να μιλάει με την μάνα της, να φιλιέται με το Στέφανο, να ζητάει άδεια από την Νόρα κ.α.
Ποτέ δούλεψε και πέρνει και μισθό ???

Ρε Λουκά το κορίτσι μας θέλει σουβλάκι και εσύ κάθεσαι και δουλεύεις για την Αντιγόνη ???

Χρήστος μου !!! Θεός Θεός Θεός.....Κούκλος, μοναδικός.....

Η Αμαλία που ξέρει για τον φόνο ??
Άλλο κουλό από εδώ...

Ότι η Νταίζη ξεκίνησε να πάει να κάνει φόνο και κατέληξε να φιλιέται με τον Χρήστο πίσω από το σπίτι της είναι και άλλο Κουλό....

Η Εύα άμα ο άντρας είναι καπαρωμένος δεν τον θέλει xoxo
Ρε Αμαλία θες κάτι πετυχημένα ώρες ώρες.....xoxo

Λουκανορική Σκηνή Καταπληκτική.....

Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από a! Δευ Δεκ 20, 2010 9:07 pm

μου αρεσαν παρα πολυ οι σκηνες νορα λουκα σημερα...εκει που περιμενα να βρισω τη νορα με βαση το διαφημιστικο,φανηκε παρα πολυ ποσο τον αγαπαει και οτι τον διωχνει επειδη εχει αμφιβολιες και οχι απο εγωισμο.....βλακεια της αλλα ειναι το καλυτερο που μπορουσαν να κανουν οι σεναριογραφοι για να τραβηξουν την επανασυνδεση....

a!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από annoula! Δευ Δεκ 20, 2010 9:11 pm

Ωραιο το σημερινο επεισοδιο!!!Νομιζω οτι επεστρεψαν τα μυστικα(μεχρι ενος σημειου!!!)Τα χασε το Νορακι με τα αποτελεσματα της εξετασης της Αντιγονης...!!!!Υπαρχουν στιγμες που λυπαμαι το καημενο το Μελιτακι....μα να επαιρνε δωρο πιστωτικη καρτα για απεριοριστες αγορες οπως ειπε και να μην καταλαβαινουμε το δραμα της;;;ε οχι!!!!!πραγματικα δεν θα ηθελα να την ειμαι στη θεση της.....ΕΛΕΟΣ τι αλλο θα ακουσουμε σε περιοδο οικονομικης κρισης ακους καποια που εχει λεφτα να τα απαρνιεται....δωστα σε εμενα δεν θα σε παρεξηγησω... imarton
Το οτι η Αμαλια εκανε ντου στο γυμναστηριο(που το ξερουν ολοι πια)δεν το σχολιαζω...το οτι την εφερε στον Νικολα το ευχαριστηθηκα..να μαθεις να τα βαζεις με τη ΘΕΑ!!!!! Tongue
Τωρα για αυτα που ειπε στον Λουκα(πολυ ωραια σκηνη)νομιζω οτι τα καταλαβε απο μονη της υποτιθεται γιατι ξερει τον Ρουσσο (και καποιους απ το υπολοιπο παρεακι) και σου λεει για να μην λεει τι εγινε θα ειναι κατι σοβαρο οπως ειναι ο φονος(που του το χε πει σε παλιοτερο επεισοδιο)ε και στο κατω κατω τα λεφτα του ο Ρουσσος με βρωμοδουλειες τα εχει βγαλει και ειναι κατι που επισης γνωριζει πολυ καλα!!!!!(και εμεις)βεβαια υποθεσεις κανουμε ισως κανω λαθος..!!!!!!θα δουμε!!
Καληνυχτα σε ολους!!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Δεκ 20, 2010 9:23 pm

Ο Στέφανος και η Μελίτα μου αρέσουν πάρα πολύ, γιατί λειτουργούν ως αδιαίρετο ζευγάρι. Μαζί μοιράστηκαν την χαρά του πρώτου μισθού της Μελίτας, μαζί μοιράστηκαν τα νέα περί του αποτελέσματος της πραγματογνωμοσύνης της Αντιγόνης. Με σοβαρή και ώριμη συζήτηση γύρω από το λεπτό αυτό θέμα.
Γενικά ως προς την δίκη, είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο το ότι έχουν καταφέρει να κρατήσουν τις διχογνωμίες και τις αντιπαλότητες έξω από την σχέση τους. Πλέον προστατεύουν τον δεσμό τους και τον φροντίζουν.
Η Μελίτα επιπλέον μου άρεσε σήμερα για το πόσο έκδηλα εκτίμησε τα πρώτα της χρήματα καθώς και την γενναιοδωρία της Νόρας. Είναι αυτές οι λεπτομέρειες που δείχνουν πόσο η εμπειρία της στην αγορά εργασίας την βοήθησε να αλλάξει οπτική για τον κόσμο.

Υπήρξε μια μικρή αμηχανία στο γραφείο της Νόρας όταν εμφανίστηκε η Εριέττα. Πάντως ο Στέφανος και η Μελίτα φέρθηκαν με τυπική και ευγενική διακριτικότητα και διευκόλυναν την κατάσταση.

Ο Λουκάς μου άρεσε πολύ στην σκηνή με την Δάφνη. Πείσμωσε, θύμωσε, τα είπε όπως έπρεπε. Ήταν λάθος των φεγγαροπετριτών να ξεχάσουν το ποιόν του φίλου τους και να το στήσουν στα τρία μέτρα. Ως ένα βαθμό με αυτήν την συμπεριφορά τους και με το να λένε συνέχεια «είμαστε με το μέρος της Νόρας» μπαρούτιαζαν την σχέση Νόρας – Λουκά κάνοντάς τους να φαίνονται εχθροί.
Την συμπεριφορά της Νόρας την κατανοούσα μέχρι τώρα, γιατί πραγματικά κουβαλά πολλά βάρη μόνη της και σε τελική ανάλυση δεν ήταν αυτή που έσπασε την συμφωνία που έκανε με τον Λουκά να μην συγχέουν προσωπικά με επαγγελματικά.
Ωστόσο σήμερα με νευρίασε πάρα πολύ. Ξέσπασε τον θυμό και την πίκρα της για το αποτέλεσμα της πραγματογνωμοσύνης, δηλαδή τον θυμό και την πίκρα της που βλέπει την δίκη να χάνεται, στον Λουκά! Τον αποκαρδίωσε εντελώς ενώ ο Λουκάς ακόμα και όταν είδε ότι η Νόρα πέτυχε να ανατρέψει την θεωρία περί Σταυρίδη, δηλαδή όταν αυτός έβλεπε την δίκη να χάνεται, και πάλι πήγε και την προσέγγισε. Η Νόρα έχει πετάξει τέτοιες κορώνες εγωισμού και στο παρελθόν αλλά τώρα η αντίθετη προσέγγιση της ίδιας κατάστασης σε σχέση με την προσέγγιση του Λουκά, έκανε μπαμ.

Η Νταίζη και ο Μπέλλος επέστρεψαν στον πόλεμο των Ρόουζ. Πολύ καλή η σεκάνς με την απόπειρα δολοφονίας του Μπέλλου, είχε σασπένς.


Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Δεκ 20, 2010 10:02 pm

Cancoon έγραψε:

Υπήρξε μια μικρή αμηχανία στο γραφείο της Νόρας όταν εμφανίστηκε η Εριέττα. Πάντως ο Στέφανος και η Μελίτα φέρθηκαν με τυπική και ευγενική διακριτικότητα και διευκόλυναν την κατάσταση.
"Πάμε αγάπη μου'' Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 111438
pasxalitsa έγραψε:

Η Μελίτα, πήρε τα λεφτά, "σφουγγάρισε" την
αφεντικίνα, την λαιμοκομένη last year και ήθελε να πάει με τον Στέφανο
να φάνε! Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ, γιατί μετά το κερί, τον ΝΟμπελίτσα,
την Πατάτα και το παρκέ τον Ταλαντούχο Κλαίω!!

Και φυσικά παράτησε και πάλι την δουλειά - την όποια κάνει - για να γκομενίσει.
Για αυτό πληρώνεται ???


Για φινάλε, Ο λΟυκάς με την Μαγική Φωτογραφία, δεν
εξηγείται αλλιώς, όποιος κοιτά αυτή τη φωτογραφία, ξαφνικά ανακαλύπτει
τον πατέρα του!!!

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 382640 Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 382640
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από nefelik Δευ Δεκ 20, 2010 10:10 pm

Η Μελίτα τί ακριβώς τα έκανε τα λεφτά που πήρε; Τα δούλεψε; Αυτό μάλλον ήταν το πρώτο ανέκδοτο της ημέρας! Και για να ευχαριστήσει τη Νόρα, είπε να παρατήσει το γραφείο για μια ακόμα φορά και να πάει βόλτα με το Στέφανο... Είπαμε, δουλεύει σκληρά η κοπέλα... Επίσης, επειδή είναι και πολύ ευγενική, μια καλημέρα στην Εριέττα δεν μπορούσε να πει... Όσο για τη διακριτικότητά της, παροιμειώδης... «Πάμε αγάπη μου»... Αλλά once κατίνα, always κατίνα...

Πάντως αυτό που είπε η Νόρα για τα σουβλάκια μου άρεσε πολύ...

Νοράκι, πρόσεχε όμως λίγο, το Μελιτόνι σε κόλλησε... Η πολλή παρέα μαζί της κάνει κακό... Σε λίγο θα σε στείλουμε κι εσένα για μαθήματα ορθοφωνίας...

Τι είπε η Αμαλία για την Εύα; Δεν χτυπάει ποτέ κάτι ελεύθερο; Πάντα παντρεμένο, καβατζωμένο; Αυτό ήταν το δεύτερο ανέκδοτο! Ο Μάνος και ο Στέφανος, αν θυμάμαι καλά, ήταν ελεύθεροι όταν γνώρισαν την Εύα. Πάλι για την κορούλα της θα μιλούσε και θα μπερδεύτηκε...

Από τη σκηνή Νταίζης – Χρήστου, εμένα μου έμεινε το ύφος του Μπέλλου... Κατάλαβε το τσακάλι των Μυστικών ότι κάποιοι ήταν πίσω του, δεν το κατάλαβε... Με την απορία θα μείνω...

Πολύ ωραία η σκηνή Δάφνης – Λουκά. Ο Νικόλας πότε θα καταλάβει ότι ο Λουκάς έχει (μάλλον είχε) και μια δίκη και δεν μπορεί να ασχολείται συνέχεια με το αν τον κεράτωσε η Δάφνη;

Ωραίες και οι σκηνές Νόρας – Λουκά (ευτυχώς βέβαια που ξέρουμε τη συνέχεια) και Αμαλίας – Λουκά στο τέλος. Κι αυτή η Αμαλία νωρίς το θυμήθηκε να του τα πει όλα αυτά (ή μήπως του τα έλεγε, αλλά ο Λουκάς σκεφτόταν τις πατάτες; – πάμε καλά; ), αλλά κάτι είναι κι αυτό...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Δεκ 20, 2010 10:45 pm

Αποσπασματικά σκόρπιες σκηνές είδα..οπότε λίγα πράγματα έχω να πω..

Τα κουφά της Νταίζης και του Μπελλου που έπεσα πάνω τους γιατί είμαι υποχρεωμένη να τα βλέπω? Πήρε η μαφίοζα το περίστροφο και πάει να καθαρίσει την τιμή ποιανου? Ενας Θεός ξέρει.. βαρετό..

Θεωρώ τραγικό να μένει ο λουκάς εκτός παρέας απλά.. Για τον όποιο λόγο...

Ο άντρας ο σωστός βλέπει αγώνα με πίτσα και μπύρα(?) σε κωλονάτο ποτήρι.. Η εχουμε αποψη ή δεν έχουμε..

Απογοητευομαι που κάνανε ενα χαρακτηρα σαν το Χρηστο μαριονέτα της Νταίζης.και το Μπελλο αρχηγο της μαφίας..

Η Μελίτα θα βγάλει το Στεφανο με δικά της λεφτά και θα τον κεράσει σουβλάκια? Σε ταβερνάκι να υποθέσω? Στερέψατε? wall
Το ΕρΓιέτα είναι κολλητικό?
Η Μελίτα είναι κατίνα τέλος.. ΕρΓιέτα στο ύψος σου,..

Ωραία η μπλε μπλόυζα της Νόρας!

Τη ΛουκαΝορική σκηνή, που ηταν και η μόνη που είδα ολόκληρη, πειράζει που δεν την κατάλαβα? Φταίει που ανανέωσα τη βαφή πρόσφατα?

Είδα καλά? Ο Λουκάς βρηκε τη φωτογραφία? αρχίζουν τα όργανα λοιπον.. Αντε βρε και να σου ζήσει! Στυςο πόσους της φωτογραφίας είμαστε..?

Δεν ξέρω τι να ψηφίσω..
Μέτριο? μάλλον..Αυριο τα πιο ενδιαφέροντα, πέρα απο το μισθό της Μελίτας και τον ανεξήγητο ΛουκαΝορικό χωρισμό..
Αντε και του χρόνου..
Τέρη με γεια το μαλλί!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Δεκ 20, 2010 11:53 pm

Mια απο τα ιδια ειδαμε σημερα...αλλα και με καποιες σκηνες που του εδωσαν λιγο ενδιαφερον...
Λουκας-Νορα...με φρικαρε ο τροπος που του μιλησε και δεν καταλαβα γιατι ηταν τοσο αποτομη για ακομα μια φορα..
Η Αμαλια μια σωστη ατακα δεν εχει? Ακου η Ευα μονο με με παντρεμενους παει...τι λες μωρε..ηταν ο Μανος 15 χρονων παντρεμενος με την μουχριτσα σου και δεν το ξεραμε η ο Στεφανος ειχε σχεσει με την Μελιτα 2 χρονια πριν γνωριστουμ...μηπως μιλας για την κορη σου που οποιον βλεπει να ειναι σε σχεσει και ειδικα σε σχεσει με την Ευα τον Ερωτευεται παραφορα...
Η μπεκρου πληρωθηκε και πηρε και δωρο cake γιατι δεν καταλαβα? επειδη παει για δουλεια οταν θυμαται η επειδη κανει σωστες παρατηρησεις στο αφεντικο της?
Για ακομα μια φορα κατινα...ο στεφανος οταν ειδε την Ερι την αφησε απο την αγκαλια του κ αυτη ακομα και οταν εφευγαν εψαχνε το χερι του cake
Το εμπεδωσαμε κοπελια με σενα σφουγκαριζει ο Στεφανος αυτην την περιοδο.
Η Αμαλια που τα εμαθε ολα αυτα για τον φονο? μαλλον θα διαβαζει της περιληψεις απο το σιτε του mega lmao αλλιωςεχω χασει επεισοδια..
Ο Λουκας ξυπνησε και μολις ειδε την φοτο φρικαρε..αχ κουραγιο Λουκακο ερχονται και χειροτερα...
Λαδι θα βγει η Αντιγονη...αλλα εδω εχουν γινει τοσα κ τοσα σε αυτο θα κολησουμε..
Νταιζη -Μπελλος...εχουν καταντησει αηδια...σωστε μας ...
Το Ψηφισα πολυ καλο μονο για Πετρακη-Δρακουλακη.. που ειχουν τελεια ερμεινια.
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 464 - Ημερομηνία 20-12-2010

Δημοσίευση από ellie Τρι Δεκ 21, 2010 12:09 am

Απο μενα βαρετο αρκετα εχω να πω. Και εκανα κ αλλα πραγματα εκεινη την ωρα.
Αρχικα στο μισο ασχολουμασταν με Νταιζη Μπελλο ελεος το καταλαβαμε θελουν να αλληλοσκοτωθουν, δεν θελει και πολυ iq slap Ασχετο Χρηστο θα παω να κανω μια δολοφονια να πω μερος και ωρα??Παντως θα πουντιασουν μεσα στο κρυο....
Δευτερον, ελεος με Αμαλια και κατινια στο επακρο με τις βολτες στα γυμναστηρια και τις βλακειες. Αυτη η Αμαλια δεν παλευεται, εσυ δεν ησουν ρε κοπελια που ησουν χερι χερι χτες με την Ευα τωρα παλι οτι σου ρθει λες?? livani
Τριτον Νικολας που επιμενει στην μπουρδα με το κερατο...Get over it ρε φιλε...ελεος δηλαδη, με βλακειες ασχολουμαστε,ξεκολλα τα ειπαμε μια πλακα ηταν. Επαναλαμβανονται οι σεναριογραφοι τραγικα και χωρις λογο... wall Επισης αυτο το νυστικος θα μεινω...
Τεταρτον εγω ρε παιδια οταν πηρα τον πρωτο μου μισθο ειχα δουλεψει σαν σκυλι και ηταν και τρεις και εξηντα και ουτε γευματα ουτε δειπνα εκανα. Η αλλη πως πηρε και δωρο και απο ολα...Ελεος....ειναι νομιζω τουλαχιστον προκλητικο να βλεπεις μια να μην δουλευει ουτε δευτερολεπτο και να παιρνει καλα λεφτα και να σκοτωνομαστε ολοι οι υπολοιποι απειρες ωρες για λιγα λεφτα.
Ενταξει μ αρεσαν και κανα δυο πραγματα. Η σκηνη με τα αποτελεσματα τις πραγματογνωμοσυνης, η τελευταια σκηνη που τουλαχιστον η Αμαλια δεν ασχοληθηκε με κατινιες.Η Δαφνη σωστη φιλη και στο Λουκα(του τραβηξε τ αυτι!) και στην Νορα,μαζι με την Ευα και τον Νικολα στην δυσκολη ωρα. Ο Λουκακος, στον Νικολα που του ειπε να παει στην Νορα τι καλος.
Τελος για μια ακομη φορα δεν καταλαβα γιατι χωριζουν Λουκας Νορα. Οχι αλλο καρβουνο ρε παιδια....
-_-
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης